Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én a terhesség előtt 10 hónappal elkezdtem szedni az Elevitet, mert én is azt hallottam, hogy 3 hónappal előtte nem árt elkezdeni. Hát mi terveztük-terveztük, és csak 10 hónap múlva jött össze. Kb.5 hetes voltam (ekkor még nem tudtam a babáról, csak másfél hét múlva), amikor is kiderült, hogy magas a vasam. Ezért tanácsolta a dokim, hogy hagyjam abba az Elevitet, de most már heti 2-3 db-ot azért beszedek belőle (19 hetesek vagyunk), a többi napon folsavat, meg Magne-B6-t szedek. Ezen kívűl még azt tapasztaltam, hogy amikor elkezdtem szedni az Elevitet, iszonyúan elkezdtem hízni. Hiába a diéta, a torna, futás, stb. A 10 hónap alatt feljött rám 14(!!!) kg. Hát a párom nem igazán örült neki, hogy 55 kg-os menyasszonyából ez lett, de most hogy ketten vagyok, megbarátkozott vele. Majd szoptatás után lefogyok!
Ennek ellenére visszagondolva ugyanígy szedném, mert így legalább nyugodt lehetek, hogy megtettem azt, amit a kicsim miatt meg kellett tennem. Hiszen az Õ egészsége a legfontosabb.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
 
 


Szia Szilpa!

Én is elkezdtem szedni áprilisban az Elevitet. Májusban elkezdtünk próbálkozni, de még mindig nem jött össze és pont azon kezdtem gondolkodni, hogy mi van, ha egy évig feleslegesen szedem. De aztán arra a következtetésre jutottam, hogy végülis csak vitamin ártani nem árthat. A hízás is detto. Eddig 5 kilo plussz 5 hónap alatt.

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Már nagyon vártam, hogy írjatok... de már meg is vettem az első dobozzal :-) Levonva a konzekvenciát, heti 2-3-at én is bekapkodok a vasam ellenére. A hízás nekem viszont nem ártana, mert bármennyit eszem (és újabban Béres cseppeket is szedek ezért), egy dekát nem hízok. Sőt, ha "ideges" napom van, még fogyok is. Szóval nekem meg pont jól is jönne néhány kiló. (45 kilót "nyomok" 167 centikére)
wbarby
 
 

 
 

Sziasztok!

Én még új vagyok ebben a topikban, de azért szeretnék néhány szót szólni az ELEVIT mellett.

Sokat vártunk, hogy az első babánk megfoganjon. Aztán hallottam az ELEVIT-ről és elkezdtem szedni. 3 hónap múlva kiderült, hogy sikerült és a teszt pozitív lett. A baba megszületéséig szedtem folyamatosan, mivel nem szerettem volna, ha baba valamilyen rendellenességgel születik. Sajnos egy hirtelen betegség miatt a 6. hónapban megcsászároztak. A babának semmiféle szervi elváltozása nem volt. Mivel túl kicsinek született (mindössze 650 gramm) így a túlélési esélye nagyon kevés volt.
Most tervezünk egy másik babát és ismét elkezdtem szedni az ELEVITET mert bízom abban, hogy segít a teherbeesésen és a baba is egészséges lesz.

Kép
blandrea
 
 


Arra figyeljetek - bár első gyerekemnél Elevitet szedtem napi egyet és abszolút okos nagylány lett belőle - hogy az Elevitben nincs jód!!!! Ami fontos lenne, ezért én áttértem orvos javaslatára a Maternára, összehasonlítottam a vitamin mennyiségeket, valamelyikben ebből valamelyikben abból van picit több-kevesebb, de kb ega. Viszont ebben van jód és szelén. Az elevit mellé állítólag a jodicum nevű ásóviz ivását javasolja Dr Czeizel, de mivel ezt sehol nem tudtam beszerezni, ezért tértem át a Maternára.
Névtelen
 


Kriszti77!

Nagyon nagyon sajnálom a babádat! Kép

Egyébként én minden 3. napon szedem az Elevitet (még nem vagyok terhes) de ami még az Elevitnél is fontosabb az a FOLSAV!!!

A FOLSAV az ami nagyon minimálisra csökkenti a nyitottgerinc lehetőségét. Én minden nap szedem reggel és este, 0.2 mg-ot, sőt az orvosom azt javasolja, hogy a férjem is szedje és szedi is!

Az Elevitet szigorúan csak a terhesség első 3-4 hónapjában fogom szedni, mert félek az óriásbabától és sajnos nekem a székrekedést is nagyon "jól" előhozta Kép

Egyébként mi is voltunk Czeizel Endrénél... VELÜNK JÓL KISZÚRT.
Nagyon nagy örömmel és bizakodással mentünk hozzá, de már a lábam nem tenném be többet hozzá akkorát csalódtam benne!
Vendég
 


sziasztok !
Én egy "mindennapos" kismama vagyok, május közepére vagyok kiírva.
6 hónapig szedtem az Elevitet - de a terhesség felfedezésének napjától kezdtem csak, mivel nem volt tervezett a kislányunk. Az UH és egyéb vizsgálatok szerint minden rendben van velem -velünk, pedig én előtte dohányoztam erősen, meg néha elmartiniztunk esténként a párommal.Bár szerintem nem vagyok egyedi,kirívó eset,teljesen átlagos életet éltünk.
A 25.hét környékén az orvos átállított szimplán vasra, elkerülendő az óriásbébi adta nehéz szülés lehetőségét. Tudtommal az Elevitnek csak a szervek kialakulásáig van jelentősége, mikor már csak növeszti a kifejlődött testét a babó, akkor elegendő a normális táplálkozásból bevitt ásványi anyag, vitamin, nyomelem. (bár nekem vasat külön még szednem kell, mint ahogy írtam).
A székrekedés nálam is játszott, de ettem mindennap egy almát - attól rendbe jött Kép

Sajnálom Kriszti a babát, és csodálom az erődet, hogy ilyen tárgyilagosan tudsz írni erről. Viszont csodálkozom az orvosodon, mert a nyitott gerinc az AFP vizsgálaton kiderül, elvileg részben erre is szolgál.

Cosmo, miért és hogyan szúrt ki veletek a Czeizel?

Alon

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Sziasztok
Kedves Cosmo28
mi is szerettunk volna elmenni Czeizelhez, de kozben kiderult, h sikerult. miert csalodtal benne? erdekelne! mi amugy csakis azert mentunk volna, mert engem nagyon erdekel a genetika.

Kép

Kép
mmarica
 
 


Jodicumot debrecenben állítólag a corában lehet kapni, de ha szükséged van rá, gyártó címet tudok küldeni. Én még csak most szálltam be a társalgóba, így csak most olvastam az üzeneted.
évimese
 
 


Sziasztok!

Az orvosom nem pártolja a vitaminok szedését, ezért én is inkább Elevit ellenes vagyok. A barátnőm is sokat felszedett tőle, én megpróbálom természetes módon bevinni a vitaminokat: sok zöldség-gyümölcs, tejtermékek.
Persze a dokim is azt mondja, hogy ez addig jó, míg van erre lehetőség (nyáron) és persze az értékeim is jók.
Azért ez első 10-12 héten szedtem folsavat, de én azt hittem, hogy a nyitott gerincet ki lehet szűrni az ultrahangon? Nekem tegnap nézték és állítólag nem tűnik nyitottnak.

Kép

Kép
rekanna
 
 


Sziasztok

Bocs a zavarásért. De én sem szedtem semmi ilyesmit mint az Elevit és társai. Nekem a babám lombik de egyik nőgyógyászom sem javasolta 1 szóval sem hogy én ilyeneket szedjek. Én csak Magne B6-ot és folsavat szedtem. Illetve sok zöldséget és gyümölcsöt ettem, és én szerencsére nem bolti tejet hanem házit iszok. Sokak szerint az Elevit és társaitól a babák óriásiak lesznek, így nagyon nehéz őket megszülni.
Szerintem sokkal jobb a babának is ha természetes módon visszük be a vitaminokat.

Az én babám a 37. hét végén születet 49cm és 2670g, de nagyon de nagyon formás volt, és jelenleg ma 7 hónapos és már több mint 7200g.

Sziasztok

Erika
erika13
 
 


Sziasztok!

Én Elevit párti vagyok, nekem nagyon sokat segített, mikor babát szerettünk volna elkezdtem szedni és sikerült. Hogy nagyobb lesz tőle a baba? Szerintem ez nem igaz, az én kislányom a 35. héten született, 49 cm-vel és 2110 grammal. Ha végig kihúzta volna akkor is csak 3 kg körüli lett volna. Nekem szerencsém volt vele mert az egész terhesség alatt 8 kg-ot híztam. Egy biztos én a következő babánál is szedni fogom.

Andrea
blandrea
 
 


Sziasztok,

Ma reggel tudtam meg , hogy babát, várok:-)))
Kb 2,5 hetes terhes lehetek. Elevitet nem szedtem még, s csak a jövő héten tudok a dokimmal beszélni.

Szerintetek nem késő akkor elkezdeni majd?
germami
 
 


Sziasztok,

germami gratula kis pocaklakódhoz!!! Szerintem nem késő akkor sem, sokan vannak ellene és mellette, én saját tapasztalatból mellette vagyok, semmi mellékhatás egészséges és egyátalán nem nagyméretű baba.

Mégegyszer gratulálok, hisz ez a legcsodálatosabb érzés a földön, amikor babát vársz.

Andrea
blandrea
 
 


Sziasztok!

germami: gratula!! Én szedem az Elevitet, mert nem vagyok benne biztos még így nyáron sem, hogy be tudom vinni a megfelelő vitamin mennyiséget. A barátnőmnek azt tanácsolta a közös dokink,hogy a 4. hónapig szedje csak és akkor nem lesz óriás babája. Nos egy hete szült a 39. héten: 3180 g és 50 cm

Kép
Kép
adrienna
 
 


Sziasztok!

Én még új vagyok itt, igyekeztem végigolvasni az összes hozzászólást. Két és fél hónapja szedem az Elevitet, azóta próbálkozunk, de még semmi. Nálam is felmerült, mi van ha feleslegesen szedem hónapokig mert nem jön össze a baba.
Többen is írtátok hogy hónapokig szedtétek a terhesség előtt, nem okozott semmi problémát? a doki javaslatásra szedtétek tovább?


Erika
monya
 
 


Sziasztok!

Erika: én májusra terveztem a "teherbeesést", igy már márciustól szedtel az Elevitet. Persze barátnői tanácsra, orvossal nem beszéltem előtte. Aztán persze nem jött össze elsőre és akkor elkeseredtem és abbahagytam, majd egy hónap múlva újra elkezdtem szedni, és most augusztusban úgy néz ki, hogy sikerült a baba. Közben annyi történt, hogy a vérképem felfejlődött tökéletesre. Én elég erősen vashiányos voltam és az Elevit ezt megoldotta. Szerintem pár hónap "felesleges" szedés nem árthat
adrienna
 
 


Sziasztok!

Nekem az Elevittel nem voltak jó tapasztalataim. Beszedés után gyakran rosszul voltam tőle. :( Nektek nem voltak ilyen tapasztalataitok?
Eredetileg Maternát akartam venni a patikában, de a patikus azt mondta, hogy az már nincs, helyette a Centrum Maternát ajánlotta. Ez állítólag egy új vitamin.
Már egy hete ezt szedem és ezután semmi bajom sincs. :lol: Nem mellesleg könnyebb beszedni, mert kisebb!
vicus9
 
 


Sziasztok!
Hátha valakit érdekel!
Vízi foglalkozások kismamáknak
Ha várandós vagy és szeretnél felkészülni a szülésre, amely felejthetetlen élmény lehet számodra és a babád számára is, gyere el egy AquaNatal foglalkozásra! A vízben végzett gyakorlatok nagyon jó hatással vannak a várandós mamák szervezetére:
 kíméli a gerincet és az izületeket
 Csökkenti az ödémát
 Kapcsolatot teremthetsz a babáddal
 Szüléshez nélkülözhetetlen légzési és relaxációs technikákat sajátíthatsz el
 Szülés után tested hamarabb visszanyeri rugalmasságát
Várlak az AquaNatal foglalkozásain, ahol megtapasztalhatod a női kör energiáját, valamint, hogy minden nő különleges, tökéletes, és erős. Helyszín:
X. ker. Előd utca 1. szeptember 12-én kezdődik 17:00-tól egy alkalom: 1800 ft. Az első alkalom féláron.
XIII.ker. Gogol utca 5-9. (Kleopátra ház) október 2-án kezdődik 12:00-tól egy alkalom: 2200 ft az első alkalom 1200 ft.
Jelentlezhetsz: 06 70 316 93 18
agica@aquanatal.com
tik-tak
 
 


sziasztok! én is most kezdtem el szedni az Elevitet a dokim írta fel ő ragaszkodik hozzá szóval most kezdtem el szedni kíváncsi vagyok mennyi idő alatt jön össze. Egyébként tényleg nagy alig birom lenyelni :lol:
erzsebet0312
 
 


helló Mindenkinek !

én márciustól szedtem az Elevitet júniusig, olyan étvágyam volt, hogy még a szekrényajtót is megettem volna, ha hagyják :lol:
júniusra állt be a mensim 28 napra a fogigátló abbahagyása után, és augusztus óta megint szedem

3 kg-ot híztam tőle

Gestomix szedése hat hónapig
vvviki
 
 


Sziasztok!Én a múlt héten tudtam meg,hogy babát várok,most vagyok az 5.-dik hétben.Én 2 hete kezdtem el szedni az Elevitet.Szernitem ez a hízás-fogyás alkat kérdése,a barátnőm is szedte,ő nem hízott tőle,egy másik igen.Én sem szedem mindennap, még van alma,szőlő egy darabik+magneB6-tot szedek+folksavat,szerintetek ez elég?
bunca
 
 


Sziasztok?
A Gravidát nem ismeritek? Nekem azt ajánlotta a dokinőm, merthogy több vitamint tartalmaz mint az Elevit.
mona76
 
 


Kedves Mona 76!
Én is a Gravidát szedem, és teljesen meg vagyok vele elégedve :D Mielőtt teherbe estem voltam ( most kb.6-7 hetes terhes vagyok ) szedtem 2 hónapig az Elevitet is. Összehasonlítottam mindkét vitamin összetevőjét, és nagy eltérést nem igazán találtam...szerintem bátran szedheted, mert van olyan jó mint az Elevit.

Üdv. Cincurka
cincurka
 
 


Szia Cincurka :!:

Köszönöm. És nem hisztál tőle? :oops: És szerinted segített a teherbeesésnél? Mert mi 2005 szeptember óta próbálkozunk, de még csak 1 hónapja szedem a Gravidát.
Köszi
mona76
 
 


Kedves Mona 76 !

Én azt hiszem, hogy mindenképp segített a teherbeesésénél, ezért ajánlom is mindenkinek a " bébi vitaminokat " :D ( így nevezte el a férjem ). Mindössze négy hónap alatt összejött szerencsére, és mindvégig szedtem a vitaminokat. Még most is szedem, fogom is ameddig jónak nem látom, vagy ameddig az orvos azt nem mondja, hogy abbahagyhatom. A Gravida mellé még a Magne B6-ot ajánlotta az orvos.
Az igaz, hogy híztam két-három kilót, de hát tudod... :wink: cél szentesíti az eszközt...
cincurka
 
 


Sziasztok!

Megint jelentkezem, mint Elevit ellenző, habár senkit nem akarok lebeszélni róla.
De muszály leírnom, hogy a barátnőm végül is 4,6 kg-val szülte a gyerekét és ő szedte az Elevitet (azt hiszem nem végig).
A folsav persze jó a nyitott gerinc ellen, de ahoz nem kell Elevit, van más vitamin is, meg nem mindegy, hogy vitaminkapszula vagy zöldség-gyümölcs.
Nekem állítólag teljesen egészséges a kisbabám (29.hétben vagyok) és Elevit nélkül.
Ja, és nem tudom mennyibe kerül, de nem lehet olcsó, szerintem a gyártója tudja, hogy sokan mindent kifizetnének azért, hogy kisbabájuk legyen és ezt kihasználják.

Kép

Kép
rekanna
 
 


Sziasztok!

Én végig szedtem az Elevitet, az első 6 hónapban minden nap, utána 3- 4 naponta, majd kilencedikben ismét minden nap.
A lányom 3,1 kilós lett, nem egy óriásbébi, pedig 2 nappal túlhordtam.Idekint megnőtt :D .

Az első 16 hétben nem is híztam semmit, fél kilóval voltam könnyebb, mint amikor teherbe estem.

Viszont azt hallottam, hogy a Gravidiában jód is van. Igaz ez?
Egyre többször felmerül a kistesó gondolata, szeretnék most is vitamint szedni.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szia Uxi!

Igen van a Gravidában jód, 0,15mg.
mona76
 
 


Szia Mona!

Köszi!
Még Elevitet szedek, ha elfogy, veszek Gravidiát. Közben kiderült, már jön is a kistesó, pedig még nem is nagyon próbálkozunk, épp csak nem tettünk ellene. :oops:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

En most a 7. honapban vagyok, es egy hete abbahagytam az Elevit szedeset, a terhesseg 5. hetetol szedtem, mikor is megtudtam, hogy varandos vagyok.
Elfogyott es ugy gondoltam nem veszek tobbet. Eddig sem szenvedtem semmiben hianyt, remelem ezutan sem fogok, es a baba szepen novekszik majd. Remelem jol dontottem...
Ellentetesek a velemenyek, nekem sokan mondtak, hogy igazabol a terhesseg elejen van jelentosege, no persze a nodokimat mikor megkerdeztem, azt mondta, hogy meg a szoptatas alatt is szedjem csak.
Nem erzem szukeseget, hogy ilyen sokaig szedjem.
horilda
 
 


Szia Horilda!

Én is elevitet szedtem a terhességem alatt, szerencsére semmi baja nem lett a babámnak, én végig szedtem és a szoptatás alatt is mondta a védőnőm, hogy szedjem. Én is így hallottam, hogy azért kell szedni a szoptatás alatt, hogy a vas megfelelően legyen pótolva.
De te döntöd el, nekem nem lett tőle nagy babám és nem is híztam meg tőle.

Üdv: Andrea és Jázmin

Kép
blandrea
 
 


Sziasztok!

Feleslegessé vált Elevitet vennék! Köszi Nikcsi
nikcsi
 
 


Az hogy ki mennyire hízik, ill. nagy lesz a babája nem az elevittől függ, csupán az egyéntől. Én 11 kb-ot híztam terhességemkor, és 3 kg-os gyerekem született. :lol:

Ha valakinek nagy babája születik, mert elevitet szedett, akkor szüljön még egy gyereket, amikor nem szed elevitet! És akkor elhiszem.
nikcsi
 
 


Szia blandrea!

Az első gyermeked életben maradt?
azért kérdezem, mert nekem is 600 gr-osan szuletett s kislányom és ma már teljesen egészséges.Irnál erről egy kicsit?

Kép
d.gréta
 
 


Szia Gréta!

Sajnos nem, a kisfiam 1 hetes korában angyalka lett. Nagyon fejletlen volt, így nem bírta a kis szervezete. Szerencsére azóta van egy egészséges kislányom, aki szintén koraszülött volt, de ő már 2110 grammal született és a 35. hétre.

Gratulálok, hogy egészséges a kislányod (lányokra azt mondják szívósabbak), hányadik hétre született? És most mennyi idős? Hol született? Miért született korábban?

Nálam tehességi toxémia miatt kellett császározni, sűrgősséggel.

Üdv: Andrea és Jázmin

Kép
blandrea
 
 


Hali!

Nagy baba- kis baba, van tej- nincs tej: semmi köze az elevitnek hozzá. Hat hónapos terhes voltam, mikor a doki javasolta, hogy szedjek heti 2db-ot, szedtem is vagy három hétig (azaz 6db-ot). Szorultam tőle... nem vettem be többet.
3720 g-os gyereket szültem, és gyakorlatilag az egész kerületet tudnám tejjel ellátni, nem hiszem hogy a hat szem elevittől.
Vitamint akartok járjatok piacra és egyetek sok zöldséget meg gyümölcsöt. Drágább hosszú távon, de legalább nem híztok el (74ről indultam, 68,5 voltam a harmadik hónapban és 72-vel jöttem haza szülésből). Az hogy én elégedett vagyok, az egy dolog, de a férjem is az!

Most a szoptatás miatt viszont elindultam a lejtőn: kívánom fenemód a csokit... megpróbálom mérsékelni napi kb. hat tonna nektarinnal.

Nikcsi: sajnos a megmaradt elevitet kidobtam, bocsi.

üdv.: ckat
ckat
 
 


Sziasztok!

Az előbb olvastam itt, hogy valakinek gondja volt az Elevittel a székrekedés miatt. (bocs, nem tudom ki volt, mert szétment közben a netem, most meg nem találom. ) Nekem is volt, pedig csak 4 tablettát vettem be, rögtön azután kezdtem, hogy megtudtam a jóhírt. Nagyon sok gyümölcsöt eszem egyébként is, és rájöttem, hogy pár napja nem volt rá időm / alkalmam, ezért van az egész. Egy kanál szilvalekvár és a szokásos adag gyümi teljesen rendbehozott. (kb 5 barack naponta :)) De szerintem a lekvár is elég, bárkinek ajánlom! A "kisebesedés" ellen meg Neugranormon, éjszakára! Amúgy én azt hallotam több embertől is, hogy az Elevit, Materna, Gravida, stb nem okoz nagy babát, nem is azért szedjük, hogy tele legyen tömve vitaminnal. A lényeg, hogy ő elveszi a magáét minden készletünkből, csúnyán hangzik, de mint egy parányi, kedves kis élősködő, és ahhoz, hogy az ő fejlődése ne szedje el a mi összes tartalékunkat, kell valami pótlás. Lehetne szedni az Elevit összes összetevőjét külön is, de minek kínlódnánk 20-féle bogyóval? :) Szóval azért kell, hogy maradjon hajad, fogad, mire a picur megérkezik!
Vendég
 


Hali!

Shellcat: ari vagy, hogy írtál tippet a szorult helyzetre. Irományommal azt szerettem volna közölni, hogy nem feltétlenül kell minden féle (ahogy írtad: 20 féle ) bogyóval pótólni a vitamint. Szerintem elevitre sincs szükség, ha minden rendben van.
A "gyógy" bogyók, "gyógy"teák, mint ahogy a nevében is benne van, betegeknek szolgál, nem terheseknek.
Persze én könnyen dumálok, hiszen már itt van a kezemben a 10/10 es, gyönyörű egészséges gyerekem, és nem utolsó sorban maradt hajam, fogam bőven! :D
Szép babavárást kívánok Neked!!!

üdv.: ckat
ckat
 
 


Sziasztok!
Megmaradt Elevitemet szeretném eladni. 80 szem maradt meg, gyógyszertári ára 4600 Ft lenne, 4000-ért odaadom. XIII. kerületben lehet átvenni, vagy máshol megbeszélünk talit.
Judit

KépKép
judit(34)
 
 


Ckat
Bocsi, hogy beleszólok, de nekem se közvetlen szülés után kezdett eszeveszetten hullani a hajam és tönkremeni a fogaim, hanem hónapokkal később. Pedig nekem egy 10/9-es babám született. :lol:
Hajam annyi hullott, hogy egy parókaüzem is jól járt volna, és még így is azt mondja a fodrász, hogy nincs kevés hajam, pedig tudja mennyi volt igazából. :oops:

Judit
Jelenleg van még vitaminom, de ha aktuális lesz és még Neked is meglesz, akkor jelentkezek. Köszi :wink:
nikcsi
 
 


Sziasztok,

szeretnék én is bekapcsolódni a témába - abszolút kezdőként, de nagyon érdeklődve... :D
Ami igazán érdekelne, az az, hogy az Elevit mennyi Calciumot tartalmaz? Vajon szedhetik olyanok is, akiknek veseköve van és sajnos reménye sincs rá, hogy megszabaduljon tőle, mert mindig újratermelődik? :(
Mi még nagyon a tervezgetési fázisban tartunk, de szeretnék minnél jobban felkészülni majd egy leendő babára. :)

Üdv,
Fikusz
fikusz
 
 


Szia Fikusz!

Én is Elevitet szedek,most 8 hetes terhes vagyok és 3 hónapja szedem.
Semmi problémám vele,az igaz,hogy nehéz lenyelni,mert nagy.
Székrekedésem sincs tőle,sőt.........!
Eddig 2 kg-ot híztam.
A leírása szerint 125 mg Calcium van benne,+10mg Calcium pantotenát.
Egyes vesebetegségekben nem szedhető,de tovább nem részletezi,ezt beszéld meg az orvossal.
Sok sikert!
Szia
ibm
 
 


sziasztok,en is csatlakoznek a temahoz .En is az Elevit partjan vagyok mondhatom azt mert ha szedtem volna lehet hogy megmentett volna ket vetelestol 7 honap alatt,22 evesen. Csakhogy az akkori orvosom meg sem emlitette hogy a vilagon van, en meg nem is tudtam hogy a vilagon van.Most orvost valtottam es o ajalotta hogy kezdjem el szedni es mar a jovo honaptol probalkozhatunk,aminek en nagyon orulok es remelem semmi baj nem fog torteni.Udv mindenkinek!
sz.ildy
 
 


Szia Ibm,

nagyon köszi a választ, ezt akkor mindenképpen megbeszélem az orvosommal. Nagyon félek attól, hogy ha terhesség közben esetleg elér egy vesegörcs - ami sajnos nálam bármikor, bárhol előfordulhat -, akkor akár a babát is elveszíthetem. Aki persze még csak elméletben létezik... :D - gáz, hogy már most ilyen dolgokon töröm a fejem?!
Még egyszer köszi, és kellemes babavárót! :lol:
fikusz
 
 


Hali!

sz.ildy, fikusz: igen, akinek kell, az szedje. Remélem legközelebb már kismamaként írtok! Sok sikert!

nikcsi: ...igen, az utolsó irományom óta (aug.27.) a hajhullást bebuktam :oops: . Annyira nem gáz, de több a szokásosnál. Szerencsés a hajzatom, kb. Tina Turner hasonlat mindenkinek beugrik. ....bevállaltam.... bár én még mindig érzem, hogy nekem semmi szükségem nem volt elevitre. Olvatam, hogy szoptatás alatt szinte mindenkinek hullik a haja. Többiek? Akik szedték azoknak is hullik???? (Fogaim rendben.) Ma több mint 4 hónapja szoptatok, tej rengeteg, amit le is adok.


üdv.: ckat
ckat
 
 


A fentebb kínált Elevit elkelt.

KépKép
judit(34)
 
 


Csak szeretnem leirni, hogy en a terhesseg alatt vegig szedtem, es utana is kb ket honapig mert a szoptatas sok energiat elvitt (meg mindig szopizik a kisbabam, de mar csak napi 2x). A terhesseg utani hajhullastol ugyan nem mentett meg, de amugy makk egeszseges voltam vegig a terhessegem alatt es Athina is teljesen egeszseges bar csaszarral szuletett, ratekeredett koldokzsinor miatt. En nagyon ajanlom, de mindenkeppen kikernem az orvos tanacsat is. (ha lehet nem csak egy orvoset, de tobbet erdemes megkerdezni, mert lehet, hogy van jobb is nem tudom!)

Sok szerencset a most kismamaknak es a tervezgetoknek!

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Sziasztok!

Elevit ellenes vagyok, bár van a fiókban még jó pár szem...
Olyan gyomorgörcseim voltak tőle, hogy sírtam a fájdalomtól.
2 hétbe telt, mire rájöttem, hogy az elevit az oka a görcsöknek!! Bár fontos a vitamin az első 8 hétben, a görcsök ellenére tovább szedtem. Az orvosom az elevit helyett a HIPP NATAL AKTÍV-OT javasolja, szoptatós és váradós kismamiknak ajánlott. Azóta kutya bajom!!

Kép

Kép
kislány és kislánya
kislany
 
 


sziasztok!

én most 12 hetes terhes vagyok, szedem az Elevitet,és azt hiszem mondhatom hogy rám is ragadt pár felesleg kg. töle.
De ami nekem furcsa volt hogy amig nem szedtem az Elevitet a dokim kiirta a B6 ot , mert nem volt étvágyam.Attol állandoan hányingerem volt,igy áttértem az Elevitre, amiröl azt hallani hogy enyhiti az émelygést, hányingert.Hát ez nekem igen furi, mert miota szedem az Elevitet igaz h. nincs az a rettenetes hányingerem, de viszont minden nap van rokázás, ami talán jobban kikészitett mint a sima inger...Szoval nem rajongok az Elevitért!
miss lyna
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: