Új privát üzeneted érkezett!

Manó, itt nincs hó, de akkora szél volt, hogy egész éjszaka azon paráztam, letépi a tetőablakok fölötti bádogot. A szomszéd asztala a kertben odébb repült, s tele volt faágakkal az úttest. :shock:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Jó reggelt, jó reggelt! Hű, annyit írtatok, hogy mire idejutottam, már a felét elfelejtettem, amit akartam. Egcsi, Te jegyzetelni szoktál, vagy ilyen brilliáns memóriád van, hogy mindenkihez mindig van egy-két jó szavad? :wink:

Emma, merre jártatok wellnesezni?

Pankának kicsit megkésve, Sárának és Zalánnak viszont időben: nagyon boldog hófordulót!!! Kérünk képet a féléves nagylányokról, nagyfiúról!!! Blankának meg boldog szülinapot!

Bori, Dávid fél 7-kor ébred, akkor még eljátszadozik az ágyában felkapcsolt hangulatfénynél. 7.22-kor csörög a vekker, akkor kelünk mi is. 9-kor tízórai, utána időtől függően vagy kirakom a babakocsiban a kertben (esetek 99%-ban), vagy a saját kiságyában hason (pl. tegnap a hurrikán miatt) alszik 1-1,5 órát. Vagy azalatt főzök, vagy délután 4-5 körül, akkor ott van mellettem. A konyha mellett van a gyerekszoba, aztán ott gurulgat jobbra-balra. :lol: Ja, és általában csak minden másnap főzök két napra.

A képek ismét nagyon édik, Blanka, Bálint tüneményes, Petrát meg meg kell enni azzal a teliszájas vigyorral. :lol:

Kép
nenoke
 
 


Szél: míg nem vótunk itthon, akkora hurrikánok voltak, az útszéli reklámokat jól összetörték, hajlítgatták, féligmeddig kitépték, hogy egy pillanatban a legelső ilyen látvány előtt apa azt hitte egy tir csúszott ki az útról, s az van felborulva (nem is lett volna meglepő, mert az útviszonyok itt Brassó körzetében csapnivalóak voltak, jó jeges, grrr)

Kép
kissmanó
 
 

 
 

Nenoke
Bánki tónál voltunk.
7.22-kor csörög a vekker :?: :D Ez nagyon aranyos!

Uxi
Emi is besegít a hozzátápiban, látom :D
Szerintem stök főzve is jó, de sütve édesebb. Lehet mindenhogy adni.

Kép
Kép
emma1976
 
 


Uxi, Beni, milyen ügyesen négykézlábazik!!!

kispiskóta
 
 


Emma, nagyon műveletlen vagyok, de merre van a Bánki tó? Nem tudom, miért 7.22-re állította be a férjem. De én is szoktam ilyeneket csinálni, hogy elhatározom, hogy 8.47-ig lustálkodunk vasárnap. Lehet, hogy tőlem tanulta. Végülis minek rajongunk annyira a tízes számrendszerért? :lol:

Uxi, nagyon jók a képeid! És nem győzök Benin csodákozni, hogy milyen szépen négykézlábazik!

Lányok, a fogmosást mikor kezditek? Amikor kibújt az első fogacska, vagy már a kis ínyecskéjét is dörzsölitek?

Kép
nenoke
 
 


Szép, Jó reggelt mindenkinek!

Jó régen voltam már :oops: , de szörnyű hét áll mögöttünk. Nem tudom mi baja volt Sárának, de csak az ölemben volt hajlandó lenni, de ott is ha állhatott és rugózhatott. Egyszerűen nem tudtam letenni, vagy odaadni egy kicsit az apjának. Eludni sem akart, csak anya és anya. Így jól elmaradtam mindennel és jól elfáradtam. Szerencsére tegnap már alakult a helyzet és hajlandó volt egy kicsit apázni is és aludni is, én meg kapkodhattam.

Most alszik, így megpróbállak utolérni titeket :lol:

Kép
szücsi
 
 


Klári
meglepő módon Bánkon van :D Váctól nem messze, Cserhát és Börzsöny találkozásánál

Kép
Kép
emma1976
 
 


Hali!

Bors babuci beteg lett :( . Éjjel ránktört a nátha. Reggel -mint ahogy egyszer Manó írta :lol: - para-mama módjára rohantam a dokihoz. Doki mosolygott rajtam, de megdicsért, hogy jóval a szövődmények előtt sikerült levinnem hozzá Borst. Azért leírom miket kell adnom kezdeti náthára és kicsi köhögésre, hátha hasznos: baby nasivin orrcsepp, baby luuf balzsam (hátára kenni 2x), és 50mg acc. (ha lázas lesz persze kúp) Erről a balzsamról írt már valaki? :oops: ha igen lemaradtam róla, bocsi :oops: , használt???
ckat
 
 


Ckat! Én használtam (-om...) a baby luufot, és nagyon szeretem. Semmilyen erős gyógyszert nem adok Ádámnak, múltkor sem adtam. Azokat megtartom a lázas időszakra. Ezért teccik ez, mert természetes anyag van benne.
Orrcseppet nem adok, mert függőség alakulhat ki! Ha el van dugulva, de nem jön, akkor Sterimar orrsprayt nyomok neki (és hogy imádja... :oops: ). És orrszívó rulez! Meg sok szopi, kamillás párologtatás, Cebion (=C vitamin) csepp. (Na, ez utóbbit is komálja, mondhatom... olyan savanyú, hogy a könnyem is kicsordul...)
Ezt a mostani betegséget simán elkaptuk tőle, úgyhogy óvatosan a csókokkal! (ezért se mentünk ma barátnőzni, pedig úgy akartam :( )

Ja, és hogy használt-e? Úgy érzem, igen. Bár, múltkor 2 hétig volt beteg (a balzsamot meg csak 9 nap után találtam meg), most meg ritkán kentem (szenilitás első jelei), de már majdnem meggyógyult. Ma már prüszköli, amit eddig csak felköhögött. 1 hete beteg.
De ezeken az első náthákon sztem túl kell esni. Persze figyelni, ne legyen szövődmény, de az immunrendszer így tanul. Most egy betegség, jövőre eggyel kevesebb hiányzás a bölcsiből.

Ja, és eléggé felpörög Ádám a krémtől. 2x is elolvastam, nincs-e benne vmi amfetamin származék :oops:
És nagyon keveset kenek rá, max egy kicsi, száraz borsónyit. Így is illatfelhőben úszik tőle ;)

Én adtam Stodalt is. Hát, azt nem tudom. Eléggé felerősíti a tüneteket. Lehet, ezért lesz ez a nátha most "csak" 8 nap, de talán ennyire és ennyit nem kéne köhögni :roll:
Párom osccillot nyomott, neki bevált. Okosok tudják, mennyit lehet belőle a piciknek.
Vendég
 


Szasztok!

Ckat: Gyors gyógyulást Borsnak! Remélem nem lesz rosszabb a helyzet és nem lesz lázas. Gyógypuszák mennek+++++++++++
Hja és én még 3. gyerekkel is rögtön az első tünetekre ugrok a dokihoz, mert inkább a legelején csípjük el a grabancát, mintsem nagyon beleessen a betegségbe! :wink: Úgyhogy nyugi van nem vagy paramamább mint pl én :D


Nenőke: Én már mosom zalán ínyét, úgy kb 1,5 hónapja 8) és még mindig több füle van mint foga :lol:


Szücsi: Csak nem fogzik a lány? :roll: Kitartás++++++++++++++

Uxi: Én is el vagyok ájulva Beni ügyességétől :wink: És Emi milyen ügyesen eteti, nagyon édesek!


Móni: Gyönyörűek a gyerekeid :) Én is ilyesmi "élményben" gondolkodom Boginak. Én egy szegedi sétarepülésen agyalok (ha Bogi is akarja, repült már szal nem fél, csak olyan kis szúnyog a gép amivel felvisznek :x :? ) +Mekibe meghívjuk a barátnőit, mint tavaly 8)

Gurgi: Köszi majd február 4.-én lesz! :wink:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok.
Koszonom az egyutterzeseket csajok. nagyon rendes toletek.
Es az Egon dicsereteket is. valoban szokul es egyre inkabb Antira hasonlit :-)

Ezek a babak tunderiek. A ket kis teso csudiszep!!!!

A varazslo is nagyon tetszett :-)

Milyen nagyott nottunk!!!! Minden baba gyonyoru!!!!

Nenoke! En ezt talaltam: "Ahogy a fogak előbújnak, szükség van a tisztításra. Ujjunkra tett puha ruhával tisztítsuk a kibújt fogat addig, amíg a baba alkalmas lesz a fogkefére nyomott fogkrémmel való fogmosásra és így a lepedék eltávolítására."
molkata
 
 


Üdv!

Uxi: talán Tücsi írta, h ha sütjük a tököt, akkor fojtósabb. Ma adtam tököt krumplival, több volt a krumpli, néha öklendezett, de kitartott. Holnap már több tök, kevesebb krumpli.

Képek aranyosak.

Beteg babák gyógyuljanak.

Cebiont mi már azóta adunk napi rendszerességgel, h kiderült Ádi vérszegénysége. Nem tom, írttam-e, de javult Ádi hemoglobin-értéke, most már 106 (110 alatt még vérszegény), október elején csak 84 volt. (80 alatt transzfúzió.) Már "csak" napi 14 csepp vasat kap.

Ma reggel frászt kaptam. Van a kiságya fölött egy zenélő-forgő vmi, arra aggattam karácsonykor egy ezüst karácsonyfadíszt, ami kb 1 m hosszú nylonszerű és be van vagdalva (nem tom jobban leírni). erre míg reggeliztem, addig letépett belőle kb 10 cm-t, és már kezdte szedegetni a bevagdalt részeket (reggeli közben kétszer minimum ránéztem). Belenéztem a szájába, de nem találtam semmit benne. Utána etettem, ha vmit lenyelt, remélem a tej levitte. (Amúgy semmi extrát nem lehet észrevenni a gyereken). Mondtam is anyukámnak, elkezdődött a "nagyon oda kell figyelni, mi van a keze ügyében"-korszak.


 
 


Nagyom unatkozó Mamáknak íme egy idióta link. Kire ütött ez a gyerek? Feltöltöd a szülők és a gyermek arcát, kiszámolja, kire hasonlít jobban.
http://www.myheritage.com/FP/Company/lo ... upload.php

Ádám most 50-50%, 6 hetesen pedig állítólag rám hasonlított jobban 4%-kal. Ahhoz képest, hogy mindenki mondja, hogy tiszta apja ;)
Érdekesség: a linket a szeptemberi fórumról szedtem. Ez mondjuk jobban érdekel, mint a paráztatás. (hi, gremese!)

Ádám fiamat az ufók elvitték. Éjjel megint keveset kelt (2 büfi még az elején :oops: , és még 2x éjjel), ráadásul 10 után elaludt az erkélyen, egyedül a hordozóban, és aludt bő 3 órát. Ezek közül egyik se jellemző rá... Azóta volt egy cici, és egyedül játszik.
Kezdek uncsizni ;)
Vendég
 


Csajok, Beni mászik! :D
Még nem totál szabályos, de halad rendesen. A fő motiváció természetesen Emi játéka.

Na Emi is megéri a pénzét, gondosan összeszedegeti és felpakolja a szekrényre Beni játékait, hogy nehoyg játszani tudjon velük.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Köszi a tök infót!

Bori. én fejből is megmondom, nálunk Emi 80-20, Beni 100:0 midnkettő az apja javára.

Na húznom kell szoptatni. :shock:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Manó :)
Csak neked, megszólalok hajnalban....(kukurikú kiskakas :lol:)
Nem mindig tudok írni reggel, mert készülődök, indulok mindjárt suliba... :roll:
Ilyenkor a legjobb esetben is csak olvasni bírok..... 8)
Nektek hajnalban apánknak intéztem a repcsijegyet, 2 hét múlva 2 hétre szalma leszek.... :D

Uxi :)
Úgy látom Beni nem nagyon ellenkezett, mit kapott? :)
A fekvőtámasz csúcs! :lol:

Nenoke :)
Na, pont a memoriámmal nem dicsekedhetek... :roll: :lol:
2X nyitom meg a babanetet amikor sok hozzászólás van és lapozni kell, az egyik ablakban olvasok, a másik ablakban mindjárt hozzá is szólok. :)
Már most is elkezdheted a fogmosást vagy puha fogkefével vagy nedves törlőkendővel. :)

Szülinaposoknak Happy Birthday!

Hófordulósoknak gratula!


Rohannom kell...

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Csajok OFF leszek de fontos!!!! :oops:

Nem tudjátok hogy az adó visszaigénylés hogyan működik? ? A zuram most hívott, hogy felmentek a műszakból mindannyian sorba a munkaügyre, és mondta a munkaügyis csajszinak, hogy 3 gyerek van szeretné az adót visszaigényelni, erre a csaj nézett, hogy ő ezt nem tudja hogyan műxik! Na ha ő nem tudja, akkor ki tudja???? :shock: :roll:

Meg a másik az adó 1% amit felajánlanánk alapítványnak. Erről se volt halvány gőze se! :shock: De én nagyon szeretném ha a Korinta Alapítványnak utalnák, mert ők üzemeltetik a Korai Fejlesztőt ahova hordjuk Viust és sokat köszönhetünk nekik..... Szal ez hogy műxik? Jártas ebben valaki??????? :roll:


Hja és valaki nem tudja eldönteni hova utalja az 1%-án én nagyon szivesen megadom a korai fejlesztő nevét és számlaszámát :oops: :oops: :D

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Enikő
Adóvisszaigénylés: Napra kész vagyok én vagyok a caládi adóbevalláskitöltő, ha már tanultam hogy kell csináljam is :D Ráadásul a 3 gyerekes dologban napra kész vagyok :D A kérdés hogy ki csinálja az adóbevallást ti vagy a cég? Mert a tavalyiban pontosan tudom hogy a bevallás 02-es pótlapján 127-128-as sorban kellett megjelölni az összeget mennyit vehet igénybe (144000Ft a 3 gyerekre éves szinten) a 03-as pótlapon meg a gyerekek adatait kellett megadni, adószám, cím....... Én is várom már az igazolást mert mi is most igényeljük vissza. Az 1%-ot meg az adóbevalláshoz van egy boríték, abba kell egy papíron ezt közölni. De kérdezz bátran, meg a többiek is akinek segítség kell nyugodtan akár priviben akár emailban...

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Sziasztok!

Tegnap eléggé rossz napunk volt, Panka sokat sírt, keveset aludt. Reggel bepótolta :D

Köszi Nenőke a köszöntést, aranyos vagy... bizony mi is félévesek lettünk.

Ez a névtelen hülye, vagy mi?
Ckat: hihihi :lol:

Olyan sok szép dolog van az életben, én nem hagyom, hogy egy ilyen kizökkentsen!

Annee: Írj nyugodtan :D Akit nem érdekel, átugorja.

Panka még nem mászik, de nincs semmi jele, hogy ez érdekelné. Egyelőre a hasrafordulással van elfoglalva. Etetőszékről teszek majd képet...

Kép
zsuzsi**
 
 


Nadine, az idén is csinálhatja még a cég az adóbevallást?
Nem úgy volt, hogy mindenki önadózó lesz?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi
Elvileg úgy volt, gyakorlatilag úgy néz ki, hogy a cég megcsinálhatja ha vállalja. Anyumék a GE-nél dolgoznak és elvileg megcsinálják nekik (pár nap és kiderül hogya nem)

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 


Zalánnak nagyon boldog féléves születésnapot!

Andrea
Kép
kindernay
 
 


Pankának nagyon boldog féléves szülinapot kívánunk!

Andrea
Kép
kindernay
 
 


Sárának boldog féléves szülinapot!

Andrea
Kép
kindernay
 
 


Én is Boldog hófordulót kívánok Sárának és Pankának is :D


Zsuzsi: tegnap iszonyat szél volt, Zalán is atomnyűgös volt tegnap (és a többi gyerekem is). Zalán ma már harmadjára alszik, pedig csak 2x vagy 1x szokott.....

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


ZALÁNYNAK BOLDOG FÉLÉVES SZÜLINAPOT!!!

[size=12]KICSI SÁRÁNAK BOLDOG FÉLÉVES SZÜLINAPOT!!![/size]

Kép
zsuzsi**
 
 


Enikő: Jaja, biztos ez a brutálmetál szél volt az oka a nyűgnek. Már jobb minden.

Ma elcseszerintettük reggel az időt, átjött a keresztanyum, és nem jutott idő a sétára... wáááá :oops: :oops:

Kép
zsuzsi**
 
 


Lányok!

Ki milyen plusz oltást adatott be a bébinek? Miért? (pl. doki ajánlotta stb)


 
 


Köszi a köszöntéseket csajok!!!!

Kép
zsuzsi**
 
 


Ná: Eddig csak a rotát kapta meg. A barihimlőt nem mondta a dr néni. Anyu óvónő, nálunk a rota komolyan előfordulhat. Anyu hazahozhatja az oviból.

Kép
zsuzsi**
 
 


Ági, nálunk megkapta a rotát, a meningitecet, és majd ha 7 hós lesz, a prevenart. A prevenar a pnemococcus ellen van, éás olyan statisztikát hallottam, hogy évente 3 baba hal meg csak Budapesten a pneumococcustól. Ezt most nem ijesztgetésnek szántam, csak én ezért adatom be.

köszi a fogmosós válaszokat!

Kép
nenoke
 
 


Éljenek a féléves aranybabák!

Nálunk csütörtök helyett ma volt a nagyszülős nap, megint egymásba szerettek a nagyszülők meg az unoka :lol: Öröm volt nézni :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Ági, Beni még nem kapott semmit, majd a legközelebbi tanácsadáson kapja az első Meningitecet.

Nenoke, a prevenarból hányszor kell oltani és kb mennyibe kerül, nem tudod? Ez az a drága oltás?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi, 6 hónapos kor alatt 3 oltás kell, 7 hónaptól már csak 2. Darabja 16 eFt.

Kép
nenoke
 
 


Uxi: Prevenarból 3 éves kor felett pedig csak 1 kell! Vius már csak egyet kapott, így hála nem kell újra megszúrni :wink:

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Ckat :)
Jobbulást Borsnak! :?
Jóval a szövődmények előtt....diplomatikus a dokitok. :lol:

Ági :)
Karácsonyfadísz. :shock:
Véreredmény :wink:

Bori :)
Én is benéztem a szeptemberiekhez, illik viszonozni a látogatást. :lol:

Uxi :)
Mászás :shock: Nem mondod! Gratula! :D

Csajszikáim! Ideküldtétek a szelet? Mindjárt elviszi a házat. :shock:
Voltam ma interjún, megvan a gyakszihelyem. Legalábbis nagyon úgy néz ki. 8) Ha ügyike leszek, a gyakorlat után maradhatok dolgozni is. :D

Egcsi

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Enikő én úgy tudom, hogy a Prevenarból már egy éves kor felett is egy kell, és hathós kor után kettő.

Ági, mi a Meningitecet kezdtük el, utána Prevenar, majd egy éves kora után barihimlő elleni.

kispiskóta
 
 


Egcsi tök jó, hogy lesz helyed gyakorlat után. Azért drukkolok, hogy így is maradjon!+++++++

kispiskóta
 
 


Jóóóóóó reggelt!

Tegnap visszaolvastam az elmaradásom, de kár volt :twisted: :twisted: :twisted: Inkább már nem is jöttem.


Köszönjük szépen a köszöntéseket.

Mi is nagyon boldog fél éves szülinapot kívánunk Zalánnak és Pankának.

Bővebben majd ha Sára a délelőtti szunyáját nyomja. (remélem ma is lesz ilyen :lol: )

Kép
szücsi
 
 


SziasztoK!

Egcsi, gratula a gyakorlati helyhez! Nálatok hány óra van? Mármint mennyivel vagytok mögöttünk?

Köszi a Prevenaros infókat. És azt nem tudjátok, hogy ami ellen véd, mikor veszélyezteti legjobban őket? Mert ha csak közösségben kaphatják el, akkor nem olttatom, csak később,amikor már elég 1 belőle, Emi úgysem megy oviba, csak 5 évesen. :?

Szegénykém tegnap pedig pont az ovi mellett sétáltunk el, és be akart menni játszani a gyerekekhez. Mondta is, hogyha majd nagyobb lesz, megy oviba. Aztán megevett egy fél kiflit és közölte, hogy most már mehet oviba. :wink:

Nálunk olyan sötét van, hogy villanyt kell kapcsolni. Mikor lesz már tavasz? :shock:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Szülinaposoknak, hófordulósoknak gratula!

Egcsi: neked is gratula a gyakorlati helyhez!

Samu éjszaka belázasodott :cry: 38.6 volt, most reggel meg 37.5-el ébredt :cry: Fogalmam sincs róla mi ez megint, mert nem folyik az orra, nem köhög, semmit nem látok rajta, csak picit nyűgösebb. Étvágya van, foga kijött az alsó kettő, felül még semmi de be sincs duzzadva :roll: Próbáltam hívni a doktornéninket, de nem veszi fel :cry:

Dani 1993.11.04., Marci 2003.08.02., Máté 2005.01.13., és Samu 2007.07.16. anyukája
brigi73
 
 


Sziasztok!
Nagyon fontos lenne, hogy átgyertek a lurkóra, meg kellene beszélnünk valamit!!!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Hali!

Bori, Enikő köszönöm a választ!

Egcsi: diplomatikus :lol:

HOL VAN MANÓ?

Én nem tudok lurkózni.
ckat
 
 


Ckat
Regisztrálj be!!!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!

Egcsi! Ügyes vagy, hogy ilyen hamar találtál új gyakorló helyet magadnak. És még akár végleges is lehet. :wink: Teljesülni látszik a terved a szájsebészeti műtétek és a munkaidő végét tekintve?
Szalmaság 2 hétig nagyon nem jó, de remélhetőleg nem sűrűn fogjátok nélkülözni apa társaságát. :( Ha lesz energiád gyere hozzánk akár ide, akár oda és akkor talán egy kicsit kompenzáljuk a párod hiányát azidő alatt.

Ckat! Borsunk jobban van? Azért a következő taliig -tényleg mikor is lesz?- ugye meggyógyultok? A Lurkón pedig neked is legalább annyira ott van a helyed, mint nekem. Én is nagyon szívesen venném, ha jönnél oda is. :wink: És sztem ezzel még jópáran így vagyunk.

Brigi!
Jaj, szegény Samuka. Pedig -ha jól értesültem róla- tegnap még a világon semmi baja sem volt. Fogacska lenne megint a dologban? Kérlek írjad meg, hogy mit mondott a dr.nénitek, jó? Jobbulást a kis csillagnak!

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Kati: már miért ne tudnál Lurkózni?
Nem vagy te persona non grata, bróbáld csak ki.
Persona non grata az aki nem meri vállalni a nevét, aki csak kavarja a szart, aki kukkol, de nem meri vállalni, hanem máshova jól megírja rólunk a véleményét.
Nos eheti a zöld penész, ezentúl nem igazán kap csámcsognivalót.

Kép
kissmanó
 
 


Kedves Mindenki, aki olvassa ezt az oldalt!

Ha képbe szeretnétek kerülni, hogy ki kinek és mit mond, kérlek, olvassátok el mind a 708 oldalt!

Köszönettel, és boldog babázást kívánva,
szarvasbori
Vendég
 


sziasztok!

Koszonjuk a feleves koszontest.

irna valaki privit, hogy kell lurkozni?

Uxi
en ugy tudom Dunakeszin van maganovi es jatszohaz feleseg is, Vacott is van maganovi es Waldorf is. Meger egy probat, foleg ha szeretne jarni Emi.

udv:
M

mandarka
 
 


az uccsó kapcsolja le a villanyokat és akassza ki a ZÁRVA táblát :lol: :lol:

KépKépKép
mütyürke
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: