Új privát üzeneted érkezett!

froni:
Jajj. :cry: Remelem holnapra mar tenyleg lemegy a laza. :( Kupot adtal neki? Nagyon sajnalom, hogy szegeny ennyire beteg lett. :cry: Mondjuk nem hiszem, hogy nagyon megartott neki a friss levego meg igy lazasan is. Annak idejen, amikor eloszor mentunk az Allatkertbe, emlekszel mennyire beteg volt Timi, akkor mar a tudogyulladas bujkalt benne. Megis ugy erzem, hogy nem artottam annak idejen neki a friss levegovel es a szep napocskas idovel. :roll: Alma is biztosan hamarabb meg fog ezek utan gyogyulni. :roll:

Mi jol hazaertunk, leszamitva, hogy kb 20 masodperc mulva aludt a kocsiban es amikor ki kellett szallni, akkor meg sirt az almossagtol. Azota is elegge faradtnak latom, akaratosabb a szokasosnal, legalabb este nem kell altatni.

mano:
Mi tortent? Utolso info rolatok az volt, hogy jottok...

zetus:
Kepzeld, megkaptam a vervetel eredmenyet, ma elmentem erte (mar annyira faradt voltam, hogy alig birtam hazavonszolni magam, jol be is kemenyedett a pocim...), van 4 db csillagos eredmenyem, de mind nevetseges, gyakorlatilag egy pici verszegenysegre es a jelenlegi betegsegemre utalnak. Szoval semmi bajom. :)
Szuperek a kepek, azota is nezegetm a CD-t :)

szonibaba:
Csatlakoztam hozzad a verszegenysegbe. :wink:

baratodildi
 
 


Sziasztok!

Tegnap egész nap nem volt netünk, de nem is baj, mert legalább tanultam helyette.
Most van egy órám, aztán készülődünk öcsém ballagására. Sajnos Marci alvásába pont bekavar, de egyszer ballag az ember öccse.

Froni!
Remélem Alma hamar meggyógyul, nemár a tavaszi szépidőbe betegeskedjen.

A június 13. nekünk lehet, hogy mégsem jó, mert most nem találom a hugom balllagási meghívóját, de rémlik, hogy ő meg akkor ballag. De amint tudom írom.

Ildi!
Nem emlékszem, hogy neked v. Froninak mondtam, hogy a szülésznőm erre a vaspótlásos dologra azt mondta, hogy ilyenkor amúgy is hígabb az ember vére és ezek a vaskészítmények nagyon rosszul szívódnak fel, inkább csak a kellemetlen tünetet okozzák az embernek, eszegessek "vasas" kajákat, iszogassam azt a gyógynövényes vaskészítményt, de ha panaszaim vannak a bogyóktól, akkor felesleges.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


szoni:
Nekem mondtad :D Nekem nem szokott gondot okozni, de meglepetesemre a nogyogyaszom nem is javasolta meg, majd lehet kesobb, szerinte lehet a nathatol esett csak atmenetileg le ennyire a verkepem, most, hogy mar jobban vagyok jobb lesz szerinte. :rol:

baratodildi
 
 

 
 

Sziasztok!

Ezer éve...

Kisbetegeknek gyors jobbulást! +++ :(

Ildi, Zetus, gratulálok a legifjabb uraságokhoz :D Nevek vannak már? Vagy elkerülte a figyelmem? :oops:

Szoni, nagyon szép neve lesz a kislányotoknak :) Tesco-s body-kat én is nagyon szeretem, most is ezekből tankoltunk fel 8)
Vaskészítmény-felszívódás érdekes, nemtuttamrulla :roll: Én is szedek napi 2-t, de (kopp-kopp-kopp) nincsenek panaszaim. A vérképem meg áll (az alsó határérték közelében), mint a cövek...

Anyám, micsoda balesetes sztorik :shock: Luci is sokszor kel-fekszik, legutóbb a nyelvét harapta meg.

Zetus, ha krupp, akkor tényleg tüdőgyógyász kéne. Házi sürgősségi kezelésre a kalciumot (köhögéscsillapító) és - nyáron hideg levegő híján - a nyitott hűtő elé állást javasolják.

Nézegetném a képeket a talikról, de nem nagyon raktok...

Kismamák, jól vagytok? Próbálom a félszavakból összerakni a képet :lol:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


balwin:
Te is rakhatnal fel kepeket :) :wink: De jo, hogy irtal!!! En reszemrol jol vagyok. :)

baratodildi
 
 


Ildi!
Na, akkor ezt is a terhességre fogom (mármint, hogy 2x mondtam a vasas dolgot)

Judit, Szijjja!
Ahogy olvasom ti is jól vagytok (lis nem panaszkodtál)
És nektek is van már név :wink: A Hunor és az Attila egyívású nevek, nem? Apum Attila, szeretem (mármint a nevet-persze Aput is). Azért adtatok 2-t, mert Annalucusnak is 2 van, v. egyébként is? Ez nálam most központi kérdés, mert mi nem vagyunk alapból a kettő híve, csak nem tudtunk megegyezni.
Nekem még jó alaposan át kéne néznem Szonji volt ruhatárát, hogy mik vannak és miket kéne besezreznem, de sajnos még előttem 3 vizsga, így erre majd csak júniusban kerül sor. Pedig inkább azt csinálnám...
Gyere gyakrabban!

Froni!
Alma, hogy van?

Nekem két napja nagyon fáj a hasam alul, baloldalt. Sztem Bodza nyomhat vmit, mert ő amúgy sokat mocorog változatlanul, biztos nincs baja. Plusz az alsó fertájam nagyon ki akar szakadni. Nem emlékszem már, de ez nem korai? Na mindegy, hétfőn úgyis megyek dokihoz, majd megkukkol, hogy minden o.k.-e?!

Most irány a tanulás :roll:

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok!

Ildi, hát mi lemaradtunk :( ugyanis nem volt pár napig netünk, és nem tudom senkinek se a számát. Annyira nem volt jó idő, és nincs olyan közel az Állatkert, hogy látatlanba nekiinduljak, és mivel nem tudtam most mennyire tuti lett ledumálva, inkább nem mentünk!


Judit,de klassz, hogy jelentkeztél. Örülök, hogy ti is jól vagytok! Gratula Hunor- Attilához :wink:
Amint látom a vonalzón, te már a célegyenesbe vagy :)

Szoni, fájdalmak :? fel a fejjel, pihizz amennyit tudzs a gyerkőktől! Meg a tanulás mellett :?

Kismamiknak minden jót :P Többieknek is üdv. És jó Anyák napjázást holnapra! :wink:


Esztiért mikor mentem csütörtökön az oviba, le kellett ülnöm egy kisszékre, és elmondott egy verset! Hát nekem bíz könnybe lábadt a szemem!! Annyira megható volt, úgy imádom :)
manóci
 
 


mano:
Hat pedig irto klassz ido volt az Allatkertben... Gyonyoru napsutes es meg egy kis szint is sikerult osszeszednunk... A telcsi szamainkat meg mentsed le, hogy legkozelebb ne egyen ilyen kommunikacios gond. :wink:

Mi lejottunk anyosomekhoz penteken. Mar estere laz gyanus lett Timi, de jo anya leven nem kinoztam a lazmerovel. :oops: Ejjel pocsekul aludt(unk), szombaton delutani alvas utan "mar" meg is mertem neki es azt hittem rosszul latom 39,3. :shock: Ennyi meg soha nem volt a laza. Szegenykem utana egesz nap csak szuszogott, meg allandoan cumizhatnekja volt es meg lazkupokkal meg sziruppal is alig tudtam levinni a lazat. Aztan ma ejjel szerencsere kialudta. Valami hasmenos bacit nyelt be, mert 2x volt nagyon fosis kakija, etvagya szinte nulla, de azon kivul semmi, de semmi mas tunete nem volt... a lazon kivul.

fronell:
Ti mar jol vagytok?

Ma van Anyak napja... Meg Timi nevnapja is... Kapott tolunk egy mini lap-topot. Mar a nagy kinlodasok miatt tegnap odaadtam neki, de mondtuk a nevnapjara van. Erre ma a koszonteskor pontosan tudta, hogy azt kapta anyatol es apatol nevnapjara. :) Nagyon okos. :D
Anyosomektol egy kis talicskat kapott, legalabb lesz Bercelnek babakocsin kivul is legkozelebb mit toligalni nalunk :lol:

zetus:
Uh-n mi volt?

szoni:
Beszeljel Bodzaval, hogy mozduljon el arrol a pontrol, mert azert meg jo sokaig kell varnia a kijovetellel. Nalam a tesobaba nagyon edesen rugdos. Mar anyosom es Timi is erezte hogyan rugdos. :) Timi kozolte: "Megrugott " es elhuzta a kezet. :P

balwin:
Idokozben megtalaltam az albumotokat az alairasnal. :oops: Jo kis vakeger vagyok. :oops: Hatalas mar Anna Luca!!! Az avatarod is nagyon jo kep!

baratodildi
 
 


Sziasztok!

Remélem Alma azóta jobban van...

Manóci, én is várom már, hogy kicsilányom majd szavaljon nekem, tuti én is be fogok párásodni :) Olyan édesek tudnak lenni.

Ildi, hátööö, igaz, hogy van album, de nem a legfrissebb :oops: Asszem januári képek vannak utoljára felrakva... Örülök, hogy jól vagy(tok)! :D

Szoni, nemtom mitől fájhatsz :( De baj biztos nincs, ha Bodza mozgolódik :) Majd írd meg, mit mondott a doki!
Jaja, jól vagyunk alapvetően. Bár elég régóta fájnak már a combhajlataim, mostanra meg is szoktam :wink: Valamelyik nap meg úgy éreztem magam, mintha a 40. hétben járnék.
Név: mi is így voltunk Lucinál, azért lett két neve, mert mindketten ragaszkodtunk a saját elképzelésünkhöz (Apa az Annához, én a Lucához). Most meg (a Monk-os egyensúly jegyében :mrgreen: ) muszáj Ketteskének is 2 nevet adni :lol: Az Attilához tulképp én ragaszkodok, egyrészt mert tetszett mindig is, másrészt meg Hunor-Apu is Attila (bár a családban nem divat a keresztnév-átörökítés). A Hunor meg mindkettőnknek tetszik - ősmagyar nevet akartunk, és ez jött be a legjobban :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Timinek jobbulást és boldog nevenapját (jó, hogy írtad, mert teljesen elfeletkeztem róla és tudod a nagyobbik barinőm is Timi)

Tegap Marci is lázas volt, de nme ilyen durván. Kezemmel éreztem, hogy elég melegecske, de szülinapi buliban voltunk, ott meg ugye nem kérhettem lázmérőt, hogy bocsi, lázasan hoztam el a gyerekemet. Hazajöttünk, de nem volt 38 sem, pedig tényleg elég meleg volt. Nem adtam neki semmit, gondoltam, had erősödjön az immunja. Reggelre semmi, viszont ma déltől fél5-ig aludt. Felébredt és azóta kint rohángászik a kertben. Ja és még ami érdekes, hogy tegnpa az orra is taknyozott, ma meg de. kiszívtam neki és azóta ott is semmi.

Baloldali hasfájásom elmúlt, most az egész alja fáj. Biztos, hogy a kisasszony keze-lába van a dologban. MOstmár tényleg bejelentkezem 4d-re, mert irtó kíváncsi vagyok, hogy mekkora lehet (meg persze milyen szögben), hogy már most így fájok és nem kapok levegőt.

Judit!
És hogy fogjátok szólítani?

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Folyt.köv., mer délután Luci nagyon rajtam lógott...

Timinek Nagyon Boldog Névnapot kívánok! :) Azóta sincs láza? Szegényke, jól elkapta valami... :(

Kép

Szoni, a Hunort tervezzük használni :) Aztán majd meglátjuk...mindenesetre már mindenki így szólítja a családban. Sőt, vannak. akik Hunorkázzák, de közöltem velük, hogy erről jó lesz leszokni, mert az egy női név :wink:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Judit!
Az nem Honorka, amire te gondolsz?

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Én úgy tudom, hogy a kettő (Honorka, Hunorka) két különböző név :roll: A magyarnevek.hu-n pl. a Hunorka a Hunor női párjaként van említve. A wikipédián meg találtam egy utalást, miszerint a Honorka a Honória név becéző formája...

És a kicsilányt hogyan fogjátok hívni? Azt látom, hogy te Bodzának :D

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Hat mi nem vagyunk jobban... Ma delutan megint felment a laza... megint 39,3-al es kuppal fektettem le este, de egesz delutan lazcsillapitokkal tudtam csak lejjebb vinni. :cry: Kesz vagyok, tole, hogy a vilag vegen vagyunk most is ilyen betegen. :( Raadasul tavaly is tavasszal kapott el egy hasmeneses trutyit, amibol ugy legyengult, hogy tudogyulladas lett. :( Nem igazan tudom azt se mi a fenet csinaljak... Vigyem holnap itt valami orvoshoz??? Csak kedden este tudnam a sajat dokijahoz elvinni. :( Ahhhh... :(

baratodildi
 
 


Judit!
Igen, én egyelőre Szonjival együtt Bodzázom, mert a Lilire nem áll rá a szám, apja Lilikebabázza. Emiatt nem akartam/tunk két nevet.

Ildi!
Szegény Timi. Gyógyuljon hamar! Adj neki vmi immunbogyót, hátha számít vmit.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Megjártam a dokit:
Méhszáj zárt (3000), mindent rendben talált és tapizás szerint lefelé van a buksi. Megmutogatta, hogy itt a popója, itt a háta és itt fogjuk megtalálni a szívhangot. Rátette a hasamra a hallgatót és tényleg ott volt. Ez a doki tud vmit :)

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


szoni:
Orulok a jo hireknek! Akkor vegre befordult Bodza :wink: baba. :)

Timinek aznap meg 39,6 volt minimum a laza mert a fullazmero neha alamer es mar nem volt lelkem a popsijaba dugdosni a merot, ugyis tul magas volt... Ma vegre orvos is latta, bar mar csak tegnap ejjelre lazasodott be, napkozben mar laztalan volt tegnap es ma is. El kell kezdenunk az antibigyot. :( Remelem legalabb ettol jobban lesz.

Sajnos nem nagyon hajlando az ionpotlo dolgokat meginni, most is siman kozolte az uj gyogyszerre, hogy "Szornyu volt meginni. " Persze meg nem itta, csak 1 kortyot belole es utana kidugta a nyelvet es jo, hogy le nem torolte maganak. :) Muris egy gyerek :D :D

baratodildi
 
 


Ildi!
Sajnálom, hogy antiztok és az még külön rossz, hogy ahogy olvasom nem lesz egyszerű belerimánkodni Timibe.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Ildi,Timinek Boldog Névnapot utólag is Kép

Láz :( Jobbulást neki!

Szoni, Bodza baba :) tök jó, hogy minden ok!És, ogy arrébb ment. Most legalább máshol fáj kicsit :wink:

Judit,Kitartást :)

Többiek, puszi


Nem is mondtam, hogy múlt héten kis izgalomban voltam! Hannus már kb. 2 hónapja tök székrekedéses :( De már mindent próbáltam és csak minimális javulás volt. Ezért elvittem dokinénihez aki egyből elküldött hasi UH-ra mert mondta azt kell tisztába tenni elsőnek, hogy nincs-e elzáródás! Na, hát gondolhatjátok 2 napig tűkön ültem mi lesz velünk. Mert ugye azt csak műtéttel lehetne rendbe hozni :cry: Szerencse, hogy van itt nálunk magán Uh-s, a HP-ból jönnek ki, úgyhogy tök hozzááértő gyerek orvosok csinálják. Hát nem vártam a kórházi 1 hónapos isdőpontra, hanem mentünk ide. És szerencse semmi ilyen nemű gond nincs. Hát nagy kő esett le a szívemről!
Aznap este m,ég kipróbáltam, hogy ráültetem a bilire, mert mostanában örökké hoza a bilit, és tépi le a pelust magáról. És ahogy ott ült mondogatta, hogy kaka, és bele is kakált :shock: :)
Úgyhogy valószínű az lehet a gond, hogy pszichésen, neki már nem kell a pelus, és viszatartotta a kakát. Most minden nap bilizünk, és már 2x kakált bele újra. És volt már pisike is :wink:
Szóval szerintem meg se várja a jóidőt ezzel a szobatisztasággal. Pedig nyáron úgyis levettem volna a pelust úgy mint anno Esztinél!
De ő úgy látszik erre jobban megérett már, okosabb nemtom.
Minden esetre ez van, és próbálgatjuk, hogy ne kelljen továbbmenni orvoshoz kivizsgálásra ez ügyben!
manóci
 
 


Manó!
Tök jó, hogy ilyen ügyi Hannus, meg, hogy nem találtak bajt az uh-n.
Marci is sokszor cipeli a bilit és rá is ül, de úgy ahogy van, nadrágban, pelenkában. Én még nem próbálkozok be nála a pelenkatépéssel, mert ahogy ismerem, úgyis csak fél percet (se) ülne a bilin, aztán nem tudnám visszaimátkozni rá a pelust. Kivárom a jóidőt, akkor szellőztetheti a kukóját :D

Ildi!
Veletek mizu?

Többiek, hahóóóó!

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


szoni:
Ma ejjel mar nem volt lazas, csak kb 1 orat sirdogalt, meg fetrengett almaban a fajdalomtol. :( Antibiotikumot beveszi, csak az ionpotlo folyadekot nem. :( Mar nem is probalom. Az, hogy laza nincsen elegge jo jel szerintem, hogy javul. :)

mano:
Huu, de ugyes Hanni. Timi is ruhastol ul a bilire, sot tudja is, hogy oda kene kakilni es ha kakilt raul. :roll: Mi is azt hiszem meg kell varjuk a juniust a Balatonnal :)

fronell:
Visszajottetek? Milyen volt az ut? Sokat gondoltam Ratok.

zetus:
Uh-rol meg mindig nem irtal... :roll:

balwin:
Akkor aktualis kepet kapunk?

baratodildi
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2012.06.28 20:34-kor.
Vendég
 


Ildi: Orulok hogy Timi egy fokkal jobban van, sajnalom hogy antibigyot kell szednie, de ha ettol lesz jobban, akkor ez van... normaflore-t adj neki mindenkepp vagy egyen sok joghurtot!
Uh-n semmi extra nem volt, azt mondta a doki, hogy nem lat semmit, ami koros lenne, de uh alapjan csomo mindent nem tudnak megallapitani, menjek genetikai tanacsadasra, mert ilyenkor ez a protokoll. Mondtam hogy nagyon kedves, de azt inkabb kihagynam, nincs nekem arra se idom se energiam, na meg kedvem se... teljesen feleslegesnek tartom. Ha lenne is baja a gyerekemnek, akkor is az en kis mokusom lenne, nem valtozna semmi, szoval nem megyek el.

Tegnap voltam nodokinal is, o is azzal kezdte, hogy hat ez az AFP nagyon alacsony, meg akkor is, ha korabban vettek esetleg le... adott beutalot genetikai tanacsadasra, persze azt nem mondta hova kene menni meg ilyesmik, de mondtam neki is, hogy ugyse megyek, ugyhogy felesleges. Mondta azert megirja, mert neki ezt kell csinalnia, aztan vagy elmegyek vagy nem. Hat vagy nem :)

Szoni: szuper hogy veled is minden okes!

Judit: de jo hogy jelentkeztel!! Tenyleg tok jo lenne ha raknal fel par kepet Annalucarol, olyan kivancsi vagyok milyen nagylany mar!!

Mano: gratula Hanninak, milyen kis ugyes! :) Mi egyenlore odaig jutottunk csak, hogy estenkent furdes elott raul a micimackos wc-szukitojen a wc-re, es mondja hogy "pssss", persze pisilni nem pisil. es mar masik is le, mert csak az erdekli, hogy lehuzhassa a wc-t... :)

Nagyon el vagyok havazva tanulas-ugyileg, tobb napig nem jott be a babanet, hetvegen meg Bekescsaban voltunk ballagason, azert nem jottem. Most meg elkaptam vmit, undorito sarga dzsuva jon belolem (kohoges, orrfujas), remelem Bercel nem kapja el...

Froni: A KEPEIM! HOL VANNAK A KEPEIM!???????! :):):):):):):):)

zetus8
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2012.06.28 20:34-kor.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2012.06.28 20:34-kor.
Vendég
 


zetus:
Mondjuk a genetikai tanacsadas meg nem artott volna, ha aztan mond az ember nemet, azt legalabb elfogadjak jobban. :roll: Bar ott meg sokszor olyan taplon rahozzak az emberre a fraszt... Mindegy, en azert orulok, hogy az uh-n semmit nem lattak. A dokidhoz mikor mesz legkozelebb? Ott legalabb most megvizsgalt vagy valami? Vagy most is csak beirt a konyvedbe? Ujabb beutalokat adott? Cukros lotyire mikor kell menned? Ha mesz, elotte kerjel sima ehgyomri cukorra magatokhoz a dokidtol beutalot, mert kulonben ide ket egymas utani napon el kell majd jonnod. Itt ugyanis meloszor csak az ehgyomrit veszik le es ha az jo, akkor masnap johetsz a terhelesre.
Bar a haziorvosod szerintem ki tudja neked a terhelest irni oda is, mert ugy emlekszem nekem a haziorvos adta a beutalot ide is... :roll:
A tanulashoz minden jot!

fronell:
Jo a kep. :) eloszor mikor neztem, mondom magamban, "ez egyforma..." :wink:

baratodildi
 
 


Sziasztok!

Froni!
Én a Gardatavat teljesen el is felejtettem. Már kezdtem izgulni, hogy miért nem jelentkezel, de akkor ezért. Én lukasagyú.
A képek szépek, de nem vmi változatosak :D

Etus!
Én is tanulok ezerrel (v. ötszázzal), azért is vagyok sokat itt is fent (tételeket dolgozok ki és pihi képpen klimpírozok a másik topikban).
Hogy haladsz?

Ildi!
Na, akkor Timi jobban van, örülök.

Marci tegnap egész nap fosott, anyós már mondta, hogy ma vigyük le a gyrekdokihoz. Mondtam neki, hogy felejtse el, egy napi fosás miatt nem fogom levinni a dög beteg gyerekek közé, plusz úgysem tudna mit mondani a diétán kívül. Hülyét kapok, hogy minden szar miatt egyből jön ezzel a "vigyük orvoshoz" dumával.

Szombat reggel megyünk megint 4d-re majd hozok képeket, remélem sikerül elcsípni a kisasszonyt vmi előnyös szögből.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


http://www.bonprix.hu/bh/offer.htm?cat= ... .&pr=27556

http://www.bonprix.hu/bh/offer.htm?cat= ... .&pr=29540

Ezt akartam még mutatni várandós barátnéimnak, a másik topikban találta egy lány. Nem tudom milyenek lehetnek, de mindenesetre az áruk szuper, én lehet, hogy megpróbálkozom.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok!

Szoni, dejó, hogy minden oké volt a dokinál :D Hm, lehet előbb-utóbb úgyis győzni fog a nőuralom, és Apa is fejet hajt a Bodza előtt... :wink: Mi pl. sokáig Annalucáztunk, aztán olyan kis eleven, strapabíró gyerek, hogy a Luca valahogy jobban illik rá :roll:
Marcinak jobbulást! És még ma is tart, vagy egy napos csoda volt?
Minnyá nézem, miket raktál be...

Ildi, Timi jobban érzi magát?...
Ööö...igen, teszek akkor frissebb képeket :)

Zetus, én is úgy voltam vele kezdettől fogva, hogy mindegy, mert elvetetni úgysem tudnám. Viszont nem mindegy, hogy van időm rákészülni az esetleges problémára, vagy a szüléskor szembesülök vele... Nálunk is alacsony volt az afp (0,45), és mivel a dokim révén ingyen megcsinálták a kombi tesztet, elvégeztettem.
Ezzel együtt alig várom, hogy kiváltsák az AFP-t a négymarkeres vizsgálattal :? A védőnőm szerint pl. nagyon sok újabban az alacsony érték. Osztán nincs mögötte probléma. Kismókusotok is biztosan egészséges :D
Kérdeztem már korábban, Ildihez is címezve :wink: , hogy vannak már nevek a tarsolyban? :)

Kaki téma: noezzel mi le vagyunk maradva, még nem próbálkozunk...

Mi meg hétfőn 4D-s uh-on voltunk, mert az április elröppent felettem :oops: , nincs 30. heti vizsgálatom. A dokimhoz meg 2 hét múlva megyek. Minden oké Hunorral, végre fejvégű a fekvése, leszálltak a golyók is :) Az arcát továbbra is elrejti a lepénybe (monnyuk mellső falinál nem nagy kunszt :? ), de sikerült egy részletet elcsípni:

Kép

Kép Kép Kép

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Anyám, ezek qrva olcsóak :shock: Má bocs :oops:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


szoni:
Nagyon jo a link, szerintem a pizsivel en is beprobalkozom, ilyenem Timinel ugysem volt, de mivel nyar volt nem is nagyon hianyzott. Most viszont. :roll:
A melltarto is jo olcso, csak nekem nem eleg nagy. :( En vehetem a 10 000 Ft-osakat majd.
Remelem nem az lesz Marcinak, mint Timinek van. Mondjuk Timi tegnapig nem nagyon evett, igy csak 1-max 2x fosizott. Tegnap mar 3x, ma mar eddig 2x. Mar az etvagya jobb, gondolom ezert is surubben. Laza nincsen Marcinak? Szerenecsere ma mar a kedve is kezd Timinek a regi lenni. Tegnap meg tiszta hiszti volt, foleg delutan, allandoan elesett a kialvatlansagtol, lett a laban egy csomo uj folt. :cry:
Jo tanulast neked! Kiderult mar valami a juni 13-al kapcsolatban?

balwin:
Hat nekunk meg nincsen nevunk... Mondhatnam meg kilatasban sincsen. :oops: Ezert nem is irtam semmit. Eddig volt par nev, ami szoba johetett volna: Attila, Árpád, Csaba... de valahogy nem is tudom... egyik sem az igazi! :( Avval biztatom magam, hogy Timinel is a 35. heten lett eldontve a nev kerdes es nem lett baja tole. Majdnem egy evig szinte sosem a neven szolitottam, csak becezgettem, most megis tudja, hogy o a Timi, megha eppen az utobbi napokban neha kutyaval azonositja is magat :lol: Ahogy nezem Luca nem fel a kutyaktol. :wink:

Azta mennyi haja van Lucanak!!!! Nagyon edes az uh kep is!

zetus:
Tanuljal csak szorgalmasan! A 24-et nem felejtetted el, ugye jottok?

Voltam ma vedononel. Most mar hivatalos a verszegenysegem, kell szednem vasat (ha birom), mert szerinte tuti attol magasabb a pulzusom, az meg a vernyomast is befolyasolja, ugyhogy nem lehet felvallrol venni. Szerinte, amilyen melyrepulesben van a hemoglobinom (133 jan-> 119 apr) igy a szulesnel vert kell majd kapnom olyan verszegeny leszek, ugyhogy folsavat is szednem kell, hogy a vas jobban felszivodjon. Amugy nagyon kedves volt, mar kaptam ovodai tajekoztato fuzetet. :) Persze foleg tajekozodni, de szerinte jobb erdeklodni mar most is, hogy milyen lehetosegek vannak... azert kedves tole. :) Szivhangot hallgattunk es most eloszor megmutatta valaki, hogy hogyan tudom kitalalni, hogyan fekszik a baba, hol keressem a szivhangjat. :) Jo erosen dobogott. :P

baratodildi
 
 


Judit!
Ugye? Azért gondoltam én is, hogy ennyiért még akkor is megéri, ha csak a kh-ba viszem be és aztán kuka.

Marcinak mára úgy tűnik kutya baja, de azért még diétára fogtuk. Ja, és Szojit is itthon tartottam ma, mert este neki is gyanús volt a kakija. Neki sincs semmi, de azért jobb, hogy ma nem ovizott, mert ott aztán nincs lájtos ebéd meg ropi.

Hunorral meg az a lényeg, hogy minden o.k., majd meglátjátok, hogy milyen a pofija, ha kibújik. Különben nem tudom, hogy ki, hogy van vele, de nálunk pl. Marci abszolút nem hasonlított a kinti önmagához a 4d-s képek alapján (v. csak én nem láttam a különbséget?)

Luca kezében az egy bazi nagy velőscsont?

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


szoni:
Timi sem hasonlitott, de Almara emlekszem, hogy egy az egyben az uh kep :)
Orulok, hogy jobban van Marci! Milyen lightos kajat adtal nekik ma?

baratodildi
 
 


Ildi!
Sóba-vízbe rizs és grill pipinek a belső mell része, amin nincs fűszer (bár Marcinak csak a rizsa kellett). Szonji meg úgy ebédelt, hogy előbb megette a rizst magában majd letolta egy "kis" husival.

Én nem emlékszem Uh Almára :cry:
Froni!
Ha tudod tedd fel megint v. ? oldalon van?

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Azt hiszem talan 1 eves korukban tettunk fel roluk uh kepet, meg szuletes, meg 1 eves... valahol itt kene lennie a topikban...

baratodildi
 
 


Örülök, hogy Timi is, Marci is jobban van! :D

Ildi, én is sokáig becézgettem, nagyrészt még most is...a Luca akkor kerül elő, ha erélyes akarok lenni :) Vagy magyarázok neki.
Nem is azért kérdeztem, mert kéne, hogy legyen név :oops:
Hát nem, nem fél a kutyáktól :) Felügyelettel rendszeresen szoktak együtt "játszani".
Kicsi a melltartó?... A legnagyobb 105E-s, igaz, "az már" 2.999.- :)

Szoni, igen, csonti van a gyerek kezében :) A kutyi szájából vette ki.

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Az F-G az most eppen jo, szopihoz nekem majd H vagy I kell. :( Borzalom!!! :( Szerencsere Anita markaban lehet kapni akkorat... :roll:

baratodildi
 
 


Ildi!
Vhogy kimaradt az egyik hsz-od az olvasatomból (a pizsis).
Szóval: Marcinak nincs láza szerencsére, bár Peti most a fürdinél melegecskének érezte, de én nem.
Sztem azért a védőnő riogatását ne vedd kp-nek a vérkapással kapcs., majd a doki eldönti.

Én meg azt sem tudom, hogy mekkora cictartó kell nekem. Hogy kell azt mérni?

Képzeljétek tegnap óta egyre dagibb a bokám. Teljesen kész vagyok tőle, olyan csúf. És a tükör előtt állva a hasam is olyan szörnyűnek tűnik, hogy el sem hiszem, hogy még két hónap hátra van :roll:

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Ildi :shock: :oops: Akkor nem szóltam... Tudom, hogy ez a méret már nem áldásos, mégis kicsit megirigyeltelek :oops: :roll: :)
Vérpótlást én is kicsit erősnek érzem... C-vitamindús étkezést nem javasoltak? Az is segíti a vas felszívódását...

Szoni, a mell alatti cm körméret és a mellcsúcsnál mért mellbőség különbözete adja a kosár méretét, de a tartományokat nemtom fejből...valahol biztosan fellelhető neten. De van mérettáblázata ennek a bonprix.hu oldalnak:

http://www.bonprix.hu/bh/sizing_her.htm

Bokadagadást sajnálom :( Én egyelőre még tartom magam vizesedés terén - bár icipicit már van visszatartás -, Lucával ilyenkor már javában kínlódtam vele :? A hasam viszont nekem is orbitális... (jóval nagyobb, mint az előbb felrakott képen...ami kb. 3 hete készült)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Szoni,örülök, hogy nem vagytok betegek

Ildi, kiváncsiskodhatok, mi lesz 24.-én?? / az vasárnap,nem?/:oops: :lol:
Szerintem is inkább a dokid döntse el, hogy kell - e vér?! :evil: De nem hiszem.

Fú, lányok itt most mindenki kismama, csak Froni + én nem 8)

Hát a nagy feszülős pocak és az irtó nagy cicik miatt nem irígykedem :P
A Délinél, a Kékgolyó utcába van egy nagyon jól felszerelt kismama fehérneműs bolt. / ha valaki esetleg nem ismerné/


Judit, nagyon cukik Luciról a képek, és neked is "szép" pocakod van 8) 8)

Taliról felteszem a képeket :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


És Etus Teknőse sem maradhat ki :P :wink:

Kép
manóci
 
 


Froni: szuperek a kepek, kosziiiii! :):):) Ha jol szamolom, 8 kulonbseg van a 2 ket kozott, de lehet hogy tevedek :)

Ildi: A Kovacs doki nem egy vizsgalgatos fajta, mindig megkerdezi, hogy megvizsgaljon-e. Mivel en sem vagyok egy vizsgalgatast szereto fajta (ha nem muszaj), ezert mondtam hogy ne faradjon :) De ultrahangon megneztuk a mokust, olyan cukin dobogott a kis szive. :) Mondjuk amikor 5 het mulva megyek megint, azert mar megnezetem magam, hogy a mehszaj rendben van-e meg ilyenek.
Kaptam beutalot ehgyomrira, de mondtam az asszisztens-nonek, hogy ne ira ra, hogy hova adja a beutalot, mert ki akarom deriteni, hogy itt Bekason a Szakrendeloben megcsinaljak-e. Akkor mondta, hogy a ez a fajta kellene, amikor 3szor boknek, es 2 nap kell menni (marhara orultem), szoval majd felhivom a rendelot, hogy naluk ha vesznek le ilyen vert, akkor hogy, de szerintem akkor is ide megyek ha maskepp veszik, majd max. felhivom elotte a dokit, es megkerdezem, hogy jo-e az, csak nem mondja hogy nem jo... meg el kell mennem a verellatoba is vervetelre, mert van vmi ellenanyag az elozo leletemen (amin a rubeolat meg ezeket neztek, tudod).
24-et dehogy felejtettem, ott a helyunk, csak majd irjal lecci hogy hanykor es hol pontosan!

Szoni: sehogy sem allok a tanulassal, es ez elegge meglatszik a hangulatomon... feszult vagyok na... :(:(:(:(:(
Szegeny Marci remelem mar jobban van, es tenyleg nem kellett dokihoz vinni!
Mentek holnap 4d-re? De jooooo! A kepeket minel elobb rakd majd fel!! Mi anno Bercellel a 24. heten voltunk, es szerintem egy az egyben ugy nezett ki Bercel 1 hetesen, mint a 4d-s kepen, ha megtalalom, mindenkepp felteszem a ket kepet egymas melle (bar szerintem a topicban is itt van valahol, lehet hogy eloszor itt nezek szet...)
Bokadat sajnalom, probalj pihizni es felpolcolni... 2 gyerek mellett gondolom RENGETEG lehetoseged adodik ra... :):):)

Judit: Tenyleg milyen nagy mar Annaluca! Olyan kis vagany, belevalo csajnak latszik! :):) Szep nev a Hunor, Oliver listajan is szerepelt :)
Nevekrol en azert nem irtam, mert kesz katasztrofa ahogy allunk, ez is frusztral elegge, mert en mar ugy szeretnem "neven nevezni" ezt a kis csoppot, de elegge masok az elkepzeleseink Oliverrel, es sehogy sem akarnak talalkozni... Olivernek az osi magyar nevek tetszenek, nekem meg annyira nem. De ugy nez ki a Kevéről talan tenyleg lemondott, szoval ez mar haladas... elvileg abban maradtunk, hogy gondolkozunk a Benjámin-on es a Bendegúz-on, mindketto az en listamon volt, de nalam egyertelmuen a Benjamin a nyero, mert egy kis nyugis, csendes gyerek kepe tarsul melle, es en most Bercel melle egy ilyet szeretnek... hehhe... :)Erre tegnapelott Oliver azzal allitott haza, hogy mit gondolok az Áron nevrol: ez is az en listamon volt, abszolut dobogos helyen, de liver kapasbol leszavazta anno mondvan hogy semmikepp nem szeretne, igy nem porgettem magam tovabb rajta, mert tenyleg szeretnem, ha olyan nevet talalnank, ami mindkettonknek tetszik... szegeny Oliver azt gondolta, hogy majd Oliver orulni fogok, hogy o most az Áron-on gondolkozik, es kicsit csalodott volt, mert nem fogadtam kitoro orommel, hogy mar megint mas neven gondolkozik, meg ha ez az egyik kedvencem is. Lehet hogy nem ertheto, hogy miert nem, es en vagyok a hulye, de en mar egyszeruen szeretnem ha lenne egy nevunk es kesz! Nem akarok tobbet gondolkozni rajta!
:roll:

Mano: jok a kepek! : te vizsgakkal hogy allsz?

zetus8
 
 


Etus!
Teljesen megértem a névmizéris körüli aggályaidat. Én is ilyen türelmetleül akartam már, hogy legyen neve e kölöknek, erre végül nem tudtunk megegyezni.
Amúgy a barátnőm kisebbik fia Benjámin és azért ne hidd, hogy nem tudja magát produkálni. Persze nem lebeszélni akarlak, tudod, hogy nekem is az egyik favoritom a Benji. Amúgy az jutott az eszembe, hogy mondtad a zoo-ban, hogy neked a Bendegúz becézése tetszik jobban (Bende). Miért nem lesz akkor így simán Bende a gyermek? Az magyar is (asszem), neked is tecc, Olivér meg Bendegúz-ozhatja becézés képpen, ha az tetszik neki. Hmm?

Tanulással én most anyira jól állok, hogy magam is meglepődtem rajta (aztán lehet, hogy majd a vizsgán fogok koppanni)

Manó!
Jók a képek, köszi. Az a kép Bercelről...vicces, mintha aldott jó gyermek lenne és szépen szunyálna (de minket nem csap be, tudjuk, hogy csak úgy csinál :D )

Ildi!
Én is agyaltam a 24-én, de aztán rájöttem. Azt hittem, hogy már megvolt.

Judit!
Köszi, majd kiderítem, mert addig nem tudok rendelni. A másik topikban egy lány megrendelte vmelyiket, azt ki akarom várni, hogy mit mond rá és majd utána rendelőcködök.
Ildi!
Ha te is rendelnél majd pizsit, nem kérjük egy csomagban és akkor felezhetnénk a postát?

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


szonibaba:
Lehet egy csomagban kerni. :) Majd egyeztetunk rola telcsin. A bokara probalkoztal vizhajto kajakkal? Krumpli so nelkul, petrezselyem? Remelem nem lesz olyan nagyon veszes, mint Szonival volt es csak atmeneti a dolog. Ugy tunik a lanyaid ilyen terhesseggel aldanak meg teged. Marcinal nem vizesedtel ugy emlekszem. :roll:

mano:
Jok a kepek. :) Nekem meg a teknosrol jutott eszembe, hogy szegeny fel labu, mert Timivel megettuk az egyik labat :lol: 24-en bermalkozom, arra hivtam Etusekat meg. :wink:

zetus:
Hat en is mindent megtennek a helyedben, hogy foloslegesen ne szurjanak. Szerdan megyek en is megint egy dupla vercukros szurasra, de reggelivel szerencsere. Mar nagyon unom a sok bokdosest.
Az en dokim is mindig megkerdezi, hogy megvizsgaljon e, de nekem valahogy mindig biztonsagerzetet ad, hogy megnezi nincs e fertozes vagy a mehszaj zart e. Persze abban neked igazad van, hogy ezek a terhesseg masodik feleben sokkal mervadobbak. :roll: Gondolom azert a kiskonyvedbe beirta, hogy megvizsgalt. :evil:
Nekem az Áron tetszik a legjobban a 3 nev kozul :) Nekunk is szoba jonne, ha nem igy hivnak a sogoromat. :roll:

baratodildi
 
 


Ildi!
Igen jól emlékszel, Marcinál nem volt vizesedés. Sztem ezt vmi hormon okozhatja, amit a kiscsajszik termelnek v. mi.
Ma voltam védőnőnél, ő a csalánteát javasolta (és a citromfű teát, de, hogy azt mire arra már nem emlékszem, talán a pulzus csökkentésére).
Súly: 13 plusznál járok.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Lanyok, en mar teljesen kesz vagyok, ma nem aludt delutan Bercel... leraktam fel 1kor, mint mindig, de egy oran keresztul csak ugralt az agyban, mire kivettem, es hagytam jatszani meg, aztan kesobb meg vagy 3szor beprobalkoztam, de nem jartam sikerrel. keeeeeeeesz! Eloszor is nem vagyok hozzaszokva, hogy a gyerek ne aludjon el magatol, masodszor pedig igy en sem tudtam aludni, es bevallom oszinten ez jobban fajt, mint az, hogy a gyerek nem aludt... :):):):)
Oliver csak 8 korul jon haza, ugyhogy bar vonakodva, de leraktam most, hatha elalszik, aztan majd akkor lesz fenn, amikor mar Oliver is itthon van, inkabb bevallalom, hogy ma kesobb fekszik le, csak most legyen egy kis nyugim... onzo vagyok?? :oops: :roll:

Szoni: nem is rossz otlet a Bende, igaz, nagyon hasonlit a Bercelre hangzasban, de felvetem Olivernek, hatha raharap :)

Ildi: en mar csak azert sem birom, ha sokat bokkodnek, mert csak a jobb kezemen van hasznalhato venam, ezert mindig onnan vesznek... brrrrrrr! Most nem irt be vizsgalattal kapcsolatban a doki a kiskonyvemben, igaz, a felet nem tudom elolvasni annak amit odafirkantott (kisregeny...)... :) Igen, nekem is megnyugvast jelentene, hogy megvizsgalt, csak en annyira de annyira utalom ezeket a vizsgalatokat, hogy hiaba hatarozom el, hogy vizsgaljon meg, amikor megkerdezi, ravagom hogy aaaaaaaaa nem kell... :oops: na de legkozelebb mar lesz vizsgalat es kesz :)

zetus8
 
 


Etus,nekem megcsinálták itt a budaörsi rendelőbe a cukros vérvételt, lötyi ivással, és 2 szúrással.szerintem neked is menni fog Békáson :wink:
Név tiiP Zalán, de azért mert nekünk ez lett volna, ha fiú :P :wink: Még mindíg nagyon tetszik.

Vizsgákkal, egyen már túl vagyok, meg 3 beadandón. Még holnap viszek 1 beadandót, és délben játék pedagógia vizsga :?
Aztán jövő szombat az uccsó tanítási napom, és onnantól meg minden szombaton júni közepéig 2-3 tárgyból vizsga!Így állunk!


Ildi,ok, vettem. Azt hittem már megint lemaradunk valami közösködésről :lol: :lol:

Szoni,13 kg az teljesen jó :)

Én is voltam ma rákszűrni :( de olyan ari volt a dokim, tökre örült nekem, hogy milyen rég találkoztunk.Hát mondom ilyen körülmények közt remélem maradunk az évi 1x-nél :lol: :wink:
Meg Hannusról kérdezgetett, mutattam neki képket.

Léptem is tanulni, drukkoljatok holnap :wink: pussz
manóci
 
 


Na! Szamomra is hihetetlen, de megvana gyerkoc neve: Szobonya Áron. Hat nem szeeeeeeeeeeeep?!?!?! Este megint letamadtam Olivert, hogy ugyanmar dontsuk el, mi lesz a gyerek neve, de szinte biztos voltam benne, hogy ugyse jutunk semmire, de gondoltam legalabb haladjunk vmicsket elore... hat eldontottuk :):):):):):):)

Mano: egy kalappal mara!

zetus8
 
 


Sziasztok!

Etus!
Hát akkor nagy gratula Áron babához :wink:
(Enyém sógor drusza)

A nem alvás nálunk is elő szokott fordulni, de csak akkor, ha Szonji is itthon van, meg ha felborul a napirend és nem kap legkésőbb délben ebédet Marci. Egyébként koppkopp.

Manó!
Utólag is drukk és előre is drukk. Rmeélem mindne sikerül elsőre és hamar túl leszel rajtuk.

Nekem holnap du. és péntek du. lesz egy vizsgám, úgyhogy most ezekhez kéretik szorítani (aztán lesz mégegy, de az majd csak 22-én, igaz szb.)

Tegnapi uh:
Bodza először szépen szunyált, aztán kaptam szőlőcukrot meg csokikát, ő meg egy kis maszírt, ide fordultam oda fordultam, aztán sikerült jó képeket csinálni róla.
Méretei alapján kb. 1 héttel idősebb ill. jó husiban van, az uh-os azt mondta, hogy már most meg lehetne harapdálni a combikáját.
Becsült súlya: 1831gramm, ha így marad, akkor kb. 3800g lesz a születésekor.
Méhlepény teljesen o.k. (mármint még nem érik) és az én kis vesetágulatom is eltűnt.
Viszont sajna most a popóján csücsült, amit nem tudok mire vélni, mert a doki hétfőn ugye azt mondta, hoyg a bukója van lent és tök pontosan megmosta, hogy hol fogjuk a szívét hallani és ott is volt. Az uh-os szerint kizárt, hogy ha akkor a feje volt lent, azóta újra megfordult volna, de akkor meg a fenekében dobogott a szíve? Na nem értem, de az uh a tuti, szóval egyelőre faros :cry:
Amúgy iszonyatosan össze van gubancolódva: keze-lába a fejénél és a lábait átkarolja, plusz a két lába is összekulcsolva. Hogy nem lehet ilyen pózban zsibbadni?
Teszek majd képeket is, már kiválogattam, de a kicsinyítés Apára vár...

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Szoni: nyugi, meg ideje megfordulni, nekem Bercel a 34. het korul fordult csak meg - igaz nagyon durva volt, jo nagyot is hanytam. En alltam fejen 2szer, hogy megforduljon... :)

Na hol vannak a Bodza-kepek??????????? Egesz nap emiatt lesegetem a babanetet, ne izelj maaaaaar!

Ja, es kikutattam neked Bercel 4d-s kepet, szerintek tokre hasonlit!

Kép Bercel 23 het 5 nap Kép Bercel 1 hetes

zetus8
 
 


zetus:
Tenyleg teljesen olyan :lol: Áron jo nev nagyon! :P Orulok, hogy Olivernek is tetszik. Nalunk most a betegsege miatt a legjobb tegnapelott este volt, amikor 20.15-kor elaludt es masnap 8.15-ig aludt Timi. Mindezt ugy, hogy delutan is jol aludt. :) Mostanaban szerencsere csak az esti elalvassal van gondunk. A delutani gyorsan megy es az ejszakak is nyugodtak. :P

szonibaba:
A 13 kg az jo, nem? En is varom a Bodza kepeket! tetszik, hogy azert csak felkoltottek ot! Ahova en jarok 4D Uh-ra ott masik nap kene ilyen eseben visszajonni. :roll: A szolocukor viszont jo otlet, legkozelebb eszem is vizsgalat elott.

baratodildi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: