Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jutta,
GRATULÁLOK!!!

Csilláról tud esetleg valaki valamit?

Cuki,
nagyon megható a történeted. jól megszenvedtél ezért a csodáért. De gondolom, te is azt mondod, hogy megérte?!

Üdv,
Ági

Kép
agi29
 
 


sziasztok,

bogyó:
törvény szerint csak akkor mehet oviba ha betöltőtte a 3 évet,és igy is szerencsések vagyunk mert évközben kevés helyen veszik fel a gyereket,
De itt mindegyikünknél gond lesz az óviba iratás,pont ezért mert agusztusig kell betölteniük a 3 évet.

sheppy mi van,csak nem?

Jó éjt mindenkinek.
Timi
feichttimi
 
 


Sziasztok!

Csak épp bekukkantottam, hogy megnézzem, mi a helyzet... hogy Sheepy hová tűnt??? Holnap elvileg együtt megyünk CTG-re, de lehet, hogy be kell néznem majd a gyerekágyas részre :)??? Remélem tudok majd híreket mondani, ha addig nem jelentkezik!

Du voltam dokinál, minden oké továbbra is, méhszáj 1111, Jakab méretei meggyőzőek, most épp 3350 g körül jár a becslés szerint... de mint tudjuk...

Masi, egyszerűen fantasztikus vagy és abszolúte példamutató!!! Minden tiszteletem a Tiéd! Nagyon-nagyon örülök, hogy Lili jobban van, most már minden rendbe jön, és hozzászokik majd a szoptatáshoz is! Továbbra is nagyon sok erőt!

Evu, Te holnap mikor mész és hová CTG-re? Egyébként Te nem a jánosos lista alapján pakoltál? Gyanús... :) Múltkor kaptam egy sokadik listát, de ezen volt még egy-két új ajánlat, amivel eddig még nem találkoztam: frissítőkendő, ajakír, félbe vágott citrom, konyharuha (bár ezt már írta vk... Vicsok?), konzervnyitó (bár sztem ennek használata a Jánosban nem fenyeget). De ne vidd túlzásba, bármit utánad tud vinni a család :)!

Missi, egyszer én is lázas voltam egy-két napig, akkor a doki valamelyik -pirint mondta... de hogy utolsó hónapban lehet-e, azt nem tom... Sztem hívd fel, a Te dokid úgyis olyan jófej, nem :)? És ha mond vmt, akkor már ne bújd a netet :wink: .

Cuki, remélem hamarosan tovább szépül a történet, és gondolkodás nélkül jöhet a következő :wink: !

Büngyi, hogy sikerült a séta :)?

Bogyó, a bölcsi-ovi tényleg nem sétagalopp, mi már születése után szólunk a kiszemelt oviban, hogy X év múlva jönne egy felvételiző... :)

Juttának és Timurrnak is nagy gratula!

Klári, nem korai még :wink: ? És... ööö... akkor a Nóra már tuti :)?

No, jó éjt mindenkinek... csak tudnál Sheepy hol van :)?!?
kalloni
 
 

 
 

Sziasztok Lányok !

Megvagyok és még egyben:P ,de ma korán reggel leléptem otthonról és most értünk haza Apával .
Nagyon sokat írtatok ,holnap majd alaposan áttanulmányozom az eseményeket.

Reggel utoljára bementem a munkahelyemre és elintéztem az összes bankügyemet + megjártam a Margit kórházat, de annyian voltak UH-ra várva ,hogy holnap reggel kénytelen vagyok a Jánosba menni CTG előtt. ( nem akartam korán kelni , gondoltam egyszerűbben megúszom ma ) .

Evu : Jánosba nem kell a gyereknek ruha , illetve nincs értelme, mert adnak ottanit és csak leshetsz ,hogy hová keverik a Tiéteket.
Kissapka és kesztyű elvileg rajta van a listán , én tettem is be.
Cumis üveget viszek be nem lehet tudni mikor lesz rá szükség , bár egyenlőre nem szertném a gyereket kiadni a kezemből ,nehogy vlami "zarral ( már bocs :oops: ) megetessék nekem éjszakánként.

Missi : torokfájás - gyulladás : méz, méz és méz ! Ha nem javul öblögess sós vízzel - lehet,hogy gusztustalan az íze, de tutira leviszi a gyulladást . Gyógyszert meg kerüld el , nem kell feleslegesen mérgezni magadat . Remélem csak múló dolog és nem leszel beteg !!!

Juttának gratulálok , csodálkoztam volna ,ha még mindig nem akar megszületni a baba !

Kalloni: már biztosan alszol , de ha esetleg reggel még olvasod megírnád ,hogy hányra mész be CTG-re ??? Köszi ! :wink:

Mindenkinek szép álmokat és nyugodt éjszakát !
Sziasztok .

Kép
sheepy
 
 


Jó estéét!

JUTTA!!!! GRATULÁLOK!!! :D :D :D :D
Micsoda jó hííííír!!! :)

Nagyon álmos vagyok egész nap sétáltat a család valamelyik tagja. Mindenki azt gondolja: HÁTHA! :D De nem :lol: A kisasszony kitart azon döntése mellett, hogy még 2-3 évig ott szeretne maradni. Én meg amennyire be vagyok sza.va a szüléstől meg úgy mindentől, nem is bánnám :lol:
Doki és Ctg holnap. JUJ! Úgy izgulok Bogyó értetek is!!! :D
Holnap igyekszem jobban átolvasgatni végre, de itt még mindíg káosz van. Mondjuk jó is, hogy így alakult legalább nincs annyi időm sajnálni magamat :D

Mindenkinek nagyon-nagyon-nagyon szép álmokat!!! Jó éjt!! :D
Vendég
 


Sziasztok !

Adri : Ne izgulj !
Most már tényleg itt az idő ,hogy Zina kibújjon , de vannak makacsabb babák . ( Juttáé is ilyen volt :P )
Majd jelentkezz a doki után ,hátha látja már a végét !


Gabi : olvastam ,hogy hasfájós lett Abigél :( . Szegény baba !
Ez egyébként hogy van ? Ha egyszer ilyen az alkata, akkor amíg szoptatsz így is marad, vagy előbb -utóbb javulhat ? Remélem azért nem kell fél éven keresztül evvel küszködnötök majd és a tejcsid is megint beindul rendesen .

Lassan indulás a kórházba, majd ha mindent visszaolvastam jelentkezem délután .
Addig is mindenki vigyázzon magára !

Kép
sheepy
 
 


Jutta, Timur sok boldogsagot a picihez es sikeres szoptatast !!

ovoda, nem semmi amiket irtok, hogy pl Timi szerencses (???) hogy mehet ev kozben a geyrek...nem orulnek az ovonok hogy van munkajuk ?? allitolag "fogy a magyar" stb...akkor hat de jo, hogy jon megegy lurko es nem vesziti el az allasat. meg hogy Kalloni mar most (okosan) nezi elore az ovvit. Horror. Marmint nem te, Kalloni :) hanem az allapot.
akkor most en is nezzek korul ??

Adri, Shepy Ti hogy birjatok a varakozast ? en hol igy, hol ugy,,de mar nagyon szulnek. Vki azt mondta, hogy azert jo betolteni a 40 hetet, mert akkor akarmennyire faj a szules, mar kimondottan orulsz, hogy a celban vagy. Haat, ez is egy allaspont :)

Klari, koszi az elsobbseget. ugy legyen.

hol olvastad Shep hogy hasfajos lett Abigel? amugy ez nem tart orokke, szoval remeljuk, hogy hamar elmulik. nalunk annyi gyerekre ramondjak ezt a hasfajos izet...nem lehet, hogy csak tobbet sir es kesz. ez az egyeduli kommunikacios forrasuk. hehehe

Zsozi, Bungyi, Agi Hello

Anyukaknak sikeres szoptatast es aranylag sok pihenest kivanok

ma fog sutni a nap ? meg nagyon borongos.

Ki mit foz ma? mondjatok vmi jo tippet....koszi

b.
bogyogyorgyi
 
 


hello-hello :D

na, megjöttem CTGről, minden ok, fajasok atlagban 40nel, tehat semmi :wink: dokim szerint jobb nem is lehetne(ari, mindig ezt mondja :wink: ), ujabb idöpont 1 het mulva, vizsgalat , uh nem volt :shock: tehat ma sem lettem okosabb..

Cuki...a storyd nagyon meghato volt...hös anyuka vagy :wink:

Jutta, szivböl gratulalok!!!!!!!!!!!!!!

korhazi cucc kb kesz, meg felcimkezem a cumisüveget, nehogy elkavarodjon :shock: (tanacsoltak)kiskesztyünk meg nincs :shock:

Adriiiiiiiii, te olyan zizi vagy :lol: akkorat nevettem, hogy szted Zina meg evekig bent akar maradni :lol: bar en csak ne szajaljak..amikor en is a betojosok köze tartozom.. :shock:

Bogyooooooooooooooooooo :D 4 nap :shock: Uristen :lol: izgulsz? hülye kerdes...

ma vagyunk 37 hetesek :lol: mar nem lesz koraszülött babucim :D

naggggggggggggggggggggyon rosszul telt az ejszakam..egett a torkom, es olyan hülyesegeket almodtam..hihetetlen..minden ejjelem azzal telik, hogy gondolkodom, töröm a fejemet..a szülesröl, a babarol..teljesen beparaztatom magamat mindig :shock: ..gyagyi Evu :shock:

Büngyi, Heléna nagyon edes!!!! :D

Bogyo, mai menü: csöben sült brokkoli(tüzallo talban sajtszoszban uszo friss, smaragdzöld brokkoli megparolva, tetejere hofeher mozarella, az egesz jol atsütve :lol: ) plusz egy kis palacsinta a kaloriak kedveert :wink:

Kalloni, Janos :wink: olyan meleg volt reggel a CTG-s rendelöben, azt hittem odasülök..mi mindig koran reggel megyünk :D

Missi :D hogy vagy? mez? jo tanacs volt Sheepytöl!!

ma irok listat a dragamnak, hogy kiket hivjon, ha jön Vanus :wink:

mindenkinek szep napot, jok legyetek, anyuciknak kiegyensulyozott babakat, a mindenorasoknak könnyü es gyors szülest, nekem meg egy tapaszt a szamra, hogy vegre elhallgassak :shock: :lol: :lol:

micsoda vicces vagyok ma... :D

pusszancs
Vendég
 


evi, hurra a jo ctg ! en , koszi akerdest, hat be vagyok neha tojva, aztan neha tok magabiztos vagyok, de osszessegeben varom a szulest. ami bizarul hangzik, mi ? :)
nagyon sajnalom, hogy ilyen rosszul aludtal, utana az egesz nap meg van love..ismerem. viszont tok furcsa en semmi nem almodok a gyerekrol/ szulesrol...allitolag csak a tudatalattit almodjuk, szoval ez annyira tudatos hehehe hogy azert nem? ki tudja

nagy FOZOS lanyok, mi lesz a menu ma ? tippeket kerek..

Masi hogy van Lili ? Biztos mar sokkal jobban az eredmenyei, kerjuk a szamokat
bogyogyorgyi
 
 


Sziasztok!

Én is elég rosszul aludtam, éjfél után sehogy sem jött álom a szememre, pedig nagyon fáradt voltam tegnap...ma reggel meg megint folyt belőlem valami, kezdek gyanakodni a nyákdugóra... ma megyek CTG-re és a dokimhoz is, rá fogok kérdezni, hogy lehet-e ez? Gergő egyfolytában mozog reggel óta, feszül a pocim rendesen és még mennem kell postára, bankba, majd a kórház és utána lesz az utolsó szülésfelkészítő előadás is. Nem lesz időm unatkozni!

Adri
Nem semmi kiscsajszid van! :)

Evu
Örülök, hogy a savat leszámítva minden rendben van!

Bogyó
Ez nálam is így van a szüléssel kapcsolataban, hol teljes nyugalomban, hol picit aggódva várom. Ma reggel pl. úgy voltam vele, hogy ha menni kell, hát menjünk! :) De magzatvíz nem folyt még belőlem......
Ja, amúgy Maidstone-ban töltettem 1 évet, ez Kent megyeszékhelye Dél-Angliában, de volt alkalmam egy picit Wales-ben, Norfolkban és Skóciában is időzni! A némettel kapcsolatban sokan osztják a véleményed, a párom is!


Én ma nem főzök semmit, mivel az Árkád mellett van a bankom, ott majd bekapok valamilyen főzeléket!

Lassan mennem kell, legyen szép napotok!

Évi

> Kép
evarga
 
 


Jó reggelt mindenkinek, mi is itt.
Olyan jót aludtam kivételesen, csak 1x keltem fel..még miután apa elment, utána is visszaszunyókáltam.. :roll:
Cuki - Panka születésének története :shock: nagyon sokat szenvedtél, de Panka kárpótol minden fájdalomért. Gyönyörű leányzó, és te nagyon jó anyukája vagy :D
Juttának gratulálunk a babához!!! :D
Büngyi-hát nem tudom, én kiegyeznék a péntekkel.. :roll: apa is igazából..már úgy kezd minden mondatot: ha nem szülünk a hétvégén, akkor...
Okr, ez a terhesgondozás elég morbidul hangzik .. :? nálunk egyesével hiv be a rendelőbe..
Sheepy, végre előkerültél, már kezdtük "szüléshiredet" kelteni majdnem.. :wink: mesélj, mi volt ctg-n
Adri, téged meg sétáltatnak :wink: de jó fejek.. :) Végül is ma betöltöttétek a 40. hetet :shock:
Evu, jó korán keltetek! De legalább túl vagy a ctg-n.gratula a 37. héthez!
Bogyó, én is hasonlóan érzek, hol félelemmel hol meg tök bátran gondolok a szülésre :roll:

Kisvicsok kapott tegnap a barátnőmtől egy macis overállt, nagyon édes!! Olyan aranyos volt barátnőm, mondta, hogy ő lesz a "váltótársa" apának, ha túl sokáig tartana, vagy apa kidőlne :wink: és hogy igérjem meg, hogy mindenképp hivom, amikor elindulunk..
Ma ebéd..??
De a tegnapi husi nagyon fini lett végül: bepácoltam kis grilles-borsos-vegetás keverékkel a szelet husikat, beletettem tepsibe, rászeltem hagymát, paprikát, paradicsomot meg egy kis gombát, lefóliáztam és állni hagytam egy kicsit, utána be a sütőbe. Apa mondta, ilyet máskor is szivesen eszik :)
De hogy ma mit csináljak???

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


sziasztok kismamik

köszi a gratulákat valóban megszületett Bí okt. 1-én 2860 grammal,53 cm,édes kis mókus,gyors szülésem volt :-)
A nagyobbal vannak gondok,de már csillapodik.

gratulálok minden kismanóhoz,Masinak sok ++++ pocisoknak kitartás Kép Kép
Vendég
 


JÓ REGGELT MINDENKINEK!


HU,MA HAJNALBAN ELKEZDTEM KÖHÖGNI,MIKOR VMI ELKEZDETT BELŐLEM FOLYNI,DE SEM UTÁNA SEM AZÓTA SEM SEMMI,SZERINTEM CSAK BEPISILTEM :oops: :oops: :roll: REMÉLEM!!!! :oops:


MAI KAJA:RAKOTTKRUMPLI Kép

HURRÁ,HOLNAP EVARGA IS BETÖLTI A 37.HETET,ÚGYHOGY ASSZEM LEHET SZÜLNI SZÉPEN SORBAN!HALLJÁTOKADRI?BOGYÓ?MEGKEZDHETNÉTEK MÁR,AZTÁN CSAK JÖN UTÁNA A TÖBBI IS :wink: NA MAJD JÖVÖK MÉG,LÉPEK VASALNI :roll:
geosel.klara
 
 


Jó reggelt!

Mi indulunk lassan CTG-re később meg a dokihoz... Remélem okosabb leszek :D

Klára Reméljük tényleg "csak" AZ volt!! Rakott krumpli mikor lesz kész? Csak azért hogy még melegen tudjunk enni belőle :lol:

Cuki Szép volt a szüléstörténet, de én bevallom őszintén mégjobban bes.artam!!! :shock:

Irigyellek Bogyó, hogy már annyira várod... Én inkább elcipelném még egy ideig :) Meg is próbálom a dokival lezsírozni!!! :lol:

Masika, Lilicsek?? Hogy vagytok?

Látom mindenkivel minden oké!!!

Szép napot!!
Vendég
 


helló
BOGYÓ: engem elfelejtettél? :cry: nem kaptam e-mailre semmit :(
adri ilyenkor mi van?
gratula az újdonsült anyukáknak!!
véreredményem jó lett!! mostmár csak kitartás a viszketés miatt..1-2 hét és elmúlik!!
:P
este 2x olyan erős görcsre ébredtem, hogy nem tudtam felkelni sem..azóta semmi :( szerintem kivárja az idejét.
cuki: nem semmi a történeted!!ügyi vagy!!pankáért megérte! :)
szombaton ctg megint, tegnap aludt, alig mozdult..előtte és utánna meg majdnem kirúgta a ház falát :roll: :):)
vicsok: péntekre tervezed? :)
most csak ennyi, majd jelentkezek
puszi, jók legyetek!! :wink:

Kép
tidi
 
 


Tidike :) ne haragudj, nem irtam neked? vagy a masik forumra gondolsz...arra meg nem kuldtem senkinek semmit, mert felgyorsultak az esemenyek es nincs idom de megvan a cimed es majd irok

Jutta, de szep ez a kislany ! a nagyobbik feltekeny ? neki sem konnyu....van sok tejed ? remelem !!

Eva, ertem,,az tok jo lehetett ! ja a nemet az mas, de hat Goethe is azon irt es nem rosszul :) csak hallgatni ne kellene ...foleg az osztrak verzio faj. heheh
remelem du. tudsz pihenni -

Adri, te meg bent tartanad ? mi van te mazochista ??? ( vicc)vagy neked semmi bajod ? jl alszol ? nem mesz ugy mint egy pinkvin ? nem eg a goymrod soha ? :)

klari az jo otlet (rakottkr.) de nagyon macera, bogyoka lusta ...nincs B verzio ? azt hiszem csak egy tesztat birok csinalni, - nem tul kreativ, mi?

shepy irj akorhaz utan h mi volt

vicsok, ugyi vagy a fozessel, ma pedig teszta a menu, mert az hamar megvan, bar ha kreativkodni szeretnel Klari a rakottkrupmlit ajalotta, de en mar elakadtam a kruplihamozasnal....

nekem leragad a szemem
a fo param, hogy NE legyek fardt, amikor szulni kell, szoval jo lennne, ha reggel 7 kor kezdene a kisbebim, mert akko meg friss ( az miii ?? :) ) vagyok vmennyire . ti ettol nem feltek ?
kepzeld, ha pont este 11 kor kezdi, amikor mar amugy is elelszom ...jajaj :(
bogyogyorgyi
 
 


Sziasztok!!

A kisbabákhoz nagy nagy gratula!! :) :)

Csak gyorsan jöttem.Hát mondhatom "jó"éjszakám volt!!Elért az influenza estére!! :shock: :cry: Kb 9 felé elkezdtem remegni,na innentől tudtam h nem uszom meg láz nálkül!! :? Nálam mindig ez a görcsös remegéssel indul,amit nem tudok egyszerüen abbahagyni...jajj mennyit szenvedtem csajok,el sem tudom mondani!!Ráadásul fájt a derekam,meg az a csontom OTT,alig bírtam mozogni,csak imádkoztam h várja meg Samu amig kigyógyuolk!! :)
Köhögök,nátha is van,étvágytalanság,plusz felment éjjel 38,6ig a lázam!Na innentől nem vártam meg mig tovább megy,így bevettem egy rubophent!! :shock: Tudom h épp nem a legjobb,de mivel más nem volt itthon....
Aztán fél ora mulva elkezdtem izzadni,végre eltudtam aludni(2kor)...de reggelre csurom viz voltam!!Mondjuk ez jó!!Ja ugy jártam ki pisilni,hogy jött velem a párom,mert a remegéstől menni is alig tudtam....

Reggel elmentem dokihoz,a nődokinál is voltam,írt fel Semmicilint(asszem :) ),meg mondta hogy Algopyrint vegyek,mert azt szedhetem ha felmegy megint a lázam!!Védőnő is kioktatott előtte :) Sajnos apa sincs még tul jol,ugyh egymást ápolgatjuk,csak neki muszáj meloznia szegénynek!!

Na ne haragudjatok,de megyek is lefekszem,és remélem lefut hamar ez a nyavalya!!!!Istenem nagyon féltem a kisfiam,de nem tudok mit csinálni,ha egyszer elkaptam!!Soha jobbkor nem jöhetett ez komolyan!! :? :cry:

Mindenkit puszilok!!

Missfried
Kép
missfried
 
 


LÁNYOK ÜZENET JÖTT ,IDÉZEM:

MEGSZÜLETETT A FIÚNK ,KRISTÓF,SZOMBATON 11:32_KOR ,4300 GRAMMAL ÉS 59 CM-REL.CSÁSZÁR VOLT,CSAK HAMARABB,MINT A TERVEZETT.JÓL VAGYUNK!CSILLA(CSIM).
geosel.klara
 
 


CSIM:EZUTON SZERETNÉK NEKTEK GRATULÁLNI,SOK BOLDOGSÁGOT ÉS TEJCIT,CSÁSZÁR UTÁN GYORS FELÉPÜLÉST!!!!!!MEGVAN A MÁSODIK TÖKÖSÜNK :lol: Kép
geosel.klara
 
 


Kép
geosel.klara
 
 


Sziasztok!

ma a kórházban kezdtem uh-n.
időpontra mentem, úgyhogy nem kellett sokáig várnom. Sajna, még nem fordult meg a baba. viszont kevésnek tűnt a magzatvíz, így átküldtek flow-ra egy másik géphez, amelyik meg tudja csinálni a mérést. na, arra viszont már egy jó órát várnom kellett. a flow értékeket rendben találta a szonográfus, viszont a magzatvizet lényegesen kevesebbnek a megfelelőnél. beszélt a dokimmal, és mivel mára úgyis volt időpontom nála, így délután megbeszéljük, hogy mi lehet.
nem tudom, hová tűnhetett a magzatvíz. talán issza?? :?
remélem, azért minden oké lesz.
viszont a két különböző gép két súlyt állapított meg: az egyik 2800-ra saccolta, míg a másik 3156-ra…

megjártam a Kikát is, ma 14%-os kedvezményt adnak a bébiosztályon vásárolt termékekre. meg is vettük a pelenkázót, meg vettem még pár játékot is.

Adri, Bogyó:
biztos hamarosan potyogni fognak megint a babák!

Timur,
leírnád a szüléstörténetedet? Kíváncsi lennék rá.

Csim,
gratulálok! tényleg szép nagy baba lett! (mégse tévedett az uh)

Üdv,
Ági

Kép
agi29
 
 


Én is itt. Nekem is kezdenek jönni a telefonok, hogy megszültem-e már... :? hrhrhrhr
Csilla, gratulálok a babához, tényleg jók voltak az uh értékek!! Szép nagy baba lett!! :shock: Jó egészséget kívánok nektek!!!
Ági, és akkor most mi lesz ezzel a magzatvíz üggyel? marad a várakozás?
Missi, jó lemgjártad ezzel a kórral :shock: forró mézes-citromos tea, jól kiizzadni...
Bogyó, nálunk már volt tészta hétfőn..felhivtam apát, mit enne, mondta, hogy nem kell semmi nagy dolog..csak gyors egy kis kolbászos-tarhonyalevest összeütöttem (apa nagyon szereti, majdnem minden héten meg kell főznöm.. :? ) mellé majd kitalálok vmit, lehet, hogy csak bundáskenyér lesz.. :roll:
Jutta, gratulálok!! :D milyne sok haja van ..

Bejelentkeztem holnapra fodrászhoz..
Megyek, kajálok valamit, Kisvicsok is éhes..legalábbis gondolom, ezért fúrja ki az oldalam...

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Csim! szivböl gratulalok, minden jot es sok boldogsagot, sok fincsi tejcsit!!!

Missi, gyogyulgassal, pihengessel...en meg ugy szedülök, az elöbb nekimentem az ajtofelfanak :shock:

Agi, most tenyleg akkor mi lesz? ird majd meg mit mondott a dokid!!

Ani, hmm..fincsit föztel :wink: nalam most fö a brokkoli, de alig birok menni, tenyleg szedelgek..hogy lesz ebböl kaja? :shock:
Vendég
 


Sziasztok Lányok !

Megjöttem a kórházból , nem vagyok valami vidám és szétszakadok odalent.
Uh-n minden ok volt , baba pocija és a hójag kezd telítődni , de fejecske " csak " 9,4 cm , szóval nem vészes.

CTG-n már nem voltam jókedvű, mert Dani mocorgásait a szívfrekvencia leesése követte rendszeresen .
( 90-es érték alá is ) Volt , hogy hallhatóan el is ment a szívhang( persze volt , csak én nem hallottam a kis dobogó hangot , mert annyira csökkent a szívverés ) .
Szóval doki megnézte és alternatívaként felajánlotta ,hogy befektet ,vagy 2 naponta bemegyek vizsgálatokra.
Nagyon megijedtem ! Utána csináltak flowmetriás vizsgálatot is - evvel minden ok, ill. volt egy kellemes amioscopiás magzatvizellenőrzés is .
Nem is tudom ki írta ,hogy volt neki is . Hát nem egy nagy élmény , azóta fájok :x , de igaza volt a dokinak , minden a baba érdekében történik és most Ő a legfontosabb , a többi nem számít !

Apa jövőhéttől szabit kért , ha bármi történne , úgyhogy már csak péntek délutánig kell kibírni itthin egyedül. Remélem addig minden rendben lesz , és pénteken az újabb vizsgálatnál sem találnak semmi rosszat majd.

Evu : amúgy tényleg baromi meleg van a CTG-s " szobában " , bár én már az UH vizsgáló előtt ájuldoztam a hőségtől. Legalább fázni nem fogunk szülés közben :P .
Neked amúgy ki az orvosod ?

Klári : tegnap ettem rakott krumplit, anyukám főzte mert én nem akartam vele vacakolni erre meglepett vele!
Biztos csak a hólyagod csordult túl - legalábbis remélem . Ilyen már nekem is volt, folyamatosan tüsszögtem , és egyszer csak nem bírta tovább. :oops:

Missi : Gyere helyre mihamarabb !
Fincsi ,meleg húsleves és sok tea lehet,hogy jobb lenne ,mint gyógyszereket enni. Meg nyakig betakarózva pihi.
A hársfa tea nagyon jó izzasztó szer, az kiűzi belőled a bacikat is .
Remélem nincs tényleges influenzád , csak jó erős nátha .

Cuki : szüléstörténeteddel még nem sikerült megbírkózni , de igyekszem visszaolvasni .
Panka viszont igazi kis tündér , bármi volt is az előzménye megérte !!!!

Timurr : Gratulálok a kislányod érkezéséhez !

Csilla : Nálad bezzeg nem tévedett az ultrahang ! Kristóf tényleg szép nagy legény , szívből gratulálok hozzá Neked is !!!
Remélem szépen lábadozol a császár után , és mindketten jól vagytok !

Ági : írj majd ,hogy mit mondott a doki a magzatvízre ! Semmi szivárgás ...stb nem volt ?

Adri : Mi volt a dokinál ???????
Remélem nem kell elkezdened a visszaszámlálást míg letelik a tervezett 2-3 év :wink: a szülésig !

Bogyó : 4 nap, de izgi ! Ma melegfront van , nem tudom ez számít -e és talán hétvégén is lesz egy kis időjárás változás .

Most megyek ebédelni ,utána ledőlök, mert majd elalszom , majd este jövök !

Kép
sheepy
 
 


hójag - persze "LY" -el ! :oops: :oops:

Kép
sheepy
 
 


Missi, nagyon sajnalom es pont most ! de az jo, h ennyit izzadtal, az jote tesz, remelem ma sokat tudsz pihenni, igyal sokat es csak keveset egyel, ne terhesd a szervezeted

CSIM :) megvan a 2. fiu a csapatban ! de jo ! valakinek kordaaban kell tartani a sok lanyt majd. Kivanok sikeres szoptatast es sok sok boldogsagot nektek !!majd irjal, ha lesz idod a reszletekrol is

Klari helloo es koszonjuk szepen a tudositast !!

vicsok, a leves is jo,,en pestos, cukkinis, tesztat csinaltam, fincsi permezannal a tetejen. viszont gyum salatat is, mire folvagtam , lement a nap..
milyen hajad lesz ? csak mereszen !!
bogyogyorgyi
 
 


shepy ez mind normalis a 38 heten vagy ! a dokik miert fosatjak be a noket ? neked lesz a 3 . fiad a csapatban, de varom
penteken jon a KETTOS, azaz KET-TOS :) front es akkor jon kisbogyo. Erzem es kesz !
ne legyen rossz kedved, pihenjel es beszelgess sokat Danival, hogy o majd tudja, hogy mikor kell kijonnie
a feje nem nagy, pont jo a 9,4 nem ? het kb 1 mm no es 10 ig tudsz szulni. 10 folott csaszar, de az neked nem lesz
bogyogyorgyi
 
 


SHEPPY:ÖSZINTE RÉSZVÉTEM AZ AMNIOSCOPIÁHOZ,NEKEM VOLT TEGNAP,DE EGYÁLTALÁN NEM FÁJT,MINT ÍRTAM AZÉRT,MERT MÁR FEL VAN PUHULVA A MÉHSZÁJ,AZ ELSŐ LÁNYOMNÁL AZ ELSŐ ILYEN VIZSGÁLAT FÁJT CSAK ,DE AKKOR AZT HITTEM ,HOGY OTT MEG IS HALOK!UTÁNA MÁR NEM FÁJT A TÖBBI!


ÉN IS SZÉDELGEK,MEGYEK NÉZEK VÉRNYOMIT,VASALÁS KÉSZ,FŐ A KRAKOTTKRUMLINAK A HOZZÁVALÓ!VKI KÜLDJÖN NEKEM PALACSINTÁT,ÚGY ENNÉK,DE NINCS SEMMI KEDVEM SÜTNI!!!!

EGYÉBKÉNT A TAKONYKÓRBÓL ÉN MÁR KEZDEK KIMÁSZNI,KITARTÁS MISSI,2-3 NAP ÉS TÚL VAGY RAJTA!!!!PIHENÉS ,TEA!!!!
geosel.klara
 
 


cuki, gyonyoru a kislanyod es tok jo, hogy oszinten leirtad a szulest csak hat en is ezt hiszem, hogy lehet ezt kicsit egyszerubben is ( remelem ) . nagyon jo h beszletel Pankaval !! es en siras parti vagyok, az nagyon egeszseges ! nem kell magunkat visszafogni, csak persze aakkor jo ha nincs ott 5 latogato
bogyogyorgyi
 
 


CUKIKA:DE ÉDI PANKA ,CSAK NEM SÉTÁLNI VOLTATOK?TÖK JÓ NEKTEK,MERT TOLOGATHATJÁTOK MÁR A BABÁKAT!!!!!!!!MÁR ÉN IS AKAROM!!!!!
geosel.klara
 
 


Hahóó!

CSIM GRATULÁLOK!!! SZÉP NAGY BABA LETT!!!! :)

Anyám Cuki!! A méhszáj is repedt!!!! Basszus de durva! Sajnálom! De Panka nagggggyoooon cccééééép!! :D

Sheepy Ne izgulj, semmi baj nem lesz :wink: Lassan már úgyis jönnie kell!!

Megvolt a CTG szép fájások, szép szívhanggal. És mától mindennap mehetünk. Hurrá. :?
Na tipli dokihoz fél 3-ra... De jó az is megint 6ezer... Azért ezt nem bírnám anyagilag 2évig... :lol:

Nagy cupp!!!
Vendég
 


JA,HAJNAL ÓTA SEMMI NEM TÁVOZOTT AZÓTA AZ ESET ÓTA BELŐLEM,ÚGYHOGY ÚGY NÉZ KI,HOGY CSAK BEPISLANTOTTAM,HUUUU,EZ DE GÁZ!!!!! :oops: VICCES LETT VOLNA HA BESZALADOK A KÓRHÁZBA,ÉS KIDERÜLT VOLNA,HOGY A KISMAMA,CSAK BEPISILT(OTT SÜLLYEDTEM VOLNA EL SZÉGYENEMBEN)DE HÁT EZ VAN!!!! :oops: :oops: Kép


PALACSINTÁT!!!!!!!!!! Kép
geosel.klara
 
 


Sziasztok Lányok!

Hoztam pár képet az 1 hetes Bibiről.

Kép

Kép

Kép

Kép


Timurr: Gratulálok!!!! Sikerült egy napon szülnünk! Most hogy becézitek Bíborkát? Bibinek vagy Bí-nek?

Csim: Hatalmas gratula! Gyönyörű nagy baba lett Kristóf! Jó egészséget nektek!

Cukika: Bibinek is 35 cm volt a fejkörmérete, és a mellkasa is 35 cm volt. Nagyon sajnálom, hogy ennyit kellett szenvedned! Első szülésnél sajnos gyakran előfordul a repedés. Érdekes módon most nem repedtem, de a nagyokkal igen. A következő szülésed jobb lesz meglátod! :wink:

Kép
Kép
Kép
gabi39
 
 


sziasztok

Gabi
bizony én is akartam nekd írni :-) egy napon két Bibi :-)
nagyon aranyos a kis szöszike csaj :-) mi kaptunk valami gyógyszertárni hasfájásra valót,nektek nem írtak fel olyat?

Bibi,Bí,Bibus,Bíborka,piszikie baba :-)


enyém Bibnek 33 volt a feje

nálatok nincs féltékenység?

Köszi a további gratukat :-)

Csimnek nagy gratula a babához :-)

Cukika
nagyon cukor a kiscsaj,mi ma voltunk kint először,úgy örültem neki :-)
nem egyszerű szülésed volt,de a második jobb lesz :-)


szopitime van

megírtam a szüléstörténetet ,ha nem bánjátok felteszem

Szüléstörténet
Már nagyon nagyon vártam,hogy mehessek szülni,hétvégénmegettem mindent amiről kisvárosi legenda kering,hátha megindul kifelé kicsi lányom.
Hétfő hajnalba görcsölésre ébredtem,azt hittem hasmenés,miuátn rendszeresen látogattam a wcét továbbra is megmaradtak a görcsök.10 percet mértem köztük.Nem tudom tán jósló fájások-e vagy sem.Mindenesetre már nem feküdtem le aludni,bár valószínű nem is tudtam volna.Felöltöztem kis smink,kis net.Felhívtam anyuékat lehet lesz valami,legyenek résen,mert ők jöttek vigyázni Majára.Felhívtam a szülésznénit is neki is mondatmhogy görcsölgetek,de lehet majd elmúlik.Mindenképp kellett mennem vizsgálatra így járóbetegként szépen végig álltam a sorom a regisztrációnál majd az ambulancián,ott is mondtam lehet hogy szülök nem tudom.Nstre tettek nem mutatott semmit,bár azt mondták nem jó a gép így elhiszik nekem hogy fáj :-)
Megvizsgált az orvosom és azt mondta délre baba lesz,elsimult méhszáj két újjnyi tágulás,irány a szülőszoba.Ez fél 9 körül volt.Apa haza hozta Majcit anyuék ideértek,majd jött vissza hozzám.Közbe engem sikeresen lepapíroztak röpke egy óra alatt.Kaptam egy olyan hálóinget ami nem ért be,nagyon jó móka volt abba ácsorogni egy órát.Olyan nő vett föl akinek aznap minden baja volt elöszőr csak néztem aztán röhögtem,feleselni nem mertem,mert ő adta a beöntést.Szrencsér emegjött a szülésznőm ,párom egyidőbe,beöntésen túl voltam így azt mondták irány a szülőszoba.Szülőszék,vizsgálat majdnem 4 újjnyi,burokrepesztés,toccs.Ekkor kb. fél óráig 3-4 perces fájások voltak.Nst szerint persze rövidek ,de én mondtam a szülésznőnek,hogy ha jön nekem gyorsan jön.Így else mentek a segédek az ajtóból a kis tálcával.Egyszer csak éreztem robban,persze sehol senki ,azt mondták tartsam vissza,de nem tudtam,gyorsan hozták a kis szerszámos pultot ,pár nyomás talán 2 ,kint a feje,rányomatm kint a teste,hangott el.Gátvédelmet terveztünk,de esély nem volt rá,kellett a vágás,állítólag pici volt.Lestem lefele milyen a kis bogár,hát totál Majcika volt :-) csak pici nagyobb :-)Azt hittem innen pár öltés aztán enyém a világ,tévedtem,fjt amikor megszületett a lepény,doki nyomata ahasam,szülésznő meg húzta ki,3szorra sikerült.Aztán úgy döntöttek megnézik nem e maradt valami,ez valami szerszámmal volt és baromira nem esett jól.Aztán jött a varrás,khm.jobban fájt mint a kitolás,minden egyes bökést,öltést éreztem,iszonyat volt,nagyon fájt.közbe babcika már melegedett.Majd visszahozták és ott egyből rákattant a cickókra.
1körül került a szobámba,6ig kellett volna feküdni,de nem bírtam magammal és 3körül zuhanyoztam és kértem a babát,aznap éjjel aludt csak bent utána végig kint volt vele.Édes kis bogár csak akkor sír amikor kiszámítható baja van,pelus,öltözés,éhség,bújás :-)
Maja minden nap jött be tolta a kis kocsiba a piszike babát és soha nem hisztizet.Ithhon viszont 3-4 napon már bebolondult :-( Értem is alig tudtak eljönni,mert kezelhetetlen volt.Én hozzá nem érhettem csak puszira,ölelésre,de mindent apa,apa,apa ide tedd oda tedd,nem úgy aztán egyből hasra vágódód hiszti vagy hányásig.Aznap vagy szer bőgtem ki a szemem.Másnap se volt sokkal jobb.A héten egyedül vagyok velük így kénytelen beérni velem.Apát még mindig nyúzza ha haza ér,szegényről folyik a víz esténként.Piszike babát nagyon szereti,bá ma kapot véletlen egy kokszit.Párszor kell rászólni a hangoskodás,ugrálás miatt,dehát 2,5 éves mit várjon tőle az ember.Bibike nagyon szépen hízik már 3 kiló felett van ,kicsit nyüsszög amikor puki,kaki van ,rottyant és alszik :-) Elég sokat van fent is nézelődik,amikor nagyon nem jön be semmi akkor tartogatom kicsit,ennyi neki is kijár :-)
A kórházba sokszor csak néztem órákon át és bőgtem ,mint a hülye gyerek,hogy mennyire lehet szeretni.............
Vendég
 


Timuur , nagyon elethu a tortenet, nagyon tetszik !!!
koszi hogy felraktad, nem semmi, hogy ennyire erzted, hogy jon is mar ki, es azok a tolok nagyon fajtak ? vagy hulyeseget ne kerdezzek ?? :) Maja is remelem hamar megszokja Biborkat, tunderi kislany ! istenem, hogy most mennyire az apjaban bizik, remeli hogy o nem fog megszulni egy gyereket :) hat igen !
Szoptatas siman megy ? bar neked mar van tapasztalatod,,en kicsit fo*ok a szoptats tematol, de remelem menni fog sebesedes nelkul. Allitolag el kell felejteni ezeket a "Szuper" kremeket, mert csak hamlasztanak. te mit gondolsz ?

Gabi, csodalatos ez a kis Abigel, nagyon szep kislany o is, hogy figyel anagy szemeivel ! nekunk is van ilyen baranyos pelenkank, csak meg nics kit ratenni :)

cuki huu, nagyon budik tudnak lennni ezek a kis angyalkak, pedig ki sem nezne beloluk az ember. nem semmi h mar 12 kg leugrott rolad, remelem en is igy leszek. mert vannak nok akik a szoptatasnal meg hiznak, de akkor te mazlista vagy

adri, gratula a jo eredmenyhez.
remelem birod a naponkenti maszkalast, nekem a gereb agi a kirt idopont utan a 3,. naptol nezi minden nap a szivhangot, igy meg van egy hetem. addig ulok a fenekemen

klari akkor most lett palacsinta vegul ? mar en is azt szeretnek enni, kar volt emlegetni :) de en lusta diszno vagyok, igy csak ahitozom rola.
Evu, hat nagyon egyuytterzek veled, mert ma ramjott a reflux. kivagyok tole. mindjart csinalom a nyers krumplit, nekem az mar 1 x segitett. ilyenkor fekudni sem tudok, mert ugy meg rosszabb

MASIIIII :) javul a kis Lili ?
bogyogyorgyi
 
 


húúú, milyen tündérek a babák!! Na, nemsokára jön Kisvicsok is, és majd válogathat kedvére.. :wink:
bocsánat, hogy csinálják az amioscopiát? :oops: szegény sheepy..
Klári, én küzdök a folyásommal..pár napja kicsit több, mint szokott, és nem csak reggel..már azon gondolkodtam vmelyik nap, h lehet hogy a nyákdugó folyósodott el..? bár az nem lenne szintelen, ugye??
bogyó, eza pestos tészta nagyon jól hangzik.. :roll:
timurr, köszönjük a történetet. tényleg jó gyors voltál :shock:
Cuki, széepn mennek a kilók :wink:
Én meg álomkórban szenvedek.. :shock: eddig nem birtam feküdni se, most meg olyan jót szunyókáltam...de éjszaka is jót aludtam..majd ma nem fogok :? meg falási kényszer is rámtört :oops:
Holnap ilyenkor már a dokinál leszek, úgy várom, hogy megnézzük uh-n mekkora már ez a pocok.. :roll:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Timurr: Persze hogy nem írt a dokinéni ilyen hasfájás elleni bigyót.
És természetesen van testvérféltékenység. Nem is hittem volna, hiszen ők már nagy lovak. Azt hittem nem jelent majd problémát a kicsivel való foglalkozás és egyebek. Csapkodnak, hangoskodnak, veszekednek, verekednek, meg lehet tőlük őrülni. Vagy nem fogják fel, vagy nem akarják felfogni, hogy a kisbaba nem szereti a hirtelen zajoklat mert összerezzen, megijed. Mondtam is nekik, ha ezt így folytatják visszairatom őket napközibe.

Hány órakor született Bíborka? Abigél 11.25-kor.
Voltál kint vele a levegőn? Hány percig? Hogy öltöztetted fel? komolyan így 8 év után teljesen tanácstalan vagyok.

Becenév nálunk egyelőre a Bibi, Bibuci, Mazsola, Kókusz.

Cukika: Ügyes vagy! Szépen ledobtad a kilókat. Hát valószínűleg én nem leszek ilyen szerencsés, mert én a nagyokkal is a szoptatás alatt híztam meg piszkosul.

Kép
Kép
Kép
gabi39
 
 


HALIHÓ!!!SZÓVL BENN VAN A SÜTŐBEN A RAKOTTKRUMPLI,CSAK ALÁ KELL PERZSELJEK,MIRE APA HAZAÉR,SÜTÖTTEM PALACSINTÁT :lol: KINEK KÜLDJEK?
ÉS AZTÁN ETETTEM A PIPIKET,MIKOR ÉSZREVETTEM ,HOGY EGYIK NAGYON ELÜLT,MEG AKARTAM FOGNI AKKOR MEG SÁNTIKÁLT,SZERINTEM VHOGY ELTÖRTE A LÁBÁT.ÚGYHOGY NE SZENVEDJEN,LEVÁGTAM SZEGÉNYT.ÚGY EL FÁRADTAM,HOGY CSAK NA!MÉG JÓ ,HOGY ANYU MENT MA AZ OVIBA A LÁNYÉRT!


TIMURR:GYÖNYÖRŰ BÍ!!!!!TETSZIKA SZÜLÉSTÖRTÉNET!


AMNIOSCOPIA:MAGZATBURKOT VILÁGÍTJÁK ÁT,HOGY TISZTA -E
geosel.klara
 
 


Amnioscopia (többek kérésére)

Szűrő jellegű vizsgáló eljárás, melynek célja a magzati állapot megítélése a magzatvíz színe alapján.
A magzatvíz normálisan átlátszó. Magzati oxigénhiány esetén egy biológiai reflexsor indul meg, melynek eredményeként a magzatvízbe a magzat széklete, magzatszurok (meconium) kerül, ami zöld színű, és zöldre festi a magzatvizet. Ez fenyegető jel (oxigénhiány), mely miatt a szülés megindítása is szükséges lehet. Általában a kiszámított terminus közelében leggyakrabban utána végezzük, mert ilyenkor a leginformatívabb.

Kivitelezése: Az amnioscop egy vékony acélcső, melyben egy fényforrás-optika foglal helyet. A csövet a méhszájon át a magzatburokig vezetik, ezen át megítélhető a magzatvíz színe.
Ha a méhszáj éretlen a beavatkozás fájdalmas lehet.
A vizsgálat igen hatékony, tévedés ritka, de előfordul.

Régebben, amikor más vizsgálat még nem volt (!) minden esetben elvégeztük, amikor csak lehetett, szinte kötelező volt a szülésre felvett asszonyok esetén elvégezni („felvételi amnioscopia”) ma más módszerek is vannak a magzati állapot megítélésére (CTG) és használata, épen kellemetlen volta miatt visszaszorult. Mivel információtartalma nem pontosan azonos a CTG-vel használata szakmai szempontból semmiképpen sem kifogásolható.
geosel.klara
 
 


heló megint!
missi:mihamarabbi gyógyulást!!!!
bogyó: akkor jó, azt hittem má elküldted , akkor várom! :)
adri: fejlemények??
csim: szép nagy baba!! gratula!!! :D
timurr: akkor simán és zökkenőmentesen zajlott a szülésed, tök jó!! :)
vicsok: neked vannak fájásaid?
mimi ma nagyon lusti :(:(néha keményedik a pocó és kész.. :?
frankfurti leves kész, oldalas sül, krumplipürét csinálom, úgyhogy léptem, este jövök!

Kép
tidi
 
 


Gabi
hát akkor mindegy mekkora a korkülönbség?amitóa felkelt Maja a sziesztából verekedni akar a babával is,ép most pofoztuk meg egymást,lehet kemény vagyok,de mindent nem viselek el tőle.Fáj ilyenkor a szívem,de visszaadom neki amit ad,dacol ezerrel,most ez a kis legyintés úgy nézem lenyugtatta :cry:

Bibi 11kor született,hát hogy hány percet voltunk kint nem tudom,hintáztunk,talán negyed óra,kicsit több.A bentu cumó fölé egy átmeneti overállt adtam rá meg sapkát,a mózes bélelt vastagon,így volt kint.

Bogyó
hát nem egyszerő ez a tesós dolog :cry: nem tudok két felé szakadni,pláne hogy a nagy dacol a kicsi meg egyre többet szertne anyával lenni.szegény apa 7-8 ig dolgozik haza jön és várja ez a hisztipók,11ig fent van és nyomja a műsort.

szopi megy szerencsére Majával kínlódtam,most meg minden oké.nekem is kisebesedett a bimbóm,de elmúlott magától,nem kentem rá semmit.a lényeg,hogy ne parázz a szopin,az is legyen olyan természetes érzés mint a szülés,jönnie kell,mennie kell....

hogya toló fájás milyen?elementális ,söpör,nálam legalábbis :-)
hogy mennyire fáj?csak annyira úgy érzed szét szakadsz,de aztán ott is a megkönnyebbülés amikor kijön a bébi

Klára
köszi :-)
Vendég
 


Klári, köszi az infot!
Várom a palacsintát :D Tidi, te is finomat főztél ma :)
Timurr és Gabi, minden elismerésem a tiétek, hogy birjátok a többi gyerekkel együtt.. :shock:
Fájásokat igazából nem érzek.. :? keményedik a pocim, alul kicsit feszit, de ennyi. Azt olvastam (kérlek anyukák erősitsetek meg ebben) hogy egy "normális" fájás föntről indul és a szeméremig sugároz..na, ilyet még nem éreztem..Legtöbbször csak lenn feszit, mintha meg akarna jönni..mondjuk ez is elég hülye érzés ennyi idő után.. :shock:
Összeraktam a kórházi cuccom, biztos ami biztos..A Szabolcsos fórumba is szoktam irogatni, ott azt tanácsolták, hogy vagy sok törölközőt vigyél, vagy pedig "alsó tájékra" külön kicsit és abból többet..
Na, megyek, pucolok krumplit, mire apa jön. Holnap reggelig mindenkinek kitartás, szép, nyugodt éjszakát!

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Sziasztok !

Klári : most ébredtem , küldheted a palacsintát , mert nagyon megéheztem az alvástól :P !
Neked miért csináltak amnioscopiát ?
Jó ,hogy nem fájt, viszont ezek szerint már neked is készülődik a baba kifelé, mert nekem azt mondta a doki, csak akkor csinálja ,ha már nyitva a méhszáj .
Köszi Vicsoknak a magyarázatot is - pont most copy-ztam ki én is
:wink: . Azért evvel vitatkoznék :
Az amnioscop egy vékony acélcső
. Hát nem tudom .... nálam nem használtak hozzá segédeszközt ( mint a képen ez a kék micsoda ) és érdekes volt ahogy a gyerek fejéig betették .
Kép

Cuki: nagyon jó ez az "elterülős" kép Pankáról !

Bogyó : Kettős front !!! :shock: Akkor szorítok értetek :wink: .

Adri : Klassz ,hogy minden rendben a vizsgálatokkal ! Azt nem mondta a doki,hogy csomagol-e már odabent a leányzó ?

Timurr: köszönjük a Ti történeteteket is ( hű ,jó nehéz ez a szó ! ) .
Tetszett a realista stílus és jó ,hogy ilyen gyorsan lezajlott .
Remélem Maja lányod hamarosan hozzá szokik az új helyzethez. Addig is kitartást és sok energiát a kicsikhez !

Kép
sheepy
 
 


Lányok , valahogy a szekszárdi topikban találtam magam , onnan hozok pár viccet szívderítőnek ( ha már ismerős , bocsi ) :

Plasztikai sebész

A plasztikai sebész kitalált egy új módszert az arcbőr feszessé
tételére. Magyarázza a páciensnek:
- Egy rejtett csavart operálok a feje tetejére. Amikor úgy érzi, hogy a bőr egy kicsit ráncosabb, csak egy apró csavarás, és újra feszes az arca.
A nőnek nagyon tetszik a dolog, aláveti magát a beavatkozásnak. Néhány hónap múlva azonban visszajön az orvoshoz.
- Doktor úr! Nézze, milyen zacskók lettek a szemem alatt!
- Asszonyom! Azok nem zacskók, hanem a mellei. És ha még sokat tekergeti azt a csavart, hamarosan szakálla is lesz!



A nőgyógyász elmegy letenni a jogosítványt.
A KRESZ-en és az EÜ-n már túl van, a műszaki következik. A vizsgáztató azt mondja neki:
- Kap 100 pontot, ha szétszedi és összerakja a motort.
A nőgyógyász szétszedi és összerakja a motort.
- Gratulálunk, ez 150 pontot ér.
- Miért kaptam ennyi pontot, hiszen csak 100 lehetett volna a maximum.
- Az rendben van, hogy szétszedte és összerakta a motort, de mindezt a kipufogón keresztül!



-Gratulálok a bátorsághoz! Az operációt hősiesen állta, de a műtét elött nagyon nyugtalan volt, dulakodott a nővérekkel, kiabált , káromkodott...
Beteg: - Ne csodálkozzon rajta, doktor úr, hiszen én csak az ablakot jöttem megtisztítani.


Egy férfi elmegy az orvoshoz, mert feldagadt a lába. A doktor megvizsgálja, majd a kezébe ad egy nagy szem tablettát.
- Várjon egy kicsit, hozok vizet. - mondja a doki és kimegy a szobából.
A beteg nagyon türelmetlen, hamar megunja a várakozást. Odasántikál az ivócsaphoz, és gyorsan beveszi a tablettát. Ezután visszatér az orvos egy vödör vízzel.
- Na, most feloldjuk a tablettát, aztán ebben áztassa a lábát 30 percig!



Egy előadás után a csodadoktor gyakorlatban is be akarja mutatni képességeit. Odamegy az egyik emberhez:
- Látom, sánta vagy. Most dobd el a botodat és járj!
Odamegy egy másikhoz:
- Mi a bajod?
- Pösze vagyok.
- Most beszélj ... hibátlanul!
- Eleszett a szánta.



Fülészeten:
- Mit modott a doktor út, mennyivel tartozom?
- Kétezer.
- Négy?
- Hét!


- Mi van kiírva a mellplasztikai sebészet ajtajára?
- ???
- Kettőt fizet, hármat kap!



Az állatorvos megkéri az asszisztensét, hogy adjon be hashajtót a Rárónak. Elmagyarázza, mi a teendő:
- Dugjon be egy csövet a ló szájába, tegye be a tablettát a csőbe, és fújjon bele jó erősen, így a gyógyszer a ló nyelőcsövébe kerül.
Fél óra múlva kérdi az asszisztenst.
- Na hat már a hashajtó?
- Igen, de sajnos a ló fújt először.



Az egyszerű fiú szerelmes levele:

"Te Julis! Este gyere ki a kazalhoz, de bugyit ne vegyél, mert fontos közlendőm van!"

Kép
sheepy
 
 


Sziasztok!

Csillától én is kaptam sms-t, de ugye egész nap járkálnom kellett ügyintézni, ctg, szülésfelkészítő, de örülök, hogy Klárihoz is eljutott a hír!
Én is nagyon örültem, amikor olvastam!

A dokim abban reménykedik, hogy egy hétig még csak kihúzom valahogy, mert mikor említettem neki, hogy valami megint folyt belőlem, megvizsgált, szerinte nem nyákdugó még, de nagyon rövid a méhszáj és totál lenn van a gyerek feje, nyom is ezerrel! De én még átadnám az elsőbbséget..... ma annyira beparáztam ettől. Bár a szülésznőm nyugtatott, hogy nem baj, ha hamarabb jön, legalább nem lesz óriásbébi...... Uh persze csak jövő kedden, így méreteket nem tudok, csak magamhoz képest nagy a hasam. És ma totál sz.ul voltam, Bogyó tényleg fontos, hogy kipihent legyen az ember lánya, mert alig tudtam magam hazavonszolni ma!

Timurr
Gratulálok a kislányodhoz, szép kis hajasbaba! Majd csak alakul a testvérviszony is az idő múlásával...

Cuki
Örülök, hogy ilyen jól érzi Panka, amit mondasz neki, csak így tovább! Beszéld ki magadból az összes dolgot! És nagyon édes a szerkója!

Gabi

Olyan szép környezetben nem csodálom, ha Bibi így elnézelődik!

Missi
Jobbulást neked!

Klári
Pihenjél te is most már!

Sheepy
Nem semmi ez a vizsgálat, de a hozzáállásod nagyon jó, ez a lényeg!

Vicsok
Ez a folyás nálam is ilyen volt és azért gyanakodtam én is a nyákdugóra, mert ilyet még soha nem tapasztaltam! Csak hát a színét kérdezte a doki is és az nem stimmelt!

Ági
Remélem, hogy minden rendben lesz, inkább nézzenek meg 100x!

A szülésfelkészítőn ma a csecsemőápolásról volt szó, a gyerekgyógyász viszont nem tanácsolta a hasonaltatást, totál összezavarodtam megint, mert én azt szerettem volna. Szerinte ez növeli a bölcsőhalál esélyét... csak akkor rakjuk hasra, ha fenn van és nézelődik és ott vagyunk a közelében. Amúgy a többi tök hasznos volt, amit elmondott!


Büngyi
Jó, hogy te már megosztottál néhány hasznos infót itt is és a blogodon is a csecsemőápolásról, ma inkább hasznos ismétlés volt az istvános tájékoztató! Olyan gyakorlatias vagy és ez tetszik!
Magdi a lelkemre kötötte ma, hogy küldjem neki rögtön az sms-t, ha beindul valami, olyan aranyos!

Most nekem is pihennem kell, remélem Ti is ezt teszite és jobb éjszakája lesz mindenkinek!

Üdv

Évi

> Kép
evarga
 
 


Sziasztok!

Timurr, Jutta, Csilla gratuláunk a babákhoz!

Masival mi újság?

Gabi! Csodálatosan szép, kisimult Bibi! Gyönyörű baba.

Cuki! Panka is nagyon csinos! Gyönyörű babák, köszi a fotókat, jó gyönyörködni bennük. Hihetetlen, hogy már itt tartunk :)
Szép lassan mindenki megszül :)

Sheepy! Jók a viccek!

Bogyó! Nem sürgetünk a másik oldallal, amikor ráérsz megcsinálod :)

Klári! Ilyen tüsszögős vizeletkicsordulás nekem 3 nappal a szülés előtt volt. Lehet, hogy Nóra már nagyon nyom! Hátha te is megszülsz a 38. héten :roll:

Adri! Ha nem akar Zina érkezni, akkor mikor indítja meg Sipi a szülést? Erről nem beszéltetek?

Masikával mi újság? Vajon mikor engedik haza Lilicseket...?

Megyek elolvasom Timurr szüléstörténetét :) Addig is egy kép az első sétánról. Ma esett meg. A fotós nyomi volt, szegény Helénát nem bírta lencsevégre kapni :(

Na mindegy. A fotó reprezentatív. Ahogy Cuki mondja szépen mennek le a kilók szülés után :) (csak a mellünk akkora, mint egy túlpumpált pléjmétnek :evil:

Kép

büngyike
 
 


Évi! Örülök, hogy írtál a felkészítőről, eszemben volt, hogy ma te ott vagy és milyen lehet....
Igen, küldj mindenképp sms-t Magdinak, mert én voltam olyan hülye, hogy az ügyeletes P.csára hallgattam és nem küldtem. Így elcseszte a vajúdásomat, de sebaj. Mikor megérkezett Magdi már minden jobb volt :)
Szóval sms, ha bemész, ha felvesznek az osztályra és hogy hol tartasz! Mert ezek a barmok nem tájékoztatják mindenről. Miattuk majdnem a dokim is lemaradt a szülésről.

büngyike
 
 


Timurr: Na akkor 25 perc van a két Bibi születése között! Hihetetlen! :shock: :D

Tényleg úgy érzem, mindegy hány év a korkülönbség. A fő probléma az, hogy közöttük 2 és fél év van csak, örökösen harcolnak egymással. Talán ha közöttük is több lenne/lett volna, akkor talán nem ölnék egymást. Egyébként a kicsi a hisztisebb, pedig fiú, de borzalmas a természete. Rosszul tűri, hogy nem ő már a legkisebb, akit babusgatni kell. Hisztizik, ha nem rögtön hallgatjuk meg, ha nem nézünk rá, miközben ő beszél hozzánk, hiába mondom neki, hogy hallom akkor is, ha nem rá nézek... ilyenkor egyre hangosabban beszél, majd végül ordít. Néha azt hiszem vagy süket, vagy nem egészen komplett... :cry:
Szóval nem csak a pici gyerek lehet hisztis.

Kitartás neked Majához, nem egyszerű egy ilyen kicsi gyereknek megemészteni a tesót!!

Kép
Kép
Kép
gabi39
 
 


Újra itt csak pár szó!!

A méhszáj ugyan egy ujjnyira nyitva van, de iszonyú kemény, azt mondja a doki a sok sporttól van. Van akinek a sporttól rugalmasabb, nekem a15évtől makacs, kemény lett. :( Szóval, ha nem indul meg magától, akkor hétfőn kényszerítik :lol: És ráadásul a feje is nagy, aminek nem örül a doki. Szóval nem túl jó hírek a szülésre nézve, de legalább Zina jól van. Ennyi történt. Most megyünkegy barátunkhoz segítünk neki is, lakberendezni fognak a fiúk ott is én meg 7kutyára felügyelek majd. :D Imádok velük játszani!

Mindenkinek jó éjszakát! Aki szülni akar annak hajráááá! Anyukáknak pityogás mentes jó pihenést!
Vendég
 


Lassan lemászik a macim az oldalról!! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: