Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Önsegítő CsoportKép!
Én magam nem dohányzom (khm, az én keresztem a vörösbor Kép), a kérdésem nem velem kapcsolatos, hanem a párommal. Szvl szerintetek a babára nézve mennyire káros, ha a jövendőbeli apuka dohányzik?! Leginkább konkrétumok érdekelnének, általánosságban én is tudom, h rossz hatással van a kisfickókra. Vagy ezen már túlzás aggodalmaskodni, elég, ha a mama vigyáz magára?!
piron
 


Kukacz!!! Voltam dokinál!! Gondoltam, hogy megírom neked mailben, de láttam, hogy nem publikus Kép Na sebaj. A petezsák megvan, írt gyógyszert -hormont-, 2 hét múlva megnézi fejlődik-e a kis élet. Jaj, nagyon szeretném!!!
Puszi és nagyon köszönöm a törődésed! Kép

Piron: sajnos én sem tudok adatokat, csak általánosságokat amiket írtál. Bízzunk benne, hogy valaki majd csak kisegít Kép

Bellana
bellana
 
 


Bellana!
No, de mekkora a babu? Már úgy értem hétben? Vagy ezt még nem tudta megmondani?
Drukkolok nektek tudod!!

Piron!
Sajnos én sem tudok többet mondani, mint amiket már tudsz. Nincs a KSH-nak erről adata? Esetleg egy keresőben? Megnézem neked, de nem ígérem ma..

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 

 
 

Ezt találtam:
http://www.babanet.hu/lazi/hetrol_hetre/020423.htm

http://www.dunatv.hu/tartalom/kalendarium/kalendnov20.html

ez kicsit érdekes... http://www.elender.hu/kortars/0105/baro.htm

http://www.mmhir.hu/org/dir104/ujsag4.html

itt sok érdekes statisztika van:
http://civis.wigner.bme.hu/pipermail/poen/2002-July.txt

Na, ennyit találtam. Vagyis volt még, de az nem ilyen téma volt. Remélem hasznodra lesz valamelyikKép.

Most láttam a híradóban az Oktogoni lövöldözésről. Ma fél hatkor. Megőrülök!! Az uram minden nap ott megy el. Ötkor. Ha fél órával hamarabb lövöldöznek..
Na jó, megyek és átölelem!!!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok Csajok!
Betti!
Jesszus, mi volt ez a lövöldözés??? Ide sajna nagyon kevés hir jut el Otthonrol...Kép

Bellana! Ultrahang nem volt???

Piron! En se dohanyzom, talan pont azért, mert a szüleim dohanyoznak. Mar nem vagyok babaKép, de pici gyerekkoromtol kezdve nagggyon sokaig el volt dugulva az orrom, gyakran fajt a tüdöm környéke, köhögtem. Nem tudtuk mitöl. Szüleim utan dohanyzo krapekokkal éltem, tovabbra is köhögtem, fajt a torkom, stb...Az orrom el volt dugulva,(nem folyt-mar bocs...Kép)rohangasztam dokitol dokiieg, hogy nincs-e elzarodva belül, vagy nincs-e vmi polip féle förmedvény. Szerencsére nem volt!!!Kép Viszont még évekig kinlodtam...Kép 3éve élek 1 nemdohanyzo Fiuval, Aki a férjem lett. Lass csodat: NINCS eldugulva az orrom, nem faj a torkom, se a tüdöm környéke!!! Valoszinüleg nem birom a dohanyfüstöt... Ez csak egy példa, hogy hogyan arthat valakinek, ha a környezete cigizik. A Te Babadnak lehet, hogy semmit nem fog artani, de elöfordulhat, hogy mégis... Mennyi idös?

Irjatok!!!

Kép
Vendég
 



KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Volt ultrahang : 5-6 hetesnek tippelte a doki, de még csak a petezsák látszott ami 11mm.-es. 2 hét múlva megyek ellenörzésre, hogy lakik-e benne valaki. A gyógyszer neve: Duphaston. Hormon van benne. Innentől már a bébin múlik Kép

csók:

Bellana
bellana
 
 


Bellana!
Olyan ritkán jössz mostanság..
Jajj, de jó. Nagyon szurkolok, hogy a folytatás is ilyen édi legyenKép.
Bébinek üzenem, hogy igyekezzen növögetniKép.
Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Piron,
Ha az apa dohányzik, lehetőleg ne a te vagy leendő gyermeked társaságában tegye. Utána feltétlenül mosson kezet szappannal, és csak utána nyúljon bármihez is a lakásban. Ha egy újszölött társaságában dohányoznak, az (a passzív dohányzás miatt) igenis függővé válhat, ugyanúgy, ahogy egy dohányos függő. Emiatt a baba vélhetőleg kevesebbet fog szopizni, talán már eleve kis súllyal születik, nyugtalanabb lesz stb. Ha még csak várandós vagy, akkor elvileg a spermáival nincs gond, bár lehetne a túlzott dohányzás miatt. Mindenesetre figyelj magadra, egyél sok c-vitaminban gazdag gyümit, zöldséget, hogy a dohányfüstöt legalább valamelyest tudja a szervezeted feldolgozni.
Ha a párodnak te és a gyermeked fontos, akkor igenis menjek ki a lakásból dohányozni, az az 5-10 perc nem a világ, még télen sem fog megfázni. Így a gyermek sem látja a "jópéldát", és a férjed is hódolhat szenvedélyének. Persze az lenne a legjobb, ha ő is leszokna Kép

egy segítő szándékú valaki
Névtelen
 


KUKACZ!!!! Merre vagy? Megbántottalak valamivel???? Látom, hogy máshova írsz, nekem meg semmi.... Kép
Bellana
bellana
 
 


BELLANA!!! 1 fraszt sértödtem meg, nem is volt miért!!! Nem jöttem minden nap babanetezni, magas lett az a nyavalyas telefonszamla...Kép
A jo hireknek nagyon örülök aaam!!! Amugy a cim: nouakchott@freemail.hu
Betti! Köszi!!!Kép
Vendég
 


Kukacz! Örülök, hogy megvagy Kép Kép, lehet, hogy majd írok mailt. Nekünk is nagy volt a számla, azért váltottunk. Én a 0-24 órás netet kaptam karácsonyra Kép
Puszi:
Bellana
bellana
 
 


Szia! Nem rossz ajandék!!! Nekünk is adsl lesz, 1enlöre varjuk a csomagot... Addigis vigyazz Magadra-Magatokra!!!Kép
Vendég
 


Ja, és ugye nem dohanyzol??????????????????????
Vendég
 


Kukacz!
Hajrá ADSL! És NEM CIGIZEK! Képzeld azt hittem nehezebb lesz, de egyáltalán nem az. Még jó, hogy csak fél szálakat cigiztem és hegyi levegőt és nem sokáig Kép
Persze az bosszant, hogy a férjem bezzeg cigizik-cigizhet! Nem a lakásban persze. Na, de fenébe a bagóval,én mindent megtennék, hogy legyen tesó és egészséges legyen! Rajtam nem múljon.

Puszi!

Bellana
bellana
 
 


Bellana!!!KépKépKépKépKép Ez a beszéd!!! Csak igy tovabb!!!Kép
Vendég
 


Bellana! Na, mi van Veled??? Ugye nem cigizel még mindig??? Nagyon drukkolok, ne görcsölj, minden rendben lesz!!! ADSL még mindig nincs, gondolom, a Karacsony miatt minden lassan megy...Kép Nem jött még meg a csomag!

Puszi!!!

Kép

ITT IS BOLDOG KARACSONYT MINDEN KEDVES ERRE TEVEDONEK!!!Kép

Kép
Vendég
 


Kukacz!
Nem kaptad meg a válasz mailt??
Akkor elküldöm mégegyszer.
Nem cigizek, meghalnék ha rákéne gyujtanom,úgy émelygek egész nap.
Holnap este gondolj rám, akkor megyek dokihoz!
Sok puszi, írj ha átmnet a mail!
Elküldtem!
Bellana
bellana
 
 


Bellana! Nem jött at!!!Kép Drukkolok holnap, majd ird meg, mi volt!!! Nagyon izgulok!!!
Vendég
 


Jaj, nem értem miért nem ment át! Már kétszer elküldtem!!! Megpróbálom megint és holnap este is írni fogok!!

Puszi:
Bellana
bellana
 
 


Kukacz,mail ment!!!! Kép
Remélem odaért!

puszi:
Bellana
bellana
 
 


Drága Kukacz!

Tudom, hogy ez a topik nem rólunk szól, de már ide írok neked, mivel nem tudom miért nem mennek át a mailek neked. Küldtem képeslapot is ám!
Este megyek dokihoz, gondolj rám!
Ha nem sikerül felvenni a kapcsolatot mailben, akkor addig is nagyon boldog karácsonyt kívánok!!
Nagyon sok puszi:
Bellana

Kép
bellana
 
 


Sziasztok Csajszik!

Bellana,
kicsit nem jövök a netre, erre mit látok?Kép Nagy-nagy gratula!!!!! Hurrá pocaklakó!

Mindenkinek kívánok nagyon boldog karácsonyt!

Kép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zulu, Bellana!!! Boldog Karacsonyt!!! Többieknek is!!! Bella, valamit félreértettem a mail-edben... Boccccccs... Drukkolok este!!!

Kép

Ja, és Bellana, 3 jött 1xre...A lapot nem tudtam megnézni...
Kép
Vendég
 


Kukacz, mail végre jött, ment.
Zulu, jó látni téged, neked is nagyon boldog karácsonyt!
És persze minden erre látogató bagósnak és nem bagósnak! Kép

Kép
bellana
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocs, hogy ilyen ritkán jövök mostanában, de sajnos nehezen mennek a dolgok, és ezért estére már hulla fáradt vagyok. El is szoktam olvasgatni amiket írtok, de már nincs energiám levelet írni... Igazán sajnálom. Nektek is ilyen nehéz volt az utolsó időszak? Na nem akarok panaszkodni, mert meghalnék a kisfiamért, de a konfort érzetem nem túl jó... Alig várom a szülést, szeretnék már ott tartani. Ezért jobb is, hogy most van a karácsony, mert így van mivel elfoglalnom magam. Életem egyik legmozgalmasabb időszakát élem. A karácsony, a babavárás, meg minden együtt nagyon elfoglal. Tök jó! :-) Tegnap is éjjel egyig sütöttem az almás pitét. Előző nap meg a mézeskalácsot. :-) Ma előkészítettem mindent ami holnapra kell. Szóval azért írok, most, hogy mindenkinek nagyon boldog karácsonyt kívánjak, és, hogy szorítsatok nekem a szüléshez, hogy minden simán menjen. Ha nem szülök addig, akkor 29-én be kell feküdnöm a kórházba. Így ha nem jelentkezem, akkor nincs baj. Mindenkit nagyon szeretek, és igazán köszönöm ezt az évet.

Bellana!
Szeretném, ha írnál nekem.

De azért bárki más is írhat. :-) De te is Bellana! :-))

Kellemes ünnepeket mindenkinek! :-)
rebecca
 
 


Sziasztok! Rebecca!!! Mindent bele!!! Szeretettel gondolok Rad, remélem, minden rendben lesz!!! Majd ird meg, hogy ment a szülés, stb... Elsö Baba??? Sok pusza!!!Kép
Bella! Ok, majd valaszolok!!!Kép
Vendég
 


N köszönöm a válaszokat! Szabobetti Kép a linkeket külön is. Sajnos nincs még pocaklakóm (és egyéb okok miatt még minimum egy évig nem is lehet). az jelenleg is szabály, h kizárólag a konyhában dohányzik, a lakás egyéb helyiségeiben nem, tehát igazából én nem kerülök kapcsolatba a füsttel. Viszont azt még szeretném tudni, h a kisfickók valószínűsíthetően milyen állapotban vannak (általánosságban tudom, h a dohányzás nem tesz jót nekik Kép), de igazából az érdekelne, h ez konkrétan mit jelent, káros-e a babára, ha az apukája a fogantatás időszakában dohányzik?! Erről esetleg tudtok vlmit? (Nekem mind a két szülőm erős dohányos Kép - ki tudja volna, mi lehetett volna belőlem Kép) üdv.
piron
 


sziasztok,
Adriennt keresem, ha szokott ő még itt előfordulni...
kedves Adrienn,
ne haragudj, hogy ismerelenül zavarlak, olvastam egy üzenetedet, mely szerint kisfiad könnycsatorna problémáját egy természetgyógyász megoldotta két hónapos korában.
az én kisfiam már 5 hónapos, eddig háromszor kínozták könnycsatorna átmosással, sikertelenül.
éppen most kell negyedszerre mennünk, és ha most sem sikerül, altatásban tervezik elvégezni a beavatkozást, ugyanis azt valószínűsítik, hogy nemcsak a csatorna van elzáródva, hanem hiányzik a könnypontja (a könnycsatorna orrba vezető nyílása).
én sem hiszek igazán a természetgyógyászatban, mégis inkább megpróbálnám, minthogy altatásra kerüljön sor.
nem tudom, a Te kisfiadnak pontosan mi volt a problémája, de hálás lennék, ha néhány sorban megírnád és elküldenéd nekem a természetgyógyász elérhetőségét is.
köszönöm!
Névtelen
 


Ha te vagy a Henriett, akkor mailben már válaszoltam, Ha nem érkezett meg, akkor elküldöm majd megint, csak most nem jó az a gép, ezt egy másikról írom. Este majd újraküldöm, ha a férjem megcsinálja a másik gépet.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Lányok! MEGSZÜLETETT Rebecca babája január 8.-án!!!! Idézek egy kicsit a leveléből:
"Gyönyörű baba lett, és egészséges. Nyugodt. Csak akkor sír ha éhes. Pontosan hetedikén mondtam
azt, hogy ma kéne szülni, mert ez a nap az ami teljesen ideális. És aznap éjjel el is kezdődött a dolog.Pontosan fél egykor kezdtem el
számolgatni, hogy fájásaim vannak-e illetve, hogy mennyi idő közönként jönnek, és nyolcadikán dél után 12.25-kor lett meg Petike. Pont 12 óra.
Még ez is harmónikus volt."

Puszi mindenkinek!

Bellana
bellana
 
 


Bellana!!!Kép Mondd meg Rebeccanak, hogy gratulalok!!! Soksoksok boldogsagot és türelmet a Picurhoz!!!

Kép

Es Te hogy vagy??? Irnal mar vééégre??? Cigi???

Kép
Vendég
 


Bellana!

Hurráhurrá, sok pusz Rebeccának!KépKépKép Legyen nagyon-nagyon boldog anyuka!Kép.

És csatlakozom Kukaczhoz, híííííreket akarok a pocakpocokról!Kép

puszka

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Átadom a gratulákat Rebinek. Kép
amint tudok valami újat írok!

Kukacz: nálam no cigi, azóta amióta írtam, hogy nem cigizek azóta. Nem is kívánom. És szoptatás alatt sem kívántam. kiváncsi vagyok ha ez a bébi is meglesz és már nem szopik, akkor mi lesz...
Drága egyetlenem, már 3 topikban üldözlek legalább, hogy megmondjam, hogy nem tudok írni. Az új címedre nem megy át a régiről meg te nem kapod meg. Na, megpróbálom mégegyszer a régire, de jelentkezz, hogy megvan-e!!!!!

Zulu: én csütörtökön töltöm a 11-ik hetet. Jövőhéten megyek hüvelyire és persze izgulok, hogy minden ok. legyen. Mégcsak most állítattam ki a kiskönyvem is. Szedek egy Duphaston nevű gyógyszert és bizakodok, hogy most már rendben leszek. Kép

Puszi:
Bellana
bellana
 
 


Bellana,
az én gratulációimat is add át, kérlek! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Bella! A frrrrrrrrrrrrrranc ezekbe a mail-ekbe!!! Csak összejön 1x...KépKépKép Addig is irj kitartoan, hatha valaszolok is...


Kép
Vendég
 


Sziasztok!
32 eves vagyok es dohanyzom.Tavaly volt egy terhessegem, ami alatt nem dohanyoztam (megundorodtam a cigitol, na meg lelekben is osszeszedtem magam). Sajnos vetelessel vegzodott (egy csunya gyulladas miatt) es lelkiekben osszeestem es ujra ragyujtottam 4 honap utan.
Most lehetek kb 3 hetes terhes. Segitsetek! (Nem a nevtelen anyazok irasait varom....Kép )
Hogyan dobjam el egyik naprol a masikra a cigit, ha most egyatalan semmi undort nem erzek? Lelkiekben sokkal fontosabb a gyerek mint a cigi, de iszonyuan szenvedek az elvonasi tunetektol. Ha nem gyujtok ra, akkor azon veszem eszre magam, hogy pl.az utcan a szemem az eldobott csikkeken megakad...
Ti mit csinaltatok?
A kaphato leggyengebb cigibol szivok most napi max 5 db-t, de tudom hogy teljesen le kell allnom minel hamarabb.
Minden tanacsot szivesen veszek:
csengo
Vendég
 


Csengo!

Szerintem, ha nem megy drasztikusan, akkor fokozatosan csökkentsd a napi cigiadagot. Az sem jó, ha elvonási tüneteid vannak. Próbálj már csak akkor rágyújtani, amikor már majd meg veszel érte. Akkor se szívd végig, csak háromnegyedét..stb..
Aztán ki tudja, lehet, hogy csak kicsit később fogsz megundorodni tőle..
Sok sikert, és kitartást!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Csengo, ne pánikolj!!
Nekem sem sikerült a fiammal azonnal letenni, csak fokozatosan a leglightosabbat. Lehet, hogy a rosszullét is eljön és akkor már el is dobtad!
Sok okosságot nem tudok írni, én most várom a Tesót és amint megtudtam, hogy úton van, a napi félszálamat izibe letudtam tenni, igaz a belem majd kifordult tőle és nem is kívántam. Kép
Szorítunk neked, légy erős és próbáld meg addig csökkenteni amíg egyszer csak nem is gyújtasz rá. Volt itt több anyuka aki megkínlódta, de sikerült, hajrá!!!

Bellana

Ui: Betti, mail ment!
bellana
 
 


Szerbusztok lányok!

Köszönök minden gratulációt, nagyon kedvesek vagytok! :-) És elnézést, hogy elmaradoztam innen, de sajnos a szülés előtti heteket a kórházban kellett töltenem. Szilveszterkor is úgy engedtek haza, hogy délután, mert 2 ctg kellett az nap is, és másnap reggel már vissza kellett mennem, mert a ctg elmaradhatatlan volt... :-) Így hát szigorú felügyelet mellett voltam. De azért köszönöm nekik! :-)
Tudom, hogy ez nem az a topic ahol a szülésről kell beszélni, de ti vagytok csak akik tényleg közel állnak hozzám, és akiket ismerek, és ezért csak nektek tudom elmesélni, itt a neten. persze csak akkor, ha titeket sem zavar. Addig nem írok semmit a szülésemről ameddig ti nem hagyjátok jóvá. Viszont ide vágó dolog, hogy tényleg jó, hogy ha az ember leszokik a terhesség alatt, mert a kórházban együtt feküdtem egy anyukával akinek a gyermeke éjjel, és nappal sírdogált, de nagyon elkeseredetten. Azt hitte hasfájós. A doktornő, pedig elmondta neki, hogy a baba baja az, hogy elvonási tünetei vannak. Ugyanis az anyuka végig dohányozta a terhességet, nem is keveset, és szerintem nem is a leg light-osabbat. És azt is mondta a doktornő, hogy hiába dohányzik továbbra is az anyuka, mert az anyatejjel nem jut be annyi a baba szervezetébe, amennyi enyhítené az elvonási tüneteit. Azt hiszem jobban jártunk a leszokással.
Nagyon hiányoztatok.
Most már igyekszem figyelni a történéseket megint. És írok ha megengeditek. Most puszi mindenkinek.
rebecca
 
 


Itt van egy képecske Petikéről: :-)Kép
rebecca
 
 


Istenem, Rebeccám, de édes az a kölök! Kép
Mégegyszer nagy gratula!
És külön díjjat érdemelnél kitartásból amiért sikeresen letetted a cigit!
Lehet, hogy a névtelenek belekaffognak majd, hogy ez nem érdem, de én aki tudom milyen cigizni és letenni azt hiszem hitelesebben ítélem meg és ez nagy dolog volt, szupi vagy!!!!

Millió puszi:

Bellana
bellana
 
 


Rebecca!Kép

Tündéri babód van!Kép Gratulálok még egyszer, és szeretném a sztorit is olvasniKép. Szerintem a többiek is, ugye csajok?

sok pusz

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Igen-igen!

Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!
Engem is erdekel a tortenet.

Most nem idegesitem annyira magamat, es tegnap ota hanyingerem is van. Igy remelem nemsokara fustmentesen varom a babamat.

Meg mindig dohanyzom sajnos. R1 vekonyat ha ismeritek. De el akarom dobni...

csengo
Vendég
 


Csengo, ha elakarod dobni, akkor el is fogod tudni! Hajrá!

Bellana
bellana
 
 


Rebecca
Gratulálok a gyönyörü kisfiadhoz. Én örülnék, ha leírnád a részleteket is. Hol szültél? Milyen volt? stb.

Csengo
Az elhatározás már meg van. Egyszerüen holnaptól már ne gyújts rá. Ezek nem üres szavak, én is ezt tettem. Keményen dohányoztam, napi egy doboz, aztán mikor elhatároztuk, hogy gyerek lesz kitüztem egy dátumot, hogy aznaptól már nem gyújtok rá és így is tettem. Ha van cél akkor könnyü megtenni. Két évig egyáltalán nem dohányoztam, ma meg napi egy szálat este.
Kriszta
Nyanya
 


Csengo
A következőt nem azért írom, hogy bárkit is megbántsak, de a terhességem alatt egyszer sem emlékeztem rá. Bizony a leszokás után is rágyujtottam egyszer-kétszer. "Egy fél cigi csak nem árt". Akárhányszor kérdeztem a védőnőt, hogy a babának mennyire árt, csak azt sorolta, hogy nagyobb az asztma veszélye stb.
Évekkel ezelőtt olvastam valahol: amint rágyujtasz, a babát megvonod az oxigéntől, szorongás fogja el, a szívverése megduplázódik, és csak fél óra múlva normalizálódik. (Régen volt, bocs ha nem pontosak az adatok) - Talán annak a gondolata, hogy a baba tényleg szenved tőle segít??

Még egy tipp: amikor kívánod a cigit, az (állítólag) csak néhány percig tart. Ha addig el tudod halasztani, talán ki is marad az az egy cigi.

Kati

Ui: Több mint egy év után újra elkezdtem, pedig még mindig szoptatok. Szégyenlem magam, de nem eléggé (különben már rég abbahagytam volna)
Megjelent magyarul Alan Carr könyve? Most azt olvasom.
kat_ica
 
 


Elfelejtettem írni, Csengo, sok sikert!!

Kati
kat_ica
 
 


Szerbusztok lányok!

Csengo! Mi még lehet, hogy nem is ismerjük egymást, úgyhogy üdv. A legjobb helyre jöttél! :-) Annó én is a lányok segítségével szoktam le. Négy hónapos terhes elmúltam amikor tényleg le tudtam tenni. Igaz nekem nem a nikotin hiányzott, hanem maga a rituálé:cigi-kávé, ébredés-cigi-kávé.... stb... Én akkor már csak napi két szál 1 mg-osat szívtam, de attól is lelkiismeret furdalásom volt, és rájöttem, hogy ha nem tudom élvezettel elszívni azt a két szálat sem akkor inkább hagyjam a fenébe. Így hát nehezen de leszoktam, bár most is van amikor rágyújtanék, bár szerintem csak a szemem kívánja. És úgy szoktam le, hogy körülöttem szinte mindenki dohányzik, talán csak a nagymamám nem... :-)) Tehát hidd el hogy sikerülni fog. És ne aggódj azért, hogy még nem sikerült! Azt olvastam, hogy ha négy hónapos terhességig le rakja valaki a cigit, akkor még ugyan olyan esélyei vannak a babának mint annak akinek az anyukája nem dohányzik. Lehet, hogy ez tudományosan egy nagy baromság, de megnyugtó, és ugyanakkor, kicsit stimulálja az embert, ahogy közeledik a negyedik hónap. És azt már leírtam, hogy azért is jobb leszokni, mert így tuti, hogy egy nagyon nyugodt babád lesz, viszont a kórházban volt egy anyuka akinek éjjel, és nappal sírt a babája, mert elvonási tünetei voltak. ( anyuci dohányzott). Na azért nem biztos, hogy aki dohányzik annak a babája bizonyosan sírós lesz, csak ez is egy jó érv amellett, hogy mért kell leszokni. Hidd el , sikerülni fog! :-)
rebecca
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: