Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Körülbelül 3 hetes terhes vagyok. Keresgéltem, de ilyen téma még nem volt, úgyhogy úgy döntöttem, megnyitom.
Várom az újdonsült és tapasztalt kismamikat beszélgetni!
melinda80
 
 


Szia Melinda!

Én március 8-ra várom a picimet, kb egyidősek lehetünk. (utolsó mensi jún. 1.)
A 2008-ban szülünk topikba szoktam irogatni, ott is szeretettel várunk, de szívesen csatlakozom Hozzád itt is.
Tegyél fel majd vonalzót!

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Sziasztok!

Én kábé március végén fogok szülni, olyan huszonvalahanyadikán, ha addig minden rendben megy. Még nagyon friss az élmény, tegnap teszteltem pozitívat. UH-ra pénteken megyek, tele vagyok izgalommal. Remélem, minden OK!

Lexa

KépKép
lexus
 
 

 
 

Ja, és Melinda! Ha Mpatr is már így csábítgat át más topikba is :D, én a Gyermekek/magzatok kor szerint-ben a 2008 tavaszi babákhoz szoktam írni, ha gondolod, jöhetnél oda is, meg Mpatr, te is ;)

KépKép
lexus
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy írtatok! :lol:

Mpatr,
Igen, egy idősek lehetünk, nekem az utolsó mensim június 3-án volt. Mikor mész UH-ra? Oké, majd teszek fel valami ari vonalzót. :9

Lexus,
én is izgulok az UH miatt, írjál, hogy milyen volt!!! Én holnap megyek az első UH-ra, majd megírom a fejleményeket.
Oké, majd azt a topic-ot is megnézem, amit Te írtál.

Írjatok!

Üdv Nektek
melinda80
 
 


Nekem június 14-én volt az utolsó mensim, tehát nem egészen egy hónapja, úh még eléggé be vagyok parázva. De azzal nyugtatom magam, h 2 csík volt a teszten, és tüneteim is vannak bőven - hányinger, álmosság, ingerlékenység, és ma 3x bőgtem el magam, tök semmi dolgokon. Remélem, minden OK!

OK, persze, Melinda, írok majd az UH után, te is mindenképp ;) Drukkolok neked nagyon, biztos vagyok benne, h jó híreket kapsz!

KépKép
lexus
 
 


Lexus,
Köszi, hogy drukkolsz értünk! Azért is izgulok nagyon, mert tavaly méhen kívüli terhességem volt, és holnap fog kiderülni, hogy a bébi jó helyen van-e. De most sokkal határozottabban érzem a terhességet, nagyon erősen mutatta ki a teszt, és több terhességi tünetet érzek magamon. Hányinger, szélsőséges lelkiállapot, én is képes vagyok semmi dolgokon sírva fakadni.
Nem boldogulok a vonalzóval. Tudnál nekem segíteni, hogy hova kell beilleszteni?
melinda80
 
 


Nyugi, Melinda! Minden OK lesz! :)

Vonalzó: persze, segítek :) Megcsinálod bármelyik oldalon, majd a 'BBCode'-t bemásolod fentre, egészen pontosan ide: Segédletek -> ezt lenyitod, ott kiválasztod a profilt, és ott az aláíráshoz kell beilleszteni az előbb említett kódot. Lehet, h kicsit hülyén magyaráztam, remélem, érthetó! :)

KépKép
lexus
 
 


Köszi, talán sikerült, mindjárt kipróbálom.

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Gratula! ;)

KépKép
lexus
 
 


Jó reggelt!

Hogy vagytok? :) Én ma kisebb hányingerrel indítottam, de viszonylag hamar elmúlt. Remélem, nem is akar visszajönni ma többször!

Melóznom kéne, de annyira nincs kenyerem hozzá.. :? Főnök meg úgyse lesz ma bent, úh kicsit lehet, h lazsálok.

Legyen szép napotok!

KépKép
lexus
 
 


SZiasztok!
Teljesen új vagyok ebben a társalgásos dologban, úgyhogy előre is elnézéseteket kérem mindem hibámért.
Első babámat várom és az utoló mensim alapján(máj 19) a 8.hétben vagyok, de a doki az uh alapján megállapította, hogy csak 6 hetes a baba. Állítólag nem stimmelt a két adat. Ezt nem igazán értem ,de mindeggy, lényeg hogy minden rendben legyen. Az uh-n még nem látszott a szívhang, úgyhogy biztos csak 6 hetes.
Már egy ideje olvasgatom az oldalt, és nagyon jónak találom.
Sok számomra érdekes dolgot találtam, és szerintem nagyon jó, hogy egyidős kismamák meg tudják egymással osztani a tapasztalataikat. Most mennem kell, alig várom a legközelebbi bejelentkezést, üdv kismsamik!!!!

livi
livike
Tatabánya
 
 


Szia Livi, üdv itt! Gratula a pocaklakóhoz! Ezt én sem értem, h nem stimmelt a 2 adat, mármint a mensi és az UH szerinti számítások, de ha még nem volt szívhang, akkor tényleg inkább csak 6 hetes, mint 8 :) Gyere gyakran! És csinálj vonalzót! ;)

Üdv, Lexa

KépKép
lexus
 
 


Sziasztok!

Reggel meg volt az első UH-nk. :) Méhen belül van az édes, de valami hasűri folyadékot is mondott a szonográfus csajszi, hogy az is van, de az attól lehet, hogy valószínűleg azon a helyen volt peteérésem, ahol a folyadék van. Egyelőre a petezsák látszik, a babát még nem látta benne, de azt mondta, hogy bizakodó, mert a petezsák körül megvastagodott a méhnyálkahártya, és az azt jelenti, hogy alakul a baba. :) 10 nap múlva újra berendelt UH-ra, mert akkor már látszik a baba is. Most szombaton indulunk nyaralni Horvátországba, megkérdeztem, hogy lehet-e fürödni. Igen, lehet, csak módjával. Úgyhogy majd jövő hét utáni héten megyek újra UH-ra, de én érzem, hogy minden oké lesz. :)
Ja, nekem hátrahajló a méhem, azt tanácsolta, hogy sokat feküdjek a hasamon, mert akkor jobban fejlődik a baba. Miket meg nem tud az ember.

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Lexa,

Végülis milyen napod volt? Tudtál lazítani? :wink: Hányinger?Nekem képzeld, délután szokott kezdődni az émelygés...

Livike,
Üdv a csapatban! Örülök, hogy köztünk vagy! :)
Nekem is hasonlóan volt, mint Neked ma az UH-n. A mensi alapján 5 hetes vagyok, de a szonográfus szerint az UH alapján 4 hetes lehetek.

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Melinda! Akkor ezek jó hírek, örülök, hogy rendben vagytok! És tuti, h 10 nap múlva már foltocska is lesz a petezsákban, a barátnőmnek is így volt - az első UH-n csak a zsák, rá nem sokkal később pedig a baba is, most meg 3 hónapos a kis husika :D

Köszi a kérdést, viszonylag jó napom volt! Holnap délelőtt UH, naggyon izgulok, úgy szeretném már látni :D Mondjuk nagyon félek, h baj lesz :(

Hányingerből szerencsére nekem mára csak nagyon kevés jutott, ami meg volt, az hamar elmúlt. Délután? Juj, az nagyon rossz - én akkor még vagy dolgozom, vagy hazafelé jövök, egyiknél sem jó, ha elkap :?

KépKép
lexus
 
 


Jaj, ne félj az UH-tól! Biztos minden rendben lesz veletek is!!! Gondolni fogok rátok, írjál mindenképpen, hogy mi volt!
Nagyon kiváncsi vagyok! :lol:

Örülök, hogy elkerült a rosszullét! :)

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Igyekszem nem aggódni ;) De nagyon parás típus vagyok :D Majd jövök mindenképp megírni, h mi volt!

KépKép
lexus
 
 


Hali lányok!!

Csatlakozom a csapathoz (bár nagyon remélem, hogy most sem fogjuk kivárni az előirt időt!). Ma reggel szereztem bizonyosságot az újabb kisprücsökről. Rögtön csinálok kismanónak is vonalzót.

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Halihó!

Na, a mi UH-nk is megvolt, a doki látott petezsákot, meg benne egy nagyon pici foltocskát, ami szerinte tuti, a baba! 3 hét múlva kell újra mennem, akkor majd hallhatunk szívhangot is (mivel most nem volt), meg addigra a foltnak elvileg már nőnie kell, és így majd tutkóra tudja mondani, h baba! :D Hiper boldog vagyok!

Fanetta! Üdv a csapatban, gratula Menőmanóhoz! ;) Szinte egy idős terhesek vagyunk, 3 nappal vagy előrébb, de jó! :D

KépKép
lexus
 
 


Hello Mindenkinek!

Lexa,
nagyon örülök, hogy jól sikerült az UH!!! :lol: Biztos a babcit látta a doki! Kíváncsian várom a következő UH-tokat!

Fanetta,
Isten hozott köztünk, gratula a picihez!

Holnap már nem tudok írni, megyünk nyaralni. 8)

Vigyázzatok magatokra!

Melinda

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Ja, azt nem írtam, hogy 1 hétre megyünk, úgyhogy majd legközelebb vasárnap jelentkezek. Mindenkinek minden jót és szépet kívánok addig is!

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Melinda! Nagyon jó nyaralást nektek, remélem, jó idő lesz! Jó pihizést, vigyázz nagyon magatokra! :)

KépKép
lexus
 
 


Sziasztok, csajszik!
Hűűűűűűű, de sokan lettünk. :D :D
Gratula a pöttyöcskétekhez, vigyázzatok rá.
:wink: Én szerdán megyek megint uh-ra, természetesen nagyon parázom, már látniuk kell majd a szívecskéjét.
Remélem, minden rendben van.
Tünetekkel hogy álltok?
Én egész nap émelygek, mint állat, néha szinte elviselhetetlen, bár Gordonnal is így volt annak idején. Meg pisilek rengeteget.

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Mpatr! Drukkhegyek az UH-hoz ;) Én reggelente émelygek csak szerencsére (egyelőre), és ma tapasztaltam először, h bizony nekem is többször kell elmennem a wc-re! Eddig a mh-emen jóformán nem is vtam wc-n (8-16-ig melózok, nem egészséges, tudom-tudom), ma 6x is ki kellett mennem! :shock: Durva.

KépKép
lexus
 
 


A nagy pakolás közben azért bekukkantok hozzátok. :)

Köszi Lexa a jókívánságokat! Nagyon fogok vigyázni, óvatos leszek a fürdéssel, meg a napozással is. Sőt, napozni nem is fogok, viszünk napernyőt, úgyhogy egész nap jóformán árnyékban leszek.

Mpatr,
én is szorítok az UH-hoz! :)
Nekem is az émelygés, meg a sűrű pisilés, illetve a mellfeszülés/fájás jelentkezik tünetként. Ja, meg nagyon szélsőséges a hangulatom. :( Hol dühkitöréseim támadnak, hol pedig szeretetéhségben szenvedek...

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Melinda! Ne is mondd a szeretetéhességet.. tegnap fél órát lógtam a párom nyakában, de halál komolyan. Hazajött, rohantam megölelni, és úgy is maradtunk. Akkor közben tök jó érzés volt, de utána.. :( És amúgy én simán elbőgöm magam tök jelentéktelen dolgokon..

KépKép
lexus
 
 


Sziasztok csajok!!!
hű de sokan lettünk! Sajna én elég sokat melózom, így nem sűrűn tudok netezni. Vendéglátós vagyok, úgyhogy amikor dolgozom, akkor reggeltől estig. Örülök, hogy ennyien lettünk, és mindenkinél rendben vnnak a dolgok idáig. Az én tüneteimis hasonlóak, pisilés, ingerlékenység enyhe émelygés nem olyan vészes, és nekem a hasam is szokott fájni úgy, mint mielőtt megjön. Szóval tök olyanok a tünetek, mint a havi előtt. Ja, és a cicim is iszonyatosan feszül. Én sokáig abban a hitben is voltam hogy most már tuti meg fog jönni. A doki azt mondta, hogy ez a hasfájás normális.
Gőzöm sincs hogy kell vonalzót csinálni, majd tesómtól kérek segítséget, ha talizunk. Na sziasztok!!!!!!

livi
livike
Tatabánya
 
 


Sziasztok!

Livi! Én is úgy tudom, h ameddig a hasfájás nem görcs, tehát csak úgy fáj, vagy szurkál, addig nincs gáz. Én is éreztem vmelyik nap egy kis szurkálást, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentősséget, meg ugye utána volt az UH is.. ;)

Én ma elég gyérül vagyok, kisebb-nagyobb hányingereim vannak, szinte folyamatosan! :? Ebéd készítés közben is rámjött a különböző szagoktól.. blahh. Mondjuk ha ez a baba ára, akkor egy szavam sincs ;)

KépKép
lexus
 
 


Sziasztok!

Remélem, azért jár erre vki! Kis helyzetjelentés: jelenleg pocsékabbul nem is lehetnék, mint ahigy vagyok! 3x volt látogatóban rókakoma, semmit nem kívánok, folyamatosan hányingerem van :( Nagyon remélem, h hamarosan vége lesz ennek!

Kinek hogy telt a hétvége?

KépKép
lexus
 
 


Sziasztok Lányok!

Szeretnék csatlakozni a csapathoz.
Én jelenleg 5+6-os vagyok.
A mai nap nekem is eléggé megterhelő volt. Reggel nekem is sűrűn kellet járnom a mellékhelységet és nekem is folyamatos hányingerem van. Ha eszem azért, ha nem eszem akkor az éhségtől, de valahogy a főtt krumplin és a görögdinnyén kívül nem kívánok semmit. Még az Elevitet sem tudtam ma bevenni, mert alig ettem. Pont 5 hetesen voltam dokinál és 7 mm-es petezsákot látott benne szikhólyaggal. Jövő hét szerdán kell mennem ismét azt mondta akkor már a babót is fogjuk látni (akkor leszek 7 hetes)
Remélem ez a hányinger, hányás nem fog minden nap jelentkezni még 2 hónapig, mert akkor én feldobom a talpam. :(
Reggel a vérvételnél is majdnem rosszul lettem kivert a víz és nagyon hányingerem volt. Alig mertek elengedni.
cicuka78
 
 


Szia Cicuka!

Üdv a csapatban! Nagyon ismerős sajnos minden, amit mondasz :( Én is bazi rosszul vagyok. Most próbáltam enni egy kicsit, hát ne tudd meg, h érzem magam... én se fogom bírni, ha ez még a 12. hétig kitart :(

Gratula a babához! Kérünk vonalzót :D

KépKép
lexus
 
 


Sziasztok!

Hányós,hányingeres lányok:
Van rengeteg dolog ami segíthet( valakinél nem) próbáljátok ki! Ne kelljetek fel addig amíg nem esztek legalább pár falatot mert az üres gyomor miatt is hánytok.Mindig egyetek valamit persze ne sokat de legyen kaja a pociban.Hideg üditők vagy gyümölcsök is jók lehetnek és még a hideg Cola is :wink: nem sok persze csak egy pici pohárral. Vannak homeos bogyók:
Cocculine: napi 3-4*1 tabletta
Sepia 9CH: ez akkor jó ha már ébredéskor hányinger van és szagokra fokozódik 2*5golyó
Ipeca 9CH: állandóhányinger és a hányáse hoz megkönnyebbülést 3*5golyó

Ezeket így a nevük alapján kell kérni a paikában tudni fogják miről beszéltek :wink: és ami még jó az a B6 vitamin ezt is ki lehet próbálni! Kitartást mindenkinek én is 7 hete hányok tudom hogy nem kellemes.
Vendég
 


Sziasztok!

Már napok óta olvasom a hozzászólásaitokat, most úgy döntöttem csatlakozom hozzátok. :) A 6. hétben járok és a harmadik babámat várom. Orvoshoz holnap fogok bejelentkezni, kiváncsi vagyok mikorra kapok időpontot? :roll: Négy tesztet is csináltam..... Az utolsót sógornőm unszolására. Az elsőt elég korán az olyan halovány volt nem is hittem, hogy jól látom amit látok :shock: Egyenlőre mindenből egy picit érzek: mellfeszülés, hányinger, pocifájdalom stb... Szóval úgy tűnik szerncsés vagyok :D Egyenlőre ennyit magunkról!
Puszi

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Pandi! Köszönjük szépen, nagyon aranyos vagy!!! :)

Szia Szilvi! Üdv a csapatban, gratulálok a babához, és a 2 nagyobb gyerkőchöz is!! Természetesen tőled is kérünk vonalzót!

Tök jó, h kezdünk egyre többen lenni ;) Lányok! Arra gondoltam, h készítenék egy táblát a topiknak - remélem, ha Melinda hazajön, mint topicnyitó, nem fog megésrtődni :oops: Leírnék egy példát, h milyen adatokat látnék szívesen, aztán mondjatok véleményt - kell-e vmi, vagy esetleg vmi ne legyen ;)

- nick
- név
- kor
- mióta próbálkoztatok
- kh, ahol valszeg szülni fogtok
- köv. jelenés a dokinál (UH, v.vétel, stb)
- baba neve (mármint ha szólítjátok vh, nekünk pl. Törpicsek :D)
- tesók

KépKép
lexus
 
 


Sziasztok!
Próbálkozom vonalzóval,de valamiért csak a html kódja jelent meg :?: :!: :?: Mit rontottam el?

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Hurrá!
Sikerült idevarázsolni a vonalzót! :D Folytatom a bemutatkozást:
31 éves vagyok, Szilvi. Van egy fiam, Áron 8 éves lesz agusztusban, és van egy lányom Csenge, januárban töltötte 6. életévét :wink: Valószínűleg a kistarcsai kórházban fogok szülni, bár egyenlőre izgulok, hogy minden rendben menjen, legyen. Nem nagyon figyeltük a napokat, de avédekezést elhagyva 8 hónap múlva fogant Pocaklakó! Hát ennyi :P
Kitartást az izgalmakhoz!

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok, mivel elég nagy a valószínűsége, hogy én is márciusi babás vagyok, vagy leszek? Nem is tudom. Elég új ez a helyzet nekem. Az utolsó mensim június 12-én volt, és majdk holnap megyek dokihoz. És különben sem merem előre túlságosan beleélni magam. Mondjuk már két tesztet is csináltam, természetesen mindkettő pozitív lett. Ja, az émelygés nálam is elkezdődött. Holnap már remélem a doki is azt mondja, amit hallani szeretnék!

Üdv mindenkinek, Andi
tand
 
 


Sziasztok!

Üdv, Csajok :D Gyűlünk! Andi! Nekem június 14-én volt az utolsó mensim, akkor mi szinte egy idősek leszünk. Drukkolok az UH-hoz, majd írj mindenképp!

KépKép
lexus
 
 


Sziasztok, szép jó reggelt!

Ki hogy van? :)

KépKép
lexus
 
 


Sziasztok!

Ez a mai reggel még rosszabb, mint a tegnapi. Ma már 2x is hánytam. Gondoltam elindulok dolgozni 1/2 9-kor, de a ház előttnél tovább nem jutottam. Úgy éreztem majd elhányom magam. Felhívtam a főnökömet, hogy igyekszem összeszedni magam és ha úgy vagyok bemegyek, de mondta, hogy pihenjek nyugodtan.
Felhívtam a védőnőt is aki Magne B6-ot és kekszet javasolt és azt mondta, ha csak reggel és nem napi 4-5x hányok az még nem kóros. De ha eléri a 4-5-öt akkor be kell menni a kórházba infúzióra.
cicuka78
 
 


Cicuka! Sajnálom, h ennyire rosszul vagy :( Nekem szerencsére még "csak" émelygés van, de ma először sikerült úgy felkelnem, h ettem előtte kekszet, és tényleg hatott! Magne B6-ot én is szedek, biztos jó az is, csak hát tegnap vhogy ultra sz.r napom volt :? Ne aggódj, az infúzióra tuti nem kerül sor!

KépKép
lexus
 
 


Lexus! Köszi a bíztatást. Remélem a Magne B6 tényleg segíteni fog. Én is próbálkoztam a keksszel, de eddig nem sikerült magamba tuszmákolni, vagy ha igen azt is kihánytam.

Kép
cicuka78
 
 


Végre sikerült feltennem a vonalzót. Valami pozitívum is ért legalább már ma reggel :)

Kép
cicuka78
 
 


Szerintem ez a tetű nagy meleg is betesz ám a rosszullétbe.
Lexa, ismerem az ultraszar érzést, már lassan 2 hete, egyre erősebben, most már szinte elviselhetetlenül rosszul vagyok, bár csak ma kezdtem hányni. De legalább utána fél órát jól voltam. Kész felüdülés volt. Nagyon gyengének is érzem magam!
De azért olyan jó, hopgy nem vagyok vele egyedül. :wink:

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni hozzátok. 33 éves vagyok két nagyfiúval (9 és 7 évesek), az új párommal 9.hónapja próbálkozunk végre sikeresen.

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


Sajna úgy látom nem akar megjeleni a tickerem

Zsoltika 11 éves
Ákos 10 éves
Kép
klarissza33
 
 


Mpatr! Persze, biztos, h a meleg is közrejátszik! Ma, amikor jöttem vissza az irodámba, a folyosón hallottam, h azt mondták, csütörtökön 46 fok lesz :shock: Hát nehogymár! :shock: Az bazi meleg, már hőség meg minden riadó, nem?!

Én is jól vagyok, miután kijönnek belőlem a dolgok, sőt, ha nekem addig fáj a fejem, az is elmúlik :shock: De sajna tényleg csak ideig-óráig van jó közérzete az embernek...

Cicu! Gratula a vonalzóhoz! ;)

Klarissza! Üdv a csapatban!! Megvan az a ticker ;)

KépKép
lexus
 
 


Sziasztok kismamik!
Annyira sajnállak benneteket a rosszúllétek miatt, én úgylátszik szerencsésnek mondhatom magam. Még egyszer sem hánytam ,és az émelygés sem vészes. Csak néha-néha. Viszont az tök érdekes, hogy a sárgadinnyére, amit idáig két pofára ettem, most gondolni sem bírok. És az, hogy a parfüm amit a páromnak vettem, mert annyira tetszett az illata, most hányingert kelt bennem. Szegénynek mondtam is, hogy most inkább mást használjon.
Lexa! Szerintem tök jó ötlet ez a táblázat, ja és az is, hogy feltetted a pocidról a képet. Én 26 éves leszek szeptemberben, az első kisbabámat várjuk. Pontosan nem tudom mióta próbálkozunk, ez tök spontán jött. De kb. 3-4 hónapja nem védekeztünk. Tatabányán lakom, és valószínüleg itt is fogok szülni, mert a dokim itt rendel. Jövő hét kedden megyek újre a dokihoz szivecskehangot nézni. A babát csak porontynak, kis prücsöknek nevezzük. Írjatok!!!!

livi
livike
Tatabánya
 
 


Sziasztok csajok! Senki nem válaszolt, de időközben eszembe jutott egy kérdés. Mindenki mást mond, és én sem emlékszem hogy a doki mit mondott azzal kapcsolatban, hogy hol kell jelentezni terhesgondozáson, ki fogja kihelyezni a védőnőt? Kell e a háziorvoshoz menni, vagy az sztk-s nőgyógyászaton kell e jelenkezni, és a leendő gyermekorvost mikor kell felkeresni? Előre is köszi!!!!

livi
livike
Tatabánya
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: