Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Körbejártam a topicokat és láttam,hogy van már mindenféle megközelítése a babavárásnak. Én katolikus vagyok és úgymond sokmindent másképp látok hitemből fakadóan.
-lombik program
-kelengye(segítsünk egymásnak)
-babavárás
-anyaság
-szerepek és minta a családban
-mikor vigyük misére stb....
Várom szeretettel azoknak a kismamáknak és anyukáknak a tapasztalatait,akik szintén keresztény szemmel élik meg ezt a csodálatos dolgot.Beszélgessünk!

Isten áldjon mindenkit!

KAta
katus28
 
 


Szia Kata!

Én is katólikus vagyunk!
Miről szeretnél beszélgetni konkrétan???
Kezd el te és én folytatom!!!!
Vendég
 


T Kriszti!

Bármiről.Igazából semmi problémám nincs jelenleg. Te,ti viszitek a babát misére? Mi 6 hetes kora óta visszük,és jól viseli egyelőre nagyon.Néha kapjuk az okos megjegyzéseket:Látszik a nevelés!Gratulálunk. NA,ezen ki szoktam borulni.Mint ha egy 6hós vagy 3 hós csecsemőt lehetne nevelni. Pffffffffffffffff.Psti vagy? Hova jártok misére?
katus28
 
 

 
 

Kata!
Hát nem Psti vagyok,Ózdi!
Mi ritkán de szoktunk templomba járni,régebben rendszeres volt mig a gyerekek kicsik voltak,de mióta nagyobbak nagyon nehéz össze hangolni,hogy a vasárnap eltudjunk menni!!
De attól,hogy nem járunk mindig templomba,én úgyan úgy hiszek,a gyerekeim is úgy nevelem,hogy higgyenek!!!!
Azt meg már,hogy ők milyen templomba járok rájuk kell bizni,mert ahhoz már túl nagyok,hogy megfogjam a kezüket és vigyem,persze régebben igy volt!!!!
Na 100 szónak is egy a vége hiszünk Istenben,ha fohászkodunk is,mindig azt mondjuk Istenem segits!!!!!
Nálunk még nem volt beszólás,hogy látszik a nevelésen!!!!
Neked hány gyerek van és mennyi idősek????
Nekem 2, egy 17 éves és 13 éves és most szeretnénk 3-at de nehezen sikerül!!!!
Vendég
 


Szia Kriszti!

Nekünk egy Bettikénk van.Reméljük,lesz több baba is. Ő most lesz 13.-án 8 hónapos.
katus28
 
 


Sziasztok!
Jó ötlet ez a topic. Én is katolikus vagyok, vagyis mi is azok vagyunk. :) Van egy 14 hónapos kisfiunk, és ha minden igaz 4 hónap múlva lesz még egy fiúnk.
Misére mi már csak felváltva tudunk járni a férjemmel, ő reggel, én meg este, mert Ágostont már nem lehet elvinni régóta. Nagyon hangos, sivalkodik, mászik, megy és elég önfejű ahoz, h ne lehessen csak úgy lecsillapítani. Én nem tudok figyelni, ha ő is ott van, akkor sem, ha éppen "jól" viselkedik. :D Úgyhogy mi így oldjuk meg. Úgy gondolom, h majd kb 2 éves korától újra lehet próbálkozni a dologgal, de az is lehet, h csak később tudom egyhelyben tartani annyi ideig.
A lombikkal kapcsolatosan én is sokat gondolkodtam, olvastam és kérdeztem annak idején, mert a fiúnk 3 éves próbálkozás után jött csak össze, és már sokminden megfordult a fejünkben. De végül úgy döntöttünk, h ha nem lehet term.úton babánk, akkor örökbe fogadunk. De, hála Istennek, lett. És most újra lesz. De tudom, h kemény próba az embernek elutasítani, h esetleg maga hordhat ki egy gyermeket, aki az övé. A hosszas babáravárás hit és bizalom nélkül iszonyú gyötrelem. És a környezet manapság csak még nehezebbé teszi, h vki beletörődjön a "kudarc"-ba. Ami nem kudarc valójában, de a kereszteket nehéz elfogadni, nem?
No, jó hosszú lettem!
Ja, Katus! Én Pesti vagyok (még egy ideig), a Vizafogóra járunk, és néha a Béke térre. Ti?
Viki
Vendég
 


Szia Viki!

:) Mi a Ferenciek terére járunk. Van sok helyen babaelkülönítő,pl a Gellért kápolnában.Ott van egy külön helyiség a babás szülőknek kialakítva és egy vetítőn lehet követni a misét. Voltunk már ott is,de egyelőre Ferences kötődésűek vagyunk. Biztosan eljön majd az idő,amikor Bettit sem lehet vinni,majd akkor mi is úgy fogjuk megoldani,hogy egyikőnk reggel,másikónk este megy. Illetve nekünk nagy mákunk van,mert sokszor vigyázni is tudnának Bettire,aha kettesben akarnánk menni.
Lombik:No igen.Nem keresztényként egyszerű,de keresztényként nehéz kérdés,hiszen elsősorban ugye a férfinak termelnie kell az anyagot,és nem a feleségével való szeretkezés közben....
aztán csak az életképes embriót(kat) hagyják életben,ameylik gyengének bizonyuk,megölik.És katolikusként ez gyilkosságnak számít,hiszen a fogantatás pillanatáról egy életről beszélünk. Betti keresztszüleinél van hasonló gond,de ők azt mondták,várnak,és ha nem,akkor örökbe fogadás. :) Reméljük,lesz. Ha esetleg majd írnak ige olyanok,akik babát szeretnének,de még nem jöt össze nekik,imádkozhatnánk értük.Mit szóltok hozzá?
Gartulálok a második babához is! :) Isten áldjon benneteket!

Puszi:KAta
katus28
 
 


Kata!
Akkor már értem imádkozhatnátok is mert rajtam szerintem csak a csoda és az ima és Isten segit ja és ti ha imádkoztok! :lol:
Már most lessz 1 éve,hogy próbálkozunk!!!
Vendég
 


Kriszti!

Rendben,este imádkozni fogok! Mi 2 évet vártunk Bettire,ne add fel! :)
És csak nyugi,mert ha rágörcsöl az ember,juszt se jön! Bízd Istenre bátran!

Puszillak!

Ui:A vasárnapi szentáldozásaidat felajánlhatnád a baba megfoganásáért. :)
katus28
 
 


aztán csak az életképes embriót(kat) hagyják életben,ameylik gyengének bizonyuk,megölik.


Szia!

Ezt rosszul tudod!
A be nem ültetett embriókat lefagyasztják, és később testvérke lesz belőlük, vagy felajánlhatod olyan párnak, akinek még embriót sem tudnak "csinálni", mert pl nincs életképes sperma, vagy peteérés...
A "gyengének bizonyul" nem nagyon értelmezhető, mert vagy életképes, vagy nem. Ha nem az, akkor elpusztul, mint ahogy az anyaméhben is teszi. Embriót csak kifejezett kérésre "semmisítenek" meg. Az valóban nem összeegyeztethető a hitünkkel, de a többi szerintem igen.

Üdv!

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok,

én nem vagyok vallásos, bár megkereszteltek a témában amit fölvetettetek, sajnos viszont érintett. A statisztikák szerint az ezredfordulón a férfiak sejtszáma nagy átlagban még 40.000 millió volt. Ma (7 évvel később) ha eléri a 20.000 milliót, akkor már mindenki nagyon boldog. Sajnos rohamos léptekben romlik a férfiak nemzőképessége...
Ha majd a környezeti hatások végképp sikertelenné teszik a párok gyerekvállalását, akkor kit fogadunk örökbe? Hm? Kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert egy picit úgy érzem olyanról kezdtetek véleményt formálni, amiben sem érintettek, sem elég tájékozottak nem vagytok. Sajnálom, ha túl őszintére sikeredtem :oops:

Üdv,
T
tapedli
 
 


Tapedli!

Örülök,hogy írtál.Nos,a témában maximálisan tájékozott vagyok. Az unokatestvérem apósa találta ki a lombik programot,és az ő elmondására alapoztam,amiket írtam. Örökbefogadás: Úgy gondolom,hogy Magyarországon sajnos el vagyunk maradva ezzel a témával.Itthon sokszor ciki örökbefogadni,míg más nyugati országokban,ez teljesen természetes. MA 2év az átfutási ideje az örökbefogadásnak,ami elég hosszú idő. Rengeteg gyerek vár arra,hogy örökbe fogadják,de a többség,csak újszülötteket akar. Szerintem ez sem normális dolog. Érthető,de mi van a nem újszülött babákkal? Nekünk van gyermekünk a párommal,és úgy tervezzük,akár lesz még saját,akár nem,mindenképpen örökbe fogadunk egy gyermeket,nemtől,származástól és kortól függetlenül. Úgy gondolom,nem a lombik babákat kell örökbe fogadni egyelőre,hanem a már most árvaházakban élő gyermekeket.
A férfiak nemzőképessége pedig a nők miatt romlik elsősorban . Hogy miért? Nos, nemrégiben végeztek egy kutatást: A nők kipisilik a fogamzásgátlóknak azon alkotóelemeit,amiket a szervezet nem dolgoz fel stb.Ez belekerül pl.a Dunába. A fogamzásgátlók összetevői nem bomlanak le és a tisztított ivóvízzel visszakerül a szervezetünkbe,így a férfiakéba is. Az,hogy egyre több nő válik meddővé és férfi képtelenné a nemzésre nagy mértékben függ ettől.Majd megkeresem a linket,ahol ezt olvastam és beillesztem. Persze a sok -E- adalékanyag az élelmiszerekben is befolyásolja.

Ez is elgondolkodtató szerintem.
katus28
 
 


Bocs,összemostam a reagálásokat. :)
katus28
 
 


Szia Katus,

Ezt a mondatod nem értettem:
"Az unokatestvérem apósa találta ki a lombik programot,és az ő elmondására alapoztam,amiket írtam." :shock: Ő találta ki? Ez nem magyar találmány...Amerikában csinálták először.

...hormonok.
Hát, én sosem szednék fogamzásgátlót, akkor sem ha nem akarnék gyereket. Egyszerűen méregnek tartom.

...örökbefogadás.
Hosszú évekig dolgozott az anyósom vezető beosztásban egy gyerekvárosban. Tudom, hogy sok gyerek vár örökbefogadásra sajnos :(

...lombik.
Csak az érzi át a szükségességét, akinek kell ez a lehetőség. Szerencsére csak akkor értenéd, ha érintett lennél...

Üdv,
T
tapedli
 
 


Szia Tapedli és többiek is!
Kicsit eltűntem, de minden ok, csak nem volt időm nagyon jönni. :)
Lombik kérdés nagyon nehéz! Mi sokat vártunk az ellső gyermekünk megfoganására (3 év), és sokat gondolkodtunk azon, h mit tegyünk, h avégképp nem sikerül. Mi az örökbe fogadás mellett döntöttünk volna, bár a családom, főleg a nagyanyám egyáltalán nem volt képes ezt megérteni. Fél évvel mielőtt a fiam megfogant volna, volt egy vetélésem, ami után hormonvizsg-ra kellett mennem. Ott volt kb 3-4 nő, akik a lombik programban, ill. inszeminációban vettek részt. Hallgattam a beszélgetésüket, és a rengeteg tortúra, reménykedés és csalódás szintén megerősített abban, h ha sehogy nem ,akkor örökbe fogadunk. Mindezek mellett a vallásos meggyőződésünk is ezt erősítette meg bennünk. De azt is tudom, h milyen várni egy babára. Tudom milyen, ha vki bejelenti, h babát vár, ha látok egy kismamát, mikor előtte nap jött meg már megint.... Kemény dolgok ezek, amiket mindenkinek jól át kell gondolnia. (És amíg vki babára vár, van ideje ezen gondolkodni)
Katus! Érdekes, amit a fogigátlók vízbe való visszakerüléséről írtál! Sose gondoltam volna, h ilyen "hatásosak" A ffiak nemzőképességének csökkenését okozhatja a rengeteg ülőmunka, és a sok vezetés, ami elég elterjedt életforma. Hiszen ezekben a szitukban a herék tartósan melegebben vannak, mint azt szeretik, így átmenetileg (valójában nagyon hosszú távon: amíg ilyen kör. között dolgozik a ffi) csökken a nemzőképesség.
No, jó hosszú lettem! Jó éjt mindenkinek!
Viki
Vendég
 


Tapedli!


Tudom,hogy nem Magyarországon találták ki a lombik programot. :D :D
3 unokatesóm is él külföldön a családjával.Egy anyukám ágáról és kettő apukám ágáról. :)
katus28
 
 


Szia Rétes és Tapedli!

Rétes!
:) örülök,hogy itt vagy megint köztünk. Maximálisan egyetértek veled mindenben,amit írtál. Mi 2 évet,azaz 2,5 évet vártunk Bettire és iszonyú volt. A szívem meghasadt,amikor kismamát láttam,ráadásul a párom 2 tesója akkoriban szült fél év eltolódással. Szóval,én is tudom,hogy milyen babára várni,de mi is az örökbefogadás mellett voksoltunk.Aztán jött Betti. :))
Most Betti keresztanyja van ilyen helyzetben.3éve várnak a babára és 1 hónapja hivatalosan meddőnek nyilvánították. De,nem adja föl!! .) Lombik programban nem akarnak részt venni,így még várnak 1 évet,és ha nem,akkor örökbefogadás.

Tapedli!

Kicsit én is megéreztem a neszét annak,hogy már nem lesz gyerekünk sosem.Lehet,hogy ez a 2,5 év nudli,de nekem egy emberöltőnyinek tűnt. Sosem védekeztünk és soha nem szedtem fogamzásgátlót. Képzelheted...
katus28
 
 


Sziasztok!
Lenne egy kérdésem a terhességi panaszokkal kapcsolatosan! Az a nagy bajom, h egy hete már borzasztóan fáj a medencém és a csípőm is. De annyira, h menni is alig tudok, főleg, ha nincs "bejáratva". Volt vkinek ilyen baja? Úgy emlékszem Ágostonnál is volt ilyen, de nem ennyire erősen és sokkal később jelentkezett. Eléggé elszomorít ez, mert Á. után elég sokat kell mászkálnom, és a pihenés is nehéz így, h sehogy se kényelmes.
Most mennem kell, mindenkinek jó éjszakát!
Viki
Vendég
 


Szia Viki (rétes)!

Az fájhat attól,hogy helyezkedik a baba,és növöget,de én mindenképpen felhívnám a nőgyógyászt,ő tud tutit mondani. Algopirint be lehet venni várandósan a fájdalmakra,és szoptatás alatt is.A kórházakban is ezt szokták adni,úgyhogy ha gondolod,vegyél be napi 1-et. A dokiddal konzultálj szerintem mindenképpen.

Üdv:Kata
katus28
 
 


Kata!
Köszi a választ! Én is úgy gondolom mostmár, h nem arról van szó, ha a csontjaim egy kicsit helyezkednek, a szülésre készülvén (igen korán is van hozzá), hanem Miki fekszik vhogy számomra nem jól. Olyan, mintha a medencém alján feküdne, és nem egy pici bébi lenne, hanem kb 5-6 kg só. :roll: Nem egy jó érzés, és borzasztóan idegesít, h pont úgy megyek, mint a nagyanyám, aki 74 és nincs porc a térdében, szegénynek. Algopirint a dokim is javasolta, csak most gondban vagyok, mert az már receptköteles, nekem meg elfogyott az itthoni készletem, és a házidokimmal pedig úgy összevesztem, h hozzá nem megyek többet. De majd szerzek vhogy. :D A sógornőm megbíztatott, h neki a 4. és 5. gyerekénél jött elő ez a gond, de nem tartós, tehát nem kell így kibírnom a szülésig, ha minden jól megy! :D
Amúgy nem tudom, h mi van a levegőben, de Ágoston 1-2 napja kibírhatatlanul nyűgös! Nem jön a foga és nem is beteg, mégis nagyon idegesítő tud lenni. Tegnap este szerencsére tudtam találkozni a barátnőmmel, nagyon jó volt a kimozdulás, mert már ott tartottam, h kétségbeesésemben és idegességemben bőgni fogok. Ti hogy próbáljátok megőrizni a higgadtságotokat, ha idegesít a gyerek? Nekem van néha gondom, és kiabálok, amit utólag mindig nagyon megbánok, mert nem leszek tőle nyugodtabb, Á-t pedig csak megijesztem, mégsem tudok mindig uralkodni magamon. Ti mit csináltok ilyenkor?
Na, hosszú lettem! Üdv mindenkinek!
Viki
Vendég
 


Viki!

Anyumék közgyógyra kapják az algopirint,így van itthon egy csomó,én is úgy kapom tőlük ingyden.Kell? Adok szívesen.TAlizhatunk és adok.
A Városligetben szoktam sétálni délutánonként Bettivel,ott összefuthatunk,ha jó neked,és szívesen adok egy dobozzal ingyen. :)) Nekem is ingyen van.Kell?

Idegesség.Nehéz dolog.Meglehetősen temperamentumos nő vagyok,így gondjaim vannak nekem is ezzel.Idáig ami mindíg bevált,az a következő. Amelyik reggelemet úgy kezdem,hogy imádkozom,és kérem Istent,hogy legyen elég türelmem Bettihez,és imázom teljes szívemből ezért,akkor aznap nem tud a sodromból kihozni Betti.HA ezt elfelejtem,akkor tuti,hogy egyszer kiakadok egy nap. Akkor én is felemelem a hangom.Nem kiabálok,de morcosan szólok,vagy a nem megszokott hangsúllyal,aztán furdal a lalkiismeret. Nem vallásos ötletem,gondold át,hogy mi az ami még a lelked mélyén van,és bánthat esetleg (anyagi gondok,menszesz,rossz kedv stb),és számolj el 10-ig,mielőtt ingerülten szólnál a picire. :)

Puszi
katus28
 
 


Szia Kata!
Úgy látszik, csak mi ketten beszélgetünk itten... :D Köszönöm az ajánlatot az algopirinnel kapcsolatan! Szerintem tudunk találkozni, de még nem látom a hetemet előre. Mindenképpen csak 23.-a után, sőt, elméletileg a 24.-ém is foglalt. De találunk majd időpontot! :D Ágoston még 2X alszik, úgyhogy kicsit nehézkes a dolog, mert gondolom Betti már csak 1X. Nálunk a "jó" időpontok: 1/2 1-től max 3-ig, utána pedig 1/2 5-től max 6-ig. Nálatok mi az ami jó? Tartok tőle, h pont keresztezzük egymást, de azért hátha... :D Hiába, Ágoston nem hajlandó leszokni a délelőtti szundiról. Próbáltam már "terelgetni", de nem megy, szüksége van rá.
Igen, ha lelkileg rendben vagyok, akkor nekem is minden könnyebben megy, már ami a türelmet illeti. Szerintem egyébként a legtöbbször akkor van "gond", amikor szeretnék vmit megcsinálni, netalán elolvasni (!), de nem megy, és ez idegesít. És persze Á. miatt nem megy, bár nem ő tehet róla, nem direkt csinálja, csak őszinte, amikor pl, kiveszi a könyvet a kezemből és félredobja. :D
Nohát, megyek alukálni! Jó éjt!
Viki
Vendég
 


Szia Viki!

:) Betti a számítógépet szokta kikapcsolni,ha véletlenül akkor ülök gép elé,amikor ébren van.A könyvek is tetszenek neki,de olyankor előveszek pl egy Lázár Ervint és olvasok neki mesét. Nem,Betti sem 1x alszik. 2x alszik,de rendszertelenül napközben és mostanában fél-,háromnegyed óránál többet nem. VAn egy nagyon jó könyv,olvasd el,ha gondolod és még nem ismered: Gary Chapman-Dr. Ross Campbell:Gyerekekre hangolva-A gyerekek öt szeretetnyelve. Szuper könyv és talán találsz megoldást arra,amiről most beszélünk. :)

Puszillak!

A könyvhöz,egy kis ízelítő:

A népszerû szerzõpáros könyvében azt hangsúlyozza, hogy a nevelésben minden a szülõ és a gyerek közötti szeretetkapcsolaton múlik. Ahhoz, hogy gyermekünk egészségesen fejlõdjön, elengedhetetlenül fontos, hogy betöltsük érzelmi szükségleteit, azaz érezze szeretetünket és elfogadásunkat. Hogyan kommunikálhatjuk szeretetünket ebben az emberformáló kapcsolatban? A válasz az öt szeretetnyelv helyes alkalmazásában rejlik....................

Van szó benne bőven a türelemről stb, szóval arról,amiről beszélgettünk.

Puszi:KAta
katus28
 
 


Szia Kata!
A könyvet, amiről írtál még nem olvastam, csak a házasság 5 szeretetnyelvét, ugyanettől az írótól. Feltételezem, h elég hasonló lehet a kettő, csak gyerek példákkal. Biztos tanulságos, azt hiszem a sógornőmnek meg is van, majd kölcsönkérem tőle. Amúgy én a Ross Campbell-től olvastam az Életre szóló ajándék című könyvet. VAgyis nem olvastam végül el, mert nekem annyira, de annyira frusztráló volt, h nem bírtam! :D Ebben ui. folyamatosan arról van szó, h mekkora felelősége van a szülőknek, és h ha nem így xsinálják, akkor a gyerek egész életében sérült lesz, és nem fog neki semmi sikerülni. Ráadásul nagyon szigorú elveket igyekezett lefektetni a könyvben, ami nekem azért nem tetszett, mert szerintem nem lehet minden szülőt egyformán kezelni, ahogy a gyerekeket sem. Ja, meg az nem tetszett még benne, h valszeg, mert amerikaiaknak írta, rengeteget foglalkozik azzal, h bánjunk óvatosan a szeretetünk testi kimutatásával, mert még a végén átcsúszunk a molesztálásba. Hát, ez különk kiakasztott. No, ennyit erről a könyvről, és előre bocs, ha neked tetszett! :D
Valamelyik nap keresni foglak!
Viki
Vendég
 


Sziasztok!

Kicsit beleolvastam a topikba... néhány dolgot nem tudok szó nélkül hagyni...

Katus
A nevelni a gyereket születésétől fogva kell!

Lombik... Isten azért adta ezt a lehetőséget az ember kezébe, hogy éljünk vele... Ugyan olyan orvosi ténykedés ez is, mint, ha az epeköveid miatt műtétre mész....

A hiteddel, amit itt hangoztatsz, hogy fér össze a közgyógy-ellátásra kapott gyógyszerrel való üzletelés? (még, ha ingyen ajánlgatod is?)

A hit nem azon múlik, hogy mennyit jár az emner a templomba, mennyit imádkozik, hanem, hogy a mindennapi életén meglátszik-e...

(én református vagyok, nem csak névlegesen, hanem a gyakorlatban is)
Vendég
 


Gigaboszi, szia!
Nem hinném, h ennyiből, amit itt olvasol, bárkinek a hitét megismerhetted. Arról nem is beszélve, h bárki hitét csak az Isten ismerheti meg igazán. A hit és a vallásosság természetesen nem ugyanaz, nekem mégis meggyőződésem, és eszerint is élek, h a vallásos gyakorlatok (imádkozás, misén való részvétel) segítenek abban, h ne legyenek az életemben hullámvölgyek, hanem egyenletesen tudjak hithűen élni.
A gyereknevelés és a lombik kérdése sem olyan egyszerű kérdések, h egy-egy odavetett most-jól-megmondtammal el lehetne intézni!
Üdv: Viki
Vendég
 


Giagaboszi!

Ne ítélj,hogy ne ítéltess!
Avádlás bűne csúnya dolog,és ha gyakorló református vagy,akkor ezt gondolom tudod. Úgy gondolom,hogy egy újszülött csecsemőt nem kell nevelni.Egy újszülöttet csak szeretni kell és majd ahogy nyílik meg az értelme,úgy lehet fokozatosan elkezdeni nevelni. Addig csak vezetni,szoktatni lehet dolgokhoz.Persze,ez csak az én véleményem,ami nem egyezik a tiéddel,de ez nem baj.Mindanyian mások vagyunk. Lombikról marad a véleményem,nem fog változni,nincs értelme vitatkoznunk. Nos,sajnálom ha te úgy gondolod,hogy nem élő a hitem,de igazából nem érdekel.Isten látja ami a szívemben van,ő ítél igazságosan minket. A szentmise pedig igenis fontos,és szükséges ahhoz,hogy élő hite legyen az embernek,mert Krisztus teste táplálja az ember lelkét és testét. Ugyan így rendkívül fontos az imádság,beszélgetés Istennel. Ha nem imádkozol,nem jársz templomba és nem olvasod a Bibliát,hogyan ismered meg jobban Istent????Sehogy. Ezek mind fontosak. Ez az én hitem,a katolikus hit. Ezzel sem kell egyetértened.

Isten áldjon!

Kata
katus28
 
 


Gigaboszi!

Ui: Teljesen mindegy,hogy közgyógyra kapom-e a gyógyszert vagy sem,a lényeg,hogy segítek egy embernek azzal,hogy az enyémből adok neki. Ezek szerint te sem azt,amit ingyen kapsz,sem azt,amit magad veszel,nem szoktad megosztani senkivel? Sőt,ha valakinek szüksége van gyógyszere,nem adsz neki,mert mondjuk pl közgyógyra kaptad????? Nem hinném. Ez rosszmájú megjegyzés volt, de ha neked jól esik, nyugodtan. Remélem,neked sosem lesz szükséged gyógyszerre,és ha igen,akkor adjon az Isten minden segítséget meg neked ahhoz,hogy ne kelljen mástól kapnod.

Mellesleg nem üzleteltem. Fogalmi zavar...az üzletelés áruért cserébe fizetéssel jár,vagy cserével. :))) Én pedig felajánlottam valakinek a segítségemet,önzetlenül,szinte ismeretlenül.
Kövezz meg érte nyugodtan.

Üdv.Kata
katus28
 
 


Részlet,az ALFA SZÖVETSÉG OLDALÁRÓL!

Az abortusz és a mellrák kapcsolata

Hogyan okozhat az abortusz mellrákot?

A terhesség elején bizonyos, terhességet segítő hormonok szintjei megemelkednek (pl. ösztrogén, progeszteron, hCG). Ezekre a változásokra a mellben lévő sejtek osztódnak és tejképző sejtekké érnek. Az abortusz a hormonszint hirtelen csökkenését okozza, s ezt követően a mellben lévő sejtek fejletlen állapotban maradnak. Ezek az éretlen sejtek jóval könnyebben válhatnak rákos sejtekké.

Bizonyított ez?


Igen. 1999-től az USA-ban 12-ből 11, világszerte pedig 31 tanulmányból 25 azt mutatta, hogy a mellrák kockázati tényezője nagyobb azon nők esetében, aki terhességüket mesterséges úton szakították meg. 1996-ban Joel Brind összegyűjtötte az összes addigi kutatás eredményét. Brind arra a következtetésre jutott, hogy azoknál a nőknél, akiknek az első kihordott terhességük előtt volt abortuszuk, 50%-kal nagyobb a mellrák kockázata, míg azoknál, akiknél az első végig kihordott terhesség után történt az abortusz, a kockázat 30%-kal növekedett.

Mit jelent az 50%-kal megnövekedett kockázat?

Az 50%-os megnövekedett kockázati tényező 50%-kal magasabb kockázatot jelent annál, mint ami egyébként lenne. Például, ha egy személynek 10%-os a mellrák kockázati tényezője, az 50%-os növekedés a kockázatot 15%-ra emeli.

Milyen súlyos probléma a mellrák?


A mellrák a vezető rák a nők körében világszerte, és a 20–59 év közötti amerikai nők rákos elhalálozásának leggyakoribb oka. Az Egyesült Királyságban 12417 nő halt meg mellrákban 2005-ben.Ez azt jelenti, hogy körülbelül minden 8. amerikai nőnek mellrákja lesz valamikor élete során, és ezen nőknek mintegy negyede (25%) ebben fog meghalni. Az indukált abortusz, főleg fiatal korban, jelentősen megnöveli a mellrák kialakulásának kockázatát.Ezt a kockázatot tovább növelik az egyéb kockázati tényezők, mint például a szintetikus hormonok (beleértve a hormontartalmú fogamzásgátlókat), illetve mások mellett az is, ha valakinek a családjában már előfordult mellrák.A mellrákban szenvedők száma egyre nő az USA-ban, és valószínűleg még nagyobb számot ér el, ha a fent említett nőknél lejár a lappangási idő (az az idő, ami alatt a rák kialakul).A rendelkezésre álló tanulmányokon alapuló számítások szerint a művi terhesség-megszakítás évente 46 800 további mellrákos esetet eredményezhet az Egyesült Államokban. Az Egyesült Királyságban is hasonló az arány.

Vannak veszélyeztetettebb csoportok?


Igen. A kutatás kimutatta, hogy a nők bizonyos csoportjainál az indukált abortusz jobban növeli a mellrák kockázatát, mint másoknál. A fekete nők nagyobb számban szenvednek mellráktól, és a rák jóval agresszívebb fajtái alakulhatnak ki náluk. A kockázati tényező nagyobb abban az esetben is, ha a terhesség-megszakítás a nő 18 éves kora előtt történt, ha nem hoz több gyermeket a világra az abortusz után, illetve, ha már volt mellrák a családjában.

Mi a kockázat a fiatal nők esetében?

Janet Daling 1994-ben megfigyelte, hogy azoknál a nőknél, akik 18 éves koruk előtt abortáltak, a mellrák kockázati tényezője 150%-kal nagyobb. Ez 800%-ra nőtt abban az esetben, ha az abortusz a terhesség 9–24. hete között történt.

Mi a helyzet abban az esetben, ha már volt a családban mellrák?


Azon nők esetében, akiknek a családjában már előfordult mellrák, és terhesség-megszakításuk is volt, a mellrák kockázata nagyon magas. Andrieu úgy látta, hogy azoknál a nőknél, akiknek a családjában már volt mellrák, és kettő vagy több abortuszuk volt, 600%-kal magasabb a kockázati tényező, mint a többi nő esetében. Daling megfigyelte, hogy azon nők esetében, akiknek 18 éves koruk előtt volt abortuszuk, és volt mellrák a családjukban, jelentősen nagyobb a kockázati tényező, mint azoknál, akiknek volt ugyan mellrák a családjában, de nem volt abortuszuk. Daling azt is lejegyezte, hogy azoknak a 30 éven felüli nőknek, akiknek a családjában volt mellrák, 270%-os kockázati tényezővel kell számolniuk.

De nem veszélyesebb a terhesség és a szülés az abortusznál?


Nem. A mellrák kockázata az abortusszal nő, és az öngyilkosság kockázati tényezője (a klinikai depresszió és az anyai elhalálozás kockázata) is sokkal nagyobb abortusz után. Másrészt, a petefészekrák kockázata csökken egy végig kihordott terhesség után. Csupán ennek a három kockázati tényezőnek a változásai miatt is (nem említve a klinikai depressziót és más gyermekágyi elhalálozási okokat) az abortusz sokkal veszélyesebb hosszú távon, mint kihordani egy gyermeket.
katus28
 
 


Tkriszti,rétes,hol vagytok?Adjatok életjelet magatokról!!!! :D
katus28
 
 


Szia Kata!
VAgyok még, csak írni nincs sok erőm/időm. A férjem mostanában elég sokat melózik, így én is fáradtabb vagyok, mert végig én szórakoztatom Ágostont, sokszor még hétvégén is. És hát az én fiam nagyon eleven gyerek! :D Attól tartok, hogy Miki is ilyen lesz, mert nem nyughatik szinte soha a pocakomban. Bár lehet, h nincs összefüggés a pocakbeli és a kinti viselkedés között. Legalábbis remélem :D Ágoston emlékeim szerint nem volt ennyire aktív pocaklakó korában.
Vasárnap (mivel a férjemnek délelőtt sajnos dolgoznia kellett) Á-al kettesben mentünk misére, h a férjem este el tudjon menni. Hát, izgi volt, mit ne mondjak :shock: Nem szeretném ezt gyakran megismételni! Valójában magához képest nagyon fegyelmezett volt, dehát a templom csendjét így is felverte. Szerencsére a kritikus pillanatokban (átváltoztatás) nyugiban elcsavarhúzózott a pad alatt. :) Egy fiús anyuka, ui. visz magával csavarhúzót is misére, ezt jól jegyezd meg, ha véletlen lesz fiad! :lol:
Holnap megyek nődokihoz, a férjem viszi Á-t oltásra, így lesz egy fél szabadnapom, amit nagyon várok! De leginkább a dec. közepét várom, mert onnantól Laci szabin lesz január 2. hetéig!
Nohát, ennyit rólunk.
Várom a beszámolót, h veletek mizújs!
Viki
Vendég
 


Nahát, senki sehol?!
Vendég
 


Szia Rétes!

De,én vagyok,csak nem volt időm válaszolni. Hogy vagy? Mi jól.Már úgy várom az adventet. Nálatok hogy zajlik ez az időszak?
Jaj,már olyan kíváncsi vagyok,hogy mennyire fog tetszeni Bettinek a fa. Hmmm. :D

Puszi
katus28
 
 


A fa! Hát az engem is érdekel! :D Ágoston nagyon eleven gyerek, ahogy azt szép eufemizmussal mondani szokták, így egy kicsit aggódunk a férjemmel, h mi lesz a kari-fa sorsa. :? Nincs ui. nagy hely a lakásunkban (48nm), és magas hely sincs, ahová feltehetnénk. A múlt karácsonykor ez még nem volt gond, hiszen 3-4 hónapos volt Á., de most... :roll:
Advent: nálunk mindig a férjem csinálja a koszorút, teljesen hagyományosat. Tavaly volt a templomból pár házaspár, akik összejöttünk Szállást keres a Szent Család-olni (ezt jól leírtam! :D ). Ez abból áll, h egy Szent Családot ábrázoló képet hoz egy pár a másik lakására, rövid közös ima keretében megtörténik az átadás-átvétel, és pár napig az új családnál marad a kép, majd viszi tovább. A végén, 23.-án pedig az utolsó családnál gyűlünk össze mindannyian (akiknek a legnyagyobb a lakásuk, persze... :D ) Nem tudom, h idén lesz-e ilyen, majd rákérdezek, mert nekem is csak a kérdésed miatt jutott eszembe!
Amúgy ma voltunk Ágostonnal szemészeten, aggódtam rendesen, h mit fognak mondani. Fél évvel ezelőtt ui már voltunk, mert elég kancsal volt, és akkor azt mondták, h fél év múlva újra megnézik, ha addigra nem javul, akkor majd vmi kezelést kitalálnak. Hát, mi úgy láttuk, h nem javult, ezért izgultam, de azt mondta a dokinéni, h nincs semmi baj, valójában nem kancsal a gyerek, csak széles és lapos az orrnyerge ezért tűnik úgy mintha. Majd ha lesz rendes orra, akkor ez az érzés elmúlik. Menjünk rendszeresen vizsgálatra, mivel én is szemüveges vagyok, meg a férjem is az lenne, ha nem műttette volna meg a szemét, de egyelőre nincs semmi gond. Úgyhogy nagyon megkönnyebbültem, mert magamban már szörnyű letapasztott szemeket vizionáltam! :D
Karácsonyi ajándékozást Ti hogy csináljátok? Mi megegyeztünk családilag, h nem adunk drága dolgokat egymásnak, mert nagyon nagy a család. Úgyhogy én csinálni szoktam ezt-azt. Hímzek egy képet, vagy dekupázzsal díszített holmit adunk. Aztán egy igazán jó DVD is nyerő lehet, vagy egy könyv. Lehetőleg igyekszünk a házaspároknak közös ajándékot adni.
Egy kicsit hosszabb beszámolóra számítottam tőled, Kata! Fura, h csak ketten vagyunk ebben a topikban, nem? :D
No, még írok pár levelet, mielőtt Á. felébred!
Viki
Vendég
 


:D Akkor kettőnké lett a topic. :D
Mi külön kis ceremóniákat találtunk ki,azaz inkább úgy fogalmazok,hogy másképpen csináljuk,mint a szüleink és a család. Idáig. Amikor összeházasodtunk LAcival,megbeszéltük,hogy a szentestét együtt szeretnénk tölteni és karácsony első-ill.másnapját pedig a szülőknél. LAci tesójáék is így csinálják. Kitaláltam,hogy az jófejség lenne,ha 24.-én délben ,vendégül látnánk a szülőket egy gubázásra. Ez,azóta minden évben így van. Jönnek anyósomék és anyukámék a nagyival 24.-én délre gubázni hozzánk,aztán uzsgyi haza. :P Az első évben kettesben voltunk,a második évben meghívtuk szentestére a nagyimat,múlt évben anyumék voltak nálunk szenteste(mert majdnem meghalt anyu,szívinfarktusa volt). Magyarul,mégis voltak nálunk szülők. 4karácsonyból (szentestéből)2 volt kettesben és 2 szülőkkel.Na,ezt jól agyon ragoztam. :P :P :P Adventben,ahányszor csak tudunk,megyünk hajnali misére,és vasárnaponként az esti f7-es misére,mert akkor BArsi balázs atya elmélkedéseit lehet meghallgatni. 24.-én este 7-8között szoktuk a fát behozni és elkezdeni díszíteni. Nincs rajta égő,csak gyertya..ezt mi szeretjük így,pedig van égőnk bőven. Utána ajándékozás,amit sok ima és éneklés előz meg. Múlt évben mi is rákaptunk a saját kézzel készítünk című dologra,mert nagyon le voltunk gatyásodva.Amúgy sem szoktunk drága holmikat venni,inkább személyre szólókat,könyvet stb. Tavaly kis kosárkába csináltunk minden családnak egy kalácsot,2féle aprósütit és rengeteg mézeskalácsot díszítve,fára aggatható llapotban,illetve "kiadtuk" KAtalaci kedvenc versei I. című válogatás füzetünket. :D :D .Idén azt tudom,hogy a gubázást Betti mellett elhalasztjuk.Előbbre hozzuk a fa behozatalát,3-asban leszünk és úgy mint nálatok,és az előző évhez hasonlóan,saját készítésű ajándékokat fog kapni minden család,kivéve a gyerekeket,mert nekik nem tudok mit készíteni,azaz nem szeretném felvenni a versenyt az iparművész sógornőmmel. :P
A házas közinkkel megegyeztünk,hogy felezzük és cseréljük a sütiket,így kevesebb melóval,dupla mennyiségű sütink lesz.Ajándékozni a házas közis belül úgy fogunk,hogy amit szánnánk pénzt a másik házaspárra,azt egy rászorulónak,alapítványnak stb adjuk és majd egy képeslapra ráírjuk,és azt adjuk a másiknak. Minden vasárnap együtt fogunk gyertyát gyújtani.Egyelőre ennyi. Mekkora ötlet a Szállást keres a ... Hmm.Lenyúlhatom az ötleteteket? Hátha rácuppannak a többiek is. Amit még szeretnék,hogy szenteste leviszek ide a liget sarkába a hajléktalanoknak kaját. NA,ez sem lett rövid. Még írok majd,ha eszembe jut valami. De te is írj!

Puszillak
katus28
 
 


A karácsony nálunk is eléggé kialakult szokásokkal bír. Mi eddig 3 karácsonyt töltöttünk kettesben. No most ezen elgondolkodtam! Szóval 4 éve vagyunk házasok, de az első karácsonyon még anyósoméknál laktunk. A másodikon ketten voltunk, a harmadikon már a pocakomban volt Ágoston, a negyediken pedig már 4-5 hónapos volt. Most pedig jó nagy hasam lesz. :D Azt hiszem így voltak a karácsonyok, de azért egészen nem vagyok benne biztos :shock: . No, a lényeg, h mi a Szentestét kettesben/hármasban töltöttük, 25.-én anyósoméknál ebéd a sógornőmékkel (ezt lassan át kell a snőmékhez helyezni, mert náluk nagyobb a hely), vacsorára pedig a szüleimhez utazunk vidékre, ahogy a bátyámék is átjönnek. 26.-án a nagyszüleimhez és a bátyámékhoz megyünk (a férjem nagyszülei már nem élnek). Azután 27.-én még megnézzük a sógornőmék fáját is, és végül megérkezünk haza. Idén nem tudom, h végig csináljuk-e. Mármint max az utolsó állomást hagynánk ki, de lehet, h azt is bevállaljuk. Ágoston miatt nem izgulok, ő nagy társasági lény, csak én vagyok egy kicsit nyűgösebb, és akkor már az utolsó hónapban leszek.
Ajándékozás terén nálunk is a gyerekek a kritikus pont. A snőméknek van 5, és kettő már kiskamasz (14 és 12), ami nagyon nehéz korosztály. Ők már nem örülnek olyan önfeledten mindennek, mint a kisebbek. Lehet, h könyvet veszünk nekik, vagy vmi számgépes játékot (bár ettől meg a snőm lesz kiakadva :D ).
A másik nagy kérdés minden évben apósom. Ráadásul neki szülinapja is lesz 16.-án, anyumnak meg 19.-én. Szóval nehéz. De anyu még csak hagyján, egy nőnek mindig egyszerűbb ajándékot találni. :shock: Ha van esetleg vmi jó kis ffias ötleted, szívesen látom! Apunak anyuval közösen veszünk ajándékot, egy kávéfőzőt, olyat, ami nekem is van (kerámia kiöntős), mert az övék nagyon vacak, és nagy kávésok.
A másik jó kérdés, h mikor fogom megvenni, amit akarok, és mikor csinálom meg, amit akarok? :roll: Főleg, ha ilyen hosszúkat irkálok! :D
Más: Szoktál főzni? Gondolom igen, bár sok anyukát ismerek itt a házban, akik hozzák a közeli menzáról a kaját. Hát, én főzök itthon, de iszonyú erőfeszítés, h kitaláljam, mit! Az az igazság, h majdnem mindig uazokat variálom. Kíváncsi lennék, h mik a Te bevált hétköznapi kajáid, amiket készítesz. Hátha találnék benne újakat :D . Bár nálunk nehéz a főzés, mert a férjem sajnos elég válogatós, egy csomó mindent nem eszik meg :roll: . Főleg a "magyaros" kajákat szereti: pörkölt, húsleves, rántotthús, hurka, stb. A lényeg, h húsos legyen :D . Még jó, h anyuék minden évben vágnak nekünk egy disznót és pár csirkét!
Egek, nagyon hosszú lettem! :D Mentségemre szóljon, h Laci nincs itthon, focizik, mint minden péntek este, úgyhogy ilyenkor sokáig elvagyok a neten.
Üdv: Viki
Vendég
 


Válasz Neked!

Igen én is főzök,csak akkor nem,ha lebetegszem,vagy egyáltalán nincs rá időm. Nekem ilyen szempontból könnyű dolgom van,mert Lacim nem válogatós,és ha nincs hús,akkor sincs baj. Mi nagyon kevés húst eszünk,pedig nem vagyunk vegák. Hétközben főleg főzelékeket szoktam főzni,zöldbab,zöldborsó,krumpli,sóska,spenót. Pénteken gombapörit vagy valami tésztásat (diós,mákos,túrós). A rakottkrumpli is nagy sláger nálunk. Húslevest ritkán főzök,mert nem szereti benne a húst LAcim,így az anyósomékra marad,én inkább gyümölcslevest vagy zöldséglevest szoktam főzni. Vendégváró sláger a CSÖRGŐCSIRKE,ami családi specialitás,ennek receptjét ha érdekel,megtalálod a blogomban www.bebesikata.blogol.hu. Csirke vagy disznópörit ritkábban szoktam főzni,kb kéthetente. Lecsót főleg nyáron.Téli estéken nagyon szeretjük a tócsnit,vagy más néven lapcsánkát vagy görhönyt. :) Ismered?
Tepsis bolognait is szoktam csinálni.Tészta összekeverve a szósszal,tetejére vastagon reszelek sajtot,be a sürőbe és kész. Most,ahogy végigolvasom,semmi extrát nem szoktam főzni.
Színházjegyen nem gondolkodtatok a szüleidnek? Mi tavaly azt vettünk az anyósoméknak és az egyik sógornőméknek és nagyon örültek. De ezt a fiataloknak is lehet ajándékozni. Anyukádnak parfűm? Vagy valami fincsi arckrém? Mi apunak Boostert veszünk,amit a kocsi kipufogójára lehet szerelni és kevesebbet fogyaszt így az autó,mert jobban elégeti az égésterméket.
Nem baj,hogy hosszan írsz,én nagyon örülök neki. :) Láttad a Praktika új számát? Szuper dolgok vannak benne.
Most mennem kell,mert tiszta láz vagyok,köhögök és elég kutyául érzem magam.

Furi,hogy más nem ír ide,pedig lehet,hogy kapnánk jó kis adventi ötleteket stb.
Ja,Lacimnak fogok adventi naptárt csinálni. :)

Puszi
katus28
 
 


Szia Kata!
Kösz a kaja ötletekeket! A főzik közül nálunk a zöld és sárga borsó, valamint a krumpli az elfogadható. Itt persze Laciról beszlek, mert én nagyon szeretek mindenféle főzeléket, talán csak a paradicsomos káposztát nem. De lehet, h az nem is főzelék. :shock: A lapcsánka nálunk is menő, egy jó pohár furminttal. Hasonlóan egyszerű vacsorakaja a lepény. Még amikor elsőáldozásra készültem gyerekkoromban vidéken, a plébános mondta, h süttessünk kovásztalan kenyeret anyuval otthon, h lássuk mit ettek a zsidók. Szóval ez annyi, h lisz, víz, só. Lepényt formálsz és olajban kisütöd. Laci imádja, pedig nincs benne hús... :D A bolognait anyu szokta úgy csinálni, mint Te. Ezt a kaját nálunk Laci főzi, ahogy a sztrapacskát és a tojásos nokedlit is. Szeret főzni, főként, h én mosogatok. :D
A színházjegy nagyon jó ötlet! Lehet, h be is vetem anyósomék esetében!
Ritkán veszek Praktika-jellegű újságokat, mert sokszor befürödtem vel, h úgy gondoltam, mennyi hasznos ötlet van benne, aztán semmit nem csináltam meg.
Ágoston felébredt, mennem kell!
Viki
Vendég
 


Szia Rétes!

Jajaa,tojásosnokedliiii,na azt is szeresssssssüüüük. :) Meg a töltöttkáposztát is,de azt ritkábban csinálok.Ami még eszembe jutott,hogy szeretek nagyon majonézes alpú salátákat csinálni és nem majonézes alapúakat is. Töltöttpaprikát és paradicsomos káposztát pedig anyum szokott. VAdast is nagyon szeretem,de azt csak anyukám tud olyat csinálni,hogy az nekem jó legyen. :) Holnap viszont apu szülinapja és a mi(anyu és én) névnapunk lesz,és anyum csinál kocsonyát.NA,azzal is le lehet engem kenyerezni.A lepényt kipróbálom,köszi. :)

Sütni szoktál?
Én főleg a mindent bele sütit szoktam csinálni,gyakorlatilag 30perc alatt készen van,vagy kókuszgolyót,ritkábban vargabélest,és egyszer csináltam pogácsát ,meg muffint is. Karácsonykor már több fantáziával sütök,főleg,hogy a bejglivel nem kell bajlódnom,mert az én 87 éves nagyikám minden évben 40rudat süt és abból 4 a miénk. :P
Most viszont én is megyek,mert készülök az esti koncertre.

Pusza

Ui:Katasztrófális helyesíró vagyok,így kérlek nézd el,ha nagy hibákat vétenék. :oops:
katus28
 
 


Szia!
A múltkor akartam még írni, de ha Ágoston ébren van, akkor nem kerülhetek a gép közelébe anélkül, h ne ő gépelne... :D
Meg akartam kérdezni, h Te mit gondolsz a homeopátiás gyógyszerekről? A sógornőm, aki református azt mondja, h mindaz a ideológia, ami a homeopátiás gyógyítás mögött van keresztény szemmel nem elfogadható, ezért ő nem is használ ilyen szereket. Én alapvetően nem szeretem a "kuruzslást", bár nem tudom, h ez az-e. Ha vmi bajom van inkább a rendes gyógyszerekhez fordulok, de így terhesen már meggondolandó, h mit lehet bevenni és mit nem. Makacs orrdugulásom van, rendes orrsprét használok, de már a második üvegnél járok, pedig naponta csak 1X használom (éjjszakára). Ezért kerestem vmi "természeteset". És az homeopátiás. Na, innen merült fel bennem a kérdés. :shock: Szóval, Te mit gondolsz? (Mondjuk az orrspré esetében mindegy a dolog: egyáltalán nem használ :D )
Sütni szoktam. Én a kelt tészákat szeretem, így sütni is azokat szoktam: kuglófot, kakaós csigát, buktát. Meg kevert tésztákat, csokidarabos-, vagy zabpelyhes kekszet és hasonlókat. Sós sütit csak sajtos-oregánós rudakat szoktam sütni, ala Stahl. Karácsonykor nem szoktam semmit sem sütni, mert egyáltalán nem vagyunk itthon, a család nőtagjai pedig sokkot kapnának, ha sütivel állítanánk be a terített, roskadozó asztal mellé. :D Szenteste pedig nem szoktunk sütizni, de nem is tudom,h miért nem. :shock: Lehet, h az idén fogunk! :wink: Csak azt nem tudom, h mit. Egyébként tokaji borkrémlevest és sajtos, fehérboros lazacot szoktam csinálni mindig. Az egész készen van 40 perc alatt, sütéssel együtt. Fő szempont ez volt a menü választásnál, életünk első közös karácsonyakor. Egyikünk se akarta, h órákat töltsek a konyhában. :)
Vadast nálunk is csak anyósom "tud" csinálni. Legalábbis olyat, amit szeretek! :D De azért erősen gondolkodom, h belevágok én is a tanulásba.
No, befejezem, mert megint szómenésem lett!
Viki
Vendég
 


Szia Rétes!

Maximálisan egyet értek a sógornőddel. Homeopátiával kapcsolatban,keresztény szemmel,ez a legjobb írás,amit olvastam. Ha nem lehet a linkre kattintani,akkor másold be. A teljes könyv megtalálhato a www.hagiosz.net oldalon

http://www.hagiosz.net/?q=apriori

A könyv címe: Dr.Kovács Gábor- Mágia és Hit

Hogyan is kell azt a lazacot csinálni? :D :D :D

Puszi
katus28
 
 


Szia!
Nagyon köszi a linkket! Mostmár nem csodálom, h az az orrspré egyáltalán nem használt! Hát, akkor ezekután sem fogok homeopátiás szereket használni. Mondjuk ez az orrspré volt az első, amit kipróbáltam.
A lazac! A fagyasztott halat tejben olovasztjuk fel, ha felolvdt, citrommal bedörzsöljük és megsózzuk. Vajat olvasztunk egy tűzálló tálban, kevés lisztet világosra pirítunk benne. 1 dl borral felöntjük, felforraljuk. Beletesszük a halat, lefedve 10-15 percig pároljuk, majd jól megszórjuk sajttal, és ráolvasztjuk. Krumplit és párolt zöldséget ajánlanak hozzá, mi krumplit és kukoricát szoktunk hozzá enni. Láthatod, h nagyon egyszerű a dolog. :D
No, megyek meccset nézni!
Puszi: Viki
Vendég
 


Szia!

Hmmmmm. :) Incsifincsiii. Köszi a cereptet!

Pusza
katus28
 
 


Halihó!
Szép vasárnapot, és egyben adventet! Ma sajnos csak kettesben vagyunk (vagyis hármasban :D ) Ágostonnal. Lacinak melóznia kell, már alig várom, h szabin legyen! Szerencsére azért együtt tudtunk reggelizni, gyertyát gyújtani, ami jó volt.
Tegnap olvastam egy cikket a nök lapja cafén, és el kell mondanom, h mennyire kiakadtam! :evil: Egy ffi írta, a fia 6 éves és megkérdezte tőle, h mi lesz velünk, ha meghalunk. Egész hosszú írást kanyarított a ffi a dologból, aminek az volt a lényege, h felnőtt módjára elbeszélgetett a gyerekkel, h ő mit tud eddig a halál utánról. A kissrác beszélt a mennyországról, ahol a papa van, angyalokról, akik vigyáznak ránk, zombikról (!), tündérekről, stb. Apuka pedig mindezt kiegészítette azzal, h elmesélte, h mit gondolnak a halálról és ami utána van a buddhisták, a hinduk, a keresztények, az ateisták, a materialisták és a többiek. (Mert az elején kifejtette, h ő egyetlen intézményes vallásnak sem a híve, de mindben van vmi, ami tetszik neki és azt magáénak tudja vallani ! :shock: ). Hát, szegény gyerek, vajon mi lehet ezek után a fejében?! Mindig kiakaszt, ha azt látom, h vki összemixel mindenféle vallási irányzatot a fejében, és hirdeti, h ez az én (!) vallásom. De hogy a gyereket kifejezetten erre nevelje! Őrület!
No, kipuffogtam magamat. Nem lesz egyszerű majd az ilyen kérdésekre válaszolni, úgy, h a gyerek megértse, de azt gondolom, h nekünk legalább van tisztességes iránymutatásunk. Ez pedig elég megnyugtató, elvégre a halál kérdése az egyik legfontosabb és sokszor a legnyomasztóbb az emberek számára. Emlékszem anyukám teljesen paff volt, amikor kétségbeesetten kérdeztem, h mi lesz velem, ha meghalok. Remélem engem azért felkészültebben fog érni a fiaim hasonló kérdése! :D
No, üdv: Viki
Vendég
 


Halihó!

Nem csodálom,hogy kiakasztott,mert én is kiakadok az ilyeneken. Ez a New Age. NAgyon veszélyes. Ez a sok mixelgetés arra ösztönzi az embereket,hogy csak magukkal foglalkozzanak,minden más lényegtelen.VAlósítsd meg önmagad! Pfúúúúúúúúú,a falra tudok mászni ettől. Bűnbánat?Minek! Nincs gonosz,nincs rossz...na ez akaszt ki a legjobban. Olvastad Gál Péter:A New Age keresztény szemmel című könyvét? Zseniális szerintem. A baj csak az ezzel,hogy ha kamu:pl jóslás,asztrológia,akkor az azért gázos,ha nem kamu,akkor meg olyan sötét erők veszik át az egyén fölött az irányítást,hogy abból nagyon nehéz kimászni. Az ördög pontosan tudja,hogy mi a vonzó az emberek számára.Nyilván vonzóbb gazdagnak,sikeresnek lenni (vagy erre vágyni és ezt hajszolni),mint alázatos szívűnek lenni, odaadni másnak amink van,bűnbánatot tartani, hűségesnek maradni egy életen át társunkhoz és minden hibájával együtt elfogadni,szenvedni vagy szenvedést eltűrni Krisztusért stb.

A végén azonban mi járunk jól! :)

Most mennem kell,sír Betti.

Isten áldjon!

Áldott Ádventet!

Ui:VAn kedved esténként "együtt" imádkozni?
Te is otthon,én is otthon egymás családjáért?

Puszi
katus28
 
 


Szia Kata!
A könyvet még nem olvastam, de elég izgi a címe! Az biztos, h a nők lapjából kifejezetten a hülyeség dől. Tudom, mert anyósom mindig veszi a lapot ( :roll: ) és nála bele szoktam nézni. Számmisztika, óslás, Soma gésa és tsai. A legnagyobb baj ezzel, h sokan, mint pl anyósom is, nem is figyelnek igazán fel rá, h mennyi őrültséget öntenek rájuk, hiszen a nők lapja már egy ezer éves, patinás lap. :?
Megszületett a legújabb unokahúgom! :D Úgy várom már, h én is kint tudhassam a kisfiam! 2005 novembere óta folyamatosan terhes vagyok, vagy szoptatok. :shock: Fura, h nagyon sokan vannak, akik számára a terhesség csupa megelégedés, és öröm. Hát, nekem nem az, bár azért a legtöbbször élvezetes. De mindig van vmi "bajom": nem kapok levegőt, ezért nem tudok állni, fáj a medencém, be van folyamatosan dugulva az orrom, ég a gyomrom és hasonlók. Tipikus terhes-tünetek, ugyebár. :D Őszintén szólva várom már, h "visszakapjam" a testem. :D Ez nagy önzőség? És persze azt is nagyon várom, h meismerjem a fiam, h megfoghassam, szeretgessem. Nagyon jó lenne, ha normál úton tudnék szülni ezúttal, mert Ágosotn császárral született. Szerencsére a dokim nagyon pártolja a normál szülést császár után is. Fura, van már egy gyerekem, de még nem szültem! Néha kicsit elkap a félsz... :roll:
Az imádkozás nagyon jó ötlet! Ha kérhetlek, imádkozz Mikiért és értem, h minden ok legyen a továbbiakban is, ne legyek megint beteg, mint Ágostonnal!
Neked van vmi spec. imakérésed?
Puszi: Viki
Vendég
 


Szia Rétes!

Egyáltalán nem önzőség,hogy várod azt a pillanatot,amikor visszanyered régi alakod stb. Áldás a várandóság,és tényleg áldott állapot,meg egy újszülött is fantasztikus dolog,de fárasztó a maga szépségével mindkettő. Bár nem erről írtál,de úgy gondolom,nem az a jó anya,aki feláldozza nap mint nap magát a gyerekeiért,hanem az,aki ha fáradt,fáj a feje,ha ideges,türelmetlen stb,akkor is gondoskodik a gyerekéről.
Én speciel sokáig vádoltam magam,hogy nem élveztem Isten igazából az első 6 hetet.Persze,gyönyörködtem Bettiben ,és büszke voltam rá,és úgy szerettem,ahogy el sem tudtam azt szülés előtt képzelni (pedig már a pocakomban is nagyon szerettem),de a kimerültségem és az anya feladataiba való szokás oly mértékben lefárasztott,hogy nem vágytam másra,csak alvásra és arra,hogy megfürödjek. Ráadásul tejem sem volt sok,3hét után már egy csöpp sem jött. Persze kaptam az okos tanácsokat,hogy mit csináljak ,hogy legyen,mert akkor tuti lesz.Én meg görcsöltem és zokogtam minden szoptatásnál,mert csipp-csepp jött,hiába fejtem,hiába ittam teát,vizet stb. aztán véget ért a rémálom.Betti tápszert kapott,aztán mellé heti 3x anyatejet is az anyatejgyűjtőből 7hónapos koráig és kis húsgombóc.3hónapos korára elmúlt a hasfájása,ami amúgysem volt vészes. 10hetesen már végigaludta az éjszakákat,csak inni kel föl azóta. Vizet kap.
Hát ennyi.
Szorítok,hogy sikerüljön a hüvelyi szülés,de ha csaszi lesz,kkor is a Te kis manócskád lesz Miki.
Én pl az a típus vagyok,aki nem bír hosszú távon itthon lenni bezárva a gyerekkel. Akármennyire szeretem Bettit,és rengeteget foglalkozom vele,szükségem van arra,hogy kimozduljak vele és nélküle is. 2hetesen már 1óra hosszára a nagyszülőkre bíztam,aztán az időtartam nőtt. 7,5hónaposan aludt először nem itthon nélkülünk. A szüleimnél aludt egy éjjelt és nagyon jól viselte. Szerintem hamar kell szocializálni a gyereket. Te mit gondolsz erről?
6hetes koráig nem igazán jöttek látogatók,aztán szép lassan jöhettek. Most a 2nagyszülő,a szomszéd házaspár és a keresztszülei szoktak rá vigyázni. Na,majd még írok erről,de most mennem kell.Pusza.

Ui:Gratula az unokahúghoz!!!! :P :P :P

IMA: Kérlek azért imázz,hogy nyíljn alkalmunk több időt Istennel tölteni és anyagi gondjaink rendeződjenek!

Ima indul értetek ma! :P
katus28
 
 


Most látom,elég hülyén fogalmaztam meg az elején amit akartam. Szóval,úgy gondolom az áldozat hozatal és a feláldozom magam a gyerekemért az két külön dolog. Itt pl arra gondolok,hogy ha nekem szükségem van arra,hogy kimozduljak,akár csak egy órára,és Betti nem beteg,akkor nem kell föláldoznom magam és otthon maradnom,csak,hogy mártír anya lehessek,hanem szépen el lehet menni sétálni stb.Több haszna van ebből pl Bettinek is,mert utána nyugodtabb,türelmesebb vagyok vele. HA feláldozom magam,akkor nem,mert hiába szeretem,szükségem van a szabadságra. HA Beteg ,akkor egyértelmű,hogy ez nem önmagam feláldozása,hogy vele vagyok,hanem a világ legtermészetesebb dolga. Fúú.Érthetően mondam el??? :D :D :D :D Kissé szétszórt vagyok.Remélem átjött,amit írni akartam.???? :D :D :D :D :D :D
katus28
 
 


Szia Kata!
Teljesen értettem, h mit akartál elmondani! :D Én is úgy gondolom, h a gyerek érdeke is azt kívánja, h az anyukája kiegyensúlyozott legyen. Persze mindig adódnak olyan helyzetek, amikor háttérbe szorulnak az én igényeim, de ezek csak időlegesek. Én is időről-időre "kapok kimenőt", apósom, vagy a férjem vigyáz Ágostonra. Ezek az alkalmak nagyon jók! Mikor hazaérek mindig rájövök, h tulképpen hiányzott is Ágoston, meg nagyon jó is volt, h nem láttam pár órát. :D Nagy szrencsénkre Á. egy nagyon alkalmazkodó típusú gyerek. Nála soha nem jött el az a korszak, h fél az idegenektől, és nem is anyás. Fura módon inkább akkor puszilgat meg ölelget és fejel le (puszta szretetből teszi, de nekem már csomószor felszakadt a szám :D ), amikor csak ketten vagyunk. Ha vki itt van, vagy Laci hazaér, akkor felejtős vagyok. :D :D
Mi is tervbe vettük már többször, h máshol altatjuk Á-t, egy-egy éjszakára, de a terveink mindig elnapolódtak, mivel az utóbbi hónapokban Laci nagyon sokat dolgozott. :( Most viszont "lazább" idők jönnek! Sikerült a maszek melókkal elég jó pénzt összegyűjtenie, mert tavasszal-nyáron költözni szándékozunk vidékre, és ahhoz minden fillér kelleni fog. :?
Egyébként még a feláldozás/áldozat hozatal témához: vannak eleve mártír típusú emberek, akiknek önmaguk feláldozása normálisnak tűnik. Az a baj, h úgy gondolják az a természetes, ha a gyereknevelés rengeteg kínnal jár. Egyszer olvastam egy hozzászólást vhol itt, vagy vmi kismama újságban, ahol az anyuka leírta, h ő teljesen biztos volt benne, h az normális dolog, ha a 3 éves gyereke mellett soha, egyetlen éjjszakát sem aludt végig! De mostmár nagyon fáradt, mit tehetne? :shock: Szerinted?!
Mi, Lacival megosztjuk a gyereknevelés és a gondozás feladatait. A gondozásból értelem szerűen nekem jut a több, de a nevelés teljesen közös feladat. Mindig egyformán igyekszünk csinálni (uazt engedjük meg, uazt tiltjuk stb), mert a gyereknek határozott útvonalra van szüksége, h biztosan tudjon állni a lábán. Nagyon gáz, amikor látni, h a szülők közti nézetkülönbséget hogyan használja ki a gyerek. Persze Á. még kicsi, de ilyen korban se jó, ha anyu engedi, amit apu tilt. Nálunk inkább ez van, én vagyok engedékenyebb, a Laci rendreutasítóbb. :D Gondolom ez azért van, mert az egész napos "nem szabad" mondástól már elfásulok, és minél kevesebb dologra igyekszem mondani. :D Meg gondolom Á-nak se lehet egy nagy élmény, ha soha semmit nem tehet szabadon.
Sajnos mennem kell, felébredt!
Viki
Vendég
 


Szia Viki!

Annak az anyukának azt tanácsolnám,hogy menjen el egy jó pszichológushoz és beszélgessen el vele egy kicsit. Azt gondolom,szinte mindenkinek szüksége lenne egy jó pszichológusra. Kigúnyoljuk az amerikaiakat ezért,de valójában szerintem ők csinálják jól.
Gyereknevelés: Szerintem is mindkét szülő feladata ez. Az engedékenységgel kapcs is egyet értek veled. VAgy mindketten ugyanazt engedjük meg,vagy nem. A gyerek ilyenkor érzi biztonságban magát. HA az egyik szülő megenged valamit,a másik nem,akkor elveszti a biztonságérzetét , valamint kialakulhat egy olyan,hogy az egyik szülőt nem fogja tisztelni. Meg is beszéltük LAcimmal,hogy olyat sosem fogunk csinálni,hogy az egyikőnk megenged valamit,a másikónk nem. Lehet eltérő véleményünk ,de azt mejd egymás közt megbeszéljük,de a gyereke ne azt lássa,hogy apa megengedi,anya meg nem,vagy fordítva.

Neked mi a foglalkozásod?

El tudtál menni rorátéra? Én még nem. :(

Puszi:KAta
katus28
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: