Új privát üzeneted érkezett!

Uran!
Feltettél egy nagyon fontos kérdést: Miért a szülés az utolsó lehetőséga toxémia gyógyítására?

A terhesség alatt egy teljesen új, és igen jelentős méretű szerv képződik: a terhes méh. Ennek igen jelentős vérmennyiségre van szüksége, a teljes keringő vérmennyiség 10%-t kapja. Ha ez nem "jön be", mert az terhesség elején hibásan alakult ki a vérkeringése (tehát már akkor eldől!) akkor a szervezet jelzést kap, hogy növelni kell az odaszállított vér (oxgén) mennyiségét, és ez csak a nyomás (vérnyomás) növelésével oldható meg, mert a méh erei már nem tudnak tovább tágulni. Viszont a túlzottan magas vérnyomás meg az anyának árt. Ha tehát erősen csökkentjük a vérnyomást azzal a magzatnak juttatott oxygén mennyiségét csökkentjük, ha meg hagyjuk, hogy magas legyen, az anyát veszélyeztetjük. Ebből nincs más kiút, mint a terhesség befejezése, ha lehet, azaz, ha a magzat már elég érett. Tehát az a dolgunk, hogy addig húzzuk az időt, amíg a magzat elég érett nem lesz. Közben vizsgáljuk a magzatot és anyát, hogy nincs-e velük valami baj, mert akkor is be kell fejezni a terhességet. Azaz a vérnyomáscsökkentés nem gyógyítás, csak tüneti kezelés!
gyuri
Szeged
 
 


Üdv közöttünk Gyuri! :)

A kérdést költőinek szántam, azaz elé azt írtam, hogy a háziorvostól megkérdezném, hogy.... De azért érdekes volt olvasni, az egész működését, nem tudtam, hogy ez ezért van. :) Úgyhogy köszi.

Egy további kérdés, ez már tényleg kérdés: (csak mert oooolyan kíváncsi vagyok, de nincs idpm most elvégezni az orvosit. :) )

Ha ez így van, akkor mi magyarázza, hogy második terhességek esetén sokkal ritkább a toxémia? Ill. miért nem igaz ez akkor azokra a terhességekre, ahol más az apuka?

Panni
uran
 
 


Kedves Gyuri!
Jaj, de jó, hogy jelentkeztél. Nekem is segítenél? Talán olvastad, hogy szeretném abbahagyni a Dopegyt szedését. Ezzel tudom, hogy elvben egyetértesz. Azt viszont nem tudom, hogy kezdjek hozzá. A baj az, hogy a háziorvosom szerint szülés után minimum 1 évig szednem kell, és mivel elszóltam magam, hogy szeretnénk jövőre (!) újabb kisbabát, ezért úgy döntött, hogy akkor marad a gyógyszer. Én viszont nem szeretnék indokolatlanul semmit beszedni, főleg nem egy vérnyomáscsökkentőt. Hogyan érdemes leállítani? Most 3x1 tablettát szedek. Gondoltam 2X1 + 1/5 vagy 2x1? Melyiket csökkentsem vagy hagyjam ki? Légyszíves segíts. Vagy Neked is az a véleményed, hogy maradnia kell a gyógyszernek a második szülés végéig???
Amúgy amit Uránnak írtál az engem is nagyon érdekelt. Legalább végre értem, mi történt bennem a terhesség alatt.
Köszönöm előre is.
Igili
igili
 
 

 
 

igili
Szerintem, ha 3x1 mellett teljesen normális vérnyomásod van, egyből abbahagyhatod. Egyébként fokozatosan is úgy kellene, hogy b4x2, 4x1, 4x0.5 4xsemmi. A lényeg az, hogy 3x szedve nem biztos, hogy végi hat 24 órán át.

Panni!
A toxémia egyik korszerű (több van) elmélete szerint ez egy immunologiai betegség, melynek során a magzat (aki immunologiailag idegen test!) a természet törvényei szerint kilökődne, de van olyan mechanizmus, ami megvédi. Ezek speciális ellenanyagok, melyek a lepény anyai oldalán csapódnak ki és védik a magzatot a kilökődéstől. Minden terhesség során erősebb ez a védő hatás, az első terhesség alatt a leggyengébb. Új apa esetén a dolog előről kezdődik.

Ennél érthetőbben sajnos nem tudom.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!

Összerakva a kettő gondolatot (egyébként tökéletesen érthető voltál. :) ) Arról van szó, hogy mivel az anyai test "nem védi eléggé" a magzatot az elején (vagy akár végig) ezért a méhlepény nem tud kialakulni rendesen az elején, és ezért van a a végén a "szükséges" magas vérnyomás? Jól értem?

Panni a kis kíváncsi. :)
uran
 
 


uran!
Igen erről van szó, a méhfelé vezető, a méh izomzatában fejlődő erek nem alakulnak elég tágasra, ezért amikor már jól több kell mint az elején, nem szállítanak elég vért. tehát a hiba a terhesség elején alakul ki, de a baj csak jóval később lesz nyilvánvaló.
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok!
Hát ez nekem még mindíg magas (mármint nem a vérnyomásom, hanem a magyarázat). Mindegy. A lényeg, hogy második terhességnél talán jobb lesz a helyzet. Mi ugyanis szeretnénk még egy babát (a párom kisfiút szeretne) jövőre. Addíg fogynom kell és le akarok állni a gyógyszerrel, ami szerintem menni fog. (Már el is kezdtem). Köszönöm a segítséget Gyuri! Egyébként érdekes volt olvasni, hogy mi is történt velünk. Bár azt hiszem a lényeg mostmár az, hogy a babák egészségesek és szépen fejlődnek. Az én kislányom pl. most éppen DVD-lemezeket pakol a polcról. :D Na megyek. Sziasztok.
Igili
igili
 
 


Sziasztok,

Köszönöm a sok biztató levelet. már a 32. héten tartunk, akkor szerencsére visszament a vérnyomásom, nem kellett gyógyszer, most viszont terhes cukors is lettem, be kellett két napra feküdnöm a klinikára és ekkor 150/100 ra ugrott a vérnyomásom, ami azóta nem lett sokkal jobb, így 4x0,5 Dopegytet kell szednem. A baba két héttel le van maradva , az első is így volt, de most szinte kezdetektől fogva szóval nem tudom, de amit Gyuri írt, tuti, hogy már az elején mehjelenik ez a méhlepényes rendellenesség. Én sajnos autoimmun betegségben is szenvedek, ami a prof szerint sajno snöveli az esélyt a HELLP szindrómára, toxémiára (az első babánál ez volt),. n tuajdonképpen fel voltam erre kicsit készülve, de azért nem egy leányálom, hogy megismétlődik.
A kérdésem: egy barátnőm terhesen vérnyomáscsökkentésre fehérfagyöngyteát ivott, és ez hatott! másoktól is jókat hallottam róla, de a proftól elfelejtettem megkérdezni és csak ezzel nem akarom felhívni.
Gyuri és lányok, lehet ezt a herba teát inni és ha igen mennyit ami nem árt a gyereknek?
előre is köszi
Magdi
somam
 
 


Szia Magdi!

Szegény Gyuri mindjárt megbánja, hogy leírta, mert jó sok félreértésre ad okot, meg jó sok aggodalomra. :) És én is kezdemmagam rosszul érezni, mert én húztam ki belőle.

Azért azt sem felejtsd el, hogy azt is mondta, hogy a 2. esetben nem szokott ez a probléma előjönni. Bár lehet, hogy az autoimmun betegség ezt megkavarja. Visoznt ha magasvérnyomásról van szó, amit a terhesség okozta nagyobb terhelés okoz, akkor normális, hogy 2. babánál is előjön, hiszen az most is terhelés.

Szerintem ne idegeld magad!
Élvezd a babaságot. Lehet, hogy csak pszichésen megy fel a vérnyomásod, mert várod, hogy úgy is magas lesz. Ne gondolj, vagy legalábbis próbálj ne gondolni erre.

Jó babaásodást!

Panni
uran
 
 


Sziasztok!
Na pont ez a kérdés! Mármint, hogy ha "csak" magasvéronyomás betegségem volt a terhesség alatt (fehérje és vizesedés nem volt), akkor mi várható második terhességnél? Mert ugye akkor megismétlődhet az, ami először, hiszen mindent terhesség új a szervezet számára valamint bármelyik megtermékenyüléskor kialakulhat "hiba" a méhlepény keringéssel. Igaz??? :roll:
Ez most azért érdekes, mert nem lennék boldog, ha 2 hónapra megint be kellene költöznöm a kórházba. Szerintetek mennyivel nagyobb az esély? Gyuri???
Magdi! Uránnak igaza van! Ne idegeskedj, mert az tutira árt a vérnyomásodnak. Egyáltalán nem biztos, hogy újra problémád lesz! Kitartás! Én örülnék, ha kisbaba lenne a pocimban, bár mi csak jövőre tervezzük. A teát sajnos nem ismerem, de szerintem terhességkor nem érdemes gyógyteákkal kísérletezni. Én egyébként szedek fokhagyma-fagyöngy-galagonya kapszulát, ami vérnyomáscsökkentő és a koleszterin színtre is jó hatással van. De csak szülés után kezdtem szedni!!!
igili
 
 


Igili!

Nem hinném, hogy meg lehet mondani, hogymekkora az esélye az újabb zűrnek. Nekem az első terhességem során volt probléma a magas vérnyomással, de hozzáeszem, szeirntem csak a dokinál. Mert otthon mindig jó volt a vérnyomásom. A második babával nem volt semmi baj. Úgyhogy jósolni nem lehet, de miért kellett 2 hónapig benn feküdnöd? Annyira magas volt?

Panni
uran
 
 


Szia Uran! Bocsánat, hogy csak most válaszolok. Igen, sajna nekem nagyon magas volt a vérnyomásom. A 29. héten 220/140 Hgmm-re ugrott, szinte napról napra emelkedett. Mentő vitt az István Kórházból az I. sz. SOTE Klinikára. Mindegy. Már túl vagyunk rajta, a kislányom 9 hónapos és gyönyörű szép. Szerencsére a 37. hétig bent növögetett a pocakomban. Kicsit félek egy újabb terhességbe belevágni, nem magamat féltem elsősorban, hanem a babócát nem szeretném hasonló tortúrának és rossz méhen belüli viszonyoknak kitenni és főleg nem szeretném megszülni a 29. héten. :( Gondolom ez érthető. A baj csak az, hogy a párom nagyon szeretne egy kisfiút. Hát, fel van adva a lecke :roll:
Ti jól vagytok?
igili
 
 


Szia Igili!

Az amit leírtál, nekem jobban illik a toxémiára, mint a rárakodásos megas vérnyomásra. Ha jól tudom... GYURI??? Az hogy hirtelen ugrott fel, ... Ez viszont nektek jót jelent. Ha figyelted, amit nemrég írt Gyuri, akkor jobban is érthető. Tehát a lényeg, hogy toxémia esetén ritka, nagyon ritka, hogy a 2. terhességnél meignt kialakuljon a probléma. Feltéve, hogy az apuka azonos! De ez, ha jól értem ok. :) Tehát szerintem engedj apának, és vágjatok bele. De még egy lehetőség, hogy biztosabb légy adolgodban. Keress fel egy hozzáértő személyt, pl. Gyuri, vagy akit ő tud esetleg ajánlani a környékeden, és beszéljétek meg.

De én a 2. babára szavazok. :)

Pusz
Panni
uran
 
 


Igili!
A döntéshez kérdezz meg szakembert, és csak a kellő kivizsgálás, ha kell beállítás után ugorjatok bele!
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri! Ez természetes. Amikor a 6 hetes vizsgálaton voltam, kérdeztem az orvosomat. Akkor azt mondta, minden további nélkül, nincs sokkal nagyobb esélyem egy hasonló terhességre, mint más elsőre egészséges kismamáknak. Ettől függetlenül én is úgy gondoltam, hogy fogyás, teljes kivizsgálás, és ha belevágunk egyáltalán, akkor szigorú ellenőrzések mellett. De azt hiszem, inkább az egykék táborát gyarapítjuk. Én így is nagyon elégedett és boldog vagyok!
igili
 
 


Sziasztok!
A tavaly írtam én is párszor a fórumra. Kb. másfél éve szültem, terhességi toxémiám volt, 37. héttől kezdődőleg. Maximális vérnyomásom 180/120 volt. Sajnos nem tudom volt-e fehérje a vizeletemben, mert nem adtak sok jelentőséget neki, vagy legalábbis velem azt nem közölték. Utoljára a 7. hónapban végeztetett a háziorvos vizeletvizsgálatot, s akkor nem volt.
Jelenleg 21 hetes terhes vagyok, s újra elkezdtem olvasgatni a toxémiáról. A vérnyomásom normális, 125/80. Végigolvastam a hozzászólásokat, s valami nagyon aggaszt. Ma a szülészorvosom azt mondta, hogy nem fontos a vizeletet vizsgálni, hanem a vérnyomás a fontos, ugyanis lehet fehérje a vizeletemben, normális vérnyomás mellett. S ilyenkor nem számít, hogy fehérje van a vizeletben. Igaz ez?
Kinga
seci
 
 


Szia Seci!

Szerintem a válasz, igen, mindegy.

2 dolog miatt.
1. fehérje avizeletbe kerülhet úgy is, hogy a hüvelyváladék pl. véletlenül belekeveredik a vizeletbe, és ez valljuk be nem nehéz.

2. Mert a toxémia egy tünetegyüttes neve, amiben benne van a magas vérnyomás, az ödéma, és a fehérje a vizeletben.

Remélem megnyugtattalak, ja és ha valóban toxémia volt, akkor mopst jó eséllyel nem jönnek elő újra a problémák. :)

Panni
uran
 
 


Köszi a választ, tényleg megnyugtató :). Nagyon pánikoló tipus vagyok, rettegek attól, hogy nehogy súlyosabb legyen ezúttal, eclampsia, esetleg hellp, bár erre azt hiszem nagyon kevés az esély.
Szerintem toxémia volt mert azóta sem volt magas a vérnyomásom, és szülés után is csak pár napig mértek időnként magasabb értékeket, gyógyszert sem adtak rendszeresen, csak ha kellett.
Viszont szülés után azt tapasztaltam, hogy sokkal nehezebben tudtam lábra állni, a szobatársaimmal ellentétben. Sokáig kellett kísérgessenek a wcre, mert éreztem, hogy sötétül el minden, és ájulok el. Ez is a magas vérnyomás következménye?
Kinga
seci
 
 


Seci!

Elvileg milió oka is lehet. A korábbi magas vérnyomás utáni visszaesett értékek. Illetve a sok vérveszteség a szülés alatt. Ezek a legvalószínűbbek szerintem. :)

Ne pánikolj! Nem lesz semmi baj.

Panni
uran
 
 


Seci-Uran!
Bár előfordulhat, hogy kevés fehérje (pl. hüvelyváladék) van a vizeletben, de a 24 órás gyüjtött vizeletben ne legyen. A megengedett max értég 300 ug/nap, ez még negatív. De vannak vesetbetegségek, melyeknél az első jel a fehérjeürítés a terhesség alatt (rárakódás) később jön a magas vérnyomás, ezek is elég veszélyesek (de nem az igazi toxémia)
Minden esetre helyes a vizelet-fehérje vizsgálata.
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok!

Ma 130/80-at mértek, 23 hetes vagyok. Minden héten megyek méretni. A múlt heten 120/75 volt azelőtt meg 125/80. A 130 magas? Rossz jel?Nekem terhességen kívűl nem igazán mértek több mint 120-at. Igaz, hogy mostanában minden alkalommal stresszes vagyok amikor mérik. Ödémám nincs, vizelet két hete, amikor nézték rendben volt.
Kinga
seci
 
 


Szia Kinga!

Szerintem nem rossz jel. Nekem is mindíg magasabb a vérnyomásom, amikor orvosnál mérik, mert már előre stresszelek. Szerencsére mindíg elviszem a saját vérnyomásmérőmet, és akkor az is magasabb értéket mutat. Szóval nem a mérővel van ban... Ha ennyire izgulós vagy, akkor jobb lenne, ha vennél otthonra egy mérőt, az valószínüleg megnyugtatna. Ha jól látom nem első terhesség, ugye :D ? Volt valami gond az első alkalommal, azért izgulsz? Próbálj megnyugodni és élvezni a terhességedet. A 130/80 még biztos nem magas, főleg stressz esetén. A szomszédomnak is mindíg magasabb vérnyomásai voltak az orvosnál (pl. 160/90), aztán gyönyörűen és egészséges terhességben hordta ki a kisfiát, aki már most egy óriás, pedig még csak 4 hónapos. Persze azért nem árt odafigyelni.
Igili
igili
 
 


Kinga!

Egyetértek Igilivel. Én is ilyen stresszes voltam, és jó lenne máshol is mérni. Valakinél akinél nyugodt tudsz lenni.

Panni
uran
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Sajnos én otthon is ugyanolyan stresszes vagyok amikor a vérnyomásmérő a karomra kerül :) . De azóta sem mértek magasabb vérnyomást nállam. Viszont az aggaszt, hogy elkezdtek lassan duzzadni az ujjaim. 27-ik hétben vagyok. Reggelre már szorítanak a gyűrűk, dél fele lohad de már nem olyan mint terhesség elött. Ez úgy tudom, nem jó. Kicsit letörtem, mert minden arra mutatott, hogy nem jön elő másodszorra: az apa ugyanaz, időben közel áll az elöző terhességhez, a baba volt 2500 gr, a végén nőtt csak meg a vérnyomásom...stb. Most már csak abban reménykedem, hogy nem jön elő csak a végén, mint az mult alkalommal.
Azoktól szeretném kérdezni akiknek másodszorra nem volt toxémiájuk, hogy a kéz-láb dagadás is elmaradt?
Elkezdtem sótlanul enni, nem tudom, hogy ez megold-e valamit?
Kinga
seci
 
 


Szia Seci!

Nekem nem volt dagadásom egyik terhességnél sem, így erre nem tudok válaszolni. Én a szülés előtt közvetlenül sem láttam, hogy annyira dagadt lett volna a szám, vagy akármi más, és más sem mondta rám, hogy ő már látta rajtam, hogy szülni fogok.

De. Nem lehet, hogy egyszerűen csak híztál picit, és a gyűrű ezért nem olyan könnyen jön le. Nekem normál állapotomban is nehezebben jön le reggel a gyűrűm. Pedig a vérnyomásom alapállapotban alacsony inkább.

Ha a vérnyomásod rendben van, akkor ne izgulj. Ellenőrízd magad, és próbálj ne parázni, tudom nehéz.

panni
uran
 
 


Hát hízni híztam, az az igazság :D . Amugy nekem is altalában reggelre dagadnak az ujjaim. Csak most már kicsit azért jobban...Ha jól emlékszem az elöző terhességemnél ilyenkorra már el voltak zsibbadva az ujjaim. Ugyhogy most kicsit talán jobb a helyzet.
Annyira bánt, hogy nem élvezem a terhességet, hanem folyton a körmömet rágom.
Köszönöm a bíztatásokat, sokat segít.
Kinga
seci
 
 


Szia!

Ezért vagyunk. :)

NEm lesz semmi baj.
Panni
uran
 
 


Sziasztok!

Azt hallottam, hogy második-harmadik stb. terhességekre már nem jellemző a magzati retardáció, mert ez tipikus első terhességek jelenség. Tudtok valamit erről? Igaz lehet ez? :roll:
igili
 
 


Sziasztok!

36 hetes terhes vagyok, és az utóbbi 2 mérésnél szaladt fel a vérnyomásom.
De érdekes a helyzet, ugyanis:
- a háziorvos mérése (higanyos mérővel) azelőtt 110/80 körüli volt, az utolsó 2-nél 130/80;
- a védőnő már elég régen mérte, nála 120/80 volt legtöbbször (digitálissal);
- a klinikán (SOTE I) szintén digissel 130/80 - 135/90 között volt, tegnap viszont 150/97. (igaz, tegnap elég feszültnek éreztem magam)

Magyarán, 3 helyen 3 féle értéket mértek, de konzekvensen mindig kb. ugyanannyi volt a különbség az értékek között. Ha a mostani "felszaladást" nézem, akkor is 20-szal több a klinikai szisztolés érték, mint a háziorvosi, csakúgy, mint ezelőtt.

Ez vajon a mérőktől függhet? Mégis, melyiket vehetem mérvadónak? Meg szoktam említeni ezeket a különbségeket, de valahogy nem szoktak vele foglalkozni (gondolom, mindenütt azt gondolják, hogy az ő mérésük az etalon...)

köszi
trailla
trailla
 
 


Szia!

Először is egy mérés, nem mérés. Ezt értsd úgy, hogy egy alkalommal megmérik a vérnyomásod egy helyen, az nem alap egy diagnózishoz. Az hogy a vérnyomásod változik, az normális. Napon belül, naponta.

Az is normális, hogy a terhesség alatt felfelé kúszik a vérnyomásod. A cél, hogy 140/90 fölé ne menjen, és itt a második érték a lényeg. Mert, amit a te karodon 90, az a baba közelében, a méhlepényben jóval magasabb, és hát ezt az erek nem bírják jól. De egy mérés alapján, legalábbis ennél értéknél nem indokolt szerintem( laikus vagyok) a gyógyszeres kezelés.

Ami a teendő lenne, hogy egy ABPM-mel megvizsgálják, milyen a vérnyomásod általában, lehetőleg a szokásos körülmények között. Nálunk pl. a háziorvosnak van ABPM-je, amit ajánlgatott nekem, amennyiben szükség van rá. De nyílván ez doki függő. Ez egy egész napon keresztül félóránként, óránként mérik a vérnyomásod, és abból készítenek statisztikát, és azt értékelik ki. Ha magasnak értékelődik, akkor kapsz dopegytet napi 4 alkalommal szedendő. fél, vagy 1 db. Ha ez kevés lenne, akkor gondolom corinfar, .... Ezt már orvos mondja meg.

De mivel igen a végén vagy, nem szabad, hogy ebből bárkinek a kárára történjen bármi is.

MInden jót, ha van még kérdésed, és tudom, vagy sejtem a választ, írok.

Panni
uran
 
 


Sziasztok!
Nekem egy hete lett magas a vérnyomásom, az orvosom majdnem beutalt a kórházba. Hál'istennek a végére megúsztam napi 3*1 Corinfar-ral és 2*1 Dopegyt -tel, na meg napi kontrollal. Én otthon méregetem fél óránként és azt vettem észre, hogy nagyon ingadozó Pl: reggel 135/85, de egy óra múlva már 147/95. Ez mitől lehet? Nem állt még rá a gyógyszerre a szervezetem?
A laborom tökéletesebb nem is lehetne. Mégis mi okozhatja?
Előre is köszi a választ!

Kép
mary79
 
 


Szia Mary79!

A vérnyomás nem egyenletes egész nap. Napszaktól függően stresszeléskor, evés után, jövés-menéstől kicsit emelkedhet. Ha pihizel (azaz fekvő helyzetben van), akkor egy idő után mindíg alacsonyabb, este lefekvés előtt mérhető a legalacsonyabb vérnyomás. Ez persze arra az esetre igaz, amikor normál vérnyomása van az embernek és nincs semmi ok arra, hogy a vérnyomás magas legyen.
Nekem sajnos mivel terhességi magasvérnyomás-betegségem volt, ezért nem csökkent a vérnyomás este sem, sőt, folyamatos emelkedést mutatott.

Egyébként úgy tudom, hogy fontos információ az orvosoknak pl. az, hogy alvás után csökken-e vérnyomás.

A gyógyszerek pedig kb. 5 nap után csökkentik látványosan a vérnyomást. Szóval szerintem türelem és minden rendben lesz.

Nem értem a szalagodat. Ha 35 hét 3 napos vagy, akkor miért írja azt, hogy már csak 32 nap van hátra???

Vigyázz magadra, és nyugodj meg!!!

Kitartás!

Igili
igili
 
 


Panni, köszönöm szépen a választ.
A mai klinikai mérésen 137/90 volt, és a dokim is mondta, hogy ez a normáltartomány tetején van. (Inkább az ödémásodást tartotta aggasztónak, úgyhogy még a héten elvégeznek egy flowmetriát.) Egyébként a vizelet mindig negatív volt eddig, úgyhogy remélem, nincs semmi baj.

Köszi még 1x.

trailla
trailla
 
 


Trailla!

Ki az orvosod?

Igili
igili
 
 


Igili:
Silhavy.
Ismered?
trailla
 
 


Szia Trailla!

Igen, persze. Ő mentette meg a kislányom életét és döntött úgy, hogy nem császároz meg, amikor bekerültem a kórházba. Beállította a gyógyszereimet és 2 hónapig pocakban maradhatott a kislányom. Amíg élek, hálás leszek neki. Egyébként elég fura pasi, nem szeret köszönni és mindíg morcnak tűnik, de mint orvos szerintem kiváló. Persze nyilván ha mást kérdeznél, az mást mondana. Én így gondolom. Amúgy is nagyon jónak tartom a SOTE I. Klinikát. Remek szakemberek dolgoznak ott. Tőlem csak csupa jókat hallhatsz, az tuti.

Kitartás! Minden rendben lesz!

Igili
igili
 
 


Igili, köszi szépen a biztatást, jólesik :)

A flowmetria jó eredményt mutatott, a keringéssel minden rendben. Ez azért megnyugtató.

Nagyon örülök, hogy jókat írsz a dokiról, több helyről hallottam, hogy remek szakember. A stílusát meg kell szokni, de velem elég kedves szokott lenni (vagy csak én vagyok kevésbé érzékeny :) ).

Trailla
trailla
 
 


Sziasztok, egy kérdésem lenne:
a "bal oldali a. uterinán KDM" a magas vérnyomástól van?

kösziköszi
Trailla
trailla
 
 


Nem tudom Neked mitől van, de nekem biztos attól volt. Ahogy gyógyszerekkel beállították a vérnyomásomat, úgy szűnt meg a KDM.
igili
 
 


Á, szóval ez visszahúzódhat. Ez jó hír.
Gyanítom egyébként, hogy a vérnyomástól van, mert annyit sikerült erről kiderítenem, hogy diasztolés kimélyülést jelent. Persze majd rákérdezek a dokinál, de nem bírtam a kíváncsisággal meg az aggályokkal...
trailla
 
 


Sziasztok ! Gyuritól szeretnék egy pár dolgot kérdezni, ha lehet.
Dec 23-ra vagyok kiírva, első babámat várom, a 32. hét óta medence végű a fekvése, súlyát a 37 héten kb 3500 gr-ra jósolták, 99-es BPD-vel. A terhesség alatt 20 kg-t híztam. Nov. 30-án egy Nst vizsgálat után azt mondták feküdjek be kivizsgálásra; magas (emelkedő) vérnyomással és magzati tachycardiával vettek fel. Még aznap este felkerültem a szülőszobára 160-as vérnyomással (addig és azelőtt 130-150 között mozgott), amit lehúztak 140-re, de 2 óra múlva visszavittek 190-nel. Infúzió, gyógyszerek stb, másnap reggel mehettem vissza. 5 nap alatt 4*1 Cordaflex és 3*1 Dopegyt szedése mellett beállították a vérnyomásomat 120-140 közé és haza is jöhettem. 2 hete vagyok itthon, kb 3 napja megint elkezdett fájni a fejem (azt mondják Dopegyt mell. hatás), és rettenetesen dagad a lábam, annyira, hogy nem nagyon tudom forgatni a bokám, mert fáj, és ez a vizesedés ma reggelre elérte a térdemet is + dagad a kezem is. Tegnap voltam laborviszgálaton, semmi sincs a vizeletben, egy pár csillagom van csak. A szülés megindulásának SEMMI jele. Az lenne a kérdésem hogy szóljak- e ezekről az orvosomnak (HOLNAP kell mennem), vagy nincs értelme. A dolog lényege az, hogy ha nem muszály, nem szeretném bent tölteni a karácsonyt, viszont nem tudom hogy ezek nem okoznak e bajt, mert ha igen, akkor természetesen elmondom neki. Előre is köszönöm válaszodat, vagy bárki másét, aki tud segíteni !

Melcsi74
melcsi74
 
 


Melcsi74!

Bár nem vagyok Gyuri, de azért talán nem haragszol meg, ha válaszolok Neked.
Szerintem mindenképp szóljál az orvosodnak, bár ha jó orvos, akkor sas szeme van, és mindenképp észreveszi, hogy dagad a kezed. Egyébként sok kismamának dagad keze-lába, ami önmagában nem baj, és a szülés után kb. 1 hónap múlva lehúzódik a dagadás. Tehát csak ezért biztos nem fektetnek be. Ha a vérnyomásod jó és nincs fehérje a vizeletedben, a baba pedig jól érzi magát, akkor nagy baj nem lehet.
Mindenképp írj, hogy mit mondott az orvosod. És kitartás, már nincs sok hátra!!!
Igili
igili
 
 


Melcsi,

én is eléggé vizesedtem a múlt héten, nekem gyümölcsnapot javasolt a doki, be is tartottam, és tényleg szépen lehúzta az ödémát. Nem mondom, hogy egyáltalán nincs, de szemmel láthatóan javult a helyzet. Esetleg érdemes lehet rákérdezni, hogy a Te dokid mit szól hozzá...

trailla
trailla
 
 


Dehogy haragszom, köszi a válaszokat !
Tudom hogy nem baj a vizesedés, csak mivel nekem faros a baba, beigérte hogy befektet hamarabb, sőt azt mondják az is csoda hogy egyáltalán akkor hazaengedett. És ha most elkezdek neki panaszkodni, akkor tuti be is tartja az ígéretét. Ezért gondoltam hogy megkérdezem szóljak-e neki, vagy csak feleslegesen fogom bent tölteni a karácsonyt. Titkon abban reménykedem legalább 27-ig itthon lehetek, vagy legyek bent, de akkor már a babámmal. Most sajnálom hogy nem tudok neki szólni, hogy császározzon meg. Tulajdonképpen nem is értem mire vár, úgyis csaszi lesz, na meg ennyi gond is van... Na de ezek gondolom holnap mind el lesznek döntve részéről. Mindenképpen fogok majd írni, és mégegyszer köszönöm hogy válaszoltatok !!!

Melcsi74
melcsi74
 
 


No mi újság, Melcsi, talán már babázol is? :)

trailla
trailla
 
 


Sziasztok !
Nem, még nem babázok, de be kellett feküdnöm tegnap; most csak kaptam egy kis kimenőt. Azt mondta az orvos, hogy mivel még mindig medence végűen fekszik, meg a BPD-je 101-es lett, nem várunk tovább szerdától. Ha addig nem akar elindulni magától, akkor szerdán császár. Hát nagyon rossz lesz bent az ünnepek alatt, majd próbálok arra gondolni, hogy nemsokára ott lesz velem a babám. Minden jót nektek, kellemes Ünnepeket ha addig már nem engednének haza !

Kép

Melcsi74
melcsi74
 
 


Melcsi, minden jót! Azt hiszem, mindenképp ez lesz a legemlékezetesebb karácsonyotok...

(Engem a karácsonyra való tekintettel nem fektettek be... minden lelet OK, az ödéma javult, csak a vérnyomásom emelkedik, vagy legalábbis stagnál...)

Boldog ünnepeket mindenkinek!

trailla
trailla
 
 


Sziasztok !
Végre megérkeztünk.
Viktor December 27-én született meg 4250 gr súllyal és 58 centivel egy 18 cm-es vágásból :(
Négy nap után, tegnap este jöttünk haza a kórházból. Nagyon jó gyerek eddig, csak eszik és alszik, hangját alig hallani.
A tejcsivel bajok vannak, bár most úgy néz ki, hogy kezd beindulni, csak az a baj, hogy cicilni nem tud, mert nagyon nagy a mellbimbóm, nem emelkedik ki, és nem hajlandó elfogadni. Úgyhogy most megy a fejés és cumisüvegből kapja a tejcsit, várom hogy rendesen beinduljon a tej, azt mondták akkor talán már nem lesz baj a szopival.
Hát most még csak ennyire futja az erőmből, kicsit ki vagyok merülve, de majd még jelentkezem.
Kép

Melcsi74
melcsi74
 
 


Kedves Melcsi74!

GRATULÁLOK! Gyönyörű a kisfiatok! Örülök, hogy minden rendben volt és már otthon vagytok. A tejcsi biztos be fog indulni, csak próbálj sokat pihenni és lazítani (mármint ne idegeskedj) és akkor tuti, hogy nem lesz Viktornak hiánya tejecskéből.

Mi a helyzet a dagadással? Múlik már? Jól vagy? Nagyon fájt a pocakodon a vágás? Szóval minden ok? Azért ugye a karácsony nem maradt el? És látod milyen gyönyörű ajándékot kaptál?

Sok boldogságot Nektek!

Igili
igili
 
 


Melcsi, gratulálok!
Ha a szopival esetleg problélma van, hívj fel egy szopis tanácsadót, ők nagyon jó tanácsokat adnak, szinte minden esetben tudnak segíteni!
Üdv., Liv

Kép

Kép
liv
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: