Új privát üzeneted érkezett!

Niki:
Remélem anyukáddal sikerül megbeszélni a megbeszélnivalókat! Nálunk sem tartják be a nagyszülők maradéktalanul a kéréseinket (különösen: alvás, édesség, TV nézés). Szerintem nem olyan nagy baj, hogy több mindent megengednek, a fiamon azt tapasztalom, hogy abszolút tud különbséget tenni, tudja, hogy vannak dolgok, amit ott szabad, és nálunk nem. Bosszantani persze engem is bosszant, hogy elengedik a fülük mellett a kéréseinket, viszont az a szeretetteljes, meleg kapcsolat, ami kialakult közöttük, azért kárpótol bőven. Nem is beszélve a szabadidőről, enélkül a férjemmel kettesben soha nem jutnánk el sehova. :) Mi ezt úgy próbáljuk meg egyensúlyban tartani, hogy csak akkor szólunk nekik, amikor valami tényleg gáz, és akkor is a leülünk-megbeszéljük módszer szokott beválni, ahogy azt Te is tervezed. Remélem nem fogsz izgulni a kislányod miatt, és jól fogjátok érezni magatokat az esküvőn! - Hú, az én gyerekkori barátnőmnem is a nyáron lesz az esküvője, jelenlegi állapotomban szerintem nem csak a szertartást, de még a vacsit végig fogom bőgni (hacsak nem alszom el vagy nem róka komával randizom)! :D

Zsaklin, gratula a 2 napodhoz! :lol: Mit nem adnék érte, ha egy hónappal elszámoltam volna magam!

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Sziasztok!

Gratula mindenkinek aki uh-on találkozott a legkisebbel :) Nagyon jó nektek, már számolom a napokat jövő péntekig én is!

Heno,sajnálom de jó, h. ilyen pozitív tudsz maradni.

Vicababa akkor mi egykorúak vagyunk :) én is 31 leszek.

Csajok most csak ennyit, mert szalad a lakás :roll: egész nap élményfürdőztünk - klassz volt érdekes, h. rosszul se voltam annyiszor mint itthon.

Jó hétvégét mindenkinek!
És ami a legfontosabb -jön a lehűlés- ezzel talán a jobb közérzet is!
sz.sziszi
 
 


Nikolett, Czzsofia, Sziszi köszi!
(Látom 2 Zsófi van, kellene valami megkülönböztető jelzés, nem? Ja és láttam itt egy másik Miát is az elején..)

Nikolett,
Én Béres Magne B6-ot szedek, Femibiont és Utrogestant, utóbbit az előzményeim miatt meg, hogy segítsük a megkapaszkodást :wink: , magnézium meg nincs a Femibionban, a folsavra nekem azt mondták, hogy elegendő ami benne van.

Bécócica,
Most látom a kérdésed: én is elsőbabás lennék :)

Egyébként én veszélyeztetett terhessé lettem nyilvánítva, táppénzre akart küldeni az orvosom (de csak a méhenkívüli miatt, amúgy nincs panasz), ezért amíg nem is lesz, addig dolgozom, doki is beleegyezett...
-m-i-a-
 
 

 
 

Sziasztok,

Gratulálok az ultrahangosoknak :)

Képzeljétek, ma nálam van pánik: estére lett egy kis vérzésem. Rettentően megijedtem, az első terhesség alatt én nem láttam vért, most teljesen összeomlottam. Azonnal hívtam a dokimat, aki azt mondta, szerdán megnéz. Elméletileg szabadságon van, ezért mentem volna csak augusztusban ultrahangra, de most emiatt bejön és megnéz. Szerintetek ráér addig? Persze azt mondta, ha nagyobb vérzés lenne, hívjam újra. Nagyon remélem, hogy nem lesz, ez is rém ijesztő. Volt egy pici pirosas, aztán csepp barna.

Olvasgattam cikkeket, meg régi fórumokat, állítólag sok nőnek van kisebb vérzése a terhesség alatt, de én úgy félek...

Ronmay-ről nem tudtok valamit? Ő nyitotta ezt a fórumot, de már nagyon rég láttam itt...

Gabi vajon hogy van?

Bozsofi,
Meg szabad kérdezni, hogy mi a betegsége a kisfiadnak? És mennyi idős?

Nikolette,
Neked hol fájt a hasad? Nem ijedtél meg, hogy ahogy írod, nagyon fájt? A pihenéstől elmúlt?

Kép

Kép
larimami
 
 


Larimami,

Én akármilyen (nem saját) dokihoz is rohannék, ha erősödne, ha viszont ennyi volt, akkor szerintem belefér a szerda...
-m-i-a-
 
 


Sziasztok!

Már egy ideje olvasgatlak Titeket. Azt hiszem, én is ide tartoznék, a kalkulátor márc. 21-et írt ki. Csütörtökön voltunk UH-n, 6mm-es petezsák jó helyen megtapadva:-)) A doki azt mondta, hogy ez kb 5. hét. Két hét múlva megyek legközelebb, akkor már biztos pontosabban látják. Csatlakozhatok?

Van egy tesója is, Borbála, most lesz 15 hónapos. Láttam, hogy többeteknek is kb ekkora a tesó:-)

Látom, a vitaminok voltak még a téma. Én szedek, mert eléggé kimerültek a zöldségek-gyümik vitaminkészletei, úgyhogy egy embernek sem elég, nemhogy kettőnek. Mármint én így tudom, barátnőm ilyen sulit végzett+ ilyen helyen dolgozik, én hiszek neki:-) Szóval nekem egy elég nagydózisú vitamin van+folsav+most még Omega3, amíg alakul az agya, de azt utána csökkenteni akarom heti 1-2 db-ra.

A Magne B6-hoz írnám, hogy nekem az előző babánál a magnesium citraciiit javasolták, dokival irathatod fel, és sokkal olcsóbb mint a magne B6. Arra viszont nem emlékszem, hogy B6-ot is tartalmaz-e.

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Ja, és a tünetek: semmi különös szerencsére: álmosság- igyekszem akkor aludni napközben, amikor Borcsa is, meg néha hányinger-szédülés, de nem vészes.

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


nagy takarítás kellős közepéből jelentkezem... igen, este fél 10... no comment

vicababa: ki a védőnőd?

drukkoljatok lányok, holnap meg vasárnap is jön lakásnézőnk!
czzsofia
 
 


bocsánat, hogy rögtön ennyit írok, de mindig elfelejtek valamit:-) Szóval mi most megyünk nyaralni vasárnap, úgyhogy ezért nem leszek egy hétig. Aztán utána megint babócavizit!!!

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


A 2 Zsófi megkülönböztetésére én maradhatok Bozsofi, kiskoromban sokaknak úgyis Bozsó voltam. :)

Larimami:
Nagyon szorítunk Neked, reméljük ahogy jött, úgy el is fog múlni a vérzés!!!! De ha nem, vagy erősödik, akkor - csatlakozom Miához - én is mihamarább elmennék dokihoz. Most idegeskedj szerdáig???
Nekem 4, 5 éves a nagyfiam, és - egyátalán nem titok - asztmás. Most már sínen vagyunk lassan egy éve, előtte volt néhány rázós helyzet, és sajnos csak az emelt szintű állandó szteroid szedés jött be. Ha az őszt is megússzuk, ígéretet kaptunk a dokibától, hogy csökkenthetjük az adagot. De nem merem elkiabálni.

Csillagtáncos:
Üdv a klubban! (Írom én, a 4 napja csatlakozott! :lol: ) Gratula a 6 mm-eshez, és ha kislányunk lesz, Bori lesz. :)

Vitaminok:
Még nem találkoztam 2 nőgyógyival, akinek egyezett volna a véleménye ebben a témában. :) Ebből én azt a következtetést vontam le magamnak, hogy akkor feltehetően nincs túl nagy jelentősége. Bár az is igaz, hogy a folsavat általában szokták javasolni, de szerintem aki mindenevő és nem hambin vagy füveken él, annál ezzel se lehet nagy baj. Amikor a kutatások arról számolnak be, hogy a folsavat szedők körében ennyivel vagy annyival csökkent a fejlődési rendellenességek kialakulásának esélye, ahhoz mindig hozzá kell kalkulálni, hogy a résztvevők egy része (és sanszos, hogy a nagyobb része) hátrányos helyzetű, eleve egészségkárosító környezetben él, és nem az egészséges táplálkozás élete központi problémája.
Én az előző terhességemnél csak folsavat szedtem az elején (most is már csak azt, mert az elevit nem megy le), a 14. hétig kekszen és kompóton éltem (akkor is), a dokim mindig azt mondta, hogy nyugi, időbe telik, amíg a vitamin készletek kimerülnek. Aztán a 20. héttől állandóan keményedett a pocakom, erre magnéziumot kaptam előbb kisebb, aztán giga dózisban (citrici), majd gyógyszert is hozzá... és vígan keményedtem tovább. De sokaktól hallottam, hogy nekik pl. használt a magnézium.

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Sziasztok,

Köszi a drukkolást és a tanácsokat. Én is úgy vagyok vele, hogy ha erősödne, akkor mennék azonnal. De tegnap este óta ma reggelig nem volt semmi, igaz, persze, feküdtem végig.
Most egy pici váladék mintha megint lett volna, de ez még nem mondható sem pirosnak, sem barnának. Bevallom, elég ideges vagyok. De ezzel még nem hívom fel az orvost... Inkább az aggaszt, hogy a derekam is fájdogál, az egyik oldalon. Persze nyilván most extra módon figyelek a testemre. A gyerekemet már fel sem merem emelni, még szerencse, hogy hétvége van, és itt van Apa...

A vitaminokról: nekem Femibiont, vasat és Magne B-ot kell szednem. Az első Babónál is azt mondta a doki, ezt muszáj, de e mellé terhes vitamin nem kell. Tényleg mennyire mások az álláspontok...

Sziasztok, szép hétvégét nektek!

Kép

Kép
larimami
 
 


czzsofia írta:
vicababa: ki a védőnőd?



ÖÖÖÖ, asszem az 1es körzet vagyunk és aki lenne az szabin van egy magas szőkésbarnahajú hölgy adta oda a kiskönyvet de kövezzenek meg nem emlékszem a nevére :D


Költöztök??? Mi is szeretnénk de attól félek esély nincs eladni a kecót, anélkül meg esélytelen... :cry:

Vicus

Kép
vicababa
 
 


Sziasztok!

Vicababa ez nálunk is így volt. :)
Mondjuk a férjem 8 évvel idősebb, ott már az összes barát, kollega babázik.
De váratlanság ide vagy oda, nem mondom, hogy nem örültem, sőt!!!! :lol:
Csak a munkám elég strapás, sokat jönni-menni, nyüzsögni, úgyhogy azzal nem tudom, mi lesz, de majd meglátjuk. Hiszek benne, hogy minden úgy jó, ahogy van, és minden menni fog megától.

Csillag, üdv itt! :)

Zsaklin nekem is júni 3... Hű, akkor mi nagyon egyszerre megyünk majd. Nekem nincs vonalzóm, és dátumot sem mondott méga doki, de az egyik internetes kalkulátor március 11-et számolt. Neked?

Larimami remélem mára már minden ok, bár én is hallottam, hogy ilyen gyakran előfordul és nem jelent feltétlenül rosszat! Azt hiszem, én is elmennék valahová szerda előtt, ha nem múlna, de abban az esetben, ha jól vagy, valószínűleg elég akkor.

Mia akkor Neked is gratula, hol tartasz, hány hétnél?

Zsófi, ki akarjátok adni a lakásotokat?


Ki merre lakik Lányok?
Én Budapest.
bécócica
 
 


Halihó Lányok!

"Micsoda éjszaka volt és csak" néztem a plafont:))))))))))))))
Fél 3tól sétálgattam, TV-t néztem, erkélyen ücsörügtem, azt hiszem, hogy a hormonok tehetik ezt velem, hogy nem tok egyszerűen aludni. Hajnalban visszaaludtam, de csak Tv mellett és építkezésről volt szó, szóval folyamatban a mérnöki diplomám:)))
Zsaklin nekem jún 4 az utolsó menszi napom:)))Akkor valami megint nem jó a vonalzón??? :lol: De kiém???? :lol:
Larimami nem lehet semmi gond, pihenj ahogy tudsz.Azt mondják, hogy a beágyazódáskor is véreznek, nekem az uncsim és barátnőm az első időben vérezgetett és már anyukák:)Nagyon szurkolok, de ha a legkevesebb rosszabb dolgot is észreveszel magadon, akkor usgyi az orvoshoz!!
Bozsofi én tegnap döbbentem rá, hogy a Hpp natalban nincs kalcium:( Most szedhetem külön, az most naon kell ugye??
Biztosításban állsz és ez a lényeg.Jogosult vagy THGY-ra és GYED-re is a min bér kétszeresének 30ad részének 70 %-a lesz mindkettő alapja, hacsak nem kevesebb volt ettől a jövedelmed, mert akkor annyi. Mia Te is jogosult vagy mindenre és amennyi meglesz ha jól számolom a 1,5 év biztosítottságod is, így a gyermek 2 éves koráig Te is kihúzod, hogy a szüléstől számított 168 napig THGY, majd a gyermek 2 éves koráig GYED. Remélem értelmesen leírtam:))) Amúgy még nem volt ilyenem, mert majd csak később buknak ki ezek az ellátás megállapítások ugye. Szerintem visszaállítkják 2011-től az egészet és nincs is min stresszelni.
Mia én is úgy érzem, hogy veszélyeztetett leszek, nekem is volt méhen kívülim, plusz az inzulin rezisztencia.Majd ha eljutok a saját dokimhoz, mond is vmi értelmeset remélem, bárf nem változtat a lényegen, amíg jól viselem magam addig dolgozom.Januártól nem szándékoznék :oops:
Csillagtáncos de szép neved van :oops: Nagyon kedves, üdv köztünk!!!
Zsofia drukk a lekáseladáshoz, remélem összejön.Merre szeretnétek majd másikat venni??
Bécócica én is első babás vok:)))))
Mindenkinek válaszoltam vajon??? :oops:
Ha valakit kihagytam elnézést!!!
Szép napot!!!

Kép

Kép
holle
 
 


sziasztok,

vicababa: akkor valószínű egy védőnőnk van, mert akihez én tartozom az is szabin van, gondolom nem ment el mindenki egyszerre... nekem is egy idősebb hölgy adta a kiskönyvet, és már most sokkal jobb fej volt, mint akihez járnom kell. én nem csípem a védőnőt..., pedig megpróbáltam, esküszöm...
lakással kapcsolatban: mi is próbálkozunk, kell egy jó ár, aztán most jönnek a főiskolások, szóval reménykedem, az ingatlanosunk is bízik. :)

bécócica: nem kiadni, eladni szeretnénk a lakást, kicsi lett már a 2. gyerekhez, és amúgy is mennénk kicsit kijebb.

holle: én is kérdeztem még korábban, hogy mi alapján fogok pénzt kapni, de lehet átsiklottál felette, így ha nem gond, akkor mégegyszer kérdeznék, mert már annyi verziót mondtak, hogy nem tudom. nekem megvan a biztosítási időm, de a 2 gyerek között nem megyek vissza dolgozni. ha a 2010-es év lesz az alap, akkor végig gyeden voltam. ez lesz az alapja a következő tgyásnak és gyednek, vagy a tényleges jövedelmem? köszönöm!
lakás ide is: 3. vagy 4. kerületet nézegetjük, panelba mennénk, olyanba, ami panelprogramban már részt vett, és olyan 70 nm körülibe. nagyon jó áron vannak, és nagyon tetszik az a környék nekünk. (békás és káposztás) a végcél majd egy kertes ház, de az még messze van...
czzsofia
 
 


Köszi a jó hírt, Holle! :lol: Még lenne egy kiegészítő kérdésem is: ha szeptembertől újra állásba megyek, akkor a szülésig elvileg meglesz a 180 nap munkaviszonyom. Ebben az esetben ez alapján fogják kiszámolni a gyed összegét, ugye?

Éjszaka én is a plafont néztem, alvás nuku, szerintem a hormonjaink szövetkeztek a hidegfronttal ellenünk. :)
Viszont legalább lehűlt a levegő, nemtom ti hogy vagytok vele, én tegnap este már csak épphogy kóvályogtam, a vérnyomásom kb. 2 lehetett, inni is alig bírtam az émelygés miatt.

Ezt a kálcium dolgot annyira nem tudom, de én se szedek, szerintem nem gáz, ha tudsz enni rendesen. A gyógyszergyártók persze azt nyomatják, hogy mindenki kevés kálciumot visz be, tehát mindig, mindenkinek szednie kéne. :) Szerintem nagyon picik még a babóink, nincs szükségük olyan elképesztően sok kalciumra. Amire meg van, azt a mi szervezetünkből úgyis elvonják. De azért ennyi idő alatt mi sem fogunk csontritkulást kapni. :)

Larimami: Örülök, hogy múlóban a barna, és próbálj megnyugodni, az a legfontosabb! Ha nagyon nem megy, akkor viszont szerintem ne várd meg a szerdát, szaladj el egy dokihoz, hogy megtudd, nincs semmi baj. Az előző terhességem nekem is veszélyeztetett volt a 20. héttől, én mindig besiettem a kórházba, ha azt éreztem, hogy baj van, egyszer totál hülyének is néztek emiatt (a többi esetben viszont jó volt a megérzésem, benn is tartottak), viszont ekkor meg én voltam a világ legboldogabb embere, hogy minden oké! :D Írj majd, hogy hogy vagy!

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni én is, igaz, hogy márc 29.-ére írta ki a kalkulátor a szülést.
Ma teszteltem pozítivat még el sem hiszem, és remélem, hogy megmarad.
Sajnos vannak elözmények sok évre visszamenőleg.
A második gyermekem lesz.

Első gyermekem előtt legalább fél évvel már Elevitet szedtem, most csak ma kezdtem el, ez remélem nem gond, nem lesz semmi baja. Valaki azt sem tudja, hogy terhes és nem szed semmit. Na jó én persze más eset vagyok!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Sziasztok,

na most én is úgy vagyok, mint ahogy itt olvastam: egyik nap jobban, ezt kihasználva, másnap meg rosszabbul. Tegnap volt a rosszabb, LArimamihoz hasonlót észleltem, de mára nyoma sincs, biztosan az aktuális menstruációs időpont miatt lehet. De tényleg le tud taglózni, egész nap nézegettem meg gondoltam rá, este meg feküdtem.

Terhesvitamin biznisz kissé elgondolkoztató, de ha megnézzük az összehasonlító táblázatokat, szerencsére nem nagy különbség van közöttük, és úgy tudom, a 0,8 mg Folsavval kellő mennyiségű adag van benne. Azt mondják, napi 1 kg répát kellene megenni a szükséges A vitamin adaghoz, ezt meg ki bírná?

Holle: én se tudtam aludni, bosszantó volt, hiába jött a lehülés, egyenlőre még mindig meleg a lakás, legalább is itt atetőtérben nekünk nagyon :shock:

Én is Bp-en lakom, de Balassagyarmati vagyok. A családunkban 3 Borbála is van, nagyon jó név, szeretem én is. És a Zsófit is, legszívesebben azt adnám a babánknak, ha lány lesz.
Ki mit szeretne, fiút vagy lányt? Én kisfiút szeretnék, jelenleg a Zsombor név tetszik nekünk , férjemnek a Gellért is.


Csillagtáncosnak jó pihenést kívánok!

Kaat

Kép
kaat
 
 


Gabi eltűnt... remélem jól van és azért nem ír mert kapja az infúziót és minden rendben...

Vicus

Kép
vicababa
 
 


Bécócica,

Pont 5 hetes és én is Budapest.
-m-i-a-
 
 


Csak gyorsan a vitamin témához,

Vitamin kell. Az, h. ezt ki milyen formában viszi be -saját döntése, de szerintem a terhesvitaminok inkább a milliárdos gyógyszerbiznisz részei.

Reginánál ahogy megtudtam, h. várom Őt elkezdtem szedni az Elevitet és a folsavat (tehát nem hónapokkal előtte!) és a 3. hónap után abbahagytam. Igaz akkor mentünk bele a tavaszba, nyárba, sok zöldséget, gyümölcsöt ettem pluszban vasat, MagneB6-ot és kálciumot.

A kálcium nem most fontos, hanem a magzat csontosodása idején, mert akárhogy is ő egy "élősködő", elveszi ami kell neki, és ha nincs kálcium, kivonja a csontjainkból. :roll:

Most kétnaponta bekapok egy terhesvitamint (nagy öklendezések közepette, hihetetlen, h. émelygős nőknek ezt kell lenyelni), és a folsavat napi 6mg-ot ami a 12. hétig NAGYON FONTOS.
sz.sziszi
 
 


Holle nekem júni 2 az utolsó mensim, és pont két nappal járok előttem a vonalzó szerint is.
sz.sziszi
 
 


Mia örülök,hogy minden rendben veled!
Nem tudom,hogy emlékszel-e rám de én rád igen!

Üdv,Szintus

Kép
Kép
szintus
 
 


Szintus, persze, hogy emlékszem, olvasgattam is a februáriakat (még el nem költöztek) meg a vajdaságis fórumba is bekukkantok néha még!!

Köszönöm!
-m-i-a-
 
 


Sziasztok!

Húúú itt nálunk ma jött a lehűlés én meg úgy megéreztem egész nap feküdtem meg aludtam felváltva egész délelőtt feszült keményedett a hasam az alvás után megszűnt.Mondtam a dokinak néha érzem keményedni arra adta a magne B6-ot amit azóta is falok.Most5 vagyok toppon komolyan mintha most lenne reggel az idő szuper én meg egy extra mosást tervezzek mindjááá neki láttok.Beleléptem, megint a derékfájós napjaimba bár most délutánra ez is jobb bátran kijelenthetem én nem csak két napos hanem délutános csaj is vagyok!!! :lol:
Ti hogy vagytok????
Holle! Ez a vonalzó!!!!Nem értem nem lehet a ciklus hossz csinálja az eltérést tegnap éppen néztem ha bírtam utsó mensinek a 06-03-at és 28 napos ciklussal akkor most 7. hét 3 napos lennék 29.napos ciklussal vagyok 7 nap 2. napos na mindegy ez már egy rejtély marad!!!! :lol:
Bécócica!Hát akkor mi nagyon egy naposak vagyunk!!!!Nekem márc.11-et hozz szülésre!
Én szegedi vagyok és folsavat+Magne B6-ot meg 2 naponta Gravidát szedek de van,hogy 3 naponta mikor eszembe jut!
Nekem megint émelygés és hányinger stop van egyik sincs :shock: Helyette van cicifeszülés állandóan!

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 


Jaj már annyiszor akartam nektek írni a munkahelyemen kismama klub van kialakulóban 3-an vagyunk babások egyik kolleganő 17. hetes a másik most tudta meg 2 héttel fiatalabb nálam és a 3.kolleganő még vár,hogy terhes vagy nem? :lol: :lol:

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 


Drága Zsofi bocsánat, hogy kihagytalak!! :oops: Jól tetted, hogy rámírtál, így biztos válaszolok ám:) Még egy kérdésem lenne!Most GYES-en vagy????Az alapod a minimálbér kétszeresének 30ad részének a 70 %-a lesz a THGY-ra. Azt tod, hogy mennyi volt a GYED összege tavaly??Azért, hogy pontosan tudjam megmondani, hogy mennyi az alap kellene adatokat is látnom, hogy el ne menjek dolgok mellett, mert vannak mindig előszabályok sajnos. :roll: Zsofi mi a 3.kerületben lakunk a Pók utcain:) Akkor közel leszünk:)
Bozsofi az, hogy új munkahelyre mégy, az semmit nem változtat, mivel ha nincs 30 nap megszakítás a kettő között, akkor folyamatos, így meg kell nézni, hogy mennyi volt az előző munkáltatódnál és az újnál majd.180 nap számítása akkor kerül előtérbe, ha az irányadó évben nem volt 365 napi jövedelmed.
Zsaklin, akkor lehet mégis a ciklushossz befolyásolja! Nekem 06.04 és 28 napos ciklussal, így hozta ki azokat a napokat :lol:
Sziszi Neked is 28 napos ciklussal ugye??Nőnapi ajándékod lesz majdnem:)))))
Goofika gratula, biztos minden rendben lesz!!Mik mindannyian nagyon szurkolunk egymásnak, erős a kötelék, hogy védelmet ad:)))
Ma éjjel ismét felkeltem és éreztem, hogy hú de nem vok jól. Eljött az első hányás ideje :cry: Fúúúúú, de car volt, konkrétan a torkom annyira fáj, hogy beszélni nem tok. Remélem nem lesz több alkalom, nem vok hányásban erős :lol:
Csak azt nem értem, hogy mindig korahajnalban jön rám ez a rosszullét:(
Ti hogy vagytok??Mindenkinél minden ok??
Zsaklin ma a derékfájós napod van??:)))

Kép

Kép
holle
 
 


Holle, én meg belázasodtam :cry: teázok ezerrel, hűtőborogatunk, de nagyon rosszul vagyok. Beindult nlam is az esti pisi körűt...Ha nem javulok, beveszek egy algopirint, azt mondják az okosok, hogy lehet. Sajnálom a rosszulléted..
-m-i-a-
 
 


Holle!
Én is s ciklus hosszra tippelek én jún 3. 29 napos ciklussal!Ó te szegény róka megkeresett! :cry: Én utálok hányni jó tudom senki se szeret de én képes vagyok ájulásig visszatartani!Este majdnem én is beálltam a róka csapatba este ettem paprikát és hát vissza akart jönni egy jó fél órig küzdtem mire elaludtam ma is kissé émelygősen indult a nap!Remélem szebb napod lesz mint hajnalod!
Mia!MInél hamarabbi gyógyulást kívánok lázon kívül van más tüneted??Torokfájás egyebek???

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 


Ja igen a kérdésedre a válasz ma egész jó a derekam de ma nagy takarításban vagyok tehát lehet ez nem tesz jót neki majd látjuk!

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 


Sziasztok,

Én mára nagyjából megnyugodtam, úgy tűnik, véget ért a barna, de azért lekopogom. Tegnap még újra jött, meg is ijedtem, egész nap vendégségben voltunk, de én kb. semmit nem csináltam, csak ültem, annyira ez kötötte le a gondolataimat.

Barnailag kicsit nyugodtabb vagyok, de néha érzem a pocakom, és sokszor a derekam, ezektől mindig megijedek. Persze látom, Zsaklinnak is fáj a dereka, de én még nem láttam a Babót, hogy hol van, megvan-e, így a derékfájást is ijesztőnek tartom. Meg persze a tapasztalat, hogy az elsőnél semmi panasz nem volt.

Bécócica, Bozsofi, köszönöm a megnyugtatást és a tanácsokat!

Kaat, te rendben vagy azóta is?

Más tünetem meg továbbra sincs, mondjuk aludni pár napig én sem tudtam, de ma éjjel hatalmasat... Émelygésem sincs, talán többször kívánok enni, mert az rossz érzés, amikor üres a gyomrom.

Holle, majd lehet, hogy én is kérek tanácsot a későbbiekben, te nagyon értesz hozzá :) TB-szakember vagy?
Te szabályos vagy, ezért jön rád hajnalban a rosszullét :)

Mia, jobbulást! Végül vettél be gyógyszert? Magas lázad van? Milyen tünet van még?

Sziszi, ez a 6 mg folsav szükséglet, ez az infó honnan van? Én akárhol utánanéztem, legtöbb helyen azt írják, hogy 0,4-0,8 mg, amire szükség van.

Sziasztok Lányok, szép vasárnapot!
Most még az eső is boldoggá tesz, hogy végre hűvös van!!! :)

Kép

Kép
larimami
 
 


Larimami

Én a Folsav 3 mg tbl szedem, Reginél is ezt szedtem napi kettőt.

Részlet a betegtájékoztatóból:

3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A FOLSAV 3 MG TABLETTÁT?
Ha az orvos másképp nem rendeli, szokásos adagja:
- Felnőtteknek 4,5-6 mg/nap (1,5 - 2 tabletta) terhesség esetén a velőcsőzáródási rendellenesség megelőzésére.

Holle, igen esélyes a nőnap, de ha lehetne választani a 9.-ét kérném akkor pontosan 2,5 év lenne a gyerkőcök között (bár megjegyzem Regina is egy héttel előbb jött).

A tb témába annyira nem akarok beledumálni, mert bár egészségbiztosítási szakember (is) lennék, nem gyakorlom, de úgy rémlik, hogy ha valaki gyes-ből szül, akkor meg fogják vizsgálni, hogy miért nem volt 180 bérezett napja, és ha azért, mert az adott évben nagyobbrészt gyes-en volt, akkor a minimálbér alapulvételével számítják ki a juttatásokat.
Így érdemes a gyes első hónapjaiban szülni, mert akkor él a törvénynek az a passzusa, hogy a szerződéses bér az irányadó jövedelem, ha azért nincs 180 bérezett nap, mert gyed-ben (tgyás-ban, táppénzben) részesült nagyobb részt.

Vagy rosszul emlékszem?

Üdvözlet az újaknak, húúúú már milyen sokan vagyunk. :)

És igen, igen: ÉLJEN a lehűlés :lol:
sz.sziszi
 
 


Sziasztok!

Annyira jó ez a lehűlés! Úgy kellett már nekem, mint egy falat kenyér. Ma totál aktív voltam, meg sem álltam mostanáig. Eddig meg csak feküdni és aludni bírtam.
Én szerencsére már totál jól vagyok émelygés- és hányás-ügyileg. Nagyon hamar elmúlt a neheze, remélem, vissza se jön.

M-i-a, sajnálom a lázat. Nálunk a lányom beteg, ő is lázas volt, de már jobban van. Igyál nagyon sokat!

Larimami, de jó, hogy elmúlt a barna. Én is tudom, hogy mennyire lehet rajta parázni.

Zsaklin, a nagytakarításért nem irígyellek, de legalább túl leszel rajta. Drukk, hogy ne durranjon be a derekad tőle!

Holle, Sziszi, köszi a GYED-GYES-es infókat, nekem is jól jönnek.

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Zsaklin, Larimami,
torokfájás is van, orrdugulás...fejfájás, de tűrhető, lázam lement, mert végül utánaolvasás után vettem be Panadolt és jobb lett. 38.3 volt a csúcs.

Zizi,
iszom rengetek citromos-mézes teát.

Egész nap alszom... :roll:
-m-i-a-
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak bekuksiztam,hogy vagytok! Gabit néztem hátha írt,jajj szegény mi lehet vele. Na meg azt akartam még mondani,hogy annyira azért nem vagyok elkeseredve,sőt egyáltalán nem! Csak a bizonytalanság bosszantott! Végülis ki tudja hányszor volt már ilyen"vetélésem",33 napra végülis megjött, a ciklusom megb 32-35,úgyhogy normális,ez nem is számít vetélésnek,és bizti vok benne ha igazából meglesz az a baba akkor marad. Hisz nem volt gond egyik terhességgel sem!


Na pusza mindenkinek! Vigyázzatok magatokra!!!
henó
 
 


Sziasztok,

Lázam lement, helyette a fejem fáj rettenetesen, piros a torkom is..8-tól van a házidoki.
Az előbb meg majdnem megfulladtam a magnézim tablettától, le se tudtam nyelni :?

Larimami,
akkor végülis szerdán mész a dokidhoz?
-m-i-a-
 
 


Hahó Lányok, mi ez a csend?

Én egész nap alszom :? , megkérdeztem dokit: panadol tényleg szedhető, meg algopirin, de csak végszükség esetén, inkább a házi módszerek a nyerők (hűtőfürdő, ilyenek), csak azért írom, hogy ha valaki hasonló cipőben járna majd. Úgy tudom, koraterhességnél jellemző az immunrendszer legyengülése a baba miatt, hogy ne kezelje idegen testként és hát így könnyebb elkapni bármit is.

Mindenki:
A héten betegszabin vagyok, ha gondoljátok csinálhatnánk mi is táblázatot?! Akár én is elvállom, ha nincs más jelentkező. Aztán, hogy ne legyen annyira nyilvános minden adatunk, létrehozhatnánk egy gmailes fiókot, ahova feltölthetünk mindenfélét (akár későbbiekben képeket is, cikkeket stb..) Olvasok pár topicot és ezt a megoldást hasznlják sokan, jónak tűnik, szerintetek?
-m-i-a-
 
 


Sziasztok,

Nem, végül nem vártam szerdáig a dokival, hanem már ma elmentem máshoz. Hétvégén ugyan volt olyan nap, hogy nem volt semmi, de amikor utána megint jön egy kis barna, mindig nagyon megijedek. Igaz, nagyon pici és nagyon halvány barna, de akkor is...

Úgyhogy ma beszaladtunk a kórházba, és doktor bácsi azt mondta, megvan a terhesség, jó helyen van a petezsák :), de többet még nem látunk a Babóból.
És: van egy haematomám, ami miatt azt mondta, hogy tilos a gyereket emelgetni, és feküdjek. Ilyenkor nem tudom, mások ezt hogyan oldják meg... :(
Nekem nincsenek nagyszülők, most állandóan bébiszittert kell hívnom, hogy kivegye és betegye az ágyba a kisfiamat, be az etetőszékbe, fel a pelenkázóra stb.
Persze ez legyen a legnagyobb baj :) Annyira boldog voltam, amikor megtudtam, hogy nem méhen kívüli! Mert a barnázás meg a derékfájás miatt tartottam tőle.
Most már csak az kell, hogy ez a haematoma felszívódjon, és hogy a következő ultrahangon többet is lássunk/halljunk a Babáról :)
Ez a következő nekem most akkor nem szerdán lesz, mert azt mondták, két naponta nem érdemes nézni, hanem majd jövő hétfőn.
Továbbra is aggaszt, hogy nem nagyon érzek tüneteket, de a kórházi orvos csak annyit mondott erre, hogy örüljek neki :)
Meg felírt Rutascorbint a vérzés miatt.

Mia,
Én is épp érdeklődni akartam, hogy mi van a többiekkel... Ma nagyon nagy a csönd...
Milyen táblázatról van szó? Bocsánat, nem emlékszem...

Kép

Kép
larimami
 
 


Sziasztok,

jó hogy megvan mindenki, láttam, h már van áprilisi babaváró fórum is, nekem sokat segít, hogy ne érezzem úgy, hogy túlságosan komolyan veszem ezt a korai várandósságot - ami már nem is olyan korai - hanem ezt igen is komolyan kell venni, mert komoly kérdései vannak.
Próbáltam képet feltenni, de túl nagy volt, visszadobta.
Nekem most kutya bajom, kivéve a vadászkutya orromtól és a mellviszketésről, melyek kellemetlenségek, de nem problémák.

Mianak gyógyulást, larimaminak pille súlyokat!
Vitaminban elbizonytalanodtam, lehet hogy meg lehetne változtatni, de akár hányszor bemegyek egy patikába, lebeszélnek, h maradjak nyugton a babavitaminnal, ne vitaminozzak feleslegesen.
És ne is parázzak.
Fő a nyugalom, nem, de nem de...

K

Kép
kaat
 
 


Larimami,

örülök, hogy nincs nagy gond és hogy előbb bemenetetek! Ez milyen gyógyszer, amit kaptál?

Tába: ahova beírnánk a neveinket, ki-hol tart, később a nemeket/neveket, hol szülne, ilyesmikre gondoltam, a könnyebb nyomonkövetésért :) De csak, ha van kedvetek..

Kaat,

köszi! Egész jó lenne, ha a fejem nem akarna szétesni...
-m-i-a-
 
 


Mia! Biztos jól tetted, hogy bevetted a lázcsillapítót, nem nagyon jó a 38 feletti láz hosszasan az első 12 hétben. Gyógyulj meg gyorsan! :)

Zizi, nagyon irigyellek, nálunk mág mindig a kábaság-émelygés az úr, pedig, ha jól látom, mi is kb. egyszerre fogunk szülni, legalábbis elvileg. Ráadásul Ti is Zuglóban laktok! :D Melyik részén? Csak nem Te is az Uzsokiban fogsz szülni?

Larimami:
Hurrá, hurrá! :D :D
Én a helyedben leköltöztetném a pelenkázót a földre és talán még az ebédet is, még így is marad napi x megúszhatatlan gyerekemelgetés. Egyébként mit mondott a doki, mitől alakulhatott ki a hematóma?

Mia,
táblázat szerintem jó ötlet, bár én egy picit lehet, hogy várnék vele babonából. :)

Heno,
persze, hogy nem lesz semmi gond, a tested szerintem már csípőből nyomja ezt a terhesség témát, de gondolom most már várni fogsz a teszteléssel egy pár napot! :)

Üdv mindenkinek és jobbulást a jobbulni vágyóknak!

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Bozsó, kösz a megerősítést :) ost az előbb majdnem meglátogatott kisVuk, csak nem tudom, hogy a betegség miatt vagy inkább a terhesség miatt, bár ényegében mindegy is :)
Kicsit perverzmódon örülök is neki.

Tábli meg valóban rár, mjuk 12. heti uh legyen a feltétel?!
-m-i-a-
 
 


Egyetértek a tábla időpontjával :)

Lányok, ti mit tudtok a kávéfogyasztásról? Szabad terhesség alatt? Ti kávéztok?

Rájöttem, hogy az, hogy állandóan majdnem elalszom, az talán mégiscsak terhességi tünet... :)

Kép

Kép
larimami
 
 


Larimami,
miután megtudtam, hogy ketten vagyok, inkább kávés tejeztem az addigi fekete helyett, de 2 napja azt sem, nem kívánom (mondjuk a betegség miatt szerintem), utána, ha szükségem lesz rá, akkor inni fogom (reggel 6-ra munkába pl.), de lehet kiváltom forró csokira vagy valami más meleg itókára (pszichésen meg bemagyarázom, hogy kávé). Szerintem ameddig Neked jólesik és nem napi 4-5-6 brutál koffein adagot nyomsz be, addig mehet. Változó erről is amúgy a vélemény, de tuti az a jó, ami jól esik..

Fokozódik a hányinger, ha nem vízszintesben vagyok...lehet táppénz lesz, mégis :cry: :?
-m-i-a-
 
 


Sziasztok!

M-i-a, szerintem tök jó ötlet a táblázat! Szólj majd, ha kellenek az adatok!
Lázad van még?

Larimami, én napi egy gyenge kávét iszom, úgy tudom, ennyi nem árt. Nem olyan rég olvastam, hogy napi két eszpresszónak megfelelő koffeinmennyiség még nem káros.
Gratula a jó hírekhez!


Bozsofi, úgy tűnik, nemcsak az időjáráson múlik az állapotunk. Ma pl. én is elég szarul voltam.
Nem az Uzsokiban fogok szülni, pedig itt van tőlünk három percre. Csak volt egy nagyon rossz élményem egy ottani dokival, meg aztán nagyon szeretem a mostnai orvosomat. Szóval mehetek át a város másik felé, ha orvoshoz kell mennem.
Te ott szülsz? Kinél?

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


Sziasztok!

Én csak Elevitet szedek meg Duphastont, nem tudom az utóbbit ki ismeri közületek. Ez progeszteron pótló. 12. hétig vagy a 20. hétig kell szednem, különben vagy elment volna vagy létre sem jött volna a terhességem.

Mit szóltok a Bérestől a Magnézium+B6-hoz, csak egyszer kell bevenni este egy nap, kb annyit tud mint a Magne B6.
Azért gondoltam, inkább ezt szedném mert a napi 3-szori tablettát ugy is elfelejtenem, igy is annyi mindent szedek.

Kávé: én minden nap reggel tejeskávéval kezdtem és még délutánonként is ittam többször, most abba hagytam, fáradékonyabb is vagyok és a fejem is fájt tegnap annyira hogy bekellett vennem egy algopirint.

Gógyszerek: jó lenne néhány jó tanács, pl fejfájásra, hányingerre (még hála Istennek nincs, egyenlőre) náthára, infulenzára stb.
Homeopátiás bogyók szedése nem okoz gondot, ugye?

Ételek: mit lehet enni, inni? Zöldtea, Nesteás? Lehet? Nem tudom egyenlőre meginni a vizet, csak ez megy le.

Ma voltam vérvételen, de az eredményemet nem kaptam meg mert rossz volt a gépük, holnap biztosan hív a doki a jó hirrel. Aug 9.-én megyek az első uh-ra. Most vagyok 5 hetes.
Kis émelygés, mellfeszülés, kisebb rosszullétek vannak.
Csak a súllyom miatt aggodom, hogy lehet az, hogy alig kivánok bármit is enni, mégis megugrott a mérleg fél-1 kg-al?!

Bocsi a regényért.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Jó reggelt!

Goofyka,
én ismerem a duphastont, mert én meg utrogestant szedek. Ja és béres mgb6-ot is, de az brutál nagy bogyó, a hányósoknak nem ajánlom.
Szerintem, ha azért fájt a fejed, mert nem kávéztál, akkor inkább kávézz (kevesebbet), mint gyógyszerezel...Úgy tudom a homeopátiás bogyók szedhetőek. Gyomorégésre jó a citromos hideg víz.
Ezek szerint egyidősek vagyunk?(5+3)

Zizi,
lázam lement, a fejem sem fáj már úgy mint tegnap, torkom is jobb...valószínűleg megmaradok :lol:
-m-i-a-
 
 


MIa!láttom javulsz helyes!!!Viszont ez a róka móka nem hangzik jól! :cry: Táblázat jó ötlet 12.UH után én is csatlakozom!
Tegnap nem jöttem elég rossz napom volt 6-ig dolgoztam megint derékfájás este mire hazaértem a hasam is fájt kissé megijedtem nem görcsölt csak alul fájdigált meg érzetem a méhemet körbew tudtam volna rajzolni.Gyorsan lefeküdtem,hogy ne agyaljam túl magamat fél 9-kopr húztam a lóbőrt!Éjszaka ébredtem ahogy szoktam halott rokonommal álmodtam aki ellátott jó tanáccsal gyereknevelés ügyben! :lol: Azt mondta,nehogy a kicsi a nagy rovására menjen erre figyeljek!Mondtam oké! :) Akkor már nem fájta ahasam megnyugodtam v.színű a méhszalagok szórakoznak legalábbis ezt mondtam magamnak,lehet,hogy hülyesség császár után nem lehet,hopgy jobban érzem ezeket a dolgokat?Vagy csak azért mert második baba??
Na mindegy most itt vagyok a munkahelyemen bár tegnap az első ügyfelem úgy felcseszett,hogy elgondolkoztam kell ez nekem komolyan még egy pár ilyen marha és kiíratom magamat!
Szép napot nektek!Mia további javulást!!!

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 


Ja igen Duphaston én is ismerem Zsaklinommal 16. héttől szedftem 20.ig mert apával eggyütt voltunk és utána elkezdtem rózsíszínest produkálni!Remélem most elkerülöm!!!

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 


Zsaklin, köszi. Sajnálom a derékfájásod, remélem a pihenés segített!
Mit dolgozol?
Én is ügyfelekkel és hát néha :twisted:

Most megittam egy műkávét és a maradék fejfájásom is elmúlt, étvágyam még nincs, de valamit magamba tömök azért. A héten még itthon maradok :wink: .

Lányok, aki dolgozik, belegondoltam és nagyon jó helyzetben vagyunk ám (ha jól gondolom), mert én kb. decemberig (max január) tervezek dolgozni és ugye kivehetjük a 2011-es szabikat mondjuk februárban!? Tudom, hogy a munkáltatón is múlik, de hát így is- úgy is ki kell adnia majd, nem?

Gabiról nem tudtok valamit? Lehet kórházban van még, azért nem jelentkezik...
-m-i-a-
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: