Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Örömmel látom, hogy még él a fórum. Én már elég rég jártam itt, de úgy érzem újra itt a helyem. Korábban még a baba tervezés előtt jártam itt. Azóta szerencsére összejött hosszas várakozás után és most 20 hetes terhes vagyok. A 6. hétig szedtem napi fél szem Paroxatot. Azóta nem, mert a pszichiáter eltiltott tőle. Legalábbis nem vállal felelősséget, hogy szülés után lenne e légzési vagy szív probléma. Már annyi idő eltelt, hogy teljesen kiürült a szervezetemből és néha nagyon jó lenne. Amikor egyedül vagyok és vannak elintézendő dolgok akkor érzem a szorongást. Megcsinálom, de pánikkal. Igazából arra lennék kíváncsi van e itt valaki aki meg tudja mondani, hogy szoptatni lehet e gyógyszer mellett. Júniusban fogok szülni és szeretném nyugodtan nevelni a babánkat mindenféle szorongás mentesen. Sajnos korábban gyógyszer nélkül csináltam végig a lányommal és nagyon nem volt jó. Aki tud kérem adjon tanácsot!!!
judeat
Edelény
 
 


Szia Judeat!

Szoptatással kapcsolatban én sem tudok semmit, mert én mikor szültem a fiam(14 éve) akkor már 3 éve nem szedtem semmit, aztán még 2 éves koráig sem, akkor lettem újra rosszul. De addig szopott Most derült ki, hogy terhes vagyok, illetve még csak a teszt szerint, csütörtökön fog megnézni a nőgyógyászom. Mivel én most szedek gyógyszert, de a dokim szerint nincs gond a terhesség alatt vele, de a szoptatásról még senki nem beszélt.Pedig én is szeretnék majd szoptatni. Talán gyerekgyógyászt kellene megkérdezni?

Üdv
Bells
bells
 
 


Szia Bells! Köszönöm, hogy ilyen hamar válaszoltál. Először is gratulálok Neked a babához. :-)
Ezek szerint Te a várandósság alatt is szedni fogod a gyógyszert? Emlékszem nekem is azt mondta a háziorvosom, hogy szedhetem, de a pszichiáter nem engedi. Pedig a nőgyógyászom annyit mondott, hogy kromoszóma eltérést nem okoz. Szerencsére tényleg nem, mert a genetikai Uh szerint minden rendben van.
Nincsenek pánikrohamaim, de jobban éreném magam, ha bevehetném a bogyót. Én inkább bizonytalanságot, streszt és egyedüllétet érzek. Pedig mellettem a családom!
Remélem idetéved valaki, aki meg tudja válaszolni, hogy szoptatás alatt lehet e szedni.
Szép napot: judeat
judeat
Edelény
 
 

 
 

Szia Judeat neked mar van gyereked? en a ferjemmel az elsot tervezzuk vagy mar dolgozunk rajta :) ,en is eros depreszios es panik beteg vagyok negy eve szedek tabikot.Most csak napi egyet szedek cymbaltat.En is azert regisztraltam ide mert feltem attol hogy ha sedek tabikot akkor ne arcsak a babanak vele.De itt a lanyok megnyugtattak engem,nodokim is azt mondta h tobb anyuka paciense volt aki eros depreszioban szenvedett es szedtek a tablettat es a babak egeszsegesek voltak.Nekem azt mondta h azzal artanak magamnak h ha nem szednem a tablettat mert ha szedem jol vagyok jol erzem magam akkor a baba is jol van de ha nem szednem akkor a babara is kihatna a roszulett vagy elvetelnek vagy valami rendelenessegel szuletne,nekem az en nodokim ezt mondta. Bar a dilidokim azt mondta h semmi kepppen nem szedhetek ,ettol kicsit megijedtem mert sokszor abba hagytam es nagyon rosszul voltam. De utana olvastam es a pszichiaterek azert nem engedik h az anyukak szedjek mert felnek attol h a gyogyszertol valami baj lenne.
virginia1
 
 


Szia Virginia! Igen nekem már van egy 8 éves lányom és úton a kisöccse :) Sajnos nekem sem a nődokim, sem a pszichiáterem nem engedi, hogy gyógyszert szedjek. Annyit mondtak, ha mégis szedni akarom, akkor alá kell írnom egy papírt, hogy saját felelősségre. Egyelőre bírom gyógyszer nélkül, de bogyó mellett estem teherbe. A 6. héten abbahagytam. Nem volt nehéz, mert a terhességi rosszullétek miatt nem volt időm pánikra gondolni. Lassan 4 hónapja nem szedek semmit csak extra mennyiségű magnéziumot. Már alig várom, hogy június legyen. Talán újra szedni fogom. Attól fúgg, hogy leszek. Engem igazából jelen helyzetben a szoptatás érdekelne, bár nagyon sok helyen azt találtam, hogy nem lehet. Ez elkeserít, mert ha rosszul leszek akkor tápszerrel kell etetnem a babám.
A lányomnál nem volt ilyen gondom, bár rosszul voltam, de nem tudtam, hogy ez a pánik. Csak 2 éves korában derült ki. Azóta szedek napi 10 mg paroxatot. Röviden ennyi...
judeat
Edelény
 
 


Szia Virginia! Igen nekem már van egy 8 éves lányom és úton a kisöccse :) Sajnos nekem sem a nődokim, sem a pszichiáterem nem engedi, hogy gyógyszert szedjek. Annyit mondtak, ha mégis szedni akarom, akkor alá kell írnom egy papírt, hogy saját felelősségre. Egyelőre bírom gyógyszer nélkül, de bogyó mellett estem teherbe. A 6. héten abbahagytam. Nem volt nehéz, mert a terhességi rosszullétek miatt nem volt időm pánikra gondolni. Lassan 4 hónapja nem szedek semmit csak extra mennyisépgű magnéziumot. Már alig várom, hogy június legyen. Talán újra szedni fogom. Attól fúgg, hogy leszek. Engem igazából jelen helyzetben a szoptatás érdekelne, bár nagyon sok helyen azt találtam, hogy nem lehet. Ez elkeserít, mert ha rosszul leszek akkor tápszerrel kell etetnem a babám.
A lányomnál nem volt ilyen gondom, bár rosszul voltam, de nem tudtam, hogy ez a pánik. Csak 2 éves korában derült ki. Azóta szedek napi 10 mg paroxatot. Röviden ennyi...
judeat
Edelény
 
 


Szia Virginia! Igen nekem már van egy 8 éves lányom és úton a kisöccse :) Sajnos nekem sem a nődokim, sem a pszichiáterem nem engedi, hogy gyógyszert szedjek. Annyit mondtak, ha mégis szedni akarom, akkor alá kell írnom egy papírt, hogy saját felelősségre. Egyelőre bírom gyógyszer nélkül, de bogyó mellett estem teherbe. A 6. héten abbahagytam. Nem volt nehéz, mert a terhességi rosszullétek miatt nem volt időm pánikra gondolni. Lassan 4 hónapja nem szedek semmit csak extra mennyiségű magnéziumot. Már alig várom, hogy június legyen. Talán újra szedni fogom. Attól fúgg, hogy leszek. Engem igazából jelen helyzetben a szoptatás érdekelne, bár nagyon sok helyen azt találtam, hogy nem lehet. Ez elkeserít, mert ha rosszul leszek akkor tápszerrel kell etetnem a babám.
A lányomnál nem volt ilyen gondom, bár rosszul voltam, de nem tudtam, hogy ez a pánik. Csak 2 éves korában derült ki. Azóta szedek napi 10 mg paroxatot. Röviden ennyi...
judeat
Edelény
 
 


Sziasztok!Én még Új vagyok itt.azért regisztráltam ide,mert el vagyok keseredve.kérem,ha tudtok segítsetek nekem.Sajnos fél éve megtudtam,h pánik beteg vagyok.de nagyon.napi 10 mg cipralaxet és 0,25 mg frontint szedek egyszer.Babát szeretnénk a párommal.Ugyan nekem van 3 kisfiam,elválltam és egy közös babát szeretnénk.probáltam,h nem veszem be a frontint,de nagyon rosszul érzem magam nélküle:(.Vállalhatok én szerintetek egy kisbabát,ilyen gyógyszerrel?kérlek titeket,aki tud,adjon nekem tanácsot.KÖszönöm
donkatundi
 
 


Szia Tündi! Most olvastam a kérdésed a fórumon. Igazából a Te esetedben, amitől nagyon meg kellene szabadulni az a Frontin. Az antidepit orvostól függően szoktáj engedni, bár ha jól tudom nem végig a várandósság alatt. Nekem sem a nődokim, sem a pszichiáterem nem engedte. 6 hetesen tudtam meg, hogy babát várok és azóta nem szedem. Igaz én csak antidepit szedtem, mert a Frontint csak addig engedtem magamnak amíg fel nem töltődtem a Paroxattal. Nem egyszerű a bogyó nélkül, mert sokszor érzem magam depisnek és a gödör alján. Most a 25. héten járunk, bár még messze a vége. Félek, de ki kell bírnom. Remélem azért tudtam segíteni. Amit ajánlani tudok, hogy érdemes átbeszélni a pszichiáterrel. Nekem anno nem sikerült, mert amikor elmentem hozzá be sem hívott csak megírta a javaslatot a gyógyszerre. Hát nálam ez így zajlik!
judeat
Edelény
 
 


Tündi olvass vissza topikban. A cipralexet lehet szedni terhesen, a frontint a betöltött harmadik hónaptól. Xanaxra kéne átállnod, mert azt lehet szedni a terhesség elejétől is. 

csepp24
 
 


Tündi!

Én napi 1 Asentrát és napi 1.5 szem Seduxent szedek és 8 hetes terhes vagyok A pszichiáterem engedélyével szedem, sőt a genetikusok véleménye is az, hogyha nem szedjük a bogyókat és rosszul vagyunk azzal sokkal többet ártunk a babának. Csepp jól írja, olvass vissza a topikban, ott találsz egy csomó infót erről.
bells
 
 


Sziasztok.nagyon köszönöm nektek a válaszokat.igazán megnyugtattatok.vissza olvastam a topikat.látom sokaknak van hasonlo problémájuk.jo egészséget nektek;).hát nem tudom ki hogy van vele,de ha reggel nem veszem be a frontint,még el is ájulnék.pedig nagyon kis adagot szedek.
donkatundi
 
 


Bocs rosszul írtam, nem a xanaxot lehet szedni a terhesség elejétől, hanem a seduxent. 

csepp24
 
 


Sziasztok! Esetleg azt tudja valaki, hogy szoptatás idején lehet e szedni valamit?
judeat
Edelény
 
 


Csepp24 köszike az infot neked is.egészen megnyugodtam.és szerintetek ebből a betegségből ki lehet gyógyulni?vagy mindig gyógyszert kell szedni?
donkatundi
 
 


Tündi nekem 3,5 éve kezdődött. Még mikor gyógyszert kezdtem szedni, azt hittem, hogy elég fél évig, ahogy a doki mondta és minden rendben lesz. Sajnos tévedtem, miután letettem még rosszabb lett. Kell mellé kiegészítő terápia is, ami állhat kineziológusból, vagy pszichológusból vagy épp ami neked jó, de semmiképp csak gyógyszert szedj. Tavaly májusban raktam le újra a cipralexet. Azóta nem kellett újra hozzányulnom, sőt nem is érzem, hogy szükségem lenne rá. Én sokat köszönhetek a Bach virágcseppeknek. Ezek segítettek és az autogén tréning (amit a pszichológus tanított meg). Szeptember óta teljesen jól vagyok, januárban volt egy pánikrohamom, azóta se semmi. Nem mondom, hogy meggyógyultam, csak annyiban bízom, hogy nem leszek még egyszer rosszul.
csepp24
 
 


Sziasztok,
Ezen a részén a fórumnak már viszonylag régen voltam. Tündi ez a kérdés, hogy ki lehet-e gyógyulni és meddig kell gyógyszert szedni, engem is sokat foglalkoztat és sokat olvasgatok neten/kérdezgetek orvosi véleményeket. Alapvetően ezt az egészet ha jól értem elég sok minden okozhatja és hogy ki hogy tudja megoldani, egyéntől függ.
Vannak olyanok, akiknek a depresszió és társai valamilyen más betegséghez kapcsolódnak, ilyenkor sok esetben az alapbetegség megoldódásával a depresszió is elmúlik és persze vele a gyógyszerszedés is. Vannak viszont, akiknek ez az alapbetegség, na itt már sztem nehezebb a helyzet. 
Alapvetően, ha jól értem, én mint laikus, a depresszió és társai az agyi hormonok zavarából adódik, kvázi anyagcsere zavar. A szerotonin szinttel vannak bajok... És ezt elég nehéz gyógyszerek nélkül stabilizálni.
Cseppel egyetértek, a gyógyszer önmagában nem elég, mindenképp kell a lelki okokkal foglalkozni, kezelni. És ezt egyéne válogatja, hogy kinek mi jön be. Én depresszióval küszködök kb 17 éves korom óta, azóta 3 alkalommal jöttek ki a tünetek, köztük több évig gyógyszer és tünetmentes voltam. A legutóbbi depim kb 4 éve kezdődött, 3,5 éve járok pszichoterápiára, ami rengeteget segített, bár az utóbbi fél évben kicsit lassult a fejlődésem, de még mindig úgy érzem, hogy szükségem van rá. Gyógyszert is szedtem, novemberig antidepit, amit épp most próbálok elhagyni, több kevesebb sikerrel... Szóval, összességében, a válaszom, nem tudom, hogy lehet-e gyógyszer nélkül csinálni ezt a betegséget, illetve hogy végleg ki lehet-e gyógyulni belőle. Asszem a legfontosabb, hogy akár gyógyszerrel, akár anélkül el kell fogadni magunkat és teljes életet élni. :)
balnika
 
 


Balnika és csepp24.Köszi,h informáltatok.én is folyamatosan olvasgatok a neten,de az apukám is ezzel a betegséggel küzd 24 éves kora óta és nem tudta letenni a gyogyszert.szerintem én ezt örököltem tőle sajnos.annyira szar,h én egy életvidám ember vagyok,sok mindennell megküzdök és pont rajtam jön ki ez a szarság:(.Már bocsi,h igy beszélek.Tegnap éjjel például nem birtam aludni,annyira feszült voltam és okom nem volt rá.Az mitől lehet?de nem vettem be gyogyszert.ma reggel bevettem egy 0,25ös frontint,és elég türhetően voltam.És a gyogyszerek szerintetek nem fognak engem eltorzitani?vagy ilyenek?én ettől is félek,hogy egy kivűlröl kápszeresnek fogok kinézni.minden álmom egy baba a páromtol.már mondtam,h 3 fiam van.arra okom nem lehet h idegeskedjek,mert hála istennek van mit ennünk,mindenünk megvan,ami szükséges.a párom nagyon sok terhet levesz rolam.ha itthon van,még meg is főz nekem,csak pihenjek.szoval kinyalja a fenekem:).én meg itt depiskedek.nagyon szar.persze szoktunk összekapni mi is,de az nem ok arra,h ez legyen.köszönöm,h elolvastok.nagyon jó igy kiadni magambol.
donkatundi
 
 


Tündi ha gondolod jelentkezz a zárt topikunkba. Ott jó kis csapat van. Sokat segítünk egymásnak is.
csepp24
 
 


Sziasztok!
Én több mint 10 éve vagyok pánikbeteg. Van már két gyerekem, velük gyógyszer nélkül végig tudtam csinálni a babavárást. Jelenleg 11/12 hetes terhes vagyok, és sajnos egy hete el kellett kezdenem a Cipralexet szedni, napi 1/2-t, plusz alakalmanként Xanaxot. Nekem azt mondta az orvosom, hogy ennyi nem fog gondot okozni. Én azért aggódom, de muszáj volt, mert már se enni, se aludni nem tudtam. Volt már valaki, aki Cipralexet szedett terhesség alatt? 
A szoptatásról én annyit tudok, hogy valamennyi gyógyszer megjelenik az anyatejben, nem javasolt ezek mellett szoptatni. Bár valaki vállalja. Úgy tudom a Zoloft mellett többen szoptatnak. Én még nem tudom mi lesz, de ha annyira rosszul leszek szülés után, mint az előző kettőnél, akkor valószínű hogy gyógyszert fogok szedni, és abbahagyom a szoptatást, bármennyire is rossz.
melyni0822
 
 


Szia Melyni! Én most 25 hetes terhes vagyok, de nekem nem engedtek gyógyszert szedni. Talán ki is bírom. Viszont, ha megszülök és nem leszek jól akkor én is a gyógszert fogom választani. Köszönöm, hogy írtál a szoptatással kapcsolatban.
judeat
Edelény
 
 


Szia! Köszönöm, hogy írtál. Én mindig fontosnak tartottam a szoptatást, de van mikor bizony mérlegelni kell. Mindkét szülésem utáni időszak a rosszullétekről szólt, nem a boldog babázásról. :( Ráadásul a második szülésem után annyira depressziós lettem, hogy már fel sem tudtam kelni, és még mindig az volt a szemem előtt, hogy szoptatnom kell. Már tudom, hogy rosszul döntöttem, mert a vége így is az lett, hogy 3. hónapos volt a kisfiam, és tászert kapott, nem kellett volna addig szenvedni, megvárni míg nagyon mélyponton leszek. A mostani tápszerek már nagyon jók, szerintem fontosabb hogy az anyuka kiegyensúlyozott legyen, az idegesség, feszültség a babának is rossz. Jó mondjuk nekem volt kiváltó oka a depressziómnak utóbbi esetben, nem kimondottan a szüléstől volt. Sajnos a férjem elhagyott, mikor a babánk 4 hetes volt, ez eléggé megviselt szülés után, úgyhogy nem csoda hogy olyan állapotba kerültem. 
Mindenesetre remélem nem lesz baja a babának a gyógyszertől mit szedek. De ha belegondolunk, akkor más betegséget is kezelnek a terhesség alatt. Az a baj, hogy nincs egy egyértelmű álláspont, mindenki mást mond.
melyni0822
 
 


Csepp24.köszi a meghivást,de nem tudom,hogy kell belépni a zárt csopiba.segitenél nekem?Amugy ma kerestem egy pszihoterapeutát,és holnap már megyek is hozzá.nem tudom,hátha segit letenni a gyogyszert,mert nem szeretnék vele élni.elmondtam  a páromnak is és azt mondta,h tegyem azt,ami nekem helyes:)))))köszönöm a sok tanácsot nektek:)igazán a ranyosak vagytok
donkatundi
 
 


Tündi a zártnak is ugyanz a címe mint ennek, csak van egy nyitott lakat rajta és ott van, hogy jelentkezni lehet. Rányomsz és utána felveszünk és csapat tag leszel.
csepp24
 
 


Szia Mindenki! Üdv az újaknak.
Bells: gratula nektek, legyen boldog és problémamentes terhességed.
Csepp: köszi az érdeklődést.
Kicsi lányom jól van, apróbb dolgokat leszámítva.
A szüléskor elég sok vért veszítettem, nem voltam túl jól, így a baba az első éjszakát a nővérekkel töltötte. A babának nem volt se légzési se más problémája szüléskor, és most sincs. Szép, édes, jó étvágyú baba.
A kórházban még elég jól voltam lelkileg, otthon aztán jött egy depi, kb. 5-6 napig nem tudtam 2 óránál többet aludni, pánikra riadtam fel pár perc után. Állandóan nagyon fáradt voltam, fogytam.... Gyorsan elmentem egy pszichiáterhez, és a pszichológusomat is felhívtam telefonon, sokat segítettek. Megemeltem a paroxatot is, most egy felet és egy nyolcadot szedek (negyedről). Szoptatom a picit, így komoly aggályaim voltak a gyógyszerszedéssel kapcsolatban, de féltem, hogy ha így maradok, nem tudom rendesen ellátni. Viszont szoptatni is mindenképpen szerettem volna. Amúgy a pszichiáter megnyugtatott, hogy ez a jobbik megoldás, a baba nagyon keveset kap belőle, ráadásul nem is szedem a napi szokásos adagot. Szerinte a Paroxat jó választás szoptatás alatt.
A depi után visszajött a pánik, olyan volt, mintha új világba csöppentem volna, minden megváltozott körülöttem a szülés óta, asszem ettől beszorongtam. Nehéz volt. A párom ráadásul tüdőgyulladással majd emésztési problémákkal kórházba került, így azon is izgultam.
Nagyon jól jött volna több gyógyszer, de nem akartam, hogy még többet kapjon a baba.

Végül nem is emeltem, és ma már jól vagyok, de az egyedüllét és a bezártság (a korábbi életemhez képest)  azért néha lehangol. De ha a kislányom mosolyát nézem, akkor boldog vagyok, és nem cserélnék senkivel!
DE: bennem van a para, hogy milyen problémát okozhatott a gyógyszerszedésem a babánál, és ha valami látszólag nem stimmel, rögtön azt gondolom, hogy az antidepi miatt van. Pl. ma gyógypedagógusnál voltunk, mert a fejét igazán csak az egyik oldalra fordítja. Rögtön azt gondoltam, sérült az idegrendszere a gyógyszer miatt. Persze erről biztos, hogy szó sincs, meg ez egy elég gyakori probléma babáknál, de mégis ott van a fejemben, hogy miattam. Meg azt hiszem kicsit túlaggódós vagyok, de ez már marad is.:)
Szóval elvagyunk, csak a kisasszony fél óránál többet nem alszik egyszerre, és azalatt épp, hogy meg tudok csinálni egy-egy házimunkát. Éjszaka meg persze sokat kukorékol.
Így nem sok másra maradt időm és energiám, ezért nem is jelentkeztem, de most bepótoltam.
Szóval összefoglalva:): boldog vagyok, jól vagyok, nem bánom, hogy gyógyszerrel vágtam bele a gyermekvállalásba, mert anélkül valószínűleg nem sikerült volna. De sok aggályom volt és van. És talán jobban aggódok a babám egészségéért, mint más - ártott-e neki a gyógyszerem?? Ennek persze semmi jele nincs, mert kisebb dolgokat leszámítva teljesen jól van. Remélem így is marad.
Remélem, valamelyest meg tudtam nyugtatni a babát várókat, hiszen én végig szedtem antidepit, és pár hétig Xanaxot is.
Köszönöm a biztatásotokat és támogatásotokat, sokat segített!!! Mielőbbi javulást és boldog babát mindenkinek!
 Íme Lívia baba:

nono77
Budapest
 
 


Szia Nono! Gyönyörű a kislányod! De jó, hogy jelentkeztél, sajnálom ezeket a rossz  dolgokat, de a lánykád kárpótol mindenért. 
Csináltunk egy zárt topikot, ugyan ez a címe csak van egy nyitott lakat rajta. Oda is tudsz jönni, mert tagnak felvettünk téged is.
csepp24
 
 


Szia Nono!

De jó, hogy jelentkeztél! Lívia gyönyörű!!! Nagyon klassz, hogy szoptathatsz, az pedig természetes, hogy aggódsz, hogy nem lett-e a gyógyszertől baj, de látod, hogy minden rendben vele. Köszönöm a gratulációt, boldog vagyok, már alig várom, hogy itt legyen a pici, de persze én is aggódom, hogy nehogy valami baj legyen. Bár én nem félek már a gyógyszerektől, inkább minden mástól... De pozitívan állok a dolgokhoz. Gyere a zártba is ha van időd!
Puszi
bells
 
 


szia Nono! Gratulálok, nagyon szép a babád :)
Minden jót nektek továbbra is :)

Alkonyka

Kép
alkonyka
Budapest
 
 


Nono, gratulálok! gyönyörű a kislányod! Remélem most már minél gyakrabban hallunk felőled (felőletek). Amiket leírsz, szerintem általános problémák, és azoknál is megesik, akik semmilyen gyógyszert nem szedtek. Ne okold magad semmiért, egészen biztos, hogy azzal ártanál (ártottál volna) ha nem szedsz semmit és végig rosszul vagy.
Remélem becsatlakozol mihamarabb a zártba is.
Bálni
balnika
 
 


Köszi lányok, arik vagytok. :))
nono77
Budapest
 
 


Szia Nono!

Nagyon szép a kislányod! :) Gratulálok!!!!!!!!!!!!!!!
Remélem gyakrabban hallunk rolad már :) 

puszi
sszandra
Szolnok
 
 


Ungeszbugesz? Nem szoktál már ide járni?
sszandra
Szolnok
 
 


Sziasztok, rég jártam erre :)

Ki hogy van? Nekem csütörtökön lesz 1 éves már a kislányom :)
pocaklako82
 
 


Sziasztok!
Lenne egy nagy kérérsem felétek!
A szakdolgozatom elkészítéséhez végzek egy kutatást és ebben kérem a ti segítségeteket.Az alábbi linkre kattintva található egy kérdőív és ezt kellene minél több kismama kitöltse. 
Előre is nagyon szépen köszönöm! 

https://docs.google.com/forms/d/1RjnYO7 ... 8/viewform
ketlin
Budapest V. kerület
 
 


Szia Pocaklako!
Valszeg én később csatlakoztam, így nem ismerjük egymást.
Te szedtél terhesség alatt bogyókat? (csak tapazstalatokra lennék kíváncsi, én még csak babatervezőben vagyok)
Gratula a kislányodhoz és utólag is boldog szülinapot neki :)
balnika
 
 


@ginnie:


Szia anyci lenne hozzád egy kérdésem én 6 éve szedek xanax 0.5-ös nyugtatot meg vagy 4 éve miagen antidepresszánst  pánik és depire és már  szeretnénk babát de nem tudom leteni tavaly voltam terhes és elkellet vetetnem a babát  de nem tuttam letenni a gyógyszert de a genetikus nem mondott konkrétan semmit szerinted lehet ezek a goygzserek mellet babát vállalni? mert ugye a miagen az:mianszerin-hidroklorod és a xanax meg :alprazolam hataó anyagu kérlek titeket adjatok tanácsot !!!!!már nagyon szeretnénk babát!!
melinda0209
Miskolc
 
 


Sziasztok!

2004ben lettem pánikbeteg aztán szépen elmúlt. Aztán idén januárban volt egy vetélésem és azóta visszaestem sajna. Most ismét pozitív lett a teszt és félek mert szedem a gyógyszereket a pánikbetegségre :(
Természetesen a dokimmal beszélek majd erről de addig is tudtok valamit mondani erről? Valaki esetleg hasonló cipőben?
Köszönöm előre is.
adrienn1981
Bp. X. ker
 
 


Szia! Adrienn!  Pontosan  milyen gyogyszereket szedsz és mennyit? Van amelyiket lehet szedni, nyugodj meg. Még az elején vagy,ha most lett pozitiv a teszt, még a baba nem érzékeli amit szedsz!
sszandra
Szolnok
 
 


Szia Szandra!
Elöször is köszi a nyugtató választ :)
Reggel 1 xanax 0.25, este egy paroxat és egy xanax sr 0.5.
adrienn1981
Bp. X. ker
 
 


Adrienn!

Szerintem ezekkel nincs gond. Én is szedek Asentrát és Seduxent, már a kezdetektől, most 32 hetes vagyok.
Nyugodj meg, nem lesz semmi baj! Nézd meg ezt a videót:
http://www.videoklinika.hu/gyogyszersze ... _kismamak/


Lilypie First Birthday tickers
bells
 
 


Bells! Nagyon nagyon köszi és gratulálok, remélem nálam sem lesz semmi baj :) Egyébként évekkel ezelőtt nekem mondta ezt a pszichiáterem,hogy a mellékhatások stb azért vannak leírva,hogy magukat védjék...
adrienn1981
Bp. X. ker
 
 


Sziasztok!

Szült valaki úgy,hogy terhessége alatt szedett Cipralexet?

Én most 8 hetes terhes vagyok, 4 hetesen (amikor megtudtam,hogy terhes vagyok) letetettem a napi fél Cipralexet. Most úgy érzem, mintha nem is ezen a bolygón lennék, olyan zavaros minden, szorongok..... Ennyit számítana a napi  fél gyógyi?
valitta
 
 


Valitta! 
Nekem nem sikerült letenni a gyógyszert a terhesség előtt, ezért Én úgy vágtam vele, hogy este 1 antidepit(Asenta=Szertralin), 1 seduxent, és reggel 1 fél seduxent szedtem. Most 33 hetes vagyok és mostanra sikerült elhagynom úgy, hogy már csak napi 1/4 szem Asentra és napi 1/4 Seduxent szedek, illetve mostanában este még egy fél szem Seduxent, mert nem bírtam aludni. Igen sajna ennyit befolyásol napi fél gyogyi...Mennyire gyorsan tetted le? Fokozatosan, vagy egy az egybe?Ha nem vagy jól, szerintem inkább szedd a Cipralexet! A dokid mit javasol????Nyugodj meg, nem lesz semmi baj! Nézd meg ezt a videót:
http://www.videoklinika.hu/gyogyszersze ... _kismamak/

Lilypie First Birthday tickers
bells
 
 


Bells, köszönöm a válaszodat!

Cipralexet kb. 10 éve szedem, napi 1-et, de kb. fél éve már csak napi felet. Miután megtudtam, hogy terhes vagyok, nem vettem be.
Huhh, most olyan "kótyagos" a fejem , de megpróbálom végigcsinálni nélküle.

Pszichódoki tiltja, azt mondja, hogy inkább szedjek homeopátiás bogyókat, de az meg semmit se használ nekem.

Nőgyógyásznak nem mondom, mert senki nem tudja a családban, hogy ilyen gyógyszert szedtem, nehogy ráírja a papírja!!!

Annyira tanácstalan vagyok, mert egyik fórumon tiltják, másik fórumon (pl. amit be is linkeltél videót) gyógyszerpártolók.

Ha szedem a gyógyit, ártok a babának, ha nem szedem, akkor is ártok, mert ugye ha én rosszul érzem magam, akkor a babám is.....

Sehogy se jó!!!???

valitta
 
 


Szia Valitta!

Én írtam egy dokinak és nézd mit válaszoltak:
http://orvosvalaszol.hazipatika.com/ker ... rto_valasz

Az viszont szerintem nem jó, hogy a családod nem tudja, hogy mit szedsz! Senki sem tudja, a párod sem? Mi voltunk a férjemmel genetikusnál és lényegében ugyanazt mondta amit a video és a mostani doki is, hogy nyugodtan szedjem, mert ha nem szedem azzal többet ártok a babának is. Én tavaly azért hagytam ott az orvosom mert kijelentette, hogy nem ír fel nekem gyógyszert a terhesség alatt, vagy leszokok, vagy ne vállaljak gyereket. Természetesen a leszokás az utolsó negyed szemnél kudarcba fulladt és vissza kellett állnom a gyógyszerekre. De én ebbe nem nyugodtam bele ezért kerestem másik orvost, aki szerint simán szedhetem ezeket. Mellesleg megjegyzem, hogy pont most beszéltem a régi dokinőm asszisztensével és Ő sem értette, hogy nekem miért nem írt fel a dokinő gyógyszert, mert más kismamáknak meg simán felírja.
Na mindegy, a lényeg az, hogy szerintem kérdezz meg más pszichiátert is.
bells
 
 


A nőgyógyásznak meg feltétlen mond el, hogy mi van veled!!! Főleg ha gyógyszert szedsz! Nyugi nem írja rá semmilyen papírra. De tudnia kell róla és a védőnőnek is!

Lilypie First Birthday tickers
bells
 
 


Szia Bells!

De jó, amit belinkeltél!!!

ÁÁ, nem mondom férjemnek sem. Anyukám dettó ebben a helyzetben volt, mikor terhes lett bátyámmal, akkor derült ki, mondta el,  hogy ő 10 éve szed nyugtatót. Ettől kezdve apukám, és a szülei anyut szinte "kicsinálták". Teljesen egészségesen születtünk mindketten, de ha egyet köhögtünk, már csúnyán támadták. Húú, mit élt ám anyukám, teljesen kikészült tőlük.

Na, én ezért nem szeretném, ha megtudnák. Ha a babának bármi baja lenne, ( akár a gyógyszertől függetlenül) egyértelműen én lennék az oka ,hogy gyógyszert szedtem.

Ha szedem a gyógyszert, az a terhességi vizsgálatok során valahol kimutatható??
valitta
 
 


Nem, nem mutatható ki. Nagyon rossz lehet neked, hogy ennyire titkolnod kell a betegséged. Az Én férjem totál gyógyszer és betegségellenes, soha nem volt még beteg, a feje sem szokott fájni, de teljesen elfogadja a betegségem. Így ismert meg, így kellett, hogy elfogadjon. Megjegyzem rajtam soha nem látszott a depi, de mindenki tudta, mert Én nyíltan beszélek róla. Ez van, ez egy ugyanolyan betegség, mintha cukorbetegek lennénk, nekik inzulint nem termel a szervezetük, nekünk meg a szerotonin termeléssel van baj. Ez egy anyagcsere zavar, nem tehetünk róla. Legalább a nődokinak mond el, feltétlen. Neki tudnia kell!
bells
 
 


Igen, így ahogy írod, nagyon rossz nekem.

Ha elmondom a nődokinak, alaposabban fog vizsgálni??
valitta
 
 


Sajnos a családomban nagyon nem elfogadott ez a betegség, az embert  hülyének, idegbetegnek nézik, lenézik. Én tudom , ez butaság!!!
valitta
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: