Új privát üzeneted érkezett!

Filozofiában egyetértünk. Minden ember és tevékenység fontos, van akinek éppen a legfontosabb.

Vizesedés. Normális jelenség a terhesség alatt! Emiatt kezelést nem igényel, sőt a vizhajtók ártalmasak, adásuk tilos! Viszont fontos jel, mert előre jelezhetik a magas vérnyomást, ami viszont már baj. Tehát: vizesedés (oedema) esetén gyakran kell vérnyomást mérni és vizeletet fehérje ürítésre.
gyuri
Szeged
 
 


Szia Lilló,

a 7 hét az már nagyon közel van neked! Hogy mit szeretnénk? Teljesen mindegy, csak egészséges legyen, bár mindenki ezt mondja de komolyan gondolom.
A vérnyomásod tényleg példaértékű, nem is szedtél rá gyógyszert a terhesség alatt?
Azt hiszem, nálam is örökletes a hajlam, apai ágon egész fiataloknál is volt, de most valóban jó alacsony, mióta terhes vagyok (kopp-kopp).

Üdv,
Doodle
doodle
 
 


Gyuri, Uran, Igili: Köszönöm a válaszokat vízhajtó ügyében.

Doodle! De szedek, 3*1 Dopegytet naponta, eleinte csak 2*0,5-öt, aztán a folyamatosan emeltük, és ez a 3*1 bevált. Hát nagyon remélem, hogy mostmár nem lesz semmi gáz ebben a pár hétben, és egészséges, normális súlyú Babát tudok szülni, és nem kell császározni sem.
A gyerek nemével kapcsolatban meg teljesen igazad van, annyira mindegy, hogy milyen a neme, csak egészséges legyen. Ez nem közhely, ahogy megtudtam Babánk lesz, mindegy volt hogy minek születik, egy dologért drukkolok, hogy egészséges legyen. Kép

Szép napot Nektek!
Lilló

lilló
 
 

 
 

Lilló,
nagyon szurkolok, hogy minden rendben menjen. Hol fogsz szülni és kb. mikor?

Üdv,
Doodle
doodle
 
 


Doodle: A SOTE2-n, és nagyon úgy néz ki, hogy április közepén meglesz a Baba. Hétvégén elindult lefelé, látványosan lejjebb csúszott a pocim. Ezáltal a légzés mostmár könnyebb,a járás nehezebb Kép
Szia!
Lilló

lilló
 
 



Lilló!
A legjobb helyen szülsz majd! Remélem minden rendben van!
Doodle!
Mi újság? Minden rendben?
igili
 
 


Sziasztok,
minden a legnagyobb rendben, kopp-kopp. Vérnyomásom kellemesen alacsony, igyekszem nem aggódni rajta, hogy ne legyen magas, mert aztán attól lesz az. Érdekes a természet, hogy helyrerakja a dolgokat a kellő időben. Csak maradjon is így. Teljesen jól érzem magam.
Lilló, az Istvánban fogok szülni, azt hiszem. De ez még változhat. Neked nagyon szurkolok!
Üdv Igilinek is!
Doodle
doodle
 
 


Kedves Gyuri!
Azt szeretném kérdezni, hogy amennyiben az első terhességemnél toxémiás voltam, és a Kisfiam a 33. héten született császárral, a 2. terhességnél alapból veszélyeztetett terhes leszek, ajánlott a minél több fekvés, pihenés stb., vagy lehet ugyanúgy dolgozni (napi x órában munkahelyen), utazgatni oda-vissza napi több órát, tehát terhelni magam, mint normál esetben?

Köszönöm előre is a válaszod.

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Sziasztok Doodle, Igili, többiek!

Én is úgy érzem, hogy a lehető legjobb helyen fogok szülni, erről volt időm meggyőződni az elmúlt egy hétben, ugyanis (péntektől péntekig) a klinika vendégszeretetét élveztem. Történt ugyanis, hogy múlt pénteken bementem ctg-re, és utána megmérték a vérnyomásomat. A hölgy nem akart hinni a szemének, kérdezte, hogy találkozom-e a dokimmal, vagy kinek mutatom meg az eredményt, mondtam, hogy a szülésznőmmel találkozom, átkísért hozzá. A szülésznő is megmérte a vérnyomásomat, 205/125lett (előtte nap a védőnő még 140/80-at mért). Azonnal bent is fogtak. Még jó, hogy a kórházi cuccom össze volt pakolva, így a férjemnek csak haza kellett ugrania érte. Nemsokára ott volt a dokim is, a szülésznőm felhívta. Délután négyig feküdtem a szülőszobán, addig kaptam infúziót, meg gyógyszereket, aztán mivel lement normális értékre, felmehettem a terhes pathologiára. Elég nehezen akart beállni egy normális értékre a vérnyomásom, ingadozott rendesen, szerda-csütörtökre mutatott egy egyenletesebb, alacsonyabb képet. Most hazaengedtek hétvégére, de hétfőn mennem kell vissza Kép
Szerencsére a Babával minden rendben van, az UH szerint szépen növöget, egy héttel nagyobb is a koránál, a ctg-im is szuperek. Remélem így is marad, még legalább 1,5hétig, aztán már túl leszünk a 37. héten, és akár meg is születhet.

A Klinikán mind a nővérek, mind az orvosok nagyon rendesek voltak, a saját dokim pedig egyenesen szuper, nagyon örülök, hogy Õt választottam. Mostmár tényleg nem értem azokat a horror sztorikat, amiket egyesek a Klinikákról mesélnek. Jó, hát a környezet meg a körülmények nem éppen egy Hotel Hilton, de ez nem az ott dolgozók hibája. Az ott dolgozók ezt valamelyest ellensúlyozzák a szakértelmükkel és az odafigyelésükkel.

Remélem Veletek minden rendben van, jó egészséget Mindenkinek! Amint hazaengednek jelentkezem.

Lilló

lilló
 
 


Liv!
Szerintem tudod aválaszt, hiszen itt már sokszor előkerült. Nem tőled függ, hogy kialakul-e ismét a toxémia. Ha kialakul is általában enyébb mint először. Szerintem nem kötelező a betegállomány, vagy veszélyeztett terhesség, de gyakori ellenőrzés isgen. Normál életvitel folytatható, a túlzásokat kerülni kell.
gyuri
Szeged
 
 


Tudom, hogy nem tőlem függ, hogy kialakul-e újra, csak azért kérdeztem, mert a munkahelyem igen stresszes, eléggé igénybe veszi az embert, és nem tudom, ez rásegíthet-e a magas vérnyomás kialakulására, vagy a toxémiánál a kettő - stressz, sok munka, illetve a betegség kialakulása - teljesen független egymástól.
Köszönöm a választ.

Kép

Kép
liv
 
 


Liv!
Jót nem tesz, de néha a tétlenség nagyobb stress ... Te döntesz.
gyuri
Szeged
 
 


Szia Lilló.
Gondolom és remélem, hogy hétvégére megint haza mehetsz és akkor olvasod az üziket.
Nagyon szurkolok Neked a vérnyomásod miatt, de biztos vagyok benne, hogy minden rendben lesz! Tényleg jó helyen vagy!!!
Én is haza járhattam hétvégenként, ami nagyon jó volt, mert legalább meg tudtuk vásárolni a babaruhákat meg mindent, ami kellett.
Egyébként az én vérnyomásom ugyanezt produkálta. Egyik pillanatról a másokra lett 220/140. Ki érti ezt?!? Szerencsére a klinikán tudták uralni. Neked is sikerülni fog!
Vigyázz nagyon magadra és kérlek, hogy írj, ha tudsz!

Igili
igili
 
 


Liv!
Én a helyedben nem maradnék otthon. Nekem nagyon sokat rontott a helyzetemen, hogy üldégéltem és unatkoztam. Nekem is nagyon stresszes a munkahelyem, de pont ezért szörnyű volt otthon a semmittevés. Gondold meg! Persze nem vagyunk egyformák :-)))
igili
 
 


Mindenkitől elnézést! Én a SOTE I. sz. Női Klinikáján szültem!!! És SZUPER volt!
igili
 
 


Sziasztok,

nem szorosan idetartozik, de hetek óta fáj a torkom, ti mit csinálnátok?
Szedek C-vitamint, gargalizálok Glycosept-tel, mást eddig nem mertem. Valami ötlet? Se az orrom nem folyik, se nem köhögök, lázam sincs, de a torkom elég csúnya, lepedékes és nyelésnél szúróan fáj.
Megköszönném, ha adnátok ötletet.
Ezen kívül minden OK, voltam 20 hetes UH-n, kisfiú lesz a baba, elég világosan látszott.
Lilló, nagyon szurkolok én is, remélem, minden rendben lesz.
Üdv,
Doodle
doodle
 
 


Doodle!
Ha nincs lázad, C-vit, sok folyadék, orrcsepp és orfújás. Fájós torokra vannak a patikában a (Glycosept is jó vagy) szopogatós (helyi hatású) szerek (streptisyl???) amit terhesség alatt is lehet és hatásos. Ha lázad van: antibiotikum kell.
gyuri
Szeged
 
 


Szia Doodle!

Homeopátia: Pl. hepar sulfuris, de a tünetektől függően kellene kiválasztani a megfelelő szert. Nem lehet, hogy kiszáradt torok okozza. Terhességnél az orr tud kiszáradni nálam olyan szintre rúgott az egyik gyerkőcnél, hogy folyamatosan sebes vol taz orrom a végén. Aztán a szülés után magától elmúlt.

Ja és kálcium. Az bajt nem okozhat, (persze határokon belül) és gyulladáscsökkentő. Próbáld...

Panni
uran
 
 


Ja és Gyuri gondolom a Strepsils-re gondolt...

Panni
uran
 
 


Sziasztok,

Köszönöm, egyelőre kitartok láz nélkül, kopp-kopp. A torkom is javult egy kicsit a sok gargalizálástól és a szopogatósoktól. Ha netán lázas lesz az ember terhesen akkor ugyanazokkal kell lenyomni, mint nem terhesen? Aspirin, Algopirin, Rubophen, mind jó?

Köszönöm,
Doodle
doodle
 
 


Sziasztok!

Doodle: Remélem, hogy jobban vagy már! Amikor én lázas voltam, meg a fejem fájt akkor Algopyrint adtak a kórházban, szóval az nem árthat. Meg rengeteg mézes-citromos teát ittam.

Mi még mindig egyben vagyunk, és nagyon jól érzi magát a viszontagságok ellenére a Manókám,jók a ctg-im. Egyébként itthon vagyunk, mivel jól beállt a vérnyomásom egy normális értékre hazaengedett az orvosom szülésig, persze gyakoribb találkozás mellett.

Már nagyon szeretnék szülni.

Gyuri: Egy kérdés, mint szakembertől. A vérnyomás problémák miatt nagyon esélyes vagyok a császárra? A vajúdásnál, szülésnél nagyon felmegy a vérnyomás? Úgy szeretnék hüvelyi szülést, hogy el nem tudom mondani, de nem szeretném a Babát veszélybe sodorni, és hát magamat sem, mert nyilván kell Neki egy anyuka is...

Köszi
Lilló

lilló
 
 


Lilló!

Gyuri válaszáig: Van esély ahüvelyi szülésre bőven, persze figyelni kell a vérnyomást. Viszont nekem annak idején ajánlották az EDA-t, mert csökkenti a vérnyomást, nem tudom mennyire igaz, a Péterfyben ezt mondták. Néz utána!

Panni
uran
 
 


Lilló! Én császárral szültem, de nem a vérnyomásom miatt. Szerintem nincs akadálya annak, hogy hüvelyi úton szülessen meg a kisbabád. Örülök, hogy jól vagytok!
Igili
igili
 
 


Lillo!
Uran fején találta a szöget. Ha addig nincs komplikáció, a megoldás: EDA.
gyuri
Szeged
 
 



Sziasztok,

Lilló: szurkolok, hogy minden rendben menjen!
Köszönöm a korábbi válaszokat, szerencsére megúsztam az influenzát.
Nálunk minden OK, inkább alacsony a vérnyomás, mint magas. Ez elég fura, azután, hogy évekig gyógyszert szedtem rá. Most meg 110/60 alatt van sokszor. De ennek csak örülök.

Szép tavaszt mindenkinek!
Doodle (22+5)
doodle
 
 


Sziasztok!
Bocs, hogy így betörök Hozzátok. A "megint megjött"-be szoktam irogatni. Szeretnék kérdezni Tőletek.
Harmadik babára várunk már egy éve. Magas vérnyomás betegségem van 4 éve. Gyógyszert most nem szedek a kardiológus tanácsára. Ma azt mondta a nőgyógyászom, hogy lehetséges, hogy a vérnyomásom miatt nem esem teherbe, mert a szervezetem így reagál.
Nem ismerlek Benneteket, nem tudom, hogy van-e köztetek olyan, akinek sikerült a vérnyomásproblémák mellett teherbe esni. Csak egy kis remémyre lenne szükségem....
Köszi.Kép
Vendég
 


Szia Gyugyi,

én ehhez nem értek, de én a terhesség előtt 2 évig szedtem Betaloc Zok-ot és emellett, "véletlenül" lettem terhes. (Vagyis nem kifejezetten tervezetten.) Még utána is szedtem a Betaloc-ot az orvosom tanácsára, majd elindult lefele a vérnyomásom és akkor fokozatosan elhagytam. Azóta is OK. (Kopp-kopp.) Úgyhogy nálam nem játszott be a magas vérnyomás a teherbeesés ellen.

Sok sikert!
Doodle
doodle
 
 


Sziasztok Doodle, Igili, Többiek!

Csak beugrottam, mert tudatni szeretném, hogy Április 25.-én (a kiírt időpontban) megszületett Kisfiam, Bálint. 3320 gr, és 57 cm a születési paraméterei, és szerencsére egészséges. A vérnyomásommal nem volt a szülés alatt probléma, de a baba szívhangja miatt - ami a fájásoknál jelentősen romlott - császár lett a vége. De nem bánom, mert nagyon szép emlékeim vannak így is, sikerült EDA-t kapnom, és az EDA miatt mindent láttam, hallottam, és azonnal babázhattam, mint egy hüvelyi szülésnél. Nagyon hálás vagyok az orvosomnak, a szülésznőmnek, az aneszteziológus orvosnak, mert mindannyian hozzájárultak a szép élményhez!
Mindenkinek minden jót! Majd néha benézek Hozzátok! Kép

Üdv.
Lilló

lilló
 
 


Lilló!
Bálint az év legszebb napján született. Gratula.
gyuri
Szeged
 
 


Szia Lilló!

Gratulálok, és további jó egészséget kívánok Neked és Bálintnak. Gyors felépülést, remélem, a vérnyomásod is marad rendben és köszi, hogy írtál.

Üdv,
Doodle
doodle
 
 


Lilló, gratulálok, és minden jót kívánok nektek!

Kép

Kép
liv
 
 


Sziasztok!!!!

Kérlek nyugtassatok meg egy kicsit. Az első terhességemnél HELLP syndrómám lett, 34 hétre 1,64 kg-mal szültem meg a kislányom, aki azóta 5 éves és szuper egészséges. Én is felépültem. Akkor a 28. héten kezdődött a vérnyomásemelkedésem, és Dopegyttel, Corimfarral kezeltek.
Most várom a másodikat, 18. hetes vagyok. Közben persze kiderült, hogy van egy autoimmun betegségem , ami hajlamosít a toxémiára, stb. Persze orvosi kontrollra folyamatosan jártam, járok. Egy kíváló profnál fogok szülni , a SOTE II.-őn, aki ért az autoimmun korképekhez is. Mielőtt vállaltuk a másodikat nagyon utánajártam mindennek és ő sem mondta, hogy nem lehet, inkább bíztatott a terhességre. Eddig dolgoztam, köztisztviselőként, kicsit volt stresszes a munkahelyem, de sajnos most 140/90 a vérnyomásom és a kezelőorvosom szerint el kell kezdeni a Dopegyt szedését (2x1).
Nagyon megijedtem, mert az elsőnél csak a 28. héten kellett elkezdeni, most meg már a 18. héten, magamat okolom, ha nem dolgoztam volna eddig stb, lehet , hogy még nem kéne elkezdenem....
Tudom, hogy senki nem tud előre jósolni ilyen eesetekben, de azt szeretném kérdezni, hogy volt -e olyan közületek, aki már korábban szedett a terhesség alatt vérnyomáscsökkentőt és mégis kihúzta viszonylag normális ideig a babával, ha ismét a 34. hétig bírnánk, akkor én már elégedett lennék, persze úgy , hogy a baba és én nem vagyunk nagy veszélyben...stb.
Van esély arra, hogy ez nem jelenti a legrosszabbat, miszerint innen is már csak 6 hét...stb...nagyon izgulok...ami persze nem tesz jót a vérnyomásomnak...:-(
somam
 
 


Kedves Somam!

Szeretnék beléd egy kis lelket önteni az én példámmal. Nekem magasvérnyomás betegségem van, így feszültem neki az egész várandósságnak. Előtte Betaloc és Corinfar gyógyszereket szedtem, mikor kiderült h babát várok Dopegytre tértünk át, már a terhességem elejétől. Az adagot folyamatosan emeltük, hogy kordában tartsuk a vérnyomásomat, a végén már mégis elszabadultak az indulatok, 205/125-ös vérnyomással kerültem be a pathológiára a 34. héten. Szerencsére az orvosom küzdött értem, és nem kellett megműteni akkor, helyette befeküdtem a kórházba, ahol beállították a vérnyomásomat. A 140/90-es beállított értéket 4*2 Dopegyt, 2*1 Cordaflex és 2*1 Minipress és napi 3 magnézium pezsgőtabletta mellett tudtam tartani, de kihúztuk a 40. hétig és pont időre született egy gyönyörűséges kisfiam. :) Minden jó, ha a vége jó. A II. nőin nagyon-nagyon jó helyen vagy, én is ott szültem a kisfiamat néhány hete.
Sok sikert Neked és jó sok kitartást!
Lilló
lilló
 
 


Sziasztok!
Elnézést mindenkitől, de nem működött a babanet vagy csak nem ügyetlenkedtem. :oops:
Lilló! Sok szeretettel gratulálok Bálint születéséhez, sok boldogságot kívánok Nektek.
Remélem mindenki jól van! Velünk minden OK, csak a lányom már nagyon mocorog és így az időm egyre kevesebb írni. Azért néha igyekszem benézni majd hozzátok.
A lényeg: aki még szülés előtt van, az ne idegeskedjen!!! Minden rendben lesz, mi -akik már túl vannak rajta- tudjuk. Sok boldogságok, és jó egészséget kívánok mindenkinek! Gyuri! Természetesen Neked is! És köszönöm a sok bíztató szót. Jó munkát. Szülessen a kezed alatt sok gyönyörű és egészséges kisbaba!
Sziasztok.
Igili
Természetesen, ha kérdésetek van, akkor igyekszem válaszolni, csak nem ígérem, hogy azonnal.
igili
 
 


kösz a jókívánságokat
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a gratulációkat! :)

Lilla

lilló
 
 


Kedves Gyuri, küldtem egy pü-t, érdeklődnék, megérkezett-e.
mert a kimenőknél van, nem az elküldötteknél, nem tudom, miért...
liv
 
 


Kedves Somam!

Találgatni és számolgatni nem lehet, hogy innen még 6 hét, ilyenre ne is gondolj!
Nekem az első terhességem-ikerterhesség-toxémiám volt, már a 26 héten elég durván jelentkeztek a tünetek, irány a SOTE 1. és a 32. hétig benttartották a babákat( a kisfiú gyönyörű, egészséges, sajnos a kislányt elvesztettük, súlyos retardáció miatt :cry:

Most ismét terhes vagyok, a 32. hétben járok, KISLÁNYUNK lesz :lol: eddig még semmi jele a toxémiának.

próbálj meg nem parázni, és ne aggódj, a gyógyszerek segítenek majd, hogy beálljon a vérnyomásod rendesen!És minél több folyadékot igyál, nekem mindig azt szajkózták, hogy az is sokat segít a magas vérnyomi ellen!

Kívánok egy szép, egészséegs terhességet neked!
Nyilas
nyilas
 
 


Sziasztok! Segítsetek légyszi!
Röviden a sztorim azoknak, akik nem ismerik: terhességem 29. hetében ugrott meg a vérnyomásom, ezért 2 hónapig feküdtem a SOTE klinikán. Gyógyszereim Dopegít és Corinfar (3x1). Végül a 37. héten megszületett a kislányom, decemberben. Azaz ma már 7 hónapos és gyönyörű. A háziorvosom azóta is szakadatlanul adja a 3x1 Dopegytet, és azt mondja minimum 1 év, mire a vérnyomás értékeim visszaállnak (a hormonok miatt). A múlt alkalommal mondtam neki, hogy jövőre újabb kisbabát tervezünk, mire azt mondta, hogy akkor marad a Dopegyt a második terhesség végéig (gondolom + 1 év) :( . Ez így normális? Szeretném abbahagyni a gyógyszert. Itthon 110-115/70-74 Hgmm a vérnyomásom, a rendelőben 130/80. A gyógyszernek van egy csomó mellékhatása is, pl. májkárosító. Meddig szedjem? Tényleg kell? Van vagy volt hasonló tapasztalatotok? A terhességem elején és előtt soha nem volt vérnyomás problémám (tutira mindíg 120/80 volt a vérnyomásom, ha mérték.
Válaszoljatok légyszi! Köszönöm
igili
 
 


Igili, én a szülés után kb. egy héttel abbahagytam a Dopegytet. De Gyuri biztosan tud majd okosat mondani neked, én csak azt tudom mondani, nálam mi volt.
liv
 
 


Szia Liv!
Köszönöm, hogy írtál. Hogy vagytok? Minden rendben? Hol tartasz?
igili
 
 


Igili, minden rendben, igen, köszi - de miben hol tartok?

Most újra átolvastam a hozzászólásod, és igazából nem értem, hogy miért kell szedned a Dopegytet, és hogy a háziorvosod mégis miből gondolja, mi alapján ítéli meg, hogy minimum egy évig szedned kell a gyógyszereket. Nekem is azt mondták a SOTE-n, hogy majd a háziorvoshoz menjek le időnként kontrollra, de - lehet, hogy helytelenül - én szépen fokozatosan elhagytam a Dopegytet magamtól, 4x1-ről elkezdtem leállni, miközben persze ellenőriztem a vérnyomásomat. Egy hét után már tökéletes volt a vérnyomásom, és azóta is az. A háziorvoshoz később csak egy vérvételre mentem le. Szóval nem értem ezt az egy évet...
liv
 
 


Igili!

Nem kell szedned a Dopegytet, ha nélküle normális marad a vérnyomásod. Az nem tudom melyik a jobb, ha egyszerűen abbahagyod, vagy visszaveszed fél-re, vagy kihagysz egyet-egyet, ebben Gyuri tudna segíteni, de az biztos, hogy ha "csak" terhességi magas vérnyomásról van szó, akkor az a szüléssel megszűnik. A hormonszintek visszaállnak.

A háziorvosdhoz egy-két kérdésem azért lenne.

Vajh, miért van, hogy a terhességi toxémia egyetlen gyógymódja, ha nagyon elszállnak az értékek épp a szülés.

Miért kellene egy év. Akkor hogyan lehet, hogy van akinak már 6 hét után megjön. Valljuk be ez azét terhességi hormonszintek mellett elég érdekes lenne.

Ja és a terhesség elején lehet, hogy nem is kell szedned majd dopegytet, sőt, nekem a 2. terhességnél szóba sem jött a gyógyszer.

Ja és nekem azt mondta a dokim annak idején, hogy ami még megvan gyógyszerem azt szedjem be, aztán feléejtsem el, és néha mérjem az értékeim, hogy esetleg megmaradt-e a vérnyomás problémám. Azóta is a béka feneke alatt van a vérnyomásom. :)

Puszi
panni
uran
 
 


Köszönöm Panni! Én is pont ezeken gondolkodtam. Utálom, hogy gyógyszert szedek, eleve betegségtudatom van tőle, pedig szerintem semmi bajom. Viszont szörnyű dolgokat ír a gyógyszer mellékhatásairól a tájékoztató. Ha kell, akkor persze szedem, de ha nem, akkor minek??? Ráadásul 2 doboz gyógyszer 2.000 Ft, amit tudnék másra is költeni (pl. a kisbabámra). Nem?
igili
 
 


Uran! Most, hogy visszaolvastam látom, hogy sikerült fogynod 20 kg-t az első terhességed után. Hogyan????? Nekem is nagyon kéne kb. 15 kg-t fogynom és szerintem ha addíg nem, attól biztos rendeződne a vérnyomásom is. Mi a titok??? :lol:
igili
 
 


Szia!

Ja egyébként, ha jól tudom a terhességek közt akkor sem dopegytet adnak, ha kell. Hanem csak a terhesség kezdetet után, vagy előtte állítanak át. Na mindegy. Egyékbént a nőgyógyászod annak idején nem mondott semmit, hogy mit csinálj? Vagy nem ő adta a gyógyszerT?


Fogyás:

Bár tudnám, ... :( Az az igazság, hogy a 2. szopi alatt megint felszedtem a nagy részét annak a 20 kg-nak amit leadtam, és most megint le kéne adnom. Sajna nálam a szopi ilyen. És most nem akarom bírni leadni.

Egyébkétn nincs titok.
Segítene a testmosgás. Ami kisbaba mellett általában nehezen oldható meg. Van olyan barátnőm, aki meg tudja oldani, van aki nem, pl. én sem. Mert napközben nincs aki vigyázzon a gyerkekere, este 10-kor amikor anagyobbik elalszik, akkor meg már nincs kedvem semmihez, nemhogy futkázorni.

A másik titok, ami nekem akkor bejött, a CH kerülése. Azaz nem ettem kenyeret, tésztát, sütit, krumplit, rizst, csak néha egy kicsikét max. Ami nehéz megint csak gyerek mellett, mert megfőzöm nekik a kaját, na most őnekik még kellenek a fenti étkek. De ha nem eszik meg, akkor dobjam ki, ezt még a kutya sem eszi meg. Sajnálom kidobni, pedig muszáj lenne. De mondom a CH kerülés, és hogy este nem eszem már ez a kettő együtt elég volt. De ahhoz kellett, hogy beálljon egy rend, hogy reggeli, ebéd, uzsi van a gyerekeknek, és utána, amikor apa hazajön együtt vacsi 5-6 óra magasságában, de most nemjön így össze. Apa később ér, a gyerekek hamarabb éhesek.

Na úgyhogy sajna titok nincsen, kevesebbet kell enni, és többet mozogni.

Amit ajánlgattak nekem az akupunktúra, ez már két ismerősömnek is bejött. Aztán a kezdésben segített nekem a 7 és 17 ital. Hát ennyi.

Sok sikert!

Panni
uran
 
 


Szia Panni!
Köszi a választ. Megkérdezhetem mi az a 7 és 17 ital? Més sosem hallottam ilyesmiről. De akkor ezek szerint neked a szopi végére huss, már nem is lesz ez a 20 kg. Én viszont nem szoptatok, szóval már itt lenne az ideje, hogy huss... :(
Na mindegy, a sport nehezen megy ebben a melegben, a diéta könnyebb talán.
Köszönöm.
Igili
igili
 
 


Szia!

Az italt a gyógyszetárakban lehet kepni, egy bögre tejjel kell ekeverni a csoki és a málna ízű finom, én az epret nem bírom. Reggel, déálben kellene ezt inni, meg hozzá kicsi gyümi vagy zöldség, és este egy könnyű vacsora mehet, ez igazán munka mellett megoldható szerintem. De mindegy melyik két kaját váltod ki.ű

Sajna a szopinak már nálam is vége, ezért is megy most nehzen a dolog. Az az jobban szólva, sehogy sem. De majd csak ráállok....
Panni
uran
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: