Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ahogy olvasom szinte mindegyikőtöknek rossz napja volt. Sajnállak titeket! Én egész nap jól voltam, még egy kisebb émelygés sem volt.

Tehát, mint tegnap írtam, voltam ma dokinál. Sajnos a hátranyúló peték miatt nem látott 100%-ra biztosat, de minden jel arra utal, így már "halkan", de garatulált a doki. Ez egy kicsit felvidított. Hétfőre visszarendelt, jobban mondva elkűldött egy kollégájához ultrahangra.
Majd minden kiderül.

Azt szertném megkérdezni tőletek, hogy ti szedtek-e vitaminokat, ha igen, akkor mit? Nekem a doki a NUTRILITE-t javasolta. Hallot valaki valamit róla?

Livike!
Nekem most azt mondta a dokim, hogy ha elmegyek a Család és Nővédelmi Központba ultrahangra, és ott már egyértelmű lesz a kép, akkor ott mindent elmondanak, hogy hol kell jelentkeznem a védőnőnél, stb. (pedig a doki magán rendelésére járok, de mégis a CSNK-ba küldött).

Andi
tand
 
 


Dög meleg van.. a szomszédunk állítása szerint dél és 1 óra között árnyékban mérve erre 51 fok volt. Már nem is mondok rá semmit.. én meggyulladok! Pedig van klíma is.

Livi! Örülök, h jó ötletnek tartod a táblázatot, remélem, a többiek hozzád hasonlóan leírják majd az adataikat! Viszont azt hiszem, elkészíteni csak egy hét múlva fogom tudni - holnap indulok anyukámhoz, egy hétig nála leszek, és ott nem tudom, h van-e internet, de ha van sem biztos, h jövök. És örülök, h tetszik, h betettem a pocakfotót :D Igazából eleinte csak ideiglenesnek gondoltam, helyettesítve az UH képet, de nekem is megtetszett, úh lehet, h a pocakokat fogom bepakolni a vonalzó mellé!

Andi! Én Elevitet és Magne B6-ot szedek, a Nutrilite-ről még nem hallottam semmit, de sztem (ha esetleg senki nem tud majd segíteni neked ezzel kapcs. - amit kétlek ;)) érdemes rákeresni az interneten is, mindig mindent leírnak a gyógyszerekről.
Követem a dokid példáját, és akkor halkan gratulálok neked én is! Remélem, minden OK lesz hétfőn, nagyon fogok szorítani nektek, és alig várom, h ideüljek és olvashassam, h mi volt!

KépKép
lexus
 
 


Lexus

Én is írnék akkor egy pár sort magamról.

28 éves vagyok és most várom (vagy szeretném várni) első gyermekemet. A párommal januárban jutottunk arra a döntésre, hogy abbahagyom a gyógyszert (amit egyébként 8,5 évig kihagyás nélkül szedtem), és kimondottan csak az utolsó hónapban nem védekeztünk. Ezért is olyan hihetetlen nekem ez az egész!

Székesfehérváron lakunk, és elég nagy a valószínűsége, hogy itt is fogok szűlni.

Nálunk még nincs név, ahogy magunk között szólítjuk, mivel mi még nem éljük bele magunkat. Egyébként én ezt az egészet még fel sem fogtam.

Jut eszembe, Ti mikor modjátok, vagy mondtátok el a szűlőknek illetve a munkahelyen (főnöknek)?

Üdv, Andi
tand
 
 

 
 

Andi! Én személy szerint nagyon filózom rajta, h a munkahelyen mikor is mondjam el.. engem a doki 3 hét múlva rendelt vissza UH-ra, addig semmi képpen sem! Nem tudom, h ehhez a pocakom h fog viszonyulni - 3 ill. mondjuk már inkább csak 2 hét alatt biztos nő, ha van benne, aki növessze, de 99%-osan van. Addig meg majd igyekszem 'takargatni' magam. Ezt a terhesség további részében tuti nem fogom majd! :D Anyuhoz most megyek, holnap, egy hétre, neki majd akkor vmikor :) A párommal pedig megbeszéltük, h majd tartunk 3 hét múlva egy szűkebb családi összejövetelt, ennek keretében közöljük a nagy hírt – apu és anyósomék majd itt tudják meg. Továbbiakat nem tudok :D

Ti, és a többiek, ti mikorra tervezitek?

KépKép
lexus
 
 


Ja, lementettem az adataidat, köszi neked is ;)

KépKép
lexus
 
 


Elköszönök 1 hétre. Majd jelentkezem. Addig is szaporodjunk méég ilyen szépen :D Mindenkinek drukk, aki megy vizsgálatra, remélem, minden OK lesz, és csak és kizárólag örömhírekre jövök vissza!!!

Pusz, Lexa & Törpicsek =)

KépKép
lexus
 
 


Helló csajok! Hogy vagytok ma??? Tegnap elmentem a könyvtárba és egy csomó várandósággal kapcsolatos könyvet kölcsönöztem. A könyvtáros néni csa sejtelmesen mosolygott, tök jó érzés volt, úgy mosolyogtam, hogy abban minden benne volt büszkén, igen, kisbabát várok!!! Mi a párommal már elmondtuk a szülőknek, mindenki tök örült. A munkahelyemen még nem mondtam el, de hamarosan el kell mondanom, úgyanis meg akarom kérni a főnökömet, hogy hétvégén ne kelljen dolgoznom, az ugyanis 17 óra meló, nehéz tányérokat cipelek, és ami a legrosszabb, este diszkó van, és nem szeretném tovább szagolni a cigifüstöt. A hétköznapok azért nyugisabbak. Nagyon félek, hogy mit fognak szólni, remélem nem rúgnak vagy közösítenek ki emiatt. Bár a kollégáim biztos nem, de a főnököm..., hát nem tudom. Egy fiatal csaj. Ti hogy álltok a hízással? Azt olvasom mindenhol, hogy az első 3 hónapban nem szabad hízni, én ehhez képest már 2 kg.-t híztam. Nem tehetek róla nagyon jó étvágyam van. Jó, nem ijedek meg, nem vagyok kövér, 52-vel kezdtem, de már 54 vagyok. ÍRJATOK!!!!

livi
livike
Tatabánya
 
 


Szia Livike!

Aggodalomra semmi ok! Én 48 kilóval kezdtem annak idején az első gyerekkel és 72-vel szültem a másodikkal csak 13 kg-ot híztam és Őt is 72 kg-mal szültem, most már eleve nagy súllyal indulok (67,5) úgyhogy most nem nagyon szeretnék hízni.
Legjobb lenne megint 72-vel szülni :wink:

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


Sziasztok!
Két napot nem voltam itthon, de most ismét bejelentkezek hozzátok. :D
Orvoshoz kettőhöz is bejelentkeztem, mert még nem tisztult le melyikhez is szeretnék járni. Szabadságok, messzebb van a magánrendelője stb... Egyik másik mellett is vannak érvek ellenérvek :roll: De igyekszem eldönteni, mert kettőhöz nem poén járni. Én Elevit vitamint szedek. Azt szedtem az első kettővel is, így rögtön elkezdtem szedni.
Livike!
Minden elismerésem, hogy így bírod ezt a melót... :lol: Tényleg minél előbb könnyíteni kell rajta, bár a félelmedet is megértem...

Mi még nem mondtuk el se szülőknek, se munkahelyen a pici jöttét. Szülőknek azért az első "meggyőző" UH után szeretnénk, munkahelyen pedig erősen közelítve 12. héthez.

Üdv mindenkinek, a meleghez kitartást...
Szilvi

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Helló csajok! Hogy vagytok? Én most nem túl jó hangulatban. Iszonyatosan ingerült vagyok. OLyan dolgokon felhúzom magam, aminek nincs jelentősége. Nagyon hamar elszakad a cérna. Kibírhatatlan lehetek. Melóban is elviselhetelen ez a meleg. Így felszolgálni.... Tegnap háromszor zuhanyoztam le, de mire öltöztem vissza, már folyt rólam a víz.
Klarissza és Szilvi!!! Köszi a bíztatást!
Szilvi! Majd mindenképp meséld el, hogy a szülők mit szóltak a jóhírhez. Ti mit gondoltok, lehet baj abból ha uszodába vagy strandra megy az ember? A vízre értem. Tesóm végig úszott a terhessége alatt, de a tévében azt hallottam, hogy csak természetes vízbe szabad ilyenkor menni, mesterségesbe nem!! Írjatok, és légyszi azt is, hogy ti is feszültebbek vagytok -e???
Addig is sziasztok!!!

livi
livike
Tatabánya
 
 


Helló csajok! Hogy vagytok? Én most nem túl jó hangulatban. Iszonyatosan ingerült vagyok. OLyan dolgokon felhúzom magam, aminek nincs jelentősége. Nagyon hamar elszakad a cérna. Kibírhatatlan lehetek. Melóban is elviselhetelen ez a meleg. Így felszolgálni.... Tegnap háromszor zuhanyoztam le, de mire öltöztem vissza, már folyt rólam a víz.
Klarissza és Szilvi!!! Köszi a bíztatást!
Szilvi! Majd mindenképp meséld el, hogy a szülők mit szóltak a jóhírhez. Ti mit gondoltok, lehet baj abból ha uszodába vagy strandra megy az ember? A vízre értem. Tesóm végig úszott a terhessége alatt, de a tévében azt hallottam, hogy csak természetes vízbe szabad ilyenkor menni, mesterségesbe nem!! Írjatok, és légyszi azt is, hogy ti is feszültebbek vagytok -e???
Addig is sziasztok!!!

livi
livike
Tatabánya
 
 


Sziasztok!

Livi, én is ingerlékenyebb vagyok a szokottnál. Egy kicsit furi, hogy már saját magamnak feltűnik, hát még a környezetemnek. Szerencsére mindenki a melegre fogja!

A dokim azt mondta nekem, hogy ebben a hőségben ne nagyon menjek strandra. Bár inkább a meleg miatt mondta. A természetes vízben kisebb a fertőzés veszély, mint a termálokban, vagy medencés strandokon, de szerintem a természetes vizek is egyre melegebbek, és a baktériumoknak ez kimondottan jó.
Én biztos, hogy a hétvégén kihagyom, bár kíváncsi leszek, hogy mit fog szólni a párom családja, hogy én nem megyek velük (de majd valamit kitalálok indoknak).

A munkádhoz minden elismerés részemről is! Én még a klímás irodában is nehezen bírom!

Kitartást mindenkinek!

Üdv, Andi
tand
 
 


Sziasztok!

Én is úgy tudom, hogy a természetes vizek OK, a strand kevésbé, esetleg uszoda. Gyógyfürdő, termál egyáltalán nem javasolt vagy a hőmérséklete miatt, vagy az összetétele miatt. A kénes vízről kimondottan tudom, hogy nem tesz jót. Én azért szerda csütörtök bevállaltam a Velencei-tavat. Remélem nem okoz semmi gondot. Természetes víz,de hát tényleg elég meleg... Hiábba voltam többször vízben a hőséget még árnyékban is nehezen viseltem, de a lubickolás kárpótolt. Nektek is sokszor feszüll a hasatok? Egy-egy mozdulatra olyan rossz érzés....

Üdv mindenkinek!

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Sziasztok Kismamik!

Hú, mennyit írtatok ez alatt az egy hét alatt, amíg nyaralni voltam. :D

cicuka78, pumperka, tand, klarissza33 mindannyiótokat üdvözöllek a csapatban, örülök, hogy itt vagytok!!! :lol:

Nagyon sajnálom a hányingeres mamikat, a barátnőmtől kaptam egy papírost, amin 10 típp van a reggeli émelygés csökkentésére, leírom őket:
1.) Pihenj eleget, a stresszes kismama hajlamosabb a reggeli émelygésre, mint aki reggel kialussza magát. Ennek elősegítésére fontos a megfelelő párna és matrac.
2.) Kis adagokban étkezzen az egész nap folyamán - ha valami mindig van a gyomorban, csökken az émelygés.
3.) Korlátozza a számítógép előtt töltött időt - a képernyő vibrálása szintén émelygést okozhat.
4.) Mozogjon eleget - Ha egész nap csak ágyban fekszik, nagyobb a valószínűsége, hogy émelyegni fog.
5.) Igyon vízben oldott almaecetet mézzel édesítve-ez megnyugtatja a háborgó gyomrot.
6.) Egyen egy kis almaszószt.
7.) Fogyasszon körtét vagy citrusféléket.
8.) Egyen meg egy adag sültkrumplit - ez semleges, mégis sok benne a tápanyag. Ehet reggelire banánt is, káliumtartalma szintén segít a reggeli émelygés leküzdésében..
9.) Viseljen kényelmes ruhát, ne szorítson sehol sem.
10.) Inkább a gyermekek számára javasolt vitaminokat fogyasszon, ezek könnyebben emészthetőek.

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Lexus,
nyugodtan készítsd el a táblát, majd leírom én is az adataimat. Lehet, hogy nem olvasod, de jó pihizést kívánok Anyukádnál!

cicuka 78,
szerdán gondolok majd Rád, az UH miatt, írjál, hogy mi volt!!!

pandácska,
én magnézium + B6 pezsgőtablettát iszom általában minden nap, de nem az émelygés ellen, hanem a stressz ellen. Nagyon kicsinál a munkahelyem, a szintén terhes kismama barátnőm javasolta, hogy ezt igyak és attól megnyugszom, bejött. Mióta iszom, nem is nagyon érzem az émelygést.

tand,
jaj, látom, Te hétfőn mész UH-ra, Rád is gondolni fogok, légyszi írjál majd, mit látott a doki!!!
Én se ismerem a Nutrilite vitamint, Elevitet szedek.
A szüleimnek, illetve a közeli barátainknak már bejelentettük a bébi érkezését, de a munkahelyemen csak akkor fogom megtenni, miután megkaptam a védőnőtől a kismama kiskönyvet. Jövő héten remélhetőleg megyek a 2. UH-ra, aminek már ki kell mutatnia a babát, és utána mehetek a védőnőhöz a doki szerint.

livike,
Kezet foghatunk az ingerlékenységgel kapcsolatban, olyan szélsőséges a hangulatom, sokszor azon kapom magam, hogy baromira ideges vagyok, és nem tudom az okát, máskor meg én is semmiségeken hajba tudok kapni másokkal (főleg a munkahelyemen, szerencsére a sok munkára fogják, hogy mostanában nehezen tolerálom őket). A stranddal úgy vagyok, hogy én is a természetes vizekben való fürdést pártolom, a melegvizeseket semmiképpen.
Mióta terhes vagyok 1 kg-t híztam, sajna elég hízásra hajlamos vagyok, és mostanában elég jó az étvágyam. Vissza kell fognom magam, mert elszalad velem a ló...

Melinda

Kép
melinda80
 
 


klarissza33,
én is Picurinak neveztem el a bébikét. :lol:

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Hello!

Jővőhét pénteken megyek uh-ra, szerintetek nem korai? (5hét5nap)?

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy idáig nem jelentkeztem, de egy pár napig a kórház vendégszeretetét kellett élveznem. 3 napi hányás után már hasmenés is jelentkezett. Felhívtam a dokimat , behívott és azt mondta feküdjek be kúrálnak egy kicsit. Kiderült, hogy a vizeletemben baktériumot találtak (sikerült valami vírust összeszednem), kaptam B vitaminos infúziót 2 napon keresztül, diétázni kellett. De mostmár jól vagyok. A babát is megvizsgálta semmi probléma vele. Már embiót látott 6 mm-est. 2 hét múlva kell majd jelentkeznem ismét, mert a dokim szabin lesz.
Én is elég érzékeny lettem. Tegnap valaminek annyira megörültem, hogy majdnem elsírtam magam.
Mi még nem mondtuk el senkinek a híreket. Majd, ha 2 hét múlva a doki mégjobban megerősít akkor már a szülőknek elmodnjuk. A munkahelyemen a közvetlen főnökasszonyom már tudja (ő a második anyukám és egyből rájött illetve kénytelen is voltam elmondani a történtek miatt), hétfőn pedig a fő főnöknek is el kell mondani kiindulva a héten történtekből sosem lehet tudni, hogy meddig fogom bírni stb.

Kép
cicuka78
 
 


A kért adatokati én is beírom, hogy segítsem Lexus munkáját.

Én 29 éves leszek a jövő hónapban. A 8. próbálkozós hónapban sikerült összehoznuk a Picúrt. Én előreláthatólag Esztergomban fogok szülni, mivel itt is lakunk és a választott doki is itt dolgozik. 2 hét múlva UH remélem akkor már szívhangot is fogok hallani. Igazából még nem hívjuk sehogy és Ő lesz az első csemeténk.

Én már az első vizsgálat után megkaptam a kiskönyvet a védőnőtől és voltam vér és vizeletvizsgálaton is.

Kép
cicuka78
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok hozzátok? Én is babát várok most vagyok 5 hetes.
Van már egy majdnem 5 éves nagylányom de ez a terhesség picit más mint az előző volt. A lányommal sosem voltam rosszul de az utóbbi napokba már 2x-is de amilyen hirtelen jön úgy múlik is el.

A Lányomat a Szabolcs u-i klinikán szültem Dr. Krammer Józsefnél jelzem halkan hogy nem volt túl jó. A kislányom koraszülött lett, és a korházban sem voltak valami kedvesek, de ez MOST másképp lesz elkövetek minden ennek érdekébe. Jelenleg 3 dokin is gondolkozok és ez 2 különböző korházat jelent Uzsoki és István korház, még gondolkozom, én az uzsokiba tartozom de szívesebben szülnék az Istvánba csak attól félek ha oda járok dokihoz és amire szülnék megint egészségügyi változtatás lesz és esetleg csak a területibe szülhetsz löttek az orvosomnak is. :x
Rossz ez a bizonytalanság......Inkább azon változtatnának hogy sztk-s dokik ne jelenthessék ki hogy ha nálla akrsz szülni 80.000.- nem????????

várom a véleményeteket
Üdv: Pepi :lol:
pepike
 
 


Kép


Kép


ezt kifelejtettem!

pussszzz
pepike
 
 


klarissza33,
Szerintem egyáltalán nem korai az UH, én is akkortájt voltam, és látta a szonográfus a petezsákot, csak még a bébit nem, úgyhogy ne ijedj meg, ha Te is csak a petezsákot fogod látni. Bár én az utolsó mensim szerint voltam 5 hetes, és a szonográfus a petezsák mérete alapján 4 hetesnek mondta. Úgyhogy lehet, hogy Neked már baba is lesz benne. Jaj, már úgy várom a jövő heti UH-t, hogy láthassam a babucit. :)

cicuka,
Úgy sajnálom, hogy be kellett menned a kórházba, de jó, hogy ilyen körültekintő volt a dokid és egyből elküldött kivizsgálásra, illetve immunerősítésre. Jó, hogy hamar rájöttek a vírusra és nagyon örülök, hogy a baba is és Te is jól vagy!!! :D

pepike,
Üdv köztünk! :)
Igen, rossz ez a bizonytalanság az egészségügyet illetően, lehet, hogy jobb lenne, ha a területi kórházban választanál orvost, hátha tényleg megint változtatnak valamit. De hát ugye itt meg benne van a pakliban, hogy a másik kórházban lévő doki meg szimpibb Neked, jaj, nehéz kérdés ez. :?

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Lexus,
akkor én is leírom magamról az adatokat, ami a táblához szükséges:

- 27 éves vagyok
- 2 hónapig próbálkoztunk
- kórház: Dunaújváros
- bébi jelenlegi neve: Picuri
- tesó: nincs

Köszi előre is, hogy elkészíted a táblát!

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Jó reggelt!

Egy kis tapasztalatot szeretnék leírni nektek, a másik topikban olvastam, hogy az elején mindenki nagyon ideges volt, hogy nincs tünete.
Ezennel kijelentem, hogy nekem az első két srácommal nem volt semmilyen tünetem, onnan tudtam meg, hogy terhes vagyok, hogy elmentünk bulizni, és az első pohár cherryt (azt szeretem) kirókáztam.
Ez volt egyetlen és utolsó rókám.

Most viszont annyi tünetem van, hogy borzalom, szerintem ez csak az miatt van, hogy öregszem (vagy lány lesz?)

Kinek mondtuk el ez jó téma, én az páromnak, anyukámnak és a párom mint büszke ffi. mindenkinek, pedig én azért nem akartam apukámnak elmondani, mert Ő szegény iszonyú pletykás, tévedtem párom pletykásabb :lol:

Kép
klarissza32
 
 


Közben most vettem észre, hogy a régi nevemmel léptem be.

Kecskeméti vagyok és ha minden igaz (és szegény dokim nem lesz betegebb) Szolnokon fogok szülni.

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


Klarissza,
ez jó hír, hogy Neked a fiúkkal nem volt tüneted, igazából nekem sincsenek mostanában tüneteim, néha émelygek, de ennyi. Remélem nem fog fokozódni.
Nagyot derültem a férjed pletykásságán :lol: , az enyémnek többször fel kellett rá hívnom a figyelmét, hogy ne mondja el senkinek, majd csak ha már bejelentem a munkahelyemen, képes lett volna ő is szétkürtölni a jóhírt. :)

Milyen betegsége van a dokidnak?

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Jó reggelt!
Köszi a jó tanácsot igen én is egyenlőre oda fogok járni ahová tartozom, aztán majd megbeszélem a későbbiekben a dokimmal hogy milyen mód van arra hogy az Istvánba szüljek( már ha lesz még erre akkor lehetőség) legfeljebb csak szülni megyek oda és ügyeletesnél szülök, nem vagyok ettől megréműlve.Én sem voltam soha rosszul a kislányommal és úgy tünik most sem lesz másképp( bár két reggel picit rosszul voltam, és a kiscsajjal még ez sem volt) de azt mondják nincs két egyforma terhesség.
puszi nektek pihizzetek vigyázzatok magatokra!! :wink:

pepike


Kép

Kép
pepike
 
 


Melinda

Állítólag prosztata rákja van, nagyon sajnálom érte, mert egyetlen orvos (páromon kívül) akiben megbízok.

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek szép napot kívánok! Jó hogy van egy ilyen topik már most( pedig nem rég jöttem ) kíváncsian olvasom hogy mi van veletek, és az azonos problémák kérdések miatt tudunk is egymásnak segíteni, tanácsot adni mert kb. egy idősek vagyunk.
LEXUS
ha jó látom mi napra pontosan ugyan annyi idősek vagyunk!!!!!

Nekem már van egy lánykám akinek ez az első babája szívesen válaszolok bármire ha tudok!!!


Kedden hajnalba megyünk nyaralni kíváncsi vagyok hogy fogom bírni a 8 órás kocsikázást a lányomról nem is beszélve biztos unatkozni fog!!!

puszi mindenkinek :lol:

Ti mikor szoltok a munkahelyeteken? És mi a várható reakció?

pepike


Kép

Kép
pepike
 
 


A munkahellyel vannak problémáim ugyanis végre 8 hónap keresés után kaptam állást (3 hónapja dolgozom az új helyen előtte gyesen voltam), nem tartom valószÍnűleg, hogy örülni fognak szerintem ki is rugnak. :? pedig én szeretnék dolgozni szinte a végéig. Első gyerekkel végig dolgoztam 39 hetet csak azért hagytam abba a munkát ,, mert be kellett feküdnöm a kórházba ami akkor 30 km-re volt lakóhelyünktől. A második gyerköccel sajna lett egy kis problémám ami miatt 20 hetes koromtól kezdve feküdnöm kellett. De most olyan jól vagyok és annyi energiám van annyira szeretnék végig dolgozni. Bocsi az ömlengésért.

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


Szia!
Ha ez valamennyire megnyugtat én is csak 3 hónapja dolgozom ezen a munkahelyemen és nálunk sem fognak örűlni de ez engem nem érdekel ameddig tudom ellátom a munkám ettől függetlenül.
Terveim szerint október végéig dolgozom a munkahelyemen de addig elég sok lesz mert van egy boltom is ott is helyt kell állnom
(egy Baba Bolt) azaz addig 2 munkahely+ család novembertől csak a boltomba leszek az is elég lesz. Szívem szerint addig sem maradnék de a gyed miatt fontos mert ügye ezt az évet nézik, mert jövőre szülünk.
TÖRVÉNY ÍRJA ELŐ hogy kismamát nem rughatnak ki az állásából ha már bejelentette a terhességét, maximum más munkakörbe tehetik ha neki az megfelel. DE!!!Arra figyelni kell hogy ez alól úgy szoktak kibújni hogy azt mondják nem szoltál a terhességedről ezért ha a kirugás veszélye fenyeget jó ha írásban(levélben) adod át hogy babát vársz! Ezeket egy munkajogásztól tudom.
Remélem megnyugtattalak
Üdv Pepike

pepike


Kép

Kép
pepike
 
 


Sziasztok!
Látom már így a legelején mindenkit izgat, hogy mondja el a munkahelyen, meddig dolgozzon. Én is dillemázok. Én is így hallottam, ha orvosi igazolást viszek arról, hogy terhes vagyok akkor nem rughatnak ki, nem mondhatják, hogy nem mondtam... Cak ez meg olyan kellemetlen odaadni a főnökömnek. Három évet dolgoztam itt, és egyből arra gondolna, hogy ennyire nem bízom benne, hogy rögtön egy papírral jelentem be a dolgot. De azért bennem van a félsz, mi van, ha rögtön lapátra tesznek... A gyednél az előző év átlagkeresétét nézik. Alapfizu vagy túlórákkal együtt?
Minden jót, kitartást a hőséghez!

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Sziasztok!

Szerintem teljesen jogos, hogy papíron nyújtsuk majd be az igazolást a terhességről, a szó elszáll... Én óvatos leszek, inkább legyen róla papírom, nehogy utána tényleg kimagyarázzák, hogy nem is szóltam a terhességről, nem bízom bennük ebben a mai világban.

Biztos vagyok benne, hogy amikor bejelentem a dolgot, ki fognak akadni, és el fogják várni, hogy sokáig dolgozzam. Elég stresszes munkát végzek, úgyhogy majd meglátom, hogyan fognak hozzám állni és úgy döntöm el, meddig dolgozzam.

Pepike,
nem semmi, hogy jelenleg két munkahelyed van, az tényleg jó megoldás lesz, hogy novembertől csak a bababoltot fogod vinni. De jó, pont bababoltban dolgozol. :lol:

Klarissza,
miután bejelentetted, vittél róla igazolást, nem rúghatnak ki. Főleg, hogyha olyan munkahelyed van, hogy végig tudnál dolgozni és meg is erősíted ezt bennük, akkor biztos jó pontnak fogják venni!

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Pepike,
én is kb. 8 órát utaztam a nyaralás miatt, és elég jól bírtam. Sokszor meg kellett állni, 2 óránként a pisilés miatt, meg néha éreztem a hasamat, hogy nem tesz jót a hosszanti ülés. De minden oké volt.
A pici lánynak is biztos jót fog tenni, ha majd sűrűn megálltok pihenni.

Előre is kellemes időtöltés kívánok! 8)

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Hú, de jó, hogy fúj egy kis szél, így szerintem már nem lesz gond az elalvással. :lol:

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Helló cajok! Én is félek megmondani, de erről korábban már írtam. Én felszolgáló vagyok egy étteremben, ami pénteken és szombaton diszkó is este. Ilyenkor 16-17 órát dolgozom és ami még rosszabb, hogy bazi nagy a cigifüst. Meg szeretném majd kérni a főnökasszonyomat, hogy ne kelljen hétvégente dogoznom, legalábbis este ne. Úgyhogy nem elég, hogy bejelentem a terhességem, még erre a szívességre is meg kell kérnem. A baba érdekében. Nem szeretném tovább szívni a cigifüstöt. Nagyon félek a reakciótól és attól hogy estetleg kirúg. Az nagyon nem lenne jó, úgyanis csak 4 hónaja vagyo bejelentve, és ezen kívül noncs is más munkaviszonyom, ami beleszámíthatna a gyesbe, mert ezelőtt alkalmi munkavállalói kiskönnyvel dolgoztam. Szeptember végéig ki kell húznom. Most kedden megyek újabb uh-ra, jövő héten megyünk nyaralni, és utána tervezem hogy elmondom. Szorítsatok!!!! puszi mindenkinek!!!

livi
livike
Tatabánya
 
 


Sziasztok!

melinda80
a két munkahelyből a BABA Bolt az enyém úgy hogy ott nem lesz gond a munkával majd annyit csinálok amennyit birok, a gond a másikkal van hogy addig azt is bírjam amíg muszáj az 12 óra kicsit sok.
Köszi az utazás infót, mi is sokszor meg fogunk állni úgy tervezzük!

livike
ha a baba egészségének veszélye áll fent minnél előbb szólj hogy helyezzenek át, KÖTELESSÉGÜK a cigifüst és az éjszakázás miatt.(a magzatvédelmi törv. szerint)
szorítunk az ultrahang miatt!

Mi holnap hajnalban megyünk nyaralni de még este benézek!( ahogy a férjem mondaná úgy sem bírom ki)

pepike


Kép

Kép
pepike
 
 


Sziasztok Csajok!

Nem voltam már egy pár napja, mivel anyós-pajtáséknál voltunk a hétvégén.

Voltam UH-on! Most már bitos, hogy ott van a pocimban. A doki azt állapította meg, hogy 4-5 hetes méhen belüli. Két hét múlva kell visszamennem és akkor már lesz szívhangja is. Akkor kell majd jelentkeznem a védőnőnél és kapom meg a kiskönyvet.

Olvasgatva a hétvégi témákat, látom, hogy a melóhellyel kapcsolatosan egy kicsit fenntartásokkal vagytok. Nálunk nem lesz probléma szerintem. Én biztos, hogy addig szeretnék dolgozni, amíg lehet, vagyis amíg bírom. Eléggé gyerekbarát a munkahelyem. Sok kisgyermekes van, illetve van olyan kolléganőm, aki most szűlt, és vele is normálisan viselkedett mindenki. Ebben bízom én is. Bár most lehet, hogy még örülni is fognak egy kicsit, mivel az építőiparban dolgozom, és így választások után mindig egy kicsit nehezebb évek vannak, és sajnos már nálunk is lesznek kisebb leépítések. De szerencsére a főnökeink úgy próbálják ezt megoldani, hogy inkább a nyugdíj előtt állókat küldik előbb nyugdíjba, stb.

Legyetek jók.

Andi
tand
 
 


Gratulálok Tand!

Pepike jó nyaralást vigyázz magatokra!

Cicuka78 mi már találkoztunk a "hőmérős" topikban :wink:

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


Sziasztok!

Holnap reggelre kaptam időpontot a 2. UH-ra, múltkor csak a petezsákot látta a szonográfus, holnap majd kiderül, hogy látható-e már benne a bébi. Úgy izgulok! :oops:

Tand,
gratu a bébihez! :lol:

Pepike,
mégegyszer jó nyaralást nektek!


Hello, jó éjt!

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok én is hozzátok?! :D :)

Próbáltam visszaolvasni mindent,nagyjából sikerült :wink:

Magamról annyit, hogy 31 éves vagyok a 3. babámat várom,van már egy 5 éves nagyfiam Márk és egy 2 éves kisfiam Kristóf.
Az első próbálozásra sikerült a babóca.

Hozzátartozik a történetünkhöz egy elég rossz élmény.Áprilisban is első próbálkozásra megfogant a babánk,akit a 6 hétben el kellett vetetni mert egy olyan vírust(Lepkehímlő) elkptam a fiamtól(ő az oviból hozta)ami veszéleyes a magzatra,főleg az elején és torzulásokhoz vezethet.Gondolhatjátok hogy milyen szörnyű volt ez az egész!Én teljesen egy tragédiaként éltem meg.Nem mertünk kockáztatni,hogy a két szép egészséges gyerekünk mellé egy beteg babánk szülessen ,ami senkinek sem lett volna jó.Stzóval május 10.-én volt a műtét és hl1istennek az első mensi után egyből megfogant a babánk.Csak ez volt gyógyír a lelkemre,tudtam,hogy csak akkor tudok megnyugodni ha minél előbb sikerül.Szóval bevetettünk mindet praktikát(gyertyázás, meg stb...szinte fanatikus lettem :wink: szerencse, hogy a férjem is támogatott(csak néha mosolygott rajtam)szóval most itt tartunk!!! :D
Előtte kislányat szeretTünk volna a két pöcsös mellé,de miután ez történt ,tényleg azt mondom és higyjétek el, hogy TELJESEN MINDEGY!!!!!

Na jó hosszú lettem....bocs! :oops:

Panni

Nem akarlak titeket untatni ilyan rossz dolgokkal,de ti is vigyázzatok nagyon magatokra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

panny sajnálom ami veled történt, és örülök, hogy ilyen gyorsan sikerült a bébi.

Sajnos tegnap óta fáj a hasam, tegnap hirtelen keltem fel és belenyilalt egy ponton azóta ott fáj. Nem aggódok, mert görcs nincs.

Melinda mesélj ha hazaértél!!

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


Hello!

Na ne már még el se kezdtük, de már kihal a topik??????????

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


Sziasztok!

Tudom, hogy volt már téma,de ti mikor mondjátok el a szülőknek, barátoknak és a munkahelyen, hogy babát vártok?

Az én férjem már nagyon türelmetlen mindig kérdezi, hogy mikor lehet. Én egy kissé babonás vagyok, és amíg a doki nem látja a szívhangot addig nem szeretném senkinek sem elhinteni. Nekem is rossz, mert boldogan közölném mindenkivel, hogy kisbabát várok, de bennem van a félsz is.

Kép
cicuka78
 
 


Sziasztok!

Cicuka78
Mi tegnap elmondtuk az én szüleimnek, akik persze nagyon örüktek, bár nem voltak meglepődve. Igaz nekünk hónapja volt az eljegyzésünk (2 évi együttjárás és 7 évi együttélés után), és akkor közöltük a családdal, hogy esküvőnk csak jövőre májusban lesz, persze, ha a természet közbe nem szól. Tehát ők már számítottak erre.
A párom szüleihez a hétvégén megyünk és akkor elmondjuk nekik is.
Leginkább azért mondtuk el, mert már nekünk kellemetlen, hogy milyen indokokat találjunk ki egyes esetekben, pl. miért nem megyek velük strandolni, stb. Meg hát kivel osztáná meg az ember a boldogságát, ha nem a szülőkkel.
A melóhelyen addíg húzom amíg lehet. Tehát ha már látványos kezd lenni a történet.

Klarissza33
A hasfájós dolgot én is úgy tudom, hogy csak akkor kell aggódni, ha görcsölsz. Tehát, aggodalomra semmi ok!

A tegnapi jókedvemet ma sikerült a dokimnak elvennie, mivel reggel hívott, hogy megvan a rákszűrés és a baktériumvizsgálat eredménye. És sajnos candida gombát mutatott ki. Erről valaki valamit tud? A doki nem beszélt róla tragédiaként, de azért egy kicsit aggódom. Azt mondta, hogy több dolog idézhette elő. Lehet hogy alapból is lappangott bennem, illetve hordozó vagyok és most a felborult hormonháztartásom miatt előtérbe került, de lehet, hogy most kaptam. állítólag csak a 12. hét után lehet, vagyis célszerű akkor kezelni.
Hú, egy kicsit hosszú voltam.

Üdv, Andi
tand
 
 


Andi!

Igen én is úgy tudom,hogy a Candida eleve van akiben benne van és valami előhozza(pl.immunrendszer gyengeség,stressz,terhesség..stb)és tényleg csak a 12.hét után szokták kezelni.Szerintem ne aggódj,a dokidba bízz,ő tudja mit miért mondott és mit kell tenni :D

Cicuka!

Mi is elmondtuk a szülőknek,én egyik babánál se bírtam ki hogy nekik egyből el ne mondjuk.A legjobb barátnőm is tudja,egyenlőre ennyi.Én tuti nem bírom k a 12.hétig hogy ne mondjam el. :?

Klarissza!

Látom majdnem egy napos terhese :wink: k vagyunk

Ha kicsit fáj a pocid nem gáz,de azért pihizz!!!Még a görcsölgetés se mindig vészes,nekem mindkétszer volt az is néha.Nekem a dokim mindig azt mondta, hogy ha friss piros ömlő vér van görcsöléssel együtt,na az a gáz,de amúgy sokminden belefér mert ilyenkor a szervezet mindenkinél másképp reagál erre az új "feladatra".


Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szia Tand!

Nekem is volt szerencsére régen ilyen betegségem, megijedni nem kell! Néhány tanács tőlem :wink: Kevés szénhidrát (csoki, cukor,tészta, kenyér), élesztő, nekem jó volt, ha nagydolog után megmosakodtam ugyanis a candida a végbél felől jön. Olyan tisztasági betét, ami nem allergizál, de amíg nem viszket tényleg no para :!: :!: :!:

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


Sziasztok!
Remélem csatlakozhatok közétek! Ma teszteltem egy pozitívat, :D ha jól számolom , jövő év márciusának a vége felé fog megszületnia babó. Már van egy kislányom, aki most lesz 2 éves. Majd szép lassan visszaolvasgatom, amiket írogattatok!
Sziasztok!
kipkopp
 
 


Sziasztok!

Ma voltam orvosnál. Ultrahangot is csinált. Megerősítette azt a tényt, amit eddig csak a teszt mondot, illetve a tünetekből tudtam. Nézte az ultrahangot és megkérdezte, akkor is meg akarom tartani, ha kettő van? :shock: Persze még fiatal a terhesség (6 hetes), de 2 petezsákot lát 9 és 11 mm-eseket, tehát nagyjából egyformán fejlődtek eddig. Elég rossz felbontású ultrahangja van de az egyikben már látszik valami. Két hét mmúlva megnézzük mindig kettő van-e. Akkor már 8 és fél hetesen már szívdobogás is kell, hogy legyen. :D
Candida nekem is az egész terhességemet végigkísérte :( . Hiába kezelték kiújult. Szülés után mintha elvágták volna, másodiknál elő se jött. Most majd meglátom..... Most méginkább zavarba vagyok mikor mondjuk el. Egyet, vagy kettőt. Úgy tudom ilyenkor még elég gyakori, hogy az egyik felszívódik. Ti mit tudtok erről? Elevitet eszem, meg próbálok sok fehérjét...
pusz mindenkinek

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Sziasztok!

Na, meg volt a 2. UH! Már látszott a petezsákban a bébi, és volt szívhangja, majdnem elsírtam magam, amikor meghallottam a szívdobbanásokat. :) UH után egyből tudott fogadni a védőnő, úgyhogy már megkaptam a kiskönyvet is, aztán mentem dolgozni és bejelentettem a főnökömnek a terhességet. Elég normálisan reagált, mondtam, hogy a stressz miatt nem szeretnék sokáig dolgozni, ha majd soknak érzem a munkát, szeretnék betegállományba menni. Úgy állapodtunk meg, hogy kb. egy hónappal előtte szólok, ha már nagyon nem bírom a benti légkört, hogy befejezném a munkát.
A dokim is nagyon rendes volt, mondta, hogy bármikor kiír betegállományba, ahogy szólok.

Panni,
örülök, hogy Te is csatlakozol hozzánk! Nagyon sajnálom a Veled történteket, nagyon szuper, hogy ilyen hamar újra teherbe estél!! :)

Kipkopp,
Te is légy üdvözölve köztünk! :)

Pumperka,
gratulálok az UH-hoz! Lehet, hogy ikreid lesznek, nagyon kiváncsi vagyok! :shock:

Tand,
én is azt hallottam a Candidáról, hogy az alapból van a szervezetünkben, csak valaminek a hatására kijön, biztos a terhesség hozta elő, mert ilyenkor az első három hónapban legyengül az immunrendszerünk. Remélem a 12. héttől ki tudnak kúrálni belőle!

Melinda

Kép
melinda80
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: