Új privát üzeneted érkezett!

Kép
A kincsecskéim :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Hűűűűűű :oops:
Nagyon izgalmas hogy két babád lesz :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki
Milyen nyelvből, milyen nyelvvizsgát csináltál?
Hogy jött? Én kiváncsi vagyok :oops: :cry: :wink:

Kuglófka
Simán belemehetsz a tengerbe! Megfelelő, normális uszodába is lehet menni kismamaként!
Babákkal én szoktam beszélgetni!
Érdemes elolvasni a Lelki köldökzsinór c. könyvet! :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 

 
 

Lombikbabaaaaaa! Cukik! :D

Lányok, én annyira, de annyira fáradt vagyok... Ha pihenek is, max. kb. 10 percig tart a feltöltött állapot... Lehet ezzel valamit csinálni? Kb. állva el tudnék aludni, de nem az álmosságtól, hanem a fáradtságtól. :?

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Jó reggelt!

Dia
Köszönjük a gyors intézkedést!

Tünde
Gratulálok a kiskönyvhöz! :lol: :lol: :lol:
Én is már megkaptam a MKP-t. (ez az itteni kiskönyv)

Ircsi
Gyönyörűek! :lol: :lol: :lol:

Pitypang
Az első trimeszterre jellemző a fáradtság. Meg az az egyik nap hideg, másik nap meleg idő is közrejátszik. Én este már olyan 8 körül bezuhanok az ágyba, és reggel 6-kor alig bírok kimászni...

Kép
Kép
rebelen
 
 
 


Sziasztok!

Lombikbaba
Nagyon édesek és milyen nagyok már! :D Érzed már a mocorgásuk?

Pitypang
Az álmosságot ne is mondd! Én is tiszta kóma vagyok, vérnyomásom a béka segge alatt, szóval szuper. A hányinger szerencsére mintha múlna és a gyomrom is kevesebbet ég. Bár ez lehet, hogy azért, mert már tudom, hogy mit ehetek és mit nem.

Mivel minden nap fent vagyok hatkor, gondoltam, hogy megpróbálom hasznosan eltölteni az időt, így nekiálltam a Réka-féle terhes tornának. Háááááááát, nem mondom, hogy jó volt ilyen korán tornázni, mert utána meg jó nyúzott és hisztis lettem. :lol: De muszáj, mert már nem igen tetszenek a lábaim, szóval megpróbálom kicsit izmosítani, hogy ne nézzek már ki annyira szarul nyárra. :D 20 perc tornát kibírok minden nap...hátha csodát tesz. :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Még jó, hogy mondtam, hogy már nem ég a gyomrom! :? Ezek szerint a paprikát sem tudom megenni! :? Pedig úgy szeretem!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Kuglófka!

Húha a paprika tud erős gyomorégést csinálni a héja miatt, azzal tényleg érdemes vigyázni. Egyik ismerősöm alapból, várandósság nélkül sem bírta megenni emiatt.

Lombikbébi!

Aranyosak a picik! :lol:

Én ma elmentem az első trimeszteres vérvételre. Ennyi. :) Kiskönyvem már nekem is van, jövőhéten megyek újra a dokihoz, amúgy a hányinger talán enyhült, bár most délelőtt van és délután erősebb azért beszélek ilyen könnyen. :)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Izisz

Sajnos én ezt nem tudtam, alapból nekem elég strapabíró gyomrom van szerencsére. :lol: Nem tudod, esetleg a paradicsommal is ez a helyzet? Azt sem merek már enni, mert attól is ég.

Hányinger nekem is úgy van, hogy délelőtt enyhébb, és délután vagyok rosszabbul. :?

Anno kisfiamnál annyira nem volt semmi bajom...most nem tudom eldönteni, hogy ez a korom miatt van, vagy csak úgy?

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Kuglófka, nekem a paradicsomtól ég a gyomrom...

Az első vérvétel előtt lehet inni? Mondjátok, hogy igen... Nem vágyom sokra, csak pár korty vízre...

Engem kicsinál ez az időjárás!!! Nyarat akarok! Le az esővel! Le a hideggel! Le a felhőkkel és az ennyire változékony időjárással!!!

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Pitypang!

Én ittam pár kortyot. :roll: Remélem ennyit lehetett. :oops:

Kuglófka!

Szerintem a paradicsom is éget, igen... :(

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Vérvétel előtt lehet vizet inni, sőt érdemes is!
Ha nincs benned elég folyadék, a véred is besűrűsödik, nehezebb levenni a szükséges mennyiséget! Ha folyadékhiányos vagy, akkor a vénát is nehezebb megszúrni!

Én egyébként csak akkor szoktam éhgyomorra menni vérvételre, ha kell nézni éhgyomri vércukrot. (azt meg nagyon ritkán szokták...)

Műtét előtti kivizsgálásnál se szoktam éhgyomri vérvételt kérni....

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Most tuti, hogy néznek vércukrot is, úgyhogy a kaja kilőve,de akkor szerencsére a víz mehet.
Köszi a megnyugtatást! :)

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Igen, néztek vércukrot, de akkor megnyugodtam, hogy inni lehet. ;)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Lombikbéby! :-) Néztem az UH-t hhhuuhhh, nem tudom, hogy irigyeljek-e, azért két baba :lol: gratulálok, ugye azért írsz mindig, hogy hogy vagy? Nagyon érdekel, hogy mi lesz veletek! :)

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Teszek fel (vagyis megpróbálok) :lol: pocakfotót.
10+2 :D

Kép [/img]

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


kuglófka! nagyon jól nézel ki, huuuh, de jó, hogy te eleve kisebb súllyal indulsz neki....nem is gondoltam, hogy ilyen korban már látszik a poci :o

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


bdana

Kisebb súllyal? Te vagy az első aki ezt mondja! Most nagyon jó perceket szereztél nekem, komolyan! :-) 160 cm vagyok és 65 kg...anyu lazán azt mondta, hogy kb. 15 kg plusszal indulok...mondjuk ehhez no comment, de tényleg nem vagyok sajnos vékony. Normálisan olyan 55-57 kg szoktam lenni, annál érzem jól magam...sajnos utóbbi időben kicsit elszaladt velem a paci súly ügyileg...de most már mindegy, majd lefogyok szülés után. :-D
Kicsi fiam, meg a Szafari mániás könyvében található pusztai macskához hasonlított, aki igen dagi a képen. :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Lombikbaba: Annyira édesek!!! Imádom, hogy már ilyen kicsinek is babaformájuk van. :)

Pocak szerintem még csak kezdeti puffadás. Nekem is látszott eddig tökre, rendes kis terheshas. Erre 2napja semmi. :D Itt vagyok 12hetesen, és nincs akkora hasam, mint 10hetesen.

Holnap UH!!!!

Én a hagymát nem bírom, meg a sajtokat. :S De a mekit bírnám minden mennyiségben :oops:
Kép

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


kuglófka, az szerintem tök jó súly :-) én 70kg-val indulok és 165cm vagyok, de egy évvel ezelőtt 60kg voltam, csak jól éreztem magam, jókat ettünk a férjemmel, nem figyeltem oda és egy év alatt felkaptam 10kg-ot. :D Hát sebaj, majd leadom a szülés után - legalábbis remélem -

Én fel sem merek magamról tenni képet, mert kinézek vagy hat hónaposnak :D mert ugye mindig puffadok, mint a lufi :D

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


fairytale20! Mekit? Na attól hízol az biztos ! :D Nekem hálaistennek a kefír jön be tonnaszámra, meg a sajt. Ebből bármennyit bármikor bárhol :)

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


lombikbaba, ikrek nagyon szépek :)

Tündi, mondjuk Neked nem árt a meki sem, Te aztán hízhatsz bőven :)

Én úgy indultam, mint majdnem mindenkivel. 172 cm vagyok, 63,5 kg voltam, mikor terhes lettem, lefogytam két kilót, visszajött egy :) A kiskönyvemben 62,5 szokott lenni az induló súly, majd pénteken meglátjuk, tényleg annyi-e :)

Tündi, drukkolok a holnapi UH-hoz, nekem még hat nap :roll:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Tündi

Én is csodálkozom a pocakon, mert nyilván a baba méretei azért még nem indokolják a kidudorodást :-D, de puffadtnak sem érzem magam. Én arra gondoltam, hogy lazább a hasfalam az előző szülés miatt és ezért látszik most jobban. Aztán lehet, hogy neked van igazad :wink:.
Jaj, ne is mondd a mekit! Úgy megkívántam! :lol:

bdana
Nálunk is ez volt...olyan jókat ettünk! Sajnos én csak akkor tudom tartani a súlyom, ha kb. heti 4-5 alkalommal tornázom és kb. 1200-1300 kcal ettem. Viszont sajnos ezt mindig csak 3-4 hónapig tudom tartani, aztán következik egy 3-4 hónapos hízókúra, aztán kezdem az egészet elölről. :D Béna, de ez van! Nem tudok tartósan dolgokat megvonni magamtól. Imádok nyáron sült szalonnát enni, sült hagymával, kenyérrel! :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Kuglófka! Tényleg nagyon vékonynak tűnsz!
Én 165 cm vagyok és 68 kiló voltam, lement kettő, most 66 vagyok, de akkorának látom magam, mint egy ház... :? Azt sem értem,hogy mitől fogytam, mert rendesen eszem, sőőt... Egyébként sajnos hízékony alkat vagyok, oda kell figyelnem. Lehet, hogy merül az elem a mérlegünkben. :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Bdana
Én nagyon örülök, hogy két babám lesz! Tudtuk, hogy esélyünk van az ikerterhességre, hiszen 3 embriót kaptunk vissza :lol: :wink:
Ikreslétet is túl lehet élni! Több ikres ismerősöm is van, több helyen az ikrek után született/születtek kistestvér(ek)!
Nincs olyan szerencsétek hogy én ne írjak :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
És én vallom, hogy az ember teste tükrözi a lelki állapotát. Most nagyon boldog vagyok, így jól is érzem magam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kuglófka
Milyen vékony vagy! :lol: :wink:

Én akkor fogytam nagyon sokat (majd 30 kilót), mikor kezdtem az IR miatt diétázni, gyógyszert szedni... a nagy fogyás után lényegében tartom a súlyomat. Mikor Chloet vártam, akkor 9 kg-t híztam, az szülés után szinte egyből le is ment...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Pitypang!

:lol: Merül az elem! :lol:

(hoppá, mennem is kell, akkor majd jövök ha tudok)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Kuglófka
Te egy hős vagy, hogy reggel hatkor képes vagy tornázni! Én örülök, ha a szememet ki tudom nyitni annyira, hogy a kávémat megcsináljam :oops:
Még szerencse, hogy jön a jó idő, lehet most még biciklivel járni. Így kb. 10-15 perc alatt beérek a munkahelyre...
Kép alapján nem mondaná meg az ember, hogy ennyi +kg van rajtad!

Én szerencsés vagyok, a gyomrom eddig semmi kaja ellen nem tiltakozott. :wink:

Vérvételek előtt vizet lehet, sőt érdemes is inni!
Egyébként van egy nagyon jó, szakmailag is elismert weboldal, ahol laboratóriumi vizsgálatokról hiteles információk vannak!
http://www.labtestsonline.hu/
http://www.labtestsonline.hu/understand ... blood.html

Tünde
Mekit én is szeretem! Meg a sült virsliket mustárral :lol: :lol: :lol: :lol:

Izisz
:wink:

Kép
Kép
rebelen
 
 
 


Kép

Kép

Kép
Kép
rebelen
 
 
 


Rebelen! Gyönyörű a pocakod, és köszi az infókat!
Nekem hozzátok képest egyáltalán nem látszik a hasam... Nincs ilyen szép kismama-pocak alakja. De ami késik, nem múlik! :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Sziasztok!

Hát nagyon aranyosak vagytok lányok, hogy vékonynak láttok...azt hiszem kénytelen leszek másik képet csinálni, mert valóban megtévesztően vékonynak látszom a képen...pedig nem ez a valóság. :D :lol:

Rebelen
Neked is szép pocid van...most kicsit megnyugodtam, hogy akkor nem ámítás az enyém sem. :D
Egyébként nem vagyok hős, egyszer volt Budán kutyavásár. Olyan hisztis voltam a korai keléstől, hogy családom megkért, ilyet többet ne csináljak...legalábbis ne reggel. :D

Pitypang
Nálunk már le is merült! :D

Lombikbaba
Örülök, hogy ennyire boldog vagy és jól érzed magad!
Én is nagyon boldog vagyok...ezt már csak azzal lehetne fokozni, ha nem kéne bejárnom dolgozni, mert ettől nagyon szenvedek.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Rebelen
Szépek vagytok :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pitypang
Ne aggódj! Meg fog nőni a te pocakod is! :wink:

Kuglófka
Muszáj dolgoznod, ha szenvedésnek érzed? Lehet, hogy már pár nap szabadság is jót tenne!!!!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Sziasztok Csajok, ma voltam uh-n :)
6 hetes és 5 napos a mérete alapján (számolás alapján is napra pontosan annyi). 4 mm-es és szépen dobogott a szíve :)
Most egy kicsit megnyugodtam asszem! Kezdem felfogni, hogy mi is történik.
Olvastalak ma titeket, úgy megkívántam én is a mekit, tuti valamelyik nap be fogok menni, pedig az ir miatt nekem nem szabadna... :roll:
viki1983
Budaörs
 
 


Jaj, de viccesek vagytok! :lol: Mindenkinek merül a mérleg! :lol: Nekünk meg nincs is olyanunk. :lol:

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Viki!
Nagyon örülök a híreidnek!!! :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Kép

Kép

Íme kistesó!
Már lassan 6cm. :) Pár nappal idősebbnek mérték, mi simán lehet, mert nem is emlékszem a UM-re. Nemét még nem tudni.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


De jók az UH hírek, gratula :)

Én picit háttérbe vonultam, kezdek betojni a közelgő 12. heti UH-tól... :roll:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Minden rendben lesz Panndi!

Jé, hogy milyen nagy már egy 12 hetes baba! A mi 4 mm-esünk még csak egy paca :)
viki1983
Budaörs
 
 


Viki, majd kedden megnyugszom :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Viki
Gratula a kis dobogó szívű pacádhoz! :D Ha két hét múlva már teljesen baba formája lesz! :-)

Tündi
De jóóóó! Olyan édesek, hogy néhány centisen már kifejlett baba formájuk van...csak még mini babák! :lol:

Lombikbaba
Nem hiszem, hogy ezen néhány napos szabi segítene! Szerintem elindítana egy folyamatot, hogy most már mindig otthon akarok maradni! :lol: Elvileg októberig dolgozom, remélem, akkor még jó idő lesz és tudok nagyokat sétálni majd a kutyákkal még nap közben az erdőben, így a mozgásom is meglesz, délután meg kipihenten tudok Bencézni! Ezek az elképzelések, aztán majd meglátjuk. :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Gratulálok a jobbnál jobb hírekhez! :)

Kép
nutty
Budapest
 
 


Tündi! annyira gyönyörű a babád!
Jajj, de szeretnék már a 12. héten tartani! Vagy a babámat a kezemben fogni!!!

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Viki!

Gratula!

Tündi!

Gyönyörű baba!! :)

Panndi!

Ne aggódj, nem lesz gond!!MInden jót keddre!! ;)

Nekem kezd elmúlni az émelygésem, ami szuper hír, viszont ezzel együtt kezdek kívánós is lenni, úgyhogy jobban oda kell figyelnem. :)

Hogy bírjátok ezt a szélsőséges időjárást? Én elég rosszul alszom kislányom is. MA pedig kimentünk nyáriasan az utcára és vissza kellett fordulnunk, mert megfagytunk a szél miatt, hiába sütött hétágra a nap. Aztán meg a napon legszívesebben megint rövid ujjúra vetkőztem volna. Nekem mindegy már, hogy meleg van, vagy hideg, de következetes időjárás legyen, mert ez az egyik nap 30 fok másik nap 17 kikészít. :(

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Viki
Gratulálok a 4mm-s, dobogó szívűdhöz! :lol: :lol: :lol:

Tünde
Nagyon szép a babád!

Panndi
MInden rendben lesz! Kedden te is boldogan számolsz majd be az UH-ról! :wink:

Izisz
Időjárás engem is megvisel, de ez nem kismamás dolog... nagyon jó lenne már, ha nyár lenne!

Kép
Kép
rebelen
 
 
 


Pitypang: Hova rohannál?! Aztán olyan gyorsan eltelik a babakor. :(
Én nézem a kisbabákat, és már olyan nagynak tűnik Rózi. Pedig mintha most szültem volna.

Engem az időjárás nem zavar. A szmog, a hajléktalanszag városszerte, meg ilyesmik már jobban. Nem lehet egy jót sétálni ebben a városban. Terhesen ez elég zavaró.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok csajok! Had osszam meg veletek is a jó hírt!!!!!

Most értünk haza a dokinőtől és láttuk már a kis fejét ahogy forgatta jobbra-balra, a két kis kezét és mozgatta, a lábát nem láttuk még deee ÉÉÉÉSSSSS a szívét hallottuk!!!!

Az ülőmagassága 20,1mm és minden rendben van.

Hát most nagy vonalakban ennyi, sajnos én nem tusok szkennelni, pedig szívesen megmutatnám a képeket.... :roll:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Dana: Én is cska lefotóztam. Sajna nekem sincs scannerem.

Szóval fotózd le a képet!!! :D Látni akarjuk mindenképp!!!

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Tündi, tudom, ne akarjak rohanni, de sajnos volt már nagyon rossz tapasztalatom, és ez mély nyomot hagyott a lelkemben... És a para-pillanatokban ilyesmi gondolataim is vannak. :(

Lányok, éjjel úgy megijedtem, azt hittem vége mindennek. Nekem a kezdet kezdetétől iszonyúan fájtak a melleim. Fél1-kor felébredtem, hogy pisilnem kell, fájtak a melleim, ahogy szoktak. Aztán fél3-kor megint mennem kellett WC-re, és egyáltalán nem fájtak, érzékenyek sem voltak. Utána szinte semmit nem aludtunk, csak sírtam. Aztán valahogy elaludtam hajnalban, és arra ébredtem, hogy megint fájnak, igaz nem olyan brutál módon, legalábbis a bal.
Persze az intreneten olvastam mindent, azzal nyugtatom magam, hogy kezdenek múlni a kellemetlenségek az idő előrehaladtával.
Éjjel még azt terveztem, hogy délelőtt felhívom a dokit,de aztán kicsit megnyugodtam. Annyi mindent szedek, amik elvileg segítenek, meg pihenek is, hogy szerintem más tanácsot már úgy sem kapnék. Szerdán megyek uh-ra, ha addig kibírom...
Veletek volt valami hasonló már? A tünetek hogy szűnnek meg?
Nem emlékszem, hogy ilyen mellfájdalmam lett volna az előző terhességemnél, arra meg végképp nem, hogy megszűnt-e, vagy mi lett...
Ha tudtok, légyszi írjatok valami biztatót! :oops:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Pitypang, esetleg biztató lehet neked az én esetem. Amióta terhes vagyok, igazából csak onnan tudom,hogy az UH mutatja. Azonkívűl, hogy reggel mindig rohadt éhes vagyok és többet iszom meg többet piselek és hajnali háromkor mindig felébredek ( ééén aki igazi álomszuszék....) és néha fájnak a melleim ha leveszem a melltartót, néha fáj a fejem---- semmilyen más tünetem nincsen. SEMMI émelygés, hányinger....stb....

Szóval én szerintem ne parázz, mert azt mondta dokinőm, hogy azzal teszem a legnagyobb kárt ha bestresszelem magam. :lol: Nem szabad.

Ne foglalkozz annyit a terhességeddel, tudom ez nagyon hülyén hangzik, de ezt szintén a dokinőm mondta, hogy éljem az életemet, figyeljek persze oda mit eszek, iszok, mit csinálok, óvatosan keljek ki az ágyból.....stb...stb... de ne stresszeljem magam.

pitypang, most biztos nevetni fogsz, de az első UH után visszamentem egy hét múlva, hogy vizsgáljon meg, mert semmi tünetem nincsen és biztosan felszívódott a gyerek :lol: :lol: :lol: :lol: a dokinő végig hallgatott, megnézett, minden rendben volt, majd a végén megkérdezte, hogy most ő mit írjon a jelentésre, mi volt a panasz????Erre én azt mondtam, hogy hülye vagyok, mire ő, hát jó ráírhatja de akkor kell beutaló egyéb orvoshoz.....Végül is beírtuk, hogy hüvelyfolyásom volt :lol: :lol: :lol: :lol: de persze semmi sem volt!

Egy szóval a lényeg: NYUUUUUGGGIIII!!!!!

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Megpróbáltam lefotózni, de elég rosszak lettek a képek, de azért látszik a kis feje, hasa, a kezei is. Az első képen pedig a szívhang van.
Kép Kép Kép

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


fairytale! köszi az ötletet, be is csatoltam a képeket, bár nem a legjobbak, de a lényeg látszik!

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: