Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok ùjak és "règiek", mi hétvégén sok mindent csináltunk, nagybevásárlás, takarìtás, sütés, főzés, vendégeskedés. Nekem osztálytalálkozòm is volt, ùgyhogy nem unatkoztam :D Annnnnyira álmos vagyok mindig, hogy bárhol, bármikor el tudnék aludni :) Èn is dolgozom, ráadásul egy hete írtam alá a szerződést, gondolom mennyire fognak örülni, de hát az élet ezt osztotta ;) Èn szerdán megyek uh- ra, már eszméletlenül várom :)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok ùjak és "règiek", mi hétvégén sok mindent csináltunk, nagybevásárlás, takarìtás, sütés, főzés, vendégeskedés. Nekem osztálytalálkozòm is volt, ùgyhogy nem unatkoztam :D Annnnnyira álmos vagyok mindig, hogy bárhol, bármikor el tudnék aludni :) Èn is dolgozom, ráadásul egy hete írtam alá a szerződést, gondolom mennyire fognak örülni, de hát az élet ezt osztotta ;) Èn szerdán megyek uh- ra, már eszméletlenül várom :) Jah, a vendégségben majdnem lebuktunk... Pacalt főztek és nagyon nem tetszett az illata... Alig bìrtam ki, hogy ne dobjam ki a taccsot :D

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Megint 2x kúldte el. Utálom a telefonomat...

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 

 
 

Az elsőből úgyis lemaradt egy kicsi :lol:

dabida
Németország
 
 


Sziasztok! :) En holnap megyek dokihoz, akkor leszek 5+3 napos, nagyon kivancsi vagyok, hogy lat e valamit. Ennyi idosen petezsakot ugye mar lat? :)
juli707
Szombathely
 
 


Dabida, igaz :D Aranyos vagy, hogy mindkettőt elolvastad ;)

Szia Juli, üdv itt! Igen, lesz már zsákocska :)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Pénteken délután és szombat délelőtt tanulni voltam, aztán téli tüzelőt vágtuk-raktuk el és takarítottunk fel utána (én inkább a gyerkőc altatását és a takarítást csináltam, apuci csúnyán néz, ha rosszat csinálok :) )
Most meg a Geri őszi-téli ruháit válogatjuk ki, így egy kisebb méretű turkáló van a szobában. :)

Aki a héten megy dokihoz sok sikert, izgulok értetek, mert én még két hét múlva megyek.

Az új pocaklakót ki milyen neműnek álmodta meg illetve szeretné? :)

Kép

Kép
katus85
 
 
 


Nálunk a férjem fiút szeretne, mert az előző házasságából már van egy nagylánya. Viszont én vhogy lánynak érzem. Bár nekem teljesen mindegy, csak egészséges legyen ;-)
Ha fiú lesz, akkor az ő nevét kapja, amivel én nem vagyok 100%osan kibékülve, én azért elkezdtem nézelődni más név után. De lány nevet tálaltam! :lol:

dabida
Németország
 
 


Jadey! Persze, hogy elolvastam! Minden betűt elolvasok itt! Tiszta lázban vagyok! :lol:

dabida
Németország
 
 


Sziasztok! :) Én valahogy úgy érzem hogy kisfiú lesz:) Persze lényegtelen a neme, az egészség a fontos ;) Ki mikor indul orvoshz?
juli707
Szombathely
 
 


Szia Juli! Nekem még egy örökkévalóság :-( csak jövő héten hétfőn. Viszont remélem akkor már a szívhangját is hallhatom ;-)

dabida
Németország
 
 


Sziasztok! Ez lehet pozitív teszt? Alig hiszem el, pedig már van két gyerekem, de nagyon várjuk a picurkát! :-)

kati76
Sződ
 
 


Hol a képem? Pedig feltöltötte....

kati76
Sződ
 
 


@dabida:


nekem is úgy lett volna, hogy 22-én megyek, de nem bírom ki. Meg szeretném tudni, hogy jó helyen van! Meg kíváncsi is vagyok ;)
juli707
Szombathely
 
 


Mi csak 30-án megyünk dokihoz...elméletileg 7 hetes leszek addigra. Számításaim szerint máj.19 a nagy nap.
Első fiúnknál máj.18 volt...végül 28-án érkezett. :)

Direkt nem megyek előbb dokihoz. Második fiúnknál nagy stressz volt az eleje. Hetente jártunk vérvételre, uh-ra...korán mentünk...azaz később fogant, nem félidőben!

Nem árulok el titkot, hogy nekünk minden vágyunk egy kislány! Alkalmaztunk pár praktikát ennek reményében. :)

Kati! A képedet nem látom...de a halvány csík is csík ;)

Kép
helgus22
 
 


Sziasztok! 
Én is csatlakoznék.Van már egy kisfiam,ő októberben lesz 2 éves.(Amíg ezt írom éppen a hátamon ugrál)
Ma nem kellett megjönnie,csináltam egy tesztet és pozitív lett :) 
Augusztus 31-től nem védekezünk,szóval gyorsan összejött,csak minden legyen rendben.November 25-én jár le a szabim,amit a gyed után kiveszek és utána tp-en lennék,hogy a kisfiam is itthon maradhasson velem.Házfelújítás kellős közepén járunk,pár hét és költözünk.Remélem,hogy már a második születésnapot ott ünnepelhetjük.
A cél dátumom pedig május 23 :) 


Lilypie Premature Baby tickers
puszedlibubbles
 
 
 


Üdv...halk gratula!

Ezt jó, h írtad. Tehát táppénz+gyes.
Én is így tervezem, bár az én kisfiam szerdán lesz 2 éves. Korainak érzem a táppénzes bejelentkezést. Úgy gondoltam, h 12 hét körül felkeresem a munkáltatóm, h szabira mennék, majd pár nap után táppénzre.
Így jó szerinted?

Kép
helgus22
 
 


@helgus22:
Hogy tudom feltölteni a képet telóról?

kati76
Sződ
 
 


Sziasztok, 

Csak egy gyors bejelentkezés. Ma reggel kiderült, hogy a múlt heti pajzsmirigy eredményem katasztrófa lett, annyira elkeseredtem, rögtön felhívtam a klinikát, ahol olyan aranyosak voltak, hogy azonnal kaptam időpontot. Ellógtam egy órára a munkahelyemről délelőtt és szerencsémre az endokrinológus egyben szülész- nőgyógyász is és megnéztük ultrahangon, hogy minden rendben van-e :) Úgy tűnik igen, nagyon cuki volt, ahogy vert a szivecskéje :) Kaptam extra gyógyszert, remélem nem lesz gond... Szerdán megyek a nőgyógyászomhoz is. 

Gratula minden újnak!!!

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Helgus!Akkor Te most gyesen leszel?
A szabadsàg kivételét 30 nappal előtte kell jelezni.Én nov 9-én tölteném a 12.hetet,nov 25-től lennék tp-n.Persze ezek mellett jár a gyes is.
Okt13-tól leszek szabin,ezt intéztem ma. :)
Bendével tp-n voltam már az elejétől(kb7 hetesen).

Lilypie Premature Baby tickers
puszedlibubbles
 
 
 


Jadey!De jó,hogy Te már láthattad! :)
Minden rendben lesz ;)

Én egyébként pharmatron matruellet szedek már pár hete.Ebben omega3 is van.
puszedlibubbles
 
 
 


@kati76:
Huh...sajnos nem tudom! Képet még nem töltöttem fel.

Kép
helgus22
 
 


@puszedlibubbles:
Köszi az infót! Igen...szerdától leszek gyesen.
A munkáltatómmal biztosan nem beszélek addig, míg a 12.hetet be nem töltöm. Akkor majd tájékoztatom a terveimről. :)

Kép
helgus22
 
 


@jadeybenyjaz:
Jajj de jó neked, h láthattad! Örülök, h minden rendben a picivel! A gyógyszert meg legalább beállíják ;)

Kép
helgus22
 
 


@puszedlibubbles:
Lemaradt...ismét kapható ez a vitamin? Egy időben nem volt forgalomban.
A Ladeevitben is van omega-3. Azt szedtem én anno. Most a Hippet kóstolgatom.

Viszont plusz vasat tuti kell szednem. Eddig mindig kellett kb félidőtől.

Kép
helgus22
 
 


Kapható! 2 éve én Elevitet szedtem,de az egyik bnőm ezt szedte.
Nekem is kell szednem majd vasat,alapból vashiányos vagyok.Szülés után pláne rosszul voltam.
puszedlibubbles
 
 
 


Sziasztok Csajok! Gratulálok mindenkinek!!! Szeretnék átigazolni hozzátok, mivel eddig az áprilisiak táborát erősítettem, mert nem volt májusi topic, annyi eszem meg nem volt, hogy indítsak. :) Ma voltam elősször dokinál, bár már legalább 3 hete tudom, hogy lakik valaki odabent, de feleslegesnek tartottam előbb menni. Holnap töltöm a 6. hetet, olyan május 10.-ére várható a kismanó. Minden rendben egyenlőre, de majd 3 hét múlva ismét megyek, mert még szívhang nem volt csak egy 18mm-es petezsák. :) Magamról: 33 éves vagyok, jelenleg már gyesen a szintén 2 éves kislányommal. :) Bár most szept.22-től elméletileg már szabin vagyok és nov.2-től ismét dolgozom, de persze ha minden jól megy akkor tp. Nekünk Ő is tervezett baba, így már előtte jócskán elkezdtem szedni a folsavat, magnéziumot, kálciumot és mióta meg volt az első pozitív teszt, azóta a Ladeevitet is, ezt szedtem a lánykánkal is. Bár elég hányós vagyok tőle, úgyhogy lehet váltás lesz. :) Vasat az elsőnél nekem is kellett szednem, szerintem ez most sem lesz másként. Ritka akinek nem kell. :)

Lilypie Pregnancy tickers
zsuzsmi
 
 


Gratula zsuzsmi! Akkor ma nagyon szuper napod volt! Nagyon izgi!!!

Olyan kérdésem lenne...senki sem szoptatja már a 2 évesét?
Nálunk még napi 2-3* előfordul. Egyenlőre nem tapasztalok görcsöket, semmit. Mindenképpen megkérdezem majd a dokimat. Arra vártam/várok, h magától elhagyja, de függő:D. Ha nem a szájában van, akkor a kezébe venné....mindig matat.

Aki gyes mellett táppénzre megy...mindegy hány nap szabi után teszi ezt?

Kép
helgus22
 
 


Nálunk 9 hónapig tartott a szopizás,úgyhogy sajna nem tudok ebben segíteni :(

Időarányosan kiszámolták a szabijaimat.Itthon vagyok lassan 2 éve+előtte 9 hónap tp.
puszedlibubbles
 
 
 


Nálunk 9 hónapig tartott a szopizás,úgyhogy sajna nem tudok ebben segíteni :(

Időarányosan kiszámolták a szabijaimat.Itthon vagyok lassan 2 éve+előtte 9 hónap tp.
puszedlibubbles
 
 
 


Nálunk 9 hónapig tartott a szopizás,úgyhogy sajna nem tudok ebben segíteni :(

Időarányosan kiszámolták a szabijaimat.Itthon vagyok lassan 2 éve+előtte 9 hónap tp.
puszedlibubbles
 
 
 


Nálunk 9 hónapig tartott a szopizás,úgyhogy sajna nem tudok ebben segíteni :(

Időarányosan kiszámolták a szabijaimat.Itthon vagyok lassan 2 éve+előtte 9 hónap tp.
puszedlibubbles
 
 
 


Szia zsuzsmi! A netes kalkulátorok nekem is május 10ét hozzák lehetséges nagy napnak! ;-)
Mi kb 1200km-re lakunk otthonról, sokmindenből kimarad a család, anyukámmal olyan hetente, kéthetente szoktam beszélni telefonon. A teszt után persze felhívtam, de mondtam azt is, hogy még nagyon az elején vagyunk. Anya azért tudja, hogy hogy kezelje ezt, viszont a férjének (aki nem az apám) elmondta. Ő meg már mindenhol újságolja, hogy nagypapa lesz és májusra vagyok kiírva. :roll: hiába mondja anya, hogy még orvosnál sem voltam, azt mondja nem baj, ő már kiszámolta. Valahol örülök is neki, hogy így áll hozzá, mert nem igazán voltunk jó viszonyban, de azért még nem kéne annyira mindenkinek mondogatni. A férjem még az anyukájának se mondta. Ti hogy vagytok ezzel?

dabida
Németország
 
 


Ha nem vagytok jóban akkor mégfurább :/

Nálunk tudja a párom,meg azok a barátnőim,akikkel egyidős gyerekeink vannak és összejárunk.
Meg persze az előző babanetes csopi,akikkel már a fb-on tartjuk a kapcsolatot :)
Családnak akkor tervezem elmondani,ha túl leszünk a szívhang hallgatáson.Bár nekem addig még van kb 3 hetem.
puszedlibubbles
 
 
 


Kamaszkoromban nagyon nem voltunk jóban, aztán nagyjából normalizálódott a viszonyunk. Soha nem gondoltam volna, hogy ilyen lelkesedéssel fogja várni a babámat. Meglepődtem, persze örülök is. Csak még ne kürtölné világgá :-D

dabida
Németország
 
 


Ha nem vagytok jóban akkor mégfurább :/

Nálunk tudja a párom,meg azok a barátnőim,akikkel egyidős gyerekeink vannak és összejárunk.
Meg persze az előző babanetes csopi,akikkel már a fb-on tartjuk a kapcsolatot :)
Családnak akkor tervezem elmondani,ha túl leszünk a szívhang hallgatáson.Bár nekem addig még van kb 3 hetem.
puszedlibubbles
 
 
 


@helgus22:


Én még szoptatom a Gerit, igaz elalváskor kell neki, meg éjjel is kellene neki, de már egy hete sikerült róla leszoktatnom és most egész sokat alszik éjjel. Még én sem tapasztalok görcsöket, de szerintem nem is lesz, legalábbis nem olvastam semmit arról. Nekem a cicim kezd érzékeny lenni mikor szopik, ilyenkor szólok neki, h gyorsan végezzen :)

Kép

Kép
katus85
 
 
 


Mi még nem mondtuk el a nagyszülőknek, várunk arra, hogy a doki mit mondd. A hugicám, meg az egyik barátnőm tudja csak.

Kép

Kép
katus85
 
 
 


Állítólag méhösszehúzódást okoz a szoptatás. Amíg nem észlelek ilyen tüneteket, nyugodt vagyok...bár tandemszopit nem szeretnék. Valahogy el kellene kezdenem, mire megérkezik a pici, addigra felejtse el.

Nálunk a rokonság nem tudja...tök gáz, mert az én családom a mai napig mondja, h nem kell 3.gyerek stb. Bármiről szó van, jön az, h elég a 2.
Anyósom ő szeretné, támogat minket, h legyen.
A szomszédaink tudják...összebeszéltünk:D...3 héttel előrébb járnak.
Egyenlőre mi sem újságolgatjuk. Meglátjuk mennyire tudjuk titkolni!

Kép
helgus22
 
 


Még mi sem mondtuk el senkinek, bár hétvégén jön anyukám és kizárt hogy ne mondjam el neki legalább. Szeretnénk kivárni a 12 hetet, de legalább is amíg lehet, sajnos volt már egy rossz tapasztalatunk, a sajnálkozásokra meg nincs szükségem.
Én is csak 1 éves koráig szoptattam Hangát, pont aznap töltötte amikor elhagyta, én meg nem erőltettem tovább. Igen, én is úgy tudom, hogy méhösszehúzódásokat okozhat, sőt csak szimlán a bimbó birizgálása is. :)
Helgus22: Gyes mellett tp. én úgy tudom elég egyetlen napot kivenni és utána már mehetsz is tp.-re, bár én mindet kiveszem ami felgyült, így bőven benne lesz a 12. hét is, ráérek utána eléjük állni és megmondani, hogy még egy kicsit várniuk kell rám! :)
Akik ma mentek dokihoz, várjuk a fejleményeket!!! :)

Lilypie Pregnancy tickers
zsuzsmi
 
 


Nekem anyukám van azon a véleményen, hogy 1 gyerek elég. Hugomék hármat akarnak (nagy család meg diákhitel miatt :):) ) Én legalább 2-t de ha három lesz az sem baj. Meg nálam az a baj,h hívnak vissza dolgozni és így nem megyek, meg eddig sem akartam. (Olyan szerencsés-szerencsétlen helyzetben vagyok, hogy anyukám a főnököm is) . 
Meg ha megmondjuk a kistestvért el kell dönteni, hogy hogyan alakítsuk ki a lakást, mert kb 20-25 m2-en lakunk 3-an. Aztán lehet, h át kell szervezni a terepviszonyokat. :)
Dokis fejleményeket várunk :):)

Kép

Kép
katus85
 
 
 


Mi 3-an lakunk 60 nm-e,de így sem férünk már.Ezért is költözünk.A gyerekszoba közös lesz egyelőre.Nekünk is közös volt a húgommal,semmi hátrányát nem láttam(egy ideig) :D
puszedlibubbles
 
 
 


Üdv minden csatlakozónak.

Én ma voltam dokinál. Megvizsgált, érzett valamit, de mondta, hogy korán mentem... A kórházi terhességi teszt is pozitív lett. Jövő hétre kaptam egy UH beutalót. Holnap kérek időpontot. Remélem kapok jövő hétre...
Pénteken pont szabin leszek...

A pocaklakó nemével kapcsolatban nem merek nyiltakozni. Nekem a fiam a szerelmem, mindíg is egy kisfiúra vágytam, a második várandóságomnál a 19. hétig váltig állítottam, hogy "nekem csak fiam lehet" ehhez képest lett egy kislány (ráadásul kettőnek indutak)...
Szóval, most alapvetően én azért szurkolok, hogy "csak" egy babó legyen odabennt...
A praktikusság szempontjából fiú lenne jó, met a fiam szinte összes rucija itt van a szekrény tetején és nagyjából évszaknak is megfelelőek...

Én odabennt a melóba elmondtam a főnökömnek. Elég régóta dolgzunk együtt, így nekem természetes volt, hogy mihamarabb szólok neki. 
Ma meg anyósomnak mondtuk, neki elakadt a lélegzete úgy meglepődött... Nem láttam még ilyet nála :D
És anyukámat is felhívom ma és elmondom... (csak ő meg mint egy falurádió mindenkinek elmondja a családba)




Melinda
----------
Zsombor
Kép
Panni
Kép
Lili
Lilypie First Birthday tickers
molme82
1146
 
 
 
 
 


Mi egy közös gyereket tervezünk a férjemmel. Vagyis abban az esetben kettőt, ha egyszerre jönnek :lol: nem szeretnénk "öreg" szülők lenni. Meg férjemnek már van egy nagy, 18 éves lánya. Épp a minap gondolkodott el rajta, hogy mennyivel másabb most ez az egész neki is. 18 évesen nem tervezett gyereket, csak becsúszott. Ettől függetlenül imádja a lányát. Most viszont tudatosan készültünk rá mindketten és a pozitív teszt öröme, az engem erő változások rá is teljesen más hatással vannak. Azóta valahogy még többet szeretget :-)

dabida
Németország
 
 


Sziasztok! Nagy a csend! Mindenkinél minden rendben?

dabida
Németország
 
 


Velünk minden oké...csak lassan telnek a napok!
Mikor lesz 30.-a?

Tüneteim: puffadás, ettől elég nagy a hasam :D kb. akkora, mint a fiúkkal tizen x hetesen. :/

Kép
helgus22
 
 


Sziasztok! Én is naponta többször is felnézek, hátha valaki írt valamit, de nem. Gondolom most mindenki kivár, izgul vagy csak épp nem bírja összeszedni magát a rosszullétek miatt. :) Nálam is ez megy, messze van a 2 és fél hét még. :( Közben meg állandó hányinger, de most rááltam a menta teára és mintha jobb lenne, próbáljátok majd ki. :)

Lilypie Pregnancy tickers
zsuzsmi
 
 


Nekem egyenlőre még nincsenek rosszulléteim. Max olyan, h hirtelen rámtör az éhség és akkor muszáj ennem, de hányinger, émelygés nincs. Elméletileg ma kezdtem a 6.hetet. A fiúknál is valamikor ilyenkor kezdődött.
A bőröm katasztrófális...tiszta pattanás. :(

Kép
helgus22
 
 


Én nem akarok semmit elkiabálni, de eddig szerencsésnek mondhatom magam. A hányás, hányinger szinte teljesen elkerül és az amúgy nagyon problémás bőröm is úgy néz ki helyre jön. Még hétfőig kell kibírnom türelemmel, délután megyek majd orvoshoz.

dabida
Németország
 
 


Sziasztok!
Új vagyok,gondoltam elmesélem a történetem,mert annyira ki vagyok lelkileg,hátha könnyebb lesz kicsit....
Szóval 29 éves vagyok,van egy gyönyörű 5 éves kislányom.Első próbálkozásra lettem vele terhes,szerencsésnek éreztem magam.
Aztán most a párommal megbeszéltük,jöhet a kistesó.Első próbálkozás....fura jeleket észleltem magamon,azonnal tudtam,terhes vagyok.A másik gyerkőcnél is megéreztem,tudom ez fura.Aztán menzesz előtt véreztem,azt hittem megjött.De aztán semmi....Gondoltam az a beàgyazódás lehetett.Azóta 3 pozi tesztem volt.Hétfőn elmentem a dokimhoz,amikor is elvileg 5. hetes voltam.De nem találtak semmit.Viszont a méhem megnagyobbodott,a méhnyálkahártyám vastagszik....közlik,lehet méhen kívüli,lehet be kell feküdni kórhàzba...megnézik a hcg szintem,ami 645. Aztàn 3 nap múlva uh-n még mindig semmi.A méhnyálkahártya még mindig vastagszik,de a hcg nem növekedett,sőt 641.Kész voltam.Menjünk újabb uh-ra....mintha ott lenne vmi....de olyan pici,h nem tudják mi az....várunk,közlik,ebből még lehet vmi.:/ De a hcg szint?Azt mondta a doki,most nem az a mérvadó,talán nagyon fiatal a terhesség.A méhnyálkahártyám 1 nap alatt 4 mm-t vastagodott,most 21,9 mm.Az orvos szerint a szervezetem nagyon készül a terhességre.Aztán hazaértem,és barnáztam kicsit,felhívtam a dokim,azt mondta lehet spontán elmegy,menjek hétfőn.Én meg reménykedem,hogy az 1 hét alatti 3 hüvelyuh esetleg felsértett vmit.Teljesen ki vagyok,én AKAROM ezt a babát....bocsi a hosszú szövegért de muszáj volt kiírnom magamból.Elvileg a ciklus első napjától számítva most 5 hetes 4 napos lennék.Ti mit gondoltok?
snoemi86
Baks
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: