Új privát üzeneted érkezett!

Dorka!

Hatalmas GRATULAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!

Na, innentõl viszont semmin nem izgulni, hallod??? Élvezni ezerrel a pocakosságot, örülni a szép idõnek, és minden csúnya, rossz gondolatot kihessegetni, ha esetleg egy-egy elõjönne!!!Kép

Ja, és ha már Zsebulonozod a fiatalurat, milyen lenne a Zebulon???KépKépKép

Puszka az egész családnak, és felhõtlen hétvégét:

Dia
Dia
 


Drága Dia!
Köszönöm, most már igyekszünk csak a szépre gondolni. A jó idõ ma is kicsalogatott minket, és mit mondjak, igazán megkönnyebbülve sétálgattunk!

Zebulon, hmmm, hát... mi tegnap a Domonkos (Domokos?) Bence variációra gondoltunk Kép, de a Szeredás Zebulon, szegény, azt hiszem, egyetemista lenne, mire ki tudná mondani. Na jó, a Domokos se könnyebb.

Nektek is szép hétvégét kívánunk!
Dorka
Dorka
 


És az ANDRÁS??
szerintem szép név
egyébként az unokám Bence.
dr.Csákány
 

 
 

Gyuri!
András az remek, de van neki egy Szeredás András nevû nagypapája már Kép Amúgy lehet, hogy ismerõs a név, mert elég jó hírû dramaturg az apósom. Talán második névként. Biztosan boldog lenne õ is!

Amúgy felmerült a Benedek Marcell is. Még egy darabig el fogunk vívódni, de érdemes lesz!

Dorka
Dorka
 


szia Dorka!
Bocs, hogy így eltüntem de én csak a munkahelyemrôl tudok netezni és iszonyúan el vagyok havazva a munkával, nem volt idôm írni.
Gratulálok! Nagyon örülök, hogy minden rendben a babával. Remélem most már megnyugodtál és nem fogsz semmin idegeskedni. Vigyázz magatokra!!
Gréti
gréti
 
 


Sziasztok,
talán meg tudok nyugtatni néhány aggódó kismamát (ilyen információk nekem is jól jöttek volna annak idején): kisfiam 2002. április 7-én egészségesen jött a világra, holott a 16. héten AFP 0,6 MoM, Bhcg 1,9 MoM volt. Amniocentézisre, negatív UH leletek miatt nem mentünk.
Annakidején és is jó pár napot átsírtam és aggódtam ezen leletek miatt.
Mindenkinek problámamentes terhességet kívánok: Lola
Lola
 


Szia Dorka!
Én is gratulálok, látod mondtam , hogy nem lesz semmi baj.
Mit szólsz a Márkhoz?
üdv: titkár
titkár
 


Zsolt!
Nagyon köszönöm!

Márk - így tetszik, fel is merült, de a "smár"...hm, hát érdekes. Ti. SzeredáS Márk Kép De nem vetettük el, csak korán el kell majd kezdeni a felvilágosítást Kép

Dorka
dorka
 
 


Szia Dorka!
Igen ebben igazad van:-), de biztos vagyok benne, hogy megtaláljátok a legmegfelelõbb nevet!!
titkár
titkár
 


Sziasztok,

Nekem az amniocentézis már megvolt - ha egyszer halálra rémisztettek, akkor legalább tudjak valami biztosat. Eredmény mostantól már csak 2 hét múlva...
Nekem is "kissé" több a magzatvizem, úgy mint Grétinek - ez FELTÉTLENÜL diabéteszt vagy magzati szívfejlödési problémát jelent, vagy csak azt IS jelenthet?

Üdv:
Zita
ParaZita
 


Parazita!

A magzatvíz megítélése nagyon szubjektv, különösen, ha csak "kissé" több vagy kevesebb. Nekem egy hét különbséggel az egyik orvos több, a másik orvos kevesebb magzatvivet látott.
Ha mégis több, az nem jelent feltétlenül bajt, csak jelenthet, de szerintem ez is csak, ha jelentõs az eltérés.
Lola
Lola
 


Sziasztok!

Zita!
Nekem is több volt a magzatvizem és ráadásul ez csak szüléskor derült ki. Semmi baj nem lett belõle. Kép
helga
 
 


Zita!
Nem!!!
A magzati szívultrahang kimutatta, hogy a baba szivének az égvilágon semmi baja. a cukrom pedig teljesen normális. Tehát a több magzatvíz nem jelent semmi kórosat de utalhat erre a két dologra. Neked az AFP miatt volt amniod? Én végül nem csináltattam meg, az orvosom nem javasolta, én meg hallgattam rá... Bízom benne, hogy nem lesz semmi baj és késôbb nem fogom megbánni.
gréti
 
 


Köszönöm a hozzászólásokat! Némileg megnyugodtam...

Gréti,
Az AFP-m (0,8 AFP MOM, 2,6 BhCG MOM) meg a korom (bár szerintem a 30 nem annyira sok) alapján... Mivel az UH rendben volt (a kissé sok magzatviztöl eltekintve), tisztán matematikai alapon számolhatták csak ki, hogy 1% a genetikai probléma esélye. Nagy valószínüséggel el van túlozva a felhajtás, de ha már ennyire megijesztettek, úgy gondoltam, hogy nem vagyok hajlandó végigrettegni a hátralévő 5 hónapot, jöjjön az az amnio - az 1% több, mint a 0,5% vetélési esély. Szerencsére eddig nem volt semmi gond a vizsgálatból, de azért végigbögtem elötte a délutánt.
Pénteken délután megyek magzati echocardiographiára, remélem, minden OK lesz.

Köszi,üdv:
Zita
ParaZita
 


Sziasztok!
Bocsánat,hogy így eltûntem, de most kezdõdik a macerás idõszak a fõiskolán, meg Kristóf szülinapja is közeleg stb.
Zita, drukkolok, hogy minden rendben legyen. Mikorra igérték az eredményt? Hol csinálták a vizsgálatot? És mi az a magzati echocardiographia? (ez a magzati szívultrahang?)

Gréti, Te mikorra is várod a babát?

Nektek is nagy a pocitok? Nekem hatalmas. Most már nem sokáig bírom hordani azt a kantáros nadrágot (24. héten), amit akkor viseltem, amikor Kristófot szülni mentem a kórházba, pedig akkor is mindenki azt mondta, hogy jó nagy a hasam. Remélem, nem sok a magzatvíz. Úgy emlékszem, hogy a 28. héten van egy újabb Uh, ugye? Már nagyon kíváncsi vagyok erre a kis boxbajnokra, majd kirúgja az oldalam. Nem emlékszem, hogy Kristóf is ekkorákat rúgott volna, de persze már sok mindenre nem emlékszem.

Ti megcsináltattátok (játok) a terheléses vércukor vizsgálatot? Nekem ilyen nem volt Kristóffal, mindenki elfelejtette (orvos és védõnõ is), de én ezt már akkor sem bántam, mert arról is azt hallottam, hogy a nõk egy igen jelentõs százalékánál mutat kóros értéket, és akkor kegyetlenül jön a diéta. Én meg arra gondolok, hogy most jön a sok jó gyümölcs (sok cukortartalommal), végre nem a mesterséges vitaminokkal kell táplálkozni. Nem szeretném, ha letiltanák. Sosem volt baj a vércukrommal, remélem, most sem lesz. Még a legnagyobb melegben sem dagadt a lábam, pedig megmásztam Kristóffal a Gellért-hegyet. Talán ez jó jel. Én annak tenkintem Kép

Majd igyekszem megint gyakrabban benézni!
sziasztok, jó pocakoskodást Kép
Dorka
dorka
 
 


Úgy tûnik, ez a topic át fog alakulni szakmai felvilágosítóvá. Hajdu Kriszta már elkedte, és úgy látom, hogy sikeres volt, mert az alcsony AFP miatt már senki sem aggódik feleslegesen, a fõ téma eddig az volt, hogy hívják Szeredás ..... -t. (Nekem a Márk speciel tetszik, viccet minden névbõl lehet csinálni, csak akrni kell.)
Most a a magzatvíz mennyisége és a cukorbetegség jött elõ.

A terhesség alatt törvény írja elõ a terhesség cukorbetegség szûrését. A módszert nem. Többféle módszer van. Ezek közül az egyik a cukoritatásos terhelés, egy másik a "tesztreggeli" (1 zsemle dl tej), de valamelyiket csinálni kell, mert a terhességi cukorbetegség nem ritka dolog, 4-7% ban fordul elõ. Általában az anyának nem okoz bajt, legfelljebb jelzi, hogy jelöltje az idõskori cukorbetegségnek, ami egyébként Magyarországon 20% körül van.
Terhesség cukorbetegség gyakoribb idõseb terheseken (30 felett), akiknek a családjában már van cukorbeteg, akik elõzõleg nagy (4000g feletti) magzatot szültek, s akiknél a terhesség alatt több magzatvizet látnak.
A terhességi cukorbetegség jele lehet a több magzatvíz (egyébként mérni és becsülni is lehet a magzatvíz mennyiségét), de igen sok esetben nem cukorbaj jele, sõt az esetek felében semmi sem derül ki (nem baj). Ha több magzatvizet látunk végig kell zongorázni a lehetõségeket, és ha semmit sem találunk, akkor meg lehet nyugodni.
dr.Csákány
 


Kedves Csákány Dr.!

Szerintem sokkal jobb, mint egy szakmai felvilágosító ez a topic! Mert annál azért vegyesebb. Azt hiszem Hajdú doktornö elött már titkár is adott egy-két tanácsot, aki szintén orvos. Viszont a Hajdú doktoröét kinyomtattam magamnak és hozzátettem ahhoz a kis gyüjteményemhez, amelyet így Interneten a terhességgel kapcsolatban találok. Nagyon tömören és jól érthetöen megfogalmazta a dolog lényegét. Rájöttem, hogy otthon már négyféle hormont vizsgálnak, a három eddigit, plusz inhibint (ahogy ö is írta). Amikor itt Olaszo.ban megkérdeztem az orvosom, hogy még mindig hármas teszt van-e, vagy már négyes is azt válaszolta, hogy hát persze, hogy hármas, a négyes még csak kísérleti fázisban van, úgyhogy legfeljebb a következö gyereknél tudják majd nézni. Ez furcsa volt azok után amit itt olvastam, plusz még egy itteni újságban is böven írtak a dologról, mint valami újdonságról, úgyhogy ezután bementem a laborba és megkérdeztem a laboros doktornöt is, aki még csak nem is hallott róla. Hát ezek után azt kell mondanom, hogy vagy engem néztek hülyének, vagy ök vannak valamennyivel lemaradva. De inkább az elöbbi. Többek között ezért is örültem a Hajdú dr.nö féle hozzászóláshoz. Nem tudom miért nem tudják világosan megmondani itt, hogy hát tényleg van ilyen, négyes teszt, viszont mi még le vagyunk maradva, de ennek ellenére elég jó valószinüséget ad a hármas teszt is egy jó ultrahangos orvos vizsgálatával együtt.
Sok mindent tudunk meg egyes témákról mint laikusok és nem mint szakemberek, úgyhogy sok mindent félre is érthetünk (lehet, hogy az én esetemben is erröl van szó), ezért is van szükség olyanok hozzászólásához, mint például Csákány dr.. Remélem, hogy még sokáig marad itt köztünk.
Luca
Névtelen
 


Kedves Luca!
És hogy szûrik ott a terhességi cukrobetegséget? Ha jól tudom 50g glukoz itatással, és ha ez magas (1 óra mulva 140 felett) akkor 100g glukozt itatnak. Ez az USA módszer. Nálunk néhányan ezt is csinálják (csak a gyüjtemény miatt)
csmgy
dr.Csákány
 


Kedves Gyuri!
Akkor most vegyem úgy, hogy ejnye meg bejnye? Oké, megcsináltatom, de melyiket, kitõl kérjek beutalót? Nekem Gáti prof. még sosem adott beutalót vérvételre vagy egyéb rutinvizsgálatra, csak és kizárólag ultrahangra (ja, nem, bocsánat, még Kristóffal voltam terhes, amikor egyszer oda mentem vérvételre a Szabolcs utcába, de az valamiért különleges eset volt).
A védõnõ biztosan a helyi rendelõbe küld (Kapás utca), de nem biztos, hogy szívesen megyek oda. Lehet a Szabolcsban is? Jövõ héten megyek vizsgálatra úgyis, akkor kérjek beutalót?
Én csak tényleg attól tartok, hogy ha kicsit magasnak találják az értéket (ha nagyon nem jó az érték, persze megértem, hogy diétázni kell), akkor nem fognak-e rögtön letiltani a gyümölcsökrõl stb.?

És ha már a felvilágosító topicnál tartunk, mikor esedékes a következõ ultrahang? Jól emlékszem, hogy 28. hét körül?

Amúgy a Márk jó, de most éppen a Dániel Kolos és a Dávid + valami vannak terítéken Kép

Dorka
dorka
 
 


Zita,
anno nálam ugyanezzel akartak csinálni amnio-t a SOTE I-en. A vetélés esélye nem 0,5 %, hanem 1 %!!!!!!!!!
Ajánlom elolvasásra a Kismamariogató topic indító hozzászólását, errõl szól...
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Kedves Csákány Dr!

Pontosan így csinálják. Bár nálam minden ok volt, és így csak egyszer kellett meginnom azt a szörnyü lét. Nem lehetne azt egy jó adag tiramisu-val helyettesíteni? Úgy mint a tej és zsömle. Egyébként van valami különbség a különbözö metódusok között? És az is baj, ha lefelé megy a cukor? Az elsö terhességemnél például az utolsó hónapban már az alsó határérték alá csökkent, ennek ellenére elég nagy lett a baba (3,6 kg.). Bár lehet nincs semmi összefüggés?
Remélem most sem lesz baj, noha a fentebb említett idösebb terhesek közé tartozom.
Luca
Névtelen
 


Kedves Csákány Dr!

Pontosan így csinálják. Bár nálam minden ok volt, és így csak egyszer kellett meginnom azt a szörnyü lét. Nem lehetne azt egy jó adag tiramisu-val helyettesíteni? Úgy mint a tej és zsömle. Egyébként van valami különbség a különbözö metódusok között? És az is baj, ha lefelé megy a cukor? Az elsö terhességemnél például az utolsó hónapban már az alsó határérték alá csökkent, ennek ellenére elég nagy lett a baba. Bár lehet nincs semmi összefüggés? Remélem most sem lesz baj, noha a fentebb említett idösebb terhesek közé tartozom.
Egyébként amit itt még elég szigorúan szürnek, az a toxoplazmozis és citomegalovírus. A toxotesztet minden hónapban elvégeztetik ha még nem estél át rajta. Azt hiszem otthon nem mindenhol olyan szigorú ez a dolog. Vannak barátnöim akiknél el sem végezték, és végig nyugodtan ettek szalámikat, simogattak macskákat és ettek zöldséget-gyümölcsöt átlagosan átmosva. Talán nálunk nem olyan elterjedt az ezzel történö fertözöttség? Itt ugyanis én az elenyészö kisebbséghez tartozom azzal, hogy még nem estem át rajta.
Luca
Névtelen
 


Bocs, a felénél ment el elöször az üzenet, nem tudom hogyan.
Luca
Névtelen
 


Kedves Luca!
Gondolom a macska és az olasz közötti összefüggés szorosabb, mint a magyar. Bár ezt õk tagadják.
Ahol havonta ilyen szûrésre van pénz, az gazdag ország. De szakmailag sem feltétlen szükséges. Biztos kormányközeli a cég ami a tesztet gyártja ....
Tiramisu azért nem jó, mert nem standadizálható. Nem EU konform. A glukozitatás igen, szerintem a tej és zsemle is.
A terhesség végén csökkenhet a cukor.
dr.Csákány
 


Kedves Csákány Dr!
Nem tudom macska kérdésbe mi a valóság, azt hiszem inkább mi jobban odafigyelünk arra, hogy miután állatokkal játszunk, simogatjuk stb. kezet mossunk. Legalábbis én otthon mindig ezt láttam.
A szürésért, csakúgy mint minden vizsgálat egy részét én fizetem, plusz mivel állítólag csak kevesen vannak akik ezen nem estek át, tehát állandó ellenörzés alatt vannak, azért nem hinném, hogy ez olyan sok pénzbe kerülne.
Otthon minden ingyenes. Az sokkal többe kerül az államnak.
Luca
Névtelen
 


Így igaz.A legdrágább az ami ingyen van. Ugyanis mindent mi fizetünk. Az adónkból.
dr.Csákány
 


Sziasztok!
Zita!
Mi volt az ultrahangon? Rendeben volt minden? Téged is az I. klinikán néztek meg? Úgy tudom csak ott csinálnak ilyet.

Dorka
Mi most vagyunk 23 hetesek és kislányom lesz megint. Hétvégén voltunk 3D UH-án is. Elég jól sikerült, csak sajna a magzatvizem még mindig sok, biztos azért is van olyan nagy pocakom.

Kedves Csákány Dr!
Ha már itt van megkérdezhetném , hogy az átlagosnál több magzatvíz pontosan mit jelent?. Nekem a 18. héten mondták ezt most a 23.-on pedig azt, hogy eléri a felsô határértéket. ez azt is jelentheti, hogy csökkent a mennyisége?. Egyébként ez mitôl van és milyen szövôdményeket okozhat?
Válaszát elôre is köszönöm.
Gréti
gréti
 
 


Dorka,
Igen , az echocard. az a magzati szivultrahang, de pénteken jól odamásztam a zuhogó esőben, és miután gyanus volt, hogy nincsenek sokan (senki sem volt), az ajtóra ragasztott sajtcédulából kiderült, hogy a m. szivultrahang betegség miatt elmarad.

Zsoka,
Most már baj nélkül tul vagyok a dolgon, ugyhogy mindegy, de valóban e két százalékérték valamelyikét szokták emlegetni (hol ezt, hol azt), az ember persze mindig a jobbat szeretné elhinni...

Pénteken voltam a védönönél, aki megnyugtatott, hogy minden OK lesz úgyis, meg hogy a terheléses cukorral nem kell annyira sietni, mivel úgyis késöbb szokott elöjönni. (Nem mintha olyan nagyon strapáltam volna magam eddig ez ügyben.)
A dokim szerdán jön meg kétheti távollét után, ugyhogy jo lesz végre megbeszélni vele a dolgokat.

Üdv mindenkinek:
Zita
ParaZita
 


Szia Gréti,

Csak most jelent meg a hozááaszólásod, amikor már elküldtem az elözö üzenetemet....
Mindent az I. Nöin csináltak... Különben asszem a Schöpf-Méreiben is van genetika (de nem biztos).
Nekem is elég nagy kezd lenni a pocakom (bár érdekes módon reggel mintha kisebb lenne, aztán estére, amikorra elfáradok, nagyobb...), és keményedgetek is - a védönö azt mondta, hogy ne igyak sokat, nyomjam a magnéziumot, és ha keményedek, feküdjek le és polcoljam fel a lábam...
Úgy látszik, hogy sok szempontbol hasonló cipöben járunk, csak éppen nálam kisfiút láttak Kép
Vigyázz magadra, pihenj sokat!

Üdv:
Zit(21+3)
ParaZita
 


Sziasztok!

Zita, a ne igyak sokat mondatodon akadtam fenn. Remélem Csákány dr. hû marad a topikban, és ezügyben is tájékoztat minket. Mindenesetre én mint laikus azt hallottam ezen dolgokról, hogy a vizesedés egyáltalán nem a sok folyadékivástól van, és egyáltalán nem az a jó módszer, hogy ne igyunk sokat. Sõt! Általában a betegségek-porblémák nagyrészénél éppen hogy sokat kell inni, mert a nem sokat ivás okozhat egy csomó gondot!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Ildi,

Nem a vizesedés miatt mondta a védönö (semennyire se vizesedek hál'istennek, és állandóan rohangálok a vizesblokkba), hanem a sok magzatviz miatt. Persze attól még lehet, hogy ez hülyeség....

Zita
ParaZita
 


szia Zita!
Érdekes, hogy nekem azt mondta az orvosom, hogy ha elkezdek vizesedni (már kezdek sajnos) akkor még többet igyak, mert az jobban átmos és kihajtaja belôlem a vizet. a sógornômnek meg pont az ellnkezôjét mondta az orvosa, hogy fogja vissza a folyadékbevitelt. Így hát nehéz eldönteni, hogy mi a jó. Én mendenesetre nagyon sokat iszom, sokszor már azt sem tudom mit igyak. Az ásványvíztôl már undorodom, cukros löttyöket meg nem akarok inni, mert már most nagyon sokat híztam.
Én úgy tudom, hogy a folyadékbevitel mennyisége semmilyen körülmények között nem befolyásolja a magzatvíz mennyiségét, ugyanis semmi köze a kettônek egymáshoz. Legalábbis így tudom, persze lehet, hogy rosszul. Még várom Csákány doktor válaszát, így hát nem akarok félreinformálni senkit de állítólag, a sok magzatvíz azért van mert a baba nem tudja lenyelni, tehát valamilyan nyelôcsô, vagy gyomor- rendellenessége van. De ez a nagyon sok - tehát az átlagosnál jóval több - esetén fordul elô. Én ennyit tudok a dologról, remélem Csákány doktor ez ügyben felvilágosít bennünket.
Egyébként Zita, te a klinikán is fogsz szülni vagy csak oda mentél szívultrahangra?

Gréti
gréti
 
 


Szia Gréti,

Én is azt hallottam, hogy nyugodtan lehet inni a vizesedéssel, viszont sok fehérjét meg zöldséget/gyümölcsöt (pl. alma) kell enni, mert az hajtja ki a felesleget... (A Friss mama topicban elég sokat értekeznek erröl.)
A magzatvizzel nem tudom, mi a helyzet, valszleg igazad lehet... Én mondjuk szomjas vagyok rendesen, ugyhogy szinte bármit megiszom. Az elején éreztem azt, amit te, hogy semmi sem esik jól - végül az enyhén citromos, enyhén szénsavas ásványvizet kisérleteztem ki. A tejet se kívántam, most reggel az az elsö.
Amúgy a II. Nöin fogok szülni, csak genetikán+a kapcsolódó vizsgálatokon voltam/leszek az I-esen.

Üdv:
Zita
ParaZita
 


Gréti!

Nekem pont az ellenkezõje volt a problémám, kevés volt a magzatvizem, de azt mondta a dokim, hogy ihatok több folyadékot, mert az nem baj, de az semmilyen hatással nem lesz a magzatvizemre.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Zita,
Remélem, minden rendben lesz Kép.
Vizesedés - nekem anno az elsõ babáûnál a dokim azt mondta (utsó hetek, vizesedtem), hogy max. napi fél liter folyadékot igyak. Nem tartottam be.
Utána hallottamm, hogy régen volt ez az álláspont, ma már az a vélemény, hogy vizesedés esetén is igyaon a kismama annyit, amenyit megkíván.
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Pénteken megint futunk egy kört a magzati szívultrahanggal... Remélem, most már sikerülni fog.
Azért igyekszem nem túl sokat inni - többet járok pisilni, meg feszül a pocakom, ha teleiszom magam.
Ha a baba hólyag- és gyomortelítődése rendben van, akkor az ugye valamelyest megnyugtató a megfelelö magzatvíznyelés szempontjából?

Üdv:
Zita
ParaZita
 


Többeknek!
Köszönöm a bizalmat, de én sem vagyok minden titkok tudója.
Minden esetre érdekes, hogy ahányan annyifélét hallotok.... pedig ezek nem oly bonyolult kérdések.
1. A magzatviz mennyisége. A magzatvizet a 12.hét után már csak a magzat termeli, ez ugyanis nem más mint a magzati vizelet. Mennyisége attól függ, hogy mennyit termel a magzat és mennyit nyel el. Ugyanis a forgalom ugy néz ki, hogy a magzatvizet a magzat lenyeli, a gyomrából és beleibõl felszívódik, és a köldözsinóron keresztül a felesleges viz az anya keringésébe szûrõdik át. Ha tehát a termelés valami miatt intenzívebb, mint a nyelés, akkor a magzatviz felszaporodik (tul sok magzatviz), ha a nyelés-felszivódás gyorsabb, mint a termelés (lehet ugy is, hogy a termelés csökken) akkor kevés magzatviz van. Ennek okai igen számosak:
Túl sok magzatviz: anyai cukorbetegség (túltermelés), nyelõcsõ-bél elzáródás (nem tudja lenyelni) és még igen sok kép, melynek egy része felderíthetõ, de az esetek mintegy felében soha sem derül ki az ok.
Túl kevés magzatviz: oka a magzati vese és hugyutak rendellenessége (kevés termelés), lehet fejlõdési rendellenesség vagy a magzat kezdõdõ oxygénhiánya, de a leggyakoribb ok az, hogy a terminus közelben a magzatviz (ez normális jelenség) megkevesbedik. És itt is van egy bizonyos százalék, ahol nem derül ki semmi.
Tennivaló: kivizsgálni, és ha nem találunk semmit, akkor általában nincs is semmi.
Az elmondottakból az is következik, hogy tök mindegy, hogy a terhes mennyit iszik, a magzatviz mennyiségét nem tudja érdemben befolyásolni.
2. "Vizesedés" (oedema ejtd: ödéma) Korábban úgy gondolták, hogy ez nagy baj és vizhajtóval, szomjaztatással "kezelték". Egy bizonyos fokig (elég nagy fokig) normális jelenség: oka a terhességi hormonok és a gravitáció. Mivel a terhességi mérgezés (toxaemia) egyik elsõ tünete lehet, fokozott ellenõrzést igényel: vérnyomásmérés, vizlet vizsgálat, de kezelést nem, azaz nem kell sem többet sem kevesebbet inni.

Azaz az itatásnak a terhesség alatt szinte semmi jelentõsége nincs. Ahol egy kevés jelentõsége mégis van, az a fenyegetõ koraszülés kezelése, mert a jól "hidrált" (bõséges folyadékbevitel) terhesnél a tünetek enyhülnek, sõt mivel a kezelésre használt szerek csökkentik a vérnyomást, kissé enyhitik a mellékhatásokat is.
dr.Csákány
 


Kedves Csákány dr.,

Köszönjük a részletes eligazítást! Kép

Zita
ParaZita
 


Sziasztok,

Megvolt a szívultrahang, természetesen minden rendben... A doktornõ, aki csinálta, annyira jó fej volt, hogy egész fevidított. Hetek óta nem volt ilyen jó kedvem!
A csütörtöki amnio "eredményhirdetésen" persze még túl kell esni, de most már nagyon bizakodom, hogy minden rendben lesz.
Szerdára meglesz a terheléses cukor eredmény is, ugyhogy lassan minden visszazökenhet a régi kerékvágásba.

Sziasztok,
Zita
ParaZita
 


Kedves Zita!
Veled örülünk! Kép Kép Kép
Dorka
dorka
 
 


Köszi, Dorka!!!!
Most drukkoljatok: mindjárt indulok eredményhirdetésre...

Zita
parazita
 


Zita, nagyon drukkolok!

Mona
Mona
 


Köszi a dukkolást, érdemes volt! NINCS SEMMI BAJ, minden OK, ultrahang változatlanul klassz, stb.!!! Viszont azt írják, hogy kislány - azután, hogy két UH-n is fiúnak látták... Mindegy, csak egészség legyen!Kép

Mégegyszer köszi mindenkinek,
üdv:
Zita
parazita
 


Hm! pZita
semmilyen vizsgálat sem 100%-os. Bocs, de ezzel tisztában kell lenni
"nem vagyunk istenek"
dr.Csákány
 


Kedves Csákány dr.,

Teljesen egyetértek. Nem is elmarasztalólag irtam, amit irtam - tudom jól, hogy ezek rátekintéses (és egyéb) dolgok a legnagyobb jóakarattal sem lehetnek tévedhetetlenek. Csak már kezdtük beleélni magunkat a fiúba, aztán meg kissé aggasztott minket, hogy ha egyszer lány, akkor mi az a kuki, amit láttak... Kép

Zita
ParaZita
 


Szia Zita!
(Illetõleg sziasztok!)
Sejtem, hogy mit élhettetek át, ugyanis nekem is alacsony lett az AFP-m. AFP MOM: 0,6, B-hcg MOM: 1,5.
A Schöpf-Méreiben voltam genetikai tanácsadáson, de inkább hatott idegörlõ várakozásnak (és iszonyatos kényelmetlenségnek), mintsem komoly tanácsadói szférának.
Miután felvették a családfát, elment a hölgy és számolt egy arányszámot, ami nálam 1:463 lett és egyáltalán nem javasolta az amniot.
Mivel a saját orvosom is azt mondta, hogy szerinte felesleges, mert minden vizsgálat (UH-k is, 3D is) rendben talált, ezért nem tanácsolja az amniot. Így én is azt gondolom, hogy nincs szükség rá.
Szerintetek megcsináltassam??? (még az ismételt AFP-t sem javasolták a tanácsadáson...) Most 19. hétben fickándozunk a babócával és egyre tanácstalanabb vagyok.

Üdv: Krizsi (18+5)
krizsi
 
 


Tarkóvastagság mérés?
dr.Csákány
 


Kedves Krizsi,

Sajnos ebben a dologban nem nagyon lehet "külsö" tanácsot kérni. Neked kell eldöntened, hogy a lehetséges utak közül melyiket választod és hogyan járod végig. (Hú, ez nagyon filozofikus lett...) Sajnos ez a "genetikai tanácsadás" leginkább csak játék a számokkal - nem leszel sokkal okosabb töle.
Anno én is rögtön hivtam az orvosom, hogy mit tanácsol - nem nagyon tanácsolt semmit (érthetö módon), tehát magamnak kellett döntenem.
Asszem, nem tudtam sokat segiteni...Kép De mindenképpen drukkolok!

Üdv:
Zita
ParaZita
 


Lányok!
Csak annyit szeretnék írni egy immár 1.5 hónapos gyönyörû baba anyukájaként, hogy az AFP-m nekem is nagyon alacsony lett ( MOM: 0.48 ), nem volt elszámolva, de a baba szerencsére tökéletes. Tudom, hogy könnyû mondani, de ne izguljatok, olyan kicsi az esélye még így is annak, hogy beteg lesz!!Egyébként 3D UH-t csináltattunk, a 25 hetesre hasonlít is Hangababa. Mivel tiszta ideg voltam, a 32.héten is csináltattunk, de ott már nrm sok minden látszik, de azért a normálisan ( nem SZTK alapon ) elvégzett vizsgálat megnyugtatott.
Csak ennyit akartam mondani és még azt, hogy a környezetemben 2 másik kismama is egészséges babaát szült alacsony AFP mellett a napokban. Ja és nekem sem javasolták az kromoszómavizsgálatot és Miskolcon csak a AFP-t mérnek, hcg-T nem is.
Száva
 


Sziasztok,

Nekem is alacsony lett az AFP-m (0,51 MOM), de mivel az uh és a többi leletem mind jó volt (öröklõdõ betegségek a családban, vérvizsg.), újra levették. Akkor a 18.heti AFP-m jobb lett (0,8 MOM) és a 3D-s uh sem mutatott semmi eltérést. Most már nyugis vagyok, de volt 3-4 idegtépõ napunk. Szerintem érdemes több uh-os dokival is megnézetni a babát.

Jó pocakosodást mindenkinek
lora
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: