Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi is megvagyunk, csak mindig van valami...

franci: mi azt, amiben hiszünk. Hogy meghalt, de a mennyországban tovább él, és ott már jó neki. Még nem tértünk ki konkrétumokra, a nagypapám temetésén ott voltak a lányok is, Zsófi akkor még nem volt két éves, Fruzsi meg kb négy hónapos lehetett, de nem nagyon fogták fel, mi történik. De ne mis vittük közel őket, nem látták, hogy a földbe temetik, a férjem odébb vitte őket.

Zsófi anno Réka babánál kérdezgette, hogy hogyan ment fel a mennyországba. De amikor megtudta, hogy már volt lába, akkor megnyugodott, hogy így biztos feljutott.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi, de jó hogy jöttél. Köszi.
Hogy vagytok? Mesélj már a csajokról. Kispasi?????
Képek?

Én nem vagyok hívő, ezért is mondom a csillagokat, meg azt látja.
Nekem is csak a földbe temetés tette be a kulcsot. Nem biztos hogy egy négy évesnek való.
franci
 
 


Sziasztok!

Kri, köszönöm szépen, aranyos vagy! A nevek nagyon tetszenek, különösen az Ákos és a Botond! :D

Beteg gyerekeknek jobbulást!

Franci, 4évesnek ez szerintem is sok volt. :(

Panni, milyen papírok kellettek az utólagos szocpol-igényléshez? Amikor megkaptátok, hány gyereketek volt?

Annamari, panni, én is fejek, naponta legalább 1x, pont azért, hogy ne gyulladjon be a mellem. Marcus hajnalban keveset szopik, reggelre legalább az egyik kőkemény, és mivel Lexivel minimum 20x volt mellgyuszim, így inkább megelőzöm, illetve néha Lexinek adom, nem fagyasztok mindig, ő is szívesen issza.

Moti, elárulod a nevet?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 

 
 

Annamari!

Igen én benne vok a NOE-ba.Nekünk eddig nagyon megérte mert a 7 személyes Fiat kocsinkat a NOE kedvezmyénnyel vettük 30%-kal olcsóbban a piaci árnál...és a hitelkonstrukció is sokkal kedvezőbb volt a NOE tagoknak mint a piaci hitelek.Amúgy a kártyával amit adnak a tagoknak egy jó néhány helyen 5-10-20%kedvezményeket adnak.Nézd meg a honlapon hogy hol és h nektek megéri-e.Amúgy ott nálatok van helyi szinten a NOE-nak egyesülete?Mert itt Gödöllőn csak most alakult,eddig a Budapestibe voltam benne.Sokkal jobb ha helyi szinten van mert több program,esemény jobban elérhetőbb.

Olika itthon betegeskedik egy jó erős gyógyszerrel.Nem kellet kórházba menni hál'istennek.Már jobban van,köszönhető a gyógyszernek meg az inhalálásnak.A dokink megynyugtatott h Viola nem fog semmit elkapni mert az első 6-8 hétben nagyon erős még az immunrendszerük meg persze az anyatej is védi.

Értem én h miért fej Maryka...én nem is okoskodásból írtam...csak annyit írtam h nagyon okosan kell csinálni mert önmagában a fejés tejszaporítás...teljesen üresre soha nem lehet kifejni egy mellett mert a tej állandóan termelődik.Remélem hamarosan rendeződnek mert tényleg a fejés annyi időt elvesz,Szurkolok nekik!!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Franci,mi is azt mondjuk kb amit Panndiék.nálunk mondjuk Boldi szerencsére mgé "csak" a kutyánk halálát élte át, de az is nagyon megviselte, és sokat kérdezi, hogy miért nem látszik a csipke ott a mennyországban, és miért nem tudunk fölmenni meglátogatni, stb...egy rokonnál nem is tudom, mi lenne, szerintem én magam kapnék sírógörcsöt.

Panni, én sem okoskodásból írtam, csak úgy!.-))
örülök, hogy Olika javul.

Beze, ha már a pocimban lesz a kistesó, elárulom a nevet, de ne hari, addig nem.)

én a fiatal jóképű nődokiknál egyszerűen annyira lemerevedek és elpirulok, hogy csak makogok összevissza.....ezért is jó, hogy mindkét nődokim nő.-)nekik el tudom mondani értelmesen, ha panaszom van.)

KépKépKépKép
moti
 
 


Még az eszembe jutott(lehet ti már tudjátok)de nekem sokat segít h minden alkalommal más-más pózban szoptatom Violát...úgy értem h mindig más és más tejcsatornákat ürítek így ki...ez nekem tényleg bevált meg a homeos tejcsökkentő.Sajna nekem is számtalanszor volt mellgyuszim a srácokkal és most meg semmi eddig hál'istennek!

Beze!

Amikor felvettük a hitelt csak egy gyerekünk volt és egyet vállaltunk még be...aztán ahogy megszületett Olika rá is megkaptuk utólag és most Violára ios.A 3.gyerekre 1.400.000ft jár,4.gyerekre 800.000ft.Lehet választani h ezzel az összeggel csökkenjen-e a törzstőke,vagy csökkenjen a részlet vagy rövidüljön a futamidő.

Az kell hozzá hogy az építési vagy lakáshitel összege és a lakás vagy ház mérete alapján belefér-e ennyi gyerek a keretbe...nekünk belefér bőven...de ezt a bankban tudják.Úgy kell intézni h kell kérni a helyi jegyzőtől egy igazolást(ehhez vinni kell 2200ft-osokmánybélyeget,a szülők szig,adókártya,lakcímkártya,a gyerekek adókártya,lakcímkártya) a piciről h oda van bejelentve,aztán azzal az igazolással elmenni a bankba ahol egy csomó papírt ki kell tölteni apunak-anyunak együtt és kész.

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Franci!
Kép

Én csak a fejemet adtam hozzá, ilyen alakról csak álmodozók. :D :D

Apósom 1,5 éve halt meg, ott voltak a temetésen. Nálunk annyira nem foglalkoztak vele, hogy mit, miért. Én annyit mondtam nekik, sokat ivott, s nem bírta szervezete, ezért halt meg.

Beze!
Mi is annak idején 2 gyerekre vettük fel a szocpolt, így leírhattuk a 3-at. Nekünk is igazolást kellett vinni a bankba, amit a polg.hivba leigazolták a gyerekeket. Nekünk ezért nem kellett fizetni.

Moti!
Nem is tudom elképzelni, hogy belepirulsz, ha jó dokit látsz. :lol: :lol: :lol: :lol: Marykáéknak puszi!!!!

Panni!
Csináltattál egészségkártyát???
Noe szerintem itt nálunk nincs, de utána olvasok majd, KÖSZI!!!!

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Annamari,tök jó ez a kép Rólad!.-)
elképzelhető, hogy terveztek majd 4. Babát is?

KépKépKépKép
moti
 
 


Annamari! Nagyon klassz kép! Figyi. te mint szakértő: mi az az EMS? Elméletileg úgy jön a telefon (már ha jön). Azzal mennyi idő alatt ér oda ahova kell? Én azt hittem h futárral hozzák....

Franci! Anyósod nem semmi! Pont 4 évesnek valóan magyarázza a dolgokat. Én is azt mondtam Petrának h aki meghal az a mennyországba kerül és onnan lát mindent.

Kri! Szép nevek! Nekem a Zalán tetszik a legjobban, és ha fiam lenne akkor ezt kapná.

Tegnap anyukám közölte velem, h én már öreg vagyok ahhoz h szüljek. Nem mondom h szarul esett. De képzelhetitek...

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Moti!
Köszi szépen, csak a fej az enyém a többi NEM.
Én szeretnék, de akkor megint végig injekcióznom kéne magamat, sőt már előtte is, ez tart vissza egy kicsit. De akkor nagyobb autó is kéne, meg persze pénz hozzá. :lol: :lol:

Teri!
Az EMS tök jó, ez nem veszhet el, s nyomon lehet követni. Ha tudod a ragszámát, elküldheted pü-be, apával megtudnám nézetni.
azt nem tudom, hogy hány nap alatt ér ide, vámkezelni is kell, s nyilatkozni kell, hogy mi van benne.


Kri!
Akkor ezek közül neked tök mindegy apa mit választ? A Nimródról nekem az újság jut az eszembe. Nekem a Botond és az Ákos tetszik.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Annamari! Köszi! Szólok Zolinak h kérdezzen rá. Már ha tényleg küldi a faszi. Kezdem azt érezni h nem lesz belőle semmi, csak jó nagy bukta...

Teázás gyerekként:

"Egy nap, amikor anyunak valami dolga volt és nem volt otthon, apu egyedül vigyázott rám.Kb. 2 és fél éves lehettem és éppen egy kisebb balesetből lábadoztam. Egy ismerőstől kaptam egy kis teás készletet, afféle "gyógyulj meg" ajándékként és ez lett az egyik kedvenc játékom.

Apu a nappaliban ült az esti hírekben elmerülve, amikor behoztam neki egy kis csészike "teát", ami persze csak víz volt. Jó néhány kis csészike tea és rengeteg dicséret után aputól, hogy micsoda finom teát készítek, megjött anyu.

Apu leültette a nappaliban és megváratta vele, amíg viszek neki egy kicsi csésze teát, mert "ez volt a világon a legaranyosabb dolog!"

Anyu várt szépen türelmesen és tényleg megjelentem, kezemben az ici-pici csészike "teával" apunak, amit ő szépen le is hajtott.

Mire anyu megkérdezte (ahogy csak anyukák tudjak megkérdezni... :)

"Felmerült benned, hogy az egyetlen hely, ahol eléri a vizet, az a wc?"

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Annamari,
miért kéne injekcióznod Magad?lemaradtam valamiről, vagy kihagy a memóriám?
a pénz részét is megértem mondjuk.de azért a mostani adózási rendszer kedvez a Nagycsaládosoknak.hátha adnak addig még több pénzt, meg ingyen autót.-)
Pruci,
ne húzd föl Magad!!Anyukám 40 évesen szült engem.

KépKépKépKép
moti
 
 


Moti!
Rékával mikor terhes voltam, mélyvénás trombózisom volt. Azóta injekcióztam magamat. Kb. fél éves volt Réka, hogy Sincumar-ra álltam át ( 4-5 hónapig szedtem). Majd mikor terveztük a köv. babát, ismét szuri. 2,5 év után most 1 hónapja hagytam abba megint a szurit, már nem nagyon szerettem, becsomósodott a helye, néha fájt is.

Nem akarsz politikus lenni???? Én Rád szavaznék, milyen jó lenne, 4 vagy több gyerekes családoknak ingyen autó. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: jól aludtál az éjjel????
Na én szépet álmodtam, terhes voltam, s egy nagyon jóképű dokihoz kerültem, meg sem bírtam mukkani. :lol: :lol: :lol: :lol:

Teri!
Meglesz az a telefon, egy kis időbe telik 3-4 nap mire ideér. nyugi, ráérsz majd 1 hét múlva idegeskedned, addig NE!!!!
Én már ismertem, akkor is tetszett ez a teázás.

Angie!
Nagyon el vagy tűnve!!!!! Március van, mikor vesztek laptopot???? Milyet sikerült választani????

Beze!
Ha nincs semmi újság, akkor is gyere nyugodtan. :wink: :wink:

Franci!
Megjött már? vagy mikor kell megjönnie?
Jobban van már Gergő???

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Annamari!

Most januártól kell csak fizetni ezért az igazolásért az Önkormányzatnál :x

Milyen egészségkártyát kérdezel?A Postán?

Képezuld január hónapra nem kaptam meg a szokott összeget, de fogalmam sincs hogy miért nem...kevesebbet raktak rá..de a HR-s csaj se tudja miért a Postán :shock: Te kapod még?

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Hahó, ideértem még ebéd előtt!!!!!!!! :)

Beze, köszi. Nekem is csak a bajom hogy sok még neki.

Moti, meglehet szokni hogy, jóképű a nődoki. Nekem egy idő után már öreg bácsik voltak furcsák. „mit keresnek itt ezek a cukrosbácsik?” :lol:

Boszikám, :D jól áll a szőke. Ügyesen megcsináltad.
Megirigyelted a gyerektől a farsangot?

Teri, szerintem te azért nem vagy még 53 éves? Mert ha az „Alma” (az a nő szomszádokből, Fehér valaki) nem tartja magát öregnek akkor te se tarts. Különben is a gyerek fiatalít.
A teázás sztory nagyon jó.

:lol: Nálunk is volt hasonló: Gergő a WC-be mosott kezet, ott is van csap, ami csöpög. Nem tudtuk mért van olyan sokáig bent. Kiderült tetszett neki ahogy jönnek a cseppek. :lol:

Panny, szép nagy házatok lehet, hogy mindegyik gyereket beszámították utólag.

Moti, anyudat nem szólták meg anno, pár éve?

Nekem még mindig nem jött meg, pedig már nagyon örülnék neki. Jó lenne túl lenni a HSG-n. Nagyon bevagyok f…va tőle.

Gergő köszönöm jól van. Sajna valamiért mostanában sokat sír. Mindenért hatalmas sírást csap. Nem az a hiszti fajta. Olyan szinten sír, hogy sírógörcsöt kap.
Tegnap délután apa ment érte, mikor hazaértem apa haja égnek állt már, Gergő meg üvöltött.
Apa nem is ült le velünk vacsizni, közölte „elment az étvágya”. Ha tudná hogy nekem minden délután ez jut.

Hogy miért mentem későn haza??? Mell uh-n voltam. És sajna találtak egy cisztát. :( Ott azt mondták nem akadálya a meddőségi kezelésnek. De azért aggaszt hogy a BMC-be mit mondanak. Ez a dokinő szerint lehet ha megjön fel is szívódik. És a hónaljam alatt is vannak mirigyek, mondjuk erre rájöttem a szoptatás alatt. Dokinő is mondta nehéz lehetett onnan lefejni.
franci
 
 


Panni!
Januárban táppénzen voltál, nem? Későn adtad le a tp-papírt?? :? :?
Én októberre kaptam 20 ezret, mert későn mondtuk le a gyest, s nem fogadták el visszamenőleg. Közel 50 rongytól buktam el, nagy és lila volt a fejem. Még leveleztem is Államkincstárral, aztán végén már olyan levelet küldtek, hogy nem nekem kell írogatnom, hanem apának, mert ő vette igénybe Levente után ( tartósan beteg), s csak ő fellebbezhet. Ja, de akkora már a fellebbezési határidőből is kifutottunk. :twisted: :twisted: :twisted: aztán hagytam a francba. Pedig van egy tv-és ismerősöm, gondoltam szólok neki, csináljon belőle riportot. Itt olvasgatva, nem csak én jártam így, hogy későbbi gyes lemondás utántól lehetett tgyás-t igénybe venni.

Igen postás ep. Most a posta fizet rá nekem havi 4000-et.

Franci!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jó étvágyat az ebédhez!!!!!!
Lehet, hogy azért nem jön meg, mert baba van odabent?? Előfordult már, hogy mire valaki ment meddőségire, nem is volt szükség rá.
Cisztát sajnálom, remélem minden okés lesz!!!!!!

Most elmegyünk Szonjussal csavarogni, boltba. Puszi

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Franci!
Szerintem a havat érezték, mert tegnap több, mint fél órába telt, míg felöltözött Réka az oviba. Nem lehetett neki segíteni, ő akart egyedül öltözni. Nézett jobbra, nézett balra, de öltözni meg még sem öltözött. Már a végén azt mondtam, hogy ott hagyom. :lol: :lol: :lol:
Levente meg is jegyezte, majd a Zsuzsa néni haza visz téged, mert neki csak fiai vannak. :lol: ( máskor is haza akarta vinni az óvónő, mikor ilyen lassan öltözött)

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Kép

Farsangi kép
franci
 
 


Annamari, sajna tegnap a tesztem negatív lett. És az előjáték már elkezdődött.
Még ma reggel is megnéztem mert azt álmodtam hogy reggelre bezebrásodott. Persze valami hülye macska ( nem tudom hogy került oda) pozitívat pisilt.

Jó csavargást.
franci
 
 


Annamari,
nem lennék jó politikus, mert egyáltalán nem tudok hazudni!!!!.-))
Tényleg, mostmár emlékszem a szuris sztoridra...megértem, hogy ez elriaszt.....

Franci, dehogynem szólták meg Anyut!!!még a saját anyja is azt mondta, hogy ilyen fejjel szülni!meg a nővérem veszekedett vele, hogy vetessen el....aztán ugye 6,5 hónapra születtem meg, 2 hétig nem volt biztos, hogy életben maradok.de Anyukám el sem mozdult mellőlem és most itt vagyok...
Szóval Teri, van még időd bőven!!!

KépKépKépKép
moti
 
 


Moti!

6,5 hónapra születtél?Aztaaaaa....szuper h minen jól alalkult!!!!

Annamari!

Nem én nem a táppénzre írtam h nem kaptam meg...hanem az egészségpénztárra a szokott 4ezer ft-ot amit te is írtál!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Panni, köszönöm szépen az információkat. Még annyit kérdeznék, hogy 3 gyerekre hány szobát kér az OTP?
Örülök így utólag, hogy a jegyzői igazolást Marcusra tavaly elintéztük, akkor még ingyen volt. :?

Annamari, ok, rendben. :wink:

Teri, elhiszem, hogy rosszul esett, de próbálj meg nem foglalkozni vele, amit mondott, az nem igaz!!!!!!

Moti, és mennyi voltál súlyra? Én 35 hétre jöttem, pici voltam, 1650 gramm és 42 cm, de állítólag én ordítottam a leghangosabban. :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Beze,
3 kilóval születtem, ezzel nem volt gond, csak a májam nem akart működni.sokáig voltam inkubátorban, ezért lettem szemüveges.ill.kontaktlencsés.)

Teri,
megjött már a telo?
a barátnőm ma mondta, hogy a legutóbbi kozmetikum rendeléssel kapcsolatban küldtek neki a vámügytől papírt, hogy fizessen.....úgyhogy most én is parázok..erről nem is volt szó.Te tudsz róla?.-)

KépKépKépKép
moti
 
 


Moti!
6,5 hónapra születtél 3 kilóval??? :? :? :? akkor szép súlyban voltál.
Én nem is gondoltam volna a képek alapján, hogy szemüveges/kontaklencsés vagy. Mindjárt itt van Sebi szülinapja. Mit kap? Milyen tortája lesz???

Beze!
Nekünk 2+ fél szobánk van, s 3 gyerekre megkaptuk.
Pont 2 hónap van a kicsik között. :D :D

Franci!
Látom ez a boszi mindenkinek tetszik. Regiztem Face-re, s nem akartam magamról különösebben képet felrakni. Aztán rátaláltam erre, s megtetszett. Aztán gondoltam, mi van, ha nem ismernek/tek fel??? :lol: :lol: van valaki Facebook-on??? Aztán gondoltam ide is kirakom, de itt nem látszik rendesen. aztán azért csak raktam család többi tagjáról is képet.

Teri!
Telefonról valami hír???

Kri!
Mikor kezded az nst-ét??? Már itt vagy a finisben. :D :D

Szilvi!
Torna megy??? Apa csinálja?? Meddig maradnak barátnődék??

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Panni!
2010-es
10. havi 11.08-án
11. havi 12. 06-án
12. havi 12.16-án
2011-es
01 havi 02.07-én.

tehát nekem sincs januári, mert decemberben 2-szer volt. Nézd meg neked is kétszer volt decemberben utalás?????

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok!

Este kidőltem amikor Petrát altattam.

Franci! Gergő nagyon helyes kis cowboy! Ciszta nem jó, de bízzunk benne h tényleg feszívódik!!!

Moti! Semmi hír! Állítólag egy ember 1 évben 40000 ft értékig vehet/kaphat külföldről bármilyen csomagot.

Beze! Akkor rád jellemző volt h kicsi a bors de erős?

Annamari! Írtunk a faszinak tegnap, és a válaszát elég nehezen lehetett megérteni, enyhe kínai akcentussal írt... De ezt írta (webfordítóval fordítva):
Szia
Én vagyok sajnálkozó, mi elküldi a csomagot érted ,mikor a csomagszoros a vám,neked fogom adni a követő számot
Don`t aggodalom ez
Üdvözletek
Thomok

Szerinted van így is remény?
Én vagyok facebookon

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Moti, 6,5 hónapra születtél 3 kg-al? Azta. Nem számoltak el valamit?
Azért jó hogy itt vagy velünk.

Beze, jön a 3.????
Miről maradtam le!

Annamari, boszi nagyon jó!
Mire jó a facebook?
Nekem még az iwiw-ei csak 1 kép van. Egy régi a Gergőről.

Teri, Gergő dicsit köszi.
Nem semmi amit írt a csóka.
franci
 
 


Franci!
Nagyon aranyos Gergő a cowboy ruhában. Első ránézésre azt hittem, hogy nekünk is ilyen kockás ingünk van, aztán megnéztem a szekrényben, nekünk nincs rajt zseb, de a kocka ilyen.

Teri!
Tényleg elég gázos szöveget írt a muksó. :? :? :lol: :lol: Ha tudsz ragszámot, elküldheted, apával megnézetem.
Az avatorod alapján valahogy Franci jut eszembe, mintha neki lett volna régebben törpilla. :? :? de lehet rosszul emlékszem.
Mi lett a szájabenemálló fejecskével????

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Franci!
Facebook ugyanaz, mint az iwiw.
itt tudsz regisztrálni: http://www.facebook.com/index.php?lh=2a ... ljJQYVIAxA

Teri!
megkereslek, s bejelöllek

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Annamari! Visszajelöltelek! Szájbenemálló fej már idegesített. Én is várom ezek urán a számot... Ha esetleg küldi, akkor elküldöm és előre is köszi!!! Nem rudom Francinak volt-e Törpillája, ha igen, bocsi h elloptam az ötletet :oops: :oops: :oops:

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Sziasztok!

Franci, nagyon szép a kisfiad! :D
Igen, szeretnénk 3-at, azért is érdeklődtem, persze nem a szocpol miatt. :lol: Mindig is ennyit szerettem volna, csak anno a férjem lebeszélt, de amikor Lexi megszületett, közölte, hogy jöhet még kettő. :lol:

Pruci, így van. :lol: Telefonhoz drukkolok!!!!!!!!!!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Pruci,
ez a kínai......mostmár én is visszább veszem a külföldi rendeléseimet.)

Annamari, jövő szombaton tartjuk Sebő 1. szülinapját.szerintem túrótortát csinálok, ajándékokban még nem vagyunk egészen biztosak.xilofon az tuti, mert imádja és Boldi eltörte sajnos.)

miért., akinek konktaktlencséje van, azon látszik?.-)

Beze, de jó, Ti is 3. gyerkőcöt terveztek?szuper!!!!

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

Moti, igen. Alig várom, hogy leteljen a hátralévő 9 hónap, és ismét próbálkozhatunk. :D
Én is szemüveges vagyok, itthon azt hordom, ha elmegyek valahová, akkor berakom a lencsét.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Moti! egy kicsit nézelődtem s ezt találtam:

Postán rendelni rosszabb üzlet

Jóval alacsonyabb, csupán 150 euró (40 ezer forint) a felső határa a vámmentesen behozható árucikkek értékének akkor, ha EU-n kívüli webáruházból rendelünk bármilyen elektronikai eszközt. Az unión belülről való rendelés ez esetben is vámmentes, és az áfát is az eladónál, a forrásországnak kell megfizetni, hazai adó már nem terheli az eszköz ellenértékét.

Az unión kívüli üzletből rendelve korábban ugyan lehetett azzal trükközni, hogy az amerikai eladó céggel ajándékként adatták fel a megvásárolt csomagot, ezt mostanra helyi törvényi változtatások miatt már nem lehet kihasználni.A személyesen történő behozatallal ellentétben a postai rendeléskor a 150 eurónál olcsóbb, de 22 eurónál drágább eszközökre vámot ugyan nem, de a hazai áfát meg kell fizetni. Ha ennél drágább eszközt hozunk be vámot és áfát is kell fizetni - már ha a kiválasztott ketyere nem 0 százalékos vámmal importálható. Fontos tudni, hogy a vámot postai rendelés esetén a szállítási költséggel és eaz setleges biztosítással növelt összeg után számítanak, az áfát pedig a vámmal megnövelt értékre kell kalkulálni.

A forrás: http://www.origo.hu/techbazis/szamitoge ... alrol.html

Ezek szerint a barátnődnek nem vámot, hanem áfát kell fizetni. Azt nekünk is kell majd ha (esetleg vmi csoda folytán) mégis megérkezik a teló...

Beze! De jó h ti már ilyenben gondolkozol! Miért kell 9 hónapot várni vele?

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Sziasztok!

Pruci, császár után 1 évet várni kell, bár valaki szerint 2-őt is. Na, annyit tuti nem fogok, én se leszek fiatalabb...
Telóhoz drukk!

Annamari, bocsi, igen, pont 2 hónap van a gyerekeink között. :D Nekünk tavaly jó szám volt az 5-ös. :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Beze! Ezt nem tudtam... :oops: :oops: :oops:

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Lányok!
Esélyem sincs visszaolvasni, anyuéknál vagyunk, és rohanunk vásárolni. Csak életjelt adok magunkról, hogy jól vagyunk, Zsomborkám is szépen fejlődik, erősödik, már nem hergeli bele magát a sírásba esténként és meg tudom etetni lefekvés előtt, igaz nem tömi magát tele, mert belealszik a szopásba, és gőzöm sincs, hogy végül mennyire van tele a pocija éjszakára. Ennek ellenére alszik reggel 5 - fél 6-ig. Ez nagyon jól esik, mivel nappal azért rendesen le tud szívni. Napi egyszer tápszert kell adnom neki, mert elfogy a tejcim délutánra, és muszáj a lefekvés előttre spórolnom a ciciben. Holnap kipróbálom a rizspépet a tápszer helyett, mert nem akar cumisüvegből enni, kanállal pedig csak fele megy be, a többit kilöki a szájából.

Nagyon úgy néz ki, hogy ezen a héten meglesz a laptop, és végre fel tudom venni a fonalat.

Annamari!
Megakadt a boszis képen a szemem. Nem állna jól neked ez a vékony alak!!! :) Teszek majd Szilárdról tűzoltós képet, ha meglesz a gépünk :wink:

Puszi mindenkinek!!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Szombat óta nagylányt játszik Szonja. Elég neki a fél óra alvás, napjában többször. :twisted: :twisted: mintha elfelejtett volna aludni. :twisted: :twisted:

Teri!
Telefonról van valami hír???

Moti!
Marykáék jól vannak? Meglátogattátok???

Panni!
Fiúk meggyógyultak???

Beze!
Szombaton néztem a Lifenetwork-ön az Újra négyes ikreket várok dokufilmet. Abban a nő szülés után 2 hónappal újabb gyereket akart, ami nem jött neki egyszerre össze. Aztán összejött, s 4-es ikrekkel volt terhes. Szülés után 4!!! hónappal újra gyereket akart. Most elsőre sikerült, megint 4-es ikrekkel, amiből 1 elhalt. Szóval van ahol nem nézik a császár után az időt.

Franci!
Ma sok a meló????

Angie!
Köszi!!! Várunk nagyon!!!!

Kri!
LAssan a finisbe érsz. Apa döntött a névről????

Boni, PAnndi!
??????

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Franci!
El is felejtettem... úgy sajnálom a nega tesztet. :cry: :cry: :cry: :cry:

Évi!
Jól vagytok???? Peti jó baba??? Lillus mit szól hozzá????

Danyu!
??????

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok Topiklakó!

Ha még ma kommentelsz, holnap a Tiéd lehet a Figurka Design álommanója a Babanet kommentelős játékán!

Kép

Például bakiparádét tartunk szülőségből itt! Ha Neked is van mókás bénázás a tarsolyodban, oszd meg velünk!

Folytatódik a Születésnapló is! K. immár a 30. héten jár, és cseppet sem unatkozik.

Talán végre tényleg szabályozva lesz az otthonszülés! Te kipróbálnád? Szerinted milyen alapvetéseket kellene belevenni a törvénybe?

Egyre több az olyan gyerek, aki nem szeret olvasni. Íme, néhány tipp, hogyan neveld olvasóvá a kicsit! Ha vannak további ötleteitek, mi kíváncsiak lennénk rá!

És továbbra is várunk Facebook csoportunkban mindenkit, aki még nem csatlakozott!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok Topiklakó!

Ha még ma kommentelsz, holnap a Tiéd lehet a Figurka Design álommanója a Babanet kommentelős játékán!

Kép

Például bakiparádét tartunk szülőségből itt! Ha Neked is van mókás bénázás a tarsolyodban, oszd meg velünk!

Folytatódik a Születésnapló is! K. immár a 30. héten jár, és cseppet sem unatkozik.

Talán végre tényleg szabályozva lesz az otthonszülés! Te kipróbálnád? Szerinted milyen alapvetéseket kellene belevenni a törvénybe?

Egyre több az olyan gyerek, aki nem szeret olvasni. Íme, néhány tipp, hogyan neveld olvasóvá a kicsit! Ha vannak további ötleteitek, mi kíváncsiak lennénk rá!

És továbbra is várunk Facebook csoportunkban mindenkit, aki még nem csatlakozott!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Angie,
de jó, hogy jöttél!örülök, hogy Zsombi jobban bírja agyűrődést.
Annamari,még nem voltam Marykáéknál, de ahogy lehet, megnézem Matyikát!Jól vannak amúgy, csak mostmár nincs itt az Anyukája, és segítség nélkül van elvileg, hacsak az ANyósáék nem tudtak eljönni.

Annamari,
Sebike többnyire ugyanezt a félórázást csinálja.hosszú idő óta tegnap aludt először 3 órát napközben, meg is lepődtem.

Danyu?????hogy vagytok?

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

Annamari! Még semmi hír róla... Nem semmi lehet , de azért én nem várnék négyes ikreket. :shock:
Szonja próbálkozik? Jó móka lehet. :roll:

Egy kis ma reggeli meglepi (koleganőm nem hagyott addig amig nem vettem egy tesztet, csak 2 napja késik...):
Kép

Ezen ledöbbentem és vettem hazafelé még 1et:
Kép

Dokihoz majd a jövő héten megyek, remélem minden rendben lesz.

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


pruciiiiiiiii! :lol: :lol: :lol:

Ez ám a jü hír! Halk gratula :lol:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Teri!
Éljen, Éljen, Éljen!!!!!!!!
Kép

Annyira örülök, hogy sikerült!!! Persze, hogy minden rendben lesz. Eddig kettesével, hármasával voltunk terhesek. Van rá esély, hogy Franci és Boni is ilyen szépet prezentáljon!!!

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Teri!
Csak halkan jegyzem meg, hogy az utolsó 3 oldal laptető a Tiéd volt, lehet nem is véletlenül????? :lol: :lol: :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Kislányok, Nagylányok, Nénik!


"A nők olyanok, mint a versenyautók: hallatlanul érzékenyek, nagyon nehéz őket irányítani, de ha egyszer lendületbe jöttek, szinte lefékezhetetlenek."
(Jackie Steward)

Kép

Levente és apukája

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok!

Teri halk gratula :):):) +++++++++++++++++++++++++++++

Franci, Boni mennek a drukkok. +++++++++++++++++++++++

Nevet még nem döntöttük el. Az én listámról az Ákoson kívül nem nagyon maradt más név mindenre volt valami kifogás. A héten dönt apa. Hát jó lenne már tudni mi lesz a gyerek neve. Ezt úgy nem szeretem. A Levente is kiesett.

Annamari, nst-t még nem tudom mikor kezdem. jövő héten megyek a dokimhoz utoljára, utána már csak a szülésznővel randizok. Gondolom a jövő héten kiderül :).

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Napsugarasat

Pruci :lol:egyenlőre én csak++++++++++++++++++++++++++++++++++++de itt somolygok magamban! :lol: kiváncsi vagyok az álmod bejön e :wink:


kiváncsi vagyok anyukád mit fog most mondani :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

bocsánat az eltűnésért, készültem a szabadidőmben a vizsgára, most meg pakolászok, ballagási szalagot festek aztán utazunk nagyikhoz. ölellek benneteket!

Boni
[img:yucp9am9]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1334832748.9884.gif[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb4f.lilypie.com/XHwTp2.png[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb1f.lilypie.com/6zjXp2.png[/img:yucp9am9]
bonianyu
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: