Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok kismamik!

Ma nagyon sz...r kedvem van. Talán valamilyen front van, vagy nemtom, de egész nap magamba vagyok zuhanva, és nincs kedvem semmihez :( És baromira fáradtnak érzem magam. Legszívesebben aludnék, csak napközben nem tudok aludni. Nem mintha éjszaka olyan könnyű lenne :?

Hívtam ma az újpesti önkormányzatot (ide vagyok bejelentve), és kérdeztem, hogy van-e valamilyen újszülöttnek járó kerületi támogatás. Hát nincs... Csóró a kerület :D Bezzeg itt a IX. kerületben 50 E ft körüli összeg jár.

judithappy,
Édes a kis Zsebike! Olyan komoly arcocskát vág a felvételeken :) nagyon drága!

elizabeth 25,
De cuki a kicsi Dominik, ahogy törökülésben csücsül :D

luisa,
Hu-ha, ez a nyákos-barnál akármi már jelent valamit... Közeledik a nagy tali a Laurával :D :D Drukk-drukk-drukk Neked!!!!!!!

gyanixi,
Neked is küldöm a drukkot!!!! Fájást nem tudok, az még nekem nincs.... Egyetlen egy jósló fájásom sem volt még :? Egyébként nálad mióta van egy újjnyira nyitva a mészáj?

dojika,
Üdv köztünk!! És üdv a finiselők között :)
Remélem jobb lesz a vérképed a hétfői vizsgálaton. De csak a vasszínt rossz, vagy van más is? A vaspótlásra a Humet-R-t tudom ajánlani, kicsit borsos az ára, de nagyon jól felszívódik.

Kép
dijcsi
 
 


sziasztok kismamik!

Ma nagyon sz...r kedvem van. Talán valamilyen front van, vagy nemtom, de egész nap magamba vagyok zuhanva, és nincs kedvem semmihez :( És baromira fáradtnak érzem magam. Legszívesebben aludnék, csak napközben nem tudok aludni. Nem mintha éjszaka olyan könnyű lenne :?

Hívtam ma az újpesti önkormányzatot (ide vagyok bejelentve), és kérdeztem, hogy van-e valamilyen újszülöttnek járó kerületi támogatás. Hát nincs... Csóró a kerület :D Bezzeg itt a IX. kerületben 50 E ft körüli összeg jár.

judithappy,
Édes a kis Zsebike! Olyan komoly arcocskát vág a felvételeken :) nagyon drága!

elizabeth 25,
De cuki a kicsi Dominik, ahogy törökülésben csücsül :D

luisa,
Hu-ha, ez a nyákos-barnál akármi már jelent valamit... Közeledik a nagy tali a Laurával :D :D Drukk-drukk-drukk Neked!!!!!!!

gyanixi,
Neked is küldöm a drukkot!!!! Fájást nem tudok, az még nekem nincs.... Egyetlen egy jósló fájásom sem volt még :? Egyébként nálad mióta van egy újjnyira nyitva a mészáj?

dojika,
Üdv köztünk!! És üdv a finiselők között :)
Remélem jobb lesz a vérképed a hétfői vizsgálaton. De csak a vasszínt rossz, vagy van más is? A vaspótlásra a Humet-R-t tudom ajánlani, kicsit borsos az ára, de nagyon jól felszívódik.

Kép
dijcsi
 
 


sziasztok kismamik!

Ma nagyon sz...r kedvem van. Talán valamilyen front van, vagy nemtom, de egész nap magamba vagyok zuhanva, és nincs kedvem semmihez :( És baromira fáradtnak érzem magam. Legszívesebben aludnék, csak napközben nem tudok aludni. Nem mintha éjszaka olyan könnyű lenne :?

Hívtam ma az újpesti önkormányzatot (ide vagyok bejelentve), és kérdeztem, hogy van-e valamilyen újszülöttnek járó kerületi támogatás. Hát nincs... Csóró a kerület :D Bezzeg itt a IX. kerületben 50 E ft körüli összeg jár.

judithappy,
Édes a kis Zsebike! Olyan komoly arcocskát vág a felvételeken :) nagyon drága!

elizabeth 25,
De cuki a kicsi Dominik, ahogy törökülésben csücsül :D

luisa,
Hu-ha, ez a nyákos-barnál akármi már jelent valamit... Közeledik a nagy tali a Laurával :D :D Drukk-drukk-drukk Neked!!!!!!!

gyanixi,
Neked is küldöm a drukkot!!!! Fájást nem tudok, az még nekem nincs.... Egyetlen egy jósló fájásom sem volt még :? Egyébként nálad mióta van egy újjnyira nyitva a mészáj?

dojika,
Üdv köztünk!! És üdv a finiselők között :)
Remélem jobb lesz a vérképed a hétfői vizsgálaton. De csak a vasszínt rossz, vagy van más is? A vaspótlásra a Humet-R-t tudom ajánlani, kicsit borsos az ára, de nagyon jól felszívódik.

Kép
dijcsi
 
 

 
 

Bocsi, már megint behülyült a babanet....

Kép
dijcsi
 
 


Times!

Ne haragudj,biztos átsiklottam az ajánlatod felett! Ha áll a dolog,akkor tényleg átadnám a táblázatot mondjuk a jövő héten.

Akíra!
Próbáltam a kamilla teát is,én egyébként kifejezetten szeretem,de sajnos ez sem segít. Egyedül eddig ami a legjobb volt a jó zsíros házi pogácsa,viszont a súlyomra már gondolni sem merek. Asszem a terhes kiskönyvben hamisítani fogok valamit,mert a dokim meg fog verni lassan,annyit híztam.Ha zsíros pogit falok,akkor gondolni sem merek arra,hogy mekkora lesz a hízás mire a szülőszobára érek.Na mindegy már,lassan nem hat meg a dolog.

Kép
babzsák
 
 


Gyanixi
Lehet hogy te úgy jársz mint én az első babával. Már a 35. héttől mondta a dokim hogy ez a gyerek hamarabb meglesz, egyrészt a méretei alapján, másrészt meg mert úgy látja hogy nagyon készül. Aztán jól megviccelt minket, még rá is húzott egy hetet. És akkor is indítani kellett a szülést, mert magától nem nagyon akaródzott neki kijönni. Lehet hogy azért mert már nagyon vártam... Különben mekkorára saccolják a fejátmérőjét a babádnak? Mert nálam azért nem tudott beindulni állítólag a szülés , mert nagy volt a feje, és nem tudott rendesen leszállni a feje. Állandó jóslófájásaim voltak, de aztán egy kis sétával el is múltak.
Aztán amikor indították csináltak egy próbát. Oxitocin infúzióval kicsit beindították a fájásokat. Erre leszállt a feje a helyére, lekapcsolták az oxitocint . Kérdés volt hogy a fájások ezután maguktól is folytatódnak vagy elmúlnak. Ha elmúltak volna, akkor befektettek volna amíg tényleg beindul magától. De nekem folytatódott. Lehet hogy neked is lesz egy ilyen hasonló próba. De ez csak a 40. hét után van. De próbálj meg nem stresszelni a szülésen, meg hogy jöjjön már ki a baba, mert lehet hogy pont ezért nem jön.


Zita nálunk nem is annyira az Áron hangjára, mint az érintésére reagál. Este Áron mellé bebújok az ágyába, mesélek neki egy- két mesét, majd megvárom míg elalszik és utána kijövök tőle. Na, a mese közben az Áron mindig odadugja a lábát a hasamhoz, de hál istennek nem rugdos. nagyon finoman csinálja. Akkor Zita is mintha odafordítaná magát, elkezdi püfölni hasam ott, ahol az Áron lába van. Jókat mosolygok rajta, mert az Áron mindíg azt kérdezi hogy " anya, most miért rúg engem?" Aranyosak.. :)


Nálam a rugdosás már szinte megszűnt. nagyon ritkán érzem Zitát rugdosni, inkább csak nyomja ki az "alkatrészeit", feszíti magát. Biztos nincs már sok helye. Ti , akik hasonló idősek vagytok ( 35-36 hetesek) ,hogy érzitek? Nálatok is ez van?

berzkat
 
 


babzsák miért mennyit híztál?
Bár a hízásról csak annyit, hogy lassan 4 hónapja párom se láthatja ha a dokinál a mérlegre állok :D
Elküldöm jó messzire, tudom hogy látja, de legalább pontosat ne tudjon :lol:

Szóval ne aggódj, én is sokat híztam sajna, alkati kérdés ez, nem más, de már nem érdekel, ha éhes vagyok eszem, és sajna mindig szénhidrátot ennék ha lehetne és azt meg nem igen dolgozza fel a szervezetem...ez van, de ha attól érzed jól magad szerintem egyed! Énnekem még a keksz meg az ostya is segített amikor sok volt a savam, remélem te is megtalálod a megfelelőt...

dijcsi, de az egyszeri anyasági támogatás az jár nem?
vagy van más ilyen támogatás is? Lemaradtam?
Szerintem jelentkezz át :D
Akkor kaphatsz valamit :D

KépKép
KépKép
akíra
 
 


berzkat, hát nálam a rugdosás és az öklözés "sajnos" nem szűnt meg, tőleg este nagyon élénk, meg ha sokáig ülök a gép elött egy pozícióba, és hát eléggé fájdalmas már...de talán lassan ő is alábhagy evvel... :roll:

Feszengeni meg egyenesen imád :D
Van hogy olyan mintha kitenné egyik oldalra az egyik másikra a másik kezét és próbálna szétnyomni, helyet csináln magának :D
Mint a filmekbe mikor jönnek a csapdák és megy össze a fal, a bent rekedtek meg próbálják megállítani a falakat :D

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok Lányok!

Üdv, Dojika!

Nikky, drukkolok, hogy minden rendben menjen! A 34. hétig szedhetnél magneB6-ot, az jót tesz a lepénynek, a dokim mondta.

Aki budapesti: a Margit körúton, a Mechwart ligetnél (egy régiségbolt közelében) van egy kismamaruha-üzlet, 40%os leértékelés, jó cuccok, és szoptatós melltartó 1200 ft-ért!

Csuklás: Már kb. 2 hete érzem, hogy néha csuklik a babám, szerintem minden baba csuklik néha, csak nem mindig érezzük, ha keveset és rövid ideig csuklik, akkor apró rebbenéseknek és rúgásoknak is érezhetjük. Én úgy figyeltem fel rá, hogy az ütemes kis rebbenések kb. 15 percig tartottak. Még aggódtam is, hogy abba tudja-e hagyni szegénykém.

Én is elég parázós vagyok, tegnap például alig mozgott, teljesen kétségbe estem, aztán a párom megrezegtette a hasamat, na erre elkezdett mozogni nagy kegyesen.

Én is sokat járok pislni, a hólyagomat ugyan nem szokta rugdosni, viszont néha egyszerűen ráfekszik, és akkor hirtelen nagyon kell!

A súlyomat már kb. 10 napja nem mértem! Nem merek ráállni a mérlegre! 10 napja tartottam +9 kilónál! Inkább a tükörben nézem magam, hogy csak a hasam gömbölyödik-e, vagy más is. (Hát a combom sem lett vékonyabb!)

Na mára ennyit! Minden jót nektek! Puszi!
Vendég
 


Kép
Vendég
 


akíra,
Az egyszeri anyasági támogatás jár mindenkinek. De vannak még ezen kivül kerületi támogatások, ami kerületenként összegben változik, és ezek szerint vannak helyek, ahol nem jár, mint pl a IV. kerület :? Csak hogy tegnap azt mondta a védőnőm, itt a IX. kerületben (újpesten vagyok bejelentve, viszont a IX.ker-ben lakom), hogy szerinte mindenhol jár... Hát nem... Na de mindegy, mint tudjuk a pénz nem boldogit :D :D :D

berzkat,
Az én bébim is ugyan ezt csinálja hetek óta. Rugdosás helyett kinyomogatja magát, meg jól befeszit néha, ilyenkor tök félodalas a hasam.

Kép
dijcsi
 
 


Babzsák: Én is szívesen átveszem a táblázatot . Valahogy átfuthattam rajta mert nem tudtam hogy át szeretnéd adni! Szerintem mindenkép a legfiatalabb kismami kapja meg.
Vendég
 


dijcsi értem, hát nem tudom, hogy miért ilyen ez az egész, jó lenne ha egységes lenne, vagy nem? Bár gondolom ez azon mulik hogy melyik kerület milyen gazdag...vagy tévedek?
És ez vonatkozik egyébként vidékre is? Csak mert, hátha én is kaphatok valamit, hisz hát persze a pénz nem boldogít, de jó ha van :lol:
Főleg ilyen tb és Gyes után...

KépKép
KépKép
akíra
 
 


akíra,
azt nem tudom, hogy jár-e vidéken. De ha Budapesten jár, akkor szerintem vidéken is kell, hogy járjon vmi. Csak hát gondolom, hogy ott sem mindenhol... Kérdezd meg az illetékes önkormányzaton.

Kép
dijcsi
 
 


hát azt hiszem az lesz:)

van egy édes kis történet, neten találtam felteszem, szerintem nagyon aranyos :)

Két kis magzat beszélget egy anya hasában:
-Te hiszel a születés utáni életben?
-Természetesen. A születés után valaminek következnie kell. Talán itt is azért vagyunk, hogy felkészüljünk arra, ami ezután következik.
-Butaság, semmiféle élet nem létezik a születés után. Egyébként is, hogyan nézne ki?
-Azt pontosan nem tudom, de biztosan több fény lesz ott, mint itt. Talán a saját lábunkon fogunk járni,és majd a szájunkkal eszünk.
-Hát ez ostobaság! Járni nem lehet. És szájjal enni - ez meg végképp nevetséges! Hiszen mi a köldökzsinóron keresztül táplálkozunk . De mondok én neked valamit: a születés utáni életet kizárhatjuk, mert a köldökzsinór már most túlságosan rövid.
-De, de, valami biztosan lesz. Csak valószínűleg minden egy kicsit másképpen, mint amihez itt hozzászoktunk.
-De hát onnan még soha senki nem tért vissza. A születéssel az élet egyszerűen véget ér. Különben is, az élet nem más, mint örökös zsúfoltság a sötétben. -Én nem tudom pontosan, milyen lesz, ha megszületünk, de mindenesetre meglátjuk a mamát, és ő majd gondoskodik rólunk.
-A mamát? Te hiszel a mamában? És szerinted ő mégis hol van?
-Hát mindenütt körülöttünk! Benne és neki köszönhetően élünk. Nélküle egyáltalán nem lennénk.
-Ezt nem hiszem! Én soha, semmiféle mamát nem láttam, tehát nyilvánvaló, hogy nincs is.
-No, de néha, amikor csendben vagyunk, halljuk, ahogy énekel, és azt is érezzük, ahogy simogatja körülöttünk a világot. Tudod, én tényleg azt hiszem, hogy az igazi élet még csak ezután vár ránk.

KépKép
KépKép
akíra
 
 


dijcsi: nekem kb 3 hete van nyitva a méhszáj! Amúgy állítólag kettős front van, úgyhogy ne csodálkozz, h ramatyul vagy...viszont én csodálkozom, h még ez sem indítja el Rékát!!!!!!!!!

berzkat: a babánk feje a doki szerint nem nagy, a Bpd: 94 volt és azt mondta a doki, h ez már nem nő!!

Kép
gyanixi
 
 


Babzsák:
látom elég rossz a kedved a becsípődés, sok sav és talán a sok fekvés miatt. Néha mehetsz sétálni? Szerintem nagyon jót tesz, talán jobb kedvre derít... és kitartás, már közel a vég... :) na nem úgy :)

Dijcsi:
mi ez a melankólia nálad is???? gondolj arra, hogy már 3 héten beéül a kezedben a babó, fel a fejjel, de lehet, hogy tényleg front van...
Amúgy tényleg minden kerületben más a támogatás, úgy tudom a VIII.-ban 0Ft, VII.-ben 10eFt, a XI.-ben 80EFt körüli, szóval nem mindegy...

Amúgy semmi sem történt reggel óta, még egy pici barnázás... de ijedtemben, hogy már itt a szülés, becsomagoltam a férjem ajándékát, ugyanis nagyon úgy néz ki, hogy két "újszülött" várható a jövőhétre (picuri és az apucija is), remélem ennek az ajándéknak fog a legjobban örülni... :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Akíra

nagyon édi a történet...

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


luisa látom nálatok is akkor összecseng a két dolog :)

Nálunk is apucinak március 8 a szülinapja a babóval meg elvileg 12re vagyok kiírva :)
Szóval apuci nagyon szeretné ha őt kapná ajándékba, de mondjuk ajándék lesz ez egy kicsit előbb vagy később is :)
De nálunk még ami a poén, hogy a lurkó kb. az apja névnaján fogant meg, szóval nem semi apacentrikus kiscsaj :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


akíra: nagyon cuki a történet, amit írtál, komolyan tetszik! honnan van??
luisa: van barna folyásod?? hasfájás?? Izgiii!!

Kép
gyanixi
 
 


Csa!

Babzsak: Irtam privit! Barmikor kuldheted a tablat. A gyomorsavas dolgot aterzem, en sem alszom szinte soha Rennie nelkul. Szar dolog, ez van, de elvileg nem okoz semmi gondot, hiszen csak magneziumot, kalciumot viszunk be, es viz lesz belole, meg gyomornyugalom. Neha 1-2 kanal natur joghurt is csodakat muvel velem.

Gyanixi, Luisa:
Mikor nem irtok egy darabig, mar azt varom, hogy egyszer csak megjelenjen a monitoron, hogy megszuletett vmelyiktek picurja... De hat mindenki olyan jo anyuka, hogy a kicsi ott erzi bent magat a legjobban.

Dijcsi: Eleg, fel a fejjel, nyugi, es :D :!:

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Köszi mindenkinek a szíves fogadtatást :lol:

Én is nagyon remélem, hogy hétfőre javul a vérképem... igyekszem enni minden olyan zöldséget (brokkoli, cékla), ami vasban gazdag...
plusz az Elevit, meg kaptam vasat is.
Valami eredményének lennie kell majd.
Még a fehérje szintem alacsony, de ez összefögg a vassal...

Mozgás
na igen, már Zsófi se ficánkol annyir mint eddig, főleg nem ctg közben, amikor kéne... folyton noszogatni kell a drágámat :))

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Ja, es persze udv az ujaknak!!!

Jo sok idotok van irni, nem mondom! Kicsit irigykedek is, de 32-tol mar en is otthon akarok ucsorogni, nem itt bent imitalni a munkat. Mert hat valljuk be, amikor vki fejben egeszen mashol jar, jo hogy nem ugy dolgozik, mint ahogy annak elotte.

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Hát,tényleg jó kaki a kedvem...

Táblázat
Elkerülte a figyelmem,de Macsek már priviben is jelentkezett,hogy átveszi,szóval ha senkinek nincs kifogása,legyen az övé.
A hétfőit még felteszem én,viszont akkor utána ő lesz a táblázat-felelős(hetes hihihi),ha akkor megfelel ez mindenkinek.

Luisa,Gyanixi, szorítok nektek nagyon,meg minden mindennaposnak!!!
(ja,egyébként kimoccanhatok,de annyira nem izgi egyedül...., és nem is mászkálhatok sokat,és nagyon hamar fáradok is...Ez a sok pihi,meg itthonülés kivette az összes erőmet,na mindegy,a 36. héttől azt csinálok,amit akarok!!!)

Kép
babzsák
 
 


Szia Macsek !

A fiammal én is majdnem végig dolgoztam, de rájöttem, hogy fáradt voltam mire a szülésre kerül a sor... Ezért a lányommal most elég gyorsan itthon maradtam, amikor már kényelmetlen volt a napi másfél óra utazgatás oda-vissza a munkahelyemre...
Lehet hogy így meg túl elkényelmesedtem, de azért a háztartás nem hagy unatkozni :wink:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Jaj, de siettem haza! De látom ezek a babák még jól érzik magukat ott bent!
Na de egyszer ha valamelyikük elindul, akkor tuti, hogy olyan babaeső lesz, hogy nem győzzük írni a gratulációkat! De ez majd azt is jelenti, hogy sok szép kép és élménybeszámoló fog születni, úgyhogy hajrá-hajrá-hajrá mindenkinek!!!

Képzeljétek elmentem vérvételre, mert az itthoni doki le se tojja a fejem, mivel Szegeden fogok szülni. Utoljára október elején néztek teljes vérképet, hát gondoltam mostmár nem ártana, ezért a háziorvostól kértem beutalót. De minden oké szerencsére, talán a vasam alacsonyabb egy nagyon picit. Erre meg azt hallottam, hogy datolyát kell enni, mert abban sok a vas.
Persze a legutóbbi védőnős vizsgálatnál azt nem mulasztotta el megjegyezni ez a "kedves" doki, hogy milyen sokat híztam eddig. (egyébként 10 kilót), és hogy ezzel veszélyeztetem a magam és a gyerekem egészségét. De már meg sem hallgatom a hülyeségeit. Amióta anno két alkalommal is elmondta, hogy el kellen gondolkoznom azon, hogy megtarom-e ezt a babát, azóta jobbnak láttam mást kereseni és csak a kötelező alkalmakkor talákozok vele. Sajna nem lehet kikerülni, mert itt ő az egyetlen nőgyógyász.

Írtátok a szeméremcsonti fájdalmat. Nekem éjszaka, ha fordulok egyik oldalamról a másikra, annyira fáj, hogy alig tudok megfordulni. Néha még ropog is. Főleg a bal oldalon, ahol a lábam kinől a helyéről. (na ezt jó hülyén mondtam) Én is azt gondolom, hogy ez a tágulás miatt van már.

Na, puszka mindenkinek, majd még jövök!

sch.judit
 
 


macsek: Te még dolgozol??Nem vagy semmi!! Mit is??
babzsák: én is úgy voltam mint Te, h majd a 36. héttől, aztán akkor sem volt könnyebb, hiába az elszántság, ha mész egy keveset és alig bírsz hazajönni!!

Kép
gyanixi
 
 


Macsek:
nagyon cuki vagy!!!! :) de azért remélem hamarosan kiváncsi lesz a kis Laura a kinti világra, és nem hiszi el, hogy a szüléssel végetér... :)
még dolgozol? jól bírod...

Babzsák:
akkor márcsak 2,5 hét!!! de szerintem néha ha te is közel laksz a ligethez (de úgy tudom igen), mászkálj egy kicsit, én nagyon szeretek, és mostanában olyan jó volt leülni kicsit "napozni" egy padra, amikor sütött a nap... nekem mindig jó kedvet csinál a nap...

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Gyanixi:
barnázás kicsit van, de semmi több, nálatok? :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


judit: miért is fogsz szegeden szülni? Bizti írtad már, de annyira kihagy az agyam, illetve csak a babára tud koncentrálni, h minden kimegy belőle...

Kép
gyanixi
 
 


Nekem is volt reggel egy kis barnás, meg tegnap fájdogált a hasam alja, de ezenkívül semmi!!Ja meg kevesebbet mozgolódik a drágám!!De még mindig majdnem eléri a bordámat a lábával!!Neked mennyire van lent a hasad??

Kép
gyanixi
 
 


Ezt a kis történetet egy ismerősőm web-oldalán találtam, ő egy másfél éves cuki kislánynak az apukája :)
De hogy ő hol találta azt nem tudom :)
De itt a babaneten keringett egy nagyon aranyos még, hát most azt is felteszem, hogy aki még nem ismeri jót mulasson (én sírtam a végén már a nevetéstől) :lol:
Ha ismeritek akkor meg sorry, hogy foglalom vele a helyet :)

> Amit addig nem tudsz, amíg nincs gyermeked.
> Az első 6 hónap

- az a hatalmas méretű fej, amit szülés után egyfolytában nézel,
hát az tényleg átfért azon a kis lukon, amibe addig azt a pirinyó
tampont dugdostad.
- a lefejt tej becsesebb, mint egy 200 éves bor.
- úgy tűnik, az egész nap egy végtelen szoptatás.
- napi 4-5 óra alvással is lehet élni.
- ha választhatsz a szex és az alvás közt, az utóbbira fogsz szavazni.
- egy kisbabából valamelyik nyíláson mindig folyik valami.
- a séta csak neked séta, ő ebből semmit nem vesz észre.
- elindulni otthonról egy 2 órás procedúra.
- ha eddig nem kötötted be a biztonsági öved, ezen túl befogod.
- k. nehéz a babahordozót cipelni, gyerekkel együtt.
- minden babazokninak szűk a szára és bevág.
- a legszebb ruha is csak 1x kerül sorra, azután kinövi.
- aki a fürdetőkrémet kitalálta, azt lapáttal vernéd agyon.
- az egész terhesség alatt azt várod, hogy végre megint hason
alhass. Szülés után a 2 irgalmatlan méretű melled miatt továbbra
is csak ábránd marad...
- már nem szereted a vendégeket.
- sírsz, ha az alvó gyereked nézed.
- sírsz, ha valaki hangosabban szól hozzád vagy ingerültebb veled.
- sárkány leszel, mindenért baszogatod a férjed.
- egész nap várod, hogy este legyen és a gyerek aludjon, reggel meg
azt várod, hogy mikor kel fel végre.
- ha elszabadulsz otthonról pár órára, amit addig alig vártál,
akkor egész távolléted alatt otthon jár az eszed.
- a férjed túl csinos, túl szexi és minden nő biztos őt akarja.
- akik eddig hívogattak a szülés előtt, hogy "egyben vagy még?", na
azok mostantól nem fognak. A napok múlásával, már senki nem fog
hívni, csak a család.
- a nagyszülők azt hiszik, nekik szülted a gyereket.
- kiderül, hogy mindenki tehéntejet ivott 2 hónaposan régebben.
- kiderül, hogy anyád nem tud semmit a babákról (már).
- anyósod még annyit sem.
- fél óra bohóckodás és cigánykerekezés után egy 2 mp-es mosoly
teljesen reális egy babától.
- a digitális mérleg egy szar, csak arra találták ki, hogy
idegesítsen.
- amelyik ruha lábközt nem patentos, az a gyerek emelésekor a
nyakában gyűlik össze.
- a híg fos a legjobb pelenkában is utat vág a hátközépig.
- van 70 dekás teli pelenka!!
- a zenélő forgó a kiságy felett nagyon kevés ideig forog 1
felhúzással sajnos.
- a mélyhűtőben már csak a fagyasztott anyatejnek van hely, kajának
nincs.
- egész nap otthon vagy, még sincs este meleg vacsora és kupi is
van pluszban. És még fáradt is vagy.
- a melltartóidat sárkányeregetésre is használhatod.
- zuhanyzáskor meg kell emelned a melleid, hogy alatta is megmosd.
- a hátközépig fosás mindig akkor jön el, amikor sorra kerülsz a
dokinál és le kell vetkőztetned a vizsgálathoz.
- a babagondozással kapcsolatban nincs egyetlen téma sem, amiről ne
adna teljesen eltérő tanácsokat a védőnő, az orvos és az anyád.



6-12 hónap között


- ha a gyerek elalszik végre, akkor a kurva postás csenget. De 2x!!
-a törlőkendő pont akkor fogy ki, amikor a babád nyakig kakis,és a
vízszolgáltatás előreláthatólag!!! 14 óráig szünetel.
- bármit próbálsz hozzátáplálás címszóval, az öklendezve jön ki
belőle.
- a főzelék SEMMIVEL nem jön ki a ruhából és textilpelenkából.
- 3 kanál lenyelt kaja után képes fél üvegnyit visszahányni, és
még 3x lebukni magát napközben.
- napi 4x átöltöztetni nem is sok.
- az egész szobát betakaró játszószőnyeg is kicsi.
- a hányás mindig a kimenőbe felöltöztetés és az autós hordozóba
betevés UTÁN következik!
- 1 óra cipelés után egy 6 kilós baba is 20 kilósnak tűnik.
- a legjobb játék a pillepalack. Minden más pénzkidobás.
- az is befér egy baba szájába, amiről azt hiszed, egy
reklámszatyorba sem férne be.
- mindenen a bevarró címke a legérdekesebb.
- minden fájdalom és baj emelés hatására múlik.
- ha eddig nem volt kutyád, most van. 2 méternél nem távolodik el
jobban és még a WC-re is követ négykézláb.
- amíg a gyerek iszik a cumisüvegből, már lila fejjel és lélegzet
visszatartva nézve őt rá kell döbbenned, hogy ő tovább bírja 1
levegővel, mint te.
- térd magasságig minden kéznyomatos és nyálas a lakásban.
- 1 fog arra elég, hogy piercinget lukasszon a mellbimbódba, és
átharapja a nyaki ütőered.
- ha valamit 1 órán át pepecselsz, főzöl, minden edény koszos,
turmixgép úszik, na akkor nem fogja megenni.
- a baba nem nyeli le a szájában lévő falatot, mielőtt veled
szemben ülve eltüsszenti magát.
- a baba nem ismeri a türelem szót! (sem)
- amikor leülsz mellé a földre, ő ügyesen feláll beléd kapaszkodva,
de tuti a mellbimbód a fogódzó.
- a körömvágást altatásban kéne végezni!! Olyan, mint futó vadra
lőni..
- a tépőzáras cipő 3 mp-ig van a lábán.
- miközben eteted, mindenki rajtad röhög, aki lát, mert te is
nyitod és csukod a szádat, néha le is nyalod körbe a nem létező
maszatot.
- a baba leszarja, hogy hétvége van, akkor sem alszik tovább.
- fel sem tűnik, ha kicsit hányásos a pólód.
- van, hogy 4 napig ki sem bontod a lófarokból a hajad. Kelsz és
fekszel vele.
- rájössz, hogy a mikróba tett babakajás üvegből 40mp után
kirobban az egész főzelék és mindent beterít.
- az etetőtálcára csöppent főzelék sorsa a tenyérrel
szétcsapkodás. Ha nem vagy elég gyors a papírtörlővel.
- elnyúlni egy nagy kád habos vízben, arcpakolással, gyertyákkal
körbe véve, egy pohár itallal.na ez innentől csak ábránd marad.
- ha 1 szál hajad kilóg a copfból, akkor azt megtalálja és szép
lassan kitépi.
- ha megvetted a méregdrága játszószőnyeget lelógó cuccokkal, az
elektromos hintát, a bébikompot, a babataxit, a félsátor áll a
nappaliban, a felfújt kismedence is teli játékkal a szoba közepén,
a járóka felállítva, a babakocsi a folyosón, és éjjel minimum 1
labdán átesel a 7-ből. . . akkor rájössz, hogy kiszorítottak a
kecódból.
- ha eddig fújoltál egy nyálzó kutya láttán, akkor még nem tudod,
milyen, ha megpuszil a csorgó nyálú gyereked.
- bármilyen földre ejtett morzsa vagy kajamaradék a szájában köt ki.
- többé nem kell mosni a papucsod talpát, van, aki tisztára nyalja.
- nem csak a saját lábujját tudja és fogja a szájába venni.
- a nagyszülőkhöz érkezve te már a kocsiban láthatatlanná válsz
számukra.
- lehet égnek álló seggel aludni!!!
- vendégségben is képes pólón és melltartón át bekapni a bimbódat.
- nem csak anya haját jó szálanként húzgálni, ott van apa mellkas
szőre is.
- igenis meg lehet enni egy 3 fogásos vacsorát 4, 5 perc alatt.
- csak addig néz a fényképezőbe, amíg nem nyúlsz az exponálás
gombhoz. 32 képből 1 sikeres.
- vetkőzni öröm, öltözni kín.
- a köldökpiercing képes 5 centit nyúlni. . .
- a " de én ezt így csináltam " mondat egy idő után kiváltja
belőled a nagyigyilkos indulatokat .
- ha bevásárlás után cipekedsz az emeletre, karodon gyerek, töködön
is csomag lóg, akkor leejti a cumiját.
- a spejz úgy néz ki, mint egy bébiétel depó.


1 év után


- még mindig túl jóképű a férjed, túl jó szaga van az új
parfümjétől, és biztos mindenki csak őt akarja. Pár féltékenységi
jelenet, és totál hülyét csinálsz magadból. És ez még nem a vég,
csak 1 éve vagy otthon. Lesz ez még rosszabb is.
- már nem zavar a kupi a lakásban, képes vagy nyugodtan ülni a
szarkupac tetején, lábad alatt egy halom mosott és beszedett ruha,
amit a gyerek elért az ágyon, és leszórt a földre. Oldalt egy pár
üres flakon, amit kiszadett a kukából és odavitt neked a nappaliba.
A konyhát beborítják a műanyag edények és fakanalak, amiket a
szekrénybe beülve kihajigált. Esély nincs visszatenni, minek arra
az 5 percre.
- a gyereked már 12 hós, csodásan feléri az asztalt. Igaz, nem
látja mit ér el, de érzi, hogy valami húzhatót talált. Így
szabadulsz meg az anyóstól kapott törékeny, de "csodálatos"
lakásdíszektől, vázáktól, tálaktól, kaspóktól.
- eljött a fosztásidő. Minden, ami olyan anyagból van, ami kitartó
munkával kikezdhető, és a szöszöket húzkodva kitéphető, az elkezd
szétjönni. Ilyen pl. a padlószőnyeg, tapéta, a kutya bundája. (Ez
utóbbi elég sokat nyüszít közben).
-eljött a nagy zajok ideje is. A földhöz csapkodás hangja már
lószar ahhoz képest, amit a fakanál kiad, ha a konvektoron húzkodja
végig. Mindezt fülig érő szájjal.
- az etetőszék kitűnően tolható a kövön, még a 20. kör után is
érdekes elfoglaltság. Már akinek....
- nem hitted volna, hogy áhítattal fogod várni a napot, amikor
először nézel meg egy teljes filmet. Az, hogy moziba is lehet
menni, a vágyak netovábbja.
- eseményszámba megy, ha a fodrászig eljutsz és levágatod a hajadat...
- megtanulsz nyitott ajtóval szarni úgy, hogy közben valaki áll
veled szemben és mereven néz téged.
- az ujjbecsípés 10. alkalom után sem riasztja vissza a
fiókhúzogatástól.
- a kutyát megtaníthatod, hogy ne nyúljon a gyerek játékaihoz, de a
gyerek a kutya jutalomfalatját fogja a legjobb ízűen rágcsálni.
- az idő múlásával egyre nagyobbak a lakásban a káresemények.
- mindenhonnan csak le- és kipakolni izgalmas.
- a homokozó lapáttal igenis ki lehet ütni egy ember szemét.
- a Hull a pelyhes szép dal, de 200-adik alkalommal már a Mikulás
k. anyját. Még jó, hogy kivehető az elem a játékból.
- rájössz, hogy finom a pötidanon (Danoninó).
- a melegítőnaci a leggyakrabban használt ruhadarabod.
- úgy érzed, évek óta papucsban jársz.
- ha alszik, nem tudsz csörömpölni a mosogatógéppel, ha fent van,
akkor meg tőle nem tudsz belepakolni.
- a lakás növényállományát tekintve úgy érzed, a gyereked sosem
lesz természetbarát.
- a nagyszülők gyakran ismételt mondata: "Én adnék neked, de az
anyád nem engedi."
- ha hosszú levelet írsz, a modem zsinórja lesz a legérdekesebb
húzható játék.
- nyaraláskor csak a hátad barnul le, ahogy derékszögben futkosol a
parton a gyerek után.
- a gyereket nem érdekli, hogy 9600 forintot adtál ki egy 18-as
cipőért.
- mire 1 éves lesz, jobb bicepszed van, mint aki évek óta gyúr rá.
- a legjobb haverjaid dobot, trombitát, szintetizátort és gitárt
vesznek neki az első szülinapjára. Esetleg géppuskát. Persze nekik
még nincs gyerekük.
- mindennek jó hangja van, ha elég magasról ejtik le.
- a leejtett játékot mindig visszaadja a földről egy hülye.
- a kutyának a legérdekesebb része a lihegő nyelv. Pláne akkor
érdekes, ha elkezdi húzni és a kutya fura hangot ad ki.
- ahová a feje befér egy gyereknek, oda be fog jutni.
- minden általunk használt bevásárlókocsi lánca és tolókarja tiszta
a vásárlás végére.



A későbbiek folyamán

- a tapadókorongos puskával legjobb a tv-re és apa homlokára lőni.
Mindkét helyen ott marad.
- ha maszatos a gyerek szája, és nyúlnál felé a tömött
buszmegállóban, az a kezeit a feje fölé rántva jajveszékel, hogy
anya ne üss meg. . . mindezt úgy, hogy soha egy taslit sem kapott.
- csak akkor hagyd abba a telefonálást, ha a gyerek esését látva a
vér is folyik.
- le lehet dobni a csillárt egy párnával.
- a legjobb móka a sütőbe bemászni.
- márpedig a pókember jelmezben kell bölcsibe menni 3 napon át. És
fürödni is abban kell!!
- egyedül menni 2 gyerekkel a közértbe: mindkettő a bevásárlókocsi
ülésében akar utazni.
- a parkolóban, amíg az egyiket kiveszed és átmész a másik oldalra,
hogy kiszedjed a másikat is a gyerekülésből, a már szabad gyerek
eltűnik az autók közt.
- mielőtt a kasszához mész, pakold ki a kotongumikat, a
konzervnyitót, a műanyag vájlingot, az Action Man babát, a
kisautókat egy félreeső helyen, meg mindazt, amit nem te tettél a
kosárba.
- 2 gyerek a kosárban olyan, mint 2 polip. Amit a karjuk elér, azt
megragadják.
- eddig nem hitted volna, hogy egyszer valaki a szemedbe nézve fog,
tág orrcimpákkal, nagyokat nyögve szarni, fátyolos tekintettel.
Mindezt szégyenérzet nélkül.
- nem tudod megmondani, mikor volt utoljára leengedve a hajad.
-2 év után azon gondolkodsz, hol az emberi türelem határa.

SZÓVAL, JÓL GONDOLD MEG.

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szia Akira és a Többiek!


Hát ez nagyon jó amit írtál :D .
Én is sírtam a nevetéstől :D .
Hát a ,,SZÓVAL, JÓL GONDOLD MEG,, résszel már elkéstünk.Már nincs vissza út :D .
Képzeld ma reggel elindultunk az orvosomhoz időpontra,és már majdnem odaértünk mire szólt,hogy hát bocsi de ma mégsem jó neki,menjünk inkább holnap.Nagyon örültem.
Úgyhogy holnap megint reggel korán fürdés+első pisi gyűjtés+éhgyomor.Nem túl vidám.
Te mikor mész legközelebb?Már te is 2hetente jársz?
Úgy hallottam hogy ráadásul a 36.héttől hetente kell CTGre járni.



Kép

Timi
tftimi
 
 


Babzsák, miért kell feküdnöd? ez elkerülte a figyelmem. Fel a fejjel, bár átérzem a helyzetedet, elég konkrétan. A gy.sav miatt semmit sem alszom, és a hátam is fájt. Kicsit javult a helyzet, mióta nem fekszem. Most már sétálgatok, teszek-veszek itthon, és ettől a kedvem is sokkal jobb.

Dijcsi, neked se legyen rossz kedved! :lol: Valami jó filmet kellene nézni :)

Gyanixi, Luisa lehet, h. a kettős fronthatás megteszi a hatását !?

Judit, ez elég felháborítónak hangzik, amit a nődokid mondott. Volt valami orvosi oka rá?

Akíra, köszi a sztorikat! Aranyosak 8)

Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Sziasztok!

Berzkat: mekkora BPD-jű volt az a "nagy fej" ami nem tudott leszállni??
Luisa: a miénk ma 103!!! mm volt, ami döbbenet, mert 1 hete még 97-et mértek! (igaz másik doki, úgyhogy valamelyik sz'tem nem stimmel) Szóval Gyanixi, ezt amit a dokid mondott nem értem, szerintem nem igaz, hogy most már nem nő a fejük, miért ne nőne? Ha megszületik is fog...
Egyébként ma flow (áramlásvizsgálat) volt, csak mellékesen mértek meg néhány méretet: a lényeg, hogy 4 kg fölöttinek saccolták!!! Most már csak az a kérdés, mi lenne jobb, bevállalni a szülésindítást és akkor nagyobb eséllyel kifér, vagy még várni, akkor viszont félek, hogy elég rendesen megnő a császár esélye... Bár ennél nagyobb babák is kifértek már tudom, de azért durva belegondolni!!!
Persze a legjobb lenne, ha végre méltóztatna magától beindulni a "kis" drága :)
Ja, állítólag a fiúk lustábbak és ráadásul a buksijuk is nagyobb...tök jó :x

Nikky: méhlepény téma: nekem a 33. héten már 2. típusúnak mondták...és....ma is az volt....

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Dojika, üdv itt, mi lesz a neve a kislánynak?

Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Lilla, szép nagy a babád, és a fejecskéje is. Nagyon szurkolok neked, hogy simán tágulj. Ezek szerint ugyanúgy fejlődik a kicsi, nem gond feltétlenül a 2. t. méhlepény. Ez biztosan Nikyt is megnyugtatja.

Az orvosod mit mondott? Te választhatsz, hogy beindítsák-e a szülést?

Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Sziasztok!

Babzsák:Ha küldöm az adataimat akkor beraknál engem is a táblázatba?
Mik kellenek pontosan?

Nikky:Azt elfelejtettem irni,hogy nekem azóta is első fokban érett a lepény.Viszont ne aggódj,a sogornőmnek egyszer azt mondták első fok,rá egy hétre nulla volt,utána megint első.
Nem értem egyébként,hogy hogyan lehet egyből másodfokban érett?
De kiváncsi leszek a következő uh-ra,hogy ott mit mondanak neked?
Mikor mész?
Én kedden megyek,majd meglátom mit mond nekem a doki.

Gyomorégés:Nekem is nagyon kinzó volt az elöző terhességemnél,és most is kezdődik,de olvastam,hogy egy kis pohár tej beválik.Állitólag a másnaposok is ezt isszák
:lol:
Na nekem tényleg rögtön elmulasztja.Persze én nem vagyok másnapos :D

Kép
dorcacs
 
 


Hello Kismamik!

Kitartást!
Gyanixi, Luisa: sokat gondolok rátok! Olyan izgi már így a végén! Az a lényeg, hogy ne spirázzátok túl magatokat, próbáljatok nyugodtan hozzáállni a szüléshez, mert az szerintem nagyon sokat segít!

Sajnos nincs túl sok időm visszaolvasni Titeket, de azért szoktam jókat kacagni... :wink:

Rakok ide is fel pár friss képet, hátha szívesen nézegetitek Ti is. :wink: Kép

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


lilo: az orvosom már a héten beindította volna, mondván, hogy most már biztosan érett a baba, de én még kialkudtam 1 hét haladékot, addig is naponta járok ctg-re. Legközelebb szombaton találkozunk, akkor gondolom már kiderül mi lesz. Eddig mindenképpen el akartam kerülni a szülésindítást, mert olyan rossz érzésem van attól, hogy mesterséges és beavatkozás a természet dolgába, de ha ezzel megúszhatnék pl egy császárt vagy bármi egyéb komplikációt, akkor persze sokkal inkább... úgyhogy most már hajlok arra, hogy elfogadjam, ha addig Bence nem könyörül meg rajtam :)

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Megjöttünk a dokitól,és minden rendben volt szerencsére.

Levette az esedékes hüvelyváladékot,megnézte a méhszájat meg uh-t is csinált. Vagy 25 percig voltunk bent. A méhszáj zárt,minden ok. A méretei alapján már 37+3 napos. A BPD(fejméret): 93 mm ,és a súlya 2400 gr(4 hete 1910 gr volt) 3 kg körüli lesz kb. Ja és ugye a méretek alapján 1 héttel nagyobb a koránál,most már március 1-et adott ki a gép a szülésre. Mondjuk ezekre 100%ra nem lehet adni,hisz nem annyira pontos értékek,csak hozzávetőlegesek!

Jövő héten egyik reggel majd vérvételre kell mennem+vízeletet is kell vinni. 2 hét múlva vissza kell menni a dokihoz,és azon a héten szombaton pedig meg lesz az első CTG a kórházban. A doki pont akkor lesz ügyeletes,és akkor mindent meg is mutat majd nekünk(szülőszoba,szobák...stb).

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


34372 írta:Dojika, üdv itt, mi lesz a neve a kislánynak?

Lilo


Üdv Lilo !

A leányzó Zsófi lesz, a bátyja választotta neki a nevet :wink:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Zsana! Olyan kis szep ez a kicsi!!! Meg jo hogy orulunk a kepeknek! En neha atskubizok a mamas topikba, ha nem is mindig olvasni, de a kepeket mindig hosszasan nezegetem. Remelem, jol vagytok, na majd atkukkantok es beleolvasok az uj esemenyekbe!

Kép
Kép
-macsek-
 
 


heló csajok!

restellem, de aaanyit írtok, hogy nem győzöm viszaolvasni... :oops: :oops:

elizabeth,
nagyon édi a babód!!! várjuk a 4d képeket!!!!!!

Óriás drukk finiselő kismamiknak!!!!!!!!!!

MA egy hónapos Dalma!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D MEgünnepeltük...
Vendég
 


Dorcas,és újak!
Nyugodtan küldjétek az adatokat,de PRIVIBEN!!!!
Név,terhességi hét és napok száma,baba neve,neme,van-e testvér,lakhely,kórház neve,illetve a szülés várható időpontja.

Times!!! Neked hiányzik a terhességi heted és napok száma,légyszi küldd majd el a jövő hétfőre vonatkozó adatot!!!Köszi

Bacilivi!
Boldog hónapfordulót nektek!!!!

Kép
babzsák
 
 


bacilivi,
Gratula az egy hónapos Dalminak!! :D :D Milyen nagy lányka már!!

rzsana,
Annyira helyes gyerkőc a Bálint!!

Napokig tudnám nézegetni ezeket a szépséges babákat, ezt nem lehet megunni!!!

Kép
dijcsi
 
 


Gyanixi!
Azért megyek Szegedre, mert Bajáról nincsenek túl jó hírek, (bár az 35 km-re van, Szeged 80-ra, vagyis jóval több), de ott nagyobb biztonságban érzem magam. A tesóm is ott szült, és itt nálunk a legtöbben most már átjárnak Szegedre. Ha pedig bármi baj van a babával (persze ilyenre nem is gondolok), akkor azonnal viszik Szegedre. Hát akkor meg inkább legyünk ott!

akíra!
Ez tényleg aranyos, le is mentettem gyorsan!

Lilo!
Igen, felháborító is volt! Először korán mérte a tarkóredőt (10 hetesen), magas lett (2,7 és 3), aztán elküldött Kecskemétre chorionbiopsziára. Mielőtt befeküdtem volna a beavatkozásra megint megmérte a 12.héten és jó lett az eredmény (1,7). Erre csak annyit mondott vigyorogva, hogy "akkor lehet, hogy eddig korán mértük". De azt a 2 hetet senkinek nem kívánom, azt hittem, hogy beteg lesz a baba. Aztán kiderült, hogy szerencsére nincs gond.
Másodszor plexus-cisztát talált a kicsi fejében,ismét felajánlotta, hogy talán nem kellene ezt a babát megtartani. De ekkor már nem vártam egy napot sem, mindjárt mentem Szegedre, ahol a dokim megkérdezte, hogy "és azt nem említette, hogy ezek a ciszták szinte tuti, hogy a következő UH-ra eltűnnek?" És így is lett 2 hét múlva eltűnt az egyik, 1 hónapra rá pedig semmi sem volt már. Közben tökéletesen, a nagykönyv szerint fejlődött a baba.
Szóval szerintem érthető miért nem megyek ehhez a dokihoz.

sch.judit
 
 


Zsana!
Nagyon édes Bálint! Látszik, hogy jól érzi magát! És ahogy alszik... :lol:

Bacilivi!
Dalminak boldog egy hónapos szülinapot!!! :lol: :lol: :lol:

sch.judit
 
 


Holnap 12.20kor 4D/s uh/ng...nagyon izgulok, gondoljatok majd ram! :)

Kép
elizabeth25
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: