Új privát üzeneted érkezett!

Niki!

Mi a lány nevekkel bajban vagyunk...eddig nem jutottunk közös nevezőre a párommal.
Én imádom a KK monogrammot :lol:
Így nálam a Kovács Kiara a nyerő. Férjemnek Kitti...de attól nekem hideg futkos a hátamon. Eddig egy nyerő van, ami őkegyelmének is tetszik és az a Kovács Niké. De ugye sokat fogják majd csúfolni...erre mindig ez a kifogás...de kérdem én, a gyerekek kire nem tudnak gúnynevet kitalálni?:)

Én inkább fiú párti vagyok :lol:
Abból rengeteg kedvencem van, csak sajnos mind nagyon népszerű manapság: Martin, Patrik...és mostanában tetszett meg egy név, Larion. De persze a párom ettől is agybajt kap:)

De persze a bűvös 12. hét után veszek utónév könyvet, és azt fogom bújni :lol: :lol: :lol:

pöttömpanni
 
 


SNiki

zengő Dorka az gyönyörű

Pöötöm anyu Kiara nálunk is nyerő(nyerőbb mint a Kitti) :lol:
Vendég
 


Niki!

A Dorka nagyon cuki név, annyira bájos kislánynak képzelem el :D
A "volt" barátnőm kislánya is Lili, nagyon gyakori manapság.

Hányra mész dokihoz?

pöttömpanni
 
 

 
 

Boniko!

Én valahogy a Zengőről nem is gondoltam volna, hogy lány név :oops:

De nálatok lehet hogy több névben kell gondolkodni,nem? :wink:

pöttömpanni
 
 


Sosem tudhatjuk!

Zengőt Lnikiy szeertné adni férje hatásásra :wink:

Nálunk klánynévként Hanna Kiara illetve Emma Zorka a favorit

kisfiú meg a Bálint és családi ágról az István :lol:
Vendég
 


bocs az elütésekért :oops:
Vendég
 


Sziasztok


Igen ismerem homeogene 9 ch én is azt eszem, de ma megyek majd patikába és veszek tantum verdét.

Nekünk lány név az Eszter Zóra, fiú Simon Zoltán. De ha nem csal a megérzésem fiam lesz.

Én is ma megyek dokihoz este 8-ra.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi jó későn! de várunk majd a hírekkel!

Jó ksi nevek, csak gyülnek és gyűlnek....
Vendég
 


:-)))

nagyon szép az összes név, amit írtatok!!!

Én már túl vagyok az utónévlexikonon, még a múlt héten vettem egyet rögtön, babona ide vagy oda, tudom, hogy minden a legnagyobb rendben lesz!

17.40-re megyek a Medicoverbe Artner dokihoz, gondoljatok rám:)
na meg Gabira is 8-kor:)

Hanna Kiara, Emma Zorka, Zóra is jaj de gyönyörű nevek

Nikét el ne felejtsem, mit a győzelem istennőjét, annak idején nagynéném szerette volna ha azt a nevet kapom:))

de végül Nikoletta lettem...

sniky
 
 


Boniko!

Zorka hasonlóan jó, mint a Dorka:)

Gabi!

Tényleg nagyon későn van...főleg ha még csúszás is lesz...

pöttömpanni
 
 


sniki végre valaki akinek szintán ott az a betű a neve végén druszám :wink:
Vendég
 


Lányok mindenkinek drukk, aki ma megy doki bácsihoz, nénihez!

Aztán kapjatok szép képecskét az albumotokba!!!

Én majd csak 2 hét múlva megyek legközelebb.

Dokinéni azt mondta h a 13. hétig nem kell semmilyen vizsgálat, ez igaz?

Mert amikor nyáron elvetéltem a 7. hétben, akkor az ügyeletes doki a SZ. Imrében leteremtett, hogy miért nincs pl. vércsoport vizsgálatom stb stb.
Persze amúgy is egy nagyon "kedves" doki volt...de ez most nem is tartozik ide :cry:

pöttömpanni
 
 


Pöttöm, akkor nagyon vigyázz magatokra!
Vendég
 


Ezek szerint Boniko druszám vagy? :))

pussszi lányok, alig várom az első fotó élményét:))

Pöttömpanni vigyázz magatokra!

este doki után szerintem leszek, hogy megosszam veletek az élményt, a párom sajnos ma reggel elutazott Franciao-ba és hétfőig egyedül vagyok:((

sniky
 
 


Hát képzelheted mennyire ugrok minden apró jelre...nagyon izgulok, de az persze nem segít semmiben :cry:

Mi is annyit próbálkoztunk a babával...és ez is csoda hogy most összehoztuk:)

pöttömpanni
 
 


ne izguld túl magad, mert az tényleg nem jó...

én az utóbbi hónapokban már le is mondtam a babáról, hogy összejön, tavaly májusban hagytam abba a gyógyszedést és láthatjátok már 5 hetes boldog kismama lehetek:))

és ettől olyan, de olyan boldog vagyok, mintha egy másik bolygón lennék:)) néznek is rám furcsán az emberek, nem értik a jókedvet, kisugárzást:)) nálatok a családban már tudják a szülők?

Nálunk még nem, én eredetileg szegedi vagyok és ott élnek a rokonaim, érthető okokból telefonon nem akartam elmondani, de alig várom, hogy 27-én hazamenjünk, akkor fogják megtudni apu, anyu és a többiek:)

sniky
 
 


sniky igen druszád! :wink:

Én is nagyon izgulok mi lesz!hogyan lesz! de persze MINDEN RENDBEN LESZ! "= hónapot vártunk rá/juk! nem lehet másképpp

NÁlunk szülőknek majd karikor mondjuk meg. előtte 19.én megyek kukucskálásra!remeélm már kapok képet is! :lol:
Vendég
 


tehát nem "= hanem 27 hónapot vártunk :oops:
Vendég
 


Én gondolkodtam rajta, hogy elmondjuk e, de a Karácsony olyan szép ünnep, és a szülők már nagyon unokáznának...szóval ez lesz a legszebb ajándék a fa alatt:)

pöttömpanni
 
 


bezony:) egyetértek a karácsonyi ajándékkal:)

csak már úúúúgy elmondanám az egész világnak, olyan régóta szerettem volna már egy picibabát:)

minket is állandóan nyaggattak a szülők, hogy mikor lesz már unoka, na most megkapják :wink:

sniky
 
 


Lányok, én mára befejeztem, mindenkinek szép estét!

Sok puszi, vigyázzatok a pici zsákos frodora a pocakban:D

pöttömpanni
 
 


Pöttömpanni te is vigyázz a sajátodra :wink: pussz
Vendég
 


Szülők biztosan anggyon meg lesznek hatva :wink:
Vendég
 


szia Pöttömpanni:) kellemes estét Neked

én még jövök este 7 körül, feltéve ha lesz itt vki, ha nem, akkor holnap!

Puszi lányok!

sniky
 
 


pusza nektek! Én lehet leszek férjem külföldön.... :lol:
Vendég
 


akarom írni :cry: :cry: :cry: :cry: :oops:
Vendég
 


Sziasztok:)

Most értem haza a dokitól, minden a legnagyobb rendben, egy apró funkcionális 36mm-es cisztát leszámítva, ami egy kicsit megijesztett, de a doki azt mondta egyáltalán nem kell aggódjak miatta, rendszerint felszívódik. nem fog gondot okozni.

Megvan az első fényképem picurkáról, igaz most még nagyon kis maszat:)) de gyönyörű:)

Ti hogy vagytok? Gabi vmi híred van már? Mi volt a dokinál?

sniky
 
 


Snikiy dejóóóóóóóóóóóóóóóóóó bízza dokiban!

asszem én is elmegyek jövő hét elején, csak hoyg megnyugodjak :lol:
Vendég
 


Sziasztok

Jó sokáig voltunka dokinál mert nagy csúszás volt, szülni volt. Most értünk haza.

Hát ami azt illeti nagyon megijedtem, mert semmi nem látszódott először, csak néztem az arcát, kérdezgetett, még mindig sehol semmi, én már elkönyveltem hogy tuti méhen kívüli, mikor megszólalt ott van, az a picike fekete folt. Hát annyira picuri még a drágám hogy alig lehet látni. Kb 4-5 hetes lehet.
2 hét mulva mennem kell újra. ÉS tekintettel az előzményekre hogy ennyire nehezen jött össze, és hogy ennyit késett a peteérés írt a dokim fel ultrogestán kúpot is a 12. hétig kell ezt használni, meg folsavat elevitet és magne b6-ot kell szedni, na ezeket mind szedtem, csaka magne b6-ot nem.

Úgy hogy most már egy kicsit megnyugodtam.
Köszi hogy szorítottatok.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gaby de jó ! :lol:

JAj lányok én is annyira mennék már kukucskára! :oops:
Vendég
 


Gabi:-) nagyon örülök, hogy minden rendben!!!!

Képzeld én is 2 hét múlva kell menjek újból, lehet, hogy végig egyszerre megyünk vizsgálatokra? :)))


Boniko, van már időpontod, hogy mikor mész kukucskára? :)

sniky
 
 


köszi lányok

sniky lehetséges, csak nekem később fogant nem középidőben úgy hogy nem tudom még hogy hogy lesz

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok csajok, mindenkinek szép délelőttöt!

Nagyon örülök, hogy mindenkinek jól sikerült a dokizás :D
Kispicurok megmutatták magukat. Bár vannak szégyenlősek is...Gabi1, tuti lányod lesz:)

Gabi1!

Szeretném kérdezni, hogy a reggeli 1 Elevit mellé neked mennyi folsavat és mennyi magnéziumot írt elő a doki? Nekem nem mondott semmit, de reggel egy folsavat én is szedek, csak nem tudom elég e.

pöttömpanni
 
 


pöttömpanni így szedem
Reggel 1 folsav 2 magnézium
délben elevit
este 1 folsav 2 magnézium

és emellé reggel este kell 2 utrogestan hüvely tabletta

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Húú ez nem semmi....

én csak az elevit-et szedem, mást nem....

sniky
 
 


Sziasztok!

Megdöbbentem, hogy ti ennyi vitamint szedtek, mert én háromnaponta veszek be 1 db elevitet. Mindjárt be is veszek egyet. És az is fura, hogy ti már majdnem mind voltatok dokinál, mert én azt a tanácsot kaptam, hogy legalább két menstruáció elmaradást meg kell várni mielőtt dokihoz megyünk, mert a picinek is jobb, ha addig nem zargatják a környezetét. Kicsit össze is vagyok zavarodva, de mondjuk sejtettem, hogy ez lesz, mert minél többfélét olvasok, annál többféle véleménnyel találkozom, amik nyilván teljesen mások. Mindenesetre tegnap este túléltem a céges karácsonyi bulit és a sok gyere igyál már meg velünk valamit kínálgatást. Nem volt egy leányálom.
Szép napot Mindenkinek!

szuszu
 
 


Gabi köszönöm a választ!
A folsavat én is megemelem napi kettőre. És akkor a Mg-ot is elkezdem.

Dr. Pöttömpanni lettem:)

Nekem az utrot napi 3x kell használnom, de tényleg segít, már nincsenek barna pöttyeim. Arra sajnos nem emlékszem mit mondott a doki h mikor csökkentsem napi 2re :cry:

Én is tegnap este voltam céges bulin, egy fél pohár pezsgőt azért megittam, de utána szigorúan gyömbér, ahogy írtátok, hogy az jó émelygés ellen.

Ma betöltöttem a 6. hetemet:) Ezt meg kell ünnepelni este a férjemmel:)

pöttömpanni
 
 


szuszu én mind három terhességemnél így csináltam, kivéve az utrogestánt azt most kapom először, mert nekem nehezen jött össze a baba, peteérés gondok voltak, és jobbnak látta a doki ha ad ilyen tablettát és ezzel segitjük a terhességet, ez egy hormon.

A folsav meg fontos a babának az első 16 hétben, na meg a vitamin sem árt mivel pont a téli időszakban vagyunk és nem sok vitamin kerül be a szervezetbe.

Én dokinál mindegyikkel kb ennyi idős terhesen voltam, így voltam nyugodt, hogy legalább már azt látjuk hogy jó helyen van. Én nem bírnék ennyit várni, és még ez a két hét is úgy fog eltelni hogy nagyon fogok izgulni a szívhang miatt. De minden rendben lesz remélem.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


panni nekem csak annyit mondott a doki hogy ezt az utrot a 12. hétig kell használni de azt hogy csökkenteni kell az adagot azt nem mondta, de hát nekem még korai is lenne, de majd ráfogok kérdezni tőle. És neked van valami mellékhatása tőle?

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Még mindig jó olvasgatni titeket! :D Én már most szedem a folsavat, napi kettőt. Szerintetek nem sok így, hogy még nincs babu? (bár úgy hallottam, hogy úgyis kiürül, de azért kérdezem, mert látom van aki csak most emeli az adagot)

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati nem soka a napi kettő, sőt én inkább azt mondom hogy a napi 1 volt kevés.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi!

Szerintem nekem is az első trimeszter végéig kell szednem, de most napi 3at kell, és azt kellene csökkenteni napi kettőre...lehet hogy akkor, ha elmúlnak a panaszaim. De most 2 napja elmúltak... :roll:
Mellékhatást egyelőre nem tapasztalok. És te? Mondjuk annyit mondott a dokinéni h tisztasági betét kell mellé...

pöttömpanni
 
 


panni én még most fogom megvenni a patikába, úgy hogy még nem tudom

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Amúgy szerintem nem azért nem ajánlják a korai dokizást, mert nem szabad megbolygatni ilyen korán még a babut, hanem, mert akkor még alig látszódna valami. Szerintem... Nekem előző ciklusban volt egy kis fertőzésem pont a mensi alatt, és fura volt minden, mert a mensi is nagyon rövid ideig tartott. Csak 3 napig. A 4. napon már a dokinál voltam, és megvizsgált hüvelyi ultrahanggal is, szerintem, mert mondtam neki, hogy alig véreztem, és ez lehetett volna egy esetleges terhesség is. Ha az lett volna, akkor nálam korábban még senkinek nem állapította volna meg a doki a babut! :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Köszi, akkor nem csökkentem a folsav adagot. :D Viszont vitamint még nem szedek, csak kalciumot, mert a fogaim elég hamar romlanak sajna. :( Senki nem próbálta még ki a Hipp Natalt? Nekem az a szimpi, szerintem ha sikerül a babu, akkor én azt "szedem" .

Kép
Kép
tabati
 
 


Szia szuszu!

Szerintem sem jó a túl sok vitamin, de a túl kevés sem.

Az elevitben minden benne van ami a babának és a mamának kell, tartalmaz folsavat, magnéziumot és B6 vitamint is.

Legalábbis nekem az orvosom azt javasolta, hogy teljesen elegendő.

+ legkésőbb a 6.-7. héten célszerű felkeresni az orvost, ha várnánk két menstruáció kimaradást, akkor már a 8-9. hétben lennénk, addig meg annyi minden történik, érdemes és érdekes is figyelemmel kísérni....


szerintem:)

sniky
 
 


Sziasztok!

NeKem sem mondta a dokim hogy szedjek még +két folsavat a gravida mellé... ez furi.
bár én már rágóta szedem a vitamint hiszen tudatosan készültünk... erre a folsav dologra azért rákérdezek(a mennyiségre)

az utrot valóban csaka 12 .hétig lehet használni, majd fokozatosan kell csökkenteni az adagot...
Vendég
 


én mindegyik terheségemnél így csináltam.
A 16. hét után már nem nagyon szedtem a vitamint. Addig azért a legfontosabb a folsav is mert a velőcsőzáródásokhoz kell. A másik meg hogy nem csaka baba miatt kell szedni hanem magunk miatt is, mert ő simán elveszi azt ami az ő fejlődéséhez szükséges, és aztán meg mi leszünk hiány betegek.

Én még így is hogy ennyi vitamint szedtem vérszegény voltam, úgy hogy én a középidőtől meg vasat szedtem.

Baj nem lesz belőle.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


gabi elhiszem Neked, hiszen te már tapasztalt anyuka vagy! :lol:
Vendég
 


Mindenki tegye a legjobb belátása szerint én maradok az arany középútnál:)

sniky
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: