Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Igazán nem szeretnék betolakodni. Csak mesélni jöttem.
Az első gyermekem mikor megfogant 20 voltam, a párom 19. Persze megtartottuk, most már igazi nagylány. Nagyon jó érzés volt fiatal anyukának lenni. Persze a szülőin a suliban is én vagyok a legfiatalabb szülő. A hátránya annyi, hogy nekem kuss a nevem. Mintha azt mondanák:ugyan, olyan fiatal vagy, nem tudhatod. Így nem is szólok bele. De látszik a sok "öreg" anyucin, hogy irigykednek ám! Sokkal jobban megértem a kamaszodó lányom rigolyát, mint az idősebbek. Annyira de annyira emlékszem még mindenre mikor annyi idős voltam mint most Ő. Ez óriási előny. A szülésem Vele rettenetes élmény volt, ezért 8 évig nem is akartam másikat. De megijedtem a 30-as szülinapom közeledése miatt és attól is, hogy egyedüli marad a lányom. Gyorsan összehoztunk egy fiút is. :D Teljesen másként éltem meg a terhességet és az anyaságot is. Nagyon furi összehasonlítani. Sokkal több a türelmem, de jobban aggódom is. Egy kicsit öregnek is érzem magam, nehezebben bírom az éjszakázást. És nem utolsósorban féltem az eddig felépített karrierem is.
Én amondó vagyok, hogy Nektek van igazatok! Inkább fiatalon szülni mint 30 vagy afölött.
Nálunk sem elképzelhetetlen egy gyors 3. baba. Karrier vagy család?

Hajrá Lányok, csodás babás napokat kívánok!
Ági

Kép
jpne
 
 


De jó nektek, hogy már a nevekről tudtok gondolkodni .. :) Én is szoktam nézegetni az utónévkönyveimet, de én még egyelőre elég céltalanul .. nagyon sok van, ami tetszik, és nincs olyan, ami úgy legjobban :) Majd ha összejön a baba, akkor egy idő után elkezdünk komolyan gondolkodni .. várom már azt az időszakot :roll:

Ági! Elgondolkodtató a hozzászólásod .. nekem is volt olyan ismerősöm, akinek most 16 éves a lánya, ő maga pedig 32. Amit írsz, h "kuss a neved" az azért elég durva, hiszen 30 évesen már igenis rendelkezik az ember tapasztalatokkal (meg persze korábban is), és neked ugyanúgy van egy lassan 10 éves gyereked, mint nekik. Tehát ha tudod, h neki mi a legjobb, az nyilván nem lehet rossz a többieknek sem .. remélem érted :)
A karrierrel kapcsolatban nekem is vannak félelmeim, mivel én még csak tanulok, nincs munkám .. és nem tudom, h majd egy gyerekkel lennének-e olyan lehetőségeim, mint nélküle. Mondjuk itt kint kicsit minden más. És most sokkal jobban szeretnék egy babára koncentrálni, vhogy biztosan lesz majd utána ...

Kép
szöszke.
 
 


Erről lehet eszmétcserélni, gondolhatja mindenki úgy ahogy gondolja, sztem kifogások (karrier, nem vagyok felkészülve stb.) keresése helyett inkább az élet kiteljesedésére kéne gondolni, a gyerekre. Én tanulok és dolgozom is és amellé jön most a baba. Persze ezeket 1-2 évre félre kell raknom, de utána szépen fogkozatosan mindent lehet. Befejezni a tanulmányokat, megint dolgozni. Én nem egy ilyen nőt ismerek. Még jobb is így, mintha a felfelé ívelő karrierem "törném" ketté a baba miatt. Baba mellett is építgethetem majd. Mindent meg lehet oldani..

Csak ne legyen semmi baj. Tegnap este nagyon megijedtünk a párommal, mert egy együttlét után (ami nem volt se durva, se extrém) barnás folyás indult meg. Kórházba akartunk menni, de mivel ilyen jött-és-ment folyás volt, úgy döntöttünk megvárjuk a hétfőn esedékes UH vizsgálatot. Remélem nem lesz semmi baj. Kicsit félek, de azért megpróbálom nem túl aggódni magam.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 

 
 

Sziasztok!
Ági gratulálok a nagylányhoz is és a pici fiúhoz is! Köszönjük hogy leírtad, hogy mik a tapasztalatok fiatal anyukaként. A szülői értekezlet elég érdekes lehet, amúgy is, ha ennyi nőt összeeresztenek, hogy döntsenek valamiben... pláne ha még féltékenyek is egyesek korára... :D
Noss én is tanulok, sőt hétfőn kezdem meg a vizsgáimat, és június 9-10 a vége. Ez lesz a második szakmám, de ennek ellenére még nem dolgoztam, és nem azért mert lusta vagyok, hanem mert nem volt tapasztalatom, gyakorlatom, így nem vettek fel, szerintem ez nagyobb hátránynak számít manapság, mint ha anyuka vagy. Ja és a szakmámon kívül meg pont a bizonyítványaim miatt nem vettek fel, mert nem voltak hajlandóak annak megfelelően fizetni.
Aida, drukkolok, hogy ne legyen semmi. Lehet csak felületi sérülés volt, a lényeg, hogy próbálj meg tényleg megnyugodni kicsikét.

Betöltöttem a 30 hetet :) még 10 hét, remélem!

Kép

Kép
pindimano
 
 


aida írta:Erről lehet eszmétcserélni, gondolhatja mindenki úgy ahogy gondolja, sztem kifogások (karrier, nem vagyok felkészülve stb.) keresése helyett inkább az élet kiteljesedésére kéne gondolni, a gyerekre. Én tanulok és dolgozom is és amellé jön most a baba. Persze ezeket 1-2 évre félre kell raknom, de utána szépen fogkozatosan mindent lehet. Befejezni a tanulmányokat, megint dolgozni. Én nem egy ilyen nőt ismerek. Még jobb is így, mintha a felfelé ívelő karrierem "törném" ketté a baba miatt. Baba mellett is építgethetem majd. Mindent meg lehet oldani..


Ebben nagyon egyetértek veled .. ezért is írtam, h engem most sokkal jobban foglalkoztat a baba .. hiszen akarjuk őt, és vállaltuk a velejáró felelősséget. A tanulmányaimat már elterveztem, h hogyan, miként folytatom, alakítom, a munka téma meg majd lesz amikor és ahogyan lesz!

Remélem nincs semmi gond veletek, hallottam már olyat, h együttlétek után folyása volt a kismamának, vagy esetleg keményedett a hasa, stb.. Szóval próbálj nem aggódni :)

Kép
szöszke.
 
 


Pindimano! Gratula a 30. héthez :)
Én is most kezdem meg majd a vizsgaidőszakot .. és már előre utálom ;) meg kicsit félek is, bár nagyon sokat tanulok, úgyhogy remélem sikerül minden.

Kép
szöszke.
 
 


Köszönöm szöszke!

Neked meg nagy hajrá a vizsgákhoz! Én nem stresszelhetek most rajta (sajna, pedig azt nagyon tudok), véleményem szerint nem is fog sikerülni, hát majd meglátjuk.
Mit tanulsz?

Kép

Kép
pindimano
 
 


Én is most kezdem jövőhéten a vizsgaidőszakot, hétfőn lenne egy vizsgám, de még nem döntöttem el, hogy be merjem-e vállalni orvos előtt (1.5 óra bkv-zás oda - vizsga - 1.5 óra bkv vissza).. No majd még eldöntöm, lehet vigyáznom kéne magamra inkább. AMúgy én informatikát tanulok :) és Ti?

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Aida! Szintén informatika, most lesz az okj-s vizsgám rendszerinformatika :D
akkor neked is mennek a drukkok :)

Kép

Kép
pindimano
 
 


sziasztok! csak bekukucskáltam hozzátok, és elolvasgattam amiket írkáltatok. Jó ez a topik! :)

Kép
linda24
 
 


Sziasztok!

Minden vizsgázónak, meg vizsgára készülőnek sok sikert meg egy nagy kalap Sz...-t! :lol: :lol: :lol:

A Karrier v. gyerek témában csak egy ismerősöm gondolatait írnám le aki, 25 éves anyuka és a második babáját várja!
Nemrég megkérdezték tőle, hogy:

"NORMÁLIS VAGY?

Erre az mondta, :
HA MOST KARRIERT CSINÁLOK, DE GYEREKET NEM, AKKOR ÖREG KOROMBAN LESZ SZÉP NYUGDÍJAM, DE SENKI RÁM SE NYITJA MAJD AZ AJTÓT!
VISZONT, HA GYEREKEKET SZÜLÖK FIATALON, ÉS VÁLLALOM, HOGY ELESEM A ZSÍROS ANYAGIAKTÓL AKKOR VALÓSZÍNŰLEG ÖREGKÉNT NEM LESZ TÚL SOK FELESLEGES PÉNZEM!
DE LESZ NAGY CSALÁDOM, VAGY SZÁZ UNOKÁM, ÉS HA A PÉNZBEN NEM IS, DE A SZERETETBEN FÜRDENI FOGOK!! :lol: :lol: :lol:

éN IS VALAHOGY ÍGY GONDOLOM! :lol: :lol:




NEVEK????????? :lol: :lol: :lol:
MÁR VITTEK A MŰTŐBE MIKOR A FÉRJEMMEL MÉG TANAKODTUNK! :lol: :lol: :lol: :lol:
SZIASZTOK!

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Sziasztok!

Igaz már megírtam a decemberi kismamik fórumába, de gondoltam itt is leírom nektek mi volt ma velem:
Sajnos ma megint fellépett a barnás folyás, így a párom fogott és bevitt a közeli kórház ügyeletére. Az ott lévő orvos nem volt túl segítőkész vagy kedves, csupán kézzel kitapintott, annyit mondott, hogy "ez egy normális 8 hetes terhesség", UH-t nem csinált, szerinte a 2. elmaradt menszi idején a vérzés előfordul. Meg azt is mondta hogy kb. az ágyból való TV nézésen kívül mást ne csináljak. :) Most már megvárjuk a hétfőt, remélem komolyabb baj addig nem lesz és remélem akkor az UH vizsgálat majd megnyugvást hoz. Gondoltam elmesélem nektek ezt, most meg megyek és lepihenek és nézek "Élet az anyaméhben" című DVD-t. :)

Mit gondoltok, hétfőn menjek reggel vizsgázni így vagy inkább ne?? Nem tudom eldönteni.. :(

linda: Gratula a pocaklakóhoz!

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok Lányok!

Ha nem haragszotok én is csatlakoznék!Nagyon megörültem mikor megláttam ezt a topikot!Én 22 múltam márciusban és első babánkat várjuk!
mikor megyek tanácsadásra mindig olyan egyedül érzem magam ott a 30körüli nők között!mostanában olyan ritka a fiatal anyuka! :?

én is tanulok még,de a szülők nagyon sokat segítenek,így remélem bírni fogom! :roll:

nálunk nem volt kimondottan tervezett a baba,de nem vittük túlzásba a védekezést!megszakításos módszer.... :lol:
de nagyon szeretjük egymást és nagyon örülünk!
Vendég
 


Szia Inez!

Csatlakozz bártan. Azért indítottam a topicot mert én is egyedül érzem magam 22 évesen. :( Azért remélem mert nem tervezett babó még sok örömötöket lelitek benne!! Csodálatos dolog egy gyerkőc :D Isten ajándéka.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Aida,elmesélem mi volt velem ugyan ilyen idősen,hátha segít!(nem megijeszteni akarlak...)
Szóval elkezdtem barnázni és felhívtam a dokim,h most mi van és annyit mondott(mint neked is mondtak),h semmi baj ez normális!
ehhez képest egy hét múlva is megvolt még és már a kapuban voltam,mikor éreztem,h valami eléggé folyik!
beértem a lakásba és levettem a gatyóm és úgy folyt belőlem a vér mint a víz!nah,rögtön kórház...kaptam több féle magyarázatot is,h miért lehetett!(a lényeg,h haematoma nőtt a baba mellé)
2-3 nap és a vér ismét barna lett és ez eltartott még 3hétig!addig csak fekvés(csak wc-re és zuhizni keltem ki)!
A doki azt mondta,h sok c-vitamin és napi 3x2 magne b6!jah,...és semmi sex! :lol:
de azóta minden oké!...
szal,sztem ne menj vizsgázni!még a jövő7en pihizz és sok magne b6!!! :wink:
Vendég
 


Köszi, rendben, akkor vizsga kilőve, hétfőn meg úgyis megyek az orvosomhoz és UH-t is csinál, akkor gondolom az ilyenek előjönnek. Ha ilyen baj lesz, biztos észreveszi.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Igen,ha már van akkora,h lássák!de mondd,h jó alaposan nézzenek meg!
egyébként én mindig azt hittem,h ez a babavárás olyan egyszerű!
ehhez képest olyan dolgok jönnek elő,amikre sose gondoltam volna!
pl tegnap engedtek ki a kórházból,mert kedd éjjel begörcsölt a vesém!kiderült,h a kisasszony most jött fel a köldököm magasságába és ráült a vesevezetékemre,ettől nem tudott rendesen ürülni a vizelet és ez okozta a görcsöt!....
nah,nem riogatlak tovább!
majd sok sikert az uh-hoz! addig meg pihi!!!:wink:
Vendég
 


Pihenek én! :) Riogatni, ne aggódj, nem tudsz, láttam már pár terhességet, nővérem kétszer volt terhes, ráadásul másodjára ugye ikreket hordott ki. Persze, hogy vannak kellemetlen dolgok a terhesség idején, de terhességról van szó, a saját babámról, a párommal kettőnkből fogant életről! Nekem ez azt jelenti, hogy bármilyen kelletlen is bármi, amíg a babának nincs baja én boldog vagyok. Az alapos vizsgálatot meg kérni fogom, de egyébként elég alapos orvos, fogadott orvosom és nagyon jóhírű, sztem nem lesz gond. Köszi azért a tapasztalatokat!

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok Lányok!

Ha nem gond én is csatlakoznék hozzátok! Bár lehet inkább csak olvasgatni fogok. 19 éves vagyok, még tanulok, de nagyon sokat beszélgetünk a Párommal a jövőnkről... Suli után szeretnénk összeházasodni, és szeretnénk hamar babát is. Már babaneveken is gondolkodtunk, de tudjuk, hogy még erre várni kell egy picit, de nem riadnánk vissza, ha úgymond most "besikerülne" egy baba.... Valahogy megoldanánk!
A Párom legalább 4 gyereket szeretne... hát majd meglátjuk. :lol:
Boldog babavárást kívánok Mindenkinek! :)
brigi0923
 
 


Sziasztok!

Inez, Linda, Brigi üdv nektek!
Asiye köszike a drukkokat, ari vagy! Az ismerősöd véleménye nagyon tetszik, és totálisan ezen a véleményen vagyok én is! Csak ő valahogy jobban tudta megfogalmazni :)
Aida, nagyon vigyázz magatokra, és tessék tényleg pihizni!

Hát, akárhogyis de szép meg de jó a terhesség, nekem kicsit necces az elejétől fogva, ugyanis minden "mellékhatás" kijött rajtam, mind az első három hónapban, mind a másodikban, és most sem kíméletes a dolog. Épp a bal karomat húzza a görcs. Remélem hamar elszáll az a 10 hét. Nem azért mert nem szeretek összenőve lenni a babámmal, csak pl ma is olyan melegem volt, mintha 50 fok meleg lett volna kint, mi lesz július végén?!
Na a másik meg, hogy kezdődnek a megjegyzések, és kedves beszólások az emberektől. Pl mikor szülsz már meg???? (nem is látszik rajtam, hogy 7. hónapban vagyok, ugyanis egy hónapja látszom csak terhesnek. Előtte inkább olyan voltam mint aki becsokizott, és talált magának egy ügyes plasztikai sebészt! :) ) Ja a kedvencem... Jajj hadd nézzelek, mennyit híztál????
Na köszi, eddig tartok +8 kilónál és az érdekli mennyit híztam, nem is hogy hogy van a gyerek, vagy esetleg én.

Na de mindegy, vannak még bunkó emberek (sajna egyre többen).
Képzeljétek lehet mégsem lesz faros a babám, most két napja úgy fájnak egyes mozdulatai, hogy reménykedem abban, hogy befordult, vagy ezen ügyködik. :)

Húhh bocsika, megint hosszúra sikerültem, mostmár lelövöm magam! Jó éjt mindenkinek!

Kép

Kép
pindimano
 
 


pindimano: Szurkolok, hogy ügyes legyen a babó és jó helyre és jó irányba feküdjön!!

Én próbálok pihenni, de egész nap az ágyban sem fekhetek, megunom sajnos, így néha leülök a gép elé, aztán picit pakolászok a sok babaruha között (ami még 1-2 éve kaptam nővéremtől és most remélem hasznosítom:)). Úgy döntöttem, hogy holnap nem megyek vizsgázni, inkább pihengetek még itthon, készülök a csütörtöki szigorlatra és délután elmegyünk dokihoz, UH meg minden.

Szép napot Nektek!

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Pindimano,olyan jó neked,h már látszik a pocid!mondjuk én még 10 héttel le vagyok maradva mögötted,de már úgy várom,h legyen poci!most még olyan épp kigömbölyödött előre egy picit nagyságú!
8kilo az nagyon jó sztem,én már 5nél tartok!:D

egyébként ahogy olvashattad is, rajtam is minden nyavaja kijött eddig!

Drukk,h beforduljon a babád!!!! :wink:

Valaki tud valamit arról,h koncertre szabad e járni ilyenkor??? :roll:
Vendég
 


Sziasztok.Csak nézelődök itt a topikok között és gondoltam bekukkantok,ha nem baj.Tiszta szívből csodállak Titeket és sok-sok kitartást és nagyon sok boldogságot kívánok előre is. Azért csodállak titeket,mert hónapokig vetyengtem én is, hogy mit csináljak.Igaz én nem vagyok olyan nagyon fiatal(26 leszek),de alig egy éve kerültem új munkahelyre,amit nagyon szeretek, és még egy évem van a suliból. A munkahelyi dolog megoldódni látszik, de ez a vizsgaidőszak(nekem a jövőhéten vége lesz) nagyon taccsra tett.És ekkor döntöttem el véglegesen, hogy várok. Legalább októberig, hogy ne legyek egyszerre anyuka és diák,mert én nem vagyok elég okos, ügyes és állhatatos hozzá.Van,akiknek megy,és tök jól helyt állnak, de én nem vagyok ilyen. :cry: Ezért akartam Nektek megírni,hogy le a kalappal előttetek,és hogy nagyon szorítok mindenkiért. :wink: Puszi!
kutyafüle
 
 


Sziasztok!

Pár napja fedeztem fel a topikot, azóta be-be olvasgattam hozzátok. :-)
A 2008-ban szülünk topikban szoktam amúgy "ténykedni", de gondoltam ide is írok egy kicsit!

Szóval, kezdem az elején! Örülök, hogy van egy ilyen topik, hiszen egyre többen gondolják úgy -újra-, hogy érdemes fiatalon szülni, mert attól még semmitől nem leszünk megfosztva és semmit nem kell feladnunk miatta.
Én 27 éves vagyok, van egy 6 éves és egy 3 hónapos kislányom.
21 évesen szültem először, közben sajnos a házasságom tönkrement, a válás után 3 évvel újra férjhez mentem, február 14-én született a második gyerkőcöm :-) és mérhetetlenül boldog vagyok velük!
Soha nem bántam meg, hogy olyan fiatalon szültem, még ha az exem inkább angolosan távozott is. Mindig is arra vágytam, hogy fiatalon legyen anyuka.
Sajnálom azt, aki a karrier, pénz és ismertség miatt lemond a gyermekvállalásról és majd amikor elkezd ketyegni a biológiai órája 30-35 évesen, akkor gyorsan elkezd partner után szaladgálni - mert ugye a karrier mellett arra sem volt idő - és azonnal teherbe akar esni..... ami persze nem sikerül... :shock:
Aztán jön a lombikprogram, stb. és vagy lesz baba vagy nem. Ha nem, akkor depresszió, kiégettség, utálom-az-életet érzés következik. Ha lesz baba, akkor minden happy- vagy csak látszólag, mert hiszen szinte csak "muszájból" lett anyuka.

Úgy gondolom, hogy akkor kell gyermeket vállalni, amikor belül úgy érezzük, hogy most itt van az idő, és akkor félre kell tenni mindent - munkát, utazást, sikereket. És csak a születendő kisbabánkra kell koncentrálni, mert különben soha nem lehetünk igazán boldogok.

A 6 éves kislányom azt mondta egy alkalommal, mikor még a kisebbik a pocakomban volt, és ültünk este a kandalló előtt, párom simogatta a hasam, Viki pedig odabújt hozzánk, hogy "akinek nincs gyermeke, annak nincs is boldogsága"- hát ez volt az a mondta, amitől lefolyt a könnye mindkettőnknek, és tudtam, hogy igen, életem legjobb döntése a gyermekeim voltak és lesznek.
Még szeretnénk legalább egy babát, aztán majd meglátjuk... :wink: :D

19 évesen végeztem a sulival, nem tanultam tovább, lett munkahelyem, 21 évesen onnan mentem szülni, majd oda is mentem vissza - mondjuk ebben szerencsés voltam -, most szintén onnan jöttem el Gyedre.
Közben elvégeztem egy grafológus képzést, most pedig a 3. évemet fejezem be gyógypedagógia szakon. Szóval dolgoztam, tanulok, gyereket nevelek, háztartást vezetek - minden megy együtt és nagyon boldog vagyok!
Soha nem gondoltam, hogy ezeket a dolgokat mind együtt tudom csinálni, de a gyerekek egyben hajtóerők is! Hiszen a tanulást, munkát, mindent értük- miattuk csinálok.
sokszor nehéz és úgy érzem, hogy feladom, de mindig van egy lökés, ami előbbre visz - és ezek a lányaim, a családom.

A pénz egy szükséges rossz - ha van, akkor minden oké, ha nincs, akkor vannak bajok, de soha nem szabad feladni és nem szabad a pénz miatt eladni a lelkünket.

Nagyon igaz, amit itt olvastam, hogy egy anyuka azt mondta, lehet, hogy nyugdíjasan nem lesz sok pénzem, de sok gyermekem, unokám lesz és a szeretetben fogok fürdeni! Hát ez nagyon igaz!
Kívánom mindenkinek, hogy ebben legyen része időskorában!

Mindenkinek kellemes babavárást kívánok!

Kata

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Sziasztok :D

Csatlakozhatok? 22 éves múltam decemberben és augusztusban születik a kislányunk. Aki az első babánk lesz :D

nicike
 
 


Én is fiatalon szerettem volnamindig szülni. De már 21 évesen gyógyszert szedtem h legyen pete érésem.Bele se merek gondolni mi lett volna ha az a típus vagyok akinek a karrier a fontosabb...Szerintem ha nem foglalkoztatott volna a baba téma akkor megkockáztatom késöbb talán nem is sikerült volna...
20 évesen férjhez mentem és Hála Istennek se az anyagiak se az akarat nem állt az utunkba.Igy most ugy érzem kerek az életem és nagyon boldog vagyok.

nicike
 
 


nicike: Gratuláció a kislánykához! :D

katuci: "akinek nincs gyermeke, annak nincs is boldogsága" ez a megszólalás akár egy bölcsesség is lehetne. Mennyire igaz!!

kutyafüle: Köszi a szorítást! :) Ha jól vettem ki neked még nincs babód! Azért remélem lesz, nincs ennél csodálatosabb!!

Ma megyek vizsgálatra! Nagyon izgulok. A hormonok meg már annyira tombolnak bennem hogy ma összevesztem a párommal :( de annyira hogy magamra sem ismertem. Most hozzám sem szól! :(

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


SziASZTOK!

AIDA!

írj, hogy mi volt a dokinál!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Sziasztok!

Pindimano, Aida! Én egészségügyet tanulok.
Én is drukkolok nektek a vizsgaidőszakhoz :)

Most többre sajnos nem futja, pedig nem csak ennyit akartam írni, de jön át a barátnőm, úgyhogy mennem kell készülődni kicsit, ha elment, majd benézek, mert szeretnék rendesen olvasni meg részletesen reagálni :)
A csatlakozókat én is üdvözlöm, gratulálok a babákhoz :)

Kép
szöszke.
 
 


Tényleg, azt még mindenképp akartam, h Aida, jelentkezz!!!
Szorítok Nektek, remélem, minden rendben van, és a doki csak jókat mondott!!!

Kép
szöszke.
 
 


Sziasztok!

Aida én is szorítottam neked ma a dokihoz!
Kata, nagyon szépek a lányok, gratulálok!
Nicike, szintúgy gratulálok, és üdv itt köztünk! Kislányka neve? én is augusztusi vagyok :D
Aida, Inez, köszönöm, hogy drukkoltok, meg még mindenkinek is :) képzeljétek tegnap óta eléggé a hasam aljában érzem a csulását a drágánknak, remélem ez azt jelenti, hogy jó kisfiú volt és megfordult :) jövőhéten úgyis megmondja a dokibácsi!
Kutyafüle, nagyon ari, hogy mindannyiunknak drukkolsz, cserébe mi is drukkolunk, hogy minél előbb vége legyen a vizsgáidnak, és sikeres legyél! Októberre meg extra drukk :)
Szöszke, akkor egészségügyben téged kérdezünk :D
Ja igen, Inez, akartam még írni, hogy nemsokára neked is látszani fog a pocid, hidd el. Nekem két hét alatt lett babás pocim, előtte nem nagyon volt. Majd későbbiekben rakok fel képet, ha senki nem bánja. Koncertre kimehetsz tudtommal, ha vigyázol a pocaklakódra. A többit ő dönti el, mivel ugye már hangokat hall, az enyém a hirtelen hangos zajokra toporzékol, de lehet a tiéd bírja! Tök jó az 5 kiló ügyi vagy! ;)

És utólagosan egy kép a fiam cipőjéről, ha megengeditek :) Kép

Kép

Kép
pindimano
 
 


Pindimanó édes a pipő :D

Lilike a babuci neve, a férjem szeretné anyósom után a Melániát,Én csak abban bízom elmúlik neki :mrgreen:
Hol fogsz szülni?

nicike
 
 


Lilike, aranyos név :) van egy ismerősöm akit a fogadott lányomnak tekintek :) ő is Lili.
A férfiaknál hamar elmúlik a név kitaláció, nálunk hetente változott :)
Kistarcsán a Flór Ferenc kórházban fogok szülni, mint nagyon sokan ebből a topicból :) Teljesen véletlen összegyűltünk.
És Te hol szülsz?

Kép

Kép
pindimano
 
 


No ide is beírom:

Sziasztok!

Még most is cseng a fülemben a kőnek a koppanása, ami akkor esett le a szívemről, amikor az orvos azt mondta, hogy "Látja? Ott dobog a kicsi szív." Very Happy Very Happy
Van! Ott van! Él és virul. 1.5 cm és nagyon édesen kopácsol a kis szíve. Hematomának semmi nyoma, utána nézett az orvos a barnás folyás miatt. Semmi aggasztó jelet nem talált. Azt mondta, most teljesen normális a fluor, annyi hogy a 12. hétig ne erőltessem meg magam és hogy a férfi "nedv" tartalmaz olyan anyagokat amik vérzést indíthatnak, ezért attól is tartsuk távol magunkat egyelőre.

Azt is mondta, hogy a mai hasfájás, hascsikarás, kis hasmenéssel, akár vírus is lehet, adott rá gyogyit meg rábólintott a no-spa-ra.

Most már azért nagyon megnyugodtam! Úgy elsírtam magam az UH-n, hogy csak na. Nem semmi az első saját gyermek első önálló szívdobogását meglátni. Imádom ezt az érzést! Imádok anya lenne!! (még akkor is ha csak 8 hete vagyok az)

Szép estét mindenkinek!!

UH képet is mutatok majd holnap! :D

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Szia Aida!

Szerintem most egy egész topicnak is nagy kő esett le a szívéről a tieddel együtt :)
Tök jó, hogy minden rendben, és a kicsi szív kicsi dobbanásaihoz is gratulálok!
Sok egészséget nektek! holnap muti az UH képet :)

Kép

Kép
pindimano
 
 


Aida!

Örülök, hogy minden rendben.!! :lol: :lol:
Most már kicsit lazíts, és élvezd az anyaságot(még ha csak 8 hete is teszed) :lol: :lol: :lol:

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Sziasztok Fiatal kismamik!

Én egy "idősebb" kismami vagyok- a magam 30 évével- csak azért pofátlankodom be egy hozzászólás erejéig, hogy bíztassalak Benneteket! Én is nagyon szerettem volna fiatalon anyuka lenni, mert én tudom, milyen jó érzés, ha az anyukájára büszke lehet az ember, mert az osztályban az övé a legszebb, legfiatalabb anyuka. :lol: (az én anyukám 19 volt, mikor a tesómat szülte, 22, mikor engem )

Hát nekem nem jött össze a fiatalon szülés, mert az egyetemen még nem találtam meg az igazit, úgyhogy a baba is váratott magára. Egyetem után Pesten kezdtem el dolgozni, a munkahelyemen ismerkedtem meg a férjemmel.

Valaki írt korábban a karrier építgetésről. Itt is csak azt tudom mondani, hogy első legyen a baba, utána a karrier. Lehet okulni az én példámból is... bár én nem így terveztem a dolgot, és mint írtam a baba nem a karrier miatt váratott magára... A karrierem elég hamar ívelt felfelé, jókor voltam jó helyen, így egy év után vezető beosztásba kerültem. Lehúztam vezetőként 3 évet, aztán jött a gólya :)
Úgyhogy most megvárják a főnökeim, hogy szülési szabadságra menjek, és visszavonják a vezetői megbízásomat . De igazán nem érdekel a dolog, mert sokkal jobban vágyom egy kisbabára, mint egy főnöki fotelre! Mert többet is ér! A karrieremet meg majd újraépítem ha a gyerekek - mert természetesen többet szeretnénk :) - már nagyobbak!

Arról meg ne is beszéljünk, hogy a női test is úgy van kitalálva, hogy fiatalon sokkal rugalmasabb, könnyebben alkalmazkodik a változásokhoz, úgyhogy ebben is tiétek a pont!! :)

Szóval kedves fiatal kismamik! Ne ijedjetek meg a felelősségtől, legyetek büszkék Magatokra és a fiatalságotokra! Tök jó lesz babázni! Mindenkinek szép babavárást és mégszebb éveket a gyerekekkel!!
Vendég
 


Sziasztok!

Aida! Örülök, hogy mindent rendben talált a doktorbácsi :)
Bejci! Annyira igaz amit leírtál... :) Nekem is sokan mondják, hogy miért nem bulizok, szórakozom, még előttem az egész élet, ráérek családot tervezni... Hát én nem így gondolom....
De most sietnem kell, mert déltől vizsgázom.... :?
Szép napot Mindenkinek! :)
brigi0923
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy betörök, de megmaradt pár szem Gravidám, talán 10-15 db, májusi a lejárata,aki kéri, annak ingyen odaadom.
Viszont csak személyesen Budaörsön, mert a posta sokba kerül, és messze van tőlünk, nem érné meg senkinek. Érdeklődés priviben.

Üdv: Athiz
athiz
 
 


Aida! Örülök, hogy minden rendben volt a dokinál! Gratula a szívdobbanáshoz! Gondolom, hogy nagy kő esett le a szívedről! :D
Vendég
 


Sziasztok!

pindimano írta:Szerintem most egy egész topicnak is nagy kő esett le a szívéről a tieddel együtt :)


Igen, ezzel teljesen egyetértek :) Nagyon örülök, h rendben vagytok, Aida, és kíváncsian várjuk a sztárfotókat ;)

Pindimano! Nagyon aranyos a kiscipős kép :) Kérdezzetek bátran, bár azért nem ígérem, h mindenre fogok tudni válaszolni :D

Kép
szöszke.
 
 


Sziasztok!

Az UH "sztárfotók" :D
Kép Első UH vizsgálat (5+1)

Kép Második UH vizsgálat (8+1)

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Aida! Nagyon jók a képek, simán lehet látni a különbséget is :) ..
Gratulálok!! És még egyszer - szuper, h minden rendben van ;)

Kép
szöszke.
 
 


Sziasztok!
jók a képek :D
Én a Sote I.-en fogok szülni. Valaki még aki ott szül?

Kismamik segítsetek,akik már átélték ezt.
A baba pénteken szét rugott,kb 8-10 órán keresztül aktív volt.Gondoltam is h másnap nyugi lesz,de nem csak h másnap,hanem azóta se rugott meg.Érzem h mocorog néha(bár nem sűrűn),de egyáltalán nem rug!Mennyire normális h igy lelassult a mozgása?Hirtelen?

nicike
 
 


Sziasztok!

Először is Nici! No para, a babák is frontérzékenyek, mint oly sokan! Ezért van, hogy nem olyan aktív a bébid. Nekem van, hogy csak a csuklásából érzem, hogy itt van :) máskor meg ugrabugra és hasátformálás egész álló nap! Szóval csak nyugika!

Aida! Most irigyke vagyok (mint sokszor :D ), nekem ilyen picur kép nincs Krisztiánról! De felbuzdulok és én is felrakok :D
Na jó ebből az egészből csak annyi a lényeg, hogy gratulálok, szépen fejlődik a kis picúr a hasadban!

Szöszke, köszike, a dicséretet :) Apuci már a kulcstartójára akarta felrakni a cipellőt, de mondtam, hogy szegény gyerek már most elkobozzuk a cuccait és még meg sem született :) így most nálam van a gépen díszeleg. :D

Brigi! Hogy ment a vizsga???

Bejci! Noss igen, teljesen egyetértek azzal amit írtál, és köszike, hogy benéztél ide hozzánk!

Na tényleg, ha nem bánjátok megmutatnám én is a töpszlimet! Kép

Remélem jól vagytok ebben a randa időben!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Szia Pindimano! :D
Köszi a nyugtató sorokat. Csak azért féltem mert 5 napig még nem csinált ilyet. És éjszaka is sokat forgolódtam de meg se moccant .és azért éjszaka álltalába 10 megfordulásomból 2 nem szokott neki tetszeni,de minimum ő is áthelyezkedok.Most éjjel meg semmi :( Aztán reggel van pár pici szöszmötölés ott bent,de olyan jó lenne ha lerugná a vesém :)

Kép Mi pici lányunk :)
itt 22 hetes 4 napos volt :)

nicike
 
 


Édes a babuciról a kép, hány hetes volt mikor a sztár fotó készült ? :)

nicike
 
 


Nagyon édi a kicsilány, szép pofikája volt már 22 hetesen :)
A kép 25 hét 4 naposan készült a fiúnkról. Itt még csak 840 grammos volt :) azóta nagyobb lett csöppet :D

Kép

Kép
pindimano
 
 


Pindimano, Nici! Nagyon édesek a képek :)
Remélem tudjátok, h mennyire irigyellek benneteket ;) nagyon szeretnék következőnek egy pozitívat tesztelni .. reménykedem!

Nici! Tök édes volt az "olyan jó lenne ha lerugná a vesém" megszólalás :D én most perpillanat úgy érzem, mintha vki ki akarná szúrni a gyomromat, nagyon szar :?

Kép
szöszke.
 
 


Sziasztok!Én egy Szegedi 14 hetes kismama vok!Gondoltam felregisztrálok ide hozzátok és sok jó dolgot megtudok tőletek!
mné zsuzsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: