Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, porsi, még nem sok mindent írtam, mert nincs rá időm, de amit írtam, az ott van, ahol cili mondja és ha kérdezel, akár emailben is, szívesen válaszolok! Kata
kata (kata)
 


Sziasztok!

Azért kicsit megnyugodtam. MIkor Judó mesélte, hogy Krisztina fia 5 hetesen hátról hasra fordul bizony nagyon elképedtem, mert számomra egy 5 hetes baba fizikailag képtelennek tûnt erre. Aztán látom, Krisztina is jelentkezett, és az õ elbeszélése szerint a dolog nem pont úgy történt, hanem hasról hátra fordult Dominik. Na ezt már könnyebben emésztem meg. Azért ehhez nem bírom nem hozzátenni, hogy az elsõ gyermekem -tegnap óta gondosan megkerestem a "napló"-jában - 19 naposan megcsinálta kétszer a hasról hátrát, majd 21 naposan újra. Viszont tény, õ ezt nem tudatosan tette, hanem egyszerûen átbillent. (nálunk folytatás nem volt, talán azért is, mert 3 hetesen mentünk az ortopédiára, ahol kitalálták, hogy terpeszbetétes gumibugyi kell, 1 hónaposan már azt hordta, 4 hóig, és abban bizony nem lehetett rendesen mozogni) Szóval az ezirányú produkciót tényleg el tudom hinni.

Kata, mesélgess nekünk, nagyon kíváncsiak vagyunk!!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Ildi,
Bocs, hogy eltévesztettem, jó, hogy Krisztina kijavított. De remélem már túltetted magad rajta! Kép
Üdv: Judó
Judó
 

 
 

Sziasztok!

A hasról hátra fordulás témájához tenném még hozzá, hogy Dominik nem véletlenül csinálta-csinálja, hanem minden nap, szisztematikusan és szándékosan - máig is. Igaz, azóta (most leszünk 3 hónaposak) új "attrakciót" nem tud Dominik, de nagyszer?en tartja a fejét, hasonfekve pedig az alkarjára támaszkodva sokáig nézel?dik.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok!

Kata, rád várunk hónapok óta, annyira ígérted, hogy jössz és mesélsz majd! Tényleg kíváncsiak vagyunk!
Cili, remélem hamarosan neked is lesz idõd beszámolókat írni!
Most hogy már több olyan mama is van, akit végigkövethettünk ezen a topikon, olyan jó lenne a szülésüket, mindennapjaikat is hallani!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Kedves Ildi és Többiek!

Az igazat megvallva a mindennapjaimban nem érzem, hogy más lenne Dominikkal, mint Olivérrel annak idején, bár az tény, hogy néhány dolgot Dominik el?bb csinált meg, mint Olivér, de minden gyermek más, és nem biztos, hogy ez a pszichoanalízisnek tudható be.

Sajnos amit nagyon vártam, az nem "jött be": Dominik nem alussza úgy át az éjszakákat, mint Olivér tette, bár igaz, ha fel is ébred, amint meggy?z?dik róla, hogy még mindig megvagyok, vissza is alszik...

Dominik most, 5 hónaposan nagyjából ugyanazokra képes, mint minden más hasonló korú baba: forog f?leg hasról hátra, de id?nként már hátról hasra is, kézbe veszi a játékokat, egyik kezéb?l a másikba teszi majd ízlelgeti azokat, felfedezte a lábait, kedvesen gügyög, szótagokat ismételget (pl. bababa), sikongat, hason fekve körbe-körbe lökdösi magát, odafigyel a nevére, és megérti a "kérsz cicit?" kérdést. Hanggal és kézmozdulatokkal követeli a cumit vagy a vízzel töltött cumisüveget, illetve a cicit is. Megtámasztva már ül, de egyedül még nem.

Napközben kicsit kaotikusabban "m?ködik", mint Olivér fiam anno, össze-vissza alszik és ébred, néha egész nap alszik szinte, máskor alig, néha ny?gös egész nap, néha meg végig nyugodt, jókedv?. Az idegenekre is mosolyog nagyokat, és kéri, hogy vegyék fel. Ja, és még kizárólag anyatejet kap.

Hát ennyi...

Kata, Cili, jó lenne fel?letek is hallani!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok!

Krisztina, nagyon örülök, hogy jelentkeztél!

Épp két napja du. voltam újra úgy vele, hogy írok ide. Ugyanis az Örsön a Libriben megvettem a Raffai könyvet. Úgyhogy akit ez még érint, még volt belõle!

A könyvrõl majd leírom a véleményem, persze ha elég élõ lesz hozzá ez a topic. De nem változtatta meg nagyon az eddigieket. Kicsit kiábrándító volt, azt hittem magáról a kapcsolatanalízisrõl (a módszerrõl) több lesz benne. Az elõtte levõ, alátámasztás viszont nekem gyengének tûnt. Pontosabban idõnként beveszi a nagyon szakbarbár szöveget, vannak mondatok, amiben egyetlen közönséges halandónak érthetõ szó sincs. Ugyanakkor a felhasznált irodalmat, a kísérletek forrását nem adja meg, és magát a kísérletet alig írja le, úgy értem a körülményeit. Lehet, hogy csak az én gondolatmenetem jobban reál, övé humán és azért, de ezek engem nagyon zavartak.

És milyen a véletlen, látom Cili és épp most írt. Még Katának kéne, annyira ígérgette szülés elõtt, hogy mindenrõl be fog számolni!

MÉg egy Krisztinának: gratulálok a szopi helyzethez!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Kedves Ildi!

Köszi! 6 hónapos koráig csak anyatejet szeretnék adni neki.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Krisztina!

Töröm a fejem, melyik topicba írjak neked, ahol biztos megtalálod. Mivel ez most egy nyugis, és nem írnak naponta megabyte-okat bele, így ide írom.
Szóval. Nagyon örülök neki, hogy mostanában többet tudsz belépni. Csak nem sikerült megoldani otthonra a netet?
(jé, most rájöttem, az Öreg motoros topicba való amit írok, na mindegy)
Ez egy tök fura érzés, mikor valaki olyan ír, aki régen nem, az ember ott látja az azonosítót, és mondja magának jé, csak nem? és de igen. Na, ezt most jó zagyván írom, de tényleg egy ilyen érdekes effekt.
Remélem a továbbiakban is leszel, aztán valamikor tán chatelünk is egyet (ott én jó rég nem jártam).
Szia:

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Kedves Ildi!

Sajnos még nincs otthon netem, de már mobilabb vagyok, így gyakrabban tudok bejönni a férjem munkahelyére, és nemrég a sajátomról is írtam. Olyan jó érzés, hogy visszavársz, köszönöm!

Elvileg év végéig mindenképp bevezetik hozzánk is a netet, már alig várom!!!

Addigis puszillak: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


sziasztok!
Nem a pszichoanalizis ellen akarok irni, mert nekem nem lehetett reszem benne, de ha lehetett volna, akkor mentem volna. En a magam modjan epitettem a kapcsolatot Vikivel, es mi is nagyon ugyik vagyunk. 11 hetesen atuladta az ejszakat, es szuletese ota csak egyszer kelt. Nagyon ertelmesen nez, es kb. 2 hete rengeteget beszelget. Folyton csak uldogelni szeretne. Mi meg nem forgunk, de Viki, nem sokat van hason, talan azert nem. Tehat azert igy is lehet fejleszteni a babat a pocakban, mert szerintem o erezte, es most is erzi, ha szeretik. A szeretet meg csodakra kepes.
Moni
Moni
 


[url=http://www.libri.hu/cgi-bin/libri/htmlos.cgi/20417.1.4597019314217969485" TARGET="_top]http://www.libri.hu/cgi-bin/libri/htmlos.cgi/20417.1.4597019314217969485[/url]

MEGFOGANTAM, TEHÁT VAGYOK
PÁRBESZÉD A BABÁVAL AZ ANYAMÉHBEN
RAFFAI JENÕ

Elérhetõség: 6 munkanap
Bolti ár: 440 Ft
Speciális internet ár: 418 Ft
(5% kedvezmény)
bigacsiga
 


Sziasztok,

tudna nekem valaki segíteni, hogyan-hol lehet esetleg kapcsolatanalízisre jelentkezni?
köszönöm
Lili
Névtelen
 


Szia Lili!

En terhessegem teljes ideje alatt jartam Raffai tanar urhoz, es nagyon sokat segitett! Privat szivesen megadom a telefonszamat.
mailto: barbi26@mailbox.hu

Pussza: Barbi
barbi25
 
 


Szia Ildi

Most olvastam hogy te is megvetted a konyvet es elegge csalodtal benne.......
Ezek szerint nem erdemes megvenni?
Semmi gyakorlati leiras nincs benne? Vagy van csak keves...

A valaszod elore is koszonom

Udv
Melinda
Melinda
 


Sziasztok!

21 hetes kismami vagyok, és én a Hidashoz fogok menni, augusztusban. Mivel pécsi vagyok nem tudtam megoldani, hogy végig járjak.

Szerintetek hány alkalom a minimális ami mindenképpen jó, ha megtörténik, ill. mi van akkor ha a a végefelé már nem tudok felutazni és nem tudok elválni tõle?

Másrészrõl az anyagiakról kb. mennyi egy alkalom? Eleve a vonatjegy oda-vissza elég sok. Mondjuk én minden pénzt megadnék érte, de részben végesek a lehetõségeink, részben a kispapi elég , na értitek, hogy milyen...

Imolka
imolka
 


Imolka!

Javaslom, olvasgasd át a topik elejét, archívját. Igazán tavaly tavasszal volt itt nagy élet, akkori infókat fogsz találni, de talán az is hasznos lehet. Remélem felélénkül újra a topik!

Melinda!

Bocs, elmaradtam a válasszal. Igazság szerint, ha megnézed az archívokat, én eléggé támadtam a módszert. Ilyen alapon nem biztos, hogy az én véleményem a mérvadó. A könyvben a módszer hatásosságának alátámasztását a magam részérõl nagyon hiányosnak itéltem, pedig azt hittem, lesz benne. Igaz, lehet, hogy szakmai ártalom, hogy rendesebb bizonyítékokat vártam, de szerintem (legalábbis az én szakmámban) ennél sokkal alaposabb tesztek, bizonyítékok kellenének. Ami meg a gyakorlati részét illeti, nem éreztem úgy, hogy akkor most csak ezt elolvasva megvalósítható a dolog. Arra viszont jó, hogy ha valaki nem sokat hallott eddig az egészrõl, felkeltse az érdeklõdését. Továbbiak tekintetében tudom javasolni az archívot itt, sok-sok minden elhangzott tavaly pro és kontra.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


[url=http://index.hu/velvet/v-tars/v-gyerek/kapcsolatana/" TARGET="_top]Nem túl sok, de azért hasznos infó a kapcsolatanalízisrõl[/url]
Névtelen
 


A terhessegem 23. heteben jarok. En a 15. hettol jarok a Raffaihoz es szeretnem felvenni a kapcsolatot olyan kismamakkal akik szinten jarnak kapcsolatanalizisre.

Gyongy
Névtelen
 


Szia Gyöngy!

Én is elkeztem járni kapcsolatanalizisre, de én a Hidas doktorhoz. Mégcsak egyszer voltam, de szerintem elég jól sikerült. Jött egy csomó kép, de nehezen tudom megállapitani, hogy ezek mennyire csak a saját képzeletem szüleményei, mindenesetre jó érzés volt, hogy legalább azt a 45 percet csak a gyerekemmel foglalkoztam.

curly
Névtelen
 


Sziasztok!

Nekem nov. 14-én született meg a kislányom, Janka, mi a Hidashoz jártunk, nem hetente, mert pécsiek vagyunk, és nehéz volt az utazgatás. Kéthetente jártunk, nagyon jó volt, Janka mondta meg, hogy kislány lesz, két név közül válsztotta a Janka nevet. Farfekvéses volt, jelezte, hogy nem tud megfordulni, de nem lesz baj a szülésnél, s miután én nagyon aggódtam, nov. 11-én megmondta, hogy 14-én meg fog születni, amit nem hittem, mert dec. 4-re voltunk kiírva, de valóban akkor könnyedén szépen popsival elõre megszületett.

Most mennem kell, mert hív!
Imola
imolka
 


Kedves Kismamik, friss anyukák Kép
Mélyen megfogott amit a kapcsolatanalízisrõl írtatok. Kicsit utánaolvasva azt találtom, hogy a fent is említett két doktorúrnál (Raffai, Hidas) lehet ilyen foglalkozásokra jelentkezni. Abban kérem segítségeteket, hogy melyik doktorúrat keressem fel, vagy teljesen mindegy, hiszen mindenkettõjükrõl jókat olvastam?

Segítségeteket elõre is megköszönve

Orsi
kovacs.orsolya@balzer.hu

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kedves Orsi!

Szerintem mindkét doki jó, én személy szerint Raffaihoz jártam, és nagyon elégedett voltam vele. Raffai fiatalabb, Hidas idõsebb, együtt dolgozták ki a módszert, tehát hasonló elvek alapján dolgoznak. Raffai a Határútnál (Eurocentertõl kicsit tovább), Hidas az I. kerületben "praktizál", tehát ezt is érdemes figyelembe venni a választásnál, hogy neked hová kényelmesebb járni. Amellett nem biztos, hogy tudnak fogadni a neked megfelelõ idõpontban, úgyhogy érdemes minél elõbb bejelentkezni (én hónapokkal elõtte bejelentkeztem). Az elsõ alkalom egyébként beszélgetés, ami után eldöntheted, hogy akarsz-e járni a kapcsolatanalízisre, vagy sem.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Krisztina Kép

nagyon szépen köszönöm az infókat.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Nemrég derült ki, hogy terhes vagyok, és érdekel ez a módszer, ezért szeretnék kérdezni. Hány hetes terhességtõl lehet járni, hányszor kell menni havonta (és baj-e, ha valaki nem tud annyiszor), mennyibe kerül, hogyan lehet elérni Raffait (azért õt, mert én a Határ úthoz közel lakom). Ha inkább e-mailben válaszolnátok, a címem: zsizsamaci@freemail.hu .
Köszi
Zsizsa
Névtelen
 


Sziasztok!

Nem túl frissek a hozzászólások... Mi a 14. hetet tapossuk az ikrekkel,és szeptembertől fogunk járni Raffaihoz. Mindig érdekelt a módszer,de mióta tudom,hogy ketten vannak még nagyobb szerepet tulajdonítok neki. Tele vagyok várakozással,és jó lenne valakivel "beszélgetni" itt a témáról. Hahó! Van itt valaki??? :-)

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


hahó Kisbuksi!

jársz már? Mesélj!

(Egyébként egy másik topikban már meg akartalak szólítani, mivel én is csepeli kismama... de még nem sikerült)

Bennem is felmerült, hogy meg kéne próbálni ezt a kapcsolatanalízist. El is olvastam a könyvet, és úgy döntöttem, hogy nem fogom. Annak ellenére, hogy meggyőződésem, hogy létezik kapcsolat a babával. Sőt, láttam is már! Ugyanis a saját kis lelkem fejlődése érdekében lassan egy éve járok pszihológushoz. És megbeszéltük a piszológussal, hogy a babára fogunk koncentrálni. És a múlt alkalommal megmutatta magát, láttam, hogy teljesen jól van, mint egy kis pók a hálója közepében, és csak az igényei kielégítésével van elfoglalva (kissé aggódós vagyok Kép).
Ami miatt a kapcsolatanalízisen könyv elolvasása után és a saját tapasztalataim alapján úgy döntöttem, hogy nem akarok ilyet csinálni, az az, hogy kissé úgy tűnik, hogy ezzel a módszerrel elkezdünk mindenféle elvárásokat közvetíteni a babuka felé már nagyon-nagyon hamar. Szerintem ezzel bőven ráér még, elötte lesz az egész élet, hogy megfeleljen az anyjának, a családjának, a világnak. Biztosan reagál ezekre, ez nem kérdés. A kérdés az, hogy mennyire jó az, ha már magzat korában fel van pörgetve. Még az is ok, hogy a szülés tudatosabban zajlik, és az esetek nagy részében könnyebben megy az együttműködés. De az, hogy aztán a kapcsolatanalízises babák milyen gyorsan fejlődnek már nem tetszik. Mintha rá lettek volna téve egy kényszerpályára ami nem arról szól, hogy legyen nekik csak úgy egyszerűen jó, hanem arról, hogy a szülők jó büszkék lehessenek rájuk...

Nem akarok senkit sem megbántani, remélem nem vettétek zokon a véleményemet. Vitára fel! Kép
orsko
 


Kedves Orskó!

Biztosan félreértetted az olvasott könyvet. A kapcsolatanalízissel nemhogy követelményeket nem támasztunk a magzattal szemben, hanem egyenesen az a célunk, hogy az anyukából a baba felé szabályozatlanul, öntudatlanul áramló, átadott görcsöket, traumákat feloszlassuk, és a babát felkészítsük egy trauma nélküli születésre. Saját példával is szolgálhatok, aminek bővebb leírását ebben a topicban is megtalálhatod. Nálam az analízis során derült ki, hogy a pocakomban növekvő babával szemben öntudatlanul is az az elvárásom volt, hogy olyan legyen, mint a bátyja. Az analízis során ezen elgondolkoztam, feldolgoztam, és elfogadtam, hogy a második babám egy külön egyéniség lesz, akit úgy kell elfogadnom, amilyen - és ezt közvetítettem is a baba felé. (Mellesleg két teljesen más gyermekem lett csakúgy külsőleg, mint belsőleg, és mindkettőt imádom.)

A felgyorsult fejlődést pedig ne úgy képzeld el, mint kísérleti patkányok tréningeztetését a kalickában - egy kapcsolatanalízistől még egy gyermek sem lett zseni, és nem is vagyok büszkébb a kicsi fiamra, mint a nagyra, akivel nem jártam analízisre. Úgy érzem kicsit az előítélet beszél belőled. Mellesleg egyébként egy kapcsolatanalízises gyereknek is lehet csak úgy egyszerűen jó, nem arról szól a történet, hogy tudóst akarunk nevelni belőlük.

Üdv: Krisztina
krisztina
 
 


Kedves Krisztina!

Előítélet? Nem hiszem, bár lehet. Jó régen megvettem a Megfogantam tehát vagyok című könyvet, elolvastam, és teljesen odáig voltam tőle. Társaságban vitatkoztam is az igazáról fejlődéslélektannal foglalkozó tudóspalántával, és nőgyógyásszal is. Szerintük bizonyított tény, hogy a születés resetel. Változatlanul azt gondolom, hogy létezik a kapcsolat, és a kisember jó sok mindent magával hoz majd odabentről is.

Most, hogy kicsit gondolkodtam, rájöttem, hogy az esetleírások zavartak a könyvben. Talán a szerkesztés nem volt szerencsés, túl sok volt a szép és jó, és talán túl voltak hangsúlyozva a kisbabakori csodák. Azt az esetet, amikor egy meghalt kisbaba utáni terhességnél ment el a kismama egy percig nem vitatom. Ott teljesen biztos, hogy sok-sok bajtól szabadította meg a leendő gyermekét. Vagy pl ikerterhesség alatt is indokoltnak látom. Úgy vagyok vele, hogy mindent a maga helyén és idejében, ha szükséges, akkor hajrá, de mint minden beavatkozásnak, ennek is van bizonyos kockázata.

orsko
orsko
 


Sziasztok!

Meglepetten,de örömmel látom,hogy van itt élet!

Orsko!

Örülök,hogy végre "összefutok" egy csepelivel! Nos,én asszem értem,mi nem tetszett Neked a könyvek alapján! Tény,hogy az egész kicsit rózsaszínű és marketingszagú,először nekem is nehezen ment ettől elvonatkoztatni. Én még a babák előtt és a köyvek előtt elhatároztam,hogy járni fogok,így inkább a neten olvastam tudományos cikkeket,és nem sikertörténeteket. Mire szeptemberben elkezdtem járni,már tudtam,hogy ikrek, ez csak megerősített elhatározásomban. Egy dolgot leszögeznék: semmiféle elvárásaim nincsenek a babákkal sem most,sem születésük után. Azt is megkérdőjelezem,hogy az analízises babák mérhetően ilyenebbek vagy olyanabbak mint társaik / ha mégis, az csak jó,nem?/. Csak szeretném elmélyíteni,illetve új megvilágításba helyezni kapcsolatunkat. Nekem harmadszorra sikerült "találkoznom" velük,és olyan csodás,bensőséges volt,hogy egész nap pityeregtem a meghatottságtól. Én nem akarom velük megbeszélni a nevüket,vagy milyen színű legyen a szobájuk, csak érezni akarom a köztünk áramló szeretetet. Mindhárman nagyon várjuk,hogy menjünk a "beszélgetős bácsihoz",és mindemellet nagyon bízom a módszer szülés-születéssel kapcsolatos gyakorlati szerepében is. Az orvosomná,aki maximálisan támogatja a módszert, most szült egy analízises kismama és a dokim szerint ennek nagy szerepe volt abban, hogy "csodálatos" szülés volt. Én mióta tudom,hogy ketten vannak,és elolvastam erről sok-sok szakirodalmat,néha izgulok,hogy elfognak -e férni,elég ideig lesznek-e bent,vajon szülhetek-e természetesen. érthető módon, ha már majd jól belejövünk az analízisbe,próbálkozni fogok,hogy erről beszélgessünk,de a legboldogabb leszek akkor is ,ha császárosok lesznek,vagy kicsit hamarabb nézik meg a nagyvilágot. Egyébként azt gondolom,hogy a babáim analízistől függetlenül is érzik azt a szeretetet,amit sugárzok feléjük,a gondoskodást,stb. ,ez némi plusz nekem és nekik.

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Hogyha visszaolvastok az archívumban, akkor láthatjátok Kata történetét. Odáig is voltak bennem kételyek, de azóta végképp hülyeségnek tartom. Minden anya "beszélget" a babájával, de ehhez nem kell semmiféle hókuszpókusz szerintem, csak a belső ösztönök.
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Mint minden módszernek,ennek is vannak támogatói és olyanok,akik "végképp hülyeségnek" tartják. Erről ki-ki maga dönthet szerencsére. Én itt olyanokkal szeretnék "találkozni",akik hasonló élmény részesei, tapasztalatokat cserélhetünk,megoszthatjuk egymással gondolatainkat. Te pedig ha nem hiszel benne,levelezz arról,amihez érdemit is hozzá tudsz tenni. Azt senki nem kérdőjelezte meg,hogy minden anya beszélget a babájával, csak ez a topik ilyen "hókuszpókuszosoknak" jött létre,mint címe is mutatja.

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Azért olvass vissza egy kicsit. De persze azt csinálsz,amit akarsz.
Névtelen
 


Kedves Lányok!

Semmi értelme veszekedni. A topic valójában nem a szkeptikusok meggyőzésére jött létre, hanem azért, hogy a kapcsolatanalízisre járók megoszthassák egymással és az érdeklődőkkel a tapasztalataikat. Vitatkozni, meggyőzni nem akarunk, legalábbis én nem, bár valóban volt néhány éve egy ilyen szakasz a topic történetében.

Üdv: KRisztina
krisztina
 
 


Kedves Kriszta!

Gondolhatod,hogy én sem azért "járok" ide,hogy vitatkozzak,de azért kösz. Egyenlőre magammal osztom meg a tapasztalataimat,de nem adom fel a reményt!

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Kedves Kisbuksi!

Épp azt szeretném elkerülni, hogy megint értelmetlen vitába torkolljon ez a topic. Szerintem ha nem vesszük fel a kesztyűt, akkor erre nem kerül sor.

Hány alkalommal voltál már Raffainál? Milyen élményeid voltak? Nagyon érdekelne, mennyiben más ikrekkel a kapcsolatanalízis, mint egy babával nekem, tudsz-e velük külön-külön gondolatokat cserélni, vagy egy gondolathullámot érzel, egyáltalán, hogy éled meg ezeket a foglalkozásokat, és hogy élik meg a babáid (bár azt írtad, hogy várják). Szóval, ha van kedved és időd, szívesen olvasnám a beszámolódat!

Üdv: Krisztina
krisztina
 
 


Kedves Krisztina!

Akkor egyetértünk Kép

Szeptember közepétől járok Raffaihoz,heti kétszer,úgyhogy gyakran "találkozom" a kiskrapekokkal. Már harmadszorra sikerült kapcsolatba lépnünk, és érdekes módon azóta is az volt a legintenzívebb élményem. Akkor embergyerek formát is öltöttek és belefértek a tenyerembe és úgy ringattam őket. Azóta inkább csak érzem őket vagy a tekintetüket látom,ahogy figyelnek,de mindig ketten vannak! Bár szerintem ez nem is lehet másképp,hiszen mindig többesszámban beszélek nekik, róluk,velük. Mostanában volt/van egy kis zűr a méhemmel, nagyon sokat keményedek, úgyhogy az analízisen is többet foglalkozunk a méhemmel,de oldódni látszik a feszültség. Én mindig nagyon várom ezeket a foglalkozásokat,ilyenkor egy kicsit mégjobban ünneplőbe öltözik a lelkem. A babák már odafele mindig mocorognak, tudják,hogy a "beszélgetős bácsihoz " megyünk. És ott is folyamatos a fizikai visszajelzés is tőlük,pedig az egyik foglalkozás reggel van,amit ők egyébként inkább átalusznak. Te mikor jártál? És szerinted ez a prenatális, mély kapcsolat utána is megmaradt köztetek? A szülésnél hasznodra volt az analízis? mennyire történtek a dolgok a "megbeszéltek" szerint? Örülök,hogy találkozom itt valakivel.


Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Kedves Kisbuksi!

Jól halad akkor a kapcsolatotok a babákkal! Nagyon izgalmas lehet két picúrral odabenn! Én 2001 februártól májusig (szülésig) jártam kapcsolatanalízisre Raffaihoz, és szinte mindegyik foglalkozás kész kis csoda volt számomra, mert nagyon intenzív kommunikációt tudtam lebonyolítani a babámmal, és úgy éreztem, mindketten (kisfiam és én) rengeteget tanultunk, fejlődtünk a foglalkozások alatt, és sok szorongást is sikerült feloldanunk. A szülésnél úgy érzem, nagyon nagy hasznomra volt az analízis. Míg az első fiamat 12 óra kínkeserves vajúdás után hoztam világra, és utána majd egy napig járni is csak támogatással tudtam, addig a másodiknál a vajúdási rész szinte teljesen kimaradt, csak jóslófájás-szerűségek voltak, aztán elment a magzatvíz és kibújt a fiam a szülőszoba pihenőjének franciaágyán orvos és gátmetszés nélkül (bábával)- a magzatburok repedés után 20 percen belül, de ebből 10 perc volt, míg vissza kellett tartanom, amíg rohantak velem a szülészetre. Szülés után fél órával már a férjemmel sétáltam és csevegtem a folyosón. Azt éreztem, hogy céltudatosan készült a fiam a születésre, egy ideig "tréningezett", aztán nagy erőt gyűjtött, és megindult, és meg se állt, amíg ki nem ért. Szóval nagyon tudatosnak éreztem az egészet, és igazából úgy éreztem, egyáltalán nem is lett volna szükségünk külső segítségre. A prenatális kapcsolat viszont nem érzem, hogy különösebben megmaradt volna közöttünk szülés után, vagy inkább úgy mondanám, hogy nem éreztem, és nem érzek most se igazi különbséget a két fiammal való kapcsolatom mélysége között. Ti milyen szintig jutottatok el eddig a babákkal való kommunikációban?

Üdv: Krisztina
krisztina
 
 


Kedves Krisztina!

Ezt a szüléstörténetet örömmel hallom! Nekem a nőgyógyászom is lelkes híve a módszernek,és ő is mesélte,hogy egy analízises kismamája 3 óra alatt szült "csodálatosan". Első baba volt,és a dokim kapásból 10-12 órát saccolt neki. Én úgy érzem nagyon jól haladunk a babákkal,bár a találkozások intenzítása alkalmanként változó. Van néhány olyan dolog,amiről azt gondolom, mindenképp annak a jele,hogy alakul köztünk valami. Pl. néha ok nélkül rámjön,hogy megnyugtatna,ha a babák rúgdosnának, mert mondjuk aznap még nem tették. Ilyenkor,ha megkérem őket,néhány perc múlva beindulnak. Vagy a múltkor néhány napig csak az egyik oldalon volt mozgás /ez amúgy elég ritka,így ketten általában mindenütt ott vannak Kép/ Néhány nap elteltével aggódni kezdtem és ezt nekik és elmondtam. hamarosan valamelyikük jelzett a másik oldalon is. Persze azért a foglalkozásokon sokkal több gondolatot sikerül közvetítenünk egymásnak,de azon vagyok,hogy ez Raffai nélkül is jól működjön.

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Szia, Kisbuksi!

Örömmel olvasom a beszámolódat. A találkozások intenzitása, ahogy te is írtad, nálam is változó volt, olyannyira, hogy volt olyan óra, amikor egyáltalán nem tudtam semmit kezdeni a babámmal, mert éppen aludt a pocakomban. Nagyon jó, hogy ennyire érzitek, értitek egymást a babáiddal. Arra lennék még kíváncsi, hogy nálad is derültek-e ki a Raffais órákon feszültségek, traumák, amik nyomasztottak téged, vagy a babáidat. Nálam sok ilyen került felszínre és megoldásra (pl. nem vagyunk egyek a babával, ez Domi számára volt megrázó, számomra meg pl. az, hogy a nagyfiamat akartam belelátni a második babámba is). Miről "beszélgettek" az órákon? Képek jelennek meg előtted, vagy gondolatátvitel-szerű kommunikáció zajlik közted és a babák közt? Az eddigi ismereteim szerint ez mindenkinél másképp van.

Üdv: Krisztina
krisztina
 
 


Szia Krisztina!

Engedd meg,hogy egy közérdekű infóval kezdjem: RAFFAI MŰKÖDŐ E-MAIL CÍME: raffaij@dunaweb.hu

Bocs,csak volt neki valami régi,amire nem érkeznek meg a levelek. A kérdésedre válaszolva, nálunk olyan igazi nagy traumák ,feszültségek nem voltak, ilyen szempontból szerencsére egyszerű az életem és az érzelmeim. A múltkor volt némi rivalizációs feszültség a méhem és a babák között, mert mióta keményedik a méhem, kicsit hosszabb időt,több figyelmet szentelek neki a foglalkozás elején. Azelőtt ez nem így volt,mindig nagyon simán jutottam a babákhoz, és tény,hogy nem szenteltem kellő figyelmet a méhemnek. A helyzet megváltozása nem tetszett a babáknak, hiszen ők is nagyon várják ezeket az alkalmakat,és ilyenkor teljesen maguknak akarnak. Lassan kezdik megérteni egymást,de a fiaimat nem nagyon érdekli,hogy a méhem milyen keményen dolgozik az ő érdekükben. A babákkal való kommunikáció mindig más és más nálam. Képek legtöbbször akkor jelennek meg, ha szeretnének valamit: hintázni, az ölemben ringatózni,egy kis masszázst,csikizést. Ezeket az "üzeneteket" általában képformában kapom, a többi inkább gondolatátvitel-szerű. nekem az pl. nagyon érdkes,ahogy egy-egy röpke és bizonytalan érzésből hogyan válik konkrét dolog. és persze van amikor kicsit lusták, ilyenkor bejelentkeznek egy-két kis rúgással,hogy jelen vannak,de ezekben az esetekben csak én mesélek nekik mindenféléről. Mivel ketten vannak,és amúgy is elég kistermetű vagyok,minden alkalommal mesélek nekik arról,mennyi időt fognak még bentlakni, minden hónapról elmesélem,hogyan fogjuk tölteni, mik fognak történni,stb. Most már lassan arról is küldök nekik képeket,hogy kell helyesen feküdniük, hogy természetesen megszülethessenek. Bár ugye még a születés nem téma,csak azt mutatom meg ,hogy majd 1-1,5 hónap múlva hogy lenne jó mindannyiunknak,ha elhelyezkednének. Ti mikről beszélgettetek? Hogyan zajlott az általad említett feszültségek megoldása? Mikor beszélgettetek először a születésről? Hogy fogadta?


Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!

Nálam a napokban derült ki, hogy egészen biztosan babát várok és hát őrülten boldogok vagyunk a párommal. Már régebben eldöntöttem, hogy ha egyszer babát várok, akkor mindenképpen elmegyek kapcsolatanalízisre. Hát most eljött a pillanat, csak az a gond,hogy nem ismerem sem Raffai sem Hidas doktor elérhetőségét. Nagyon örülnék, ha megírnátok nekem (akár e-mailben is), mert olvastam, hogy gyorsan be kell jelentkezni, mert sokan járnak hozzá. Gyönyörűek a történeteitek, remélem hamarosan én is átélhetem ezt a csodát.

Galmadi
galmadi
 
 


Kedves Galmadi!

Raffai Jenő /én csak őt tudom/ mail címe: raffaij@dunaweb.hu. Itt biztos el tudod érni!

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!
Már régóta olvasgatom ezt a topicot van két gyerekem és szeretnék egy harnadikat is. Elhatároztam ha síkerül a harmadik pocaklakó vele elkezdek járni analizisre, mert meggyöződésem, hogy nem csak az létezik amit látunk és hallunk. Én azt szeretném töletek megkérdezni, hogy ha mondjuk beteg egy baba azt is tudatja veletek. Illetve ezt észre veszitek az analizisek során? Biztos butaságokat kérdezek, de engem ez is érdekel.
Köszönöm, ha válaszoltok!
üdv
zsú
zsú
 


Szia Zsú!

Én mindenkinek úgy örülök,ha ír erre a topikra! Hát jó nehezet kérdeztél, ezért nem is szeretnék okoskodni róla, mert nem tudom. Kedden megyek analízisre,majd feltétlen megkérdezem. Mi a babáimmal elsősorban érzéseket közvetítünk egymásnak, boldogság,szeretet,melegség,gondoskodás, na meg persze én okoskodom nekik a világ nagy dolgairól Kép. Nekem soha nem jutott eszembe,hogy a nemüket megkérdezzem,vagy ők döntsenek a nevükről,stb. De miért gondolsz már most betegségekre? Na mindegy,ez a Te dolgod,ha okosabb leszek,megírom!

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok,
Tudja valaki, hogy manapság mennyibe kerül egy kezelés? Engem a Hidas érdekelne.
Köszi,
Boszika
Boszika
 


Én szívesen írnék ide, de mindig elszomorít, h a topikok előbb-utóbb komoly vitába torkollanak és erre lenne legkevésbé szükségem, főleg egy ilyen intim dolog megosztásának kapcsán. Minden névtelenül beírogató, aki képes beszólni a kapcsolatanalízises kismamának, miközben az legőszintébb és legmélyebb érzéseit osztja meg másokkal, elmehet a búsba. Kedves Névtelenek, az aboriginálok is kamu? És az indiánok? Őket meg a Karl May találta ki, mi?
Szóval ez nem az a hely, ahol tapasztalatot lehetne cserélni, kár. Majd, ha eltelik pár év és elmosódik, ki mit mondott a 21. század elején, jöjjünk össze és csapjunk egy nagy bulit az analízises gyerekeinkkel!
Az anyagi részéről meg annyit: a gyerek fejlődése során a többszörösét lehet majd nagy eséllyel pszichológusra, logopédusra, diszlexia esetén korrepetítorra és egyéb segítőkre költeni.
Miért ne lehetne megadni az esélyét, hogy erre ne legyen később szükség?
egy mama
 


Sziasztok!
Krisztina! Legyszi irj a mail cimemre, mert veletlenul letoroltem az Eudora levelezom exe fajl-jat, es nem emlekszem pontosan az e-mail cimedre! Mar regota akartam irni neked! Remelm olvasod erndszeresen a topicot!
Moni

moni
 
 


Sziasztok!
Kis Buksi már privátban leveleztünk az analízissel kapcsolatban.
Négyszer voltam már dr. Raffainál kezelésen, az elsô élményem a kezelés során a saját születési élményem volt, majd azóta csak egy színt és néha egy arcocskát kezecskét vélek felfedezni ez már az én babám, de nem tudok tovább lépni.
Nem tudom mi lehet, lehet hogy nem tudok annyira rákoncentrálni (engem megzavarnak a külsô zajok)?
Szerintetek?
De azért gondolom jó úton haladunk.
Üdv
Kiscica
Kiscica
 


Kedves Kisbuksi!

Bocs, hogy csak most válaszolok, de szabin voltam, aztán meg feltorlódott a munkahelyi tennivaló. Megpróbálok sorban válaszolni a kérdéseidre. Mi sokmindenről beszélgettünk Domival annakidején, de többnyire hagytam, hogy ő irányítsa a beszélgetéseket. Leggyakrabban az ő lelkiállapotából indultak ki a beszélgetések, pl. lehangolt volt, felötlött bennem az előző nap, amikor a férjem negatívan viselkedett Domival szemben, és miután kiderítettem, valóban ez áll-e lehangoltsága hátterében, ezt átbeszéltük (megmagyaráztam pl. hogy csak ingerült volt apa, de szereti őt, stb.). Vagy előállt azzal, hogy ő olyan ügyes, okos fiú akar lenni, mint a bátyja (erről már írtam), ebből eljutottunk odáig, hogy én akarom, hogy olyan legyen. Volt olyan is, hogy boldogságát fejezte ki, mert Olivér simogatta, kényeztette őt a hasamban - ennek együtt örültünk.
krisztina
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: