Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Remélem mindenki ki tudja élvezni ezt a szép hosszú hétvégét. Én ma sajna dolgozom, jó sok a meló is ráadásul :roll:, de majd csak túlélem.

Én csak az elején mostam Hannának a ruháit külön, csak öblítőt vettem neki külön, de mosószert ugyanazt használtam, mint nekünk. Mondjuk én gélt használok.

Bettica,
üdv itt. Gyere majd és mesélj! Neked milyen ez a terhességed?

Felújítás-
mi az ősszel csináltuk. Hanna kinőtte a régi szobáját, megkapta a miénket, mi meg átmentünk egy másikba. De hát ehhez falat kellett bontanunk, gipszkartonozni, festeni. Gondoltuk a pici szoba meg majd jó lesz a kistesónak. Hát mire végeztünk ő be is költözött.
A szomszédba meg 14-15-én lesz felújítás. Őket nem érdekli az ünnep. Meg nem kérdeztek senkit, egyszerűen csak kiírták.

Csütörtökön voltam dokinál, minden ok. Csinált uh-ot is - csak az én megnyugtatásomra- , csak bpd-t nézett, de mint a nagykönyvbe, úgy nő ez a gyerek :D. Úgy feküdt, mit egy kis autóversenyző :D.

Aztán tegnap meg a szívbaj jött rám, mert ilyet még nem tapasztaltam. Olyan mértékű vizes folyásom volt egész délelőtt , hogy totál eláztam. Többször is. Megijedtem és persze megint a legrosszabra gondoltam. De aztán tegnap este éreztem a babókát mocorogni, úgyhogy rendben van, a folyás meg délutánra el is múlt. Volt már valakinek ilyen?

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Dia,
száraz bőr nálam is van. Nem is akármennyire :roll:. Én mindig is kentem magam testápolóval, de most dupla annyi kell. És ami megőrjít, az a hátam. Állandóan viszket, Hannával szoktam bekenetni, apa nem hajlandó, mert zsíros lesz a kis keze :D
Genetikán minden rendben volt?

Kinga,
hát nincs mit tenni, megnyertem magamnak 21-re a Szegődyt. Lesz uh akkor is, meg a 18. héten is. Hiába mondtam az Ervinnek, hogy nem akarom, az okát is elmondtam, de azt mondta nyugi, úgyis csak a fejátmérő fontos az Afp-hez, azt írják rá a papírra, azt meg csak nem nézi el :roll:.Azt mondta a 18 hetes meg fontosabb, azt úgyis ő csinálja :roll: .
És akkor te csak 18 hetes uh-ra mész? De akkor az Afp- s papírra ilyenkor mit írnak bpd-nek???

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Sziasztok!

Betti, üdv itt! Majd ma jössz, mesélj még magadról!

Kinga, én is napoztam. S csodás volt. Tegnap a párom elkísért a dokihoz, s utána kb 1,5-2 órán keresztül sétáltunk a Városban. Olyan nagyon szuper volt...

Ranita, nekem is a hátam a legdurvább, meg a lábszáram. Megőrülök, annyira viszket. Már vettem tegnap ilyen johnson's baby olajat, kis is próbáltam, s eddig egész jó.... csak ez az olaj átlag, fura. De ha használ, akkor majd megszokom...

Minden rendben volt tegnap az UH-n, a komplex vizsgálat eredménye is megjött ma ( e-mailen), s minden ok.
Ja, s a lényeg : kisfiú
:lol:

Volt egy kis időnk még tegnap, s elmentünk a férjemmel egy babaáruházba itt Pesten. Gyerekek, asszem beleszerettünk egy bútorcsaládba (nyilván a legdrágábba...). S asszem a babakocsit is kinéztük... nem hiszem, hogy utóbbi ügyben több helyre megyünk még, mert csak összezavar az az óriási választék... S minél többet nézek meg, annál rosszabb. :shock:

Dia
Lilypie Pregnancy tickers
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 

 
 

Jah, s akartam még kérdezni, hogy a magnéziumot orvosi véleményre szeditek, vagy csak úgy saját döntésből?
Kicsit fájnak az izmaim, mint izomgörgy után ( pl. vádli), s annyira hamar meghúzódnak az izmaim. Tegnap a nyakamat rándítottam meg, azzal, hogy integettem valakinek. Ez biztos nem normális, s gondolom a magnézium segítene rajta. Vagy azért kérdezzek dokit? Ti tapasztaltatok ilyemsit?

További szép napot, hétvégét!

pusz

Dia
Lilypie Pregnancy tickers
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


izomgörcs, nem izomgörgy :-) :-)

Dia
Lilypie Pregnancy tickers
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Betti: Üdv! :)

Dia: Én egyenlőre nem szedek magnéziumot, de ahány kismamával beszéltem, mind mondta, hogy görcsölésre szedte, méghozzá elég nagy adagban időnként. A pocak keményedésére, hasi görcsre, izomgörcsre... nem hiszem, hogy baj lenne, ha használnád.

Száraz bőr: Enyém is jobban szárad, mint eddig, de én nem bírom a szagát egyiknek se... :( Már vagy a 3.-at próbálom... az a fránya orrom...

hofeherke
 
 


Sziasztok!

Kész a konyha :) Olyan szép lett, amilyent akartam. Még este 10-kor itt voltak a mesterek. Majd dobok fel képet róla, de először takarítok, pakolok

Mara, szívesen. Sokat akkor nálatok nem változtat a mosáson a baba. Bendi is ekcémás, így nálunk sem.
Én úgy jártam az orrommal, hogy eddig a friss parfümöket, szappanokat szerettem (parfümben a CK In2U-t pl), aztán ősszel elkezdtem az édes, kókusz és méz illatúakat pártolni, vettem is egy halommal. Mióta pedig babóca beköltözött, nem bírom elviselni a kókusz illatát. Így újra kénytelen vagyok beszerezni a régi parfümjeimet (egyiknek az üvegében még volt, így azt kipróbáltam, és bírom). :evil:

Betti, üdv itt. :)

Daligra, köszi a bíztatást. A tegnapi nap nem volt könnyű, a kerti grillen csináltam az ebédet (szerencsére az idő olyan is volt), de az eredmény kárpótol.

Szilvi, akkor nálunk nagyon ügyesek voltak az emberek, mert egy nap alatt összedobták, igaz, 13 órát itt voltak, és kb ebédelni álltak meg. Most jön a nappali és a gyerekszoba majd. Nem bírunk magunkkal.
Az elején nekem is ez volt: amíg ettem, addig nem émelyegtem. Utána meg az volt a rossz, hogy égett a gyomrom, meg egy pogácsától olyan érzésem volt, hogy végigettem egy 4 fogásos ebédet. Kopp-kopp, most már elmúlt. Sőt, mi visszatértünk a hitvesi ágyba is, hogy finoman fogalmazzak. Éppen ma mondta a párom, hogy ő ezt nem bírja lekövetni, hogy 3 hónapig kolostor van itt nálunk, most meg nagyon is felkötheti a gatyóját (illetve, pont nem). :oops:
Ugye, milyen jó a napocska? Én nagyon napfüggő vagyok, bár szoliba nem járok. Tegnap kabátban, de vigyorogva grilleztem az udvaron.
Biztosan nem lesz baj, ha szeded a magnéziumot és vigyázol, nem emelgetsz. Úgy látszik, te hajlamos vagy ezekre a keményedésekre. De látod, Gveni is ott van neked, nem lesz baj a picivel sem.

Anita, szívás. De talán tényleg megtalálja a kis fejét a babának. Amúgy most vagy én vagyok figyelmetlen, vagy te még mindig kéthetente jársz dokihoz? Én 16. héten megyek uh-ra legközelebb (ez lesz a márc.28.), aztán majd megmondja a doki pontosan, de múltkor azt mondta, hogy majd a 20. hetin is megnézi ezt, meg azt. Szóval, sztem én 16., és a 20. héten megyek. Aztán meglátjuk, közte is megyek-e, vagy már nem. :?:

Dia, gratulálok a kis kukacoshoz! Ugye, milyen jó a nap? Mint valami papnő, mantrázom itt mindenkinek a napozást... Nekem a dokim mondta, hogy ha görcsölök, akkor akár 3x2 magnéziumot is bevehetek. Annyi nem kellett eddig, sima 1x2 mindig elég volt.

Megyek pakolni, mert Apa féltékeny a laptopra megint.

Szép napot!

Kinga

Kép

Kép
kinga82
 
 


Sziasztok!

Mara: nem tudom próbáltad már a Neutrogena testápolót az egésszen jó és a szaga is olyan semleges(számomra) .Remélem találsz valami jót,addig is kitartás.

Kinga:de jó örülök, hogy minden úgy lett ahogy szeretted volna.és igen a jó eredmény mindig kárpótol minenért.

Dia: én is úgy tudom,hogy lehet szedni magneziumot de abba nem vagyok biztos,hogy meddig. Ha jól tudom a 32.hétig. Úgyhogy szerintem is szedjed csak azzal többet ártasz hogyha görcsölgetsz.

Lilypie Pregnancy tickers
daligra
Balaton
 
 


Sziasztok!

Na én hódoltam a napnak vagy kétnapot... Anyósom kertjét szedtük rendbe, ültettünk mindenfélét. Madélután meg szalonnát sütöttünk. :D Kiszívott a nap, meg a friss levegő, de teljesen feltöltődtem 8)

Testápoló? Hmm.. nálam ez reménytelen. A dm-ben a múltkor egy fél órát szagolgattam... most Dove tusfürdőt használok, és úgy tűnik az is elég a bőrömnek.

Kinga: Biztos csodás lett a konyhád :) Én kíváncsian várom a képeket :)

hofeherke
 
 


Sziasztok!

Elöször is elnézést a zavarásért!
Eladnám kislányruháimat, nagyon jó áron, kérlek nézz körbe nálam párszáz forintért találsz bodykat, rugikat, együtteseket, kisszoknyát!
Ha valami érdekel kérlek küldj privit!
Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan, az ár akár lehet alkuképes is, több áru vásárlása esetén.

Itt találod a termékeket:

https://picasaweb.google.com/1010172533 ... 2074205266

https://picasaweb.google.com/1010172533 ... 0059111474

Köszönöm, és elnézést mégegyszer!

Kép
lumaluba
Sopron
 
 


Sziasztok!

Kinga, örülök hogy jól sikerült a konyha! Nagyon szupi, hogy így baba előtt minden helységet rendbe tudtok tenni amit szeretnétek!
Hát már én is nagyon várom hogy elmúljon ez a tünet, mert nagyon elegem van belőle:(
Jaaaajjjjj, én is teljesen napfüggő vagyok! Annyira várom már hogy tartósan 20fok legyen!

Tegnap voltunk Esztergomban kirándulni, ma meg a Mátrában, nagyon jó volt. De azért meglepődtem, amikor láttam, hogy a Kékesen még mindig hó van, és síelnek az emberek:)))

Anita, ez tényleg bunkóság az ünnep alatt felújítani, mindenki otthon van, és pont pihenni akarna...Sokan csak magukra gondolnak sajnos:(


Dia, ilyen hamar teljesen tutira mondták hogy fiú??
A magnéziumot nyugodtan szedheted, én csak úgy találomra szoktam bevenni, amikor épp érzem szükségét, mert pl "meg akar jönni" érzésem van...Sajnos azóta is minden nap többször, ezen a 12. héten szinte folyamatosan volt:( Most is lefekvés előtt beveszek egyet...


Mara, a Neutrogena az tényleg nagyon jó! Én is azt használom. Van kifejezetten száraz bőrre is. Érdemes kipróbálni, legalább olyan jó mint egy olaj...Szerintem próbáld ki, az illata is jó, tényleg olyan semleges...


Megyek aludni, elfáradtam a jó levegőtől, és a kirándulástól:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Daligra, a 36. héttől nem szabad szedni a magnéziumot...

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


sziasztok

gyors bekukk, mert a gyerekek most fekudtek le, és mindjárt dolok utánuk :)
magnéziumot én is saját szakállra szedek, illetve nekem a korzeti dokim is mondta, h van ez a három, amivel nem árthatok, ha sokat szedek: calcium, magnézium és cink.. ilyen komboban is árulják sokhelyen, ugyhogy én a terhesvitamin mellé ezt is szedek :)
irigy a napozokra, itt nem igazán volt szép ido, olyan hol borus, hol kicsit sut, néha még esik is ido van a napokban..
a héten még itthon vagyok aztán megyek vissza dolgozni jovo héttol, akkor majd megint surubben fogok irni, a melohelyi nyugibol azért konnyebb!
azért ez sulyos, amit errol a dokirol irtok, szeghodi vagy kicsoda, ezek szerint közhely, hogy szar orvos, mégis praktizálhat.. nagyon gáz, nem lehet ilyen doki ellen panaszt tenni? azért ha minden kismama bepanaszolná, talán elgondolkozna a fonoke is, h hagyja e tovább praktizálni, nem?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
csillanya
Abaújszolnok
 
 


Sziasztok!

Hilsdeli: De jó ,én is úgy kirándúlnék már eggyet azokon a szép magyar tájakon. Bár nem mondom itt is szép de az idôjárás??? háát jobb nem is beszélni róla. Képzeld tegnap elött még havasesô is esett.Na meg van úgy hogy egy nap megvan mind a négy évszak. Jó mi?!
Ja és köszi,hogy felvilágosítottál a magnéziummal kapcsolatban.Így legalább tudom hogy meddig szedhetem én is úgy hogy ne okozzak gondot saját magamnak a szülésnél. Szóval köszi még egyszer!


Hú csajok ezt el is felejtettem mondani,hogy mi történt velem szombat este.
Képzeljétek mentem a férjemért este mikor végzett a munkával és egy nô kijôtt elém az úttestre amikor is én megáltam hogy nehogy elüssem erre 5-10 mp-re rá a balf. ír belémjött . Hú úgy meg ijedtem majdnem sírtam de inkább csak dühöngtem a nôre aki nem bírt 100 m-t sétálni a lámpás zebráig hanem sötét este kimegy a kocsi elé a sötét ember sötét ruhában. Még szerencse hogy nem mentem még talán 40-el sem. :evil:
Bocsi hogy így kikeltem magamból.

Nagyon vigyázzatok magatokra és legyen szép estétek.

Lilypie Pregnancy tickers
daligra
Balaton
 
 


Ja nekem még mindig írtó hányingerem van és nm tudom,hogymitôl. Lehet a folsavtól?

Lilypie Pregnancy tickers
daligra
Balaton
 
 


Sziasztok!

Kinga, tök jó, de azért vigyázz magadra, nem hajtsd túl magad :-). S nem mondasz butaságot ezze a napsütéses dologgal. 3 napja alig vagyunk itthon, állandóan csavargunk a friss levegőn, s komolyan, sose voltam jobban.... Most is csak azért jöttünk már haza a Ligetből, mert majdnem elaudtam ott egy padon, úgy elfáradtam...

Szilvi, igen, tutira mondta a doki, s meg is mutatta a fülyijét. Mármint nem a doki tolta le a gyatyáját :oops: , hanem az uh-n láttuk a gyerköcöt. Bár, elég nehéz volt megmérni a pici testét, mert állandóan pörgött, mint egy kis sajtkukac...

Köszi a magnéziumos tippet! veszek is holnap a gyógyszertárban!


Daligra, én valahol azt olvastam, hogy a folsav ill, a terhességi vitamin is enyhítheti a hányingert, így én nem hiszem, hogy attól lenne... Bár, nem vagyok túl tapasztalt a témában, én is végig szenvedtem a 12 hétig.. Szerencsére már csak a gyomrom fáj néha, de csak akkor ha valamilyen édes dolgot eszek (főleg a cukorral készülteket nem bírom).
További szép napot.
pusz

Dia
Lilypie Pregnancy tickers
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Olyan álmos vagyok, idealszom a billentyűzetre. Kint voltunk Ausztriában, a H&M-ben vettünk kismamaruhákat, meg Bendinek is cuccokat. Mindig kiakadok, hogy mennyire más cuccok vannak, mint Győrben. Vettem két nadrágot, két melltartót (lehet, hogy még nőnek, de én már így sem férek bele semmilyen korábbi melltartómba), 5 felsőt (egy elegánsabb ingeset, egy hosszú ujjút, egy rövid ujjú blúzt és egy tengerészcsíkos rövidujjút, szopisbetéttel), és az összes nem volt 30.000 Ft. Tökjó minőségűek, nagyon csinik. :D Úgy örültem nekik. Eddig csak egy nacit vettem a Brendonban, de az egyedül volt 13.900 Ft.
És olyan csajos kislányrucik vannak, hogy majdnem bevásároltam Pötyinek is, akiről ugye, még nem tudjuk, hogy lány-e. Így aztán a párom lebeszélt a babafürdőruháról, a bababalerinaszoknyáról, a farmerkisszoknyáról (madeira övvel). De behaltam tőlük. Olyan gyönyörűek!

Utána meg kimentünk egy ismerősünkhöz, gulyáspartizni. Ők kint laknak a hegyoldalban, tuti kilátás, napsütés, majd egy 10 perces zápor. Jól elfáradtam.

Mara, annyira imádom a szalonnasütést. Én lassan kifutok a veteményezésből, de eddig senkinek nem volt ideje felásni a kertemet, én meg annak most nem állnék neki. :evil: Pedig én idén saját paradicsomot, répát, borsót szeretnék.

Szilvi, mi most megyünk síelni még egyszer gyorsan, de igazából semmi kedvem itthagyni a jó időt a hóért cserébe.

Csillanya, az a doki már ott van 100 éve, de lehet, már nyugdíjas is lehetne (emlékeim szerint már akkor is biztosan 60 körül volt, amikor Bendit szültem). Hát, igen, tulképpen tényleg panaszt kellene tenni, csak gyanítom, hogy ügyesen összezárnának a dokik ott is, és megmagyaráznák, hogy az én fiamat akár cisztának is lehetett nézni (a szívhangjával együtt). Ez a baj ezekkel.

Daligra, nem semmi. Nagy kár lett a kocsitokban? Itt ma 500 méteren belül két baleset is volt. Valami van a levegőben.

Dia, jajj. Most így elképzeltem, ahogy a dokim nekem is letolja a gatyáját. :lol: Ugye, ugye, a friss tavaszi napocska. :wink: Imádom!

Jó pihit indenkinek!

Kinga

Kép

Kép
kinga82
 
 


Nahát lányok! Én inkább nem akarom elképzelni, hogy a dokim letolja a gatyáját! Hogy mik jutnak eszetekbe:) A tavasz teszi?:)

Daligra, Örülök, hogy nem lett semmi bajod neked sem, és a babának sem! De persze egy ilyen sehogy se jó.....

Kinga, én nem mernék elmenni síelni! Azért ott bármi elesés, rossz mozdulat, mit tudom én, olyan veszélyes lehet....Vagy csak lehet én nem vagyok bevállalós..
Hát igen, Ausztriában teljesen más cuccok vannak sokszor...
De legalább Te könnyebben kiugrassz. Nekünk nehezebb Bp-ről...
Vagyis nincs messze innen se, de most is legutóbb a Wiener Christkindlmarkt-ra jutottunk ki...
Nekem most nagyon bevált ez a "cicanadrág". Nagyon kényelmes, és ugye ott ahol számít, nem nyomja a pocakomat...És csini is...



Egyébként a Magnéziummal kapcsolatban még annyi, ha érdekel valakit, az én Dokim még Gveninél ajánlotta, hogy nem muszáj MagneB6-ot szedni, ilyenkor úgy is a magnézium ami miatt beveszi az ember, és a B6 meg csak hízlal, szóval van olyan tabletta, ami csak magnézium. Úgyh én Magnerotot szedek, és legalább fölöslegesen nem hízok...


Mi ma Szentendrén voltunk kirándulni, beültünk a Szamos Cukiba fagyizni, sétáltunk a parton, meg a hangulatos utcákon...Tiszta olyan feelingje volt, mintha a Művészetek Völgyébe lettem volna pl Kapolcson....Annyira széééép idő volt!

Jaaajjj, én Írországba és Belgiumba pont az időjárás miatt nem tudnék, vagy csak nehezen tudnék élni...


Na, szép estét mindenkinek!
Sz.
Így is tegnap betöltöttem a 12. hetet, és 2 kilót híztam eddig.....

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Héj, az utolsó sor nem tudom miért került a végére...
Az a magnéziumos rész végére került volna:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Sziasztok!

Nálunk is jó idô volt ma amit nagyon élbeztem,de állítólag csütötökre jön a hó.Na azt balahogy nem kívánom, megint fagyoskodni.Pedig Írország nem a havazásáról és a fogyjairól híres,de ez az év.Késsz borzalom.

Dia: Hát akkor nem tudom, mert képzeld hogyha egész nap nm veszek be semmilyen vitamint(mert elfelejtem) csak este akkor addig semmi bajom sincs d utánna :roll: Remélem így a 14. hét révén lassan elmúlik már egy kicsit unalmassak ezek az esti rosszúllétek.Nem szeretnék úgy járni mint a kis Gracevel vele a 7.hónapig h..tam színte minden este.Ráadásul azt sem mondhatom hoy agyon eszem magam mert nem tudok enni. :(

Kinga:De jó,biztos jó lehetett,az a kis zápor meg belefért nemde?Akkor egész jól vásáróltál szinte ne is költöttél.A Bendi is ment veletek?Élvezte?Mi itt a gyerekeknek a Nextben szoktunk vásárolni mert olcsó,jó minôségũ na és negyon szépek.Csak egy pl.:az öt db bady (fehér)€12. Az átszámítva kb.3000ft.
Ja nem biztos hogy "mellesleg " fogasz még nagyot nôni de szülés után biztosan de az se mindig törvényszerü.Bár mindenki más.Köszi az aggódást szerencsére az ijedség az nagyobb volt.Szerrencsére a mienknek semmi baja nem lett de a másik aki belém jött azt hiszem cserélheti a hũtôjét,mondjuk úgykell neki miért nem figyelt.Nem hírtelen fékeztem és azért 5-10 másodperc az elég sok idô.

Vigyizzetek magatokra. Jó éjjt.

Lilypie Pregnancy tickers
daligra
Balaton
 
 


Hilsdeli:köszi neked is az aggódást minden rendben van velünk,csak az ijadség volt túl nagy úgy remegtem mint a nyárfalevél. én is olyan magnezium,d vitamin,calciumos bogyót szedek a terhesvitamin mellé ugyanis itt nincs olyan amiben minden bennevan és szerintem is ezek fontosak. Bár itt csak a folsavat mondják azt slussz.

Na de most már tényleg elteszem magam holnapra.Nagyon vigyázzatok magatokra.

Lilypie Pregnancy tickers
daligra
Balaton
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy mindenki ki tudta élvezni a jó időt. Hát én nem nagyon. Dolgoztam is, igaz 2 napot otthon voltam, de nem tudjátok meg :oops: . Dúltak bennem a hormonok rendesen, egyszerűen nem is tudom hogy tudtak elviselni :oops: . Még az arcom is tiszta ragya lett :evil: .

Kinga,
irigy a vásárlásért. Tényleg jól vásároltál. Hol voltatok pontosan?
Jól látod, eddig kb 2 hetente jártam dokihoz, így jött ki. Először ugye voltam az 5. héten, rá 2 hétre néztünk szívhangot. Rá 2 hétre meginr meg akart nézni a doki, már csak az előzmények miatt is. Aztán ugye kicsit barnáztam, azért kellett visszamennem. Aztán volt a 12 hetes uh, most csütörtökön meg a havi orvosi vizsgálatra kellett mennem. Aztán ugye 21-én afp, uh- al, aztán meg a 18 hetes uh. De most aztán nem panaszkodhatok, jól odafigyelnek ránk.
Szerintem a dokik is tudják ám, hogy milyen a Szegődy, csakhát.... Mikor én mondtam az Ervinnek, hogy nem akarom, csak vigyorgott, de nem védte meg.


Daligra,
jó, hogy nem történt nagyobb baj, de lehetett volna :evil:.
Hát 5 body 3ezerért nem olyan occsó, nem? Én mondjuk rég néztem ilyeneknek az árát, de úgy rémlik pl a tescoban nálunk ezek olcsóbbak. Én ilyent tuti ott fogok venni, mert szerintem jó minőségűek, na meg ott is sokszor van akció. Hannának is sok ruhát veszek ott, én nagyon meg vagyok velük elégedve. Bár mondjuk a next meg azért márka :roll:.

Hillsdeli,
nekem a doki mondta, hogy szedjem csak a magne b6-ot. Eleinte a simát szedtem, de abból ugye 3*2 kellett, így áttértem a béres magne b6-ra, azért az jobban megéri. Szerintem az hülyeség, hogy attól hízni lehet. Én az elejétől szedem, most már a 16. hétben vagyok és még mindig nem híztam egy dekát sem.

Dia,
gratulálok a kisfiúhoz. De jó nektek, hogy már tudjátok. Nevetek van már?
Doki meg a fütyi- hihihi, ez jól jött ki :lol:

Enyém doki letolhatná, jóképű :lol: :lol: :oops: . Húúú, tényleg biztos a tavasz teszi :lol:.

Kinga,
várjuk a konyhádról a képeket.
Apa tőlem is megkérdezte a hétvégén, hogy mikor növesztettem ekkora ciciket :roll:. És még mindig fájnak is :roll:.

Csillanya,
nem is volt aztán már semmi vérzésed, teljesen felszívódótt a haematóma?

Lehet, hogy valakit kihagytam, annak is puszi, de ennyi jutott eszembe.

Többiek merre vagytok? Tessék előbújni!!!

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Sziasztok!

Hű látom volt itt forgalom hétvégén ;) Én ilyenkor nem igazán jutok gép elé, mondjuk nem is nagyon akarok :) pláne ha ilyen jó idő van, mint most volt ;)
Egyenlőre csak általánosságban szólnék hozzá a témákhoz, mert a nevekkel még bajban vagyok...
Kismama rucik: Hát én nem tudom, biztos vmi furcsa ízlésem van, de nagyon nehezen találok magamnak olyat, ami igazán tetszik. Viszont tényleg kellene találnom vmi hordható darabot, mert a puffadás miatt a régi gatyók nem jók már, a régi kismama nadrágjaim meg még nagyok :shock: Eddig egy lila felsőt sikerült megvennem, ami nagyon bejött, a nadrágot meg egy bandázzsal próbálom hordhatóvá tenni ;) Van már 2 kismamanacim is, amolyan sportos fazon, de azok is még nagyok picit. Eddig 2 kilót híztam, ami sztem leginkább a puffadásnak köszönhető :D

Magnézium: Hát nagyon meg kell nézni, hogy az ember mit szed, mert annyira más a hatóanyag mennyisége! Én pl elkezdtem szedni az olcsóbb Aramis Pharma féle Mg+B6-ot, aztán egy front alkalmával alaposan begörcsöltem, mentő is jött és vittek egy extra UH-ra, vizsgálatra. Furcsa volt, mert Bencével nem voltak ilyen erős görcseim. Szóval hiába szedtem ezt a magnéziumot, nem használt, aztán felvilágosítottak, hogy meg kell nézni a magnézium mennyiségét benne. Képzeljétek kevesebb, mint az 1/5-e volt benne, mint a Béres féle MG+B6-ban!!! Na azóta áttértem arra, ha front van, akkor maximális adagban szedem (konkrétan hasmenésig).
(Na a kórházi vizsgálat is egy vicc volt, mikor a mentő bevitt. Addigra már nem görcsöltem a bika adag magnéziumnak köszönhetően, de mondta a mentős orvos, hogy 10 héten muszáj egy UH, hogy nincs-e baj, hiába múlt el a görcs. Az ügyeletes orvos meg jól lecseszett, hogy miért vitettem be magam :x Azt hittem, leütöm. Teljesen betojtunk a párommal, mert alvás közben jött a görcs, ami egyébként addig csak terhelésre jelentkezett és egy kis pihire el is múlt. Na és nagyon erős volt, konkrétan fetrengtem az ágyon. Úgy voltam vele, hogy ha már Apa is orvost akar hívni, akkor tényleg baj lehet...)
A készítmények közül nekem a Béres tabin kívül még a Magnesii citricii-t ajánlották. Fel lehet iratni a tablettát receptre (elvileg létezik belőle por is, amit fel kell oldani vízben), de recept nélkül is kb 360Ft a 10 tabi. Ez akkora adag magnéziumot tartalmaz, mintha 2 tabletta Bérest vennél be, tehát az egy levél kitart 3 napig, ha 3x1-et szedsz. És ez a max, különben a wc-t fogja látogatni az ember igen gyakran ;) A háziorvosom nagyon kedves akart lenni és felírt nekem 10deka(!) gyógyszertári magnéziumot. Igenám, csak ez nincs kimérve, ő meg úgy írta fel nekem, hogy 6 kanál sóhoz tegyek 1 kanálnyit... Arra viszont nem gondolt, hogy nekem görcsök esetén kellene. Most akkor ha görcsölök akkor mennyit is kéne belőle kimérnem? A gyógyszerész meg nem vállalta, hogy segít... Szóval van egy nagy tasak magnéziumom, saccra volt 300Ft, de nem tudok vele mit kezdeni :(

Rosszullétek: mázlimra a görcsökön kívül nem volt más. Bencével sem voltam kifejezetten rosszul, néha émelyegtem délben, de emlékeim szerint nem tartott akkor sem sokáig, 2-3 hét alatt elmúlt ez is.
Ciciméreteim most nekem is nagyot nőttek, mázlimra csak akkor fáj, ha vki erősebben nyúl oda. Erre sajna gyakran van példa, mert a fiam igen szeleburdi módon játszik. Mindenkire rávetődik, bár én már kevesebbet kapok, próbáljuk leszoktatni erről ;)
Már nézegetem a jó kis szopis melltartókat, de amiket itthon lehet kapni, nem igazán jönnek be nekem. Vmi csinit szeretnék, mert ez az egyszerű fehér nem tetszik. Ami meg esetleg még be is jönne nekem, az meg tizenezer.... Szóval bújom az ebay-t, nagyon jó kis cuccokat találtam ott. Várom, hogy meddig nőnek a cickók, aztán bevásárlok belőlük :)

Vizsgálatok: mi holnap megyünk a 12. heti genetikaira, aztán vv is lesz a kombináltteszthez... Annyira szeretném már tudni, hogy ki lakik ott bent ;) Apa nagyon fiút szeretne megint, én meg kicsi lányra vágyom egy kisfiú után (persze legyen egészséges ez a legfontosabb, de ha lehet választani, akkor leányzó érkezzen majd ;).

Napozás: Annyira jó idő volt, hogy mi is amikor csak lehetett, kint voltunk a szabadban. Szombaton vidéken voltunk rokonoknál, vasárnap a szüleimnél voltunk, akkor éjjel szült a Húgom, így a kisfia nálunk aludt, ezért sajna nem volt lehetőségünk a két gyereket kiterelni hétfőn (panelban lakunk :( ), ráadásul én le is betegedtem. 1 nap alatt a náthám átcsapott középfülgyusziba (december óta ez az 5.), amit igyekeztem alaposan megnapoztatni tegnap. Délelőtt Duna partoztunk, délután pedig a telekre mentünk kicsit pakolászni... A gyereken is láttam, hogy már nagyon kellett neki ez a sok mozgás ;) jó volt végre úgy kimenni a szabadba, hogy nem kellett vastag kabát, sapka és sál, no meg csizma. Szegény Bencém annyira megszokta ezeket, hogy komolyan el kellett vele beszélgetni arról, hogy jó idő van és most egy darabig remélhetőleg már nem kellenek ezek a kellékek :lol:

Pár dolog még megmaradt bennem:
Kinga: Jó nagy munka volt. Hogy bírtad? Én már attól is elfáradok, ha ki kell teregetnem. Na ilyen sem volt az előző terhességemnél, hogy az első trimeszterben ennyire kilennék egy kis munkától... Fotókat majd hozol?

Daligra: Teljesen átérzem, hogy mennyire megijedhettél. Én is totál beparázok amikor vki kis híján belém jön, mert nem figyel. Ráadásul kicsi autónk van, sejtheted mennyire akarjak mindig megelőzni, bevágni elénk :( Esküszöm örülök, ha megkapom a céges autót, mert egy kisteherautó, na ott nem akarnak mindig megelőzni és bevágni elém ;)

Csillanya: Pihizz sokat! Nekem is azt kéne, de hát ugye egy ekkora gyerek mellett... :roll: Azért ha csak tehetem ledőlök, különben kistesó kegyetlenül küldi a görcsöket.

Dia: Grat a kis kukishoz :D Én is sárgulok rendesen, hogy Ti már tudjátok ;) Nevekkel hogy álltok?

Jó hosszú lettem, akit kihagytam tényleg bocsi :oops:

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica,
a béres magne b6-ból mennyi a maximum, amit be lehet venni???

Tesódnak nagy gratula. És mi lett a baba, kislány,kisfiú? Könnyű szülése volt?

görcsölés-nem is tudom néha én is furákat érzek. Nem tudom eldönteni, hogy kicsit keményedik e a hasam, vagy csak a baba feszeng odabent. Mindenesetre én lehet inkább az utóbbira tippelnék, de lehetséges ez ennyi idős terhesen?

Ti is biztos jól megijedtetek, de persze könnyen beszél az orvos. Inkább menjünk feleslegesen, mint aggódjunk. Én eddig ezért is jártam ilyen sűrűn, tekintettel az előzményekre is, de a dokim szerencsére megértő volt :roll:.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Ranita: Nekem most 3x2-t mondtak a lányok. De mindenkinél más az adag. Ha túl sokat veszel be, akkor hasmenést okoz. Nekem a 3x2 is kevés volt azon a bizonyos görcsös, frontos napokon. A 3x2vel fel sem tudtam kelni görcs nélkül. Akkor bevettem egy extra szemet és jobb lett (igaz futottam is néha a wc-re, de ez volt a legkevesebb). Van homeós bogyó is, még után kell néznem, hogy pontosan melyik jó, de ha meglesz, akkor tuti szedni fogom azt is.

Nem tudom ki hogy van vele, de én alaposan meglepődtem, mikor a múltkor megéreztem a baba mozgását. Sok a buborék is odabent, így nem volt egyszerű felismerni, de fokozatosan sikerült rájönnöm, hogy melyik ő és melyik nem :) Tegnap este már olyan aktivan éreztem... :) Alig várjuk, hogy végre Apa is érezhesse a mozgásokat :D

Egy fontos kérdés: Nem tud vki vmi tuti tippet az aftára? Aloe, szájfertőtlenítők kilőve, teljesen hatástalanok. Még a Mebucain sem használ :( Ha nem az orrom van eldugulva, akkor az afta miatt nem tudok enni :( Ez már szörnyű. Pont a nyelvem hegyén van...

Kép

Kép
bettica
 
 


Hello Lányok!
Nincs olyan sok időm, mert bazi sok munkám lett hírtelen, s csak témánkénk írogatok...

baleset: én mindig fosok a kocsiban, mert 2x már lefejeltem a műszerfalat az utóbbi időben, a városban egyszerűen nem normálisak az emberek. Úgy közlekednek, mint az állatok... Pedig a férjem nagyon rutinos vezető, de még ő sem tud minden helyzetet megmenteni... Állandóan bekötöm magam, még ha csak 10 métert megyünk, akkor is... Ezért lőttem a vaterán tegnap egy biztonsági öv lehúzót, nehogy valami baja legyen a babámnak az öv megrándulásánál... Remélem kényelmes lesz.... Nektek van? Ti használtok ilyemsit?


Babaruha: hát, én még egyáltalán nem nézegettem ezeket, csak a tescoban láttam, hogy egész jó áron vannak, s ahogy néztem, jó minőségűek lehetnek...

Kismama ruha : Szerencsére 1 dekát sem híztam eddig, így nekem csak a gatyát begombolása okoz problémát, amit bandázzsal egyelőre kényelmesen meg tudok oldani. Egyelőre. A barátnőmtől kaptam 2 kismama gatyót a hétvégén, de óriásiak... mindnehol.. Még 1 ember beleférne :-) :-) :-) Azért gondolom majd később jó lesz.

Baba név: Már gondolkodunk rajta, amúgy érdekes, korábban ha szó esett az akkor még csak gondolatban létező gyerekünkről, mindig csak fiú nevekben tudtunk gondolkodni. Mintha ezt előre éreztük volna... NAh, mind1. Bendegúz, Mátyás egyike a befutó, de az a helyzet, hogy ez naponta változik. Múlt héten még az Álmos volt a kedvenc... Szóval nem tudom, nem tudjuk.... Majd kialakul :-) :-) Kinyomtattam az utónevek jegyzékét az MTA honplapjáról, majd azt böngészgetjük...

No, megyek, mert kezd betemetni a sok meló...
Ráadásul jövő héten szabadságon vagyok, párom megy síelni, én meg meglátogatom addig anyukámékat... szal van mit csinálnom....

puszi Nektek!

Dia
Lilypie Pregnancy tickers
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Ja és a baba kislány, Léna lett. 3600gramm és 50centi. Hát amikor megnéztem, nem mondtam volna meg, hogy ekkora súllyal született :D Olyan kis picike, törékeny, nőies bébi :lol: Simán letagadhatna a súlyából :D

Kép

Kép
bettica
 
 


Dia: Nekem nincs ilyen övlehúzóm és nem is volt...
A teszkós bébi cuccok tényleg jók! Én a fehér body-kat vettem és a rugikat anno. Igazán strapabíró darabok, nem azok a gagyik. Az anyaguk is elég vastag, nem kopik el pár használat után. Anno asszem akcióban sikerült venni 900-ért 3db-ot illetve volt 5ös csomag, az meg 1500 volt talán. A 3db rugi ára is hasonló volt, egy picit volt csak drágább... Mi nagyon figyeltük az akciókat és ha volt, akkor rohantunk és vetünk pár csomagot a nagyobb méretekből ;) Szintén Cherokee az előke is, fehér, pamut, oldalt csatos, ami nálunk nagyon fontos volt, mert Bence nem hagyta, hogy a feje mögött kotorásszak. Abból is asszem 5db volt 1000Ft. Simán bedobtam a fertőtlenítőbe, mert fehér, pamut anyaga van, ráadásul 2 rétegű, így azért elég nehezen ázik át, evés közben (na jó, azért nem lehetetlen küldetés :D )...
Amit viszont semmilyen leárazásnál nem érdemes megvenni azok a Winny és az Osanos ilyen-olyan olcsó bodyk. Nagyon vékony anyagúak és konkrétan sztem etiop gyerekre méretezték... De komolyan. Az én fiam meglehetősen nagy volt, de aztán még egy hosszú hasmenéses betegség után sem tudtam ezeket ráadni. Nagyon megbántam az értük kiadott kb. 150Ft-ot...

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Mi elutaztunk a 4 napban,tegnap jöttünk haza.A férjem és a fiam olyan jókat pancsiztak a medencében én meg irigykedve néztem őket.Úgy bementem volna,de nem merek.
Úgy gondoltuk,hogy mi nyáron nem megyünk nyaralni,csak anyósom ék nyaralójába maximum.
Ti hogy gondoljátok a nyarat?

Dia:Nekem is nagyon száraz a bőröm,pedig egyébként nem az.Biztos ez is egy terhességi tünet.
Én minden este beveszek egy Béres magne b6-ot.Ebből többet nem is kell.Amikor többet vettem be,hasmenést csinált.
Gratulálok a kisfiúhoz!

Kinga:Tényleg ennyire érdemes kimenni vásárolni?És a fiadnak is kaptál?Azok is olcsóbbak?Helyileg hova mentetek?
Jó nektek,hogy visszatértetek a hitvesi ágyba.
Nekem első 3hónapban nem is volt szabad,én azóta sem kívánom....
:(

hillsdeli:Én is híztam már 2-3 kilót,pedig nem sokat eszem.Akkor lehet,hogy a magnéziumtól...

Daligra:A next márka itthon is van,de sokkal drágább.Én még szeretem a Clarksk cipőt,amit itthon nem lehet kapni.A barátnőmmel hozatok Londonból a fiamnak.Azt ismered?

ranita:Nem híztál még semmit?Irigy-irigy.......
Bettica:Üdv a csapatban.Gyere gyakran.

A férjem vett nekem terhességi csíkok elleni krémet.Igaz még nincs rajtam,de már el kell kezdeni kenni szerintetek?Használ valaki ilyet?Ér valamit?Nekem már sokszor viszket a hasam,gondolom húzódik a bőr.
meso81
Budapest X. kerület
 
 


Bettica,
nem kicsi baba pedig :roll:. Léna név nekem is nagyon tetszik, kár, hogy a szomszéd kislányt is úgy hívják.

Meso,
merre jártatok?
Első terhességednél voltak csíkjaid?
Hannánál én is használtam ilyen krémet, most szerintem nem fogok. Én amúgy is mindig testápolózok, de azt mondják ez alkati kérdés is. Nekem először sem volt egy csíkom sem, most sem tartok tőle. Amúgy nekem is viszket már a pocakom. Az is.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Bettica,
én már kb a 10. héttől érzem babókát :D . Kicsit korai tudom, de így van. Aztán azt hittem, mivel ilyen korán érzem, biztosan hamar kirúgja az oldalamat. De nem. Most sem érzem jobban, mint pár hete. Most is inkább csak este érzem és olyan kis böködéseket, hullámzást.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


ranita:Siófokon voltunk az Azúrban.Volt üdülési csekkünk,azt használtuk el.

Az előző terhességemnél nem voltak csíkjaim,de mivel a 27.héten megszültem,szinte akkor kezdett nőni a hasam,lehet,hogy utána lett volna még.
meso81
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Jajj mennyit írtatok? Alig győztem visszaolvasni.... :D

Én is csak témákhoz írnék, mert már annyi hozzászólás volt mindenhez, hogy nem tudom ki tette fel az első kérdést.

Nyaralás: Mi áprilisban megyünk egy hétre az Őrségbe. Nyáron meg Anyukámékhoz az ország másik végére. Meg idén próbálunák néhány gasztrofesztiválra eljutni... remélem nem csak terv marad belőle.

Pocak kérdés: Nekem már elkezdett nőni, így ma is benézek a C&A-ba, hátha van valami leárazva... :) Én csak apró csiklandozást érzek néha belülről. Hízni meg 1 kilót híztam eddig, aminek nagyon örülök (többnek is örülnék)

Biztonsági övlehúzót én nem használok, de mindíg figyelek rá, hogy pocak alatt fusson az alsó rész.

Ruhácskák: Mi még nem vettünk semmit. Néhány dolgot öröklünk, így megvárjuk, hogy mit kapunk, persze, ezért néhány hét múlva biztos nem bírom már tovább, és elkezdek nézelődni :)

Mi is volt még...

Magnézium: Remélem az nem baj, ha én még nem szedem rendszeresen. Az első néhány hétben napi egyet szedtem béres magne B6-ból, pusztán megelőzési célból, de mivel nem keményedik, görcsöl a hasam, így a 11. hét környékén abbahagytam.

Vitaminok: Reggel érdemes bevenni, mert ha napközben vettem be, akkor én is rosszul voltam. Ha elfelejtettem, akkor inkább kihagytam az aznapit.

Név: A nekem tetsző nevek jó része előfordul az ismeretségi körünkben is, így azokról le kell mondanunk :( De a páromat még nem sikerült rávennem, hogy ő is nézegesse a neveket. Szerinte, majd ha megszületetta baba, és látja milyen, tudni fogja, hogy kell hívni... :D (Remélem ilyenkor csak viccel) De rágom a fülét rendesen, és úgy néz ki, a fiúnevünk már alakul: Gábor, de még ez sem tuti...

Ma beugrom az Ikeába is. Vettünk az egyik ismerős bébinek kisrókát, aminek a farkát, ha kihúzzák, akkor nagyon halkan zenél. Azóta is az a kicsit kedvence, és ha a kezeiben más játék van, a szájából akkor is az lóg :) Arra gondoltam, hogy azt a pár száz forintot megéri, és annak a zenéjét fogom pocakon keresztül hallgattatni a kicsivel... azt monják, ha megszületik emlékezni fog rá... Egyébként kifejezetten bébijáték, tehát semmi rávart gomb, vagy műanyag nincs benne, és mivel mechanikus, még elem sem kell hozzá...

hofeherke
 
 


Hófehérke: Nem muszáj szedni a magnéziumot. Ha nem görcsölsz, akkor nem kell. Tudja a szervezeted, hogy mire van szüksége ;) Lehet neked elég bevitt vitamin mennyisége.

Név választás: nálunk majd akkor lesz, ha már a doki esetleg elmondta, hogy mit is lát :) Bencénél nem is volt lány nevünk, bajban lettünk volna, ha mégis nunis lett volna :lol:

A nyaralás nálunk nem igazán szokott a szokásos módon végbe menni. Nálunk az a nyaralás, ha kiszabadulunk Após mellől, amíg a szüleim nyaralnak balcsin, addig náluk vagyunk, vigyázunk a házra. Nekünk már ez is kikapcsolódás és nem kerül semmibe :D Szerettem volna befizetni magunkat egy meglepi hosszú hétvégére, de közbejött egy elromlott mosógép így ezt buktuk :( Apát szerettem volna meglepni vele...
A vízbe én még bemernék menni, ha az augusztusi 1-2 napos balcsi idején nem lesz még nyitva a méhszáj, akkor valószínűleg bemegyek majd a vízbe kicsit pancsizni Bencével, de nagyon mélyre biztosan nem fogok menni. Ezt úgy értem, hogy a víz kb. combig ér, nem megyek beljebb, ahol mélyebb :) De akkor sem fogok kétségbe esni, ha hullám becsap a lábam közé ;) Ezt most jól megaszondtam ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Hófehérke: Nekünk (illetve Bencének) Ikeás kisteknőse volt, az a piros, aminek a nyakát kell meghúzni és akkor zenél. Mindig odatettük a füle mellé és ő meg nagyokat kacagott rajta. Egészen nagy volt már, amikor még mindig rakosgatta a füléhez és nagyon tetszett neki :)

Kép

Kép
bettica
 
 


Mara,
drukk a mai uh-hoz, majd gyere és mesélj.
Én Hannával nem szedtem a magnéziumot, nem volt semmi bajom. Nem baj, ha te sem szeded, de az is lehet, hogy az orvos majd ír fel valamit. Nekem is azt mondta most szedjem nyugodtan ezt, hasznos, de a 20-héttől ő ír fel valamit.

Nyaralás: Apa meg a Hanna menni szeretnének, úgyhogy valószínűleg a Balcsi lesz, talán július végén. Ha nem lesz nyitva a méhszáj, akkor én fürödnék is, kb úgy, mint Bettica.

Név: hát nekem/nekünk talán megvannak a nevek, de a változtatás jogát fenntartjuk :D . Majd jobban akkor merülünk bele a témába, ha már tudjuk, hogy mi lesz. Az igazság az, hogy a fiú nevet én szeretném nagyon, apa nincs tőle elragadtatva, a lány az neki is tetszik.

Mara,
nálunk a nevet szigorúan kérték már a szülőszobán, még meg sem szültem, de már be kellett diktálni. Hogy miért, azt mondjuk nem tudom. Úgyhogy mond meg az apukának, hogy legkésőbb a szülőszobáig döntsön

:D

Annyit ettem, mentem szétpukkanok.
Ma kaptuk meg a lakáshiteles papírunkat, nekünk évente van kamatforduló, pont most volt éssssss kevesebbet fizetünk, mint eddig. Mondtam is apának, hogy mostanában nagyon szeretnek bennünket ott fenn.

És meg van a beutalóm is, pénteken mehetek terheléses cukorra. Már előre félek :roll:.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Ranita: Még a szülés előtt elkérték a neveket? Hehe velünk jól jártak volna, ha ez lett volna, mert csak fiú nevünk volt :D Ha ott agyoncsapnak sem tudtunk volna egy lány nevet odabökni :)

Kép

Kép
bettica
 
 


azta lányok, mennyit irtatok, hihetetlen h néha napokig alig ir valaki, aztán most nem is voltam hétvégén, most meg olvasok vissza már vagy félorája :)
kavarog is bennem a sok info :)
Dia, a dokis eseteden én is jot kacagtam, de látom ez mindenkire mély benyomást tett, már h megmutatta a kukiját :)))
nekem nő a nodokim, igy ilyen "veszély" nem fenyeget :)))
Betti, hát én is totál megértelek, a görcsölés szerintem abszolult egy kategoria a vérzéssel, az is nagyon sokszor utal vetélésre, ugyhogy nagyon helyesen tettéek h mentot hivtatok! nekem most jott meg a mento számla, egész baráti, csak 57 euro, rendesen ráirták h hova jottek ki értem, 10 km szállitási dijjal számoltak, mondjuk annyi nem volt, de gondolom ilyen egységek vannak náluk..
ja és nálunk is megérkezett a joido végre! tegnap játszotereztunk már pulcsiban, elso alkalom h lekerult a gyerekekrol a kabát! nekunk van kertunk is, de apjukom szerencsésen kiirtotta a fuvet tavaly valami gyomirtoval, azota csak gumicsizmában tudunk kimenni :((( tervezzuk az ujrafuvesitést, de apjukot ismerve sose lesz megcsinálva.. mert ahhoz fel kéne ásni a kertet, beszorni, boronálni, vagy micsoda, egyikunk sem ért hozzá, és nem vagyunk nagy kertészkedok, igy bizti h kemény melo lesz, ha egyszer belevágunk, foleg neki, mert én valszeg nem fogok ásni, max a fumag kiszorásánál segitek :)

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
csillanya
Abaújszolnok
 
 


na még pár gondolat:
babaruha: a tesoc bodykat mi is szerettuk, bár nekem egy kicsit hamar kinyultak, de pozitivan felfogva a dolgot egyutt nott a gyerekkel, nem kellett gyakran ujat venni :))
mi amugy a h&m-et szeretjuk nagyon, mivel mindkét lányom elég magas vékony, annak meg ilyen fazonuak a ruhái, és nem is olyan vészesen drága, ahhoz képest, hogy azért márkának számit, foleg amikor akcio van, akkor lehet nagyon jol kifogni!
övlehuzo: nekem volt, elso gyereknél használtam, másodiknál nem, igazábol szerintem nem sokat ér, mert amugy is eléggé lent megy el nekem is az öv alja.. szerintem ez inkább ilyen reklámfogás, bár ki tudja, lehet vna értelme..
nevek: hát elobb tudjuk meg a nemét.. most duplán gondolkozni fiu és lánynevekben is, hát ahhoz nincs sok kedvunk :)
hizás: én is hizni szeretnék, nagyon gebe vagyok, de szerintem most sem fog sok rámjonni.. ja nekem meg pont forditva vna, nekem ponthogy a vitamintol van hányingerem, illetve nem biztos h csak attol, de szerintem az rátesz, mert amelyik nap nem veszek be, akkor kicsit jobb.. de már mulik az émelygos idoszak szerencsére, és ugy tunik megusztam hányás nélkul :)

jovo héten már mennem kell vissza dolgozni :( tényleg lányok, ki meddig fog dolgozni járni? én attol tartok az utolso hétig, itt igy szokás, és tuti most sem fog elobb kiirni a dokim :(

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
csillanya
Abaújszolnok
 
 


Sziasztok!

Hű, nagyon pörög a topik.

Szilvi, az én dokim nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon csinos. Sármos, gyönyörű, okos. Nem mondom, hogy nem lepődnék meg, ha letolná a gatyáját, meg hát a helyzet sem olyan, de amúgy...
A 2. trimeszterben elvileg lehet síelni, ha előtte is síeltél, és van egy viszonylag biztonságos tudásod. Ennek ellenére én sem síelek, csak napozok és eszem a Käsekrainert. Meg sasolom a fiúkat a síliftnél, hogy milyen ügyesek már. Vagy az erkélyről, ha rossz idő lesz.
Oberwart nekünk 25 km, az egy semmi. Győr is sokkal messzebb van. Nekünk most tényleg megéri kimenni cukorért, gázolajért, ilyesmiért. Meg ruháért, mint a mellékelt ábra mutatja. A cicanaci nekem is jöhet, csak én nagyon fázós vagyok, és amint ilyen 10 fok van, nekem már nem elég.
A 2 kiló nem sok, ne már!!! Én már 3 kilónál tartok, most dobok fel fotót a pocimról.

Daligra, persze, én nem bánom a záport sem, mert az is olyan tavaszi már. Viszont a havat nem irigylem tőletek...
Bendi is jött, ő is választott ruhákat (gyakorlatilag 3 havonta növi ki az össze ruháját). Neki már nagyon nem mindegy, mit veszünk, válogat. Most is ő választotta a pólóját, meg a széldzsekijét, a zoknikat. A farmert szerencsére hagyta nekem: az nem egyszerű, mert nagyon magas, nagyon sovány, így szűkebb fazonokat kell neki venni, aztán övezhetem azokat is. Kinézett egy Converse csukát is, de azt nem engedtem meg neki, mert azoknak semmi talpkiképzése nincs, nem akarom, hogy bokasüllyedése legyen.
Örülök, hogy legalább a kocsi megúszta. Én egyszer mentem árokba, saját hülyeségből egyébként, de mit szívtam a biztosítóval, mire fizettek (casco-m volt).
Én a Femibion mellé szedek Calcium-Magnézium komplexet.

Anita, Oberwartban van egy bevásárlóközpont, eo a neve, kb 1 éve épült. Ott voltunk most csak. Páromnak kellett pár alkatrész a kocsijához, aztán kimentünk vele.
Csak úgy értettem, hogy ha konkrét, írásos panasz érkezne, akkor megvédenék. Összezárnak rendesen mindig, mert kéz kezet mos... Sajna.
Ervin szerintem is csini amúgy.

Bettica, a magnéziumtól lehet hasmenés? Ezt nem is tudtam. Elég rossz lehetett ez a kórházi látogatás, főleg, hogy le is toltak érte. Lehet, a frontok vonulgatása miatt lett rosszabb a görcsöd.
Kivoltam én is, tegnap már csak eldőltem. Meg tőlem szokatlan, hogy kb másfél üzletet bírtam végignézni, aztán inkább fagyiztam. Bendinél nekem sem volt ilyen, de megvigasztalt a párom, hogy biztosan öregszem.
Bendi is még kesztyűben, sálban akart oviba menni, úgy hozzászokott. Olyan Ikeás tekink nekünk is van, én nagyon imádom. Szegény, meg kell nyújtani a nyakacskáját.

Dia, én sokat vezetek, van övterelőm is. Nadrággal elmegy, de hogy hosszú szoknyában mi lez, azt nem tudom. Viszont tényleg kényelmesebb. Ha csak ritkán autózol, elvagy nélküle, de én minden nap legalább megyek 65 km-t, így azért nem mindegy.
A Tesco-s kisruhák tényleg jók. Bendi ovisnadrágnak használta őket (amíg el nem kezdett divatozni), és jó a minőségük, strapabírók.

Emese, az Azúr nagyon tuti. 2 éve (vagy 3) voltunk augusztusban egy hetet az összes gyerekünkkel. Nagyon jó a színvonala, meg minden. Meg voltunk konferencián is ott, meg egyszer,a mikor a szememet műtötték. Mindig színvonalas volt minden.
Aha, simán megéri. Párom is kapott egy farmert 10 Euroért, Bendi széldzsekije konkrétan 14,95 EUR volt. Szóval, ilyesmik. És a minősége is jó. Most Oberwartban voltunk csak.
A hitvesi ágy nagyon jó, párom megnyugodott, hogy nem kell cölibátust fogadnia.

Mara, mi volt uh-n? Merre jöttök az Őrségbe? Olyan szép az is.

Na, a képek: pocakfotókat Bendi készítette, kicsit befordulok rajtuk, így csalósak. Hát, így sikerültek. A konyháról teszek fel egy karácsonyit, hogy lehessen viszonyítani valamihez, hogy mekkora meló volt.

Jó pihit!

K.
Kép Régi konyha

Kép Új konyha 1

Kép Új konyha 2

Kép Pocak 1

Kép Pocak 2

Kép

Kép
kinga82
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan beköszönök, mert a párom már les a laptopra.
A dokinál minden rendben volt, és minden mérete tökéletes a kicsinek... és még fotót is kaptunk a kukackezdeményéről :lol: Remélem ott is marad még néhány hónapig :D

hofeherke
 
 


Húúúú lányok!

Tegnap este óta rengeteget írtatok...Gondoltam gyorsan bekukkantok, aztán itt ülök és olvasok már mióta...

Annyi minden volt, hogy azt se tudom mivel kezdjem...

Anita, nem azért írtam, hogy nem akarnám elképzelni, mert annyira szörnyen nézne ki a dokim, hanem mert nem tudnék mit kezdeni a szituval:)

Amúgy itt az ÁEK-ben van egy naggggyon helyes, kedves aranyos nődoki:) Tipikusan úgy néz ki ami nekem bejön:) Sötét haj, világos(asszem zöldes) szem, stb....2x volt hozzá szerencsém...Nade azért nem váltok dokit, mert helyesebb mint az enyém:))

Csillanya, érdekes hogy női nődokid van, nálam ez kizárt, én valahogy jobban megbízok a férfi dokikban...
Mentős számla????? Nemár! Belgiumban még azt is kifizettetik az emberrel????????? Basszus.....


Betti, én is 2 kilót híztam eddig, és én is holnap megyek a 12 hetes Uh-ra, és aztán tőlem is leveszik a vért a kombinált teszthez:)
Ez a görcsölés nagyon ijesztő lehetett, nekem ilyen még hála Istennek sose volt. Én nem szedem a magnéziumot rendszeresen, 1-1-et beveszek ha érzem a "meg akar jönni" érzést...Ami mondjuk szinte végig volt a 12. héten....
Nekem nagyon jó lenne ha mennék wc-re a magnéziumtól, éppen most fog küldeni egyik rokonom Amerikából kálcium-magnézium port, ami elvileg helyre teszi ezt a gondomat...Azt minden este megiszom majd, lehet amellett semmi más magn tablettát nem is kel szednem...


Kinga, tök jól a képek, nagyon szép a konyhád! Jó hogy a nevedhez tudok már arcot is kötni....Nekem egy kicsit már nagyobb a hasam....Tennék fel én is képet magamról, de kicsit idegenkedek tőle, hogy nyílt fórum ez, bárki láthatja a képeket...Ha zárt lenne szerintem mindenki nyugodtabb szívvel osztana meg képeket...


Áááááá, nem tudom kinek és mire akartam még reagálni.....



Ja, mindenkit irigylek, aki nem hízott semmit:(( én már észrevettem a karomon, combomon, fenekemen, hogy nagyobb:( És mivel már tipikus kerek kismama hasam is van, néha tiszta kistehénnek érzem magam...Jó, persze ilyenkor a kedves családtagjaim leoltanak hogy tiszta hülye vagyok, na de akkor is....


Nekem továbbra sem csökkennek a terhes tüneteim, állandóan éhes vagyok, aztán meg rosszul vagyok....



Ja, és ma nagyon vigyáztam magamra, ma vagyok napra pontosan annyi idős kismama, mint amikor Gvenivel megerőltettem magam, és másnap véreztem...Ma még lehajolni is nagyon óvatosan hajoltam le:)


Megyek aludni, holnap korán kelek, Uh előtt reggel még 5 kor felkelek hajat mosni:)

Szép estét mindenkinek, Sz.

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Ja, és még annyi, hogy tényleg megnyugtatja a babát az a zene itt kint, amit a pocakban megszokott. Gvenivel 1 számot hallgattattam sokat a terhesség alatt, aztán 1x kb 3 hetes volt, amikor semmire se akart megnyugodni, nagyon sokat sírt. Eszembe jutott, vajon mit szól ehhez a zenéhez, és pár másodpercen beül megnyugodott és elaludt, amint elkezdődött a szám...Úgy meglepődtem:)
Biztonság érzetet ad nekik, mert abban a közegben szokták meg...
Aztán ezt többször bevetettem még:)
Most is keresek valami kedvenc számomat a kistesónak:)


Na tényleg megyek...

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Nem bírom megállni, hogy fel ne rakjam... de ide lehet ki kellene tennem egy 18-as karikát :lol:

Kép

hofeherke
 
 


Halihó!

Jól bepörögtünk itt a topikon, így bocs, ha nem tudok mindneninek reagálni...

Bettica, nekem is volt aftám a sok hányástól nemrég, a Corsodyl elnevezésű szájöblögető / fertőtlenítő csodákra képes.... Én fülpiszkával esecsetlem, mert az íze nem volt valami tutti,meg nem is nagyon akartam lenyelni belőle egy cseppet sem, de így is elmúlt 3-4 nap alatt tök szépen... Sztem próbáld ki,nekem nagyon bevált, évek óta ezt használom, gyógyszertárban vettem anno.

Kinga, csodaszép a konyhátok! Ügyesek vagytok... S milyen nagy a pocakod! :-) Nekem még nincs ekkora, de még nem is fotóztam magam... MAjd ma! :-) S én is felteszem:-)
Zárt fórum: nem vagyok valami nagyon rutinos fórumozó, de átmehetünk zártra is, ha gondoljátok, ott több mindent bátrabban meg tudunk osztani egymással. PL. fotók.

Munka: Én május végéig terveztem dolgozni, max június közepéig. így lesz 2,5 -3 hónapom kb otthon. Ez elsőre nekem is bazi soknak tűnt, de már most olyan hamar elfáradok estére... Nem tudnék végigülni egy teljes napot itt az irodában. Már most is nehezen megy. Ráadásul idebenn nyáron olyan hideg van a klímától... kinn meg 30 fok... hát, nemtom. Majd meglátjuk, nyilván attól is függ, hogy az utódom mikor jön. Bár a férjem szerint nem vagyok normális, hogy ettől teszem függővé.. mert pont nagy ívben kellene rá tennem... De hát ha ilyen hülye vagyok... nekem így tiszta a lelkem. Na, meg most hallottam a rádióban, hogy változik a táppénzes törvénykezés is májustól. Naponta max 5200 forint jár ha táppénzen vagy, szal az sem valami tutti sok... Szóval majd meglátom...

nyaralás: sztem mi most nem megyünk hosszabb útra, nem nagyon va rá keretünk az idén. Inkább a babaszobára fogjuk költeni, s max hosszú hétvége, vagy a telek... ott is van mit csinálni... :-).

övlehúzó: én is sokat autózom, így ezért is vettem, mondjuk nem volt drága, 5 ezer volt, sztem megérte. Amúgy nem vagyok nagy szoknyás, szal remélem sokáig tudom majd használni.

Szilvi! Dehogy vagy tehén! Ne foglalkozz vele, majd lemegy. Az a lényeg, hogy a babáddal minden rendben legyen! Majd írj, hogy mi volt az UH-n.


+ nyugtasson, hogy én sem vagyok épp az a vékonyka típus, szal biztos akkora leszek, mint egy lamantin hamarosan. :-) :-) A melleim már így is egy tejcsárdára hajaznak.... egyik blúzomat sem tudom begombolni... S ősszel vettem egy tök zsír vajszínű bőr ballon formájú/jellegű kabátot. Már most fáj a szívem, hogy alig fogom tudni hordani...
Addig is küldök a kis fütsiről Nektek fotót :-) Kiskukacos

Szép Napot!

Dia
Lilypie Pregnancy tickers
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


fütyisrül, akartam írni. S em sikerült beágyaznom a levelembe, csak ha rákattintotok a 'Kiskukacos' hivatkozásra, akkor látszik.
Nem tudtam másképp megoldani....

hhúúúú, de nincs kedvem dolgozni....


Jujj, Mara! Kukis! :-) Gratulaaaaaaaaaaaa!

Dia
Lilypie Pregnancy tickers
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk: be kellett mennem a dokimhoz, begörcsöltem. Már napok óta keményedek, csak nem akartam tudomást venni róla, de tegnap már fájt. Babával minden rendben, de szigorúan le lettem pirítva, hogy nem lehet ennyire pörögni. Úgyhogy, nálam pihi van. Kaptam Magnesalv-ot, ebből 1 tasakot kell bevennem naponta és akár 2-3 No-Spa-t is. Hát, ez van. Viszont minden rendben, baba szíve, veséi, agya okés, nőtt is, amennyire kellett, és egyelőre tarta a méhszájam is. Viszont a méhlepény még mindig hátul, lent.

Ja, és úgy tűnik, a brazil jóslás működik nálunk: kislányunk lesz, ha minden igaz. Bár az orvosom még mindig nem mondta 100%-ra. Mondjuk, ő olyan alapos, hogy szerintem legszívesebben megvárná, míg megszületik, aztán megnézné, és akkor mondaná meg. Úgy imádom, hogy ilyen megbízható.

Lépek, de majd jövök válaszolni.

Kinga

Kép

Kép
kinga82
 
 


Sziasztok!

Látom volt forgalom ;)

mi is voltunk ma UH-n, jól fel is húztam magam. Ha esetleg jár vki a Margitba, akkor sejti, hogy miért. Én lettem volna az első az időpontom szerint, de ott kellett dekkolnom 1 órát! Én totál megértem, hogy vannak sürgős esetek is, na de 4?? Ráadásul ki van írva az ajtóra apró betűkkel, hogy oda tessék betenni a kiskönyvet, majd kivesszük és az alapján hívják majd az embert. Ahha, ha nem állok én is oda az ajtóba, ahogy sok más kismama, akkor várhatok akár délig is ott. ja és a slussz poén, hogy 2db szék volt, jóval több kismamára. Ezek simán elnézték ahogy ott álldogálnak a kismamák nagy pocakkal, mert ugyan ki van írva, hogy a külső váróba kell leülni és majd szólítanak, de ha nem adod be a kiskönyvet, akkor nem tudnak szólítani, hiába vagy beírva a nagykönyve, mint időpontos... Jujj, nagyon ideges voltam. épp hogy leértem vérvételre is, mert oda csak fél 11-ig lehet menni...
No a lényeg, hogy a picúr jól van, belehúzott a növésbe, mert hiába van pontos ovu dátum, a mensi szerinti méretekkel rendelkezik a Drága :D Új időpont szeptember 23 :shock:
Nemét nem mondta meg a doki, szerinte még nem lehet tudni. Oké, hagyjuk. Talán ha fizetek én is egy dokinak, akkor megtudtuk volna (és lehet nem ülünk ott 1 órácskát).
Ja, tényleg! Rákérdeztem, hogy a méhszáj zárt-e, mert a sok görcs miatt féltem, hogy elkezdett nyílni, de azt mondta a szonográfus, hogy teljesen zárt, nincs vele gond, viszont ha ismét görcsölök, akkor ne habozzak menjek be, mert ez nem normális (és tojjak a bunkó doki fejére).

Kinga: Vigyázz magatokra! Pihi ezerrel. Ez a hülye hidegfront csinálja! Kitartás, nekem is addig szokott tartani, amíg itt a front. Most én is rengeteg magnéziumot tolok magamba, reggel már volt egy görcs, akkor feltuningoltam magam és lepihiztem, így elmúlt.
Egyébként meg szép konyha és csini pocak :)
Ne tartsátok magatokat vissza a fotózástól, max hagyjátok le a fejecskéteket róla :) Nekem még csak a puffadástól van pocakom, úgyhogy én még várok kicsit a poci fotóval ;)
Éljen a kis nunis!

Dia, Hófehérke: Grat a kukishoz. Reméljük az is marad ;)

Szilvi: Ez a tehén dolog egy nagy hülyeség! Tessék kiverni a fejedből! Egy kismama csak csini lehet legyen akár mekkora méretei!

Hillsdeli: Akkor pihiii megelőzésképpen. De nem csak most ;) Mindig tessék vigyázni! Mi volt az UH-n?

Kép

Kép
bettica
 
 


Olcsó kismamaruhára vadászóknak ezt találtam: http://kismamabolt.com
Szerintem én fogok rendelni, ha mást nem melegítőt itthonra....

hofeherke
 
 


Kinga: Vigyázz akkor jobban magadra te is!!!

Én most néztem meg jobban a doki által adott papirt. Az van rajta, hogy a külső méhszáj nyitott, és veszélyeztetett terhességről van szó. De én határozottan emlékszem, hogy azt mondta, zárt a méhszáj, és nincs semmi baj. Vajon a papírra csak azért írta ezt, hogy táppénzen tartson? Remélem!

hofeherke
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: