Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsi, Andrea, koszi a tippeket. Regebben ittam zold teat is. En azt olvastam, hogyha nem viszi tulzasba az ember, lehet terhesseg alatt is inni. A gond csak az, hogy most se a kave, se a zold tea nem csuszik le. Eleg sok olyan kaja meg ital van, amit regen nagyon szerettem, most meg nem esik jol. :( Az se segit, hogy osz van, meg jon a tel es egyre tobbet borus az ido, meg esik. Nem ez a ket kedvenc evszakom az biztos! Legszivesebben ataludnam a telet es csak tavasszal gyonyoru napsutesben ebrednek fel. Addigra a babocam is megerkezne. :)

Zsuzsi, tudom, hogy nem megy olyan konnyen a szules, meg irta is Eni, hogy nem biztos, hogy beindul meg azzal a tamponnal se es akkor a hetvegeig varnak. Csak mar olyan turelmetlen vagyok. :lol: Mar ugy nezegetnem Vanessa kepeit. Mi lesz majd, amikor en jarok a vegefele, ha mar Vanessa erkezeset ilyen turelmetlenul varom! :wink:

Beuci, mi ujsag veled? Most mar te vagy a rangidos koztunk! :) Tok furcsa, hogy most mar te kovetkezel! :shock:

KépKép
olive
 
 


Andrea, most nezem csak, hogy mar Petike is elmult 2 honapos! :shock: Hihetetlenul szalad az ido.

KépKép
olive
 
 


Jó estét!

Én is azért néztem még be ilyen késői órán, hogy hátha van már valami hír Enikőékről! De látom, hogy még semmi! :?

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 

 
 

Sziasztok!

Elég kómás vagyok, mert nem tudom mi ébresztett tulajdonképpen meg, de annyira azért nem, hogy a nagy hírt ne tudathatnám veletek!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Enikő írta: "Boldogan tudatom mindenkivel, hogy kislányunk, TÓTH VANESSA MAKKEGÉSZSÉGESEN megszületett! 2006. okt.12-én, 16.26-kor, 3515 g-mal és 53 cm-rel, gátmetszéssel! Puszi E+V"

Enikő: GRATULÁLOK KISLÁNYOTOKHOZ! Hála istennek megszületett és egészségesek vagytok! Sok örömöt, boldogságot, szeretetteljes ismerkedést a pici családnak! Várunk "HAZA", a fórumra, mindkét topikba!!! :) :) :)

Most meg mennék vissza, ha egyáltalán még visszatudok-e aludni! Mindenkinek jó éjt! Azért még tudatom a babázóban is!!!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Enikő: GRATULÁLOK VANESSA ÉRKEZÉSÉHEZ!!! Ezen kívül csak ismételni tudom Edith jókívánságait: sok örömöt, boldogságot kívánok nektek, örülök, hogy mindketten jól vagytok! :D

Puszi:

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


ENIKŐ!!!!!!!!!
Szóval ez az a kis maszat-moszat :) , aki így megváratta magát, és annyi ideig izgalmban tartott mindannyiunkat!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :P :P :P
GYÖNYÖRŰ kisbabátok született, szép, gömbölyű, és barna, mint az Anyukája! És érdekes, hogy nem is ráncos a keze, mint annak idején a Krisztáé volt a túlhordás miatt!
Az éjszaka már leírtam, hogy mit kívánok nektek, még annyit, hogy adjon a Jóisten sok-sok egészsége netek, és hogy tudjatok jó sok ideig szopizni.
Nem stresszelni akarlak, de aztán várunk a beszámolóval! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Annyira nagyon szép és nagy baba Vanessa.Enikö szivböl gratulálok!
Annyira félek egyre jobban a szüléstöl de amikor ilyen képeket nézek elszáll afélelemem és már nagyon várom hogy én is a kezembe foghassama kisfiamat...
Olive én ha lehet neked küldenék majd sms-t ha megszületik a Dominik ugyhogy ha nem gond elküldhetnéd a számodat e-mailben.
Korena mi van veled?

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Kedves Enikő és Tibor!

Szeretettel gratulálunk a kis Vanessához és sok boldogságot kívánunk!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Kedves Eniko es Tibor!

Nagyon sok szeretettel gratulalok a gyonyoru kislanykatokhoz! Annyira jo volt olvasni az oromhirt! Nagyon szepen koszonom a fenykepeket is.

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Beuci, megirom e-mailben a mobilszamom. Hanyadikara vagy kiirva? Ki kell majd szamolnom, hogy akkor eppen otthon leszek-e vagy Angliaban. Vegulis nem gond, mert otthon is van mobilom meg itt is. Internet is van otthon is, ugyhogy tudok irni a forumra. Olyan furcsa, hogy neked is mar csak kb. masfel honap van hatra! :shock: Amugy jol vagy? Nincsen semmi kulonosebb panaszod mostanaban?

Korena, mi van veled? Nagyon hallgatsz.

KépKép
olive
 
 


Kedves Eni és Tibor!!

Nagyon nagy gratuláció a kis (nem is olyan kicsi!) Vanessához!!! Gyönyör? nagy baba és máris beszélget a szüleivel, ahogy a fényképeken látom! Kívánom, hogy nagyon sok örömötök teljen egymásban!!!!
zsuzsi 81
 
 


Beuci: ne félj a szüléstôl!! Életed legnagyobb és legcsodálatosabb élménye lesz! :) Én inkább kíváncsi voltam a szülés elôtt. Képzeld el azt a csodát, hogy a gyermekedet, akit 9 hónapig a szíved alatt hordoztál, tápláltál, melengettél, képes leszel a világra hozni! Szerintem ez a legnagyobb csoda az életünkben!! Ez lesz az elsô nagy találkozásotok!

Próbálj még a szülésrôl olvasni, hogy tudd pontosan, hogy mikor mi történik, így nem fogsz félni annyira és mikor már ott leszel, mindig fogod tudni, hogy éppen mi történik, ez nagyon fontos! :)
zsuzsi 81
 
 


A multkor megneztem egy szules felkeszito dvd-t. Egy idos szuleszno (aki az angol kiralyi csaladban is tobb csecsemo vilagrahozatalanal segedkezett) magyarazott el mindent reszletesen. Nagyon jol magyarazott, kozben abszolut megnyugtatta a kismamakat. Azt is elmagyarazta, hogy a vajudas kozben mi tortenik odabenn es hogy mi okozza a fajdalmat. Azota en sem felek a szulestol. Aztan azt is bemutatta, hogy hogyan kell napkozben is 10-10 perceket relaxalni, ami aztan energiaval tolt fel. Ez annyira jol sikerult, hogy a ferjem kozben el is szunditott (relaxalt 10 percet). :lol: En inkabb attol felek, hogy a szemeszem, aki korabban mutott nem engedi a termeszetes szulest. Nov. vegen megyek haza es akkor megyek a szemeszhez. Nagyon sok minden fugg tole. Itt az angolok nagyon nem akarnak csaszarozni, de meg meg se neztek a szemem. Ha ok azt mondjak, hogy nem lesz csaszar, a magyar dokim meg azt mondja, hogy csak csaszar lehet, akkor viszont haza kell mennem szulni, nem akarok kockaztatni. Az viszont tovabbi bonyodalmakkal jar, mivel meg a hazassagunk sincs beanyakonyveztetve otthon. Azt majd most probalom intezni. Csak azt nem tudom, hogy mit csinaljak a nevemmel. Ha felveszem a ferjem nevet, akkor rengeteg tovabbi dokumentumot at kell iratni, arra pedig nem lesz idom. Jo bonyolult ez az egesz.

Zsuzsi mar akartam is kerdezni, hogy te hogy intezted ezt az egeszet? Vagy nektek otthon volt a polgari eskuvotok?

KépKép
olive
 
 


Olive: Igaz Zsuzsit kerdezted, de gondolom nem baj ha en is hozzaszolok. Nekunk itt kint volt az eskuvonk es meg en sem vettem fel a ferjem nevet pont azok az indokok miatt mint te. En majd az itten allampolgarsag utan fogom a nevem megvaltoztatni. Viszont a hazassagunkat bejegyeztettuk Mo-on is. A kovetsegre kell elmenned, leforditott hazassagi levelel (ezt te is meg tudod csinalni), egy nyomtatvanyt kell kitolteni amit ha jol emlekszem mindketten alairtok (talan a web oldalukrol is le tudod ezt tolteni) az utleveletekkel, na meg Angliaban nem tudom hogy mennyit kell fizetni es hogyan (ezt is meg tudod erdeklodni). Ha a baba megszuletik akkor az o szuletesi oklevelet, a ti magyar hazassagi leveleteket , egy nyomtatvanyt szinten ki kell toltgeni es mindketto szulo be kell menjen a kovetsegre. Ekkor megkapjatok a gyerek magyar allampolgarsagat is.

Beuci: Ne felj a szulestol. Hodd el en annyira irigyeltem Enikot, mert eszembe jutott hogy milyen csodalatos erzes volt amikor meglathatam a kis Petiket. Probalj meg felkeszulni, a dokiddal beszelj meg mindent (gondolkodhatsz az epiduralason is, habar nem tudom hogy abban a korhazban lehet-e). Meglatod minden rendbe lesz.

Andrea,Peti,Szandi

Kép

Kép
andrea33
 
 


Sziasztok!
Kukkantastok be a a mama-baba topikba irtam be Enikőékről pár sort,Mira az ölemben van nem tudom ujara ide is beirni tőla.
Puszi mindenkinek.

Kati , Mira,Iza babaKép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
kati28
 
 


Andrea, koszi a segitseget. A kovetsegen keresztuli intezesnek utananeztem mar a neten, csak azzal az a bajom, hogy le kell adni a hazassagi anyakonyvi kivonatot meg az utlevelet es nagy valoszinuseggel nem kuldik vissza 2 honapon belul. Ezt meg nem szeretnem, mert kozben majd a brit allampolgarsagot is szeretnenk intezni es ahhoz is kell a hazassagi anyakonyvi kivonat meg az utlevel. Na, meg valtozthat a helyzet, lehet, hogy otthon szulok, akkor meg mindenkeppen szuksegem van az utlevelre. Tulajdonkeppen a nev kerdessel nem tudok dulore jutni. Az anyakonyveztetest talan el tudom intezni, mert penteken jon egy baratnom otthonrol es o haza tudja nekem vinni a hazassagi anyakonyvi kivonatot es akkor mire hazaerek nov. vegere, kesz lesz a hiteles forditas. Utana azzal mar be tudok menni otthon az anyakonyvvezetohoz. Csak azt nem tudom, hogy hagyhatom-e a lanykori nevem otthon, itt meg amikor kerem az allampolgarsagot meg a brit utlevelet, hasznalhatom-e a ferjes nevem. Meg azt hiszem, hogy otthon, ha nem veszem fel a ferjem nevet, akkor a ferjemnek is jelen kell lennie es nyilatkozni, hogy a szuletendo gyermekeink kinek a nevet fogjak viselni. Meg van ez bonyolitva rendesen. Otthon minden olyan maceras. Itt a baba szuletese utan van meg 6 hetem arra, hogy eldontsem, mi lesz a neve, nem kell a korhazban eldonteni. Mi amugy meg mindig hadilabon allunk nevekkel, bar meg azert van idonk. Nehez olyan nevet talalni, amit itt is meg otthon is ki tudnak mondani es meg tetszen is mind a kettonknek.

Ja, koszi szepen az e-mailt, megkaptam. Lehet, hogy a vegen 2 web oldalunk lesz. Egy az eskuvoi fenykepeszetnek, egy meg regi kepek arulasara. A ferjem kb. 20 eve talalkozott egy nagyon idos ferfival, aki valami magas tiszt volt a brit hadseregnel es az elso es a masodik vilaghaboru kozott bejarta Indiat, Pakisztant es a kornyezo orszagokat es rengeteget fenykepezett. A ferjemre hagyta az osszes negativ gyujtemenyet (regi uveg negativok). A ferjem mar bescannelte mindet, csak ram var, hogy retusaljak. :) Gyonyoru kepek es ezeket szeretne a ferjem arulni. Londonban mar beszelt is egy galeriaval, akik bevennenek nehanyat kiprobalni, hogy erdemes-e arulni, de egy web oldalt is szeretnenk, hogy onnan is meg lehessen azokat venni.

Most megyek es bekukkantok a babazoba is, hogy elolvassam Enikorol a hireket.

Puszi: Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a kedvességét, nagyon jól esik, hogy segíteni próbáltok. Sajnos ezen nekem(nekünk) kell túl lenni, testileg és lelkileg egyaránt.
A "történet" röviden: csütörtökön sétáltam egyet. Bementem az egyik iskolába, ahol tanítok. Beszélgettem, hazajöttem, főzni kezdtem. Éreztem, hogy valami nincs rendben, mert olyan furcsán kellett pisilnem. Megláttam, hogy vérzek. Rögtön telefonáltam a férjemnek, dokimnak. Azonnal le kellett feküdnöm, magnéziumot bevenni. Péntek reggel pisiléskor láttam, hogy a nyákdugó (amiről ti annyit írtatok, és így tudtam, hogy mi az)kijött belőlem. Felhívtam a dokimat, aki mondta, hogy azonnal menjünk be a kórházba. Gondoltam, hogy gyorsan lezuhanyzok előtte. Ahogy a kádba álltam, elfolyt a magzatvizem. Tudtam, hogy semmi jó nem vár ránk. A kórházban már várt a doki, megnézett ultrahangon. Egyfolytában folyt a könnyem, és azért imádkoztam, hogy legalább az egyik baba megmaradjon. Tudtam, hogy külön burokban vannak, és reménykedtem a csodában. De a doki közölte, hogy semmi jót nem tud mondani, a babák már egy pár hete meghaltak, és úgy látszik a szervezetem eddig tartotta ezt a terhességet. Bennt kellett maradnom a kórházban. Persze a méhszájam annyira zárt volt, hogy méhpálcikákat és zselét rakott fel a doki, hogy el tudjak vetélni. Ez délután kettőkor volt. 5 óra körül már nem bírtam a fájdalmakat és kértem fájdalomcsillapítót. Este 10 körül már a falat kapartam volna kínomban, de tudtam azt is, hogy van olyan, aki már 3 napja nem tud elvetélni. Hajnal kettőkor szinte kiestek belőlem a picikéim. Tényleg nagyon picik voltak (alig 10 centisek). Bejött a dokim, levittek a szülőszobára, eleltattak, lekaparták a teljes méhnyálkahártyámat. Vasárnap reggel haza is jöhettem. Táppénzen vagyok, szedem a méhösszehúzót, tejelválasztás gátlót, gyulladás csökkentőt. Lelkileg még mindig tropa vagyok. Senkinek sem kívánnék ilyet, de tényleg még az ellenségemnek sem. 2-3 hónap kihagyás után megint kezdhetjük a mesterséges termékenyítést.
Senkit nem akartam lehangolni, csak gondoltam, hogy megosztom veletek a fájdalmam történetét.
Enikő: gratulálok Vanessához!!! Sok boldogságot és egészséget kívánok nektek!
Mindenkinek könnyű szülést, egészséges babát!
Remélem jövő tavasszal újra babát várva jöhetek közétek.
Mindenkit puszilok!
kabócabobár
 
 


Szia Kabocabobar!

Nagyon orulok, hogy jelentkeztel. Nem kezdek el ujra sajnalkozni, mert attol neked nem lesz jobb, inkabb szoritok, hogy minel hamarabb ujra sikeruljon nalatok a babaprojekt es koszi szepen, hogy megosztottad velunk a tortenteket. Nem tudom, hogy nalatok pontosan mi volt az oka, hogy mesterseges megtermekenyitesre volt szukseg, de szeretnem elmeselni neked, hogy az egyik unokatesom 3 evig nem esett teherbe. Aztan elkezdtek hormonkezelni, de meg igy se sikerult. Aztan jott a lombikozas. Nekik meg igy se sikerult. Ekkor szolt neki az anyukam, aki kb. 30 evet huzott le a nogyogyaszaton, hogy most egy darabig szuneteltessek ezt a babaprojectet, mert mar valoszinuleg azert nem jon ossze, mivel annyira gorcsosen akarja es masra se tud gondolni. Na, ahogy leallt a nogyogyaszhoz jarassal, egyszer csak furcsa volt neki, hogy reggelente emelyeg. Vett egy tesztet es kiderult, hogy termeszetes uton sikerult a baboca. :D Szoval, vannak meg csodak. Az a lenyeg, hogy ne keseredj el, hamar szedd ossze magad es probalj nem gondolni a multra! A jovoben meg meg sok szep dolog var rad. Varunk vissza minel hamarabb!

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Olive: hát elég bonyolult ez a helyzet, amit leírtál az útlevéllel, házassásgi kivonattal... :?
Nekünk kint volt az esküvônk, Mo-on anyakönyveztettük. Én nem vettem fel a férjem nevét, nem azért, hogy ne legyen bonyolult, mindketten így szerettük volna. Alida állítólag automatikusan kettôs állampolgár, de ennek még azért alaposan utánajárunk.

Kabócabogár: Úgy örülök, hogy kiírtad magadból a történeted! Nagyon nehéz lehet most, szerintem el kell gyászolni a babákat, ne próbáld magadbafojtani. Aztán majd meglátjátok, hogy mikor vagytok készen az újabb projectre. A két kicsi babód már mindig a szívedben fog lakni és elkísérnek egész életeden. Nagyon sokat gondolok Rátok és szorítok, hogy mihamarabb visszatérhess közénk!

Sok puszi
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok!
Az ok nem derült ki, talán majd a szövettan mond valamit. A dokim szerint ez benne van az ikerterhességekben, mert az emberi szervezet egy baba kihordására teremtetett. Hiába voltam 18 hetes, ha a babáim valószínűleg 13-14 hetesen meghaltak bennem. Nem éreztem semmit akkor. Mi már 6 éve szerettünk volna gyereket, és a méhszájam annyira zárt volt, hogy még az inszemináció sem ment túl könnyen. Pedig akkor csak egy vékony csövecskét nyomnak fel. A doki azt mondja, hogy ezzel a vetéléssel a méhszájam is nyílik, és könnyebb lesz a termékenyítés. Reménykedek benne én is. December körül már próbálkozhatunk. A testi részén hamar átesik az ember, de a lelki szerintem is bennem marad míg élek.
Köszi a bíztató szavakat lányok!
Puszi
kabócabobár
 
 


Sziasztok!


Küldtem képeket az Editnek rolam és elküldtem a 12 hetes és 18 hetes ultrahangképeimet is mert én nagyon szeretem öket nézegetni és eddig még azt nem tettem fel ide.Ugy örülök mához egy hétre megyek 36 hetes ultahangra.Annyira várom már.


Eniköjék vajon otthon lehetnek már vagy még a korházban remélem hamarosan bejelenkezik mesélni valamit ha lesz ideje.

Olive milyen volt a hétvége még mindig komáska vagy?

Korena te teljesen eltüntél mi van veled????

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Beuci, majd irok, csak most megyunk el itthonrol. Jo volt a hetvege nagyon, majd beszamolok.

KépKép
olive
 
 


Jo keso van, ugyhogy most rovid leszek. Szombat este Windsorban voltunk szinhazban. Elvis Presley-rol szolt a darab es tobbnyire zene volt. A ferjem szereti nagyon Elvis zenejet, persze nekem is tetszik. Nagyon jo volt a darab, a foszereplo igazan elethuen jatszotta Elvis szerepet.

Tegnap pedig egy baratnomeknel voltunk Del-Londonban. O szinten kismami, kb. 6 hettel jar elottem. Erdekes, hogy baratnoknel mindig olyan jokat tudok enni, itthon meg alig birom megenni azt a kis adagot is, amit kiszedek magamnak. Ugy latszik, jobban esik a kaja, ha mas foz. Pedig egyaltalan nem fozok rosszul. :)

A komassagom meg mindig megvan es nagyon sokat faj a fejem. :( Holnap du. megyek a vedonohoz, kivancsi vagyok mit mond a vernyomasomra.

Es a ti hetvegetek hogyan telt?

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Mi van veletek, senki sem ir?

Ma voltam a vedononel. Levette a vert ahhoz a teszthez, amivel a Down-kor es mas rendellenessegek kockazatat mutatjak ki. Megmerte a testsulyom. Egy kisse meglepodtem, ugyanis az o merlege 3 kiloval kevesebbet mutat, mint az itthoni. Mondtam neki, hogy en lennek a legboldogabb, ha csak annyi lennek, de sajnos tudom, hogy 3 kiloval tobbet nyomok. Aztan o is raallt a merlegre es akkor megallapitotta, hogy gyanus, lehet, hogy igazam van. Csak azt nem ertem, hogy hogyan akarnak igy testsulyt ellenorizni, ha minden alkalommal mas merleggel mernek es mindegyik mast mutat. Vegul azt irta be, amit en itthon reggel mertem. A vernyomasom meg jo magas volt, de egyaltalan nem erdekelte oket. Amikor mondtam anyukamnak, hogy mennyi, kiakadt, hogy nem mertek meg ujra, meg hogy abszolut nem izgatta oket, hogy ilyen magas. Mondta, hogy azonnal vegyek egy vernyomas merot es meregessem magamnak itthon. Ha meg tenyleg ilyen magas, akkor dietaznom kene. So es marhahus sajnos akkor kilove. Epp, hogy elkezdtem eszegetni, erre maris dietazzak? :( Persze, nem is biztos, hogy magas a vernyomasom, lehet, hogy a vernyomi merojuk is olyan pontos, mint a merleguk.

IRJATOK LANYOK, NE HAGYJATOK MAGAMRA!!!!!!!

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Lenne két kérdésem ami nagyon aggaszt.Remélem tudtok segíteni.

5 hetes terhes vagyok és folyamatosan menstruációhoz hasonló görcseim vannak.Elvileg ez normális,de én már 3x2 Magne B6-ot szedek.Nektek van v. volt hasonló tünetetek?

A másik az ,hogy amikor elmaradt a menstruációm akkor nagyon feszült a mellem.Mostanra ez lejjebb hagyott és már csak alig érzem.Szerintetek ez jelenthet bajt?

Válaszotokat előre is köszönöm.
csilla 27
 
 


Szia Csilla!

Az elejen teljesen normalis, ha mensturaciohoz hasonlo gorcseid vannak. Nekem is volt, aztan elmult, viszont a 14. heten iszonyu erosen gorcsoltem kb. 4 napig. Be is szaladtam a korhazba, de azt mondtak minden ok, csak valoszinuleg a szalagok nyulnak. Nekem a mellem pl. nem is feszult egyaltalan, csak a mellbimbom volt egy kicsit erzekenyebb.

Dokinal voltal mar vagy meg csak tesztet csinaltal?

Olive

KépKép
olive
 
 


Szia Olive!

Örülök,hogy máris válaszoltál,mert az orvosok már eléggé megijesztettek ezzel a mellfeszülés dologgal.Azzal ijesztgettek,hogy lehet,hogy lejjebb ment a HCG szintem és az nem jó.Aztán beszéltem a családtervezősökkel Ők meg azt mondták,hogy ez egyénileg változó,ne aggódjak.Plussz a kolléganőim is azt mondták,hogy ez hülyeség,mert valakinek ugye nem is fáj.A dokik azon akadtak fenn,hogy nekem már fájt,de lejjebbhagyott.
És Neked mikor múltak el a menstruációhoz hasonló görcseid?
Jött elő utána hányinger és stb.?Ha igen,kb.mikor?
Egyébként már voltam UH-n és vizsgálaton is.Kissebb lúdtojásnyi grav.ut. és 7 mm-es petezsák.5 hét 1 nap. :)

Csilla
csilla 27
 
 


Szia Csilla!

Örülök hogy új embert látok kösztünk mert a régiek eltüntek.Olivével tartjuk itt a frontot.
Nem értem miért akadtak fel azon az orvosok hogy feszül a melled én ugy tudom hogy ez is csak az egyik jele a terhességnek és elég sok embernél elöfordul.
A hányingerrel kapcsolatban jobb emberhez nem is fordulhatnál mint Olive mert szegénynek a mai napig meggyüllik a baja az ilyen dolgokkal.Egyébként te honnan irsz hény éves vagy,elsö terhességed?


Olive hát nem tudom elképzelni mi lehet korenával.Szerinted miért nem jelentkezik?Editék se néztek felénk mostanában...Majd ha jönnek jol lecseszük öket. :P
Végülis vettél vérnyomás méröt?Azért vigyázz magadra nem hiányzik ilyenkor semmilyen gond meg neked sajnos van elég igy is,nem?Irjál majd ha tudsz!Szioka!

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Szia beuci!

Az orvosoknak nem az a baja,hogy feszül a mellem,hanem pont az ,hogy már nem.Az első pár napban feszült,aztán elmúlt.
Amúgy 27 vagyok és ez az első terhességem.

Úgy látom Te mindjárt szülni fogsz. :)
csilla 27
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, mi lehet Korenaval. Ilyen sokaig meg sose volt tavol. Meg nem vettem vernyomas merot, de most mar nagyon elkelne, ugyanis az este se tudtam aludni, ugy dobogott a szivem. Hajnal 3-kor meg azon gondolkoztam, hogy inkabb felkelek es olvasok, de aztan nagy nehezen sikerult elaludnom. Erre reggel 9-kor csorgott a telefon. Nem vettem fel, gondoltam majd hivnak kesobb, ha fontos. Az egyik baratnom volt otthonrol es 10 percenkent hivott hol a mobilon (ami termeszetesen a foldszinten volt a taskamban), hol a vonalas telefonon. 10-ig turtem, aztan csak felvettem. Utana lementem a kanapera tv-t nezni es fel ora mulva el is aludtam. Most meg mar takaritanom kene, de nagyon nincs hozza kedvem. Olyan hamar kifaradok, alig tudok valamit megcsinalni. Mi lesz meg itt a vegefele? :( Holnap jonnek a baratnomek otthonrol latogatoba 1 hetre, ugyhogy nem lehet halogatnom a takaritast, meg fozni is kene.

Csilla, szerintem ne aggodjal, valoszinuleg semmi baj! A mellfeszules tenyleg mindenkinel mas. Az egyik baratnomnek pl. mar 10 hetesen sokat nottek a mellei, en meg mar a 17. hetet taposom es meg semmit sem valtoztak a melleim. A hanyinger temaban sajnos specialista vagyok. Most mar ugy tunik elmult, de ha nem eszem idoben es nagyon ehes vagyok, akkor meg mindig elofordul. Nekem 1 nappal a 6. het betoltesekor jott elo es kb. a 15-16. hetig tartott. Viszont olyan meg most is van, hogy elkezdek oklendezni, ha kinyitom a hutot. Na, meg az utcan a kipufogo fusttol. Ha esetleg majd szukseged lesz ra, akkor szivesen adok tanacsokat, bar talan a hanyinger ellen is mindenkinel mas-mas praktika jon be. Nekem mindenki nagyon mondta a gyomber kekszet pl., ettem is szorgalmasan es par percen belul mindig kihanytam. Aztan mar a szagatol is rosszul voltam. Azert remeljuk, teged elkerul majd az emelyges.Sajnos nekem elegge megkeseritette nehany honapomat.

Na, megyek, mert igy nem lesz tiszta a haz. Ja, Beuci, elfelejtettem a multkor megkoszonni a fenykepeket. En meg mindig nem csinaltam pocakos kepeket, mert alig lathato. Ha majd kicsit nagyobb lesz, akkor majd kuldok en is kepeket. Te kented a pocidat korabban is vagy csak akkor kezdtel bele, amikor elkezdtel repedni? En mar most kenem magam szorgalmasan, mert en amugy is hajlamos vagyok a csikokra. Nekem mar 15 evesen is voltak a combomon. :( Szoval, jo esellyel indulok, hogy a hasam is csikos legyen.

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok Kismamik!

Csilla: üdv a fórumon! Szerintem sem kell fölöslegesen aggódni! Tényleg mindenkinél más tünetek jönnek elô. Az mindenképpen jó, hogy láttad a Picurt és megnyugodtál. Az biztos, hogy Magadnak és a Babónak azzal teszed a legjobbat, ha nem idegeskedsz. Bízz abban, hogy minden rendben van és a legjobb úton fejlôdik a baba.

Olive: Ne aggódj, nem leszel mindig ilyen fáradt! Bár az is biztos, hogy nem fogod úgy bírni, mint a pocakosság elôtt. Tervezz kis feladatokat sok pihenéssel. Nekem a második harmadban visszatért az energiám, aztán a végén már annyira nehézkes volt minden, hogy a földrôl nem bírtam fölszedni, ha valamit elejtettem. :D Azt hiszem a másik topikban kérdezted a biztonsági kallantyút, ami megakasztja a fiókot. Szerintem Ikeában biztos kapsz, legalábbis a honlapjukon láttam reklámozva. De azért az még odébb van... :)

Beuci: hogy vagy? Nem sokat írsz magadról mostanában. Remélem sokat pihensz és gy?jtöd a pozitív gondolatokat a szüléssel kapcsolatban! :wink:

Ténlyeg hol lehet Korena??? :roll: Eni és Ziti biztos nagyon el vannak most "babázva", az elsô hetek nehezek, emlékszem én is hol bôgtem, hol nevettem, a szülés (és ami utána jön) fizikailag és érzelmileg is nagyon megterhelô.

Sok puszi és vigyázzatok Magatokra és a Babókra!!
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok, bocs hogy eddig nem jöttem, de meg rendezzük a dolgokat :). Vanessa nagyon edes, kis tünder, es mar most HUNCUT!!!

Puszi, majd irok. Egy kepet csatolok

Enikö es Vanessa Kép

Kép
Kép
ann77
 
 


Szia Eni!

Orulok nagyon, hogy jelentkeztel es minden rendben van nalatok. :D Gondoltam, hogy most meg az elejen nem nagyon tudsz jonni, de kesobb varunk! Gyonyoru a pici lanykatok! Tovabbi jo babazast!

Remelem, Ziti is jelentkezik hamarosan.

Zsuzsi, koszi a tippet. Tenyleg, az Ikeaban biztosan van. Eszembe se jutott. Persze, raer meg, nem most lesz az, hogy a babocank ki akar ramolni a fiokokbol, csak gondoltam, amig az eszemben van, addig rakerdezek. Ha olyan nyugodt gyerek lesz, mint en voltam, akkor nem is lesz szukseg ra, de ha az apjara ut, akkor mindent be kell majd biztositani. Nalatok is van Ikea vagy csak a magyar honlapot nezegetted? Kepzeld, a sogornom Irorszagban lakik es ott nincsen. Oda nagyon nehezen tornek be ezek a nagy kulfoldi lancolatok.

Csilla, te mikor mesz legkozelebb dokihoz?

Na, megyek, mert tegnap nem sokat tudtam takaritani, el kellett mennunk itthonrol, ugyhogy felbemaradt.

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Szia Enikő!!

Nagy Gratula mégegyszer ehhez a szép kis babához,látszik a képen,hogy már most apukája szeme fénye a kis Vanessa.:-)
De ez igy is van rendjén.
Örülök,hogy már otthon vagytok,és minden rendeben van mindkettőtökkel.
Szép első heteket kivánok nektek,remélem a te Vanessád nem lesz hasfájós mint a Mira volt.
Sok puszi

Kati , Mira,Iza babaKép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
kati28
 
 


Sziasztok!

Enikô: köszönjük a kedves szavakat és a gyönyör? képet!!! :D Nagyon jó babázást!!

Olive: hát nálunk mindegy, hogy kire üt Alida, rosszcsont lesz, az biztos! Ikea van itt, azaz Calgaryban, pocakosan elmentünk. Jó is teszik az írek, hogy nem engedik be a láncolatokat!

Jó pocakosodást!
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok

Nincs idöm olvasgatni sajnos :(
Hiaba van segitseg, egy nap ugy elrohan. Vanessa ügyesen szopizik, nagy etkü :lol: , mindig a cicin lenne. :wink: De jol is alszik, mar most ejjelente egyben 6-7 orat alszik egyben. Ennek nagyon örülünk.
A sebem faj, ülni meg nem nagyon tudok.
Mindenkinek jo egeszseget!
Puszika, Enikö es Vanessa

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok lányok!

Nagyonköszönöm az aggódást, semmi baj nincs velem, csak nagyon be vagyok havazva... annyira, hogy már azon gondolgodom elmegyek táppénzre. Voltam csütörtökön cukor terhelésen is. A terhelés után hazamentem és olyan rosszul lettem, hogy beájultam az ágyba. két és fél órát "aludtam" vagy el voltam ájulva nem tudom. Azóta nem érzem jól magam, rengeteget szédülök, topma vagyok és kába. Nem tudom mi lehet ez, mert ma elmentem az eredményért, és 6.33 ami csillagos, de nem gondolom hogy vészes volna. Tegnap semmit nem csináltam, csak fetrengtem, de így sem volt jobb... mi lehet ez? Hétfőn megyek dokihoz, kiváncsi vagyok mit mond.

Más téma: Enikő! Arra sem volt erőm, hogy írjak neked, hogy gratulálok az édes pici lányodhoz. Nagyon szép baba. Nagyon várom már a szüléstörténetedet!!!!!

Beuci: Na most te jössz! Jön a következő izgalom!!!! Remélem a félelmed alább hagyott, mert annál fontosabb nincs is, mint nyugodtnak és félelem nélkülinek lenni a szülésnél. Könnyű mondani igaz? Beszélgetned kéne valakivel, aki felvillanyoz, és aki erőt tölt beléd, hogy várjad a szülést, mert attól igazán nem kell félni.
:D

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Szia Korena!

Jaj, ugy orulok, hogy jelentkeztel! Mar tenyleg azt hittem, hogy nagy baj van. En is neha furan erzem magam, de szerintem nekem a vernyomasom vacakol. Nem lehet, hogy esetleg neked is a vernyomasod?

Most itt vannak a baratnomek otthonrol. Ma, holnap es holnap utan bemennek Londonba, csak este jonnek haza, ugyhogy egy kicsit szabadabb lettem, tudok forumozni, bar mostanaban nem sokat irtak a lanyok. En nem akartam bemenni veluk, mivel naponta kb. 10 orat lesznek ott es az nekem egy kicsit strapas, na meg nem tudok akkor enni, wc-re menni, amikor eppen kene. Ugyis voltak mar Londonban, ugyhogy tudnak tajekozodni, megvannak nelkulem is. Hetvegen meg voltunk Brightonban a tengerparton. Persze jo szeles es huvos volt az ido, de igy is szep volt.

Korena, mindenkeppen lassits es pihenj tobbet! Nekem meg nincs is nagy pocim es mar nem birom a tempot ugy, mint regen. Nehez elfogadni, de muszaj.

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Korena:
végre elôkerültél!! :D Szerintem jelez a Babód, hogy ideje lassítani! Én inkább táppénzre mennék, vagy legalábbis lassítanék a tempón, nehogy késôbb bánd meg! No nem ijesztgetni akarlak!
Enikô nekem küldött szüléstörténetet, szívesen átküldöm Neked, ha véletlenül nem kaptál, szólj.

Olive: persze hogy fáradékonyabb vagy, és ez nem a has méretével van összefüggésben! Egyszer azt olvastam, hogy a terhesség 9 hónapja alatt a nôi szervezet olyan munkában van, mintha folyamatosan hegyet másznánk! Azért ez nem semmi! Szóval ne aggódj, a munka nem szalad el, szépen megvár! :lol:

képzeljétek egy barátnôm a jövô hétre van kiírva a harmadik gyerekével!!! Van már két kisfiuk és úgy t?nik, hogy kislányuk fog születni! Már nagyon izgulok értük!!!

Sok puszi Mindenkinek
zsuzsi 81
 
 


sziasztok!



Korena nagyon örülök hogy jol vagy már a rosszul léteiden kivül.Kiváncsi vagyok mint mond az orvos.De tényleg probálj meg kicsit visszakapcsolni hiszen már ketten vagytok és több energiára van szükséged mint eddig.Majd ha beszéltél az orvossal ird meg hogy mi volt hogy azért ne izguljunk érted annyira.

Most már nem izgulok annyira inkább már csak a várakozás tölt el hogy minnél elöbb láthassam a kisfiamat.Hihetetlen hogy már szinte csak 4 hetem van hátra.Azért nagyon hamar elmegy az idő...

Olive:olyan jo neked hogy csak ugy ki ruccansz a tengerpartra....Akkor azért most hogy barátnözöl neked is gondolom egyfe gyorsabban mennek a napok.Mikor is jösz legközelebb majd ultrahangra?Kiváncsi vagyok megmutatja e a törpéd hogy mi lesz.Gondolkodtatok már neveken?

Csilla:mi ujság van veled régen jelenkeztél már?

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Sziasztok!

Beuci, legkozelebb nov. 17-en megyek uh-ra, akkor 21 hetes leszek. Itt nem fogjak megmondani a baba nemet sajnos, de decemberben, amikor otthon leszek, megyek 4d-s uh-ra, ott majd biztosan megmondjak. Mar nagyon kivancsi vagyok! Tudom, hogy tartozom meg neked a mobil szamaimmal, nem felejtettem el. Hamarosan mailben megirom.

Testsullyal hogy alltok, Csajok? Most mertem magam es mar hiztam masfel kilot. Mondjuk meg mindig az eredeti sulyomnal kevesebb vagyok, mivel az elejen fogytam, de szerintem sajnos hamar be fogom hozni. Pedig nem is zabalok. A baratnom, aki most itt van nalam, nem is babas es tobbet eszik nalam, megsem hizik. :roll: Hol itt az igazsag?! :wink:

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok lányok!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy aggódtok miattam! Nagyon jól esik tényleg.

Olive: Nagyon irigyellek, hogy leruccani neked a tengerpartra sokkal egyszerűbb mint nekem . Imádom a tengert. Van egy spanyol barátom aki egyszer szintén írta, hogy hétvégén a tengerparton sétáltak a feleségével. Kérdeztem készítettek-e képet. Erre megkérdezte minek? Naponta látja .... a mázlista .....
Biztosan nem volna ennyire érdekes nekem sem, ha én is tengerparton laknék :lol:
Múlt héten voltam a védőnőnél, aki majd elájult, hogy sikerült 12 kg.-ot felszednem.... én sem vagyok boldog tőle. DE megfogadtam a tanácsát és nem eszem szénhidrátot, csak reggel egy-két korpáskifli erejéig. és lássatok csodát 2 kg-ot ledobtam. A dokim szerint rendben van a 10 kiló.

Zsuzsi: Írd majd meg mizus a barátnőddel, szorítok én is neki!!

Beuci: Tudsz aludni éjszakánként? Én ilyenkor már ülve aludtam, hogy jó legyen. Ugye megnyugodtál egy kicsit, és nem félsz a szüléstől? Annyi jó könyv van szüléssel kapcsolatosan ami segít ráhangolódni a dologra... hátha segítene neked is. Én nem félek, de szeretném én is megvenni az egyik könyvet, hogy elég felkészült legyek nem fizikailag, hanem inkább mentálisan.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!

Korena azért ez szép teljesitmény ez a 12 kg.Kiváncsi vagyok mekkora babád lesz.A lényod mekkora sullyal született?
Nem készültek rolad mostanában képek amit feltudnál rakni az albumba.Kiváncsi vagyok mekkora pocid van.Mondjuk amilyen vékony vagy a multkori képen is jol látszott már pedig az mág csak tizen valahány hetesen volt.Olvasgatok egyébként a szülésről de hát ugyis mindenkinél máshogy van majd kiderül az enyém milyen lesz.A lényeg hogy már láthatom a manokámat és más nem érdekel.Ha nehéz is lenne a szülés akkor is elöbb-utobb feledtetni fogja velem az hogy ott lesz velem az akire már 9 honapja vártam.Aludni egyébként tudok olyan szempontból nincs gondom hogy hogyan helyezkedjek.Csak este mindig jár az agyam és nem jön álom a szememre viszont reggel meg nem akarok felkelni.Majd ezt is átállitja a kisfiam.

Olive azért ne hasonlitsd össze magad olyan barátnöddel aki nem terhes hiszen nekünk most teljesen más a szervezetünk müködése mint másoknak.A lényeg hogy a babád mindent megkapjon és örülj hogy van valamennyi étvágyad.Én amikor ennyi hetes voltam mint most te csak fogytam mert akkor voltak azok a nagy melegek és egyáltalán nem volt étvágyam.Szégyeltem is magam hogy kicseszek a babámmal de hála isten ö megevett belölem mindent ami kellett neki és szépen nödögél.Hétfön megyek ultrahagra kiváncsi vagyok most mekkora méreteket mond a dokim.
na most aztán jo sokat irtam.Ti is irjatok ám!

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Sziasztok!

Beuci, pont ezt akartam neked irni, hogy eddig mindenki azt mondta, meg akinek nehez szulese is volt, hogy hamar elfelejtettek, karpotolta oket a baba a fajdalmakert. Szoval, tenyleg ne felj!

Korena, en is mar akartam kerdezni, hogy vannak-e ujabb pocis kepeid.

Majd meg lehet, hogy irok ma este, de most mennem kell.

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok lányok!

Beuci: Lilivel is 23 kg-ot híztam, és csk 2820-al született a 38.-ik héten. Az összefüggés az az, hogy nagyon vizes voltam inkább, mint zsíros, és a víz felrakódott mindenhova, a köldökzsinorra is, és állítólag ezért volt Lili ilyen sulyú, mert nem jutott elég tápanyaghoz emiatt. Egyébként 54 cm-rel született, kis nyurga volt, és a mai napig is az :lol:
Inkább ettől félek most is, és betartom a diétát, sok almát is eszem, mert az jó a vizesedésre. A doki azt igérte, hogy Andris most 3500 körül fog születni. Hát nem tudom honnan tudja ezt biztosan, bár képzeljétek mikor először mentem hozzá, hogy terhes vagyok. Azt mondta, hogy fiam lesz. És 10 héttel később amikor már látni lehetett kiderült, hogy igaza van. Lehet, hogy kártyajós titokban a doki? :lol:

Olive: Csináltatok pocis képeket, mert mostanában nem volt időm rá, de a kedvedért ha hazamegyek, megkérem az uramat, hogy kapjon le :lol: Rólad van kép? Mindjárt meg is nézem, mik kerültek fel az albumunkba.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!

Mostanaban csak a mult hetvegen keszult rolam kep, de kabat van rajtam, ugyhogy nem latszik semmi. Amugy is nagyon pici a pocim, ezert nem is csinaltattam rola kepet. Azert majd elohalaszom kesobb a mult hetvegi brightoni kepeket es azt elkuldom nektek.

Most megyunk a baratnomekkel vasarolni, ugyhogy mennem kell. Holnap reggel repulnek haza, viszont nem tudom, hogy leszek-e jovo heten. Lehet, hogy lekoltozunk par napra Del-Londonba az egyik baratnomekhez, mert a ferjem parkettazni meg ajtokat cserelni fog naluk, ugyhogy akkor nem biztos, hogy net kozelben leszek. Azert majd szolok, ha mar pontosan tudom, hogyan lesz.

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok,hogy nem írok ,de valami komoly zűr van a netünkkel.Kb. 2 percenként kiírja,hogy az i.explorer hibát talált úgyhogy leáll. :( Most is épp annyi időm van,hogy ezt leírjam.Mihelyst megjavul a net írok.
Addig is vigyázzatok magatokra! :wink:
csilla 27
 
 


Szia Csilla!

Ha csak a net a baj, akkor ok. Az a lenyeg, hogy te es a baboca jol vagytok. A szolgaltatonak szoltatok? Altalaban ott van a hiba, ha nem megy a net, bar szeretik letagadni.

Varjuk, hogy mielobb jelentkezz!

Mindenkinek kellemes vasarnap delutant!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, d enem sok időm van ide is írni. NAgyon ritkán még benézek, nem felejtettelek el titeket, de látom, nagyon keveset írtok! :(

Olive: Megkaptam a képeidet! Aranyos vagy! Kb így néztem ki én is tavaly ebben az időben. Későn indult nőni a pocim!

Korena: Valóban, vegyél vissza a ritmusból. Most már igazán rádfér, hogy csak magatokkal törődj! :)

beuci: HAjrá! Most már bármikor jöhet a babócád! Még két nap és már nem is számítana koraszülöttnek. Azért jó lenne, ha még vagy 2 hetet várna, de a túl sok sem jó! :) legyen meg a csomagod, pakolj össze mindent, hogy majd ne elljen kapkodnod! :) A lehetőségekhez mérten viszont pihenj és sétálj minél többet! :)

Csilla: Nem biztos, hogy a szolgáltatónál van a baj, lehet, hogy csak az explorer a hibás. Az az egyik legrosszabb netfuttató. És biztos, valami vírust szedett fel. próbáljátok ki az Operát (nekem ez van és nincs panasz rá) vagy a Netscape navigatort, vagy valami mást, hátha akkor nem lesz gond! :)
Különben vannak még panaszaid? Illetve előállt még a mellfájdalom?

Puszilok mindenkit, vigyázzatok nagyon magatokra és a babócákra!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith: elképesztő vagy, hogy mindenkire így emlékszel. Én szegény Csillára már nem is emlékeztem, de te még a problémáira is!!

Olive: Mond csak, te csak ide szoktál írni, vagy más topicba is?

Itt most lázban vagyunk, mert kitalálta egy pár kórház, hogy hiába van választott orvosod, ha az éppen nincs ügyeletben, akkor nem mehet be a kórházba, hogy levezesse a szülésedet. Emlegettem az angol példát, hogy ott aztán nem választanak dokit, meg szülésznőt... ugye jól emlékeztem?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: