Új privát üzeneted érkezett!

Helló!

9. hetes kismama vagyok,egy sövénnyel a méhemben.Emiatt veszélyeztetett terhes vagyok a vetélés veszélye miatt.Keresek hasonló problémával küzdő kismamákat,esetleg anyukákat tapasztalatcsere céljából.

Üdv:Miléna

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


Szia Milénia!

Hát nekem nem pont ez a problémám, de hasonló: unicornis unicollis, azaz egyszarvú egynyakú a méhem. Ez azt jelenti, hogy csak egy petevezeték van hozzá, ezért ilyen a formája. Vetélésre hajlamos. Most én is 9 hetes vagyok, és eléggé aggódok, mert az Utrogestan és 6 db Magne B6/ nap ellenére is néha benyilal a hasam. Még dolgozok, de már nem túl sokáig.
Neked mik a tüneteid? Otthon fekszel? Mit mondott a dokid?

Üdv: manó
manó79
 
 


Szia manó79!

Hasonló lehet akkor,mint nekem.Nekem középen van egy sövény,a baba a jobb oldalon van.A doki mondta,hogy 2 szarvszerű rész van,de csak az egyik vesz részt a terhességben.A bal üres.
Én terhességi hormont szedtem eddig,most már Magne B6-ot fogok.
Nekem is görcsöl néha a hasam.Néha pedig szúró fájdalmat érzek.
Azt mondják ez normális,mert tágul az amúgy is kicsi méhem.Helyezkedik.
A vetélés veszélye nagyobb,de nem törvényszerű.Én itthon vagyok,rengeteget pihenek.Azóta a hasam is ritkábban fáj.

Majd írj még!Üdv:Miléna

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 

 
 

Sziasztok Miléna és manó76!

nekem is uterus subseptusom van (sövény, de nem végig, vagy hogy), és egyelőre teherbe szeretnék esni (már majd fél éve próbálkozunk...). az a kérdésem, hogy nektek mennyire hamar sikerült?
(a hozzászólásaitokból úgy tűnik, ezzel nem volt gondotok, elkél a bíztató tapasztalat, vagy tanács, stb.).

üdv,
pikki
pikki
 
 


Sziasztok!

Hát nekem volt más fejlődési rendelenességem is és a hormonokkal is baj volt, ezért 2,5 évbe tellett mire összehoztuk a "pockost".
Eddig Duphastont szedtem, de most kellett átállnom az Utrogestanra (2 db/nap ) és Magne B6-t szedek (6 db/ nap)!
Milénia te miért hagytad már abba a gyógyszert? Vagy neked eleve nem volt hormon problémád?
Én még dolgozok, de megpróbálok sokat pihenni. Pegid az volt a tervem, hogy azért lazán, de sportolni fogok, dehát ez már most sem tetszik a pockosnak. Ezért ha tehetem meló után fekszek, akkor nekem sem nyilalgat. Tegnap elég rossz volt, de azt hittem hogy a gyógyszer váltás miatt.
Azt mondod, hogy ez normális? Sokaktól azt hallottam, hogy akkor jó, ha semmit sem érzek! Hát nem vagyok teljesen nyugodt!

üdv: manó
manó79
 
 


Sziasztok!

Hát nekem volt más fejlődési rendelenességem is és a hormonokkal is baj volt, ezért 2,5 évbe tellett mire összehoztuk a "pockost".
Eddig Duphastont szedtem, de most kellett átállnom az Utrogestanra (2 db/nap ) és Magne B6-t szedek (6 db/ nap)!
Milénia te miért hagytad már abba a gyógyszert? Vagy neked eleve nem volt hormon problémád?
Én még dolgozok, de megpróbálok sokat pihenni. Pegid az volt a tervem, hogy azért lazán, de sportolni fogok, dehát ez már most sem tetszik a pockosnak. Ezért ha tehetem meló után fekszek, akkor nekem sem nyilalgat. Tegnap elég rossz volt, de azt hittem hogy a gyógyszer váltás miatt.
Azt mondod, hogy ez normális? Sokaktól azt hallottam, hogy akkor jó, ha semmit sem érzek! Hát nem vagyok teljesen nyugodt!

üdv: manó
manó79
 
 


Sziasztok!

Nővéremnek 3. terhességénél vették észre, h. osztott a méhe azaz középen sövény van. Egy barátnőmnek 18 éves korában egy vizsgálat során derült ki, h. teljesen osztott a méhe (kétszarvú) és azt a diagnózist kapta, h. lehet, h. soha nem lehet gyereke. Simán teherbe esett és 2 gyönyörű gyermeke van.

Ha jó helyen tapad a kicsi, nem lesz baj.

Lilka
lilka
 
 


Sziasztok!
Megkérdezhetem hogy hogy derült fény a méhetekben levő eltérésre?
Nekem a hüvelyem osztott. A méhemen uh-on minden normálisnak látszik. Volt már egy 17 hetes vetélésem. Az orvos szerint ha még 1x előfordul ráérünk akkor kutakodni..
faul
 
 


Sziasztok!

köszi az infokat, lilka a tiednek különösen örültem. :) én is inkább jókat hallottam, de azért megijesztett ez az egész. nekem kb 1,5 hónapja egy hüvelyi ultrahangnál mondta a doki, hogy van egy sövény a méhemben, nem végig, de egy darabig (nem vált teljesen ketté a két rész, inkább olyan szív alakú), vagyis uterus subseptus.
A vicces, hogy már volt több ultrahang eddig az életemben meg több doki is (1 hónapon belül 29 vagyok) és soha egyik sem mondott ilyet. csak, hogy hátrafelé áll a méhem.

mondjuk a doki is azt mondta, hogy ez a teherbe esést nem gátolja, kicsit lehet nehezebb a megtapadás, inkább a kihordás lehet kicsit macerásabb, de látott ő már mindent, és volt, akinek csonka méhhel sem jelentett semmi gondot kihordani egy babát.

a nők lapja cafe egy régebbi fórumán egy csajszi szintén ilyen méhhel írt arról, hogy már 33 hetes terhes és eddig semmi különösebb gondja nem volt.
sztem tehát igen nagy az esély, hogy minden rendben megy, csak picit talán tovább tart teherbe esni és talán kicsit jobban kell vigyázni magunkra a terhesség alatt.

úgyhogy küzdjünk tovább, mindannyiunknak sok egészséges cuki picit kívánok!

szorítsatok!
Pikki :P
pikki
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök a sok válasznak!!!!!Eddig nem találkoztam hasonló problémával küzdő nőkkel.
Sima uh-n nekem sem vették észre.A mostani dokim tavaly csinált nekem hüvelyi uh-t,ő vette észre.Nekem is csak félig van sövény.
Régebben próbálkoztunk babával,de akkor nem lettem terhes.Az okát akkor nem kutattuk még.Most elsőre összejött,bár 1 hónapig kaptam gyógyszereket a rendszertelen menstruációmra.A Duphaston a doki szerint már nem indokolt,de ha gond lenne,akkor szedni kell.Most Magne B6-ot szedek.A 10. hétnél járok,a hasam pedig nem görcsöl már mint az elején.Néha érzem,de nem vészes.
Egyébként amióta nem görcsölök örökké azon,hogy el fogok-e vetélni,azóta nem fáj a hasam.Sokat pihenek,más dolgokkal foglalom el magam.Régebben is valószínűleg azért nem jött össze a baba,mert annyira akartuk.Szóval mindenkinek üzenem:az egyik legfontosabb,hogy nyugodtak legyetek.Tudom,hogy nehéz.Egyébként a dokim nagyon biztató.Előfordulnak negatív példák,de sok nő van akinek nem is tudják,hogy ez a baja.Simán szülnek több gyereket.

Fel a fejjel,nem feladni!Vigyázzatok magatokra!

Miléna

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


Sziasztok!

olyan jó, hogy ilyeneket írtok! én is gyanakszom arra, hogy azért nem jön össze, mert nagyon görcsösen akarom. erről tényleg le kell szokni, bár marhára nehéz.

De az sokat segít, hogy azt hallom, másoknak ilyen méhhel elsőre sikerült!! (már többek írtak ilyet)

egyébként ti mennyire vigyáztatok magatokra a teherbe esés előtt? én minden hónapban igyekszem a peteérés táján kevesebbet sportolni, nehogy az gond legyen a beágyazódáskor, de így már fél éve sokkal kevesebbet mozgok! van ennek értelme?

Egyébként sok szerencsét nektek a bébivel!!!
Pikki
pikki
 
 


Sziasztok!

Pikki:én teherbeesés előtt 2 hónappal magzatvédő vitamint kezdtem szedni.Jobban figyeltem az étkezésre,próbáltam kerülni az izgalmakat,káros tényezőket.Itt gondolok pl.a gyógyszerekre.Elég pörgős vagyok,próbáltam visszavenni a tempót.
A vitamint javaslom neked is,én Elevitet szedek.

Üdv:Miléna

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


Szia Miléna!

köszi az infot, én is szedek már vagy 3 hónapja multivitamint meg terhesség idején szedendő DM-es (Das gesunde plus) vitamint, amiben főleg folsav meg B valahány vitaminok vannak.

úgyhgoy remélem, hogy ez a vitaminok és nyomelemek szempontjából elég. az étkezésre én is igyekszem figyelni, nem mindig sikeresen, de mostanában sokkal több zöldséget eszem, mint általában, pedig tél van (nyáron eszek ennyit).

az idegesség viszont van. a mh-en, vagyis amiatt, főleg. de igyekszem ezt is leépíteni.

most megint bizakodó vagyok, sztem minden oké lesz, egyszerűen csak el kell fogadnom, hogy nem tudom meghatározni, befolyásolni, hogy mikor jön össze... :wink:

köszi és jelentkezem, ha van eredmény :)

üdv,
Pikki
pikki
 
 


Sziasztok!

ma a teszt pozitív lett!!!!
nagyon örültem és persze félni is kezdtem.

kb. 2,5-3 hetes lehet, ami elég fiatalka még, de nagyon remélem, hogy velünk marad. úgy érzem, igen. :)

amúgy nem folyamatosan, de azért elég gyakran érzem én is a pocim. olyan, mint egy enyhe hascsikarás, vagy mint egy enyhe menstruációs fájdalom. remélem, ez tényleg normális. :)
a meleg egyébként nagyon jó rá, hatásos.

a dokim viszont most utazott el külföldre hosszabb időre persze, nem tudtok valaki jót?

üdv,
Pikki
pikki
 
 


közben rájöttem, hogy nem a fogantatástól számolandó a terhesség, úgyhogy szerint holnap leszek 5 hetes terhes :))))))))))
pikki
 
 


Gratula Pikki!!!!!!!!!!!!!!!!

Az én pocim is fájdogált,ne izgulj miatta.A meleggel vigyázz!!!
No forró fürdő mostantól,én inkább mértem is 38 fokosban fürödtem max.(terhesség ellen,vetélés kiváltására használták régen a forró vizet)

Pihenj nagyon sokat és semmi gyógyszert ne szedj csak orvosi utasításra.Ha bármiben tudok segíteni kérdezz nyugodtan.(amúgy védőnő vagyok szakmám szerint)

Én most kezdtem a 15.hetet.Úgy néz ki fiam lesz. :D
Rosszullétek elmúltak,helyette fáj a derekam kicsit és a csípőcsontnál elől.Doki azt mondta a méhszalagok.

Remélem megnyugtatlak vele:az én pocim elejétől fájt....Mégis itt van kismanó! :D

Ja és a méhem a sövény ellenére is szépen tágul,remélem később sem lesz baj vele.Annyi van vele,hogy a baba csücsül,de ezért mondták,hogy császáros leszek.Doki szerint valószínű így is marad.


Úgy örülök neked!!!!Írj gyakran mi van veled!!!


Puszi!

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


Szia Miléna!

én is gratulálok a pici fiúhoz! :D

Az a fura, hogy nekem jól esik a meleg, elmúlik tőle sokszor a pocakom érzése, és nem is érzem, hgoy van pocakom. mondjuk tegnap este én is gondoltam, hogy talán nem jó mégse, ki tudja. de ha úgy érzem, hogy jó, akkor sztem csak jó, nem? meg nem forró-forróban fürdök, de melegben. és jól esik. de majd ezentúl jobban odafigyelek. :)

egyébként én is úgy érzem, nem lesz gond, de azért ott vannak gyakran a parák is. de csak elmúlnak. a héten megyünk dokihoz, ott sokmindent megtudok majd, remélem.

amúgy én azt álmodtam, hogy fiú - 1-2 nappal azelőtt, hogy megtudtam, hogy babát várok -, de mostmár nem tudom. igazából teljesen mindegy. annyi, hogy fiúnevünk még nincs. de ezzel még ráérünk. :wink:

egyébként emlékszem, hogy a méhforma miatt téged egyből veszélyeztetettnek mondtak. ez azt jelenti, hogy engem is annak fognak? (nem baj, szívesebben lennék otthon, és már most tényleg nagyon jól esik a fekvés, sokat is fekszem és kímélem magam).

kössszi és pussssszi,
Pikki


ja, és én is csináltam egy ilyet (de nem tudom, milyen formában kéne ide beapplikálnom, hogy meg is jelenjen...):

http://bd.lilypie.com/SeCtp1.png
pikki
 
 


Szia!

Szerintem te is veszélyeztetett leszel....Doki első vizsgálat után mondta,hogy nem dolgozhatok és fekvés van.Én amiatt kaptam Duphaston tablettát is,vetélés megelőzésére.Azt nem biztos,hogy neked is felírják,mert nem minden doki látja értelmét..Ezt utólag hallottam.Mondjuk én nyugodtabb voltam,hogy szedtem.... :)

Doki után írj majd,várom! :D

A vonalzót párom rakta fel,majd megkérdem hogyan kell.

Puszi,vigyázz magadra!

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


Szia Miléna!

minden okés volt a dokinál, a bébi a nagyobbik üregbe ágyazódott be - tudja, hova kell :D

azt mondta, majd lehet, hogy görcsölni fogok, ahogy nő, mert nekem hátrafelé is áll a méhem, és az majd fel fog hajlani idővel. szóval akkor majd magne B6 3*2. (bár van barát, akinek szintén hátrahajló, és neki semmi ilyen nem volt, úgyhogy reménykedem)

egyelőre viszont nincs semmi gond, pár napja alig érzem a pocim, cask kicsit és néha, remélem, ez jó jel :lol:

viszont nagyon könnyen fáradok és persze sokat pihenek és alszom.

nemsokára a munkát is abbahagyom, már nincs sok hátra. :wink:

folyamatosan beszámolok, és az is érdekelne, hogy veled mi van!

pá,
Pikki


Kép
pikki
 
 


Szia!

Úgy látom ez a kettőnk oldala lesz. :lol:

Élvezd ki a "nem érzem a pocit"stádiumot....Nálam elkezdődött a görcsölős szakasz.Hirtelen elkezdett a pocim nőni.Két oldalon csípőcsontnál néha igen érzem,oldalt nem is tudok aludni a baba oldalán mert valami nyomódik.(Jobb oldalon)Lehet az is bonyolítja,hogy 1,5 éve volt vakbélműtétem és a seb is azon az oldalon van. :?

Egyébként jól vagyok,közérzetem jó.Néha keményedik a pocim,de hamar elmúlik.Én 3X1 magnéziumot szedek,de lassan emelve lesz 3X2-re.

Jövőhéten hétfőn megyek levetetni az AFP-t,remélem jó lesz.

Jól teszed,hogy sokat pihensz. :D Én is azt teszem és sokat sétálok.

Te hol laksz egyébként?

Puszi,vigyázz magadra!

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


Szia Miléna!

pesten lakom, úgyhogy nem egy városban vagyunk :(

de jó, hogy tudunk kommunikálni. ez jó a 21. században. :)

ezek szerint te az elejétől szedted a magne B6-ot? én most olvastam róla egy tájékoztatót és picit néha nem jó az érzésem ezzel kapcsolatban sem, de ha a doki szerint ez nem okozhat gondot, akkor csak nem lesz gond, nem igaz? bár én nem szedem, majd csak ha görcsölés lesz.

a duphastonról is olvastam. nekem nem is említette a doki. ezt is jó jelnek veszem, fő az optimizmus. :lol: te sem szeded már?

a doki szerint fájdalomra algopyrin-t lehet bevenni, de még azt sem merek pl fejfájásra. inkább kibírom. te mit mondasz? és ha lehet, akkor mennyit? felet? egészet? akár többet is, ha kell?

a jövő héten mennék el védőnőhöz. te biztos tudod, először a védőnőhöz kell menni, vagy a terhesgondozóba, vagy az egy helyen van? elég kezdő vagyok a témában... és ugye ha van már papírom a dokimtól, meg ultrahangfelvétel, akkor nem fognak ott már megvizsgálni? nem akarom, hogy nyomogassák a pocim, mert sztem nem jó neki.

már nehezen bírom ki ezt a kevés időt a munkában, napközben egyszer tuttira rámjön az aludhatnék...
szeretnék sokat pihenni már, meg én is sétálni, meg úszni (úgy érzem, az is jót tenne mértékkel).

amúgy mi az az AFP? :D

na, pussz, és csak türelmesen a görcsöléssel! (jógát próbáltál már? van egy jóga szülés előtt és után könyv, és abban relaxációs rész is van, sztem az is jót tesz! én is fogom cisnálni)
Pikki

Kép
pikki
 
 


Szia!

Csak pár hete szedem a magnéziumot,a Duphastont pedig már ennyi idős terhesen nem lehet.De mióta abbahagytam semmi változást nem észleltem,szóval nem is tudom kellett-e egyáltalán... :roll:

Az Algopyrin érdekes kérdés....Van aki azt mondja szabad szedni,van aki szerint nem.Én úgy tanultam nem ajánlott.Ha nagy gond van akkor a Rubophent.De 12. hétig inkább semmit nem kellene,mert addig sok kárt okozhat.Én beteg is voltam,fejfájós is az elején,de semmit nem vettem be.Volt olyan,hogy 3 napig fájt a fejem.Amúgy ha bármi problémád van ajánlom a homeopátiás szereket!Én most használtam először őket terhesség alatt,de nagyon jó a tapasztalatom velük.Náthám és torokfájásom hamarább elmúlt mintha gyógyszert szedtem volna.Ha érdekel kérdezz rá gyógyszertárban.Szinte minden panaszra van és nem mellékesen nem is drága...700 ft-ból megúsztam a betegséget. :lol:

Védőnő:nem mindig van egy helyen a tanácsadással...Én megszereztem az enyém telószámát,megmondta mikor menjek terhestanácsadásra,ott láttam eddig csak.Szerintem próbáld elérni valahogyan,majd ő megmondja mikor hová kell menni.Nekem is más a dokim mint aki a tanácsadást tartja.Csak megnézi a leleteket,kiírja a beutalókat,de nem vizsgál meg.Szólj majd a védőnőnek,hogy van dokid.

Az úszással ilyesmivel szerintem várj legalább a 12. hétig.Tudod,az a nagy fordulópont....Én megmondom őszintén,hogy nem merek tornázni meg úszni sem.Sokat sétálok nagyon,de mást nem merek,biztos ami biztos...Kérdezz rá a dokidra,hogy szabad-e.Mivel nagyobb a vetélés veszélye,én inkább kihagyom,pedig tornáztam.

Az AFP 16.hetes vizsgálat,az eltérő érték bizonyos fejlődési rendellenességekre utalhat.Az eredménnyel kell 18. heti genetikai uh-ra menni majd.

Úgy örülök!Kismanó mocorog,már a kezemmel nagyon érezni! :D

Puszi!

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


Sziasztok!
Én is hasonló cipőben járok. Volt már egy 17. hetes vetélésem, akkor nem tudtak magyarázatot adni rá. Végig problémás volt a terhesség, vérezgette, és nagyon feszült a hasam, olyan nehéznek éreztem.
Most újra terhes vagyok és a dokim azt mondta, hogy mintha szív alakú lenne a méhem. Még nem igazán tudok semmi pontiosat, mert fiatal a terhesség, még nincs 6 hetes, és csak hasi uh-al néztek és mivel üres volt a hólyag, így nem látszott tisztán.
Most is feszülget a hasam. Kaptam Duphastont magne B6-ot folsavat, + szedek Béres Gravidát.
A Duphastonból csak 2x1et szedek. Szerintetek az elég? 56kg vagyok. Lehet hogy testsúly szerint adják?
faul
 
 


Sziasztok!

Miléna:
Örülök, hogy jól vagytok! már én is úgy várom, hogy érezzem a pici mozgását! :D Amúgy hogy sikerült az AFP?

én csak a jövő héten megyek majd a védőnénihez, az már a 9. hét közepe lesz!!!! :lol:

én teljesen jól vagyok, még mindig a nem fáj a pocim időszak van, néha kicsit és nagyon rövid ideig. hányós nem vagyok szerencsére, néha émelygek, bár ma marhára, és már kicsit húzós kezd lenni...

szóval én meg nem szedek semmit egyelőre. a doki csak görcsölés esetére mondta a magne B6-ot, és egyelőre az nincs.

Faul:
nekem a duphastont nem is említette, úgyhogy arról nem igazán tudok, csak amit a neten olvastam.
a magne B6-ot említette, de az meg még nem kell - talán nem is fog, ki tudja.

legközelebb a 12. héten megyek a dokimhoz - 6. héten voltam először -, majd akkor még több kiderül. de hála istennek jól vagyok, jól vagyunk. :lol:

sztem egyébként az ilyen méhhel sincs semmi nagyobb gond, annyi, hogy jobban kell magunkra vigyázni. én mindig figyelek a testem jelzéseire, és ha valami nem esik jól, azt abbahagyom - legyen evés, mozgás, állás, szatyorvitel (még ha csak fél kiló is) -, ami meg jólesne, vagy jólesik, azt csinálom. sokat pihenek. amikor csak tudok. és alszom is, amennyit lehet.

sztem ne aggódj, minden okés lesz!!! :D
nézz Milénára!!! meg azért rám is lehet!!! jól vagyunk!!!

nekem inkább az aggódást kéne még alacsonyabb szintre vinni, és akkor sztem még néha sem fájdogálna a pocim.
ja, és tudok olyanról is, akinek teljesen átlagos a méhe és mégis mindegyik terhességét végiggörcsölte. úgyhogy lehet, hogy ez csak alkati kérdés. és nem jelent rosszat!!!

na, kitartás és nyugalom és magunkra figyelés! :wink:

pusszantás,
Pikki

Kép
pikki
 
 


Sziasztok!

Jó lett az AFP!!!!Úgy örülök neki... :D :D :D
Jövőhéten lesz a genetikai uh az eredménnyel.

faul:nekem még terhesség előtt azt mondta a doki,hogy az a döntő pont elvileg,hogy hol tapad meg a baba és aztán a méhlepény.2 hetente jártam uh-ra.Szerencsére minden a megfelelő helyre került.A középidő még ami rizikós,mert itt derül ki tud-e megfelelően tágulni a méh és a sövény.Nekem a baba a jobb oldalon van.A bal oldal üres és teljesen önálló életet él.Jelezte a doki,hogy abból az oldalból akár menstruálhatok is közben.Valószínűleg ezt a Duphaston gátolta meg.
Én 76 kg voltam a kezdeteknél...lehet ,hogy testtömeg alapján van.Ez eddig még nem jutott eszembe.

Nagyon fontos szerintem a sok pihenés!Doki szigorú fekvést javasolt az elején,mondjuk alapból irtó rosszul voltam,jól is esett.Most is sokat fekszek,ha sokat mászkálok érzem a pocit.

Pikki teljesen igazad van:az elején állandóan fájt a hasam,amikor lenyugodtam rögtön elmúlt.Most is hasonló:ha valami felzaklat rögtön érzem.Szóval nyugi és pihenés!

Írjatok sokat mi van veletek!

Puszi!

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


Nagyon örülök, hogy eddig ilyen simán veszed az akadályokat! :D Jó példa vagy elöttem!
Hajrá-hajrá!
Én is sokat pihengetek, már nem dolgozom! Nekem is mkéthetente kell mennem. Jövő héten lesz a második uh. Akkor már többet fogok tudni!
Puszi!
faul
 
 


Sziasztok!

annyira meglep, amiket írtok, mert nekem egy szóval nem említették a Duphastont és ultrahangon is eddig egyszer voltam a 6. héten, meg majd a 12.-en megyek. mondjuk hála istennek, nem is vagyok rosszul.

mondjuk az már akkor kiderült, hogy jó helyen tapadt a pici, amikor az első uh volt.

a szigorú fekvésről sem volt szó, csak arról, hgoy lehetőleg ne dolgozzak. mosmár csak pár napig fogok, aztán otthon. :)

bár gondolom, ilyen méh esetén sincs két egyforma, meg az alkat sem mindegy. úgyhogy ezt most úgy veszem, hogy az egyéni dolgaim miatt van nekem más. :lol:

egyébként úgy érzem, nem lesz semmi baj. :D és azt hiszem, ez a lényeg. sokat számít a hozzáállás sztem.

szóval továbbra is, harcra fel!

Pikki
Kép
pikki
 
 


Pikki!
Amíg jól érzed magad addig semmi gond, hiszen sok olyan történetet lehet hallani, hogy csak a szülés közben cvagy után derül ki, hogy ilyen eltérés van a méhben...
Szóval reméljük mindnyájunknál így is lesz!
faul
 
 


Ide is megirom, hátha a másik topicot nem mindenki olvasta.
Nekem uterus bicornisom van, azaz kétszavu a méhem. Mindkét terhességben az elején erösen véreztem, a másodikkal meg annyira hogy a befejezés is felmerült, de utána gondtalan volt minden. A szülés várható koraszülés volt, de sikerült Orsit a 39. hétig, Norbit a 37. hétig kihordani, igaz a végén szinte csak feküdni tudtam, görcsöltem.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


:D
Szia!
Mi már "beszéltünk"!
Akkor ezek szerint már megszületett a baba! Nagyon nagyon örülök! Jó egészséget nektek. A szülésnél minden rendben ment?
faul
 
 


Faul! igen, a mütét rendben volt, szerencsére most sem lett komplikáció, nem kellett a méhet csonkolni, kivenni. Igaz most még az asszisztáló orvost is én kértem fel, ugyanazt aki Orsinál segitett, nem nagy rutin de én igy nyugodtabb voltam. A mütét elökészitése volt kicsit zavaros, de jol vagyunk, köszönjük

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Hahó!
Hogy vagytok?
Remélem mindenki jól....
Engem igencsak kerülget a hányinger... Szerintem a Duphaston hozta ki. Persze tudom,hogy ez terheseknél normális, de nekem az előzőnél nem volt. Sőt anyukámnak, és a nővéremnek sem...
Szóval ez van. Írjatok
faul
 
 


Sziasztok!

Lehet benne valami faul,hogy a Duphastontól van..Én nagyon hányingeres voltam.

Nekem ma szörnyű napom volt. :cry:
Pár napja manó igen aktív,tegnap este pedig elkezdett helyezkedni.Eddig jobb oldalon volt egy dudor,ez most ide-oda vándorolt,végül megállt alul.Érdekes módon bal oldalon alul éreztem onnantól mozogni,pedig azt hittem az én méhemmel oda nem tud átjutni.A baj az volt ezzel,hogy nagyon megfájdult a pocim..Éjszaka sem aludtam jól és délelőtt is nagyon rossz volt.Dokimat elérni nem tudtam,ügyeletre pedig nem mentem be mert lassan csak jobb lett és vérzés szerencsére nem volt.Kicsit mocizott dél körül,azóta jobb.

Nagyon várom a csütörtöki uh-t,remélem minden rendben lesz.

Délután vettem kismamanacit.Olyan a pocim már,mint egy labda.Majd rakok fel képet!

Vigyázzatok magatokra!

Puszi!

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


Miléna!
Azt szeretném megkérdezni, hogy neked az uh képeken nem tűnik úgy, hogy kicsi a hely a babának? Most lehet hogy hülyeség, de az előző terhességemnél, pedig akkor még nem volt tudott a problémám. Mindig azt gondoltam, hogy olyan kicsi neki a hely. Annyit mondjuk mondtak, hogy kicsit kevesebb a magzatvíz, de azt mondták nincs jelentősége.
Drukkolok az uh-ra, és várom a képeket!
faul
 
 


Sziasztok!

Ma voltam uh-n.Minden nagyon oké,kiderült az is,hogy miért fájt a pocim.
Ugye a sövény jobb oldalán volt a baba.Valószínűleg kevés lett neki a hely és csinált magának.Letornázta magát és átdugta a lábait a bal oldalra,így a sövényi rész is kiegyenesedett valamennyire.Most haránt fekszik a pici fiam.Ez fájt nekem annyira.
Kérdeztem dokitől a vetélési veszélyt.Az akkor lett volna,ha a jobb üregben marad,mert akkor nem fért volna el.Így kifli alakú a méhem,mintha a kifli két vége felfelé lenne.Keresztben fekszik manó.
A méhlepény tökéletes,ráadásul már az előtej is megindult.A méhnyak rövidebb kicsit,de zárt.Ha görcsölnék No-Spa-t kell bevenni.

A doki azt is mondta,hogy inkább kétszarvú a méhem (mint a Karmené),gyanús,hogy nem is sövény.Ha sövény lenne akkor ennyire nem változtatná a formáját.

Én nem bánom mi,a lényeg,hogy picurom jól van,szép nagy baba.
Iszonyú ütemben elkezdett nőni a pocim. :lol:
Tényleg olyan,mint aki lenyelt egy labdát.

Remélem ti jól vagytok!

PIKKI!!!Mi van veled?Régen írtál...

Vigyázzatok magatokra!Puszi!

Ui:faul:nekem nem tűnt a hely kicsinek..Főleg így...
Kép most nem készült sajna. :cry: Majd legközelebb.

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


Hahó !
Kellemes húsvéti ünnepet mindenkinek!

Kép
faul
 
 


Sziasztok!

Mi újság veletek?Remélem mindenkinél minden rendben!
Én most voltam fogorvosnál.... :? Rendbehozza amit kell.

Kismanó nagyon aktív,mi jól vagyunk.

Írjatok!

Puszi!

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


Sziasztok!
Örülök hogy minden oké.
Nekem a közérzetem borzasztó.... Állandóan émelygek, vagy ha nem, a kaját akkor sem kívánom. A nap felét átalszom... Épp most határoztam el, hogy holnaptól nem fogok későn kelni, mert ez már nem állapot...
Pénteken voltunk dokinál. A baba a bal oldalon van, és megfelelően fejlődik. Legközelebb 3 hét múlva kell mennem. Mostmeg kéne keresnem a védőnőt, de még nem szántam rá magam.

Kép
faul
 
 


Sziasztok Lányok!

Veletek hasonló problémával küzdök.
Nekem kétszarvú méhem van, ami az első terhességemnél derült ki az első uh-n. Sajnos a 8. héten bevéreztem és elment a picuri. :(

A múlt hónapban akart csinálni a doki egy HSG-t, de már nem volt időpont. Én nem vagyok valami nagy uh szakértő, de szerintem nem lehet annyira zűrös a helyzet itt bent, hogy egy picuri ne férne el. (Doki szerint 80%-ban csinál a picuri magának helyet).

Szóval mivel nem lehetett vizsgálat, nem nagyon tettem a fogantatás ellen. Ha lesz babó repkedni fogok, ha nem, becsszó elmegyek vizsgálatra. Amúgy a doki valami műtéttel riogatott,ha túl nagy lenne a benövés.De olvasva titeket, csak nem lesz semmi gubanc.

Én szinte végigfeküdtem a 8 hetet, szedtem Magneb6-ot, elevitet, de úgy bevéreztem, hogy nem volt mit tenni...

Neketek nagyon szorítok!
Üdv.

Kép
magdica
 
 


Sziasztok!

Faul:sajna én 3 hónapig ugyanígy voltam,csak fogytam és alig éltem..Mellé a vérnyomásom is magas volt.Kitartás,pihenj és aludj nagyon sokat!!!

Magdica:nekem azt mondták sövényem van...Egy hete kiderült,hogy kétszarvú a méhem.Sajnálom ami a babával történt,valószínű szerintem,hogy rossz helyen tapadt... :cry: Doki nekem is azt mondta,hogy ha rossz helyen lesz akkor 12. hét előtt elveszítem...Végigrettegtem a 3 hónapot.
Te nem szedtél Duphastont vetélés megelőzésére?
Azt a vizsgálatot és műtétet nekem is mondták...A doki azt javasolta előtte próbálkozzunk.A műtétnek is vannak hátrányai állítólag.Hegesedés,ilyenek.
Félidő még ami vízválasztó a terhességben,ott derül ki tud-e helyezkedni.Enyém jobb oldalon van,de 1 hete átdugta a lábát bal oldalra,haránt elhelyezkedett.Nagyon fájt... :?
Azóta viszont nekem is jobb.Sokat mocorog.

Szerintem mindenképpen próbáld meg újra.Az előzmények miatt biztosan jobban fognak rád is ügyelni legközelebb.

Írj majd mi újság veled!Üdv kis csapatunkban! :D

Puszi mindenkinek!

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


Sziasztok!
Magdica sajnálom ami veled történt. Sajnos nekem is volt egy vetélésem a 17. héten.
A doki azt mondta, hogy minden terhesség megkönnyíti a következőt. Ez így elég keményen hangzik, de remélem igaza van, és most nem lesz semmi gond nálam. Egyébként sokan vannak akik gond nélkül kihordják a babát, de sokan vannak, akik teherbe sem tudnak esni ilyen méhhel.
A sebészkedésre nem olyan könnyű rászánnia magát az embernek, főképp, hogy az sem biztos hogy jobb lesz utána.
Remélem hamarosan újra terhes leszel, és gond nélkül kihordod a babát!
Puszi mindenkinek!

Kép
faul
 
 


Magdica! Nagyon sajnálom ami veletek történt. Nekem is erös vérzésem volt Norbival, annyira ömlött mintha pisiltam volna. Már az is felmerült irtam ha a baba életben marad akkor is befejezik a terhességet. Szerencsére látod mégis túllettünk ezen, soha semmi sem reménytelen, hiszem a sors legközelebb hozzátok is kegyes lesz! Nekem mindkét terhesség másik méhüregben volt, nem volt gond csak a vége fele, amit sok fekvéssel ki lehetett birni, nem lett koraszülött egyik sem, elfért igenis a baba.

Faul! Ugye pihensz sokat??

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen! Szia!
Pihengetek, de nem fekszem....
Egyszerűen nem tudom mi a jó. Amikor néhány napig többet feküdtem, akkor annyira legyengültem, hogy kevés mozgás után is csak úgy remegett a kezem....
Tegnap rosszabbul voltam, nagyon feszült a hasam, úgyhogy megijedtem....
Állandóan attól rettegek, hogy nehogy vérezni kezdjek, mivel az előző terheségemnél sokat véreztem...

Olyan jó neked, hogymár babázhatsz!
Azt akartam kérdezni, hogy császár alkalmával nem tudták eltávolítani a sövényed?

Kép
faul
 
 


Faul! nekem nincs sövényem, csak kétszavú méhem van. Igen, a sok fekvés engem is nagyon legyengitett, de muszáj volt szigoruan feküdni sajnos. Nem tudtam már voltál terhes, minden rendben lett aztán? Mekkora a gyermek?

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Faul:az én pocim is keményedett sokat és feszült.Hamar elkezdtem szedni a magnéziumot 3X1-et.Most 3X2-nél járunk és doki azt mondta szükség esetén vegyek be No-Spa tablettát.Eddig még nem vettem be...Estére ha sokat mászkálok néha keményedik a hasam,de pihenésre megszűnik.A csípőtáji fájdalom viszont megvan. :?
Feküdj,pihenj sokat és próbálj meg nem erre gondolni mindig.Tudom,hogy ez nem könnyű...Én percenként figyeltem,hogy nem vérzek-e,de az idő múlásával lassan nyugodtabb lettem.Kitartás!

Karmen:nem tudom olvastad-e,de nem sövényem van hanem kétszarvú mégis a méhem úgy néz ki.Átdugta a lábát manóm a bal oldalra.Haránt fekszik.Írtad régebben,hogy néha nagyon fájt a hasad.Nekem két oldalon szokott csípőcsontnál és néha alhasban mintha pisilnem kellene nagyon.Doki szerint a hólyagomon csücsül.Hirtelen hasogató fájdalom van néha itt-ott,de kibírható.Neked mikor kezdődtek a komolyabb fájdalmak?
Nagyon bízom benne,hogy ha eddig minden rendben volt,akkor ezután is így lesz...

Puszi!

Ui:felrakok egy képet a pocimról. :D Kép

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


Sziasztok!

Ma voltam egy homeopátiás vizsgálaton! Hogy miket tud az a gép...!
Szóval kaptam néhány bogyót, amik segítik a hormonok helyreállását.
Nálam szokott lenni félidő környékén barnás pecsét. Erre eddig a nődoki mindig Norcolutot írt, attól elmúlt, majd rendesen megjött a mensi. Most meg azt mondta ez a doktornő, hogy szerinte ez a peteérés pillanata és ilyenkor valóban hormonális változás van, de ne ijedjek meg, hanem inkább melegedjek össze apucival.:)

Aztán ajánlott egy Margit kórházi orvost, mert szerinte sem kellene rögtön megvagdalni. Mellesleg lehet, hogy egy modernebb uh-val jobban látnák a benti dolgokat.

Meg persze mondta, hogy ne görcsöljek már annyira, mert neki volt olyan betege, aki volt 6 lombikon, méhen kívüli terhes lett, kivették a fél petevezetőt.Aztán feladva a reményt örökbe fogadott 2 kisgyereket és rá egy évre terhes lett, és szült saját babát.

Szóval most nagyon felbátorodtam. Orvost amúgy is váltani akartam.Én vetélés ellen nem kaptam semmit .Doki szerint inkább korábban vetéljek, mint később, mert azt nehezebb feldolgozni. Nem tudom. Nekem így is rossz volt.

Nem akarok itt okoskodni, de tényleg pihenjetek kismamák! Ja, amikor én bent voltam a kórházban, a többi bevérzéses kismama Rutascorbint kapott. Ez teljesen növényi alalpú, nem árt a babának.De NE legyen rá szükségetek!

És Én is akarok olyan pocit!!!!!

:D

Üdv.

Kép
magdica
 
 


Miléna! Nagyon szép a pocid, nem is kicsi már:) Igen olvastam hogy neked is kétszarvu lett végül mégis, nekem az elején is fájt néha, de igazi fájdalmak 32. héten kezdödtek, csak fekve birtam elviselni különben görcsöltem, keményedtem. Igy is a Pipholphen helyett akkor Seduxenre váltottak és a Magne B6 3*1 helyett 3*2 lett.

Magdica! Peteéréskor lehet ilyen pecsételés, ritka de lehet, én is jártam igy a doki mondta akkor ezért van, ne aggodjak.
Vetélésröl annnyit hogy nyugaton sok országban tényleg semmit sem adnak, ha a természet akarja jobb ugy, oka van ha elmegy a baba, tartják. De akinél van gond, pl. méh fejlödési rendellenesség, az más, ott azokra figyelnek, mert ennek is lehetne oka a vetélés, szerintem ebben az esetben igenis kell megelözésképpen gyogyszer, ahogy a legtöbb orvos szerencsére igy is gondolja. Én a helyedben más orvost is megkérdeznék, de nekem több is felirta mindig a gyogyszereket.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!
Karmen!
Sajnos előző terhességem csak a 17. hétig tudtam hordani, és a 12. héttől sajnos folyamatosan, és erősen véreztem. Az akkori dokim nem vette észre a méhem másságát, és sajnos nem is adott duhastont csak a 13. héten, akkor pedig állítólag már késő. Pedig a 12 hét elött is volt 2x pecsételő vérzésem!
Most hogy jobban odafigyelnek rám remélem hogy minden oké lesz.
Te meddig szedted a duhastont? A Pipolphent nekem is akarja adni a doki a 10. héttől. Azon nagyon meglepődtem, hogy a duhastont olyan nagy mennyiségben is lehet szedni.
Nekem max 3x1-et mondott ha véreznék. A magnéziumot szükség esetén én is megemelhetem 3x2re.

Kép
faul
 
 


Faul! Sajnálom, ezt nem tudtam, bocsánat ha tapintatlan voltam. AZért ez durva hogy a dokid nem vette észre UH-al, ahogy én is kiakadtam hogy ezzel születünk és 26 évesen mondja csak egy orvos hogy hoppá a méhe... Én a 16. hétig szedtem a 4. héttöl.
Elvileg a Duph. maximális adagja 3*2, de a dokim kinjában adott 4*2 és az mindig megszüntette a vérzést, ha csökkentették megint ömlöttem. A korházban is ebböl volt a vita hogy szerintük nem árt a 4*2 de nem használ többet mint a 3*2, én meg erösködtem hogy nehogy már azt mondják pszichésen képzelem csak be hogy az segit ez meg nem, hiszen nem is tudtam milyen adagok vannak. Végül hagyták az emelt adagot szedjem igy is volt pecsételés hetekig. Na meg wc-re sem mehettem ki 3 hétig, meséltem.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Karmen:te No-Spa tablettát nem is szedtél,csak a Pipolphent?
Én ezen elmélkedek most,mert nekem a No-Spa-t mondta a doki.A neten igen megoszlanak a vélemények róla...Van aki nem ajánlja mert a méhszájat is lazítja.
Vissza kell térnem ismét a fekvős időszakra.Egyre többet érzem a pocimat. :cry: Amíg nem fontos nem szeretnék szedni semmit rá,inkább fekszek.Most még úgy jó.
Ma nagyon szomorkás napom volt...Nem éreztem túl jól magam és zavar,hogy érzem a pocimat.Előjöttek az aggodalmaim,alig tudtam a sírást abbahagyni.Az elején voltak ilyen periódusaim,amióta minden rendben volt elmúltak.

Nem egyszerű ez....Az aggódást úgy látszik akkor sem lehet kiirtani teljesen,ha látszólag minden rendben.

Karmen neked középidőben nem görcsölgetett vagy keményedett a hasad ha a baba sokat mocorgott?

Puszi,vigyázzatok magatokra!

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: