Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Olyan szép idő van nállunk is, folyton kinnt vagyunk, a hétvégén is kiruccantunk grillezni a szabadba, ahol egy nagy játszótér is van, és külön grillezőhelyek, asztalokkal...több család voltunk, kisgyerekek. Ádám nagyon élvezte, annyit szaladgált, vonat is volt, orahosszat a vonatnál töltött...kimaradt a déli alvás, 5kor értünk haza, az autóba aludt 30 percet, meddig hazaértünk, ahogy lezártam a kocsit felébredt, de annyira fáradt volt, h csak sirni tudott, nehéz délutánunk volt, aztán korán le is fektettem szegénykét.

kata84: sok erőt a munkához, nekem ez az időszak, pont mikor terhes voltam Ádámmal akkor tettük rendbe az udvart, olyan szép emlék maradt, de akkoriban nagyon nehéz volt..milyen kutyust választottatok ki??
nekünk is van egy nyöstény Golden-ünk, mát

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Sziasztok

Olyan szép idő van nállunk is, folyton kinnt vagyunk, a hétvégén is kiruccantunk grillezni a szabadba, ahol egy nagy játszótér is van, és külön grillezőhelyek, asztalokkal...több család voltunk, kisgyerekek. Ádám nagyon élvezte, annyit szaladgált, vonat is volt, orahosszat a vonatnál töltött...kimaradt a déli alvás, 5kor értünk haza, az autóba aludt 30 percet, meddig hazaértünk, ahogy lezártam a kocsit felébredt, de annyira fáradt volt, h csak sirni tudott, nehéz délutánunk volt, aztán korán le is fektettem szegénykét.

kata84: sok erőt a munkához, nekem ez az időszak, pont mikor terhes voltam Ádámmal akkor tettük rendbe az udvart, olyan szép emlék maradt, de akkoriban nagyon nehéz volt..milyen kutyust választottatok ki??
nekünk is van egy nyöstény Golden-ünk, mára már 1 éves, de még mindig elég helytelen, illetve játékos, mindent szétszed az udvaron, főleg mikor rájön a lyukásás...a fűnek annyi...mindig nem tudsz kinnt lenni h nem szabad..ezt meg azt
nem biztos h jó a frissen vetett fűnek a strapa.
meglátjátok...a kicsik biztos nagyon örvendenek majd neki..
én is gondoltam vegyünk Ádámnak egy nyuszit a nyárára, mikorra én is ujból otthon leszek, csak aztán mi lesz mikor megnő, félek elvadul, meg ha valami baja lesz, Ádám biztos nagyon szomoru lesz...azt nem szeretném

Nektek milyen állatjai vannak a gyerekeknek??

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Sziasztok!

Szöszke!Megmondom öszintén én sem jönnék haza :oops: :oops: Ott kint megtaláltátok a számításokat normális ország itt meg...inkább ne is beszéljünk róla :evil: Ott milyenek a bölcsik?Lehet te is kint keresel munkát?

Kutya:Azért is szertném minél hamarabb mert most még lesz időm foglalkozni vele már kinéztem egy kutya óvit ahol az alap dolgokat megtanulhatja és utána egy tanfolyam kityasulit is szetetnénk.Sokat nézelöttem milyen kutya kéne igazából mi most még annyira egyedül lakunk itt a szembe szomszéd napközbe itt van de éjszaka nem a hátsó szomszéd német Ők is olyan messze ha kiabálok meg se halják :roll: Minden képpen olyan kutyát szeretnénk aki türelmes a gyerekekhez és könnyen tanítható és örzö védő így egy barátunk javasolta a Boxert.Ő örzö védő és nagyon szereti a családját,türelmes a gyerekekkel.Beszéltem olyannal akinek van és azt mondják ha foglalkozok vele akkor nagyon okos és a gyerekekkel iszonyat türelmes de ez amúgy is nevelés kérdése.Ha 6 hetesen idekerül még "baby"így tényleg abba nől fel,hogy itt vannak a gyerekek sőt együtt fogunk járni a kutyaóviba :wink: Udvaron lesz de amig kicsi bent alszik a garázsba ott csinálunk neki helyet de amúgy is nem unatkozik majd tele van játékkal a garázs is :lol: :lol: Szembeszomszéd azt mondta ha elutazunk szívesen etetti de a közelbe vannak ismerősők akik ha megkérjük etettik így ezzel nincs gond :) De amúgy meg most jó pár évig nem lesznek külföldi nyaralások nagyon sok mindent kell még csinálni a házon így az az első van családi nyaraló kerttel így ha elmegyünk vihetjük majd :wink:

Biceboca!Mikor derül ki ki lakik a pocidban?Olyan kiváncsi vagyok :lol: :lol: Nekünk még egyelőre 2 papgájunk van de úgye tervbe van a kutya :D Én nyúlat tuti nem vennék :oops: Miért nem vesztek kis cicát?Meddig dolgozol?

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 

 
 

Kata!
Most csütörtökön kell menjek uh-ra, már nagyon várom, remélem megtudjuk h ki lakozik idebennt :), egyre többen tippelnek fiura...de azért reménykedem, hátha...leveszem a példádat, csak forditott sorrendben :)
A munkával kapcsolatosan, pont a multnap szóllt a főnőköm, hogy most már elmehetek betegszabira, mert már nem vagyok alapember a cégnél ( azt kell tudni, h a 2 evre felvettek egy másik lányt, oktoberben, h visszajöttem, maradt ő is, és én nem kaptam vissza a régi munkám) mikor mit csinálok...amit kell..persze szolltam már ahogy visszajöttem, h testvérkét szeretnék, ahogy összejön...és most épül hozzánk közel egy uj fiokja a cégnek, és oda fogok kerülni, mikor ujból visszajövök..csak az még nincs kész...
mondjuk en örvendek a hirnek, mert igy többet lehetek Ádámmal, a nyarat is otthon töltöm, nyugodtan, csak nem igy kellett volna ezt a fejemhez vágni, pár szóból..semmi megbeszélés nálkül. na mindegy, ezt a szabit a nőgyógyászom tudja csak adni, rajta mulik, h megsajnál...hátha:)

Nyuszit miert nem? sajnos a cicát a férjem nem kedveli :(

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Kata 84, akkor hajrá! A boxer nagyon jó választás. Amikor elkezdtem olvasni, hogy milyen igényeitek vannak a kutyával kapcsolatban, egyből arra gondoltam, hogy boxer. :) És labdázni is nagyon szeret...meg a gyerekeket is szereti, kutyaiskolában meg kifejezetten jó családi kutya fog válni belőle. Külön bónusz, ha meg tudjátok oldani, hogy távollétetekben valaki vigyázzon rá.
Még annyit, hogy terriert semmiképpen ne válasszatok, mert általában nagyon izgágák.

Biceboca, azért túrja fel az udvart, mert nincs lefárasztva és szórakoztatja magát, unatkozik. Mindkét kutyám csinálta otthon.
Minden nap kb 1 órát kellene sétáltatni a kutyát (pl. kocogás, gyors gyaloglás, bicaj mellett futtatás, görkorival sétáltatás, vagy az udvaron ladadobálás-visszahozatás a kutyával), és nem fogja az udvart feltúrni. :)
Az én (és sokunk) téves kutya nevelési elképzeléseimen ez a fickó segített, szívből ajánlom minden kutyásnak, aki nem ismeri. Pl. a kutyasétáltatás lényege a pórázon való közös séta, és elengedni csak jutalomként szabad. :) További ötletek itt:
http://www.emberkepzes.eoldal.hu/cikkek ... -seta.html

Kép
szöszke
 
 


Kata84, folyt.: az itteni bölcsikbe, oviba elég nehéz bekerülni, ha nem dolgozik az ember, akkor eleve nem is veszik fel a gyereket. És ha már bent van a gyerek, akkor pedig fizetős az állami bölcsi is. Ha pl. csak délelőtt van ott a gyerek, az havonta kb. 80-90 Euro (22-25 ezer Ft, ha egész napos megőrzés, akkor ennek a duplája is lehet). Minél több gyereke van valakinek, annál olcsóbb a bölcsi-ovi. Ebben az árban általában egy étkezés van benne: az ebéd. Vannak olyan ovik is, amelyek havi 200-500 Euróba kerülnek (55-138 ezer Ft). Nem semmi... :? Ez az utóbbi azért itt is kirívónak számít és szerintem drágának is.
A munkával kapcsolatban: még mindig a nyelv a kulcskérdés. Már most is elmehetnék konyhára mosogatni, ezt-azt csinálni, és az otthoni tanári fizetésemnek több, mint a kétszeresét keresném vele, de szerencsére egyelőre nem szorulunk rá, hogy csak azért, hogy dolgozzak, akármilyen munkát elvállaljak...ezért is járok nyelvtanfolyamra, hogy végre kicsit egyenesbe jöjjek a saját szakmám német szaknyelvével, és talán taníthassak is valamikor. De német gyerekekkel foglalkozni németül nem kis kihívás nekem...még nem értem meg erre a feladatra.

Kép
szöszke
 
 


Szöszke!Te jó ég nem semmi árak :roll: :roll: Mondjuk ott a fizetések mások!Gondolom az,hogy minél több a gyerek annál olcsóbb ez olyan ösztönzö legyen a szülőknek,hogy merjenek gyereket válalni :roll: :D Munkával kapcsolatba megértelek meg ha van rá mód,hogy a saját szakmádba elhelykedj vagy taníts otthon inkább az mint a mosogatás :wink: Német gyerekek hát nálunk volt csere diák és mit mondjak nem volt egyszerü sem Ő sem a társai volt aki egyszerüen írt egy levelet,hogy Ő akkor haza menne stoppal és eltünk a család meg majdnem megbolodnult hova lett.Na meg a mekibe salátával dobáloztak baromi neveletlenek :roll: :x Itt Kecskeméten a merci gyár miatt nagyon sok lett de érdekes kint a kresz szent írás itt simán behajtott egy német a behajtani tiloson még jó,hogy láttam és eltudtam kapni Zsebit mert előre engedtem mivel nem jön autó elméletileg :x Tényleg így vannak kint barátaitok akikel össze jártok?Könnyen befogadtak titeket?


Biceboca!Nagyon kiváncsi vagyok írj ám az UH után!Nevek vannak?Nem tudom nekem a nyúl nem egy háziállat akit otthon tartanék persze ha tenyésztenénk az más de valahogy gyerek mellé nem tudom elképzelni :roll: :oops: Miért ne írna ki az orvosod?Neked is jobb lenne kicsit lazítani meg Ádámnak se mindegy,hogy a nyarat együt töltoitek még a tesó elött :wink: Drukk egy kislányhoz :wink: :wink: :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kata84: jobb is lenne kicsit többet lenni Ádámmal, mielőtt még a kistesó megérkezik. Nev nincs, nem szeretek ilyenen álmodozni, mert az egyik ugyis esni fog :)

Én mostmar nem tudom mit gondoljak, mindenki azt mondja fiam lesz, de mindenki, meg anyukam is azt álmodta a tegnap...pedig legelőször mikor megtudta kislányt álmodott...jo nem nagyon hiszek ezekben, de a tegnap mar kezdtem elgondolni, h fiucska jobb lesz majd Ádámnak, jo jatszotárs, meg lehet a szo is jobban fog találni...csakhogy nem szomorodjak el...Ádám is fiu, és nem cserélném el 10 lányért sem, csak olyan jo lenne megtapasztalni egy kislányt is, meg mikor nagyobb lenne akkor jol dumálnánk..stb

Többiek: milyen állatotok van vagy tartanátok? valamit kéne vegyünk kora nyárára..

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Bicebóca, pár hét, és kiderül, kisfiatok vagy kislányotok lesz. :)
Állat: Mi a célotok az állattal, amit venni akartok? A kisrágcsálók közül a degut vagy a tengerimalacot ajánlanám...de csakis párban, ne fiú-lány, hanem lány-lány felállást, mert nagyon szaporák! Nyulat még nem próbáltam hobbiból tartani, azt hiszem, kicsit nagyok ahhoz, hogy jó hobbiállat legyen belőlük. A madarak nagyon szemetelnek maguk körül és hangosak. Pintyünk volt, aranyosak voltak, csak szaporák...hörcsögünk is volt gyerekkoromban, azok is szaporák, de némelyik harapós volt és önző. A degukat szerettem a legjobban, nagyon aranyosak voltak, lehetett kézből etetni őket, szerették a simogatást is. És nem haraptak...bár lehet, hogy ez egyedfüggő.

Kép
szöszke
 
 


Kicsit eltűntem, elutaztunk anyósomhoz, utána pedig kismedence gyulladásom lett, úgyhogy nem volt túl kellemes az elmúlt 2 hét :roll:
de most már jól vagyok nagyjából.

Kata!
nekünk is voltak állataink gyerekkoromban, ráadásul lakásban. Volt hörcsögünk, de nagyon harapósak voltak, kis papagájunk, amit imádott az egész család és később egy német juhász kutyánk. én imádtam, a kutya nagyon meghatározó volt számomra, igazi családtag volt. A boxerek is nagyon jó fejek, (legalábbis amiket én ismertem), kis nyálgépek :), és játékosak is. Viszont fázósak télen, nem?
Ez a kutya óvi nagyon aranyos dolog lehet :D

Dalma!
Tudod már? :)

Szöszke!
Én sem jönnék haza... A nyelvet ha 2-3 év is, míg belejössz (úgyis kevesebb), még akkor is megéri kint maradnotok hosszútávon, persze csak ha valóban jól érzitek ott magatokat. A képek alapján az biztos, hogy gyönyörű helyen vagytok. Nagyon drukkolok, hogy sikerüljön!
Szerintem az, hogy elkezdheti-e Gergő az ovit 3 éves kora előtt, az vezető függő (törvényileg csak betöltött 3. életévnél kezdheti meg a beszokást az oviba), de bölcsibe nem biztos, hogy érdemes beíratnod, legalábbis 1-2 hónapra semmiképpen se tedd szerintem. (ha egy évet még bölcsibe jár, az úgy más,de rövid idő alatt 2 helyre is beszokni nem a legideálisabb).
Valami szabit nem tudsz kérvényezni arra a 2 hónapra? Egész héten le lennél terhelve a munkád miatt?

Zsuzsu!
Nagyon szép a tulipánfád!! Majd ha kinyílik is hozz fotót :)

LKata!
Jobban vagytok? Norbika hogy viseli, mikor ringatni kell Bazsit? Beleszokott már a tesó szerepbe?

Linh!
Merre vagy?

Bettyna!
Olyan régóta tervezem már a vasúttörténeti parkot,hogy most már biztosan rá fogom venni magam, hogy oda is menjünk.
Tomi is nagy vonat mániás.
Bazsinak nagy-nagy gratula, nagyon ügyes!!! és szabinak is puszi, jó nagy srác már ő is!


Annyi mindent akartam írni,de kezdek kidőlni.
Csak egy pár szóban: Bogi megfogta a lábát és ma a bal oldalára fordult, teljesen tudatosan, többször is :)





Kép Kép ho-ho :)

Kép

Kép
borkaby
 
 


Szöszke: köszi a tippeket :)
A degu-ról őszintén nem is hallottam, tengerimalac, az oké, nekem is volt gyerekkoromban, meg hörcsögöm is, de az tényleg picit vadóc, volt papagályom is, de nekem az nagyon zajos, az udvaron van kutyus, egy golden, csak én szerettem volna egy kissebb testű állatot, hogy jobban tudja marcingálni, megfogni az ölébe, kezébe. ezért gondoltam a nyuszira.

Borkaby: sajnálom a betegséget, gyógyulj meg teljesen :)
nagyon szép baba Bogi, a nagy szemeivel :) és ők is hasonlitanak egymáshoz nagyon!

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem. Bálint 2 napig lázas volt. Ma már láztalan, de még nem az igazi. Szabi ma fél12-kor eleuadt mesenézés közben. :shock: Remélem ő nem lesz beteg. Akkor szokott ilyet csinálni.

Borkaby - Jobbulást neked! Nagyon édik a gyerekek! Szombaton a BKV Múzemumban voltunk. Az is megér egy napot jármű őrülteknek! Mindnere fel lehet mászni! :wink:

Állat kérdés - Nekünk itt Pesten nincs és valósznínűleg nem is lesz. Gyakran megyünk el napokra, hetekre Tatára, nincs aki törődne a háziállatunkkal. Az autóba 4-en épp elegke vagyunk, nem kell, hogy egy állatka is utazzon velünk. Így aztán kiéljük az állatgondozási és simogatási vágyainkat a nagyiknál.

Ébredés van.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kérdést, már jobban vagyunk.Már csak nagyon ritkán van pocakfájása Balázsnak. :D Ma kissé nyűgösebb a szél-front..egyebek miatt, de amúgy sokkal könnyebb vele.
Szépen elalszik magától, csak néha kell ringatni. :D
Kiváltottam neki a Rota receptet, jövő héten kapja az oltással együtt. :( Akkor lesz mérés is, nagyon kiváncsi vagyok, már rég lett mérve.
Borkaby:Norbika nagyon jó kisfiú mostanában, vannak hisztik de a tesója miatt egyre ritkábban balhézik.Úgy veszem észre szereti, mindíg odamegy hozzá visz neki játékot, megsímogatja a lábát a hasát. :lol: Édesek!
Nagyon szépek a gyerekeid, és valóban nagyon hasonlítanak egymásra. :D Az enyémek egyre jobban külömböznem :lol: Bazsi tiszta anyja. :lol:
Szobatisztaság:Most nem nagyon akar bilizni, ma is pelus van rajta, nem akarom eröltetni majd ha jön a jó idő.mikor kiviszem vagy anyóséknál van akkor oda úgyis kell pelenka...csak összezavarom hogy néha ráadom-néha nem.Inkább még ráadom és jövő hónaptól elkezdjük élesbe a gyakorlást. :wink:

Balázs egyre többet "dumál", már tegnap volt egy rövidke hangos kacaj is...azt hittem megzabálom! :D
Furi biztos nektek, de én most kezdem el élvezni hogy van még egy gyerekem! :oops: :D Eddig olyan nehéz volt. :? bár még éjjel 1-2 alkalommal felébred Bazsi enni, de olyankor szopizik, így nem kell tápit kevernem. :)
Már amúgy nem sok tejem van :( Csak olyan 50-60ml.Napközben fejnem kell, mert nem szopik ez a kis francos.Ha tápszer adok abból végre már megeszi a 120ml-t, így kibírja már a 3 órát a kaják között. :D

Kata..kínáltam a gyümit Bazsinak, az almát 2x is, de nem nagyon akarta még enni.Így még nem adok neki ilyesmit.
Sajnos mindenképp kell a tápszer, mert a tejem nem elég. :(

Ovi:Norbikát szerdán irattam be az óvodába. :D Nagyon tetszett neki, szépen fel van újítva, só-szobájuk is van.
Szerencsére itt nincs havi-díj.Csak a menü, az napi 454ft.
Nem kell délben elhoznom őt akkor sem ha itthon vagyok Gyeden, ott lehet fél 5-ig.Sok oviba ez nincs így.
Kell vinni paplant, párnát, lepedőt, huzatot..ilyesmi.Így Norbi húsvétra s majd a névnapjára ilyeneket fog kapni.
Óvodában 18-án lesz nyílt nap, pont tegnap kaptunk meghívót! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Dalma...voltál ultrahangon???Kiderült ki lakik a pocakodban??? :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


4 hónapos Balázs
Kép
Norbi és Mira
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Linh!
Már a célegyenesben vagy, nagyon drukkolunk!!!!!!!!! Jó egészséget Nektek !!!!!!!

bölcsi-ovi:
érdekes téma ez , épp azon gondolkoztam, h pld. Konsti csoportjába kerülnek azok a gyerekek, akik 2008. juni 1-2009. máj. 31 ig születtek. Nyáron nincs ovikezdés, vagyis vagy bölcsibe jár a kicsi nyáron ha anyukának lejár a GYES vagy megoldják valahogy és szeptembertől ovi. Lesz ugye olyan gyermek is, aki csak 2012 májusában csatlakozik a csoporthoz. Így ez amolyan gyerekfelügyelős-ismerkedős év lesz.

Hogy vagytok így a szélvihar után?????????? Brutál volt felénk is, szépen sütött a Nap, mégis beszorultunk a házba. A srácaim szomorkodtak is nagyon. Remélem ma már kimozdulhatunk....

Kata84!
Nálunk most lesz a beiratás az oviba....
Én nem aggódom a szobatisztaság miatt, sok idő van még szeptemberig.
Konsti ha olyanja van megy a wcre és szűkítő nélkül intézi a dolgát mint a nagyok. Ha meg nincs kedve, akkor felveszi a bugyipelust.....
Ábel sokáig nem kakilt az oviban, így sokszor siettünk haza, mert gond lett volna. Ma már sokszor mondja, h elintézte az oviban....

Dalma!
mi is grilleztünk egy hete. Vagyis a srácok, én meg tettem a dolgom bent. Néha csak bámultam ki az ablakon és néztem, h a fiaim az apjukkal mennyire nagy egyetértésben sütögetnek.

Nekünk nincsenek állatok, nem is szeretnénk.

Borkaby!
Teljes gyógyulást kívánok Neked!!!

Bettyna!
Hogy vagytok????????

Veronika???????????

L:Kata!
Nagyon szépek a srácok!!!!!

maximálisan megértelek, de most már élvezd, h két csodaszép fiúcska édesanyja vagy!!!!

Nálunk 400ft volt a napi térítési díj az oviban, de lehet, h most emelték. A napokban lesz befizetés, majd kiderül. Azért így is 20 nap esetén 8 ezer ft ..az sem kevés, de még mindig kedvezőbb mint a CSANA:...

rólunk:
megvolt a záró ismerkedős játszódélután az oviban. Konsti szokás szerint jól érezte magát, én viszont szereztem egy ellenséget azt hiszem.......
Már az előző alkalmakon kiszúrtam, h az egyik kiskölök nagyon agresszív. Most Konstinak ment neki, az arcába karmolt, csípte, rúgta....Ott álltam mellette, de annyira alattomos a fiú, h nem tudtam közbelépni. Az anyja a terem másik végében cseverészett. Odavittem hozzá a fiamat és mutattam, ez a fia műve, de nem szólt semmit. Utánna folyamatosan azt figyeltem merre van az agresszív kisrác és zavartam el a fiam közeléből. Sok kicsinek nekiment az a rosszcsont, de anyuka nem tett semmit. Félő, h az ovistársunk lesz, de az biztos, h nem hagyom magam és a fiamért mindent. Elfogadhatatlan, h egy miatt sokan szívjanak!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép játszódélután az oviban...

Kép

Kép

Kép

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Borkaby, kismedence gyulladás. :? Jobbulást!
Nálunk az a szokás a suliban, hogy tanévekhez igazodunk, amikor vissza megyünk tanítani, mert az év közbeni tanárváltás nagyon meg szokta viselni a gyerekeket (és mellesleg a tanárnak sem jó, hogy nem tudja pontosan, hogy mit csinált 2 hónapig az elődje). Ezért kellene mindenképpen elkezdenem szeptemberben a munkát. De én zeneiskolában tanítok, ami ugyebár délutáni elfoglaltság...tehát legrosszabb esetben a délelőttöket együtt tudom még tölteni Gergővel, és délutánra kell valamilyen megoldást találnunk.
Boginak micsoda kék szemei vannak!!!

Biceboca, deguról képek:
http://www.google.com/search?q=degu+k%C ... 08&bih=651
Főleg a kisdeguk nagyon aranyosak! Szőrösen születnek. :)
"Marcingáláshoz" tényleg jobb a nyuszi. :)

Lkata, de jó, hogy Norbinak van hely az oviban. Biztos fogja szeretni. :) Neked is nyugisabb lesz, ha csak a kicsivel leszel otthon.
Az utóbbi időben pár óvoda házirendjén átrágtam magam...egy-kettő komolyan mondom olyan, mintha katonai kiképzőközpont lenne... :shock: És az döbbentett még meg, hogy olyan dolgokat is belefoglalnak a házirendbe, aminek alapjáraton egyértelműnek kellene lennie, pl. hogy részeg vagy bedrogozott felnőttnek nem adják ki a gyereket... :shock: Tehát valaki már próbált részegen vagy bedrogozva menni a gyerekért az oviba???????? Atyaéééég... :?

Zsuzsu, jól felment bennem a pumpa, amikor írtad az agresszív gyerek esetét Konstival...nem is tudom, mit csinálnék. A mai kutyasétáltatás esete jutott eszembe hirtelen, hogy az én két középtermetű kutyámnak nekiment ma egy kiskutya, amelyik a térdükig ért kb, és a gazdáik nem tettek semmit. (Alapból póráz nélkül vitték). A nagyobbik kutyám egy ideig tudott uralkodni magán, de aztán a kicsi olyan pofátlanul támadott újra és újra, hogy egy hirtelen mozdulattal kirántotta magát a kutyám, és el is tört a pórázunkon lévő karabiner, így elszabadult a kutyám és összebunyózott a kicsivel...meg kell, hogy mondjam, elégtételt éreztem, mert ezek a kiskutyák sosem okulnak, nem tudják, hol a helyük. A gazdája is megrémült kicsit...
Ha az említett kisgyerek párszor pofára fog esni, akkor légy nyugodt, fogja tudni, hogy kinél meddig lehet elmenni...nagyon fontos szerepe lesz az óvónőnek. Fontosabb, mint a gyerek anyjának.

Kép
szöszke
 
 


Lkata: nagy örömmel olvastam, h rendeződnek a dolgoz, én Ádámmal gyümilével kezdtem 1 kiskanállal sárgarépa, majd narancs, majd alma...egy probát megér :)
Nagyon cukik a képek, azt hiszem Norbinak nagyon bejőtt ez a szerszám (nállunk druzsba - a neve, de igazából azt hiszem lácfűrész..nem akartam olyant irni ami nem érthető) sok képen azzal van :)
Hátha igyekszik a tavasz, akkor még jobb lesz többet a szabadba, Norbi is tombolhat jobban ott...Bazsinak is jó +++

Ovoda: Norbi: biztosan nagyon élvezni fogja az oviban! és ott az egész nyár addigra sikrülni fog az szobatisztaság, de szerintem probáld később majd junius-julius, addigra még érettebb lesz.

Most jut eszembe, h irjam, h ma ment első nap oviba Ádám, ugy izgultam reggel mintha én mentem volna valami nagy vizsgára :)
Anyos vitte, meg szoltam apának, h ő is lépjen át mire odaérnek (apa az iskola igazgató...bár csak 2 hete lett kinevezve), de azt mondják nagyon élvezte, hátra sem nézett ugy beszaladt a gyerekekhez...mondjuk tudtam igy lesz, mert imad mindent, és nagyon önálló ! én a wc-re menéstől tartok, h szolljon majd az ovonéninek időben,...alig várom érjek haza, biztosan kézzel lábbal fog mesélni :)

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Zsuzsu: jajj...hogy utálom az ilyen szülőket, nem tudják a gyermekeiket nevelni, más kell helyette az is csinálja!!! remélem az ovónéni talpára áll és résen lesz!
Ez a tulipán-fa? a magnólia-fa akkor ugyanez...mert nállunk ezt ugy hivják :)
Nagyon jók a képek...milyen szép az ovi
Nállunk nagyon le van maradva...de majd hátha most kézbe vevődik!! nagyon drukkolok, ideje lenne.

Szöszke: azt hiszem elhatároztam!!! kiskacsákat fogok venni, azok aranyosak, nyáron akár együtt is locsizhatnak és ha megnőnek, és nem lesz érdekes Ádámnak, majd mamának adjuk, ők majd levágják nekünk. Azt hiszem ennál maradunk...garázsba egy jó dobozban is elvannak, nem tudnak kijönni...majd fogunk zöldet szedni nekik...meg mit tudom én miket , ami kell...addig megérdeklődöm:)

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Sziasztok!

Jaj, nagyon cukik a képek egytől-egyig! Bogi, Tomi, Bazsi, Norbi, Ábi, Konsti!

Nálunk minden oké, ma jött meg, úgyhogy januári babánk se lesz, de nem is baj, a január-február nem a kedvencem... már október végén is hűvös volt hogy kenegessem a császáros sebem, jó lenne melegebb időben szülni... április már jó :)

Pálmi édes pofa, állandóan kint akar lenni. Még egész hidegben is este, olyankor van, hogy én bejövök mert már elfáradok és fázom, odahúzok egy széket az ablakhoz és azon át nézem, hogy mit művel a kertben :) Hintázik a hintaágyon, homokozik, rohangál, stb. Néha rámnéz, hogy ott vagyok-e még és integet :)

Legújabb, hogy szeret szituációs játékokat játszani, pl. elkezd játékból sírni, hogy ő a baba és vígasztaljam/szeretgessem meg, utána pedig elkezd nevetni, hogy most már jókedvű a baba! Utána kezdi előlről... :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szveronika: ilyen játékok nállunk is vannak! Ádám teszi magát h alszik, még horkol is, vagy lelő minket s le kell essünk, aztán cserél őt kell lelőni, és ő veti magát a földre.

Lkata: csak most esik le h még kérdeztél valamit!
azt mondta a doki, h 70-80% kisfiú...mondjuk én is ezt éreztem...annak ellenére h nagyon akartam egy kislányt, és peteérés előtt pár nappal fogantattam...mindenki fiút josolt..ezekszerint ez jött be...na, örvendek én neki is, nehogy félreértsetek...megdobáljatok, csak álmodoztam...lehet jobb is, jobban fognak egyezni 2 srác, ruhákat is mind felhasználhatom..stb

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Dalma,
hát ez a lövöldözős játék jó :))) Látszik, hogy lányom van és nem fiam :))) Azt se tudja mi az a fegyver, azt meg pláne nem, hogy mi az, hogy lelőni valakit :)
Ellenben vettem neki takarító játékszettet: vödör felmosóval, kisseprű lapáttal és egy partvis. Hát amióta megkapta állandóan azzal játszik :)
Kapott egy szerszámkészletet is, azt is érdeklődve nézegette, de azzal nem játszott olyan sokáig. De ezek azért jók, mert mikor az igaziba bele akar nyúlkálni ha apa vagy anya dolgozik, oda lehet adni neki a saját babakészletét :)

Képzeljétek olvastam egy cikket, hogy kis hajléktalan gyerekeknek csináltak ovit, reggelente megfürdetik őket, kapnak tiszta ruhát és persze kaját... legjobban a kajának örülnek, vannak akik semmit sem esznek az előző napi 16 órai uzsonnától a másnap reggeli reggeliig...
Kértek ovisokra való ruhát, cipőt, tartós élelmiszert, játékokat.

Annyira meghatott a sztori, hogy azt találtam ki, hogy itt a közelben vagy egy turi, igen jó áron, Pálminak is be szoktam vásárolni ott... 5-8 ezer Ft-ból már egy zsáknyi ruhát hozok el... Leellenőriztem neten, hogy hol az ovi és utána elmentem a turiba... vettem egy zsákkal, apa is beleadott pénzt.

Erre másnap olvasom, hogy kamu az egész, ugyan tényleg van ott ovi hátrányos helyzetűeknek, de nem hajléktalanoknak, egy egyházi intézmény és ők nem kértek semmi ilyesmit :shock: Egy anyuka írta, aki szintén odarohant a gyerekei kinőtt ruháival...

Most mondjátok meg, ki szórakozik ilyesmivel???
Mindegy, a ruhákat majd elhordja Pálmi...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika: na látod, én is pont ezt mondtam, ő sem látott ilyensmit, mesét disney-t néz cd ről, se puskája, sem hasonló ilyensmi játékai sincsenek, és egy nap azt látom, h egy szerszámjáva , velem szemben áll és puffog...aztán lassan minden játékot puskaként használ..és puffog a tükör előtt is :)) szerintem játszótérről vagy nem tudom, de valahol leleste..találékony..mit mondjak :)

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Bicebóca, állat-játszótársat levágni és megenni????? Szerintem ez nagyon rossz ötlet...Ranschburg Jenő Tanár úr (Isten nyugtassa) egyik szörnyű története jutott eszembe, hogy egy apuka nagyon büszke volt rá, hogy ő nem veréssel bünteti a gyerekét...viszont volt a kisgyereknek saját kis hobbi tyúk farmja néhány tyúkkal, akiknek a kisgyerek nevet is adott, és valahányszor rosszat csinált a gyerek, ki kellett választania egyet a tyúkok közül, akit/amit aztán le kellett vágni. :?
A hobbi-állatokkal nincs ilyen gond. Élnek 1-3 évet és szépen végelgyengülésben eltávoznak. A gyerek tragikusan éli meg, hogy a játszótársát megeszik. És teljesen elkülönül, hogy a boltban vett hús is ugyanolyan aranyos kis kacsából van pl, mint amivel épp játszik...
Persze, ha a gyerek mindennapjaihoz hozzátartozik az állatok leölésének és megevésének tudata, akkor valószínűleg nem lesz neki trauma. Nem tudom, nálatok hogy van...ezt ti látjátok...de gyanítom abból, hogy nem te vágnád le, nem annyira megszokott nálatok sem. Nehéz kérdés.

Szveronika, Gergő sem tudja szerencsére, hogy mi lelőni valakit. :) Még nem is látott ilyesmit, és nem is próbálkozik lőni. De előbb-utóbb elkerülhetetlen lesz. :? Amikor valamilyen puffanást, robbanást lát itt-ott, számítógépen, nagy ritkán tv-n (mert nekünk még mindig nincs tv, csak tuner kártya), akkor azokra azt mondja, hogy Bumma. :D

Kép
szöszke
 
 


Szoszke: na jól van, én nem kinozni, bűntetni akarom a fiam...szo sincs rolla, h a játszótársát levágom, arra értettem, hogy mikor megnőnek a kacsák, és ha nem foglalkoztatja, pl jön a tél, és szeritem ha megnőnek nagyra, nem lesznek annyira érdekesek számára, átvisszük mamához, ahol amugy is sok baromfi él.

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Dalma,
igen, lehet, hogy ha már megnő és már nem érdekli annyira, akkor megmondod, hogy a kacsák átköltöznek a mamához...

Nekem egy nagyon szomorú emlékem van mai napig még gyerekkoromból egy húsvétra kapott kiscsibe kapcsán...

Én már nagyobbacska voltam, a húgom 6 év körüli. Tulajdonképpen ő kapta a kiscsibét... a csibe persze folyamatosan ment a nyomába, mint az anyukájának :)

Egyszer valahogy az asztalnál állt a hugi (ivott azt hiszem), majd hátralépett... rá a kiscsibére, mert az persze megint ott volt a nyomában... elég rosszul nézett ki utána, de élt... másnap reggelre halt meg... hát mi annyira sírtunk mindketten... sosem felejtem el... pedig csak 1-2 napja volt nálunk :cry: Még most is könnybe lábadt a szemem...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Biceboca, félre ne érts, ez egy teljesen bevett dolog, amit írtál. :) Csak épp az ilyen sztorik, mint amit Sz.veronika ír, nagyon elgondolkodtatóak. A gyerekek agya egész másként működik, mint a mi felnőtt agyunk. A gyereknek (és sok felnőttnek is) mindig az az első gondolata, ha egy kölyök állatot meglát, hogy milyen jó lenne megsimogatni, játszani vele. De amikor a boltban oda van írva, hogy borjúnyelv, akkor sokan át sem gondolják, hogy az bizony pár hónapos, még anyatejes kisborjú nyelve...

Szveronika, megértem a kiskacsás dolgot...nekünk hörcsögökkel voltak sírós eseteink. Valamikor az anyahörcsög az egész fészekalja kishörcsögöt kivégezte.
És képzeld, volt egy nyomorék hörcsögünk is egyszer, egész szép kort megért. Valahogy leesett a polcról, és rosszul esett, eltörhetett valamije, és onnantól kezdve meg volt csavarodva a gerince, a mellső lábával húzta magát, a hátsó lábai meg az égbe álltak. :shock: Mégis életrevaló volt nagyon! Szerettük, mert tök hálás volt, és olyan erős volt a túlélési ösztön benne. Elmentünk táborba a nővéremmel és mire hazajöttünk, elpusztult a hörcsi. A szüleim váltig állították, hogy magától pusztult el, de tudjuk, hogy nagyi tette. :? Hogy ne jelentsen nekünk terhet a nyomorék hörcsög. :? :? :? :? :? :? :? :? :cry: Nem akarom szegényt bántani, de ez akkor is kegyetlen, embertelen és sunyi dolog volt.

Kép
szöszke
 
 


Szveronika: ez nagyon szomoru történet...mint amilyen a tiéd is
Szöszke...sajnos ilyenenk vannak, és én is azon vagyok hogy minél jobban megvédjem a kicsiket az ilyen traumát okozható esetekből...biztos ha akarja h maradjon majd a kacsa és látom kötödik hozzá, szereti ..stb, akkor totyogjon nállunk minél több ideig :P
:lol:

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


még csak röviden, a tegnap pocimban megrugdosott a kistestvér : kétszer is jó erősen....most már biztos vagyok benne fiú :wink:

Játék: tegnap vettem Ádámnak vizfestéket, hát nagyon ajánlom mindenkinek, 1,5 órán át üllt az asztalnál (ami nállunk nagyon nagy szó, mivel nagy aktivak, mozgékonyak vagynunk :lol: )
először ecsettel, megmutattam neki hogyan kell vizbe mártogatni, majd törlőbe leitatni, később az ujjunkkal is festettünk...nagyon élvezte :P

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Sziasztok!

Hú vannak ám szomorú állatos storyk :cry: Nekünk a hörcsögök mindig 2 év körül megdöglöttek :cry: Így anyukámék a 4.hörcsög után közölték nem lesz több mert nagyon rövid ideig élnek és tényleg csak szmorkodtunk.Én amúgy haszon állatot nem vennék gyereknek nem tudom megmagyarázni de nem :oops: :cry: Szomszédba bárány volt átmentek simogatták és mikor ellopták nagyon szomorúak voltunk :cry:

Dalma!Akkor már 100%,hogy öcsi lesz a kistesó?Szomszédunknak 80% fiút mondtak a 12.UH és 2,5 éves a lánya :lol: :wink: Nevek vannak már?

Zsuzsi!Most megnyugtatál,hogy nem csak az én fiamnál ilyen változó a szobatisztaság :) Én is most úgy fogom fel majdnem fél év van még mire mehet óviba az meg sok idő föleg itt a nyár majd csak leszokik.És Ábelnek nem fájt a hasa,hogy tartogatta a kakit?Zsófinak is volt ilyen de akkor már úgy görcsölt a pocija,hogy végül rá szánta magát és kakil oviba is :roll: Agreszív gyerek hát hallod mondjuk én az anya fejét is leszedtem volna a helyéről.Egy ilyen gyerek tönkretudja tenni a csoportot mert majd mindig Őt kell fegyelmezni.Zsófiéknál is van ilyen kislány tavly full pucérra vetközött idén is de javult speciális óvoda kéne neki de a szülök nem tesznek semmit sőt most kijelentették nem fizetnek csoport pénzt mert az Ő gyerekekük úgy sem csinál semmit.Mindig rá kell szólni és így alig haladnak a feladatokkal. :(

Vera!Akkor hajrá áprilisi baba 8) 8) 8) :wink: :wink: Milyen szemét emberek vannak,hogy ilyennek viccelnek :evil: De ha vannak nehéz sorsú gyerekek miért nem fogadnak el ruhákat?Az is baromi nagy segítség szerintem :roll:

Borkaby!Édessek a gyerekek!Milyen nagy szeme van Boginak :wink: Nálatok volt testvér féltékenység?

Kata!Akkor én nem is panaszkodom a 340ft-os ebédpénzünkkel :roll: .Tápitól fáj még a pocija?Probálgasd az édesebb izeket Univeresbe vannak finomak ami már 4 hósan adható nálunk még most is aduász ha betegek és nincs étvágy :lol: Most már jön a tavasz nyár lesznek finom gyümik lehet pancsolni a fiatal úrnak :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Csak gyors, pár sorra van időm.Fecó ma is túlórázik, Norbi lóóg rajtam.
Kata...a 340ft csak az ebéd???Nekem azt mondták hogy 454 ft-ba benne van a 10 órai és az uzsonna is.
Húú, tök jó hogy a gyerekeid megeszik még a gyümis bébiételt.Norbi már rég nem eszi meg :( Sőőt semmi pépeset nem eszik a joghurton és a pudingon kívül :roll:
Nem tudom mi lesz vele ott az oviban mert nagyon finnyás lett.Babának úgy szerette a főzeléket, most meg nem kell neki.
Ma is kelkáposztafőzeléket csináltam, magamnak meg spenótot, egyikből se evett! :( :( Leveseket se eszi. Csak a húslevest sok tésztával.
Ott fog hisztizni az asztalnál, atya ég! :roll: :(
Zsuzsu..szépek a fiaid! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


folyt..csak sírt Bazsi!
Szóval a kérdésre válaszolva aránylag elmúlt a hasfájás :D
Jó ez a tápszer, és úgy néz ki az anyatejemhez is hozzászokott.De azért vigyáznom kell miket eszek!
Egyszer kel fel éjjjel, 2körül, akkor elég jól szopizik.
Napközben nem akar szopizni úgyhogy fejek vagy 3x. :(
Holnap viszem a 4 hós oltásokra, és mérésre.Norbika is jön, ő kullancselleni szurit kap :(
Egyedül megyek velük, tök parázok hogy lesz, mert Norbikát 5 embernek kell lefogni....remélem jó erőben van az asszisztens nő :wink: nagy balhé lesz.
Nagyon tud ordítani és kapálózni.Ráadásul majd szegény Bazsit is halálra rémiszti! :?

Mi nem állatozunk..nem veszek kiskedvencet az tuti.
Van egy spániel kutya, Liza, 8 éves,azzal annyi gondom van mint egy falkával :roll: Makacs és szökős. :(
Majd megsimizzük Húsvétkor a szomszéd nyusziját, oszt ennyi! :wink: :lol:
Mennem kell, Norbi rosszalkodik!
További jó estét!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata!Nekünk is ebbe benne van tízórai meg az uzsi is! :) Szerintem majd az óviba jó evő lesz Norbika a tömeg nagy húzó erő.Nálunk is vannak akik finyásak és van aki otthon nem de az óviba szépen mindent megeszik :roll: Holnapra drukk,hogy egy erős aszisztens legyen :lol: Én fiam már akkor ordít és menekül mikor csak fel rakom az asztalra ha meg hozzá nyúlnak a trikojához kész :lol: :lol:


Szoktátok nézni az Updet konyhát a TV2-n?

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kata..akkor drága az ovink! :(
Norbika is ilyen félős ha orvoshoz megyünk :( Most elég jól türte. :shock:
Nagy hír: Balázs evett almát :lol:

Megjártuk az orvost, védőnőt! Hát mit mondjak, nem egyszerű a 2 gyerekkel az ilyen program. :roll: De szerencsére Norbi meglepően higgadt maradt, és bátor volt! :D Kicsit sírt mikor megszúrták,de gyorsan megvígasztalódott, kapott is 2 matricát a doktornőtől.Amúgy 14,30 kg(fél év alatt gyarapodott 30 dkg-ot)és 94 cm.
Balázs baba is sokat nőtt és hízott! :shock: Ő 68 cm(Norbi 5 hónaposan volt 67cm 8) ) és 7,20kg már!Nem csoda hogy szűk a 68-as bady.
Na, hát Bazsi szörnyen ordított, alig tudtam megvígasztalni szegénykét. :cry: :cry: :cry:
A rota ellenit nem adattam be, megfűztem a dokinőt hogy halasszuk el 2 héttel mert félek nagyon megviseli ha 3 oltást kap.
Hozzátáplálásról:Édekes hogy most mennyire nyomatják ezt a glutén adás dolgot.Norbikának tilos volt adni 7-8 hós koráig, most meg azt tanácsolják hogy kell adni 5 hónaposan fél kekszet gyümibe reszelve. :shock: Néha lehet lisztel sűríteni a zöldségeket is. Tök meglepő ez nekem.
Álítólag azért van ez mert a Norvégok ebben is elöttünk járnak és a vizsgálatok, tapasztalatok kimutatták hogy azért van sok liszt érzékeny kisgyerek mert későn találkoznak a mai babák a gluténnal. :?
Mennem kell, Bazsi éhes.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Zsuzsu - Köszi, jól vagyunk. Bálint 2 napig volt lázas,a ztán enyhe hasmenéssel átestünk ezen a dolgon. Szabi szerencsére nem lett beteg.

Kata - Gratula a méretekhez és a hős fiúkhoz! A dokit le kellett beszélni a 3. oltásról? MAgától nem gondolta, hogy kicsit sok lenne? :? Ez a glutén téma engem is melgepett. Állítólag az orvostudomány legújabb álláspontja szerint minél előbb találkozik gluténnal a baba (nyilván fél éves kora után), annál jobb, mert ha allergiás, akkor hamar kiderül. Rájöttek, hogy a lisztérzékenység veleszületett betegség, ellentétben a tejfehérje allergiával, ami akár 25 évesen is előjöhet. Ezért a tejjel minél később találkozik annál jobb, gluténnal pedig minél előbb, hogy kiderüljön allergiás-e.

Dalma - Lövöldözés? :shock: Mit össze nem szednek a gyerekek! Én mondjuk a szókincsén lepődök meg szinte nap, mint nap. Tegnap azt mondja nekem, "Anya, mikor mondjuk, hogy szimaptikus?" :shock:

Rólunk - Tegnap voltunk ovinézőben. Természetesen 3 oviban is tegnap volt nyilt nap. Sűrű volt! Tapasztalatok:
Ovi 1: Motessori módszer, iszonyat túljelentkezés, ne is álmodj, róla, hogy körzeten kívülit fölvesznek. Bár Tomi hallotta, hogy ment a susmus, hogy kivel kell beszélni és mennyi... :shock: Na, ez durva! Már az oviba? Pedig aztán elsőre nem is volt, olyan hú de csodahely. Sőt! Abszolút érezni lehetett, ezt a mi vagyunk itt a király ovi hangulatot. Ezt biztos nem választjuk, bár ódákat zengedeznek róla a játszón.
Ovi 2:A környezet és szobák kellemesek, sok játék, klassz udvar, de az ovónők nem igen foglalkoztak velünk. Ha kérdeztünk válszoltak, meg ránéztek Szabira, hgoy hogyan játszik, de egy szóts em szóltak hozzá. Nekem ez elég fura.
Ovi 3: Itt éreztük egyedül, hogy nem csak beengedtek, hanem vártaak bennünket. Az ajtóban egy kosár kézzel készített papírlepkével várták a gyerekeket. Mindenki előre köszön, bemutatkozik, Szabitól is kérdezték, hogy hívják stb, aztán leültek vele játszani. Mindhárom csopiban, ahová bementünk. A játékfelszereltség viszont kicsit szegényes, kicsit régi, kicsit kopott ...
Na, most légy okos...
Jövő héten lesz még egy negyedik. Kíváncsi leszek.

Holnap reggel vár bennünket a konduktor. Megnézi Bálintot. Erre is kíváncsi leszek.
Mennem kell.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Lkata: nagyon ügyes nagyfiad van már!! nagyon bátornak kell ám lenniük, h ne sirjanak, már ahogy a rendelőbe belépnek...pont most ebbe a félelemmel teli ídőszakban :roll:
Jó hir, hogy Bazsi is hizik rendesen, most már megnyugodhatsz a kajával kapcsolatosan, minden rendeződik, előbb vagy sajonos utóbb
:lol:
Most már látom Norbi is megszokta a kistestvér jelenlétét, ahogy irod nem hisztizik nyügöl annyit, mint az elején :lol:

Szbettyna: nehéz kérdés, főleg mikor több ovóda van miben válogatni kell.(nállunk csak egy ovóda van, nem tudok válogatni, és nállunk is szegényes, meg nem olyan uj sem, de sokat dolgoznak, kézimunkálnak a gyerekekkel)
szerintem a 3. mert szerintem az a legfontosabb, h emberségesek, minél kedvesebbek legyenek az ovónők, játék pedig ugyis elég lesz bőven, inkább foglalkoztató munkát végezzenek :wink:

Ovóda: képzeljétek, irtam, h Ádám ment oviba hétfőtől. Hétfőn pont hiányzott egyik ovónéni, ezért a kiscsoportosok a közepesekkel voltak egybe, Ádám nagyon jól érezte magát, ismert is pár gyereket, tele volt élményekkel, kézzel-lábbal magyarézta, milyen jó volt, még piros pontot is kapott. Csak pisikálni, kakalni nem ment, illetve nem is szollt, nem is ment bele, mikor 12kor elhozták, pici pisika bele volt menve a bugyikába szerintem tartotta vissza.
2. nap nem nagyon akart bemenni, saját csoportba voltak, ahol nem nagyon ismert senkit, délbe 10 körül sirtkb 20 percet, h haza akar menni...valahogy elterelték a figyelmét erről...11kor ujbol nekifogott sirni...telefonáltak h menjen valaki utánna...sógornőm mire odaért perc mulva, már játszott
3. nap: apa vitte: nem akart bemenni, azt mondja apa, látszott, h szomoru, kapaszkodott, h nem hagyja ott...2 gyerek volt csak aznap, 10 kor ujbol telefonáltak h Ádám sir...hazavittük.
Tegnap beteg lett, nem vittem azóta.
Nem tudom minek nyilvánitsam ...unta magát, vagy nem értem, mert másképp Ádám mindig mindenhol nagyon feltalálja magát, és mindenkivel elvan, alszik is bármelyik mamánál, sogórnőmnél...
Nem tudom hogy an csináljam, ne legyen egy rossz élmény, szeressen oda járni...3 hét mulva már nem fogok dolgozni járni, gondoltam akkor viszem majd én...

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Sziasztok!

Tegnap mi is nyílt napon voltunk. Minket csak egy óvoda érdekel, mert az itt van egy saroknyira...

A családi napközink után, ahova most jár, eléggé lepukkant volt... és én is azt figyeltem, hogy itthon több játéka van, mint ott bent 25 gyerekre...

Most 7 gyerekkel van egy csoportban, azt is éreztem rajta, hogy zavarta a 25 gyerek nyüzsgése... Amúgy nagyon barátkozó, de most senkihez se ment oda, a sarokba elvonultunk játszani a babakonyhába...

Aztán láttam, hogy a másik sarokban próbálják összegyűjteni a látogatóba jött picurokat, így oda vittem. Leültették őket egy asztalhoz, mindenki kapott egy papírból kivágott tojást és egy ragasztót, az asztalon meg kis tálkákban volt mindenféle, amit fel lehetett ragasztani a tojásokra :) Ez jópofa volt :)

Az ovónéni egy fiatal hölgy volt, nagyon kedvesnek, aranyosank tűnt, de úgy nem találta fel magát... és azt is figyeltem, hogy az ovisok közül senki se megy oda hozzá, elvannak egymással.

Még korábban hallottam, hogy azt érdemes megfigyelni, hogy a már oda járó gyerekek hogy viszonyulnak az ovónőhöz... ha az ovónő körüli tér üres, akkor az azt jelenti, hogy nem mennek oda a gyerekek... ha meg épp lóg rajta valaki, az jó jel :)

Aztán a ragasztgatás után Pálmi menni akart, de én is úgy éreztem, hogy nincs annyira kedvem maradni... Kint az udvar nagyon tetszett neki, ott maradt volna egész nap :)

Úgyhogy szerintem majd 4 éves korától megy, még egy évet marad a családi napköziben. Állítólag rajta kívül még 5 gyerek marad jövőre is, csak 2 cserélődik, ez is nagyon affelé hajt, hogy maradjon... Meg hát az ottani 2 óvónő egy álom. Tényleg. Csak hát pénz meg idő odahurcolászni... De úgy látom neki ez lenne még jó. 4 évesen jobb lesz váltani.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szveronika, ez érdekes és jó megfigyelés! Az óvónőhöz való ragaszkodás kimutatása. Ugyanis nagyon sokan nyílt napkor egész másképp viselkednek, többet mutatnak magukbók...csakhogy a gyerekek nem tudnak másképp viselkedni...

Lkata, gluténérzékenység (másnéven lisztérzékenység): teljesen mindegy, hogy mikor kapja a gyerek a kekszet, mert a gluténérzékenység eleve adott dolog. Nem gyógyítható, így tök mindegy, mikor találkozik vele a gyerek, nem lehet hozzászoktatni a gluténhez, ugyanis ez genetikailag eldőlt. Max annyi, hogy hamarabb kiderül, hogy nem ehet gluténos dolgokat, mert a bélbolyhai tönkremennek. Jól körbejártam én is a témát, és mindenütt, ahová mentünk Gergővel ezzel a dologgal, az volt a kérdés, hogy a családban van-e valakinek. Látom, hogy Szbettyna is hasonlót írt a gluténről.
Evés: nem próbáltad kiéheztetni Norbit? pl nincs puding, nincs joghurt, kész. Ezek jó sok cukorral készülnek, majd hülye lesz normális kaját enni, ha ilyeneket is kaphat. A következetes szülői elhatározás csodákra képes. Különben Kata84 is jól írja: a gyerekek tömegben sokkal készségesebben megeszik a "nemszeretem" kajákat is. Mert nagyon ciki lesz kilógni a bandából. Az áll a háttérben, hogy ott azt kell enni, ami van, nem lehet válogatni, különben éhen marad, és az nagyon rossz érzés.

Amit én kinéztem bölcsi, ott meg csak 300 Ft a napi díj. Majd meglátom, hogy ha bekerül egyáltalán Gergő, akkor mit adnak majd ennyiért. Az sem lenne jó, ha valami híg löttyöt (levesként), meg bóvli zsíros kenyeret adnának neki.

Szbettyna, a harmadikat válaszd! A szegényes, kopott játékokkal lehet a legjobban játszani. :) És azon a legkönnyebb változtatni. A hozzáálláson a legnehezebb, mert az belülről fakad. :)

Bicebóca, szerintem teljesen normálisan viselkedik. Nem volt beszoktatás? El kell neki magyarázni, hogy apa és anya dolgozik.

Kép
szöszke
 
 


Szoszke de volt, és mi már fél éve dolgozni járunk, tehát az sem lehet a gond, meg délután olyan jókedvűen beszél az oviról, de ott mégis sir...mondjuk nagyon furfangos is...lehet tudja ha sir jönnek és hazamehetek 2x bejött...nem tudom :cry: szeretném ha vágyna oda, de lehet h még kicsi az ovihoz :roll:

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Sziasztok!

Köszi az ovis hozzászólásokat! Mi is a 3. felé tendálunk inkább, de azért még megnézzük jövő héten a 4-et is. Meg még próbálok nyomozni, infokat szerezni a játszótéren. Az ovónénis megfighyelés jó ötlet, de erre nem mindenhol volt lehetőségünk. Az elsőben az ovónéni járt körbe a gyerekek között és segített nekik, ha kellett, a 2.-ban az udvaron voltak, ott az ovónénik egymással beszélgettek, a gyerekek meg szanaszét, a 3.-ban pedig nem voltak ott az odajáró gyerekek. De sebaj, majd sétálunk az ovik környékén és leselkedünk. :wink: Lehet, hogy én parázom túl ezt a dolgot, mert ugye van, aki nem választhat, mert csak 1 ovi van (pl. Dalma, Kata, Zsuzsu), de ha már válszthatok, akkor szeretném ha jó kezekben lenne Szabi és fejlődne is (és mondjuk nem visszafelé, meg nem csak a rosszaságokat tanulná el a többiektől). Nem csak egy gyerekmegőrzőbe hordanám. Túl nagy elvárás? :roll:

Konduktor - Bálint valószínűleg, kúszni már nem fog, így a feladat, hogy a mászás ne maradjon ki. Kicsit laza a csípője, meg jó vastag a combija, így abban kell neki segíteni, hogy béka tartásból behozza a térdeit vállszlességbe és rá tudjon majd támaszkodni. Nagy baj nincs vele. :D

Szöszke - Hozzáálláson valóban nagyon nehéz. Ezügyben szoktam én azt mondani, hogy én tanító vagyok, nem pedgógus. :wink:

Dalma - Nem lehet, hogy mire 2. nap vitted, már bújkált benne vmi betegség? Vagy csak a sima láz volt, nem lett komolyabb? Mennyi idős gyerkekkel jár együtt? Régebben is volt sírás? Meg azért az durva, hogy egész nap nem vitték el wc-re az ovónők! Azért Ádi mégis csak 2,5 éves, nem annyira önálló, mint egy 4 éves.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Bicebóca, jaaa, már azt hittem, hogy most vagytok még az ovizás elején. Akkor lehet, hogy tényleg egy kis betegség, vagy rossz élmény...Nem mondott semmit, hogy valami nem tetszik neki?

Szbettyna, téged még nem nagyon érint: azt olvastam, hogy 2014-15-ig be akarja a kormány fagyasztani a pedagógus-béreket. :cry: Ez nagyon durva.... :? :?

Képzeljétek, a férjem cégétől már 2 magyar is kilépett, hogy itt maradjanak. Az egyik 3500 Eurós bruttó fizetésért tudott elhelyezkedni (diploma nélkül-szoftverfejlesztő), a másik 3800 Euróért. Ez nagyon durva: 950 ezer és 1 millió 30 ezer Ft közötti fizetésért...
Tényleg nem kellene hazautaznunk. :?

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Mi is túlvagyunk az ovis beiratáson. Két hónapja nagyon megörültem, amikor kiderült, h melyik csoportba jár majd Konsti, megismertem az óvónéniket, dadus nénit és nagyon meg voltam elégedve.

Most a beiratásnál rákérdeztem , h akkor minden úgy van-e, ahogy tudtam, de kiderült valami változás van, más a leendő ovisok száma és még nem tudják a beosztást. Majd kifüggesztik valamikor......szóval idegeskedek, mert annyira beleéltem magam és örültem, h minden jól alakul majd.....

Még nincs semmi veszve, a férjem nyugtat, h Ő biztos benne, h ahová kerül az a legjobb lesz Konstinak........

Lehet, h az is belejátszik, h el kell engednem Konstit.....döbbenet mennyire gyorsan felnőttek.... :cry: :cry: :cry: (a napokban próbáltam babusgatni Ábelt, de a 114cm-ével már lehetetlen, nem fér el a karomban.... :cry: )

A beiratáskor kaptunk egy pici ajándékot a kicsiknek, nagyon tetszett, szép gesztus.

A verekedős kiskölökről megtudtam, h van egy bátyja (8 év körüli) és karatéznak otthon. Ez oké, de ne a 2-3 éveseket karatézza .....

A térítési díj 400ft/nap, 1-2 gyerek esetben, ahol több gyermek van, ott kevesebb. Kapnak reggeli-tízórait, ebéd és uzsonna. Az ebédet étterembő hordják, hétfőn tésztaféle van, kedd főzelék, szerda hús-halféle, csütörtök rakott féle a péntek változó. Általában szerdán a húsféléhez van leves helyett ivólé. Kedden a főzelékhez süti, de csak akkor ehetnek sütit, ha ettek főzeléket is. (ha nem, akkor a sütit hazaküldik a szülővel és Ő dönt mikor adja oda a gyereknek)
Régebben, amikor még Ábelt ebéd után hazahoztam, láttam, h az óvónő és a dadusnéni eteti a kicsiket,h egyenek. (13 fős csoportban ez lehetséges).
bízom benne, h Konstinak is megjön a kedve a rendes evéshez ......

Minden héten kérnek pár darab gyümölcsöt-zöldséget mindenktől, amit elrágcsálnak. télen rendszeresen almakompotot csináltak közösen, meg párolt almát és a citromot teához használták, na meg gyümölcssalátát....


Konstim amúgy "dumaláda" lett, sokat nevetünk, annyira aranyos. Sokat viccelünk a színekkel. pld. mondom a Napra, h az kék, mire Konsti: nem, az nem kék, az sájga.
Tegnap busszal jöttünk haza, a sofőr közelében ültünk le, így Konsti az ölemből kilátott előre. Zöldre váltott a lámpa, mire megszólalt. menjé má, hát ződ a lámpa!!! :lol: :o :o
Öltöztettem és egy lila szabadidőnacit akartam ráadni, mire Ő, lilát nem veszem fel!!! Mi lenne, ha lányka lenne?????? :wink: :) (természetesen rábeszéltem a lila nacira, apa is megdícsérte, amikor meglátta)

Jómagam voltam tegnap vérvételen, terheléses vércukor is volt. Hát.......az a cukros lötyi még mindig borzalmas, de túléltem.....

Dalma!
Gratu a férjednek!!!

Tulipánfa=magnólia..ugyanaz a kettő.

Gratu a fiúcskához!!! Én nagyon szomorú voltam, h két fiam lesz, de ma már nem cserélném le őket természetesen.

Ádi: több oka lehet, h szomorkodik az oviban. Az nagyon ciki, ha átkéred a nagyobbakhoz????? Nálunk van vegyes csoport is, ott együtt vannak a 3-7 évesek ....szuper óvónénivel és nincs gond....

kisállat: nálunk is amiatt nincs, mert érzelmileg megviselne , ha gond lenne vele.....

Veronika!
Nagyon aranyos lehet, ahogy játszik Pálmi!!!

Én is olvastam a hajléktalan oviról, és nagyon szomorú, h még ebből is ez sült ki.....

Sokunknak vannak kinőtt holmijai, jó lenne valóban rászorulóknak odaadni, de nem igazán tudom milyen módon lehetne. Van ugye a nagycsaládosok, de nem minden szegény ember nagycsaládos, a védőnői szolgálat sem mindig segít, na meg lehet, h nem épp helyben van a segítségre vágyó család.....

Kata84!
Nem volt gond Ábelnél amiatt, h nem kakilt az oviban, hanem az bosszantott, h hazafelé rohannuk kellett. Azt csináltam, h ebéd után elvittem az oviban wcre, csak mi voltunk bent és mondtam, h nem lesz baj, nem látja senki, végezze a dolgát. Többszöri próbálkozás után sikerült. Most már nincs gond, bár nem szoktam kérdezni volt-e termés az oviban :wink:

Amikor birattam Konstit nem is kérdezték a szobatisztaságot, noha az orvosi igazoláson ott van, h a szobatisztaság kialakulóban....

Bettyna!
Teljesen okés, h válogatsz, ha van rá lehetőség. (én max. azt választhatom, h három csoportból, ahová kerülhet melyikbe szeretném. Vagyis besorolják valahová, de biztos vagyok benne, ha nem érzem megfelelőnek, akkor harcolni fogok a csoportcserén)

játékok: nálunk is nemrég volt szó róla a szülőin, jön a nyár, nagyon hamar tönkremennek a homokozós játékok. Az óvónők elég kreatívak, megpróbálnak műanyag flakonokból játékot csinálni, de elfogadják, ha valaki bevisz megunt, de jó állapotú játékot. Pld. az egyik szomszéd mondta, h voltak vásárolni, vettek homokozós játékot a fiuknak, aztán gondolták vesznek még egy szetett (600ft) és beviszik az oviba. Nagyon örültek neki. Ez persze nem jelenti azt, h a szülőknek kéne ellátni az ovit, de a gyerekeknek is fontos, h megtanulják milyen jó adni....

egyszerű wc papír (papírtörlő) gurigából is készíthető játék, ráragasztva papírból kivágott figura és máris lehet karra húzva bábozni....

összefoglalva én is azt nézném, ahogy a gyermekemmel bánnak, de ezt nem pár óra alatt lehet eldönteni...

Örülök, h nincs gond Bálinttal!!!!!!!

L.Kata!
Puszik a srácoknak az oltások miatt!!!!!!!(nekünk a bárányhimlő ellenit kéne már beadatni Konstinak, mielőtt oviba megy)

MINDENKINEK ÖLELÉS ÉS PUSZIK, JÓ HÉTVÉGÉT!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép beiratkozós ajándék

Kép játszódélutános képek

Kép

Kép

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Szöszke - Nem hallottam a bérbefagyasztásról. De az az igazság, hogy lehet, hogy nem okos, de struccpolotoikát folytatok. A saját gyerekeimre koncentrálok és arra, hogy a hétköznapokban nekik biztosítani tudjam, amire szükségük van. Nem idegesítem magam a politkán vagy azon, hogy mi lesz majd, ha vissza kell mennem dolgozni. Sajnos a mai világban hiába agyalok most azon, mi lesz 2 év múlva, mert addig még 3-at is fordulhat minden. Ezért inkább élvezem a mát és a gyerekeimet. :wink:

Zsuzsu - Nagyon édes Konsti. Igaázból nekem is az a bajom, hogy ez alatt az 1-2 óra alatt nem igazán derül ki, amire kíváncsi vagyok. De mindegy, majd döntünk és, ha netán nem jól, még akkor is lehet majd váltani.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Még jó hogy nem adattam be a rota ellenit Bazsinak.Így is megviselte ez a kettő szuri is.Nem tudom hogy ettől e, de nagyon nyűgöske még mindíg.Tegnap este 2-3 alkalommal úgy ordított vagy fél órán keresztül, hogy nem tudtuk megvígasztalni.Ringattam, énekeltem, megitattam...semmi nem volt jó!Nagyon megijedtünk, mintha nagyon fájna valamilye :cry: :cry: :cry:
Szerencsére Norbika csak egyszer ébredt fel rá.
Ma nem is merek almát adni neki, mert inkább kivárom még elmúlik a nyűgös időszak. :?

Kismamák, kisbabások!!!!
Találtam valamit a GLUTÉN-ról!http://www.freespirit.hu/baba_mama/ehetnek_kekszet_a_babak

Bettyna: Nagyon nehéz dolog eldönteni milyen ovi lesz jó a gyereknek!Remélem a 4. ovi tetszeni fog minden téren.
Nálunk csak két választási lehetőség volt.
Az egyik ovi öreg, dohos,viszont az egyik óvonőt ismerem, nagyon kedves és foglalkozik a gyerekekkel.Persze nem tudni ő lett volna e az óvónője Norbinak? :roll: Ja, és nincs főút a közelben.Szép az udvar, sok a fa.Olcsóbb.
De el kell hozni a gyerekedet délben ha otthon vagy Gyeden vagy munkanélküli vagy! :evil:
A másik ovi most lett újáépítve, penészmentes, frissen festett(játékokat nem néztem, majd most lesz nyíltnap)szép az udvar is.Az óvonőket csak látásból ismerem, úgy hallottam kedvesek. :roll: Viszont ott van a főút mellett.Régen volt hogy kiszöktek onnan gyerekek :shock: :evil: ..de most mikor voltunk két zár is volt a kapunk csak csengővel lehet bemenni...így már biztonságos. :) ott lehet a kicsi akár fél 5-ig is, akkor is ha anyuka nem dolgozik.Ott van egy 10 fős bölcsi is(2 éve készült), így ha Bazsit 2 évesen be kell adnom akkor nem kell kétfelé mennem a gyerekekért.
Ja, és ami döntő dolog volt hogy onnan 10 méterre laknak az anyósomék aki nyáron nyugdíjas lesz és el tudja őket hozni ha mi dolgozunk. :D Így oda megy Norbi.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Friss képek:
Kép
Majdnem megfordultam :lol:
Kép
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Látom nem járt azóta erre senki??? :( Remélem jól vagytok!

Jöttem csak mesélni.Ma volt az oviban a nyilt nap! :D Hát, Norbikát nem kellett félteni, ő volt az egyik legelevenebb gyerek :oops: , és tök jól elvolt nélkülem is.Nem bújt hozzám, nem félt ....feltalálta magát. :lol: Most érzeni a Zenebölcsi jótékony hatását, megszokta a közösséget!
Bemutatkoztak az óvónők, bemutatták a óvodát röviden.Kicsit játszottak bennt a gyerekek, az anyukák a szoba szélén üldögéltek, kaptak teát, rágcsákat.Minden kisgyerekhez odamnet az óvónő és a dada is...beszélgettek, játszottak velük.Átmentünk a tornaterembe, ott is ment a játék aztán az udvaron is lehetett játszani. :)
Sajna mi csak 1 órát voltunk mert Apósom vigyázott Bazsira és ő nem túl gyakorlott a babák terén. :roll:
Én kaptam egy tájékoztató lapocskát, Norbi egy plüss kézzel varrott kiselefántot!
Szóval szimpatikus volt minden!
A játékok nem túl újak, nem is modernek, de szerintem nem ez a lényeg. :D
Az vígasztal hogy a 10 gyerekből aki minis lesz 5-nek van pelenkája még és 4 cumizik alváskor. :wink:

Bettyna....ti mikor is mentek a 4.óvodába?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

L.Kata!
Remélem akkor mostantól nyugiban vagy. Norbika simán veszi az akadályokat az oviban. Nyílt , barátságos kisfiú, nem lesz gond. Az nagyon jó, ha a nagyszülők a közelben vannak, főleg az elején.....

Döbbenet, h Balázs most született, aztán már forog.... :o :o :)

Képzeljétek, tegnap meglepett a fiacskám ....
Van egy pótkerekes kis biciklink, de Konsti valahogy nem jött rá a technikára, amivel haladhat. Hátrafelé is lehet tekerni és inkább úgy tekerte. Tegnap teregettem, Ő meg közölte, h bicajozik. Látom, h tolja a bicót, gondoltam ellesz vele, amíg teszem a dolgom. Egyszer csak kiabál: nézd, nézd......rájött, h mit is kell tennie, h haladjon előre és profin biciklizett!! Büszke vagyok rá nagyon, rögtön tettünk is egy kört a környéken. :) :)

(Ábel előbb tanult meg biciklizni, mint motorozni, emiatt örülök annyira, h végre Konsti is tekeri a bicót)

Ábelem tegnap elszavalta a locsolóverset amit tanultak. Nem sokat értettem belőle, de a lényeg, h tudja és kérte az édesapját, h vegyen neki kölnit és meglocsolja a lányokat...sorolni kezdte kit locsol meg:
" Hanna, Anna, Kitti.............Andinéni, anya............KONSTIKA... :lol: :lol: :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu,
ez jó :lol:
Gratula a pedálozáshoz! :) Mi is most tanulgatjuk 1-2 hete, először Pálmi is hátrafelé tekerte :lol: Mostmár többnyire megy előre, de ha pont a holtponton áll meg, ahol váltani kellene, hogy a másik lábbal hajtsa, akkor be kell indítani :)

Jaj de izgi a locsolóvers! :) Én már az anyák napját várom, akkor fog Pálmi szerepelni életében először :) Nem tudom mit fog énekelni vagy szavalni, mert nagyon sokfélét mondogat itthon (csak azért értem, mert ismerem :) ) De gondolom mivel ennyire kicsik nem külön-külön fognak előadni, hanem csoportosan. Na majd kiderül :)

Kata,
de ügyes Norbi, hogy így feltalálta magát! Szuperek a képek is mindkét fiúról!!!
Balázs jobban van a szuri óta?

Pálmi tegnap egész délután sírós volt mikor elhoztam a bölcsiből, sőt még éjjel is kétszer sírt... meg hallottam azt is, hogy rosszat álmodik, nyöszörgött... olyan rossz érzés... vajon történt vele valami kellemetlen tegnap?

A másik, amin jót röhögtünk valamelyik nap, hogy teljesen úgy viselkedett, mint én amikor mérges vagyok rá :lol:

Azt már eddig is megfigyeltem, hogy átvette a szavaimat, azt is elég vicces volt visszahallgatni... de hogy úgy viselkedett, ahogy én, azt nagyon fura volt viszontlátni :)

Nem játékból csinálta, hanem tényleg nem úgy csináltam valamit ahogy ő akarta és akkor akadt ki :) Vissza kell fognom magam, hogy ne tanulja el tőlem...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: