Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ritkán tudok jönni, mert még én is rosszul vagyok, este beesek az ágyba, most a gyerekek is betegek, de olvasok, csak írni nem jut időm. :(

Dokinál voltam és azt mondta, hogy "hogy hoppá, már valamit látni a lába között", de azért 10 hetesen még semmire nem vegyek mérget. :)

Pitypang!

Én szedek vasat, vagyis az un. Nővér vitamint, ez természetes cékla kivonat. Az összes vas tablettától fáj a gyomrom. Muszáj, mert én sajnos még vért is kaptam novemberben, annyit veszítettem, és már most sincs rendben a vérképem és ez csak rosszabb lesz állítólag a várandósság előrehaladtával.

No, mennem is kell mesélni. :)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Jó reggelt!

Bdana
Jó lett a vonalzód!
Fürdőzés: én is úgy tudom, hogy a melegvíz nem javasolt, egyébként lehet fürdőzni. (én nem terhesen se szeretem azt a melegvízben ücsörgős lubickolást... inkább úszom)

Tünde
Sajnálom, hogy nem sikerült a vizsgád!
UH: én majd a jövő héten megyek, utána meg a 18-19. héten... én eleve nem viszem túlzásba az orvoshoz, védőnőhöz járást :oops:
Én már le is vágattam a hajam, hogy még nagyon a fésülködésre se legyen gondom :oops: :wink:

Nekem nincsenek igazán tüneteim. Nem érek rá folyamatosan magamat figyelni... fiaim gondoskodnak az elfoglaltságomról. Sokszor éppen arra gondolok, hogy nem szentelek elég figyelmet ennek a babának :oops: :?

Ircsi
Nagyon helyes a kislányod! :lol: :lol: :lol: :lol:

Rebelen
Teljesen igazad van, a baba megszületése után is talál(hat) az ember mindig valami aggodalomra okot... csak BIZNI kell MAGUNKBAN, a BABÁNKBAN!

Éva
Gratulálok! Legyetek nagyon boldogok! És drukkolok, hogy minden rendben legyen veled és a babáiddal!
Élményfürdőt az én fiaim is szeretik! Hol voltatok? Merre laktok?

Kata
Szex: nálunk megy rendesen... mint eddig :lol: :wink: Szerintem, felnőtteknél ez kell a testi, lelki jólléthez! Kiegyensúlyozott párkapcsolat nagyon meghatározza az egyén pszichés stabilitását!

Kuglófka
MI kinn voltunk a Hortobágyon gyereknapon. Volt mindenféle program, jól kifáradtak a fiacskáim :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Panndi
Gratulálok a jó eredményekhez!
Most már csak az a fránya hányás múljon el!

Pitypang
Stressz ellen lehet tenni! Van nagyon sok stressz-csökkentő technika. Kereshetsz neked megfelelőt... és a legfontosabb... használni kell az ösztönök helyett a TUDATOT!!!!! Emberként van magasabbrendű idegrendszerünk, az ösztöneink felett tudunk tudatosan cselekedni!
Mindenkiben él az a sztereotipia, hogy a terhesség rosszulléttel jár, akkor rosszul is vagyunk! Ha ezen túllépünk, akkor már jobban is lehetünk! (a fogfájás is elmúlik a fogorvosi váróban :wink: )
De jó, hogy a babáddal minden rendben van!
Én nem vagyok vérszegény, igaz, szedem már szinte 6 éve folyamatosan a kismamáknak való vitamint :wink:

Viki
Ha van a nőgyógyásztól papírod, hogy kismama vagy, azzal megkeresed a tartózkodási helyed szerinti területileg illetékes védőnőt. Aztán majd ő adja a beutalókat a különböző vizsgálatokra!

Minden tiszteletem azoké, akik hosszú évekig küzdöttek/küzdenek ahhoz, hogy gyerekük lehessen!!!!

Izisz
Jobbulást nektek! Tudom, milyen nehéz beteg gyerekekkel!

Kép Kép KépKép
tisabelle
 
 


Sziasztok!

Gratulálok mindenkinek a szépen növekvő babához!

Bdana
Mi nagy vizicsibék vagyunk, de az olyan "ázós" helyeket nem igazán szeretjük. Inkább úszás, csúszdázás jön szóba!
Bár a csúszdázást most már abba kell hagynom :wink:

Kata
Dolgozom! Nem megterhelő a munkám, jól érzem magam. Ha úgy érzem, hogy már nem esik jól, akkor itthon fogok maradni!

Tünde
Sajnálom, hogy nem sikerült a vizsgád!
Én most PhD-ra készülök, irom a dolgozatomat...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.09.18 19:59-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 

 
 

Jó reggelt!

Nagyon eltűnt mindenki! :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
rebelen
 
 
 


Szia Éva, üdv közöttünk ha jól sejtem én még nem is üdvözöltelek. :)

Nekem is volt egy ismerősöm aki három babát szült meg, és neki is ajánlották a redukciót, de nagyon nem szerették volna. Csak szegényt ijesztgették össze-vissza, hogy így lesz baj, meg úgy, de úgy tudom, hogy a redukció is veszélyes, mert elmehet a többi baba is. Sok egészséget nektek az elkövetkezendő időkhöz és kitartást, meg sok segítséget! ;)

Én lassan jobban vagyok, csak mostanában meg a szeméremcsontom fáj, teljesen meghatározhatatlan, hogy mikor mitől, de akkor csak fekve jó. Nődoki szerint semmi kóros nincs ott, úgyhogy talán valami ideget nyom a baba az fájhat néha.
Azt hiszem ennek ellenére elmegyek sportolni, hátha még jót is tesz.

Gyerekek jobban vannak, hihetetlen, hogy állandóan folyik az orruk, ha épp elmúlik az egyiknek, akkor a másiknak jön elő, szerintem ez az időjárás az oka. Most sem tudtam igazán hogy öltöztessem őket, mert ha nem sütött a nap hideg szél fújt, napsütésben meg meg lehet sülni. :roll:

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy én is eltűntem, minden összejött nálunk. :( A házassági évfordulónkon meghalt férjem nagymamája (hirtelen rosszabbodott az állapota), utána én is rosszul voltam. Folyton hányingerem és savam volt, alig tudtam enni, magunkat ellátni, már azért imádkoztam, hogy inkább hányjak annyit, mint Bencénél. Nekem a tejtermékek nem esnek jól, bezzeg a paprikás szalámitól jól vagyok. (Bencénél is így volt, a szalonnát imádtam) :) Most már jobban vagyok, figyelek a reggelire, és akkor jól telik a nap, bár nem mindegy, mit eszem, nehéz kitalálni.

Múlt héten voltam védőnőnél, megkaptam a kiskönyvet, vérnyomásom a habokban (80/60), bár mindig is alacsony volt. Ma letudtam a háziorvosnál az EKG-t, belgyógyászati vizsgálatot, adott beutalót laborba, hétfőn megyek, kedden a kórházas vérvételre (vércsoport, HbsAg, VDRL). Jún. 11-én pedig uh, már nagyon várjuk, a dokimnál, citológiát is leveszi. Aztán lassan a 12 hetes uh-ra is kérhetem az időpontot. :wink: Igyekeztem visszaolvasni!

Tündi! Mit tanulsz és hol? Ügyes vagy, hogy pici mellett, várandósan!
Ja, ha fiú, ha lány, akkor is Király lesz, mert ez a vezetéknevünk. :wink: :D
UH-kép: gyönyörű, formás baba! Már várom, hogy mi is ilyet lássunk!

Súly: Én 160 cm vagyok, 40 kg-val kezdtem ezt a terhességet, most 41,5 vagyok. :oops: Bencénél 41-ről indultam, 56 kg lett a vége, de hamar el is tűnt (Bence 3600 g volt, szoptatás alatt is olvadtak le a kilók). Viszont egyik este pont azon tűnődtünk a férjemmel, hogy 10 hetesen akkora pocim van, mint Bencénél 16 hetesen, bár inkább este látszik akkorának. :roll:

Pocakfotók és uh fotók mind nagyon szépek! :)

Viki! Gratulálok a dobogó szívű Pocaklakóhoz! :) Mikor hova kell menni: ez tényleg ahány ház, annyi szokás. De elvileg ha dokitól kaptál leletet, hogy bizonyított terhesség, akkor kell felkeresni a védőnőt, ő kiállítja a kiskönyvet, én kaptam most is eseménynaptárt, hogy mikor hová kell menni, hogyan lehet időpontot kérni, dokimhoz is, védőnőhöz is 4 hetente kell járnom. Védőnő inkább a 2. trimeszterben ajánlja a fogorvost, az ilyenkori hányinger, hányás miatt.

Időjárás Most nagyon érzékeny vagyok rá, Bencénél fel sem tűnt, őt sem zavarta, se a hideg, se a meleg, se a kettős frontra, se a teliholdra nem akart kibújni.

Pitypang! Én is csak annyit tudok mondani, hogy nyugiiii!!! Tényleg nem szabad stresszelni, bár könnyű ezt mondani. Míg nem voltunk uh-n, én is így voltam vele, mert megszoktam, hogy Bencénél sok tünetem volt, most meg alig van, "furcsa" volt a tünetmentesség. (kopp kopp) De Bence mellett nincs is annyi időm azzal foglalkozik, van-e tünetem, vagy milyen erős, egy lassan 22 hónapos örökmozgó zsivány kissrác elég jól lefoglalja minden percem! :lol:

Dana! Neked is gratula a szívhanghoz!

Rebelen! De jó, hogy kötsz neki egy takarót! :wink: És igen, legyen minden úgy, ahogyan elhatároztad! :) Nekem anno a hányásra nem használt se a B6, se a gyömbér, se az, ha egy picit ettem reggel, képes voltam bármitől a nap bármely szakában. :(

Panndi! Sajnálom a sok hányást, tudom milyen. :( És örülök, hogy uh-n és kombinált teszten is minden rendben volt! :)

Évi! Üdv közöttünk! Hűha, gratulálok a hármasikrekhez, nem semmi! :wink: Remélem sikerül a 36. hétig bent tartani őket a pocakban! És ez a jó hozzáállás, az meg pláne rengeteg erőt ad, hogy mindenki támogat Titeket! És én csak alátámasztani tudom, hogy fejben dől el minden! :wink: Szóval ügyesek lesztek, drukkolok!
Miből phd-zol? Nem semmi! :wink:

Strand Én meg akarom várni a 12. hetet, majd utána úgyis megyünk élményfürdőzni, főleg Bence miatt. :wink: A melegvíz, termálvíz, gyógyvíz tényleg nem jó terhesen, mikor Bencével voltam 29 hetes kismama, akkor voltunk Hévízen nászúton, kis is volt írva a fürdőnél, hogy terhesen nem szabad. Viszont a mellettünk lévő hotel uszodájába átjártunk úszni, nekem kifejezetten jól esett kismamaként. :D

Szex Ugyanúgy, mint eddig is, sőt gyakrabban. :oops: Terhesség alatt még inkább kívánom, élvezem. :roll: Doki nem mondta, hogy akadálya lenne, Bencénél szólt, mikor nem lehetett. (1x hüvelyi fertőzés miatt, 1x pedig a 31. héten, mikor kinyíltam)

Vas Egyenlőre nem szedek, nőgyógyászom, védőnő is azt mondta, előbb megvárjuk a vérvétel eredményét. Bencénél a 24. hét után kellett, akkorra lett kevés.

És a múltkori uh képet végre fel tudom tölteni,íme a kistesó:
Kép

És Bencéről is egy kép, ilyen nagyfiú már :wink:
Kép

Igyekszem újra aktívan jönni! :)

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Matekot tanulok az eltén. Bár lassan feladom. Sok van még (2év) és nem nagyon megy...most jobb volt egy ideig, sikerültek a dolgok, de most terhesen megint nem.
Bár a tegnapi vizsgám meglett, lehet, hogy visszatér a szerencsém. De két gyerek mellett....hát elég nehéz lenne.

Szeptemberben elkezdek egy nyelvtanfolyamot (olasz) , és akkor szülésig azt csinálom. Mert csak itthon lenni nemtudnék.

Barbcsi: Édesek a képek!! :) Olyan furi, hogy hamarosan babafotókat teszünk fel. Úgy várom már.
Bence várja a kistesót?

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Barbcsi!
Szépek vagytok! Sok erőt a nehézségekhez!

Tündi,
Remélem, visszatér a szerencséd! :wink:

Izisz,
jobbulát a gyerekeknek!

Éva,
miből PHD-zol?

Mostanában hihetetlen, de nem parázok. :) Várom a 12. heti uh-t!
Június 14-áén megyek, akkor leszek 12+2. Ti pontosan mennyi idősen voltatok? Hüvelyi vagy hasi? (Ez is kórházanként más szokott lenni.)

Ne tűnjetek el! :oops: :)

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Én 12+3-nál voltam, hasi UH volt :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Én megvagyok :lol: :lol: :lol: :wink:
Csak kaptam egy csomó epert, abból főztem lekvárt, készítettem szörpöt :wink:

Barbcsi
Sajnálom a férjed nagymamáját!
Jó vékony vagy!
Kép alapján nagyon zsivány Bence :lol: :lol: :lol:

Tünde
Matek elég nehéz lehet! Nekem eléggé mumus volt annakidején... :oops: :?

Pitypang
A 12. heti UH-n egy gyönyörű, egészséges babát fogtok látni! :wink:

Kép
Kép
rebelen
 
 
 


Pitypang!

Nekem eddig mindig hüvelyi volt a 12. heti. Most már jövőhéten megyek, mert bár azutáni héten leszek 12, pont elutazunk :oops: és azt mondta a doki, hogy akkor jöjjek egy héttel előbb, nem gáz, csak később ne jöjjek, mert akkor már nem pontos az eredmény.

Tünde!

Tesóm az Eltén most diplomázik prog. mat.ra járt. Te is azt csinálod? Az nagggyon nehéz, jó érzéknek kell lenni hozzá, ha nincs meg akkor kínszenvedés. Tesómnak mindig ez volt az álma, de valahogy sose vették fel, elment villamosmérnökire, de ott a fizika kellett volna nagyon, az neki nem ment annyira, így végül ő azt adta fel és estire ment prog. mat.ra. Úgyhogy 32 éves és végre lesz diplomája, hurrá!! De legalább azt csinálja amit szeret és otthagyhatja végre a mostani munkahelyét (eladói) ahol csak szenved a vevőkkel. (nem az ő zsánere)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Rebelen!

Az jó, ha kapsz rengeteg gyümit, de nekünk a kertben terem pl. a cseresznye a meggy meg a ribizli és sosem úgy szedjük le, hogy egyszerre mindet, hanem apránként, és így mindig elfogy, megesszük. Rengeteg van, de mégsem tudok eltenni, mert ha csak hétvégén is szedjük, akkor is elfogy egy hét alat az a mennyiség, nem is beszélve arról, hogy gyümölcslevesbe is teszem, meg sütibe és a fagyasztóba már nem is jut belőle. Pedig mindig tervezek pl. ribizliből lekvárt, meg szörpöt, de nem sikerül. Maximum a meggyből, ha odafigyelek, mert abból 4 fa van. Cseresznyéől kettő, de elfogy. :) A ribizlit most pluszban muszáj falnom a vasam miatt is...ja, akkor még a turmixokról nem is beszéltem, azt is szeretjük. A fiúk tejjel, a lányok meg natúr joghurttal. ;)

BArbcsi!

Tényleg jó vékony vagy. Én nem is tudom voltam-e valaha negyven kiló... :lol: Azért az elég durva, hogy a kicsi fiam már 16 kiló (az majdnem 20, fele a te súlyodnak) és még csak most megy oviba. :lol:

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Pitypang!

Most visszaolvastam mit írtam, és pontosítok, nehogy megijedj (bár látom, hogy Panndi is 12+3-nál volt) én 11+3 leszek amikor megyek, de utána pont akkor jövünk haza, hogy 13+3-nál tudnék menni legközelebb, az már késő lenne. Nekem azt mondták, hogy a 12. hét környékén bármikor jó, gondolom plusz mínusz 5 nap, de csak gondolom.

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Én 12+1-en voltam asszem. Ilyenkor már hasi UH van. Szerintem sokkal előtte nem jó menni, mert ugye mérnek tarkóredőt. Én anno 13+x naposan voltam, és meg is jegyezték,hogy mér most mentem. Bár a gyerek méretei 12+1naposnak feleltek meg.

Én matelemzőn vagyok. A progmatra infósok mehetnek. Nálunk csak elemző, alkalmat, vagy tanári van. Hát lehet, hogy nekem se lesz előbb meg ez a szar. :? :x Teljesen kivagyok. Most megyek majd jegyzetet nyomtatni,ha felkelt Róza. És kezdhetek megint tanulni. Sosincs vége....

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Fairytale
De irigyellek a matek miatt, hogy ennyire megy! Nekem a matek egy giga mumus volt mindig! :lol:
Tényleg hasi uh van már 12. hét után. Én csütörtökön megyek, elvileg akkor leszek 12+5. Férjem is szeretne jönni, csak azért ódzkodtam még, mert azt hittem, hogy ez még nem hasi. És bár nem vagyok szégyenlős, azért furcsa lenne, ha egy nem hasin lenne bent. :D

Barbcsi
Nagyon sajnálom férjed nagymamáját! :(
Bence szuper aranyos a fényképen! :lol:
40 kg vagy???? :shock: Úr Isten! Én is 160 cm vagyok, de 65 kg. Hozzád képest egy víziló! :lol: Bár én 53 kg-an nagyon vékonynak néztem ki, akkor mondták, hogy hízzak egy kicsit.

Rebelen
Eper lekvár és szörp! Azok a kedvenceim! Annyira imádom őket!
Én sárga barack lekvárt főztem tavaly, remélem, idén is sok lesz és tudok lekvárt gyártani, mert azt is nagyon szeretem. :-D

Pitypang
Örülök, hogy nem parázol! Minden rendben lesz! :) Persze én is úgy vagyok vele, hogy már nagyon várom a decembert, hogy a kezemben tarthassam pöttömkét, akkor fogok csak igazán megnyugodni! Pedig régen azt hittem, hogy a második gyereknél már nem leszek para mami, de persze, hogy most is az lettem. :-D

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Engem a hüvelyi UH-n sem zavart a férjem :oops: Mondjuk benn volt a szüléseknél, ezek után miért is zavarna? :lol:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Kuglófka!

Nálunk a rendelőben és a kórházban is hüvelyi uh-t csinálnak még a 12. heti genetikain. Ez tuti biztos, mindkét előző gyerekemmel is az volt a kórházban, de most szerencsére nem kell bemenni, hanem itt meg tudják csinálni helyben. Én nem éreztem furának, hogy párom bejött a hüvelyire, de az asszisztensnőt megkérdeztem amikor mentem be, hogy bejöhet-e a párom és furán nézett rám, hogy ez még hüvelyi uh lesz. Erre én visszanéztem és nagyon vissza kellett fognom magam, hogy ne mosolyodjak el, mert magamban azt gondoltam, hogy miért lenne probléma, látott már úgy és ez is csak egy orvosi eszköz. Persze egyáltalán nem is engem nézett, hanem inkább a képernyő érdekelte. ;)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Én is kérdeztem a dokit, hogy a 12. heti milyen lesz, és mondta, hogy az még hüvelyi.

Én meg annyira nem örülnék, ha így bejönne a férjem, oké, hogy látott már úgy, de azért szegény mégse nézze végig, ahogy beterpesztek egy ismeretlen hapsinak :oops:

De mondta, hogy nem baj, majd utána bejön, ha nagyon szeretne jönni, akkor nem lenne ellene kifogásom, de nem győzködöm :wink:

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Hát nemtudom. :) Velem minden egyes kötelező vizsgálatra jött anno Peti. Pedig minden UH előtt volt vizsgálat. Szóval ezeket mindig végignézte. Dehát utána láthatta a babáját. Ami azért nem semmi.

Ma vettem nagyobb kényelmesebb cuccokat. :) Lassan nő már a pocim. Dehát végülis itt a 14. hét a nyakamon.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Nálunk is bent volt István a szülésen, deeeee, ez más...mármint nekem. A helyzet az, hogy egyébként is elég nehezen tudok ellazulni szétpakolt lábakkal egy székben, egy orvossal magam előtt, tehát csak növelné a zavaromat, ha még István is ott lenne. De egyébként ő is azt mondta, hogy majd akkor szeretne jönni, ha már hasi UH van. :-D Ezek szerint mi ilyenek vagyunk. Pedig szülésnél föl sem merült, hogy nem jön be...bár hozzá teszem, szigorúan fejvégen helyezkedett el és a köldökzsinór elvágására vonatkozó kérdésre is inkább azt mondta, hogy "köszönöm, nem"! :-D Ő ui. nem igazán bírja az ilyen orvosi vizsgálatokat... :-D De persze mindenki más...pedig alapvetően nem vagyok prűd, és elég bevállalós is vagyok, de ebben a szituban feszélyezve érezném magam, ha ő is ott lenne.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Rebelen,
az eperlekvárbaól küldhetnél egy kicsit e-mailben. :lol:

Uh:
Az előző babámmal hüvelyi volt a 12. heti. Ennél eddig mindig hüvelyi volt, az előzővel már a 6. héttől hasi, csak a 12. hetire tértek vissza a hüvelyihez. Most a Dél-pestibe fogok menni, volt esetleg vki ott 12. hetin?
Van olyan ismerősöm, aki azt se tudta, hogy mi az a hüvelyi, mert neki mindig hasi volt. Tényleg mindenhol más.

Az én férjem nagyon félős ilyen helyzetekben... Azt beszéltük meg, hogy a 18.hetire majd ő is bejön. Már várom!!!

Hú, lányok, eddig rimánkodtam, hogy legyen már nyár, de ez a hireteln változás azért durva. Nálunk kb 10-12 fokkal volt tegnap kevesebb, mint ma. Hulla voltam. Ti hogy bírjátok?

Azt vettem észre, hogy nekem is nőtt egy picit a hasam! :D

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Én nem régóta járok a dokimhoz, és még kettőnk közt most van a bizalom kiépítés időszaka, én úgy érzem, ha ott toporognánk ketten a férjemmel, akkor nehezebben menne. Vagy nem tudom.

De a lényeg, hogy mindenkinek jó legyen :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Én meg már ugye szültem vele hármat, ő csinálta a műtétet, hozzá járok több, mint öt éve, együtt aggódtunk, mikor azt hittük, méhen kívülim van, szóval itt a bizalmi kapcsolat már megvan :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Szebb napot!

Itt esik az eső és eléggé hideg van :cry: :cry: :cry: :cry:

Barbcsi
Nagyon kis vékonyka vagy! Én talán 14 évesen voltam 40 kiló :oops: :? :wink:
Kistesó is, Bence is nagyon helyes :lol: :lol: :lol: :lol:

PhD
Inforamtikával foglalkozom :wink:

Tünde
Matek :lol: :lol: :lol: :lol:
Én is elég sokat tanultam, de kifejezetten matek-szakra biztosan nem mentem volna...
Nyelvtanfolyam biztosan jó lesz! Az olasz nyelv nekem is tetszik. Én tanultam latint, aztán meg az angol mellett spanyolból nyelvvizsgáztam :wink:

Pitypang
Én 11+2-nél voltam, hasi és hüvelyi UH is volt... A doktor nekem azt mondta, hogy a hüvelyivel jobban látszik ilyenkor még a baba. Főleg, ha van a hasfalon zsírpárna... :oops: :wink:

Rebelen
Eperlevárt küldhetsz! Vagy megyünk hozzátok! :lol: :wink:

Viki
Engem nem zavart és a férjemet se a vizsgálati helyzet. Eddig is mindig ott volt, amikor csináltuk a lombikokat...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.09.18 20:07-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Kép

Így alakul a pocakom... bár én inkább látszódok kövérnek, mint kismamának... Chloenál is elég sokára volt egyértelmű, hogy a pocakom nő és nem csak úgy hízok...

Mi egyébként jól vagyunk. Pár napot pihentünk a hugomékkal Nassauban.

Éva
Három baba mellett PhD! Minden elismerésem! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Van a lombikos fórumról egy ismerősöm, neki is három fia született egyszerre...aztán a fiúk másfél éves korában megszületett a kisöcsi :lol: :wink:

Barbcsi
Te nyugodtan ehetsz azt, amit éppen megkívánsz! Legfeljebb nem a gyerekeid nővérének néznek :oops: :lol: :wink:
Bence nagy zsivány :lol: :lol: :lol:
Milyen az új otthon? Az önálló élet?

Tünde
Matekhoz kitartást!

Pitypang
Én 12+1-nél voltam tarkóredő méréses UH-n... hüvelyi volt most is és amikor Chloet vártam akkor is...

Rebelen
Megyünk hozzátok Bécsbe! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Az én férjemet se zavarják a vizsgálatok... :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Kép

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Lombikbaba, már pont hiányoltalak, hogy merre lehetsz, rég írtál!

Nyugtassatok meg, most én parázok. Következő uh csak 27-én lesz, de én nem tudom hogy fogom kibírni addig. Kibírom? Az a rémálmom, hogy valami baj lesz a babával én meg nagy boldogan azt hiszem, hogy minden rendben már elmondjuk másoknak, aztán pofára esés.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki
Lassan, orron keresztül, jó mélyen beszívod a levegőt...kicsit benntartod...lassan, szájon át kiereszted...beszívod, kiengedet...
Ellazítod az izamidat, leereszted a vállad... csukott szemed mögött elképzelsz egy neked kellemes helyet... koncentrálj... érezzél illatokat, hangokat is hozzá... :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Viki!

Jó gondolat ez a bizalomépítés, hogy azért ne legyen bent párod, nekem ilyen nem is jutott eszembe...bár én nem fogadom fel szüléshez a dokit, csak terhesgondozásra járok hozzá.

Pitypang!

Barátnőmmel épp a múltkor nevettünk azon, hogy én már az utcán széttárom a lábam ha kell. :lol: NA jó, túlzás, de annyit jártam már nődokihoz, (meg annyit feküdtem már a kórházban a nőgyógyászati osztályon) hogy nálam már csak a lombikosok járnak többet, és szerintem ehhez hozzá lehet szokni. (ezt az ellazulásra írtam)

Panndi!

Hogy volt ez a méhen kívüli gyanú? Pici volt még a baba, nem tudtátok pontosan mikor fogant és azért aggódtatok?

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Volt két pozitív tesztem, két hete kimaradt a menstruációm, elmentem dokihoz, megnézett hüvelyi UH-n, baba sehol. HCG-s vérvételek, HCG egyre erősödött, baba sehol. Utána negatív teszt. Majd kb három hét múlva megint pozitív teszt, és utána nem sokkal már a baba is meglett (ő volt a beteg babánk. Valószínű az előző baba felszívódott, nem ürült ki, és rögtön utána terhes lettem)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi!

Huhh, szörnyű lehetett...

HA jól értem, akkor lehetséges, hogy azért lett beteg a babád, mert az előző baba nem szívódott fel rendesen? VAgy valamit félreértettem? Mi is volt a baja? Tudom, már írtad, de nem néztem utána, hogy az milyen fejlődési rendellenesség.

Szuper, hogy most minden oké! ;)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Ki tudja, mitől lett beteg :roll: Ezt a mai napig nem tudjuk. Generál hydropsz volt a betegsége.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Viki én 28-án megyek legközelebb. Akkor szinte egyszerre jövünk UH hírekkel!

Én is csinálom a heti pocakképeket. Sajnos így nem fókuszál olyan jól a gép, de végülis nem eladásra készülnek a képek! :)
Kép

Izisz: Akkor nem lesz fogadott dokid? Szülésznőd lesz? Vagy az se?
Miért nem fogadod fel?

Bár én is úgy vagyok vele, hogy ha minden rendben megy, akkor semmi dolga a dokinak...de inkább van orvosom, mert bmi történhet.

Most hívtak a 4Dről, hogy a múltkor voltunk, és mivel már nincs sok hátra?? :D a szülésig kérek -e őssejt levételt majd. Hát mondtam a csajnak, hogy van még azért időm ezt eldönteni szerintem.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Tündi!

Szülésznőm lesz meg dúlám igen. Igazából nem érdekel a doki. Az első várandósságomnál sem fogadtam fel, mert akkor faros volt a fiam és úgy döntöttem, hogy inkább egy "friss" doki operáljon, mint egy -akár- álmából felkeltett. A császár ma már rutinműtét. Persze ha szívműtét kellene akkor azért felfogadnék. :lol: A másik meg az, hogy a kórház összes orvosát ismerem és tudom, hogy mindegyiknek rengeteg magán betege van, ergo valaki az ügyeletes dokit is felfogadja. :) Arra meg, hogy gáz esetén is foglalkozzanak velem, bőven elég a szülésznő, meg arra is, hogy szülés után megkapjam a két ágyas alapítványi szobát. (nálunk 6 ágyas szobák vannak alapból és elég sok a kisebbségi, ami nem zaavrna, ha nem lopnának, meg annak ellenére nem járkálna be az egész família a kórterembe, hogy tilos, csak a folyosón fogadhatunk látogatókat. Kivéve persze a kétágyas fizetősben, ha megbeszéljük a szobatárssal) A dúla meg jó volt a várandósságom alatt, az itthoni vajúdásnál és a kórházban a férjemnek osztotta a feladatokat, így nem volt elveszve. :lol: Egyszóval, ha természetesen szülök, akkor örülök, ha békénhagynak, ha mégis császár lenne, akkor ám legyen, jó lesz bárki. ;)

ÉS az sem utolsó szempont, hogy a szülésznőnek és a dúlának összevetve sem fizetek annyit, mint egy dokinak kéne. :roll:

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


JA, és jó nagy a pocid már! :shock: :wink: :D Már bocsánat, de a melleid is megnőttek nem? :lol:

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


fair:-) Ne haragudj, de a pocakod az hagyján....de a melleid szerintem vagy 5 számot nőttek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: bocsi, nekem ez tűnt fel.


Most , hogy mondjátok, nekem is kellene már fotót csináljak, még egyet sem csinálta, pedig már 10.héten vagyok.... :-)

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


:lol: :lol:

Akkor nem csak nekem tűnt fel. :lol:

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


ízisz....hát igen....remélem nem haragszik meg... :oops: :oops: de hát nem lehet nem észrevenni... :)

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


én mondjuk fel sem merek magamról tenni képet.... :oops: :oops: :oops:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Én csinálom az eleje óta a képeket magamról, nem minden héten, de nagyjából sikerül, és írom a súlyomat, meg az egyéb adataimat is :) Amikor van időm/kedvem, akkor pedig naplót is. Mostanában jobban vagyok :)

Tündi, jó nagy a pocid már :) Következőre mosolyogj a fotón :lol:
(És igen, a melled is jó nagy... Az enyém is, mint egy lufi... Férjem mindig mosolyogva nézi, én meg mondom, hogy ha hozzáér, letöröm a kezét :oops: )

Izisz, lehet tudni valamit a dúládról? Van esetleg honlapja? Írnál róla ha nem is itt, de priviben? Én is szeretnék fogadni!

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Nekem mostanság kezd kismamásodni a hasam, eddig csak simán hájasnak tűntem. :D

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Kicsit megdagadt de nem nőtt sokat. És nem is baj,hogy ez történt, mert nemrég hagytam abba a szoptatást, és elég rossz volt látni ,hogy leengedtek :( :(

Én is gondolkozom,hogy most csak szülésznőt fogadok.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


MAjd inkább priviben írok róla, ha kell adok elérhetőséget is. ;)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Tündi, látványos a változás :)

Én tegnap mzoziban voltam, megnéztem két barátnőmmel (mindkettő babát vát) a Várandósok című filmet. Aranyos volt :)

Ma meg délután megyek a dokimhoz, meg szülőire :D

Nekem lesz fogadott dokim, vagyis hát van. De hát három vele szülés után nem is biztos, hogy tudnék mással :lol: Annyira ismerjük már egymás rezdüléseit, és ez nekem sokat segít, szóval én már csak vele szülök :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Tündi
Nagyon jók a képek és igazán csini kismama vagy! :lol: A melleid növekedésével egyet kell, hogy értsek! :-D :-D

Viki
Teljesen átérzem, amit érzel! De, aztán mindig azt mondogatom magamban, hogy bízni kell a babában, nem lesz semmi baj!
Nekem múltkor szurkált a hasam alja, hááát, eléggé meg voltam ijedve. :? Szívem szerint én is minden napot uh-al kezdenék, de azért ez nem lenne normális...asszem. :lol: Én holnap megyek genetikára, már 3 hete nem láttam a babánkat...már alig várom! Azt hittem sosem telik el a három hét. Kitartás neked is! Csak úgy repül az idő! :wink:

Panndi
Nekem is van fogadott dokim és lesz szülésznőm is! Anno engem nagyon megnyugtatott, hogy volt két ember, aki csak velem foglalkozott. Én a Margitban szültem és most is ott fogok és az ügyeletes doki és nővér szörnyűek voltak...pont azok, akikkel véletlenül sem akartam összefutni (már nincsenek ott szerencsére). Szóval én kétségbeesve kértem, hogy hívják fel a szülésznőmet! :D Jól le is tolt, hogy miért nem hívtam, dehát mondtam neki, hogy nem szoktam én ahhoz hozzá, hogy hajnalban hívogassak valakit. :lol: Ő nagyon aranyos volt és az orvosom is (sajnos ő azóta meghalt)! Életem legjobb orvos élménye volt! És számomra a szülés egy szuper jó emlék!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


kuglofka, nekem is az, mindegyik :) Pedig Zsófi nem volt egyszerű, de mégis szép emlék maradt :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi

Én úgy emlékszem a szülésre, hogy egyáltalán nem fájt...tény, hogy kaptam epidurált, de sikerült olyan jól belőni az adagot, hogy pont, mire megindult a szülés, már elmúlt v. legalábbis múlóban volt a hatása. Így végig éreztem mindent, de mégis úgy emlékszem rá, hogy szép volt és imádtam szülni! :-D Na, a varrásról már mások az emlékeim! :lol: Abban semmi szép és jó nem volt! :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Lombikbaba

A te képeid is nagyon jók! Jó, hogy így fényképezitek magatokat időről-időre. Én nem igazán, mert olyan bénán sikerülnek! :?
Csak meg kell kérnem Istvánt, hogy csináljon már rólam egy képet, hogy tehessek föl én is.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Viki: Te milyen egyéb adatokat írsz? súly? comb? has? vagy mik?

Főztem!!! :) Elvágtam az ujjam, de szinte félbe, teljesen levágtam a körmöm. Kezdeni kellene mosogatni.

Közben kértem időpontot jövő hétre. Holnapra inkább nem akartam, nőnie kell még annak a kukinak,hogy tuti legyen. (és a hasam is fájdogál, remélem nem vmi baj miatt)

Na megyek kávézok. Vettem vaníliakávét a freibe, és annyira fincsi. és vanília illat van tőle itthon, ahogy őröli a kávéfőzőnk.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


kuglofka, én csak Zsófinál kaptam EDA-t, a többieknél nem, de mindegyik szép emlék maradt :)

Vaníliás kávé, hmmm :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: