Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Timi, nagyon-nagyon édesek! :) 

Egyre inkább gondolom, hogy minden menet közben fog kiderülni. Ma voltam szülésfelkészítőn, persze én a végéről kezdem... nem direkt, csak mivel 6 alkalmas, így kicsit ráparáztam, hogy ha még sokat várok, akkor nem fogom tudni befejezni, mert hát decemberben ki tudja, mi lesz. Alapvetően úgy készülünk, hogy decemberre legyen meg minden, de persze nagyon szeretnénk mind a ketten, hogy 38. hétig bent maradjanak. Aztán majd kiderül, mi lesz. Na meg utána is :)

Egyébként nagyon édesek, egészen sokat mocorognak. Főleg délután meg este, hajnalban most már kevésbé. Korábban volt egy pár álmatlan hajnalom, mert valahogy nagyon beindultak, én meg nem tudtam aludni. Annyira nem bántam, mert olyan volt érezni őket. Vasárnap irtó édesek voltak, mert a férjemmel elég laza, pihenős napot tartottunk, és ők is olyan kis visszafogottak voltak, mintha egész nap aludtak volna :) 

Ők már egyébként a 20. héttől kezdve fejjel lefelé vannak. Előtte össze-vissza, egymás hegyén-hátán voltak. Aztán a 20. hét körül voltam dokinál, és akkor mondta, hogy fejvégűek mind a ketten. Múlt héten amikor voltunk a 4d-n, akkor ott is mondták, hogy még mindig ugyanígy vannak. Gyanítottam, mert nem éreztem nagyobb forgásokat. Illetve a kislányunk van egy kicsit ferdébben, de annyira nagyon nem lehet, mert ő is egyfolytában a bordáim rúgdossa. Hogy melyikük az A és a B baba, na azt a fonalat már rég elvesztettem, de azt hiszem a kisfiú az A. Én is szoktam térdeket meg tappancsokat érezni, az annyira jó :)

Nektek egyébként milyen volt a dokitok? Mármint akinek volt fogadott orvosa? Csak mert olvastam, hogy volt, akinek be kellett feküdnie már a 20. hét után, volt aki előre tudta, hogy a 30. után kell. Vagy ez inkább kórház függő? Mert nekem abszolút nem mondott ilyeneket a dokim, sőt nem is kell sűrűbben mennem. Nem nagyon parázza túl ő sem, hogy ketten vannak. Persze, nem bánom, mert ha tényleg rendben van minden, akkor nem akarnék feleslegesen parázni én se, meg kórházba menni. Legközelebb egyébként jövő héten megyek hozzá, akkor pont 30 hetesek lesznek a babik, gondolom akkor már majd jobban szóbe kerülnek ezek a dolgok. 

Ja, én is izzadok éjjelente újabban, pedig előtte soha, sőt, inkább nagyon fázós voltam. De hát nem ez az első meglepetés, ami így a várandósság alatt ér :)
majorranna
 
 


Sziasztok!

Nekem is elég laza a dokim, de gondolom azért, mert eddig szerencsére nem volt bajom... Egy szó nincs arról, hogy tudoerlelot kapnék, vagy mikor fektetne be... Annyit mondott, hogy az utolsó labort előrébb hozza, hogy ha hamarabb jönnek a lányok legyen friss lelet.
katyus777
Budapest
 
 


Hányszor kell menned dokihoz?
Nekem 2 hetente..., de már ez is hosszú időnek tűnik :)

Tegnap találkoztam a barátnőmmel, és előtte mondtam a babáknak, hogy lehet kicsit hangos lesz a zene, + a beszelgetes, de attól ők aludjanak nyugodtan. Olyan szépen viselkedtek. Alig mocorogtak, pedig olyan ricsaj volt :) Emília csuklott is a barátnők nagy örömére :)

Császárral szült anyukák! Ti milyen haloinget vittetek a kórházba? Mi a praktikus? Elég az elöl gombolos, vagy legyen végig gombos?
katyus777
Budapest
 
 

 
 

Mit szóltok a hűvös időjáráshoz? Nekem megkönnyebbülés, nem vizesedek annyira...
Hogy telik a 4 napos?
katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok!

Elkiabáltam...
Tegnap volt néhány erősebb méhösszeúzódásom, és nagyon ficánkoltak rá a csajszik, így a dokim beküldött a klinikára. Megnézték a méhszájam(szerencsére ctg előtt után zárt volt), ctgztek (az is jó lett) és ultraangozták a kislányokat (jól vannak). Elrendelte a doki a tüdőérlelőt (4x1-et kapok 48 óra alatt). Szerencsére hazajöhettem. Több magnéziumot is kell szednem és szigorú pihenés legalább a 32. hétig...
Mondjuk ez a hetem kicsit sűrű volt, nem szabad ennyit menetelni... :S

Ti hogy vagytok?



katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok!

Bocsi de nem volt időm mindent végigolvasni mióta nem voltam.
nagy hírem, hogy szerdán hazahozhattuk a fiúkat!
Szerencsére nagyon jól megy minden. Esznek és alszanak. Néha evés közben is alszanak. 
Tomi légzésfigyelője naponta 1x 2x beriaszt, mert nem vesz rendesen levegőt, de remélem pár nap és "kinövi". Alvási aknoeja van, ami azt jelenti, hogy több mint 15 mp-ig nem vesz levegőt, majd kapkod a levegő után. Azt mondták a koraszülött osztályon, hogy ez normális dolog. A légzésfigyelő viszont 15 mp után riaszt. Örülök, hogy megvettük mert így nyugodtabb vagyok, bár így "feleslegesen" rohangálunk, de nem baj.

Katyus nagyon figyelj oda magadra. Tudom milyen nehéz pihenni, mert én is állandóan futottam, és nem is értettem, hogy nekem miért kellene befeküdnöm kórházba. A tüdőérlelő nagyon jó dolog. Én is kaptam, bár csak 2 szurit sikerült beadniuk szülésig, de ennek köszönhetem, hogy nincs komolyabb baj a fiúkkal. Örülök, hogy jó a ctg-d, de tényleg pihenj nagyon nagyon sokat! Utólag bánom kicsit, hogy én nem pihentem!

Amúgy a koraszülött osztályon eltöltött majdnem 3 hét nekem nagyon sokat segített. Mindent megtanítottak, hogy mikor mit kell csinálni, és nagyon jól bántak a fiúkkal. Igazából oda volt értük mindenki!
Kicsit féltem néha, hogy ellopja őket valaki. :) Persze ez csak vicc!!!!

Amúgy cumisüvegből eszünk, mert gyengék a szopizáshoz. Remélem át tudnak majd szokni cicire. De szerencsére van elég tejem, úgyhogy fejek és azt kapják. 

Ikres anyukákat szeretném bíztatni, hogy valószínüleg lesz elég tejük. Képzeljétek van egy ikres anyuka a koraszülöttön akinek 8 hete születtek meg az ikrek (28. hétre) ,és mára 2,5 liter teje van naponta! Nagyon komoly!  Elad 1,5 litert naponta. Nekem 3 hét után van kb napi 700 ml. Remélem lesz több is. Van remény!

Első itthoni alvásunk képét felrakom. Majd még rakok fel többet is!
Puszi



Lilypie Premature Baby tickers
kalci
Szeged
 
 
 


Klari! Tényleg imadnivalo babák :)

Szülés után volt depitek? Vagy erre sincs ideje egy ikres anyukának? :)

Dincus, Reni! Ti a Sote 2- ön szultetek, kaptatok tudoerlelo injekciot menet közben? Képzeljétek, nekem kiírtak receptre és majd be kell vinnem.... 4 éjszakai gyógyszertárbán nem volt
katyus777
Budapest
 
 


Bocsi, ez a telefonos potyoges nem a legjobb :)
Azt mondták ilyet nem rendelnek, mert ez klinikai felhasználásra van:( meg az egyik helyen azt hitték viccel a férjem, hogy ilyen gyógyszert akar. Nektek is ki kellett váltani? Vagy most épp ennyire rossz a helyzet a klinikán? :$
katyus777
Budapest
 
 


Ó, Katyus, sajnálom! Remélem ez csak átmeneti állapot volt, és egy kis pihenés után jobb lesz! Mindenki azt mondja egyébként, hogy pihenni kell. Vannak ikres ismerőseim, és mindegyikük azt mondta, hogy ha előre tudták volna, inkább tényleg pihentek volna, és nem szaladgálnak, nem vásárolgatnak, nem újítják fel a lakást még a terhesség végén, hanem csak pihennek. Persze ez tök nehéz, én is hajlamos vagyok azt gondolni, hogy pihenek, de visszagondolva az elmúlt napokra is, nem nagyon volt pihenés... Viszont azt megfogadtam most, hogy jövő hét szombaton töltik be a babák a 30. hetet, és attól kezdve novemberben nem fogok a munkahelyemre bemenni. Most már intézzék már el ők a dolgokat. Mert az pl. fáraszt abból a szempontból, hogy ha ott vagyok, vagy csak megnézem a munkahelyi levelezést, felhúzom magam a sok hülyeségen. Úgyhogy jövő héten még utoljára bemegyek, beviszek mindent, amit előre meg tudtam csinálni, és utána már tényleg kénytelenek lesznek a helyettesítést megoldani. 
Pénteken megyek majd a dokihoz, de engem eddig csak havonta akart látni... kíváncsi leszek, hogy ez változik-e vmit, a 30. hét után. 
Egyáltalán nem csodálkozom, hogy nincs tüdőérlelője a gyógyszertáraknak... még vas sincsen mindig. amikor először váltottam ki, akkor pont azért volt, mert éppen akkor rendeltek, és csak azért tudott adni 3 dobozzal, mert épp akkor nyitották ki a csomagot, ha később mentem volna, nem biztos, hogy lett volna. aztán másodszor egy másik patikában 3 doboz helyett 1-et tudtak adni, harmadszor meg egy harmadik patikában szintén 3 doboz helyett 2-t. Egyébként nem értem, hogy miért csodálkoznak azon, hogy ki kell váltanod injekciót, amikor ez mostanában sokszor előfordul más gyógyszerekkel is. Úgy értem a kórházak simán kiváltatnak veled mindenféle injekciót, sőt, infúziós oldatot is, mert nem úgy van most már, hogy az csak úgy jár... 

Nekem ma nagyon sokat mozgolódnak, aminek most nagyon örülök, mert csütörtök-péntek a kislányka annyira csendes volt, alig-alig moccant, és ilyenkor mindig úgy aggódom. Inkább rúgdossanak egész nap, de érezzem, hogy mozgolódnak odabent:) 

Klári, nagyon édesek! Tök jó, hogy végre otthon vagytok! Biztosan fognak még erősödni, és akkor szopizni is tudnak majd! Nálatok hogy volt? Hányadik héten fektettek be és mikor jöttek a fiúk? És jól emlékszem, hogy úgy fektettek be, hogy előtte igazából semmi gond sem volt?

Vigyázzatok magatokra!
majorranna
 
 


Remélem én is, hogy csak azért volt, mert sokat meneteltem... Nem szabad. Csak olyan érdekes, mert egyszerűen nem lehet tudni mennyi a megfelelő pihenés.. Most én is olyan furcsán érzem magam e miatt... Mennyit feküdjek, lemehetek-e boltba.. stb. :S
De az biztos, hogynem éreztem, hogy sok lenne... :(
Jól teszed Majorranna, hogy nem mész dolgozni. Pihenj sokat!

Ma voltunk normál uH-N, 1648,ÉS1649 g-ot mértek a csajsziknak. :) és már 1cm-es hajuk van :) Mutatta a doki a loboncot :)

Azért kérdezem csak ezt a tüdőérlelőt, mert tisztára úgy jött le, minta ezt most vezették vna be... Péntek este adták a receptet, és kérdezem tőlük, ez minden gyógyszertárban van? Csak hebegett, habogott a doki... hát nem, kb sehol sincs... Szombaton mondom, hogy nem tudtam hozni, de kifizetem, bla bla... semmit nem mondtak... Hogy akkor mi legyen, aztán vasárnap megint azzal vártak, hogy hoztam-e a gyógyszert...:S Mondtam, hogy 1 hét mire megjön...:Sés majd utólag.. Kicsit furcsa volt a szitu. Mintha tényleg az utolsó tartalékaikat élnék fel... :S
katyus777
Budapest
 
 


Katyus
Szülés utáni depiről nem tudok nyilatkozni. Én 3 napig sírtam, de nem a depinek tudtam be hanem annak, hogy nem láthatom a fiaimat. Amikor meg megláttam őket egy csomó cső lógott ki belőlük. Nem kívánom senkinek az érzést! A tüdőérlelőt és egyéb gyógyszereket is adtak Szegeden. Itt semmit nem kellett kiváltani. Talán itt még van pénz.


Majoranna


Úgy érzem egy cipőben járunk. Én is „nélkülözhetetlen” voltam a munkahelyemen ezért berohangáltam, amikor már nem kellett volna. Nagyon nagyon bánom. Bár nem bizonyítja semmi, hogy lett volna köze a koraszüléshez. Ne aggódj, ha nem mozognak annyit. A vége felé én se éreztem olyan intenzíven őket, mert nincs elég hely már bent, hogy mocorogjanak. De ez nem baj. A kórházban számolnom kellett a mozgásokat reggel egy órát és este is. Nyugodtan kellett feküdni és számolgatni. Volt, hogy 20at mértem volt, hogy 200-at. Teljesen változó. De akkor még nem volt baj. Amúgy 32 hét 6 naposan feküdtem be megfigyelésre (kedden). Semmi baj nem volt. Könyörögtem az orvosomnak, hogy ne kelljen, de nem engedett el. Azt ígérte, hogy hétvégére hazaenged! Naponta volt CTG és Flow vizsgálat, ami nagyon megnyugtató tud lenni. Az elején nem is volt gond, aztán a Gergő flow-ja (köldökzsinórban a vér áramlása) napról napra egyre rosszabb lett. Végül szombat reggel (akkor mehettem volna haza 33 hét 4 naposan) már nem volt semmi áramlás. 20 perc múlva már megszülettek a fiúk. Belegondolni is borzalom, hogy ha aznap reggel nem vizsgálnak meg, akkor hazajövök és hétfőre elveszítettem volna az egyik kisfiamat! A flow romlás oka az volt, hogy Tomi koponyavégű volt Gergő pedig haránt, ezáltal a köldökzsinór a két baba közé beszorult! Ez ritkán fordul elő ikreknél.


Mindenkinek csak a pihenést és a nyugalmat tudom javasolni. Semmi stressz csak a minimális babaruha hajtogatás stb.


Jó babavárást és babázást továbbra is.



Lilypie Premature Baby tickers
kalci
Szeged
 
 
 


Képzeljétek, napok óta nézem, hogy nem ír senki... aztán észrevettem, hogy van 8. Oldal :D, megyek olvasni :)
demtimi
Szarvas
 
 


Katyus pihenj sokat, nagyon fontos, igaz nem csak ezen múlik a dolog, Nekem se azért jöttek hamarabb, de szerintem segített, hogy sokat feküdtem a 30. Héttől, mondjuk előtte is, mert voltam többször beteg. De minden rendben lesz Veletek, remélem :) amúgy is jó, ha kicsit lustálkodsz, tévézel, olvasol, mert utána keves idő lesz pihenni:)

Nem értem miért kéne kiváltani a tüdőérlelőt. Ha befektet 3-4 naora akkor ingyen van. Ennyi a feltétele. Nem kérdezel rá? Dincus is befeküdt arra az időre.
Kalci örülök, hogy otthon vagytok. hipp-hopp összeszedik majd Magukat a fiúk. Nálunk is már Mindkét gyerkőc 4 kg 2 hónaposan (most töltöttük). Lacika az utóbbi 1 hétben olyan volt, mint a feneketlen kút, mindig 130 ml körül evett vagy többet, semmi nek volt elég, be is hozta a nővérkéjét. Néha szopizik, vagy mellből adok Neki pótlást, ha nem elég az üvegből. Ha így eszuk, már nem is mérem a mérlegen se:) Lesz bőven tejed, már nekem is 1,5-2 liter tejem van, igaz mostmár nem 3 óránként fejek, hajem ahogy esznek. Napközben van, hogy négy óránként esznek. Éjszaka meg 9-től hajnali fél 3-ig alszanak, utána pedig reggel 7-8-ig. 3 napja megy ez, bizakodunk, hogy így marad. :)
Túl vagyunk a 2 hónapos oltáson is, jól bírták. Kicsit nyűgösebbek voltak és bújósabbak, de mára minden rendben. Adtam Nekik fél kúpot, mert anyósom szerintjobb volt Nekik. Igaz lázuk nem volt, de elég meleg volt a buksijuk :)
demtimi
Szarvas
 
 


Klári! Olyan szép kisfiúk!
Mindig úgy megörülök, ha raktok fel képet. :)


Én is megosztom veletek a 30h 5napos fotónkat. Emilia szépen megmutatta magát, de Adél elbújt. :)
 

Timi!
Akkor lehet azért írták fel receptre, mert nem maradtam bent a kórházba...

Milyen mellfejőt használtok Lányok? Gépit, kézit? Milyen márkát? Kölcsönöztétek, vagy érdemes megvenni? Szükséges szülés előtt venni vmilyet? Nem tudom, hogy beruházzak-e rá, vagy csak majd ha kell... :S
Tudtok segíteni?
katyus777
Budapest
 
 


Timi, de jó hogy ilyen sokat esznek:) Remélem az alvás így marad és beáll, azért nagyon kis ügyesek, hogy már 9-től fél 3-ig egyfolytában alszanak:)

Kayus, milyen nagyok már!:) Én is várom már a pénteket nagyon, hátha tud vmit mondani a doki, hogy mekkorák, bár ez még nem a 3. uh vizsgálat lesz, arra szerintem most fog majd beutalót adni. De ő is szokott csinálni minden alkalommal egy rövid uh-t, amiből én rendszerint semmit se látok, csak ő és a férjem, mert a monotor feléjük néz. 
Nehéz ügy ez a pihenés, én eddig alapvetően úgy voltam vele, hogy úgyis érzem, hogy mi a sok és mihez nincs már kedvem, de akkor sajnos nem csak ezen múlik, mert lehet úgy is sok, hogy nem is érezzük. Át is szerveztem a mai napom, mert három dolog már sok lett volna, így egyet átettem jövő hétre, vagy majd valamikor... Igazából most, hogy itt vannak a babik, egyre kevésbé fontosak az egyéb dolgok, és elég könnyen tudok nemet mondani arra, amihez aztán egyáltalán nincs kedvem. 
Lett valami fejlemény a tüdőérlelővel kapcsolatban? Adtak végül a kórházban, vagy meg kell várnod, amíg a gyógyszertárba megérkezik?

Klári, jaj, tényleg nagyon nehéz lehetett, de gondolom most már kárpótolnak mindenért a kismanók! A lényeg, hogy minden rendben lett és van, és egészséges, gyönyörű kisfiaid vannak! Nagyon édesek a képeken!

Remélem, mindenki jól van!
majorranna
 
 


Jaj, de édesek Katyus! :)
majorranna
 
 


Sziasztok!

Klari, Ti ilyen ikres legzesfigyelot használtok? Mi tegnap probalgattuk a férjemmel... Lassan kész leszünk mindennel. Hogy vannak a fiúk? Még beriaszt néha? Te hogy vagy? A sebed hogy van? Kened vmivel? Azt olvastam, hogy betadinos tusfurdovel mossa vki.... Hogyan apolod?

Mekkorák a babák Majorranna? Tudtak mondani vmit?
Persze, Megkaptam a tudoerlelot, már aznap este... Csak utólag vittem be egy dobozzal.
A kislanyaim mostmar rendszeresen csuklanak, olyan cukik, mikor egyszerre teszik :) most reggel Adél kezdte, és felebresztette Emíliat :) na, meg engem is... :)
Neked hogy alszanak most? Még mindig hagynak? Nálunk még mindig nagyon rendesek, sztem jobb nekik, ha nem mozgok... :)
katyus777
Budapest
 
 


Többiek jól vagytok?
Ebben a mellszivo dologban tud vki tanácsot adni? Milyet, mikor ( szülés előtt, utan raer) vegyek?
katyus777
Budapest
 
 


Katyus, Nekem Aventes van gépi, ilyen lila színű. Nekem ez nagyon bevált. Igaz kéhivel kezdtem el fejni, hogy beinduljon a tejem és 2 nap után váltottam gépire. Barátnőmtől kaptam kölcsön hozzá a kézi fejéshez az alkatrészeket. Én már terhesség előtt vettem használtan 18000-ért, de van 25 vagy 29 körül újonnan a brendonban.
Tommee teppe-set is használok, mert van nálam egy kölcsön, így nem kell mindig sterilizálni, csak két fejés után :) Az is jó, gyorsabb, de erősebb. Az elején nem lett volna jó, kell, hogy szokja a melled a fejőt és a gyerekeket. Igaz a gyerkőcök az igazi kis porszívók, nem a fejők :D
Én akkor is használtam volna, ha szoptatok, hogy még több tejem legyen, mint amit Ők beállítanak, de így, hogy nem szopiznak rendszeresen, kincset ér.
demtimi
Szarvas
 
 


Nálunk több nap letz volna beszerezni, ezért vettem előre. Ha azonnal tudsz venni, ha szükséges, akkor nem feltétlen kell előre. Valószínű, jogy a babáid szopizni fognak, ha csak nem jönnek előbb sokkal, mert akkor az elején kell a fejő. De ne aggódj, biztosan jó sokáig bent maradnak :)
Klmajd Dincus elmondja, hogy Ő szoptatás mellett használ-e. Mintha írta volna, hogy azzal pótol, ami kifej szopi után :)
demtimi
Szarvas
 
 


Sziasztok!

Voltam ma a dokimnál, és szerencsére nagyon jól vannak a babáink. Még mindig fej-fej mellett haladnak, 1-2 mm-es eltérés van A baba, vagyis a kislegény javára. Azt mondta a doki, hogy minden rendben, és pont akkorák, amekkoráknak lenniük kell. Eddig 11 kg-t híztam, azt mondta, ha ezt tudom tartani, és nem fogok sokat hízni, akkor minden rendben lesz később is. Most a cél a 35. hét, de mondta, hogy jó lenne azért 37. hétig kibírnunk. Hát, nagyon remélem, hogy így lesz. Ma voltam bent utoljára a munkahelyemen, úgyhogy már ezzel se kell foglalkoznom többet :) Hétközben vásároltunk megint ezt-azt, textil pelusokat, kisollót, fésűt, ilyesmiket. Szerencsére alig kell valamit vennünk, mert a családból nagyon sok mindent kaptunk, kisfiú meg kislány cuccokat is. Ja, most már a dokinő is egyértelműen látta, hogy kislánykánk valóban kislány :) Holnap lesznek 30 hetesek, nagyon gyorsan telik az idő. Kicsit meg is ijedtem, hogy pl. bútorokat, meg még egy csomó mindent egyáltalán nem vettünk meg. Bár még csak jövő héten fejeződik be a lakásfelújítás, és addig nem is nagyon akartunk bútorokat venni, hogy ne kelljen kerülgetni. Ezt eredetileg november végére terveztük, de most előlrébb hoztuk november 2. hétvégéjére, inkább legyen meg, mint hogy kapkodni kelljen. Meg azért én tegnap már nagyon elfáradtam, hogy két helyen is voltunk, mondjuk igaz, hogy tömegközlekedéssel, mert nincs autónk. Úgy azért még fárasztóbb. De belegondoltam, hogy november végén még nehezebb lesz. 

Katyus, én is Aventes mellszívót kaptam kölcsön. De én is úgy vagyok vele, mint Timi, hogy úgy tervezem, hogy kézzel kezdek el fejni, és ha nagyon nem megy, vagy nagyon macerásnak találom, akkor jöhet a mellszívó. Egyébként egyre több dolog kerül lehúzásra a kezdeti listánkról, mert sok dologgal úgy vagyok, hogy majd ha azt érzem, hogy szükség van rá, akkor megvesszük. Igaz, nekünk könnyű dolgunk van, mert Bp-n lakunk.
Remélem, mindenki jól van!
Jó hétvégét mindenkinek!
majorranna
 
 


Az én dokim is tök laza volt , tüdőérlelőről meg befekvésről szó se volt , ez kórház és orvos függő


amúgy nekem a csajok a 32.hétig "A"fejvégű volt , "B"medencevégű és utána fordultak át ellentétesen és azért lett nekem császár


nekem egy teljesen sima hálóingem volt a vajúdóban a műtő meztelenül tolnak be , a gyerekágyon meg felül gombos hálóingem volt



 


amúgy mi jól vagyunk csajszikkal minden rendben , jól viselték a 2 hónapos oltást , akkor ott volt azért nagy sírás , de hamar megnyugodtak és után aludtak egy hatalmasat , lázuk nem volt , szépen híznak Laura 5300 gr , Emília 4800 gr



 


remélem mindenkivel minden oké


még jövök majd olvasok és írok

renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!

Köszi a segítséget mindenkinek! :)
Szerintem beruházok egy mellszívóra még szülés előtt, biztos ami biztos... max eladom, ha nem kell...
Vagy a minimanóban (bababolt) vissza is cserélik, ha bontatlan csomiban van a megvett árú...

Örülök Majorranna, hogy ilyen szépen fejlődnek a babák. :)
Érdekes ez a hízás dolog, én most stagnáltam 1 hétig... Nem híztam. Arra tudok csak gondolni, hogy mióta nem menetelek annyit, és sokat fekszem nem vizesedek... és ennyit számíthat.
Nekem is a cél a 36-37.hét :) Nagyon jó lenne, ha bírnák addig.

Ma pl. egy aktívabb napjuk van a kiscsajoknak, ilyenkor érzem igazán, hogy mennyire szűkös lehet nekik a hasamban :S Ide-oda mozog a hasam... fészkelődnek... Reggel fél4-től a gyomorsav miatt nem tudtam aludni... Ilyen sem volt még... Foghatnám a hajukra, de sztem az esti levest nem kellett vna megennem... :S ha vacsira sajtos, vagy tejfölös kenyeret eszek tejjel... akkor semmi bajom. Sztem beszerzek vmi Renit a gyógyszertárból, mert elég kellemetlen érzés volt :(

Ma kezdtem kimosni a baba cuccokat.... A 30db textil pelussal tele lett a szárító :) és vszínű, hogy ez még kevés is lesz..  gondolom én :) Holnap folytatom a rucikkal... Úgygondoltam 3-3db 50-es  rugit mosok ki nekik, a többit majd apuka (ha jó a méret), amíg én kórházban vagyok. Ha meg nem jó a méret, akkor visszacseréli a minimanóban... :)

Nem semmi Reni, hogy még a 32. héten megfordultak. :S Azt nem tudom elképzelni hogyan...

Tegnap olyan cuki dolog történt: Mondom a férjemnek vacsi közben, hogy Adél csak reggel csuklott, jó lenne ha megtenné (mert ugye az jó jel), és rá egy percre rákezdett... :) Mintha megértette vna. Persze csak véletlen volt, de jót mosolyogtam rajta. :)
Majorranna neked hányszor csuklanak? Nekem a tüdőérlelő után (gondolom jó hatással volt rájuk) elég sokat kezdtek csuklani, egy nap kb 3-5x is...

Kinek hogy telt a hétvége?


katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok!

Katyus, ez tök vicces, én is pont ma kezdtem el mosni a babacuccokat, és én is a pelusokkal kezdtem. Kb. 30-at vettem én is összesen. Szóval nálunk is tele lett a szárító. :) 50-es rugiból én is úgy vettem nekik, hogy 3 lányos, 3 fiús, és még 3 db, ami uniszex, szóval összesen 9 db. Remélem ennyi elég lesz, nem akartam többet, mert ha meg kicsi lesz, vagy gyorsan kinövik, akkor felesleges volt... De jó, hogy írtad, hogy a minimanóban visszacserélik a bontatlan csomagot, mert ezt nem tudtam! 

Tényleg durva Reni, ez a megfordulás a 32. héten. Nem is értem, hogy volt még annyi helyük... én már épp kezdtem biztosra venni, hogy most már biztos nem fognak forogni, de ezek szerint tényleg az utolsó pillanatig tudnak meglepetést okozni :) 

Nagyon sokat mocorognak a babik, vannak olyan napok, amikor nekem is csak úgy hullámzik a hasam. Mostanában volt pár nap, amikor hajnal fél 5-től fent voltak, így velük együtt én is, de ma például hagytak aludni 8-ig :) Szoktak csuklani, bár nem mindig tudom, hogy melyikük az, ez így van a mozgolódással is. Mert tudom, hogy hogy helyezkednek, el, bal oldalon a kisfiú, jobb oldalon a kislány, de közben meg ez csak hozzávetőleges, mert igazából egymás hegyén-hátán szoktak lenni. Így vannak olyan mozgások, amikről elég nehezen megállapítani, hogy melyikük az, így van ez a csuklással is :) 

Én egyébként nem stresszelem túl ezt a hízás dolgot, mert kilóban felesleg nem nagyon jött rám, sokat enni nem bírok, mert azért nyomnak a babák, úgyhogy nincs olyan, hogy annyira megkívánok valamit, hogy sokat eszem belőle. Inkább a mozgás az, ami hiányzik, de most már kibírom, mert az a lényeg, hogy a kismanókkal minden rendben legyen.
majorranna
 
 


Nálam nem volt depi 1x sem kalci nagyon édesek a Fiúk katyus nagyon cuki arcocskájuk van a csajoknak és szépen fejlődnek majoranna nálad is jó, hogy minden rendben a babákkal és ők is szépen fejlődnek hajrá csajok még egy jó ideig maradjanak bent a babák nekem kézi mellszívóm volt , de jó volt amíg használtam nekem a csajszik 160 ml körül esznek 2 hónapos oltásin már ők is túl vannak, akkor ott volt egy kis sírás , de hamar megnyugodtak , láz nem volt szerencsére éjszaka jól alszanak 1x szoktak felkelni általában 3-4 óra között , este 9 fele alszanak el , reggel meg 8 fele kelnek eddig 1x fordult elő , hogy a csajok átaludták az éjszakát
renianya
Szentendre
 
 


Igen, a mozgás nekem is hiányzik...

Így 32 hetesen látom csak mekkorát híztak a csajok :) A kis fenekük és combjuk is kerekedhet rendesen, mert a köldököm feletti (mell alatti) rész is csak úgy dudorodik (fejvégűek)... :)

Voltunk ma gyerekorvosnál. Írt fel egy kazal receptet. Mondtam neki, hogy a Sotén kérnek popsikrémet, így azt írt fel vki nevére...
Azt mondta, hogy a K vitamint csak akkor kell megvenni, ha tejcsizni fognak a gyerekek. A tápszernél nem kell.
Azt nem is tudtam, hogy a születési súly függvényében írnak fel tápszert, ha vlen nincs teje az embernek, vagy nem elég... Ez megnyugtató.

Reni, ez szuper, hogy ilyen szépen alszanak... Jó kisbabák és így Te is pihentebb lehetsz...
Én már nem is emlékszem milyen volt az, amikor végig aludtam az éjszakát... :S Vagy a teresség elején, amikor max 1x mentem wcre... :S
Érdekes amúgy, hogy én a fogantatás után már egy héttel kijártam 1x wcre éjszakánként (előtte soha), onnan sejtettem, hogy vmi van... :) és lám, tényleg volt, 2 vmi is

Nektek hogy telik a hét? Valaki jól el van veszve most...

katyus777
Budapest
 
 


Tegnap én is megismerkedtem a gyerekorvossal, mert voltam a védőnőnél, és gyorsan oda is hívta, akihez tartozunk, meg akivel együtt dolgozik. Aranyosnak tűnik, ő is elég idős, de azt mondta a védőnő, hogy tapasztalt. Mondjuk a védőnánink is elég idős, de ő is rendes. Vele is úgy vagyok, mint a szülésfelkészítővel, hogy van sok dolog, amit hasznosnak vélek, amit mond, és vannak olyan dolgok, amelyekről tudom, hogy valószínűleg nem úgy fogom csinálni, mert mást gondolok róla. Ugyanakkor persze azt is tudom, hogy biztosra nem tudhatok semmit sem előre :) Ezért is mondtam neki, hogy szerintem a december közepi találkánkat már kihagyhatnánk, mert ezt így előre nem tudom belőni, hogy december közepén mi lesz. De mondta is, hogy oké, majd két hét múlva kijön hozzánk, és az már úgy elég lesz. Én is kaptam recepteket, sokmindent, úgyhogy rendesek voltak. De majd csak születés után tudjuk kiváltani, de nem baj, majd amíg bent vagyunk, a férjem kiváltja. 

Én sem alszom végig már rég az éjszakákat, bár most volt kettő olyan, amikor 8-ig hagytak aludni, de igazából akkor sem alszom végig, mert vécére mindig kell mennem, plusz minden egyes fordulásnál felébredek, hogy óvatosan forduljak meg. Meg arra is fel szoktam ébredni, ha már túl sokat vagyok az egyik oldalamon, hogy jaj, régóta nyomom az egyiküket, így átfordulok. De egyébként én is már a legelejétől kezdve járok ki vécére éjjelente. 

Nálunk most van a lakásfelújítás utolsó felvonása, még egy kis falazás, csempézés, de most a héten péntekre már tényleg készen leszünk, és akkor végre vége ennek a augusztus vége óta tartó, kissé végeláthatatlannak tűnő folyamatnak :) De egyébként meg hálásak lehetünk a babiknak, mert ha nem jönnek, akkor valószínűleg még évekig húzzuk ezeket a dolgokat... 

Katyus, milyen jó, hogy fejvégűek! Ti pontosítottatok már bármit is a szüléssel kapcsolatban? Bár igazából kezdem azt gondolni, hogy annyira esetleges ez az egész, és hogy igazán nem lehet erre felkészülni, mert annyi minden lehet. Én most kicsit amiatt izgulok, hogy dec. 19-én töltik be a 37. hetet, és a legjobb az lenne, ha utána születnének, remélem bent is maradnak, de ez a karácsony környéke kicsit ijesztő nekem, mert olyankor azért senki sem lelkesedik annyira a munkáért szerintem... Mondjuk a dokim nem mondta, hogy karácsonykor nem jön be. Ettől függetlenül lelkileg kicsit erre is készítem magam. Bár annyira nem viselne meg, azt hiszem, mert igazából én a terhesgondozás miatt választottam dokit, mert nekem az volt fontos, hogy a 9 hónap alatt ne mindig máshoz kelljen mennem, hanem egy valakihez, aki ismer, és tudja, hogy mi volt velem 1 hónapja, akinek nem csak egy papír vagyok. Az, hogy a szülés végén ki van ott, az már annyira nekem nem számít, tekintve, hogy természetes szülésnél a vajúdás alatt úgyis a szülésznő van ott végig. Ha császár van, akkor meg bízom benne, hogy bárki is van ott, jó kezekben kerülünk:)
majorranna
 
 


Mi vettünk két db kétlapos Angelcare-t. Ez így 44000 ft. De nem bánom, mert Tomikám elfelejt még mindig néha levegőt venni. De baj még nem volt csak rohangálunk ha riaszt. Aggódok, de kezdem megszokni. Én jól vagyok. Van a császármetszés vágása alatt egy kemény csík. azt mondta mindenki akit kérdeztem, hogy az a hasfalam varrása és normális dolog, majd elmúlik. Remélem a dokim is így gondolja (18.-án megyek). A vágás maga nem problémás, már szépen beforrt. Nem kezelem semmivel, mert csak egy piros csík maradt csak. Leragasztottuk az elején vízálló ragtapasszal. (MEPORE PRO 9 X 25 CM zuhanyozásálló szigetkötszer) Igaz 440 Ft, de annyira jól esett zuhanyozni, hogy minden pénzt megér!


Nekem volt kölcsön egy kézi avent mellszívóm, de amikor kiderült, hogy napi 8szor kell fejnem, akkor vettünk egy Medela swing-et (55000 Ft volt). Nagyon imádom. Szerintem már feladtam volna a fejést ha ez nincs.  Hatékony, gyors és csöndes készülék. Kétfázisú fejési technikát használ, 120 ciklus/perc ütemben stimulál, majd átkapcsol fejésre 60 ciklus/perc ütemmel. Állítható az erőssége is. Ha valami baja lesz akkor meg kaphatóak hozzá alkatrészek, míg az aventhez nem. Ha nem kellene ennyit fejni akkor nem vettem volna meg de így áldás.


Lilypie Premature Baby tickers
kalci
Szeged
 
 
 


Ez a wcre járás amúgy jól esik esténként, mert úgy el tud gémberedni mindenem... felüdülés egyet járni... :)
Azt úgy szeretem, mikor alszanak a hasamban, és úgy elernyednek... mikor oldalra fekszem, akkor nem is érzem, hogy olyan nagy pocim lenne... :)

Úgy vettem észre, hogy hiába minden szorgos kenegetés, a köldök alatti részen elkezdett a bőröm repedni... Még nem vészes, de látom, hogy ez bizony csíkos lesz...:S  Én mondjuk nem látom nagynak, de már 104 cm a hasam... Valamelyikőtök 107cm-el ment szülni a 37.héten, ahogy emlékszem... Néztem milyen kezelések vannak rá, hááát... meglátjuk... remélem majd vmit lehet tenni vele.

A szüléssel kapcsolatban annyit tudok, hogy császár lesz, de jövő kedden megyek a dokihoz, majd megint megbeszéljük mi lesz, mi legyen... Arra én is fel vagyok készülve, hogy nem a saját dokim csinálja a császárt, de reménykedem, hogy szakértő kezek közé kerülök... ;)


Jajj, de jó Klári, hogy ezeket leírtad!
Ezek szerint nem éri meg kölcsönözni a mellszívót... egy hónapra kb 10-12ezer ft. +a nem steril részeket meg kell venni hozzá+egyebek
A kötszert be is szerzem a héten. ;)

Örülök, hogy a vágásod ilyen szépen gyógyul... 

Most milyen szép idő van a babák sétáltatásához! Fantasztikus! Maradhatna ez a 14-16 fok úgy november végéig :)
katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok,

Képzeljétek, most először mentem el egyedül itthonról a babókkal. Orvoshoz kellett mennünk, mert elég "taknyosak". Szerencsére semmi komoly, de jobb, hogy látta Őket az orvos. Szívom az orrukat, nem kellemes, de egész jól tűrik.:)
Nem volt senki, aki tudott volna segíteni, így egyedül cipekedtem a 3. Emeletről. (Lent nem tudjuk tartani a kocsit, meg amúgy is fent a folyosón levegőznek, ha csak Én vagyok Velük.) Szerencsére a kocsi alját levitte Nekem egy úriember, akit épp megkértem :). A hordozókat egyenként vittem le, addig a szomszéd Nénike vigyázott az első gyerkőcre odalent :) Az orvoshiz pedig pont evés időben érkeztünk, úgyhogy muszály volt enniük. A doktor néni felajánlott hátul egy kis szobát, ott szoptathattam. Kicsit féltem, mert cumisüvegesek és csak néha szopiznak egy kicsit, de nem volt más, úgyhogy ettek :) Nem tudom mennyit, de még kint alszanak a folyosón és ez 11-kor volt. Mondjuk a levegőn mindig tovább alszanak :D. Úgyhogy ez nagy sikerélmény volt számomra. Utána még felbuzdulva sétálni is mentünk. A végén pedig pont jött két szomszéd fiú, akik felhoztak mindent/Mindenkit ;).
Katyus sz Én hasam is repedt a köldökömtől kifele. Ha nagyon zavar, majd megműttetem, persze még nem most, lehet 5-6 év múlva még akarunk gyerkőcöt :) A hasizmom aggaszt inkább, hogy lehet-e Vele mit kezdeni. Már kerestem egy gyógytornász, csak nem nagyon ér rá kijönni, de majd valahogy megildjuk, remélem.
Én is már az elejétől jártam pisilni :) meg enni is egyúttal.
Mellszívót jobb venni, mint bérelni szerintem. A sebem Nekem is szép, csak egy piros csík.
Kalci, Neked mennyi idő egy fejés? Mennyit esznek most a fiaid? Nyugis természetük van? Hasfájósak? Lehet már valamelyiket írtad, de pontosan nem emlékszem, majd azért vissza olvadom. Te a szoptatással próbálkoztál?
demtimi
Szarvas
 
 


Szép estét kedves ikres anyukák, kismamák. 

Kérdéssel fordulnék hozzátok, hisz ti ebben tapasztaltak vagytok.
Tegnap voltam az eslő 0. UH-on (5+5hét), ahol a doktorom, rögtön rávágta, hogy nagyon úgy tűnik ketten vannak :)

Többet nem mondott, csak hogy pihenjek és két múlva újra UH. Gondolom szívhangot keresünk majd akkor.
A leletemen ez áll: "Uterusban egy petezsák látható, átmérője 12mm, szikhólyag sejthető, a petezsák mellett másik, petezsáknak imponáló képlet ábrázolódik, átmérője 8mm."

Ez mit jelenthet? Gondolom azt is, hogy ketten vannak, vagy azt hogy a másik nem is biztosan petezsák?
Már van egy 5 éves nagylányunk.
Nincsenek ikrek a családban.

Köszönöm szépen a válaszokat.

Gratulálok a gyönyörű babákhoz, a pocakosoknak pedig kitartást!

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
ambruspancsi
 
 
 


Sziasztok!

Timi, tök jó, hogy leírtad az első utat egyedül, mert ezen én is egy csomót agyaltam. Ugyanis mi is a 3-on lakunk, és bár van lift, de annyira picike, hogy abba nem fér be a babakocsi, csak összecsukva. És elég sokat gondolkodom én is azon, hogy fogom majd egyedül elvinni őket bárhova. Szóval én is bízom majd a szomszédokban, vannak jófejek, remélem segítenek is majd. Meg én is a gangon fogom majd őket levegőztetni, ha sétálni nem tudunk menni. Bár elég szűk a gang, szóval majd figyelni kell, hogy jön-e valaki, mert nem lehet elférni majd a babakocsi mellett. :) Szóval muris lesz :)

Egészen elképesztő, amennyit az elmúlt napokban mocorognak odabent :) Persze az is lehet, hogy korábban is ennyit mozogtak, csak ahogy erősödnek, egyre nagyobbakat rúgnak és bokszolnak. De nem bánom, olyan édesek. Bár ma hajnalban megint ébren voltam én is, ők is, kb. másfél órát, de cserében délelőtt hagytak aludni egy órát. Annyira fáradt voltam, hogy simán elaludtam úgy, hogy közben nagy felújítás van nálunk még mindig, és éppen falat vertek és fűrészeltek :D

Ambruspancsi, nekem úgy volt, hogy azt hiszem az 5. héten mentem nőgyógyászhoz, és akkor ő rögtön látta a két petezsákot és benne a két szikhólyagot. A papíromon az volt, hogy két petezsák, két szikhólyag és kettős fogantatás. Akkor még azt mondta a doki, hogy azért ebből még bármi lehet, hogy elég gyakran előfordul, hogy két petezsák van, de gyakori, hogy az egyik felszívódik idővel, szóval még ne éljem bele magam, meg amúgy is, a 12. hétig fenntartásokkal kell kezelni mindent. Aztán talán a 9. héten mentem vissza, akkor már volt szívhang mind a két babánál, majd a 11. héten megint mentem, és a dokim akkor mondta, hogy akkor most már kimondható, hogy ikerterhesség és elküldött a védőnőhöz is. Egyébként ikrek nálunk se voltak a családban, és valahol azt olvastam, hogy főleg női ágon öröklődik. Viszont a férjem családjában volt iker. Ja, és ha jól tudom, akkor a két petezsák plusz két szikhólyag, az egyértelműen két petéjű ikreket jelent.
majorranna
 
 


Timi! Le a kalappal, hogy így megoldottad az első sétát. :)
Mi is sokat tanakodtunk milyen babakocsit vegyünk, de végül csak 1 fért be a liftbe, így sok választásunk nem maradt. :) Én most attól tartok, hogy elkezdenek majd sírni és nem tudom mit tegyek velük. :)
A hasizmodon mit vettél észre, ami aggaszt? Nagyobb a hasad, mint kellene?
Én ezt a lézeres kezelést néztem a csíkokra... Meglátjuk mennyire lesz eldurvult a helyzet :S Remélem nem nagyon...

Majorranna neked lehet a melegfrontra mocorognak a babák... Nekem a hidegre szoktak. :)
Tegnap én is meglepődtem, hogy mekkorát képesek rúgni. Majd 5cm-re köjött a bőröm... Szinte félelmetes :D
Ezek szerint neked sincs gondod az alvással :) Én is olyan vagyok, mint egy baba... Fél9-kor mint akit agyonvertek... :) Te aggódsz, vagy félsz valamitől így a finisben? :)

Pancsi! Nekem egész más volt a szitu, mert egy burkoban voltak a gyerkőcök. Ez volt a papíromon: a méhüregben szabályos petezsák, benne 2 élő embrió. (6 hetesen voltam először)
Amúgy nekem is azt mondta, hogy legközelebb meglátjuk mi lesz, mert felszívódhat az egyik... Nagyon sok terhesség kezdődik ikerterhességként... Azután a 8. héten is kettőt látott a doki :)

Olyan szép idő van, úgy lenne kedvem menetelni... :) De hááát... Nem is bírnám sokáig, meg nem is nagyon lehet... max a gyümölcsöshöz lenézek :P
katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok!

Katyus, azon én is szoktam gondolkodni, hogy ha egyszerre sírnak, mit csinálok majd... ha pl. egyedül vagyok, hogyan fogom őket egyszerre megnyugtatni? Gyakorló anyukák, ti hogyan csináljátok ezt? Mert most úgy érzem, hogy mondjuk az egyiküket felemelem, mert sír és rossz neki, és közben a másikuk is sír és rossz neki, akkor a szívem szakad majd meg, hogy őt úgy hagyom. Ilyeneken gondolkodom. Mondjuk az túlzás, hogy félnék, félni nem félek. Inkább csak amiatt izgulok kicsit, hogy bent maradjanak, ne történjen semmi, még legalább a 35. hétig. Utána meg hátha rá tudunk húzni még két hetet... jó lenne. Igazából csak ezen izgulok. De tényleg igyekszem sokat pihenni. Tegnap meg tegnapelőtt a felújítás miatt itthon voltam, ki se mozdultam, mondjuk fájt a szívem, mert a gangon voltam kint és olyan szép idő volt. Ma délelőtt elmentem turkálóba, meg egy barátnőmmel ebédelni, mert most főzni se lehet itthon. Kb. 3 órát voltam úton, de úgy lefárasztott, hogy hazaértem, és ledőltem kicsitm pihenni, majd simán elaludtam úgy, hogy közben a csempét vágta a pasas, aki felújít nálunk :) 
Egyébként tényleg lehet, hogy a meleg frontra indulnak be... mert emlékszem, hogy amikor először jöttek a hidegebb meg esősebb napok, akkor volt olyan, hogy kb. meg se moccantak, mintha végig aludták volna az egész napot. Én meg persze paráztam, hogy miért nem mocorognak, próbáltam keltegetni őket, de kb. semmi, max egy-egy kis halovány böködés... :)
Te félsz valamitől? Meg nem tudom, kinél hogy volt, de nem volt olyan veletek, hogy hirtelen nagyon utáltatok egyedül lenni, vagy csak úgy minden ok nélkül mindenen elbőgtétek magatokat?
majorranna
 
 


Szerintem a gyakorló anyukák egy idő után (ha már megtartják a kis fejüket) már mindkét gyerkőcöt felkapják, ha sírnak :) Erre jó  a cumi pl.:) Amúgy gondolom ösztönösen fog jönni a dolog... remélem


Én is csak ezért szurkolok, hogy a betöltött 36.hetet bírják ki... Meg attól félek, hogy nem veszem észre, ha netán vmi nincs rendben...:S Ezt legutóbb mondtam is a dokimnak, de megnyugtatott, rendes volt...

Ma álmodtam a szülésről :) Elég érdekes volt, a mellem alatt bújtak ki a csajok, és itthon ültem az ebédlőasztalnál... Rögtön tudtak lélegezni, anyukám vágta el a köldökzsinórt, és pár percre rá pedig már rohangáltak mellettem. Tiszta apjuk voltak és én olyan boldog voltam :)

Nekem ritkán van olyan, hogy utálok egyedül lenni, jól elvagyok itthon. Meg is lepődtem mennyire. Talán agyban döntöttem el, hogy ennek most így kell lennie, és ezt a pár hetet erre kell szánni, mert alapvetően társasági ember vagyok...  Semmi indok nélkül sztem már idegbeteg lennék :)

A sírás most nálam is könnyebben jön, sztem csúcson lehet a hormonszint :) Én egy szappanoperán vagy egy érzelmesebb cikken is tudok sírni... ha ez oknak számít, akkor ilyen okból szoktam :D De tényleg most érzelmesebb vagyok.. érdekes... eddig összesen talán 4x sírtam, de az elmúlt hetekben vagy 3x...

Anyukákhoz fordulnék gyakorlati kérdéssel.
Mennyi eldobható pelust vettetek így születésre? Mi liberót vettünk 1csomit 2-5kgosat, és egy db koraszülött méretűt. Nem tudom vegyek-e még... mi van, ha érzékeny lesz a bőrük rá... :S Vagy várjuk meg az első napot és majd apa hoz? :)
Milyen popsitörlőt használtok?
Napközben a kiságyukban altatjátok a babákat, vagy van nekik egy közös járóka? Mi ezt a járókásat tervezzük, így napközben együtt lehetnek...

Szép hétvégét!

katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok,

Mi pampers premium pelenkát vettünk. Mindig a dm-ben veszem kuponokkal, így rengeteget spórolunk. Most is vettem hat csomagot majdnem féláron. Használunk azért sima pampers-t is és liberot is. Most kaptunk vmi másmilyet, de azt is elhasználjuk majd napközbe. Jó, ha van olcsóbb is egy csomag, mert Neken Noémi ma nyakik össze kakilta magát. (Egy pelus kuka fél óra alatt :).) Mi előre egy csomagot vettünk, meg kaptunk egy liberot még mielőtt megszülettek. Úgyis látjátok majd, hogy mi válik be. Popsitörlőből is a pampers sensitivet használom, de a pampers fresh clean is jó. A többit nem szeretem, de ha kapunk bármit elhasználunk, úgyis van amiko többet kell kivenni, arra legalább nem sajnálom. A neutrogéna is jó, de utáltam, hogy egy húzásra kijön egy csomó, a dm-es szerintem nem jó egyáltalán, a libero sem az igazi, bár valaki szerint meg az a jó :) a Gabit és a Niveásat még nem próbáltuk, de nem marad majd ki egyik sem. Popsikrémből szetintem jó a gyógyszertári, de ha piros a popsi, akkor sudokrém vékonyan vagy Nivea vastagon :) Fürdetőből is egyelőre a gyógyszertári, de néha Gabit is rakok Noémiébe, Ő nem annyira érzékeny bőrű, mint Lacika. Abból még Niveát is fogok, azt nagyon szeretem :)
demtimi
Szarvas
 
 


Katyus érdekesek ezek az álmok, azt mondják törvényszerűen jönnek. Én mindig a szoptatásról álmodtam fura dolgokat :)
Mi majdnem két hónaposan kezdtük a járókát, benne játszószőnyeggel, szeretik, amíg lefoglalja Őket :) érintgetik egymást, bár ez még nem tudatos :) Alszanak is benne, remélemm később is szeretik majd.
demtimi
Szarvas
 
 


Köszi Timi a válaszokat!
Igazad van, hogy csak pár hónapos kortól használtad a járókát. Belegondoltam, hogy amíg olyan kicsik, lehet jobb, ha  a légzésfigyelő alattuk van...  a kiságyban.

katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok!

Na, attól én is félek, hogy nem fogom észrevenni, ha valami nem oké. De mindig azzal nyugtatom magam, hogy talán akkor lennének olyan tüneteim, amelyek abnormálisak vagy súlyosak, és csak rájönnék. Én is álmodtam már kétszer szüléssel, mind a kétszer nagyon gyorsan, természetes úton megszülettek, és tök jó élmény volt. 

Most hétvégén elkezdtem én is beszerezni a dolgokat a kórházra, illetve összerakni, kölcsönkérni. Én 1-1 csomag 2-4 kg-os pelust vettem, Moltex-et, a Müllerben, mert utána olvastam, hogy érzékeny bőrű babáknak kifejezetten jó. Ha beválik, akkor mi ilyet szeretnénk később is használni, mert nagyrészt természetes anyagból készül. A mini változatát meg már meg lehet rendelni netenk és úgy sokkal olcsóbb, mint boltban. Azért vettem 1-1 csomagot, mert a kórházi lista szerint egy babának egy csomag pelenkát kérnek. Popsitörlőből DM-es márkát vettem, majd meglátjuk milyen lesz. Egyelőre mi is a gyógyszertári popsikrémet szeretnénk majd használni, meg a fürdetőből is gyógyszertárit. 

Katyus, ma voltam a magyar gyermekmentő alapítvány által szervezett elsősegélynyújtó tanfolyamon, és ott azt mondta a pasi, aki tartotta, hogy ha nem vagy a babával egy légtérben, akkor napközben is érdemes a légzésfigyelőn altatni, nem csak éjszaka.
majorranna
 
 


Sziasztok,

Majd látni fogjátok úgyis, hogy mikor érdemes bekapcsolni a légzésfigyelőt. Nálunk az elején mindig ment. Külön kiságyban alszanak a kicsik, €n ezt javaslom. A közös pihenésre ott a járóka, előtte pedig Én időnként egymás mellé tettem Őket valamelyik kiságyba 1-2 órára. Annyira persze nem erőltettük, nem mindig jutott eszembe. Az alap tevékenységek elvették az időt minden plusz fejlesutő gondolattól :).
Nappal Én már nem mindig használom a légzésfigyelőt. Ha Noémi hason alszik, vagy elmegyek fürdeni, akkor igen. Nappal azért nem alszanak olyan mélyen szerintem. Plusz rájuk nézek időnként, ha éppen mást csinálok (mosogatás, mosás, stb.) Remélem sose lesz baj, nagyon féltem Őket :). A járókában is simán alszanak, ott pedig még biztonságosabb, mert együtt vannak. Ritka, hogy mindketten teljesen egyszerre aludjanak benne, érintgetik is egymást (akaratlanul is), olyankor pedig kicsit felriadnak :) szoktam nézni, hogy mozog-e a mellkasuk :)
demtimi
Szarvas
 
 


Azt nem tudod vlen Majorranna, hogy a hintőpor is benne van a vények között? Ezekből a gyógyszertári megnevezésekből nem tudom eldönteni, csak feltételezem, hogy igen :)

A Moltex pelusról még nem is hallottam, na kíváncsi vagyok mi lesz a véleményed róla...

Nálunk is külön kiságyuk lesz... Jobb, ha ezt szokják meg...

Holnap megyek uh-ra, majd írok mi volt...

Szép hetet!!
katyus777
Budapest
 
 


Katyus, most végig néztem, és hintőporos receptet nekem nem adtak. Azt is fel tudják amúgy írni? Bár jövő héten jön ki a védőnő, akkor majd megkérdezem. 
Nálunk is külön kiságyban lesznek, viszont arra gondoltunk, hogy mivel a jövőre nézve úgyis olyan ágyat veszünk, aminek leszedhető az egyik oldala, így összetoljuk nekik az elején. Illetve majd meglátjuk, hogy mennyire zavarják egymást, vagy mennyire érzik így magukat jól. Ha nem jön be nekik, akkor feltesszük a rácsokat és széthúzzuk az ágyakat :)
De jó neked, hogy mész uh-ra! :) Írj majd, hogy mekkorát nőttek a múltkori óta! Én sajnos csak november végén megyek, olyan nehéz mindig kivárni...bár persze az agyammal tudom, hogy ez tök jó, és ne akarjak már sűrűbben menni :) Viszont azért megnyugtató tud lenni. 

majorranna
 
 


A hintőport abból gondoltam, hogy a youtubeon néztem egy videót a pelenkázásról és a köldökcsonk ápolásról... De majd én is jövő héten hívom a védőnőt, majd megnézetem vele a recepteket.

Az összetolható ágy praktikus... nekünk is leetséges lenne, csak akkor a szobába nem nagyon férnénk el...

Voltam tegnap uh-n...Betöltöttem a 33. hetet.  Most kezdtek el lemaradni kicsit a lányok... kb 1 héttel, azt mondta doki... De ez normális és nem is várható el, hogy olyan ütemben fejlődjenek, mintha egyedül lennének...
1900g körül mérték mindkettőt, 3% különbséggel (az semmi). Remélem tartják ezt a fej-fej melletti fejlődési irányt :D Minden értékünk megfelelő volt... (magzatvíz átlagos, méhlepény minimálisan meszesedik, zárt mészáj, rövidülő méhnyak(most 2cm), A doki nagyon optimista volt, azt mondta, hogy a betöltött 38. hét után csinál programozott császárt, ha addig nem jönnek ki. Mondtam neki, hogy én a 37. hetet beszéltem meg velük...
Lefixáltuk, hogy akkor császár lesz. Kérdeztem tőle, hogy lehet-e olyan szitu, hogy bemegyek a klinikára és egy másik orvos természetes szülsére "kényszerít". Mondta, hogy nem. Ez megnyugtató.


Ti hogy vagytok?
Az anyukák nagyon elfoglaltak... Nem nagyon jelentkeznek! Remélem mindenki jól van! Majd írjatok, hogyan alakulnak a mindennapok! ;)






katyus777
Budapest
 
 


Anyukák!

Ti jegyzeteltek vmi adatot a gyerekek súlyáról, vitaminok beadásáról, vagy az evés mennyiségről?

Vagy hogy jegyzitek meg? :)
katyus777
Budapest
 
 


Nekem a lányok egy ágyban alszanak , védőnő javaslatára , azt mondta csak akkor rakjam már őket külön ha nem férnek el ketten egy ágyban , mert amúgy nyugtató hatással vannak egymásra , nekem is voltak külön ágyban , de akkor nagyon sokat sírtak és mikor mondtam ezt a védőnőnek , azt mondta , biztos keresi a tesóját , akkor utána egybe raktam őket és megszünt a sírás és nagyon jól alszanak együtt, van hogy egymás sírására bealszanak , és nem is keltik fel egymást



mi pelenkában liberot használunk , popsitörlőben meg inkább a dm-es , de van , hogy liberot vagy neogranormont veszek


én nem jegyzetelek semmi , súlyt mindig beírják a kiskönyvbe , egyedül a k vitamint jegyzeteltem , hogy mikor kellett beadnom , evést egyáltalán nem , d vitamint meg mindig este fürdés után adom nekik

renianya
Szentendre
 
 


De jó, Katyus, hogy ők is ilyen fej-fej mellett növekszenek! :) Szerintem betöltött 33. héten 1900 g az tök jó! Van egy ismerősöm, aki 32. héten szült egyszem babát és ő volt ilyen súlyú. De ki fogják bírni a 37. hétig! Mi is mindig megbeszéljük velük. Mondjuk az elmúlt 2-3 napban eléggé elfárasztottam magam és őket is, szerintem, elég sokat mentem mindenfelé. Most ért véget a felújítás nálunk, és bár hétvégén jön segítség a takarításhoz, persze nem bírtam ki, és muszáj volt tegnap is meg ma is kicsit takarítanom. Most kicsit mérges is vagyok magamra... De elhatároztam, hogy holnap sehova se megyek és takarítani se fogok, csak pihenek és olvasok:) 
Mi hétvégén vesszük meg a baba bútorokat, jaj nagyon várom már :) 
Meg persze van még jópár dolog, ami kelleni fog, főleg a kórházba majd, de azt még húzom, halasztom:) Bár egy-két dolog már megvan, de azért van még mit pótolni.
majorranna
 
 


Amúgy a hintőporról is kéne recept , azt is az gyerekdoki ír fel , amúgy az van ráírva a hintőporos flakonra reseptyl-urea külsőleges por
renianya
Szentendre
 
 


Emília Laura Emília,Laura Emília,Laura Emília,Laura
renianya
Szentendre
 
 


Nagyon édesek, Reni! :)
majorranna
 
 


Köszi Reni az infókat. Arról nem írtál hogy vagytok?!

Nagyon édesek a babák, jajj Istenem... :)

Majoranna, tudtál pihenni ma? :)

A hintőpor szerintem nincs a receptek között... Na, majd megbeszélem a védőnővel, hogy kérjen már egy receptet a dokitól (egy épületben vannak) és hozza el, ha jön megint...

Néztem a youtubeon egy köldökcsonk ápolásos videót, ott alkoholozzák, hintőporozzák, és gézlappal fedik le. Nem tudom hogyan szokás... :)
Jah, és azt is mondták, hogy a konfortos szoptatáshoz az evések előtt is tisztába kell rakni a babát... Hááát, az egy kicsit soknak tűnik :)
Nem tudom Ti hogy szoktátok, vagy Majorranna Te hogyan képzeled ezeket?

Mi még ma elmentünk venni 2 kicsi pamut vékony takarót, amit esetleg a kórházba is be tudunk majd vinni...
Csak 2 órát meneteltünk, de úgy bevizesedtem... Sajnos már egyre kevésbé van erő...

Nektek hogy telnek a napok?



katyus777
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: