Új privát üzeneted érkezett!

Annácska, én kisfiút mondanék Nektek a leírtjaid alapján! :) Kíváncsian várom, hogy igazam lesz e.  Ha kisfiatok lesz akkor ismét a fiúcskák tábora erősödik itt. Még nem választottunk nevet. Csak lány nevünk volt meg, Virág lett volna ha kiscsaj. Egyébként szép neveket választottatok.
Knegm Nektek kislány lesz, lesz még valakinek kislány? Ne haragudjatok, de így hirtelen nem emlékszem mikor olvastam vissza.
napsugar22
 
 


Nekünk a választott nevünk:
Kislány Nóra
Kisfiú Bálint

Bocsi lányok nagyon elfáradtam a mai nap, holnap jelentkezem!
nyuszmusz82
Eger
 
 


Én teljesen kisfiút éreztem. A kínai szerint is fiú és a család összes tagja szerint is fiú :-D egyedül apósom mondta, hogy "tuti fiú lesz, de olyan jó lenne ha kislány lenne". Nekünk mindegy volt, első baba úgyhogy nem volt egyik oldalra sem húzás, viszont nem tudom, hogy a sok fiú impulzus miatt de ha álmodtam a babával akkor mindig fiú volt álmomban :-D úgyhogy volt meglepetés amikor mondta a szonografus, hogy nem lát semmi fiúsat, ő valószínűleg kislány, de várjunk még egy vizsgálatot a megerősítéshez. Úgyhogy valószínű Adél lakik a pocakban :-) ha mégis nő fütyi akkor Kornél, Balázs, Zente közül fogunk választani :-)
knegm
 
 

 
 

Ja és ovu napján voltunk együtt, illetve rá következő napon :-D.
knegm
 
 


Köszönöm napsugár22 :-) Igen, hasonló az én történetem a tiédhez, holnap megyek ultrahangra ahol megnézik a szivét és 4 hét múlva is megnézik, aggódom nagyon, de bízom benne, hogy minden rendben lesz. Nagyon örülök, hogy nálad minden rendben van, gratulálok az egészséges babucidhoz :-) Én még mindig nem térek napirendre afelett, hogy ez a hülye vizsgálat mennyire megijeszti az embert és nagyon sok esetről hallottam már ahol a végén minden rendben volt. A hasam alját én is érzem, sőt néha fáj is rendesen, de ez gondolom attól is van, hogy hirtelen nőtt a pocakom. Szerintem pihenj sokat és ami fontos, hogy közvetlen étkezés előtt vedd be a magnéziumot, mert akkor szívódik fel a legjobban.
mibri
 
 


Hát én nem tudom ovu körül mikor lehettünk együtt, mert mi abban a hónapban kb kétszer bújtunk össze
:oops:
nyuszmusz82
Eger
 
 


Napsugár te honnan írsz?

Lányok csütörtöktől a lidlben kismama ruhák lesznek, illetve baba holmik is!
nyuszmusz82
Eger
 
 


Én kezdettől fogva kislányt érzek, és a családban mindenki más is lányra tippel. Reméljük egy hét múlva kider
cherrybomb
 
 


*kiderül. Ha lány lesz Kamilla lesz a neve, ha fiú akkor Gábor. :)

Bocsi csajok, lefagyott a telóm, és véletlenül elküldtem.
cherrybomb
 
 


Napsugár22: Nekem kb mindenki fiút jósol. Hasam kinézete alapján is...
annacska15
 
 


Szép neveket választottt mindenki :-D

Jelentem most én vagyok fejfájós :-(
nyuszmusz82
Eger
 
 


Jobbulást, tudom milyen. Tegnap és tegnap előtt is fájt a fejem. Már este 6 kor lefeküdtem, felkeltem fogat mosni, azt hittem h leszakad a fejem...úgy lüktetett. Hogy ez tényleg mitől van, fogalmam sincs, de nagyon zavaró tud lenni...
annacska15
 
 


Szinte minden nap fáj a fejem.
annacska15
 
 


Mostanában nekem is a napokban :-(
Pedig itt a jó idő, front most nincs, mértem vérnyomást az is ok.

Most próbálkozom a reggelivel.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Nekem mindig estére fájdul meg a fejem. Vagy ha úgy kelek reggel, akkor 100% h nem múlik el. Azzal bármit csinálhatok az a nap kuka ...
annacska15
 
 


Ma én is fejfájással ébredtem, azóta is tart. A napokban én is többször érzem... :(
cherrybomb
 
 


Sziasztok! 

Nálam is volt fejfájás az elején és még van, hogy közbe közbe előjön. Ez a hirtelen időváltozás teszi, a meleg, higgyétek el, ezért fáj a fejünk. A kismamáknál meg amúgy is gyakoribb. 

Mindenkinek jobbulást, ha még most sem múlt el! 

Nagyon szépek a babanevek mindenkinél! :) 

Knegm, az együttléteitek alapján Neked is kisfiút mondtam volna, persze csak akkor, ha előtte napokban egyáltalán nem voltatok együtt. :D Ki tudja, még lehet, hogy nagy meglepetés ér, mert a végén kiderül, hogy tényleg kukis. Nekem a 12. héten kislányt mondtak, aztán 14. héten láttuk a kukacát. Várom, hogy kiderüljön mi lesz Nálatok. Persze a legeslegfontosabb, hogy egészséges legyen. Az esetünk után csak ezt tudom mondani mindenkinek. 

Mibri, köszönöm a kedves szavakat. Tudom milyen érzés, mert eddig mi is állandó aggodalomban voltunk (én még most is néha). A kombinált teszten nálunk is rettenetes eredmény jött ki 1:3 Down-ra a többire kicsit jobb arányok, de jóval 100 alatt. 
Biztos vagyok benne, hogy Nálatok is minden rendben lesz a mai szív ultrahangon. Majd gyere és írd meg milyen volt és mit mondott az orvos. Gondolok Rátok! Egyébként Nektek mit mondtak, hogy mitől lehetett az a magas arány a kombinált tesztnél? Mi lehetett a baj, tudják? 

Nyuszmusz, ez aztán a siker! 2x-i együttlétből baba lett. Gratulálok! Erről amúgy írt Czeizel Endre is, onnan szedtem. Tuti biztos ovuláció meghatározás kell hozzá és csak akkor igaz a kislány ha ovu előtt pár nappal van a szex, a kisfiú meg akkor ha közeli az együttlét az ovuhoz. A sűrűbb együttlét is a kisfiú babáknak kedvez, így olvastam. Én is kíváncsi voltam a mi babánk nemére ezért miután pozit teszteltem kicsit beleástam magam a témába.  Amúgy Jász-Nagykun-Szolnokban élünk, egy kis faluban. 
 
Délután nekem is nőgyógyász, várom is meg nem is. Félek, hogy a szűréssel bajt csinál a babánál. De bízom benne, hogy nem lesz semmi baj. 

Mi még nem vettünk babaruhákat, de alig várom, hogy elkezdjek kék ruhácskákat nézegetni. Igaz majd csak később. A nagyobb dolgok megvannak a Kislányunkról, szinte csak ruhákat, cumisüveget, cumit ilyesmiket kell vennünk. Cumiban nálunk anno csak az Aventes jött be, azt váltottam neki ahogy nőtt a gyerek. Cumisüvegből pedig biztos, hogy MAM-osat veszek. Aventest is próbáltunk, de a MAM a legjobb! És szuper, hogy könnyen sterilizálható mikróban is. 


napsugar22
 
 


@napsugar22:
Ên is Jász-Nagykun-Szolnok megyében lakom! :) Te pontosan hol? :)
cherrybomb
 
 


Abádszalókhoz nem messze lakunk a férjemmel.  :)  Szüleink, rokonaink másik megyében laknak Debrecenben és most az a terv ha összejön, hogy költözünk haza.  És Te?
napsugar22
 
 


Mi Túrkevén. Egy kis város, Szolnokhoz közel. :)
cherrybomb
 
 


Hát csajok, ma még nem igazán éreztem a pocalakót mocorogni. Remélem minden rendben vele...
Annyira ideges tudok lenni ilyenkor.. :(

Ui.: A fejem még mindig fáj.
cherrybomb
 
 


Én sem érzem minden nap, vagy van, mikor csak 1-2 moccanàst. Pihennek ők is, van mikor mi se mozgunk túl sokat, van amikor többet.
:-)
annacska15
 
 


Vettél be gyógyszert? Vagy várod h majd elmúlik?
annacska15
 
 


Igen tudom, csak az elmúlt pár napban nagyon aktív volt és ezért ez most egy kicsit ijesztő. De egy kicsit megnyugtattál, köszönöm! :)
Egy fél algopyrint vettem be még reggel, ami egy fél óráig kb. jó is volt, de
aztán megint visszatért. Többet nem merek bevenni, úgyhogy most egyelőre próbálok nagyon sok vizet inni, hátha..
Ma csak 3 óráig dolgozom, szerintem ha hazamegyek lefekszem egy kicsit.
Te hogy vagy?
cherrybomb
 
 


Nekem most picit fáj csak a fejem, majd estére rosszabb lesz. A hasam feszül, meg keményedik, de voltam bent a városba, gondolom a babakocsi tolàssal kicsit megerőltettem magam, főleg fel a dombra. Már itthon vagyok egy órája, kéne még menni a boltba, de már nincs kedvem...
annacska15
 
 


Jobbulást Cherrybomb, Annácska és Nyuszmusz!
Milyen gyógyszert vesztek be? Panadolt lehet úgy tudom, ugye?
Nekem általában mindig este lefekvéskor mozog a baba. Napközben ahogy jövünk megyünk elringatjuk és alszanak, ezért nem érezzük mindig őket.
napsugar22
 
 


Nekem a kék Panadolt mondták hogy lehet szedni terhesség alatt.
nyuszmusz82
Eger
 
 


De nekem is általában kaja után mocorog vagy este.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Reggeli után elmúlt a fejfájásom, most összevitatkoztunk és megint megfájdult a fejem :cry:
nyuszmusz82
Eger
 
 


Kivel vitatkoztál össze?
annacska15
 
 


Ha olyan napom van h tudok rá figyelni, sokat pihizek akkor egész nap észre veszem ha mozog. Valamelyik reggel is arra keltem h mocorgás van. Lepihentem most délután, szinte végig mozgott...
annacska15
 
 


Azt várom most h ne legyen ilyen gyenge, mert apja nem érzi...mozog, de finoman. Még a nagyobb rugásokat se érzi az apja.
annacska15
 
 


Ja, bocsi...

A párommal...
Nyílt egy új angol turi itt a közelben.
Vettem pár babarugit.
Erre neki állt feljebb mikor mutattam volna neki, hogy az ő gyereke nem fog turkálóból öltözni.

Pedig újak és márkásak...
Olyan bunkó volt, rosszul esett nagyon, én olyan örömmel vittem haza az első ruhácskákat :-(
nyuszmusz82
Eger
 
 


Még nekem sem érzi a párom a mocorgást egyenlőre...
nyuszmusz82
Eger
 
 


Jaj, ugyanmár... Ilyenen fent akadni??
Ne foglalkozz vele... Gondolom h rosszul esett ha bunkó volt...
Mondjuk én tuti kiröhögtem volna...
annacska15
 
 


Köszi :-D
Utálom mikor ilyen értetlenül viselkedik.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Nem mondtad neki h 2x se lesz rajta aztán kinövi?? Szerintem 1-2 éves koráig nem gond a használt ruha, mert egy az, h piszok hamar kinövi, kettő meg tök megéri venni 5000 forintért egy szett ruhát h 2x vagy egyszer se add rá... Egyedül ami nagyon ajánlatos újat venni mikor elkezd járni cipő. De ha már tud rendesen, ott is lehet használtat, de nem kitaposott cipőt venni. Tapasztalat :-)
annacska15
 
 


DE NEM HAJLANDÓ MEGÉRTENI
Csak fújja a magáét. :roll:
nyuszmusz82
Eger
 
 


Szerintem hagyjuk Jolánkát pihenni! Mást nem tudok mondani...
annacska15
 
 


Végre elmúlt a fejfájásom és a kis manó is kezd mocorogni. :)
cherrybomb
 
 


Cherrybomb,
Az jó :-D
Nekem is mocorog :-D
nyuszmusz82
Eger
 
 


Mi most vacsiztunk halat. De egyszerűen nem tudom rá venni a lányt a fogmosasra. Mindig elbohockodja... Aztán panaszkodik h fáj a foga...
annacska15
 
 


Sziasztok!



Elmúlt a fejfájásotok? 

Nyuszmusz, ne is foglalkozz a pároddal. Elhiszem, hogy rosszul esett a beszólása mikor Te örömmel vitted haza az első kicsi ruhácskákat. De igaza van Annácskának, tényleg olyan hamar kinövik, hogy csak na. Aztán még vehettek mellé újakat is. Nem árt ha van több is. Egy-egy etetés és lehet vége is egy bodynak. :D Meg tényleg vannak olyan jó bodyk is ha kifogja az ember, hogy olyan, mintha teljesen új lenne. 

Annácska, a Te Kislányod is mindent magától akar, egyedül? Mert az enyém igen. És fogat mosni is magától akar. Pedig elől nem tudja megsúrolni és persze hátul sem és sehol sem normálisan. De mindig hosszadalmas az egész nálunk is, épp ezért mire rárimánkodom, hogy hadd csináljam én. Átérzem! Remélem később, nagyobb korban jobb lesz. 

Most nekem is mocorog a baba, hogy leültem a gép elé. :) 

Voltam az orvosnál, mindent rendben talált és megcsinálta a szűrést is, amit éreztem kicsit. Azt mondta a babának kutya baja nem lesz tőle.  Írt vitaminokat és legközelebb egy hónap múlva megyek ismét. 

Ti milyen vasat szedtek? Nekem most a Maltofert írta, rágótabletta, pfúúúúú. Sosem volt olyanom... Eddig a Neo Ferro Folgammát szedtem. Az kicsi volt és könnyen le is bírtam nyelni. 

napsugar22
 
 


Na megvolt az ultrahang. Hála égnek a pici egészséges, de...(mert ugye -sajnos-nálunk mindig van egy de) mint kiderül méhsövényem van, az orvos szerint ártalmatlan. Fogalmam sincs mi ez, most olvastam utána, a másik meg az, hogy rövidebb lett a méhnyakam. Normális esetben a 17. hétben 35 mm a jó, nekem 27 mm. Ha 25 alá csökken akkor nem dolgozhatok, hanem oihi, fekvés. Kaptam progeszteront is amit 1 hónapig most szednem kell és majd utána látjuk. Nagyon szuper kilátások. Lehet ettől fájdogál jobban a hasam. Legalábbis az orvos szerint. Mindig van mit aggódni, de pozitív maradok, mert tudom, hogy ez a baba minket választott és ő már most egy kis harcos. A vizsgálat után felhívtam a nőgyógyászomat és elmeséltem neki, hogy mi volt. Ő is szeretne látni, úgyhogy holnap reggel megyek hozzá vizsgálatra. Fejfájásom màr nekem sincs hála égnek, csak az elején volt. Hányás, gyomorégés pár napja elmúlt, remélem marad is így. Napsugár nyugi, biztos vagyok benne, hogy minden rendben lesz :-)
mibri
 
 


Mibri, nagyon örülök, hogy minden rendben van a Picivel! Hála Istennek! Tényleg kis harcos. Én is éppen ezen gondolkoztam ma, hogy milyen erős, harcos a mi kicsikénk! A többire meg azt tudom mondani, hogy csak pozitívan és jól teszed, ha elmész a saját nődokidhoz. Hadd nézzen ő is meg. Akkor lesz biztos ha már ő is azt mondja. Kívánom, hogy minden a legnagyobb rendben legyen!
napsugar22
 
 


Köszönöm :-) Igen, tényleg azok. Nekem az első terhességemnél mikor a fiammal voltam terhes meg sem fordult a fejemben, hogy bármi baj lehet, mondjuk 20 éves voltam akkor. Tavaly volt egy missed abom a 10. hétben, azóta bármit momd az orvos, mindig a reakcióját figyelem, hogy vajon tényleg nincs gond, vagy csak meg akar nyugtatni?! Másrészről viszont érzem, hogy minden rendben van vele. Ezek a gyerekek egy örökös aggódás :-) Ha a hasadban van azért, mikor pici azért és mikor megnőnek akkor meg megint más miatt. Ettől szép az élet :-)
mibri
 
 


Mibri, szó szerint így van. Állandóan aggódunk a gyerekek miatt.
Sajnálom a vetélést. Én a mostani helyzet után is állandóan gyanakvó vagyok.
Ja és megkérdeztem a dokit, hogy normális hogy érzem a hasam, feszül, keményedik? Azt mondta, hogy igen és ez a 24.hétig így is lesz mert növekszik a méh és változik ott bent minden. Magnéziumot mondta, hogy szedjem. Szóval kitartás mindenkinek!
napsugar22
 
 


Lányok!
Estére lecsillapodtak a kedélyek, már nyugodtan megnézte párom a kisruhákat. Egyedül egy narancssárga kisbody nem tetszett neki...
Bocsánatot is kért,hogy nem akart megbántani.
Utána meg simizte a pocakot meg beszélgetett neki.
Azt mondta hogy mintha érezné picurt hol van, mert ott egy "kemény gombócot" érzett ahogy simogatta a hasam. A kis rúgásokat még nem vette észre.

Nekem egyenlőre nem mondták hogy vasat kellene szedni, egyenlőre a vitamin van és a calcium pezsitabi, meg a magnerot.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Mibri!
Örülök hogy minden rendben!

Én ma megyek nőgyógyhoz megmutatni az uh eredményt.
nyuszmusz82
Eger
 
 


Napsugár!
Nekem picur nem szereti ha ülök, akkor hátrabújik, de ha sétálok vagy fekszek akkor előrejön :-D

Olyan jó felfedezni hogy mikre reagálnak, nem? :-D
nyuszmusz82
Eger
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: