Új privát üzeneted érkezett!

Inyenc bundás csirkemell (én neveztem el)

1 nagyobb csirkemell
2 db tojás
2 e.k. keményítő(én burgonyát használtam)
1 e.k. liszt.
1 dl főzőtejszín
só, bors (én tettem bele fokfagymát is)

A csirkemelleket felszeleteltem ( de szerintem csíkokra is lehet vágni)és besóztam.
A többi hozzávalót simára összekevertem. Ezután beletettem a csirkemelleket.
Ezután felforrósítom az olajat és aranyszínűre sütöm őket.
Nagyon finom omlós lesz a csirkemell és nagyon foni a bundája is.
Lehet hozzá rizst, rizibizit, kukoricásrizst, krumplipürét, petrezselymes krumplit (vagy ki mit szeret) csinálni. Én speciel parázskrumpliból csináltam hagymás petrezselymes krumplit.

Jó étvágyat hozzá!

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


TÚRÓS SÜTI

Hozzávalók: 6 tojás, fél kg túró, 8 púpos evőkanál cukor, ugyanennyi liszt, 2 csom vaníliás cukor, 2 kis pohár tejföl, 16 dkg mikróban fellágyított Rama margarin, 1 citrom héja lereszelve.

Elkészítése: a tojást fölverem a cukrokkal. Egy másik tálba mindent beleöntök, fakanállal nagyjából összekereverem, hozzáadom a tojásos habot, turmixgéppel még kb 1-2 percet keverem.

Egy kisebb tepsibe (az enyém 28cm x 34cm-es) sütőpapírra borítom a masszát, majd előmelegített sütőben kb 180 fokon 45-50 percet sütöm.

Egyéb jótanácsok :D : Kb 20 percenként érdemes villával megszúrkálni, mert általában jól fölpuffad a levegőtől. Akkor van kész, ha a teteje jó barna!

Ha kivettem, porcukorral megszórom a tetejét. Langyosan kell fölszeletelni, mert forrón még elég lágy a közepe.

Én friss eperrel szoktam tálalni, úgy még istenibb... :P
Vendég
 


Töltött tök
(Igazából a tök és lecsó egyesülése)

Hozzávalók:

1 nagyobb tök
1 hagyma,
2 paprika,
2 paradicsom,
kb. fél bögre rizs,
esetleg darált hús (vagy virsli, vagy sonkaféle).
tejföl, esetleg sajt
só, bors, petrezselyem, kapor

Fölteszem főni a rizst - ehhez a tökmennyiséghez nekünk egy fél bögre elég.
Közben a hagymát olajon megpárolom, hozzádobom (a húst,) a feldarabolt paprikát, paradicsomot, beízesítem, és hagyom 5-10 precig párolódni.
Ezalatt bekapcsolom a sütőt kb. 200 fokra, meghámozom a tököt, hosszában félbevágom, kanállal kikaparom a magját, és keresztben is félbevágom. Így négy kis csónakom lesz.

A rizst és a lecsós ragut összekeverem, adok hozzá néhány kanál tejfölt és zöldfűszert, esetleg utánafűszerezem, és beletöltöm a tökökbe. A tetejére mehet még tejföl, esetleg sajt és zsemlemorzsa, aztán irány a sütő kb. 30 percre.

Maradék rizses lecsóból is lehet csinálni, és persze cukkiniből, vagy más töltögetős zöldségből is.

Kép
Kép
bondi
 
 

 
 

Meggyes pite: 2 tojás 4 dl tejföl, 2,5 dl cukor 5 dl liszt 1 csomag sütőpor, néhány csepp mandula aroma (ez nem fontos) 50 dkg meggy
10 dkg lapka mandula a tetejére

A tojásokat a cukorral és utánna tejföllel habverővel verd sokáig, szitáld bele e lisztet (sütőporral elvegyítve), ízesítsd mandula aromával. Tedd tepsibe dobáld bele a meggyet és szórd meg mandulával. 180 fokon 30 pecig kell sütni!

Nagyon gyors!
Vendég
 


Rétegezett karfiol
Hozzávalók:
# kb. 50 dkg karfiol (tisztítás utáni súly!)
# 25 dkg rizs
# 2 db paradicsom
# 20 dkg sovány hús (pulyka, csirke)
# 2 dl szójatejszín
# pici margarin és zsemlemorzsa a tepsibe
# só
# bors
# majoranna


Elkészítés: A karfiolt rózsákra szedem, sós vízben teljesen puhára főzöm, a rizst szintén megfőzöm. A húst pici, kb. 1 cm-es kockákra vágom, megpirítom, sóval, borssal, majorannával fűszerezem. A paradicsomokat félbevágom, és vékonyan fölszeletelem. Egy tűzálló tálat kikenek margarinnal, meghintem zsemlemorzsával. A megfőtt karfiolt villával kicsit összenyomom, a felét a tálba terítem, a paradicsom felét ráteszem, erre a rizs fele jön, majd a hús. Megint egy réteg rizs, paradicsom és a maradék karfiol. Ráöntöm a szójatejszínt, és kb. 1/2 óráig sütöm, vagy addig, amíg a teteje színt kap.

Megjegyzés:
A rétegek lerakása közben szoktam még borsozni, de ízlés szerint lehet még fűszerezni. Jó étvágyat!
Vendég
 


Husos palacsinta egyszerűbb változata.

Csaknem egy kg löncshúst szétnyomkodok (lehetőleg jobb fajtát). Lehet vegyesen keverni mexicoi vagy pikáns melegszendvicskrémmel is.
Hozzáadom a tojássárgáját.
Vöröshagymát kockára vágok, margarinnal, mustárral, kis tejföllel alaposan elkeverem. Ezt is hozzáadom a masszához.

Sós palacsintát sütök ki.

Megtöltöm a palacsintákat a husos masszával. Feltekerem és tepsibe sorakoztatom őket. A tetejét meglocsolom kevés tejföllel.

Lefedem fóliával és kb. 45 percig forró sütőben sütöm. Leveszem a fóliát, reszelt sajtot szórok a tetejére és visszateszem a sütőbe mig rápirul a sajt.

Kép

Kép
timi1982
 
 


jah! egyébként lehet beletenni még konzerv zöldbabot, kukoricát, borsót, előfőzött répát, ki mit szeret még benne.

Kép

Kép
timi1982
 
 


Hortobágyi húsos palacsinta
Hozzávalók 12 darabhoz:
# 40 dkg sertés-/borjúcomb/csirkemell
# 1 közepes hagyma
# 1 zöldpaprika
# 1 paradicsom
# 2+2 evőkanál olaj
# 1 kávéskanál pirospaprika
# 15 dkg liszt
# 3 tojás
# 4 dl tej
# 3+1 dl tejföl
# 2 szál petrezselyem

Előkészítés: A húst leöblítjük, apróra felkockázzuk. A hagymát meghámozzuk, finomra vágjuk. A zöldpaprikát és a paradicsomot megmossuk, a zöldpaprikát kicsumázzuk és felkarikázzuk, a paradicsomot meghámozzuk, elnegyedeljük.

Elkészítés: A hagymát 2 evőkanál olajon megfonnyasztjuk, rádobjuk a húst, erős tűzön kissé megpirítjuk. Lehúzzuk az edényt a tűzről, megszórjuk a húst a pirospaprikával, hozzáadjuk a zöldpaprikát és a paradicsomot, ízlés szerint sózzuk, összekeverjük, visszatesszük a tűzre, és fedő alatt, saját levében puhára pároljuk (25-30 perc). Közben a palacsintákhoz simára keverjük a lisztet a tojásokkal és 1 csipet sóval, apránként hozzáadjuk a tejet, végül a maradék 2 evőkanál olajat, lefedjük, és fél órát pihentetjük. A masszából 12 palacsintát sütünk, tányérral/fedővel letakarva melegen tartjuk. Kiszedjük a húst a levéből, apróra összevágjuk vagy megdaráljuk. A levében elkeverünk 3 dl tejfölt, összeforraljuk, és annyit adunk belőle a húshoz, hogy jól kenhető masszát kapjunk. A sütőt előmelegítjük 200 °C-ra (gázsütő: 3. fokozat). A masszával megkenjük a palacsintákat, batyuszerűen felhajtjuk, összetekerjük, és tűzálló tálba sorakoztatjuk őket. Megöntözzük a maradék tejfölös-paprikás mártással, és a sütőben átforrósítjuk (10 perc). Meglocsoljuk a palacsinták tetejét a maradék tejföllel, és petrezselyemmel díszítve azonnal tálaljuk.


Megjegyzés:
Munka: kb. 45 perc
Fogyasztható: kb. 1 óra múlva
1 adag: 224 kcal
Lajos Mari receptje a Kiskegyed Konyhájában jelent meg.
Vendég
 


Ropogós húsos palacsinta
Hozzávalók:
# 12 db töltetlen sós palacsinta
# 25 dkg bármilyen darált hús
# 2 tojás
# 5 dkg reszelt füstölt sajt
# 3 dkg margarin
# 2 evőkanál finomliszt
# 3 dl tej
# 1 nagy burgonya
# 1-2 gerezd fokhagyma
# ételízesítő
# őrölt bors
# reszelt szerecsendió


Elkészítés: Serpenyőben megpirítjuk a darált húst, lehúzzuk a tűzről, majd ha már nem forró, összekeverjük egy tojássárgájával, a reszelt sajttal, ételízesítővel és a borssal. A palacsintákat egyenként megtöltjük a masszával, és négybe hajtva kikent tepsibe félig egymásra fektetjük. A margarint habzásig hevítjük a liszttel, majd a forró tejet ráöntve és folyamatosan keverve sűrűre főzzük. Ezután kissé lehűtjük, majd hozzáadjuk a habosra felvert tojást (a megmaradt fehérjével), valamint a meghámozott és megreszelt nyers burgonyát, a zúzott fokhagymát, a reszelt szerecsendiót és ételízesítőt. A nagyon sűrű mártást rákenjük a palacsinták tetejére, betoljuk a forró sütőbe. Pirosbarna kérget sütünk a tetejére, majd háromszögekre vágva tálaljuk.

Megjegyzés:
Salátát mindenképpen adjunk hozzá. Nagyon kiadós, vendégeknek is tálalható vacsora, 6-8 személyre is elég.
Vendég
 


Anyósom féle húsos palacsinta :lol:

Mennyiségeket nem tudok, csak a módot... :oops:

Palacsinta tésztát csinálsz cukor nélkül és kisütöd.
Ezután pörkölt alapra rárakod a darált húst és puhára párolod. Úgy csináld, hogy azért legyen egy kicsi szaftja!!! Amikor már puha, behabarod /tejföl, liszt/.
Ezután a palacsintákra rakunk a húsból és kis batyukat csinálunk. A szaftból lehet félrerakni egy kicsit, az jól jön a végén!
Kivajazott tepsibe rakjuk a batyukat, rá tejföl /amibe bele lehet keverni a félrerakott szaftot/ és egy kis reszelt sajt.

Hát ennyi!

Kép
sziszka82
 
 


Vegyes rakottas

Sós vízben megfőzöm a héjas burgonyát.

A borsót és a répát olajon megpárolom fűszerekkel (só, bors, őrölt kömény, majoranna, tárkony, bazsalikom, oregano stb. ki mit szeret)

A darált pulyka hust (lehet persze másfajta is) is megsütöm fűszerekkel.

A főtt burgonyát megpucolom, karikára vágom.

Tepsibe rétegezem: burgonya, répa-borsó, hus, répa-borsó, burgonya. Olajat nem öntök rá, mert ami a répa-borsóról rákerül az elég. az alatt legyen práolás alatt kicsit több, hogy igy elég legyen.

A tetejét tejföllel bekenem és reszelt sajtot szórok rá.
Pirosra sütöm közepes lángon.

Kép

Kép
timi1982
 
 


Őszibarackos hús

A csirkemellett csíkokra vágom. Kakukkfűvel, tárkonnyal, borssal, sóval fűszerezve olajon megpirítom.
Tejszínt kikeverek sajtreszelékkel. A megpiritott husra öntöm a masszát és összeforralom. NAgyon kevés őszibarackbefőtt levét teszek bele. kb. 2-3 ekanálnyit.

Rizzsel és őszibarack befőttel tálalom.

Kép

Kép
timi1982
 
 


Csodás csirkemell

4 db kicsontozott csirkemell
8 dkg liszt
1 púpozott teáskanál pirospaprika
1 mokkáskanál majoranna
1 mokkáskanál őrölt bors
1 teáskanál só
2 gerezd fokhagyma
reszelt füstölt sajt
2 dl tejföl
4 evőkanál olaj
késhegyni őrölt köménymag

A csirkemellett vékony szeletekre vágjuk. A lisztet, a fűszereket, az apróra vágott fokhagymát összekeverjük. MEgforgatjuk benne a húsokat. Kivajazott tepsibe rétegezzük. Egy réteg hus, egy kevés reszelt sajt, egy réteg hus.... A maradék fűszeres liszttel egyenletesen beborítom a tetejét. Aztán az olajjal elkevert tejföllel meglocsolom. Fóliával kb 50 percig sütöm, ezután szép pirosra piritom a tetejét fólia nélkül.

Kép

Kép
timi1982
 
 


Konyakos-boros rakott csirkemell

A csirkemelleket besózom, kikloffolom. Mustárral bekenem, sajttal megszórom mind két oldalukat. Tepsibe rétegezem, ugy hogy a sorok közé kevés tejfölt locsolok.
Addig pakolom egymásra mig elfogy a hus. A tetejére reszelt sajt és tejföl kerül.
Meglocsolom 0,5 dl fehér borral és 0,2 dl konyakkal.
Elször fóliával letakarva sütöm, aztán fólia nélkül pirosra a tetejét.

Burgonyapürével tálalom.

Kép

Kép
timi1982
 
 


Hortobágyi húsos palacsinta (ahogy én csinálom):

Arányokat nem nagyon tudok... nem szoktam dekára kimérni!
Kockára vágott sertés karajt (vagy valami egyéb szép színhúst - sertés) felrakok olajon és hagymán.... rá piros paprika, majd víz. Só, bors. Egy pörköltet csinálok végülis... (amolyan 2 személyes adagot - mármint én csak annyit szoktam :) ).
Bele leget egy paprikát és egy paradicsomot is főzni (frisset).
Mikor kész, akkor minden sürejét kiszedem (hús, paprika, paradicsom...) Ezeket húsdarálón ledarálom, és egy külön lábasba rakom (a szaftot is megtartom természetesen- abból lesz az önetet a palacsintákra).
A ledarált húshoz visszamerek 2-3 evőkanállal a szaftból, extra sózom, borsozom, és 2-3 evőkanál tejfölt rakok abba is.
Ez lesz a palacsinták tölteléke!

Majd a szósz részt visszaforralom, és egy tejfölös lisztes habarást teszek bele (ne legyen nagyon lisztes - inkább több tejföl legyen benne).

Sütök sima palacsintákat (cukor nélkül). Ezekbe beletöltöm a husos masszát. Két oldalát picit behajtom a palacsintáknak, és ugy göngyölöm fel.
És tálaláskor a forró szószt ráöntöm!

Jó étvágyat!

d.dodó
 
 


Sajtos brokkolikrém leves - Wera-nak ajánlva! (nagyon egyszerű elkészíteni) :)

Én fagyasztott brokkoli rózsákból szoktam csinálni... de lehet frissből is. Berakom egy lábasba, majd rakok hozzá 2 db közép méretű hámozott krumplit (ez szaporításnak).
Egy leveskockát szoktam belerakni. Felöntöm vízzel...de nem kell hogy ellepje (nehogy túl híg legyen). Ezt igy egybefőzöm. Még mehet bele bors.
Majd ha minden teljesen puha, akkor összeturmixolom. Pici tejet is teszek bele turmixoláskor (ezzel higítom vissza). majd felkockázok sajtot, és beleteszem, és visszarakom még a tűzre összeforralni (kevergetni kell, mert ilyenkor már hamar odaég). Mig felforralódik, az alatt az idő alatt a sajt is beleolvad valamennyire (de megmarad kis kockáknak).

És már fogyasztható is.... fogyasztáskor lehet még belerakni pirított kenyérkockát is. Vagy simán pirítóssal enni!

d.dodó
 
 


Gyümölcsös túrótorta

Hozzávalók:
25 dkg tetszés szerint bármilyen
gyümölcs
25 dkg tehéntúró,
25 dkg liszt,
12 dkg margarin
3 tojás,
2 dl tejföl,
3 evokanál porcukor,
1 zacskó vaníliás cukor,
1 teáskanál sütopor,
1 mokkáskanál só,
1 mokkáskanál reszelt citromhéj.

A tésztához a sütőporral, 1 evőkanál cukorral és a sóval
elkevert lisztet mély tálba öntjük.
Közepébe mélyedést vájunk, ebbe rakunk 1 felütött tojást, a felszeletelt
margarint és 1 dl tejfölt.
Az egészet gyorsan összemorzsoljuk, majd összegyúrva egy cipóba formáljuk.
Kevés liszttel meghintjük a tetejét, és a hűtőszekrényben fél órát pihentetjük.
Közben a túrót a tejföllel és a megmaradt tojással simára keverjük,
porcukorral és a vaníliás cukorral ízlés szerint édesítjük.
Egy nagy tortaforma aljába úgy simítjuk bele
a kinyújtott tésztát, hogy vékony pereme is legyen.
Ebbe töltjük az ízesített túrót, majd a megtöltött formát
elomelegített, forró sütobe toljuk. 10 percig közepes
lángon, további 15 percig takaréklángon sütjük.
Próbaképpen beleszúrunk egy hurkapálcát, s ha már nem
ragad rá a tészta, se a töltelék, akkorra sült meg.
Közben elkészítjük a gyümölcsöt, amit a tetejére rakunk.
Megmossuk, kimagozzuk, egyforma darabokra aprítjuk, és
szépen elrendezzük a még forró tortán.
Frissen is, hűtve is nagyon jó.
Vendég
 


EPRES TIRAMISU

Hozzávalók (dupla adag, 12 személy):

40 db babapiskóta

15dkg eper
3 dl tej
2 vaniliás cukor

80 dkg eper
50 dkg mascarpone
30 dkg fehér csokoládé
1,5 dl tejszín

további kb 20 dkg eper
néhány kocka fehér csoki

Az eperből, a tejből és a vaniliás cukorból turmixot készítettem.
A 80 dekányi epret összeturmixoltam, jól összekevertem a mascarponéval, és robotgéppel hozzákevertem az óvatosan felolvasztott fehér csokit, majd a tejszínt.
Ezután az eperturmixba mártogatott babapiskótával rétegeztem úgy, hogy a mascarponés krémre szórtam még felkockázott epret. Nekem 2-2 réteg lett egy nagyméretű, ovális, 5 cm magas tálban, a tetejére pottyogott még pár szem eper, és reszelt fehér csoki. ( Kérdés: Mi ez?? Reszelt sajt?? )

Szerintem nagyon kellett volna a turmixba valamilyen alkohol, de kiskorúak is pályáztak, így azt kihagytam.

Kép
andkata
 
 


Túrós töltött zsömle

- 4 zsömle (szikkadt)
- 50 dkg túró
- 2 tojás
- 2 dl tej
- 2 vaníliás cukor
- 5 + 1 EK kristálycukor
- 5 dkg vaj/margarin

A túrót villával összetöröm, belekanalazok 5 EK cukrot, 1 csomag vaníliás cukrot, a 2 tojás sárgáját, és összekeverem. Levágom a zsömlék "sapkáját", és a belsejéből kikaparom a morzsalékot. Az a lényeg, hogy legyen benne egy szép kis mélyedés. A morzsalékot a túróhoz keverem, majd felverem a 2 tojásfehérjét, és azt is óvatosan hozzádolgozom.
A tejbe teszek 1 EK cukrot, és 1 csomag vaníliáscukrot, megmelegítem, és a kivájt zsömlékbe kanalazom úgy, hogy a szélére is jusson, majd kb. 4 EK-nyit meghagyok.
A túrós töltelékkel megtöltöm, majd a 4 sapkát is lelocsolom 1-1 EK tejjel, és ráillesztem a tetjére. Végül mindegyik zsömle tetjére, rákockázok 1-1 kis kocka vajat. Forró sütőben ropogósra sütöm pár perc alatt.

Nagyon finom és laktató!!!

Véda
Vendég
 


Rakottkel

1 kg darált húshoz /sertés, pulyka/ 1,5 kis zacskó gyorsrizst szoktam és kb 2 kiló kelkáposztát vagy kínai kelt.
A káposztát ételízesítős vízben megfőzöm és a rizst is elkészítem.
Két közepes vöröshagymával pörkölt alapot csinálok és abba megy a darált hús. Fokhagymát, fekete borsot, majorannát és esetleg egy kis rozmaringot szoktam belerakni. Kicsit sósabbra, fűszeresebbre szoktam csinálni a rizs miatt, mert az mindig sótlanra sikerül. :oops: Szaftja is úgy legyen, ha belerakod a rizst, ne legyen száraz.
Ha teljesen megpuhult a hús, kész a kel és a rizs is, vajjal kikent hőálló tálba rakom. A káposzta fele az aljára, rá a hússal összekevert rizs, a tetejére pedig a kel másik fele.
Egy nagy pohár tejfölt ízesítek vegetával, egy kis piros paprikával és ezt ráöntöm. Én tegnap reszeltem rá sajtot is és tök jó volt.
Kb 200 fokon addig sütöm, amíg megpirul a teteje.

Kép
sziszka82
 
 


Joghurtos Süti!

Hozzávalók: 1 pohár natúr joghurt, 2 pohár liszt, másfél pohár kristálycukor, fél pohár olaj, 2 db tojás, 1 sütőpor.
Mindent a joghurtos pohárral kell mérni!

Össze kell keverni a hozzávalókat.
Közepes tepsit sütőpapírral kibélelni bele önteni a masszát és a gyümölcsöt a tetejére szórni!
A legjobb savanykás meggyel de más gyümivel és csoki darabokkal is nagyon finom!

Sütési idő 15-20 perc!

Jó étvágyat hozzá!
Vendég
 


Piskóta

Hozzávalók:
6 tojás, 6 evőkanál liszt, 6 evőkanál cukor + 1 pici, sütőpor, só

Elkészítés

A tojásságáját elválaszod a fehérjétől. A sárgáját kevés cukorral kikevered.

A fehérjét felvered, közben lassan adagolod hozzá a cukrot. A lisztbe bele kell keverni a sütőport + a pici sót.

Ha kemény a hab mehet bele a tojássárgája, óvatosan el kell keverni. Ezután mehet a liszt, szintén óvatosan kell elkeverni.

Vajazott, lisztezett tepsibe kell a masszát önteni és tűpróbáig sütni.
20150601134430
 
 


Rebarbarás álom
Hozzávalók 12 szelethez:
# Az alaphoz:
# 12,5 dkg liszt
# 4+6 dkg cukor
# 2 dkg kókuszreszelék
# 7,5 dkg vaj
# 2 tojás
# 7,5 dkg étkezési keményítő
# 2-3 evőkanál eperlekvár
# A krémhez:
# 80 dkg rebarbara
# 1 citrom leve
# 20 dkg cukor
# 2 csomag (20 g) zselatin
# 4 dl tejszín
# 2 csomag vaníliás cukor
# tejszínhab és 2 evőkanál vágott pisztácia a díszítéshez

Előkészítés: Kibélelünk sütőpapírral egy 26 cm átmérőjű kapcsos tortaformát. A sütőt 220 fokra (gázsütő 4. fokozat) előmelegítjük.

Elkészítés: A lisztet 4 dkg cukorral, a kókuszreszelékkel és a vajjal összedolgozzuk. A tortaformába nyomkodjuk, és a sütőben kb. 10 percig sütjük. Közben a tojásokat habosra keverjük 2 evőkanál vízzel a maradék 6 dkg cukorral, és óvatosan belekeverjük a keményítőt. Az eperlekvárt a forró tésztalapra kenjük, rásimítjuk a tojáshabos masszát, és a sütőben további 10-12 percig sütjük. A krémhez a rebarbarát megtisztítjuk, megmossuk, kis darabokra vágjuk. A citromlével és a cukorral 5-10 perc alatt puhára pároljuk. Belekeverjük a zselatint, és hűlni hagyjuk. Amikor a rebarbarás massza elkezd kocsonyásodni, a tejszínt a vaníliás cukorral kemény habbá verjük, és a rebarbarás masszába forgatjuk. A krémet a tortára simítjuk, és kb. 2 órára betesszük a hűtőbe. Tálaláskor a torta peremét tejszínhabrózsákkal díszítjük, és megszórjuk pisztáciával.

Munka: kb. 45 perc
Fogyasztható: kb. 3 óra múlva
1 szelet: 385 kcal
Vendég
 


Gyümileves

Az ízlés szerint összeállított gyümiket bő vízzel felteszem főni, + annyi cukrot / édesítőszert teszek bele, amennyire édesen akarom.

Amikor már látom, hogy felfőtt (és puha a gyümi), akkor kevés tejben 1 eper pudingot elkeverek + teszek hozzá a leves levéből, ezt is elkeverem.

Majd folyamatos keverés mellett hozáadom al eveshez. Megvárom míg felrottyan, és kész is van.

Előz nap jobb elksézíteni, kihűteni és hidegen fogyasztani.
20150601134430
 
 


Hideg gyümölcsleves:

Fogj egy csomag gála főzés nélküli pudingport (mindegy hogy puncs vagy vanília), keverd össze kétszer annyi tejjel mint amit ír. (Én 2 csomagot szoktam csinálni 2 liter tejjel). És utána szeleteld bele a gyümölcsöket. Ha eleve hideg tejet használtál, akkor ennyi, ha nem, akkor tedd be kicsit a hűtőbe. ENNYI. :)
(Azért szeretjük, mert iszonyat gyors és minden gyümi friss marad)

KépKép
muffin
 
 


császármorzsa (egyszerű)

Szétválasztasz 4 tojást. A sárgájához adsz 20 kiskanál porcukrot, 10 púpozott kanál lisztet és 4 kiskanál margarint. Ezt kikevered, majd annyi tejet adsz még hozzá, hogy könnyen keverhető tészta legyen. Ezután hozzáadod a keményre vert tojásfehérjét, majd palacsintasütőben megsütöd. Lekvárral, szörppel leöntve tálalod.
Kép

KépKép
muffin
 
 


Cseresznyés pite fahéjjal

Hozzávalók:
# 14 dkg sütőporos liszt
# fél teáskanás őrölt fahéj
# 5 dkg kristálycukor
# 1 tojás
# 4 evőkanál tej
# 8,5 dkg vaj - megolvasztva
# 35 dkg lédús, érett cseresznye, leszárazva és kimagozva
# A tetejére:
# 2,5 dkg finomliszt
# negyed teáskanál őrölt fahéj
# 2,5 dkg kristálycukor
# 2,5 dkg vaj, kockákra vágva és megpuhítva

Elkészítés: Melegítsük elő a sütőt 180 fokra. Vajazzunk ki - vagy béleljünk ki sütőpapírral - egy kb. 20 cm átmérőjű, kerek, szétszedhető tortaformát. Tegyük a lisztet, a fahéjat és a cukrot tálba, keverjük össze. Alakítsunk ki mélyedést a közepébe, és tegyük bele a tojást, a tejet és az olvasztott vajat. Keverjük össze, és alaposan dolgozzuk ki, hogy sűrű, sima keveréket kapjunk. Akkor jó, ha kemény, és nem folyós. Kanalazzuk a tortaformába, és óvatosan egyengessük el a tetejét. Szórjuk rá a cseresznyét, és óvatosan nyomkodjuk bele. Borítsuk a tetejéhez valókat tálba. Morzsoljuk össze a vajjal, hogy morzsához hasonló keveréket kapjunk, majd dolgozzuk össze, amíg borsó nagyságú darabokká áll össze. Hintsük a cseresznye tetejére. Süssük 35-40 percig, amíg a közepébe szúrt hústűre már nem ragad a massza. Hagyjuk a tortaformában addig, amíg olyan melegre hűl, hogy meg tudjuk fogni. Azután vegyük ki a formából, hűtsük ki, majd fahéjas porcukrot szitáljunk a tetejére.
Vendég
 


DIÓS-CUKKINIS PÜSPÖKKENYÉR

12-13 dkg vaj v margarin, 10 dkg cukor, 1 vanilíáscukor, csipetnyi só, 3 tojás, 15 dkg liszt, 10 dkg darált dió, fél zacskó sütőpor, 2 sor (kb 24 gr) étcsoki, 15-15 dkg meghámozott sárgarépa és cukkini

A puha vajat 9 dkg cukorral, a vanilíás cukorral és a sóval kikeverjük. Egyenként hozzáadjuk a tojásokat. 14 dkg lisztet elvegyítünk a dióval és a sütőporraL, majd kis adagokban a tojásos keverékbe dolgozzuk. Beleforgatjuk a durvára lereszelt, kinyomkodott cukkinit és sárgarépát, a felaprírtott csokit. Egy margarinnal kikent őzgerincformát a maradék liszttel megszórunk. Belesimítjuk a tésztát és előmelegített sütőben, 175 fokon 35-40 percig sütjük. Rácsra téve hűlni hagyjuk, majd a formából kiborítjuk és a maradék cukorral meghintjük. VÉgül tejszínhabrózsákkal, reszelt répával és felaprított dióval díszitjük.

Kép
teó
 
 


Sajtos-tojásos krumpli

A pucolt, feldarabolt krumplit kevés zsíron egy nagy serpenyőben megpirítjuk, megsózzuk. Tojásokat felverjük, a krumplira öntjük és készre sütjük.

Lényegében meg is vagyunk! :D

Reszelt sajttal megszórjuk és ízlés szerint tejfölt is rakhatunk rá!
Fini fokhagymás uborkasalátát ajánlok hozzá!

Igazán gyors, és finom!

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Gyümölcsleves Bondi-barátnő módra

Egy rakás gyümölcsöt nagy lábosba teszek. Fölengedem vízzel, hogy jól ellepje, teszek bele ízlés szerint cukrot, és fölteszem főni.
Egy kislábosba kevés vízbe beleszórok egy darabka gyömbért (őröltet is lehet), pár darabka fahéjat, pár szem (5-6) szegfűszeget és szegfűborsot, valamint egy rúd vaníliát (vagy fél üvegcse aromát). Ezt forralom 2-3 percig, majd a barna löttyöt beleszűröm a levesbe. Öntök bele 2-3 deci tejszínt is, és hagyom felforrni. Ha forrni kezd, 1-2 evőkanál lisztből és tejből habarást készítek, és szűrőn át beleengedem a levesbe. 1-2 percig még hagyom forrni, aztán lekapcsolom.

Naagyon finom, bár kicsit többet kell mellette állni, mint Muffin és Viki levese mellett :)

Kép
Kép
bondi
 
 


Márványsüti

Hozzávalók:
15 dkg rama, 15 dkg cukor, 2 tojás, 40 dkg liszt, 1 csomag sütőpor, 1 csomag vaníliás cukor, reszelt citromhéj, egy csipet só, 1,5 dl tej

2 evőkanál kakaó, 2 evőkanál cukor, 2 evőkanál tej



A margarint habverővel elkavarjuk, felváltva belekeverjük a cukrot és a tojásokat. A sütőport összekeverjük a liszttel, és a margarinos masszához keverjük. Beletesszük a citromhéjat, sót, vaníliás cukrot, majd a tejet.
jól eldolgozzuk. A tésztát elfelezzük.
Egyik feléhez belekeverjük a kakaót a 2 ek cukrot és a 2 ek tejet.
A világos tészta egy részét egy margarinnal kikent őszgerincformába tesszük. majd a sötétet, aztán a világosat, sötétet... a tetejére világos kerüljön. (ide oda illesztünk a két színből)
Az előmelegített sütőben 220 fokon kb. 30 perc alatt megsütjük.

Kép

Kép
timi1982
 
 


Csokoládés madártej:

8 személyre


HOZZÁVALÓK:


A habgaluskákhoz
8 tojásfehérje
6 dkg cukor
1 liter zsíros tej


A mártáshoz
12 dkg étcsokoládé
6 dkg cukor
6 tojássárgája
2 kávéskanál őrölt fahéj

A díszítéshez
csokoládéreszelék




ELKÉSZÍTÉS

A tojásfehérjékből csipetnyi sóval és a cukorral kemény habot verünk. Vastag falú edényben forrásig melegítjük a tejet, majd kanállal körülbelül 25 galuskát szaggatunk, és négyesével-ötösével a gyöngyöző tejbe tesszük. Mindkét oldalukat 3-3 percig főzzük, de a forgatásnál vigyázunk, nehogy szétessenek. Szűrőkanállal kiemeljük, és tányérra tesszük. A mártáshoz a tejet újra felforraljuk, és belekeverjük a darabokra tördelt csokoládét. Egy nagyobb tálban összekeverjük a felvert tojássárgákat, a cukrot és a fahéjat, majd állandóan kevergetve, fokozatosan hozzáadjuk a csokis tejet. Az egészet visszaöntjük a lábasba, és állandóan kevergetve, kislángon, vigyázva, hogy fel ne forrjon, kissé besűrítjük, majd félretéve hűlni hagyjuk. A mártást mélytányérokba adagoljuk, és mindegyikre habgaluskákat teszünk. Meghintjük reszelt csokoládéval, és tálaljuk.

Kép
Kép
Kép
kike
 
 


Sajtos-tejfölös tésztasaláta

Hozzávalók:
20 dkg csigatészta,
só,
2-3 evőkanál olaj,
2 főtt tojás,
1 kiskanál tárkonyecet,
1 kiskanál mustár,
2 dl tejföl,
1 evőkanál kapribogyó,
fél csokor petrezselyem,
1 nagy, édes zöldpaprika,
3 paradicsom,
2-3 dundi újhagyma,
20 dkg Gouda sajt,
a tálaláshoz: salátalevél

A tésztát enyhén sós, 1 evőkanál olajjal kevert vízben megfőzzük. Hideg vízben lehűtjük, jól lecsöpögtetjük.
A főtt tojásokat félbevágjuk, sárgájukat kikaparjuk. Utóbbit szitán áttörjük, az ecettel, a mustárral összedolgozzuk, csipetnyit megsózzuk. A maradék olajat apródonként belekeverjük, majd a tejfölt is hozzáadjuk. A tésztát a kapribogyóval, a fölaprított petrezselyemmel, az apróra vágott főtt tojásfehérjével összeforgatjuk, majd a tejfölös öntetbe keverjük. A paprikát kicsumázzuk, kis kockákra vágjuk, ahogyan a kimagozott paradicsomot is. Az újhagymát megtisztítva vékony karikákra szeljük, a sajtot egycentis kockákra vágjuk. Ezeket is a tésztasalátába forgatjuk, végül salátalevéllel díszített tálba rakjuk.

Kép

Kép
timi1982
 
 


Madagaszkár-leves

Hozzávalók:
50 dkg csirkemell
2-3 szál sárga- és fehérrépa
színes bors
chillipor
1 db húsleveskocka
1 doboz kukorica

ételízesítő
liszt
3 dl tejszín
csigatészta

Elkészítés: A kockára vágott húst fehéredésig sütjük egy kis olajon, majd hozzáadjuk a karikára vágott zöldséget, megszórjuk 1,5 evőkanál színes borssal, és fedő alatt pároljuk 10-15 percig. Ezután felöntjük 2,5-3 liter vízzel, beletesszük a húsleveskockát, megszórjuk egy kis chilliporral (bő fél evőkanálnyi). Sózzuk és ételízesítőt rakunk bele. Kicsit később a kukorica is mehet bele, és addig főzzük, amíg a hús és zöldségek megpuhulnak. Tésztát főzünk ki külön (vagy bele is lehet főzni a levesbe). A végén egy evőkanál lisztet egy kis vízzel vagy tejjel simára keverünk és besűrítjük vele a levest. Hozzáadjuk a tejszínt is - és már kész is!

Kép

Kép
timi1982
 
 


Mini csokitorta!
Egy kislábast kivajaztam, az alját kiliszteztem (az oldalára ne kerüljön liszt).

Piskóta:
4 tojásfehérjét felverek, bele 4 evőkanál kristálycukor...továbbverem, bele a 4 tojássárgája. Majd forgatva belekeverek 4 evőkanál lisztet és egy fél zacsi sütőport. Beöntöm a lábasba, és előmelegített sütöben sütöm, de ugy, hogy a sütő ajtaját nem csukom be teljesen (oda szoktam csipni egy fakanalat, hogy egy kis rés maradjon) ez azért kell, mert igy "elvileg" nem esik össze a piskóta.

Krém:
(nem mértem miből mennyit raktam....szemre, ami kb elégnek tőnt egy pici tortához)
margarin, porcukor (attól is függ mennyi, hogy ki milyen édesen szereti... és kakaó (nekem csak cukrozott volt itthon)

Íme a végeredmény:
Kép

d.dodó
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsánat, hogy csak így betörök és mindjárt kéréssel fordulok hozzátok, de szerintem Ti tudnátok segíteni. Kaptam egy csomó őszibarackot de nagyon érett és nem akarom hogy megromoljon. Valami barackos sütirecept kéne, amibe sok barack kell :P Ha tudtok, akkor küldenétek valamit?? Köszönöm előre is :wink:

bluebox
 
 


Gesztenyés babapiskóta
Tészta: 2 csomag gesztenyemasszát összedolgozunk 25 dkg darált keksszel, 10 dkg rámával, majd centi vastagra kinyújtjuk.

Krém: 9 dl tejbe megfőzünk 3 csomag vaníliás pudingot. 25 dkg porcukrot kikeverünk 25 dkg rámával, ha kihűlt a puding összekeverjük.
A krém felét rákenjük a tésztalapra, majd tejbe mártott babapiskótával (kb. 20 dkg) megrakjuk. A krém másik felét a tetejére rakjuk, majd 1 habfixszel 1 doboz Hullala tejszínt kikeverünk és bevonjuk vele a pudingos krémet.
Torta
Vizespiskóta: 4 tojás sárgáját 30 dkg cukorral, 10 evőkanál vízzel kikeverni. 4 tojás fehérjét felverni, 30 dkg lisztbe fél sütőport belekeverni. (vagy 20 dkg liszt és 10 dkg darált dió) majd váltogatva a habot és a lisztet belekeverni óvatosan a kikevert masszába.

Krém: 3 pohár joghurtot 8 kanál cukorral, 1 doboz ananász konzerv (lé nélkül) összeturmixolt tartalmával, valamint 1 doboz felvert HULLALA tejszínnel összekeverünk. Rátesszük az egyik fele tortalapra nagy részét, majd teljesen bevonjuk a tortát. Tetejét gyümölccsel díszíthetjük.

Kép
kimma
 
 


No,akkor a könnyen és gyorsan elkészíthető sütike!

Francia torta!
21 dkg liszt
21 dkg cukor
3/4 teáskanál sütőpor
1 kispohár joghurt-ennek hiányában lehet tejföllel is
3 tojás
És egy fél tábla csokoládé

Elkészítése:

Tojásokat elkeverni a cukorral,beletenni a sütőport,joghurtot,vagy tejfölt,és a lisztet.
Tortaforma aljába sütőpapírt tenni.
Tészta felét beleönteni,másik felébe,mikróban felolvasztott fél tábla,vagy egész tábla csokoládét keverni,és ezt ráönteni a fehér tésztára-és most jön a lényeg:ezt nem elsimítani kell,hanem villával összekutyulni a fehér tésztával,hogy olyan szép kis mintás legyen.
takarékon,25-30 percig sül.
Ez egy tömörebb sütemény,nem fog olyan nagyon megemelkedni,viszont finom-és hamar készen van :D

Kép
Kép
Kép
kike
 
 


Júniusi topicból loptam,nagyon jó!

Kakaóscsiga

3 dkg élesztőt egy bögre langyos cukros (1ek.) tejben megfuttatunk. Ezt beleöntjük a -30 dkg liszt, 1 db tojás, csipet só, 0,5 dl étolaj - keverékéhez. Összegyúrjuk egészen addig, amíg sima nem lessz a kelttészta teteje és el nem válik az edény falától és a kezünktől is. (kb. 10 perc) Egy aranyos golyót fogunk kapni Razz Ha a tészta állaga túl száraznak tűnik, akkor lehet belerakni vagy egy pici tejet, vagy egy pici olajat. Viszont ha túl folyékony, vagy zsíros, akkor egy pici lisztet kell hozzáadni. Ezután eltesszük keltetni, ez kb. fél óra. Ha megkelt, akkor kb 0,5 cm vastagságúra kinyújtjuk, majd megkenjük olvasztott margarinnal. Majd megszórjuk bőven cukrozott kakaóval (kb. 5 ek. sima kakaó, 5 ek. porcukor). Ezután szorosan feltekerjük a tésztát, mint a bejglit. Kb. 1,5 cm vastag csíkokr vágjuk. Majd kivajazott tepsibe 1-2 cm távolságra lefektetjük egymás mellé a karikákat. 160 fokon kell sütni kb. 30 percig. Félidőben ki kell venni, és meg kell locsolni egy bögre tejjel. Ettől puhább marad és nem lesz száraz!!!

Kép


Kép
ibm
 
 


Kép

Kovász készítése:
egy duncos üvegben feléig lisztet rakunk,majd felöntyük LANGYOS vízzel,hogy keverhető legyen,nem túl sűrű,és nem is túl híg-letakarjuk és kétszer felfuttatjuk meleg helyen,majd mindig visszakeverjük.

Kép
Kép
Kép
kike
 
 


részletesen-Kovász készítése:

A kovász készítése búza-/rozslisztből:

-50 g (rozs)liszt

-60 g meleg víz (nem forró!)

-1 erre a célra szánt edény

-1 új fakanál

A lisztet és a vizet jól elkeverjük a fakanállal s jól látható meleg helyre tesszük. Sűrű legyen, nokedli állagú, de jól kikeverve.
Ezután jól látható meleg helyre kell tenni s naponta többször megkavargatni.
Kb. a 2-3. napon megindul az erjedés.
Egyre sűrűbben buborékok keletkeznek a kovásztésztában és "kelésnek" indul. Savanykás illata és íze lesz.
Ekkor tegyünk hozzá
50 g lisztet
50 g meleg vizet (nem forró!)
Továbbra is naponta keverjük meg.
1-2. napon belül ismét buborékosodni kezd s az illata, íze újra savanyúvá válik. Most már 100 g lisztet, 100 g meleg vizet adjunk hozzá és simára keverjük össze. Hagyjuk ismét 1-2 napig időnként keverve pihenni, hadd induljon erjedésnek és kelésnek.
Ezután kész, ebből már lehet használni kenyérhez, egyébhez.
A kovászt ezután hűtőben (valamilyen tetővel ellátott műanyag edényben) kell tárolni, és ahogy fogy belőle, mindig fel lehet szaporítani, liszttel és vízzel, jól elkeverni, 2-szer hagyni felfutni, majd visszakeverni mind a kétszer, és mehet vissza hűtőbe,Így lényegében sosem fogy el.
Használat előtt fel lehet futtatni, szintén langyos vízzel és liszttel kikeverve, de én nem szoktam, csak simán a hűtőből használom, nem futtatom fel előtte, mert nemigen vettem észre változást a végeredményben, ha fel van, illetve nincs futtatva.

Kép
Kép
Kép
kike
 
 


Édeskömény-krémleves

Hozzávalók:
1 szál póréhagyma(én újhagymával csináltam)
2 gerezd fokhagyma
2 kisebb burgonya
1 édesköménygumó
1 evőkanál vaj
2 dl főzőtejszín
só, bors

Elkészítés:
Az édesköményt vágjuk ketté, aközépső kemény részét vágjuk ki és kis darabokra vágjuk fel. Aprítsuk össze a fokhagymáthagymát, a póréhagyma fehér részét és a burgonyát is.
Olvasszuk fel a vajat, majd tegyük bele a fokhagymát és a póréhagymát. Néhány perc múlva adjuk hozzá az édesköményt és a burgonyát is. Ízesítsük sóval és borssal, majd öntsük fel vízzel úgy, hogy bőven ellepje.
Mikor megpuhulnak a zöldségek (kb negyed óra) vegyük le a tűzről és turmixoljuk össze, miközben hozzáadjuk a főzőtejszínt.

És kész is! Aki szereti, pirított zsemlekockát is tehet bele.

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Őszi sült:

igény szerint karaj

bors
paradicsomlé, vagy sűrített is jó
hagyma
liszt
víz

A karajt kiverem, sózom, borsozom, majd lisztben megforgatom. Aranyszínűre sütöm. Kiveszem egy tányérra. A megmaradt olajban hagymát pirítok, hozzákeverem a paradicsomlevet felöntöm kevés vízzel (épphogy ellepje) és belerakom a husikat. Lassú tűzön forralom addig míg a víz "elfő" (szósz nem lesz.
Krumplipürével tálalom

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 



Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
magdolnam
 
 


Vilmoskörtés joghurt torta:

Hozzávalók: egy csomag albert keksz, 1liter joghurt 3 dl tejszín, 12 kanál porcukor, egy nagy konzerv vilmoskörte, egy zacskó zselatin, egy zacskó torta zselé.

A kekszet törd össze és tedd a tortaforma aljára, helyezd rá a lecsepegtetve a körtéket, a joghurtot keverd el a cukorral és melegítsd fel kb. 50 fokosra és tedd bele a zselatint. A tejszínt verd fel kemény habnak és ha a joghurt kihűlt keverd össze a két hozzávalót, majd önts a körték tetejére. Tedd a hűtőbe kb. 5 órára. Majd a tortazselét elkészítve öntsd a tetejére és hagyd, hogy megszilárduljon.
Már kész is! (lehet bele csempészni egy kis vilmoskörte pálinkát is, úgy finomabb)
Vendég
 


A fenti recept megvalósítva:
Kép
Vendég
 


Tejbetrutymó péntek délután

Hozzávalók:
tej
búzadara
cukor
fahéj
barack
nutella

tejet forralok, belekeverem a fahéjat és a darát, majd ha besűrűsödött, lehúzom a tűzről, és édesítem.
A még meleg grízhez nutellát és összevágott barackot keverek.
(persze bármi mást is lehet...)
Ronda, de nagyon finom!

Kép
Kép
bondi
 
 


Édes puliszka - Bondi-mama módra

Hozzávalók:
Az alaphoz:
6 dl tej
20 dkg kukoricadara
reszelt citromhéj
1 van. cukor
cukor ízlés szerint

a krémhez:
25 dkg túró
tejföl
porcukor
citromlé és reszelt citromhéj

a tetejére: lekvár

a forró tejbe lassan belecsorgatom a kukoricadarát, és kevergetés közben a citromhéjat meg a cukrokat. Ha kellően sűrű, tálcára (pizzatálra, jénaiba stb.) terítem, és hagyom kihűlni. Közben összekeverem a túrókrémet. Rákenem a kihűlt puliszkára, és lekvárt csepegtetek a tetejére.

Kép
Kép
bondi
 
 


Almás pite - tejmentesen is :wink:

HV:
- 50 dkg rétesliszt
- 18 dkg zsír
- 1 tojás + 1 tojássárgája
- 1 sütőpor
- 20 dkg kristálycukor
- 1,5 kg alma
- 1 pohár tejföl (tejérzékenyeknek növényi alapú frissföl vagy ha az nincs, akkor egy kevés víz)
- fahéj
- zsemlemorzsa
- 5-10 dkg dió (nem muszáj, de finomabb)

A tészta alapanyagait összegyúrjuk. Megfelezzük, kinyújtjuk akkorára, amekkora tepsibe szeretnénk rakni. Ha gáztepsibe rakjuk, akkor vékonyak lesznek a lapok, ha kisebbe, akkor kb. azonos vastagságú lesz a 2 lap és a töltelék.
Az almát megpucoljuk, lereszeljük úgy, hogy vastagabb darabokban legyen - nem pürésre! A tepsit kizsírozzuk, belehelyezzük a tésztalap egyikét, rászórunk kevés zsemlemorzsát, majd az összes almát ráöntjük, elsimítjuk. Megszórjuk cukorral, fahéjjal, majd ráillesztjük a másik tésztalapot. A tetejét tojássárgájával kenjük meg, végül durvára vágott dióval, és kristálycukorral szórjuk meg. Közepesen meleg sütőben aranyszínűre sütjük.

Véda
Vendég
 


Rokfortos (márványsajtos) csirkemell (vagy pulykamell)

A csirkemellet (kb. 80 dkg.) csíkokra vágom, olajon megpirítom, egy kis só (kevés!), bors, vegeta. Ráöntök kb. 4 deci főzőtejszínt, egy konzervkukoricát, és belemorzsolok kb 20 dkg márványsajtot (mizót szoktam). Innentől már csak kevergetni kell. :)
Pillanatok alatt kész, mi nagyon szeretjük.
Lehet enni tésztával, krumplipürével, de én pl. krokkettel is nagyon szeretem.

Kép
Kép
patr
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: