Új privát üzeneted érkezett!

Lamme,

Jajj :( . Ha már láztalan és jobban van az jó hír. Akkor biztosan jó antibiotikumot adtak ha ennek hatására jobban lett, szerintem.

Ha strepto lenne a betegség kialakulásától (első tünetek jelentkezésétől) pár óra leforgása alatt, a baba szepszist kap és gépre kerül ... Legalábbis ez nálunk így volt. Nagyon gyorsan dologozik a baktérium. Így remélhetőleg ez nem az.

Várjuk meg a tenyésztések eredményeit, de ha szépen csinál mindent, eszik, alszik, kakil, pisil akkor rendben lesz minden.

Írj majd kérlek!

Lilka

ui.: A Cefzil jó a streptora. Doki
lilka
 
 


Nálunk is nagyon gyors volt a strepto, Lamme.

Dóri előzményéről még csak annyit, hogy nem kezdett el hízni, és nem esett le a köldökcsonkja. Ha a köldökcsonk nem esik le 2 hét alatt, akkor biztos van valami gond! Dóri 1 hónapig "hordta". Amúgy szopizott, kakilt, pisilt is rendesen, még tápszert is megpróbáltam beleerőltetni de minimálisat evett csak. Amikor hányt arra is azt hittem először, hogy a beleerőltetett tápszer miatt van. (Ez a gy. orvos ötlete volt egyébként, és tényleg hízott is tőle Dóri, csak kár, hogy az okot nem kereste.)
vikikis
 
 


És remélem, gyorsan meggyógyul a kislányod, Lamme!
vikikis
 
 

 
 

Viki, képzeld két dologban is hasonlítanak a gyerkőink.
Zitának sem esett le a köldökcsonkja! Viszont ennek semmi köze nem volt a streptohoz-főleg mivel Őt kezelték antibiotikummal mikor megszületett, egész addig amíg megérkeztek a tenyésztése eredményei, amik negatívak voltak-vér, fül. Sőt a szülés előtt az én hüvelykenetemnek is negatív volt a tenyésztése, de mivel régebben, ill. a várandósság elején pozitív volt, ezért voltam hordozó. Nah, szóval Zitának 7 hetesen sebészi manipulációt követően ( a sebész megtekergette neki) esett le! És egy szuper sebészhez mentünk. És Ő mondta , hogy ez igenis előfordul "gyakran" hogy nem esik le magától a köldökcsonk és semmi bajt nem jelent! Sőt minket utána a gyerekorvos elküldött egy immunológiai kivizsgálásra, mivel van egy nagyon ritka immunbetegség, aminek egyik tünete, hogy nem esik le a köldökcsonk, persze minden teljesen rendben volt ott is. Szóval ez egyáltalán nem biztos, hogy a strepto miatt nem esett le Dórinak!
A súlygyarapodás pedig, na ez is egy olyan dolog, hogy utólag az ember rá tudja fogni, de sokszor teljesen problémamentes esetnél is előfordul, Zita 1 hónaposan nyerte vissza a születési súlyát :roll:

Szóval csak azt akarom mondani, hogy vannak jelek, amiket az ember figyelhet, de annyira nehéz, mert annyi minden van egy újszülöttel, sok baba nem átlagos tempóban eszik-hízik (minket ezzel stresszelt állandóan a doki, mennyit eszik, mennyit hízik, pontosan kiszámolta mit hogy kellene, mintha egy gép lenne a gyerekünk :shock: :? ) és utólag mindent könnyebb meglátni. Ezért nehogy okold magad, hogy miért nem vetted hamarabb észre, vagy miért gondoltad azt, hogy a tápszertől hányt először Dóri.

Lamme, gyors gyógyulást Nektek, és majd írd meg az eredményt. Amúgy elég alaposnak tűnik az orvosotok, hogy láz és torokpirosságnál vér és vizeletvizsgálatot kért! Ez szerencse! Biztos sok doki csak legyintene, hogy valami vírus. Vagy nem jól gondolom?? Aggasztóbb volt Niki állapota, mint hogy túllépjen rajta a doki?? Drukkolunk Értetek!!

Kép
ági_bp
 
 


Sziasztok!

Lilka, Doki: Köszi nektek a gyors reagálást!! Már nagyon várom a holnapot, hogy mit mond a dokinő... Szerencsére eszik (bár az idegesség hatására sajnos egyre kevesebb tejem van), alszik, sokat vigyorog, van pisi és kaki is, úgyhogy nagyon reménykedem. Negyedik nap telik el lassan láztalanul, ami szerintem szintén jó jel. Sajnos az antibiotikumtól kicsit fájhat a pocakja, mert a beadása után (nem mindig) néhány percig fájdalmasan sírdogál, de aztán elmúlik. Mondjuk ez legyen a legnagyobb baj... Hétfőn megpróbálok jönni és megírni az eredményeket.

Viki: Köszi neked is a drukkot! Nikinek 12 naposan esett le a köldökcsonk, ez még normális ugye? A nagylányomnak tök hamar leesett, mert 6-án született, 9-én jöttünk haza a kórházból, és akkor este az esti fürcsinél :o :D

Ági: Igen, azt hiszem alaposnak mondható a házi gyerekorvosunk. Szerintem az átlagnál tapasztaltabb, ugyanis egy jónevű bp-i kórházban volt újszülöttes orvos, most nyáron vette át a régi dokinénitől a praxist. A legtöbb doki szerintem sem foglalkozott volna a tünetekkel ilyen mértékben, ugyanis "csak" hirtelen felszökő láz (38,6°) és egy kis bágyadtság volt a tünet, illetve előtte egy-két nappal néha-néha felsírt fájdalmasan, de azt hittük, hogy csak fogzik, mert nyálzik és tömködi az öklét a szájába. Aztán a dokinő megállapította, hogy picikét piros a torka, de amúgy nem tapasztalt semmi mást, és aztán azt mondta, hogy egy ilyen pici babánál banális tünetek is jelenthetnek nagyon komoly dolgot, ill. 40°-os láz sem feltétlen jelent katasztrófát, úgyhogy szeretne egy laborvizsgálatot. Még ez volt a szerencse, különben ki tudja, hogy már milyen állapotban lenne szegénykém :( Lekopogom, azóta napról napra jobban van, egyre kevesebb a nyügösség, ami azért egy pici babánál amúgy sem ritka, egyre többet mosolyog, megint sokat "beszél", de nem merek örülni mégsem, mert ki tudja, hogy milyen eredménnyel vár majd a dokinő holnap :( Köszi neked is a drukkot!!
lamme
 
 


Lamme, szerintem bízz Dokiékban, Ők azt írták, hogy ez jó jel, hogy szépen javul és nem lett rohamosan rosszabb az állapota. És ez az antibiotikum jó a streptora is, ha esetleg az lenne, de csaknem :roll: Próbálj bizakodni és gondolj arra, hogy minden rendben lesz!! Megy a pozitív energia!!!! Holnap írj!!

Kép
ági_bp
 
 


12 naposan leeső köldökcsonk teljesen normális, én azt olvastam anno, hogy 2-3 hetes korig esik le általában. Persze sok babának hamarabb, néhány naposan.

Kép
ági_bp
 
 


Sziasztok!

Ági, köszi az infókat és a bíztatást :)

Voltunk a gyerekorvosnál, megvizsgálta Nikit, és azt mondta, hogy nagyon jól néz ki :) , kizárt, hogy strepto legyen a dologban, a torokpirosság is egyértelműen jobb lett, de azért még szerdáig kapnia kell az antibiotikumot. Utána 6 hétig vasat kell szednie a vashiány miatt, és szerencsére majd csak akkor lesz újabb laborvizsgálat, és sikerült elintéznem, hogy máshova kapjam a beutalót, ne ide, ahol voltunk, ahol nagyon bunkók, durvák voltak. De sajnos csak ennyit tudtunk előre jutni érdemben, ugyanis a remek magyar eü helyzetben még mindig nincs tenyésztés eredmény :evil: , tehát nem tudjuk még mindig, hogy mi lehet a ludas :evil: :( Talán holnap már meglesz....
A dokink is mondta, hogy a Cefzilnek jónak kell lennie a streptoval szemben is, úgyhogy ebben is kicsit nyugodtabb vagyok, meg persze már Doki is megnyugtatott ezen a téren egy picit :wink:

Még egyszer köszi nektek a drukkokat, holnap megírom, hogy van e eredmény.
lamme
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, még mindig nincs meg a laboreredmény :evil: Kicsit sem vagyok ideges :evil:

Ha holnap se lesz kész, akkor lesz egy két keresetlen szavam a laboros nőhöz!!! Azt mondták, hogy 4-5 munkanap, ami ugye ma lejárt, de amúgy azért sem érzem ezt reálisnak, mert a baktériumok szombaton és vasárnap is "tenyésznek", vagyis már hétfőn igencsak kellett volna lennie eredménynek, de ma már igencsak :evil:
lamme
 
 


Lamme!

Nagyon-nagyon drukkolok nektek, hogy minden rendben legyen!!!

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Sziasztok!

Na, végre meglettek a leletek. De úgy, hogy nekem kellett elmennem értük személyesen a központi laborba!!!!
Na mindegy, a lényeg, hogy megvannak.

A torokváladék szerencsére negatív, normál légúti flóra :D
Viszont a vizelettenyésztés nem olyan jó, escherichia coli-t találtak benne, 10^5-en arányban :( Úgyhogy még 3 napig kell szednie az antibiotikumot (szerencsére a Cefzilre érzékeny, úgyhogy jót választott a dokinéni). 10 nap múlva pedig vizeletvizsgálat ismétlés lesz egy másik laborban. Remélem az már rendben lesz...

Lenne egy kérdésem, hátha tudtok segíteni. Tudtok Bp-en olyan intézményt, ahova maszek alapon mehetek hasi uh-ra a Nikivel? A dokinénink először azt mondta, hogy kér ilyen vizsgálatot, aztán meggondolta magát, de én meg most már nem tudok nyugodt lenni, inkább fizetek néhány ezret, de nézzék meg. Köszi előre is.

Rózsaág: Köszi a drukkot, nagyon aranyos vagy!!!
lamme
 
 


Lamme!

Megnéztem a Telki kórházat "csak" a gyerekorvosi szakvizsgálat 20.000Ft!!! :shock: Az UH árát már meg sem néztem, mert nyilván vizsgálat nélkül nincs UH (szerintem)...

A helyedben újra beszélnék a háziorvossal, h. igenis írjon ki UH-t, mert nem vagy nyugodt!

Mondjuk nem túl jó hír az E colli, de a streptonál bíztatóbb :)

Puszi Nektek!
Lilka
lilka
 
 


Lamme!

Nagyon örülök, hogy nem a strepto csinálja a bajt!!! Nem lesz semmi baj, meglátod! Én is azt javasolnám, hogy beszélj a doktornővel, megnyugtatás képpen utaljon be valamelyik kórházba hasi uh-ra benneteket. Elvégre elég sok pénz kifizetünk TB-re...

Lilka!
Az E colli a székletből kerül be az ember hólyagjába, vagy hüvelyébe? Emlékszem más is írta már korábban, hogy a hüvelykenetében találtak. Normál esetben a székletben jelen van?

köszi a válszat előre is!

Kép Kép
rozsaag
 
 


Rózsaág: Én is úgy tudom, hogy a bélflóra része az e.coli. A dokinénink furcsállta is a dolgot, mivel Niki anyatejes baba, így az ő bélflórája még "steril". Meg hát második lánygyerek, nem szoktuk rossz irányban törölni a popsiját, ráadásul mi nagyon kézmosós fajták vagyunk, nem nyúlunk a gyerekhez "nem tiszta" kézzel. Holnap megyünk Vivit oltatni, akkor mindenképpen rákérdezek az uh-ra, ill. más dolgok is eszembe jutottak közben.
lamme
 
 


Lamme!

Remélem nem értetted félre a kérdésemet!!!

Többet között amiatt kérdeztem, mert a strepto mellett az utolsó vizsgálatnál kimutatták az e.colit is a hüvelykenetemben. :(
(erről eszembe jutott a vicc: Sánta hát púpod van-e? Nincs? Na akkor adok azt is neked!)

Így jártam én is az e.colival, pedig nagyon ügyelek a higiéniára...

Jelentkezz majd, hogy mit mondott a dokinéni!
Gyógyuljatok meg minél hamarabb!

Kép Kép
rozsaag
 
 


Bocs az előbb kimaradt!

- Niki anyatejes baba, így az ő bélflórája még "steril". -
Szerintem azokról a babákról akik kórházban születtek nem lehet ezt elmondani. Nem volt veled a nap 24h-ban, így nem lehet tudni, hogy mikor, mit kapott. (gondolom éjszakára, vagy fürdetni, orvosi vizitre elvitték) Ez csak feltételezés részemről, nem tudom az e-coli mennyi idő után okoz tüneteket.

Nem is sejtjük, hogy mennyi mindent összeszedhetnek a babák a kórházban... Én soha nem szülnék itthon, de ebből az egy szempontból megértem az otthonszülő nőket.

Kép Kép
rozsaag
 
 


Lamme, mi a Madarászban voltunk hasi és koponya uh-on, ez a csecsemő szűrővizsgálat, 5000 Ft volt, nem kellett beutaló. Csak azt nem tudom, hogy feltételük-e, hogy a körzetében lakjatok, mi ott lakunk. De az az érzésem, hogy mivel maszek, ezért mindegy honnan mész. Telszám: 450-3700, azt hiszem ez a kórház száma, ill. még egy van a papíromra írva: 3408-755/54-es mellék-ez a Madarász Rendelőintézet. Kicsit zavaros a papírom, s már régen voltunk, de a 2 szám közül tuti jó valamelyik :wink:
Örülök, hogy nem strepto és hogy jobban vagytok!

Kép
ági_bp
 
 


Sziasztok!

Olvastam a Coli-ról. Igen, a bélflóra része, de nem csak Tőletek kaphatja el a baba, hanem bizony a kórházból is összeszedheti, majd hazaviheti. Ez mondjuk igaz úgy is, hogy Ti kapjátok el a kórházból és viszitek haza. Le van gyengülve az immunrenszerünk (szülés után), vérzünk, sebeink vannak stb. Szerintem nem csoda ha fertőződünk. Ki kell kezelni és akkor minden rendben lesz.

Egyébként akárki más is megfertőzheti a babát, mert még a garatban is jelen lehet ideig óráig a baci, tehát számomra ebből az következik, hogy akkor nyállal is fertőzhető...

Belinkelem amit találtam. Én sem értettem belőle mindent... Dokinak most nagyon sok a dolga. :(

http://hu.wikibooks.org/wiki/Jegyzetek_ ... ichia_coli
lilka
 
 


Köszönöm szépen Lilka!
Ezek szerint jó volt a megérzésem az e-colival kapcsolatban.

Kép Kép
rozsaag
 
 


Sziasztok!

Rózsaág: Dehogy értettem félre az írásod :wink: :) Tudom, hogy nem arra céloztál, hogy esetleg koszosak, igénytelenek lennénk :wink: Sajnálom, hogy ilyet is találtak nálad, de nagyon fontos, hogy tudnak róla!! Egy másik topikon egy patológusnak tanuló lány azt mondta, hogy ez is lehet veszélyes az újszülöttekre, ill. elsősorban koraszülöttekre, beteg újszülöttekre, de nem ijesztgetés miatt írom. Mivel gondolom a leleten neked is megjelölték, hogy milyen antibiotikumokra érzékeny, így a szülésnél kapott antibiotikum hatással lesz a streptora és erre is :wink: Nem lesz semmi baj :wink: Tényleg, erre nem is gondoltam, hogy a kórházban is összeszedhette :o Szerintem tuti, hogy kapott cukrosvizet. Vivinél emlékszem, hogy a nővérke mondta egy reggel, de Nikinél nem rémlik így hirtelen, de szernitem kapott ő is. Meg hát én is próbálkoztam neki vizet és Mecsek teát adni a pocakfájásra, úgyhogy tényleg nem steril már. :o Ó, most látom, hogy a vonalzóban Míra név szerepel :D Szóval kislány :D Gratulálok!!! Nagyon szép nevet választottatok neki!!

Ági: Köszi a Madarász u-i infót. Mi is odatartozunk szerintem (XV. ker.). Utánanézek.

Lilka: Köszi a linket. Sajnos időm még nem volt beleolvasni sem, nemhogy végigolvasni, de mindenképpen megteszem, amilyen hamar csak tudom!!

Ja, a dokinénink nem mondott semmi plusz infót, én már bele is zavarodtam a mondandójába :oops:
lamme
 
 


Lamme!

Küldtem privit!

Kép Kép
rozsaag
 
 


Ági: Végül a Madarászba megyünk. :) Ma telefonáltunk és hétfőn délután már mehetünk is. :)
lamme
 
 


Sziasztok!

Március 8-án megszületett Lili.
Talán emlékeztek, a fiamnál szepszist okozott a Streptococcus 1 hónapos korában.

Természetesen most nagyon félek, nehogy megismétlődjön.

Leírom, hogy zajlottak eddig a dolgok ezzel kapcsolatban, hátha meg tudtok egy kicsit nyugtatni.

A terhesség alatt nem is tudom hányszor végeztek hüvelyváladék tenyésztést, amiből egyszer tenyészett ki a Streptococcus (25. hét körül), akkor kaptam rá antibiotikumot, illetve kétszer E. Coli (még ez is).
Voltam kétszer vizelettenyésztésen, aminek mindig teljesen negatív lett az eredménye.
Szülés előtt egy hétig Aktil Duo-t szedtem, illetve a szülés előtti napon elkezdtem Augmentint szájon át. Közvetlenül a császár előtt vénásan adtak antibiotikumot, illetve még utána is párszor. Aztán "átállítottak" a tablettára és még most is szedem az Augmentint 3*1-et, amíg el nem fogy. (Bár nem tudom, van-e ennek értelme...)

A babánál vettek le fül- és rectumváladékot tenyésztésre, illetve volt 24 órás vérvétel is, mindennek negatív lett az eredménye.
Antibiotikumot nem kapott.

Szerintetek így is előfordulhat h megfertőződött/megfertőződik??

Még vmi. Még terhesen beszéltem a gyerekorvossal a kórházban h mi az eljárás ilyen esetben. Mikor mondtam h nálunk egy hónapos korban okozott problémát, azt mondta h akkor az nem szülés körüli fertőzés, hanem utána kaphatta el, mert a Streptococcus az anyatejbe is átmegy (!!!). És felhívta a figyelmemet a fokozott higiéniára, mintha amiatt lenne Streptom, mert nem fürdök vagy mittudomén.
Én ilyet még nem is hallottam soha! Hogy menne át az anyatejbe?? Sztetek létezik ilyen?

Na, most mennem kell, mert elkezdett sírni.

Bocs h hosszú lettem.
jaya
Budapest
 
 


Honnan tudhatom h hányt és nem bukott??
Az előbb bukott(?) egy akkorát, hogy én még olyat életemben nem láttam...

Hogy lehet átvészelni az első három hónapot???
jaya
Budapest
 
 


Jaya, ezt a telepátiát! Pont ma este jutottál eszembe, hogy mostanában szülsz majd :D

Szerintem Veled mindenképp alaposan jártak el, talán ettől többet nem is kaphattál volna. A babánál is szuper, hogy negatív lett minden eredmény! A többit majd Dokiék. Egyik helyen így szokták, máshol úgy..Zita pl kapott antibiotikumot a negatív eredmény megérkezéséig, de utána leállították. Szerintem az a fontos, hogy időben magkaptad szülés előtt az antibiotikumot, az átjutott a babához is, és hogy Nála csináltak tenyésztést.

Onnan lehet tudni, hogy bukott vagy hányt, hogy--ha láttad persze--, ha csak kifolyt, akkor bukott, ha volt "lökete" akkor hányt. Viszont, azt olvastam és hallottam is, hogy sokszor megtévesztő a bukás mennyisége, sokkal többnek tűnik, mint amennyi valójában. Nem tudom, hogy bizonyos mennyiség felett már mindenképpen hányás-e :roll:

Jaj, az első 3 hónapot? Ez aranyos. Gondolom nem lehet könnyű két picivel :roll: Kitartást kívánok!! És GRATULÁLOK a kislányotokhoz! :D

Kép
ági_bp
 
 


Én még nem hallottam, hogy ez átjutna az anyatejbe :shock: :roll: ahhoz a mi vérünkben kellene lennie, nem?? Hát meglepne, ha egy streptococcust hordozó nőnek a véréből ki lehetne tenyészteni a bacit!! Másképp viszont hogy jutna az anyatejbe? Viszont azt nekem is mondta a gyerekorvos, hogy ha ez a száj-garatüregben jelen van nálunk, mivel ott is gyakori, akkor meg lehet fertőzni a babát. Ezt valahogy jobban el tudom képzelni, mint az anyatejet. A higiéniára meg esetleg arra célozhatott, ami volt már itt téma, hogy ne fürödjünk a babával együtt. Azt gondolom nem feltételezte, hogy wc után nem mosol kezet, nyugi. Bár elhiszem, hogy baromi bosszantó lehetett, ahogy mondta. :twisted:

Kép
ági_bp
 
 


Szia, Ági!

Kösz a gratot! :o)

Az első három hónapot úgy értettem h addig félhetek attól h esetleg megint okoz valamit a Streptococcus!
És minden apróságot tünetnek vélek, mint pl a tegnapi hányás(?).

Szóval most nem arra gondoltam h milyen két picivel.
Főleg h most még semmi különös, a kicsi szinte egész nap alszik. (Aluszékonyság is lehet tünet, nem?!)

Még a nagyobbal sem fürödtem együtt soha, egy ilyen picivel meg még annyira sem jutna eszembe.

És a száj-garatüregben is a B csoportú Streptococcus lehet??
Én úgy tudtam, h az csak a hüvelyben és a végbélben van jelen.
Már nem tudom, mit higgyek, annyi mindent hallottam már.
jaya
Budapest
 
 


Jaya: Gratulálok Lilihez!! :) Sok boldogságot és jó egészséget kívánok nektek!! Nagyon jó hír, hogy negatív lett minden eredménye!!! Szorítok, hogy ne legyen semmi gond!!! Háát, az első három hónap szerintem nagyon rossz. Én is állandóan megijedtem, hogy most másképp sír, most már négy órája alszik, most bukott vagy hányt? :? Aztán amikor eltelt a három hónap kicsit megkönnyebbültem, de aztán rá két-három hétre jött ez a fura "betegsége", akkor megint tiszta ideg lettem, de szerencsére nem a strepto-ról van szó. Nem mintha ez az e.coli sokkal jobb lenne :? Bár két gyerekorvos is kételkedik az eredményben.....Mármint abban, hogy a gyerek általános állapota totál ellentétes a katasztrofális vérképpel és a tenyésztéseredménnyel.... Ma talán kiderül a hasi uh-n....

Ahogy Ági is írta, a hányás az, hogyha sugárban jön ki, akár egy méterre is kilökődik, a bukás pedig csak úgy kifolyik, kibukik. Bár a saját gyerekemnél én sem tudtam eldönteni, mert annyira aggódtam, és féltem, nehogy "félrediagnosztizáljam"....

Strepto az anyatejben???? :shock: Kizárt!!!! Ha így lenne, akkor nem engednék a strepto hordozó anyákat szoptatni!!!! Mindenhol azt olvasom, hogy "csak" és kizárólag terhesség, szülés alatt van lehetősége átjutni a babába!
lamme
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk az uh-ról. Szerencsére minden teljesen tökéletes Nikinél :D
Képzeljétek, a doki megkérdezte, hogy mik is voltak az előzmények, én meg mondtam neki, hogy e.colit találtak a vizeletében. Erre ő megkérdezte, hogy milyen tünetek voltak? Mondom neki egy nap volt 38,6°-os láza. Doki meg kerek szemekkel nézett, hogy biztos, hogy az ő leleteit kaptuk meg???!!! :shock: Ez már a harmadik csodálkozó doki!!! Aztán megkérdezte, hogy milyen mennyiségű volt az e.coli? Mondom neki, hogy 10^5-en. Még jobban kerekedett a szeme, aztán azt mondta, hogy ilyen esetben már kórházban szokták kezelni a gyerekeket!!!!!!!!! Szóval a labor itt nagyon elcseszett valamit!!!! :evil:
Ugye abból nem lesz gond, hogy ezek szerint feleslegesen kapta az antibiotikumot? :o
lamme
 
 


Jaya, bocsi. Tiszta ciki, én nem úgy értettem a 3 hónapot :oops: :oops: persze igazad van, hogy arra gondoltál. :? Én bevallom nem aggódtam annyira ezen, mivel Ő kapott gyógyszert is, de azért teljesen nyugodt sem voltam, mert mikor iszonyúan sírt (ilyen szerencsére ritkán volt) , akkor mindig nagyon megijedtem, hogy tutti nagy baja van. :?
Remélem minden rendben lesz Veletek! Megkérdezhetem, hogy hogy van a kisfiad? Maradt vissza valami tünete a szepszisből?

Lamme, az hogy lehet hogy két különböző vizsgálatot nézzenek el? Úgy értem vagy a vért vagy a vizeletet még "elnézhetik", de mindkettőt?? :shock: Hát kíváncsi vagyok kisül-e mi volt ez. De szerintem a felesleges gyógyszeren ne aggódj! Adj Nikinek 1 hétig normaflore-t, az helyreállítja a bélflórát-azért kérdezd meg ilyen picinek lehet-e már adni, de szerintem igen. Én 1 hónapja adtam Zitának egy hasmenéses betegség után.

Kép
ági_bp
 
 


Ági: Igazad van, elég fura, de valami gikszernek csak kell lennie a leletekkel, ha egymástól függetlenül három orvos is értetlenül áll az eset előtt :? , és szerencsére a gyerek állapota is ellentétes vele. Sajnos kiderülni már biztos nem fog.... Egyébként én már semmin sem lepődnék meg a laborral kapcsolatban, ugyanis ahogy írtam, én mentem el személyesen a központi laborba. Az, hogy lepukkant volt egy dolog, ettől még lehetne tisztességesen dolgozni. De az már eléggé gáz volt, hogy a három laboros nő közül az egyik, azalatt az öt perc alatt, míg ott voltam, három mintát is körbemutogatott a másik kettőnek (kivéve a mintát a tárolótasakjából). A legjobb az volt, amikor hadonászva egy pálcával (szintén kivéve a dobozából), azon sápítozott, hogyan vehettek le ezzel egy epemintát :shock: Ennyit a sterilitásról........ De már a minta leadásával is voltak gondok a rendelőben. Egy db vizeletgyűjtő tasakot kaptunk, amibe tisztességes mennyiséget sikerült gyűjtenünk Nikitől. A felvételes nő kiakadt, hogy két mintára lenne szükség, mert kétféle vizsgálatot kért a háziorvosunk. Aztán megkérdezett engem, hogy melyiket csinálják meg!!!!!!! Mondom talán mindkettőt!!!! Erre azt mondta, hogy jó, akkor vállalom, hogy kettéöntöm? Hát vállalom, vazze :evil: Aztán még rám is szólt, hogy nehogy lecsöpögtessem a tálcát :evil: Szóval ott a rendelő közepén fogtam magam, kinyitottam a kis pisiszacsit és csöpögésmentesen (!) :lol: két pici edénykébe töltöttem. Aztán udvariasan megkérdeztem, hogy a lábamnál lévő szemetesbe dobhatom-e a zacsit. Úgy nézett rám a nő, mintha valami űrkutatással kapcsolatos kérdést tettem volna fel. Valószínűleg én vagyok a hülye, hogy nem volt egyértelmű, hogy egy vizeletmintától szennyezett zacsi kidobásában nem vagyok biztos...... Lehet, hogy én vagyok túl "steril", de szerintem nem így kellene megszabadulni tőle. Na mindegy. Túléltük szerencsére, de szerintem ez nem normális....
Bocsi, hogy így kifakadtam, de nagyon bosszant ez az egész. Egy négyhónapos gyerekkel szórakoznak!!!
lamme
 
 


Ági: Nagy morgolódásomban :oops: :) elfelejtettem írni, hogy kap Normaflore-t, a házi dokink is ajánlotta :) Nagyon ízlik neki :D Én nem kóstoltam, gőzöm sincs, hogy milyen íze van, de neki bejön :D
lamme
 
 


Lamme, a világon semmi íze nincs! Vízben kevered el Neki? Vagy tejcsiben? Én vízben adtam. Morgolódj, ha az esik jól! :wink:

Kép
ági_bp
 
 


Sziasztok!

Jaj lányok!!! Nem jövünk 2 napig és tessék... Egyenlőre annyit írnék, h., a strepto nálam nem volt jelen az anyatejben, letenyésztették. Hogy miért mondta a doki h., nem a szülés közben fertőződött a baba hmmmm..... valószínüleg azért h., magát védje. Egyébként valóban azt írja a szakirodalom h., a késői strepto ferzőzés már nem a szülés körüli fertőzés eredménye, de ezt még a hozzáértők is vitatják. De persze én rosszindulatú vagyok.

Kérem majd Dokit nézzen be.

Lilka
lilka
 
 


Sziasztok!

Lilka: Mire írtad, hogy "jaj, lányok"? :D Nem veszekedtünk :D :D Csak én fakadtam ki a laboron :D :D

Ági: Beleöntöm kortyonként Niki szájába a Normaflore-t, majd szopizik utána. Remélem így is jó. Most vasat is kell szednie néhány hétig, azt kiskanállal kapja, de azt is kivigyorogja a szájából, mint az almát és az őszibarackot, és úgy néz ki, mint egy jóllakott vámpír (olyan sötétvöröses a gyógyszer) :D
lamme
 
 


Lamme! :lol:

Dehogy! Nem, arra írtam! :lol:

Arra írtam, hogy 1. sokat írtatok :lol: 2. nem túl vidámakat :cry: 3. olyan kérdéseket tettetek fel amikre én már nem tudom szakszerűen a választ :oops:

Majd szólok Dokinak Ő a szakszerű :D

Lilka
lilka
 
 


Nekem meg olyan volt ez a "jaj lányok", mintha mi lennénk a kiscsirkék, Lilka meg Doki pedig a tyúkanyó és "tyúkapó"! :wink: :lol: :lol:
Végülis van benne valami! Mindig el vagyunk itt anyátlanodva, ha nem jöttök pár napig :roll:

Kép
ági_bp
 
 


Ági!!!

:lol: :lol:
lilka
 
 


Sziasztok,
Lamme:
5-7 napig adott cefzil meggyógyítja a hugyuti fertőzést. Így nem biztos, hogy a labor volt rossz, lehet hogy kisbabád meggyógyult az UH-os vizsgálatig. A cefzil jó antibiotikum, és nem is öli el el a bélflórát úgy mint pl. az Augmentin. Én szinte mindig azt adom a strepto-n átesett kisfiunknak. Inkább egy felesleges kúra, mint az emaradt kezelés...
Jaya: a Ti esetetekben a szülészorvosod mindent megtett ami ésszerű és megfelel az ellátásnak.
Ha a baba váladékainak tenyésztésében nincs baktérium, a babának nem kell adni antibiotikumot akkor, ha a szülés előtt és alatt volt megelőző antibiotikus kezelés. A szülés után az anyának adott antibiotikum az anyatejjel a babába is kerül, így ő is kap antibiotikumot.
Anyatej: az irodalom leír feltételezett anyatejes fertőződést, de ez valóban csak az anya erős fertőzöttsége esetén lehet jelen.
Torokban a baktérium előfordulhat. Elméletben okozhat fertőzést.
Ugyanakkor a szülés előtt alatt történő fertőződés is kialakukhat később, ha maga a baba válik hordozóvá, a szájában éldegél a strepto, majd később valami hirtelen gyengíti őt, (pl. vírusfertőzés) akkor a strepto hirtelen beteggé tesz.
Egy dolog biztos: Szülés előtt és alatt, ha szükséges utána is meg kell adni a megfelelő kezelést. Ha ezt nem adják meg az nagy baj.
De azért figyelni kell a babát, sajnos már van is tapasztalatod ebben.
Üdv :D és minden jót!
Doki
lilka
 
 


Doki: Köszi szépen a választ. Örülök, hogy egy esetleg felesleges antibiotikumos kezelés nem árt a babának. :) Én úgy olvastam, hogy a hugyúti fertőzés során hegesedés keletkezik (vagy keletkezhet?) a vesén, ezt viszont uh-n látni, nem? Na mindegy. A lényeg, hogy minden rendben van. Meg aztán az egyszeri lázon kívül nem is volt más tünet sem. Amúgy a labor tuti, hogy hibázott azzal, hogy kiöntette velem a steril zacsiból a mintát. Ezt ma egy másik labor bebizonyította, ugyanis reggel vittem az újabb mintát, én automatikusan kiöntöttem, és a laboros nő mondta, hogy nem szabadott volna, mert tenyésztésre csakis sterilen mehet, és a kis pohárkák, amikbe amúgy önteni kell, nem sterilek. Úgyhogy most ott figyel a zacsi Nikin, várjuk, hogy eresszen bele egy adagot, aztán megyünk megint a laborba...... Még egyszer köszi a választ!!!
lamme
 
 


Lamme,
köszi a gratot Neked is!
És örülök h Nikivel már minden rendben van!

Ági,
Balázson nem látszik, hogy lenne bármi baja a szepszis miatt. És nem is mondták sosem, hogy nem fejlődik megfelelően, vagy bármi. Úgyhogy remélem, nem.

Lilka,
hol/hogy lehet anyatej-tenyésztést csináltatni?

Doki,
köszi az infokat, sajna nem túl megnyugtató, amiket írsz.
jaya
Budapest
 
 


Kellemes húsvéti ünnepeket!! :D
lamme
 
 


Kellemes húsvéti ünnepket kívánunk!

Kép
ági_bp
 
 


Sziasztok!
Néhány hete találtam rátok, amikor pozitív lett a GBS szűrésem eredménye. Nagyon aggódtam, mivel első babámat is nagyon gyorsan szültem (akkor negatív volt az eredmény), ezért kezdtem olvasgatni a neten a streptococcus B-ről.
Március 19-én megszületett kisfiam, kórházba érkezés után másfél órával, ezért csak az első antibiotikumot kaptam meg, majd kb. 60-70 perc múlva született meg (burokrepesztést követően kb. 40 perc múlva). 21-én lett meg a tenyésztés eredménye, megelőzésképpen nem kapott antibiotikumot. A fülváladékában sok baktériumot találtak, gyomorváladék negatív, ekkor vért vettek tőle, aminek délutánra lett meg a negatív eredménye (CRP: 1,45 mg/L, htk: 0,57; hgb: 208 g/L; fvs: 13,8 G/L; thr: 244 G/L). Ezért a gyermekorvos nem rendelt el antibiotikumos kezelést. Másik gyermekorvost is megkérdeztem, ő azt mondta, mivel a gyomrában nem találtak baktériumot, későbbiekben sem lehet gond.
Nőgyógyászomnak is említettem, hogy pozitív lett a tenyésztés eredménye, ő csodálkozott, hogy nem adtak a babának antibiotikumot, ajánlotta, hogy azért beszéljek a házi gyermekorvossal is erről. Ő valószínűleg holnap jön megvizsgálni a babámat, nem tudom, fogadjam-e el, ha ő is csak megfigyelést javasol a továbbiakban. Írásaitokból ugyanis azt vettem ki, hogy ha már vannak tünetek, akkor nagy a baj.
Szerintetek mit tegyek?
bobsza
 
 


Szia Bobsza,

Ha a fülváladékban talált sok baktérium streptococcus B, azt feltétlenül meg kell beszélni a gyermekorvossal.

Ha a baba szopik, akkor az anyának is adható antibiotikum injekcióban vagy szájon át, és az átmegy az anyatejjel a babába.

Miután az antibiotikum hatásának kifejtésére csak kb 1 óra volt szüléskor, és a babának volt pozitív tenyésztése, én akkor lennék nyugodt, ha kapna a gyermekem is antibiotikumot.

Kérd a gyermekorvos tanácsát, de azt is mondd el, hogy inkább a kezelést szeretnéd választani. ( Legalább is akkor, ha Te is így érzed).

A klasszikus késői B-csoportu streptococcus fertőzés a babában kialakult baktériumhordozáson alapul. Ilyenkor a babában születés után nem biztos hogy van lényeges laboratóriumi eltérés. Ugyanakkor az antibiotikus kezelés a hordozást csökkenti, megszünteti.
Üdv:
Doki
lilka
 
 


Lamme,

Nem tudjuk, hogy a tégely amibe a vizeletet öntötték steril volt-e.
Ha nem, akkor valóbn nem szabadott volna beleönteni.

A hugyuti fertőzések szerencsére ritkán okoznak hegesedést. Ha mégis, akkor nem a hegesedés, hanem a mögötte kialakult tágulat látható.

Jaya,

A gyermekorvostól kellene kérni a beutalót az anyatej tenyésztésre.

Üdv:
Doki
lilka
 
 


Szia Doki!

Nagyon köszönöm a gyors választ. Teljesen egyetértek veled, én is azt szeretném, ha kapna antibiotikumot, remélem, együttműködő lesz a gyermekorvosunk is.
Abban tudnál még segíteni, hogy hogyan működik ez az antibiotikumos kezelés? Kap a baba x napig antibiotikumot (szájon át v. injekcióban?), és ez védi egészen addig, míg kialakulhat a fertőzés (3 hónap)?
bobsza
 
 


Sziasztok!

Bobsza: Először is gratulálok a kisfiadhoz!! Sok boldogságot és jó egészséget!! Egyetértek Dokival, hogy inkább legyen antibiotikumos kezelés, minthogy gond legyen. Ő szakmailag is meg tudta indokolni :)

Lilka, Doki: Köszi a választ a hegesedéssel kapcsolatban. Biztos, hogy nem volt steril a tégely, amibe átöntették velem, mert az a hagyományos kis vizeletminta tárolására szolgáló tégelyecskék voltak, amiket csak úgy lekapott a nő egy polcról... És ugyanolyanba öntették át a többiekkel az otthonról hozott vizeletet, szóval semmi különbség nem volt. Meg ha steril is lett volna, mennyire maradt volna az, hiszen azt a zacsit össze-vissza fogdostuk itthon, meg ott is (kívülről persze), vezettem ("autós" volt a kezem), ott hozzáértem a székhez, stb., és akkor így kellett szétnyitnom (nem volt egy egyszerű mutatvány) majd kettéöntenem a mintát a többi vizeletminta elhelyezésére szolgáló tálcán...Most már tényleg mindegy, mert nem tudok változtatni a dolgon, de borzasztóan bosszant.... Meg az, hogy nem hallgattam a megérzésemre, mert volt egy hülye megérzésem, hogy ez így nem kóser, de ott és akkor abban a helyzetben nem jutott el az agyamig, hogy mi is lehet a hiba :oops: Nem ostorozom magam, nem hiszem, hogy az én hibám lenne, csak úgy leírtam :wink:

Ági: Neked akartam már írni, hogy higgadtabb fejjel átgondoltam ezt az egész laboros mizériát, és nem rontották el mindkét eredményt (vér, vizelet), "csak" a vizeletet. Legalábbis bízom benne :?
lamme
 
 


Bobsza: szerintem is kérd a gyerekorvost, hogy adjon a babának gyógyszert. Zita a kórházban szájon át kapta az antibiotikumot, kis fecskendővel nyomták be a szájába, Ő pedig elcuppogta.
Szerintem az a lényege, ha most kap antibiotikumot, ahogy Doki imént írta, az estleges hordozást megszünteti, ill. csökkenti. Ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy kap egy kúrát, legyen az 5 vagy 7 nap, a gyerekorvos tudja, s az alatt az idő alatt el kell pusztulniuk az estleges baciknak, amik a babában lehetnek jelenleg.

Lamme, megértem, hogy bosszant, mert a gyermekedért aggódtál, és nem vicc ha hibásak voltak, hanem komoly felelősség!! Ez amit leírtál abszolút nem tűnik sterilnek. Szerintem is gáz. :twisted: de ezt ott az illető nem tudta??Mondjuk én már semmin nem csodálkozom. :? :evil:

Kép
ági_bp
 
 


Lamme, még Neked akartam írni, hogy a pelusozásról írtad, hogy mindig a jó irányba törlitek a popsit. Nos, az én tapasztalatom az, hogy sokszor "magától" odakerül a kaki, tehát még a szeméremrésből is a kakit törlöm kifelé, nemhogy odafelé. :shock: Ez másnál is így van, gondolom. Vagy nem?

Kép
ági_bp
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: