Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Sajnos a toxoplasma fertõzésrõl nagyon kevés szó esik a könyvekben és a folyóiratokban is. És az orvosok ezt a vizsgálatot nem kérik rutinszerûen.
Errõl szeretnék egy kicsit többet megtudni.
Annyit lehet csak róla tudni, hogy általában a macska ürülékével terjed és az anyára nem, viszont a babára veszélyes. Sajnos ezt nem említik a könyvek, hogy milyen károsodást okoz a babának.
Elõre is köszi az infókat!

Bogi
Bogi
 


Kedves Bogi!
Idemásolom neked, amit a babaneten találtam. Ha a kezdõ oldalon beírod jobbra fenn a keresõbe a toxoplazma fertõzést, sokkal többet megtudhatsz róla, de most szaladnom kell.
Üdv:
Ágci


Toxoplazma

A Toxoplasma fertõzés olyan betegség, amely állatokról, például macskáról kerülhet az emberre. A Toxoplasma nem vírus, hanem egy úgynevezett protozoon, egy egysejtû élõsködõ. Nem terheseknél azért nincs különösebb jelentõsége, mert egy influenza-szerû betegségként zajlik le, semmi szövõdményt nem okoz. Az emberek többsége átesik ezen a fertõzésen, és ekkor a késõbbiekre vonatkozóan védettsége alakul ki. A toxoplasma fertõzés elleni védettség elméletileg egy életre szól, de 100 %-ban soha nem lehetünk ebben biztosak, ezért nem árt azoknál is vizsgálni az ellenanyag szinteket, akikrõl tudjuk, hogy már átestek fertõzésen. Az IgG pozitivitás azt jelenti, hogy korábban átesett már fertõzésen (tehát védett ellene). Az IgM negativitás pedig azt mutatja, hogy nem zajlott le friss fertõzés a közelmúltban. Friss Toxoplasma fertõzést mindig az IgM és az IgA emelkedése jelzi, amennyiben ezek nem változnak, akkor a fertõzés kizárható.
A kismamáknál azért végezzük ezt a szûrõvizsgálatot, mert ha a terhesség idején alakul ki friss fertõzés, az a babánál okozhat gondot (leginkább az agykamráknál). Ha valaki fogékony a fertõzésre, akkor a terhesség során többször ellenõrizzük, hogy nem kapta-e el a betegséget. Ha igazoljuk, hogy friss fertõzés áll fenn, akkor egy bizonyos gyógyszert adunk a terhesség végéig, így meg tudjuk akadályozni, hogy a babánál szövõdmény alakuljon ki.
A toxoplazma ellen védõoltás nincs.

Dr. Ács Nándor

Kép
Ágci
 
 


Még azt elfelejtettem, hogy ennek rutin vizsgálatnak kellene lenni, nálam 3x nézték, a védõnõ adott papírt, amivel a laborba kellett menni, és még pluszban azt is nézték. HA még sem kapnál, mindenképp végeztesd el!
Kép
Itt baloldalt is van egy keresõ, ha ide beírod, akkor pedig az anyukáktól is nagyon sok információhoz juthatsz.

Ágci
Ágci
 

 
 

Kedves Bogi!
Tényleg otthon keveset hallani a toxoplazma fertözésröl. Én nem otthon élek és most várok másodszor gyereket. Itt rutinszerüen elsö vérvételnél csinálnak toxo-tesztet és ha nem estél át rajta azt hiszem minden hónapban, vagy minden második hónapban megismétlik. Közben figyelmeztetnek (legalábbis engem) arra, hogy ne egyek nyers húst, ide tartoznak például a különbözö felvágottak is a fött sonka kivételével. Nyers zöldségfélét csak akkor egyek ha elötte nagyon-nagyon alaposan megmostam és éttermekben illetve amikor ismerösöknél vagyok pedig egyáltalán ne egyek. A húsokat jól át kell sütni és alaposan kezet mosni ha nyers húsokhoz nyúlsz. Állatokat jobb nem simogatni ez idö alatt. Lehet, hogy ez is így túl óvatos, viszont én betartom, soha nem tudni alapon. Egyébként Czeizel Endre még egy hetvenes években kiadott könyvében (Születésünk titkai) is olvastam erröl a fertözésröl. Úgyhogy ez már régóta ismert. Talán Magyarországon nem fordul elö olyan gyakran és olyan nagy százalékban, mint esetleg máshol, ezért nem fordít rá akkora figyelmet mindenki. A BaBaPont-on is olvastam erröl a fertözésröl. Nézd meg ott is.
Luca
Luca
 


Sziasztok! A szüleim igazi macskaõrültek és bár nem velük élünk, de kéthetente meglátogatom õket. A közeljövõben szeretnénk kisbabát és nagyon félek nehogy a sok macskától elkapjam ezt a fertõzést. A szüleim szerint butaság ettõl tartatanom, és nem is akarnak ezzel kapcsolatban változtatni a macskák lakásba való beengedésébõl (kertes házban laknak, tehát elvileg kirakhatnák õket erre a pár hónapra, de hát ez szerintük nem megoldás) Van esetleg valaki aki hasonló szituban van, volt? Nem tudja valaki véletlenül, hogy ha én már átestem esetleg ezen a fertõzésen (nem volt még laborvizsgálatom) akkor a kisbaba biztosan nem kaphatja el rajtam keresztül? Várom a válszokat.
Névtelen
 


Szia,
ha már átestél az jó. A lényeg, hogy a terhesség alatt ne. Ezért nézik többször, akinek az elsõ negatív volt. Ha azonban még nem estél át, hát akkor nem igazán szerencsés a környezet. Mindenesetre nem kell pánikba esni, a védõnõvel vagy a kezelõ orvosoddal beszéld meg a dolgot.
Üdv:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Névtelen,
valószínüleg már átestél a fertõzésen, ha kijáró macskáitok vannak. Így a terhesség alatt védett vagy. Ha mégsem: akkor vigyázni kell a terhesség alatt, pl. nem nyúlni a macska ürülékéhez, stb... Bár van aki azt mondja, hogy ismerõs macskától nem kapod el, ha eddig nem kaptad el, mert benne sincs. Egyébként a macskákat is ki lehet vizsgáltatni, ha te nem vagy védett. A Bolgárkerék utcai családtervezõben megcsinálják neked a vizsgálatot.

Lola
Lola
 


Névtelen és mindenki,
olvastam egy felmérés eredményét, (sajnos nem jut eszembe, hogy hol), amely szerint a macska messze nem olyan toxoplazma-mumus, mint korábban gondolták. Ennél sokkal veszélyesebb a nyers hús, és nem csak a tatárbifsztek, hanem az is, ha fasírtmasszában dagonyázik az ember, és közben megvakarja az orrát... A másik veszélyforrás, amit nem szoktak említeni, a kerti munka, vagy bármilyen földben turkálás.
Nekünk négy gyerekünk és három macskánk van, (kijáró macskák), és a szûrésen mégis az derült ki, hogy még a negyedik terhességem alatt is veszélyeztetett voltam.(azaz sosem fertõzõdtem még meg.)
Azért persze én is izgultam ám...
Vera
vera
 
 


Itt olvashattok részleteket:
[url=http://www.vital.hu/themes/baba/women4.htm" TARGET="_top]Toxoplasma[/url]

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok. Én voltam az utolsó névtelen, egyébként Bea. Köszönöm mindenkinek a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok, hogy írtatok. Mindenképpen elmegyek szûrésre, bár én is valószínûnek tartom, hogy már elkaptam a macsekoktól. Remélem nemsokára én is boldog anyukajelöltek között
leszek. Köszi mégegyszer.
Névtelen
 


Sziasztok!

Lassan 2 hónapja, hogy már több orvostól is kértem a toxoplazmózis vizsgálatát nálam. Mindenki elutasított azzal, hogy nem az õ hatáskörébe tartozik. (2 nõgyógyász, háziorvos). A mostani dokim azt mondta, hogy megszûnt a TB támogatás a vizsgálatra, ezért kb. 100 000 Ft-ot kellene fizetnem a vizsgálatért. Szerintetek ez így van? Tudtok olyan helyet, ahol ezt ingyen megcsinálják a TB keretén belül? Sajnos idõközben elvesztettem a babám, ezért is érdekelne, nincs-e valami köze a betegségnek hozzá. Akár magánban is írhattok.
Köszönöm.
Üdv:
Gitta
gitta
 
 


Nem igaz, hogy nincs rá TB támogatás.
Nem igaz, hogy ennyibe kerül.
Nem valószínü, hogy emiatt vesztetted el a terhességedet (ritka ok, gyakoribb a genetika)
Bármelyik orvos (belgyógy, szül.) aki laborba küldhet elvégeztetheti. Szerintem egyébként indokolt is.
csmgy@axelero.hu
dr.Csákány
 


Köszönöm doktorúr a válaszát! Remélem a jövõhéten sikerül megcsináltatnom, akkor kell visszamennem kontrollra.

Üdv:
Gitta
gitta
 
 


Belekontárkodnék a témába. A toxoplazma veszélyei valósak, de !!! sajnos nagyon sok esetben születnek téves, rosszul értelmezett eredmények. A toxoplazma vizsgálatkor végzett ellenanyagszintek értéke, és ezeknek a változása kissé eltér az általában igaz ellenanyagszintek és értékük, illetve ezek jelentéseitõl.
Toxoplazmával kapcsolatban hajlamosak már akkor is veszélyt kiáltani, amikor már régen nincsen.
A jelenlegi gyakorlat a következõ:
Általában IgG-tés IgM-t néznek. Ha mind a kettõ negatív, akkor még NEM volt fertõzés, ha az IgG poztív, de az IgM negatív, akkor volt fertõzés, de legalább 1 éve.
No és most jön a a neheze.
Ha az IgG és az IgM is pozitív, akkor elméletileg "friss" a fertõzés. ÉS itt jön a hibázások fõ oka is.
A "friss" fertõzés ugyanis lehet akár 1 éves is. És sajnos pont a toxoplazma esetében az IgM szint nem süllyed olyan számottevõen gyorsan mint más fertõzéseknél.
És ekkor kellene megnézni az IgA-t. Ugyanis, ha ez negatív, akkor a toxoplazma fertõzés régebbi félévnél. Ezt a vizsgálatot csinálják csak Szegeden. Sajnos..... Legalábbis tudtommal, de talán Csákány doktor majd kijavít,ha van elõrelépés ez ügyben.
Elõfordulhat még egy KKR nevezetû érték. Itt is minél nagyobb a szám, annál biztosabb, hogy friss a fertõzés.

P.
P.
 


Én is érdekelt vagyok ebben az ügyben, mivel 2 cicám van, bár nem kijáró macskák (ettõl még lehet toxoplazma-hordozó, úgy tudom), és babát szeretnénk. Olvastam a TORCH-vizsgálatról, na gondoltam, itt a lehetõség, hogy utánajárjak, hogy volt-e már ilyen betegségem, vagy sem, mivel a babában a koraterhesség idején súlyos fejlõdési rendellenességet okozhat. Tegnap bementem az üzemorvoshoz (aki mellesleg a helyi kórházban belgyógyász orvos), és a következõket mondta: õ úgy tudja, hogy itt nem csinálnak rutinszerûen TORCH-vizsgálatot, csak ha komoly és alapos ok van rá (pl valaki a fertõzõ osztályon fekszik pl. toxoplazma-fertõzés gyanúval, ami állitólag szinte tünetmentesen zajlik). Tehát aki úgymond bejön az utcáról és kiváncsi, hogy átesett-e már toxoplazma, rubeola, citomegalo- ill. herpeszvirus fertõzésen, az menjen, ahova akar (hiába akar felelõsséggel elõre gondoskodni arról, hogy esetleg megelõzze ezeket, ha még nem volt fertõzés), itt ugyan meg nem csinálják a vizsgálatot. De ha igazat mond Dr. Csákány M. György (amit feltételezek, mert miért nem mondana), akkor engem vezettek félre. Sõt, az üzemdoki szerint még a háziorvos sem adhat rá beutalót, meg ez a kórház biztos nem csinálja meg, mert nagyon drága vizsgálat. Tehát utazzak 60 km-t Szegedre, egy olyan vizsgálatért, amit helyben is meg lehetne csináltatni? Ha egy kicsit kevésbé lennének akadékoskodók az orvosok, vagy azoknak egy része. Ja, és még azt is mondta, hogy a toxoplazma dolog csak fel van fújva, közel sincs annyi megbetegedés, mint ahogy azt itt mondják az interneten! Na tessék, most legyek okos, kinek higgyek???
Kiváncsian várom a további hozzászólásokat, különösen a Doktor Úrét!

Üdv,

KnéRita
knérita
 
 


Nekem egy körzeti nõgyógyász csináltatta meg októberben. Nem is volt kérdéses. De nem itt csinálták, hanem elküldték valahova. Ebbél gondolom, hogy tényleg nem csinálja minden labor, de fel sem merült, hogy elutasitsanak. Pedig nálam is ugyonez a helyzet volt. Két benti cica. Semmi extra.

Pusz
Zsunya

zsunya
 
 


Kedves KnéRita!

A Szegedi Orvostudományi Egyetem Mikrobiológiai Laborjában csinálják ezt a vizsgálatot, és oda akár postán is küldhetsz vérmintát, természetesen egyeztetni kell, de ennek ára van. (bár emlékeim szerint nem túl horribilis)

P.
P.
 


Minden indokolt vizsgálatot ami terhességet befolyásolja kérhet és a TB támogatásával elvégeznek az un. prékoncepcionális vizsgálatok között. A vizsgálatot kérheti szülész is!
dr.Csákány
 


Nagyon köszönöm a válaszokat, jövõ héten megkeresem az orvosom és konzultálok vele (szegedi).


Üdv,

KnéRita
knérita
 
 


Sziasztok!
Sajnos nálam még minden változatlan. A dokim továbbra sem akar hallani a vizsgálatról, hiába mondtam, hogy ingyenes! Azt mondta fénymásoljam le valakinek a beutalóját! utána majd elhiszi! Pedig egyébként nagyon rendes! Egyszerûen nem értem! Miért nekem kell utánajárnom, hogy hol csinálják meg ingyen? Ez nem az orvos kötelessége lenne? Már csak azért is, mivel elég borsos díjat fizetek neki minden héten a magánrendelésén, de sajnos sokáig már nem bírom anyagilag. Elfogyott a megtakarított pénzem. Kép
Hová tudnék fordulni ebben az ügyben?

Üdv:
Gitta
gitta
 
 


Gitta!
Próbáld meg a körzeti nõgyógyászaton, vagy a háziorvosoddal beszéld meg. Szerintem ez picit furcsa, hogy nem hajlandó. A beutalót meg nem nagyon lehet lemásolni, mert csak addig van ugye nálad amig elmész a laborba. Esetemben az elsõ emeletrõl lesétáltam a földszintre. Kép

Van ingyenes terhesgondozás mindenhol. Valamelyik kórházban a közeledben. Ezt is meg tudja mondani a háziorvos. Esetleg ott is kérheted.

Azért ird meg ha sikerült.

Zsunya

zsunya
 
 


Zsunya!
A dokim a kórház osztályvezetõje! Több kórház meg nemigen van a közelünkben, ami jobb lenne ennél! De még reménykedem a csodákban.

Üdv:
Gitta
gitta
 
 


Szia Gitta!
A Családtervezõben próbáltad már? Úgy tudom, ott megcsinálják a TORCH vizsgálatot, ha kéred.
Juci
juci
 
 


Gitta!

Melyik kórházba jársz? Én a Margitba. Mikor megemlítettem a dokinak, hogy szeretném a toxoplasma szûrést megcsináltatni, csak annyit mondot, menjek a terhesgondozóba és kérjem. Pik-pakk lebették a vért és 1 hét múlva megvolt az eredmény. Negatív. Még állítólag soh nem estem át rajta, pedig amióta az eszemet tudom volt kutyánk, akik absolut nem kerti kutyik voltak, tehát lakásban tartottuk õket, egy ágyban alustunk, stb, meg voltam róla gyõzõdve, hogy én tuti átestem már ezen. Hát nem. Úgyhogy üsd a vasat és csináltasd meg!!
Rita
ritasol
 


Sziasztok!
Végre! Sikerült! Kaptam beutalót a pesti dokimtól! A jövõhéten kell fellmennem egy hormonális vérvételre, azzal együtt meg fogják csinálni. Kép De kérdem én, miért kell ehhez pestre utaznom? Szerintem ezt az ország minden pontján meg lehetne csinálni könyörgés nélkül is! Na mindegy, a lényeg, hogy a jövõhéten meglesz a vérvétel.

Mindenkinek köszönöm a tippeket! Kép

Üdv:
Gitta
gitta
 
 


Szia Gitta!

Én ex-földid vagyok, már akartam írni régóta. Csak nem
Dr. L. a volt dokid, akinek magánrendlõje Tb-án, kórházi praxisa a VII. ker-ben van? Nekem a háziorvosom simán megírta a beutalót, most várom az eredményt. Egyébként sorstársak vagyunk, az elsõ babám nekem is elhalt. A mai napig nem tudok nem gondolni Rá, és egyetértek veled, nem lehet félvállról venni. Nekem az segített, hogy a sok okos tanáccsal ellentétben meggyászoltam, sokat beszéltem és beszélek Róla a mai napig. Bíztatásként pedig: õ jópár próbálkozás után fogant, bezzeg azóta már másokdszor, rögtön sikerült teherbe esnem. Van egy tündéri 17 hónaposom, ls szeptemberben jön a tesója. Nagyon szorítok Értetek, hogy minél hamarabb utolérjetek bennünket!

Mona
Mona
 


Szia Mona!

Dr. B.L. volt a dokim. Magánrendelõje van Tb-n, Tatán és Egomban valamint Pesten dolgozik. Lehet, hogy ugyanarra gondolunk. De én többet vissza sem megyek hozzá. Most van egy másik, remélem õ már jobb lesz.
Igazad van, én sem fogom soha elfelejteni a babámat. Én ugyanúgy szerettem õt, mintha megszületett volna.
Remélem, pár hónap múlva megfoganhat az újabb babuci! Kép
Gratulálok a babáidhoz!

Üdv:
Gitta
gitta
 
 


Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy ha nem voltam rubeólás hol lehet oltást kapni? Kinek van tapasztalata? Mennyi ideig nem szabad teherbe esni? Érdemes beadatni?

Üdv, K

Bocsi, hogy OFF voltam!
Névtelen
 


Sziasztok!

Úgy látom, elég járt erre bárki is, de azért idemásolok egy cikket, amit találtam, hatha valakit érdekel. Szerintem elég korrekt a cikk, annyit tennék hozzá a végéhez, hogy nekem a kifejezett kérésem ellenére sem végezték el (most szeretnénk kisbabát, van cicánk is, úgymond elõvigyázatosságból szerettem volna megcsináltatni), másrészt a mai gyakorlat szerint a kismamáknál a rutin vérvételek alkalmával automatikusan szûrik. És az is tanulság a cikkbõl, hogy nem kell feltétlenül macskát tartani ahhoz, hogy megfertõzõdj.

És akkor álljon itt a cikk:

"Toxoplazmózis

Baba Patika 2001. április 1-i szám 38. oldal
Írta: Dr. Fodor Kinga állatorvos

A toxoplazmózis az egész világon elterjedt, emberben és állatokban elõforduló fertõzõ betegség. Okozója a Toxoplasma gondii nevû egysejtû élõlény. A kórokozó mikroorganizmus csak a macskafélékben szaporodik, viszont meg tud telepedni bármelyik melegvérû élõlényben, az emberben is.
Az emberi fertõzõdés fõ forrását a macskaürülékkel szennyezett tárgyak és élelmiszerek jelentik.
Amikor a macska elfogyaszt egy fertõzött állatot (pl. egeret) vagy fertõzött nyers húst, a kórokozó szaporodni kezd és pár nap elteltével immáron megsokasodva tömegesen ürülni kezd a székletével. A külvilágra került "spórák" rendkívül nagy ellenálló képességük miatt sokáig fertõzõképesek maradnak és ezáltal szennyezik a környezetüket. Ha egy ilyen "spórával" szennyezett növényt egy állat vagy az ember elfogyaszt, akkor a kórokozó a szervezetébe kerülve, a test bármely sejtjében megtelepedhetve, a sejt pusztulását okozhatja. Ennek ellenére a fertõzõdés általában észrevétlen marad, mert a megjelenõ tünetek a betegségre nézve nem specifikusak (enyhe láz, kisfokú nyirokcsomó duzzanat), és az egészséges, erõs ellenálló képességû emberekben nem keletkeznek súlyosabb szervi elváltozások sem. Azonban az elsõ fertõzõdést követõen a szervezet "áthangolódik", képes lesz arra, hogy egy késõbbi újrafertõzést követõen a kórokozót idõben felismerve meggátolja abban, hogy az a szervezetben ismét megtelepedjen.
A toxoplazmózis jelentõsége mégis azért nagy, mert ha a fertõzõdés pont egy terhes nõnél következik be, akkor a kórokozó a méhlepényen áthatolva a fejlõdõ magzatban súlyos károkat okozhat. A terhesség elsõ trimeszterében bekövetkezett fertõzõdés általában vetélést, a második-harmadik trimeszterben pedig néha koraszülést, halvaszületést, különféle súlyosságú és megnyilvánulású magzatkárosodást okozhat.
A toxoplazmás fertõzöttség a vérbõl kimutatható, erre várandós nõk esetében akkor lehet szükség, ha másállapot ideje alatt állatokkal (különösen, ha macskákkal) vannak körülvéve. A szûrõvizsgálat akkor is indokolt, ha a terhesség elõtt tipikus városi életet élt, azaz állatoktól távol töltötte gyerekkorát.
A méhen belüli fertõzõdés következményei csak évek múltán jelentkeznek (szellemi fejlõdésben való lemaradás, szemkárosodás, stb.). Azonban azt is tudnunk kell, hogy ezek csak akkor következhetnek be, ha a fertõzõdés éppen a terhesség alatt jön létre, azaz a szervezet a terhesség ideje alatt találkozik a kórokozóval. Mivel a macskák többsége életében legalább egyszer megfertõzõdik és környezetébe nagy számmal üriti a kórokozót, az emberek többsége már gyermekkorában találkozik a betegséget okozó mikroorganizmussal, így az élet további részében védetté válik a fertõzõdéssel szemben. Ennek ellenére nem árt az óvatosság, és a terhes nõk védelme érdekében tudnunk kell, mik jelentenek veszélyforrásokat.
Ragadozó állatok (macska) fertõzött hús nyers vagy félnyers fogyasztásával, a növényevõk pedig a "spórát" tartalmazó növények megevésével fertõzõdhetnek meg. Az emberek leggyakrabban macskaürülékkel szennyezett mosatlan zöldség vagy gyümölcs elfogyasztásával, ill. a higiéniai rendszabályok be nem tartása miatt fertõzõdnek.
Kerülni kell a nyers hõt fogyasztását, ill. macskákkal való föletetését. Kézzel végzett talajmunka, kertészkedés, gyermekek homokozóban való játszása után kezet kell mosni. Lehullott zöldség, gyümölcs csak nagyon alapos mosás után fogyasztható nyers állapotban. A kertben levõ macskaürülékeket távolítsuk el, a lakásban tartott macskák esetében a "macska-WC-t" naponta ürítsük, fertõtlenítsük.
Egyes országokban (USA, Franciaország), a várandós nõk toxoplazma szûrõvizsgálata ma már kötelezõ és az anyasági segély feltétele. Nálunk a vizsgálatot csak a kismama külön kérésére végzik."

Remélem, még tudott újat mondani a cikk.

KnéRita
knérita
 
 


egy kis plusz info:

Bebizonyították, hogy a toxoplarzmával fertőzött egerek "bátrabbak mint egészséges társaik, vagyis a macska azért él ezzel a "fegyverrel", hogy hatékonyabban tudjon zsákmányt szerezni, létfenntartása is biztosabbá válik így.
Érdekes nem?
A toxoplazma egy vagy több bomlásterméke az idegrendszerre hat...
nemtudom, hogy hol olvastam ezt.
bazsi
 


jajjjjj, jajjj.
Vendég
 


A bator egerekre irtam, hogy jajjj. Faraszto. Igen, amugy az idegremdszerre hat a fertözés a foetusnal, mindenféle szervi baja is lehet töle, vagy fejletlen lehet.
Késöbb irok.
Vendég
 


Kedves P., vagy bárki más !

Fentebb írtátok, hogy előfordul a KKR érték, ami minnéál magasabb, annál frissebb. Tudja-e valaki, hogy milyen értéktől számít "Friss"-nek?
Az ÁNTSZ-nél ilyen leletet adtak ki, semmi Ig...
Az enyém 1:5 lett, és ismétlést kértek.
Ha valaki tud, segítsen !


Köszi!

Csücsök
Csücsök
 


Sziasztok!

Nem valami látogatott ez a topik, de én azért megírom, hogy azért, mert valaki állandóan kinti-benti macskákkal érintkezik, még egyáltalán ne vegye tutira, hogy már átesett a toxoplazmózison, mert én évtizedek óta macskák tucatjaival érintkezem, és a háromból (rubeola, CMV, toxo), csak toxo-m nem volt még.

Bóbita
bobita
 
 


Szia Bóbita!

Ebben lehet valami. Nekünk is volt kettő, kijártak és bennük sem volt vírus. Mikor terhes lettem megnézettem őket.
Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!
Nem tudtam, hogy otthon nem kötelezö a toxo-vizsgalat, én megnézetném azért, ha nem lennék biztos abban, hogy védett vagyok!!!
Itt kötelezö, s mivel nem voltam védett a terhességem alatt, minden a nögyogyonal tett latogatasomkor vettek vért & megnézték...
Bellana, Bobita, tényleg nem biztos, hogy elkapja a toxo-t az, aki macsekokkal érintkezik, lakik, de ha elkapja és terhes, az tragikus lehet!!! Vetélést okozhat, a magzat halalat, idegrendszeri gondokat, bénulast,(ezeket is a magzatnal) stb. En nagy ivben kerültem a cicakat, amikor terhes voltam... Viszont van 1 baratném, akinek van 3 macskaja, nem védett a toxo ellen, tehat sose kapta el, terhessége alatt se...Szerencsére.
Az a pozitiv ebben a betegségben, ha valaki elkapja (nem terhes!!!), nem okoz megbetegedést, az illetö észre se veszi, hogy kontaktusban volt a virussal!!! Es 1 életre védett lesz!!!Kép Még 1 pozitivum:
A terhesség elején a legkönnyebb elkapni a virust, viszont ekkor a legkevésbé veszélyes a kicsire!!! A terhesség végén sokkal nehezebb megfertözödni, viszont akkor nagyon veszélyes a babara. Vagy forditva? A lényeg a lényeg: nem kell félni, de jobb vigyazni!!! Leginkabb a macska ürülékében van jelen a toxo, tehat nem kell fogdosni!!!Kép
Vendég
 


Kukacz, nagyjából én is tudom ezeket a dolgokat a macsekokról, mert mindig voltak nekünk ilyen kis szőrös ördögeink. Én gumikesztyűben almoztam annó.
Tényleg nagy kár, hogy nem kötelező itthon a szűrés. Mellesleg van a cytomegalovírus nevű borzalom is ami szintén ilyen veszélyes és azt sem szűrik...
Én a mai napig nem tudom védett vagyok-e ezek ellen.
Üdv: Bellana
bellana
 
 


Bellana, és, ha megkérdeznéd a dokit??? Ha megkérnéd, csinalna-e vizsgalatot???
Jaj, ezeken kivül naggggggggyon sok borzalom van am még... Jobbnal jobb betegségek. Afrikaban, a falu mellett, ahol 1 ideig éltem, volt a Senegal nevü folyam. Nos, néhanyan, akik megfürödtek benne (nem lettek örökifjak), megvakultak...Kép Ott ez ismert és elfogadott dolog, hogy ez elöfordulhat. En meg f..tam rendesen...KépEs MINDENKI a folyamban fürdik!!! Szerencsére nem kapja el mindenki ezt a borzadalyt...
Vendég
 


Kukacz, megkérdeztem és azt mondta ez olyan ritka, hogy nem szűrik... Ehhez képest a barátnőm orvosa mégis nézeti a kismamáinál és ki is derült, hogy friss cytomegalovírus fertőzése van szegénynek és azzal nem lehet mit tenni. A toxora már van orvosság legalább, persze ha kiderül.
Bár kétségtelen, jobb ha pár hetesen derül ki nem pedig sokkal késöbb. Te gondolom nem fürödtél abban a folyóban? Lehet, hogy az ő immunrendszerük már edzettebb mint azé aki nem ott nő fel.
bellana
 
 


Szia Bellana!OFF- Igen, valoszinüleg immunisabbak az ott élök, mégis sokan megvakulnak. Nem fürödtem, de többször bele kellett gazolnom a vizbe, csonakot tolni, meg ilyenek.
Mi lesz a baratnöddel??? Kép Te nem mehetnél az ö dokijahoz, ha az rendesebben vizsgalja a kismamikat???Marmint, ha akarsz még babat, vagy mittomén...KépA Cytomegalo-t hogyan lehet megkapni???Kép
A Toxo-ra az orvossag nem valami csoda. Vagy bejön, vagy nem. Nagyon kell vigyazni a kismamaknak!!!
Drukk megy a baratnödnek, igy, ismeretlenül is!!!
Vendég
 


Kedves Kukacz!

Aranyos vagy, hogy így ismeretlenül is drukkolsz Kép ,de sajnos a barátnőmék nem tartották meg a babát...Ez úgy kb. fél éve volt.
Azóta megint várandós a 10-ik hétben van és azt mondta ezt a gyereket bármi áron megszüli. Nagyon megviselte az előző "vetélés".
A cytomegalovírus is hasonlóképpen terjed, meg hús és zöldségeken is lehet, meg a piszokban. Állítólag könyebben kapják meg azok akiknek kicsi gyerekük van mert azok sokat túrják még a földet és minden vackot megfognak, amit anyuka is amikor törli a lurkót. Azt monják ritka és a többség már gyerekkorában átesik rajta.
Nem tudom. Az orvos váltáson amúgy is meditálok, más okokból is, de ezt most nem írom ide.
Szeretnénk tesót, de sajnos a legutóbbi terheségem nem maradt meg...Az ok ismeretlen. Most járt le a 3 hónap, most aztán hajrá Kép

Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!

Én úgy tudom, hogy a CMV egy herpeszvírus féleség, hústól, zöldségtől nem lehet, kisgyerekektől el lehet kapni, mert köztük terjeng a legjobban. Magam a Szigeten zsákmányoltam úgy 7-8 éve.

Amit írtál, Bellana, hogy a barátnőd a CMV miatt vetette el a babáját, rámutat az én egykori dilemmámra. Az én dokim se csináltatta meg ezeket a vizsgálatokat, de én félig-meddig örültem neki, ugyanis engem lelkileg egy életre elintézett volna egy olyan döntéskényszer, hogy elvetessem-e a babámat 4% betegség-esély miatt, vagy felvállaljam, hogy egy életre visszamaradott babát szülök.

Nagyon drukkolok a mielőbbi babához!!!

Bóbita
bobita
 
 


Bóbita,köszönöm a drukkolást, dolgozunk az ügyön Kép

Bellana
bellana
 
 


FIGYELJETEK!

1. Van egy jel, ami segít megtudni, hogy mennyire friss a toxo-fertőzés. Úgy hívják, hogy belgyógyászat. Minden friss fertőzésnek vannak jelei! Nekem sem csináltak rutinvizsgálatot, hanem a belgyógyászaton (ez biztos rutin mindenhol!!!) kiderült, hogy meg van nagyobbodva a májam. Küldtek bgyógy UH-ra, hát tényleg nagy a máj és még valami (lép?). Vérvétel: iszonyú magas a GOT és GPT, meg a süllyedés is. Akkor megcsinálták a vizsgálatot több mindenre, és a toxoplasma lett pozitív.

2. A vizsgálatot háziorvosi beutalóval végezték el a körzeti szakrendelőben. Ennyit a helyi kórházak nagyhatalmú főorvosairól.

A GYEREK EGYÉBKÉNT EGÉSZSÉGES LETT! A fertőzés valószínűleg közvetlenül a terhesség előtt vagy az első heteiben zajlott le, inkább az utóbbi, mert a laboreredmények olyan rosszak voltak, hogy meg kellett ismételni, azt hitték, tévedés (kb. 10-szeres értékek).

Úgyhogy drukkolok mindenkinek, és figyeljetek a többi jelre is!
mvica
 
 


Mvica!

Köszönjük az infót és a drukkot is Kép

Bellana
bellana
 
 


Mvica!

Köszönjük az infót és a drukkot is Kép

Bellana
bellana
 
 


Csajok,maj megném majd az Interneten, mitisira hogyishivjak a Cytomegalo-rol... Most jol megijedtem am!!!Kép
Bellana, sajnalom az elveszitett picurt... Drukkolok, hogy hamar rendbejöjj lelkileg & aztan HAJRAAA!!!Kép
Bobita, akkor ezek szerint Te a CMV ellen védett vagy??? Kép
Mvica, gratulalok az egészséges Kicsihez!!!Kép Mennyi idös???Kép Te, és a gyerekekre nem veszélyes a CMV??? Ha a Fiam turkal itt-ott-amott & elkapja??? Nem tudod véletlenül???
Pusza.
Vendég
 


Kukacz, de jó, hogy megnézed! Leírod ide is amit megtudtál?
És jól esik a drukkolás Kép

Puszi:
Bellana
bellana
 
 


Kukacz!

Ja, nekem a CMV már nem árthat (azért lekopogom:-).

Úgy tudom, a CMV kisgyerekekre úgy nem veszélyes, mint a hasi babákra, de elég változatos súlyosságú tüneteket produkálhat (tünetmentességtől súlyos, influenzaszerű, elhúzódó betegségig). Engem persze ez utóbbi variáció ért el.

Ha nem vagyok vindisgréc, te miért vagy ilyen mázlista világlátott? Kép

Bóbita
bobita
 
 


Sziasztok!

Pár hetes terhes vagyok és most azon parázok, hogy nehogy toxopl. -om legyen, mivel most 1 hétig vigyáztam 2 papagájra is. Különben régebben 10 papagájom volt egyszerre. Szóval papagájtól is ellehet kapni ezt a fránya betegséget?
Akkor kérjek a nőgyógyásztól erre is vérvizsgálatot?

Köszi: Zsuzsi
zsu26
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: