Új privát üzeneted érkezett!

Szia Réka!

Gondolom ez a neved,igaz?

Szal miért nem írtál előbb ha te is márciusban szültél?Szívesen láttunk volna,mindig örülünk a vérfrissítésnek :wink:
És hol szültél?Esetleg van itt is olyan akivel ugyanabban a kórházban :wink:
Babucid hogy hívják?Nem akarsz írni magadról? :wink:

Igazából írunk még ide ,csak ritkábban...akár fel is lehetne éleszteni a topicot :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Na, végre valaki! Bocs csajok, de ez a héten lemaradt. Elég zsúfolt volt a hetünk...

Szóval: e heti hófordulósaink. Sok-sok boldog Hófordulót Nekik!

Linocs Fruzsina Tamara 2008.03.02 11 hós
livike Lilien Hanna 2008.03.02 11 hós
arizona Gréti 2008.04.03 10 hós
marla singer Hanna Nóra 2008.03.05 11 hós
Kölyök Máté 2008.04.05 10 hós
gy.anita Tifani 2008.03.06 11 hós
nebula Márton Balázs 2008.03.06 11 hós
cipo5 Gábor Tamás 2008.03.07 11 hós
kmanna Panka 2008.03.07 11 hós
lusie Péter 2008.03.07 11 hós
mezsó Blanka 2008.03.07 11 hós
mpatr Norton 2008.03.07 11 hós
0bea0 Kristóf 2008.03.08 11 hós
xien Diána 2008.03.08 11 hós
linocs
 
 


Szia Réka! Tényleg, ha be szeretnél kerülni a táblázatba, küldhetnél adatokat: Név, cím, baba születési ideje, kórház, orvos, elérhetőségek.
linocs
 
 

 
 

Sziasztok, de jó, hogy mégsem halt meg végleg a topik! :lol: :lol:
Panny!
Én azért nem írtam eddig, mert nincs időm rendszeresen jönni, de a terhességem elejétől olvastalak Benneteket. Mégsem éreztem soha késztetést, hogy én is csatlakozzak, elég volt, hogy olvastam, minden kérdésemre választ kaptam így is. Én a hoxán szoktam csak néha fórumozni, de ott sem vagyok sehol törzstag, csak ha valami érdekel, keresek róla egy topikot és elolvasom, vagy felteszem a kérdésem és ennyi. Egyszóval nem vagyok az az írogatós fajta. :) Tegnap a döbbenet miatt regisztráltam, mikor láttam, hogy már mióta nem írt ide senki.. :shock: :shock: De nagyon örülök, hogy mégis írtok még ide. :)
Linocs!
Köszi, de nem szeretnék bekerülni a táblázatba, őszintén szólva semmi értelmét nem láttam soha a táblázatnak, én legalábbis mindig ellapoztam, bár biztos jó arra, hogy kövessétek mindenki adatait... :roll: :roll: De azért köszönöm a lehetőséget! :lol: De ha benne lennék, az én kislányomat is ezen a héten köszöntötted volna, 8-án született. :wink:
Szóval lányok, én nem azért regisztráltam, hogy ha van még itt élet csatlakozzak, csak muszáj volt annyit beírnom, hogy mennyire sajnálom, hogy vége a topiknak. De akkor remélem mégsem! :lol:
Vendég
 


Akkor kedves Réka, asszem máshol kell kiélned a továbbiakban a kukkolást :D , mert ez a topik már csak ilyen nyögvenyelős lett, és túl sok izgalmat már szerintem nem fog a számodra tartogatni. Ha olvasol minket régen, akkor gondolom, sejted, miért.
További jó zugolvasást!

Kép
KépKép
nebula
 
 


Ezt találtam egy másik topikban, és annnyira megteccett!!!!

Kép

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Linocs! E heti hófordulósaink nem lesznek? (Meg az elkövetkezők.) Most már izgi a dolog, mert jönnek az 1 éves szülinapok. Léci-léci!

Fancsi! Még mindig jó! :lol: :D

biribon
 
 


Biribon: akkor tegyem fel még mégegyszer?????

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Megint megkésve, de én most a már az 1 évesek miatt nem szeretném kihagyni a heti hó- és ÉV!!!fordulósainkat. (Bocsi Linocs, hogy elveszema kenyeredet... :roll: )

mzx Laura 2008/02/13 1 ÉV!!!
mommy82 Joseph 2008/02/14 1 ÉV!!!

livcsi Dániel 2008/03/09 11 hó
melinda80 Dóra 2008/03/09 11 hó
szilvánusz Marcell 2008/03/10 11 hó
pété Lívia 2008/03/10 11 hó
judit18 Eszter 2008/03/11 11 hó
fnora82 Erik 2008/03/11 11 hó
csujzi. Lujzi 2008/03/12 11 hó
lexus Panna Lilla 2008/03/12 11 hó
haga Albert István 2008/03/13 11 hó
kacika Petra 2008/03/14 11 hó
juditkecskemet Nimród 2008/03/14 11 hó
ginger1 Barbara 2008/03/14 11 hó
kissani Alexandra 2008/03/14 11 hó
eszter.eu Balázs Örkény 2008/03/14 11 hó
renyo Bori 2008/03/14 11 hó
tündérmanó27 Réka Petra 2008/03/15 11 hó
pepike Alíz 2008/03/15 11 hó


BOLDOG SZÜLINAPOT MZX LAURÁJÁNAK ÉS MOMMY JOSEPHJÉNEK!

Kép

biribon
 
 


Szia Réka! És minden hozzám hasonló "Zugolvasó"! :)

Azért nem pörög a topic, mert van egy új, zárt fórum, ahová mint megtudtam, olyanok nem csatlakozhatnak, mint mi, akiknek nincs idejük vagy kedvük írni, de szívesen kapnának tanácsokat, ötleteket, vagy csak egyszerűen érdekelne minket, hogy más hozzánk hasonló anyuka hogyan tengeti a napját. Eddig is volt, akiknek szúrtuk a szemét azzal, hogy csak néha megjelentünk, gondolom, ennek kivédése érdekében lettünk letiltva, bár meghívót kaptam, regisztráltam, de aztán úgy döntöttek valakik, hogy nem vagyok kívánatos személy abban a fórumban...

Igen, szarul esik (nem fogok jópofizni, meg naívkát játszani), de talán túléljük mindanyian, kedves "ZUGOLVASÓK"!!!! 8) 8)

Kép
pété
 
 


Szia Pété!

Szerintem ne sajnáld, ne essen szarul, én bevallom megdöbbentem a topik kihalásán, de azóta elég jól túltettem magam rajta, hiszen ha végiggondolom, dögunalom volt már jó ideje, szóval jobb is így, hogy nem pazarlok időt az olvasására. Így, hogy zártban nyomják, érthető is, hogy miért nem írnak ide. Egészségükre, beszélgessenek zártban. Én bevallom őszintén, hogy ebbe az utóbbi zártba egész biztosan nem szeretnék bekerülni, olvasni sem. A Jim zártjába annál inkább, az tuti lehet. :D :D 8) 8) De persze semmi esélyem, meg hát oda sem tudnék úgysem írni rendszeresen, szóval mindegy.
Amúgy ha hívtak, aztán nem engedtek be, az baromi görény dolog szerintem. :shock: :roll: :evil: De hát ez van, szerintem ne sajnáld, nem a Te szegénységi bizonyítványod. Zugolvasó státuszt meg nagyon könnyen és lenézően (mintha szitokszó lenne, jaj de gáz) osztogatják egyesek, ami nyílt fórum esetében szerintem egyszerűen nevetséges, de hát tegyék, nem mondhatnám, hogy mélyen érint... :roll: 8) 8)
Na, mindegy is. Nagyon sok boldogságot, és isteni esküvőt Neked, Pété! És majd ha egyszer lesz a világon ritkán író 2008-as márciusiak zárt fóruma, ott találkozunk. :D :D :D :wink: :wink: 8) 8)
Vendég
 


Viccesek vagytok.

Vagy inkább szánalmasak?

Kép
marla singer
 
 


Hú Marla, szerintem egyik sem. Ha viccesnek gondolsz minket, a humorod szar. Ha meg szánalmasnak, akkor a memóriád. Szerintem sokkal szánalmasabb beszólni majd visszalihegni magad.
De ezt soha le nem írtam volna, ha nem pont te szólsz be. És lehet, hogy én a csakis kukkoló semennyire ne szóljak bele, oké, de hogy a Pétét hívjátok majd nem engeditek be... nos, erre illik a legjobban a szánalmas jelző.
Vendég
 


Szia, Réka.
Nem pont rád értettem ezt a szánalmas dolgot. (Csak pont te írtál előttem.)
És ami azt illeti én nem hívtam pétét sehová, mert engem sem hívtak sehová :)
Szerintem te csináltad jól a dolgot, hogy nem írogattál eddig.
Semmit nem veszítettél.
Ja és jó ötlet a "ritkán író 2008-as márciusiak zárt fóruma" bár aszem annak a fórumnak is uez lenne a sorsa:(

Majd még jövök hosszabban és kifejtem, de nyaggat a leányzó.

Kép
marla singer
 
 


Akkor bocs Marla, én sem akartalak soha bántani Téged, szimpatikus voltál mindig. Csak azt hittem engem támadsz, vagyis engem és Pétét. De akkor visszaszívva, okés? :D :D Én ma például nagyon ráérek, azért nézek be ide félóránként. De más napokon egyáltalán nem, akár napokon át sem. Szóval a ritkán írók fóruma, bármennyire barom ötlet is, azt hiszem sokakat érintene. :D 8) 8)
Na amúgy meg azt hiszem abbahagytam, már ez a pár hozzászólás is felesleges volt. Először hiányoltam a topikot, aztán bevallottam, hogy unalmas, aztán beszóltam Marlának, pedig őt bírtam. :twisted: :shock: :D Szóval ennyi voltam, és azt hiszem tényleg nem vesztettem semmit, hogy nem írtam eddig.
Vendég
 


Mik vannak......béréka meg ilyenek.....már névtelen lett.

Tényleg szánalmas ez az egész.

pété, sajnálom........és akkor még rám mondták, hogy köcsög vagyok. (ami igaz is, de ők miért tagadják??? 8) )

Marla veled mizújs? Úgyis kihalt eme topik, írj néha.
playgirl
 
 


egyetértek veled pléjgörl, köcsög vagy :D Kép Kép Kép de vállalod, szóval okés a dolog, sőt, jellemed alapvető alkotó része, amit én speciel csípek is nagyon, főleg mivel én is köcsög vagyok :D Kép 8) és abban is nagyon egyetértek, hogy pétét nem beengedni főköcsögség volt a nemköcsögöktől (akik voltaképpen főköcsögök, csak nem látják be, érted, na Kép )
és most, hogy kihalt ez a fórum, nem is érzem úgy, hogy bárkinek is lenne joga rámszólni, mert miért is ne írogathaték én egy kihalt fórumba? főleg ha már béréka is kedvet kapott, te réka, regizz már vissza, legalább valaki írt ide, ne legyél nyuszi mekfláj Kép
na, húzok, vasárnapi családi ebéd Kép.
hihi
 
 


na, desszert is elfogyasztva (szív alakú minyon, tekintettel a tegnapi valentin napra, jáj vazze, anyám tök giccses Kép Kép) szóval réka, én tök egyetértek veled abban, hogy röhej a kukkoló jelzőt használni nyílt fórumon. írogasson zártba az olyan aki nem akarja, hogy akárki olvassa, ennyi. de amíg nyíltban írogat, addig ne sírjon a szája, ha kukkolják, mert vállalta, azzal, hogy volt annyi esze, hogy nyílt fórumra írogatta le a magánéletét. na, ennyit akartam hozzáfűzni a dologhoz, ezt is minek, de azt hiszem egy tök üres fórumra már írhatok amit csak akarok. Kép jeeee. Kép amúgy mitől halt ki ez a fórum? hogy beszóltunk a mininek (aki beszólt nekünk)? fúj, de kis álnaív vagyok. Kép
hihi
 
 


Na, most már én sem bírom tovább, hogy ne írjam le a gondolataimat. Én is "csak egy kukkoló" vagyok, illetve csak egy nő, aki szintén márciusban szült, de írni nem érzett késztetést (szerintem sokan vagyunk ám így, és szerintem is csak aki nagyon ostoba, az gondolja úgy, hogy nem jogos a létünk nyílt fórumon, na mindegy). Szerettem ezt a topikot, és nagyon bánt, hogy ez lett a vége. Zárt fórumok... hát.... valahol megértem, valahol nagyon nem.
Playgirl!
Szerintem te ne szánalmasozz, mert alapvetően miattad hullt szét ez a topik. Szóval a minimum az, hogy csendben legyél, ne fikázz még most is.
Hihi!
Neked akkora az arcod, ugyan mire fel?! Még csak nem is szültél márciusban, akkor meg mi keresnivalód itt?! És álnaív... hát ja, az vagy, az tény.
Na, csak ennyi. Tudom, hogy szinte semmi mondanivalóm nem volt, de az nagyon kikívánkozott. 8) Mondjuk nekem is nagyon furcsa, hogy ha már zárt topik, akkor miért nincs ott a Pété, vagy a Marla Singer, szóval furcsa az egész sztori úgy ahogy van. :roll: És szánalmas, tényleg. És azt hiszem, hogy ez tőlem, topikolvasótól jogos is.
Vendég
 


Ó cocacola. Most azért mert coca vagy (avagy disznó), vagy csak koffeinfüggő?

Hogy miattam hullott szét a topik? Ugyan már te ostoba. Én beszóltam anno egy bunkót idegességemben (aki ismer, az észre sem vette), bocsánatot kértem (pedig nem is gondoltam komolyan, de azért mégis megtettem, mert nehogy én legyek a köcsög), de egyesek ezen nem tudtak felülkerekedni és oda-oda csapták nekem. Na akkor ki miatt hullott szét? Az ostobenkók miatt.

Kukkolás........idióták, szerintem aki kukkoló, nem itt nyomul
8)
playgirl
 
 


vmit elfelejtettem.............az is elég szánalmas, hogy az eddig állítólagos zugolvasóknak hirtelen írni támadt kedvük.

na mindegy, hihi, te hol vagy, miért nem véded meg szegény köcsög barátnődet?

marla most miért nem írsz, engem tényleg érdekel mi van veled(veletek).
playgirl
 
 


először is nem hiszem, hogy az én szegény köcsög pléjgörl barátnőm az én védelmemre szorulna :D 8)
másodszor húzzunk innen bébi, már eddig is lámák voltunk, hogy írtunk egyáltalán (na meg szalospiccesek szülinap okán, legalábbis ami engem illet, jaj vazz, mindjárt rádcsörgök, nagyon kemény estém volt Kép Kép ) szóval nem kell a témát adni, lendüljünk át a dolgon egy blazírt szemöldökfelhúzással, ne legyünk birkák akik folyton felveszik a kesztyűt.
Kép
úgyhogy kabbe coca, csá 8)
hihi
 
 


E heti Egyévesünk:

Cicuka78 Kristófja, aki 02.19-én lesz egy éves. Boldog születésnapot neki!!!!


E heti Hófordulósaink:
Sok-sok boldog Hófordulót Nekik!

aranykavics Szilveszter 2008.03.16 11 hós
eszterxx András 2008.03.16 11 hós
andee73 Dominik 2008.03.17 11 hós
ódry Réka Petra 2008.03.17 11 hós
zsombi Luca 2008.03.19 11 hós
Jim Martin 2008.03.20 11 hós
mézgombi Johanna 2008.03.20 11 hós
tand Gréta 2008.03.20 11 hós
boszi30 Kíra 2008.03.21 11 hós
Pumperka Zsombor 2008.03.21 11 hós
linocs
 
 


Hogy micsoda átjáróház lett itt :shock:

Szomorúan olvasom, hogy micsoda fikázós, egymást cikizős, otromba beszólogatós irományok születtek.

Nekem ez a topik mindig a szívem csücske marad, egy boldog időszak krónikása. Norton baba és sok más apróság hírnöke.

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


mpatr írta:Hogy micsoda átjáróház lett itt :shock:

Szomorúan olvasom, hogy micsoda fikázós, egymást cikizős, otromba beszólogatós irományok születtek.




Közöd???

Amikor kellett volna, hol is voltál????

Így jártál........... Kidobott innen ez a társaság.

Is!

És innen is!

Tudod, "Ki mint veti, beletenyerel!!!"
kukutyinka08
 
 


biztos voltam benne, hogy ugrik a cica az egérkére :D :D :D
juhéjjj :lol: :lol: :lol: :lol: kis harapósok :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

és lehet, nyugodtan lehet tietek az utolsó szó, mert nekem akkor is ez marad:

Nekem ez a topik mindig a szívem csücske marad, egy boldog időszak krónikása. Norton baba és sok más apróság hírnöke.


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Totya mondta, balhé van, nagy balhé! De jó! Vérszagra gyűl az éji vad.....kenyeret és cirkuszt a népnek......mennyi baromságot tudok összeírogatni, még szerencse, hogy egyedül vagyok :lol: :lol:
De az a jó, hogy így tök sokáig fog virítani a topic mellett a nevem..

Asszem kezdek belehülyülni a nem-alvásba.....Ubul egész éjjel óránként kelt, én zombi vagyok.....jöttem belesni a 2009. márciusba, csak előbb megakadt a szemem, hogy itt újabb hozzászólás van......és akkor kipattant az isteni szikra, hogy tulképp lehetne a halott topicot, mint blogot is üzemeltetni. Már bejáratott, sokan olvassák.....csak mi a fenét írjak vajon?

Eszter blogja:
ma találtam egy jó kis joghézagot a társasági adó törvényben. Amennyiben filmtámogatást adsz, de nem kapsz róla időben igazolást, akkor azt a társasági adóban adóalap növelő tételként kell szerepeltetni, majd következő évben sem lehet vele lecsökkenteni az adóalapot. De mivel egy nem választás kérdése, ezért az önellenőrzést ez esetben semmi nem tiltja, ld. 7004/2004 APEH irányelv....

Na, remélem izgalmas életemmel végképp mindenkit eltántorítottam innen.....

Amúgy jó is történt, tegnap este voltunk Monánál tejtesó és Mona látogatóban!!! Tündériek mindannyian, Ákos nagyfia is! És olyan jó volt!!!Egymás szájából kapkodták ki a cumit, mindig csak a másé kellett, itatós üvegből sem voltak hajlnadóak a sajátjukból inni :lol: Ja, és Nórinál minden rózsaszín, mint az igazi kis királykisasszonyoknál!!!

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Háj Eszter. Na legalább meséltél vmit, Mona csak képeket hozott meg videót.......(szóval bekaphatja itt is.............) baszki ez az Ubul gyerek nem semmi. Kb az én nagyobbikom 2 évesen volt hasonló test- és mozgásfelépítésű. (vagy inkább 3?)

Hm zajlik az élet itt egyfolytában, de én mivel nem csak szép vagyok, hanem okos is és még pályát módosíthatnék akár, mint új Derick [#zavart2] na mindegy szóval én mikor ráérek és agyament agyafúrt agyamnak köszönhetően tök sok mindent kinyomoztam. Ki kicsoda, ki miért hova nyal(t) és csinálja még most is a feszkót. Nem mintha érdekelne, és múlna rajta bármi is, de úgy jó magamat mindig megerősíteni és hátbeveregetni, hogy EZ AZ, okosügyesokosügyes



:twisted:
playgirl
 
 


francba, nem lett jó a Derick szmájlim :cry:
playgirl
 
 


[jpg]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1234772225.7535.gif[/jpg]
playgirl
 
 


ne már!!!!!!!!!!
butabénabutabéna

DERICK, na lécci
Kép
playgirl
 
 


ki küldött privit??? Csak mert kaptam mailben, hogy jött privim, belépek és nincs is levelem......
playgirl
 
 


Dericknek új nyomozás jutott, ki írhatott nekem, halihó???

A mailben az üzi időpontja: 4:54 PM, febr 20

1. valaki belépett a jelszavam ismeretében is kitörölte az üzit. (jaj de gáz)
2. szar a rendszer
playgirl
 
 


óóóóóóó, ügy megoldva 8) 8) 8)

puszi neked és a babónak itt is
playgirl
 
 


KépKépKépKépKép
playgirl
 
 


jaj de imádom, amúgy ez egy hibrid, Derick x Colombo
Kép
playgirl
 
 


eszterxx írta:Eszter blogja:
ma találtam egy jó kis joghézagot a társasági adó törvényben. Amennyiben filmtámogatást adsz, de nem kapsz róla időben igazolást, akkor azt a társasági adóban adóalap növelő tételként kell szerepeltetni, majd következő évben sem lehet vele lecsökkenteni az adóalapot. De mivel egy nem választás kérdése, ezért az önellenőrzést ez esetben semmi nem tiltja, ld. 7004/2004 APEH irányelv....


dédé vazz.... nyomjad bébi, isteni a blogod eddig, egy hű olvasód máris van, mindig is betegesen felizgattak a joghézagok :D :D 8)

láttunk ám képeket a nóribébis taliról, veszett cukik, és ubulról járkálós videót, nagyon ott van a gyermek a mozgásfejlődésben Kép

hízással hogy állsz szívem? :D :D én tök jól. Kép

derrikbébi, te meg olyan hülye vagy. :D :D :D de legalább megvan a kariajid, ballonkabát, szivar, nagyító, és ha bekúrunk lehet letolom a hajad kopaszra :D :D :D na, többit majd máshol Kép
hihi
 
 


E heti szülinaposaink:


fanetta László Nimród 2008.02.23
bosek Blanka 2008.02.25
erika1 Martin /Kira 2008.02.27
Mni Lilla 2008.02.28
kikó70 Zalán 2008.02.29
Kvaszeva Botond Mátyás 2008.03.01


Sok Boldog Születésnapot Nekik!

E heti hófordulósaink:

b.márti77 Bence 2008.03.23 11 hós
biribon Luca Sára 2008.03.23 11 hós
mimi80 Máté Benjamin 2008.03.23 11 hós
monácska Nóra 2008.03.23 11 hós
panny Olivér Levente 2008.03.24 11 hós
kiszazsu Vilmos 2008.03.25 11 hós
Petramama Boróka Kincső 2008.03.25 11 hós
Potyka Dániel 2008.07.25 7 hós
bnesz.eva Bianka 2008.03.26 11 hós
driakk Sári 2008.03.26 11 hós
ajsa Sarolta 2008.03.28 11 hós
rima Leon 2008.03.28 11 hós
beuska75 Alexa Gréta 2008.03.31 11 hós
enikoe182 Noémi 2008.03.31 11 hós
tcis Christian 2008.03.31 11 hós
norco Brúnó 2008.04.01 11 hós


Sok Boldog Hófordulót Nekik!
linocs
 
 


Éljenek a hófordulósok!
Szia Linocs! Na, hanyadik felület :D

Kép
KépKép
nebula
 
 


Nebula: a mai nap folyamán, ha jól számolom, akkor a negyedik. Keressünk még valamit!
linocs
 
 


:D A morzéval küldötteket dekódoltad?

Kép
KépKép
nebula
 
 


Ó tényleg, a morze, meg a hópihék, meg a füstjelek.

A dekódolással még le vagyok kicsit maradva, de igyekszem. Addig is várjad a galambpostát, amit küldtem.
linocs
 
 


BOCSI A BETOLAKODÁSÉRT,

Eladom kislányom kinőtt márkás szép állapotú ruhácskáit, melyek nagyon a szívemhez nőttek, de sajnos nem tudom tovább tárolni őket.

Postázást nem vállalok, személyes átvétel Újpesten a STOP-SHOP-nál lehetséges.

A ruhákat az alábbi linken lehet megtekinteni, melyet folyamatosan töltök fel, ahogy időm engedi.

http://picasaweb.google.com/nyimoni/Ela ... x79xqB2sA#

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Hihi kedvéért a mai levelem Gyurcsánynak, a kerületi polgármesternek és a szociális minisztériumnak... valaki csak válaszol majd.....kicsit ugyanis elszállt az agyam... bekoccoltam a bölcsi központba, megkérdezni a papucsos néniket, hogy van-e valami hír Ubulka őrzési lehetőségéről....30.-kak vagyunk a sorban, de ez csak a beadási sorrend, nézik a szociális hátteret is.....ha harminc gyereket felvesznek az oviba és nincs gyatrább, mint Harapós Ubul, úgy lehet, őt is őrzi majd valaki. Valamikor.....merthogy időpontot egyáltalán ne várjak...... há' vazze, nem vagyok én szociális senkivel, ha fizetek adót, aggyanak valamit, oszt jónapot :twisted: :twisted:

Playgirl, már jól megijedtem, hogy csak itt fényezed magad és nem is tudsz még egy smileyt sem feltenni. Persze, nyomozgatunk, nyomozgatunk, de egy egyszerű csatolás sem megy......de azért megnyugodtam a végén :lol:
Köszi Ubuldicséretet, testileg fejlett a lelkem, a szelleme meg majdcsak előbukkan....más gyerekek már mondják az első szavakat, kedvesek, puszit adnak (Ugye, Moooooona?????)....ő szellemileg semmi. Lehet, nem adótörvényeket kellett volna születésétől olvasgatni neki? Ha igazán kedves akar lenni, akkor rád vigyorog, tündéri, odabújik, majd egy eszméletlen nagyot harap a combodba mind a 12 fogát latba véve...de közben édesen vigyorog....és annyit is tud már mondani, hogy ööööööööööööööööö, mindezt 200 decibellel, és közben vadul mutogat az elérendő tárgyra....addig, amig oda nem adod.....ja, és nem lehet vezetgetni, mint más édes tipegőket, hogy fogod a kezét, á, dehogy..voltunk hét végén a Mammutban, Ubul egyedül mászkált, általában a cipőboltokba tért be... jó izlése van, mert a legcsinibb eladó csajokat szúrta ki, kedves mosollyal bevezette az apját oda, ha meg jó pasi jött mögöttünk, akit én csak fél szemmel lestem, akkor hátrafordult és egyenesen nekiment.....nem lehetett nem megismerkedni mindenkivel :lol:

Hihi: köszi kérdésed, ráálltam a mérlegre....még mindig semmi változás...annyi eredménye van a gyógyszernek, hogy brutálisan nem vagyok éhes, így legalább nem költök kajára sem, de úgysem fogyok. Most komolyan, reggel egy szelet baromi rossz teljes kiőrlésű kenyér, délben egy szelet hús és slussz....Mona azzal bíztatott, hogy neki 3 hónap volt, mire elindult.....így megmentett az öngyilkosságtól :lol: :lol: :lol: Mona, van még 610 napod kitalálni valami újabb mencsvárat (hűű, de hülyén néz ki így leírva...)

Na, és akkor a levélke:


Gyurcsány Ferenc
Miniszterelnöki Hivatal
Budapest
Kossuth Lajos tér 4.
ferenc.gyurcsany@meh.hu

Szociális és Munkaügyi Minisztérium
V. Akadémia u.3.

Riz Levente
Rákosmente Önkormányzat
Riz.levente@rakosmente.hu

Tisztelt Hölgyeim és Uraim,

A következő problémával fordulnék Önökhöz:

2008.03.16-án született Ágoston András nevű gyermekem, aki a xxx szám alatt lakik. 2008. október 6-án igényeltem bölcsödei elhelyezését 2008. december 1-i kezdéssel, munkahelyre való visszatérésem miatt. A bölcsödei felvételi kérelmet a szükséges mellékletekkel, munkáltatói igazolással együtt leadtam a Rákosmentei Egyesített Szociális Központba, melyre a mai napig nem kaptam semmilyen választ.

Mivel a gyermeket bölcsödébe nem vették fel, így sajnálatos módon dolgozni sem tudtam elmenni. A gyermek egy eves korától terveztem volna a munkahelyre való visszatérést, azonban úgy tűnik, reménytelenül, ugyanis az elhelyezését nem sikerül megoldani.

A mai nap, 2009. február 23-án személyesen mentem be érdeklődni, hogy mi a helyzet a bölcsödei elhelyezéssel. A Rákosmentei Önkormányzatnál azt a szóbeli információt kaptam, hogy a gyermek 30. helyen áll a felvételi rangsorban, nem garantálható, hogy akár szeptembertől megoldódik az elhelyezése, további információt nem tudnak adni.

Kérdéseim a következő:

1. döntenem kell a munkahelyem sorsáról, a munkahelytől sem várható el, hogy egy héttel előtte közöljem, hogy tudok-e dolgozni szeptembertől vagy sem, kérem írásban válaszoljanak, hogy az elhelyezés megoldható-e
2. márciustól a keresetem nagy részét babysitterre vagyok kénytelen költeni. Ez így nem tartható sokáig, mert ugyan fontos a munkahely megtartása, a mai gazdasági helyzetben kinek nem, de ugyanakkor a család megélhetése is az. Így átmeneti megoldásként vállalni tudom a babysitter költségét fél évig, amennyiben garantálni tudják a gyermek felvételét, azonban tovább sajnos nem.
3. Két alternativa áll előttem: felveszik a gyermeket bölcsödébe, vissza tudok menni dolgozni, megoldódik a gyermek elhelyezése és továbbra is fizetem az éves maximum tb-t és igen magas adót vagy nem veszik fel a gyermeket, ez esetben kénytelen vagyok otthagyni a munkahelyemet, gyermekemet egyedül nevelem a gyesből, így mindenféle szociális segélyért folyamodom. Önök megsprórolnak ugyan egy bölcsödei férőhelyet, de elesik az állam a befolyó adó és közterhektől, egy család anyagi helyzete válik igen bizonytalanná, valamint mivel a gyermek ily módon szociális hátrányos helyzetbe kerül, valószínűsítem, hogy fel fogják venni a bölcsödébe, hisz abban az esetben már a gyedből és családi pótlékból fogunk megélni, ami jóval a létminimum alatt van. Ezáltal már elmehetnék dolgozni, de egy kisgyerekes anyukának igen nehéz manapság munkát találnia, igy egyáltalán nem biztos, hogy sikerül is.
4. Szeretném megkérdezni továbbá, hogy kb. 10 éve a maximum adót és járulékot fizetem.( Mindez ellenőrzihető, adataim a következők: születési név: xxx, anyja neve: yyy, szül idő: Bp. xxx, szig sz: xxx, lakcím: xxx, levelezési cím: xxx., e-mail: xxx ) Mit kapok én ezért cserébe? Ugyanis elvártam volna, hogy legalább levélben értesítenek, hogy felvették-e a gyermeket a bölcsödébe vagy sem az általam igényelt december 1-i kezdőnappal, sajnos hiába. Véleményem szerint ennyi járna az állampolgárnak… de lehet, hogy ez csak az én véleményem és Önök szerint csak az adófizetés jár, válasz a kérvényére, melyben a törvény által járó ellátást igényli, nem.
5. Szeretném továbbá megkérdezni, hogy mikortól kivánják a bölcsödék nyitvatartását a munkahelyekhez igazítani? Ugyanis érdeklődésemre azt a választ kaptam, hogy a bölcsödéből fél ötkor legkésőbb el kell hozni a gyermeket. Nekem 9-18 óra közt tart a munkaidőm, 1 óra utazással. Igy is csak kisegítő személyzet alkalmazásával lesz megoldható a gyermek elhozása. Régen a bölcsödék a munkahelyekhez igazodtak, hisz az volt a cél, hogy a szülők nyugodtan dolgozhassanak, mialatt gyermeküket biztonságban tudják. Manapság igen kevés munkahelyen van 8-16-ig tartó munkavégzés, de ez a bölcsödei nyitvatartás azt feltételezi, hogy fél óránál távolabb levő munkahelyre nem megy dolgozni az ember. Nem hiszem, hogy manapság e szerint lehetne választani.

Várom szíves válaszukat,

Üdvözlettel,

xxx

Budapest, 2009. február 23.

Kép

KépKép
eszterxx
 
 


Eszter!

Kivi leszek h kapsz-e rá egyátalán választ és ha igen,akkor mit....majd számolj be a fejleményekről.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Mennyit zsugorodott a kezem, egy év alatt!!!!!

Kép

Mindkét fotó "most" "történt"

Kép

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Fanetta!

Nagyon boldog szülinapot Niminek!
Csúúúúcs a lábfotó! A kezed meg mitől is zsugorodik? :shock:

Kép

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Esztexx: kifáncsi vagyok, hogy reagálnak-e a leveledre, és ha igen, mit ( kifizetnek-e egy közhelyes szöveggel, vagy mi?).

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Eszterxx, én ugyanerre a felvetésre azt a választ kaptam, hogy a kerületi jegyző a végső illetékes, nála kell előállni a helyzettel, és ha van egyetlen szabad hely a kerületben, akkor ő oda elirányít majd.

Én tavaly májusban futottam egy kört, amikor Eriket nem vették fel szeptembertől oviba, mert 4, 5 évesek is sorba állnak, ő meg júliusban töltötte a hármat. Így a bölcsibe sem mehet már (nem mintha ott lenne hely). Mondtam, hogy februárban lesz a kisebbik egy éves, és ha nekem vissza kell mennem dolgozni, mert nem tartják fenn tovább a helyem, akkor mit tehetek? Neki bölcsis helye nem lesz (év közben esélytelen), a nagyot oviba nem veszik fel, a legolcsóbb magánovi és bölcsi 70ezer/fő/hó Zuglóban (+egyéb kiadások, amik biztos vannak, csak még nem térképeztem fel). Szóval ha ugyanannyit akarok megtartani nettó, mint most, akkor nettó 220 ezres fizu kell minimum. Ahhoz, hogy értük tudjak menni, csak 6 órás munkát tudnék vállalni (tegyük fel, hogy belemegy a munkahelyem). Magyarul mindezt 6 óráért kellene kapnom.

KÉRDÉS: hány kétgyerekes anyuka kap hat óráért ennyi pénzt manapság? De még nyolcért is.

Most ezek után hogy menjenek vissza dolgozni a nők?

No persze a munkaidő nálam sem 8 óra volt, így egyébként vagy bébiszitter menne értük, vagy jó esetben ingyennagyi.
Valószínűleg csak 8 (azaz ténylegesen 10-11) órában vennének vissza, vagy vennének fel bárhová. Utazással együtt 11-12 óra. ( A gyerekeket hétközben alig látnám, de gondolom minden teljes munkaidős anya zokog emiatt).

Még ha nagyon jól keresnék is, akkor is alig maradna egy csekélyke belőle ahhoz képest, mintha itthon "lebzselek", mert még egy autót is venni kellene és fenntartani, ha a nagyihoz közeli oviba iratom őket. A bébiszitter hazahozná őket, de akkor meg rá kellene költeni.

Evvan :(.

Kép

Kép
mzx
 
 


Mzx, nekem is pont ugyanez a problémám...ez olyan róka fogta csuka....dolgozz, mert megszigorítják az ellátásokat és nem kapsz semmit, viszont cserébe sehogy nem támogatják...de az, hogy még válaszra se méltassák a tisztelt adózó állampolgárt!!! Nagyon kiváncsi vagyok, mert direkt az rtl klubos mailcímről küldtem, arra azért szoktak reagálni..
A jegyző jó ötlet, akkor most mindjárt kikeresem és neki is elküldöm.....mér' ne :lol:

Fanetta, nagyon jó ez a kezes kép! Ezúton is nagyon boldog szülinapot Niminek!!!!!!

Hihetetlen, hogy már egy évesek!!!!!

Kép

KépKép
eszterxx
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: