Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ahogy a címben is írtam, 4. kisbabámat várom nagy-nagy örömmel! :)

Szívesen csevegnék anyukákkal, akik hasonló cipőben járnak! Eszmét,-és tapasztalatot cserélhetnénk, akinek van kedve csatlakozzon! :)

Egy sokak szerint őrült, mégis nagyon boldog kismama: Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia Évi!
Hát nagyon sajnálatos, hogy egyre kevesebben vállalnak 4, de még 3 gyereket is.... mi a 3.-at tervezzük, úgyhogy le vagyok maradva... esetleg, ha ikrek lennének... :P :P :P
Vio
vio
 
 


Szia Vio!

Örülök, hogy írtál! :P

Igen, furcsa, hogy sokszor szinte szégyelnem kell magam, amiért ilyen "felelőtlen" vagyok. :oops: Pedig én úgy érzem, nagyon is felelősen gondolkozunk a párommal, hiszen anyagilag nyilván nem tudunk nekik mindent megadni (nem a Brendonban leszünk törzsvásárlók :roll: ), viszont valami sokkal többet fognak kapni és általuk mi is! :), ami bizony pénzben nem kifejezhető!
Arról nem is beszélve, hogy hányszor hallottam, hogy a mai világban még egy gyerek is sok, mert olyan nehéz az élet! :twisted: Pedig pl. a II. világháború idején még 7, 8 gyerekes családok "születtek", akkor azért lényegesen nehezebb volt! Ezzel nem azt akarom mondani, hogy most nem nehéz, mert az, de ha azok a gyerekek felnőttek valahogy, akkor talán az enyémek is felfognak! Nyilván nem tudok nekik mindent megadni, de azért mégiscsak a szerető család a legfontosabb, abból meríthetnek legtöbbet!

Vio, szorítok nektek, hogy mielőbb összejöjjön a 3. csemete és gratulálok a két meglévőhöz is!!!!! :):):)

Köszönöm, hogy benéztél! :)

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 

 
 

Szia Évi!
Hát igen! Egyetértek! Szerintem inkább az a felelőtlen, aki egy gyereket vállal csak azért, mert akkor az a gyerek majd mindent megkap. Igen, lehet, hogy a legszebb ruhákat kapja és rengeteg drága játéka lesz. De szegény gyerek milyen egyedül fogja magát érezni testvér nélkül... és arról nem beszélve, hogy az egykék -valljuk be-kicsit ego-k, nem akarom leírni őket, de így van! Erről nem az egyke gyerek tehet.. de mivel csak Ő van, ezért csak ő kap mindent, nem tanul meg osztozni... enyém, enyém, enyém... így válik felnőtté. Férjem is egyke és totál ráillik... :roll:
Egyébként van egy ismerős család, akik 14-en vannak testvérek... és egyik barátnőmék meg 16 -an (édes testvérek)! És mindegyik teljesen normális emberré vált a "felelőtlen" szülők ellenére...
Megjegyzem, azért én ennyit nem szülnék egyéb okokból, de ŐK tudják....
Vio
vio
 
 


Sziasztok!
Én is nagy család párti vagyok :P , viszont mi is 3 babát szeretnénk "csak"
Ebből kettő már megvan, 7 és fél ill. 2 és fél évesek.
A 3. -al most vagyok 9 hetes kismama.
Ilyen reakciókra én is számítok, hogy a mai világban minek ennyi gyerek, de nem érdekel. Én úgy érzem, hogy anyagilag, emberileg, érzelmileg még ez megy, de majd meglátjuk :D
Ja, persze és én is elég erősnek érzem hozzá magamat, mert szerintem ez is fontos.
Gyerekként is már mindíg nagy családra vágytam, akkor 5-öt szerettem volna :D azért ezt lecsökkentettük :D
Az egy gyerekről, nekem ugye a lányom 5 évig volt egyke, anyuéknál 4 évig első unoka is, hát tényleg jól el volt kapatva :) Viszont most mivel már van tesója, és tudja milyen jó érzés az, most nagyon örül az új kistesónak :wink:
Nekem az ovinál jött ki az egykeség negatívuma, bár szeretett járni, de mindíg egyedül játszott :( csak az utolsó évben játszott a többi gyerekkel.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Vio!

14, meg 16 gyerkőc?? Azért az tényleg kemény! Én nem tudom egészségileg hogy bírja ezt egy anyuka (és itt nem az alakjára gondolok :wink: )

Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia Gabi!

Nagyon szépek a gyerekeid :P

Gratulálok a kis pocaklakóhoz, jó egészséget kívánok mindkettőtöknek!!

Biztosan nagyon fognak örülni a kistesónak, az én nagy gyerekeim is borzasztóan várták és tényleg nagyon szeretik a kicsit! :) Vivikém a kis zsebpénzét arra költötte pl., hogy cumit vásárolt csoki, cukor egyebek helyett! :P

Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!
Évi
Neked mennyi idősek a nagy gyermekeid?
Nálunk egyenlőre Adrika örül a kistesónak Krisztián talán még annyira nem fogja fel, de majd ha már mocorog :wink:
Egyébként milyen a terhességed? Én sokszor úgy tudnék aludni :oops: de hiába alszik a kicsi a nagy miatt nem lehet.
Amúgy szerencsére minden oké, remélem marad is :wink:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Gabi!

Vivien 11 múlt, Martin 9. :) Ők már nagyon várják a picurt, Rolcsika persze még nem-igen érti, izgulok is kicsit, hiszen ő is csak két éves lesz, amikor megérkezik a kistesó. :shock:

Én már jól viselem a terhességet, eleinte émelyegtem csak és sokáig éreztem magam gyengének, meg a nagy hőségben szédültem, de szerintem akkor mindenki! :? Én is úgy érzem, képtelen vagyok kialudni magam, rendszeresen elalszom a tv előtt. :roll:

Néztem, hogy már milyen sokan megnézték a topicot, de írni nem ír senki! :|

Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!
Lehet, hogy nem vagyok igazán idevaló, de nagyon szeretnék! :lol:
Nekem 3fiam van: Dani 13, Marci 3, Máté 19hónapos! :lol:
Nagyon szeretnék még egy kislányt a 3 fiú mellé :oops: :lol: . Apát még puhítani kell, ő nem igazán rajong az öttletemér. Jelenleg ott tartunk, ha sikerül lefogynom 60 kg-ra ( -18) akkor beszélhetünk róla :lol: Nagyon igyekszem, de nem igazán akarnak elindulni lefele ezek a fránya kilók :twisted: Máté még szopizik, lehet ez is közrejátszik :roll: Nincs valami tuti diétátok, vagy inkább csodaszer, enni már alig eszek, ami lefogyaszt :lol: :oops:
Minden babavárónak és babát tervezőnek sok boldogságot!

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Szia Brigi!

Dehogyis nem tartozol ide :)
Köszi a jókivánságokat! :P
Nagyon szépek a gyerekeid, gratulálok! Adhatnál nekem tanácsot, hogy bírtad a strapát, hiszen még Marcid is picur volt, amikor jött Máté baba?

Valamit nagyon jól csinálhattál, ha máris a 4. babón gondolkodsz! :wink: :)

Én a 90 napos diétáról hallottam, hogy nagyon jó és a Norbi Update. Nekem a mostani terhességem előtt pár kilót úgy sikerült lefogynom, hogy egyszerűen csak odafigyeltem mit mikor eszek és próbáltam többet mozogni! Viszont én is úgy gondolom, amig ez a nagyfiú szopizik ( :) ) nem-nagyon fog lemenni! Majd utána! :wink:

Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia Évi!
Köszi a dicséretet :P
Hát nem titok, az első idők tényleg nehezek voltak, de most már szuper. Végülis akkor volt a legnehezebb amikor már máté is kezdte felfedezni a világot. Most már szuperül eljátszanak :lol:
Ne izgulj, te is bírni fogod :wink:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Sziasztok

Remélem, hogy nem zavarak. Nagyon szép gyerekeitek vannak. Olyan jó olvasni titeket, hogy ennyi gyerkőcötök van. Nekem - nekünk sajnos csak 1 babánk van, és ha így halad állam akkor sajnos ő egyedül marad. Nem azért mintha nem szeretnénk még legalább 1 babókát, de sajnos nekünk csak lombikkal lehet, és hát elég drága. De ha sikerül rávennem a párom akkor még 1X megpróbálnám hátha sikerülne, és akkor én is esetleg a ti táborotokba tartozhatnék. Hát ez még a jövő év zenéje. Nagyon drukkolok nektek hogy sikerüljön a babaprogram.
Mégegyszer bocsi ha zavartam.

Szép napot mindenkinek.

Erika
erika13
 
 


Szia Erika!

Dehogy zavartál :D !

Gratulálok a csemetédhez és drukkolok, hogy sikerüljön a tesó is! :) Tudom, milyen szörnyű sokba kerül a lombik :cry: , viszont nagyon sok olyanról hallottam, hogy amikor már teljesen lemondtak róla, természetes úton megfogant egy manócska! :)
Szóval én drukkolok :wink:

Minden jót kívánok nektek! :)

Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Helló Lányok!

Még nem tartozom ide, de dolgozunk az ügyön, ezért remélem, csatlakozhatom hozzátok :D .

Három lányom van: Dorka 15, Luca 12, Lili pedig 4 éves.
Tavaly május óta próbáljuk növelni a létszámot... Tök mindegy, fiú vagy csajszi lesz, a lényeg, hogy jöjjön már, nagyon várjuk :wink:

Bíztatásként annyi, hogy két gyerekkel könnyebb volt, mint eggyel, de hárommal még könnyebb :D . Lehet, sőt, biztos, hogy ebben - a második házasság miatti - viszonylag nagy korkülönbségnek is szerepe van, mert néha tényleg úgy érzem, Lilit a tesók nevelik (de legalábbis sokkal nagyobb hatással vannak rá, mint mi, felnőttek :wink: ).

Elsőre ennyi, ha jöhetek, akkor majd még jövök!
(Ha mégsem, akkor csak átmenetileg nem jelentkezem, mert holnap indulunk nyaralni, de 20-a után újra itt leszek! :wink: )

Sziasztok!

R.Kriszta
Vendég
 


Sziasztok! Rabkri!
Akkor végül nem mentél el a dokinkhoz? Harmadik tesztet nem csináltál? Szoríts nekem, én jövő hétvégén tesztelek!
Hajrá mindenkinek!
Brigi, írtam Neked privit, de nem tudom, átment-e...
Vio

Kép
vio
 
 


Helló Vio!

Összesen 3 tesztet csináltam, két halványan pozitív (péntek és vasárnap) után (hétfőn) lett negatív :? :? :? .
Szerdán elmentem dokinkhoz, a kétcsíkos láttán közölte, hogy "ez az", aztán a negatívra, hogy "van ilyen", sőt, mondott vmi orvosit is, de azt nem jegyeztem meg :oops: .
A lényeg, hogy ezután csak sokkal később tesztelek, mert lelkileg nagyon megviselt életem első negatív tesztje (főleg 2 pozitív után) :( , de most nagyon bizakodó vagyok :D . Kaptam clostit, és igyekszünk csak kétnaponta együtt lenni, hátha :wink: ...

Persze, B.T. mondta, hogy a 3 császár miatt lehet, nem lesz egyszerű - bár eddig sem volt az -, sőt, akár egyfajta meddőség is kialakulhat, de pl. a korom "még nem kor", az nem lehet gond. :wink: Úgyhogy most újra lelkes vagyok :D

Nagyon drukkolok neked, ahogy eddig, szerintem most is gyorsan sikerülni fog, és nyugi, nem lesz, nem lehet most semmi gond!

Gyerekek hogy vannak? Tegyél fel képet, ha tudsz!

Lili elképesztő nőci lett :D . Terrorizálja a nagyokat 8), ha mindenki itthon van, zeng a ház :shock:

Ma muffint sütöttünk, ő is segített, aztán beszállt a "takarításba" is :lol: :

Kép

Na, megyek, csomagolok tovább!

Szia!

R.Kriszta
Vendég
 


Sziasztok!
Erika! Már miért zavarnál? :lol: Nagyon drukkolok nektek, hogy mégiscsak összejöjjön a kistesó!
Krisztina! Szia! :lol: Gratula a gyerkőcökhöz! És micsoda segítséged van :lol: Jó nyaralást!
Vio! Nem kaptam privit :cry: :cry:
Mi kedden megyünk oltásra a két picivel, hát már előre félek. Drukkoljatok légyszi, hogy simán menjen minden!

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Sziasztok

Rabkri említette, hogy több gyerkőccel könnyebb mint eggyel. Igaz ez?
Mert a drága férjem szerint több gyerek több gond. De én szerintem ha sikerülne a kistesó könnyebb lenne mert jól ellennének egymással egy kis idő után. Köszi a drukkokat, de sajna mint sokaknak, hogy lombik után spontán összejön, ez nálunk lehetetlen - orvosi képtelenség, úgyhogy csak lombik lehet a kistesó-k is.

Nagyon drukkolok mindenkinek hogy összejöjjön a következő babókák.

Mégegyszer köszönöm a drukkokat.

Mindenkinek szép álmokat

Erika
erika13
 
 


Sziasztok!
Erika! Nyugodtan mond meg a párodnak, hogy igen, könnyebb több gyerekkel mint egyel :lol: Én mindkettőt próbáltam :lol: Danim 10éves koráig egyke volt. Nem tanult meg soha egyedül játszani, nem jön ki a mai napig a kortársaival, annak ellenére, hogy 3éves korától ovis volt. A két pici között csak 17 hónap van. Az elején elég húzós volt, de mostmár nagyon jó. Szépen eljátszanak együtt, közben megtanulják, hogy a játékokat meg kell osztsni a másikkal, nem ők vannak csak egyedül, néha várni kell valamire. stb... Ez a Daninál ugye nem volt, sőt a családban is egyetlen unoka volt 9évig, mindenki az ő kívánságát leste, és ezzel jól el is rontották :cry: :twisted: Tehát: HAJRÁ 2. lombikprogram :lol: Én nagyon drukkolok nektek :lol:
Szép 7-et mindenkinek, ha lesz időm még benézek! :P

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Sziasztok anyukák!

Nem hiszem, hogy sokat fogok ide irogatni (olvasni biztos), mert már így sem győzöm rendszeresen követni azt a pár topikot, ahol jelen vagyok, de nagyon megörültem, amikor megláttam a címet. :)
Nem vagyunk egyedül! :) :)
Az aláírásomban látszik, hogy mi is a 4. gyermekünket várjuk nagy örömmel (és időnként kicsi kétséggel, hogyan fogjuk bírni :lol: ), és ő is, ahogy a másik 3, tervezett baba.
De sokszor én is csodabogárnak érzem magamat, meg nem is mindenhol fogadják jól, nézik jó szemmel.
De én is szívesen olvasnék róla, kinek hogyan sikerült/sikerül megoldani a különböző helyzeteket.

Minden további babát tervezőnek sok sikert! :lol:

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Ha nem bánjátok én is csatlakoznék hozzátok.
Nekem két gyerköm van,egy 10 éves lányzó és egy 2 éves fiu.
Tegnap tudtuk meg,hogy jön a harmadik. :D
Terveztük,de azt nem gondoltuk,hogy ilyen hamar összejön,ugyanis még szoptatok,és három hónapja állt be a mensim.Ráadásul a férjemnek azt mondták pár éve hogy nem nagyon lehet természetes úton gyereke.Ahhoz képest már a másodikat várjuk.A nagy az elöző kapcsolatombol van.
A gyerekek még nem tudják,még mi is probáljuk elhinni.
Nagyon örülünk neki,de félünk is egy kicsit,hogy milyen három gyerkő.És félek attól is amitől itt sokan,hogy hányan fognak felelőtlennek nevezni minket.Tudom,erre nem kell figyelni,de akkor is rosszul esik az embernek.
dorcacs
 
 


Sziasztok!

Olyan sokáig csak néztem, hogy senki nem ír, most meg milyen sokan írtatok! :)

Brigi, drukkolok!!!!! :)

Erika, én továbbra is azt mondom, hogy sok orvosi csoda történt már! :wink: Szerintem amíg kicsik, biztosan nehezebb 2-vel, mint eggyel, viszont amikor már kicsit nagyobbak jól elvannak ketten, ez nagy segítség anyucinak :). Ráadásul olyan nagyon tudják szeretni egymást, szerintem semmiképpen nem szabad egy gyereket megfosztani attól, hogy tesója legyen! :) Agitáld csak a párodat!

Beszti, VÉGRE egy igazi sorstárs! :) Gratulálok a népes családhoz! :)
Sajnálom, hogy csak ritkán tudsz jönni, mert tényleg olyan jó lenne egy sortárssal megosztani a hétköznapok gondját-baját! Ahogy a kezdő üzimben is írtam, sokszor érzem úgy, hogy csodabogárnak tartanak!

Dorcass, gratuálok a kis pocakbébihez!!!:) Tényleg nem szabad mások véleményével törődni! Akik szeretnek, elfogadnak, akik nem, azoknak nem is lehet a kedvükbe járni! Ez a te életed, a te boldogságod! :)

Lányok ti hogyan tudtok kikapcsolódni? Én mostanában azt érzem, hogy nagyon kifáradtam, kikapcsolódásra, feltöltődésre vágyom, de nem tudom hogyan! Igazából nincs senki akire rábízhatnám (az éppen ezért rettentően anyás) kisfiamat! Ti hogy csináljátok, hova mentek, hogyan?

Mindenkinek szép napot!

Üdv, Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok

Evikismama és a többiek

Köszönöm szépen a biztatást, hát igen a férjemmnél még történhet Isteni csoda, de sajnos nálam csak akkor ha növesztek legalább egy petevezetéket, de sajnos ilyen csodáról még nemhallottam. Na de mindegy. Most úgy döntöttem, hogy pár hónapig hanyagolom a témát a páromnál és majd később újból előveszem. Úgyis csak januártól lenne aktuális a dolog.


Drukkolok mindenkinek hogy sikerüljön az álmaitokat (babókák) megvalósítani, még ha nekem nem is.

Sziasztok

Erika
erika13
 
 


Sziasztok!
Csatlakoznék én is a fórumhoz, habár én is még csak a harmadikat várom, a 33. héten vagyok. A két nagyobb 8 és hat évesek, így kicsit nagy lesz a korkülömbség, kevesebbet szerettem volna, de így alakult. Viszont emiatt jó lenne még egy negyedik is, hogy legyen ennek a harmadiknak is párja, aki korban hozzá közel van. Az első kettő között 20 hónap van, ami nagyon bevált. Most pedig nagyon jól elvannak, semmi gond velük, és biztos vagyok benne, hogy még segítségemre is lesznek a kicsi gondozásában (már amennyire ők tudnak), de ott lesznek, és meg lehet majd kérni őket erre-arra.

Nagycsaládosok országos egyesületében benne van valaki? Érdemes belépni?

Engem így a harmadiknál még nem tartanak csodabogárnak, inkább elismerően néznek, szólnak az emberek. De a mai világban a négy vagy annál több gyerek már csoda! Van egy barátnőm, 5 gyereke van, így tervezték, volt olyan beszólás, hogy: nincs tévétek? Elég rosszul esett neki. Némely ember el se tudja képzelni, hogy valaki erre vágyik, és így teljes az élete. Én személy szerint nagyon szeretem a gyerekeimet, örülök, ha körülöttem vannak, nem napközisek, oviban se alszanak ott (amig dolgoztam, heti két délután kellett csak ottmaradniuk, amikor muszáj volt nekik - de most itthon leszek egész nap), szóval egyáltalán nem zavarnak, férjem is azt szereti, ha velünk vannak. Nem vagyunk azok a gyereklepasszolós típusok, ahová lehet, visszük magunkkal a gyerekeket.

Mindenkinek szép, boldog családi életet kívánok!

Kinga
kristóf kinga
 
 


Sziasztok: még nem volt időm visszaolvasni benneteket, de gondoltam csatlakozom. A fogamzás 2006 babaprojekt indul topicjába szoktam írni, de ez sem esik messze tőlem, úgyhog yszívesen csatlakoznék. Én is a 4. kisbabámat várom, még friss a dolog. Nemtudom ikrek-e vagy nem. A múltkori vizsgálatnál még csak tapintásra és tesztre látszottam terhesnek, az UH nem mutatott semmit: eddig 3 lányom van: Bogi 5 és fél, Kamilla 4 Jázmin 1 éves múlt. Kb május elejére várom a kis jövevényt, ha minden rendben lesz.

Bocs, hogy most csak magamról, majd visszolvasás után jobban tudok személyhezszólóan is írni.

Kata
KépKép
szdkata1
 
 


Kinga: nálunk hasonló a korkülönbség: Bogi és Kamilla közt 1,5 év van, most kb 22 hónap lesz, de ez se túl sok, hogy együtt játszhassanak. A nemükre azért még kiváncsi vagyok, hogy hogy befolyásolja majd az együttjátszást, ha most kisfiú lesz.

Most mennem kell. Jó éjt.

Kata
KépKép
szdkata1
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha lehet. Mi az év végére, a jövő év elejére szeretnénk a baba készítés fázisába lépni.

Nem teljesen illek bele a topik képébe, hiszen nekem még csak két lányom van. Az előző hozzászólások nagyrészét akár én is mondhattam volna, annyira magaménak érzem őket. Azaz osztom a nézeteiteket.

Üdv!
bebi
 
 


Sziasztok!

bebi szerintem mindenki örül, hogy csatlakozni kívánsz, és hogy te is a nézeteinket vallod. Nem sok tyúkanyó van már manapság.

Kedden megyek dokihoz, hogy lát e már valamit. Eddig 2 teszt mutatott + t. Ma voltam laboron is. De jó lenne ikreket várni!... :) Bár egy egészséges babónak is nagyon örülnék. Remélem nem ez lesz az utolsó alkalom, hogy élvezhetem a kismamaságot, de ha mégis, akkor is boldog leszek.

Sok mindenben fura a helyzetem, mert jómagam nem számíthatok a szüleim támogatására, csak az idős anyósomékéra, és két iskolát is csinálok a gyerkőcök mellett. Épp ezért ne vegyétek zokon ha néha majd nektek panaszkodom, kell néha egy kis biztatás az embernek, ahelyett, hogy a fejére olvasnák, hogy : " Te akartad így". Szóval boldogan nézek az örömök és küzdelmek elébe, mindenkinek kitartást és sok boldogságot kívánok.

Jó éjt és jó hétvégét.

Kata
KépKép
szdkata1
 
 


Szia Kata!

Három lány után reménykedsz egy vagy két fiúban??? Megértelek.
Nekem két lányom van de leginkább azt szeretném ha most terhes lesz akkor iker fiúk legyenek. Ha nem lesznek ikrek akkor nem hiszem, hogy mernék negyediket bevállalni a környezetem miatt. Még a három is elég rizikós mert a családom nagy része ellenzi.

Hol tanulsz??? Nem baj ha panaszkodsz kicsit. Én főiskolára járok második félév és angolt tanulok. Teljesen megértelek.

Amúgy szívből gratulálok a pozitív teszthez. Hol fogsz szülni? Merre felé laktok?

Nem kérdezek hirtelen többet. Szép napot nektek!!!
bebi
 
 


Szia Bebi: én is így vagyok vele, a szüleim már a 3. at is ellenezték, az anyosomék, biztos örülnek majd , de fenntartásaik lesznek, és mivel ők az egyedüli segítségünk, biztos aggódni is fognak, hogy mi lesz, már csak a sulimmal is, mert május végéig suli lenne, de elején szülök. Május 20-tól vizsgaidőszak, és utánna kéne még diplomáznom a közgázon pü szakon, meg záróvizsgáznom. A második nyelvvizsgámat pedig 2 éven belül kell megszereznem.
Ez a második diplomám, heti 3 du és este kell járni, ezért gáz a gyermekfelügyelet. Ráadásul a párom műszakban dolgozik, alig van otthon, és csütörtökönként webtervező sulit csinálok mellette. Abból febr-ban lesz nemzetközi, ápr-ban OKJ-s vizsga. Szóval az aggodalom jogos. Anyámékra semmiben nem számíthatok, csak a kitartásomra, a párom és családja segítségére, és a megértésükre. Mindenképp be kell fejeznem ezt az utolsó évet, mert különben soha nem szerzem meg 4 v 5 gyxerek mellett már a másoddiplomám,. Az elsőt vendl-szálloda szakos közgazdászként szereztem. A legnagyobb gondom, hogy a gyermekfelügyelete már 3-ra is nehezen tudom megoldani, bébiszitterre meg nincs pénzem.

Szóval kb ennyi, remélem értelmeset írtam, mert itt kínlódik a kicsi a kezemben. Mennem is kell. Puszi, és ne törödj azzal, hogy más nem akarja a babátokat, a lényeg, hogy ti akarjátok, és szeressétek.

Puszi:Kata

Kata
KépKép
szdkata1
 
 


Bebi: egyébként az ikrek után mindig nagyon vágytam ,és örülni fogok, ha az lesz, de most azért erősen rreménykedem mégis a suli miatt, hogy csak egy baba legyen, mert ikerszülésnél előbb kell abbahagynom a suliba járást, és úgy nehezebb befejezni az évet. SZóval nem is tudom melyik lenne a jobb.



És te hova jársz? Távon vagy estin ? Kire számíthatsz?

Üdv: Kata

Kata
KépKép
szdkata1
 
 


Szia Kata!

Én humán erőforrásra járok. Itt Bp-n kéthetente hét nap péntek és szombat. + az angol heti kettő. A nagyobbik már ellene egyedül bár nem ilyen sokat de ő aránylag mobil. Egyedül közlekedik. Anyós itt lakik a közelben ő nyugdíjas. Bármikor át passzolhatom a kicsit. És anyukám is szívesen jön ha suliról van szó. Örül, hogy tanulok. Bár ő még dolgozik, nehezebben tudja megoldani. Az unokákat persze imádják de eddig anyám egyik nek sem örült túlzottam ahogy megtudta. Nem tudom miért. Persze nem mondhatnám, hogy milliárdosok vagyon tehát megértem az aggódását. De én úgy gondolom a gyerek vállalás nevelés nem a pénzről szól. Vagyis nem arról kellene szólnia. Én sem kaptam lakást kocsit meg pénzt a zsebembe. Amim van magam szereztem. Persze nem mondom, hogy néha-néha nem támogatnak, mert sok mindent kapnak tőlük a gyerkőcök. Szóval szerintem csak túlreagálják a dolgot. Ha meg lesz akkor ugyan úgy szeretni fogják és ugyanolyan jó soruk lesz mint a többinek. Mégis szarul esik nekem és aggódom sőt tartok attól a pillanattól amikor bejelentem majd nekik, hogy megint terhes vagyok. A férjem szerint már előre kéne adagolni, bár szerintem ők is sejtik, hogy lesz még egy babánk. Mivel már tettek rá negatív megjegyzéseket. Remélem érthető voltam.

Te voltál már orvosnál??? A gyerekek tudják már? Örülnek neki? És a férjed? Ő mivel foglakozik? Tudnál mesélni arról milyen támogatások segélyek járnak a három gyerekre? Irigy vagyok a olyan jó, hogy nincs nálatok nagy korkülönbség. Jól megvannak együtt? Nem nehéz hárommal egyszerre? Főleg, hogy mind kicsi.

Nem kérdezek többet hirtelen. Bocsi ha tolakodó voltam.
bebi
 
 


Sziasztok!

Jó rég jártam már erre, de sajnos a picik betegek voltak, és meghalni sem volt időm nemhogy netezni :wink:
Üdv az újaknak!
Lányok, ti hogy oldjátok meg ha netán a gyerek ek egyszerre betegek és nincs segítség? Én ezzel még csak most szembesültem, és hát nem volt egyszerű :cry:
Elkaptak valami randa hányós-hasmenéses vírust. Hát had ne részletezzem. se éjjelem se nappalom. sikeresen mi is megkaptuk, így még nehezebb volt. két pici egy nagy és a férjem :roll:
Na jó nem ragozom :lol:
Bebi, Kata. ügyesek vagytok, hogy gyerekek melett még van erőtök tanulni. nekem tuti nem lenne se időm se erőm :cry:
Hát a 4. gyerek nálunk megint nagy kérdőjeles lett. Apa megint ott tart, hogy nem akar :cry: Remélem tudok rá hatni. nem tudom miért, de nekem úgy lenne kerek a világ, ha lenne még egy lányom is :oops: persze, ha az is fiú lenne őt is imádnám mint a többit, de ott tuti megálnék :lol:
most megyek vacsiidő van és már mindhárman it sorakoznak.
bombomanyu
 
 


az előző én voltam, de valamiért a régi nevemmel jelentett be :oops: amikor meg ezzel akartam belépni nem engedett, újból kelett regisztrálnom. kész lökött ez a rendszer :lol:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Sziasztok!
Hátha valakit érdekel!
Vízi foglalkozások kismamáknak
Ha várandós vagy és szeretnél felkészülni a szülésre, amely felejthetetlen élmény lehet számodra és a babád számára is, gyere el egy AquaNatal foglalkozásra! A vízben végzett gyakorlatok nagyon jó hatással vannak a várandós mamák szervezetére:
 kíméli a gerincet és az izületeket
 Csökkenti az ödémát
 Kapcsolatot teremthetsz a babáddal
 Szüléshez nélkülözhetetlen légzési és relaxációs technikákat sajátíthatsz el
 Szülés után tested hamarabb visszanyeri rugalmasságát
Várlak az AquaNatal foglalkozásain, ahol megtapasztalhatod a női kör energiáját, valamint, hogy minden nő különleges, tökéletes, és erős. Helyszín:
X. ker. Előd utca 1. szeptember 12-én kezdődik 17:00-tól egy alkalom: 1800 ft. Az első alkalom féláron.
XIII.ker. Gogol utca 5-9. (Kleopátra ház) október 2-án kezdődik 12:00-tól egy alkalom: 2200 ft az első alkalom 1200 ft.
Jelentlezhetsz: 06 70 316 93 18
agica@aquanatal.com
tik-tak
 
 


Sziasztok!
Szia Kata és Bebi!

Egy hónapom van már csak hátra, hogy a kisfiam megszülessen. Izgi. Még nem pakoltam össze.

Régen írtam, mert beindult a suli, és előtte is sok intéznivaló volt, férjem is új melóhelyre ment, úgyhogy...

Én is tervezek továbbtanulni, angol nyelvtanárim van, és meg szeretném csinálni az egyetemi kiegészítőt, ha lehet, távoktatásban. Majd a télen fogok utánanézni, jelentkezés előtt. A kisfiam 1 éves volt, amikor a fősulit elkezdtem. Anyukámék nagyon sokat segítettek. Anyósomék mindkét gyereknél ki voltak akadva, anyagi okok miatt. Most is már előre idegeskedtem, hogy mi lesz, ha bejelentjük a dolgot, amig lehetett, vártunk is, de most lazábban fogadták, gondolom, látják, hogy két gyerek mellett ez a harmadik már nem lehet gond. Persze a kérdést megkaptam, hogy tervezve volt, vagy véletlen, és utálom ezt a kérdést. Egyrészt magánügy, másrészt egyik sem volt kifejezetten akkorra betervezve, de számunkra ez egyáltalán nem számít, mert egy boldog házasságba, szép családba jönnek, ahol őket mindig örömmel fogadják!

Ja, a vizsgázással kapcsolatban. Létezik olyan, hogy előrehozott vizsgák, ezt lehet kérelmezni, és akkor talán még szorg. időben levizsgázhatsz, kérdezz utána.

Gyerekek után járó kedvezményekről olvashattok a Noe honlapján, vagy a magyarország.hu-n. Tényleg, NOE tag valaki? Érdemes belépni?

Ja, és még valamit, Kata. Nekem is Kamillám van, ő 8 éves, Beni 6, most Sebestyént várjuk

Sziasztok

Kinga
kristóf kinga
 
 


Sziasztok!

Sajnálom, hogy topicindítóként így eltűntem, de egy darabig hiába jöttem, senki nem írt, azután már be sem néztem. Örömmel látom, hogy azért szépen megszaporodtunk! :P Közben készültünk a sulira a nagyokkal, futkostunk, csomagoltunk stb., majd betegek lettünk Rolcsikával. Ő már szerencsére jól van, én küszködök, lassan jövök helyre gyógyszerek nélkül! :(

Minden elismerésem az iskolás anyukáké!!!!!!!!!!!!!!!!! Kata neked duplán :wink: :D Bevallom én még annak is örülök, ha a napi tennivalókat eltudom végezni a kispióca fiacskám mellett! Nemrégiben pl. fahéjjal, majd teával öntözte meg a Bolognaimat, hajat mosott a felmosó vízben és hasonlók!

Kata, és többiek is! Pont azért indítottam ezt a topicot, hogy végre beszélhessek hasonló cipőben járó megértő (remélhetőleg :wink: ) anyukákkal, és igen, olykor panaszkodhassak, máskor együtt örüljek Velük! Tessék csak panaszkodni (is)!!:)

Lányok, mindjárt lenne is egy kérdésem; ti hogyan kapcsolódtok ki? Nekem jelenleg ez a legnagyobb bajom, hogy egyszerűen besokallok a mindennapok egyformaságától, iszonyúan vágyom egy kis szabadidőre apával kettesben! Erre nem sok lehetőségem van, mert sem anyukámra, sem anyósomra nem tudok számítani! :( Ti hogy csináljátok?

Húúú, Kinga, akkor már izgultok, ugye? :)
Ezen a NOE tagságon én is agyaltam, azt olvastam, hogy valamennyi pénzt be kell fizetni, de hogy mit kapok cserébe? Ez nem derült ki számomra!

Mindenkinek szép napot

Üdv, Évi

KépKép
KépKép
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Brigi, neked végül nem írtam :shock: . Szerintem ilyenkor nem-nagyon tudsz mit tenni, talán a nagyobbat megpróbálhatod bevonni a kicsi körüli teendőkbe, vagy apát megkéred legalább 1-1 nap szabit vegyen ki, hogy kicsit tehermentesítsen! Más segítséged neked sincs?

Üdv, Évi
evikismama
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Írnátok nekem erről a NOE-ról??? Mi ez és merre keressem az ismeredőjüket. Esetleg van valaki aki tagja a nagycsaládosok egyesületének??? Arról is mesélhetnétek valamit.

Évi! Nekem viszonylag ritkán jut eszembe ilyesmi. A férjem nem akarja estére éjszakára másra hagyni a gyereket. Én néha elmegyek a nagyobbikkal olyan helyre ahova a kicsit nem viszem. Ilyenkor a férjem vigyáz rá, ez is egy fajta kikapcsolódás. Meg azért az iskola miatt és néha rákényszerülök, hogy kölcsön adjam a gyereket a nagymamáknak. Akkor egy másfajta táraságba vagyok és ott egy kicsit kikapcsolódhatok. Gondolom nálam azért nem jön ez így elő.

Szerintem próbálj beiratkozni valamilyen kismamáknak szervezett oktatásra ott sokszor vigyáznak is a kicsikre is, vagy menj kismama tornára. Mondjuk ezek inkább már csak szülés után jöhetnek szóba de jót tesznek. Vagy keress a környéken olyan anyukát aki egy-két órára elvállalja Ricsit. A nagyokat meg engedd el a barátaikhoz. Egy mozi biztos bele fér a férjeddel. Legalábbis én így tenném.
bebi
 
 


Szaisztok!

A noé engem is érdekel, meg a nagycsaládosok klubja is, vagy hog yis hívják??

Voltam kedden dokinál, nem tudom itt írtam-e, de úgy néz ki ikrek lesznek. Legalábbis, ha mindkettő megmarad, mert sajnos az egyik kicsit kisebb a másiknál, de ez nem feltétlenül jelent rosszat. Most már azt szeretném, ha mindkettő maradna. Kedden megyek megint UH-ra, vagyis hetente járok most, és nagyon izgulok, hogy biztatót mondjon a doki. Kicsit csalódott lennék, ha csak egy babát mondana, sőt nagyon csalódott, úgyhogy szorítsatok. A szívhangra méég szerintem várni kell 2-3 hetet, de nagyon izgulok így is. Állíndóan ez jár a fejemben. A suli most másodhelyre került, de mindenképpen be akarom valahogy fejezni az utolsó évemet, ha aza egészségünk engedi. 5 gyerekre gyermekfelügyeletet már nem tudom megoldani. De négyre se nagyon.

Nekem is a suli a kikapcsolódás, mert ilyenkor kicsit mással foglalkozom, csak a stressz nem kellene, ami vele jár: vizsgák, mi van otthon, stb.

Nekem sokszor már 4 fal szindrómám van.

Már a bevásárlás is kész üdítő élmény, mint másnak egy vikkend hétvége. Szóval, értitek, A suli erre is jó. Másra nemigen tudtam magam elszakítani, de ebben a család is segít. (Kivéve a szüleim, mint írtam)

Most sajnos taknyos a család, remélem nem lesz baj belőle. Hétfőtől indul az egyetem is, szóval ritkán leszek, de majd írok azért, és be-benézek.

Egyébként, néha 3-mal könnyebb, mint eggyel, bár amíg nagyon kicsik voltak nehéz volt. Meg is fogadtam, hogy soha többet így, na tessék. Most megint ez vár.

Puszi: Kata

Kata
KépKép
szdkata1
 
 


Az anyuka ruhái
Első gyermek esetén (1.): Azonnal kismamaruhákat kezdesz hordani, amint megállapítják a terhességet.
Második gyermek esetén (2.): Ameddig csak lehet, a rendes ruháidat hordod.
Harmadik gyermek esetén (3.): A kismamaruháid a rendes ruháid.

Felkészülés a szülésre
1.: Vallásos áhítattal gyakorlod a légzéstechnikát.
2.: Nem gyakorolsz, mert emlékszel, hogy a múltkor sem segített.
3.: A 8. hónapban előjegyzed magad epidurálra.

Babakelengye
1.: Előre kimosod, színek szerint rendezed, és precízen összehajtogatod a babaruhákat.
2.: Ellenőrzöd, hogy még tiszták-e, és csak a legsötétebb foltokat tartalmazóktól válsz meg.
3.: Miért NE viselhetnének a fiúk is rózsaszínűt?!

Aggódás
1.: Az első nyugtalan nyösszenésnél vagy fintornál felkapod.
2.: Akkor veszed föl, ha üvöltése felzavarná az elsőszülöttet.
3.: Megtanítod a hároméves elsőszülöttet, hogyan tologassa a babakocsit.

Cumi
1.: Ha a cumi leesik a földre, elteszed, majd otthon elmosod és kifőzöd.
2.: Ha a cumi leesik a földre, a cumisüvegből vett folyadékkal leöblíted.
3.: Megtörlöd a pólódban és visszadugod a szájába.

Pelenkázás
1.: Óránként bugyrot cserélsz, akár kell, akár nem.
2.: 2-3 óránként pucolod a dedet, ahogy szükség van rá.
3.: Igyekszel még azelőtt kicserélni a bugyrot, hogy a többiek a szag miatt panaszkodni kezdenének vagy kifolyna.

Pelenka tisztítás
1.: Mosás, szárítás, vasalás.
2.: Mosás, szárítás.
3.: Szárítás.

Babaprogramok
1.: Eljártok babatornára, babaúszásra, babazenére és babamese-klubba.
2.: Eljártok babatornára.
3.: Eljártok a közértbe. Mert, kell a kimozdulás!

Kimozdulás
1.: Első alkalommal óránként rácsörögsz a bébiszitterre.
2.: Mielőtt elmennél otthonról, még meghagyod a számodat, ahol elérhetnek.
3.: Meghagyod a bébiszitternek, hogy csak akkor hívjon, ha vér folyik.

Otthonlét
1.: Hosszú órákat töltesz el naponta csupán azzal, hogy a gyermekben gyönyörködsz.
2.: Naponta többször rájuk nézel, nehogy az idősebb összenyomja, böködje vagy megüsse a kicsit.
3.: Minden nap igyekszel némi időt eltölteni a gyerekek látókörén kívül.

Lenyelt pénzérmék
1.: Ha elsőszülötted lenyel egy pénzérmét, rohantok az ügyeletre és vered az asztalt röntgenért.
2.: Ha másodszülötted lenyel egy pénzérmét, gondosan figyeled a pelenka tartamát, hogy távozott-e. (És csak akkor aggódsz, ha a lenyelt 2 Ft-os helyett két 1 Ft-ost találsz.)
3.: Ha harmadszülötted lenyel egy pénzérmét, levonod a zsebpénzéből


Ez nekem nagyon tetszett, és nektek?

Üdv: Kata

Kata
KépKép
szdkata1
 
 


Szia Kata!

Nagyon gratulálok és szurkolok is neked. Gondolom fiúkat szeretnél. Legalábbis én a helyedbe két fiút várnék, vagy egy fiú egy lányt. Jaj!!! Anya nagyon irigy vagyok. De szorítok is szóval olyan kellemes irigység fogott el. Én is ikreket szeretnék.

Nálatok volt már iker a családban??? A lányaidat természetes úton szülted??? Volt valami komplikáció valamelyikkel? Már mint terhesség alatt vagy szülésnél. Remélem alaptalanul izgulsz.

Suli is menni fog. Én ma voltam először. Hát nem egyszerű. Teljesen átszerveztek mindent. Minden hétvégén lesz oktatás péntek és szombat. Nem örülök neki. No mindegy majd megoldjuk.

Puszi!
bebi
 
 


Sziasztok!

Bebi: köszi. Nincs iker a családban, de most valószínűleg azért lett 2 baba, mert orvosságot szedtem a hormonjaim miatt. Bár a véletlen műve is lehet.

bombomanyu: Hát most már sokadszorra szembesülök én is ezzel a betegség egyszerre témával segítség nélkül. Nekem sose volt ilyenkor segítségem, max kenyeret hoztak meg tejet, ha nem tudtam boltba menni. A baj, hogy legtöbbször én is elkapom, mint most, és hiába vagyok halálomoin, nekem kell 3 gyerek kínjain segíteni, és kiszolgálni őket, nekem senki nem hoz ágyba teát. Párom nincs is itthon, de amúgy sem volt még rá példa nagyon. Amikor a 3. -kal voltam terhes, kb 22 hete, 3 napig magas lázam volt és csak a 3. napon volt lehetőségem úgymond kidőlni, de azért akkor is rám hárult főzés, gyerekfürdetés, stb. Szóval bele kell jönni, de nem egyszerű, főleg ha te sem vagy jól.

Szóval mint kiderült , iszonyatosan megnáthásodtunk. Ez az ovoda átka. 3 nap után 1-2 hét betegeskedés. Ez már így megy 2 éve. Ezért voltam a 3. terhesség alatt szinte állandóan beteg.

Komplikáció: 1. szülés után 5-6 hónapig véreztem egyfolytában, mintha meglenne, de az orvos nem szólt, hogy ez max 6 hétig kellen, hogy tartson. 2. után trombózist kaptam az agyamban, amit a dokik másfél év után diagnosztizáltak. Addig bénáztak, elkeverték aleleteket, stb. 3. szülésnél a kicsinek a köldökét nem tudták rögtön elvágni, mert egy 10 cm-es vérömleny volt a hasától a köldökzsínóron. 3. nap merték csak levágni, mert azt hitték ,e setleg bélkitüremkedés, én meg agyon izgultam magam, hogy ne hogy vérrög induljon el a kicsiben. Aztán minden rendben lett. Egyébként a 2. terhesség alatt a 20-22 hét körül kórházba kellett ennünk, mert erősen fájt a hasam, szerencsém volt, mert akkor is csak 3. nap jutottam a dokihoz, és akkorra már lecsengőben volt a dolog, így nem tartottak benn. De rossz vége is lehetett volna.

Szóval mindig van miért izgulni.

Nálatok voltak hasonló negatív élmények?

Most remélem minden rendben lesz, bár az ikrekkel van a legtöbb komplikáció. Úgy izgulok a keddi UH miatt. Nagyon szeretném, ha mindkettő megmaradna, bármilyen nemű is legyen. Max 5 lányom lesz. ... :)

Kata
KépKép
szdkata1
 
 


Kép 2

Kata
KépKép
szdkata1
 
 


A kép a hét elején készült. A fenti két folt a két petezsák.

Arra gondoltam, hogy 2 petéjűeknél nem lehet, hogy az egyik pete később termékenyül meg és ezért kisebb??? A doki egypetéjűeket emlegetett, de ezt honnan tudja? SzerinteteK?

Puszi: Kata

Kata
KépKép
szdkata1
 
 


Sziasztok,

jövök én is, bár nem hiszem, hogy rendszeresen be tudok majd nézni.

Van három "nagy" gyerekünk: Alex 10 és fél, Olivér 9, Abigél 5 múlt és Timó még nincs egészen két hónapos.
Igazából két gyereket terveztünk, bár volt egy kis hiányérzetem "lány-ilag", de hát a körülmények... Viszont amikor visszamentem dolgozni, azonnal "bejelentkezett" Abigél, tudatván, hogy nekem otthon a helyem. :)
Timó pedig szintén úgy fogant, hogy tulajdnképpen védekeztünk. Úgyhogy ha már ennyire akart jönni, hát szeretettel fogadtuk.

És az ő hatására végre rászántuk magunkat a költözésre (banki kölcsön, félszocpol, minden, amitől eddig fáztunk), mert az 57 m2-en már öten sem fértünk el.

Anyukám szokott segíteni, annyiban, hogy havonta kb. kétszer elviszi a gyerekeket (a babát nem :wink:) két napra magához, szentendrei kertes házba, mert munka után tud rájuk vigyázni, ha pl. szülői van (ami a mi esetünkben havi 2-3 van).

De Abigél születése óta nem dolgozom, és most Timóval is ismét "főállású anya" leszek. Utána is majd valami itthon, vagy négy órában végezhető munkát vállalok csak: ennyi gyereknél már nem csak a munka sok, de koordinálni is a dolgokat... (Bár a két nagy egyre nagyobb, már akár egyedül is el tudnak menni a suliba. Angyalföldön lakunk, Óbudára járnak.)

Azt várom, hogy a mostaninál kicsit "nyugisabb" lesz az életünk, Timó ui. nem egy igénytelen baba, pedig azt vártam, hogy anegyediket észre se fogom venni. Abigél ui. fantasztikus volt ebből a szempontból, vele csak az volt, hogy ő csak otthon szeretett lenni, se séta, se vásárlás, aludni csak az ágyában, hatalmasakat, de autóban, babakocsiban nem.

Bemutatkozásnak ennyi. Igen, a kétféle reakciót én is mindig megkapom: vagy a rémült döbbenet, amikor megjelenek négy gyerekkel, vagy az elismerő (de megalázó!!!!) mondat, hogy "Ez az, az ilyen szép magyar gyerekekből kellene még több."

szilvi
h_szilvi
 
 


h_szilvi írta:szentendrei kertes házba, mert munka után tud rájuk vigyázni, ha pl. szülői van (ami a mi esetünkben havi 2-3 van).



mert = MEG, ÉS
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

Kata! Én nem vagyok nagy uh szakértő. Számomra még a két pete zsák sem egyértelmű. Majd ha nagyobbak lesznek. Az azonban biztos, hogy egy időben fogan a két pete. És teljesen természetes, hogy különböző méretű. Két teljesen különböző kis emberke lesz belőle. Szerintem a kétpetéjűek jobbak. Mert habár ikrek általában külsőre is teljesen másak mint az egypetéjűek. Persze vannak kivételek.

Az elsőnél semmi problémám nem volt a terhesség végiéig kivéve, hogy nem akart megszületni így túlhordtam 10 napot majd megindították és mivel így sem akaródzott neki jönni 10 óra után meg császároztak. Gyönyörű 4000grammos lányom lett.
A másodiknál terhességi diabéteszem volt ami nem különösebben vészes csak, hogy éppen amikor te a legjobb falatokat ehetnéd a babára hivatkozva akkor nekem diétázni kellett. Terhességi tüneteim is jobban voltak. Hányinger, aranyér, medence fájás, keményedés stb... De nem volt gázos. Nagyon szettem volna megszülni de azonban a lányom megint csak nem akart jönni két nap túlhordás után jött a császár.
A harmadiknál tudatosan készülök a császárra és már az elején tudom a napot amikor megszületik a gyermekem és ez jó. Reménykedem a komplikáció mentességben.

Szilvi! Én csodállak de nem mint egy csodabogarat, hanem őszintén. Mit jelent az, hogy főállású anya??? Remélem lesz elég időd a gyerekeke mellett ránk is.

Puszika!
bebi
 
 


Sziasztok!

Megértek minden anyukát, akinek kicsit rossz már, hogy a közért, a gyerekorvos és a posta bűvös háromszögéből nem tud kimozdulni. És hogy mindig anyukákkal találkozik és minden beszédtéma csak a gyerek. Kicsit egysíkú egy idő után. Én már írtam, hogy amikor 2. csemetém 1 éves volt, akkor kezdtem a fősulit. Előtte elmentem egy angol tanfolyamra, hogy kicsit felelevenítsem tudásom, és kivirultam! Más emberekkel találkoztam, más témában beszélgettünk. Aztán a fősuli is jó volt ilyen szempontból. Aztán meg elmentem dolgozni, így most nagyon örülök, hogy itthon lehetek. Jobban van időm a gyerekekre, háztartásra. Nem bánom, hogy megint itthon lehetek.

Jó, ha vannak barátok, akik hasonlóak hozzátok, gyerekeik vannak, és átmentek egymáshoz. Esetleg néha bevállalja a tieidet (te meg viszont), hogy egyszer nyugiban elmehess magadnak ruhát vagy cipőt vásárolni. Aztán a nagyobbakkal már könnyebb. Nekem szerencsém van, mert anyukámékhoz is, anyósomékhoz is vihetem őket, és velük már tényleg nincs gond (8 és 6 év), de ha lehet, visszük őket magunkkal, szeretjük, ha körülöttünk vannak.

Kata! Gratulálok az ikrekhez! Kívánom, hogy minden rendben menjen és sok erőt! (és kevés kritikus megjegyzést!)

Sziasztok
Kinga
kristóf kinga
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: