Új privát üzeneted érkezett!

Szia, Lamme!

Én is a gyerekorvos miatt kérdeztem, hogy hol van ilyen hozzáállás. Elég furcsa...

Én a Péterfybe járok, és nem tudom, ott hogy viszonyulnak ehhez a dologhoz, de már előre idegesítem magam ezen is. Félek, hogy esetleg úgy járnak el mint Nálatok.
Ezért be is akarok majd menni beszélni a gyerekorvossal, de most ezt korainak tartom.
jaya
Budapest
 
 


De az tök jó h az orvosod ilyen alapos!
jaya
Budapest
 
 


Jaya, szerintem nem korai. Főleg ha idegesíted rajta magadat. Beszélj vele, s lehet tökre megnyugtat, ha meg esetleg nem ez a protokoll, akkor megkérdezed van-e rá mód, hogy mégis úgy kezeljék?? Lehet, hogy rugalmas a doki, hidd el, előfordul. :)
Hűha, 1 év korkülönbség? Megkérdezhetem, hogy direkt terveztetek ilyen pici korkülönbséget? Bár kétségtelen meg lesz a varázsa!! :D És legalább folyamatosan lesz kisbabád. Én folyamatosan szülnék, ha ...ha bírnám és stb...nekem nehezen menne azt hiszem nagyon kis korkülönbség, kb 2 évet szeretnék minimum. Ismerek olyat ahol 11 hó a korkülönbség :wink: :shock:

Kép
ági_bp
 
 

 
 

Ági!

Megjött az eredmény...strepto.nincs hál'istennek,de van benne gomba(mondjuk valszeg azt már kiírtottuk a dokim által felírt kuppal meg kenőccsel)meg Coli baktérium(lehet nem így kell írni).Csak az asszisztenssel tudtam beszélni,a dokimmal még nem,de azt mondta a Csilla hogy ez a gyerekre nem veszélyes,de azért ki kell kezelni antibiotikummal.Remélem tényleg nem lesz gond....

Doki!

Tudnál segítem??Tényleg nem veszélyes ez a Coli a babára??Antibiotikum nélkül is kimegy az emberből?Mert lehet hogy már azóta nincs is bennem??Muszály az antibiotikum??Csak azért ez a sok kérdés mert nem tudtam a dokimmal beszélni és aggódom... :?

Köszi!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Most néztem a Reality TV-n egy műsort, az a címe, hogy Birth Stories. Persze Amerikából.

Felkaptam a fejem, mikor az egyik terhes nő leletéről adott tájékoztatást az orvosa: közölte, pozitív - B csoportú streptococcus. Azt mondta róla a doki, hogy a nők 30%-a magában hordozza, és nincs más teendő, mint a szülés beindulásakor antibiotikumot kell kapnia a szülő nőnek.

A folytatása szerintem holnap lesz. Kíváncsi vagyok. :wink:

Szoktátok nézni ezt a műsort? Én ma találtam rá.

Kriszti

Kép

Kép
martyr
 
 


Szia Panni!

Olvasatom szerint, ha október 29-én a 19 héten tartott a terhesség a fogamzás valamikor június 20 körül lehetett. A májusi műtét után gondolom 1 menstruációs ciklus zajlott le. Hát tényleg nem vártatok hosszú ideig. De ettől nem szabad megijedni.
A művi vetélésnek lehetnek méhen belüli sérülés, vagy összenövés következményei. Bár a 22. hétre már a méh szépen kitágul, és így valószínűleg az esetleges összenövés már kiderült volna.

Így bíztosan minden rendben fog menni.

Az orr és szájüregi leszívás a baba érdekét szolgálja, nem gonolom, hogy ez veszélyes lenne. A gátvédelem - gátmetszés kérdése inkább személyhez kötött.
A szülés után a baba ellátására azok az intézmények a legmagasabb szakmai szinvonalúak, melyeknek van csecsemő, vagy csecsemőintenzív osztályuk. Ott vélhetően a legnagyobb az ellátási gyakorlat.

A Coli kezelését bízzuk a szülészorvosra. Fejlődési rendellenességet nem okoz, de az újszülöttet megbetegítheti.

Erről írtam korábban, hogy a Streptococcus szűrés nem specifikus, így más baktérium jelenlétét is kimutatja.

Minden jót, üdv: :lol:
Doki
lilka
 
 


Kedves Martyr, Kedves Mindenki!

Többször leírtuk, hogy a szülés előtt-alatt adott antibiotikum a streptococcus fertőzés megelőzésének legbiztosabb módja.

Én mindig ennek szükségét hangsúlyoztam.
Emellett, tünetek esetén, vagy anélkül is megkísérelhető a hordozás megszüntetése antibiotikummal.
A terhesség korai szakaszában a streptococcus agaltiae nemigen okoz problémát.
De a terhesség későbbi szakaszában méhkeményedést, fenyegető koraszülést, koraszülést okozhat, ill. a baba is fertőződhet már a méhen belül.
Pl. koraszülés esetén lehet, hogy el sem készülne a 37 hét baktérium szűrővizsgálata, persze koraszülésnél eleve antibiotikumot kellene adni.
Hát a kérdés elég összetett.
A lényeg szerintem is a szülés előtt-adott antibiotikumban van. És meg kell vizsgálni a babát, legalább szakavatott szemmel. Még ha nincs is tenyésztés.
DE,
Ha a szülés gyors és a szülés megindulása és a baba születése között nem telik el a kívánt 3-4 óra, a babát antibiotikummal kezelni kell, ha az édesanya a tehesség alatt hordozó volt!
A terhes nők 30 %-a hordozza a baktériumot. Nem tehes nőkben ez az arány alacsonyabb.

Üdv: :D
Doki
lilka
 
 


Szia Doki!

Köszi a válaszod :)

Igen a műtét után egy ciklust vártunk csak ki,jún.16.-án volt az utcsó mensi és júl.02.án volt a peteérésem(napra pontosan tudom hőmérőzés miatt)A lelkem csak így nyugodhatott,ezt tudta a testem is :wink:
Egyébként a dokim azt mesélte nekem nem volt "kaparás"hanem vákummal kiszívták a petezsákot...(de lehet hogy rosszul értettem és most hülyeségeket írok :oops: )
A babáknál az orrés szájleszívást én sem veszélyesnek csak egészséges csecsemőknél fölöslegesnek írtam,ami persze kellemetlen is nekik és még kisebb felületi sérüléseket is okozhat.WHO ajánlás szerint is ez így van,nem?!(ha jól tudom)

Az, hogy hol a legmagasabb a baba ellátási gyakorlat sztem ,(ne haragudj meg)de nem jelenti azt hogy az jó is!!!!Sőt!
Az egy dolog hogy mi a gyakorlat és egy másik hogy az jó e...de még véletlenül sem szeretnék ezen vitatkozni,főleg nem egy orvossal,mert az természetes hogy neked az a jó amit képviselsz,és ez így van jól :)

Hát remélem kikezel a dokim szépen a Coliból és nem lesz gond a babával :wink:

Üdv,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Kedves Sorstársak! 12 hetes várandós vagyok, már van egy 17 hónapos kislányom, aki császárral született. 2 nappal ezelőtt kaptam kezembe a pozitív leletet a Streptococcusról. "Világéletemben" volt folyásom, páromnak sajnos prosztata-problémái is voltak (jelenleg az ondóvizsg. eredménye negatív lett), régóta küszködöm "mikrobiológiai egyensúlyvesztéssel" (4-féle Candida-törzsről tudok, amiket hordoztam, + valószínűleg volt Aspergilus niger is a porondon), rengeteget diétáztam, kezeltem a candidáimat viszonylagos sikerrel (eléggé lement a vérből kimutatható ellenanyagérték, de sajnos nem a teljesen veszélytelen szint alá). Májusban méhnyakgyulladásom volt, ezt egy cytológiai vizsgálat után mutatták ki, azóta többször visszarendeltek kontrollra, újból és újból folyást észleltek nálam. Meg mertem volna esküdni, hogy Candida. Ez ellen kaptam eddig kezelést is. Így aztán teljesen derült égből villámcsapásként ért a mostani lelet eredménye. (Ezt saját elhatározásként csináltattam meg, párom urológusának javaslatára, a nőgyógyászok soha előtte tenyésztés nem kértek) Az előzményeket tekintve nem szívesen szednék antibiotikumokat, bár belátom, hogy sok haszna lehet a szülés során alkalmazott védelemnek (egyébként pedig a lehető legháborítatlanabb, lehetőleg ambuláns szülést szerettem volna, úgyhogy ennek a fejleménynek ezért sem örülök).
A legfontosabb kérdésem: emlékeim szerint léteznek természetes, a bélflórát nem tönkretevő anyagok, amelyek a Streptococcusra is hatnak, pl. grapefruitmagkivonat, ezüstkolloid. Van valakinek ebben tapasztalata, hogy várandósságban hogyan lehet adagolni? Miért van az, hogy egyeseknél ez a fertőzés megjelenik és "kiirthatatlanná válik"? Lehet, h. a Candida miatt legyengült szervezetben válik virulenssé? Biztos, hogy várandósságon kívül ill. korai stádiumban az anyánál "semmilyen" hátulütője és tünete nincs a St. agalactae-nek? És az apukánál? Életmódváltással lehet-e segíteni a dolgok kedvező alakulásában? Előre is köszönök minden infót!

Mágnes
magus
 
 


Szia Panni,

A szakmai ellátás szinvonalát orvosi szempontból értem. Természetesen nem jó az, ha egy babának injekciót kell adni, vagy tőle vért venni. De ha ezzel estleg meg lehet menteni őt egy betegségtől, akkor ez szerintem így helyes.

Én a kismamák és a babák érdkeit próbálom képviselni ebben a topikban. Nekik próbálok segíteni a tőlem telhető legjobb tudásom, és lelkiismeretem szerint.

Üdv:

Doki
lilka
 
 


Kedves Mágnes!

A streptococcus agalatiae nem szokott szövődményt okozni korai terhességben.

Ha a férj a hordozó, könnyen visszafertőzheti a kismamát...
Az ezüstkolloid baktérium és vírusölő hatású, melyet az alternatív gyógyászatban alkalmaznak. ( alternatív = nem gyógyszeres, a mostani jelentésben). A grapefuitmag kivonat véleményem szerint táplálék kiegészítő.

Az Országos Gyógyszerészeti Intézet egyik készítményt sem tűnteti fel honlapján. A herbariashop leírása nem nyilatkozik terhességről.

Szerény véleményem szerint a greapefruit magolaj valószínűleg veszélytelen, de az ezüstkolloidnak jobban utána kellene nézni.

Azt tudni kell, hogy a terhesség első három hónapjában a legveszélyesebb bármilyen kezelés. A penicillin, (Augmentyn, Unasyn, Semicillin)vagy makrolidok, (pl Rulid, Erytromycin ) biztosan nem veszélyesek.

Üdv:

Doki
lilka
 
 


Szia, Ági!

Nem hiszek abban, h ha nem az a protokoll, akkor majd az én kedvemért kezelik úgy a babát...
Akkor keresek egy másik kórházat.

Szerettünk volna kis korkülönbséget, de nem gondoltuk volna, hogy ilyen hamar összejön (szoptatás miatt pl).
Majd kiderül. hogy bírom. (Rosszul sztem. :o))
Tesóm és én köztem egy év van pont, és tök jó!
Persze anyaként nyilván sokkal nehezebb, főleg az eleje.

Zita hogy van?
jaya
Budapest
 
 


Kedves Doki! Köszönöm a választ! :lol: Szerinted elképzelhető, hogy a páromnál az ondóvizsgálat hamis negatív eredményt adott? És nálam a hüvelykenet adhatott hamis pozitív eredményt? Szedessek a párommal mindenképpen baciölőt?Egyre csak azon gondolkodom, vajon hogyan szedtem össze ezt a bacit... Talán uszodában? :? Én a Candida-kúra alatt annyi természetes és mesterséges gomba-baktérium-vírusölőt szedtem be, hogy szerintem kizárt, hogy régóta bennem legyen ez a kórokozó. A gombakúrát 2005. őszén hagytam abba, mikor megtudtam, hogy Hanga lányommal várandós vagyok.
A szövődményt különben nem is annyira a babára értettem, inkább arra voltam kíváncsi, hogy bizonyos tünetek, amiket magamon korábban észleltem, visszavezethetők-e erre
a bacira (pl. nyár végén-ősz elején gyakran éreztem "furcsa szagúnak" a vizeletemet, ami mostanra megszűnt, aztán ott van a vastag, kenőcsös valami, ami nem is "folyás", mert annyira sűrű hüvelyváladék, ill. a méhnyakgyulladásra lennék kiváncsi, okozhat-e ilyet)
Egyébként a grapefruitmagcsepp komoly kórokozó-irtó, nemcsak egyszerű táplálékkiegészítő (amellett, h. jelentős a flavonoid-, C-vit. és egyéb hasznos tápanyagtartalma). Volt nekem egy könyvem, "A csodálatos grapefruitmagcsepp", sajnos, 1 éve kölcsönadtam, azóta nem láttam viszont. Emlékeztem, h. van benne egy összehasonlító táblázat különb. kórokozókra, h. a grapefruitmagcsepp más antibiotikumokkal, ezüstoxiddal összehasonlítva mit tud. Tegnap sikerült a könyvbe ismét belenéznem: hatásos a Streptococcus ellen is - kérdés, h. hogyan adagoljam? Persze, szeretnék biztosra menni, nem akarnám veszélyeztetni a babámat, de ha ezt megtehetném úgy is, hogy magamnak sem okozok rosszat, az lenne a legjobb.. :wink:

Mégegy kérdés, ha bírod türelemmel :) A Gynevacról azt olvastam, sokat segíthet a hüvelyflóra visszaállításában. Szerinted érdemes beadatni?
Mégegyszer szeretném megköszönni a válaszodat, hogy foglalkozol az ügyemmel, és azt is el kell mondanom, minden elismerésem tiétek, hogy ilyen régóta ugyanolyan türelemmel segítitek a magamfajta tanácstalan kismamákat... :D


lilka írta:Kedves Mágnes!

A streptococcus agalatiae nem szokott szövődményt okozni korai terhességben.

Ha a férj a hordozó, könnyen visszafertőzheti a kismamát...
Az ezüstkolloid baktérium és vírusölő hatású, melyet az alternatív gyógyászatban alkalmaznak. ( alternatív = nem gyógyszeres, a mostani jelentésben). A grapefuitmag kivonat véleményem szerint táplálék kiegészítő.

Az Országos Gyógyszerészeti Intézet egyik készítményt sem tűnteti fel honlapján. A herbariashop leírása nem nyilatkozik terhességről.

Szerény véleményem szerint a greapefruit magolaj valószínűleg veszélytelen, de az ezüstkolloidnak jobban utána kellene nézni.

Azt tudni kell, hogy a terhesség első három hónapjában a legveszélyesebb bármilyen kezelés. A penicillin, (Augmentyn, Unasyn, Semicillin)vagy makrolidok, (pl Rulid, Erytromycin ) biztosan nem veszélyesek.

Üdv:

Doki

Mágnes
magus
 
 


Kedves Magus!

A gynevac nekem kétszer is visszaállította a hüvelyflórámat, én jónak találom, bár nem vagyok orvos. 2x csináltam végig a kúrát és mindkétszer teherbe is estem a kúra ideje alatt.

Nem akarlak elkeseríteni, sajnos a Streptoccocus B-re nem hatott!
Makacsul jelen van állandóan.

üdv.
rozsaag
rozsaag
 
 


Köszi, a választ, Rózsaág!
Te mivel kezelted magad Streptococcus ellen? És a párod? (Egyébként én már 13 hetes vagyok, nov. 8-án vették le a kenetet, amiből kiderült a fertőzöttség).

rozsaag írta:Kedves Magus!

A gynevac nekem kétszer is visszaállította a hüvelyflórámat, én jónak találom, bár nem vagyok orvos. 2x csináltam végig a kúrát és mindkétszer teherbe is estem a kúra ideje alatt.

Nem akarlak elkeseríteni, sajnos a Streptoccocus B-re nem hatott!
Makacsul jelen van állandóan.

üdv.
rozsaag

Mágnes
magus
 
 


Lányok, én talán 10 hetes voltam, amikor a várandósság alatt poz. lett a strepto, s az akkori dokim semicillines hüvelygolyócskákat írt fel, 10 napig kellett használnom.
Utána kerültem ahhoz a dokihoz, akinél szültem, Ő mikroszkópban nézte többször is a kenetet, egyszer találta kórosnak (16 hetesen), akkor Dalacint szedtem...bár azt nem tudom, hogy pontosan mit látott benne, streptot vagy mást, bár szerintem nem lehet ott pontosan meghatározni a baci fajtáját, (ugye???). Aztán tenyésztést a 36. héten csináltak csak, az akkor negatív lett.
Nem tudom a hüvelygolyók segítettek-e vagy a Dalacin, de eltünt a várandósság végére a strepto. Azért kaptam gyógyszert szüléskor és a baba is.

Kép
ági_bp
 
 


Kedves Magus!

Nekem először 2003-ban a 36. héten vett kenetmintából mutatták ki. Akkor a szülés alatt antibiotikumot kaptam. Utána 3 évig nem mutatta ki a kenetminta pedig félévente ellenőriztettem magam.

Idén áprilisban befeküdtem egy ayurvédikus klinikára Siófokon. Itt 1 hónapig teljes méregtelenítésben volt részem. (privátban részletezem ha érdekel) Az alapbetegségemből meggyógyítottak, de a strepto maradt. Erre kaptam nyáron speciális gyógynövényes beöntést+teát, de nem használt.

Júliusban Dalacin kúrára fogott a nőgyógyászom. Az ez után levett kenetminta szintén kimutatta a sterptot. Közben teherbe estem. Jelenleg semicillin kapszulát kellene szednem, de nem bírja a bélrendszerem.
Emiatt írtam neked, hogy már mindennel próbálkoztam én is de reménytelen, a strepto nagyon makacs.
Most reménykedem, hogy kihúzom 38. hétig, nem vetélek el és nem lesz koraszülött a babám. A szülés közben antibiotikumot kapok majd és ragaszkodni fogok hozzá, hogy a baba is kapjon.
(Én a terhességem 16. hetében járok)

üdv.
rozsaag
rozsaag
 
 


Kedves Ági,


A baktériumot kellő gyakorlattal mikroszkóp alatt is fel lehet ismerni nagy valószínűséggel, de legalább is a jelenlétét ki lehet zárni.

Érdemes megnézni ezt a linket:
http://www.freeweb.hu/margitkorhaz/cont ... article.75

Ez a cikk azt is írja, hogy a szűrés és antibiotikum a betegséget 80-95 % arányban előzi meg. Az amerikai adatok inkább 85-95 %-os arányt írnak erről. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy évi kb 30 ezer szülés alapján kb - 80 súlyos betegségből Magyarországon megfelelő ellátás esetén 70-75 baba megmenthető a betegségtől.
Antibiotikum adása esetén a megelőzés 94 % körüli.


Az, hogy a baktérium jelen volt-e a Te esetedben a szülésnél, szinte mindegy, mert a szüléskor adott baktérium és a baba kezelése együtt a legbiztosabb megelőzés.

Üdv,

Doki
lilka
 
 


Kedves Rozsaag!

Az antibiotikum kezelés a legbiztosabb megelőzési lehetőség.
Csak támogatni tudom.

minden jót,

Üdv:
:D
Doki
lilka
 
 


Sziasztok!


Ma lettek kész a 36. heti szűrés eredményei.

Már meg sem lepődtem, hogy a vizeletből megint kitenyészett a streptococcus. A hüvelyváladékból ezúttal sem.

Hétfőn kell mennem az orvosomhoz, nem tudom, hogy most is ír-e majd antibiotikumot rá. Már nincs sok idő hátra.

Kriszti

Kép

Kép
martyr
 
 


Szia Martyr!

Fránya baci! :twisted: De ez nagyon jó, hogy ilyen alapos a dokid!! Nekem vizeletettenyésztést nem is csináltak! Tudom, nem volt jelentősége, mert úgyis kaptam gyógyszert, de akkor is tök jó, hogy Nálatok ez rutin!! Biztos, hogy minden oké lesz, mert kapsz antibiotikumot és a babát is vizsgálják, úgyhogy tényleg ne stresszelj ezen nagyon!! Szerintem jó kezekben vagy!!! És nemsokára a kezedben lesz a Manócskád! :D

Jaya, köszi az érdeklődést, Zita jól van nagyon. :D Tündérkém.

Biztos belerázódsz majd a kis korkülönbségbe, bár gondolom nem lesz egyszerű az elején!! És hogy bírja a szervezeted?? Vagy ez hülye kérdés? Mondjuk én tök jól bírtam a várandósságot, de valahogy az az érzésem nem árt "pihennie" a szervezetemnek a következő előtt. Te érzel valamit, mit tudom én, nem vagy jobban vashiányos, vagy ilyesmire gondolok?

Kép
ági_bp
 
 


Szia Ági!

Köszi a biztatást! Már nem idegeskedek annyit, igyekszem optimistán gondolkodni, hogy nem történhet baj...

Hétfőn majd lepontosítjuk a szülés körülményeit. Én úgy érzem, hogy császár lesz.

Majd jelentkezem.

Kriszti

Kép

Kép
martyr
 
 


Kedves Lilka és Doki!

Ma voltam a doktornál. Lezajlott az első CTG, és UH-t is csinált. A Strepto-ra kaptam megint antibiotikumot: Meromycin 500 mg tablettát írt fel, napi 2 x 1-et kell bevennem belőle.

Azt olvasom a betegtájékoztatóban, hogy a terhesség alatt csak nagyon indokolt esetben adható. Mit szóltok hozzá?

Ha vége a kúrának, megint irány a labor...

Kriszti

Kép

Kép
martyr
 
 


Szia Kriszti!

Ez egy INDOKOLT eset! Egyébként szinte minden antibiotikumra, gyógyszerre ezt kell ráírniuk, mivel váransós anyákon nem végeznek gyógyszerkisérleteket. Megkérdezem majd Dokinak mi a véleménye, de szerintem neki is ez. :)

Nyugi! Bízz az orvosodban! Nem emlékszem már, de beszéltél a kórházi gyermekorvossal?

Lilka
lilka
 
 


Szia Lilka!

Már írtam korábban, hogy a házi gyermekorvosunkkal vettem fel ezügyben a kapcsolatot, aki szokott a kórházban ügyeletet tartani. De úgy mondták, hogy mindig van valaki ügyeletben, több orvos is van a gyerekosztályon. Így személyesen ott nem jártam.

A doktornőnk megnyugtatott, hogy ha az anya strepto-s, akkor a babát leoltják, és amíg a leletei meg nem érkeznek, kap antibiotikumot. Azt mondta még, hogy "nyugi", az orvosok nem most hallottak erről először, tudják, mi a dolguk... Remélem, valóban így lesz.

Egyébként a nőgyógyászom azt mondta tegnap, hogy szülhetek simán is. Szóval egyáltalán nem biztos, hogy műtét lesz, azért mert az első az volt.

Ma vettem az első két szem gyógyszert.

Várom Doki jelentkezését is!

Köszönöm a válaszotokat :!:

Kép

Kép
martyr
 
 


Kimaradt a "be" az egyik mondatból.

Ja, és a méhszájam zárt, ezt állapította meg kézi vizsgálattal a dokim. A hüvelyváladékban nem volt baktérium. Reménykedhetek, hogy idáig nem jutottak fel?

Kép

Kép
martyr
 
 


Kedves Martyr!

A Meromycin hatóanyaga erytromicin. Ez egy úgynevezett "macrolid" csoportba tartozó antibiotikum. Az erytromycin a terheség alatt adható. A placentán a gyógyszer átjuthat, de a babát nem károsítja.


Lilka Rovamycint szedett a 3. terhessége alatt, az a gyógyszer is ebbe a csoportba tartozik.
Úgy látom ma betöltöd a 37. hetet.

Most már egy erős és fejlett kisbaba vár a születésre !

Drukkolunk ! :D
Üdv:

Doki
lilka
 
 


Sziasztok!


Köszönöm a bátorító szavakat, most igazán rám fér!

Jelentkezni fogok, amint megszületik a babám:!: :lol:

Kriszti

Kép

Kép
martyr
 
 


Doki!

Még szeretném megkérdezni, bár már volt róla szó, hogy ha fertőződik a baba, akkor a szepszis mennyi időn belül alakul ki? Mikortól nem kell már tőle tartani?

Kép

Kép
martyr
 
 


Szia Martyr!

A szepszis születés után 1-2 nappal már kialakulhat és kb. 3 hónapos korig alakulhat ki.

De, ha megfelelő az ellátás, nem lesz betegség, legalábbis igen-igen kicsi az esélye.

üdv: :D
Doki
lilka
 
 


Sziasztok!

Lilka vagy Doki: Pont a fertőzés kialakulásának idejével kapcsolatban akartam én is kérdezni. A 3 hónapos kor azt jelenti, hogy azután már nem alakulhat ki, vagy azt, hogy ugyan kialakulhat, de már a baba szervezete elég erős és nem okoz komoly megbetegedést, neadjisten halált? Köszi a választ.
lamme
 
 


Sziasztok!

Lilka, nehany kerdesem lenne:
- a streptococcusra minden korhazban csinalnak szurest? Azert erdekel, mert az elso gyerekemnel ugy remlik nem volt ilyen. Arra sem emlekszem, h kenetet vett volna az orvos (most egy masikhoz jarok).
- Mit okozhat pontosan a babanal?
- A babanak mindenkepp adnak antibiotikumot, ha pozitiv az anyja?
- Miert nem szurik verbol? Ugy hallottam akkor van igazan gond, ha az anya vereben is benne van.

Koszi: Kishangya
_kishangya
 
 


Lányok!

Ne haragudjatok, de Doki nagyon elfoglalt, én pedig nem akarok szakszerűtlen lenni, ezért bemásolok egy cikket. Olvassátok el!

Ha mégis van kérdés, majd továbbítom Dokinak.

Puszi
Lilka

http://www.hoxa.hu/?p1=cikk&p2=924
lilka
 
 


Lilka, koszi a cikket, minden benne van :)

Csak egy kerdes: Ha ez a baci tenyleg kiirthatatlan felesleges emiatt gyogyszert szedni (terhessegen kivul ertem), kupot alkalmazni vagy a paromat szuresre kuldeni, nem?

Koszi!
K.
_kishangya
 
 


Kishangya,

Ha még nem vagy terhes, de tervezed, én a mostani fejemmel biztosan csináltatnék vizelettenyésztést, kenetvételt, de nem feltétlenül csak emiatt a kórokozó miatt.

Ha nem szeretnél mostanában teherbe jutni, akkor teljesen felesleges ezt vizsgálgatni, lévén ez "csak" a várandós anyák gyermekeire jelent veszélyt ill. az újszülöttre, életének első 3 hónapjában.

A párodat sem kell ezért szűrésre küldeni, ha egyébként teljesen egészséges :D

Lilka
lilka
 
 


Lilka, koszonom a gyors valaszt.

Most babat varok csak a jovore gondoltam, ha mar nem fogok szoptatni sem, stb., nem tudom erdemes-e egyaltalan megprobalni kiirtani a streptococcus-t... Ezert kerdeztem. Mert gondolom egymast fertozik (vissza) a parok, nem?
Most otthonszulest terveztunk, de emiatt inkabb bemegyek a korhazba szulni, nem nagy orommel, sot, de ugy erzem ez most fontosabb. Szeretnem, ha a kovetkezo babanal elfelejtene minket a sztreptoB... :?
_kishangya
 
 


Kishangya!

Most tehát babát vársz? Kitenyészett a strepto, vagy csak félsz tőle?

Sajnos nem mindenhol csinálnak szűrést, az apai fertőzésről pedig én keveset tudok. Majd rákérdezek.

Viszont félni nem kell a bacitól. Ha jelen van, szülés körül és azt követően meg kell adni azokat a kezeléseket melyeket a cikkben is lehet olvasni és amit már mi is leírtunk.

A szülés után ha belőled kitenyészett a baktérium, érdemes arra odafigyelni, hogy a vizeleteddel és a hüvelyváladékoddal ne "találkozzon" a baba (3 hónapos koráig). Ennek egyik lehetősége az együtt fürdés lehet pl.

Az osz-ről inkább nem nyilatkoznék :D

Lilka
lilka
 
 


Kedves Lilka és Doki!

Elolvastam én is a cikket és felmerült bennem egy kérdés. Persze ez puszta kíváncsiság, mi már "túl vagyunk rajta". Azt írja a cikk, hogy a vajúdás alatt vénásan kapott antibiotikum 3-4 óra alatt eljut a babához a lepényen keresztül. De mi van akkor ha valakinél nem telik el ennyi idő? Pl én megkaptam a gyógyszert, s rá 1 órára már megvolt a baba. Akkor az Nála nem is "hatott"? (persze Ő kapott utána is antibiotikumot, gondolom az volt a "lényeg".)
De ha olyan kórházban szülök, ahol csak én kaptam volna gyógyszert a szülés alatt, s a babát "csak" megfigyelik, akkor az abban az esetben az Ő szempontjából olyan lett volna mintha nem is kap az antibiotikumból?
És az hogy a gyógyszer kiírthatja a bébik bélflóráját...ennek mik a tünetei? Gondolom a tünetek akkortájt jelentkeznek mikor kapja a gyógyszert...vagy később is?
Köszönöm a választ előre is.
Üdv
Ági

Kép
ági_bp
 
 


Lilka, igen, babat varok, a 35. heten volt szures. Sajnos pozitiv lett.
A tanacsokat koszonom!

Ha elszaporodik a baci milyen tunetei lehetnek? Bovebb huvelyvaladek pl. lehet?

Agi, ugy tudom, ha nem kapod meg idoben az antibiot (van olyan gyogyszer, amit 4 ora szules elott kell kapni es van olyan, amit 2 oraval elotte) akkor adnak a babanak. Ez van azokban a korhazakban, ahol amugy csak szures utan adnanak a babanak, ugy tudom.
_kishangya
 
 


Ági!
Bocs, hogy "beleugatok", de ha nem báod, pár sort írok:
Kislányom, Enikő születésekor rettentő gyorsan tágultam, így kb. másfél óra telt el a nekem beadott antibiotikum-injekciótól a szülésig (ami ugyan császár lett...). Úgyhogy ebből neki nem jutott. Szerencsére a mi kórházunkban automatikusan adnak a sztreptós anyukák babáinak antibiotikumot, ami nálunk életmentőnek bizonyult, mert mint utólag kiderült, Enikő már méhen belül fertőződött. A második naptól kétféle gyógyszert is kapott, mert először nem reagált a szervezete és célzottabb antibiotikum kellett neki. Amit én tapasztaltam: hasmenése volt, szerintem kicsit fájt is a pocója, ennek ellenére ügyesen szopizott és a 7. napon, amikor hazamehettünk már elérte a születési súlyát.

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Pfranciska!
Ne viccelj, dehogy bánom, hogy leírtad aTe esetedet is. Ez nem "beleugatás".

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!!! :D
Ági

Kép
ági_bp
 
 


Martyr!
Látom mára vagy kiírva! Nagyon drukkolok Értetek, remélem minden rendben megy, és talán már a karjaidban is tartod a kisbabádat!!!
Várjuk a jelentkezésedet, addig is minden jót!
Puszi
Ági

Kép
ági_bp
 
 


Sziasztok!


Visszaolvastam a topicban és mindent találtam, de a cscsemő kezelésének időtartamára vonatkozó adatokat nem.
A kisfiam 1,5 naposan kezdték kezelni antibiotikummal, mert a véreredménye Streptococcus B- t mutatott ki. A kicsi 41. héten született természetes úton, Szüléskor kapott a párom 2 adag antibiotikumot (penicilin?).
Menyi ideig tarthat el a kezelése?

A választ előre is köszönöm.
Üdv: atti
atti
 
 


Kedves Ági,

Ha az antibiotikum kezelés megkezdése után csak 1 óra telik el a baba születéséig, az lehet, hogy nem elegendő. Jól gondolod amit írtál.
De így, hogy a baba is kapott gyógyszert ez nem baj.

A bélflóra kiirtása, nos egy újszülött bélflórája azért elég semleges kell legyen, hiszen élettanilag steril körülmények között fejlődik a magzat.

Ha az antibiotikum a megszületés után be is folyásolja a bélflóra kialakulását, az később rendbe jön.

A gombás fertőzések inkább előfordulhatnak mellékhatásként.

Üdv: Doki :D
lilka
 
 


Kedves Atti!

A kezelés egy teljes antibiotikum kúrát jelent. Ennek tartama kb 5-7 nap injekcióban adva, majd még néhány napig szájon át.

Mindez az adott gyógyszer és a kisbaba tünetei függvényében változhat.

Üdv: :D
Doki
lilka
 
 


Kishangya!

Nincs kifejezett tünete a jelenlétének, de koraszülést okozhat, idő előtti burokrepedést stb. A bővebb hüvelyváladék lehet a bacinak a jelenléte is, de más is. A biztos a tenyésztés.

Lilka
lilka
 
 


Kedves Lilka!

Én most töltöttem be a 33. hetet. január 23-án megyek magánrendelésre, ahol az orvosom tudtommal kenetet vesz Strept. B szűrés miatt. Akkor már betöltött 36. héten (36+2 nap) leszek. kérdésem az lenne, hogy milyen hamar van meg az eredmény???
Második gyermekem születése előtt végeztek hasonló szűrést, az negatív lett 4 évvel ezelőtt. 25. hét körül sokat keményedet a hasam, és kértem az orvosomat csináljon kenet vizsgálatot, de ő azt mondta, minimális a hüvelyváladékom, ezért nem látta szükségességét.

mivel jan. 25-én költözködünk, félek, hogy esetleg a pakolástól, cipekedéstől megindul a szülés, ezért az lenne a kérdésem, hogy szerinted nem kéne hamarabb elvégeztetnem a szűrést, hogy szülésig legyen eredményem?

Mi az eljárás jelenleg? ha nincsen eremény, automatikusan antibiotikumot kap a baba?

Válaszodat előre is köszönöm.

babicskó
 
 


Köszönöm a választ Doki!

Nem tudom mennyire vagyok képben a dolgokkal, de ha jól sejtem (sajnos csak sejtem), akkor addig nincs baj, amíg gyulladást nem mutatnak ki a kicsinél. A Strep... egy gyulladást okozó baktérium és nem közvetlenül a strep.B okozza a károsodást, hanem a gyulladás.
Kérlek írd meg, hogy jól tudom/gondolom-e
Sajnos nem vagyunk igazán jól informálva az orvosoktól, mert az ünnepek miatt mindenki helyettesít mindenkit és minden nap más ügyeletes orvos van...

Üdv.:Atti
atti
 
 


Lilka vagy Doki: Amit ajánlottatok oldalt el is olvastam, de az én kérdésemre még mindig nem találom a választ. Tudnátok segíteni? A 3 hónapos kor, mint fertőzési "határ", azt jelenti, hogy azután már nem alakulhat ki a fertőzés, vagy azt, hogy ugyan kialakulhat, de már a baba szervezete elég erős és nem okoz komoly megbetegedést, neadjisten halált? Köszi a választ.

Mindenkinek boldog új évet kívánok!
lamme
 
 


Kedves Lamme!

3 hónapos kor után nem alakul ki betegség, Streptococcus Agalatiae okozta szepszis, (mint ahogy a felnőttekben sem).
Legalább is én nem hallottam még.

BÚÉK :lol:

Doki
lilka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: