Új privát üzeneted érkezett!

Köszi Akíra! :lol:
Tök jó a táblázat!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

De jó volt ez a hosszú hétvége! Nektek is? Ki mit csinált?
Mi a párommal és a gyerekekkel elmentünk a Balcsira a telekre. Nagyon jó idő volt. A párom dolgozott, fürdőszoba felújításba kezdett és kertészkedett, én amiben tudtam (az nem túl sok) segítettem, de leginkább pihiztem és süttettem magamat a napon.

Pénteken voltam a dokibácsinál. Nem volt kukucccs! Csak megvizsgált és adott beutalót a laborhoz és a cukorterheléshez.
Viszont mióta megpiszkált ott lennt, azóta szurkálni szokott a hasam, amit eddig nem csinált soha. Bár egy ismerősöm azt mondta, hogy neki is volt ilyen vizsgálat után és 2-3 nap után elmúlik. Nektek volt már ilyen?

Üdv: Anikó

Kép
Kép
konan
 
 


Sziasztok!

Akíra!
Küldtem privit, kifelejtettem a szülés várható idejét: 2008/10/20.

Anikó!
Nekem anno, elsőnél minden vizsgálat után (amikor a méhszájat ellenőrizte) nagyon fájt a hasam. Szerintem a méhszáj piszkálása rettenetes dolog :x Nagyon tud fájni...
Megnyugtatásképp: tényleg elmúlik hamar. Picit fürödj melegebb vízben.
Én mondjuk nem bírom betartani a forró fürdő nélküliséget, ezt nem tudom elhagyni, annyira szeretem :oops: :oops: :oops:

Andi
Kép
handrea75
 
 

 
 

Sziasztok!

Handrea!
A privit megkaptam :)
Beírtam mindent, köszi :)

Vizsgálat utáni fájás, szurka, igen nekem is volt már ilyen :? De normális, és elmúlik tényleg! :)

Lányok, itt is megpróbálok kérdezősködni :)

A tökéletes kórházat keresem még mindíg, és ott a tökéletes dokit!

A tökéletes kórház nálam abba merülne ki, hogy nem omlik a vakolat a nyakamba, nem koszos, van rooming-in rendszer, de nem úgy, hogy akkor is ha esetleg hulla vagyok és leadnám! Ezen kívűl szeretném ha a látogatók bejöhetnének a szobába, tehát nem üvegfalon keresztül és nem a huzatos folyosón kéne mutogatnom a gyereket! :?
Na tud valaki ilyen kórházat amit ajánlani tud nekem? És ott esetleg még egy rendi dokit is? :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra!
Azt hiszem a János kórház neked (is) nagyon bejönne.
Én 2005-ben szültem ott, rooming-in rendszer van/volt, de este 10-kor be kell adni a babákat és reggel 6-kor mehetsz érte. NEM muszáj, de MINDENKI beadta, mert pihenni akartunk-legalább ott, akkor még. A szopiban segítettek, beadhatod a gyereket, ha fürdeni mész vagy lemész a büfébe stb...
A család bemehet hozzád, ott a gyerek, te is kitolhatod őt a többiekhez a folyosóra, az az elvük, hogy szokni kell a "gyűrődést". Nem a steril-szobában nőnek majd fel a gyerekek. Nekem ez nagyon szimpi, ,mert én magam sem vagyok sterilmániás.
A csecsemősök, nővérek, szülésznők egytől-egyig nagyon kedvesek, értik a dolgukat, nem viszik túlzásba, de segítenek, ha kell. Nekem azt mondta a dokim, hogy nem kell szülésznőt választani, mert mind szuper és ő bármelyikkel szívesen dolgozik együtt.
Tavaly ősszel adták át az új szülőszobákat, amelyek egyágyasak már és abszolút emberbarátak. Apa v. bárki bemehet a szülésre, akács cserélhetnek is, nem kell maszk és egyéb szkafander, csak a cipőjüket kell levenni, de sztem ez természetes.
A szülészet maga már régebben fel lett újítva. Közösek a WC-k és a zuhanyzók, de engem ez nem zavart, mert nem volt retkes, pedig 7 végén voltam bent, és nemis takarítottak különösebben.
Szóval én ajánlom!
Kérdezz, ha kell, a dokimat is ajánlom, én nagyon csípem, 1996 óta járok hozzá.
Egy a bibije, magánrendelésre kell járni hozzá, de ott minden hónapban uh-t csinál, genetikait, egyébként nagyon spec. képzett genetikai uh-s orvos, nem is küldött soha sehova, ő maga csinált minden vizsgálatot.
Kérdezz, ha gondolod!

Andi
Kép
handrea75
 
 


A Jánosról (egyéb más osztályairól) nekem eddig csak rossz véleményem van, nem gondoltam volna, hogy jó a szülészete! Tényleg felujjították? Mert ugye a többi része nem a legjobb....
Van külön fizetős szoba is?
Én császáros leszek, és engem ez a része érdekelne a legjobban! Bent lehet-e a párom a műtét közben (a mostani kórházamban igen) és programozott-e a második csaszi vagy nem, szóval ilyenek nagyon érdekelnének! A János hozzám nagyon közel van különben, meg hát elvileg nekem az a "körzeti" kórházam...
Ugyhogy minden egyébb infó is érdekel, hátha :)

Köszi :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra!Nagyon jó a táblázat!!!Tökéletes kórház nem hiszem,hogy van olyan valami bibi mindenhol van :cry:

Én is szeretném ha legalább GAbi és Zsófi bejöhetnének Zsebivel babázni a nagyszülök meg babáznak otth :roll: Én ma voltam 18hetes uh.Na ami itt van 2órát vártam a beutalóért au Uh gyorsabb volt.Zsombor tényleg Zsombor és jól van a buksija 46mm a súlya 322g.Érdekeség Zsófiaval 18+3naposan voltak akkor volt 276g és a buksija 43mm.Vasgyuro fiam leszon.

Anikó!Nekem is érzékenyebb de lehet ám mondjuk a fronz miatt is vagy most kicsit erösebben nyomta.De nem vérzel úgye?

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kata!
Nem, nem vérzek!!! Csak ilyen még nem volt és egy kicsit megijedtem tőle! De ha nem múlik, akkor biztosan felhívom a dokibácsimat.

Kép
Kép
konan
 
 


Akíra!

Nem császárral szültem, de a szülés előkészítőn végighallgattam azt is, hátha szüksége,m lesz rá alapon.
Akkor még nem lehetett apának bemenni a műtőbe, de erre rá tudok kérdezni, ha kell a köv. vizsgálaton vagy lehet, a János-os topikban tudja valaki.
Vannak fizetős szobák, 1-2-3 ágyas is, azoknak van saját fürdőszobájuk természetesen + tv is (asszem...)
Ha közel van neked a kórház, szaladj be egyszer és nézz körül. senki nem fog szólni, hidd el. De ha kedden 6 körül mész, (akkor a könyvtárban tartják az előkészítőt ) tuti senki nem fog szólni, ha körülnézel.
Biztosan tudom, hogy sok nagyon jó orvosuk van, de persze én az enyémet ajánlom.
Ja, persze hogy van programozott császár! Ő is csinál.
Miért leszel programozott csaszis? Rossz a szemed vagy ilyesmi?

Andi
Kép
handrea75
 
 


Nem, nem a szemem miatt!
Előszöris ugye Kyra úgy született! Persze tudom manapság már simán vannak orvosok akik azt mondják mehet a második természetesen, de Kyránál elég sok minden volt, mint pl. fájás gyengeség, meg nem tágulás meg minden, és a mostani dokim 99%ra mondja a csaszit!
A problémám meg ugye csak az, hogy a 37.héten akarja kivenni! Ezt én nem akarom... :?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Értem Akíra!
Hááááát, én változatlanul ajánlom magamat :wink: , ha gondolod, elküldöm az orvsom nevét, címét, ill írok róla pü-ben. Én nagyon csípem!
Kyra miyen kislány? Nyugis? Vagy állandó mozgásban van? 20 hónapos körül lesz, mikor szülsz, nem lesz könnyű...
Egy kicsi + 1 pici - szokták mondani közhelyesen. Mondjuk van a baráti körünkben tök jó példa erre, és együtt nőnek a gyerekek. A kicsi 1 évesen szinte beszélt, mert a 3 évessel majdnem együtt tanultak beszélni...Nagyon jó fejek!
Nálunk már más lesz a helyzet, 3 és fél évesen már mindent csinálni akar a lányom, már most pakolja a tesójának a kinőtt cuccait....édes! Mindig sírhatnékom támad, amikor ilyeneket tesz :oops: pedig rossz, mint az ördög!!!!

Andi
Kép
handrea75
 
 


Handrea, akkor ha lehet értekezhetnénk tovább privibe! :wink:

Kyra....hát fiúnak akartuk őt, de nagyon...olyan is lett :lol: De azt hiszem 7fiú is elbújhat néha mögötte! :oops:

Nem lesz egyszerű, eleinte legalábbis tuti sokszor kiborulok majd, de remélem a kezdeti nehézségek után jó testvérek lesznek! Főleg a kis korkülönbség miatt bízok ebbe :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


nállatok nagyon jó korházak vannak, halljátok...jó nagy a választék..

Hát nállunk sajnos nem..igaz még sosem voltam benne, de a barátnőim akik egy-két éve szültek ott meséltek...és remesen hangzott...mindenki depis lett :(
de más választék nincs, igyhát irány oda, fel a fejjel :shock: ...ez jutoot leghamarabb eszembe mikor megtudtam terhes vagyok...baszki..hova kell menjek

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Akíra!

Ha a János közel van hozzád, akkor nagyon nagyon tudom a Kútvölgyit is ajánlani.Én ott szültema nagyobbikat is.Isteni hely. A te döntésed, hogy a baba veled van-e vagy sem, bármikor beadhatod a cscsemőbe, ha szunyálnál egyet, de veled is lehet.Vannak fizetős szobák is, és a fizetős szobák mint elektromos ággyal meg kapaszkodóval felszereltek, amik ugye a császárosoknál hatalmas előny.a cscemősök nagyon aranyosak, segítenek mindenben, és nem tömik a gyereket tápszerrel.A dokimat is tudom javasolni, a világ legédesebb dokija.Kedves, tapintatos, nagyon gyengéden vizsgál és bármi kérésed, óhajod-sóhajod van figyelembe veszi. szóval én imádom, és bárkinek csak ajánlani tudom:-)
ha érdekel a dolog, vagy lenne még kérdésed, csak szólj.
emmalena
 
 


Akíra, írtam neked privit a dokira de megint nem irta ki, hogy elmen-e.szólja ha nem.:-)
emmalena
 
 


Minden privi átjött most :)
Köszi!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Ha nem bánjátok, csatlakozom hozzátok.

Én elvileg október 25-re várom a negyedik babánkat. Kislányunk Lorena 8 éves, az ikreink Ádám és Zoli 6 évesek múltak januárban. Már jó nagyok, úgyhogy már nagyon vágytunk egy kisbabára, aki az utolsó uh-on kisfiúnak látszott, a mostani állás szerint Áron lesz a neve.
Én 32 éves vagyok, Ráckeresztúron lakom(Fejér megye) három éve, azelőtt Budakalászon éltünk.
A Szent Imre kórházban fogok szűlni, esetleg van köztetek, aki ott fog szűlni?

Hát ennyit röviden magamról.

Olvasgatlak benneteket és majd írok.

Éva
éva75
 
 


Szia Éva :)

Téged is beírtalak a táblába amit az előző oldalon láthatsz, és hétfőn friss adatokkal hozom majd!
Ha kérhetem privibe elküldöd nekem a hiányzó adatokat, mégpedig a terhességi hetet (mert nincs vonalzód nem tudom leolvasni :lol: )
És ha van uh kép a kicsiről akkor azt is kérem :)

A tábla szerint nem szül senki a Szt. Imrében rajtad kívül!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra

Köszi szépen., elküldtem amit kértél.

Éva
éva75
 
 


Sziasztok!
Voltunk uh-n, de azt még mindig nem tudjuk, hogy fiú vagy lány. Nem baj, szeretem a meglepetéseket! :lol:

Táblába:
Következő vizsgálat május 27. szívultrahang

marek
 
 


Beírtam Évi és neked is Marek :)

Hát Marek nem adja könnyen magát a bébi :lol: Remélem legközelebb kiderül :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Akíra!
Következő vizsgálat: 05.16. :arrow: 4D :!: :D :!: Már borzasztóan várjuk a párommal a nagy mozizást. Igazából ezt az egyet terveztük be belőle, úgyhogy nagy esemény lesz. Olyan kiváncsi vagyok!!!
De sajna képet és beszámolót csak hétfőn tudok majd prezentálni, mert utánna elutazunk a Balcsira a párommal kettesben hétvégézni.... :wink: ! Ma voltam laborban: vér, vizelet vizsgálaton. Holnapra lesz eredmény, de az is délutánra és akkor a jövő héten kell mennem a cukorterhelésre. Bzzzrrrr! :?

Kép
Kép
konan
 
 


Konan!

Miért tartasz a terheléses cukorvizsgálattól?Az én kórházamban már 3 éve is úgy volt, hogy éhgyomorra kellett menni, utána megenni egy db zsömlét és 2 dl tejet, és rá egy órára megint vérvétel. Mondjuk nekem szerencsém volt, mert ott üldögélve láttam sok újszülttet, annyira cukik voltak. Ahol te vagy olyan gusztustalan cukorszirupot kell inni? Mert azt hallottam, hogy elég sok kismama azt egészen egyszerűen kihányja, és akkor ihatja meg megint, ameddig nem sikerül a dolog. Remélem rád nem ez vár, meg senkire. :-)
emmalena
 
 


Csajok!Ki volt már a Brendonban 4D-n?Mi van a 9000ft-ba?Mi is szeretnénk menni.Itt Kecsón van még egy hely ahol 10ezer és DVD meg 1-2kép nyomtatása van ebben az árban.

Marek!Szégyenlös a baba akkor lány :wink: Legalább is Zsófim nagyon az volt.Zsebi szét rakta a lábait rendesen :lol:

Éva!Üdv köztünk.Gratulálok a nagy családhoz :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Emmalena, nem akarod, hogy mindíg látható legyen a vonalzód? Ne kelljen rámenni?
Mert ha akarod akkor csak amikor megcsinálod az url-el kezdődő sor kell bemásolnod az aláíráshoz és akkor mindíg mutatja :)

Beírom a táblába a 4d-t és majd kérünk képeket, azok olyan cukik :D

És ne aggódj a cukrosat így is úgy is ki lehet bírni....bár tényleg nem a legjobb de azért kibírható :D

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Emmalena!
Igen, az a gusztustalan cukorszirup... és utána két óra várakozás! :evil: De tudom, túl kell lenni rajta.


Most éppen próbálom összeszedni magam. Bent ültem egy tárgyaláson és úgy el kezdtem szédülni, hogy ki kellett jönnöm, mert azt hittem elájulok. Meleg van bent és büdös :evil: ! Nem tudom, a főnököm mit fog hozzá szólni, hogy kijöttem. A vérnyomásom pedig felszaladt 130/70-re. (Általában 90-100 körül szokott lenni) Ha visszamegyek, akkor tartok tőle, hogy 10 perc múlva újra ki kell jönnöm, mert megint rosszul leszek. Nem tudom, mit csináljak???

Kép
Kép
konan
 
 


Konan meddig akarsz dolgozni? :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok,
sajna nekem cukros szirup lesz :P Már előre megkérdeztem a nőgyógyászomat, hogy az Uzsokiban mit adnak majd nekem, hát sajna azt. Mondta, hogy vigyek citromlét, de szerintem így is úgy is gáz lesz éhgyomorra meginni. :roll:
Amúgy utána nem is lehet enni semmit a 2 óra alatt? Vagy cukrot vagy akármit? Nem hányhatom azt ki, amint megittam? PFÚJ!
Bár ettől még messze vagyok, de már ezen agyalok! :D

Konan - én ma voltam a védőnőnél és a vérnyomásom 88/54 volt, az meg túl alacsony :?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Én már túlvagyok egy cukroslötyin, nekem már a terhesség elején csináltak egy terhelést. Ráadásul nekünk három vérvétel. Hááát nem mondom, hogy kellemes volt, de nem hánytam ki...viszont hasmenésem lett tőle, azt meg nem mondtam el senkinek, nehogy újra itassák velem :lol: :oops: :lol: Egyébként ki lehet bírni, a terhesség elején azért gáz, mert akkor amúgy is hányingere van az embernek...

Ildi
Szerintem nyugodtan igyál kávét, ha alacsony a vérnyomásod! Nekem legalábbis mindig azt mondja a védőnő és én be is tartom. Mondjuk csak felet szoktam inni reggel, meg esetleg még egy kicsit ebéd után. Ennyi egyáltalán nem árthat.

Kata
Én tavaly Kecskeméten voltam egy doktornőnél 4d-n. A nevét nem tudom, de valahol a Malom környékén van a rendelője. Nagyon profi, viszont nem olcsó. Egyébként a Malomban is van 4d-s uh, én eredetileg oda akartam menni, de amikor be akartam jelentkezni, akkor bunkók voltak és elmentem máshova. Úgy gondoltam, hogy ennyi pénzért normálisabban is lehetne beszélni.
Most Pestre megyek majd a Bolgárkerék utcába. Ott voltam szívultrahangon is, meg integrált teszten...

marek
 
 


Marek!A Bérczi Ildinél lehetteél.Nekem ő nem szimpi 11ezer egy vizsgálat és nincs 10perc.Szerintem rohadt sok ha kérsz képet 1000ft db-ja :evil: Már elköltözött a maolmból a másik de tudom hol van én is a bunkóság miatt hajlok a Brendonra meg akkor már nézelödnék is :lol:

Ildi!Én néha iszok 3in1-ben kávét mert nekem is alacsony.Zsófinál is ittam és semmi baja nem lett.Jó lágyat iszol tuti nem lesz baja.

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kata
Nála voltam, nekem semmi bajom nem volt vele, bár tény, hogy nem olcsó.
Egyébként Kecskeméten van Brendon? Nem is tudtam...nem mintha annyira beleeástam volna magam a témába. :roll:

marek
 
 


Sziasztok!

Kávé, én Kyrával is ittam meg most is iszok! Lehet, hogy nem kéne, de nekem is a béka feneke alatt a vérnyomásom, ugyhogy én kávézok! Nem vagyok tőle rosszul, sőt mikor megpróbáltam elhagyni akkor attól lettem rosszul! :?
Szóval ennyi áldozatra a baba is legyen hajlandó az anyukája miatt :lol:

4D! Én tudnék ajánlani egy kettőt ami nagyon jó, nagyon profi, de az Pesten van...Kecskeméten nem tudom... :roll:

Cukroslötyi hát én nagyon rosszul voltam tőle! Mikor megittam rosszul lettem, majdnem hánytam....de lekűzdöttem! Viszont az, hogy utána 2 órán át nem lehet se enni se inni, na az jobban kikészített! A végén már a vérnyomásom is leesett, és hogy kerek legyen a történet mikor végre vissza mehettem újabb vért levetetni akkor meg egy újonc vette le aki akkor tartott tűt előszőr a kezébe, és naná, hogy szétdurrantotta a vénámat :? Na szóval én remélem, hogy most jobban fog menni a dolog :evil:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Akíra! Várom a kérdéseket a Jánossal kapcsolatban, még asszem nem jött pü, ugye? Ha gondolod, nyugodtan írj!

4d-n én a XIII. ker.Kárpát u-ban voltam Barbival, nagyon kedvesek (talán túl negédesek is...). 9.000.- volt 2005-ben, most még nem néztem, 4dultrahang.hu oldalon meg tudjátok kukkolni.
Mi majd csak a 24-28 hét között megyünk, addig hadd cseperedjen és szépüljön titokban!!!

A Jánosban is cukroslötyi van, nagyon durva! Én nem voltam és most sem vagyok hányós, de az azért megviselt! Nem tudom, miért kell kínozni a népet, ha 1 zsömle és 1 pohár tej is megteszi a hatását :roll:

Kávé: én is kávézom :oops: Igaz, 2 az 1-ben-t vagy Nescafét iszom, ami állítólag nem vészes, de emellé kólázom is, vagy teázom...Nagyon gáz, mi? De annyira alacsony a vérnyomásom, hogy iszonyat és már többször éreztem, hogy eldobom magam, ha nem iszom 1 kólát, mert ugye az mindig kéznél van...
Mondtam a védőnőnek, dokinak, nem csóválták a fejüket...gondolom letiltottak volna már róla....

Andi
Kép
handrea75
 
 


A 4d-t mi is így tervezzük, Kyrával is a 25. héten voltunk, és igaz, hogy akkor még kicsit soványka volt, de már minden szépen ki volt fejlődve! Még mindíg imádom visszanézegetni azokat a fotókat! :)

A dokival kapcsolatosan meg most jövőhéten megyek valahova és ha az nem jön be akkor szólok és akkor jöhet az infó :lol:
Köszönöm! :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra!
Még 4 hét van hátra terveim szerint a munkából. Június közepétől már szeretnék otthon lenni. Tamásnak is vége van addigra a sulinak és így amellett, hogy pihizhetek nem kell azon sem agyalnom, hogy őt hová tegyem.

Nusildi!
Nekem is 90-100 körül szokott lenni a vérnyomásom, gondolon ezért is lettem annyira rosszul tegnap a 130-tól. De aztán már nem kellett visszamennem a tárgyalásra. Rendi volt a főnököm megértette, hogy ez így melegben és levegőtlenül nem megy már nekem.

Kávé: Én is kávézom. Általában reggel egyet. A baba előtt nagy kávés voltam, napi 4-5 kávé is lecsúszott. Most a reggeli egy után már nem is kívánok többet, sőt néha előfordul, hogy azt is otthagyom.

Eljött végre a 4D napja!!! :D Annyira várom, hogy csak na!!! Utána pedig irány a Balcsi!
Kívánok mindenkinek hasonló jó hétvégét!

Üdv: Anikó

Kép
Kép
konan
 
 


Marek!Nem Pesten az M5-nél van Brendon oda gondoltam,hogy elmennénk.Itt sajns nincs :cry:

Akíra!leírnál pár címet és utána nézek.Esetleg web címet?Én is junius közepén gondoltam,hogy megyünk de lehet nem birom ki addig :oops: :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Erről eddig csak és kizárólag jót hallottam! Szuper minőség, szuper személyzet, szuper szakemberek!
http://www.4dgenesis.hu/

Itt most volt az ismerősöm, nagyon jó, és profik!
http://www.4dultrahang.com/

És itt az ország egyik legjobb szonográfusa végzi a vizsgálatot!
http://www.ultrahang.com/

Én ezeket tudom ajánlani mert ismerőseim voltak és csak dícsérték!

Én azt hiszem az elsőbe fogunk menni majd június-július környékén :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Hát ezt érdemes megnézni!

És ha rákattintotok a képre elindul az adott videó! Nagyon jó!

http://www.layyous.com/ultasound/ultrasound_video.htm

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Az a baj, hogy én kávéznék, de képtelen vagyok rá, ha rá gondolok, felfordul a gyomrom :P Colát régen ittam dögivel, most azt is képtelen lennék, szóval marad az alacsony vérnyomás :?

Én a 4D-t majd a Genesisben szeretném megcsináltatni, itt az egyik topikban olvastam róla nagyon sok jót, a holnapon is megnéztem, nekem bejött.

Anikó - majd tegyél fel képet a 4D-ről, ha tudsz! Kíváncsi vagyok!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Idáig is eljutottam és visszaolvastam az elmúlt néhány napot :)

Tökéletes kórház: hááát szerintem ilyen nincs :) Max számodra megfelelőt találhatsz. Én az Istvánt néztem ki, majd meglátjuk menniyre jön be, de ott asszem nem igazán lehet leadni a babákat.

Éva: üdv itt :) Szép kis családod van :) Mi 5en voltunk tesók, és párommal mi is legalább 4 gyereket tervezünk :)

Marek: legkésőbb a szülésnél úgyis kiderül a neme :D

Nálunk szerencsére a zsemle+tej kombó van cukorterhelésen, mndjuk ezzel csak az a baj, hogy nem igazán szeretem a tejet. De egyszer túl lehet élni :)

KÁvé: én úgy tudom napi 1-2-t simán meg lehet innni, főleg ha valakinek alacsony a vérnyomása.

4D: mi a 4D GEnesisben voltunk a 16. héten nagyon jó volt, még egyszer tervezek menni a 25-26. hét környékén, hogy párom is mégegyszer lássa babót szeptemberig :)

Kép
kistiggrincs
 
 


Sziasztok!
Ide nektek is beírom: tegnap voltunk4D ultrahangon a Baross utca 44-ben, és kivillant egy kukac. Amúgy még mindig nem szívesen produkálja magát a kisöreg (bár vegyük figyelembe, hogy skorpió lesz :shock: ), de azért ezt megmutatta. Gondoltam: lehet túl korai, és még nem lesz szépségesen gömbölyded, de utólag nem bánom, hogy elmentünk. Nagyon gyönyörű már ebben az időszakban is. Másfél hét alatt nőtt 2 cm-t :-)
almi
 
 


Sziasztok!

Akkor én is csatlakoznék...

A novemberiek már ismernek :), és az októberiek közt is néha feltűnök, mint a fehér holló, de azért írok pár sort magamról, ha esetleg még valakivel egyáltalán nem "találkoztam" volna.

Szal, Réka vagyok, 23, és Londonban élek. A baby is itt fog megszületni...legalábbis próbálom magam kötni ehhez az eredeti tervhez. Az elején tök jónak tűnt, h itt minden lazább, és nem pörgik túl a dolgokat. De most épp nem tudok semmit, azt sem tudom mikor és hova kell mennem legközelebb, AFP-m sem lesz, legalábbis nem mondott erről senki semmit, úh valszeg nem lesz. 12 hetes Uh-n minden rendben volt, akkor rögtön volt egy vér teszt is, ami kizárólag down-kórra, és még 2 kromoszóma rendellenességre szűrt. Ez alapján is minden rendben van. Talán ezért nem mondott senki semmit az AFP-ről, mert ezek rendben voltak, pedig van az tuti, mert mindenhol olvasom...na mind1. Szerintetek a másik két kromoszómás cucc közül az egyik a nyitott gerinc lehet? Asszem ezt is nézik az AFP-vel...nem tudom.
Itt nincs orvos a terhesség alatt, szüléskor is csak akkor, ha baj van...végig midwife foglalkozik velem, aki terhesgondozásra és szülésre szakosodott nővér. Kiderült, hogy ebből sem lesz sajátom, 4en vannak, és mikor ki lesz éppen ott...szülésnél is ugyanez, nem lehet tudni ki lesz. Szal fejetlenség. És már nem is tetszik annyira. :( Most éppen doula keresésben vagyok, hogy legalább az okozzon egy kis komfort érzetet, hogy vk ott van végig velem, aki ért valamennyire a témához, és előzőleg találkozik velem, és megbeszéljük mit hogy szeretnék...bár ő sem szaki, úh csak lelki támaszt nyújt, meg segít lélegezni, masszázs, pozíciót ajánl, bla bla bla...konkrétan a szülésben nem segíthet. És ő is 500fontba kerül...szép. Igazából haza mennék, de sajnos akkor sok pénztől elesnék, ami itt jár, és ami nélkül itt nem menne tovább, márpedig még egy ideig maradnunk kell...talán 1vagy 2 évig.
Jelenleg 16 hetesek vagyunk. Uh szerint ma 16+3, de az elején még a számolások szerint nov.1-re voltam kiírva, tehát ma lenne 16+0. Így az új dátum okt. 29. Azért bízom benne, hogy ennél még egy kicsit hamarabb jön a baby.
Voltam már uh-n 3x. Az elsőn 6 hetesen, mert barnáztam akkor 2 napig, majd 2 hét múlva is egy napig...A következő 10hetesen volt, mert már nem bírtam magammal, tudni akartam, h minden ok odabent. És végül a 12 hetes uh 12+3-on..ekkor minősítették 16+6-ra. A nemét még nem tudjuk, de nagyon kiscsajt szeretnék...hát majd kiderül. Most hétvégén majdnem elrohantam 4D-re, mert ismét nem bírok magammal...de szerencsére fullon voltak, meg a nő amúgyis le akart beszélni a 4D-ről, mondván csak 24hét után érdemes...szép. Így mostmár úgy döntöttem, hogy inkább kivárom a 3 hetet, amikoris hazalátogatok 5 napra. Jún. 5-én fogok elmenni 4D-re otthon, ahol kb 1/4-be kerül. Ja és nem fogjátok elhinni, de itt azért is külön fizetni kell, hogy a nemét megmondják. :?

Akíra!
Köszi a linkeket, a 2.-at választottam a Baross utcában. Az első is szimpi volt, de a Budagyöngye nekem már elég homályos folt...Pestet ismerem, mert ott laktam 2 évig, de ahogy átlépek Budára, elvesztem...így maradtam az előbbinél.

Almi!
Ahogy írtam Akírának, én is a Baross utcába megyek...írnál kicsit bővebben, hogy milyen? Aranyosak, profik, elmondanak mindent részletesen? Érdemes oda menni?

Kata!
A Brendonról mit tudsz? Igazából a profizmusuk, meg a rendelő felszereltsége, minősége érdekelne...mert az árak úgyis kb egyformák mindenhol. Az árban hány kép van benne, és a dvd?

De jó nektek, hogy már sokan tudjátok mitek van...én már óóóóólyan kíváncsi vagyok. Szeretnék venni már pár dolgot, mert nem bírok magammal, egyszerre meg úgysem fog menni, mert nem vagyok jó spórolásban. :( Bár az utóbbi 1-2 hónapban egész jól megy. :) Asszem jó hatással van rám a baby. :) Vettem már egy halom ruhát, de van benne lányos és fiús is...úh valamelyik fele majd repülni fog. Ha érdekel valakit, majd szóljon...de még nem tudom, hogy a rózsaszíneket, vagy kékeket adom. :) Bevallom lány ruhából sokkal több van, és ugye a fiúsakat lány is tudja hordani...na de fordítva?! :D Meg most éppen 4 másik baby is érkezik az ismerettségi körünkben...2 most 1-2 héten belül (1lány, 1fiú), a másik kettő meg majd velünk együtt 1-1 hónap különbséggel jön majd, miénk a középső. :) Úh oda is lehet adogatni a fölöseket.

Na asszem máris sok voltam. Minden jót nektek, vigyázzatok magatolra!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Szia sensimilla!
A novemberi oldalra tettem fel ma reggel 3 képet, amit tegnap ott csináltak. Viszonyítási alapom nem sok van, de én elégedetten jöttem el. 16 perces DVD-t kaptam, egy A4-es laminált színes fotót, és 3 fekete-fehéret, és a mért adatokról egy listát. Ezért 13500at fizettem. Lehet van olyan hely, ahol olcsóbb, de jól megközelíthető helyen van. Parkolni is sikerült. Külsőre kulturált, tiszta, sőt szép körny.
Nekem azt mondták, mivel nem vastag a hasfalam, ezért már most is nagyon jó képeket lehet csinálni róla.
almi
 
 


Szia Sensi!
De jó, hogy jelentkeztél! Már épp át akartam nézni a novemberiekhez, hogy mi van veled!
Azt nem lehet, hogy hazajössz szülni, aztán visszamész? A barátnőm azt csinálta tavaly. Mondjuk a férje angol, lehet, hogy úgy könnyebb a dolog?

marek
 
 


Itt a holnapi tábla, már a holnapi hetet mutatja, de csak azért tettem fel, hogy ha valakinek van új adatja, vagy szeretne bekerülni a táblába akkor hajrá! Tessék nekem küldeni adatokat privibe és akkor holnap felteszem az új táblát az új adatokkal :wink:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Kép

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Marek!
Sajnos nem lehet, mert akkor itt valószínűleg nem kapnék 500fontot egyből. Ez mondjuk nem a kezembe folyik, hanem a babynek számlára, amit majd lehet duzzasztani. Meg vannak még más pénzek is. És mondjuk igaz elvileg itt leszek bejelentve, de szerintem az a tisztább, ha itt születik, nem vagyok biztos a pénzügyekbe. A szülés részével itt egyébként is meg vagyok elégedve, szivesebben szülök itt mint otthon, mert itt azt csinálok amit akarok, valszín fogadok egy doula-t is, aki velem lesz a legelejétől, és itthon fogok maradni addig, amíg tényleg nagyon menni kell. (na meg persze amíg bírom epidural nélkül). Lehet, h szülő medencét is veszek vagy bérelek itthonra, h abban legyek, míg nem kell menni....ha meg nem fáj annyira, akkor abban jöhet a baby is.
Ja meg akkor már egyébként augusztus végén haza kellene mennem, mert később nem lehet már repólni, és akkor vagy 5 hónapot lennénk otthon, mert januárban szeretnék visszajönni. Ezt semmiképp nem szeretném. Mondjuk úgy, h novemberre meg lesz a baby (okt 29 a legújabb dátum) és dec. közepén tervezek hazamenni. Otthon kari, meg minden...január közepe/vége fele vissza.
Hát kb ennyi, majd túlélem valahogy. Anyukám már mondta, h kijön egy hétre, többre nem jöhet, mert tanár...utána meg mondta, h kiküldi apukámat mégegy héte. Hát ebben már nem vagyok annyira biztos, h kéne. :D Jó mondjuk tényleg tudja mi a helyzet, mert velünk tényleg aktívan csinált mindent, ugyanannyit tudott mint anyukám...na de nemtom azért. Majd még gondolkodom.

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!

Köszi a fogadtatás!

Akíra nagyon jó a táblázat!!!! Köv. vizsgálatom: 06.09. genetikai uh.

Almi

Nagyon jók a képek! Akkor már tuti, hogy kisfiú?

Nekünk még nem tudták 100%-ra megmondani, hogy fiú, de valami nagyon ott volt a lába között.


Visszatérve a kávé témára: nekem azt mondta a védőnő, hogy semmi baja nem lesz a babának a kávétól, csak hozzászokik a szervezte, ha rendszeresen iszunk a terhesség alatt és miután megszületik sírós lesz, mert nem kapja meg a koffein adagját. Ez igazából engem nem érint, mert sosem kávéztam.

Dohányzás: engem az zavar, hogy van egy kolléganőm, aki a főnököm is részben és elég sokrszor rágyújt mellettem, ilyenkor próbálok kimenni, ablakot nyitni, de nem veszi észre, azzal vígasztal, hogy ő terhesen is dohányzott és nem lett baja a babájénak, de ez engem nem vígasztal. Azért szerencsére nem sokat van itt az irodámban, így valahogy kibírom még.

Ki, meddig dolgozik még? Én elvileg azt ígértem, hogy ha tudok végig dolgozom, nagyon könnyű a munkám, és bármikor hazaugorhatok, öt percre van tőlünk az iroda., úgyhogy majd meglátom.

Vásárlással hogy álltok?
Sensi, olvastam, hogy te már elég sok cuccot vettél. Hát ezzel én is így vagyok, pedig a három gyerekemről elég sok babaruha megmaradt, de már egy csomó új ruhát vettem a picinek. Már szemezgetek a babakocsival is és a kisággyal is, de azokkal még várok egy picit, nem babonából, csak még addig hátha látok szebbet, jobbat.

Éva
éva75
 
 


Sziasztok!

A hétvége nagyon jól telt, bár nem igazán volt jó idő a Balcsinál. De ez mind nem számít....! Egész hétvégén nekem péntek volt! Ha őszinte akarok lenni nem is járt más a fejemben, mint a pénteki 4D UH-élmény! Lányok! Ez csodálatos volt! (És akkor még nem is mondtam semmit!) Hármasban voltunk a párommal és a kisfiammal! Mindkettőjüknek borzasztóan tetszett! Amikor kijöttünk Tamás csak annyit mondott: Hű! Anya! Én már nagyon várom a szeptembert! Ezzel mindent elmondott...! És hétvégén megszületett a kislánykánk (mert most már biztos, hogy kislány!) neve is: ANNA!
Akíra! Légyszi ezt a hiányzó adatot még írd be nekem! Köszke!

A képek:
Kép Bújok
Kép Tappancs
Kép Lécci! Ne piszkáljatok már...!

Méretei alapján 23 hetes 6 napos. Becsült súlya: 660 gr. És gyönyörűűű!!!

Kép
Kép
konan
 
 


Konan

Szuperek a képek!!!

Én is a hepinetnél csináltattam az integrált tesztemet és az uh-ot. , Dunakeszin voltatok vagy a Flórián mellett? Én a Flórián mellett voltam és nekem is az Anikó csinálta az uh-ot, de akkor még csak 12 hetes volt a babánk és nem látszott a neme.
Gratulálok a kislányotokhoz!!!!

Éva
éva75
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: