Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Első terhességem előtt, alatt és azóta is magas a vérnyomásom. Az orvosom lebeszél még egy gyerek vállalásáról.

Volt valakinek már hasonló problémája?

Eszter
djeszter (djeszter)
 


Szia Eszter!

Nekem is magas a vernyomasom, es nem a terhesseg hozta ki, hanem a csaladunkban noi agon oroklodik szepen anyarol lanyra. En mar a terhesseg elott is szedtem ra gyogyszert, vegig a terhesseg alatt is es azota is. Semmi problemam nem volt, ill. a vajudas alatt ment fel nagyon magasra (200/120), ezert rabeszeltek az epiduralla ami szepen lehozta.
Nekem senki nem mondta, hogy ne vallaljak megegy gyereket.

Agi
Agi
 


Szia Ági!

Köszi, hogy válaszoltál. Te melyik korházban szültél és kinél?
Én is szedtem gyógyszert, most is szedek. A terhességem rendben volt, csak a szülésnél adodtak komplikációk. Összetett problémák miatt megcsászároztak. Epidurált kaptam én is, de az igazi gondok ott kezdödtek. Borzalmas fájdalmaim voltak. Mikor kinn volt a fiam elaltattak. Itt ugrott nagyon fel a vérnyomásom (240/120). És állítólag még a szülésznőt is felrugtam.
Én azt gondolom, hogy az orvosok rontottak el valamit, csak nem merik bevallani és inkább azt javasolják, hogy felejtsem el a második gyereket.
Én persze nem nyugszom bele, ezért keresek segítséget.

Eszter
djeszter (djeszter)
 

 
 

Szia Eszter!

En nem Mo-on szultem, hanem Kanadaban, es nem csaszarral. Mondjuk meg a vernyomasom mellett volt egyeb komplikacio itt is, mert gerincferdulesem is van, es az epidural csak ideig-oraig hatott. Egy ido utan jobb oldalt megint elkezdtem erezni a fajasokat, es a vegen mar annyi epidural volt bennem mintha csaszaroznanak, es megis ereztem a fajasokat. Viszont a Bence elakadt a medencemben, es kezdett leesni a szivhangja, belekakilt a mehbe, ezert fogo lett a vege. Megsem mondta senki, hogy ne vallaljak megegyet. Szerintem azert kerd ki mas orvos velemenyet is, mert nem biztos, hogy azert mert ez az egy ezt mondta igy is van. Akar menj el harom masikhoz, es ha azok azt mondjak vallald akkor mindjart maskepp allsz a dologhoz.
En egybkent mar 28 eves vagyok, szoval meg a korom is hozzajon az egeszhez a masodik gyereknel, mert nagy valoszinuseg szerint mar 30 folott fogom szulni a masodikat. Ami persze nem egy orulten magas kor, de minden mas mellett azert nem hasznal.
Te mikorra tervezed a kovetkezot? Es mikor szuletett az elso?
Agi
 


Szia Ági!

Én 29 éves vagyok. A fiamat 6 évvel ezelőtt szültem. 1-2 éven belül szeretném ha lenne még egy babám. Szintén a kor miatt nem szeretnék sokat várni, bár tényleg nem vagyunk még öregek.
A barátnőm most ajánlott egy orvost, nála szült 3 és fél hete. Beszélt a dokival, azt mondta, hogy nincs olyan probléma, amit ne lehetne megoldani. Remélem tényleg így van. Néhány héten belül felkeresem az orvost és beszélek vele személyesen is. Most a férjem kéne meggyőznöm. Úgy érzem nem túl lelkes. Talán azért, mert félt.
Neked mennyi idős a gyermeked? És Te mikorra tervezed a következőt? Ő is Kanadában fog születni?
djeszter (djeszter)
 


Szia Eszter!

Szerintem is igy van, hogy olyan orvost kell felkeresned akinek ilyen az allaspontja, hogy "minden megoldhato". Kivancsi vagyok mit mond majd?
A Bence meg csak 9 honapos mult, ugyhogy meg egyelore nem tervezem a masodikat. Ugy szeretnem, hogy durvan 4 ev legyen kozottuk. Lehetseges, hogy meg itt fogom szulni a masodikat is, habar tervezunk hazakoltozni.
En egyebkent meg most is azt a fajta vernyomas gyogyszert szedem amit a terhesseg alatt is, mert ez jol beallt, nem akarok masra valtani aztan meg par ev mulva megint vissza erre. Nem tudom otthon mit adnak terhesseg alatt, ezt ugy hivjak, hogy Methildopa. Kettot szedek belole naponta, csak a terhessegem vegen kellett 3-at szedni. Mit mondjak, rendszeresen elfelejtettem a delit. Meg igy is, hogy kettot szedek, van egy olyan gyogyszer eloszto dobozom mint a nagyimnak, es ha mar nincs benne a gyogyszer akkor bevettem. Mert kulonben total el tudom felejteni, hogy meg bevettem az aznapit. :-))
Agi
 


Szia Eszter!

Manapság már nem kontraindikációja a magas vérnyomás a terhességnek, lehet hogy előző orvosod csak nem szerette a macerát. Tanácsom, hogy keress egy másik orvost, lehetőleg nagy centrumban, klinikán, ahol gyakorlottak az ilyesmiben. Van olyan gyógyszer, ami nem árt a babának!
Sok siert!
Szandra
Szandra
 


Szia Ági!

Én jelenleg napi egy Betaloc-ot szedek. Azért ezt, mert ez a pulzus számot is csökkenti. A terhességem alatt Dopetit-et szedtem, később Corinfart is. Kaptam egy Pipolphen nevü gyógyszert is. Állítólag nyugtató hatású. Hát én roppant nyugodt voltam tőle. Szinte egész nap csak aludtam, és voltak olyan pillanatok, amikor nem nagyon voltam beszámítható.
Jövő héten megyek ahhoz az orvoshoz, akinél szültem. Vele fogom leszedetni a spirált, amit feltett, de aztán vége. Soha többé nem megyek oda! Augusztusban számdékozom ahhoz az orvoshoz menni, akit a barátnőm ajánlott. Egyenlőre csak beszélgatni szeretnék vele. Én is nagyon kiváncsi vagyok, mit fog mondani.

Szia Szandra!

Te hol szültél? Mint már írtam, a barátnőm ajánlott egy orvost. Ő a MÁV korházban dolgozik. Remélem, hogy vele nem lesz ilyen problémám.


Lányok! Köszönöm a biztatást. Már egész megnyugodtam.
djeszter (djeszter)
 


Hello, II Női, a topicban már beszámoltam róla, nem ajánlom.
Szandra
Szandra
 


sziasztok!
nálunk is családi "hagyomány" a magas vérnyomás és gyors pulzus. bár nekem soha nem kellett szednem semmilyen gyogyszert, mert nem olyan mértékü és nem állandoan. elsö kislányommal 38-ik héten császároztak meg 220/110-es vérnyomással. 2 évre rá ismét terhes lettem, de senkitöl sem hallottam, hogy nem kéne. ismét megcsászároztak, hasonloan magas vérnyomás miatt. én is és a gyerekek is teljesen egészségesek. Eszter! mindent bele! Kép
mea
 


Szia mea!

Köszi a biztatást!
Te hol, és kinél szültél?
Nálam a terhesség rendben volt. Sőt túl is hordtam a fiamat 8 nappal, pedig a doki mondta, hogy ha magas lesz a vérnyomásom (gyógyszer ellenére) akkor meginditja a szülést mihelyt lehet. Csak mint irtam a szülés alatt adodtak problémák. Egyre inkább úgy gondolom, hogy az epidurálist rontották el.
djeszter (djeszter)
 


Sziasztok Lányok!

Képzeljétek, voltam a dokinál, akinél szültem a fiamat. Hatalmas változáson ment keresztül. Míg 4 évvel ezelött ellenezte a másik babát, most ő hozta elő, hogy ha akarok, akkor semmi akadálya nincs, maximum altatásban császároz. Ki érti ezt?
Most viszont dilemmában vagyok. Ti mit csinálnátok a helyemben?
Maradhatok a régi dokimnál, aki végül is évek óta ismer, tudja, hogy hogy zajlott az szülésem stb., vagy keressek egy új orvost és kezdjek elölről mindent.
Segítsetek!

Eszter
djeszter (djeszter)
 


Szia Eszter! én szombathelyi vagyok. igen, ez igaz, sok orvos változtatja meg a véleményét az idök mulásával, ezt én is tapasztaltam. az én véleményem az, hogy akkor menj ehez a dokihoz, ha teljesen megbízol benne. csak ez a lényeg! halgass a megérzéseidre! megbízol benne? mi az álltalános vélemény erröl a dokirol? gondold át!
mea
mea
 


Kedves Eszter!
A levelekböl ugy tünik, már nagyon sok jótanácsot adtak magának. Biztosan vállalhat gyermeket, amíg annak belgyógyászati indikácioja nincs. Egy belgyógyász erről sokkal pontosabb választ tud adni. Érdemes a terhesség elött tisztázni a "magas vérnyomást", amihez nem elég egy vérnyomás, hanem a legjobb egy 24-órás készülék, ami egy napon keresztül nézi a vérnyomásását. Bizonyos gyogyszerekkel nem ajánlatos, egyesekkel pedig kontraindikált a terhesség vállalása. Ilyen pl az Ednyt, Renitec, Lotensin stb. Mások, pl, a Betaloc csökkenti a vérnyomást, de a gyermeknél úgyanúgy csökkenti a pulzust is, mint az anyánál. Ez esetleg a később időkben, amikor a szívmüködésést vizsgálják a gyermeknek, akkor problémát okozhat. De egyébként sem biztos, hogy jó a méhen belüli magzatnak, ha a pulzusa nem elegendöen gyors. Tehát olyan gyógyszer szedése mellett szabad csak a gyermekvállalásba belekezdeni, ami a terhesség alatt is adható ilyen pl. a Ca csatorna bénítók pl.Corinfar, Nifedipin, Norvasc stb. Emellé még a késöbbiekben lehet adni Depressant és Dopegytet (methildopa - Kanada). Mindenképpen szorosabb megfigyelést igényel. és javaslom a rendszeres szemfenék vizsgálatok és a 24 órás gyüjtött vizelet fehérje és mikroalbumin meghatározást is. Remélem nem rémitettem el nagyon, tulajdonképpen csak jobban oda kell figyelni magára. Üdvözlettel:dr. Zsirai László
dr. Zsirai Lászl&o
 


Szia Eszter!

Nekem is volt 24 oras merom, az eredmenye erdekes lett. (Ez meg kb 1/2 evvel azelott volt mielott terhes lettem volna) Szoval nappal amig ebren voltam allandoan magas volt minden meres, csak ejszaka amig aludtam ment le normalisra, es abban a pillanatban ahogy felebredtem megint felugrott. Meg most is a methildopat szedem, mert meg szoptatok. Napi kettovel nagyon jol szinten tartja a vernyomasomat.

Szia

Agi
Agi
 


Kedves dr. Zsirai László!

Köszönöm a "levelét".
Szerencsére jól beállított vérnyomásom van. Jelenleg napi 25 mg Betaloc Zok-ot szedek. Magamnak is mérem a vérnyomásom, majdnem minden nap. 130/90 éls 110/55 között mozog. Csináltak már 24 órás monitorozást, rendben volt. Szemfenék vizsgálaton tavaly novemberben voltam, mindent rendben találtak. Idén összel megyek ismét.
A terhességem alatt is rendszeresen csináltak 24 órás monitorozást, és minden rendben jól. Annyi érdekesség volt csak, hogy szabályosan kimutatható volt, hogy mikor megkaptam a monitort, magas volt a vérnyomásom. Ahogy elindultam és közeledtem haza, fokozatosan csökkent. Másnap, mikor vittem vissza, ahogy közeledtem a korházhoz, úgy emelkedetrt a vérnyomásom is. Az akkori háziorvosom azt mondta, hogy fehér köpeny hipertonia. Pedig nem is éreztem magam idegesnek. Igaz azt már észrevettem, szintén egy ilyen monitorozás alkalmával, hogy a legminimálisabb stressz hatására megemelkedik a vérnyomásom.

A havonkénti nőgyógyászati vizsgálatokon is magas értéket mért az orvosom, de később már nem foglalkozott vele, mert tudta, hogy ez csak pillanatnyi állapot.
Egyébként azért szedek Betaloc-ot, mert enélkül a pulzusom is magas lenne.
A kérdésem az lenne, hogy a leírt gyógyszerek közül Ön melyiket javasolná? Terhességem alatt a Dopegyt-et szedtem. Beszéltem erről a Belgyógyászommal, Ő azt mondta, hogy ez egy korszerütlen gyógyszer és nem szívesen írná fel. A Betaloc-ra azt mondta, hogy kárt nem tesz ugyan a babában, de mivel még "összehuzódást csinál" ezért vetélést okozhat.
Akkor most mit szedjek? Pénteken megyek hozzá. Jó lenne addigra tudni valamit. A régi nőgyógyászomhoz nem akarok visszamenni, az újjal pedig még nem találkoztam. Igy nem tudom megkérdezni, hogy ő mit ajánl. Szeretneék még azelőtt mindent tisztázni, hogy jönne a baba.
Az a 24 órás gyüjtött vízelet fehérje és mikroalbumin meghatározás mit jelent, és mi célt szolgál?
Őn szerint létezik, hogy gyógyszeresen befolyásolhatatlan valakinek a vérnyomása? (még ha csak átmenetileg is?)

Köszönöm válaszát.

Djeszter


Szia Ági!

Köszi a Te hozzászolásodat is.
Hogy vagytok?

Djeszter
djeszter
 


DJEszternek,
a magas vérnyomás és gyors pulzus esetében ha gyereket szeretnétek, az én szakorvosom szerint csak az Isoptin és a Trioxazin kombináció a jó, az összes többi gyógyszer sajna ellenjavalt.
Julianna
pojka
 


Szia Julianna!

Köszi. Meglátom mit javasol az orvosom.

Djeszter
djeszter
 


Julianna

Még annyit, hogy neked is hasonló problémád volt?

Djeszter
djeszter
 


Djeszetrnek,
e-mailben szivesen megosztom veled a tapasztalataimat, fiwihut@axelero.hu
Julianna
pojka
 


Sziasztok!
Én négy hete szültem a vérnyomásom a nagyon nagy súlynövekedés miatt felment. kb a 30 héttől nem lehetett kordában tartani a vérnyomásom, addig még kávézgattam is. Ezután kaptam gyógyszert. Rendes hüvelyi úton szültem a vérnyomásom miatt fel sem merült a császár lehetősége. Mikor beértem a szülőszobára a gyógyszerek mellett is magas volt a vérnyomásom, emeltek az adagon és figyeltek rám. És mihamarabb szeretnék mégegy gyerkőcöt. Csak előbb fogyi))))
csirke
 


Szia Csirke!
Mekkora vérnyomásod volt? Mit szedtél rá?
A baba jól fejlődött?
Nekem is felment a vérnyomásom, de elég váratlanul ért! A súlyom nem nőtt extrán, csupán az lehet feltűnő így utólag, hogy eleinte semmi, aztán néhány hét alatt majd' 10 kiló..persze főleg víz.
Szia
Anyaorsi
Névtelen
 


Hali
150-160 között mozgott a vérnyomásom, a per 60-80 között, körül. Először Betalockot majd később corinfart is szedtem. A babám jól fejlődött, hálisten nem volt semmi gond, 4 kg és 58 cm rel született.
csirke
 


Kedves Névtelen!

Nem gyanakodsz a terhességi toxémiára? Tipikus tüneteid vannak szerintem.
andi70
 
 


de-de gyanakodtam!
szerencsére jó kezekbe kerültem, meg is született a babám, már 16 hónapos Kép
anyaorsi
 
 


Kedves Doktorúr!

Az előző terhességem során magas vérnyomással vettek kezelésbe a 34. hét környékén, ui. két alkalommal 140/90-es vérnyomást mértek. Ezek után napi 3x1 Corinfart kaptam. De mielőtt el kezdtem szedni két napig, illetve után minden nap többször mértem a vérnyomásomat egy klinikailag validált, új, tehát úgy gondolom megbízható készülékkel. Ezek mind 120/70 körül voltak. Viszont az orvosoknál mindig magas volt (a saját gépemmel is)

Mellesleg csináltak ABPM-et is, ahol mindaddig jók voltak az értékek, ameddig nem kezdtem bele egész délután tartó sírásomba, amit a dokim egy jó kis beszólása okozott. (de ez most lényegtelen)

A szülés is teljesen probléma mentesen zajlott le, 120/70-es értékekkel.

A kérdésem az lenne, hogy a corinfar mindenképpen csökkenti a vérnyomást? Ui. az orvosom azt mondta, hogy bevétel után jól látható az értékeken a különbség, de én sosem láttam semmi különbséget. Ha bevettem, ha nem, akkor is 120/70 volt a vérnyomásom. Vagy ha nincs szó valódi magas vérnyomásról, akkor hatástalan?

A legvégén még rám erőltették a dopegytet is, mert ugye az orvosoknál továbbra is magas volt a vényomásom, én meg nem mertem ellentmondani. Kép De ettől sem lett alacsoonyabb a vérnyomásom.

Vagy egyszerűen egy jóidőben elkapott magas vérnyomásról van szó, valóban.

Mindezek azért lennénekk érdekesek, mert lassan készülünk a 2. baba vállalására. Mostanában egyébként 100/60 a "szokásos" vérnyomásom.

Köszönöm válaszát

Panni
uran
 
 


Panni, írod, hogy magas vérnyomással kezeltek. Megkérdezhetem, hogy ez mit jelent? Mármint hogy mennyi időre kellett befeküdnöd a kórházba, meg ilyesmi.
Köszi!
Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Szia Liv!

Engem a 34. hét környékén befektettek 2 napra a kórházba, ahol egyik nap azzal ment el, hogy kaptam egy 24 órás vérnyomásmérőt a karomra, ami félóránként nappal és éjjel óránként mérte a vérnyomásom, ill. ha már ott voltam, akkor egy vércukor profilt is csináltak. Mivel az utóbbi eredménye nem volt teljesen tökéletes, emiatt további időt kellett eltöltenem a diabetológia járásával.
A vérnyomásra corinfart kaptam, de ezt írtam, nem vagyok benne biztos, hogy kellett volna. Kép
Aztán a diabetológián mindig magas volt a vérnyomásom (nem taglalom miért, de ha már érezted magad semmibe véve, lealacsonyítva, akkor gondolj vissz erre az érzésre) és ott mondták a dopegytet, és mivel én "buta" féltettem a babámat, inkább beszedegettem (ez azt hiszem 2x1/4 volt, de erre nem esküdnék meg)

Hát ennyi. Ja és vettünk itthonra vérnyomásmérőt, és azzal mértem nappi 3 alkalommal a vérnyomásom.

Ja és sószegény étrend.

Ennyi.


Ja végül a kiírt napon megindult a szülés, és tökéletes vérnyomás értékekkel, és minden kompilkáció nélkül, természetes úton megszületett Misike fiam.

Amit mondanak, hogy érdemes az EDA-t kérni magas vérnyomás esetén, mert az kicsit csökkenti azt.

Ja és sok magnézium, kálcium és kálium szedése. Előbbiek kaphatóak gyógyszertárban, utolsón pedig ha jól tudom a banán segíthet.

Ha van még kérdésed, írj!

Panni
uran
 
 


Panni, bemásolom ide, amit az őszi babák topikba írtam. Kérlek, írd meg ezzel kapcsolatban a véleményed. Köszi!
"Miután tegnap este 144/80-as, majd 142/89-es vérnyomást mértem, ma reggel pedig először 137/92-t, utána 149/94-et, bementünk az ügyeletre.
Megmérték a vérnyomásom, 157, másodszor pedig - másfél óra múlva - 149/95. Nem tartottak benn, de hajszálon múlott. Elképzelhető, hogy azért, mert nem volt szabad hely. Mindegy, a lényeg, hogy hazaengedtek.
Felírt az ügyeletes orvos egy Corinfar nevű gyógyszert, hogy ezt szedjem, írjam a napi vérnyomást, folyadékbevitelt, -kiadást, súlyt, és szerdán menjek vissza laborra és uh-ra. Vizelet negatív. Szerintük toxémia lesz, mert mindkét lábon ödéma látható, plusz, ugye, a magas vérnyomás. Kiváltottuk a gyógyszert, többek között az áll benne: terhesség előtt tilos szedni, fejlődési rendellenességeket okozhat.
Felhívtam a saját orvosom (nem volt egyszerű elérni - szabadságon van -, de sikerült), mondtam neki, hogy én ezt a gyógyszert nem akarom beszedni. Azt mondta, ezt szokták felírni, de ha aggályaim vannak, akkor szedjem a Dopegyt nevű gyógyszert, írassam fel a körzeti orvossal, szedjem a hétvégén, aztán hétfőn menjek vissza egy másik orvoshoz, ne a mai ügyeleteshez, hanem az ő helyettesítőjéhez.
Irány az ügyeletes körzeti orvos. Ő mit mond? Corinfar: kifejezettesen tilos szedni terhesség alatt. Dopegyt: kicsit furcsán néztek rám. Most fogják kivonni a forgalomból, elavult, ráadásul nagyon erős (magasabb vérnyomás esetén indokolt), és ödémát okoz (!!!).
Patthelyzet. Most mit csináljak? Itthon délben 128/85 volt a vérnyomásom, utána az ügyeletes körzetinél 145/95. Teljesen tanácstalan vagyok. Szedjek gyógyszert, vagy ne? Mi számít magas vérnyomásnak? Valaki azt mondja, a 130 már magas, mások szerint a 140-142 még belefér. Merjem szedni ezeket a gyógyszereket? Egyáltalán szükség van rájuk? A három orvos közül melyiknek higgyek? (Vagy majd a negyediknek hétfőn.) Az egyik orvos szerint lehet, hogy be kell feküdnöm, a másik szerint nem.
Teljesen tanácstalan vagyok, fogalmam sincs, mit csináljak."
Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Liv!
Bár nem engem kérdeztél, megírhatom a véleményemet?
anyaorsi
 
 


Anyaorsi, kíváncsian és köszönettel várom!
És hozzá újabb kérdéseim is lennének: magas vérnyomás - enyhe toxémia, ilyenkor a gyógyszer nemcsak tüneti kezelés, megoldja a valódi problémát?
És ha mellette (Dopegyt) mellékhatásként ödéma lép fel?
Ugye, nem eshet baja a babámnak???
Kérlek, nyugtassatok meg!
Az előbb - itthon - 151/82 volt a vérnyomásom. Nagyon aggódom.
Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Szia Liv!

Előszöris a magas vérnyomás maga okozhat problémát a babának. Magas véryomásnak azt nevezzük ha többször 140/90 fölé esik a mért érték, nyugalmi helyzetben. (Bármelyik is főlé megy az rossz), vagy ha aszokottnál bármelyik érték 30-cal nő. Tehát ha eddig 90/50 volt az ember vérnyomása, most meg hirtelen 120/50, akkor az sem jó.) A rosszabbik az, ha a 90 megy föl, legalábbis a babának. A gond az, hogy a méhlepényben apró erek vannak, és ha a te vérnyomásod magas, az a méhlepény ereiben nagyon nagy nyomást okoz, és leválhat. Azt nem írod, hogy eddig méregetted-e a vérnyomásod, mikor voltál utoljára kontrollon amiko rmég jó értékeket mértek, de mindenestre az jó jel, hogy a vizelet negatív. Valszeg nem olyan régi ez a probléma. tehát időben elkaptátok, és megkezdhetitek időben a kezelést. Ez jó!!!

Az egészet a terhesség alatti hormonváltozások okozzák. Sajna mást nem tudnak tenni, mint hogy tünetileg kezelik.

Az ödéma a magas vérnyomás miatt alakul ki, tehát az már okozat. Ha jól tudom. Ezen segíthetsz, ha csökkented a só és cukor bevitelt. ui. mindkettő megköti a vizet.
NE csökkentsd a folyadék bevitelt a véleményem szerint, és az újabb orvosi vélemények szerint, mert akkor a szervezet logikusan úgy reagálja ezt le, hogy úristen nem kapok vizet, hamar gyorsan még jobban elraktározom. Csak amennyi jól esik. NE SZEDJ Vízhajtó hatású gyógyszert, teát, .... plusszba annak érdekében, hogy csökkents az ödémát. Nem szabad terhesség alatt.


Nyugodj meg. Tudom nehéz. Én is jártam ebben a cipóben. Ha 5-tel feljebb ment a vérnyomásom, már paráztam, és persze ettől 10-zel feljebb ment, na akkor a párom megmondta a magáét, megnyugtatott, és mindjárt jobb lett. Tehát fő a nyugalom.

Kezelések:
Ezeket már írtam. Na szegény diéta (ne sózz semmit plusszba, próbálj minél kevesebbet enni füstölt, erősen sózott kajákból) Amennyi a sajtokban, kenyérben, stb. van, az elég. Ne sózd a paradicsomot, a zöldségeket, próbáld az íz hiányt mindenféle fűszerekkel pótolni)

Kálcium, magnézium, kálium. Ezeket írtam. Kálcium mindenképpen jó, hiszen kell a baba csontjainak, a tieidnek, stb. Napi 2 calcium sandoz nyugodtan lecsúszhat.
Magnéziumot a 36. hétig ildomos csak szedni, mert utána hátráltathatja a születést állítólag. De a magne B6 napi 3x2 bátran mehet.
Káliumot csak természetes úton fogod tudni bevinni.

Van egy komplex tabletta ami kálciumot és magnéziumot, ill. D vitamint tartalmaz. A mi kalkulációnk szerint olcsóbb mint a fentiek. Neve: Osteocare.

GYógyszerek:

Persze hogy a szülész-nőgyógyászok a régi gyógyszereket alkalmazzák. Attól, hogy régi nem biztos, hogy rossz. Viszont kipróbált, látták már rengeteg terhesség esetén, hogy nem okozott problémát. Tehát bátran adják. Nekem is ezt adták, az egyik barátnőmnek is ezeket adták.

A corinfar esetében: Valóban okozhat rendellenességeket, ha a terhesség első időszakában szedik, merthogy a rendellenességek ekkor alakulnak ki, utána már csak nő a baba, ill. ami még fontosabb, ha nagy dózisban. A 3x1 viszont még nem nagy dózis.
Egyébként a corinfar hatását nekem úgy magyarázta az orvosom, hogy tágítja az ereket és ezáltal csökkenti a vérnyomást. GYors hatású, tehát hirtelen felszökő vérnyomás esetén egyet bekapni és nyelv alatt hagyni elolvadni.

A dopegyt is szokvány gyógyszer terhesek részére. Attól hogy régi, még működhet. Még egyszer hangsúlyozom, lehet, hogy egy gyógyszer új, de azt még nem próbálták ki több ezer kismamán. Én nem lennék kisérleti nyúl inkább.

Nekem azt hiszem 2X1/2 volt az ajánlott adag, ennél kevesebbet szedtem, ha jól emlékszem. De a barátnőm szedte ezt is.

Sajna ha toxémia, akkor ezek az értékek csak rosszabbak lesznek. Legalábbis ez várható. A cél, lehető leghosszabb ideig való lennt tartása az értékeknek. A végén sajna (nem tudom hanyadik héten jársz) van esélye a kórházi bennfekvésnek.
Illetve, ha kezelhetetlenné válik a magas vérnyomás, akkor sajna azonnali császár a baba és a mama érdekében. De eddig nem hiszem, hogy el fogsz jutni. Nem gyakori, hogy idáig el jut az ember, de benne van a pakliban.

Jó hír, hogy a toxémia ritkán fordul elő 2. terhesség esetében. Kép

Én azt mondanám, hogy terhesség esetén inkább bízz a nőgyógyászodban, mint a körzetiben!!!!!
Furán állok az előtt, hogy a nőgyógyászod nem állt ki a corinfar mellett, mert ezzel szerintem felesleges zűrt kavart benned, de ez már megtörtént.

Esetleg utána lehet nézni a homeopátiának. Még ez egy irányvonal.

Ja a hús fogyasztás csökkentése is csökkenti a vérnyomást elvileg.

Na ennyit udtam írni. Szívesen segítek, ha tudok. Írj, hogy mi van veled.

Néhány kérdés még:
Hol szülsz majd?
Hányadik héten vagy?
Hogy van a babócád? Izeg mozog, rugdos? Mert akkor boldog odabenn. És légy te is az. nemsokára egy helyes kismanót fogsz a kezedben tartani. Aki szép, és EGÉSZSÉGES lesz. Kép

Panni

u.i. Nagyon megnyugtatni nem tudlak. A vérnyomásod az magas. Hogy ez toxémia, vagy terhesség alatt kialakuló magas vérnyomás, ez egyelőre kérdéses. Eshet baja a babádnak, de ha odafigyelsz, méred a vérnyomásod, és kezeled a problémát, akko rnem lesz baj. Baj úgy tudom akkor jelentkezhet a babánál, ha 170, 180 fölé megy a vérnyomásod. Szerencsére ez még nálad nem áll fenn.

Fel a fejjel.

Terheléses vércukron mikor voltál utoljára?????
uran
 
 


Liv:
Uran már majdnem mindent leírt, egyet ha jól olvastam nem...
PIHENÉS, fekvés lehetőleg oldalt...
mert egyes nézetek szerint a lepény rossz keringése ördögi körként fenntartja a magas vérnyomást...
Táppénzen vagy?? dolgozol?? Most mindenképpen pihenned kéne...
magas vérnyomás (vagy bármi más miatt) meszesedik a lepény, a meszes lepény rossz keringést okoz a babánál, a helyzet saját magát súlyosbítja...
Nem csak a lepényleválás fordulhat elő, sok más is, amit mind a szülészorvosod feladata megítélni és megelőzni!... NEM a háziorvosé, hanem a szülészé...
Én Corinfart kaptam a kiugró vérnyomásomra (három szemet egyszerre) és mások Dopegytet tartósan, nem kismamának valóban van jobb, de várandósan, ahogy Uran is írja, nincs helye a kisérletezésnek...

A befektetéstől ne félj. Hidd el a biztonság az első, és vannak olyan helyzetek amikor mindketten a kórházban vagytok jó kezekben.
Utólag nézve semmi kényelmi szempont nem számít ha az egészségetekről van szó...
Kórház? a cél érdekében azt a pár hetet féllábon is ;)
ha az orvosod úgy ítéli.
Bár van toxémiás kismama ismerősöm aki már szült, időben, as 170/100 vérnyomikkal sem fektették be...de van is olyan... aki....
de ez nem a rémtopik Kép
anyaorsi
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat!
A Kútvölgyiben fogok szülni, 31,5 hetes vagyok, és a baba sokat rugdos, ficánkol, mocorog. Kép
Tegnap este óta szedem a Dopegytet, de nem tudom, mennyi idő alatt kell hatnia. Bevettem tegnap este, ma reggel és ma este. A vérnyomásom: ma reggel 151/89, később 140/92, este 163/99 (!), később 147/94. Ha nem megy lejjebb holnapra, irány a kórház.
Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Szia Liv!
nem terheseknél tudom, hogy időt kell hagyni a beállításra, az adagot kétnaponta, a hatás függvényében kell emelni. (nem terhesen fontos a fokozatosság)
NEM TUDOM kismamáknál meddig lehet várni, egy kismama 163/99 értéke komolyabban értékelendő mint egy krónikus magas vérnoymásos beteg hasonló értéke, hiszen egy kisbaba lakik odabenn akinek a megfelelő vérellátása nem szenvedhet csorbát .....
Talán ezért is javasolták inkább a Corinfart, az azonnal hat.
tényleg ellenjavallt terhesség alatt, de van amikor az okozott veszélyeket felülmúlja a védő hatás....
Fejlődési rendellenességeket már nem okozhat, az csak az első harmadban alakulhat ki, később magzati betegséget, fötopátiát okozhatna, erre azonban nincs bizonyíték.

163/99, különösen automata elektromos vérnyomásmérővel már szerintem nem otthoni kezelésre való. Higanyossal alighanem magasabb ez az érték...
Ha én lennék Te, felhívnám a kórházat, megkérdezném a szülésznőt, vagy az ügyeletest.
Higgy neki, ez a szakmája, ha befekvést javasol, akkor feküdj be (lásd előző irományomat) ha Corinfart ír fel, szedd be....
És NAGYON drukkkolok, vigyázz magatokra!!!
anyaorsi
 
 


Anyaorsi, ma reggel lejjebb ment (150/95 körülire), felhívtam az orvost, ma 3x1 Dopegytet kell szednem, azt mondta, szerinte ez holnapra nagyjából normalizálja a vérnyomásom, és reggel találkozunk a kórházban: labor stb.
Üdv., Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Szia Liv!

Egyetértek Anyaorsival. Ezt a vérnyomás gondot komolyan kell venni. Én is bevenném a Corinfart a helyedben, mert mint ő is és én is mondtam fejlődési rendellenességet már nem okozhat, és valóban gyorsabban hat. Mondhatni azonnal.
Bár most már jó lesz holnap megbeszélni a dokival a dolgot. Remélem, hogy ő tud neked megnyugtatót mondani.

A Kútvölgyi jó kórház. Az orvosai is jók. Bízz bennük!!! Jót akarnak neked és babádnak, és nekik van tapasztalatuk. Már nem egy babát láttak megszületni, ellenben én még csak egyet. És szerintem Anyaorsi sem látott sokkal többet.

Hallgass rájuk, és vedd komolyan a dolgot. Ezek a vérnyomások már veszélyesek kezdenek lenni. Főleg az a 160/100 körüli.

Vigyázz magatokra, és számolj majd be mit mondott a doki.

Drukkolunk Panni

u.i. a 32 hetes terhesség már jó. Ekkora babát már akármelyik koraszülött osztály fogadni tud, ha jól tudom, és kórházi bennfekvésnél tudják a babab tüdejét gyógyszeresen erősíteni, ha úgy látják, hogy nem fogják tudni uralni a vérnyomásod. Úgyhogy NE izgasd magad. Remélhetőleg sikerül elkapni a frakkját a vérnyomásodat, de ha nem, akkor is egészséges babád lesz. Drukk-drukk Kép

Panni
uran
 
 


Sziasztok!

A Dopegyt sajna nem vitte le a vérnyomásom. 1/2 9-re megyek az orvoshoz.

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Liv: drukkolok Nektek !!!
Kép
anyaorsi
 
 


Szia Liv!

Miújság, mit mondott a doki?

Panni
uran
 
 


Liv!
A Dopegyt nem elegendő napi 3x, mert a hatása csak 6 óráig tart (nem este 6ig!), és 3x6 csak 18, a nap pedig 24 órából áll. Ezért a Dopegytet 4x kell szedni naponta. Ha az ellenőrzés szerint még nem elég a kezdő 4x0,5 tbl ról napi 4x2 tablettáig lehet emelni, tovább nem érdemes, akkor másik vérnyomácsökkentőt (un. Kalcium csatorna gátlót) kell hozzáadni (nemcseréni, hanem plusz.
Vizhajtó tilos! mert veszélyes.
Az ellenőrzés helyes módja viszont nem a vérnyomás mérés !!!! (mert az maga is emeli a vérnyomást, ezt ugy hívjuk: fehér köpeny hatás), hanem az un. ABPM (azaz egész napos folyamatos otthoni mérés). Erre adnak egy készüléket, mely 10-15 percenként megméri a vérnyomásodat, otthon, és az összesen 80 mérésből lehet korrekt véleményt mondani. Egy-egy magasabb érték (fehér köpeny = parázás) miatt ugyanis nem szabad emelni az adagot. A cél egyébként sem az, hogy nagyon levigyük, mert az is lehet veszélyes.

Bocs közbe kotyogok.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!
Már megszületett Liv babája az I. Nőin, korábban.
jól vannak, otthon vannak Kép
anyaorsi
 
 


Szia Gyuri!

Örülök annak amit írtál, mert én is így gondoltam volna. CSak elrettentésül nekem a köv. kezelésem volt "magas vérnyomás miatt"
Kétszer magas vérnyomást mértek a terhes rendelésen (140/90 ill. 150/90) ezek után corinfar. Semmi ABPM vagy egyéb.
Mi vettünk erre itthonra vérnyomásmérőt, és se előtte sem utána nem votl magas a vérnyomásom. Semmi változást nem tapasztaltam a corinfar hatására.
Ezek utén a kórházban tettek fel ABPM-et és bennfekvés mellett mérték egész nap az értékeket. Mind jó volt. De azért volt aki megkérdezte a viziten, hogy azért nem kellene felírni azt a dopegytet. ??????? Kép
Ezek után én otthon folyamatosan napi 3-4 alkalommal mértem a vérnyomásom mind jó volt.
Majd mivel az orvosoknál megint magas volt a vérnyomásom, és hiába mondta, hogy otthon jó, azért még biztos ami sicher alapon felírtak 2x1 dopegytet.
Tehát csak 3 esetben cselekedtek pont ellentétesen az általad írottakkal.

Nem értem én az orvosokat....

Üdv
Panni
uran
 
 


Sziasztok!
Anyaorsi, ahogy kérted, röviden leírom, mi volt, ha részletek is érdekelnek, majd kérdezz, szívesen válaszolok.
Aug. 24-től 5 nap a Kútvölgyiben, kezdetben csak Dopegyt, később 3x1 Dopegyt + 3x1 Corinfar, utána még + 3x1 Depressan. A vérnyomásom nem állt be, a laborleletek romlottak, így átszállítottak az I. nőgyógyászati klinikára. 4x1 Dopegyt + 4x1 Corinfar. (Asszem... Már olyan rég volt...) (A Dopegyt különben nekem egyáltalán nem hatott, csak a Corinfar.)
Ott beállt a vérnyomásom, a laborleleteim is rendben voltak, a 24 órás vizeletfehérje 5,31 volt, ami nem kevés, de mondták, hogy ezzel még kihúzhatom kb. 3 hétig.
Állandóan kérdezték, nincsenek-e szubjektív tünetek: fejfájás, szikralátás vagy gyomortájéki-mellkasi fájdalom. Nem volt. Egy darabig. Egyszercsak lett: gyomortájéki fájdalom. Akkor azt mondták az orvosok meg a nővérek, hogy savprobléma. Savlekötő gyógyszer, megfigyelés a szülőszobán, magnéziumos infúzió, semmi hatás. 2,5 nap után nem bírtam, akkora volt a fájdalom. Illetve bírtam volna még pár napig, de nagyon-nagyon fájt. De továbbra is kitartottak amellett, hogy savprobléma, mert ha ez az a bizonyos ilyenkor szokásos szubjektív tünet lenne, felmenne mellette a vérnyomásom. Viszont nem hatott se a magnéziumos, se a savlekötő, se a fájdalomcsillapító infúzió. A szülésznők (mert a szülőszobán voltam megfigyelésen) kicsit lekezelőek voltak, azt hitték, hisztizek. Azt mondták: ennek a babának még benn kell maradnia. Mi azért vagyunk, hogy segítsünk, de akkor maga is segítsen nekünk.
Gondoltam, köszi - hogyan? Eszméletlenül fájt, nem tudom, mi, a gyomrom, vagy valóban ilyenkor szokásos módon a máj okozta?
Aztán egyszercsak a szülésznő nem ironizált tovább, mert felment a vérnyomásom (a gyógyszerek, infúziók ellenére) 170/110-re. Hamarosan jött két orvos, és mondták, hogy úgy döntöttek, ennek a babának meg kell születnie, mert 3-4 hét számítana neki odabenn, de 1-2 nap nem, azt pedig látják, hogy rosszul vagyok, és hogy sokáig ezzel a fájdalommal nem lehet ellenni. Mindkét orvos, hála Istennek, komolyan vett, így egy órán belül megszületett a kisfiam. Mint kiderült, jó, hogy így történt, mert fertőzés volt a magzatvízben, így odabenn valószínűleg nem fejlődött volna már tovább.
Utána egy hét intenzív (antibiotikumok, lélegeztetőgép, infúzió), másfél hét Péterfy. Hála Istennek, hamar meggyógyult, így összesen 2,5 hét után hazajöhetett velünk. Most itthon van, eszik, növekszik, hízik, jól vagyunk!
Röviden ennyi; ha kérdés van, szívesen írok minderről bővebben.
De most szaladok a kisfiamhoz.
Üdv., Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Sziasztok!

Remélem tudtok nekem segíteni...Babaelőkészületben vagyunk, így (részben a cukorbetegség miatt is) csináltak egy 24 órás vérnyomásmérést.
Egy-két rémadat az eredményekből:
Vérnyomás:
Maximum 157/127 ehhez 106-os pulzus.
Minimum: 98/50 ehhez 103-as pulzus.
Amúgy a pulzusom egész nap 90 és 115 között mozgott...
A legjellemzőbb, hogy az esti és éjszakai adatok a magasak.

A kardiológus esti 2,5 mg Normodipine-t írt fel, majd 2 hét múlva köntröll 24 órás vérnyomásmérés lesz...

A kérdésem a következő: e mellett a gyógyszer mellett lehet-e babát vállalni, illetve kihordani? Vagy majd előtte át kell állni valami másra??

Ha tudtok, légyszi segítsetek, mert teljesen tanácstalan vagyok...
Kép
Köszi
Ági
aszemenyei
 
 


Szia Ági!

Abszolult laikusként (azaz nem teljesen, mert én nekem is voltak gondjaim mind a vércukorral mind a vérnyomásommal a terhességem végén) Azt mondanám, hogy mond el az orvosaidnak, hogy nemsokára babát szeretnél , és ezért szeretnéd, ha egyből úgy állítanának be, gyógyszer szempontból, ahogyan az jó lesz. De aztán lehet, hogy azt mondják, hogy majd ha terhes leszel, akko rfoglalkoznak a témával. Bár nekem ez kicsit későinek tűnik. De ők tudják.

Amit terhesség alatt szoktak adni: corinfar, dopegyt. Legalábbis én és néhány társam ezt kapta.

Remélem segítettem valamicskét.

Ja a magas vérnyomás természetes úton való csökkentési lehetőségeiről azt hiszem írtam korábban. Remélem megtalálod. (aug. 20-i írás)

Pusz
Panni
uran
 
 


Csak egy kis kiegészítés ahhoz, hogy még milyen gyógyszert szoktak adni magas vérnyomásra terhesség alatt: pl. Betaloc, Depressan.
Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Szia Liv! Kép Kép

Köszi a választ, lehet még egy-két kérdésem? Pénteken hajnalban írtama akövetkezőket, de úgy látom nem jelent meg, úgyhogy bemásolom ide:
Jó reggelt kedves Doktor Úr, kedves válaszolni tudók!

Nem hagynak nyugodni a következő kérdések:

1. Milyen hatással lehet (van) a terhességre és ezáltal a babára, a terhesség lefolyására a magas vérnyomás? Kép
2. Milyen hatással van a terhesség a magas vérnyomás alakulására? Egyáltalán: a terhesség folyamán mi az általános trend a vérnyomás alakulására? Kép
3. A magas pulzusszám nem okozhat-e gondot? Illetve mit jelent a következő: "lejjebb tudjuk vinni, de az a babára nézve nem jó"? Kép

Lehet, hogy ezekre a kérdésejre magamtól is illene tudnom a válaszokat, de meg kell, hogy valljam: NEM TUDOM...

Előre is köszönöm, ha vaéaki válaszolna ezekre a talán "csacska", de számomra mégis fontos kérdésekre!

Szóval szerintd mik a válaszok?
Ági Kép
aszemenyei
 
 


Szia Liv!

Köszi a választ, lehet még egy-két kérdésem? Pénteken hajnalban írtama akövetkezőket, de úgy látom nem jelent meg, úgyhogy bemásolom ide:
Jó reggelt kedves Doktor Úr, kedves válaszolni tudók!

Nem hagynak nyugodni a következő kérdések:

1. Milyen hatással lehet (van) a terhességre és ezáltal a babára, a terhesség lefolyására a magas vérnyomás?
2. Milyen hatással van a terhesség a magas vérnyomás alakulására? Egyáltalán: a terhesség folyamán mi az általános trend a vérnyomás alakulására?
3. A magas pulzusszám nem okozhat-e gondot? Illetve mit jelent a következő: "lejjebb tudjuk vinni, de az a babára nézve nem jó"?

Lehet, hogy ezekre a kérdésejre magamtól is illene tudnom a válaszokat, de meg kell, hogy valljam: NEM TUDOM...

Előre is köszönöm, ha vaéaki válaszolna ezekre a talán "csacska", de számomra mégis fontos kérdésekre!

Szóval szerintd mik a válaszok?
Ági
aszemenyei
 
 


Bocs, ez kétszer ment....
Ez a számítógép átka...
Kép Kép

Ági
aszemenyei
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: