Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok anyukák/apukák!

Ezt a topicot a gyermeknevelés rovaton belüli többemberes babák 2007. topic "jogutódjaként" indítjuk, hogy minél többen tudjuk megosztani egymással a tapasztalatainkat.
Azt hiszem, nekünk, többemberes babák szüleinek különösen nagy szükségünk van a hozzánk hasonló cipőben járók tapasztalataira, megértésére és olykor lelki támogatására - mert bizony sokszor nagyon nehéz egy (vagy több :shock: ) nehezen megnyugtatható, nyűgös, sok-sok testkontaktust igénylő, gyakran letehetetlen, nappal és/vagy éjjel nehezen elalvó és/vagy könnyen megébredő babával.

gyertek, akik hasonló nehézségekkel küzdötök!

várunk szeretettel benneteket:
Dóra, Hajni, Kata, Timcsi
Vendég
 


Hurrá, én vagyok az első hsz-ó az új helyen. Mondjuk nem nehéz egy 6 órás riadó után, lehetetlen már ilyenkor visszaaltatni.
Most rákattanok az origora és kutatok olyan labdák után amiról beszéltünk.
Vendég
 


Hajni
Azt még leírnád nekem milyen gyümiket adsz Hanginak almán és körtén kívül?
Úgy látszik te lettél a "kaja-tanácsadó" :lol: :lol: :lol:
De amúgy tényleg jó étvágya van Hanginak, mert szerintem Kevinnek is bőven elég egy belőle..
A kiságyában alszik, de amikor már többször megébred magam mellé veszem ez eddig kb. 6 körül volt és visszaaludt, de ahogy írtam mivel ez mostanában felborult ezért volt amikor hamarabb vettem oda, mert már nem bírtam hozzá ugrálni...
Nálatok külön alszik ugye?

Az a golyszli engem is érdekelne, úgyhogy várjuk Hajni az infókat... :roll:

Ja és lehet rájöttem mitől ébred Kevin sűrűn, de nem biztos, nem is merem elkiabálni, mostanában tejberizst adtunk neki fürcsi előtt, utána meg tápit és azt hallottam h az lehet túlságosan megterheli a gyomrát, emiatt nem tud aludni, tegnap nem adtam neki csak tápit és nem tudom emiatt-e de csak 2x kelt fel, az első amúgy csak nyöszi volt...átállítom ezt a kajszizást hátha ez volt a gond..ha mégsem akkor nem tudom, marad a kitartás...bár egy másik csajszi akivel levelezek azt mondta h neki is ilyen korában kezdte a gyerkőce az "éjszakázást" ami azóta is tart, csak ők sem rohannak hozzá egyből, de így is ébred kb. 4x..szerinte ez erre a korra jellemző "tulajdonság" is lehet egyes babóknál.. :roll: :roll:

Ja és nekünk is egyre jobban ül, sőt a kádban tegnap fel is kapaszkodott, ez az állás előjele lenne? De a mászást még mindig nem csinálja igazán csak próbálkozgat..de türelem rózsát terem, az is lehet szinte egyidőben fog mindent egymás után csinálni... :roll: :roll:
Vendég
 

 
 

Sziaszok!

Lehet, hogy részletekben fogom elküldeni a válaszomat, mert a Drágám épp átendezi a lakást.
Golyók: interneten rendelhetőt nem találtam, de ahol mi vettük régen Békéscsabán ott megkérdeztem telefonon. Szóval bocsi nagyon rosszul emlékeztem az árára: 100 db-os 4700 ft. vegyes színekben. Mondjuk szerintem így sem olcsó mert szerintem 100 db, még csak lötyögne a járóka alján az pedig nem túl izgi. A kiságyba beleszórva kicsit talán többnek tűnik, mert az kisebb.
Szívesen vagyok kaja-tanácsadó, mert ez az egy dolog ami nálunk, eddig még mindig rendben ment. Úgy értem, hogy nem válogatós, mennyiségre is eleget eszik, és viszonylag tisztán.
küldöm és folyt. köv.
Vendég
 


Miket eszik még? Öszibarack, szilva, banán, birsalma, sárgabarack, és egy hete eszik narancsot. Ja és meggyet is adtam már, egyenlőre főzelékként, de fogom gyümölcsként is adni neki.
Én az almát és birsalmát még mindig egy kicsit megpárolom neki. A savanyú gyümölcsöket pedig keverem egy édesebbel vagy kicsit megcukrozom. Sárgabarackot és szilvát aszaltat szoktam venni, turmixolom és a sinlacba keverem, így nagyon finom. És persze mindent ami van üvegesbe, olyat is adok neki.
Alvás: szuper, hogy jobb éjszakája volt Kevinnek, a túlevés szerintem is lehet oka.
Én is olvastam, hogy ebben a korban, már nagyon sok ingert befogadnak és ennek a feldolgozása nyugtalanabbá teheti őket éjszaka. A másik amit én látok Hangin hogy ellenőriz minket, megvagyunk-e. Kicsit nyöszörög, mi megsimogatjuk esetleg betakarjuk vagy csak hallja a lépéseket maga mellett, rögtön visszaalszik. Már próbáltuk, hogy ilyenkor nem megyünk, de néhányszor megismétli a nyöszörgést aztán kétségbeesetten felsír. Ilyenkor már ki is kell venni kicsit, hogy megnyugodjon, így inkább kelünk és simogatunk :D . Szerencsére ez 1-2x van egy éjszaka és az egész szitu nem tart tovább 2 percnél, így ez nem fárasztó. Mi külön szobában alszunk, de nagyon közel egymáshoz, mert egymással szemben van a két szoba. Egyébként ezeket Ő is olyan 7 hónapos kora körül kezdte. Előtte egy pisszenése nem volt éjjel, csak ha nagyon keresztbefordult és beragadt.
Állás- mászás: igen ha kapaszkodik felfelé azzal a felállásra készül, deezt amennyire lehet fogjátok vissza nála. Nem úgy gondolom, hogy tegyetek homokzsákot a vállára, hogy ne bírjo felállni, hanem esetleg ritkán hagyni olyan helyen, ahol fel tud kapaszkodni. Csak azért javaslom, mert az idegrendszer érése optimálisabb lenne, ha az adott sorrendben indulnának a mozgásfejlődási szakaszok. (stabilan megül, mászik, felül, feláll). De ha mászni fog úgyis seperc alatt feláll, mert talál magának kapaszkodót. És az is fontos, ha mászás előtt feláll, sokszor nem kivánkoznak vissza a földre, hanem csak a lépegetést fogja forszírozni, és így kimaradhat a mászás. Az pedig egy fontos szakasza a mozgásfejlődésnek, mert a 4végtag koordináció ebben fejlődik a legjobban. Ez pedig a tanulási képességek alaoja. És itt befejezem a "szakmázást". Ezerszer is bocsi, remélem nem vetted tolakodásnak. :oops:
Vendég
 


hajni, sztem csak írjad a "szakmát" - sztem ezeket kevesen tudják és fontos!! mondjuk, az enyémet én nem ültettem stabilan, mielőtt maga nem ült fel - remélem, az nem gáz. sztem nem is tudott volna, de az én parám is a mászás kimaradása volt, úgyh én nem ültetgettem egyáltalán. max ha picit belémcsimpaszkodott és felhúzta magát, azt hagytam, de ennyi. (ki lehet vhogy tisztítani a bűllentyűzetet?! egy csomó morzsát beleszórtam :shock: :oops: )
Vendég
 


(ja és tök ügyik és rendesek vagytok h jöttetek ide :wink: :D )
Vendég
 


Jó, hogy felvetetted, mert itt rosszul fogalmaztam. Tényleg nem szabad ültetni, de attól a genetikai programm alapján az ülni tudás megelőzi a felülést. De azért jobb nem engedni nekik, első a gerinc, ül Ő még eleget az iskolapadban.
Morzsaporszívó? Vagy mit szólsz az orrszívó-porszívóhoz? :lol: :lol:
Vendég
 


Dehogy vettem tolakodásnak :!: :lol:
Sőt örülök a tanácsoknak :lol:
Ebben a topikban pont az a jó h megértőek vagyunk egymással és nem arról szól h okoskodjunk, beleszóljunk a másik "nevelésébe" pocskondiázuk a másikat vagy osszuk az észt..remélem értitek mire gondolok..csak azért, mert van egy másik ahol ez megy..úgy látszik van idejük ilyenekre :roll: :roll: :roll:

Mi sem erőltetünk semmit, azért is nem teszem még ülő funkcióba a babakocsit, majd eljön mindennek a maga ideje és bízom benne mindent szépen sorjában egymás után fog csinálni és nem hagy ki mozgásfejlődési szakaszokat..dehát ez rajta múlik nem rajtam, de én az biztos h nem erőltetek rá semmit..sőt haragszok is az olyanokra akik ültetik a babójukat v. hasonlókat csinálnak, ez a legnagyobb butaság szerintem, bár ők tudják :roll: :roll: :roll:
Vendég
 


Ja és a kajszi tanácsokért is köszi :lol: :lol: jó ötleteket adtál (pl. sinlac keverése gyümivel)...
Amúgy én speciel (megszokásból) mindig a Gyermeknevelés felé "kanyarodok", aztán rájövök h hoppá már váltottunk :lol: :lol:
Vendég
 


Még annyit Hajni te a meggyet hogy csinálod főzeléknek?
Ugye ti sem adtok tejes cuccot nekik?
Vendég
 


És még 1 kérdés (úgy látszik minden utólag jut eszembe) te milyen tápit adsz neki?
Vendég
 


Gyors leszek, mert a férjem meglepiből bejelentett a masszőrhöz, úgyhogy mindjárt megyek. Hurrá, hurrá már nagyon rámfér, tiszta kötött vagyok.
Hanga laktóz érzékeny, így én szója alapú tászert adok, humana sl.
Tejtermék totál kizárva, pépből is csak a sinlacot tudom adni neki. Többek közt ezért kevergetem neki gyümivel mert így változatosabb.
Megyszósz: ma is azt evett, nagyon fini: fagyasztott meggyet megfőzöm, krumlit megfőzöm, majd vizet leöntve kicsit olajba még megforgatom. Mármint csak a krumlit, forgatom az olajba. Tetszőleges arányba összekeverem (én általában fele fele szoktam mert a meggy elég savanyú), cukor nem tudom megmondani mennyi , csak kóstolgatni szoktam. Felöntöm a meggy főzőlevével és turmix. De tehetsz bele csirkét is sült vagy, főtt mindegy, akkor az is mehet a turmixba.
Te pedig leírnád nekem hogy csinálod a tejberizst? Tápszerrel meg lehet csinálni?
Vendég
 


Ja, és én is először mindig a gyereknevelésre kattintottam.
Vendég
 


Sziasztok!

Tényleg "felpörögtettek" :P

Hajni,
A Marci dec 6-án lesz 5 hó és állandóan a kúszást-mászást gyakorolja illetve csimpaszkodva felhúzza magát ülésbe, amiből ha lehet vissza döntöm, de ma elkezdett bömbölni miatta. Szerinted nagyon korai? A kúszás-mászásból nem lesz gerinc probléma, de egyéb gond lehet? Bár nem tudok mit tenni, mert hasra tud fordulni, már kb egy hónapja, és eszeágában sincs a hasról hátra fordulást gyakorolni, mert ő háton utál lenni :oops:

Nagyon köszi!

Nálunk most megint alszik és nem eszik van, de már 8 kg így is. Azért marhára aggódom :cry:

Én az almát nem párolom, nyersen reszelem, a doki néni mondta. Lehet azért nem nagyon ízlik? Bár tegnap ízlett, ma balhé volt. Nálatok is nehezen mentek az első kanalas próbálkozások? Lehet ez is normális ahogy megy csak én aggódom.

Hogy kell vonalzót és képet feltenni?
Pusz
kpetro78
 
 


Kép
kpetro78
 
 


Sikerült! :P

Olvasunk és szelőztetjük a szobát...
Vonalzót?

Kép Kép
kpetro78
 
 


Tök jók a képek Kata :lol: :lol: Nagyon szép Marci baba!!!!!!
Nekünk mostanában olyan bénán sikerülnek, mindig bemozdul Kevin, meglátszik h nem nagyon bír már egy helyben maradni..Pedig az ismerőseim már "követeltek" újakat az iwiw-en, de nem megy..

Hajni
A tejberizst nem én csinálom, hanem van olyan amit a dokinőnk ír fel Milupából, meg van többféle ízű amit boltban(Mildipép, Hipp) lehet kapni, én hol ezt-hol azt adom neki..Bejön neki amúgy nagyon szinte mindegyiket :lol: :lol:
És azt hogy laktózérzékeny honnan tudtad meg? (Tájékozatlan vagyok ilyen téren (is)...)
Vendég
 


A vonalzót pedig szerintem meg tudod csinálni ha beírod a keresőbe a "babanet vonalzó"-t, felhozza a mamanet oldalt és ott le is van írva, hogy kell, azt hiszem annak idején én is onnan csináltam, bár nekem leírták egy másik topikban, de úgy emlékszem én is ott "szerkesztettem" meg az enyémet...
Vendég
 


Vendég
 


Kata, nagyon -nagyon szép Marci. Aranyosak vagytok mindketten. Az utolsó képen ki van Marcival?
Amit a mozgásról írtál mintha rólunk írtad volna. Háton utált lenni, ha letettem egyből hasrafordult, és mindig hason játszott.
Ha már az egyik irányba megfordul, akkor ne aggódj semmi gond majd vissza is fordul. A kúszás- mászással semmi gond, sőt nagyon kis ügyi, elég korán kezdi. Az ülni nem hagyás biztos sok gyereknél okoz sírós perceket, de csak azt tudom mondanihogy próbáld valahogy elterelni a figyelmét, de ne hagy. Szerintem még korai.
Almát én csak kényszerből párolom, mert amikor megpróbáltam nyersen egész nap recsegett a pelus és szerintem fájt is a hasa, azóta nem adtam így neki.
Szerintem már régebben írtam, hogy a kanalat Hanga olyan két után kezdte sejteni, hogyan is kéne használni.

Timcsi, a laktózérz. úgy derült ki, hogy rengeteget bukott, kivizsgálták és csináltak laktózterhelést is, ami pozitív lett.
Vendég
 


Hahó, hol vagytok?
Most néztem tegnap milyen jó kis forgalmunk volt.
Timcsi, tegnap csak nagyon rövidre faragtam a válaszom, mert sírt és menni kellett.
Szóval 3 és fél hónaposan vért találtunk a büfibe. Bevittük a kórházba és benn tartották megfigyelésre és kivizsgálásra. csináltak röngen és ultrahangos vizsgálatot és mivel minden negatív lett, valószínűleg a sok bukástól elpattantak hajszálerek a nyelőcsőbe. A bukások pedig, ahogy már írtam a l.érz-től voltak.

Van alami jó játéktippetek Karácsonyra? A tanulókutyát kapja anyukáméktól, de hogy tőlünk mit kap, fogalmam sincs.
Vendég
 


Szevasztok :lol: !
Nektek is elújságolom a nagy hírt:átaludta az éjszakát :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ennek 3 oka lehet:
1. Nem adtam neki megint a tejpépet este (helyette délben kapta meg)
2. Előtte délután csak egy fél órát aludt (mostanában amúgy kb. 2x szokott kb. 70-80 percet visszaaltatással) és így 5 :!: órát ébren volt, azaz kb. 17-től 22-ig..
3. Fürcsi után több, mint 3 deci tápit megevett...igaz nem egyszerre, de ennyi volt az összmennyiség..ennyit ő még soha nem gyűrt be :roll: :roll:
Felkeltem 3-kor:hm..alszik... felkeltem 5-kor:hm...még mindig alszik..el sem hittem és ez így ment 7.30-ig..
Remélem nem kiabáltam el..és nem járok úgy, mint Hajni..hogy eldicsekedek, aztán minden a visszájára fordul :roll: :roll: :roll:

Szerintem Kata van az utsó képen is..igaz?
Vendég
 


Ezt még meg kell osztanom veletek..A Nestlé Babaklub csomagjában volt..valahogy most megtaláltam..
Szóval Kos-baba horoszkóp:
Igazi örökmozgó. Energikus, életerős, mindig vidám ( :roll: ) és lételeme a mozgás. Más jegyek szülötteihez képest jóval korábban kezd el forogni, felülni, négykézláb csúszni-mászni és járni. Szédületes tempót diktál, mindig mozgásban van, és mozgásban tartja a szüleit is( :roll: ). Érzelmileg is igen aktív, ezért a szokásosnál több figyelmet, dícséretet igényel :!:
És a poén:lol:
A fokozott aktivitás estére elveszi minden energiáját ezért nagyon jó alvó :roll: :roll: :roll: :roll: Mélyen alszik, még az ágyúdörgés sem képes felébreszteni :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Nah mit szóltok hozzá? Végülis majdnem minden igaz, már csak a végének kellene stimmelnie.... :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Timcsi, ez szuper!!! Most még neked kell visszaállni a folyamatos alvásra.
Nálunk Hanga megint 2x ébredt az éjszaka. 180 fokot fordult ez a gyermek. Eddig a babakocsiba üvöltött, ott most imád, jól aludt most ébred, játszott egyedül, most folyton a sarkamban van és csak belém kapaszkodva játszik. Egyedül az étvágya a régi. :lol:
De most neked örülünk és szorítunk hogy így maradjon.
Benne van abban a horoszkópban a halak is? Ha igen, légyszi, légyszi oszd meg velem.
Vendég
 


Nincsen meg a Halak, mert ezt direkt "személyre szólóan" Kevinnek küldték..vagyis tagja vagyok a Nestlé Klubnak és mivel meg kellett adni az adatait így elküldték a hori-ját...De lehet itt a neten rajta van a Nestlé honlapján nem tudom..vagy ott biztos lehet regisztrálni..és akkor neked is küldenek..
Tegnap is aludt :lol: csak 2x sírt fel: 3-kor és 6-kor, de ez már fel sem tűnik :lol: :lol:

Figyu már szerintetek az gáz ha az etetőszékben (félülő-re van állítva, bár inkább fél-fekvőnek mondanám) sokszor előredől Kevin? Vagyis szeret(ne) rácuppani a tálcára :roll: :roll: hátra szoktam húzni, de visszahajol... :roll: Mostanában így szoktunk enni...Jó kis móka mondhatom..azon kívül h szeret belemászni a kajsziba..bár ez biztos nem egyedi tulajdonság nála :lol: :lol:
Még 1 üléssel kapcsolatos kérdés...
Ha majd a gyerekülést fogjuk használni a kocsiba, hogy fog aludni? Ülve? :roll: Lehet hülye kérdés, de nem tudom egyenlőre elképzelni, hogy lesz...vagy akkor már el lesz foglalva azzal h nézelődik és eszébe sem lesz aludni? :roll: Bocsi, ha primitív a kérdés..

Igen Hajni fura mennyit tudnak változni a gyerekek..meg se gondolná az ember..napról-napra 180 fokot tudnak változni..még az is lehet h később halálnyugis gyerkőcök lesznek..bár ezt Kevin esetében kétlem..(lásd hori... :roll: )

Hahó többiek hol vagytok? Mizu veletek
:?:
Vendég
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.29 22:00-kor.
Vendég
 


Hoztam új képeket...Remélem nem sok belőlünk...
Vendég
 


Még ez lemaradt...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.29 22:01-kor.
Vendég
 


vagyok, de csak olvasni volt időm - lehet h én csináltam azt a szép forgalmat :wink: :lol:
szépek a képek!! hogy kikerekedett a két kissrác! :shock: :D
timcsi sztem mind elsőgyerekesek vagyunk, úgyh tele vagyunk "primitív" kérdésekkel :lol: - de én inkább természetes érdeklődésnek mondanám. sztem ülve lesznek kénytelenek aludni. :roll: mi 0-18kg-sat vettünk, mert sovik vagyunk - az még eléggé dönthető.
Vendég
 


Timcsi, Kevin változatlanul gyönyörű és olyan nagyfiús már.
Szerintem az eretőszéken ne parázz, főleg ha már Ő fel tudja húzni magát. Egyébként sem a pár percek okoznak problémát.
Autósülés: mi is olyat vettünk mint Doo, és először rendes ülő pozícióba állítottuk, így viszont nagyon rossz volt mikor elaludt, én tartottam egész úton a fejét, hogy ne dőljön előre. Most egy kicsit megdöntöttük ,így jót alszik, ébren viszont fel akar ülni, de nem tud mert be van kötve és ez idegesíti. Szóval a kérdés jogos volt, szerintem sehogy se jó. :? De Ő alapból utálja a kocsit, szerintem ha ülve lenne akkor is sírna benne ébren.
Ja, és ma visszatért a régi Hangám, üvöltött a babakocsiba. Gondolom ismeritek a szitut? 15 perc öltözés, 5 réteg ruha, mire elindulunk rólam már folyik a víz, lecipelés a 4-ről, zsúfolt tárolóból kocsit kihalászni, gyereket a rengeteg ruhával belepasszírozni. És innen jöhet a nyugis séta... na ez a része ma 5 perc volt, és kezdődött, minden előről, csak fordított sorrendben. Csak persze előbb ölbe haza kellett cipelni :shock: . Még jó, hogy nem jutottunk messze. :D
Vendég
 


hajni, séta :cry: :roll: különben sztem ma elég meleg volt - nem volt túlöltöztetve? mondom én, aki alig tudom h mikor mit adjak rá :oops: :roll: ált. úgy sikerül h mikor eleg van, agyon cuccozom, mikor meg beáll a hideg, akkor gondolok arra h eddig talán túl sok lehetett és kevesebbet adok rá. pedig anyu minden reggel időjárásjelent nekem :lol:
Vendég
 


Doo, Te nagyon jó helyen laksz, itt piszok hideg volt. De, hogy mit adjak rá nálam is mindig nagy probléma :oops: . Most próbálok nem pánikolni, hogy ez végleg elromlott. Ilyenkor mindent ráfogok a fogára. :D :D Azt még nem is meséltem, hogy a férjemmel ketten mentünk vele sétálni és sapkába volt, amibe még szerintem nem látta és úgy félt, nem tudta tőlem átvenni, szorította a nyakamat.
Aztán felismerte, de érdekes volt.
És egy mai kép, ha nem baj.
Kép
Vendég
 


édes ez a Hanga! illik rá a neve is sztem. indulhatna babaszépségversenyen :D ja, ez érdekes lehetett h apától megrémült :shock: :lol: hát, van ilyen. különben sztem ezek a többemberesek amúgyis kis érzékeny mimózák - minden félnivalótól úgy tudnak ijedezni. legalábbis az enyém biztosan.

vki azt írta vhol h nagy tanulsága eddigi gyermekneveléssel töltött éveinek h soha semmi nem marad úgy, egyszer minden korszak végetér - még ha úgy tűnik h kicsit sokára is :roll: :wink: ezt a babakocsizásra gondolom. na, meg a saját esti altatásaimra is :roll:

ja, azt elfelejtettem h ti az ország túlsó felében tartózkodtok :roll: :oops: itt olvadás volt és egy darabig egész jól bírtam kesztyű és sál nélkül is - persze, kénytelen voltam, mert a nagy rohanásban itthon felejtettem. enyém uis ha egy másodpercre lerakom, amíg cipőt és kabátot húzok, addig is üvölt ezerrel - egész ház hallja, tiszta égés az egész. és nem az a baja h melege van, mert amint felveszem, abbahagyja, pedig úgy még melegebb lehet a dolog.
(bocs, az indulatosságomért, de komolyan, néha úgy meg tudnám cibálni, aki még egyszer képes azt mondani h "jaj, hát miért sír?! már megint méééér sír?!" "hallom, nincs jó kedve!" :evil: :evil: :evil: múltkor egyik szomszéd aszongya h jön a foga, ugye? persze, miközben én azon frászolok h üvöltés nélkül be tudjam kötni a kocsiba - mert indulásig általában műsor van, aztán elhallgat, ha már gurulunk. na, szal mondom neki h van összvissz 20 tejfog, úgyh még fog is jönni egy darabig A foga :evil: )
Vendég
 


Doo, nagyon aranyos vagy, köszönjük Hanga nevében is a bókot.
A nevét mi is szeretjük, csak az ilyen hülye kérdésektől vagyok kiakadva, hogy: "jé, ilyen név is van", nam tudom miért gondolják rólunk hogy nyelvújítok vagyunk.
Az indulatod teljesen megértem. Nálunk 8 hónapba telt a b.kocsiba szoktatás, hát addig bennem is soszor felment a pumpa. mikot üvöltve toltam Hangit, az emberek fele úgy nézett rám mint egy ufóra, a másik fele pedig olyan szánalmasan, mintha a saját kivégzésemre mentem volna. Én olyankor olyan bűbájosan mosolyogtam vissza, mintha nem is hallanám, hogy épp teli tüdőből sír. De ha megkérdezte valaki "miért sír a baba", na akkor már nem tudtam felvenni a bűbáj pofit. "Aztért mert Baba és ez a dolga" :evil:
Rájöttem tegnap miért romlott el a sétánk. Én tényleg el vagyok átkozva, hogyha dícsérem az romoljon el :shock: . Az írtam valamelyik nap, hogy mostmár imádja, és tessék :evil: ,szóval utálja, utálja... :D
Vendég
 


Do, ezt még akartam kérdezni, hogy alakulnak az esti elalvások?
Vendég
 


Ma már ülve babakocsiztunk és tök jól viselte.. :lol: olyan édi, volt ahogy nézelődött.. :lol: Remélem ezzel már nem is lesz több gondunk.. :roll: De az öltözést ő is gyűlöli, meg ezzel együtt én is.. :roll:
Amúgy mostmár egész nap azzal "szórakozik", hogy ül..olyan hihetetlen, hogy napról-napra változnak..szinte még most születtek..mondjuk én még most is várom, hogy nagyobb(acska) legyen :lol: :lol:
Nálunk 1x volt h kikellett venni a babakocsiból, úgy üvöltött, azt hittem bekakilok, mire hazacipeltem, pedig akkor még kisebb volt..azóta ha nyügi el sem indulok vele, vagy csak rövidebb távra, mondjuk nekem könnyebb, mert kertes házban lakunk..Bár ahogy írtam szerintem az üléssel nála megoldódtak a babakocsis "gondok" legalábbis bízom benne...
Hát ahogy látom a név-váltás sem járt nagyobb sikerrel..na mindegy végülis én örülök nektek is, hogy vagytok és Hajni dehogy baj, ha raksz fel képeket, örülünk neki..
Lehet, hogy már kérdeztem, de nem vagytok fent az iwiw-en?
Vendég
 


Ja és az autósülésbe való bekötést ő sem szereti..azon a képen még vigyorgott amikor először beleültettük, aztán amikor bekötöttük már annyira nem állt nevetésre a szája :roll:

Doo te nem teszel fel képeket?
Vendég
 


Tmcsi én nem vagyok fenn az iwiwen, csak a férjem. Bár nála van van rólam és Hangáról is kép.
Igaz, mióta megtanultam kicsinyíteni, ide is teszek fel.
Én is nagyon-nagyon irigy vagyok rád. A gondtalan babakocsizás -félek- csak beetetés volt a részéről. Ma is voltunk bevásárlóközpontba, bő fél órát vidámkodott benne, aztán mint akinek elvágták a jókedvét, rázendített. :shock:
Láttam a boltban olyan kislabdákat amit venni akartam neki, még olcsóbb is volt mint a másik helyen, de végül csak nem vettem meg.
Úgy gondoltam előbb az óvódába beleteszem a labdasátorba, megnézem érdekli-e. Úgyis megyünk a jövő héten Mikit nézni. Vagy inkább csak gyerekeket, mert ma is keresztülnézett a Télapón a Centerbe és a jövő- menő gyerekeket és a villogó kirakatokat figyelte.
Az ülést már beszereltétek? Nagyon ügyes Kevin, hogy már így ücsörög. Tényleg hihetetlen.Pont a napokba tévedtem arra az oldalra ahol Kevin szül.kori képei vannak... most pedig már áll a képen.
Vendég
 


sziasztok
jaj, ez a képfelrakás a gyengém :roll: megpróbizom majd, de sose szánok rá időt, úgyh mindig lemarad :oops:
hol vannak Kevin születéskori képei? melyik topicba írsz még, timcsi?
látod h neked is h beindult így 7 hó körül Kevin? sejtettem h nálatok is így lesz. tényleg hihetetlen h vannak ezek az ugrásszerű változások :shock:

ja, hajni, a labdákat akartam kérdezni h mi a neve pontosan? mert azért békéscsabára tuti nem megyek el értük, még ha "csak" 4700ba kerülnek is :roll: ma enyém is üvöltött a kocsiban - megébredt és aztán már nem volt türelme szegénynek :roll: úgyh ma szolidarítottunk veled :roll: :lol: jó ez a télapós sztori. hát igen, nagy embert látnak magu körül bőven, de kiskrapekokat azért kevesebbet, nem? :lol:
különben egy csomószor érzem én is ezt h bmi pozitív változást leírok, na az rögtön megváltozik. de szerencsére ellenkezőleg is igaz! szal panaszkodni, panaszkodni, lányok!! :lol: :lol:

anyósomék úgy odavoltak ma lyánykámért (ott ebédeltünk). olyan jó látni. hozzájuk ritkábban megyünk - kb 1-2 hetente. anyu viszont mindennap itt van - de ő is annyira aranyos vele, sokszor tapsikol örömében, amikor Viktória vmit produkál. komolyan úgy örülnek, lelkendeznek bmit is csinál, mintha mindegyikőjük nem nevelt volna fel már két gyereket.

a szomszéd nő, meg megint azzal jött h "hát miért sírtál tegnap ANNYIRA?!" bakker, már nem is olyan sírós! úgy utálom ezt :evil: :evil: egyik ismerős kismama erre azt mondta h ha jókedvű, azt úgysem hallják. és végülis tök igaz! mert a mosolygás, de még a kacagás sem olyan erős hangú - pedig az is van bőven! szívesen mondanám h le vannak fütyülve, de akkor is olyan tapintatlannak érzem. és igazad van hajni, én is úgy gondolom h NEM LÉTEZIK baba sírás nélkül, nem tudom h mit vannak úgy oda az emberek. ráadásul sztem bmelyikünk bmit megtenne h ne bőgjön a csemetéje, de azért mégis bőg időnként - úgyh még igazságtalannak is érzem az ilyen megjegyzéseket.
Vendég
 


Hát, nagyon is értem Doo az indulataidat, de én azt hiszem mostanra tökélyre fejlesztettem az egyik fülemen be, a másikon ki módszert. Néhány ember elfelejti, hogy az Ő gyereke hogy nőtt fel.
Húúúú, a labdáknak nem tudom mi a pontos neve. Én is úgy kérdeztem rá a telefonba, hogy olyan kislabdákat keresek amivel a labdazónákat szokták feltölteni. Ahol ma voltam, véletlenül vettem észre, egy nagy kartondobozban volt és kívülről ilyen lasztik voltak rajta. És itt "csak" 4300 volt. Szerintem egy nagyobb játékboltba bemész fogják tudni mire gondolsz. Ahogy elnéztem a doboz méretét kb. 2 doboz kéne, hogy ne csak 1 réteg legyen az ágy alján.
Képzeljétek, ha kérdezzük tőle hol van Apa vagy hol van Anya mostmár mindig arra néz akit kérdezzünk tőle. Ooolyan jó érzés, hogy tudja ki az Anya. :lol: De most, hogy ezt leírtam, holnaptól biztos elfelejti. :lol: (fel is ébresztem gyorsan, megnézem tudja-e még :lol: )
Tessék összeszedni magad és képet kérünk! :D
Vendég
 


Kép
Vendég
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2008.11.29 22:02-kor.
Vendég
 


Naaagyon jó képek, ez a tigrises ruha zseniális. Megismerte az apját ebben a ruhában? Hogy reagált rá az első pillanatban mikor meglátta?
Látom, Ti még a szobában fürödtök. Nekünk muszáj volt átköltözni a fürdőszobába, mert mindig eláztatta a padlószőnyeget. És nagyon szépen áll Kevin.
Vendég
 


Most kerestem elő a "nagyobb" ruhákat, azok között volt, azt hittem óriási lesz rá, de tévedtem :roll:
Megismerte, de amúgy persze nem miatta vettük a Miku-rucit, hanem Imi tesójának a kisfia miatt, kíváncsi vagyok fel fogja-e ismerni 2.5 éves..
Még a szobában fürcsizünk, de már szerintem nem sokáig, bár mi inkább régebben gondoltunk rá h "költözzünk", mert akkor nagyon eleven volt, szétáztatott mindent..most, hogy már "nagyfiú" :lol: higgadtabb lett..
De amúgy a babakocsizásra visszatérve, azért hosszú távon nem tudom h bírná Kevin, mert azért annyira nagy távra még nem mertem vele elindulni..
Az ülést még nem szereltük be, csak kipróbáltuk, hogy viseli..Gondolkozunk rajta, hogy lassan be kellene tenni..de dilemmába vagyok h jó ötlet-e..mert az a baj, hogy a hordozót már kinőtte, de abban legalább tud aludni..hát majd látjuk később..
Vendég
 


2007.babái-mamái-ba szoktam még néha írkálni, de oda ritkán, csak "anno" ott kezdtem..Nem tudom, hogy ott láttad Hajni a képeket?

Engem is kikészít, ha szóvá teszik a sírását..a szomszéd csajszi az elején flegmán beszólt, hogy alszik ez a gyerek egyáltalán :?:
És pont egy olyan mondja, akinek szintén sírós gyereke van..le is döbbentem rendesen :roll: :roll: de mindig voltak-vannak-lesznek "okoskodók"...

És még helyesbíteném, amit a múltkor írtam, mert igaz, hogy "csak" 1x vettük ki a babakocsiból, de olyan persze nálunk is többször volt, hogy sírt benne, csak abbahagyta ahogy rázkódott..
Vendég
 


Milyen néven van a férjed Hajni az iwiw-en?
Mert ha nem gond megjelölném...
Vendég
 


Ja és priviben is megírhatod, hogy ne legyen publikus.. :shock:
Vendég
 


ja én nem válaszoltam, de ez azt jelenti h nem vagyok iwiwen :oops:
nekem i az okoz dilemmát h mi van, ha elalszik a kocsiban (hál istennek, ezt az egyet "megtanulta" - van h egy perc alatt bealszik. aztán van h nem :roll: ): a hordozóval kivehettem, hurcolhattam ide-oda és ez nagyon frankós volt így, sokszor még szunyált egy darabig. de mi lesz ezután?! :shock: ajjjjajjj - mert ugye a visszaalvás, hát az nem megy :(
timcsi, az a szomszéd csaj biztos h rosszindulatból mondta ezt? mert így olvasva nem tűnik úgy. különben én is gondolom h sokszor semmi bántó szándék nincs a kérdésekben, csak én veszem túl érzékenyen. de asszem ez általános az otthoni bezártságtól és attól h csak a gyerekkel van, kicsit érzékenyebbé válik az ember, főleg ha gyerkőt érintő kérdésekről van szó.
Vendég
 


Sziasztok!

Timi, olyan gyönyörű a kisfiad! A férjem szerint egy igazi kis manó.
Azok a szemek...

Tartozom egy vallomással: sztem az én Marcim már nem többemberes. Ma is voltunk babakocsival a piacon, fürdés előtt sütit sütöttünk, egyedül alszik el, ... Én már csak a társaság miatt írok nektek, jelenleg nem tudok "panaszkodni". Hétvégén volt sok vendégünk és mindenki elájult tőle. Szóval ő megváltozott mióta a Kolpingban voltunk (nincs érdekeltségem :lol:)

Értem, hogy sírnak a babák a kocsiban, de ha kiveszitek nem nyugszanak meg? Én anno úgy szoktattam a Marcit, hogy ha sírt rögtön kivettem, viszont mikor abbahagyta visszatettem. Ő előbb megunta :twisted: Most nincs gond. Én nem is tudnám hazacipelni (8kg) plusz én borzasztóan tartok attól, hogy elesem és elejtem. Bár a hordozókendő sokáig ott lapult a kocsi alján :D
Esetleg próbáljátok ki, mert a bezártságnál sztem nincs rosszabb és tényleg igaz, hogy ha boldog a mama boldog a baba...

Doo, egy barátnőm az indulás előtti nyügire azt mondja, hogy utálja az átmeneti állapotot a gyermek, és így mondja el, hogy menjünk már. Marcival mi versenyt "sírunk" indulás előtt... Minden könyv azt írja, hogy a babák szeretik, ha az ő nyelvükön beszélnek velük, én ezért együtt "nyügizem" vele :P . Mindig tátva marad a pici száj :o . Ja, és énekelek attól elszáll az indulat :D

Puszi
kpetro78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: