Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok !
Köszönöm szépen mindenkinek a gratulációt és a jókívánságokat !
A karácsonyt bent töltöttem a kórházban, akkor még "baba nélkül", de így is sikerült, igaz egy nappal ünnep után..
Hát igen.. gyönyörű, életem legszebb ajándéka volt ez.
A dagadás a lábfejemről szinte teljesen elmúlt, de fentebb még elég sok van (bokától térdig) és elég rendesen fáj is.
Maga a vágás nem fáj, este leszedhettem róla a kötést is, viszont felkeléskor olyan érzésem van, mintha a hasam egy óriási lufi lenne, és amikor megmozdulok, a belső szerveim össze-vissza úszkálnának odabent. Na ez fáj. Azt tanácsolta a védőnő, hogy 2 hétig kössem le törölközővel, akkor jobb lesz. Hát nem tudom higgyek-e neki.
Liv: a szopival még mindig hadilábon állunk, muszály fejnem, mert egyszerűen nem vesz levegőt, annyira sír a cicin ! Arról nem is beszélve, hogy alig van tejcsi, a napi etetésből csak kétszer tudok neki tejet adni, az meg olyan, mintha nem ízlene neki. Szóval eléggé el vagyok keseredve, nem tudom van e még rá esély, hogy több legyen a tejem.
De mindegy, ha éhes, muszály neki mást adni, nem tudok mit csinálni ha megbolondulok sem.
Na megyek, nekem is kellene ennem valamit, mert már úgy érzem elég sokat fogytam én is.
Bocsi hogy csak most írtam, de... tudjátok.
Mégegyszer köszönök mindent nektek, amint tudok, írok !
Szisztok !!!!

Kép

Melcsi74
melcsi74
 
 


Sziasztok!

Ismét jelentkezem. A 34. hétben járok, és sajnos megemelkedett a vérnyomásom, s fehérje van a vizeletemben, így hát újra toxémia... Ezúttal három héttel hamarabb jelentkezik. Ez vajon súlyosbodást jelent az előző terhességhez képest? Akkor hirtelen ugrott fel, most meg lassan kúszik felfele. Lehetséges, hogy rárakodásos? Vérnyomasom terhesség előtt normális volt, vesebetegségről nem tudok. Esetleg van egyébb? Valaki autóimmun betegséget említett. Az mit jelent tulajdonképpen?
Kinga
seci
 
 


Melcsi, szoptass olyan gyakran, amilyen gyakran tudsz, költözzetek be két napra az ágyba, és szoptass óránként akár. Próbálj sokat pihenni, aludj, amikor alszik a baba, nem idegeskedni, hidd el, a tejcsi is több lesz.
Először szoptass, és csak utána adj neki pótlást, hiszen szoptatás közben termelődik a tej. Ne aggódj, menni fog, csak ne add fel.
És továbbra is jó szívvel ajánlom a szopis tanácsadókat!


Üdv., Liv

Kép

Kép
liv
 
 

 
 

Melcsi, szoptass olyan gyakran, amilyen gyakran tudsz, költözzetek be két napra az ágyba, és szoptass óránként akár. Próbálj sokat pihenni, aludj, amikor alszik a baba, nem idegeskedni, hidd el, a tejcsi is több lesz.
Először szoptass, és csak utána adj neki pótlást, hiszen szoptatás közben termelődik a tej. Ne aggódj, menni fog, csak ne add fel.
És továbbra is jó szívvel ajánlom a szopis tanácsadókat!


Üdv., Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Sziasztok !
Liv köszi a jótanácsokat. Az a baj, hogy én szoptatnék szívesen, de egyszerűen te még ilyet nem láttál : üvölt ha ráteszem a mellemre. Ellilul a feje, alig vesz levegőt is, annyira sír. Azt meg nem akarom elhinni, hogy a tápszer jobban ízlene neki. Éjszaka minden ok nélkül ordít, nem éhes, pelus tiszta stb.. összerándul és ordít. Vagy hisztis, vagy hasfájós. Szerintem. Egyébként arra mit tanácsoltok (hasfájás) ? Előre is köszi a tanácsokat, most mennem kell, szólít a kisfiam ::)
Sziasztok !

Kép

Melcsi74
melcsi74
 
 


Melcsi!

A tápit miből adod neki? Ha cumisüvegből, akkor abból sajna gyorsabban jön, meg egyből jön. A mellből egy kis munka kell, mire veindul a tejcsi. Tehát ezért is ordíthat, amikor szoptatni szeretnéd. A szopis tanácsadókat www.lll.hu la leche liga én is ajánlom, nyugodt szívvel hívd fel őket, mert szívesen segítenek.

Pusza
Panni
uran
 
 


Bizony, a szopinál meg kell dolgozni a kajcsiért, a cumisüvegnél pedig csak ki kell nyitnia a száját.
Hiszti: én nem hiszem, ilyen pici korban. Biztos vagyok benne, hogy ez nem az. Hasfájás sokkal inkább (tanácsot adni viszont nem tudok, az én kisfiam, hála Istennek, abszolút nem volt hasfájós), de lehet, hogy csak dédelgetésre, közelségre, ringatásra vágyik, nem?
Bármelyik melledre teszed, sír? Próbálj ki többféle szoptatási pozíciót! Sokféle van, lehet, hogy valamiért nem jó neki az a póz, ahogyan próbáltátok.

Kép

Kép
liv
 
 


Melcsi74!

Az én kislányom is hasfájós volt. Kapott egy orvos által összeállított kúpot, ami 24 órán keresztül hatott. Szemmel láthatóan megkönnyebbült tőle, tudott aludni, enni, és persze mi is tudtunk aludni. Kérdezz rá az orvosodnál, hogy van-e ilyen kúpja. Ha van, akkor mindenképp kérj receptet. A szomszédomnak is ajánlottam, és boldogan mesélte, hogy azóta alszanak éjszaka.

A szoptatásról meg csak annyit (bár nekem sajnos nem volt benne részem), hogy az Avent-nek van egy kiegészítője, amit a cicidre kell tenni, és kiemeli a mellbimbót. Így könnyebben tud szopizni a kisbabád. Egyébként meg mi lenne, ha lefejnéd a tejcsit és azt kínálnád cumisüvegben. Az még mindíg jobb, mint a tápszer. Persze csak a fejéstől nem indul be a tejed, tehát azért tedd rá a kisfiadat a cicidre. Nagyon drukkolok, hogy sikerüljön. A kórházba, ahol szültem, mutatták, hogy kell megmasszírozni a cicit, hogy a tejcsatornák kinyíljanak és könnyebben jöjjön a tejcsi. Ismered ezt a technikát? Ha nem, kérd meg a védőnőt, hogy mutassa meg.

Szép napot!

Igili
igili
 
 


Sziasztok!

Gyuri, ha véletlenül erre jársz, szeretném tanácsodat kérni. Nállunk Kolozsváron ahogy érzékelem, nem igazán járatosak az orvosok a gyógyszeradagolásban, toxémia esetén. A vérnyomásom már elég magas értékeket is elért, pl. 170/110, mégsem utalt az orvosom korházba. Ambulánsan próbálja beállítani. Egy kardiológus kollegája is segít, de ő talán még óvatosabban írja fel a gyógyszert pedig már indokolt volna bátrabban adagolni, szerintem. Előszőr reggel-este 1-1 szem nifedipin retardot szedtem, ami nem volt elég, mert reggelre és délutánra már nagyon magas volt a vérnyomás. Adtak hozzá 1-1 szem dopegytet, de nem segített sokat, hiszen az meg rövidebb ideig hat. Valahogy sikerült szugerálnom, hogy vehetném 6 oránként a dopegytet, az orvosom beleegyezett, egy hétig eléggé rendben volt, mondjuk nem ideális de legalább 150/100 fölé nem ment. A tegnap viszont du. 180/105. Nagyon bepánikoltam és bevettem hamarabb a gyógyszereimet, mire lement 140/80-ra. Hívtam az orvosom, s ő helyeselte, hogy bevettem hamarabb, ezúttal sem küldött korházba, csak azt ajánlotta, hogy vegyek diazepamot vagy distonocalmot időnként (nem tudom ismerős-e ezen a néven a gyógyszer, ezek lényegében nyugtatók, nem vérnyomáscsökkentők). Sajnos én nem merem őket beszedni. Mit tehetek? Félek, hogy az orvosom nem tudja, hogy a dopegytből többet is szedhetek. Neki még ez is soknak tűnik, ahogy én látom. Reggel és este amikor beveszem a nifedipint a dopegyttel nagyon jól leviszi a vérnyomásom, de lassan kúszik felfelé. Azt hiszem a délutáni 1 szem dopegyt nem elegendő, nem tart ki estig, és az éjjeli sem tart ki reggelig...Ma 1.5 -t vettem. Azt sem tudom, hogy jól tettem-e. Annyira aggódom, hogy nehogy baja legyen a babának. Most 36 hetes vagyok...Elvégeztettem a vér és vizelet teszteket, vérkép jó, májenzimek rendben, fehérje a vizeletben 100 mg/dl. Persze ezt sem kérdezte senki tőllem :cry: .
Reménykedem, hogy a babám kis túlélő, és nem lesz semmi baj.
Kinga
seci
 
 


Szia Kinga!

Amíg Gyuri nem válaszol, én elmondom Neked, hogy mennyi gyógyszerd szedtem a terhességem idején. Ugyan nekem nem toxémiám volt, "csak" terhességi magasvérnyomás betegségem, de azért hátha ez is segít.
Szóval a Dopegyt 6 órán át hat, tehát kell belőle napi min. 4x1 db. Én nem kaptam csak 3x2 Dopegytet és 3x2 Coringart, de végül szerenécsére csökkenthető volt az adag, így lett 3x1 Dopegyt és 3x1 Corinfar. Ezekkel a gyógyszerekekkel és adagokkal a 220/140-es vérnyomásomat le tudták vinni 130/80-ra (sőt még lejjebb is) és ott is maradt a terhességem végéig (8 héten át). Ne idegeskedj, a babád biztos nagy túlélő, az én kislányom is egy gyönyörű, okos, ügyes tündér lett, a terhességi problémák ellenére is. Kitartás!
Nagyon drukkolok és remélem Gyuri hamarosan ír.

Igili
igili
 
 


Seci, Gyuri a www.babazo.hu oldalon is fenn van szakértőként, esetleg ha itt a Babaneten nem jár, próbálj meg ott írni neki.

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Szia Seci!

Úgy emlékszem, hogy még 4x2 dopegytet is szoktak felírni. Mellette én a corinfart kaptam. A te általad említett gyógyszert nem ismerem. Nem tudok rá okosat mondani. Amivel még elvileg tudsz segíteni. magnézium, kálcium, kálium szedése. Pl. panangin. Háziorvossal is konzultálhatsz gondolom.


Remélem segítettem. Gyuri meg sajna elég ritkán fordul felénk. De hátha benéz mostanában...

Panni
uran
 
 


Köszönöm a válaszokat. Megpróbálom a babázón is... A magnézium nem késlelteti a szülést? A nifedipin azt hiszem ugyanaz mint a corinfar.
seci
 
 


Seci!
A magnézium tényleg veszélyes, mivel -ha jól tudom- gátolja a szülés után a méh összehúzódását. Ezért van az, hogy szülés közeledtével már nem szabad szedni. Én a császorom előtt 1 hétten lettem letiltva róla. Igaz nekem könnyű volt, programozott császárom volt, így tudtuk mikor kell abbahagyni. Remélem sikerült elérned Gyurit. Minden jót Nektek!
Igili
igili
 
 


SziasztokLátom hogy a legfrissebb bejegyzés jan. 30. Azért van itt valaki? Lenne egy csomó kérdésem. Ki tud nekem segíteni? Fontos lenne. :cry:
dottir
 
 


Szia Dottir!
Mi a gond? Ha tudok, én szivesen segítek
igili
 
 


Szia Igili!
Köszi hogy jelentkeztél, örülök neki. Olyan nagy gond nincs, csak kerestem egy fórumot ahol így utólag, és előre okosodhatok olyan emberektől akik hasonló cipőben járnak, jártak mint én. Szóval megpróbálom röviden. Januárban volt egy éves a kisfiam, aki 36 hétre született, toxemia miatt. Toxemia van a papíron, de ebből "csak" a magas vérnyomás volt. Utólag kiderültek fura dolgok, amik inkább orvosi mulasztások voltak, velem kapcsolatban is, meg a fiammal kapcsolatban is, de ezt talán majd később. Na mindegy, kiderült, hogy volt a Marcinak egy bal oldali agyi bevérézése, ami nem kint történt, hanem még bent. Hónapokba telt mire rendeződött a mozgása, de hála Istennek, nagyon jól haladunk. Szóval alapvetően van egy orvosparám, mindig is ilyen voltam, egyszerűen nagyon rettegek orvosi körülmények között. Az előző terhességemnél szó szerint kiharcoltam magamnak egy 24 órás vérnyomásmérést, bár maga volt a pokol. Az orvosom még EKG-ra sem küldött el. Na mindegy, szedtem a Dopegytet, először 1-et, aztán 2-t. Itt visszaolvastam az egész fórumot, és látom hogy a Dop. csak 6 órán át hat, ezt csodálkozva olvastam, hogy akkor velem miért nem szedettek többet. Na, a végén már csak olajfoltokat láttam, és hiába feküdtem bent már napok óta a kórházban, és hiába nem volt egy CTG sem jó, azért nem történt semmi. Aztán egyszer csak 160/100 lett Dopegyttel, és végre úgy döntött az én drága orvosom, hogy jó, akkor eltelt a hétvége, és most pedig kiveszi. Így született meg a Marci. Arról már ne is beszéljünk, hogy a fiamat 7 naposan életveszélyes állapotban vihettem a haza, és onnan a Madarászba, mert bár szuper zárójelentésünk volt, a gyerekemnek semmi reflexe már nem működött. Na, ennyit a múltról. Most ismét babát várok, egy másik orvosnál vagyok, egy másik kórházban. Még nagyon pici, mert pénteken még csak a 15 mm-es petezsákot látták, de minél hamarabb akartam menni, hogy ha bármit szedni kell a vérnyomásomra, (ami az orvosnál már megint 150/90 volt), akkor uccu, lássunk neki. Rögtön pénteken el is küldött terheléses cukorra is, vizelet, és márc. 5-re kaptam időpontot egy ABPM-re. Remélem most jobb kezekben leszek. (aztán ha most szétcincálják a kórházakat, akkor majd meglátjuk hogy hol fejezzük be, melyik kórházban). Annyit kértem az orvostól, hogy a gyerek most ússza meg agyvérzés nélkül, és ha lehet én is. :o))) Azért keresek olyanokat akik magas vérnyomással szültek gyereket, és ha lehet akár kettőt is, hogy ne legyek egyedül a kérdéseimmel, és a problémámmal. Talán inkább társaságot keresek. Mennyi az esély ilyenkor a sima szülésre, vagy egyértelműen császár? Ki lehet húzni a 40. hétig? vagy törvényszerűen inkább hamarabb kiveszik? Szóval ilyen kis hülye kérdéseimm vannak. :o)
Köszönöm ha írsz!
Dottir
dottir
 
 


Szia Dottir!

Örülök, hogy a kisfiaddal mára minden rendben van! A vérnyomásodról nem derült ki, hogy a szülés után rendeződött-e vagy egyébként is magas volt és maradt. Nekem szülés után néhány hónappal szépen beállt újra normális értékre gyógyszerek nélkül a vérnyomásom, tehát úgy néz ki, hogy "csak" terhességi" volt. Mi is szeretnénk másik babát, ezért megkerestük az orvosomat, aki azzal bíztatott, hogy a második babánál a magasvérnyomás esélye ugyan megmaradt, de nem jellemző, tehát akár meg is lehet úszni. Neked mekkora volt a kisfiad születéskor? A korához képes normáli súlyú és méretű volt vagy annál kisebb/nagyobb? Mert az én kislányom kisebb volt, mint kellett volna, ezt pedig a méhlepény kerintés rendellenességével magyarázzák, ami egyébként okozhat magas vérnyomást. Tipikus esete annak, amikor az ember nem tudja melyik volt előbb: a tyúk vagy a tojás (azaz a magasvérnyomás vagy a placenta rendellenesség)?
Szerintem a legfontosabb amit tehetsz, hogy nem idegeskedsz többet, mint kellene. Ha magas lesz is a vérnyomásod, az nem kezdődik a terhesség első heteiben. Nekem pl. a 29. héten kezdődött. Tehát még korai lenne. Nem lehet, hogy az orvosok látványától is emelkedik?!? :D
Vigyázz magadra, és ha van kedved írj. Szinte minden nap benézek.
Igili
Hol fogsz szülni? Én a SOTE I. Klinikán szültem és nagyon-nagyon tudom ajánlani!
igili
 
 


Szia Igili!
A fiam nagyon jó súllyal született, (3230g) pedig azt mondták a szülés előtt, hogy jó ha 2 kiló, 2 kiló 20 deka. De állítólag nagyon ödémás volt, amivel a magam részéről vitatkoznék. (hogy ennek mi állt a hátterében az meg egy másik mese) A vérnyomit azóta is mérem, itthon ugye minden rendben, de ha jönnek e fehér köpenyesek, összecsinálom magam. :o))))) Most ha minden jól megy, akkor a Nyírőben szülünk. Ha meg megszüntetik, akkor meg nem tudom. A fiam a Schöpf-Méreiben született, de mégegyszer a környékére nem megyek. (Pláne ha az is megszűnik) A kislányodnál nem okozott semmi problémát a születés után? Hanyadik héten született? Olvastam végig a fórumot, de már nem nagyon vagyok képben hogy kivel mi történt. :P
Dottir
dottir
 
 


Szia Dottir!

Láttad ma a "Csak csajok" műsort az RTL-klubbon? Csak mert egy orvos válaszolt a nézők telefonjaira a terhességi magasvérnyomás betegséggel kapcsolatban. Egyébként a doki azt mondta, hogy nem jellemző a kilalakulása a második terhesség során, amúgy pedig a magzati beágyazódás hibájából alakul ki. A toxámia pedig tutira első terhességes betegség, főleg ha az apuka ugyanaz a személy :lol:
Szerintem minden rendben lesz, én nagyon drukkolok Nektek. Amúgy nyáron mi is belevágunk a következő manóba (én legalábbis nagyon szeretném).
igili
 
 


Szia Igili!
Sajnos nem láttam... Én is remélem a legjobbakat, hétfőn megyek ABPM-re. Szerdán voltam UH-on, dobogott a kicsi szíve. Azért ez olyan megnyugtató. A múlt pénteken amikor voltam egy UH-n, akkor még csak a petezsák volt látható, de szerdán már 8 mm-es volt a drágám. Igazából azt hittem hogy másodikra azért már nem olyan nagyon nagy élmény mint az elsőnél volt, de tévedtem. Ugyan úgy néztem a kis petezsákjában, mint a fiamat nem is olyan rég. :D Egyébként megnézte az orvos a vér-vizelet eredményt is, azt mondta hogy az is jó. Voltam ugye rögtön terheléses cukron is, arra külön nem tért ki, csak jó az is. Köszi a drukkot! Én is drukk nyárra, hogy minél hamarabb babázhass. :) Jó hétvégét, jó pihit!
dottir
 
 


Sziasztok!

Megszületett febr. 18-án, a kisfiam, természetes úton, 2600 g, egészséges . Egy nap hiján 40 hétig húztuk. A vérnyomásom nem volt ideális de 6 hétig sikerült kordában tartani, azaz nem voltak extrém értékek. Ha pihengettem sokat akkor 140/100 volt, de ha bepanikoltam akkor mértem 190/110-et is. Szülni 170/100-as értékkel mentem be, de szülés alatt, gyógyszerrel levitték 140/80-ra. Minden redben volt, kivéve, hogy megint kicsi súlyu a baba. Már gyógyszert sem szedek, szépen fokozatosan 10 nap alatt elhagytam, s úgy tűnik h rendben van és stabil...
Drukkolok mindenkinek aki hasonló cipőben jár, s kívánom, hogy egészséges babák szülessenek időre.
Kinga Kép Balint
seci
 
 


Szia Seci! Nagyon-nagyon gratulálok így ismeretlenül is! Ne aggódj hogy kicsi, olyan hamar megnőnek, mint a gomba. Szép gyerek, gratulálok. Főleg hogy termszetes úton sikerült világrahoznod, és hogy bírtad a végéig. Nagyon jó egészséget kívánok nektek! :D
dottir
 
 


Köszönöm a gratulációt Dottir. Olvastam amiket irtál magatokról, s nagyon drukkolok, hogy nektek is minden jól menjen, s egészségesen szülessen meg a második baba. A első fiam is ilyen kicsi súlyú volt, sőt kisebb, de úgy szopizott mint egy táltos, most viszont nagyon kinlódunk, de azért remélem előbb-utóbb rendbe jön ez is. Minden jót nektek!
Kinga
seci
 
 


Sziasztok Lányok!
Ma lett meg a 24 órás ereménye. Az orvosom azt mondta hogy teljesen jó, egyelőre nem kell gyógyszer, majd 2-3 hónap múlva megismételjük. Igaz hogy mikor felrakták 170/100 volt, de aztán távolodva a kórháztól egész jók lettek, és az éjszakaiak is. Hála Istennek csak fél óránként mért, és közben le lehetett venni. Ami egyszer rajtam volt, az negyed óránként mért, és az őrület szélén álltam már délre. Szóval a lényeg a lényeg, jó lett a laborom, még a terheléses cukor is, az ABPM is, és az UH is. Eddig minden rendben. Lekopogom, maradjon így.
dottir
 
 


Sziasztok Csajok! (Illetve ANYUKÁK, bocs!)

Imádom a jó híreket, és ma jutott bőven. Nagy-nagy gratula Secinek a gyönyörű kisbabájához és a kitartásához! Örülök, hogy minden rendben volt és van! Jó egészséget kívánok Nektek!

Dottir! A Te híreid is nagyon-nagyon jók! Szívből örülök, hogy minden a legnagyobb rendben van! Biztos így is marad!

Az én jó hírem, hogy a kislányom napról-napra egyre ügyesebben jár önállóan. Ma már egész hosszú távokat is megtett :lol: Boldog vagyok és nagyon büszke!

Remélem a többiek is jól vannak!!! Tényleg, hol vagytok???

Jó éjszakát!

Igili
igili
 
 


Szia Igili! Mennyi idős a kislányod? Az én fiam még nem jár, januárban végén volt 1 éves.
dottir
 
 


Szia Dottir! A kislányom december közepén született. És bár majdnem 15 hónapos volt, amikor elindult, senki nem mondta, hogy ez gond lenne. Amúgy nagyon jó érzés, amikor végre elindulnak, főleg nagy boldogság látni az arcukon az örömet. Nemsokára Ti is átélitek már. Mindenképp írd meg, ha megtörtént az első önálló lépés :D
igili
 
 


Szia Igili!
Rég irtál, mi van veletek? Gondolom a kislányod már szalad, az én fiam még nem jár, de ami késik nem múlik! :D Hamarosan remélem én is futhatok utána. Jelenleg furűn mutat a homokozóban a játszótéren a négykézlábazó csupakosz gyerekem.
Közben annyi történt, hogy elküldtek újra ABPMre, ami nem lett valami fényes, de mivel tegnap vették le a vért, meg a vizeletet, és mára még nem volt meg az eredmény, ezért kedden találkozunk újra a dokival, és talán majd kitalál valamit. A kórházi védőnő só, fűszer, és cukormentes diétát irt elő, és a fenyegetésétől majdnem sirva fakadtam, mert azt mondta, hogy igy előbb vagy utóbb, de elvetélek. Én azért hiszem hogy nem. Majd jelentkezem újra hogy miket irtak fel. Addig is szia, és jó hétvégét, irj hogy mi van a lányoddal! :) :D
dottir
 
 


Szia Dottir!

Dehogy vetélsz el! Ki ez a szörnyű "védőnő"?!? Hogy lehet ilyet mondani? Én a terhességem alatt pont a védőnők és orvosok hozzáállását és a rengetet vizsgálatot gyűlöltem a legjobban. Ha ezek nem lettek volna, akkor -nyugodt körülmények között- nagyon jó lett volna kismamának lenni. Természetesen tisztelet a kivételnek. Vannak nagyon rendes dokik is (SOTE I)!

Mi jól vagyunk. A manóm tényleg futni próbál már és egész nap megállás nélkül megy, megy és megy. Persze néha nagyokat esik -főleg, ha fáradt már- de megállíthatatlan. Most néhány napot távol voltunk hármasban apával, jól elrontotta az én angyal gyerekemet. Tegnap szörnyű grimaszok közepette ijesztgette a vásárlókat az üzletben. Borzalmas huncut, zsivány tyúk. A párom meg persze megkérdezte tőleg ártatlan képpel, hogy "ugye ilyen marad? milyen édes, ördög rossz :evil: ". Na ja, nem ő van vele a nap 24 órájában :D

Remélem minden ok és megnyugodtál már. Egyébként én 2 hónapig sómentes diétán voltam, ami szörnyű, de legalább leszoktam arról, hogy agyon sózzam az ételeket. Ez is valami.

Nagyon vigyázzatok magatokra! Ha van időd, írj. Kellemes hétvégét mindenkinek!

Igili
igili
 
 


Szia Igili!
A védőnő a Nyírőben a védőnő. Egyébként olyan őrmester-fajta. Most még a Nyírőbe járok, nem tudom hogy meddig, az orvosom szerint maradhatnak júniusig, vagy júliusig, ezt nem hallottam kristálytisztán. Én okt. 14-re vagyok kiírva, addig mindenesetre nem maradhatok, de még nem tudja ő sem hogy hova megy. Jól kitalálták ezt az átszervezést. Igazán várhattak volna januárig. Holnap reggel fél nyolcra kell mennem, mert akkor lesznek ugye meg a leletek, vér, vizelet, kíváncsi vagyok mit talál ki.
Írnál a sószegény kajálásról, mert ahogy elhadarta a védőnő, gyakorlatilag a savanyú almán és a párolt sómentes zöldköreten kívűl, meg a sótlan csirkemellen kívül semmit nem ehetek. Te miket ettél, hgy csináltad? Előre is köszi! Holnap jelentkezem hogy mit okoskodott ki az orvos.
Addig is szép időt, és jó futkározást a kiscsajjal. :D
dottir
 
 


Na, neeeeeee! Tegnap írtam egy csomót, főleg sómentes tippeket, egy kész regény volt, erre eltűnt. Én meg már a választ vártam... :(
Most nincs időm újra leírni, de holnap ígérem, mindent újra leírok Neked. Pedig jól összegyűjtöttem mindent.
Mit intéztél az orvosnál???
igili
 
 


Szia Igili!
Eltűnt??? Ó Te szegény :cry: Azért csak akkor, ha van időd rá.
Na, mit intéztem? Hát színesedik a dolog. :D Kedden reggel fél nyolcra be kellett mennem a dokihoz, aki közölte a folyosón, hogy itt az ABPM papírom, ő ezzel igazán nem tud mit kezdeni, nem tudja hogy kellene gyógyszerezni, de menjek át a Szabolcs utcába, mert ott van egy orvos, aki nagyon vágja ezt a témát, tegyenek rám mégegyszer egy ABPM-et, és mondjon véleményt ez a másik orvos. (na, itt úgy éreztem menten megőrülök, azt hittem fél kilencre otthon is vagyok). Átballagtam, hosszas várakozás után beszéltem a dokival, aki nagyon kedves, és így laikus szemmel tényleg nagyon vágja a témát. A terhespathológián van. Na, megmérték, 154/80 volt, magas ami azt illeti, de ugye nekem orvosi körülmények között furcsa is lenne ha nem lenne az. Aztán ugye az ABPM alapján azt mondta, hogy ő ugyan a maga részéről nem gyógyszerezne, a per értékeim nagyon jók, csak az első a magas időnként. De mérjem péntekig itthon 10-15 alkalommal naponta, és csütörtök reggeltől péntek reggelig egy 24 órás vizeletgyüjtést tartana inkább jobbnak. Ha abban lesz valami, mert azt péntek reggel be kell vinnem, akkor elkezd gyógyszerezni. De pillanatnyilag az értékek alapján szerinte nem kell gyógyszer, az újabb ABPM-et meg tök feleslegesnek tartja, mert nem gondolja hgoy egy héttel a mérés után olyan óriási lenne a különbség. Na, szóval most mérem, holnap meg gyüjtöm. :D Egy rém türelmes pasi ez a fiatal orvos. Abszolút nem nézett hülyének, és értelmesen elmagyarázott mindent. Hát pénteken, vagy hétfőn csak többet tudunk. Azért a sót igyekszem visszafogni, szerintem amúgy sem főzök valami durván, de persze lejjebb vettem a sót is, meg a cukrot is. Na, hát úgyis naponta többször benézek, remélem sikerül a recepteket feltenni, és tényleg köszönöm a segítséget. Jó futkorászást a kiscsajszival. Hadd kérdezzem meg hogy hogy hívják?
dottir
 
 


Sziasztok!

Hát látom nem csak én küszködöm magas vérnyomással!

Szal nekem már a terhességem előtt is magas volt, gyógyszert is szedtem rá, de mikor úgy gondoltuk hogy babát szeretnénk előtte egy hónappal abba kellett hagynom.
Aztán mikor terhes lettem a belgyógyászaton ismét írtak fel gyógyszert, a dopegitet.
Napi 3x1 szedek, ami viszonylag rendben is tartja, bár van mikor így is picit magas.
Természetesen senki nem tudja miért van a magas vérnyomásom, olyan három éve voltam egy részletes kivizsgáláson de semmi bajt nem találtak...
Szal az lenne a kérdésem, hogy szerintetek az hogy a vérnyomásom egész jó, ami azt jelenti hogy van olyan nap mikor 140 körül van, de van olyan nap mikor csal 110, szal ez rendben csak a pulzusom nagyon sok.
Szerintetek ez okozhat valami bajt a babánál?
Mert ugye az átlag pulzus olyan 80 körül van, na hát az enyém 90 és 110 között ingadozik, és pedig olyankor is mértem 113-at, amikor tök nyugis voltam szal semmi izgalom.
Ezt én mondtam a dokiknak is de nem igazán foglalkoznak vele, nekik a lényeg a vérnyomásom, hogy az ne nagyon menjen 140 fölé.
Végülis az nem szokott afölé menni de ez a pulzus dolog egy picit izgat...
Vendég
 


Szia Henchy!
Ronda dolog, de ilyenkor megörülök mindig hogy nem vagyok egyedül ezzel a magasvérnyomival. Remélem nem érted félre. :lol: Én csak mint laikus gondolom, hogy a magas vérnyomással társul a magasabb pulzus. Valahogy logikus, többet kell hogy pumpáljon a szív, de talán Igili okosabb, ő már profi ebben. Nekem a pulzusom mindig 100 körüli. Tudom hogy nem jó, de mit csináljak. Persze nekem dokifrászom is van. Na, ott tud igazán elszabadulni a pokol. :D Azért ha az orvosod jónak értékeli a vérnyomásodat, akkor azért annyira nagy nem lehet a baj. Engem most a sajátom elküldött egy másikhoz, ezt értékelem benne, gondolom az ő tudománya meglállt itt, ezért elküldött egy erre szakosodotthoz. De ha a belgyógyászod is egyetért az orvosoddal, csak tudják hogy mit csinálnak. Egyébként a Dopegytből napi 4*1-et szoktak írni, mert csak 6 órán át hat. Én is szedtem az első terhességemnél. Remélem ezt leszámítva minden oké, és ugrándozik nagyokat a Baba! :D Ezután jön az igazán jó része, mikor már alig férsz a pocakodtól.
Azért várjuk meg Igili válaszát!
Szia!
dottir
 
 


Szia Dottir!

Dehogy értem félre, én is megörültem mikor idetaláltam hozzátok, vasárnap regeltem, de itt olyan sok topik van hogy azt sem tudom hol nézgelődjek...
Majd picit visszaolvasok hogy jobban megismerjelek Titeket, de én is nagyon örülök ilyenkor mikor látom nem vagyok egyedül...
Bár nekem már régen is magas volt a vérnyomásom, csak ugye mindenütt azt lehet hallani, hogy ez milyen veszélyes...
Azért egy picit megnyugtattál, mondjuk nekem mindíg is magas volt a pulzusom, és ha dokit látom nekem is magasabb...
Egyszer képzeld el hallottam egy olyat, hogy -a történet röv...egy munkahelyre mentem és előtte volt orvosi amit egy fiatal csaj végzett olyan 30körüli nagyon aranyos, és mikor megmérte a vérnyomásom mondta hogy magas, erre én hogy tudom szedek rá gyógyszert, erre ő, hogy akkor tudja mie...- szal fehércsempe allergi, ill orvos allergia.
Hát én ezen igen elvigyorogtam, és mondta hogy ne vigyorogjak, ez nagyon sok embernél megvan, hogy ha egy orvosi rendelőbe ér és még csak orvost sem kell látnia, rögtön magasabb lesz a vérnyomása...
Fura nem?
És ez biztosan igaz, hisz Te is ilyen vagy én is meg már mástól is hallottam...
Azért én úgy érzem hogy annyira nem foglalkoznak velem...
Vendég
 


Két részben írom nehogy ne menjen be mert hosszú...
Szal mikor elmegyek a háziorvosomhoz dopegitet felíratni csak megméri a vérnyomásom rinyál picit azt kész, de a pulzusomról sosem szól semmit.
Ugye bejött a vizitdíj, nekem fizetni kell mert nekem nem a terhességem allat alakult ki a magasvérnyomásom, és mikor legutóbb voltam nála 4 dobozzal írt fel, hogy ne kelljen olyan gyakran menni és fizetni.
Hát engem azért az a 300ft nem vágna a földhöz, deígy még ritkábban kell mennem szal ezért is írtam neketek hátha ti tudtok valami okosat mondani nekem és akkor kész tények elé állítom a dokit...
Bár mikor a kósrházban voltam egy hetet -11hetes voltam és bevéreztem egy picit és egy hétig bent kellett lenni megfigyelésen-, ott is mérték egy nap egyszer a vérnyomásom és hogy magas volt, képzeld el írtak fel hozzá nyugtatót is, a seduxent...
Na én azt csak addig szedtem amíg bent voltam, soha nem szedtem nyugtatót, nehogy már a terhességem allatt kezdjem el szedni, meg egyébként is egy rakás gyógyszert szedtem még az is...
De egyébként hiába szedtem a nyugtatót akkor is magas volt a pulzusom, szal nem értem miért írták fel...
Egyébként jól vagyok, úgy néz ki kislányunk lesz, nagyon sokat mocorog a kis Bogim, le sem áll néha van hogy egész nap, szal ez picit megnyugtat, hogy csak nem lehet semmi baja, meg mindíg minden eredményem tökéletes szal csak nem lesz semmi baj...
Vendég
 


Szia Dottir!
154/80 az orvosnál szerintem nem magas. Reméljük minden rendben lesz továbbra is! Milyen a vérnyomásod otthon? Megbízható mérőd van? Én néha levittem az orvoshoz és összemértük a mérőinket. Így nyugodtan méricskélhettem otthon. Amúgy a rendelőben nekem is mindíg magasabbak az értékeim (nem is kicsivel) :oops:
Hát, próbálom újra összeszedni az infókat sótlanság ügyben, de biztos nem fog olyan jól sikerülni, mint a múltkor :(
A lényeg: én szinte mindent ettem, csak só nélkül. Ami tilos: a sajtok és a felvágottak (borzasztó). Reggelire többnyire lekváros vagy mézes kenyeret kaptam a kórházban, otthon rántottát vagy bundáskenyeret ettem (persze só nélkül). Ebédre többnyire ehetetlen főzelékek voltak, néha krumpli, natur husik, mind-mind íztelenül. Itthon főzmet a szokásos módon húslevest (csak só nélkül). Én nagyon szeretem a franciasalit meg a krumplisalit, azt is csinált nekem az anyukám (ő keveri ki a majonézt), így nem volt benne só. Hát, valahogy így. Nekem a sajtok és a felvágottak hiányoztak nagyon, de a gyerekért mindent :lol:
Egyébként a kislányomat Lizának hívják, és a nevével ellentétben egy igazi kis vagány csaj, tele energiával.

Szia Henchy,
a pulzus megemelkedik terhesség alatt (ez teljesen normális). Ha van kedved olvass vissza néhány oldalt, Gyuri bejegyzéseit, aki egyébként orvos, és bár mostanában nem látogatja a fórumunkat (vagy csak nem ír), de emlékszem, hogy ebben a témában sokszor sokat írt már. Szerintem kb. 1 éve írhatott erről. Remélem segítettem.

Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepet kívánok!

Igili
igili
 
 


Dottir! Minden ok?????
Többiek, hol vagytok?
igili
 
 


Szia Igili!
Itt vagyok. Jövő héten megyek újra a Szabolcsba a terhespatológiás orvoshoz, gondolom megint egy 24 órás vizeletgyűjtés, talán ABPM nem tudom, aztán megint mond valamit. Egyelőre nem szedek gyógyszert, itthon kell mérjem a vérnyomit. 2 hete az egyik este véreztem, úgyhogy be a kórházba, de hála Istennek nem találtak semmit, bent sem kellett maradnom. Persze a Nyírőbe már nem mehettem, merthogy ott az orvosom, de ugye oda már nem vehetnek fel, ezért az Uzsokiba mentem, merthogy az új rendszer szerint oda tartozunk. Nagyon rendesek és alaposak voltak, megnézte UH-val a babát az orvos, stb, stb, és fogalma sincs hogy honnan vérezhettem. Na mindegy, túl vagyunk rajta, nagyon örültem hogy semmi baj nincs. Szóval nálunk ez a helyzet. A fiam lassan csak elindul, ha fogom az egyik kezét, úgy jön a saját lábán, de egyedül nem hajlandó menni. :D Lusta pasi. Ti hogy vagytok? Liza gondolom elég jól tréningez. :o)))
dottir
 
 


Szia Dottir!

Igen, mi elég jó kondiban vagyunk :D . Ami nem mentem le a szoptatási gondok miatt, azt most turira lefogyom. Egyébként rám is fér, szóval szuper. Lizus már fut, rohan, kezd motorozni, nagyon ügyes és édes.
Hűha, most, hogy jobban belegondolok. Neked sem lesz könnyű pocival rohangálni a "lusta" fiad után. jajajaj.
Örülök, hogy jól vagytok, és minden OK. Csak így tovább!

Én egyébként most eléggé pipa vagyok, mert néha nem értem miért annyira felelőtlenek a szülők. Pl. ma egy nagymama, aki néhány percel előtte tette a lányomat az unokája motorjára- mesélte nagy bánatosan, hogy milyen betegek voltak (a kislány és ő), sőt ő még mindíg nincs valami jól. Kérdeztem, hogy mi volt a baj? Erre kiderült, hogy rota vírus. Ami, a gyógyulás után még kb. 10 napig minden tárgyon él és fertőz. Pl. kismotor! Mi 5 napig voltunk kórházban két hónapja a rota miatt, nagyon nem hiányzik megint. Nem is tudom, hova zárjam a gyerekemet a felelőtlen szülők és nagyszülők elől. Kalitkába???
Na jó, nem idegeskedem, mert az árt a vérnyomásomnak és főleg a szépségemnek.
Szép napot mindenkinek! Vigyázzatok magatokra!
igili
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök,hogy megtaláltalak benneteket.Én is magas vérnyomival küzdök :( ,de nekem hozzátartozik egy kis fehérköpenyes szindróma is:).Néha már hülyét kapok saját magamtól :lol: .Első gyerkőcnél 7 hónapos terhes lehettem mikor kialakult ez a dolog,és a végén toxémiával párosult sajna.Na most elég korán kezdtem,de nekem van egy sanda gyanúm,hogy már a terhességem előtt sem voltam frankó.Most én is dopegytet szedek,napi 2x1,de szerintem hamarosan kapok megint egy abpm-et,és több gyogyit.Itthon méricskélem magamnak,amikor eszembe jut.140 fölé nem igen megy még,de mikor elkezdtem gyógyszert szedni,130 fölé sem ment.Na most általában a fölött van.A pulzusom nekem is sok,az első gyerkőcnél is probléma volt vele,arra betalocot kaptam.Erre azt mondta a doki,hogy pulzusszám csökkentő.Nem tudom ti,hogy vagytok vele,de én az abpm-től is frászt kapok.Múlt hónapban is petzegette a doki,hogy rám kéne már rakni,mert régen volt rajtam,de még sikerült lebeszélnem róla:).Most szerdán megyek majd hozzá,remélem nem fog eszébe jutni :?

Kép
Kép
huni
 
 


Sziasztok!

Itt vok, csak mostanában festettünk, aztán kicsit elfoglalt voltam!
Képzeljétek, multhéten voltam terhesgondozáson, és 120/80 volt a vérnyomim, úgy örültem neki!!!
Na de viszont elkezdtem dagadni, a lábam meg a kezem...
Nem durván de azért a lábamon a bokám már alig látszik...
Nézték a vizeletem nincs benne fehérje, tehát nincs nagy gond, pihiznem kell sokat...

Huni!
Szegénykém akkor jól megszenvedsz, azért szorítok neked, hogy ne legyen semmi gond!

Igili!
Visszaolvasgattam, de nem nagyon találtam erre vonatkozó hsz-t, de végülis olvastam hogy más kismamiknak is magas a pulzusuk pedig nem is magas a vérnyomijuk!
Szal gondolom nincs gond...
Elhiszem hogy pipa vagy, te hiába vigyázol a kisgyerekedre ha mások meg felelőtlenek sajna...

Dottir!
Én most lehet nem olvastam vissza eléggé, de babát vársz?
Nagyon megijedtél gondolom mikor véreztél picit, remélem nem lesz semmi baj!
Nagyon szorítok neked!
Vendég
 


Sziasztok!
Igili: hááát, én is gondolkodtam hogy hogy fogok a nagy hasammal rohanni a Marci után. Ma a játszón voltunk, ahol betemette magát nyakig homokkal. Itthon ki kellett rázni a ruhájából, már az ajtóban levetkőztettem. Nagyon élvezi, csak ugye az a baj, hgy négykézláb járja be a játszót. Egykézzel kézenfogva szépen sétál, de egyedül nincs az az Isten hogy elinduljon. Na mindegy, mást nem tehetek, mint várok.

Huni: nekem is gyakorlatilag fehér köpeny hypertoniám van, a terhespatológus állítása szerint, én is frászt kapok az ABPM-től is, de szerintem a jövő héten megint kapok egyet, akkor megyek megint 24 órás vizeletgyűjtésre is. Az orvosoknál a végletekig tudom magam idegesíteni. Ez nagyon szörnyű dolog, és annyira nem értik meg. Én kimegyek a tetőre ha kell, és kihajolok a függőfolyosón, annyira nincs pl. tériszonyom, de ez talán olyan lehet, mint akinek az van. Én ahogy megérzem a hyposzagot, már az is elég hogy "rendelőérzésem" legyen. :D :D A fiam 36 hétre született toxemiával, úgyhogy aggódom, szeretném kihúzni a végéig, ha lehet.

Henchy: igen, babát várok, és nagyon megijedtem mikor véreztem, mert a fiammal aki a Marci és 15 hónapos, nem volt ilyen. De közben tudod volt egy olyan érzésem, hogy nem lehet semmi baj, mert az a gyerek, aki ennyire jönni akar, mint ő, annak nem lehet semmi baja. A fiamra 4,5 évet vártunk, és bár spontán terhes lettem, azért nagyon féltem végig, hogy valami baja lesz. Ez a baba pedig elsőre jött, nagyon meglepődtünk. Még jó hogy nem hamarabb kezdtünk próbálkozni. :lol: Azt hittük, hogy most is várhatunk majd legalább néhány hónapot, ha nem is éveket, ezért mikor 1 éves lett a Marci elkezdtük a próbálkozást, hát nagyon meglepődtünk. Tudom hogy nehéz lesz, de talán így kell lennie, és így a jó. Remélem jól vagytok, és sokat mocorog a kicsi. Mikorra várod pontosan? Szedsz most valamit? MÁrmint vérnyomigyógyszert? Tudom hogy Dopegytet szedtél, de kell esetleg valami más is, vagy maradt ez? Tudjátok már a nemét?
dottir
 
 


Henchy: közben megnéztem a vonalzódat! :D :D Látom hogy Boglárka! Éles logikával kikövetkeztettem hogy kislány!!!! :lol:
dottir
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Dottir,most mennyi idős terhes vagy?
Az én dokim se érti meg ezt a fehérköpenyes dolgot hiába magyarázom neki,hogy itthon minden oké.A védőnőnél már elértem azt,hogy az itthon mért értéket írja be a kiskönyvembe.Megmagyaráztam neki,hogy nem vagyok hülye,ha magas lenne úgyis szólnék neki,hisz a mi egészségünkőrl szól.Ma reggel gyógyszer nélkül 124/74,pulzus 91 volt.Hát igen,utóbbi lehetne alacsonyabb :( .Pedig azt hittem magas lesz,mert párom azzal hívott reggel,hogy Ő azt hallotta(biztos forrás),hogy a kórház ahol szülni szeretnék magán kézbe kerül :( .MEnnyit fogok én fizetni :shock: ???Máshová meg nem akarok menni.
Az én kisfiam a 39.hétre született,remélem most is kihúzom addig,de szerintem nyári hőségekben akkor másképp fogom gondolni :D .Dottir pozitívan fogjunk fel mindent,és minden oké lesz :)
Most úgy néz ki kiscsajszi van a pocakban,és Zsófi lesz a neve.Boglárka lett volna elvileg,de a névnapja augusztusban van,és nem lenne szerencsés ha a szüli-névnap egy hónapban lenne.

Kép
Kép
huni
 
 


Szia Huni!
a 16. hétben vagyok, úgyhogy nekem még messza a vége, október közepe. A saját orvosom miután már kétszer rámrakatta 2 héten belül az ABPM-et, azt mondta hogy megállt a tudománya, elküldött egy kollégájához egy másik kórházba, egy terhespatológushoz. Ezért járok két helyre. Ő köti az ebet a karóhoz hogy nem kell gyógyszer, mert csak a kórház közelében magas, otthon jók az értékek, ő kerek perec kijelentette hogy fehérköpeny hypertonia. Az orvosom meg már minden áron adna gyógyszert. De a terhespatológusra bízza a döntést, azt mondja hogy nagyon bízik benne. Azt mondta, hogy amíg a vizelet tökéletes, addig nem kell gyógyszer. Szóval azért van olyan orvos aki ismeri ezt a fehérköpeny izét. Mondjuk mivel toxemiával született a Marci, az orvosom ezért tartja fontosnak hogy most odafigyeljen rá. Na mindegy, baj nem lehet belőle. Én ennél a babánál a kezdetektől fogva elhatároztam hogy nagyon pozitívan fogok gondolkodni, ezért nem estem valahogy a vérzéskor sem kétségbe, tudtam hogy semmi baj nem lehet, bár nagyon megijedtem, és az UH-on azt kérdeztem, hogy és él? A doki meg csak mosolygott, hogy nem hogy él, de szép pont jó méretű baba. Megnyugodtam. :o))
A sógoromék lánya is Zsófi. :o)) Te hol szülnél egyébként, és az új terv szerint hol kellene?
dottir
 
 


Szia Dottir!

Meg volt a tegnapi vizit a dokinál és a védőnőnél is.Nem híztam semmit :D ,meg is dícsért a dokibácsi :) .Vérnyomásom délutánra lement 117/69-re :D .Azt hittem a védőnő el sem fogja hinni :lol: A méhszájam rövidült egy picit,de nincs baj,azt mondta a doki.Barinőmnek is így volt a 20.héttől.
Megnyugtatott a doki,mert nem teljesen igaz,hogy magánkézbe kerül a kórház.GAzdaságilag fog átalakulni,és ezt is csak ősztől tervezik.
Mondott még jó híreket,mert nem lesz szabin mikorra ki vagyok írva :D ,és ezt a fizetős rendszert is elmagyarázta,hogy kiskapuk mindenütt vannak,és ezt ők megtalálták,és a kórház is támogattja őket ebben.
Ja,amúgy Cegléden fogok szülni.

Kép
Kép
huni
 
 


A dokizásból kiccsit sok lett,bocsi :oops:

Kép
Kép
huni
 
 


kiccsit=kicsit :oops:

Kép
Kép
huni
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: