Új privát üzeneted érkezett!

Szevasztok!


A segitsegeteket szeretnem kerni.
Kandida gombaval kezelnek mar tobb mint ket eve. Minden fele kezelesen reszt veszek es alavetem magam, de semmi nem hasznal. Most jelenleg 9 fele kezelest kapok. Szigoru dietan vagyok es szinte semmit nem eszem. A panaszaim sem csokennek csak fokozodnak. Mit tegyek? Hova menjek? Szerentek meggyogyulni, de nem tudok.
Majusban szeretnek terhes lenne, de felek....
Gombaval egyutt nem merem vallalni a terhesseget. Mi lesz a babaval, hogy fog fejlodni? Most jelenleg mar csak 49 kg vagyok es 165 cm magas.
Aki tud segitsen, mert beleorulok. Vagy ez mar orokke igy lesz?

Minden segitseget elore is koszonok.

EVA
Eva
 


Draga Evi!


Sajnos en nem tudok neked segiteni, de remelem masnak van valami jo otlete.
Nagyon sajnallak, hogy ilyen sulyos az allapotod. Kitartast es szurkolok neked, hogy sikeruljon meggyogyulnod.
bagolyka
 


EVA!

NYUGI! NYUGI! NYUGI!!!!!!!!!

Én vérbõl tenyésztett Candida pozitív vagyok, immáron hét éve, már amióta tudom. Eleinte MINDENT kipróbáltam, halálra kínoztam magam a diétákkal, gyógyszerekkel, kezelésekkel, de miután mindez semmit nem változtatott a tüneteken, amik úgy 28 éve kínoznak, néhány év után azt mondtam: tudod, mit Candida? Le vagy te szarva ott ahol vagy, én nem fogok megõrülni és elsorvadni miattad!

És úgy hagytam abba mindent ahogy volt....ekkor estem teherbe 2 év után. Röhejes nem? És olyan makk egészséges, fejlett, életerõs kislányt szültem, hogy a csodájára járnak. Semmi "átmegy bele a Candida"-féle tünete nincsen, és egyetlen paranoia sem igazolódott be .....

Azóta én a Candida-pánikra csak annyit mondok, hogy NE ÉLD BELE MAGAD!!! Azonnal kezdd el élvezni az életet, kezdj el mindent enni, terhesség alatt úgyis TILOS diétázni és gombaellenes gyógyszert szedni (kivéve homeopátia és ilyesmik).

Ha pontosítanád a diagnózisodat, a tüneteket, a megállapítás módját, stb., akkor részletesebben is ki tudnám fejteni!

De szerintem nem is vagy beteg, mert ha a kezelés, gyógyszer és diéta nem használ, akkor minek csinálni?

Az üzenetem: MÁR MOST tökéletesen alkalmas vagy anyának, nem kell elõtte semmit tenned, még "meggyógyulnod" sem!!!

Fel a fejjel,
Emese

Ui.: "Gyermekekrõl" topicban van Candida topic, ide is írtam, olvasd el nyugodtan.
emesemama (emesemama)
 

 
 

Szia aggódós!
A feletem írónak tökéletesen igaza van, én is együtt élek egy kis candidával, tünetmentes vagyok, de elég egy kis leromlás immun szinten, máris kopogtat.Három gyereket szültem, mind rendben van, ilyen bajuk sosem volt. terhesség alatt is kijött egyszer, de tüneti kezelést alkalmazott az orvos, nem szedtem semmit ekkor.
De, ha most agyonaggódod amgad, akkor akkor sem esel teherbe, ha egyébként te vagy a világ legtermékenyebb nõje.
Szóval békélj meg vele, a magasságodhoz pont jó a súlyod, nem kell gömbölyûen kezdeni a terhességet,úgyis kifogsz kerekedni. Ismerõsöm 46 kg, 166 cm, mindent eszik, ipari mennyiségben. Az ötödik hónapig azt sem tudta, hogy terhes, menstruált, és gyógyszert is szedett. Összesen 7 kg-ot hízott, és 46 kg-al jött ki a kórházból. ahol gyönyörû majd négykilós fia született. Egy évig szoptatott, pedig addig melleket csak másokon látott.
Szóval NYUGI
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


EmesemamaKép ZsomimamaKép
Látom Nektek Candida gombátok volt/van. Nekem szerencsére nincs ilyen problémám de egy 32 éves barátnõm rengeteg nõgyógyászati panasszal küszködik már több mint 2 éve. Diétázik 3 hónapja és szinte semmit nem eszik. Sajnos a tünetei mitsem javultak sõõõõõõõt... Mit javasoltok, hová forduljon? A nõgyõgyászától kapott krémek, kúpok, gyógyszerek nem segítettek a tünetein (viszket, folyása van...stb) ezért gondolt a Candidára és ezért vágott a diétába. Szerintetek jól teszi, hogy diétázik?

Köszönöm a segítségeteketKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Szia Doris!

Nekem úgy tíz éve vannak hasonló panaszaim, de ezeket NEM oldotta meg a diéta és a kezelések sem együttvéve. A diéta önmagában kevés a Candida ellen, Nystatyn-t is kell szedni hónapokig. Nekem nem jött be. Miután abbahagytam mindenféle diétát és kezelést, javult az állapotom.

Persze ez nem azt jelenti, hogy a diéta káros lenne. Remekül méregtelenít, ami mindig jól jön az immunrendszernek. Ha akarja, folytassa, csak beleõrülni és elsorvadni nem kell!

Sok mindent ki kell próbálni, mielõtt bejön valamelyik kúp, stb. Engem a CANDIBENE hüvelytabletta kezelt ki, elõtte százféle egyéb cuccot használtam, nulla eredménnyel. Ezt kombináltam a Colpo Cleaner jódos és laktózos irrigálásával. Nekem ez tíz év után megváltás volt! Most a Gynevac injekció kúrát akarom kipróbálni, hátha teljesen megszûnnek a visszatérések.

Sok sikert a barátnõdnek,
Emese
emesemama (emesemama)
 


Attól függ mit értünk diétán.
A cukor, és élesztõ mentes diéta a javasolt.
Kenyérféle sem, mert az is élesztõs.ezek jó táplálékai a gombáknak.A diéta ártani nem árt,persze azért ésszel.
A férje, partnere kapott kezelést, mert az nagyon fontos,ne hogy adok-kapok legyen belõle.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


EmeseKépZsomimamaKép
Nagyon köszönöm a gyors válaszaitokat! A diéta cukor ill.élesztõ mentes. Szinte alig eszik valamit. A barátját sajnos még nem sikerült rávennie egy vizsgálatra...
Kinyomtatom Neki a válaszaitokat hátha sikerül megtalálnia a megfelelõ gyógymódot ill. ötletet.
Mégegyszer köszi a válaszokatKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Szevasztok!

Koszi a megnyugatatast, de... Tudjatok eddig hittem is benne, hogy meggyogyulok de most mar nem.
Szinte mar nincs hajam (kopasz vagyok) es egyre gyakoribb, hogy mindent elfelejtek, egyik pillanatrol a masikra. Es meg persze ott van a tobbi kellemetlen tunet is. Szoval nagyon el vagyok keseredve. A paromat nem kezelik eddig fel sem merult az orvosban, hogy ot is kezelje. Majd rakerdezek, hogy vele mi legyen.
De lehet olyan is majd (evek multaval), hogy van gombam es nem lesz tunetem?


EVA
Eva
 


Lányok!

Most volt tán péntek este az mtv valamelyikben egy beszélgetõs mûsor a candidáról. Láttátok? Ebben szerepelt egy drnõ, akinek a témával foglalkozó könyve nemrégiben jelent meg. Õ eléggé azt állította, hogy ért a dologhoz. A hagyományos dokik meg azt, hogy az emberek 70%-nak van candidája, csak nincsenenk annyira elszaporodva, hogy panaszt okozzanak. A nõ neve nem ugrik be, de ha valakinek igen,akkor õt a tényleges problémákkal esetleg ki lehet próbálni.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Nekem ugyan nem volt ennyire súlyos az állapotom, de nekem egy Egészségfarm nevû helyen segítettek. Persze a diétát tartani kell, de azon is folyamatosan korrigálnak, és természetes anyagokból készült "gyógyszereket" kapsz.
Ha még nem próbáltátok szerintem egy próbát megér.

Tel: 344-51-57, a Thököly útról nyílik az utca ahol van. Sajnos a dokinõnek nem ugrik be a neve, az biztos, hogy Erzsébet, de hogy milyen? Talán Molnár?
Elõre be kell jelentkezni, általában egy hónapra elõre tudnak idõpontot adni. Az elsõ vizsgálat kb 2 óra, a többi gyorsabb, az már csak kb.1 óra.

Remélem segítettem

Méz
Méz
 


Eva!

HOGYAN diagnosztizálták a Candidádat és HOL? Hol kezelnek? Kizártak minden más lehetséges okot???
Mert ezek a tünetek, amiket leírsz, sok más betegség jelei is lehetnek! Nem akarsz orvost váltani? Egyáltalán ki az orvosod? Orvos vagy természetgyógyász? Mit szól hozzá, hogy 2 éve nyúzod magad és romlik a helyzet? Milyen gyógyszereket szedsz?

Egyébként tény, hogy a legtöbb emberben van Candida gomba, csak nem okoz tüneteket, mert nincs elszaporodva. Gondolom én most ilyen állapotban vagyok.

Annyira szûkszavúan írsz, hogy így nehéz felmérni, mi is a helyzet veled, és így nehéz segíteni is....

Ha van kedved, oszd meg velünk részletesebben a történetedet, hátha mi is tanulunk belõle!

Emese
emesemama (emesemama)
 


Sziasztok!

Kedves Éva, ne aggódj, nyugi! Lehet, hogy csak erre van szükséged, és egy kis kezelésmentes idõszakra. Én "Candida szakértõnek" számítok, kb. 17 éves korom óta küzdök a témával. Ennek már 10 éve. Ettõl függetlenül tavaly nyáron gyönyörû 3,85 kg-os, 53 cm-es babucim született. Persze mondanom sem kell, teljesen egészséges, azóta is.

Mindig is úgy fogtam fel a dolgot, hogy ez egy rendszeresen visszatérõ apró kellemetlenség, kb. mint a korpás fej. Néha ki kell kezelni helyi módszerekkel, amúgy nem kell foglalkozni vele. Soha nem diétáztam, és nem szedtem rá gyógyszereket. Még a terhességem alatt is összesen 4-szer! újult ki a gombám, amit kenõccsel, kúppal kezeltek, mégsem lett tõle semmi bajom. Szerintem Te is nyugodtan vállalhatsz majd gyereket.

Sok orvos túl bonyolítja a candida kezelését, vigyázni kell velük. Lehet hogy valóban az lenne a legjobb, ha orvost váltanál, az én nõgyógyászom pl. a terhesség alatt sem riogatott feleslegesen, õ is úgy kezelte a problémámat, mint apró kellemetlenséget.

Brigi
Brigi
 


Lányok a candidát nemi úton is el lehet kapni?

Trixi
Trixi
 


Trixi!

Persze, mint minden gomba, a hüvelyben is ott van. Ha a partner elkapta valakitõl (akár korábban a saját partnerétõl), akkor ping-pongozás-szerûen oda-vissza passzolgatják egymásnak úgy, hogy közben a pasin nem jön ki semmi tünet.

Emese
emesemama (emesemama)
 


Sziasztok Lányok!

Itt olvasgatva Benneteket én is hozzá szeretnék szólni. Milyen érdekes, hogy bár az orvosok nem veszik a candidósist komolyan addig ilyen kis helyen is ennyien vagyunk.....

Panaszaim alapján én is ezt valószínûsítettem magamban és a páromban is. Tvaly elõtt volt egy vetélésem és ezután 4! hetes candida diétát tartottunk mindeketten. Semmi cukor, élesztõ, fehérlisztbõl készült élelmiszerek, tésztafélék, a könyv által ajánlott recepteket készítettem, szedtük a Nystatint. És a kúra befejeztével terhes lettem és most 1 éves a kislányom. A páromnak pedig elviselhetõbb lett a nyári szénanáthája. Én azóta is magam sütötte élesztõ nélküli kenyeret eszek és kerülöm az ecetet, kínai konyhát. Szóval persze nem kell túlzásba esni, de ha valakinek pár hétig sem javul a helyzete a kezelés mellett sem, akkor lehet, hogy más a baj.

Csak ennyit akartam. Nekem is ajánlották a Gynevacot, de mivel formalin érzékeny vagyok, nem kaphatom. Erre figyeljetek oda.

Üdv:Pankamama
PM
 


sziasztok lányok,

nekem 3 éven keresztül volt candidám és én is nagyon sokat szenvedtem vele.Hetente jártam orvoshoz , de semmi sem segitett.Aztán voltam egy természetgyogyásznál, aki megnézett és azt mondta, hogy az a problémám, hogy már a gyomorban és a belekben is elszaporodott a gomba.
Javasolt egy diétát amit egy fél évig be kellett tartanom, gyogyszert nem kellett szednem.Arra gondoltam ezt még kiprobálom , aztán ha ez sem sikerül egyszerüen felakasztom magam, mert már olyan fájdalmaim voltak , hogy nem birtam elviselni, gyakran nem birtam a ruhát magamon a viszketö , égetö érzéstöl.
Szoval a diétám hasonlo volt mint a fent emlitettek:smmi kenyér,tészta,rizs,gabonaféle, semmi vörös hus, semmiféle gyümölcs (a sok cukortartalom miatt), abszolult semmiféle tejtermék (ez nagyon fontos), sem kávét sem teát nem ihattam csak ásványvizet.Szoval nekem ez a diéta segitett, igaz hogy egy fél évig azt sem tudod mit egyél, tulajdonképpen szinte csak zöldséget lehet, de engem kigyogyitott a candidábol, és azota sincs semmi bajom.(pedig azota eszem is rendesen)
Nagyon jo érzés, a diéta közben nagyon jol éreztem magam...és minden héten örültem hogy "már megint elmult egy hét, és most sincs semmi tünetem" hihetetlen volt.Mire letelt a fél év már 3 honapja nem voltak semmiféle tüneteim és azota sem.Probáljátok meg megéri!!!!
herz
 
 


Sziasztok!
Bizonyára én vagyok szörnyen béna, de többszöri olvasásra sem tudtam kibogozni, hogy mik is a tünetek?
Részleteznétek?
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


nálam: iszonyu égetö érzés, viszketés.nem tudom másnál mi, de gondolom valami hasonlo.
Èn abszolult nem tudtam nemi életet élni, mert nagyon fájt, és állandoan ugy be volt dagadva a nemi szervem , mogy hozzá nem lehetett érni, ezen kivül olyan égö viszketö érzésed van, hogy megörülsz töle.A menstruáciom idején volt a legrosszabb mert akkor mindig kiujjult, és még egy tampont sem tudtam felhelyezni....hát ennyi
herz
 
 


Malacka!
Nekem a fejbõröm is iszonyatosan korpás volt, vagyis már sebesre vakartam, a többi hasonló az elõttem felszólalókhoz.
Szia!
Névtelen
 


Mindenkinek akit ez a betegség érint!!!

Létezik ez ellen a gomba ellen, egy, a megszokottól TELJESEN eltérö diéta, ha elolvassátok a "Gyógyulásom zsákutcái" címü könyvet, a végefelé találtok rá. Úgy emlékszem, ott utal a szerzö egy másik könyvre, ahol ö ezzel a diétával megismerkedett és így egy rövid idö alatt teljesen kigyógyult. A diéta alapjait egyébként itt is leírja, de úgy, hogy egyböl használni is tudjátok! Agykontroll kiadó (semmi hókuszpókusz nincs benne, ne ijedjetek meg!).


[url=http://www.agykontroll.hu/kiadvany.htm" TARGET="_top]http://www.agykontroll.hu/kiadvany.htm[/url]#konyv írja:

Gyógyulásom zsákutcái 348 Ft (Hogyan találta meg hét év szenvedés után egy magyar hölgy az egészséghez vezetõ utat? Nagyon tanulságos történet, ami egy kullancscsípéssel kezdõdött. Tisztázatlan diagnózisú betegeknek, valamint orvosoknak és természetgyógyászoknak külön is ajánljuk!)
Névtelen
 


SZiasztok!

Egy ismerõsömnek keresem a Candida könyvet. Ismeritek? Hol lehet megvenni? Mennyibe kerül?

Köszi

Zsu
Zsu
 


Sziasztok?

Hol lehet Candida-szûrést kérni? Menjek el a körzetihez vagy valamilyen szakorvoshoz?

Köszi
Mariann
tmariann
 
 


Szia lányok,
Elõször is jobbulást kívánok mindenkinek aki beteg. Másodszor kérdeznék valamit. Egészen pontosan mi az a Candida gomba? Mostanában annyit lehet róla hallani, de milyen konkrét jelei lehetnek/vannak annak, hogy valaki fertõzött? És hol, úgy értem milye fáj az embernek? A feje a hasa a hüvelye(folyása van) vagy mi? Vagy ez egyénenként változik? Mitõl függ, hogy kijön-e rajtad?
Váloszokér elõre is kösz
Andi
Névtelen
 


Tegnap olvastam, hogypesten és környékén forgalomba kerül egy bizonyos élesztõ nélkül készült kenyér, kimondottan Candidásoknak.
zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok!
Most találtam a Nõk lapja honlapon egy kis irományt a Candidáról.Bõvebbet pedig megtudhattok a www.webexpress.hu honlapon.
Mariann
tmariann
 
 


sziasztok!

hátha valakinek még van Candida problémája, bár már régen írtunk ide.

az oszloposságról: 26 év, ebbõl 8 év ismert candiosis, de szerintem már elõtte is volt, kiskoromtól kezdve voltak folyásaim, viszketéseim, de csak a canestenig jutottunk, ami már akkor hatástalan volt nekem.

a helyzet akkor vált durvává, mikoris megtörtént az elsõ együttlétem - az összes panaszom felkerült hüvelyen belülre.

röviden: 5 év szenvedés, belsõ fájdalmas gyulladás a hüvelyben (bedagadt a külsõ (has felõli) oldala végig a méhig, kb 4 cm vastagon (félkör-átmérõ), egy vastag dossziényi lelet különféle 4keresztes vizeletekrõl és mindenféle hüvelyi gyulladásról (egy kis gomba, vírus, baci, colik, mindenféle), elfogyasztott közel 10 nõgyógyász, egyik rosszabb volt, mint a másik. Átterjedt a húgyutakra, végül reumát okozott, akkor kezdtek el komolyabban vizsgálni, mert az legalább látványos volt, pedig nem is az fájt, hogy vizes a térdem, vizes dudorok nõttek a kézfejemen...

nem volt olyan gyógyszer, amit ne szedtem volna, már én adtam a tippeket a dokiknak, akik elismert tekintélyek a szakterületükön, nekem a Gynevac injekciókúra se vált be...

fenyegettek többhetes mindennapi kórházi hólyagöblítéses katéterezéssel is... a diflucan sem oldott meg semmit, a doxiciclint kétdobozosával kaptam, havonta volt, hogy 20 rongy ment el gyógyszerekre, és 5éven át nem volt olyan hónap, hogy minden napján jól lettem volna. Olyan fájdalmaim voltak, hogy már alig bírtam létezni, túlzások nélkül. a cataflamot, ami állítólag erõs, saját magamon kitapasztalva programozva szedtem, hogy ne fájjak annyira, 4 óránként vettem be... hamar fogyott, másképp aludni sem bírtam, órákat töltöttem éjszakákon át a kádban, ami csak rövid ideig hozott enyhülést.
közben rohangáltam nõdokitól urológuson át a Czeizelig mindenkihez, hogy mi a fene van velem, de mindenki azt mondta, hogy ez csak egy kis fertõzés, majd ettõl meg ettõl a gyógyszertõl elmúlik... És szépen belesétáltam a csapdába, hogy az egyre több antibiotikumtól a bélflórám leépült, a jó bacikat senki nem telepítette vissza...

mígnem:
egy kolleganõm ajánlott egy természetgyógyászt, aki 6 hét!!! alatt elmulasztotta az 5 éves problémámat egy kerek évre, diétával. A diéta kemény, de közel sem betarthatatlan, a természetgyógyász Százhalombattán lakik.

Azóta, ha visszajön a gondom, diétázok és elmúlik újra. Semmi gyógyszer! nekem nem váltak be. Megjegyzem, gombát (bár imádtam), inkább nem eszek akkor sem, ha semmi bajom. Ja igen, mióta megvolt a kikezelésem, soha nem tért vissza az a görcs és fájdalom, ami akkoriban pokollá tette az életemet, a nemi életemrõl (és a kapcsolatomról) nem is beszélve. Legfeljebb elkezdek viszketni, de tudom, mi a gond.


Sok ismerõsömet elvittem a természetgyógyászomhoz, mert nekem bejött. A legtöbb nem akarta a lemondásokat (3-6 hét max.) és nem jött többet (hetente kell visszajárni hozzá ellenõrzésre). Én azért megadom a lehetõséget annak, akit érdekel, aki olyan rosszul van, mint én voltam, úgyis érdekelni fogja...

a névért-tel.számért írjatok a beatrix_m@freemail.hu címre.

Ui: 35. hetes terhes vagyok, és amit nem hittem volna, egyetlenegyszer sem jött semmilyen candidás tünet a terhességem alatt!! pedig ilyenkor az ember állítólag fokozottan érzékeny rá. Korábban én is féltem, hogy egyáltalán teherbe fogok -e esni a gyulladások miatt, vagy nem lesz -e gond menet közben.

sziasztok

Trixus
trixus
 
 


Tud e valaki arról, hogy ezt ki lehet e váltani szándékosan???????????
És ha igen, hogyan????
Csak közvetlen fertõzéssel, vagy immunrendszerlegyengítéssel is lehet elérni????
Névtelen
 


Sziasztok lányok! Számomra megnyugtató volt olvasni leveleiteket, hogy nem csak én vagyok ilyen helyzetben. Én is 17 éves korom óta küzdök a candidával, fiam most 2 1/2 éves és jelenleg is terhes vagyok - persze a tegnap állapították meg ismét, hogy két év tüntetmentesség után ismét elõjött. Milyen diétáról beszéltek? Én Kolozsváron lakom, úgyhogy nem tudok elmenni ahhoz a természetgyógyászhoz, bár nagyon érdekelne a téma.
ildics
 
 


Sziasztok!

Elolvastam a fentebbi írásokat és azt szeretném kérdezni, hogy tünetek közt lehet a bõr elváltozása is?
Sajnos régóta küzdök bõrgyulladással, ami a bõrgyógyász szerint nem ekcéma, de borzasztóan viszket (mostanában alábbhagyott), de nagyon csúnya. Eddig 2 forintos nagyságú száraz rózsaszínû volt, de most sok apró pici 3-5 mm átmérõjû foltocskákká változtak, és egyre nagyobb területen. A korpás fejbõr és a nemi szerv duzzanat is megvan, mindezt a szülésem után produkáltam, kivéve a bõrt az kb. 3 éve van meg. A bõrgyógyászhoz aztán havonta járok, aki felír újabb és újabb kenõcsöt, azok ideig-óráig jók, de megszüntetni már nem szüntetik, csak a viszketést csillapítják kissé. Most Sába tusfürdõt használok, és ACO krémet, lehet, hogy ettõl nem viszket már?! De borzasztóan néz ki!Kép
Szerintetek mit csináljak? Nem Pesten lakunk. Próbálkozzak magam, vagy keressek egy természetgyógyászt? merre induljak el? Ráadásul szoptatom még a kisfiamat, és még szeretném is, szóval csakúgy egy méregtelenítésbe nem foghatok bele!
Segítsetek nekem kérlek!!!
(az egész különben abból jött, hogy erre gondoltam, hogy egy barátnõm hívta fel a figyelmemet, hogy mintha ez gomba lenne a bõrõmön, és mondta nézzek utána)

Köszi minden választ:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


sziasztok!
Én is már kb. 5 éve küzdök a Candidaval. 26 eves vagyok.
Allando holyaghurut, huvelyviszketes..Ezzel kezdodott..Majd szekrekedes, parlagfuallergia.
Nalam is ez volt a program-nogyogyasz-majd urologus. Egyik rosszabb volt mint a masik. A penzrol ne is beszeljunk.
Most a Laszlo Mariahoz jarok (Tel: 239-4105) O dietat allitott be, Nystatin, acidophilus... Persze az ossszes lehetseges gyogyszert beszedtem mar...es meg mindig kuzdok, bar: VAN JAVULAS!!! Az igaz, hogy a leghasznosabb a dieta... De sajnos 3 honapnal tovabb nem birtam es akkor kezdodott minden elorol...
Szerintetek ki lehet ebbol gyogyulni?
Es hogy lehet igy teherbe esni?

Évi
Névtelen
 


Sziasztok!
Ezt találtam:
Táplálék a Candidára
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!
Én ugyan nem vagyok Candidás, de a barátnöm igen. De meg szeretnélek nyugtatni Titeket, hogy lehet nagy-nagy javulást elérni, és gyereket szülni így is. A barátnömnél kb. 3 éve vették észre, hogy Candidás (már ott tartott, hogy csontsovány volt - de szó szerint, elájult, olyan gyenge volt, hogy már szinte sehova nem mertek elindulni, stb.). Nem tudom, pontosan milyen gyógyszert szedett + a diéta. A diétát a mai napig nem hagyta abba, inkább végleg változtatott az étrendjén, beszerzett és kikisérletezett egy csomó olyan receptet, amit ö is ehet. De a lényeg: teljesen jól van, erös, egészséges, a súlyát is visszaszedte, és most 38 hetes terhes. A pici teljesen jól van és egsézséges. A barátnöm azt mondja, nagyon megérte a küzdés.
Szóval: csak kitartás, van kiút!!!! Sok sikert!

Odi
Névtelen
 


Kedves Kandidások!
Nagyon tudom ajánlani az Egészségfarmot ahova bejelentkezel, 3 hónap múlva akarnak idõpontot adni mert sokan várnak rá, no de ügyesen elsírjátok a bajotokat, segítsen nagyon kéred, és ha mégsem tud hamarabbi idõpontot adni akkor másnap is felhívod hátha más veszi fel a telefont és annál könnyebben besírod magad (én így jutottam be 2 nap alatt). Nos 2-3 óra kb elfoglaltság, szûrés 10 perc, másfél óra tévés tájékoztatás mi is ez, nagy vonalakban miket ehetsz, utána a természetgyógyásszal dumcsi. Konkrétan kapsz egy listát mit lehet enned NEKED mit nem, melyik kaját mivel lehet helyettesíteni, illetve boltjuk van ahol mindenféle finomságokat árulnak a péksüteményektõl a krémes sütikig, mind-mind csupa természetes jó alapanyagokból amiket bátran lehet fogyasztani. Az elhatározás kell,h ogy akkor én most nem eszek több tartósítószert meg mûkajákat, és hajlandó vagyok többet fõzni hogy egészségesebben éljek, no és az elsõ idõ pocsék amig nem jut eszedbe mit is fõzz, de szakácskönyvük is van, és praktikus fõzõs tanácsokkal is ellátnak. Az elsõ vizsgálat 6-7000 Ft, a negyedéves kontrollok már olcsóbbak. Ajánlanak vitaminokat, gyógynövényport illetve gombaölõ kapszulát, meg teát is, igazából nem mérgekkel öli el a gombát, hanem a tápanyagot vonja el amiben szaporodik, sokkal humánusabb és kevésbé egészségkárosító. És ami fontos nem éhezel, nem kell keveset enned sõt egyél minél többet, helyreáll az eméásztés nem puffadsz nem büfögsz a többirõl ne is beszéljünk ami tüneteket mondtak, hogy amikor elhal a gomba mit tapasztalok bejött, tudják mit csinálnak, no és nem eszel mérgeket. Na nem szónokolok, nekem bejött, ajánlom ezért Nektek is:
Egészségfarm
06/1/422-0666 14.kerület Angol út 63.
Névtelen
 


Sziasztok! Én nem sokat tudok a Candidáról, de az utóbbi idõben felmerült bennem a gyanú, hogy talán engem is megfertõzött. Leírom a tüneteimet, amennyiben ez alapján lehetséges segítsetek már légyszives, hogy lehet-e ez Candida. Pár hónapja menszesz elõtt egy-két héttel fõleg reggel égõ, csípõ fájdalmat érzek a nemi szervemben, leginkább pisilés után, ami délelõtt enyhül. A legjellemzõbb tünet, hogy folyamatosan fáj a hasam, nyomásra nem, csak úgy spontán, amíg a menszeszem nem jön meg. Nem túl fájdalmas, de elég kellemetlen az egész. Áprilisban voltam rákszûrésen, ott nem tudom, hogy csinálnak e ilyen típusú vizsgálatot, mindenesetre teljesen negatív volt. Akkor beszéltem róla az orvosnak, kaptam valami tablettát, amitõl elmúlt, de folyton kiújul. Az aggodalmam azért is ilyen nagy mert babát szeretnék. Elõre is köszi a segítséget, Kata
Névtelen
 


Kedves Emesemama, Zsomimama, lányok!

15 hetes kismama vagyok, még sohasem volt semmilyen gombám, sehol. Most 1-2 hete észrevettem, hogy a nemi szervem viszket, csíp, fõleg pisilés után, és piros is. Nem múlt el, elmentem ma nõgyógyászhoz, azt mondta, Candida.
Kaptam rá hüvelykúpot meg kenõcsöt, kapszulát pedig kapott a férjem + kenõcsöt, hogy ne legyen ping-pong efektus - én kapszulát nem kaptam, a baba miatt.
Hazajöttem megkönnyebbülve, kúpot minden este beteszem, kenegetem kívûlrõl, oké, 1 hét múlva semmi bajom nem lesz - gondoltam. Aztán emlékeztem, hogy van itt egy ilyen topik, aminek eddig csak a címét láttam, gondoltam benézek....... végigolvastam és halálra rémültem!!!
Lehet hogy ez az apró égetõ-viszketõ kellemetlenség csak a kezdet és rám is hüvelygyulladás, hasfájás, vesegörcs, reuma, kopaszodás, koplalás, egésztestemviszketés, sírás-zokogás vár?? Ugye nem? A hüvelyem már gennyes a nõgyógyász azt mondta nem valami szép, én hülye miért vártam vele 2 hetet míg elmentem? Azt hittem csak kicsípte a pisi vagy valami kis gyulladás vagy mi, sohasem volt még gombám! És csak reggelente csípett, napközben nem nagyon vettem észre, csak pisilés után esetleg, meg este fürdésnél égetett.
Nektek is így kezdõdött ahogy az írásokból kivettem... nagyon aggódom hogy most rám is kálvária vár?
Nyugtassatok meg, kérlek!!

Köszönöm elõre is a válaszokat: Kamél
Kamél
 


Sziasztok lányok!
Per pillanat én is 14 hetüs terhes vagyok, természetesen ismét (de most már 4 éves kihagyással) candidával fertõzve. Nekem is borrzalmasan csíp, de a nõgyógyászom azt mondta, hgoy 4-5 hónapig nem adhat semmi gyógyszeres kezelést. egyedüli amit használhatok a boraxos-glicerin amivel az újszülött szájgombáját is kenegetik. Hát naná hogy a férjemnél is elõjött egy valami folyás szerûség, de hát neki is csak a boraxot adtam, minden szedjen gyógyszer egyelõre ha én úgyse. Ez két három nap alatt elmulassza a csípést, kb. három hétre, aztán kezdjük elõrõl.
Kamél: megnyugtatásképpen mondom, hogy egy barátnõm egyszeri egyszerû kezeléssel megszabadult a Candidától, azóta sincs semmi baja, s én 5 évig kezeltettem magam amíg megszabadultam, s most ismét ... Kép szóval nem vagyunk egyformák.
Ja anno mikor végre negatív lett a Candida vizsgálat a flóra visszaállítása végett használtam "Ovulobact" nevû, laktobacilusokat tartalmazó hûvelykúpot! Ez állítólag negyon jó, de most olvastam egy másik oldalon, hogy ugyanilyen jó hatást ér el a joghurtba mártott tampon is ???, hát ezt még nem próbáltam.

Sziasztok!
Ildics
ildics
 
 


Sziasztok!
Egy kis segítség a bajban:
[url=http://www.solving.hu/candidakonyha/" TARGET="_top]http://www.solving.hu/candidakonyha/[/url]
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!
Nekem segített, hogy sok joghurtot ettem, és használtam laktobacilusokat tartalmazó hüvelykupot.Azóta, ha antibiotikumot, kell szednem akkor mindig ezt teszem. A teljes diéta szerintem nem a legjobb, mert akkor a laktobacik táplálékát is megvonjuk. Persze ez csak az én tapasztalatom.
Vica68
 


Hello Csajok!
Véletlen beestem 1 Vega teszte, és naná, Candidás vagyok! Fel irtak a gomba kezelésére:
-kontroll étrendet
-acidophillust
grapefruit mag cseppeket
-1 Florigo nevü dlgot

Az immunrendszer erösitésére is néhányat:
-Aloe Vera gélt..
És ajánlották a Gynevac vakcina beadását.
Közben a neten lázas meloba kezdtem, bár a diétát még nem kezdtem el, de utánanéztem a pro és kontra dolgoknak. Sajna elég hiányosak az összeszedhetö informáciok, és pláne nem tudom már hova tenni a dolgot.
Gondolkodom az Egészségfarm tesztjén is, köszönet nektek, h hozzájutottam az infohoz.

Viszont én is találtam érdekeset:
Elixir.hu
Gondolatok a candidiasis ellenni harcrol
Ebben Dr. Béky Lászlo ir a candidárol, elég meggyözöen.Érdemes elolvasni.
Béky Lászlo Tel: 06/1-353-2860
Kym
 


A Pont Most egészségközpontban (Podmaniczky u. 6) meg lehet vizsgáltatni magatokat, kaptok tanácsokat, teljesen normális légkör, stb. Különbözõ ilyen-olyan szereket is árusítanak, ha valakinek erre van igénye. Egy megnézést megér, nemek is nyugodtabb, hogy tudom, hogy nem vagyk kandidás. Ja, és a kandidán kívõl csinálnak teljes körû allergiaszûrést is, valami 600 féle allergént néznek. Érdeklõdni: 06 1 301 0679.

Cili
Cili
 


Szevasztok!

En inditottam a topikot, de sajnos egyre rosszabb az allapotom. Ne haragudjatok, de nem volt erom irni. Most se sok van, teljesen depressios vagyok. Mar 38 kg. vagyok, majus ota tappenzen vagyok, mert nem birok meg menni se. Terhessegre gondolni se merek. Nem tudom mit tegyek, de bele orulok ebbe az allapotba.
Hova menjek? Kit keressek, hogy vege legyen ennek a pokolnak.
Segitsetek!!!!!!!!!!!!

Puszi:EVA
Eva
 


Szia Eva! Annyira sajnallak,hogy ilyen rossz az allapotod, tenyleg nincs semmi kiut vagy csak te latod igy? En valahol valami injekciokurarol is olvastam candida ügyben, te mar mindent kiprobaltal? Ha nalatok nincs semmi segitseg, esetleg megnezem itt Ausztriaban a cimeket, akik ezzel foglalkoznak, persze csak ha erdekel. Ne legyel szomoru, biztos lesz valami segitseg! Szia.
nyuli
 
 


Szia Eva! Annyira sajnallak,hogy ilyen rossz az allapotod, tenyleg nincs semmi kiut vagy csak te latod igy? En valahol valami injekciokurarol is olvastam candida ügyben, te mar mindent kiprobaltal? Ha nalatok nincs semmi segitseg, esetleg megnezem itt Ausztriaban a cimeket, akik ezzel foglalkoznak, persze csak ha erdekel. Ne legyel szomoru, biztos lesz valami segitseg! Szia.
nyuli
 
 


Nem vagyok nagy guruja a témának csak a józan ész beszél belõlem:
- alapból is bennünk él ez a gomba?
- akkor szaporodik el, ha legyengül az imunrendszer?
- a vérben lévõ ellenanyagokból mutatják ki kóros elterjedését?

ha igen akkor nem lenne célszerûbb koplalás helyett az imunrendszert erõsiteni?

zsunya

zsunya
 
 


Pankamama-tól kérdezném: megadnád az élesztõ nélküli kenyér receptjét, amit sütsz? Egy ismerõs házaspár candida-gomba miatt diétázik pár hete, nekik adnám oda. Köszöm, Zsófi
Zsófi
 


Zsunya!

Úgy tûnik, hogy a léleknek sem vagy túl nagy guruja, mert különben talán azt is tudnád, hogy nem Éva hiúságból koplal, hanem a depresszió egyik megnyilvánulása képpen étvágytalan. Ez nem azt jelenti, hogy el kell hagynia magát, lehet, hogy pszichol. segítséget is igénybe kéne vennie, de a ráripakodás bizonyosan nem segít.
Névtelen
 


Szia Éva!

Én is voltam candidás és lehet, hogy tudok segíteni neked. Nálam is nagyon súlyos volt már a betegség, sok orvosnál jártam, nem segített semmi sem, teljesen legyengültem, rettenetes fájdalmak gyötörtek, munkát, tanulást abbahagytam, a gyermekem a szüleimhez került ideiglenesen. Komolyan úgy éreztem, hogy itt a vég. Rengeteget olvastam a betegségrõl, elõadásokra jártam és végül sikerült megtalálni a megoldást. Ennek segítségével - ami egy diéta - 4 hónap alatt teljesen meggyógyultam. Ez nem az a diéta, amit orvosok, természetgyógyászok ajánlanak, kicsit szigorúbb, nekem 3 nap után már nem volt nehéz betartani és fantasztikus gyógyulás indult el már az elsõ héten.
Ha érdekel a dolog, akkor az email címem: enciana@freemail.hu

Enci
Enci
 


Zsunya!

- Igen, alapból is bennünk él ez a gomba, de ha túl sok antibiotikumot eszünk vagy egyéb okokból elszaporodik a candida gomba, akkor súlyos tüneteket okoz. Magától nem múlik el.
- Nem azért szaporodik el, mert legyengült az immunrendszer, hanem azért gyengül le az immunrendszer, mert elszaporodott a candida gomba és támad mindent, ha tovább szaporodik. Tehát a candidát kell pusztítani, nem az immunrednszert erõsíteni, mert másképpen nem lehet. Nem koplalni kell, hanem elkerülni azokat az ételeket, amiktõl szaporodnak a gombák, illetve amik a már elpusztult gombák ürülését akadályozzák.
- Igen, a vérben levõ ellenanyagokból mutatják ki a candida gombát. Számomra ez az egy vizsgálat hiteles, a számítógépes, a Voll féle, a vega teszt nem.

Enci
Enci
 


Sziasztok!

Nekem 8 évi szenvedés volt candidával. Teljesen jól voltam, soha semmi bajom nem volt, kivéve a sorozatos nõgyógyászati panaszokat. Egy évben 13 szor jártam már orvoshoz. semmi eredménye. Végül egy nagyon aranyos orvos-természetgyógyász volt az, aki kikezelt. És persze diétáztam. Ma már jól vagyok, vannak visszaesések, de legalább nem azt érzem, hogy nem tudok kigyógyulni belõle. Ha valakinek van kérdése, szívesen válaszolok.
zsr74@freemail.hu
Névtelen
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: