Új privát üzeneted érkezett!

Nono, sok boldogsagot kivanok a babahoz sok erot es egeszseget.
virginia1
 
 


Bálni nagyon sajnálom, hogy ennyi minden történt veled is. Tényleg az a lényeg, hogy elfogadd, azt, hogy ez is csak egy betegség, semmivel nem vagy kevesebb mint más ember. Aki ezt nem érti meg, azzal meg nem kell foglalkozni. Akkor februártól hajrá neked is baby projekt!

Én jövő hét végére nem várom, majd kiderül.

Virginia mi újság? Hogy telt az ünnep? Anyós?
csepp24
 
 


Sziasztok!

Boldog Új Évet Kívánok lányok!

Nono! Gratulálok! Majd ha lesz időd írd meg, hogy ment és hogy érzed magad.

 Virginia, nagyon sajnálom, hogy ilyen a helyzeted az anyósoddal! Nekem is az a véleményem, hogyha már muszáj ott laknotok, akkor ne vedd figyelembe a piszkálódását. Tudom, hogy nehéz, sőt abban is biztos vagyok, hogy én nem bírnék úgy élni, hogy piszkálnak és nem hagynám magam....DE! Én könnyen "beszélek" mert nekem ugye saját lakásom van és nem vagyok senkire sem rászorulva, tehát én itthon úgy viselkedem ahogy akarok, akinek nem tetszik az ne jöjjön ide. Valószínűleg a te helyzetedben viszont inkább én is próbálnék nem tudomást venni az anyósról. Nekem még azért is fura, mert engem az összes anyósom imádott/imád (Én 3-szor voltam férjnél) és mindenkivel most is tartom a kapcsolatot. Nem értem miért jó valakinek, hogy piszkálódik, főleg a gyereke szerelmével. 

Amúgy nekem az új év elég rosszul kezdődött. Már tök jól voltam hetek óta, sőt vagy 2 hónapja szorongásos rohamom sem volt. Erre szilveszter éjszakáján éreztem, hogy szorongok, be is vettem egy fél seduxent, de mégsem voltam az igazi. Hozzá kell tennem, hogy dolgoztam éjszakás voltam pont, előző éjjel azaz 30.-án is és nem tudtam megint sokat aludni. A lényeg az, hogy hazajöttem, lefeküdtem aludni reggel 8-kor, délben pánikrohamra ébredtem, de úgy istenigazából odavoltam Sajnos azóta sem javultam. Szerintem megint a munkahelyi stressz, nyomás, fáradt vagyok, utálom az egész helyet, mert úgy érzem magam, mint egy rabszolga akit addig ütnek, hogy dolgozzon amíg mozogni tud. Egyszerűen fizikailag sem bírom a megemelt tempót, fáj mindenem, a lábam, hátam, derekam. És rettegek, hogy így ha meg is termékenyültem, nem tapad meg a petesejt és nem lesz baba. Amúgy nem vagyok rossz kedvű és ingerült sem, csak ez a gyomorideg, szorongás nem akar múlni. Már arra is gondoltam, hogy megtapadt a baba és a terhességi hormonok okozhatják a szorongásokat??? Reménykedem, hogy holnap már úgy ébredek, hogy minden oké megint.
bells
 
 

 
 

Nono, csak most olvasom a jó hírt (tegnap a nagy regényírásomban nem vettem észre, hogy írtál). Nagyon-nagyon gratulálok! És én is kíváncsi vagyok hogy vagy, ill. hogy vagytok, hogy voltak a dolgok... :)


Csepp, köszi a biztató szavakat, igyekszem így kezelni a helyzetet :)

Bells, fel a fejjel! Remélhetőleg tényleg csak a hormonok...

Most az ünnepek alatt nekem is volt több 'nemalvásom', többek között tegnap éjszaka is :( kicsit rá is paráztam a dologra, hogy mi van, hogyha ez az antidepi csökkentése miatt van. (mert egyébként nálam a legkínzóbb tünete a depressziónak, hogy nagyon durva alvászavaraim vannak, volt már olyan is sajna, hogy több napon keresztül egyáltalán nem aludtam éjszaka, max napközben egy kis szendergés, már ha nem mentem esetleg dolgozni)
Alapvetően nem érzem hogy durva szorongásaim lennének, sőt... (persze most nagyim halála és főként az anyum lelkiállapota megvisel kicsit engem is, de nem feldolgozhatatlanul) és mégis jön ez a hülye alvászavar... és az a baj, hogy tudom, hogyha ez tartósan fennáll, akkor jönnek a rosszkedves napok, aztán pedig bepörgetem magam, hogy félek újra depresszió lesz belőle... nem tudom mit csináljak??!! Emeljem vissza az antidepit? (a pszichológus tuti ezt fogja javasolni, de hát a cél nem ez lenne... :( 
Lányok, van vagy volt valakinek hasonló tapasztalata? És leginkább vmi jó tanácsa, hogy mit is lenne érdemes tennem?
egyébként már kb két hónapja csökkentgetem az antidepit, egy-két hétig 3/4-et szedtem, aztán egy hosszabb ideig felet, és most pár hete már csak 1/4-ed szedek. Eddig nem volt gond az alvással és a hangulatom is nagyjából jó volt. Viszont most az elmúlt kb egy hétben többször is volt gond az alvással (egyik éjszaka hajnal 5-ig voltam fel, annak ellenére, hogy bevettem egy 0,5-ös frontint). na és persze az ilyen 'nemalvásos' éjszakákon jönnek nekem is a hasonló gondolatok, amiket bells is leírt... jááááááááááájjjjjjjjj, a fene vigye el :(

balnika
 
 


Sziasztok Bells fel a fejjel kitartast biztosan a hormonok,vagy meg tenyleg tul sokat melozol. Probalj meg szabira menni ,kicsit lehet kitudnal kapcsolodni.
Nekem nem a duhtol van panik betegsegem , nekem 13 eves voltam jo forman meg gyerek apum sok pluszereket csinalt az anyum hata mogott sokszor idegen emberek rank akartak torni az ajtott,rettegesben eltunk nem birtam ,feltem elmondani anyukamnak mert lattam rajta h o is nagyon ideges, mikor mar kopogott vlki mar akkor az ajjuldozas kerulgetett szorongtam sirtam , ez miatt sokat koltoztunk is, amit az apam maig nem ismerbe h o miata va az egesz. Meg a mai napon felek ha jon valaki vagy ha csongetnek.Nagyon nagy trauma ert engem ami egesz eletembe kiserteni fog,Sok birosagi ugy is volt...........Nehez idoszakot eltunk att. es mikor rank akartak torni az ajtot bezze apm egyszer se volt otthol kiderult h egy nonel borozgat este. Karracsony az eltelt de a szilvesztert anyukameknal toltotem meg a testvereimmel, ferjem akkor dolgozott.Most meg megint elkapott a betegseg nadhas vagyok fuleim arcom mindenem faj.
virginia1
 
 


köszönöm mindekinek, nemsokára jövök:)
nono77
Budapest
 
 


Bells sajnálom, hogy megint nem vagy jól.

Nekem anno azt mondta, a pszichiáter, hogy télen, főleg karácsony idején könnyebben előjöhet a pánik. Ilyenkor nem is szabad letenni a gyógyszert. 

Virginia sajnálom, hogy ennyi rossz dolog történt veled a múltban. Hidd el, hogy anyosód által keltett dühöd is okozhat pánikot. Sajnos már érzékenyebb vagy rá. Nálam elég volt tavaly ősszel arra gondolni, hogy bébit szeretnék, és mikor peteérés jött, már teljes pánikban voltam. Olyan szinten stresszeltem magam, hogy az iszonyat. 

Bálnika sajnálom. Esetleg eset egy kis citromfű tea?

Nono lehet szoptatnod? Várjuk a beszámolót!
csepp24
 
 


@balnika:


Szia!
Szerintem a gyógyszercsökkentés miatt, elvonási tünet a nem alvásod. Tudom nehéz, de próbálj meg még türelmes maradni, hogy a szervezeted megszokja a kevesebbet. A legnehezebb átvészelni a megvonásos időszakot, sokaknak nem is megy, pedig ha kibírjuk utána sokkal jobb lesz. Szorongás oldót nem szedsz? Illetve olvasom, hogy vettél be egy frontint, ezt rendszeresen szeded vagy csak néha? Lehet, hogy egy ideig kellene, hogy tudj aludni. Borzasztó dolog a nem alvás, soha nem gondoltam volna, hogy van ilyen...Anno mikor 10 éve újra el kellett kezdenem gyógyszert szedni, Zoloftot adtak és mellé Xanax 0,25-öt 2x1. Na én voltam olyan rosszul, hogy csak na. Egy percet sem aludtam napokig, nem tudtam enni, csak szorongtam...már azon gondolkodtam, hogy inkább kiugrok az ablakon, de nem bírom továbbÉs akkor apukám orvosa, (mert apa pont kórházban volt és mentünk látogatni) felírt rivotrilt. Na attól kezdve aludtam és a xanaxot 2 hónap múlva el is hagyhattam, maradt a rivo meg a Zoloft. És utána évekig minden oké. Na mai ésszel azt mondom, hogy inkább bírtam volna még egy kicsit, de nem venném be a rivotrilt újra. Mert arról a legnehezebb a leszokás, de azért sikerült mégha kínkeservesen is.
Amúgy szerintem is ki lehetne próbálni a citromfű teát, bár ha már ennyire nem alszol akkor szerintem az már kevés lesz, de ártani nem árt. Nekem a főnököm azt javasolta, hogy lefekvés előtt igyak egy pohár sört, mert a komló elnyom. Tudom van benne valami, de én gyógyszerre nem akarok inni, meg amúgy sem, mert még az kellene, hogy az ivásra szokjak rá
Én a valeriana relaxon gondolkodtam a múltkor, amikor még nagyon nem aludtam, csak nem tudom, hogy lehet-e a meglévő gyógyszerekkel szedni. Az oldalon ahol írnak róla ezt találtam az orvos válaszol rovatban:  

Szorongási panaszok


Egy éve szedek szorongásoldót panaszaimra, ami mostanra depresszióval társult. Az lenne a kérdésem, hogy a szorongásoldó mellett szedhetek-e orbáncfű tartalmú készítményeket (teát, tablettát) esetleg, vagy van-e valami egyéb javaslata?


Válasz:


Szorongásoldókkal, altatókkal nem javasolt egy időben szedni az orbáncfüvet, mivel növeli az agyban található hírvivő molekulák mennyiségét, és ezért megzavarja a gyógyszerhatást. Ha ingerlékenységgel, alvászavarral párosul a betegsége, helyette a levendula, a golgotavirág, a komló, a citromfű és a macskagyökér javasolható, vagy az ezeket tartalmazó készítményeket tudom ajánlani.
http://valerianarelax.hu/
 Lehet ki kellene próbálni, de én azért előbb megkérdezem a dokinőmet, mert azt írja, hogy fokozhatja a benzodiazepinek szedatív hatását! Ja és terhességben és szoptatásban sem javasolják. Mondjuk a mi gyógyszereinket sem...

bells
 
 


Jaj, elfelejtettem valamit megkérdezni!
Én eddig a femibion 800-at szedtem. Most elfogyott és vennem kellene, de azon gondolkodom, hogy másikat kéne, mert engem őszintén szólva zavar, hogy a femibion, csak vitaminokat, folsavat, jódot tartalmaz, de ásványi anyagokat pl. Magnézium, Cálcium, stb...nem. 
Szerintetek? A Maturellen gondolkodom. Anno Maternát szedtem a fiammal, de az már nincs. Az elevitről meg azt hallottam, hogy híznak tőle a kismamák és a babák is.

bells
 
 


Sziasztok lányok!
Úgy látom van valami a levegőben vagy valami negatív bolygóállás  mert én sem vagyok jól!
Bells, Balnika, én is ismerem a nemalvást.
2éve amikor beteg lettem paroxatot kaptam, 2hétig nem aludtam szinte egy órát sem. Na azt nem kívánom senkinek. Nekem soha nem volt előtte az alvással gondom. De az, az borzalmas volt. Azt hittem már soha nem lehet ebből engem kihozni. Akkor váltott az orvosom cipralexre. Most a nyáron abbahagytam, 4 hónapig semmi bajom nem volt de minden kezdődött újra. Szorongás!! Elkezdtem újra szedni a cipralexet, és ettől kezdve újra nem aludtam. Amit nem értettem hogy előtte csak szorongtam "csak" és a gyogyi tól nem aludtam. Bár arra gondolok hogy újra felerősítette a tüneteimet mert ugye nem szedtem 4 hónapig semmit és a felerősödött tünetek hozták a nemalvást. De bonyolult ez az egész, ahány ember, annyi féle verzió
Én most nagyon jól alszom, viszont nem tudok enni. Amúgy is elég vékony alkat vagyok nem szeretnék már fogyni. Ráadásul ilyenkor többet is kell ennem mert a szorongás levisz rólam minden kilót. Még ami fura hogy én akkor leszek rosszabbul ha otthon vagyok több napig. Okom pedig nincs rá, a nyáron volt az esküvőm, nagyon boldogok vagyunk a párommal és igazából nincs semmi gondom most, bár az én életemről is lehetne pár könyvet írni, sok szörnyűség kerülne bele

Visszatérve a paroxatra, 2000 ben lettem először beteg. Akkor kaptam ezt a gyógyszert és 5 évig szedtem kisebb megszakításokkal. Viszont ha szedtem akkor soha nem volt semmi bajom. Nem voltak a gyógyszer mellett átmeneti rosszabbodások. Most meg a gyógyszerrel sem vagyok stabil. Na ez mitől lehet? Nálatok is a gyógyszer szedése mellett vannak hullámvölgyek. Nem értem!
Most elvagyok keseredve!

NONO! ViISZONT NEKED NAGY GRATULA! JÓ LÁTNI HOGY JÓKEDVEL ÍRTÁL. ÉREZHETŐ A BOLDOGSÁGOD!
NAGYON ÖRÜLÖK NEKI!

Kép
alkonyka
Budapest
 
 


Sziasztok , en is az evek soran tobb gyogyszert szedtem de aztan a dili dokim mondta h jobb lenne valtani mert hozza szok a szervezetem es mar nem fog segitenni .Most is eros gyogyszereket szedek tianeptin 12,5mg,es rivotril cseppeket 2,5 mg. De mar nem vexem eszre hogy a rivotril segitenne , mert regebben  tabletta formajaban szedtem akkor minden jo volt, es most hogy az anyosnal lakunk felek itthol maradni egyedul mert akkor is ramjonnek a roxulletek. En is sokszor kivagyok akadva mert sokszor ugy veszem eszre hogy mar nem hasznalnak es egyre mintha kuszasagot erezek belul a fejembe ,ijenkor sok tunet rajtam van felelem panik , fulladas, halalfelelem, gyengeseg,etvegytalansag ,hascsikaras,hasmenes. DE probalom magamat ongyogyitnni ,hogy bebeszelem magamnak hogy minden rembe van es rembe is van es nem kell semmitol se felnem , ha egyedul vagyok ez ritkan de szok segitenni.Raadaul meg a leguti meg a virusos betegsegektol is annyira felek , tegnap is ojan panik volt rajtam mert a nadha miatt nem kaptam levegot es azt hittem hogy megfulladok,de muxaj volt erot vennem magamon, hogy ez csak egy att meneti allapot.Sokszor kerdezem magamtol mert pont en szenvedek ebbe,mert nem elhetek ugy mint a tobbi normalis ember,
virginia1
 
 


Sziasztok meg seretnem kerdezni toletek hogy,most a menzeszemnek 8 an kellene hogy megjojjon de kicsit alhasi fajasaim vannak ,mintha megjonne .es ha 8 an megjonn akor lehet hogy nem leszek terhes, csak meg varnak a tesztel par napot hogy biztosra menjek. Mert ovulaciokor probalkoztunk  es tegnap ota hogy megvagyok fazva lazas is voltam kicsit azota nics etvagyam ,sot hanyingerem is van , undorodok most az eteltol.
virginia1
 
 



Sziasztok!

Csepp, azt hiszem hogy most a teák önmagukban nem biztos hogy hatásosak nálam, de mindenesetre esténként fogok inni vmi nyugi teát. Azzal ártani nem ártok és hátha alszom majd jól.
Egyébként egyelőre még nem általános, hogy rosszul alszom, tehát nem minden este(volt már sajna ennél rosszabb is máskor). De már azért többször előfordult karácsony alatt és rendesen megijedtem. Pedig amíg szedtem az antidepit olyanokat aludtam, hogy kb az ágyudörgés sem zavart és még ha kicsit feszültebb voltam pl a munka miatt, az sem tudott kibillenteni a 'jóalvásból'.
Valszeg szerintem is a leszokás tünete lesz, illetve valszeg az sem tesz jót, hogy a karácsonyi szünetben, így hogy végig szülőknél vagyunk, nincs igazából semmi dolgunk, se főzni, se takarítani nem kell, így nem kelek korán, meg egy-két délutáni szundit is beiktattam. Szóval tökéletesen felborítottam a napirendemet és a bioritmusomat. Remélem csak ennyi lesz a baj és hétfőtől, ha újra megyek dolgozni visszaáll a rendszer (és az alvás) az életembe. Bár az, hogy érzek kis szorongást is, nem jó jel.
Mindenesetre azért most tudatosan elkezdek figyelni az alvásra, nincs több délutáni szundi, kávék, éjszakába nyúló filmnézések. Illetve teát is fogok inni, van orbáncfű és citromfű is itthon. Na meg olvasok lefekvés előtt majd vmi jó könyvet. Az is szokott segíteni a kikapcsolásban.
Szorongásoldót nem szedek, illetve frontint csak nagyon alkalomszerűen, ha végképp nem bírok elaludni. Alapvetően csak az antidepi van most nekem, de azt is igyekszem abbahagyni.
Sajnos a szorongásoldót (rivotrit) is ismerem amúgy, a tanulós éveim alatt kicsit túlzásba vittem a tanulást és a mindenkinek megfelelni, legjobbnak lenni akarást... :( Illetve egy rövidebb ideig szedtem  akkor is amikor a nővérem beteg lett. A rivotril leszokás nekem nem volt probléma, ha jól emlékszem, illetve nem volt problémásabb mint most az antidepiről (sőt). de hát mindenki más és máshogy reagál... nekem most az antidepi leszokás nem akar menni :(
Valerianarelax-ot még nem próbáltam, de korábban volt hogy ilyen-olyan természetesebb cuccokkal próbálkoztam, ami vény nélkül kapható patikákban, ami ha csak kicsit voltam stresszes segített az elalvásban, de ha úgy istenigazából szarul voltam, akkor sajna nem.
Alkonyka, sztem az átmeneti hullámvölgy sajnos benne van a pakliban. Én még úgy igazán nem éltem át, bár volt már olyan, hogy pár napig depis voltam pedig szedtem az antidepit, de huzamosan még nem. Viszont most az anyukámon látom azt (ő már több mint 10 éve szed antidepit) hogy kicsit mély ponton van az antidepi mellett is (persze nem csodálom, van is miért nagyi halála stb), viszont ő szokta váltogatni, tudatosan, hogy ne szokjon hozzá. asszem mindig ssri- típusú gyógyszereket szed (mint amilyen a cipralex, citalopram stb is) és azokra is vált át, csak más típusra, de épp most váltott egyet és ahogy látom, most egyelőre ez sem használ nála. De sztem most nem is a hozzászokás nála a nagy gond, hanem a gyász feldolgozása. Szóval kicsit másabb az ő esete.
De esetleg próbálj váltani, hátha akkor megszűnnek a hullámvölgyek.
És amit Virginia mond, az nálam is szokott néha működni, én is próbálom szarabb helyzetekben tudatosítani magamban, hogy minden jóra fog fordulni.
Legyen szép napotok!

balnika
 
 


Hat ez a legrosszabb mikor azt erzem h minden szep es jo nem kellenek a bogyok letudom tenni, akkor jon az eletemben egy nagy fordulo pont amitol megint a padlon vagyok es megint kezdodik minden elolrol.Es ez a legrosszabb ,2 honapra letudtam nyaron tenni minden bogyot de a parom intenzivre kerult es az anyosom es a ferjem occse ellenem fordultak akkor kimutattak a foguk feherjet, szo serint szet akartak valasztani, az anyosom elmondott mindenfele pics.. meg kur.. ingyen elonek a szomszedoknak meg a rokonsagnak bemocskitott nagyon ajjas egy familia a legroxabat kivanom nekik. Es mikor ez nem volt eleg mar idegoszeropanasom volt akkor kaptam egy telefont a ferjem occsetol es azt mondta h valjak el tole minnel hamarabb es hogy nezzek a tukorbe hogyan nezek ki hogy en egy senki vagyok es az is maradok es a legroxabb h lekutyazott , ojan fajdalmakon mentem keresztul amit soha nem fogok tudni elfogadni, raadasul az anyosom szomszedja is megfenyegetett ha vlmi baja lex a ferjemnek akkor csunyan megjarom es elmondott mindennek.Vixagondolok erre miken mentem keresztul siras kapkod. Ezert utalok itt az anyosnal lakni, de mindig probalom magamat azzal a tudattal erositeni h amit ok tettek velem ezt az elettol ugy is kamatostul vixakapjak. Es ezek miatt szoktam vixa sajnos vixa a tabikra sajnos, amire nem vagyok nagyon buszke, de mindig megkonyebulok ha kitudom magambol adni itt mindent, mert eddig azt hittem hogy ezzel a betegsegel en vagyok egyedul,de nem .Mindig megtudok konnyebulni ha irok,es ha elolvasom a ti problematokat is.Mert sajnos azt lehet mondani hogy itt mindannyian egy cipoben jarunk, es nem felunk felvalalni es megnyilvanulni dolgokrol amik bantanak minket. Nagyon szep napot kivanok nektek.
virginia1
 
 


Virginia nem csodálom, hogy tele vagy gyűlölettel. Férjed melletted áll 100%-ig? Semmi lehetőségetek nincs, hogy elköltözzetek legalább albérletbe? Ide jöhetsz bármikor, ha tudunk segítünk, de ha csak leírod, és az is segít, már megérte. 

Alkonyka nálam is volt visszaesés annak ellenére, hogy folyamatosan szedtem a cipralexet. Olyankor egy-egy alkalommal vettem be hozzá frontint, vagy xanax sr-t. 

Bálnika sajnos az ünnepek előhozzák a betegségünket. Talán mert jobban hatnak az érzelmekre, mint  a rohanós, munkás napok. Ilyenkor megállunk egy kicsit.

Hosszú idő után érzem úgy, hogy talán egy picit tudtam örülni az ünnepnek, pedig nem kedvenc ünnepem. Elfogadtam és végre nem kaptam rossz hírt. Az, hogy öcsémék a keresztelőre nem hívtak meg (karácsony másnapján tartották), nem zavar. Valahogy sikerült végre elérnem, hogy ne izgassam magam apu miatt, hogy nem ismeri föl a lányaimat, összekeveri őket. Közel lakunk egymáshoz, nyugdíjas, de mégsem képes soha eljönni hozzánk, csak akkor amikor szüksége van valamire. Úgy érzem, hogy ezekbe belefáradtam, lezártam magamban és nem akarok és nem is fogok foglalkozni velük, mert csak saját magamnak teszek rosszat. Sikerült végre anyukámat is elengedni 12 év után. Halála után apu nekem adta az egyik pulcsiát, amit soha nem tudtam leselejtezni, de felvenni sem. Most, hogy rendeztem a szekrényt, végre bezsákoltam és bedobjuk egy ruhagyűtjő dobozba. Végre nem érzem azt a hatalmas fájdalmat amit az elvesztése jelentett számomra. Hiányzik most is, és sokkal jobb lenne, ha élne, de végre elfogadtam, hogy nincs többé. Ezt persze a fantasztikus pszichológusomnak köszönhetem. Rengeteg dologre felnyitotta a szememet, amit persze tudtam én is, de valamiért nem akartam elfogadni.
csepp24
 
 


sziasztok igen melletem all, de sajnos nem tudunk elmenni se sajatba se alberletbe mert nagyon draga.
virginia1
 
 


Köszi lányok. :)

Virginia
Ne haragudj, remélem nem bántalak meg vele, de szerintem a férjed is tehet arról hogy ennyire elmérgesedett a helyzet a családja és te közötted.
A férjednek a kettőtök életét kellene élnie és nem a családtól függni, nem csak anyagilag de lelkileg is. Értem én hogy anyagilag nem megy a külön élet, de ha ő is meg tudná húzni a vonalat a családjával szemben akkor neked is könnyebb lenne! Ki kellene állnia melletted és helyre tenni a dolgokat. Tudom hogy nagyon nehéz, én is kerültem már az utcára 22évesen, nem volt könnyű de a jóIsten mindig segít valahogy. Bárhogy legyen, nektek is fog.

Kép
alkonyka
Budapest
 
 


Sokszor kialt melettem de az anyos nagyon elnyomja a ferjwemet ,a ferjem tenleg ha ugy van oda mond neki ,csak vixa kell huzni magunkat mert mar mondta a ferjemnek ha nem tetszik vlmi akkor ellehet menni.
Bizok h a sok rox utan csak jo lex.Szep estet kivanok nektek lanyok.
virginia1
 
 


Hát én drukkolok nektek hogy megoldódjon ! 

Kép
alkonyka
Budapest
 
 


Koszonom Alkonyka aranyos vagy
virginia1
 
 


Lányok, senki nem ér annyit, hogy egy percig is rosszul érezzük magunkat!!! A cél, hogy mihamarabb egészséges kisbabáink legyenek és emiatt jó lenne, ha nem idegeskednénk senki hülyesége miatt. Tudom, ezt nagyon könnyű mondani, és sajnos én sem tudom ezt sokszor betartani (pár hete napokat, sőt inkább heteket rágódtam egy kolléganőm miatt...) De tényleg, fontos, hogy ne figyeljünk oda a rosszakaróinkra!!!

Virginia, sztem is meg kellene próbálnotok vhogyan elköltözni az anyósodtól, mert valószínű, hogy ezek a szúrkálódások nem fognak megszűnni. írtad, hogy a férjed megy hajóra dolgozni. Esetleg onnan nem tud majd annyit küldeni, amiből legalább egy egyszobás albérletet fenn tudnátok tartani? Én is nagyon drukkolok, hogy megoldódjon vhogy a helyzeted, mert azok alapján amiket leírtál, nagyon nehéz lehet...

balnika
 
 


ha kimenne dolgozni akkor anyukamhoz mennek addig is lakni,mert itt szlovakiaban egy szobs laksok 350 eurotol kezdodnek azt igy pontosan nem tudom mennyi forintba.De elege sok, varunk addig ha oxe jon a baba tudnank felvenni hitelt hogy harmasban eltudnank menni koltozni.Koszonom
virginia1
 
 


jajjjj, az tényleg nagyon sok... :( Virginia, nagyon drukkolok, hogy megoldódjon a helyzeted, mert ez tényleg nagyon nagyon rossz lehet. Addig kitartás és próbálj nem odafigyelni, hogy az anyósodék mit mondanak! Remélhetőleg gyorsan összejön a baba és el tudtok hármasban költözni.
balnika
 
 


Sziasztok! 
Boldog  babázos évet mindnkinek! :)

Nekem megjött, meg jol meg is fáztam. Bells? Hogy állsz? Kicsit most le vok maradva, de olvastam minden sztorit. Igen egy cipöben jár mindenki, a körülmények, a szülöi elszakadás promlémáival küzd, ki a munkahelyével. Néhány irásban én is magamra ismertem. 

Nono!!! Gratulálok a babához!!!!!! Sok eröt és egészséget kivánok!!!!!! Ha lesz idöd, irj:!!!!!!!!

Virginia: Ne foglalkoz az anyosoddal, ennél már csak jobb lehet, ha kimegy a pérod, utána lesz pénzetek és tudtok vmi albérletet,  söt,akkor ugyse anyosodnál laksz, ha kint lesz.

Balnika részvétem a nagyid miatt!!! Hogy vagy/tok?

Bells? Jobban vagy már?


sszandra
Szolnok
 
 


Sziasztok! Én még új vagyok itt és kicsit zavarban is vagyok,mert "társaimhoz" kell segítségül fordulnom!  2007 óta kissebb nagyobb megszakításokkal,antidepresszánst szedek! Sajnos elég rossz volt már az állapotom,nem nagyon mozdultam ki otthonról,ezért vissza kellett térnem a gyógyszerhez.Ami bevált nálam az a Cymbalta 60mg-os. A fiam 10 éves és szerettünk volna neki tesót,de nem mertem bevállalni.Viszont nemrég betöltöttem a 37. évemet és arra ébredtem,hogy mégis bele akarok vágni! Az orvosom csökkentette a Cymbaltát a felére,azaz a napi adagom 30 mg. Két hétig tudtam szedni,de kiújult a betegségem,kevés volt az adag.Most pár napja újra 60 mg-ot szedek és jól vagyok! Viszont a babáról nem akarok lemondani,bevallom 2 hónapja nem is védekezünk! Tudtok segíteni,hogy milyen gyógyszert lehet szedni terhesség alatt? Vagy a Cymbalta is jó? Nem akarok egy beteg gyereket szülni,viszont gyógyszer nélkül nem tudok létezni! 
maja1976
Nyíregyháza
 
 


@maja1976:


Üdv itt. A kolléganőm mikor terhes volt Cymbaltát írt ki neki az orvos, ha úgy érezné, hogy gyógyszerre van szüksége.

Szandra majd a köv hónap! Nekem péntek környékén lenne esedékes. Úgy is érzem, hogy meg fog jönni. 

Többiek?

csepp24
 
 


Sziasztok szeretnek hozzatok fordulni megjott a  menzeszem de alig verzek kis gorcseim vannak,veegyek e tesztet vagy ne folosleges ,mert nem lehetnek most terhes?
virginia1
 
 


Vettem tesztet es nem vagyok terhes
virginia1
 
 


Sziasztok!

Szandra, köszi a részvétet! Én jól viselem a dolgot, bár engem is megviselt kicsit, de én túl tudok lépni rajta. És úgy érzem, lassan anyukám is jobban lesz, de neki ez még egy hosszabb folyamat lesz.

Maja, üdv! Ne aggódj a gyógyszerek miatt, nézd meg Czeizel videóját a témában, ami a videoklinika.hu-n van feltöltve, pár oldallal korábban ezen a fórumon is megtalálod a linkjét. Engem az nyugtatott meg igazán. Lehet nem túl jó dolog az antidepresszáns, de semmilyen más gyógyszer nem jó... más típusú beteget (pl cukorbeteget) aki szintén gyógyszert szed mégsem stresszelnek szét az emberek, hogy gyógyszer mellett ne vállaljon gyereket... Szal sztem ne félj. Keress egy jó pszichiátert, aki olyan gyógyszert ír ami mellett Te és a baba is jól vagytok és minden rendben lesz. (lehet a cymbalta is megfelelő, azt nem ismerem).

Szandra, Virginia sajnálom, hogy ez a hónap nem sikerült, de fel a fejjel! Új hónap új esély!!!!

Nálam az alvászavarok sajnos nem nagyon akarnak szűnni... Egyik nap jobb másik rosszabb... Pár napja elkezdtem szedni a frontint, hogy pihenjek, mert megkezdődött a meló és így nem járkálhatok egész nap mint a zombi. Elvileg köv héten megyek pszichomókushoz is, majd megbeszélem vele mi legyen. Remélem nem kezdődik előről az egész :( De ha véletlenül mégis, végülis akkor sem dől össze a világ... Köv hónapokban mindenképp elkezdjük mi is a próbálkozást!
Bells, remélem nálad van javulás az alvásban!!
balnika
 
 


Sziasztok! Köszönöm a bíztató szavakat Balnika,mindennek utána fogok járni! ma beszéltem a nőgyógyászommal is és megnyugtatott,hogy lehetek terhes,de ahogy Te is javasoltad,beszéljek egy pszichiáterrel,hogy minél alacsonyabb hormontartalmú gyógyszert írjon! 

Örülök hogy itt lehetek köztetek! 
maja1976
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok ma megjott a menzeszem es nem vagyok terhes, lehet mert eloszor probaltuk meg kicsit rafeszultunk feszultek voltunk a parommal ,osszetortem nagyon ,de meg nem adom  fel mert meg fiatal vagyok es meg akar februarban is lehet pozitiv a tesztem, anyukam ,ferjem meg ti is megnyugtattatok.Meg azert nem megy minden egyszerre ,mindenre kel varni,holnapp megyek a szakmamban kivul keresni munkat ,mert az en munkam megerolteto es ha szeretnenk babat akkor nem szeretnenk ojn kornyezetbe dolgozni, szoritsatok leci hogy valami sikeruljon.
virginia1
 
 


Sziasztok!

Köszi a kérdéseket, tényleg jobban vagyok és alszom is. Viszont vasárnap megjött sajnos. Tudom 1 évig nem gond ha nem jön össze, de azért már jó lenne, de azzal is tisztában vagyok, hogy 38 évesen már nem olyan könnyű, mint pár éve lett volna, már más a szervezetünk
Egyébként pár hónapja figyelem magam és most már bizonyos, hogy Premenstruációs szindrómám van, a pszichológus szerint is. Régebben is megvoltak a főbb testi tünetek, de a szorongások erősödése egyértelműen összefügg a menstruációmmal. Mert mindig akkor leszek rosszabbul mielőtt megjön és mikor már megjön, a szorongások is elmúlnak. Szóval tutira összefügg sajnos, de legalább tudom mitől erősödik a szorongás és ez azért megnyugtató. Régebben valószínűleg azért nem éreztem a szorongások erősödését, mert a rivotril és a lamolep is jobban elnyomhatta és amikor elkezdtem őket csökkenteni akkor jöttek elő az erősödések, de mindig a menstruáció előtt. Azért abban reménykedem, hogy a terhességi hormonok majd nem így hatnak rám.
Az alvászavaral kapcsolatban tudom azt javasolni, hogy esetleg a Béres cseppet is meglehet próbálni. Van itthon még 2 üveg(2 éve vettem egy 4 üveges dobozzal)ami megmaradt és a fiam mostanában betegeskedett(nátha), erre gondoltam most elkezdem szedetni vele rendszeresen és amikor elolvastam a betegtájékoztatóját, azon rajta van, hogy alvászavarok kezelésére is jó. Jó, hogy eddig meg ott volt a polcon és eszembe sem jutott
Egyébként Gravidát kezdtem el szedni, nem a Matruellt, mert a gyógyszerész szerint, az a jobb, mert az gyóygszernek minősül, tehát jobban bevizsgálták ezért biztonságosabb és az elevitre is ezt mondta.
Remélem ti jól vagytok csajok
bells
 
 


Sziasztok!

Bells, nálam is lehet ám hogy az az ok, amit te is leírsz. Mert kedden nekem is megjött és kedden is és szerdán is jól aludtam... (vettem be mondjuk frontint, de csak felet, és éreztem, hogy lehet anélkül is elaludnék) Plusz mióta csökkentettem az antidepit én is észrevettem, hogy menstruáció előtti egy-másfél hétben durvábban szorongok, sőt olyan is volt, hogy szabályszerűen "dühkitörést" kaptam... És pont amikor elkezdtem rosszul aludni, akkor voltam a mensi előtt egy-másfél hétben.

Neked egyébként erre a premenstruációs szindrómára mondott vmi gyógyszert a doki?

Béres-cseppem van otthon, csak eddig nem nagyon szedtem, mert iszonyú falánk lettem tőle... De akkor szedni fogom.
balnika
 
 


@balnika:


Szia!
Nem nem mondott semmi különöset, csak azt, hogy igen az okozhatja a tüneteimet, de amúgy a pszichológussal beszéltem belinkelem a PMS-ről egy leírást:
http://www.hazipatika.com/betegsegek_a_ ... yuttes/112
De mivel én és te is szedsz benzodiazepin szorongásoldót(Frontin, Seduxen, Rivotril, stb...) és antidepresszánst is a szerotonin szint miatt, már nem tudom mi mást tehetnénk a menstruáció előtti szorongásos dolgokkal. Persze valószínűleg amint írtam is, nekem a Rivotril vagy a Lamolep jobban elnyomta a szorongásokat, mint a Seduxen és eddig azért nem jött elő ennyire "súyosan" a PMS okozta feszkó. De te azért kérdezd meg a pszichiátered, hátha mond valami tennivalót ezzel kapcsolatban. Ma voltam a kineziológus csajnál megint, volt kezelés, oldás, stb..és megint jobban vagyok utána. Neki is mondtam a PMS dolgot és Ő is egyetértett, hogy erősítheti a szorongást a mensi előtt. Ma ajánlotta nekem a Schüssler sókból a Nr.7-eset (Magnesium phosphoricum), a menstruáció előtt 1 héttel szedjek belőle 3x1-et és amikor már megjön én nagyon görcsölök, akkor 10 tablettát forró vízbe. Amúgy beszéltünk a vitamin és ásványianyag hiányról is, hogy az is okozhat gondokat és arra meg a Nr.3-as D12 Ferrum phosporicum-ot mondta, hogy szedjem napi 3x1-et, mert szerinte vashiányom lehet, mert látszik a szemem alatti karikán, kéklik az ér. Lehet csak jól fel kell tuningolni a szervezetem vitaminokkal,ásványi anyagokkal és kevésbé leszek feszült, meg fáradt. A Gravida mellé lehet szedni nyugodtan, meg az antidepivel is. A végén még kész patika lesz itthon a sok szertől 
bells
 
 


Ja viszont ezt a két sót, nem lehet együtt szedni egy időben. Szóval mikor elkezdem majd a Nr.7-est akkor addig hagjam abba a Nr.3-mast. Mert a vas sót és a magnézium sót egyszerre nem lehet. A többi fajta Schüssler sót lehet kombinálni, de ezeket nem
bells
 
 


Sziasztok!

Bells! Én is igy vok a mensi elött, majd szét robbanok. Én most 3 napja bio céklalevet iszok, ugye a vas miatt és jobban vok töle, de ma nem iszok, mert sztem sok, nemhogy a székletem lesz piros, de a pisi is, valoszinü akkora vashiányom nincs , pedig 2dl van irva naponta, nekem ugy látszik kevesebb kell. Gravidát szedsz? A femibiont nem is ajánlotta? No, hát elkezdek gondolkodnim h jo-e, ha azt szedem. A folsav miatt jo. Ja, és már ennyi céklalétöl is nagyon éhes vok, mi lesz terhesség alatt,  amikor egy csomo vasat kell szedni. Már magne b6ot csak egyszer veszek be egy nap. Viszont a gyogyszerekhez nem merek hozzányulni még.
sszandra
Szolnok
 
 


Sziasztok!

Bells jó, hogy kiderült mi a probléma. Van egy olyan homeos szer aminek a neve PreMens. Ez csökkenti a pms tüneteit. Legalább 3 hónapig kell szedni. 

Nekem is megjött. Majd talán a köv. hónap. Ma 3 hónap után volt egy erős pánikrohamom. Gyomorgörcs, hasmenés, fulladásérzés és iszonyat félelem. Igyekeztem legyőzni, de sajnos a xanax sr-hez kellett nyulnom. Olyan remegés jött rám, amin csak ez segített. Beszéltem én is a kinezielógussal, holnapra állít össze nekem cseppeket. Nem szeretnék gyógyszert szedni. Már lassan egy éve nem kellett, és nem is érzem most sem, hogy szükségem lenne rá. 
Kérlek nyugtassatok meg, mert kicsit elgondolkodtam, hogy biztos szeretném így is azt a harmadik bébit? Érzem, hogy nagyon szeretném, de ez a roham most kicsit visszafogott. 

csepp24
 
 


Sziasztok,

itt vagyok Veletek, csak ritkán írok.

Csepp, ne butáskodj, hát persze hogy szeretnéd a harmadik bébit!!!
Nem szabad, hogy egy "kis" pánikroham eltántorítson az álmaitok megvalósításától...
Ahogy jön a pánik, úgy megy is, főleg hogy tök régóta jól vagy. Szóval kitartás, és ha esetleg lesz is még, mert szerintem ez nálunk sosem kizárt sajnos, akkor se kereredj el, ne gondolj rögtön arra, hogy újra gyógyszert kell szedned. Az a fontos, hogy ne szorongj attól, hogy esetleg szorongani, vagy pánikolni fogsz.
Azért vagyok ilyen "baromi okos", mert nálam is így szokott lenni.

Én lassan 5 hónapja nem szedek semmit, de még mindig tartok attól, hogy újra kelleni fog. Azt hiszem nagy nehezen végre elfogadtam,  hogy ha újra kell a gyógszer, akkor sincs világvége...ha kell, kell. :)

Szandra, én is femibiont szedek. Szerintem tök jó vitamin, én elégedett vagyok vele. Valóban nem tartalmaz minden vitamint amit más magzatvédő vitaminok igen, viszont tök jó a folsav felszívódása. A többit meg majd kiegészítem ha kell. A körmöm mindenesetre jobb lett tőle :). Én ennél maradok.

Mi is nagyon szeretnénk a bébit, és én is minden hónapban nagyon elkeseredek amikor megjön...
Gondoltam hogy kipróbálom a méhpempőt. Ma kezdtem el szedni...hátha segít, de ha nem, ártani tuti nem árt :)

Olyan jó lenne azt olvasni, hogy valakinek közülünk pozitív a tesztje!!! Drukkolok Mindenkinek.

Nono!!! Biztos vagyok benne, hogy írhatom mindenki nevében, hogy hiányzol nekünk, jó lenne hallani Felőletek!!!

Szép estét Csajok!
Lina

lina01
 
 


Sziasztok!

Lina, hol szerzed be a méhpempőt? Én is akartam szedni, de a méhész ismerősöm azt mondta, hogy csak kevés van neki és azt Ő eszi meg  Nekem a femibionnal semmi bajom nem volt, szerintem is jó, de én eléggé úgymond nem jól táplálkozom(kevés gyümölcs), és régebben is mikor pl. szedtem a Béres actival max-ot jobban éreztem magam. Ezért választottam a Gravidát mert abban nem csak a vitaminok vannak hanem ásványi anyagok is és nekem valószínűleg eleve hiányom van ezekből. Így egy tablettával letudom a terhességi és a saját feltöltésemre szükséges vitaminokat, nyomelemeket. Azért Omega3-mat szedek hozzá, mert az a Gravidában nincs, de azt eddig is szedtem.
Próbáljátok elengedni a szorongástól való félelmet. Könnyű mondani Csepp, Lina ha már ennyi ideje nem szedtek gyógyszert, ne féljetek! Én is kibírtam anno 5 évig, sőt ha mai eszemmel visszamennék az időben, akkor 2002-ben amikor újra rosszul lettem, nem is mennék pszichiáterhez, csak max. pszichológushoz, meg meditálnák, meg a kineziológus, de tutira nem kezdenék újra gyógyszert szedni, amíg nem lenne muszály. De már késő, most nem tudom letenni, mert nem érzem magam jól a bőrömben. Nem általánosan nem vagyok jól, csak utálom a munkám, meg kevesebb a pénzem. Ha visszagondolok a 20 évvel ezelőtt kezdődő dolgokra, mikor kis tőkéből is tudtál vállalkozni, volt az embereknek pénze, voltak munkahelyek, stb...Aztán ez 5 éve mikor a válság kezdődött szépen megszünt. Látom, hogy haldoklik a szakmám, az emberek nincsenek megfizetve. Na de most ez van, csak nehéz lelkileg, mert nincs biztonságérzetem és ezért nem tudom letenni a bogyókat. 
Szerintem sszandra, ha most jól vagy akkor tényleg ne nyúlj a gyógyszerekhez, hiszen tudjuk már mindannyian, hogy nem okoznak gondot a terhesség alatt. Inkább legyél jól a gyógyszerekkel.
Nono már én is kíváncsi vagyok, hogy vagytok? Remélem azért nem írsz mert nagyon el vagy foglalva a babával és nem azért mert gond van!
bells
 
 


Sziasztok Lányok!

Sajnálom hogy valahogy nem akar megfoganni a következő fórumos baba. Milyen jó lenne ha egyszerre lenne mindanyiunknak :)
Most már én is rászántam magam hogy jöhet a bébi, bár én is félek, mint ahogy te Csepp24!
Bells,Sszandra, nekem is van PMS, elég erős és igazából azóta kellett újra kezdenem az antidepit szednem amióta abbahagytam a fogamzásgátló tablettát. A dokim azt mondta hogy ettől simán lehet, főleg ha sokáig szedtem.
Lina jó hogy itt vagy megint :) Mire jó a méhpempő tulajdonképpen? Nem propolisznak hívják? Drukkolok hogy ne kelljen visszavenned a gyógyszert. Nekem 4hónapig ment nélküle de sajna nem voltam olyan ügyes mint te.
 Viszont megosztok veletek valamit...

Karácsony előtt találkoztam egy volt koleganőmmel és közölte velem hogy ugyan ilyen betegsége lett, ugyan ezt a gyógyszert kapta mint én. A kezembe nyomott egy könyvet és azt mondta tudja mi a bajom, olvassam el mert jól ismer engem és ez a könyv rólam szól. Meglepett mert nem gondoltam volna soha hogy éppen ő esik ebbe bele.
A lényeg hogy kérte menjek el egy családállításra Dr Angster Máriához, ő a legjobb magyarországon.
Hát elmentem! Képzeljétek, kiderült hogy volt egy ikertesóm a terhesség alatt aki egy két naposan elhalt. De ugye a lélek már ott van. Szóval elveszetettem a lelki társamat anyukám hasában és plusz még anyukám félelmét is megéltem aki az előző szülésénél majdnem meghalt. Engem már emiatt nem akart. valószínű ezért is félek én is gyereket vállalni mert félek hogy én is végigszorongom a terhességet.
Amúgy döbbenetes az egész családállítás, nagyon érdekes és sokszor megrázó is. Csak ajánlani tudom mindenkinek.
Meglátom hogy milyen hatással lesz rám, bár most könnyebbnek érzem magam és sokkal jobban vagyok. Kíváncsi vagyok hogy lesz e huzamosabb hatása is. Minden esetre megyek még állítani mert van még pár dolog amire kíváncsi vagyok.
Azt a könyvet amit a kezembe nyomott a koleganőm, Angster Mária is írta. Az a címe hogy Ikertörténetek.
Ma a terhességek 80%-a ikernek indul, de még mielőtt kiderülne hogy ketten, vagy többen vannak, elhal az egyik vagy több. Ez később a megmaradt babának súlyos lelki teher is lehet, ami felnőtt korban ilyen problémákat is okozhat mint a pánik, depresszió stb.


Kép
alkonyka
Budapest
 
 


Sziasztok, nem tudom mi van velem de naponta tobbszor jonnek ram nagyon eros rosszuletek, multkor majdnem mentot kellett kihivni, aggaszt ez az egesz hejzet, es ojan gyakariak hogy nem tudok meg munkaba se alni most munka nelkul vagyok, de viszont kell a penz. De mar erzem belul h mar levagyok robbanva allandoan sirok ,nincs etvagyam nem erzem jol magam a boromben fuladok hasmenesem van meg hanyinger felelem szorongas. Anyukam tanacsolta hogy intezem el magamnak az invalidot az ijen kissebb leszazalekolas es abbol tudnak segejt kapni. Addig mig ez az allapot jobb nem lex. Tanacstalan vagyok , el is vagyok keseredve mert mar sokszor jonnek ram ezek.
Anyos most is kerdezte hogy mi van nem mentel el korhazba dolgozni nem vettek fel? es kikellet magyaraznom h nem mert mar nem biztos az a munka. Regen emlitettem neki hogy mi is a bajom de nem ertett meg kioktatott ,lenezoen beszelt velem,es meg en ereztem szarul magam hogy ijet elmondtam neki.Mert az a baj hogy a ferjem se dolgozik o pincer de itt Szlovakiaban nem jo a megelhetes a pincerek 400 eurot keresnek Pozsonyba es mi dunaszerdahelyen lakunk es az oda vixa ut az 100 km is. Es ojan sokaig vannak nyitva hogy nem tud mivel haza jonni es meg szalast se biztositannak.Most mind2en munka nelkul vagyunk otthol.De tobb mint valoszinu hogy marciusba megy ki hajora dolgozni mert nagyon jol beszel angolul es nemetul.
Elegem van egyszeruen mindenbe bele uti az orrat, mindenrol tudni akar, ha nem az van amit o akar akkor mar nem beszel velunk es elkezd fenyegetni hogy akkor o is igy ugy fog csinalni varjunk csak majd fog kelleni a segitsegem akkor mar en nem leszek. Nem tudom h jo otlet e volna elinteznem az invalidot ,mert meg fiatal vagyok,de igaz hogy fiatal vagyok de az egeszsegem elore valobb ha akarunk babat.Nagyon nehez , kerlek adjatok valamien tanacsot.
virginia1
 
 


Köszi a biztatásokat! 

csepp24
 
 


Sziasztok! :)

Bells, Alkonyka: a méhpempő állítólag jó hatással van a termékenységre. Ez a méhek garatváladéka, és ezzel táplákozik a méhkirálynő, aki...uhh,  nem tudom pontosan, a neten megtalálható sok ezzel kapcsolatos info.
Én tényleg sok jót hallottam és olvastam róla, úgy gondoltam kipróbálom. Megmondom nektek őszintén, én nem igazán hiszek a "csodaszerekben", főleg ha leírják, hogy valami egy csomó betegségre jó. Ettől függetlenül úgy döntöttem, hogy ez tényleg egy természetes szer, úgyhogy kipróbálom. Én gyógynövényboltban vettem. Ez nem a propolisz, az más. Ennél az a lényeg, hogy 100% tisztaságú méhpempő legyen.

Én négyszer vagy ötször próbáltam letenni a gyógyszert, mire sikerült. Évek óta ezzel küzdöttem. A férjem mindig hitt bennem, én amikor jól voltam mindig úgy éreztem, hogy sikerül, aztán amikor abbahagytam 2-3 hét múlva kezdődött előlről minden. Most tényleg jól vagyok és ez nagyon boldoggá tesz.
A pszichiáterem azt mondta, hogy biztos benne, hogy az anyaság nagyon jó hatással lesz rám.

Megmondom Nektek őszintén, hogy én nagyon féltem a babavállalástól, egyszerűen nem tudtam eldönteni, hogy gyógyszer vagy baba... a kettő nálam együtt nem jöhetett számításba, mert a férjem teljesen ellenezte.
Aztán mikor magamban végre (ÉVEK UTÁN!!!) meghoztam azt a döntést, hogy nekem mindenképpen lesz babám, ha kell gyógyszer mellett, és erről a férjemet is  "meggyőztem", egy csomó félelmem és szorongásom elmúlt. Mintha leraktam volna egy hatalmas batyut...
Azt hiszem a döntés meghozatala is hozzásegített ahhoz, hogy le tudjam tenni a gyógyszereket, ami nem gondoljátok hogy könnyű volt. 3 hónapig borzasztó rosszul voltam...Nem is tudom, hogy hogy tudtam dolgozni, illetve hogy hogy nem kezdtem el ismét szedni...aztán 2 hónapja egyszerűen jobban lettem...és ez azóta is tart.
De a félelem, hogy bármikor újra előjöhet az megvan, csak már elfogadom, hogy ha jön jön ha kell gyógyszer kell...nem tudom, meglátjuk mi lesz. A babavállalástól viszont még most is félek :)

Virginia...
Ha ennyire rosszul vagy, illetve ennyire rosszak az anyagi körülményeitek, nem tudom, hogy nem kellene-e a babával picit várni. Ha a neved mögött a szám az életkorodat jelöli, akkor igazán nagyon fiatal vagy még. :)
Nem gondolod, hogy mielőtt terhes leszel egy picit jobban kellene lelkileg lenned, (gyógyszereket szedsz, nekem fura, hogy azok mellett is ennyire rosszul vagy), illetve munkát kellene neked is és a férjednek is találni?
Persze az sem biztosíték semmire, de azért így belevágni a családalapításba nem érzed, hogy merész egy kicsit?
Nem akarom az észt osztogatni, félre ne érts, de egy baba megszületése után anyagilag és a terhesség alatt illetve után lehet hogy még lelkileg is nehezebb lesz. Én úgy gondolom, hogy egy baba születése nem oldja meg ezeket a problémákat, és neked még annyi időd van, ha 22 éves vagy. Valóban jól átgondoltátok ezt?
Lányok nem tudom, ha nem értetek velem egyet írjátok meg légyszi, mert akkor inkább megtartom magamnak a gondolataimat.

Szép estét Nektek :)

Lina


lina01
 
 


Lina, én is gondolkodtam hogy ezt írom, de nekem nem volt bátorságom, már egyszer írtam hasonlót Virginianak. De szerintem igazad van.
Virginia, én 37 éves vagyok de még mindig vártam arra hogy valahogy stabilizálódjon az állapotom.
Mert csak így merek belevágni a terhességbe. nem is az anyagi a legfontosabb, hanem hogy az anya jól legyen. ha olvastad előtted az én bejegyzésemet ott lehet látni mit okozott hogy az anyukám szorongott velem a terhesség alatt. Nagyon megviseli már a magzatot akkor is, később meg mit okozott nekem is :(
nem tudtok a te anyukádhoz költözni?

Kép
alkonyka
Budapest
 
 


Lina, szerintem már nem fog neked kelleni a gyógyszer. :)

Bizakodok, mert már egyszer én is magamtól letettem a gyógyszert és még csak nem is emlékszem hogy nehéz lett volna. Aztán hét évig minden jó volt és gyógyszermentes. Két éve kezdődött újra.
Igaz nem ugyan úgy mint 2000-ben mert akkor súlyos depressziós voltam. Most generalizált szorongás. De valami azt súgja hogy le fogom tudni tenni. Nem adom fel! Már egyszer sikerült. :D

Meg ilyenkor erőt ad az is ha valaki le tudja tenni, mert látom hogy nem lehetetlen, de az is erőt ad ha valaki szedi, mert nem vagyok egyedül és bármelyikünknek sikerülhet bármikor meggyógyulni.

Szerintem írja meg mindenki a véleményét bármiról ha úgy gondolja hogy fontos megosztania.

Jó éj nektek

Kép
alkonyka
Budapest
 
 


Alkonyka, semmiképpen se add fel! :)
Mint írtad, Te is le tudtad már tenni egyszer a gyógyszereket, és látod, hogy közülünk is sikerült néhány embernek.
Ha meg nem megy, ugyanúgy szépen végig lehet ügyesen csinálni egy terhességet, mint ahogy Nono csinálta.
De szerintem menni fog, úgyhogy hajrá!!! :)
Én is már 36 éves vagyok, és én is mindig arra vártam, hogy kiegyensúlyozottabb legyek.
Nekünk azonban úgy gondolom, hogy már nincs annyi időnk, mint például Virginiának...
Alkonyka, Te budapesti vagy?

Jó éjt! :)
lina01
 
 


Szia Lina, igen budapesti vagyok.
Köszönöm :)
Már beletörődtem hogy gyógyszerrel csinálom végig, de az elmúlt 3-4 hónapom gyógyszerrel is nehéz volt. Most jól vagyok, egészen jól. erre vártam.

Kép
alkonyka
Budapest
 
 


Most megnyugtattatok. Köszönöm mindenkinek. Én 36 éves leszek októberben. Kicsit tartottam a korom miatt is babát vállalni, de jó érzés, hogy nem csak én szeretnék még 30-on túl. 

Megkaptam a cseppeket. Azt mondta a kineziológus, hogy nála van egy belső utazás nevű kezelés. Ez egyszeri alkalom. Azt mondta, hogy volt olyan akit ezzel és a cseppekkel gyógyított meg 15 év pánik, depresszió és alkoholizmusból. Szerintem én is ki fogom próbálni. Szeretnék teljesen jól lenni. Szerencsére azóta nincs pánikroham, talán kicsi szorongás, de ez nem zavar, és el tudom terelni a figyelmem. Azt tudom, hogy dokihoz gyógyiért nem akarok menni, csak kiírná és lerázna. Nem igazán foglalkozott soha velem. 

Virginia én is egyetértek a többiekkel. Meg kell erősödnöd lelkileg is. Menny vissza az orvoshoz és kérj segítséget, ne csak gyógyszereset. Egy bébi ellátása, főleg, ha az első nem könnyű. Tudom miről beszélek. Mikor nem tudod, hogy miért sír már megint, pedig te mindent megtettél. Az anyagi oldala sem könnyű. Nem azt mondom, hogy várni kell a legmegfelelőbb időre, mert olyan nincs, de ha van egy stabil munkahelyed és párodnak is az sokat jelent.
Példának fel tudom hozni a húgomékat. Lombik programmal lett terhes, ez volt a 4. beültetése, karácsonykor kapta meg a jó hírt. Most 6 hetes terhes. Mind a ketten stabil munkahelyen dolgoznak, de albérletben laknak. Nem vártak a saját lakásra, mert akkor talán csak 10 év múlva lenne nekik.
Remélem nem azt érzed, hogy bántani szeretnélek ezzel, csak próbálok valamilyen szinten segíteni. 

Örülök, hogy itt vagytok, nagyon jó érzés, hogy van aki megérti a problémámat, és amennyire tud még segítis!
csepp24
 
 


Sziasztok!

Én már tegnap megírtam a véleményem, de a netünk vacakolt és látom mégsem küldte el
Szóval szerintem igenis mindenki írja meg az őszinte véleményét és tapasztalatait, hiszen azért vagyunk itt. 
Lina! Én tudom mi a méhpempő, mert egy ismerősöm is eszi a babaproject miatt, de nem tudja beszerezni, mert ő úgy tudja csak a méhészeknél van, azért kérdeztem te hol vetted. Én is enném, majd utána nézek a neten, hogy hol tudom beszerezni.

Alkonyka! A családállítás jó nagyon, nekem is ajánlotta a kineziológus csaj az első alkalommal, de aztán elmentünk más irányba és mikor kérdeztem, hogy megcsináljuk-e akkor mondta, hogy előbb fontosabb dolgokat kell bennem helyretenni pl. nem alvás. De már én is megcsináltatnám, mert kíváncsi vagyok.

Virginia! Nekem az a véleményem, hogy NE százalékoltasd le magad!!! Tessék munkát keresni, mert ha találsz egy munkahelyet ahol szeretsz lenni, megbecsülnek, kedvességet kapsz, pénzed is lesz, az nagyon sokat fog segíteni a lelkiállapotodon. Hidd el akkor majd az anyósod piszkálódását sem veszed fel annyira. Vagy 20 éve amikor elég rosszul voltam én is elakartam menni egy hosszabb táppénzre a depi miatt, de az orvosom nem engedte. Mégpedig azért mert véleménye szerint, ha nem érnek külső pozitív ingerek, megerősítések és otthon, egyedül ugyan honnan érne, akkor nem hogy javulni fog az állapotom, hanem jelentősen romlani. Milyen igaza volt! Mikor rátaláltam az életem értelmére munkában(vendéglátás) egycsapásra jobban lettem és hamarosan le is tudtam tenni a gyógyszereket. És az igazság az, hogy akkor lettem újra rosszul, mikor már két éve itthon voltam a fiammal és csak a stressz jutott a családomtól is, de pozitív megerősítéseket nem kaptam eleget. Aztán amikor újra dolgozni kezdtem, tök jól lettem és csökkentettem is a bogyókat jelentősen. Egy jó munka az áldás, megnyugvás, öröm. Én már csak tudom,mert most nem az van. De ha összejön a baba, utána 3 év múlva biztos, hogy csak vendéglátásba vagy kereskedelembe fogok menni dolgozni. Mert én ott tudok kiteljesedni

Puszi
bells
 
 


Virginia... Bells nagyon jókat ír. Én sem százalékoltatnám le maga. Nagyon fiatal vagy még, előtted az egész élet. És minden változik. A betegséged sem állandó. 
Nem tudom hogy ez szlovákiában hogy megy, de el kellene járnod a helyi psziciátriára nem csak gyógyszeres kezelésre, de valamilyen terápiára ami ingyenes. Biztosan van ott is valami ilyen lehetőség, mert itt is van. Hidd el hogy nagyon sokat segítene. Meg először rendesen be kellene állítani a gyógyszeredet mert valami azzal sem jó. Mozogj sokat ha tudsz, menj el futni. Az jót tesz az agynak. Kérdeztem hogy esetleg nem tudtok e már most az anyukádhoz költözni ha a férjd amúgy is 
kimegy dolgozni?? Az is jót tenne, az anyukák mindig segítenek. Biztosan a tiéd is ha látja hogy nem vagy jól. 
Nekem ezek jelentették szó szerint a túlélést amikor én is 23 éves koromban először lettem beteg.
...és mondom, mozogj, mozogj. Nagyon fontos!

Fel a fejjel!!!

Kép
alkonyka
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: