Új privát üzeneted érkezett!

Szandra mi újság?

Nono van akinek más betegsége van, akkor azok se vállalhatnának gyereket? Semmivel nem vagyunk kevesebbek másoknál. Általában az mondja akinek fogalma sincs milyen is bennelenni egy ilyen betegségben.
csepp24
 
 


Sziasztok!

Vasárnap egész nap rosszul voltam,hétfön elmentem a háziorvoshoz,magas vérnyomást diagnosztizált. Tényleg magas volt. Ott b is kellett vennem gyogyszert,meg irt is ki. Aztán az ugy levite,h most nem tudtam,h kell-e, vagy nem. Meg közbe elolvasta,h ezek nem szedhetök terhesség alatt,másnap vissza mentem,h olyat irjon,ami szedhetö,erre neutalt a belgyogyászatra. Ott minden ok,irtak ki olyat,ami jo,igaz a googlen kereste a csaj,a doki meg a könyvbe, no ez van. Mondta,h lehet,h csak vmimiatt van ez, mérjem,ha alacsonyabb ne vegyem be. Kötbe nödokinál voltam.hüvelyi ultrahang még sosem volt nekem. Izgi volt,de csak 12mm nyh volt. Terhességet nem látott,valoszinü a stressz okozta,h nem jött ,meg, de 1 hét mulva csináljak tesztet,ha 2 hét mulva se j9nne meg,irrt olyan gyogyszert,ami miatt megjön. Tegnap meg magán pszihiáternél voltam,elöször voltam nála,csak az gyorsan elmondtam a panaszom,azt mondta emeljem fel az adagot.ha terhes lennék,akkor se lenne gond ez se. Hétfön hosszabb beszélgetésre hivot be,ugye mivel semmit nem tud rolam. Vérnyomásom szerintm jo. No,meg nemrég voltam a wc-n,már rozsaszine barnás kis vmi van! Legalább vmi van! Eddig semmi nem volt! Majdcsak megjön már! Ma még pihizek,holnap már csinálni kell valamit, majdcsak rendbe jövök! 
Szrintetek a femibio 800-tol lehet vki idegesebb? Lehet,h hülyeség,de ha bevettem,másnap volt pánikom,ha nem nem,no de lehet,csak ráfogom.)  No most fájogat a hasam. Soha nem volt még igy,h ennyit késsen,jolfelboritott mindent! Akkor vaéoszinü,h terhsségnél is ez lesz??????

sziasztok
sszandra
Szolnok
 
 


Sziasztok! Én már 6 éve szedek gyógyszereket. Rivotrilt és Citalopramot.A rivotrilból kétszer szedek 0,5mb-ből csak felet a Citoból meg eggyet.Az lenne a kérdésem hogy ezek mellett a gyógyszerek mellett mennyi esélyem van ahoz hogy teherbe tudjak esni? És anyukám mindig attól rémíszt hogy ha terhes leszek a gyógyszer miatt a gyerekem beteg lesz. És ezt nem szeretném. A párommal nagyon szeretnénk kisbabát.Meddig kell probálkoznunk ahoz hogy a gyermek megfoganjon?És hogy ha megszületett ezek mellett a gyógyszerek mellett lehet e szoptatni vagy sem? Én úgy hallottam nem lehet.Előre is köszönöm Segítségeteket!
noemi9222
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

@marietta1978:


Nálam szinte automatikusan jött a terhesség elején a rosszabbodás. Sürgősségin kaptam a xanaxot, a 4. és a 7. hét között szedtem. A baba jól van, jövő héten lesz újra ultrahang, eddig mindent rendben találtak. Ahogyan írtam, aztán később is volt egy-egy hét, amikor szedtem a xanaxot. A nőgyógyász szerint többet árt, ha ideges vagyok, mert akkor olyan anyagok termelődhetnek, amitől a méhlepény vérellátása lehet problémás, ami ugye szintén nem jó a babának. Persze én csak akkor szedtem már be a xanaxot, amikor már nagyon nehezen mentek a napok, mostani agyammal nem tenném, de most ugye elég jól vagyok. Ilyenkor persze okos az ember, de ha baj van, akkor muszáj megoldást találni. Egyébként nálam az antidepi emelés sokkal többet segített, mert a xanax csak rövid ideig tartó megnyugvás, a szorongást, agyalást nem annyira oldotta. Nálam. De nem vagyunk egyformák.

nono77
Budapest
 
 


@csepp24:


Teljesen igazad van, és nem kéne butaságokat meghallanom. De sajnos az emberek nagyon előítéletesek azzal, akik ilyen típusú gyógyszert szednek, pláne, ha még gyereket is vállalnak!! És megdöbbentő, de én szociális területen dolgozom, és ott is vannak ilyenek!
De ezeket ti is biztos megtapasztalatátok már, sajnos.
nono77
Budapest
 
 


Nono tudom, hogy nagyon nehéz nem törődni a másikkal. Az a baj, hogy ha valakinek mondod, hogy pszicho dokihoz jársz, akkor már egyből elkönyvel idiótának, szellemi sérültnek. Pedig én nem érzem azt, hogy ettől kevesebb lennék bárkinél is. Ahogy én látom, sajnos egyre több lesz a pánik beteg, és ezt persze köszönhetjük a mai  túlhajtott életünknek. A stresszt kéne tudni kerülni, de ez szerintem lehetetlen, és legalább bennünk van annyi, hogy felismerjük, hogy baj van és merjünk segítséget kérni. Ki tudja, hogy mennyien vannak olyanok akik inkább otthon örlődnek, még saját maguknak sem merik bevallani az igazságot. Szandra sajnálom, és akkor most megjött rendesen? Azért jó, hogy felkerestél orvost, drukkolok, hogy minnél hamarabb ott legyen a babád a pocidban! Írd meg majd,  hogy mi volt hétfőn? Noémi nem ártasz a babádnak a gyógyszerrel, ettől ne tarts. Azért vannak a szakemberek, hogy segítsenek kiválasztani a megfelelő gyógyszert terhesség alatt. Szoptatáskor nem tudom, hogy lehet-e szedni. Az egyik ismerősömnek a babája 8 hónapos  volt mikor vissza kellett térnie a gyógyszerhez, neki nem kellett lemondania róla. 2,5 éves koráig szoptatta a fiát. Hogy milyen gyorsan lehet teherbeesni, szerintem nem játszik közre a gyógyszer. Igaz, hogy én most nem szedek semmit, de 5 hónapja próbálkozunk párommal és még mindig semmi.

Sophi merre? Jobban vagy kicsit?
csepp24
 
 


Köszi nono77 a válaszokat. Én is rosszul lettem az elején, bár nekem a terhesség előtt sem volt tökéletes az állapotom. Akkor nagyon le akartam tenni a gyógyszereket, és inkább szenvedtem, de nem vettem be. Nagyon nehéz volt. Amikor meg terhes lettem, úgy összekúszálódott minden, hogy nagyon rosszul lettem.
Most szedem a Cipralexet kb. 1 hete, és a Rivotrilt, és sokkal jobban vagyok. Beláttam, hogy kell a gyógyszer, beletörődtem, mert így sokkal jobban tudok örülni a babának is. Talán a Rivotrilt le tudom tenni, ha beáll a Cipralex hatása, de ha nem megy, akkor szedni fogom. A pszichiáterem nagyon megnyugtatott, azt mondta, hogy ezektől a gyógyszerektől semmi baja nem lesz a babának. Bár azt is mondta, hogy a 3. trimeszterben, vagyis az utolsó hetekben nem kéne szedni a cipralexet. Nektek sem szabadott abban az időszakban gyógyszert szedni. Nono77 neked is mondta ezt a dokid?
Csak azért érdekel, mert az megint egy kicsit stresszes időszak, és lehet, hogy kéne a gyógyszer. Volt aki szedte akkor is?
marietta1978
Nagykanizsa
 
 


@marietta1978:


Nekem a pszichiáterem azt mondta, szedhetem végig, ami azért érdekes, mert a babatervezéskor szigorúan azt mondta, hogy semmit nem lehet, semmikor! Menet közben változott a véleménye, nem tudom, miért. De itt is olvastam már, hogy az utolsó 3 hónapban nem ajánlott az antidepi, mert akkor fejlődik az idegrendszer, születés után légzési nehézséget okozhat a babánál stb... De annyi mindent lehet olvasni, mert van, ahol meg az első három hónapban tiltják nagyon. Akkor marad a középső három, az meg ugye mit ér, addig szinte be sem áll az adag....
A védőnőm szerint nem kéne csökkentgetnem, mert szülés után elég jó esélyem van a depresszióra, pláne ilyen előzmények után. Egyébként a nőgyógyász is ezt mondta.
Azért én megpróbálom csökkenteni, ha nem is megy , hogy elhagyjam, de pl, ha egy napi negyedre lemegyek, az már tényleg nem sok... Remélem.
De biztos, hogy az utolsó időszak sem lesz könnyebb, mint eddig volt, sőt...
nono77
Budapest
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki bizonytalan. Az a gond szerintem, hogy minden orvosnak más a véleménye a gyógyszerszedésrőlés ez bizonytalanít el bennünket. Az én volt dokim, aki 20 évig kezelt, kategórikusan megtiltotta, hogy terhesség alatt bármit is szedjek, sőt odáig jutottunk, hogyha mégis akarok szedni, akkor keressek másik orvost, mert ő nem írja ki a bogyóimat. Ekkor kezdtem el leállni róluk, ami sajnos nem sikerült. Tehát kerestem másik orvost  Szerinte a rivotrilról nem muszáj leszokni, az antidepit (Asentra) pedig nyugodtan szedhetem, egyedül a hangulatstabilizátort (Lamolep) kell teljesen elhagyni, de ha borul az egyensúly, akkor helyette Olanzopine-t szedhetek. Most 0,5 mg rivotrilnál tartok a 2 mg helyett, és 0,25 mg lamolepnél a 100 mg-ról ez két hónap eredménye. Kezdek egyre jobban lenni, már arra is gondoltam, hogy alapból nem is kellett volna ennyi bogyó  Amúgy a régi dokinőmmel is beszéltem azóta és azt mondta, hogy valóban az olanzopint lehet terhesség alatt szedni, neki is volt már olyan terhes betege, aki szedte és nem lett semmi baj, de nekem akkor sem hajlandó felírni semmit, mert annyira kedvel, hogy nem tudna a szemembe nézni, ha mégis baja lenne a babának ez miatt. Neki ez a hozzáállása, amit tiszteletben tartok. Amúgy szerintem fejben dől el minden. Múlt héten 10 év rohammentes időszak után, akkora pánikrohamom volt...felhívtam a mostani dokimat éás azt mondta vegyek be annyi rivotril, ami elmúlassza és ha már terhes leszek akkor is bevehetem ilyen esetben. Valahogy ez a tudat annyira megnyugtatott, hogy tegnap eldöntöttem, belevágunk a babaprojekte! Én azt tanácsolom mindenkinek, hogy próbáljon relaxálni,lazító ill. légzőgyakorlatokat végezni, stb... Ha valakinek kell a lazító és a légzőgyakorlat leírása szivesen megosztom.
bells
 
 


Sziasztok!
Csepp24: igen, úgy elvoltam nagyjàból. Sajna az éjszakáim pocsékak, általában csak megszakításokkal alszom, van, amikor ez nem gond, van, amikor meg elkap a pánik és szorongás, pl, most... Nem is tudom, hogy îgy a vége felé (35.hét)is van hormon ingadozás, st ?? Ami kihat az érzékenyebbekre? Mert kb. olyan mint az elején.állandóan azon pörgök, hogy mit csinálnak, ha a szülőszoban jön a pánik? Császárnál,meg kétségem sincs afelől, hogy jönne is, de ott tudom, hogy alapbol adnak mindenkinek enyhe nyugtatót, kérés nélkül is. Szóval mennek a parák, de ellentmondásosan, mert közben néha azon parázom, hogy bírom e még ezt a pár hetet, nem pattan e el a húr... Tegnap elhunyt az anyósom, ez kiborította a családot,nyilván nem dobott az ên állapotomon sem, sőt úgy érzem nekem kéne támogatnom a férjemet, de nem tudok felülkerekedni a saját szaraimon, amitől lelkifurdalásom is van. De egyszerűen óhatatlanul előjön a saját halandóságunk is ha ilyen történik. Elkezdtem mindent beszerezni a babának, pedig babonából nem akartam, mondván,hogynem élem túl a szülêst, és ne szakadjon minden a férjemre.. Normááális????? Bocsanat a panaszáradatért.
Bells: engem érdekelne a légzőgyakorlat és lazítás, ha neked nem gond begépelni, nagyon köszi!
ssophie
 
 


Légzőgyakorlat LégzőgyakorlatSziasztok! Remélem olvasható, bescannneltem.
bells
 
 


Ha rákkantintotok a képekre, akkor fenn a jobb sarokban van egy jel(nyilak keresztbe), arra kattinttva kinagyítja a szöveget.
bells
 
 


Sziasztok!

Ssophie, már nem sok van, kitartás!!!!!! Akkor természetesen akarsz szülni? Milyen gyogyszert szedsz? Lehet kérni papirt,h te császárral szeretnéd! Jujj hát nem könnyü a helyzeted...férjed , hogy van? Gondolj bele, nemsoká kibujik a csöppség és semmire nem lesz idöd gondolkodni, parázni, csak rá kell figyelni!!!!!! Tele leszel boldogsággal!!! Na, meg persze egy kis parával, de az nem ujdonság!!!! Kitartást!!!!!

Én hozom magam vissza ebböl a nagy pánikhetekböl! Igenis akarom és kész! Valoszinü magánpszihiáterhez fogok járni, elsöre bevált. de jo lenne, ha már Karácsonykor az lehetne az ajándékom, h mutogatnám az ultrahangos képeket!!!:)   

pusz
sszandra
Szolnok
 
 


sziasztok, itt vagyok. :) 


bocsi, hogy eltüntem, de nem volt időm sem olvasni, sem írni. most pótoltam, végig olvastam amiket írtatok. 


úgy látom senkinek nem könnyű a helyzete. 


dokihoz 2 hét múlva megyek, vééégre, lehet majd jól letol, hol voltam eddig, de 1 hónapja kértem időpontot hozzá, és csak akkor lesz.


én sem vagyok a legjobban. volt olyan, hogy vissza kellett álljak a 2x1 frontinra(0,25) de ahogy jobban érteztem magam, már hagytam is el. mindig jön valami amitől stresszes leszek, és naná, hogy a dilibogyómhoz nyúlik. most épp 1 szemet szedek, de vissza állok mihamarabb a félre.


én is a fembibion 800-at szedem, de semmi bajom vele. anno elevitet szedetem, annyit ettem tőle, mint állat. ezzel most nincs ilyen bajom. babaprojektbe viszont még nincs fejlemény. múltkor késett 8 napot, aztán 1 héttel elöbb jött meg. hm...na de a teszt azért a szekrénybe lapul, ha szülkség lenne rá. :)


puszi mindenkinek, rohanok tovább, mert a gyerkőc meggondolta magát, és nem festeni szeretne, hanem játszóra menni. :)

mazsics
Pécs
 
 


Bells: köszi!!!
sszandra: én nem szedek gyógyszert, a császártól meg ugyanolyan parám van, mint a normál módtól. elvileg be van fordulva jó irányba a baba, úgyhogy egyelőre a normál szülés van képben. de aztán ki tudja mi lesz.. sajnos nem vagyunk túl jól:(, de lassan muszáj készülődni a szülésre.
ssophie
 
 


Sophie még nem szültél, ne parázz! Nekem az első lányom simán született, a kisebbik császárral. Egy a lényeg, akár milyen úton és születik meg a picikéd, mikor meglátod te leszel a világ legboldogabb anyukája. Nem lesz semmi baj a szülésnél, te is a baba is rendben lesztek. Pánikra meg nem lesz időd, nem tudsz majd agyalni fájások között. 
Sajnálom párodat. Biztos nehéz lehet neki. 

Szandra veled mi újság?
csepp24
 
 


Sziasztok!

Csepp24: Köszi, sikerült rendbe hozni magam. Jo, hogy elmentem magánpszihiáterhez, elsöre tudta, mit kell tenni, vagyis hogy kell feljebb emelni az adagot. Suerintem egy kicsit kevesebb is elég lenne, de nem merem csökkenteni még, nehogy visszaüssön, majd kicsit késöbb. Babaprojekt kezdödik:) Igy, hogy stabil vagyok, má nem annyira félek a terhességtöl.  Nem fog rám jönni a pánik és kész!

Legföképp peteéréskor pobálkoztok? Vagy hömérö? Vagy csak ugy pontán? Vitaminokat szedsz? Elötte elmentél vizsgálatokra?

Ssophie: Hogy vagy/tok? Probálod nyugtatni magad? De jo,már nemsokára a kezedben foghatod a babádat!!!!!

mazsics: A Femibion 800 mellé nem szedsz semmit? Csak mert abban nincs ásványi anyag. Mondjuk én is azt szedem. Ujra elkezdtem,nekem sem ettöl volt bajom, csak ráfogtam, de a pánik volt az. Én most céklalevet iszok vas helyett, mert voltam teljes vérképen és kicsit kevesebb volt a vasam, azt mondta a doki ,h ezt igyak, ez jobban szivodik,mint a vas.

Nono77? Marieta 1978?

pusszantás
sszandra
Szolnok
 
 


Bells! Tetszenek a gyakorlatok!
sszandra
Szolnok
 
 


Szandra voltam dokinál, hormon vizsgálatot kértem, mert mensi előtt pár napig barnázni szoktam, ha most rendesen megjön végre, akkor levehetik a harmadik napos véremet. A peteérésem pontos szokott lenni, középidőben. Doki is megerősített ebben. 
Párommal úgy beszéltük meg, hogy rábízzuk a természetre. Vitaminoknak utána néztem. Nekem a Maturelle a legszimpatikusabb. Abban van Omega 3 is, ami nekünk pánikosoknak is jót tesz. Szerintem azt kezdem majd el szedni.
csepp24
 
 


Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni Tőletek,hogy van aki antidepresszánsz mellett babát vár?(SSRI,pl.Citapram).
Én régen még jó pár évvel ezelött voltam pánikbeteg,amiből elég sok idő kellett,rengeteg terápia,pl.kineziológia,Bert Hellinger féle családállítás,kognitív meditáció,AFT,stb.magán pszihiáter,sajnos többnél is jártam mire sikerült olyat találnom aki meg felelt.
Szóval,én most a 17.hétben vagyok:)
Nagyon nehéz 3 hónapom volt az első trimeszterben,újra átéltem a pánikos élményeket,amiken már réges régen túl voltam és gyógyszer mentes is voltam!Sajnos a járművel való utazás újra rosszul érintett!És emellett elég ideges voltam sok mindenre!
Mára már lecsillapodott sok minden,a nagy pánikrohamok elmúltak,még ez a hülye utazás járművel rossz,és az hogy sokszor aggodalmaskodok,ami szorongást okoz.Aztán meg nyugtatom magamat.Csak sajnos többnyire egyedül vagyok otthon is,és az szerintem egy embernek sem jó érzés.Nem is tudom hogy sikerült de szerencsére kibírtam ez idáig gyógyszer mentesen,bár folyamatosan járok a magán pszihiáterhez,az is meg nyugtató,gondolom Ti is így vagytok vele!??
Annyi problémám van most,hogy tök sokszor fáj a nyakam,azon belül a torkom,fojtogató érzés nagyon.Nem tudom mihez kötni mikor jön ki,van hogy jobb,van hogy elmúlik,jobban vagyok,de van hogy olyan mintha,egy szívószálon keresztül venném a levegőt:( meg enyhe légszomj a melkasomban.
Már nem tudom hogy pszihés,vagy szervi:(
Van valakinek ilyen érzése?????????????????????????????????????????????????????????????
Amúgy egész jól el lennék,ha ezt nem kellene küszködnöm!
Kaptam a dokitól vég szükség esetén antidepit,Citapramot.Azt mondta az SSRI gyógyszerrel lehet várandósnak lenni,ha muszáj lehet szedni,tény és való hogy mindenkinek más a szervezete amúgy.Többet is tudok mondani erről,hogy az én dokim hogyan vélekedik,csak annyira megoszlanak a vélemények ez ügyben hogy teljesen össze zavarják az embert,amiket neten is lehet olvasni,Ti nem így vagytok vele?
Holnap megyek nyaki ultrahangra,remélem közelebb jutok a megoldáshoz!
Mert jó lenne kizárni a pajzsmirigy problémát is!
Sajnos volt gyomor probléám is,enyhe reflux,diétázni kellett,és pantoprazol gyomorvédőt szedtem,de azt abba hagytam amint meg tudtam hogy terhes lettem nem sokkal rá.
Van valakinek plusszban ilyesmi problémája???
Szerencsére minden rendben van a Babámmal,jól van,és ép mindene!
Aki tud írjon pár sort!Én is szívesen segítek amiben tudok!
Sziasztok

fiore001
 
 


fiore001: a nyakammak nekem is hok bajom van. rengeteget fájt a fejem, egyik doki gyógyszeres kezelés javasolt, amit szedtem is, majdnem 1 évig. jobb lett, d enem múlt el. aztán másik neurológusom lett, ő azt mondta ne szedjem a gyógyszert, mert nyaki csigolya eredetű a bajom. ajánlott egy párnát. háááát nem igazán hittem, hogy a bajomon egy párna fog segíteni, (ezt nem mondtam neki) de elfogadtam a kölcsön párnáját, amit adott. és úgy értsétek, ahogy írom: elmúlt! 2 hát alatt elmúlt a görcsös, migrénes, kevert minden féle fájás a fejemből. a párnát vissza kellett adjam, de rendeltem magamnak egy sajátot. február óta most fájt a fejem először, kb 2-3 hete, amikor volt a viharos, szeles idő. szóval kopp-kopp nekem jó volt. rohadt drága, de a gyógyszer sem volt olcsóbb, míg szedtem.


 


sszandra: femibion 800meg mellette jutavit vas, mert nekem is vas-bajom van. 10-28 érték közt oké, nekem max 8.5. de volt ennél alacsonyabb is. és folsav, de azt nem minden nap.


most napok óta megint nem vagyok a toppon, és én sem tudom, hogy minek köszönhető. :/


késő délután elkezd a gyomrom keverni, és émelygek. néha meg is szédülök. persze már az vana fejembe, hogy tuti valami fejbajom van. terhesség: tesztet nem csinálok, mert mensiig van még 1 hetem (elvileg) és nem tudom hogy nem e lenne ez korai terhességi rosszullétnek. szerencsére az első terhességemnél semmi ilyen nem volt, hányni is egyszer sikerült, de csak azért, mert olyat zabáltam, hogy húúú. :)


kismamik, minden rendben lesz, ne aggódjatok! nem lesz pánik a szülés alatt, és csupa szép és jó emlékeitek lesznek a szülésről. 


pusziiii 

mazsics
Pécs
 
 


@fiore001:


Szia!
Először is gratula! Nemsokára itt a fele!
Én most a 31. hétnél tartok, napi negyed paroxattal, elvagyok, de vannak szorongásaim, szerintem normális mértékben. Dolgozok még, jövő hétig. Aztán itthon, kicsit félek tőle, de majd beosztom a napomat, és akkor nem agyalok, remélem.
Nekem az elmúlt évben, amikor is csökkentettem a gyógyszert, meg a nyugtatókat elhagytam, nagyon változatos testi probléméim voltak. Irritábilis bélprobléma, vizelési panaszok, látásproblémák, amik most is vannak még. Aurás migrén.... persze minden szakrendelésre elmentem, volt ahol alaposabban, volt ahol nem igazán vizsgáltak, mert a tünetek alapján nem tartották fontosnak. Igazából komolyabb bajt sehol nem találtak, és arra jutottam - a pszichológussal együtt - hogy legnagyobbrészt szorongás alapú dolgok ezek.
Szóval a lélek és az idegrendszer elég érdekes dolgokat tud művelni, bár én azzal értek egyet, hogy ne mondjuk semmire rögtön, hogy pszichés, míg ki nem vizsgálták. 
Én például azt vettem észre, hogy a terhesség alatti hányingerem erősebb, ha idegesebb vagyok vagy szorongok.
De ezeket már ti is biztosan megtapasztaltátok már.

nono77
Budapest
 
 


@mazsics:


Persze nem akarok okos lenni, meg diagnosztizálni, de a frontok eléggé be tudnak kavarni az ember lányának, állítólag aki "lelkileg érzékenyebb", annak meg pláne... Remélhetőleg csak erről van szó...
nono77
Budapest
 
 


@nono77:


Szia!
Igen igazad van,én is így gondolom,már sokszor eszembe jutott régen is,mikor nagy ritkán de ha dokihoz kellett menni ki vizsgálásra,ha be vallja az ember hogy pánikbeteg,akkor már egyből rá vágják,hogy ááá azért van aztán jól van mehetsz amerre látsz.
Lehet már nem szabad elmondani hogy komolyan vegyék az embert?!
A paroxat az neked pánikbetegségre van?vagy másra?
És úgy hordtad ki a babádat is hogy szedted?
Ne haragudj hogy ennyit kérdeztem,ha indiszkrét akkor írj kérlek priviben,köszi
Nekem is van mikor pl.azt érzem kiugrik a szivem,vagy meg szédülök,stb.közben meg teljesen normális a vérnyomásom mikor meg mérem

Köszi a többieknek is a választ,írjatok még ha van kedvetek :)
Én most vagyok a 18.héten,szerencsére minden rendben van a babámmal,az AFP is rendben van,annyira kis hős!
Nálam van kis eltérés a vesémmel,most mehetek majd az urológiára :(
Sajnos be kell lássam hogy a pánik miatt lehet ez a torokszorító érzés,nektek is volt már???
csak még húztam a gyógyszer bevételét,mert néha jobb,néha meg nagyon rossznak érzek mindent.
A TSH-m is mondhatom tökéletes lett,úgy hogy azt már kizárhatom a pajzsmirigy betegséget.

@mazsics:
 Ne is mond az émelygést,nekem is van mikor idegesebb vagyok,hogy majdnem kitaccsolok,az elég rossz.Amúgy is nekem sokáig volt émelygésem,hányingerem stb.jó lehet annak akinek szinte nem is volt! :)




nono77

Az érzékenység,nálam is meg van,de érdekes nekem az elején inkább idegesség volt,mostnra meg az érzékenység,képes vagyok bőgni sok mindenért
,pedig nem vagyok egy nagy sírós amúgy

Mindenkinek kitartás!!!!!!!!!!!puszi
Ha valaki szeretne többet beszélgetni priviben írjon nyugodtan,én is segítek ha tudok bármiben!puszi


fiore001
 
 


@fiore001:


Szia!
A Paroxatot generalizált szorongásra szedem, vagyis igazából nem vagyok pánikbeteg, de volt már pánikrohamom, szóval sajna ismerem azt is. Az állandósuló szorongás sem jobb, mindenféle változatos tünetekkel.
A Paroxatot szedem végig, nem remélem, hogy az utolsó két hónapra el tudom hagyni, de talán nem is kéne. Persze aggódok kicsit, hogy nem lesz-e baja a babának, szüléskor vagy utána, de nagyon bízom benne, hogy nem. Volt néhány hét a terhességem alatt, amikot xanaxot is szedtem, nem sokat, de folyamatosan. Utána meg szétaggódtam magam, hogy vajon mit árthattam vele. Ördögi kör.
Nálam ez előzmények után nagyobb esélye van a szülés utáni depressziónak, így valószínűleg szednem kell majd tovább. De már kezdek kibékülni azzal, hogy a babának nagyon fontos, hogy én jól legyek, hiszen ettől függ az ő jól-léte is. Úgy gondolom, hogy ha esetleg a gyógyszer miatt nem szoptathatom, a tápszerese etetés még mindig a kisebbik rossz, mint egy depis-szorongós anya.
Nekem is vannak dilis pillanataim, óráim, én a terhességnek tudom be. Pár hete nagyon türelmetlen és ingerült tudok lenni, főleg a tömegközelekedésen, amiből bőven kijut(ott). Máskor meg túlérzékeny. Érdekes...

nono77
Budapest
 
 


Nono akkor végre már nem dolgozol? A dilis pillanatok teljesen normálisak, terhessen nagyon változó a hangulata az embernek, főleg ha már a végefelé jársz. Szülés után pedig megsokszorozódik az érzékenység. Én mindenen tudtam volna bőgni, elég volt egy rossz megjegyzés, mellette dagadtam a büszkeségtől, hogy mindenki dícsérte. Szóval ezek teljesen természetes dolgokok. Nem a pániktól jelentkeznek az embernél, főleg, ha az első babáról van szó. 

Fiore saját magamon vettem észre, hogy mióta pánikbeteg vagyok, sok olyan dolgot fogokrá amit annak idelyén nem fogtam volna a pánikra. 

Sophi mi újság? Még egyben vagy már babázol?

Szandra, Mazsics baba projekt?

csepp24
 
 


Hello,
Még egyben vagyunk. Holnap kezdődik a 38. hét. Őszintén szólva, elég hullámzó a kedélyem, nem tudom ilyenkor is a hormoonok tehetnek e róla? Ez az esős idő meg tiszta depresszió. Semmi boldogság érzet nincs bennem a közeledő szüléstől, mert teljesen átvette a szorongás az uralmat, hogy mi lesz, hogy lesz, pánik lesz, stb... És félek az utána következőktől is, törvényszerű-e a szülés utáni depresszió? Mármint az olyannál mint én?.... szóval ezek töltik ki a gondoltaimat. sajnos...:(
ssophie
 
 


Sziasztok!
Most néztem hogy,néhányotoknak,már nem sok idő van a szülésig
Tudom könnyű lenne mondani hogy ne féljetek,ezért azt mondom inkább tartsatok ki,minden rendben lesz!Főleg akinek van támasza,segítsége,biztosan megoldódnak könyebben a dolgok!!!
Én a 19.hetet kezdem jövőhéten,tudom még korai bármit erről kijelentenem,de én várom a szülést már,de biztos be leszek tojva én is elötte.De egyszer akkor is túl leszünk rajta valahogy.

Ssophie:Szerintem nem törvényszerű a szülés utáni depresszió,lehet legnagyobb meglepetésedre majd,úgy lefoglal a kisbabád,hogy nem is lesz idő agyalni a pánikon.Mondjuk erre én is kiváncsi leszek,mert sokan mondták ezt már nekem.
Sokszor nehéz,de bíznunk kell abban hogy jobb lesz!

Csepp24:Igazad van,sokszor én is elgondolkozom,hogy ez most a szorongástól van,vagy természetes hogy ennyire érzékeny vagyok.
Pl.Amikor egyedül vagyok,képes vagyok elpityeredni hogy a Párom mennyire hiányzik,pedig ez elötte nem volt jellemző,10év után.Szerencsére Ő megért engem,
így hálás vagyok neki ezért(is).
Ti is kaptok támogatást a Párotoktól?
Én nem is tudom elképzelni,ha valakinek nincs semennyire,de az biztos hogy felnézek arra a nőre,mert főleg szorongósan és stb.bajokkal,egyedül még nehezebb lehet minden

Lenne néhány kérdésem hozzátok,pl:
--Ti mikor kezdtetek el megvenni ezt azt(alap a gyerek neme,azon kívűl).
(amikor kedvet is kaptatok hozzá már).
--Valahol azt olvastam amikor ideges vagy szorong az anya.akkor inkább nyugton van a pocaklakó.
Mondjuk tény és való,hogy amikor nyugi van pl.este pihinél akkor jobban érezhető.
---Nálatok napközben mi a helyzet?Vagy ha stressz van?
--Volt már olyan valakinek hogy évek óta vágyott a kisbabára már nagyon-nagyon,de amikor össze jött akkor megijedt hogy mi lesz??kétségeg,stb..

Én azt vettem észre pl.ha busszal kell mennünk(és az ujjabb buszoknál)
ha leghátul ülünk,és ringatózik néha a gödröknél,akkor mocorog a babám,mintha tetszene neki


fiore001
 
 


UI:Jó lenne ha többet tudnátok lenni,és beszélgetni egymással
puszi nektek!
fiore001
 
 


Sophi már írtam jó párszor, hogy jó anyuka leszel!!!!!!!!!!!!!!! A szüléstől pedig ne félj, mert még nem volt benne részed, csak magadra és a babára figyelj és minden rendben lesz. Ha párod bemegy szüléskor az hatalmas erőt tud adni, nekem férjem bent volt. Az elején meg ha van segítséged fogadd el. Ne törődj azzal, hogy épp nincs rend, nincs kivasalva a ruha, stb. Ezek ilyenkor nem számítanak, majd meglesznek, amikor tudsz pihenj, hidd el csak tapasztalatból írom ezeket.

Fiore én 3 éve vagyok pánikbeteg, még a lánykáim előtte születtek. Most végre azt mondom, hogy rendben vagyok. Járok pszichológushoz, sokat segít az egész dolog átlátásában, mellette pedig a bach virágcseppek  voltak számomra a megoldás. Férjem mellettem áll 100%-ig. Mindenben számíthatok rá,  soha nem vágja a fejemhez. Amikor kijött a betegség akkor azt mondtam, hogy soha többet nem akarok gyereket ilyen lelki állapot mellett. Aztán jobban lettem és végre sikerült megfűznöm páromat is, hogy vállaljunk egy utolsó bébit. Fél éve próbálkozunk élesben, de nálam van némi hormon probléma, úgyhogy kis orvosi segítséget fogok most igénybe venni, ha végre meg lesz a véreredményem. Olyan nálam is van, ha pl elmegy párom itthonról éjszakai horgászatra, hogy feszültebbnek érzem magam, nem találom a helyem, némi kis szorongás. Ezt is beszéltük a pszichológussal, azt mondta, hogy azért van bennem ez a szorongás olyankor, mert rettentő szoros a kapcsolat közöttünk.
Baba kelengyével ráérsz a 30. hét után, de ha szeretnéd már most elkezdeni, 1-1 kis ruhadarabot nyugodtan vehetsz.
csepp24
 
 


Sziasztok!
ssophie: teljesen megértelek, én ma kezdtem a 33. hetet, és már érzem a parát. Ez szerintem mindenkinél megvan, ismerősök is mondták, hogy pl. mennyire féltek az ultrahangoktól, hogy minden rendben van-e. Pedig ott nem volt pánikos... Olyat is hallottam, hogy valaki azért húzta-halasztotta a babavállalást, mert félt a szüléstől...
fiore 001: én nemrég kaptam kisruhákat, meg van már babakocsim is, azt is kaptam. Vettem egy-egy kis ruhát újonnan is, szoktam nézegetni, és elképzelni benne a babámat. Nem mondom, hogy nem jön rám a szorongás ettől, de mégis szükségem van rá, hogy felkészülhessek.
Nyilván a szorongós, pánikos emberek sokkal hajlamosabbak a rosszra gondolni és a lehetséges bajokon agyalni, mint  a jó dolgokon és azon a boldogságon, amit egy baba jelent majd. 
Vészesen közeledik a nap, és én nagyon várom meg félek is tőle. Alapvetően bizalmatlan vagyok az egészségüggyel kapcsolatban, de mindig erősítem magam abban, hogy az orvosom ott lesz, és nem hagyja, hogy bármi baj legyen. Én választottam, bíznom kell benne.
Én nem találtam összefüggést az idegesség, az evés és a baba mozgása között. Ha jövök-megyek, akkor kevesebbet mozog, de lehet, hogy csak én érzem úgy, mert nagyon tud nyomni olyankor alul. (éljen a gravitáció). Nekem nagyon sokat ficánkol, szinte egy perc nyugtom sincs. Persze jó érzés, de jó lenne néha pár óra nyugi:) ...
nono77
Budapest
 
 


Sziasztok!

Látom mindenki pánikol rendesen. Na ezzel most én is így vagyok, pedig még nincs is baba a pocakomban. Két hete állandóan szorongok, de nagyon keményen és buta kényszergondolatok gyötörnek. Biztosan a gyógyszercsökkentés miatt vagyok rosszabbul, de ez nekem nagyon szokatlan, mert 2002 óta, mióta újra gyógyszert kell szednem a pánikra és depire, szorongásra én soha nem voltam rosszul, még akkor sem amikor az orvosom 2005-ben azt diagnosztizálta, hogy bipoláris tüneteim is vannak és arra is írt fel bogyót. De most amikor megint sikerült csökkentenem 0,5 mg Rivotrilra az adagom a 2 mg-ról és a Lamolepet is elhagytam szép lassan újra rosszul vagyok Nagyon nem jó! Holnap kell mennem a heti egyszeri pszichologushoz és nem merek felülni a vonatra, mert félek, hogy mi lesz. Annyira hullámzok, hogy van mikor órákig semmi bajom, aztán egyszer csak jön a szorongás, meg a hülye gondolatok, aztán megint jól vagyok, erre mikor elalszom pár óra múlva tiszta szorongva ébredek és attól rettegek, hogy nehogy valami butaságot csináljak, amit nem is akarok megtenni. Soha nem gondoltam volna, hogy ennyire rossz tud lenni, ez az egész. Miért nem vagyok boldog, hiszen mindenem megvan??? Másoknak sokkal rosszabb életük van én meg a semmi miatt is parázok! Végülis ma felhívtam a dokinőmet aki azt javasolta, hogy emeljem vissza a Rivotrilt 3x0,5 mg-ra a szorongások miatt. De így meg a babával mi lesz? A dokinő szerint nem gond a babának a Rivotril, ,még a megemelt adag sem. Hát nem tudom...mindenesetre bevettem délben is egy Rivot, meg lefekvés előtt is be fogok, mert ez már nem élet így, még dolgozni sem merek elmenni pedig szerdán kezdenem kell a 3 nap nappalos műszakot, jövő héten meg éjszakás leszek, amitől annyira félek, mert múlt héten sem tudtam az éjszakás műszak után aludni 1 percet sem, még szerencse, hogy szabin vagyok, mert ha vissza kellett volna mennem még két éjszakára alvás nélkül, azt nem bírtam volna ki fizikailag sem. Mit csináljak???
bells
 
 


Bells én pont egy éve voltam ilyen állapotban. Vissza kellett álnom a cipralexel. Akkor kezdtem járni pszichológushoz. Ő tanította meg nekem az autogén relaxációt. Nagyon sokat segít a mai napig. Gyógyszeres terápia mellett fantasztikus kiegészítés.
csepp24
 
 


Szia csepp24!

Az autogén relaxációt a dokinőm nekem is ajánlotta, vagyis mikor először voltam nála a nyáron ő mondta, hogy el kellene járnom a pszichológusukhoz kb. 10 alkalommal, hogy megtanítsa nekem az autogén tréninget. Én járok is a pszichológushoz hetente egyszer, de csak beszélgetünk, mikor rákérdeztem, hogy mikor kezdjük el tanulni a relaxációt, csak nézett rám mint aki nem érti az egészet. Végülis kiderült, hogy ő még nem döntötte el, hogy nekem mi lenne a jó, előbb teljesen fel akarja térképezni az állapotom. Szóval nem tudom mi lesz ezzel a dologgal. Ma megyek hozzá és megbeszéljük a dolgokat, mert a férjem is kérdezte, hogy mi a helyzet a tréningel, hiszen neki is mondta a dokinő, hogy azt kell megtanulnom, azért kellene a pszichológus. Majd ma már többet tudok erről is. Amúgy tegnap este 6 óra körül megint olyan jól voltam, mint régen és éjjel is jobb volt igaz néha felébredtem, de nem volt szorongás, ma reggel is csak kicsit. Ma már figyelni fogom a dolgot, mert már ez volt a második nap, hogy az egész napos rosszullét után este 6-tól úgy elfújták az egészet, mintha nem is lenne. Ezt sem értem miért van, de érdekes. Nyugis napot kívánok mindenkinek!
bells
 
 


Sziasztok!

Bells:Nekem volt olyan amikor nagyon szarul voltam(terhesen)és kérdeztem a dokinőmet,bevehetek-e a rivotrilból ha nagyon gáz van.De azt mondta szó sem lehet róla.
SSRI féle antidepikre azt mondta igen,azzal ki lehet hordani végig akár a terhességet.
Valahol viszont olvastam a neten,hogy állítólag mégis lehet(?)azt hiszem xanax-ot szedni,de nem akarok hülyeséget mondani.Ha babát szeretnél,biztosan ki lehet váltani majd a mostani gyógyszereidet gondolom,másnak is szokták.Mondjuk tény és való hogy jobb úgy neki indulni a dolognak hogy lelkiekben kicsit jobban legyél,szerintem sokat számít.
Legalábbis ha magamból indulok ki,hogy mennyi terápián voltam túl,jól is voltam,kigyógyultam a pánikbetegségből,már szerettem emberek közé menni,régóta nem volt iszonyom a tömegtől stb.
(persze gondok mindíg akadnak,azokat leszámítva mondom)szóval hiányzott újra a pörgés.
(Egyedül annyi hogy nem utaztam egyedül,az volt a legnehezebb számomra).
És mikor állapotos lettem az első 3 hónap az nagyon pánikos,szorongós,stb volt,nem is tudom hogy éltem túl,de sikerült!Persze támogatással is,sokat számít ilyenkor nekünk ez.
Szóval ez kihozta,amit álmomban nem gondoltam volna,azt hittem vagyis gondoltam mindíg is,jó anya leszek,imádom a gyerekeket,sok mindent kibírok,erre vágyom évek óta hogy anya legyek,és valahogy ez csak egy álom szerű kép volt akkor ezek szerint.ilyenkor minden más.
Remélem egyszer az agyam vissza tud térni teljesen abba a kerékvágásba amit már felépítettem hogy teljesen jól voltam.
AUTOGEN TRÉNING technikát én is tanultam,és tudok is,ha kell valakinek szívesen átküldöm ami nekem van meg

Lányok!
Ti hogy vagytok a légszomjjal????????
Mert mint sokan tudjuk milyen sajnos,de nektek volt már?vagy esetleg korábban is?
Néha úgy érzem már most 19hetesen mintha kevesebb levegő jutna,és a bordák alatt kisebb nyomást.Olvastam,hogy mindenkinek más ez is,valkinek van ilyen korán,de a kritikus időszak a 28-36hét.
Nektek?

puszi
fiore001
 
 


Szia fiore001!

Az én régi dokinőm akihez jártam sok évig, az is megtiltotta a gyógyszereket, akkor próbáltam letenni először, most tavasszal de nem jött össze mert a végére nagyon nem jól voltam és ijedtemben visszaszoktam rájuk (A dokinő tanácsára). Ezért kerestem különböző fórumokon, hogy mi a helyzet a gyógyszer melletti terhességgel és így jutottam el a mostani dokinőmhöz, a facebookon ajánlották, akik járnak hozzá. Az ő álláspontja az, hogy az SSRI antidepresszánsomat (ASENTRA) szedhetem, a Rivotril sem kizárt, de azért próbáljuk meg csökkenteni, egyedül a hangulatstabilizáló Lamolep tilos terhesen, ha gond lenne akkor inkább Olanzapinet szedhetek az nem okoz gondot. A genetikus is ezt mondja, bár Czeizelhez már nem sikerül bejutnom, mert beteg, de másik genetikus szerint ezek nem okoznak gondot a terhesség alatt. Egyébként a Xanax és a Rivotril is Benzodiazepinek csoportjába tartozik.

A Wikipédia ezt írja: "A benzodiazepinek terhesség alatti biztonságosságának tekintetében ellentmondásos adatok állnak rendelkezésre. Ezek a gyógyszerek teratogenitása nem nagy, azonban nem bizonyított, hogy okozhatnak-e jelentős malformációkat újszülöttekben. A benzodiazepinek szedhetők terhesség alatt azonban ez az újszülöttben megvonási tüneteket okozhat."
bells
 
 


@bells:


Szia!

Igen én is csak azt írtam le amit tudok.Az egyik orvos ezt mondja a másik azt,ez tényleg így van.
főleg ha a net mélyére nézünk,akkor aztán meg teljesen össze zavarodunk
Ahogy írtam a xanaxos dolgot a neten olvastam,a rivotrilost meg az én dokinőm mondta.
Úgy hogy én ennyit tudtam.
A lamoleppet nem tudom ilyenkor lehet-e,,viszont ismerem a gyógyszert mert egy családtagom,
aki soha életében nem volt epilepsziás(vagyis annak egy ága,nem az általános epilepszia,mindegy bonyolult sajnos)szóval egy baleset következtében jött elő neki,és azt kell szednie rá,amivel szerencsére tünetmentes,de fiúról avn szó,így nem tudom a többit.
Amúgy teljesen megértem a helyzetedet,amit mondasz!
Meg sajnos sok mindenkinek van problémája,kevesen vannak kivételek ez alól.
Mindenkinek más-más,de valahol mégis egyformák a bajok...
Kitartást kívánok nektek,és sok erőt!!!!!!
fiore001
 
 


Bells nálam a pszichológus kikérdezett és már a köv. héten kezdte is az autogén tréninget. Amikor végig értünk rajta, akkor azt mondta, hogy utána van egy 26 alkalomból álló beszélgetéses terápia amit szoktak még csinálni. Most szeptemberben kezdtem el. Elég sok mindenre rávilágít ezeken a beszélgetéseken.
Szakrendelésen belül nem tudsz járni véletlenül? Én igy csinálom, és egy fillérembe se kerül. A pszichológus egy tündéri, nagyon jó fej és tényleg segít, pedig a zsebbe tőlem nem megy neki egy fillér sem.
csepp24
 
 


Gyógyszer szedés terhesen: kolléganőm is pánikbeteg, terhessége alatt Frontint szedett, azt mondta neki az orvos, hogy azt lehet. 31. héten született a kislánya, még akkor is szedte. Azóta egy éves lesz most a lányzó és teljesen makk egészséges. Semmilyen lemaradása nincs a kortársaihoz képest, sőt még előrébb is van. Egy tündéri kisasszony. De nem a gyógyszer miatt jött előbb.
csepp24
 
 


Sziasztok!
Rég jártam már itt!

Én is küzdök még egy kicsit a rosszullétekkel,de a doki azt mondta,h összel és tavasszal erösödnek a tünetek. Nehezen viseljük a változásokat! Elkezdtük a probálkozást. Megjött, dehát elsöre nem is lehet:) Olvastam,h nem jo, ha a nö van felül, na mondom akkor ez a honap is kilöve:P Félek is azért,h mi lesz a terhesség alatt, ne legyek rosszulm de ezért nem fogom a probálkozást abbahagyni. Remélem jo lesz minden!:) Nem tudom magam elképzelni terhesen, h mit fogok érezni, milyenek lesznek a hormonhatások , vagy,h nöl a pocakom és mozog, vagy amikor menni kell vizsgálatokra, biztos nagyon fogokizgulni,de gondolom mindenki. Váltottam dokit, ö a gyogyszert nem tiltja, kérdeztem,volt már neki több ilyen betege is,aki szedett gyogyszert és egészséges gyeeke lett,

pussz
sszandra
Szolnok
 
 


@csepp24:


Szia!

Én vidéken a gondozóba jártam 1992 óta, a vezető főorvosnő volt az orvosom ő csinálta a pszichoterápiát is, aztán 1997-ben elhagytam a gyógyszereket, de 2002-ben újra előjöttek a pánikos rohamok, szóval visszakerültem hozzá, de akkor már néhány beteget fogadott privátba is, nagyon kevés pénzért, szóval oda jártam hozzá, de sajnos Ő az aki nekem nem akar felírni terhesség alatt gyógyszert. Ezért kerestem másik orvost, egy budapesti alapítvány vezető főorvosa, elég jó szaktekintély és van tapasztalata terhes betegekkel is, ezért őt választottam és az ottani pszichológushoz járok. Itt nálunk a városban nincs szakrendelésen pszichológus, csak a kórházban, de ő csak a benn fekvő betegekkel tud foglalkozni. Van egy-két magán pszichológus, de az is fizetős lenne. Tehát mivel dokit Pesten találtam így evidens, hogy a vele dolgozó pszichológushoz járok, így "egy" kézben vagyok  Egyébként megszüntek a szorongások amióta visszaemeltem az adagom napi 1 mg rivotrilra, úgy látszik kell a szervezetemnek ez a mennyiség. Olyan jó jól lenni!!! Szerintem a kisbabáknak is jobb, ha az anyukájuk nem szorong, az a fontos, hogy kiegyensúlyozottak legyünk.
Mindenkinek szép hétvégét kívánok!
Puszi
bells
 
 


@bells:


Tetszett, amit írtál, hogy olyan jó jól lenni! Tényleg nagyon jó, főleg, miután az ember a rosszulléttel töltött napok, hónapok után kezd jobban lenni, újra működni tud, visszatérni a régi kerékvágásba, örülni dolgoknak. Nagyon nehéz utána elhagyni a gyógyszert, ami mégis csak biztonságot adott, és esetleg valami mással próbálni kiváltani. Gyakorlatilag feladni a jól-létet, még ha csak időlegsen is.
Egyik ismerősöm mondta, hogy ezek a gyógyszerek placebók, nincs kémiai hatásuk, attól hatnak, hogy beveszem, és elhiszem, hogy jobban leszek tőle. Biztosan egy idő után ez is benne van, de engem a gyógyszer elég mélyről húzott ki, és akármennyire is szeretnék tőle megszabadulni és muszáj-dolgonak tartom, mégis örülnöm kell, hogy segített, és élni tudtam vele. Szóval igenis van hatásuk, de ezt nem mondtam az ismerősömnek, mert  eszébe sem jutott, hogy esetleg én ilyet szedek...


nono77
Budapest
 
 


Bells
Szia!
Te hány hetes terhes vagy? Csak Rivotrilt szeded, antidepit nem? Mert én most a 12. hétben vagyok. Én is Rivotrilt szedek, jelenleg 0,5 mg-ot naponta, van, hogy felezem, de akkor nem igazán vagyok jól. Cipralexet is elkezdtem a pszichiáterem javaslatára. Csak az a baj, hogy nekem sztem a Cipralex nem segít túl sokat, a Rivotriltól vagyok jól. Meddig fogod szedni a Rivotrilt? Végig? Én is egyetértek, hogy nagyon jó jól lenni. Én a 6-7. héten nem szedtem semmit, és kegyetlen rosszul voltam. Utána kezdtem el a gyógyszereket, azóta jobb. Viszont nem tudom, hogy kell-e a Cipralex, mert attól nem érzek különösebb hatást, pedig már 2 hónapja szedem. Lehet, hogy elég lenne csak a rivo? Kérlek, akinek van véleménye, írjon. Köszönöm. Amúgy a babával szerencsére minden rtendben van. :) 
marietta1978
Nagykanizsa
 
 


Sziasztok!

Marietta1978! Elejétöl 0,5mg rivot szedtél? Vagy csak a 6-7hétben probáltad letenni és nem ment? Dolgozol? Volt már a 12hetes vizsgálat és minden ok? Van valamilyen tüneted a terhességgel kapcsolatban? Hányinger, rosszullét, vagy észre sem vennédmh terhes vagy, ha nem tudnád?:) Változott a kedélyállapotod a terhesség alatt? Jobb, rosszabb lett? Bocsi a sok kérdésért!:)

Rivotril mellett fevarint szedek,kb olyan mint neked a cipralex. Elvileg kellene érezned a cipralextöl valamit,2hét után lehet érezni a hatást. Nincs jobb kedved töle?


sszandra
Szolnok
 
 


Sziasztok! 


Olvasok, olvasok, de időm és energiám sincs írni. Most is csak pár mondatig vagyok. :)
Építkezés, munka ezerrel, ide-oda rohangálás, gyerek....
Elolvasom, hogy vagytok telefonról, de írni nincs időm. :(


Lehet a sok munka és idegeskedés, de mostanába én sem vagyok jól. Volt olyan, hogy 2x is vettem be egy nap Frontint. Ami ugye nekem nem a legjobb, mert már csak egy 0.25-ös felét szedtem, most meg 2 db egész 0.25-öst. Pffff. A dokimhoz még mindig nem jutottam el, szabin van, előtte én mondtam le az időpontomat. Na de majd nemsoká!!! 


Babaprojekt még eredménytelen. :(  


pusziiiii

mazsics
Pécs
 
 


@marietta1978


Szia!
Még nem vagyok terhes, vagy legalábbis pénteken kiderül, hogy sikerült-e. Most kezdtük el a babaprojectet. De szedek antidepit is Asentrát 50 mg-ot. Én is eljutottam Rivotrilból 0,5 mg/nap adagig, de nagyon kemény szorongásos rohamaim lettek, ezért visszaemeltem 2x0,5 mg-ra/nap, már ez is jobb mint az eredeti 2 mg/nap, de azért jobb lenne ha eltudnám hagyni, de nem megy sajnos. A szerencsém az, hogy én szedtem Lamolepet is hangulatstabilizálónak, mert a régi dokinőm egy pár éve azt mondta, hogy bipoláris depresszióm van, ami ugye a depi és a mánia váltakozása(még ma sem értem miért diagnosztizálta ezt, hiszen csak egyszer lettem nagyon depis, aztán ahogy kijöttem belőle új tervekkel, vidám voltam, erre azt mondta, hogy bipoláris lettem), szóval a lényeg az, hogy már két hete nem szedek Lamolepet és semmi bajom nincs a hiányától. Ez azért fontos, mert terhesség alatt a Lamolep tilos. Végülis ahhoz képest, ahonnan indultam a gyógyszerekkel, hálás lehetek az életnek, hogy ennyire sikerült csökkenteni és ennyitől is jól vagyok, tehát szerintem végig fogom szedni, vagy majd megpróbáljuk később még csökkenteni, de ez attól is függ, hogy a terhességi hormonok mit váltanak ki belőlem.
A Cipralexet mióta szeded? Mert elvileg az antidepi az alapgyógyszer, a Rivotrilt csak mellé adják szorongás csökkentőnek. Valamiért csak felírta a pszichiáter, gondolom nem voltál jól vagy ilyesmi. A rivo a szorongást oldja, de magát a depressziót az antidepi javítja. De lehet, hogy te csak szorongsz? Nekem az a véleményem ha ugyanolyan jól vagy csak a Rivotriltól, akkor minek a Cipralex? Feleslegesen ne szedjünk már gyógyszert ha nem muszály, de ezt neked kell érezni és a mi tanácsainkra, el ne hagyd a Cipralexet, csak ha az orvossal is megbeszélted. Egyébként miért nem szedtél a 6-7. héten semmit? Nem szabad egyik napról a másikra a teljes adagot abbahagyni, mert az elvonástól nagyon rosszul lehetsz.

nono77
Azért ezt a placebó dolgot én sem írom alá, bár volt egy időszak amikor azt mondtam én is, hogy ki kellene próbálni, hogy a férjem kicserélje a gyógyszereket placebora és azt szedném, akkor mi lenne. Lehet, hogy nem lenne semmi, de most, hogy szoktam le a gyógyszerekről, azért keményen éreztem a hatásait az elvonásnak, szóval aki már hozzászokott egy szerhez, annak már a placebo nem segít. Legfeljebb annak aki most kezdi és eleve placebot kap, bár én nem kisérleteznék senkivel. Az ismerősöd ha egyszer beleesne ebbe a betegségbe nem mondana ilyet, csak az van, hogy aki nem élte még át, hogy mi mit érzünk az nem érti. Egyszerűen nem fogják fel, hogy ez is egyfajta anyagcsere zavar és nem tudsz jól lenni, csak attól, hogy azt mondod magadnak, hogy te jól vagy. Próbáljanak már egy cukorbetegnek inzulin helyett placebót adni, lenne baj belőle. Ezt kellene felfogni az embereknek, hogy nálunk sem működik jól valami belül ezért kell a gyógyszer.

Ma megyek a pszichiáterhez, már 3 hónapja nem találkoztunk, csak telefonon beszéltünk mikor rosszul voltam, hogy mi legyen. Kiváncsi vagyok mit mond, hogy látja az állapotom Lamolep nélkül és kevesebb Rivotrillal. Majd megírom, hogy mi volt.
Szép napot nektek! Puszi
bells
 
 


Bells én is a kórházon belül járok pszichológushoz. Tavaly mikor újra előjött a pánik a pszicho doki beszélt vele és el is vállalt. Péntekre meg mennek a drukkok!

Nono, akkor az ismerősöd nem volt még ilyen beteg, hogy ezt mondja. Bellsel teljesen egyetértek. Én is így gondolom.

Szandra mi újság?

Fiore rendben van minden?

Nálam most derült ki a pajzsmirigy betegség. Van egy autoimmun gyulladásom ami szépen pusztítja a pajzsmirigyemet, míg végül teljesen megszűnik. A nőgyógyász mondta, hogy ez az oka ami miatt nem leszek terhes. Szerncsére azért van rá gyógyszer, és remélhetőleg mellette sikerül a bébi is.
csepp24
 
 


@csepp24

Szia! 
Azt tudod, hogy a pajzsmirigy betegség is okozhat pánikbetegséget, depressziót? Lehet ha rendbeteszik a pajzsmirigy gondjaid, akkor a pánik is rendben lesz. De jó lenne, kívánom, hogy így legyen és, hogy a baba is hamar összejöjjön
Nekem azt mondta a dokinőm, hogy cseréljük le a Rivotrilt Seduxenre, mivel a Rivotriltól kicsit indulatos vagyok ha már nagyobb mennyiség van bennem. Azt mondta, hogy néhány betegnél tényleg fokozhatja az indulatosságot és az agressziót ezért próbáljuk ki a Seduxent. Pénteken kezdem el, egy az egyben elkell hagyni a rivot és helyette Seduxent kell bevennem. Na ettől egy kicsit parázok, hogy nem lesz-e elvonási tünet a rivo miatt, szerinte nem mert ott lesz a Seduxen. Majd 1 hét múlva megyek megint, hogy megnézze így milyen az állapotom. Amúgy 3 napja tök depis vagyok, képes vagyok sírva fakadni egy könyv olvasása közben, meg a szorongás is erősödött. Mondjuk lehet, hogy csak az van, hogy megfog jönni holnap (ha megjön, de remélem nem) és attól vagyok feszült. Vasárnap kitöltöttem a depi tesztet, akkor még nem mutatott depit, ma megint kitöltöttem, most enyhe depit mutat Nagyon frankó lesz, ha a szorongás és a pánik után, most még a depresszió is előjön. Pedig az antidepi gyógyszert nem is csökkentettem. Mi jön még??? Remélem a kisbaba és akkor hátha megnyugszom.
Puszi nektek

bells
 
 


@bells:


Igen, utána olvastam én is, hogy okozhat pánikot. Nem is gondoltam volna, bízom azért benne, hogy tényleg elmúlik teljesen akkor a pánik. 
Szerintem nem lesz elvonásos tüneted, mert átváltasz a másik gyógyszerre. Depis pedig ettől a nyanvatt időtöl is lehetsz. Nekem is kicsit ilyen érzetem van. Szerintem hiányzik a napfény.
Továbbra is drukkolok, hogy bébi legyen a pocakban!
csepp24
 
 


Sziasztok!

Bells! Rivo helyett seduxen? Ugyanolyan a hatoanyaga? Engem a rivo kiold és belül lenyugtat, neked pont az ellenkezöje?

No, hát akkor babaprojekt van nálunk. Szedem a Femibiont, bár most egy hetet kihagytam,amig megvolt nem szedtem, meg elötte pár nappal, néha meg kalciumot szedek, vagy c-vitamint. mindig mást. Hagy töltödjek fel, aztán legyen mit elvenni a babának tölem. Ebbe a honapba bele kellene huzni, már ugy eljönnék táppénzre, nem kellene a sok stressz, sokkal nyugisabb lenne itthon minden. Gondolom ezt most, most valahogy nagyon akarom a babát,de ha 2hete kérdeztekmnég nagyon paráztam töle. Most,h voltam a magánpszihiáteremnél, valahogy nagyon megnyugtatott. Azt mondja, babaprojekt ezerrel! Ajánlott nögyogyászt is,h ki az aki szerinte jo, már abbol a szempontbol,h egyben genetikus is tudja, mikor mit lehet,képben van. Igaz, én nem ismerem a dokit, nem voltam még nála, de nem baj. 

Csepp24! Megézetted a pajzsmirigy értékedet vérvételböl? Barátnömnek is pajzsmirigybetegsége van, a doki azt mondta,h 3 alatt kell lenni az értéknek, az jo a babavállaláshoz. 


puszi mindenkinek
sszandra
Szolnok
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: