Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A terhességi kor előrehaladtával az teljesen normális, hogy a méhlepény érettsége egyre magasabb. Úgy emlékszem valahol 4 után kezdenek esetleg aggódni. De erre már nem vennék mérget. LÉnyeg, hogy a 2. még teljesen normális.

Én vagyok az ellenpélda a 3710-zel, és a 3750-nel, amennyikkel születtek az én gyerkőceim. Ja és 2500 születtem normál terhességből én.
Mellesleg a kisebb babák pl. abból is adódhatnak statisztikailag, hogy a cukorbetegek babáit, ha jól tudom szeretik korábban megindítani. Javítsatok ki, ha rosszul emlékszem. agy csak befeküdni kell? De nekm úgy rémlik, hogy sokszor nem várják meg a 40. hetet, mert a végén szeret borulni a cukor. De ez csak az eleve diabosokra vonatkozik.

Na a lényeg, ne aggódjatok, ami a babának kell, azt elveszi. Higyjetek nekem. Ezt a természet megoldotta. A diétákat gyönyörűen csináljátok, így aztán fel a fejjel, a babáknak meg lassan le a fejjel, ha még fenn hordanák az orrukat, és élvezzétek még a hátralévő nyugodt heteket. :)

Pusz
Panni
uran
 
 


Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Tegnap voltam profilon, majd hétfőn kiderül, mit produkáltam....

Szép hétvégét és adventi készülődést kívánok Nektek!
Zsuzsi
zsuzsanna47
 
 


Lányok!

Jaj segítsetek!!!!!
2 hete csak reggelente mérem az értékeim, és néha az ebédet, csacsit. Ma megyek vissza a dokihoz, eddig minden értékem tuti volt. Főleg a tegnapi nap, amikor sokat "bűnöztem", reggeli:4,6, ebéd:5,3, Vacsi:5,2, DE a mai reggeli 8,2, ilyen magas még sosem volt. Annyi különbség volt az eddigi reggelieim között, hogy fehér zsúrkenyérből ettem 3 nagyon vékony szeletet, a teljeskiörlésű helyett, és ehhez 2 dl tejet ittam, de azt minden nap ittam eddig, és eddig az értékeim max 6,6ig mentek fel. Szerintetek ennyit számít, hogy ma fehérkenyeret ettem Vagy a tegnapi bűnözéseknek ma iszeom a levét, annak ellenére, hogy tegnap tökéletesek voltak az értékeim? Én ma úgy terveztem, hogy visszaadom a mérőt, mert minden jó volt 2 hét alatt, de ez a mai 8,2 kiakasztott. Nem is tudom el merjem-e mondani a dokinak. Szerintetek mitől lehet??????

Köszi, előre is!

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 

 
 

az a 3 szelet kb 30g, olyan óriáskifli vastagságú, nem 3 nagy szelet kenyér... :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


luisa,
a fehér kenyér gyorsabban emeli a vércukrot, mint a teljes kiőrlésű. Annyit tudnék tanácsolni, hogy holnap ne fehéret egyél, és mérjél újra. Ha így jó lesz, akkor a hátralevő hetekre felejtsd el a fehér kenyeret...A dokinak pedig mondd el nyugodtan, de ha holnap megint jó lesz, akkor úgyis folytatódhat a diéta. A mérőt meg eszedbe ne jusson visszaadni, hiszen a terhesség alatt bármikor beállhat változás!
dfjudit
 
 


Még valami: nagyon változékony dolog ez a cukorszint, én pl. azt sem tartom kizártnak, hogy eddig bírta a szervezeted a 2dl tejet, most pedig már nem bírja. De úgyis csak kísérletezgetéssel tudsz rájönni, hogy éppen mikor mi a jó és mi nem...
dfjudit
 
 


Szia Judit,
köszi a hozzászólásod, nem csak most olvastam, de csak most tudtam válaszolni. Sajna maradt nálam a mérő, de hála nem olyan magasak az értékek, így maradok inzulin nélkül és csak jövőre kell visszamennem a dokihoz.
Amúgy ma voltunk UH-n és már 1545g a babó, teljesen megfelel a korának.
Remélem Ti is jól vagytok és az összes Kismami.

Mindenkinek kellemes ünnepeket, ha már nem beszélnénk!

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


szaisztok
luisa, köszi a jókívánságokat, mi is jól vagyunk, holnap megyek a vérvételem eredményéért, remélem az is rendben lesz. UH-ra én csak vmikor január közepén megyek, 30. hét körül.
Én is nagyon kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek és ésszerű zabálásokat! :D :D :D
dfjudit
 
 


Sziasztok!

Kérlek segítsegetek abban,hogy milyen időközönként kell mérni a cukrot...kajcsi után mennyivel és,hogy minden egyes szúrásnál kell cserélni a tűt vagy ha lefertőtlenítem 70% alkohollal akkor újra használhatom....köszönöm előre is

Kép

Kép
timcsusz
 
 


Szia Timcsusz!
Kaja kezdete után másfél órával javaslom a mérést, az ujjszúró tűjét pedig nem kell se cserélni, se fertőtleníteni, ha csak Te használod. Cserélni szúrásmennyiségtől függően kb. havonta-kéthavonta tanácsos, amikor már érzed, hogy kopik (ilyenkor egy kicsit már jobban fáj a szúrás).
Üdv,
Judit
dfjudit
 
 


Szió Judit!

nagyon szépen köszönöm válaszod!

Kép

Kép
timcsusz
 
 


Timcsusz!
Ez nem ilyen egyszerű (mármint hogy másfél órával), hanem a diéta és ha van az inzulin adásától függ. Aki csak diétázik, elegendő hetente egyszer a reggeli 7 órás 25g után egy órával mérni. Aki inzulint kap azoknak sem a másfél óra helyes.
gyuri
Szeged
 
 


A Péterfyben mindenkinek másfél óra van előírva, függetlenül attól, hogy csak diéta vagy inzulin is.
dfjudit
 
 


gyuri!

nem vagyok inzulinos csak diétára fogtak....így most óránként mérem reggeli és ebéd után 1 órával

Kép

Kép
timcsusz
 
 


Sziasztok Lányok!
December 13-án megszületett a kisfiunk József Márton! Sajnos 2 hétig a koraszülött intenzív osztályon voltunk Manócska súlyos vérszegénysége miatt (oka ismeretlen), de most már jól vagyunk, itthon, nagy boldogságban!
Cukor úgy tűnik, rendben, párszor mértem, illetve ímmel-ámmal tartom a diétát.
Mindenkinek boldog új eztendőt kívánok!
Zs
zsuzsanna47
 
 


Sziasztok!

Látom kisebb vita alakult ki a mérés idejét tekintve. 3,5 évvel ezelőtt még a Péterfyben is 1 órát mondtak, hogy akkor kell mérni. Nem tudom mitől változtatták ezt meg, ha így tettek. Egyébként elvileg attól is függ, és erről is volt itt már szó korábban, hogy kinek mikor a legmagasabb. Merthogy van akinek 1 óránál van a legmagazabban az érték, van akinek 1,5-nél. És a lényeg elvileg az, hogy a legmagasabb ne menjen 7 fölé. Ha jól sejtem a dolgot.

Sajna most már nagyon divat itt a neten, hogy mindenki naponta többször is méri a cukrot. Ez persze alapvető emberi tulajdonság, hogy ha valamit ellenőrízhet, akkor azt ellenőrzi is, de miután elég drága a tesztcsík, ezért érdemes valóban egy héten 1x max 2x nézni a cukrot. És ebből egyszer elvileg a kórházban kellene nézni. Nem kell túlzásokba esni. Ha elszáll a cukor, akkor az ebből is kideürl, és egy.-két nap nem okoz a babaának semmi bajt. Ne stresszeljétek magatokat. Persze ez a diétázókra vonatkzik kizárólag.

Zsuzsa!

Nektek pedig nagyon sok boldogságot kívánok!

Panni
uran
 
 


Zsuzsi,
Gratulálok sok szeretettel!
Panni,
Nekem is furcsa, hogy sokan milyen gyakran mérik a cukrot, amikor nem voltam a fiammal inzulinos, nem is volt vércukormérőm, csak hetente ellenőrizték reggeli után a diabetológián, és ez elégnek bizonyult.
Valóban akkor még 1 órát mondtak, ezt én is tapasztaltam, azóta úgy látszik, fejlődött a tudomány... :D
dfjudit
 
 


Sziasztok!

Visszatérő topiklakó vagyok, én is cukros voltam az első terhességemnél. Diétával karban lehetett tartani, a Margit kórházban szültem.
Most van egy pozitív terhességi tesztem, UH-n se voltam még, de gondoltam, jobb, ha mihamarabb tájékozódom. :)
Mikor lenne esedékes az első cukorterhelés? A terhesség folyamán mikortól térhet vissza ez a betegség? (Fél éve voltam cukorterhelésen, akkor rendben volt minden.)
Érdemes vigyáznom a szénhidrát, különösen cukorfogyasztással, vagy mindegy? Nem diétára gondolok, csak édességet nem ennék, nem tennék mézet a teámba, ilyesmi.

kösz a választ:

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok Lányok!

Én még nagyon tapasztalatlan vagyok a terhességi cukorbetegségben, illetve a terhesdiétában, éppen ezért kérném segítségeteket!

A 23. héten megtörtént a szükséges cukorterhelés. Éhgyomorra nem vettek le vért. A terhelés (glükóz) után pedig 6,3mmol lett az eredményem, amivel az orvosom diétára fogott. Sok mindent mondott, mit ehetek, mit nem, kicsit kemény és szegényes az étrend. Amennyire tudom betartom. Mivel ez emelkedhet a terhesség előrehaladtával, ezért kell most nagyon figyelnem az étrendre. Tudtok nekem abban segíteni, mit szabad enni?
És egyáltalán mennyire magas ez a 6,3-as érték? Ugye nem kell annyira megijednem?
Köszönöm segítségeteket!

Niki

Kép
niki30
 
 


Eszter! Ha már voltál terh.i cukros, akkor mindenképp érdemes szerintem odafigyelni a táplálkozásra kezdettől fogva. Nekem a szüleim cukorbetegek, illetve PCOm van, ezért kezdettől diétára fogtak, majd a 20. héten megcsinálták a cukorterhelést, ki is jött a terh.i cukor. Én is diétáztam, nem kellett inzulin. Azt hiszem, leghamarabb a 16. héten csinálják a vizsgálatot, talán pont itt a babanet rendelőben olvastam erről.
Azt hiszem, h akinek volt már terh.i cukorbetegsége, annak egy következő terhességtől függetlenül oda kell figyelnie az étkezésre, mert különben nagy eséllyel kialakulhat a 2. típusú diabétesz. Én nem ettem cukrot és fehér lisztet tartalmazó ételeket, és naponta 5-6x étkeztem. A terhelés után jött a szigorúbb diéta, CH számlálás, de gondolom, ezt ismered.

Niki! Én úgy tudom, hogy 7,8-as érték felett nem jó a terhelés. ???
zsuzsanna47
 
 


Eszter!
Akinél már előfordult terhességi cukorbetegség, csinálnak terhelést az első harmadban is. Mindenesetre saját tapasztalatomból kiindulva nem árt a legelejétől kezdve odafigyelni, nekem az elsővel 35. héten jött ki 9,3 terheléses értékkel és diétával karbantartható volt, most a másodikkal már a 6. héten kimutatható volt a magas cukor.
Niki, a 6,3-as terhelés terhesség esetén szerintem teljesen normális, nem is értem ezt az orvost. Nekem is 7,8 rémlik, mint felső határ, de 7 alatt biztos, hogy teljesen jó, ne aggódj. Az előzőnél a 26. heti terhelés nekem 6,8 lett, arra elővigyázatosságból annyit mondtak, hogy kerüljem a cukros dolgokat. Ha ez megnyugtat, ne egyél cukrosat.
dfjudit
 
 


Eszter, Judit!

Köszi szépen. Meg is nyugodtam kicsit.
Szerencsére nem vagyok annyira édes szájú, de mondjuk már kenyér nélkül nem biztos, hogy ellennék. Ugyanis a dokim a kenyértől is "eltiltott". Persze, már most oda kell figyelni.
Ti egyébkén könnyen vettétek ezt az akadályt? Vagy azért hozzá lehet szokni idővel?
Köszönöm

Niki

Kép
niki30
 
 


Niki,
a cukorbeteg diéta (amit persze neked egyelőre nem kell tartanod!) egyáltalán nem arról szól, hogy el lennél tiltva bármitől is, hanem arról, hogy minden élelmiszernek van egy bizonyos szénhidráttartalma, és az orvos azt mondja meg, hogy naponta hány gramm szénhidrátot fogyaszthatsz, hány étkezésre elosztva. Tilos dolognak csak a cukros, mézes ételek számítanak, minden mást lehet enni, csak számolni kell a szénhidrátokat. Nem lehet, hogy a dokit elnézte a leletet?? Nagyon fura, amiket mond. Ez diabetológus vagy nőgyógyász? Én már teljesen hozzászoktam, ráadásul nekem még csak kevésnek sem bizonyult az előírt mennyiség, viszont sokkal egészségesebben táplálkozom azóta!
dfjudit
 
 


Sziasztok
Jöttem kicsit olvasni. Ha valaki emlékszik még ránk........

annamari78
 
 


Judit, igen- igen, azzal tisztában vagyok, hogy a szénhidrátra kell odafigyelni és a cukros dolgokat pedig kerülöm.
Az orvosom sorolt fel néhány élelmiszert, hogy mit ehetek és mit nem. Nos, a kenyeret nem javasolta. Dehát anélkül nem is tudom hogy lehet.....
Mondjuk azért ott nem tartok, hogy nézegessem az élelmiszerek szénhidráttartalmát. De mondjuk kerülöm a tésztát, a nassolást, az édes üdítőket, banánt.

Kép
niki30
 
 


Szia Annamari!!!!! :D
Hogy vagytok? Mesélj, hogyan telnek babás napjaid! Fotók?
Niki,
nekem a reggelim és a vacsorám is általában kenyérből áll, pedig inzulinos vagyok, és teljesen jól bírja a cukrom. Ha nagyon jót akarsz magaddal tenni, egyél teljes kiőrlésű rozskenyeret, a cukornak is jobb, mint a fehér és egészségesebb is.
dfjudit
 
 


Mondjuk ezzel eddig sem volt gond, sokszor eszem teljes kiörlésű kenyeret.
Köszi szépen:)

Kép
niki30
 
 


Judit
Eleinte rázós volt, de mára már összeszoktunk. Balázs nagyon beteg volt , anyatejes sárgasága volt . Így nem kaphat tejcsit 1 hónapos kora óta tápis. Nem baj, mert majdnem ráment a mája a gyereknek. Mostanra teljesen egészséges.
Természetesen nem a terhességi cukival függ össze.

A diétát kereken 0 percig tartottam szülés után. Minden jött be a kórházba ami úgy kezdődik cukor. Olyan 11-15 között voltak az értékek. AAzóta tegnap mértem 4 szelet fehér kenyér után 1 órával és 4,5 lett az érték. A terhesség végére 7 kilóval lettem könnyebb, majd a szülés után -15 kiló lett a vége. Szerencsére nem jönnek vissza a kilók.

Íme néhány kép az életem értelméről:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=11382


Majd néha napján benézek, ha nem baj.

annamari78
 
 


Annamari, nagyon szép a kisfiatok, egy igazi csoda :D

Kép
niki30
 
 


Niky
Köszönöm szépen!

annamari78
 
 


Köszönöm a válaszokat!
Kicsit rosszul esik ezek után, hogy épp most csúszott le két pilóta keksz. :oops: És az elmúlt egy hetes síelés alatt is minden nap ettem csokit. Remélem, nem okoztam ezzel nagy bajt. :( Mostantól nagyon fogok vigyázni!

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Annamari,
Balázs nagyon édes, gratulálok Nektek! Mi az az anyatejes sárgaság?? Nem is hallottam még ilyet...Amit a szülés utáni "diétádról" írtál, gyakorlatilag azt jelenti, hogy a szülés utáni napokban nem normalizálódott rögtön a cukrod csak valamennyivel később? És mennyivel később? Vagy a kórház óta most mérted először?
Sáfrány, nem megrémíteni akartalak, sajnos én csak a saját szerencsétlen példámmal tudok szolgálni, de ez nyilván nem törvényszerű. Olyat is ismerek, akinek a 2. babánál elő sem jött a terhességi cukor, pedig az elsőnél inzulinos volt, úgyhogy nyugi. Kétségek eloszlatása végett ajánlom a gyógyszertári cukormérést, ha még messze van az az időpont, amikor "hivatalosan" kell menned terhelésre. Ha gáz van, az a patikai mérésből is kiderül. Amúgy meg csokit én is szoktam néha nassolni, az nem annyira emel, főleg úgy nem, hogy mellette mozogtál egész nap.
dfjudit
 
 


Judit
Az anyatejben volt / van egy hormon ami fönntartotta Neki a sárgaságot. Nagyon ritka dolog. Volt 1x a Madarászban , ahol ugyan lehúzták róla kékfénnyel, de visszasárgult, mert kapta a tejcsit. Akkor került az I. es gyerekre, ahol elvették a tejcsit és átállították tápira.
A sárgasági érték (bilirubin) 17-ig jó , Neki 410 volt már és csak emelkedett.
Röviden ennyit jelent:
Sok esetben a szopós babák elhúzódó sárgasága hátterében az anyatej áll. Az anyatejben normális körülmények között is lehet olyan összetevő, amely a máj bizonyos enzimét gátolva késlelteti az epefesték lebontását. Ebben az esetben a csecsemők jól fejlődnek, egészséges benyomást keltenek. Természetesen az anyatej okozta elhúzódó sárgaság diagnózisát csak akkor mondhatjuk ki, ha az egyéb, elhúzódó sárgaságot okozó okokat kizártuk. Ha orvosi utasításra néhány napra kihagyjuk az anyatejet – addig az újszülött tápszert kap –, általában a sárgaság gyorsan megszűnik.
Balu már nagyon beteg volt a végén, a tejcsit se kapta vissza....

A profil szülés után a 2.. és 3. napon volt, igen jól érted nem állt vissza rögtön.
Azóta most mértem a napokban és 4,5 lett jó bőséges reggeli után.

annamari78
 
 


Nagyon sajnálom, hogy ez történt Balázzsal, gondolom beárnyékolta az amúgy nagyon szépnek ígérkező első heteket... De lényeg az, hogy akkor most már minden rendben!!! Én is felnőttem tápszeren, neki se lesz semmi hátránya ebből :wink: És ez az jelenti, hogy semmilyen anyatejet nem tolerál a szervezete vagy csak a Tiédet nem?
Csak azért csodálkoztam ezen a cukordolgon, mert anno azt mondta a nődokim, hogy a méhlepény távozásával azonnal helyreáll a cukorszint, de ezek szerint tévedett. Csak hogy ne ijedjek meg, ha szülés utáni napokban rosszakat mérek...És mennyivel szülés után mértél normális értéket? Vagy a köztes időben nem nézegetted?
dfjudit
 
 


Judit
nekem a szülést követő 3. és 4. napon csinálták a profilt. Mondjuk én semmit nem tartottam a diétából, de 11-15 ig mentek a cukik. Alatta nem volt.
Utána mult hét pénteken mértem meg először. 4,5 lett reggeli után. Én az eltelt 3 hónapban rá se néztem a mérőre. Mondtam, hogy engem csak addig érdekel míg Balu veszélyben lehet. Nekem nem lehetett nagy bajon a köztes 3 hónapban, mert 1x sem éreztem magam rosszul.
Balu semmilyen tejcsit nem kaphat. A vicc, hogy olyan napi 1500 volt ami rengeteg. Bevizsgálták semmi baja nem volt a tejcsinek, minden más gyereknek jó lett volna csak a SAJÁTOMNAK NEM!!!!!!


TÉNYLEG NINCS SZÜKSÉGE VALAKINEK 1 D-CONT MÉRŐRE?????

annamari78
 
 


bOCS OLVASTAM AZ ELŐZŐ HSZT. OTT ROSSZUL ÍRTAM, A 3.4. NAPON VOLT A PROFIL VALÓBAN.

annamari78
 
 


Sziasztok!
Megint lenne egy valószínűleg kissé együgyű kérdésem:
:?: Az, hogy szoptatok, befolyásolhatja a terhesség alatt a cukrom alakulását?

Másik kérdés:
:?: Szent Imre kórházban el tudnak látni, ha lesz cuki, vagy máshová küldenek?

köszönöm:

Eszter

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!

A zsemle+ tejes terheléses vizsgálatkor a tej helyett mehet a kefir?
A védőnőm szerint elvileg igen 2 deci kefír is ugyanaz.

Köszi a válaszokat
Marika
majisz
 
 


Kedves Marika,
a tej és a kefír szénhidráttartalma kb. ugyanannyi, de a tej általában gyorsabban emeli a vércukrot, mint a savanyított tejtermékek, ezért szerintem nem tanácsos felcserélni.
Eszter,
a szoptatás nem tudom milyen hatással van a cukorra. A kórházban kérdezd meg, hogy el tudnak-e látni, szerintem ha nem leszel inzulinos, bárhol szülhetsz. Nekem legalábbis amikor inzulinra állítottak, akkor mondták, hogy csak ott lehet szülni, ahol van csecsemőintenzív.
dfjudit
 
 


sziasztok,

még nem tudtam beszélni az orvosommal, de baromira kíváncsi lennék, hogy lehetséges-e ez a terheléses eredmény (az én logikámnak ellentmond, de ez persze nem jelent semmi)

éhgyomorra: 4,6
vizeletben nincs cukor
cukroslötyi:
30 perc: 7,0
60perc: 7,0
120 perc: 9,4 ????

Szóval ez most hogy lehet? Nem, nem ettem közben semmit... :?

köszi, Legi

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Szia Legi,
a cukros lötyis terhelésnél nekem eleve csak 2 órás értéket néztek, mondván, hogy akkor a legmagasabb a cukorszint. Hát így lehet. Egyébként teljesen egyéni, és az elfogyasztott kajától is függ, hogy kinek mikor van a "csúcson" a vércukorszintje, ez lehet kaja után 1 és 2 óra elteltével bármikor. A 2 órás érték nekem is hasonló lett az előző terhességnél, 9,3. Diétáznom kellett, és úgy már jó volt.
dfjudit
 
 


köszi Judit a választ :D így már értem

Megyek szakrendelésre (terhességi diabétesz), aztán meglátjuk, hogy mit mondanak, de én is diétára számítok. Az meg talán annyira nem gáz...

:D

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Judit, látom te nagyon otthon vagy a témában. Ha tudsz segíts nekem 1 picit...
A szakrendelés csak a jövő héten szerdán lesz legközelebb :twisted: szóval most bő 1 hetet kell várnom, hogy hivatalosan is foglalkozzanak velem. DE szeretnék tőled tanácsot kérni, hogy addig is egy kis odafigyeléssel mit tehetek, hogy ne terheljem a saját szervezetemet, meg a babóét se (tudom, hogy a diétát egyénre szabottan állapítják meg, de biztos vannak olyan általános érvényű dologok, amik addig is jól jöhetnek)...

Első lépésként áttértem a teljes kiőrlésű rozskenyérre :lol: és itt meg is állt a tudományom...

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Annyit tudok tenni, hogy leírom, nekem mit mondtak ugyanilyen értékre, sajnálom, hogy ilyen sokáig nem foglalkoznak veled :o
Szóval: 150 g CH-t ehettem egy nap az alábbi elosztásban:
reggeli 30g CH
tízórai 20g CH
ebéd 50g CH
uzsonna 20g CH
vacsora 30g CH
Be kell szerezni egy tápanyagtáblázatot, én ezt a diabetológián kaptam, de talán internetről is letölthető valahonnan, és minden kajának számolgatni a szénhidráttartalmát. Ne aggódj, hamar bele lehet jönni! :)
Kerülendők természetesen a cukros, mézes dolgok, néhány kivétellel, én pl. túró rudit rendszeresen fogyasztok...Ja, és reggelire nem tanácsos a tej, mert az nagyon emeli a cukrot. Minden nap ugyanazokban az időpontokban kellene enni. A teljes kiőrlésű kenyér jó, de annak is számolni kell a CH tartalmát. Sok zöldség ajánlott, ezek közül néhánynak egész elenyésző CH tartalma van pl. karfiol, brokkoli. Gyümölcsöt is lehet, de számolni kell, tízóraira, uzsira pl. egy alma vagy 2 kivi bőven belefér, de banán nem javasolt. Hát röviden ennyi. A diabetológián gondolom majd meg fogják mérni a reggeli utáni cukrodat, és ebből lehet majd látni, hogy hogyan működik a diéta. Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj! Már a második terhességemet csinálom így végig (ezúttal inzulinnal), úgyhogy tényleg van tapasztalatom...
dfjudit
 
 


Köszi Judit, ezen már el tudok indulni.
CH tartalom táblázatot biztos le tudok vadászni a netről és akkor ki tudom számolgatni, amit ki kell :)

Meglehetősen édesszájú vagyok... igaz, hogy a csokoládét/cukorkákat nem szeretem, de a sütik, a sütik óóóóó
Gondolom ha nem is ipari mennyiségben, de kiszámolva a CH tartalmát, azt is lehet enni, ha diabetikusan készítem. Ugye?

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Én is nagyon édesszájú vagyok, épp az előbb csúszott le egy diab. csokipuding némi mogyorókrém társaságában... :D Nyugodtan készíthetsz sütiket, fruktózzal vagy édesítőszerrel (esetleg kombinálva), de be kell számolni minden alapanyagot, amit felhasználsz, így korlátlanul sajnos nem fogyasztható. A fruktózban ugyanannyi CH van, mint a cukorban, de lassabban emeli a cukrot, így fogyasztható, ráadásul édesebb is, mint a cukor, ezért kevesebb kell belőle. www.novonordisk.hu-n rengeteg diab. süti recept van. Ill. amire még mostanában rászoktam: túró mirelit eperrel/málnával összeturmixolva, édesítőszerrel. Nagyon jó és kevés CH van benne!
dfjudit
 
 


Köszi szépen :D
nézelődök aztán majd beszámolok, hogy hogyan megy... ez a túrókrém nagyon jól hangzik :wink:

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Sziasztok!

Leglesscat:Bocsi,hogy bepofátlankodok,de nekem van egy pár táblázatom ha érdekel.

Kép

Kép
ancsa03
 
 


szia Ancsa, nagyon köszönöm! Ha nem gond, át tudnád dobni az email címemre (publikus)...

Legi

Kép
leglesscat
 
 


Szia Leglesscat!

Átküldtem mail-be.

Kép

Kép
ancsa03
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: