Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok!Elméletileg május.9.az én napom :lol: Első babámat várom25 éves vagyok.Sajnos tavayl volt egy vetélésem,így kicsit előfigyázatos a dokim!Remélem nem lesz most gond!

Ma reggel torokfájásra ébredtem...délutánra 38 fokos lázam lett.DE!Reggel csináltam egy +++tesztet!!A doki megnézett és 5 mm petezsákot látott!!!Mindjárt teszek képet is!Még csak halkan örüönk.Kb 2 hét múlva megyek vissza,akkor remélem már szívhang is lesz.Lázam már nincs,voltam háziorvosnál is.

Ja amúgy 4x1 utrot kell dugdosnom,3x magneB6,vitamin.És pihi ezerrel míg meg nem gyógyulok teljesen!Nagyon remélem h minden rendben lesz.Többet tenni nem tudok érte :lol:

Kép

annus11
 
 


Sziasztok!
Köszönöm baráti üdvözlést és a segítséget.
Többen írtátok én is csatlakozom, csak pozitív gondolkodás a baba egészségével kapcsolatba.
Védőnőhöz, ha jól tudom legalábbis a lányommal úgy volt, első orvosi vizsgálatkor kaptam egy papírt, ami igazolja a terhességet és avval kellett hozzá menni. Ott megkaptam a kiskönyvemet, amit minden vizsgálatkor magammal kellett vinnem. Szerintem ez most is így van. Doki úgy is mondja.
Én kb. 3 hét múlva megyek hozzá, nem sietek, akkor már látszik minden.
Vigyázatok magatokra és picike "babszemre".
Timi

Kép
Kép
btimi77
 
 


Mozza: én a Szt Imre kórházban szültem. A szülészettel maximálisan elégedett voltam, az alternatív szobában vajúdtam, kádban. Aztán egy szomszédos szülőszobában szültem, majd vissza az alternatívba. Igaz, volt fogadott szülésznőm is. A gyermekágyon, mikor én szültem, kétágyasak voltak a szobák, de hallottam, hogy azóta tömegek vannak és beraktak még egy ágyat. De két szobához van egy fürdőszoba. Szerintem a körülmények kulturáltak, de a csecsemősök kissé elfoglaltak, első babásként én fogadnék csecsemőst is, hogy segítsen és figyeljen oda rám pluszban. Nincs összehasonlítási alapom, de a már említett unokatesóm az Istvánban szülte az első fiát, a másodikat pedig az Imrében. Azt mondta, hogy a körülmények az Imrében fényévekkel jobbak, de a babák érdekére jobban figyelnek az Istvánban. Igaz, az Imrében viszont az anyákkal sokkal türelmesebbek szerinte. Összefoglalva azt mondta, hogy az István inkább bababarát, az Imre inkább mamabarát. De mindkettőben természetesen rooming in van. Ja, és még annyit, hogy az Imrében elég sok az alternatívoskodó orvos, vagyis ha szeretnél, tudsz beavatkozásmentesen szülni. A szülésznők meg mind nagyon jók a gátvédelemben. Én az első gyerekemet is gátvédelemmel szültem, nem kellett gátmetszés, és szülés után ugyanolyan fitt voltam, mint előtte.

Kép
Kép
tinu
 
 

 
 

Annus!
üdv! :lol:
remélem gyorsan kilábalsz ebből a nyavajából :roll:
most biztos minden a legnagyobb rendben lesz :wink:
Vendég
 


Huuu,hogy bírjátok ki uh nélkül...mondjuk lehet én is vártam volna,de nekem muszáj volt hamar mennem.De már ez is megnyugtató volt h láttam a kis Maszatomat :lol: Ami télleg csak egy maszat még :lol:

Látom Vicus 5 nap és uh!Te már bizti látsz dobogó szivecskét!
Én úgy tudom ha erről van papír akkor télleg lehet menni a védőnőhöz!

Mindenkinek sok sikert!!!!

Jó hogy van itt rutinos anyuka is....én csak a rokonokkal,ismerősökkel babázok...de az azért más kicsit :wink: :lol:

annus11
 
 


Sziasztok !

Bocsi, hogy zavarok.
Van egy hordozókendőm eladó.
Kék színű és annyit volt használva, hogy kivettem a csomagolásból.
5000 Ft de alku képes vagyok.
Ha érdekel akkor küldök róla képet is.
Küldj privát üzit ha érdekel.

További szép napot mindenkinek.
20200310173350
 
 


Szia annus, gratulálok :lol:

Én is csak 10-ig bírom ki a doki nélküli állapotot, 10-én már megyek, akkor leszek elvileg 5+5, aztán meglátjuk amúgy mennyi idős a tesó :lol: Izgi lesz ez a tavasz :lol:
Vendég
 


Panndi!

10. nincs is messze!!!Akkor lehet h már nálad is lesz szívhang....főleg ha nagyobb is a baba mint számolod!

annus11
 
 


Hát majd kideürl, Zsófi kisebb volt végig egy héttel a számított koránál, túl is hordtam, úgy indították a szülést, kíváncsi vagyok, most mi lesz :)
Ma már jobban vagy?
Vendég
 


Köszi,ma már jobban vagyok!Kezd viszatérni az étvágyam is,ez már jó jel!Ma még kúrálom magamat...jó lenne ha holnapra kutya bajom se lenne...leszámítva a terhességi tüneteket :lol:

annus11
 
 


Szia Annus!
Üdv! Én is az első babámat várom (első pozitív teszt, első terhesség, első unoka a családban, szóval minden az újdonság erejével hat). Lehet, hogy éppen ezért picit 'túlaggódom' magam és minden egyes új jelre rácsodálkozom, vajon normális-e az. :)
Tinu! Köszi az infókat, a Szent Imréről én is jókat hallottam. A Kútvölgyiben gondolkozunk még.... (sajnos a nőgyógyászom, akihez egész életemben jártam, nyugdíjba ment és már csak nagyon ritkán a magánrendelőjében fogad).
Telkiről hallottam még jókat, de az azért kicsit megrémített, hogy ha vm. komplikáció lép fel, akkor a Jánosba szállítják a kismamit....
Szép napot!

Kép
mozza
 
 


Úgy látom mindenki pesti!Ez tök jó!
Én a SOTE IIben fogok...elméletileg.A dokim ott van ugyanis.De én a magánrendelőbe járok hozzá.Mellesleg 5 perc séta innen a kórház,talán így megúszom az itthonszülést :lol:

Mozza!
Szerintem minden jel normálisnak mondható,nyugi!Még én is rácsodálkozom,pedig már éreztem egyszer ezeket a tüneteket....

Van oylan aki már hányós?Nekem hányinger szokott lenni,de még sose hánytam...inkább émelygésnek nevezném,főként ha éhes a maszatkám :lol: Tiszat apja,már most kis zabagép :wink: :lol:

annus11
 
 


Mozza: hát ha pl. koraszülés van, vagy a babával van valami, akkor az Imréből is átszállítanak, mert nincs a kórházban csecsemőintenzív, vagy mi. Mondjuk a Telki nekem kicsit drága lenne, mert még ha adok is pízt a szülésznőnek, orvosnak, akkor is olcsóbban jön ki, mint egy teljes egészében magánszülés. Bár nem tudom, hogy a vizsgálatokért külön kell-e ott fizetni, vagy benne van a szülés árában? Mert ugye én is magánba járok, és a terhesgondozásért így is, úgy is fizetek. Igaz, a laborokért nem.

Kép
Kép
tinu
 
 


Én Zsófival is csak a 7. héttől hánytam, még van egy kis időm :lol: Vele öt kilót fogytam az elején, remélem, most nem fogok :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Úgy tűnik, nálunk is a május 9. a befutó. Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha még lehetséges...
hunccutka
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ha nem gond, csatlakoznék én is hozzátok.
28 éves vagyok, első babót várjuk, ha minden igaz, május 1-re! :D :D
Nem volt kimondottan "tervezett" baba, de nagyon örülünk neki... :lol:

Zsüci (aki Viki) 5+4
zsüci
 
 


Tök jó, egyre többen leszünk :)
Vendég
 


Igen, úgy tűnik tele lesznek a szülőszobák májusban... :D :D
Van valaki rajtam kívül, aki az Imrében tervez szülni, vagy esetleg már van tapasztalata előző picúrral?

Kép
zsüci
 
 


Zsüci: az oldal tetején már írtam erről. :) Milyen tapasztalat érdekel?

Kép
Kép
tinu
 
 


Zsüci, Huncutka!
üdv :P

nekem még nincs szinte hányinger se 8) , remélem így is marad, a gyomrom ég gyakrabban :roll:

és én nem vagyok pesti! :shock: :lol:
Vendég
 


De jó, egyre többen leszünk! :)
Telkiben fix díjat kell fizetni (amiben benne van az összes vizsgálat- nem csak a kötelezők, a szülés- külön szoba 4 napra, +a férj is ott alhat)- és valóban elég drága, fél millió min. ( ha császározni kell, az kb. 150 000-rel több), bár nálunk a férjem biztosítása fedezi, ( +zsebbe így meg nem kell semmit adni)
Annus! Hányingerem nekem is van, sőt én szédelgek is közben, nagyon ritkán ( 2naponta 1-szer) konkrétan nem csak az inger jön.... :oops:

Kép
mozza
 
 


Ja, én sem vagyok pesti, de mellette lakom és Pesten szültem :lol:

Én Zsófit az ÁEK-ben szültem, akkor a Szabolcs utcában volt a szülészet, de engem a körülmények nem izgattak, így is szép élmény maradt :D A dokim ott volt, Zsófi reggel öttől éjfélig velem volt, nekem jó volt így :)
Vendég
 


Pandi: látom, ma Zsófi extra korán kelt. :P Elkiabáltam a múltkor, és két napja Tünci is 6-or kel, nagyon nyugtalanul alszik. Lehet, hogy most sok foga jön egyszerre, mert abban le voltunk egy kicsit maradva és most behozza.

Kép
Kép
tinu
 
 


Üdv az újaknak!!!És hajrá május 9!!!Dokihoz mikor mentek?

Én kezdek gyógyulgatni,ma már alig fáj a torkom.De 2 éjjel is olyan nehezen aludtam el...meg iszonyatosfejfájás volt...

Ha gondoljátok lassan lehetne táblit csinálni!Ha nincs rá más jelentkező,szívesen elvállalom!

annus11
 
 


Annus: szerintem még várjunk a táblával, hadd gyülekezzünk. MÉg mindig csak május elejénél tartunk. :) További jobbulást!++++++

Kép
Kép
tinu
 
 


Szerintem jöhet a tábla, legfeljebb folyamatosan bővítjök, de Annus, ha vállalod, döntsd el Te, elkezded-e. Én a dokit megvárnám a táblába kerüléssel :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Gratula minden májusi babásnak!
Én is szeretnék csatlakozni, várhatóan május 7-i időponttal.
UH jövő csütörtökön, addig csak izgulok. Első baba :-)
sagittarius
 
 


Szia!!!

Gratula a babához!

Oké,akkor még várjunk 1-2 hetet a táblival.Addig gyűlünk,meg lezs mindenkinek szép szívhang is :lol: Aztán persze bővítjük ha jönnek még :lol:

annus11
 
 


Jajj,de sokan vagyunk!De jó!!!!
Üdv az újaknak.Na ma voltam magint dokinál,és hivatalosan is közétek tartozom már. Egy héttel "visszaminősített" a hosszú ciklus és a méret miatt,ahogy gondoltam is egyébként,és május 1-re írt át. 17mm volt a petezsák,és látszott a szikhólyag is.Azt mondta minden szépen fejlődik,ne aggódjak.Két hét múlva kell visszamenni "szívmozgásért". :lol:
kutyafüle
 
 


Sziasztok!
Üdv minden újnak. :D Én sem vagyok Pesti. Tatabányán lakúnk, de az első terhességemnél Pestre jártan a Sz. Istvánba. Végén nem ott szültem. Sok minden közrejátszott, akit érdekel, majd mesélek.
Nekem sincs hányingerem csak nagyon álmos vagyok. Hát a lányom mellett nem lehet aludni. Általában este tíz után alszik el és reggel 6 kor már fent van. Eddig evvel nem is volt gond, mert du. aludni szokót kb. más fél órát. De ma ez sem megy, nem akar aludni én meg majd összeesek.
Megyek is hátha sikerül elaltatnom lehet akkor meg este nem fog…
Timi

Kép
Kép
btimi77
 
 


Sziasztok újra!

Tegnap voltam dokinál, kaptam hormonpótlást, mert pecsételtem néhány napot. Most két hét pihi van, aztán kontroll. Remélem minden rendben lesz, nagyon sokat vártunk erre a kis tökmagra...

annus11, én is a SOTE II-höz tartozom. Neked ki az orvosod?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
hunccutka
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ma még ki sem láttam a munkából... :evil:
De jó, hogy ilyen sokan vagyunk... :D :D
Tinu, igen, kösz, tegnap este volt időm végigolvasni mindent, és megtaláltam az Imrés hszedet. Egyelőre minden kérdésem megválaszoltad... :D
Mindenki jól van? Nálam ma reggel beköszöntött Kisvuk, de olyan hirtelen, hogy ha már éppen úton vagyok a kocsiban, biztosan lehányom a szélvédőt... :oops: :oops: (bocs a vulgaritásért, de ez van) pedig reméltem, még kibírok pár hetet e nélkül...
Jövő hét szerda UH! Valójában két hete már voltam (mivel az előző terhességem méhen kívüli volt sajnos) :cry: , akkor 8 mm-es petezsákom volt, méhen belül! :D :D Alig várom a jövő hetet!!!!

Bocs ha hosszú lettem...

Kép
zsüci
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok.Kedden megyek az orvosomhozz és remélem mindent rembe talál.Már nagyon várom.
Már van egy kislányunk Eszter és két éves volt juniusban.

Andi
andi1979
 
 


Sziasztok! :lol:

Andi, Sagittarius! üdv nektek is :P

szépen gyarapszunk :D

tábli jó ötlet, Annus ha van kedved csináld, én nem értek hozzá :oops: :roll:

Zsüci!
sajnálom hogy Vuk megjelent nálad :?
neked is volt méh.kiv-d? :roll: nekem 2 is.... :(

Kutyafüle!
grat a 17 mm-hez :wink:
Vendég
 


Kutyafüle!!

De jó!Huuu de nagy már :lol: Szívhang még nem volt?Ez hasi uh volt?Nagyon sokat nőtt 1 hét alatt!!!

Szia Andi!
Üdv itt!Neked mekkora a terhességed?Tesó hogy fogadta a hírt?

Télleg,akinek már van gyereke,elmondtátok már nekik?

Zsüci!
Hányinger az nálam is van...de vuk még nem látogatott meg!Bár nem lepődnék meg ha igen...

annus11
 
 


Szia Annus!
Azt mondta, hogy két hét múlva lesz.Akkorra hívott vissza,és vinnem kell videokazit is,mert kapok felvételt. Igen hasi volt. Azt mondta hűvelyin már biztos látszana a baba is,de egyrészt neki nincs,másrészt a kórházban sem csinálja ha nem muszáj,mert szerinte annak a jóval nagyobb frekvenciája nem tesz jót. Hát orvosa válogatja szerintem. De a szikhólyag már látszott.És annak én is borzasztóan örültem,hogy szépen és gyorsan nő.
Vuk szerencsére még nem volt.Émelyegni fogamzás után 2,5-3 étig émelyegtem,most az sincs.Igazából én nagyon jól vagyok,csak lustább és fáradékonyabb.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Kutyafüle!

De jó!!!Videót is kapsz?Én meglepődtem h kaptam képet...mondjuk magándoki,de akkor is meglepő volt :lol:
Hát remélem h akkor rám is ez vár!Én is kb a fogantatástól kezdve émelygek...ennek ugye 3 hete,tehát akkor szépen elmúlhatna :lol: Na akkor bizti azon paráznék h baj van....
Aha,hát igen.Vannak különbségek az uhk között..a lényeg h minden rendben van!
Amúgy nekem hüvelyi volt,a másik terhességnél is csak azzal néztek mindig.Alig várom a hasi uht :roll:

annus11
 
 


Biztos a tiéd is ad.Vigyél magaddal egy kazit,és mondd neki.Akkor azt csak beteszi és felteszi rá a felvételt.Nem hinném,hogy nagy erőfeszítés lenne. Nekem azt mondta ezentúl minden vizsgálatra vigyek.
Amúgy annyira aranyos a doki,annyira szeretem!!!!!!

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Sziasztok :)

Képet én is kaptam mindig kérés nélkül Zsófiról :D
Mi elmondtuk, de hát nincs még egy éves, nem érti, majd fokozatosan megérti, ahogy nő a hasam. Bár még szüléskor is pici lesz :lol:

Na megyek, ma vizsgázom :evil:
Vendég
 


Hajró Panndi,ügyes legyél!!
Én hétfőn kinyírom egy kollégámat.Lányok,olyan vacakul lettem mára a légkonditól.....Torokgyulladásom van,meg szerintem hőemelkedésem.De gyógyszert meg ilyan megfázásos csodaszert nem merek bevenni,így iszom a mézes teát meg bekentem mentolos cuccal a nyakam és várom a gyógyulást.Kértem direkt pénteken,hogy ne kapcsolja be,és ne ennyire(sőt ény egyszer le is kapcsoltam).De csak ment.Fel sem vette,hogy kardigánban mászkáltam annyira fáztam.Én még baba nélkül sem bírom a légkondit,tavaly is nagyon beteg lettem tőle.De mit számít az!!!!!A baromnak nem árt!!!Csak attól félek a babának igen. :(

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Kutyafüle!
szegényke :( , egyél sok c-vitamint is, meg szopogatós cukorka is mehet, ne aggódj, a babának nem lesz semmi baja :)

Annus!
te már meggógyultál teljesen? :roll: 8)

Panndi!
drukk :D
Vendég
 


Kérdeznék valamit!Szerintetek nem ártok a babának,ha tartós szinezővel(1,9%-os) befestem a hajam?Nekem eredetileg szőkés vörös,de feketére!!!van fstve.3 hetente kell,mert egyébként botrányosan nézek ki.A doki szerint nyugodtan lehet.Ti mit tudtok róla?

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Kutyafüle!
szerintem nyugodtan fesd, én is festem, én is feketére! 8) bár most mát tetettem bele barna melirt, szóval kezdek visszabarnlni, de a fodrászom azt mondta, semmi baj nem lehet belőle terhesen sem.
max.csk a min.hatóidőre hagyd rajta :wink:
Vendég
 


Tényleg??Te is feketére fested?? Nekem is ezt mondta a fordász!!!Meg ajánlotta ezt a szinezőt,hogy ez ammónia mentes,így belélegezni sem lélegzem mérges gázokat, és 25 perc után,mint a huzat mostam is le. Hát énnálam egy megoldás van:tüsire levágatni a 4 hetes lenőtt hajat.De az nagyon drasztikus lenne,de ha a babáért kéne,akkor akár kopaszra is. :lol: Persze,ha nem muszáj.... Mikor mész Vicuska orvoshoz??Láttad,hogy ugyanannyi naposak vagyunk?

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Lassan én is meggyógyulok,már egész jó a torkom.Viszont az allergiám is előjött egy kicsit,pedig egész évben se híre se hamva...remélem h nincs odabenn baj,de ezt csak 1,5 hét múlva tudom meg....

annus11
 
 


Sziasztok!
Kutyafüle! A hajfestés témára én is rákerestem. A lényeg, lehet festeni, de csakis jól szellőző helyen. Nem a felbőrön felszívódó ammónia lehet káros, hanem a gőz (nemcsak az ammónia), amit belélegzel közben. Szóval nyitott ablakoknál csináld és akkor nem lesz tőle semmi baja a babának. Ez igaz a körömlakkozásra is. Csak nyitott ablakoknál szabad!
Engem a szoláriumozás is érdekelt, lehet-e terhesen stb. Amit általánosan minden dokinál a válasz: Lehet, de mértékkel (ami általánosan is ajánlott). Sok helyen olvastam, hogy felmelegszik a magzatvíz ( persze nem a mostani stádiumban :) )....nincs alapja. Rád lehet káros hatása, ugyanis ilyenkor a kismama bőre érzékenyebb és májfoltok alakulhatnak ki.

Második babás kismamik!
Ti használtatok valamit a terhességi csíkok (striák) ellen? Ha igen, akkor mit? Használt?
Mikor kell elkezdeni?
Még egy kérdés:
Uszodába lehet menni terhesen? ( az esetleges fertőzések miatt kérdezem)

By the way, hogy vagytok? Én szédülök folyamatosan és hányingerem van.... :oops:
Még 10 nap és megyek a 2. uv-re! :D Remélem lesz már szívhang.

Kép
mozza
 
 


Sziasztok!

Vizsgán túl, elvileg sikeres :)

mozza: én DM-es babylove-s olajat és krémet használtam, amint megtudtam, hogy babát várok, és nincs egy darab csíkom sem. Nem mondom, hogy amiatt, de most is használom :lol: Amúgy sok minden számíthat, én kevesebb, mint 9 kilót híztam a terhesség alatt, állítólag attól is függ.

Megyek, mert holnap reggeltől estig suliban leszek, még Zsófizom, amíg tudok :lol:
Vendég
 


Mozza!
Nekem is a DMes baby love van,abból azt hiszem van olaj és krém is.Ennél drágábbat nem érdemes venni,mert lehet h az utolsó héten kezd el megrepedni....ezt nemlehet tudni.Télleg számít a felszedett kiló is,h milyen gyorsan jön fel az a pár kiló és természetesen az egyéni adottságok.Vki semmivel nem keni magát és megússza a csíkokat...ez van :lol:

Amúgy én se vagyok túl jól...még most múlik el a torokfájásom is,kicsit még köhögök.Mellette nem igen tűntek fel a terhesség tünetei...anélkül is szarul voltam.Ma viszont ismét hányinger :roll: Néha szurkál a hasam ahogy a szalagok feszülnek...de a magnézium sokat segít.Vuk még nem volt(ezt le kéne kopogni)
Ja és én is kb 10 nap múlva megyek dokihoz.Nálad bizti lesz szívhnag!!!!Remélem már nálam is....

annus11
 
 


Panndi!
Nekem is elkezdődött a suli....Persze a férjem szerint nem kéne bejárni...azrt arra a pár kötelezőre csak bemegyek....

annus11
 
 


Sziasztok!
Jó reggelt!

Én rémesen aludtam, megviselt ez a hirtelen hőmérséklet csökkenés. nálam a pocakszúrkáláson kívül nincs semmi tünet egyenlőre, aggódom is miatta rendesen.

Nálunk két év várakozás után érkezik a baba, az alacsony hormonszintem miatt duphastont kell szednem, és a következő két hétben szigorú ágynyugalomra vagyok utasítva. Lassan telik az idő, és sok az aggodalom bennem, de bízom mindenképp...

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
hunccutka
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: