Új privát üzeneted érkezett!

Jártam pszicoanalízisre Dr. Raffai Jenőhöz a második terhességem alkalmával. Mivel egyelőre - úgy tudom - nincs rendszeres fórum a nála "végzett" anyukák és babák részére, így ezúton kereslek benneteket. Úgy érzem, akinek lehetősége volt részt venni ebben a fantasztikus élményben, teljesen másnak érzi a babáját. Talán így mások a problémáink is. Várom a soraitokat.
Csicsó
Csicsó
 


Szia, Csicsó!
Én nem jártam, de olvastam a könyvét és fontolgatom, hogy elmegyek. Most vagyok 8. hetes terhes. Érdekelne a véleményed, a te történeted ezzel kapcsolatban. Már ami publikus belőle. És a technikai részletek is: hol van, milyen gyakran, mennyibe kerül?
Megköszönöm, ha mesélsz!
Kata
Kata
 


Juj, de jó, hogy valaki hozzászólt, tudod, még csak most indultam neki az internetnek.
Szóval, minél előbb elkezded, annál jobb, talán hatékonyabb a baba felé is és te is több élménnyel találkozhatsz. (Bár az analízis kísérleti szakaszában olyan mamák esetén, akik 2 órán vettek csak részt, már látszott az eredmény a baba IQ-jában.)
Felhívom a doktorurat, megadhatom-e itt a telefonszámát, este újra üzenek neked.
Hetente 2x érdemes járni, Budapesten két helyszín van, egyik a Batthyány tér környékén, másik az Europark felé.
Este újra jövök a részletekkel, most nagyon csivitel mellettem a kisfiam.
Csicsó
csicsó
 

 
 

Kedves Kata! Szóval, a telefonszám: 30/9002-039.
Én azért döntöttem mellette, mert szorosabb kapcsolatot szerettem volna a babámmal. A fiamat császármetszéssel szültem, most másodszor szerettem volna jobban résen lenni. Jártunk szülősuliba sokféle helyre, de amit kerestem, azt egyedül itt találtam meg.
Azon túl, hogy az órákon addig nem tapasztalt szépségekben volt részem (majd az "én történetem" rovatban leírom), a kézzel fogható eredmény egy természetes úton, rakéta sebességgel született kisangyal (az órákon rendszeresen láttam angyalként Lilocskát), aki az első félévben szinte egyáltalán nem sírt.
Tudom, hogy minden anya a sajátját.., de így, 7 hónappal a hátunk mögött, be kell látnom, hogy valamit mégis tud ez a kis manó. Öreg néne, kamaszlány, kiskölykök, eladó, rokon, hajléktalan, szóval mindenki azzal kezdi, ha meglátják, "milyen okos tekintete van". Pedig a fiammal is jó volt vonulni, nagyon szép kis kandúr volt. De Lilus tekintete még a szépségét is felülmúlja.
Ha döntöttél,és túl vagy az első órákon, szívesen olvasnám a beszámolód.
Csicsó
csicsó
 


Szia, Csicsó!
Köszönöm az infókat, megbeszélem a párommal és szerintem el fogok menni. Majd még jelentkezem, biztosan lesznek kérdéseim, de addig is köszönöm az inókat. És gratulálok a lányodhoz és persze a fiadhoz is!
Kata
Kata
 


Szia, Csicsó!

Engem is érdekelne a dolog! Én most 10 hetes vagyok, és én is olvastam Raffai könyvét. Viszont mivel dolgozom, ezért szeretném megkérdezni, hogy a foglalkozások munka után vannak-e, (legkorábban fél 6-6-tól érnék rá). Mennyibe kerül? Férj nélkül is részt lehet-e venni? Mennyi ideig tart egy-egy foglalkozás?

Előre is köszönöm a válaszokat, és mielőtt írd meg a tapasztalataidat az Én történetem rovatban, mert nagyon-nagyon érdekel!

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Bocsánat, Csicsó!

A "mielőbb" helyett "mielőtt"-öt írtam nagy izgalmamban.

Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Kedves Krisztina! Nyugodtan dolgozz, este is lehet menni (ha épp van esti hely). Abszolút férj nélküli, csak ketten vagytok illetve két és felen.
Az óra 50 perces.
Csilla
csicsó
 


Szia Csicsó!
Én is sokat hallottam a dologról, és nagyon érdekel, nálam csak egy nagy baj van: épp Finnországban kismamáskodok, olyannyira, hogy csak Karácsonyi szünetre jutok haza. Kérdésem a következö: csak rendszeresen, vagy esetleg pár alkalommal is érdemes/lehet? Olyan jó lenne már többet tudni erröl az én kis babókámról... aki épp ma 23 hetes. Szóval, mit tanácsolsz???
Adri
KAdri
 


Szia, Csicsó!

Köszönöm az infót, de nagyon érdekelne a dolog még bővebben is! Pl. hogy zajlik egy foglalkozás? Te miket tapasztaltál? HÁny hetes kortól lehet/érdemes járni?

Ja, és még valami nagyon fontos, mielőtt bejelentkeznék: Meg tudnád mondani, mennyibe kerül egy foglalkozás?

Válaszolhatsz e-mailben is, ha itt, nyilvánosan nem szeretnél ennyire részletesen írni a dologról! Előre is nagyon köszönöm!

Üdv: Krisztina
Krisztna
 


Sziasztok!
En most itt olvastam errol a dologrol eloszor. Erdekelne, hogy videken van-e erre lehetoseg, na es persze az ara! Igaz meg nincs pocaklakom, de mar nagyon varjuk, hogy bekoltozzon! A konyv cimet megirnatok, mert meg arrol sem hallottam. Ha az ar nem publikus, akkor irjatok meg mail-be.
Moni
Moni
 


Szia, Móni!

A könyv címe:

Raffai Jenő: Megfogantam, tehát vagyok
Párbeszéd a babával az anyaméhben

Van egy Raffai esszé a publikációk rovatban is, ha jól emlékszem, valami olyasmi címmel, hogy "a babák jobb fejlődési lehetőségei az anya-magzat kapcsolatanalízisben".

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Kedves Adri! (Puszilom a Joulupukint!) Itt a babaneten található cikk szerint van értelme 2 órának is. Azt sajnos nem tudom, ilyesmire vállalkozik-e a doktor úr. Hétvégén megkérdezem neked. De szerintem addig is érdemes mindazokat megtenni, amiket a könyvében írt. Annyi feladatról ír, hogy simán elleszel vele egy darabig.(Van hintaszéked?)

Kedves Krisztina! Végre felkerült az Én történetem rovatba az egyik órán átélt "képanyag", ha van kedved, olvasd el. A neten található cikkből is kiderül sok minden, mi minden történik egy órán (van, aki a saját pocaklakásával találkozik szembe, velem ilyesmi nem történt, úgy látszik, boldog voltam Manyuskám hasában.)
De ha szeretnél még konkrétabbakat, csak szólj és írok neked.
Az analízist már akkor elkezdheted, mikor a lakmuszpapír színe átvált, mert annál több közös élményetek lesz,mire megszületik. És Te fogsz leginkább elájulni,mikor meglátod őt születésekor, hogy hogy bííír ilyen értelmesen nézni. Látod, kezdtem ezt a témát és nincs egy mama, aki analízisre járt és idetévedne társalkodni velem. Vagy nincs problémájuk a babákkal, vagy reggeltől estig meresztik a szemüket és gyönyörködnek a kandúrkákban.
Meg az sem mellékes, hogy könnyebb szülni és jól alszanak éjszaka a fincikék. (Van egy brilliáns nőgyógyász is, nem kell????)

Kedves Moni! Hát, én úgy tudom, ezzel a fajta analízissel csak az említett doktor úr és egy kollégája foglalkozik, és mindketten Budapesten. De ne csüggedj, Te csak olvasgassál mindenféle irodalmat, és készülődjél, akkor a maszatkád is látja, na, ez jó kis mamus lesz, akkor mostmár beköltözködöm. És hátha addigra felköltöztök, vagy az analízis leköltözik.

Puszi minden babusnak és csak növögessetek: Csicsó
csicsó
 


Biztosan láttátok, amit az Ami a szülés előtt van c. topicban összedulifuliztam.
Hédi, Ildikó egyértelműen leírta, hogy nem olvasta a könyvet: "Végigrágtam magam az itt megtalálható Raffai cikken, bár az elején úgy voltam vele, ha ilyen a könyv is, sose olvasnám el."
Ezért írtam, amit írtam. Nem leszólni akartam őt, hanem felhúztam magam azon, hogy valami olyat szól le, amit nem is ismer.
Üdvözlettel: Kata
Kata
 


Kedves KAta! NAgyon kedves tőled, hogy írtál.
Jól esett ott a kőzápor kellős közepén.
Nem vagyunk egyformák. Az említett két hozzászólót más dolgok érdeklik, de azért biztos jó anyák.
Az analízisről írtam bővebben Krisztinának, hogy ne foglaljam itt a helyet, hátha valakit nem olyan részletesen érdekel. Szólj, ha olvasnád.
CSicsó
csicsó
 


Csicsó!!!!
Egyetértek veled és sajnálom, hogy így leszólták azt, amiben te hiszel és ami neked jó volt. Mert ha legalább valami negatív tapasztalatuk lenne..., akkor megérteném.
Nagyon érdekel, amit Krsiztinának írtál, megköszönném, ha elküldenéd az emailcímemre!!!
Köszi, a Te történeted fantasztikus, remélem, mihamarabb én is átélhetem!
Kata
Kata
 


Sziasztok!

Akkor itt próbálok meg reagálni a másik topicon elindított lavinára.

Azt nem tagadom, csak a cikket olvastam. A szakmai szavakkal zsúfolt fogalmazás -végtére is szaklapban íródott- nem volt éppen kedvemre, erre mondtam, hogy nem valószínű, hogy el tudnám olvasni így a könyvet, bocs, ezt pontatlanul fogalmaztam.
Nagyon erősen hiszek az anya-gyermek kontaktusban! Sőt, az apa-gyermek, és bármily két megszületett ember között kialakulható kontatkusban.

Mivel csak a cikket ismerem, a következő alakult ki bennem: Raffai olyasmi, mint egy hipnotizőr, azaz a segítségével valami speciális tudatállapotba lehet jutni, ami a hipnózis jótékony hatásaihoz hasonlóan valamiféle hatással lehet az anya-gyermek kapcsolatra is.
A másik amire emlékeztet az egész, a pár évvel ezelőtti Agykontroll mizéria.
Ami keményen nem tetszik: úgy tűnik nekem, hogy ez a tanfolyamosdi -amelynek az ára itt még mindig nem jelent meg ország-világ előtt - az egyébként orvosilag felhasználható tudásuk eladását szolgálja, azaz legyen valami bevétel is belőle. Valami, amire bukhatnak újfent a kismamák, és ez jó biznisz, mert kismamák mindig lesznek újak.
Lehet, hogy tévedek, de akkor mért nem írta senki erre azt, hogy teszem azt: "tévedsz, a dolog jószándékú, arra szolgál, hogy segítsen mindenkinek, és ezért legfeljebb a helyiség bérleti díját (stb) számítja fel a doki."

Amivel pedig továbbra sem tudok egyetérteni:
"Az pedig egészen egyszerűen tárgyi tévedés, hogy az IQ a születés után is fejlődik, legalábbis a pszichológiában ma elterjedt meghatározás szerint."
(írnátok hozzá egy irodalmi forrást, pontos hivatkozást?)
Mert ha ez igaz, akkor felesleges foglalkoznod a születés után a babáddal, hiszen már odabent minden eldőlt, ha zseni, akkor az lesz így is úgy is. Vagy mégsem? És mit szólnak ehhez a papák? Ha jól olvastam a dolgokat, ez az egész módszer a doki, az anya, a méhe és a baba között zajlik. A génekben 35% lenne, ennek a fele a papáé, azaz a papa 17.5%-ban szólt bele, hogy milyen lesz a csemetéje?
Az hogy mért rágódom ennyire ezen az IQ dolgon az azért van, mert azt hiszem, ezzel egy kicsit én is foglalkoztam már (nem konkrétan kutatások során, csak ragad az emberre itt-ott ez-az), és ez az, amiről látom, hogy másképp vélem, mint ő. Sok egyéb amiket ír, eléggé információszegény terület, olyanról nem próbálok meg véleményt formálni (úgymond szakmailag) amiről nincs elég infóm.

Egyébként nagyon is érdekelnek a hasonló dolgok, sőt, amikor itt a dolog elindult, úgy voltam vele, szívesen belenéznék a könyvbe.

És Kata! A ki mit olvas és milyet szól le. Fogalmam sincs, Hédi olvasta-e a könyvet, de megnéztem a hozzászólását a másik rovatban: ő nem írta le egyértelműen, hogy nem olvasta a könyvet!!! Ennyit arról, "hogy valami olyat szól le, amit nem is ismer".

Krisztina! Remélem nem bántottalak meg, de bizony Te írtad le, hogy odabent fejlődik az IQ, Kata pedig támogat (lásd fenti idézet), ami azt jelenti, hogy ha én nem beszélgettem esetleg (így) a babámmal, akkor ő emiatt hátrányt szenvedett! Valószínűleg Te is úgy érzed, hogy ez azért nem igaz, csak nem értem, akkor mért értetek egyet Raffai ezen mondatával?

(Majd még lehet, hogy folytatom, most mennem kell)
Azért ha lehet, ne támadásnak fogjátok fel az írásom, nem ellenetek szól, csak egy vélemény!
Ildi
Pethes Ildikó
 


Ildikó!
Ígérem, a hétvégén előszedek valami pszichológiakönyvet, de addig is az IQ-ról: én elég sok pszichológiát tanultam és emlékszem előőször én is kiakadtam attól, hogy a mai felfogás is azt mondja, az inteligencia nem fejleszthető. Ennek az alapja az inteligencia meghatározása és ez az, amit elő fogok keresni. Az, ami születés után fejleszthető azok a képességek, készségek, ismeretek szintjét jelentik és ezek fejleszthetők, tulajdonképpen a tanulási folyamat ezt szolgálja. Ebbe most nem akarok belemenni, mert a munkám során nap mint nap olvasok erről tudományos vitákat és ezek mindig a definíciókból adódnak. Az tény, hogy az inteligencia meghatározása a mai pszichológiai vélemény (meghatározás) szerint a köztudatba rosszul épült be.
És azt remélem érzed a szavaimból, hogy én nem a te anyaságodról alkottam véleményt azálta, hogy kiálltam az általam jónak tartott módszer mellett. Engem a könyv győzött meg, amit végigolvastam és döbbentes élmény volt.
Az pedig, hogy az agykontroll példáját hozod teljesen érthetővé teszi az álláspontodat, neked roszz véleményed van az ilyen jellegű tanfolyamokról. Én igazából még egy ilyenen sem voltam, de azt gondolom, a már meglévő véleményedet automatikusan ráhúzni valami másra kicsit merész húzás. Azt hiszem, engem ez az, ami igazán zavar.
Meg sajnálm is szegény Csicsót, hiszen ő csak jót akart ezzel az élménnyel, amit nagyon őszintén megosztott velünk.
Mivel én még nem voltam Raffainál, nem tudok róla semmi olyat írni, amit vársz (tévedsz, a dolog jószándékú, arra szolgál, hogy segítsen mindenkinek, és ezért legfeljebb a helyiség bérleti díját (stb) számítja fel a doki." )és igazából nem is hiszem, hogy Raffai karitatív tevékenységet végez. De én ezt nem is várom el tőle.
És sajnálom, ha még mindig úgy érzed, hogy mi azt sugalljuk, hogy a te babád hátrányt szenvedett azáltal, mert nem beszélgettél vele. Én ezt egyáltalán nem hiszem, hogy így lenne. Nyugodj meg, nincs is így, a te babád biztosan nagyon jó fej és okos és szép, mert te biztosan jó anyukája vagy. És nem ez a legfontosabb???
Ja, azt azért köszönöm, hogy vitázunk, remélem, nem bántottalak meg, én csak az érveidre reagáltam talán túl indulatosan és nem rád!
Remélem, jelentkezel még!
Kata
Kata
 


Sziasztok!
Elöször is, köszi, Csicsó, nagyon örülnék, ha megkérdeznéd, hogy egy ilyen "hátrányos helyzetü" kismamának is lennének-e esélyei pár alkalomma, az is ráadásul ünnepek körül lenne... és ha nem túl nagy kérés, nekem is elküldenéd emailen azt a részletes beszámolót? Mert engem tényleg negyon érdekel a dolog... sajnos, hintaszékem nincs, de majd körülnézek! A könyvet pedig anyukám megpróbálja beszerezni, és remélem, a jövö héten már olvashatom is! Ja, a Mikulás is mindenkit csókoltat, üzeni, hogy tessék jónak lenni, akkor tuti számíthattok valami kis meglepire.. (tényleg, lehet már csoki télapókat kapni?, itt a dec.6 "csak" nemzeti ünnep, azért szerencsére az én csizmám -talán egyedül Finnországban- mindig teli van!) Visszatérve a Raffai-ügyhöz: én is úgy tudtam, hogy az IQ-t nem lehet fejleszteni, ez adott. A teszteket, amikkel többé-kevésbé mérni próbálják persze be lehet csapni, ha megcsinálsz 1000 hasonszörü feladatot, persze, hogy rá áll a szemed, és az eredményed is jobb lesz, de ez ugye nem azt jelenti, hogy okosabb lettél. Tanultál viszont valamit, rájöttél, hogy az adott probléma hogy oldható meg a leggyorsabban és a leghatékonyabban, tehát fejlödött a probléma-megoldó készséged, és ugye ez is nagy dolog, de az IQ azért maradt a régi. Nem hiszem, hogy csak azért, mert kialakult IQ-val születünk, már nem fontos, hogy mit tanulunk meg a környezetünktöl. Söt, hatalmas IQ-val rendelkezö embereknek is simán lehet sivár és sajnálatra méltó életük, ha nem kerülnek szeretetteljes környezetbe. Azt hiszem, a magas IQ még nem útlevél a boldogsághoz, illetve ahhoz, hogy jól boldoguljunk az életben. Az talán sokkal fontosabb, hogy a kapott anyagot hogy hasznosítjuk, hogy fejlesztjük az életünk során. Mindezzel azt akarom mondani, hogy biztos lehetsz benne, Ildi, hogy nincsenek a te gyerekeid hátrányos helyzetben csak azért, mert te kétkedö vagy. Attól még biztos a világ legjobb mamája vagy nekik, és nem lesznek butábbak, mint a Raffais babák. Viszont ha mi hiszünk abban, hogy valami jót kapunk ettöl az egésztöl, akkor miért ne? Ahogy már írtam, engem abszolút nem ez az IQ dolog fogott meg az egészben, hanem a bensöséges kapcsolat, amit mindenképp ki szeretnék építeni a babával, ha majd megszületik, de miért ne elöbb?? És most hogy ezen az IQ-n is elgondolkodtam: ha valami oknál fogva a baba értelmi fogyatékosnak születne, és á Raffai - módszer IQ-téren is müködik, akkor az IQ kis mértékben való emelése is sokat számíthat, szerintem. (egyébként tudom, miröl beszélek, anyukám gyógypedagógus. Nagyon sok tanítványa teljesen "normál" családból származik.) Remélem nem értitek félre, amit akartam mondani, szó sincs arról, hogy nem fogadnám el a babám rosszabb IQ-val. De ha tényleg jót tenne a dolog mindkettönknek?? Ja, és javítsatok ki, ha most butaságot írok, de valahol azt olvastam, hogy igenis a papákat is be lehet vonni a dologba, amikor a mamának már meg van a közös hullámhossz a bébivel. (azt hiszem, a Kismama v. a Kisbaba egyik nyári, v. szeptemberi számában olvastam erröl)
Remélem nem nyúltam darázsfészekbe, és megértitek a mondanivalóm lényegét...
Adri
KAdri
 


Kedves Csicsó!

Engem is érdekelne részletesebben a Raffai féle dolog. Nem tudom, hogy még érdemes-e belefognom (most vagyok a 32. hetemben), de a leírásod esetleg segíthet a döntésben (a könyvet már olvastam, az tetszett). Az e-mailedet előre is köszönöm. ( gmagdi@freemail.hu )

Szióka
Magdi
Gallainé Magdi
 


Kedves Ildi!

Az, hogy odabenn fejlődik az IQ, még nem jelenti azt, hogy aki nem jár pszichoanalízisre, vagy nem beszélget a babájával, annak a babájánál a magzati időszak alatt egyáltalán nem fejlődik az IQ! Amit állítottam az annyi, hogy a magzat különösen fogékony a tanulásra, fejlődésre. Valószínűleg félreértettél, magadban téves úton vontad le a megállapításomból a következtetést. Talán vádat hallottál kicsengeni a szavainkból, ami azért bántott különösen, mert te tényleg jó anya vagy, igyekszel minden szereteteddel és legjobb tudásoddal a lehető legtöbbet adni a gyermekeidnek, a Raffai módszer felhozásával viszont úgy érezted, hogy ezt itt mi kétségbevonjuk, csak mert te nem éltél a módszerrel. Drága Ildi, ez nem így van! Nyugodj meg, jó anya vagy, ezt a hozzászólásaidból mindannyian látjuk, és így is gondoljuk, mint ahogy azt is, hogy a gyermekeid a Raffai módszer nélkül is kedves, okos kislurkók.

Itt szerintem senki nem állítja, hogy csakis akkor lehet okos és érzékeny gyermeked, ha Raffaihoz jártál pszichoanalízisre, és ha rendszeresen beszélgettél a babáddal magzat korában.

Az anya-magzat kapcsolatanalízis mindössze egy új, érdekes területe az emberi kapcsolatoknak, az emberi élet megismerésének, amit kár volna látatlanban megtagadnunk, csak mert mi nem éltünk vele.

Az emberi élet és fejlődés terén még oly sok mindent nem tudunk, nem értünk, kategórikusan kijelenteni így semmit nem lehet, csak teóriákról beszélhetünk, találgathatunk, de semmi sem "szentírás". Mielőtt egy új nézetet elvetnénk vagy leszólnánk, alaposan tanulmányoznunk kell, és még akkor sem állíthatjuk teljes biztonsággal, hogy nincs valós alapja annak a bizonyos nézetnek. Legyünk tehát óvatosak a megfogalmazással, főleg, ha olyanokkal próbálunk vitatkozni, akik a kritizált területet mélységében tüzetesebben ismerik, esetleg művelik is.

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Sziasztok!

Semmelyikőtök nem bántott meg, és nem kell aggódnotok miattam, amúgy köszönöm. Én is csak próbálok valamit véleményezni, természetesen annyi információból, amennyihez hozzáférek.
Lenne kedvem elolvasni a könyvet, egyelőre nem találtam a 10 percnyi időm alatt átrohant 1 darab könyvesboltban. Alapvetően kíváncsi vagyok rá, hogy mennyire tárgyilagos a szerző, mennyire korrekt a kísérleteinek a leírása (lásd pl. a cikkben olvashatott ide-meg oda úszkált, avagy megfordult baba esete : folyamatosan ellenőrizték közben UH-val, avagy ezek a mama meglátásai), és mennyire írja le mindkét oldalt, azaz biztosan léteznek sikertelen kísérletek is, mennyire számol be ezekről.
Oké, IQ ügyben azt hiszem valóban a definíciókkal van a probléma, viszont ebben az esetben az így definiált IQ nem egy érdemleges mutató.
Lenne némi kérdésem, szakabbértőkhöz:
Mégis, mely korban reális fenti kapcsolat, mikor számít? Olvastam olyat tőletek, hogy már a lakmusz papír színe váltásától (akkor már mért nem a tényleges fogantatástól????), meg hogy akár már 2 alkalom sokat számít.
Megmondom kerek perec, mért érdekel. 1, ha igaz, hogy a kontaktus lényegében a fogantatástól fennáll, akkor ezt az abortusz mellettiekkel is tudatni kéne!! Mert ha ez bizonyítható, akkor egy látványos, nyomós érv lenne a mikortól tekintik embernek az embryót kérdésben.
2, olyat is kérdeztek már, hogy az utolsó hetekben érdemes-e. Mennyit számítanak az utolsó hetek például a születés után már nem fejlődő IQ szempontjából??? Mert akkor a szerencsétlen koraszülött babáknak mennyi az esélye jó IQ-júnak lenni???

Az infók továbbra is csak mailben mennek, avagy fel lehetne ide tenni egy kivonatolt valamit, abból a bizonyos leírásból?

Más. Ha jól rémlik, azt is olvastam, hogy a Raffais babák nappal kevesebbet alszanak. Igaz ez?
Mi az ok-okozati összefüggés? Fennállhat ilyen a nem Raffais előéletű babáknál is?

Megint más. Csicsó: Milyen a kapcsolatod a második baba megléte óta az elsővel? Változott valamit a nagyobb tudásod bírtokában?

Egész más. Végigolvastam saját lavinaindító írásomat, nem érzem úgy, hogy bárkit személy szerint támadtam volna (konkrétan Csicsót), még most is úgy vélem, egyszerűen le mertem írni egy véleményt, amely még csak nem is azt állítja, hogy nem lehet kapcsolatba lépni a babával, vagy azt, hogy nem érdemes!

Ildi
Pethes Ildikó
 


Ildi, a könyvet jelenleg nagyon nehéz beszerezni, én a kiadóhoz szambáztam el egy hónapja, akkor még volt nekik kb. 10 db. Ha gondolod, megkeresem a telefonszámukat otthon.
Örülök, hogy kezdenek elcsitulni a keményebb hangok.
Üdvözlettel:
Kata
Kata
 


Megyek karácsonyi kiállításra örülni, de mindenkinek válaszolok a hétvégén. Annál is inkább, mert vasárnap találkozó lesz a végzett anyukák részére és ott lesz mindkettő doktor.

Jó, hogy mindenkiben helyre állt a béke. Ha valakinek kell a könyv, szívesen elküldöm.

Nagyon vékony, két óra az egész, szerintem körbejárhat csigapostán is közöttünk.
Csicsó
csicsó
 


Sziasztok!

Az intelligencia fogalma, tipusai, merese meg ma is heves vitak targyak kepezik. Ha jol emlekszem vissza, egy regen olvasott cikkben az allt, hogy eredetileg egy tanar keszitett eloszor IQ tesztet, megpedig tanult kepessegek felmeresere!
A MENZA tarsasag nem fejleszthetonek tekinti az intelligenciat. Azonban meri! Szamomra ellentmondasos a dolog, mivel olyat akar merni, ami az o fogalmuk alapjan Merhetetlen! Csak egy tenyleg durva peldat hozzak: csak az tudja kitolteni a tesztet, aki irni es olvasni tud. Valamint szamos olyan feladat van benne, ami olyan kepessegeket mer vagy pontosabban, olyan kepessegek segitsegevel lehet megoldani, ami igenis fejlesztheto! ( problemamegoldo kepesseg, problemaerzekenyseg, logikus gondolkodas, tervszeruseg...stb).

Az en elkepzelesem szerint oroklott kepessegek es a kornyezet hatarozza meg egyuttesen az intelligenciat. Az a gyermek, akit gondoskodo, szeretetteljes kornyezet vesz korul, valoszinuleg oroklott kepessegeinek teljes kiteljesedeset kepes kifejleszteni.
En valaoszinunek tartom, hogy mar magzati korban is lehet az intelligenciat fejleszteni. Csak egy biologiai peldat hozzak: Ingerszegeny kornyezetben nevelt patkanyok agyanak idegsejthalozata jovalt gyerebb, mint a fokozott ingereknek kitett tarsaike. Valahogy az emberi agy is igy mukodhet. A magzati korban fejlodik ki az agy. Minel tobb inger eri ekkor ( mama beszede, megnyugtato zene, odafigyeles...), annal tobb idegkapcsolatok alakulnak ki, barazdaltabb lesz az agy felszine. Az agy kulonbozo reszei ( az ingerektol fuggoen) magasabb szinten fognak mukodni.

Vannak olyan nevelesi szakemberek, akik azt valljak, hogy az ertelmi fejlodes nagyjabol parhuzamos az agy novekedesevel. Tehat az agy novekedese, csak ugy mint az ertelmi fejlodes az elet elso nehany eveben a leggyorsabb, es barmely furcsa, de iskolas kor elott szinte be is fejezodik. A kesobbi ertelmi novekedes kulcsa a korait tapasztalok mennyisege es minosege.
Tehat ha lehetseges, es miert ne lenne az, mar magzati korban beszelgessunk a babankkal, figyeljunk arra, hogy minel tobb inger erje ( persze az inegerek minosegere odafigyelve).

Alma
UI: valaki azt mondta nekem, mikor terhes voltam, hogy egyek sok halat, mert az az agy jobb fejlodeset elosegiti!
Alma
 


Szia Csicso!
Elkuldened nekem is?
Moni
Moni
 


Kedves Lányok! Én teljesen új internetező vagyok(1 hét), de a család már idő beosztást követel mert állandóan a babanetet olvesom. Az IQ kérdéshez hozzászólva valamikor azt olvastam , hogy ez 90% öröklödő tulajdonság.Tehát mind a szülők, mind a nagyszülők IQ hányadosát figyelembe kell venni, ezenkivűl az inger gazdag környezet segiti ezt minnél nagyobb mértékben kifejlődni.Tehát a kisérletben, ahol a patkányokat ugymond izolálták az ingerektől nem végeztek további kutatásokat arra nézve, hogy kikerülésük után milyen gyorsan fjlődtek,ami szintén az intelligencia jele. Mármint a felfogó képesség és gyorsaság.Az én gyerekeim között 12 év a korkülönbség+ más apától vannak. Mostani terheségem alatt próbáltam kapcsolatot kiépiteni a babával, értsd ez alatt zene, beszélgetés,ringatás stb.,de nem biztos,hogy esetlegesen ettől okosabb lesz a második , bár már most nagyon úgy látom. De még csak egy éves!Ettől függetlenűl nagyon jó baba-mama kapcsolatot sikerült kiépitenem, ugyhogy mindenkinek ajánlom, de ne keseredjen el ha nem sikerűl úgy ahogy a nagy könyvben meg van irva, hiszen minden baba más már odabent a pocakban is! köszi Timi
médea
 


Es mia z abra az EQ-val es tarsaival?
Pannus
Pannus
 


Kedves Mindenki! Az IQ-hoz nem szólok hozzá, mert nem tisztem. Ha a témánál maradunk, nem is ezért mentem az analízisre. (Sőt, ez csak valahányadik órán derült ki és teljesen hidegen hagyott.)

Kedves KAdri! A hintaszéket én sem itthon találtam, direkt ezért jártam valahová. Keress pl. egy bútoráruházat. (Az értelmi fogyatékosságra hétvégén rákérdezek, csak a teljesség kedvéért.)
Az apa bevonható, a Kismama novemberi számában a doktorpáros másik tagja nyilatkozik erről, szerinte az analízisen jobb csak a mama-baba-terapeuta hármas, de a könyv szerint az apának
is van elég feladata esténként. (Mi ezt összekötöttük a terhességi csík elleni krém bemassírozásával, hogy azért nekem is jusson valami jó belőle).

Kedves Ildi!

Az E-mailben küldött részletesebb infót a következők miatt nem osztottam meg a széles nyilvánosság előtt. Ebben részletesen elmeséltem, mi zajlik egy órán, beleértve azt a pontos szöveget is, amit a pszichológus elmond és aminek hatására a kapcsolatfelvétel megindul.(Sokan persze enélkül is tudják!!!!) Olvastam itt egy hozzászólást, miszerint valaki, ha már tudja, mit hogy kell csinálni, majd elmondja más mamának is. Csak ez mégsem ilyen egyszerű. így nem szeretnék senkit tévútra vezetni.

Mit lehet tenni annak, aki már szült?
Én olyan jól éreztem magam az analízis alatt, hogy szülés után próbálkoztam néhányszor a doktor úrnál, hogy nem lehetne-e azért mégiscsak valamit, mert úgy hiányzik. Hát, nem. Ők a terhességre dolgoztak ki módszert. Az analízis során egyszer ugyan szóba került egy lehetőség: én császármetszéssel szültem az elsőt és beszélgettünk ennek a hátrányairól. Azt válaszolta, létezik egy bizonyos technika szülés után, amivel a baba valamelyest mégis átélheti a természetes szülést.
Egyébként szívesen elküldöm neked a könyvet, de engem nem a könyv fogott meg. Legszívesebben azt mondanám, jó lenne, ha ismét terhes lennél és mégiscsak kipróbálnád. Vagy fogadd el, hogy Te a millió egyéb lehetőségből másik százat választottál a gyermekeid boldogulására. (Én sem voltam még agykontrollon, bár sokaknak az vált be.)Ezer út van!

Hogy mikortól érdemes?
A módszer kitalálói szerint minél előbb. Azért a lakmuszpapírtól, mert sokak akkor szereznek tudomást. Aki előbb, annak lehet előbb. VAn egy terapeuta ismerősöm, aki a kezelésbe spirituális ismereteket is bevon, szerinte 6 hetes korban költözik be a kicsi lelke, de nem akarok megint balhés témát bevetni.)
Azt hiszem, aki abortuszra vállalkozik, annak teljesen mindegy, hogy mi ez az időpont.

HOgy miért alszanak kevesebbet?
Állítólag a nem analízises babák sokszor visszaálmodják magukat az anyaméhbe.
A terhesség utolsó heteiben az analízis során el kell búcsúznunk a babától. Azt hiszem, ennek a sikerességét tekintik a kitalálók a legfontosabbnak. (Hipnózisba vitt felnőtteknél is kiderült már, hogy fájdalmasan élik meg az elszakadást és azóta is úgy érzik, az anyjuk kitaszította őket onnan. Persze csak tudat alatt.)
Tehát, ha a búcsúzás sikeres volt, a baba kezdettől fogva tudja, hogy nem az anya része, hanem egy önálló lény és nagyon nyitottá válik az anyán kívül másra is, tehát a világra. Minden érdekli, így nem tétlenkedik az alvással. Újszülöttként is élesebb, éerdeklődőbb, (értelmesebb???) a tekintetük, vagy hogy fogalmazzak.
De csak saját magukhoz képest alszanak kevesebbet az analízis miatt. Így a nem analízises keveset alvó babáknak a témához nincs közük.

Hogy más-e a kapcsolatom az első szülöttel "a magasabb tudásom birtokában"?
Nincs magasabb tudásom, ne kötöszköggyé máá folyton velem! (Megjegyzem, ama bizonyos napon szinte minden közös topicban volt felém egy-két ütésváltásod)
Csani fiammal két és fél év alatt kialakult egy harmonikus kapcsolat, ahogy neked is az ikrekkel és ezt támogatta sok minden, ahogy minden anyánál.

Az analízisen átélt élmények eredményeit viszont nem tudom Csanira vetíteni, mert nem vele éltem át. Ezek az eredmények nagyjából:
- most nem volt császármetszés,
- gyorsan szültem,
- Lili fél éven át mások számára is megdöbbentő mértékben alig-alig sírt,
Én csak a saját fiamhoz tudok viszonyítani, tehát ez nem statisztika és nem tudományos, de hozzá képest sokkal
- korábban lehetett Lilivel hosszasan kommunikálni (1 hónaposan akár egy órán át is tüzetesen figyelte az arcunkat, amint hozzá beszéltünk)
- előbb mosolygott és nevetett hangosan
- előbb megismerte a hangom és látványosan reagált rá
- érzékelhetőbben nézett rám fél éven át úgy, mint egy félistenre (a megfogalmazás nem az enyém)
- inkább hatással van az idegenekre. Szinte mindenki megszólítja, aki meglátja, sokszor úgy is őt pécézik ki, ha tele van a helyszín babával.

De nem tudok itt mindent számba venni. Lehet, hogy "30567" az IQ-ja, (bár vegyük figyelembe, hogy a lavinát megindító IQ emelkedés csupán néhány százalék!!!) mégis ugyanúgy bekakíl, mint minden féléves. Szóval tojok az IQ-ra és egyszerűen csak imádom őt, ahogy a hihetetlenül okos fiamat is. Egyiket jobban szeretem, mint a másikat.
De ha 5 év múlva újra szülök, ismét megyek analízisre, mégha pontosan tudom is, mi miként történik ott. Ez egy olyan élmény, ami mindig más és nagyon jó. És olyan területekre vezet, amit én legalábbis nem ismerek. (TAlán meditációval lehetne ilyesmivel próbálkozni, de ez megint nem ez a topic témája.)

És Kedves Ildi azért jó éjszakát, mert én éjszaka írok, mikor a banda alszik.

A hétvégi új tapasztalatokat pedig vasárnap megírom, ha erre igény van.

So: Jó éjszakát mindenkinek, kívül-belül!
Csicsó

(Most jól elvettem minegyikőtök idejét a család által engedélyezett üzemidőből!)
csicsó
 


Kedves Csicsó!

Nagyon jó, hogy kicsit részletesebben írtál a dologról, szerintem ezek után csak az nem érti, hogy mi a dörgés, aki nem akarja... És izgatottan várjuk a vasárnapi beszámolót!!! És esetleg ha élküldenéd a részletesebbet is e-mailben, nagyon megköszönném... Én tényleg nagyon reménykedem, hogy -bár jó rövid ideig lehetek csak otthon ünnepek alatt - azért sikerül legalább párszor eljutni személyesen is! Tegnap sokat beszéltünk a dologról a kedvesemmel, ö is nagyon támogatta a dolgot. És IQ ide vagy oda, tényleg, maga az átélt kapcsolatfelvétel lenne a lényeg! A hasmasszírozás meg nagyon tuti ötlet, azt hiszem, már most bevetem! Izgatottan várjuk a mai fejleményeket!
Adri és a kis rodeóbajnok a pociban
KAdri
 


Sziasztok!
Gondoltam, újraéleszthetjük ezt a témát, annál is inkább, mert én túl vagyok az elso interjún Raffai dokinál, a héten kezdem az analízist, Krisztina pedig szerdán megy az elso intejúra. És vannak olyanok is, akiket érdekel a téma, de vidékrol nem tudnak eljárni az analízisre.
Egyébként ma este tök véletlenül láttam a Fókuszban egy errol készült filmet, benne Csicsóval és a gyönyöru kislányával. :-))
Sziasztok!
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok!
Én a múlt héten voltam először Hidas doktornál. Jár valaki más is hozzá közületek?
Szile
szile
 


Szia, Szile!

Milyen volt az első analízis órád Hidas doktornál? Mesélsz nekünk róla?

Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Szia Krisztina!
Hát nem is tudom...
Hidas doktor kedves volt, aranyos (bár az egy kicsit rosszul esett, hogy engem közgazdászként lerealistázott, és mikor mondtam, hogy a férjem mérnök, akkor meg megjegyezte, hogy akkor ö még realistább lehetKép, de sebajKép), s amúgy is eléggé izgultam.
Amikor relaxálni kellett és a babára meg a méhemre koncentrálni, akkor én egyáltalán nem éreztem azt, hogy én most tényleg relaxálnék, inkább nagyon is járt az agyam. Végülis úgymond "láttam" olyan dolgokat, amelyek tényleg a terhességre utaltak, de inkább úgy éreztem, mintha csak ezt képzelném, talán egyszerüen erre gondolnék.
De azért mégis úgy jöttem el, hogy éreztem, hogy van az a kis magocska, és ez határtalanul jó voltKép
Szile
szile
 


Szia, Szile!

Köszi a beszámolót! Állítólag nem mindig sikerül elsőre a relaxálás és a kapcsolatfelvétel. De ha hasznosnak érezted, az már jó! Én ma még csak első interjúra megyek, de majd beszámolok róla. A férjem roppant szkeptikus, sőt, áltudománynak tartja az egészet. Én viszont nagyon bízom a dologban.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Kata, Krisztina, gondolom már túl vagytok az elso babaanalízises foglalkozáson. Írnátok róla? Nagyon kíváncsi vagyok. És megmondanátok hogyan lehet jelentkezni (tel, email?)és azt, hogy ez kb hány alkalmat jelent? Elore is köszönöm.
Cili
Cili2
 


Cili, bocs, tegnap nem jártam erre, nem vettem észre a kérdésedet. Épp most értem haza a 2. alkalomról, nagyon nagy élmény, a részleteit szívesen elküldöm emailben, igaz a múlt heti élmények dokumentálása is hátra van még.
Én azt javaslom, hogy emailben jelentkezz, nekem úgy nagyon gyorsan sikerült, igaz, ez még a Fókuszban vetített film elott volt, állítólag azóta nagyon sokan nyomulnak. Én egyenlore hetente egyszer járok, ez 50 percet jelent, áprilistól szeretnék hetente kétszer menni. Már most is járhatnék 2x, de elég húzós az ára, úgyhogy próbálom beérni ennyivel. Szóval Raffai doktor email-címe: raffaij@mail.datanet.hu
Sok sikert!
Kata
kata (kata)
 


Kata, köszi, már írtam is neki. Ezenkívül írtam az emailedre is.
Cili
Cili2
 


Sziasztok!

Szerintem, ha ez a rovat egyszer már létezik, akkor nem e-mailben kellene mesélnetek róla. Gondolom nem azért teszitek, mert nem meritek vállalni a tapasztalatokat!
Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia, Cili!

Én még nem tudok beszámolni semmirõl, úgy van, hogy február közepén kezdek, ha megszül az egyik pszichoanalízises kismamája Raffainak. Ha járni fogok, majd beszámolok!

Kata!

Én is várom a beszámolódat! Pénteken nem voltam dolgozni, és vidéken voltunk Olivérrel (nagyszülõkhöz vittem le), este meg játékparti, ezért nem tudtunk beszélni. Légyszi írd meg emilben nekem is az élményeidet!

Köszi!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok!
Ildikó, én még csak háromszor voltam és nekem hatalmas élmény, ami ott történik, de olyan mély érzelmek jönnek elo, hogy bizony én nem szívesen jelentetném megh oket itt. Lehet, hogy a folyamat során majd megtanulom az errol való kommunikációt, bár ez nekem egyáltalán nem célom.
Igyekszem majd összeszedni magam és talán azt szívesen leírom, hogy hogyan zajlik egy ilyen foglalkozás. Jó?
Kata
kata (kata)
 


Kata, várjuk a beszámolódat... engem nagyon is érdekelne.
Anna
 


Kata!
Csatlakoznék én is az elõttem szólóhoz, én is nagyon kiváncsi vagyok, hogy hogyan is zajlik egy ilyen foglalkozás, és vajon mennyibe kerül egy óra?
Köszi, Lara
Lara
 


Na, lányok, akkor összeszedem magam és próbálom kielégíteni a kíváncsiságotokat.
Szóval én emailen jelentkeztem be Raffai doktorhoz még karácsony elott és szerencsére elég hamar kaptam idopontot. Eloször van egy interjú, ahol kicsit megismerkedtünk egymással, néhány szóban a módszerrel, ez 50 perc volt, 5000 Ft-ba került.
Nekem nagyon szimpatikus volt Raffai doktor is és az,amiket mesélt teljes mértékben megfelet az elvárásaimnak, valamint a könyvében olvasottaknak. Mivel én úgy éreztem, hogy a könnyebb szülés érdekében nekem és a babámnak is szükségem van erre a "luxusra", úgy döntöttünk a párommal, hogy el fogok járni. Raffai doktor szerint heti két alkalommal érdemes menni, de mivel én majd csak júniusban szülök, megegyeztünk abban, hogy áprilisig csak heti egyszer járok. Egy alkalom 50 perc, az ára 3000 és 7000 Ft között van, azt, hogy végülis mennyit fizetsz, magad döntheted el és az elso alkalommal kell errol nyilatkoznod. Minden hónapban egyszer, egy összegben kell fizetni. Tudom, hogy most majd megindul itt egy hatalmas vita arról, hogy ez ilyen-olyan drága. Tényleg nem olcsó, egyáltalán nem az, és ha lenne már babánk, biztosan nem erre költenénk ezt a pénzt. Én mégis úgy érzem, hogy megéri és egyáltalán nem drágább, mint bármely más ilyen jellegu foglalkozás. Ez, mármint hogy jár vagy nem, mindenkinek a saját helyzetébol adódó személyes döntése.
Maga az óra nekem hatalmas élmény, a kapcsolatfelvétel a babával egy csoda. Mivel én még a terhességem korai szakaszában olvastam a könyvet, hamar elkezdtem beszélgetni a babához,szerintem az is nagyon sokat jelent, de ami az órán történik össze sem hasonlítható ezzel. Raffai doktor egy fotelben ül, te pedig fekszel egy ágyon, o mögötted van. Eloször megkérdezi, hogy hogy vagy, mi történt veled a múltkori találkozás óta, aztán nagyon nyugodt hangon segít abban, hogy átadd magad a testednek, kikapcsold a külvilágot. Én már eddig is csináltam relaxációs gyakorlatokat, úgyhogy ez az ellazulás könnyen megy, talán ebbol adódóan hamar fel tudtam venni a kapcsolatot a babával.
Ez szerintem tulajdonképpen egy, a freudihoz hasonlítható analitikus állapot, amikor a benned elojövo érzéseket az agy képekké transzformálja és ezekben a képekben látható a baba, a méhed. Amiután megtalálom így a babát, beszélek hozzá, ezt nem hangosan, mert Raffai szerint a belso hang sokkal erosebb. Nekem fontos, hogy a dokit folyamatosan tudósítsam a bennem zajló dolgokról, de ezt mindenki maga döntheti el, lehet végig csendben maradni és semmit nem kimondani is.
Az én kis Bogyókám általában alszik, néha "látom" azt, hogy pillanatokra kinyitja a szemét és "észreveszi" azt, hogy vele vagyok.
Nekem egy nagyon eros tudatalatti szorongásom jött elo a második alkalommal, ez az, amirol részletesen nem szeretnék beszélni.
Nagyon fontosnak tartom, hogy Raffai doktor segítségével sikerült ezt megfogalmaznom és lelkesen várom, hogy az órákon dolgozzunk ezen, mert úgy gondolom, hogy ha "így maradnék", nagyon nehéz szülésem lenne.
Hát így elsore ennyi sikerült. Ja, és sajnos csak Budapesten rendel Raffai és másik orvos is, Hidas doktor.
Várom a kérdéseiteket, ha tudok, válaszolok.
Kata
kata (kata)
 


Kata, kösz a beszámolót, nagyon vonzónak tunik az egész. Az ára viszont tényleg húzós. Már nekem is sikerült idopontot kapnom Raffainál, a jövo héten megyek. De a nagy távolság és az ár miatt én sajnos nem fogok tudni heti 2x járni. Egyébként ugyanazt írta nekem is a kezelések áráról, amit te is, bár ez a rendszer nekem furcsa: nyilván mindenkinek eleve egy kicsit drága a dolog, tehát akkor milyen alapon döntse el maga az ember, hogy mennyit akar fizetni az órákért? A leheto legkevesebbet, vagy amennyit neki megér?
Cili
Cili2
 


Cili2, örülök, hogy te is kaptál idopontot és biztos vagyok benne, hogy, nálad is bele fog menni abba, hogy csak hetente egyszer járj. Te mikor fogsz járni? Én csütörtökönként járok, este negyed kilencre.
Én ezt az árképzést egy gesztusnak tartom, a doktor úr szerintem így közli, hogy mi az, amit mindenképpen kapni szeretne, a többit pedig a páciens döntésére bízza. Bízik abban, hjogy a saját helyzeted alapján mérlegelsz és ezért erre lehetoséget is ad. Mi így állapodtunk meg a 4000 Ft-ban. Kicsit tényleg szokatlan eljárás, de nekem szimpatikus.
Mikor mész eloször?
Te egyébként mikorra is vagy kiírva?
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok!

Nem azért, hogy én legyek az "árvita" kirobbantója, csak elkezdtem számolni. Ha jól értem Kata szavait, akkor az utolsó 3 hónapban heti 2 alkalom, addig, mondjuk mostantól heti 1, az összesen 3*4*2+2*4*1 minimum, azaz 32 alkalom?! Ezt megszorozva a 4000 Ft-val, az 128 ezer Ft!!! Ezek után a hálapénzes rovatban sokaljuk a dokitól a 40-50 ezret a szülésésért?????
(ja, azt is számoltam, ha a doktor úr napi 8 órát dolgozik, ezzel a kb. 4-5 ezer Ft-os órabérrel, akkor naponta keres annyit, mint én egy hónapban.)
MOst nem azért írtam, hogy kötözködõ legyek, csak azért, hogy az áron jobban elgondolkodva mégis mennyi az a húzós ár...
Ildi
Pethes Ildikó
 


Kata, most még csak az elso interjúra megyek majd 17-én, (bocs az a jövo utáni hét, nem a jövo) pénteken 5-re. És majd csak aug 24-re vagyok kiírva. Tehát sok idom van még, bár o biztosított, hogy hasznos ilyen korán elkezdeni.
Ildi "kisördög": most, hogy kiszámoltad, tényleg sok. (Na meg amúgy is sejtettem). De emlékszem, tavaly pl rendbe tetettem a fogaimat és minden kezelés 4 ezer Ft volt, tehát napi keresetben ugyanott van. Mindenesetre bármilyen hasznosnak is gondolom én is ezt a kezelést, egyrészt a távolság miatt (Bécsbol kell jönnöm, ami legalább megkétszerezi az árat is), másrészt meg a sokszori sok ezer Ft miatt úgy gondoltam, hogy nekem még a heti 1 alkalom sem megoldható. Remélem egy ritkább látogatási rendet is muködoképesnek tart majd a doktor. De azért semmiképpen sem szeretném teljesen kihagyni. Azt is remélem, hogy némileg beletanulok magam is a dologba és azután magam is tudom majd végezni. Hát nem tom, majd meglátjuk.
Cili
Cili2
 


Sziasztok Lányok!
Én sem vitát szítok, mégis én úgy gondolom, hogy
szerintem ezt nem igazán lehet a szüléshez hasonlítani, mert szülnie ugye mindenkinek kell, tökmindegy, hogy hogy állsz anyagilag, az elvárások akkor is ugyanazok. Ha vért izzadsz is megpróbálod elöteremteni azt az összeget, amit elvárnak, csak hogy biztonsábgan érezhesd magatokat, hogy törödjenek veletek. Ez szerintem azért más, mert nem feltétlenül szükséges, elég sokban áll rajtad és az anyagi lehetöségeiden, hogy megengedheted-e magadnak, vagy egyáltalán akarod-e az egészet. Biztos vannak, akiknek a 3000 Ft is túl sok, de én vagyok olyan kis naiv, hogy azt képzeljem, ez esetben kevesebb foglalkozásra is lehet járni. Ahogy kivettem a Raffaihoz járók beszámolóiból, leginkább a kismamáknak lett fontos és értékes az az 1-2 óra a héten, amit ott tölthetnek. A 4000 ft meg sokszor másra elúszik egy pillanat alatt (magamból indulok ki, és én sem vagyok a vastagpénztárcájúak táborában, de ha Magyarországon lehetnék, tuti, hogy valahonnan ki tudnám gazdálkodni rá a pénzt) Érdekes, annak soha senki sem számol utána, mennyi olyan dolog áramlik be hétröl hétre a lakásainkba, ami az adott pillanatban nélkülözhetetlen, vagy annak tünik, pedig... pl cigi, kozmetikumok, ruhák, stb. Szerintem nem irreális ár ez egy óráért, amin csak veled foglalkoznak, föleg azok után, hogy egyes nögyógyászati magánrendeléseken egy vizsgálat kerül ennyibe, ami kb. 10 perc. Hadd legyen mindenkinek szíve joga, hogy eldöntse, jár-e vagy sem. Ha tényleg fontos valakinek, tuti nem az óradíj fogja visszatartani.
Adri
KAdri
 


Sziasztok!

Ha mar igy elindult a vita a tarifarol, hadd irjam le a velemenyem. En Raffai parti vagyok. Ha tehetnem elmennek hozza. DE, en mint pedagogus, akinek szinten vannak magantanitvanyai, egy oraert 700 Ft-ot kerek, es azert ugye en konkretan szolgaltatok. Szoval nekem irrealisnak soknak tunik amennyit ker egy oraert. Nekem a havi fizetesem nincs annyi a magantanitvanyokbol befolyt penzzel egyutt, mint amit o naponta megkeres. Hol itt az igazsag? Mert ha en is ennyit kernek egy orarert, akkor senki nem jonne hozzam...
Moni
Moni
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: