Új privát üzeneted érkezett!

Látom, hogy más is hasonló cipőben jár! Kép
Nekem még nem kellett ruhatárat cserélnem, de ez az 1-2 kiló is zavar, mert ha elengedem magam, nagyon hirtelen feljön akár több is...
Igazi fogyókúrát nem merek tartani, nehogy ártson a fogamzásnak, de néha nem tudom, hogy hol szoríthatnék még az étkezési szokásaimon!Kép 17 éves korom óta gyakorlatilag csak szénsavmentes ásványvizet iszom, néha 100%-os cukormentes gyümilét; kávét, teát soha nem ittam cukorral. Rengeteg zöldséget-gyümölcsöt eszem, gyakorlatilag biokoszton vagyunk a férjemmel; húst alig eszünk. Kenyérfogyasztásom minimális, és az édességeket is igyekszem kerülni. Persze tudom, hogy ez nálam alkati kérdés is (vékony derék, széles csípő), meg talán nem túl nagy gáz a 38-40-es ruhaméret...
Na, most jól kipanaszkodtam magam Kép, megyek vissza dolgozni!

Cupicica
cupicica
 
 


Zsuzsa!

Látom, hogy közben írtál! Kép
December 16-án lesz a szalagavatónk, úgyhogy nincs már sok hátra!

Cupicica
cupicica
 
 


Sziasztok!
Kb. egy oldalt írtam nektek és már megint kínlódik ez a hülye internet.
Később megpróbálom újra leírni.
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 

 
 

Cupicica!
Én a múltkor is szedtem az Elevitet, és nem híztam tőle. Bár ez lehet, hogy alkat kérdése. De sebaj, majd a baba mellett úgyis visszafogysz a versenysúlyodra. és a 38-40-es méret egyáltalán nem gáz.

Viki!
Nem, már nem szoptatok, mert 1 hónapja műtöttek, és az altatás, meg a műtét utáni injekciók miatt teljesen el kellett apasztanom. Az a gondom, hogy már 2x rendesen megjött, most meg vacakol.

Bufo!
Köszi a homeopátiás ötletet. Ma voltunk oltáson, azt mondta a dokinéni, hogy 1-2 nap múlva kint lesz ez a fogacska. Aztán jön majd még 19.

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Na sziasztok!
Újra próbálkozom.

Már elfelejtettem, mit írtam az előzőben, amit nem sikerült elküldenem. De majd megpróbálom idézni.

Szőrnyűségeket én is olvastam épp eleget, főleg mikor elvetéltem és kerestem a magyarázatotKép. De akkor az nagyon padlóra tett, így azóta nem teszem, úgyanis ez mindenkinél más és más, mindenki máshogy éli meg a fájdalmat.Kép

Különben sokszor én is megkívánom a nasit és arra fogom, hogy úgyis letáncolom. Most ráfogom az Elevitre is. Egyébként én is ávízet iszom, bár néha megkívánom az egészségtelen bubis italokat pl kóla.Persze én nem kávézom, teát is akkor iszom, amikor meg vagyok fázva. Talán a káros kóla így megbocsáthatóKép.
Ja persze, amiről le kéne mondani az esti terülj- terülj asztalka, ami akkor következik be,amikor a gyerkőcök alszanak és nyugság van otthon és a párommal az esti film alatt jókat eszünk.Kép Hála Isten még nem tette szóvá a párom, hogy dagi vagyok.Ahogy Zsuzsa mondta... Szerintem ez csak az én parám... Ezelőtt 48 kg voltam, most 54. Ha belegondolok, hogy 60-nal szültem, és volt bennem még egy baba is, akkor nagyon sok.
Na mindegy, majd valahogy le kopik. Kép Sajna magától nem. Kép
Azt hiszem ennyit akartam, ha eszebe jut még valami,írok.
Puszi:
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Szió,
Bufo: hogy tudsz ilyen sűrűn eljárni edzeni a babó mellett? Én sokáig baba-mama jógára jártam, de kb. 1 éves kora körül már abból állt a dolog, hogy szedegettem össze a fiamat külömböző sarkokból.
Fiam is imád utazni, mindig mondja, hogy a szép házba akar menni, az neki a szálloda Kép
Én úgy tudom, hogy a korai terhességnél a legfontosabb a vitamin szedése. Ilyenkor a legsérülékenyebb az embrió. Velem a végén már nem is szedették a vitamint, mondván most már úgyis elveszi a szervezetemből azt, amire szüksége van.

Cupicica: én is, amióta az eszemet tudom, fogyókúrázom. Én most 57 kiló vagyok, ami 4-el több, mint szülés elött. Még én sem gurulok, de nagyon hajlamos vagyok a hízásra.

Mesi: bocs, írtad már korábban, hogy abba kellett hagynod a szoptatást.
Már több embertől hallottam, hogy elmondhatatlanul szerencsések vagyunk. Fiamnak 11 hónaposan jött az első foga és azt is csak onnan tudtuk meg, hogy ráharapott az ujjamra és valami recéset éreztem.

Anita:nálunk a férjem a nagy esti evő, pontosabban Õ egész nap eszik, mint egy csecsemő. Én attól akadok ki,hogy évek óta nem ettem egy jót és mégsem vagyok olyan vékony, mint szeretnék. Na mindegy, most pedig kifejezetten nagy pocakot szeretnék növeszteni Kép

Mennék már haza, annyi munkám van ma, hogy már a gépre sem bírok ránézni.

Viki
viki30
 
 


Lassan én is hazakészülök. 4- ig dolgozom,utána megyek az oviba a fiamért, aztán megyek a gyógyszertárba a PG- mért. Remélem beválik. Este ki is próbálom. Bár már nem vagyok középidőben , de kiváncsi vagyok működik -e.Kép
Akkor sziasztok, további szép napot!
Holnap jövök.
Puszi:
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Na sziasztok!

Látom, ma mindenki pihizik senki nem ér rá írni. Vagy tán sok a munka.KépKép
Hát tegnap vettem PG53-at. Ki is próbáltam. Én fókuszáltam- és még mindig fókuszáltam, de nem igazán láttam, egyáltalán mit is kéne látnom?!
Na mindegy, mivel a fogamzó időszaknak már vége, és még csak tesztelem, így talán később kitapasztalom, mit is kéne látnom. Úgy sem lehet még semmi. Kép
Erről ennyit, majd később még benézek, hátha lesz itt valaki.
Puszi.Szép napot mindenkinek!!!
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Szia Anita,
én is vagyok, csak délelött sok volt a munkám.

Hol vetted a PG53-at? Én is fontolgatom a megvételét. Azon a címen, amit Mesi korábban megadott, sokmindent olvashatsz róla, azt is, hogy mit kell látnod a termékeny napokon.

Viki
viki30
 
 


Sziasztok!

Én azt tapasztaltam, hogy nem mindegy, mennyire erősen "nyomom" össze a mikroszkópot, illetve mennyire erős az a fényforrás, ami felé fordítom, amikor belenézek. Nálam az jött be, hogy "erősen" nyomom és erős fényforrás felé fordítom.
Ha mindennap, vagy kétnaponta megnézed a nyálmintát, feltűnő lesz a "páfrányosodás", teljesen mást fogsz látni, mint azelőtt! Kép

Cupicica
cupicica
 
 


Szia Viki!

Én, itt vettem nálunk (vidéken) a helyi gyógyszertárban. Igaz 1 hetet kellett rá várnom, mert nem volt raktáron, és meg kellett rendelni, de így is 2.050 Ft- ba került. Szerintem nem drága, remélem meg is éri az árát, és sikerül valamit kifundálnom vele.
Cupicica: Köszi a tanácsot, majd este megpróbálom úgy, ahogy leírtad, és holnap megmondom sikerült-e.Köszi mégegyszer.
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Sziasztok!

Viki
Viszem magammal a fiamat is 2x , szombaton meg a férjem van vele amíg én tornázom. Dávid rendes gyerek, nem kell leszedni sehonnan, jól elvan a többi lúrkóval, és a végén nekik is van torna.
Én azért szedtem a vége felé a vitamint , mert tél volt és akkor már nincs annyi vitamin a gyümölcsökben, mint nyáron.

Cupicica
Nyugodj meg a 38-40-es ruhaméret egyáltalán nem gáz. Nem lehet egyszerű ezt a sokmindent megvonni magadtól.Én nem tudnám ezt csinálni, minden elismerésem a tiéd. Néha nem "bűnözöl" egy kicsit?

Péknáanita
Ne aggódj előbb utóbb látni fogod amit kell. Mondom én akinek nincs ilyen kütyüje.

A hízás miatt engem meg fogtok kövezni, de én soha nem figyeltem miből mennyit ehetek. Hála az égnek egyáltalán nem volt gondom a súlyommal, inkább híztam volna. 170cm-hez 51kg vagyok, és az terhesség alatt 10kg szedtem fel. A szülés óta sem híztam, de szerintem ez alkat kérdése.

A hét végén meg kell jönnie, de már most is csak erre tudok gondolni. Szerintetek ez normális?
Úgy érzem kezdek kicsit többet foglalkozni a dologgal mint amennyit kellene.

További szép napot mindenkinek!
Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok!

Úgy tűnik, lassan eltelik megint egy hónap, lehet megint drukkolni a 2 csíkos tesztekért! Hajrá mindenkinek!

Én meg csak várom a páfrányozást, vagy at, hogy megjöjjön, vagy hogy történjen már végre valami Kép

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Szia Zsuzsa!

Én is a hétvégére várom a " mikulást" ! Aztán már csak egy hónap és indulhat a babaprojekt. Remélem sikerül.
Mi a véleményetek a két naponta próbálkozásoknak? Valakinek már bevált?
Anita

Ha nem válaszolnék akkor 4-kor hazamentem. Holnap jövök.
További kellemes napot!
Sziasztok!

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Sziasztok,
megrendeltem a PG53-at Kép Bementem egy gyógyszertárba ebédidőben, de ott azt mondták, hogy nem tartanak, na mondom, akkor tennem kell valamit. Kiváncsi vagyok mikorra érkezik meg, azt írták 1680 Ft + postaköltség.

Lányok, nekünk ez a 4. probálkozós hónapunk és eddig nem is volt semmi bajom. De egy barátnőm a napokban fog szülni, most fejezte be a munkát. Az egész valahogy nagyon megvisel, és teljes depresszióba estem. Mindenen elsírnám magam és valahogy semmi sem tud érdekelni Kép Tudom, hogy ilyet nem szabad, de...

Anita: mi múlt hónapban igyekeztünk betartani a két napot, egyenlőre nem hozott sikert. Szerintem nem ez a siker kulcsa, én is valahogy abban hiszek, hogy akkor jön, amikor jönni akar.

Megyek inkább mert csak panaszkodom!

Sziasztok
viki30
 
 


Sziasztok!

Délutánra beindult a topik!Kép

Zsuzsa!
A kérdésedre válaszolva: de igen, néha szoktam "bűnözni", de akkor igyekszem kihagyni a vacsit. Kép Szerencséd van, hogy nincs gondod az alakoddal! Szerintem normális, hogy sokat gondolsz a babával kapcsolatos dolgokra, kis túlzással azt mondhatom, hogy a nap 24 órájában nekem is ez jár a fejemben!Kép

Viki!
Megértem, hogy így érzel, szerintem ez normális; csak arra kell figyelni, hogy nehogy drasztikus méreteket öltsön! Én is irigyen figyelem a kisbabákat és mamáikat úton-útfélen.

Anita!
Egyelőre én sem tudok nyilatkozni a "két napról"...

Mesi!
Bizony, eltelt újabb négy hét...Én egyelőre nem érzek semmilyen változást, ami babára utalna Kép, de azért hátha lesz valami... (jelenleg a 23. napon vagyok)

Cupicica
cupicica
 
 


Képzeljétek el, (bár nem akarom elkiabálni) most délután ismét leteszteltem magam a pg53-mal. És mintha, de tényleg csak mintha gyenge páfrányozást láttam volna. De jó lenne. Akkor kb 2 hét múlva megjönne, és indulna nálunk is élesben a projekt. Már úgy várom!

Viki, Cupicica!
Szerintem teljesen normális, hogy így éreztek. Amikor Zsoltit terveztük, én is így voltam. Aztán meg amikor már 4 napot késett, nem bírtam ki, és vettem a DM-ben egy olyan tesztet, ami állítólag már a késés első napján kimutatja a terhességet. Persze, negatív lett. Teljesen elkeseredtem, és ráadásul nagyon görcsölt a hasam, teljesen biztos voltam benne, hogy bármikor megjöhet. És láss csodát, mégis terhes voltam. Úgyhogy, fel a fejjel!

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Sziasztok!

Viki: Valahogy én is vagyok ezzel a dologgal. A családban 2 baba van a közvetlen környezetemben 1 januárban fog megszületni. A kolléganőm barátnője most tudta meg, hogy 6 hetes terhes. Én is teljesen oda tudok lenni.Kép Nagyon fáj, hogy másnak miért sikerül, nekem meg miért nem.) Tudom kicsit önzőnek hallatszik, de ezt érzem. Egy szomszédom is várandós, a második babáját várja, de olyan körülmények között élnek..., elmondani nem lehet a mocsok eszi őket. Az első gyereke most múlt 3 éves még nem is beszél, az ilyennek bezzeg összejön a második is elsőre. Jaj, ez már tényleg önzőség a számból...De nekem akkor is nagyon fáj.Kép
Tegnap, újra megpróbálta én is a PG-t, ahogy leírtátok nekem, és sikerült a tesztelés. Már nem a páfrány, mert azzal még várnom kell, csak tudom, hogy működik, és ez jó!Kép Örülök neketek, köszi a tanácsokat.
Szóval senki nem tud konkrétumot a 2 naponta próbálkozásokra.
Valahol azt olvastam, hogy a spermiumoknak kell 2-3 nap mire újra annyi mennyiségben és minőségben tudnak akciózni. Naponta is van rá esély, mert most 2-3 millió vagy 50-100 millió az nem olyan nagy veszteség... (Hisz nekünk csak egyetlen egy kell Kép nem igaz?!). De a bizonyára, ha az összes erős érett, sokkal nagyon az esélyünk. Én csak ezért kérdeztem tőletek, hogy van- e tapasztalatotok ilyen téren.
Na egyenlőre ennyi:
Később benézek:
Jó munkát annak, aki dolgozik! Kép
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Tudtam. Persze, hogy rosszul láttam tegnap.
Ma reggel se volt semmiféle páfrány! Kép

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Ne aggódj Mesi, majd lesz páfrányos ne keseredj el. Tudom, hogy ez nem vigasztal. De neked is van még egy hónapod, ha jól tudom, próbáljunk meg türelmesek lenni. Tudom, bagoly mondja verébnek.)!!!

Fel a fejjel!

Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Sziasztok,
ma már jobban érzem magam, tulajdonképpen estére elmúlt a rossz kedvem. Későn jött haza a férjem, így kettesben voltam a fiammal. Este fél 9-ig játszottunk, mert valamitől nagyon feszült és próbáltam kiszedni belőle, hogy miért. Csak annyit árult el, hogy nem szereti, hogy az oviban zenét hallgatnak elalváskor. Na meg meséltem neki a Mikulásról, ami korai volt, mert most akárki bekopog, azt mondja: anyu itt a Mikulás, már december 6-a van Kép) Ezzel a gondolattal ébredt! De csináltunk egy naptárt, amiről minden este lehúzhat zsírkrétával egy napot és így jobban látja, hogy mennyit kell még várni.

Engem is az bánt, hogy miért nem sikerül. Annyira szeretném már és rossz érzés a férjemnek "csalódást" okozni. Tegnap is felhívott mikor hazafelé mentem, végül sírtam egy kicsit az autóban és ez megnyugtatott. Valóban érdekes, hogy akik nem akarják, valahogy hamarabb összehozzák. Na mindegy, csak legyen és egézséges legyen, az a lényeg.

Mesi: már én is úgy várom, hogy nézegethessem a PG53-at. Azért jó, hogy van ilyen és ettől valamennyire úgy érzi az ember, hogy "kézben tudja tartani" a dolgokat. Mikof szoktad megcsinálni?

Anita: valahol azt olvastam, hogy egy orvos a 3 naponkénti szeretkezést ajánlotta, de nekem az már soknak tűnik. Hát mi most kihagytunk vagy 4 napot, mert mindig elaludtam Kép

Lányok, jelentkezhet már 3 éves korban a félelem? Úgy érzem, hogy fiam valamit nem tud helyre rakni magában, csak nehéz belőle kihúzni, hogy mi lehet az.

Puszi
viki30
 
 


Sziasztok!

Péknéanita
Teljesen megértelek. Ne keseredj el előbb utóbb neked is összejön. Inkább előbbKép. Ha kismamát látok arra gondolok, a francba neki milyen jó. Szerintem ez teljesen normális reakció azoktól akik babát szeretnének. Sőt sokkal érzékenyebbek vagyunk minden ezzel kapcsolatos dologra.
Mi nem követjük a kétnaponkénti akciókat, lehet, hogy eddig ezért nem voltunk sikeresek. A férjem szerint elég jó időben jó helyen lenni. Hát nem tudom. Ha ez nem vezet eredményre, akkor én is erőltetni fogom a 2 napot.

Tücsök
Lesz ott páfrány is. Az eredeti ciklusod szerint, próbáld a napokat nézni. Ha nem jött meg , akkor is vedd úgy mintha megjött volna. Hátha így könnyebb számolni. Ez csak egy ötlet, lehet, hogy hülyeség.

Viki
Szerintem már 3 éves kor előtt is lehet félelem.
Próbáljátok eljátszani mi volt az oviban, az hátha felszínre hozza mi a baj. Legyen ő az ovónéni és te a gyerek.
A télapó nálunk is izgalmas dolog. Főleg a rénsarvas szánja.

Most, hogy közeledik a hétvége én már minden terhességi tünetet beképzelek magamnak. Puffadt a hasam, sokszor megyek pisilni, és még rossz a gyomrom is reggel. Már kezdek teljesen begolyózni.
Ti nem produkáltok ilyen ál/tüneteket?

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsánat a ritka levelezésér, de a munkahelyemen mindenki árgyus szemekkel nézi, ki mit csinál. Próbálom nap mint nap olvasni mi újság veletek, de max hetente ha egy nap van amikor hozzá is rudok szólni a dolgokhoz.

Most szabad a terep egy darabig.

Örömmel látom, hogy szépen gyarapszunk, mint leendő kismamák, remélem minnél előbb összejön a baba mindenkinek.

Azt hiszem Cupicicával együtt várhatjuk a jövőhét első napjait, amikor kiderül, hasznos volt-e a PG53.

Anita
Én is a hónap elején szereztem be a PG53-at. Először én is azt hittem nem fogom tudni használni, de tényleg látszik, ha itt az idő.

Mesi
Nem vagy egyedül én valamikor naponta többszőr is tesztelem a mikroszkopót, mert elsőre úgy tűnik mintha páfrány lenne, aztán mégse. Lehet, hogy már beképzelem magamnak.
Ha jól olvastam Mesi, te most otthon vagy gyesen.

Óriási fejtörést okoztt nekünk mikorra tervezzük első babánkat, mert nem mindegy, hogy mennyi GYES-t, GyÁS-t kapunk. /Lakáshtel, autóhitel stb./
Tudtok erről valamit.
Annyi tiszta számomra, hogy a szülést megelöző lezárt évből számítjék de, hogy hogy azt nem tudom.
Bruttó 100.000 Ft-al vagyok bejelentve, ebből szerintetek mennyit fogok kapni.

Üdv

Zsófi
hzsófi
 
 


Szió,
Bufo: ne is mond, én már 4 hónapja terhességi tüneteket produkálok. Sokat pisilek, megnőnek a cicijeim, hajnalban hányingerem van Kép Az a baj,hogy a terhesség és a menstruáció tünetei nagyon hasonlítanak egymásra.

HZsófi: én csak nagyjából tudom az elszámolás mértékét. Első félévben a fizud kb. 70%-át megkapod, itt még nincs felső határ. Utána a gyerek kétéves koráig már maximalizálva van, max. nettó 80ezer körül kaphatsz. Az utolsó évben pedig kapjuk a fantasztikus 24ezer forintot!! Én mégis azt mondom, ha elötte megvoltak az alapok, akkor kibírható a 3 év anyagilag. Majd utána fog sokba kerülni a gyerek, mikor az óvonénik kitalálnak minden hétre valamit, amit meg kell venni Kép
Te hol vetted a PG53-at és mennyiért?

Szió
viki30
 
 


Szia Viki!

3 éves korban biztos, hogy van már félelem érzetük a gyerekeknek. Az én fiam is álmodik rosszat, és ez is félelmet tud okozni. Hála az égnek, mi szeretünk ovi járni, nincs vele semmi problém, bár mi voltunk bölcsisek is. Próbáld meg játék közben kipuhatolni mi lehet a probléma nála. Lehet, az is, hogy épp a zene zavarja, nem tetszik neki, nyugtalanságot okoz nála. Nem alussza ki magát...
Én mindig fürdéskor szakítok a gyerekre több időt, olykor együtt fürdünk, akkor sokat mesél az oviról. Nem volt vele gond beszoktatáskor? Csak úgy kérdem, lehet arra is visszavezethető a félem érzete.
Beszélgess vele, hátha kiderül valami.
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Szia Viki!

Én a közelünkben lévő gyóygszertárban érdeklődtem először telefonon.Néztek rám , mint Rozi a moziban, aztán sikerült megrendelniük 1960 Ft-ba került

Zsófi
hzsófi
 
 


Jajj, elfelejtettem írni:
nem az ovival van gond fiamnál, oda szeret járni. Ilyenkor, ha látom hogy valami gond van, szerepjátékot szoktunk játszani. Sok helyen olvastam, hogy a játékbabával adott válaszaiból sokmindenre lehet következtetni. De nem mondott semmi különlegeset.
Talán tényleg csak életkori sajátosság és ezen is túlleszünk.

De nagyon köszönöm a tanácsokat!
viki30
 
 


Viki! Akkor bocsi, ha minden rendben az oviba az nagyon jó!
Képzeljétek, már 3 napja úgy görcsöl a hasam alja, hogy alig bírok ülni. Ma bejelentkeztem a nőgyógyászomhoz, este 1/2 8-ra kell mennem, remélem nem szedtem össze valami bacit.

Zsófi! szerintem mindenhol meg kell rendelni a PG-t, mert nem olyan elterjedt dolog. Nálunk 1 hét kellett, hogy megjöjjön. Itt 2050 Ft volt.
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Sziasztok!

Lassan készülődök haza. Holnap csak 1/2 2-ig vagyok. Szorítsatok estére, remélem nem mond semmi rosszat az orvos.
További szép napot!!! Kép
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Szia Anita!

Nem elterjedt dolog ez rendben van, de ma már annyi mindent reklámoznak ezt miért nem?
Szerintem teljesen jó, nem volt drága.
Azelőtt nem is hallottam ilyenről, ajánlottak nekem a gyógyszertárba ovulációt kimutató tesztet, de 7000 ftot 5 db tesztcsíkért nem akartam kifizetni. Nem is beszélva erról, hogy fogamzásgátlóként is használható a gyóygszerszedés helyett hiszen mutatja nekik mikor nem szabad akciózni.
hzsófi
 
 


Sziasztok!

Anita!
nagy drukk estére. biztosan nem lesz semmi komoly. A doki tuti megnyugtat.

Hzsófi!
Viki nagyon jól leírta mennyi pénzre számíthatsz a 3 év alatt. Én pont most tapasztalom a saját bőrömön.

Viki!
Én reggel felkelés után szoktam csinálni, még evés előtt. de úgy szeretnék már páfrányt látni! lehet, hogy akkor nem is várnánk meg még ezt az egy hónapot, hanem rögtöb akcióznánk.

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Sziasztok!

Mesi!

Tudsz valami konkrétabbat. Ezeket amit Viki leírt nagyjából tudtam, számomra az nem világos milyen járulékokat vonnak a 70%-ból. Ami szerint nekem a 70% 70eft ebből mennyi jön még le?

Köszi: Zsófi
hzsófi
 
 


sziasztok,
zsófi:
gyás (terhességi-gyermekágyi segély) a várható időpont előtt(terhes kiskönyvbe írja be az orvos) 28 nappal kezdheted meg (de a szülés napján is kezdheted) 168 napig jár/1/2év/, ha folyamatosan dolgoztál az előző évben akkor az előző évi áltag 70 %-a bruttó /adóelőleget vonnak belőle/
ezután a gyermek 2 éves koráig jár a gyed ez jelenleg max bruttó 83 eft ebből adóelőleg is nyugdíjjárulékot (8,5%) vonnak
a gyed alapja a gyed kezdetét megelőző/tehát ha mondjuk 2006.09.01jén szülsz akkor a gyás alapja 2005 év viszont a gyed alapja 2006 év hiszen a gyedet már 2007 évben kezded meg) év 70 % -a (maximálva) tehát ha br 100 eft akkor te nem éred el a br.83 eftKép
ezután 2-3 éves korig jár a gyes br:24700 ft (ha jól tudom) ebből "már csak" nyugdíjjárulékot vonnak.

más:
én reggel és délután is megcsinálom a tesztet és már nagyon várom a páfrányokatKép rossz volt az 4 hetes kényszerszünetKép
kedden jött meg kivételesen pontos időben de most annyira "darabos" remélem nincs semmi bajom csak a hólyaghurut zavart be...

mindenki további sok sikert, szép páfrányokatKép
kumpibogar
 
 


Sziasztok!

Köszi Mesi, hogy drukkoltán nekem. hát kiderült, hogy jobb oldali petefészek gyulladásom van, de nem olyan vészes. Kaptam gyógyszert, és ha jövő hétig nem múlik el a fájdalom, csütörtökön vissza kell mennem és ír erősebbet.
Nagyon rendes volt most az orvosom. Mondtam neki, hogy már nagyon készülök a babára, ezért minden vizsgálatot megcsinált: A mellvizsgálattól a rákszűrésig. Az utóbbinak is csütörtökön lesz meg az eredménye.
De jó tanáccsal is ellátott. Azt mondta, hogy nem rég volt egy konferencián, ahol épp erről volt szó, hogy nagyon sok nő, nagyon gyereket akar és nem jön össze. Ez nem meddőség, hanem az, hogy az agy annyira az "akaromra" koncentrál, hogy még a peteérés is elmarad ilyenkor, ezért nem jön össze.
Ugyanez van a szüléssel, ha valaki nagyon fél tőle blokkolja a tágulást egyszerűen leállnak a fájások. Érdekes nem, mire nem képes az agyunk.
A lényeg, azt tanácsolta tereljem el a gondolataimat másra, necsak a babócára gondoljak.
Lehet nektek nem volt ez olyan jó hír, de mellette azt is mondta, hogy a vetélés után szépen összezáródott a méhszájam, úgyhogy a következő mensim után próbálkozhatunk.KépKépKép
Szép napot!
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy tegnap nem jelentkeztem, de nem voltam gépközelben!

Páfrányok: az utóbbi két ciklusban 11-13. nap között voltak páfrányok nálam és 23. napon! Amikorra a lázgörbe jelezte: semmi! Ha most sem jött össze a baba, elmegyek orvoshoz, mert lehet, hogy ez nem normális dolog.

Anita, mi volt a dokinál?

Cupicica
cupicica
 
 


Anita!
látom, egyszerre írtunk! Kép
Örülök, hogy nincs nagy baj és már próbálkozhattok!
Igen, én is tudom, hogy az "akarás" blokkolhat, de nagyon nehéz másra gondolni!!! Még napközben hagyján, de este...

Cupicica
cupicica
 
 


sziasztok!

Anita, örülök, hogy nincsen nagyobb baj. Ez tök jó, hogy nemsokára próbálkozhattok. Õszintén szurkolok nektek (is)!

A blokkolásról: én nem tudom, ez mennyire igaz, de az tuti, hogy amikor Zsoltit terveztük, én akkor is nagyon akartam. Minden napom azzal telt, hogy most tuti sikerülnie kell. És sikerült is. De lehet, hogy most tényleg ezért nincs is peteérésem? Hűha! Már arra is gondoltam egyébként, hogy veszek egy terhességi tesztet. De ez annyira hülyeség, mert hát egyszerűen nem lehetek terhes. Az kizárt dolog még. De e 2 okon kívül nem tudok mást, miért nem akar megjönni nekem.

Mesi

Jujj! Eszembe jutott még valami! Szerintetek nem lehet, hogy a műtétnél valamit elbaltáztak nekem, és azért nem jön meg? Ezt még kimondani is félek.

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Hát igen ezzel én is így vagyok; még napközben elvagyok, de este másra se tudok gondolni. Most megpróbálok másra koncentrálni. Pl.: az esküvő, és épp most szedtük szét a házat. Úgyhogy lesz mit takarítanom, hátha ez leköt és nem lesz időm máson gondolkodni. Talán ez a gyógyír.Kép
A páfrányok miatt ne aggódj, lehet valamit elnéztél a múlt héten. Nem lehet?Kép
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Anita!

Nem hiszem, hogy elnéztem volna (a férjemmel is mindig megnézetem)+a múlt hónapban is ugyanez volt.

Én is próbálok a PhD-mre koncentrálni, meg arra, hogy lassan lehet a burkolatokat választani (most épül a társasház, amibe költözünk, jövő nyáron adják át Kép)

Mesi!
Ha jól tudom, akkor szülés után hosszabb folyamat, amíg beáll a ciklusod, főleg, ha még szoptatsz (bár talán Te már nem). Lehet, hogy emiatt rendetlenkedik.

Cupicica
cupicica
 
 


Sziasztok,
de jó, hogy péntek van Kép

Anita: örülök, hogy nincs nagyobb gond! A gyógyszer mellett, amit kaptál lehet próbálkozni? Sokan mondják, hogy a görcsölés nem használ a teherbeesésnek. Hát nekem most biztos nem emiatt nem jön össze, mert csak hó végén szoktam izgulni, ha már késik 1 napot Kép Fiamnál viszont tényleg fennállt ez az állapot, hogy semmi másra nem tudtam gondolni. Lehet,hogy nekem izgulni kell és akkor esek teherbe Kép

Mesi: fura, de nekem is az jutott eszembe, hogy mi van, ha már terhes vagy? Abszolút esélytelen a dolog?
Nem hiszem, hogy a műtétnél "rontottak el" valamit, csak ne várj túl sokat a szervezetedtől. Nemrég szűltél, átestél egy nagy műtéten és most meg kell erősödnöd.

Cupicica: merre költöztök?

Hétvégén nem sok idő jut majd pihenésre, mert családi banzáj lesz nálunk. Ma este még viszem úszni a fiamat, holnap színház és szilveszteri út intézése. Délután meg kezdhetem a sütögetést. Pedig úgy elmennék egy moziba.

Ti mit terveztek a hétvégére?

Viki
viki30
 
 


Szia Viki!
A gyógyszert 1 hétig kell csak szednem, azalatt meg pont beteg leszek. Azt mondta a doki, lehet próbálkozni, hát remélem a hasfájás is elmúlik mire vége lesz a havimnak.

Nekem is elég sűrű lesz a hétvégém. Szombaton délben elutanunk fellépni... Csak este érek haza. A párom lesz a gyerekekkel, de Õ is dönti szét a házat...Kép (Lesz mit takarítani.) Vasárnap délelőtt főzés, takarítás, ami elmaradt szombaton, délután megyünk anyukámmal esküvői ruha kiállításra. Jaj, már nagyon várom Kép. Nekem már nem lehet fehér ruhám, mivel a második házosságom lesz, a krém szín most pedig nagyon divat, úgyhogy olyat szeretnék. Dehát, abból is olyat választok majd amibe lehet hízni pocakra. Remélem már áprilisra lesz... Kép
Aztán már hétfő is van...Lehet újra dolgozni. Úgyhogy nekem hamar letelik a hétvégém.

Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Viki!
Zuglóba fogunk költözni (Gizella út).
Mi most hétvégén külön leszünk a férjemmel, ugyanis egyik barátunk azzal lepte meg a feleségét, hogy befizette őt+2 barátnőjét egy wellness hétvégére, úgyhogy délután irány Tapolca! Kép
A barátnőmre ráfér a pihenés, mert három fiúgyermeket nevel! (5,4 és 1,5 évesek)

Cupicica
cupicica
 
 


Sziasztok!

Cupicica!
Jaj, de jó! Mi is Zuglóban lakunk! Ha összejönnek a babók, sétáltathatjuk majd őket együtt! Miből csinálsz PhD-t? Csak azért kérdem, mert én is mos PhD-zek.

Viki!
Tuti hogy nem lehetek terhes. Zolinak is mondtam, mi van, ha már az vagyok, erre azt mondta, hogy akkor engem megszállt a "Szentlélek".

Holnap jön apósom a barátnőjével, úgyhogy konyhatündérkednem kell. Meg is vagyok fázva, teljesen el van dugulva az orrom. Vasárnap meg megyünk anyuékhoz Erzsébet napot köszönteni.

Lányok!
Én azt hiszem, teljesen meg fogok őrülni. Már naponta 3x is nézem a páfrányokat. Most megint láttam őket, gondoltam elteszem, megmutatom Zolinak. De nem bírtam ki, fél óra múlva ismét megnéztem, tényleg ott vannak-e, és már nyomuk sem volt. Be fogok dilizni. Lehet, hogy nekem kár volt megvennem ezt a pg53-at.

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Mesi!

Történelemből, azon belül XIX. századi művelődéstörténetből írom a "nagy művet"; konkrétan: XIX. századi magyar színésznők társadalom- és mentalitástörténete.
Neked mi a témád?

Nem mindegy, hogy közvetlenül evés-ivás után "mintavételezel" vagy sem! Ha pedig nem hagyod eléggé megszáradni a mintát, elkenődik, és nem lehet látni semmit!
Próbálj meg egy kicsit türelmesebb lenni! Valószínűleg elég reggel és/vagy este nézni őket!Kép

Jobbulást kívánok!

Zseppy!
Megint baj van a hozzáféréssel? Rég hallottunk rólad!

Cupicica
cupicica
 
 


Cupicica,
Este a Párodra koncentráljKépKépKépKépKépKép
Egyébként elfoglalt kismamaként ügyeket intéztem, meg gyerekem ma is kisírta, hogy menjek velük színházba... Délután-Este meg a Pasik rátelepednek a gépre. Szóval nincs semmi különös Velem! Jó lenne megint talizniKép

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


sziasztok,
segítsetek mert már én se tudom, hogy jól használom a pg53-tKép
mennyire kell erősen összenyomni, hogy a jól használjam?
ha épp csak összenyomom akkor is mást látok mintha erősen nyomom összeKép
szóval ti mennyire nyomjátok össze a készüléket?
kumpibogar
 
 


Kumpibogar!
Én sajna nem tudok segíteni, mert én se sokat látok rajta. Kép
Pontosabban egyszer látok páfrányokat, ha 1 perc múlva ugyanazt a mintát még 1x megnézem, már nem látom őket. Ti mennyire nyálazzátok be? Éppen csak, vagy úgy, hogy "ússzon"?

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Kumpibogár,Mesi!

Nekem az a módszer vált be a PG53-al miután benyálaztam várok 5-6 percet középen összenyomom jó erősen Én azt vettem észre minnél jobban összenyomom, annál tisztábban látom rajta a mintákat. Na meg az se mindegy milyen erősségű fény felé fordítod. Én a konyhabútorban lévő Spot lámpa felé forgatva látom a legjobban.

A lényeg jó erősen összenyomva, jó nagy fény felé fordítva tuti a siker!

Jó próbálkozásokat!
hzsófi
 
 


Sziasztok!

Hát úgy néz ki ez a hónap sem volt sikeres.Kép Még ugyan nem jött meg, de barnázok.
Kicsit el vagyok kenődve. Tudom még csak ez a második hónap, de akkor is.
Remélem ti sikeresebbek voltatok, és annak lehet örülni.

Jó pihenést mindenkinek!

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Zsuzsa!

Ne kenődj el, a barnázás szerintem még nem jelent semmit! Ha nem jön meg, szerintem csinálj tesztet!

Ez meg olyan "vicces", most jövök csak rá, hogy ti azon izgultok, hogy ne jöjjön meg, én meg azért, hogy megjöjjön, és végre lehessen élesben próbálkozni.

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: