Új privát üzeneted érkezett!

Kép

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszi a kérdéseket.Kicsit jobbak a nappalok, de éjjel sokat sír Bazsi!Szerintem ez nem az oltás, most már a fogzást gyanítom :? elég hamar kezdi ha így van :(
Tiszta zombi vagyok, mert ha Bazsi véletlenül alszik 1-2 órát felsírás nélkül akkor Norbi kiabál álmában :shock: :? .
Van hogy sír, illetve üvölt és nem tudjuk mi baja :roll: Lehet rossz álom???
Pedig nem engedem sokat Tv-ben felnött dolgokat nézni.
Nektek nincs ilyen???
Olvasom Veronika, hogy Pálmi is nyöszörgött, most először volt ilyen???Az még jó.De nálunk ez már minden éjjel megy.
:cry:

Zsuzsu...Jaj de ügyes Konsti! :shock: :D Norbi is örökölt ilyen bicót, csak rózsaszín :lol: .apa mondta hogy átfesti, de arra aztán várhatok, sose ér rá. :( Eddig azt hittem úgyis nagy neki még , de most hogy látom Konstit is....lehet menne Norbikának is a bicózás.
Néha a 3 kerekűt már tekeri, de ő is hátrafel :lol: :lol: :lol:
Ábel ügyes, aranyos hogy azért az öccsét is meglocsolná! :lol:
Igen, tök örülök hogy ilyen talpraesett volt az ovis napon.
Már csak a főzelékekre kéne rászoktatni, remélem ott enni fog. :roll:

Ma Norbi délután pelus nélkül volt kinnt, persze amikor pisiltatni akartam nem pisilt, utánna meg becsurgott, 3 naci+bugyi bánta :(

Megcsináltuk készre a kertet ilyen lett:
Kép
Kép
Kép
Bazsi napozott:)
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
gyönyörű a kert!!!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 

 
 

Sziasztok!!

Veronika!
Tündéri lányod van!!!!!! Én már nagyon odafigyelek mit mondunk Ábel előtt mert fülel, hallgatózik, kérdez, kíváncsiskodik...aztán meg pletykál...... :cry: :evil: :)

Nálunk nincs anyáknapi ünnepség, tanulnak verset, készítenek ajándékot, de itthon köszöntik fel a szeretteiket.....

l.Kata!
Szép a kerted, de ezt a Bazsivigyort nem übereli semmi!!!!!!! Fogatlan Bazsika csúcs!!!!!!!!!! :wink: :D

Én nem csinálnék ügyet a rózsaszín bicajból. Úgy tűnik hamar kinövi ezt és már készülünk a nagyobb méretre. ( 2 napja tekeri ... :lol: :lol: )
Mindig kell új feladat, előrelépés......

Éjszakák: nem tapasztaltam ilyet, a mieink ha megébrednek jönnek hozzánk és négyesben alszunk tovább..... :o 8) ha kiabálnak sírnak simogatjuk, felvesszük, pisiltetés....

evészet: ott is dacolunk, túl kell élni......megtömni nem lehet.......Ábel az oviban állítólag mindent megeszik, itthon meg válogat........ :o

Nálunk ismét belendült a dackorszak........"nem veszem fel, akkor is leveszem, értsd meg nem akarom.....csakazértsem.........én vagyok a főnök..........) Kemény nagyon, nagyon!!!! :evil: :evil: :evil:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Köszi Zsuzsu! :D Én is el tudok olvadni Bazsitól! :D :oops:

Lányok véleményeket kérek!Pleasee! :(
Elöbb kiakadtam Norbira de nagyon. Ezen a héten még nem igen evett főtt kaját! :roll: Pedig próbálok mindíg olyat főzni amit szeret, legalább is régebben megette.
Főzeléket már vagy fél éve nem eszi meg! :cry: Pedig régebben úgy szerette.
Eddig megevett majdnem mindent amiben tészta van, de már nem, ő csak üresen enné a tésztát.Csináltam neki zöldségleveset(jó apróra vágtam mindent hogy kerüljön a kanálra mindenből)benne a tészta, szerintem finom lett.
Azt hiszitek evett??..Nem evett semmit, kiköpködte azt is monda- fújj!Hú de mérges lettem, legszívesebben megpofoztam volna, hogy köpköd és fújjog az ételre :evil: !
Maradt tegnapról pulykamellből vadas+csőtésztával, de azt se kért. Anyu küldött Fecónak töltött káposztát, melegítettem neki egy gombóc tölteléket, széttörtem villával hogy legalább azt egyen(régebben megette) azt se akarta megkóstolni se. :(
Kiabálta hogy -Húúútút akajok! (joghurtot akarok -ez azt jelenti)mondtam hogy -Nem , ez az ebéd, aki nem eszik ebédet nem kap joghurtot. Akkor kekszet akart enni, nyitogatta a szekrényt ahol tartom.Persze nem engedtem, nem adtam neki semmit.Így hisztizett, én meg lemostam az arcát és betettem az ágyba :roll: ...bőgött kicsit , de már alszik.
Biztos éhes :( mert délelött semmi nem evett, reggel is csak pirítos kenyeret margarinnal, pici sajttal.
Szerintetek mit csináljak vele???Éheztessem, hátha enni fog??Ez olyan nehéz, mert szívem szerint adtam volna neki joghurtot is hogy ne legyen éhes :oops: :(
Szöszke..írtad hogy ne adjak sok édességet.Igazad van az nagyon elveszi az étvágyukat.
De hidd el nagyon kevés édességet kap ám.2-3 alkalommal egy héten adok neki túrórudit vagy tejszeletet.Néha egy-két szem Győri édes kekszet.Joghurtot majdnem minden nap adok neki, de szigorúan csak reggeli vagy ebéd után (ha eszik) :?
Süti majdnem mindíg van hétvégén, azt is szereti de azt se kap csak főtt étel után.
Csokit nem is eszik csak mikor alkalom van(télapó, húsvét..de a csomagba is inkább egészségesebbeket rakok).
Persze az tény hogy az anyósom sokszor ad neki nasit mikor náluk van és ott szokott inii ilyen hülye 12-25%-os gyümölcsízesítésű löttyöket! :evil: :( Már neki is mondam hogy-Ne adjon neki...de nem sokat értem még el! :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!
Először is, gyönyörűek a fotók!!! Konsti szuper ügyi bicajos lehet, még ha hátrafelé is :D és Bazsi is nagyon édes, a kert is gyönyörű!


Ovi: Háát, én most nagyon vívódom, hogy beírassam-e Tomit. Valószínűleg beíratom és ha netalán felveszik, akkor 3 délelőttre fogom bevinni. Annyira szeretném, hogy Bogi és Tomi sokat legyenek együtt és igazán összeszokjanak. Ráadásul tudjátok, mi is vettünk állatkerti bérletet, ezt idén is venni fogunk + a rengeteg program, játszóház, ilyesmik. Biztos nagy bűntudatom lenne, ha mi Bogival mennénk, Tomi pedig közben az oviban lenne... :?

Lkata!
Én, mint szülő biztosan azt adnám neki, amit kíván. Persze ésszel. Mondjuk édességet azért nem adnék ebéd helyett,de natúr tésztát igen és natúr joghurtot is. Persze ezt azért írom, mert Tomi ugyanezt csinálja velem, pedig nálunk nincs is nasi. Illetve én nem adok neki nasit, de ismeri már, mert anyósom és anya is elhalmozzák. Úgyhogy,ha nem kívánja a főtt ételt, akkor én volt már, hogy natúr joghurtot adtam neki és uzsira kínáltam meg főtt kajával, addigra megette. Ha nem, akkor majd vacsira. De közben nem kapott édeset, inni sem, csak banánt, almát, natúr joghurtot, ilyesmiket. Én abból indultam ki, hogy nálam is volt olyan, többször is, mikor nem tudott anyu olyat főzni, amit megennék (még serdülőként is és most, felnőttként is) és jobban esett a szendvics kakaóval.
Amúgy biztosan a következetesség a legfontosabb: hogy tudja, hogy az egészségtelen kaják nem helyettesíthetik a főétkezést.

Zsuzsu!
Mi is szoktunk négyesben aludni :D
Sokszor fel sem kelek arra, hogy átjön tomi, csak reggel veszem/vesszük észre, hogy van egy "potyaalvó" az ágyunkban :lol: Szinte alszik tomi, mikor átjön, síri csöndben, szó szerint beborul az ágyunkba és alszik tovább. :D
Dackorszak... szerintem is nagyon kemény. Kitartást, már nincs sok hátra :)

Veronika!
De ügyes Pálmi a pedálhajtásban!!
Kiderült, hogy mi miatt sírt fel annyiszor éjjel? A bölcsis néni nem mondott semmit?
Tényleg, jövőhéten anyák napja, kíváncsi vagyok készülnek-e majd valamivel a fiúk :)

Bettyna!
Remélem sikerül a legjobb ovit kiválasztanotok! nálunk most a kerületben beszigorítottak és csak a körzetes oviba lehet jelentkezni. Mondjuk mi is megpróbálkozunk azért egy másik ovival is, hátha... Áh, ez a protekció nagyon durva. Nekünk is mondták, hogy a játszótéren az egyik anyuka óvónő és vele kell jóban lenni, ha biztos felvételt szeretnék a gyerekemnek.
:? Na, ez az a dolog, amiért nem fogok külön barátkozni és hízelegni, ha már eddig nem sikerült megismerkednünk :roll:


Én még mindig nem gyógyultam meg, de azért sokkal jobban vagyok. már 2 levél augmentint beszedtem, remélem most már felír valami hatékonyabb antibiotikumot a doki.

Tomit meg ma megtámadta egy poloska :)
Kiment az erkélyre, hogy menjek odébb, majd ő elhessegeti a poloskát. Én addig gyorsan kiszaladtam a mosógéphez a ruhákért, mire hallom, hogy tomi halálra rémülten kiabál egy nagy ÁÁÁÁÁÁÁ-t, majd a nappaliba vetődve sír. Szó szerint a nyakamba ugrott és remegve mondta, hogy beszélt hozzá a bogár... "nem hagyta összenyomni magát, hanem tomira zümmögött és beszélt hozzám". Mondtam tominak, hogy gyorsan elzavarom a poloskát, mire lefagyva azt mondja: anya, az nem poloska. az egy nagy POLOS :lol: 45 percig tartott, mire túllendültünk azon, hogy a polos megtámadta Tomit és felé mászott és zümmögve beszélt és nem akart összenyomódni... :D hiába, ilyenek ezek a polosok. :D

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

Kata - Nagyon klasszak a képek! A fiúk édesek a kertetk pedig gyönyörű! Hát, tudod, bárki bármit is mond, én nem adok még ht kekszet Bálintnak. Reszelni utálom, harapni meg túl nagy darabot harapna belőle, ahogy ismerem. 6 hónaposan elkezdtük a gyümiket, zöldségeket. Szerintem volt már 7 hónapos, amikor kapott a hígabb gyümölcsbe oldódó zabpelyhet, aztán amikor már kinézte a kezünkből a vacsorát, akkor kenyérhéjjat - mikor már jól megázott és leszakad belőle egy nagyobb darab, ezt is vadászni kell a szájából és meg van sértődve, mikor leveszem :lol: . Tegnap, hogy ilyen szép idő volt, Szabi megkapta az idei szezon első fagyiját (hetek óta könyörög érte 8) ), Bálint pedig az első tölcsérét. Hát, elfogyott. Zokszó nélkül. :wink:

Norbika kajája miatt ne aggódj. Szerintem még mindig csak próbálkozik. Keresi, hogy hol a határ, mi az amit ő irányíthat és mi az amit nem. Véleményem szerint teljesen jól tetted, hogy nem adtál joghurtot, se kekeszet. Tudod, hogy én nem vagyok annyira szőrősszívű kaja ügyben. De nálunk is csak akkor van finomság, nasi, gyümölcslé vagy akár málnaszörp, ha megette a reggelit, ebédet, vacsorát. Ha a tízórai gyümi volt, akkor du. ehet túrórudit vagy tejszeletet és fordítva. Votl, hogy ő is bepróbálkozott, hogy nem eszik meg kiköpdöste, de akkor mindig vége volt az evés számára. Ez kb így zajlik nálunk. "Mit kérsz reggelire?"- adok 2-3 alternatívát, ha nem mond semmit kapásból. Ha abból sem vond semmit, mert nem figyel rám vagy nem tud dönteni, akkor az van, amit én adok és ezt meg is mondom neki. "Utoljára kérdezem, hogy mit kérsz, ha nem tudsz választani, akkor én fogok, jó?!" Ha ő válszott, akkor azért eszik, ha én akkor meg vmi trükkel bele lehet adagolni, de tömni nem szoktam - ettől leszel erős, nagy, az ovisok is esznek ilyet (ez a legújabb motívációnk :wink: ), a nyuszi is szereti, a te fogad alatt is ropog? stb. A felét általában akkor is megeszi, ha nagyon nem tetszik neki a dolog. Bár mindig megmondjuk, hogy nem kell mindet megenni, de ennyit vagy annyit egyen legyen szíves. Aztán, amikor segíthet főzni,a kkor ugye "benne van a keze íze", így sokkal finomabb az ebéd! :wink: Ja, és mindig ugyanazt kell ennem, amit ő eszik, különben az enyémet kéri vagy legalábbis egy kis kóstolót belőle! :lol: Az gyümi leveken szerintem ne húzd magad. Mit gondolsz az oviban mit fog kapni ivólé címszó alatt? :roll: Persze ne igyon mindig azt, de ha a néha kap egy 2 dl szívószálast, nem lesz baja tőle.
Én azt vallom, hogy amit tiltasz, az előbb utóbb felcsigázza a kíváncsiságát - a tiltott gyümölcs, ugye. Inkább hadd kóstolja meg, kapjon belőle néha és akkor talán nem lesz annyira csábító.

Éjszakai felsírás - nálunk is van. Teljesen kiszámíthatatlan, hgoy mikor és milyen intenzitással. Mivel éjjel a nap eseményit dolgozza fel, bármi lehet ezzel kapcsolatban. Túl sok élmény, kudarc, tesó stressz, konfliktus veled vagy bárki mással, rosszul összekombinált gondolatok stb. De akár a hátsó rágói is bánthatják. Potnosan sosem fogunk rájönni.

Zsuzsu - Hű, a mindenit! Nagyon ügyes Konsti! Hatalmas gratula neki!

Rólunk - Ma voltunk a 4. oviban. Szép is, jó is, de nagyon messze van. Fél óra séta. Kb úgy képzeljétek el, mintha Békás egy fekvő téglalap lenne és a közepén megy a HÉV. Mi lakunk a bal alsó sarokban, az ovi meg a jobb felsőben van. Most nem gond, de hóban, fagyban, esőben, vagy ha telefonálnak, hogy menjek érte mert beteg.... Szóval egyre inkább a kedves ovónénis felé hajlunk. Május első hetében lesz az előjegyzés, aztán majd vmikor júniusban kiírják, hogy kit hova vettek fel.
Holnap megyünk Tatára. Ott leszünk 1.-éig. Nem tudom, hogy lesz-e időm, lehetőségem jönni, de majd igyekszem. Ha mégsem érnék ide, akkor mindnekinek nagyon kellemes húsvétot, izgalmas tojás keresgélést, locsolkodást kívánok!!!!!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Csak röviden tudok irni, most jöttem a dokitól, kiléptem a munkából, és most azt mondta, h kislányunk lesz!!!! :D ugyhogy most nagyon boldog vagyok, remélem most már igy marad!

Mindenkinek Kellemes Husvétot, sok locsolót, nyuszijárást, vagy tojásvadászatot!!!
Jövő héten nem leszek net közelbe, megyünk nyaralni.

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Dalma..nagyon gratulálok!!!! :D :D :D Gondolkoztál lány neveken??

Bettyna,..köszi a jó tanácsokat, nagyszerű dolgokat írtál.Hogy te milyen leleményes anyuka vagy! :D :D :D

Kellemes Húsvéti ünnepeket és jó pihenést az egész családnak!

Sajnos nálunk lóg az eső lábalehet így holnap itthon maradunk. :(
Norbikaának már volt itt a nyuszi, aranyos volt, a kis vödrébe szedegette a csokitojásokat, amit a mama dugott el. :lol:
Tegnap készítettünk a nyúlnak fészket is, raktunk neki répát is ha megéhezne mire ideér!Reggelre az répa felét meg is ette a nyuszi :wink: :lol: és ott volt a dömper helyette!Nagy volt az öröm.
Most megyek tojásokat festeni, aztán anyóséknál ebédelünk.Bazsi most alszik, még nincs foga, de nagyon feszül a kis ínye.
Tegnap evett őszibarackot! :)

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Látom mindnekit lefoglalt a nyuszi! :wink:

Dalma - Szívől gratulálok a kislányhoz! Használd ki a hátralévő heteket és pihenj sokat. Ha már ketten lesznek, ugysem lesz rá lehetőséged. :wink:

Kata - Ízlet a barack Bazsinak? Norbika hogy áll a kajával?
Nem tudom menyire leleményesség kérdése ez a dolog, inkább szerintem "kényszer nagy úr" tipikus esete. :lol: De örülök, ha segíthettem!

Szép napot nektek!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Szia Bettyna, igen mindenki eltünt. :(
Mi jól vagyunk köszi.Csak én alig alszom. :(
Balázsnak nem annyira tetszett a barack, de almával ette. :) Így most 3 napig alma-barack keveréket kapott.
Hát,nagyon nehéz eset Balázs.Aki látja el se hiszi mert mindíg mosolyog és olyan kis cuki!... :roll: na de mikor enni vagy aludni kell akkor ordít vagy feszeng.Bár most már az evés jobb lett, de az alvás....elöbb is 1 órámba került mire elaludt! :( Csíp, rúg...feszíti magát ha ringatom, ha meg csak beteszem az ágyba nem alszik el, azonnal rázendít.Tuti hogy jön a foga is, már látszik valami.
Szégyenlem de még most is néha úgy érzem hogy korai volt. :oops: :cry:
Norbi kicsit jobban eszik.De ez változó.Most épp hisztizik valami miatt..mennem kell.
Puszi nektek.mindjárt dobok egy képet!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


A locsoló
Kép
Húsvét
Kép
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
édesek a képek :)

Képzeld nálunk Pálminak is minden egyes elalvás egy órán át tart... Ott fekszem vele (külön ágyban mellette), és sokszor én hamarabb elalszom, mint ő... pedig nekem még amúgy tervben lenne fent maradni hogy apához visszamehessek, de 1 órán keresztül, sötétben (csak egy sólámpa világít), csendben, meg se mozdulva, mert akkor rögtön felfigyel... szóval így elég sűrűn elalszom...

Még nekem is az az érzésem, hogy jó lenne még várni és pihenni a második baba előtt... ebben mindig megerősítenek az anyukák, akikkel beszélek, hogy milyen nehéz 2 kicsivel... mint Te is...

Apa persze ezerrel akarja... már százszor mondtam neki az elmúlt 2-3 hónapban az aggályaimat, de csak azt tudja hajtogatni, hogy babát akar... Tegnap kierőszakoltam, hogy még a nyarat hagy élvezzem ki... Nem nagyon örült, de tudomásul vette... Engem még Pálmi önmagában is lefáraszt, nemhogy kettő...

Azért Norbi is mosolygós, minden képen az :)

Szöszke? Mi a helyzet nálatok?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!
Mi most épp itthon vagyunk, vasárnap éjjel jöttünk el Németországból, de már alig várom, hogy megint visszamenjünk...annyi negatív élmény ért itthon ezalatt a pár nap alatt, hogy szörnyű, kint ennyi stressz nemhogy egész évben nem volt, hanem ennek a stressznek max az 5 %-át tapasztaltam kint...Először is arra jöttünk haza, hogy a nagymamám házát -ahol most nem lakik senki, és csak a kutyákat szoktuk abban a kertben tartani, amikor itthon vagyunk-, feltörték és kirabolták. De viszonylag olcsón megúsztuk, rosszabbul is járhattunk volna: 50 ezer Ft a lopási kár, 170 ezer Ft a rongálási kár. Csak a réz tartalmú dolgokat vitték el, ne is mondjam, kik lehettek a tettesek... :evil: Az összes háztartási gép kábelét levágták, amelyben réz van (kenyérpirítótól kezdve fénymásolón át mindennek...a fürdőszobából a réz vezetéket is elvitték). Szóval kedd este fél 10-től hajnal 1-ig voltak ott a rendőrök. Úgy döntöttünk, hogy ilyen országban nem akarunk élni.
Aztán ahogy vezetnek az emberek...a mogorvaság...és persze nem utolsósorban a tanárokat érintő "szuper" változtatási javaslatok, hogy az óraszám 22-ről 28-ra növekedjen (ezt csak elbocsájtásokkal lehet meglépni), valamint hogy a megtartott órákon kívül még kelljen az iskolában lenni, összesen 32 órát. Mindez egy nagyon halvány béremelési ígérettel (amit nem biztos, hogy be fognak tartani)...hát azt hiszem, ebből nem fogok kérni. Nagyon felhúztam magam itthon...
Voltam bevásárolni is a közeli CBA-ban, hát eldobtam magam az áraktól!!! 600-700 Ft-os 20-30 dkg sajt??? Mire fel???

Majd reagálok a többiekre is, visszaolvasok.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Gyors közérdekű infó mindenkinek: mostantól lehetőség van ZÁRT TOPIKOK indítására a Babanet Társalgójában! Ha szeretnétek zárt topikot indítani, írjatok nekünk levelet a szerkeszto@babanet.hu a tárgyba mindenképp írjátok bele, hogy ZÁRT TOPIK!

Fontos: már meglévő topikot nem tudunk zárttá tenni!

Továbbá: még mindig van kommentelős nyereményjátékunk. Ha hozzászóltok a cikkekhez, jövő héten egy csodaszép memóriajátékot nyerhettek a Nami felajánlásával.

Kép

Meséljétek el, Ti milyen első Anyák Napjákra emlékeztek.

Vagy egészítsétek ki: mit vennétek fel feltétlen a játszótéri illemkódexbe?

És tegye fel a kezét, akinek a haja is hullani kezd, ha a rokonság rákezdi: Mikor jön a baba, vagy a kistestvér?

Szép napot mindenkinek:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


BOLDOG ANYÁKNAPJÁT MINDENKINEK! :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

A szomszéd topicból másoltam:

"Ma 13.22-kor megszületett Bajnógel Dániel 3550gr-mal és 57 cm-rel. Mind jól vagyunk! Puszi Linh"

Anyáknapi Dánielnek és az egész családnak jó egészséget kívánok! :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szöszke,
hát ez akkor egyértelmű jel számotokra, hogy maradjatok kint... :roll:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Linh-nek sok boldogságot a picihez! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

ujra itthon, nagyon jól telt a kis szabadság. Hajduszoboszlón voltunk, szezonon kivül, szinte senki sem volt. Az uszódában is alig voltak, gyerekeknél mindig csak 3-4 gyerek totyogott.
Nekem nagyon tetszett ez a helyzet, és a szállás is szuper aranyos kis apartman volt, Ádám nagyon élvezte, jól összemelegedett apával, mert én legtöbbet csak az uszóda szélén ültem, igy együtt locsiztak egész nap :), még jó, hogy most mentünk, mert a mostani elég nagy pocimmal alig birtam az iramot :roll:
Szöszke: sajnálom a rossz tapasztalatokat

Kata: nagyon aranyos mosolya van Norbinak, mint Balazsnak is !!!

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Sziasztok!Köszi a dicsiket! :D

Zsuzsu..közi a Linh infót! :D

Linh, nagyon gratulálok a babához sok boldogságot, egészséget és sok tejecskét kívánok nektek! :lol: Neked aztán igazán szép anyák napj volt ez a mostani!

Mi jól vagyunk, Balázs egyre értelmesebb, ügyesedik, sokat mosolyog! :D Ma jön a gyógytornász, de szerintem már nem kell sokáig, mert szépen fejlődik!
Már 7600 gramm és 69cm!Nagyon nagy baba! :shock: :D De olyan korán kelő lesz mint Norbika.Ma is Bazsi kelt fél 6-kor(pedig éjjel 3-kor evett is) Norbi meg 6-kor ugrott közénk az ágyba :roll:
Tegnap és ma is evett sürőtököt!Ízlett neki!

Norbika is jól van, kicsit hisztis és nagyon finnyás, ma se evett ebédet :( Nem tudom mi lesz vele így az oviban??
Sajnos még mindíg nem szobatiszta. :( Remélem a nyáron sikerül bilire vagy Wc-re szoktatnom.De már egyre többet beszél!A testvéréhez is nagyon kedves, sokszor megsímogatja megpuszilja. :lol: Elolvadok tőlük!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Senki se járt erre??? :(
Nektek mekkora gyerekülése van a gyereknek?HaNorbika feje felül kicsit kilóg az már nem szabályos?
Kell venni egy ülést, mert nagyon úgy néz ki kinötte :?

Említettem, hogy anyósom már csak pár napot megy dolgozni és nyugdíjas lesz! :lol: Ma jön a gyerekekre vigyázni mertén sütök neki sütit a búcsuztatójára.Jövő héten már lesz segítségem, ha besokalok! :roll:
Lefotóztam Balázst abban a rugiban amiben annó Norbikát 5 hónaposan.Mindjárt felteszem a képeket. :lol:
Ő Norbika 2009.márciusában!
Kép
Meg Ő is Norbika
Kép
Ő meg a kis Balázs most!
Kép Kép
Ő is Bazsi
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata,
az nagyon jó, hogy lesz segítséged! :)

Tök cukik ugyanabban a ruhában :)

A gyerekülésből Pálmi nem lóg ki, én azt gondolnám, hogy az már nem jó... de ez csak tipp, nem tudom biztosra.

Pálminál is elkezdődött a hiszti pár napja, állandóan sír. Mindenen... olyan apróságokon is, hogy csak nézek...

De már tuti, hogy hiszti, mert tegnap egyszer mikor nagyon sírt, közöltem vele, hogy majd akkor foglalkozom vele ha lenyugodott és normálisan mondja, hogy mit akar. Azonnal abbahagyta... :shock: Meg is lepődtem, hogy a nagy könnyezés így abbamaradt, mintha elvágták volna... De többnyire mondhatok akármit csak sír... vagy van hogy csak csúnyán néz... ezt néha követi a sírás, néha nem. Elég fárasztó az eddigi mosolygós kislányom után...

És nem párszor van így egy nap, hanem szinte 10-15 percenként, azonnal ha valami nem úgy van ahogy ő szeretné...

Dalma,
de jó hogy üdültetek! Mi majd csak június végén, mikor bezár 2 hétre a családi napközi... logikus volt ahhoz kapcsolni...

Ma volt anyák napja a csanában, nagyon cukik voltak, bejöttek, persze a legtöbben szaladtak anyuhoz :) Aztán kitaláltuk, hogy úgy énekelnek, hogy mindenki anyukája ölében ül... végül szép lassan visszaszállingóztak középre, ahol a műsornak kellett volna mennie... Pálmi volt az utolsó, ő oldódott fel legkésőbb... épp csak az utolsó dalra ért oda :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kata: de jó h végre lesz több segitséged!! minden kialakul lassacskán :)

Veronika: hiszti, jajj igen mi is ismerjük ezt a változatát :roll:

Tegnap voltam a dokinál, de nem uh-n, hanem a négyes teszt (nállunk tripla-teszt) eredményeivel, minden ok, és kiirt betegszabadgágba, igyhát ma az utolsó munkanapom, már tegnaptól nem kéne járjak, de gondoltam, most már fejezzem be a hetet, többet ugysem kell jöjjek Wink
annyira jó, otthon fogok lenni, újból :wink: , legalább még ki tudom használni a nyarat Ádámmal :lol:

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Sziasztok!

Dalma..igen, ez jó hogy nem kell dolgoznod nyáron, valóban most Ádámé lehetsz, utánna úgyis minden más lesz.Bár eddig nehéz volt ezt elképzelni hogy lehet egyszerre 2 gyereket szeretni?De LEHET! És mindegyiket máshogy de úgyan annyira szeretem! :D Ha érted mire gondolok!
Örülök hogy jó lett a teszted és minden oké odabennt!Érzed őt mocorogni? :D Biztos várod már a kicsi lányt! :lol:
Balázst is egyre jobban lehet imádni, eannyit mosolyog és gagyog!Nagyon kis kedves! :D Csak nem akarja átaludni az éjszakát! :?

Veronika..még jó hogy csak most kezdi a hisztit Pálmi.Ha szerencséd van amilyen késő kezdte olyan rövid ideig is fog tartani. :D
Norbi már régóta csinálja a műsort!Van hogy hozzá se szólok, már úgy ébred hogy tök ingerlékeny és érzékeny.Nagyon hamar bőőg minden miatt! :( Egyből földhöz vágja magát...néha kegyetlen hisztis és nyafog minden miatt! :roll: :(

Ma már szép idő van, remélem nyáron már jobban fog gyümit enni Norbika. :?
Anyós hozott körtét tegnap de Norbi nem ette meg, így én és Bazsi elfeleztük.Neki adtam mellé almát is. :) Remélem nem lesz görcse tőle.Nagyon ette.
Norbi nekem nem hajlandó megkóstolni az epret(se), tavaly se ette meg se a málnát se az epret se a cseresznyét se a szőlőt! Nem olyan az állaga, vagy nem hasonlít az almára akkor már nem kell neki. :( Pedig babaként pépesen mindent evett!
Ma tonhalat rántottam, azt evett.Csodálkoztam is rajta. :D :shock:

De ez a szobatisztaság dolog nem megy! :( Nem akarja levenni a pelust.Tegnap 2x bepisilt a bugyiba,nem szólt :( és ma fel se akarta venni.Nyújtotta felém a pelust hogy -Ezt! S már feküdt is le hogy adjam rá a pelenkát inkább! :?

Bettyna..hogy vagytok? Jól eszik főzeléket, gyümit Bálint? Szabi melyik ovaiba megy végül?

Szöszke..hogy vagy, van még tejed?Tesó projekt?

Nekem asszem ennyi volt a tej! :( Már semmi nincs, csak pár csepp jött, így már nem fejtem tegnap se. :cry:
Norbikát is gyenge 5 hónapig szoptattam és a 6. hónapban megjött(ömlött 3 napig) és fájtam. Nagyon remélem most még nem leszek nagylány :roll: :( ...nem várom :(

Többiek hol vagytok?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ja, rendeltünk a neten gyerekülést!Nagyon szupi! Már nem tudom honna, Fecó intézte, de ingyenes a kiszállítás!
Ilyen:
http://bababoltcsepel.gportal.hu/picvie ... 54&index=4

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Mindneneklőtt hatalmas gratula Linh-nek a csodálatos anyáknapi babához!!!!

Dalma - Örülök, hogy ilyen szuperül "nyaraltatok" és a teszthez is gratulálok!

Kata - Szép méretei vannak Bazsinak! Ez már annyira jó, amikor kapsz visszajelzést a babádtól! :wink: Klassz az új üléstek! Ha kilóg a feje, az már veszélyes! Jó tettétek, hogy lecseréltétek. Mi még próbáluk húznia dolgot. Szabi még nem lóg ki.
Végül nem tudom, hogy melyik oviba fog járni, mert tökre hülye itt ez a rendszer. Nagy nehezen megszültük, hogy a körzetes (kedves ovónénis) oviba menjen és mikor elmentünk bejelentkezni, azt mondták, hogy mivel októberi, ha feltelik a létszám azokkal, akik szept.1-ig betöltik a 3-at, akkor várólistás lesz. Ez azt jelenti,hogy ha év közben lesz hely, felveszik. Azt mondta a vezetőnő, hogy jelentkezzünk máshova is, akkor tutira kezdhet ősszel. Így a másik kettőbe is bejelentkeztünk. Majd júni 3-án kint lesz a névsor az ajtókon, hogy kit hova vettek fel. Ez csak azért nagy hülyeség szerintem, mert valószínűleg nagyon sok szülő több helyre is jelentkezett, így hamis az az érzet, hogy túljelentkezés van + egy csomó papírmunkával jár, míg az összevont értekezleten összeolvassák, hogy hány gyerek szerepel több helyen. Ráadásul így a sorrend sem derül, ki, hogy melyikbe szertnénk legjobban járni. Na mindegy. Majd lesz valahogy, már nem agyalok ezen tovább, ha nagyon nem tetszik majd váltunk.
Köszi a kérdést, Bálint nagy zabás. Bármit megeszik. Imád kiflit, kölesgolyót és kenyérhéjjat csócsálni. A gyümiket jobban szereti, ind a zöldségeket, de azokat is megeszi. Meg most már kap husit is. A tojást és a tejtertméket még nem kezdtem el. Tök, hogy Bazsi is szívesen eszik kanalasat. Ezek szerint neki jobban bejön a "felnőttes" táplálkozás. :wink: Szobatisztaság sajnos nem megy túl gyorsan. Hónapok óta mi sem léptünk előrébb - éjszakára még kell a pelus és a délután alvás végén is néha becsurog a pisi, ha nagyon hosszút alszik. De majd a nyáron.
Jók az egyforma rucis képek! Most már azért meg lehet különböztetni őket! :wink: Mi is csináltunk ilyeneket, de BÁlintra már egy ideje nem jók azok a ruhák, amikt Szabi ennyi idősen hordott. :oops: A 8 hónapos méretei: 10550 g és 72 cm.

Ma voltunk anyák napi ringatón. Kivirágzott a lelkem! Annyira jól esett! Mióta Bálint megvan, nem voltunk annál a lánynál, akihez Szabival jártunk, mert elég messze van. De most rásszántam magam és rádöbbentem, hogy mennyire hiányzik! Azt hiszem ezen a pár héten, ami még hátra van a "tanévből", be fogunk menni, mert a fiúk is élvezték nagyon. És nekem is kellett egy kis közös éneklés, zenélés.
Mennem kell.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Linhbaba, GRATULÁLOK!!!!

Na, visszaértünk Németországba, közben egyszerűen nem tudtam jönni ide. Holnap megy otthon a biztosító felmérni a lopási-rongálási kárt, kíváncsi vagyok, fizetnek-e valamennyit apukámnak (övé a ház).

Lkata, ha ilyen okos Norbi, hogy kéri a pelust, akkor add rá! Csak ellenállást vált ki belőlük, ha valamit nagyon erőltetünk. :?
Csináltam egy homeopátiás kúrát Linh javaslatára, úgy tűnik, a bal cicimben már apadozik, talán már nincs is tej, de a jobb-ban még mindig van. :? A tesó projekten rajta vagyunk, de egyelőre semmi biztató.
Evés: ne engedj! Ne kapjon semmilyen extra dolgot (pl. puding, édesség), amíg meg nem eszi a kötelező kaját. Nálunk ez nagyon bevált. Előbb-utóbb úgyis megeszi, mert biztos, hogy nagyon finomakat csinálsz neki.

Hiszti nálunk is van ezerrel, mostanában a boltban szokott gond lenni Gergővel. Élelmiszerboltban még elvan, de barkácsboltban???Idemegy-odamegy, bebújik a fa gerendák közé, fel akar mászni a létrán, be akar menni a raktárba, a csavarokat összekeveri. A múltkor a DM-ben kaptam majdnem infarktust, mert felmászott a pelenkás dobozokon kb fejmagasságig. Azt mondta "lépcső", és felült a tetejére, amíg az öblítőket nézegettem...aztán hallottam a hangját felülről. :? Kinőtte minden cipőjét, ami még egy hete jó volt rá otthon. :?

Szveronika, mi is jelnek fogjuk fel a dolgot...az igazgatóm adott még egy évet, hogy távol maradhassak. :) Hátha összejön a baba.

Dalma, Gergő mocorgását pont ennyi idősen (18,5 hetesen) kezdtem érezni, mint amennyi most a te picid. :) Te érzed már? Lehet, hogy írtad...a másodikat hamarabb szokták, mint az elsőt...állítólag...

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Közérdekű: a Babaneten már van lehetőség zárt - mások által nem olvasható és nem is hozzászólható - topikok létrehozására! Ha szeretnétek ilyen topikot nyitni, küldjetek levelet a szerkeszto@babanet.hu címre. A Tárgy sorba írjátok be: ZÁRT TOPIK.

Aki pedig nem rest kommentelni a Babanet cikkeihez, az ezen a héten három ruhát választhat a gyereknek a Mumoo's-tól. Részletek itt!

Kép

Szép napot!

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Szöszke,
nem semmi miket csinál Gergő! :D Lépcső, mi? :lol:
De jó, hogy kaptál még egy évet!
Érdekes, hogy csak az egyik cici apad...


Pálmi ma elkezdett sírni, ideültettem az ölembe, hozzám bújt, ringattam. Egy perc múlva nézem, mert nagy volt a csend és aludt! :shock: Mindez 18:30-kor, mikor amúgy még 22-kor is ugrál és alig lehet ágyba dugni! Meg már említettem, hogy egy óra az altatás! Ez nem volt 2 perc se szinte!
Remélem hogy csak nem aludta ki magát és nem beteg lesz...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Szveronika, nahát, ez a Pálmi! Jól elfáradhatott akkor. :) Mi nagyon elcsúsztunk a fektetéssel...:? Este 9-kor van a fürdetés és 3/4 10-10-körül fekszik le. De legalább végig alszik éjjel. 7:30 körül szokott kelni, és délután 3 órát alszik. Összességében kb. 12,5 órát alszik...

Ma vettünk cipőt Gergőnek, egy 24-es könnyű tavaszi-nyárit, egy 25-ös zártabb sportcipőt, meg egy 26-os szandált...azon képedtem el a legjobban. Én kis naiv meg azt hittem, hogy 23-as elég lesz neki...
30-40 dekát hízott 3 hónap alatt és vagy 1,5 cm-t nőtt. Még így sem "nagy", kb 11,6 kg és 90 cm körül van.
Viszont a lába brutálisan beindult...2 hete még jó volt rá a 22-es sportcipője, és a 23-as szandáljáról nem lógott le a lábujja...most meg már csak pironkodva adtam rá, mert túlnyúlt a nagy lábujja. A tépőzáras cipő meg szorította. A cipőboltban olyan engedelmesen nyújtogatta a lábát, hogy felpróbáljam a cipőket rá.
Ma ezt mondta fürdés közben: "elpukkant a buik" (buborék).

A színek tanulásával hogy álltok? Gergő a piros-zöld-kék-sárga színeket meg tudja már különböztetni, fel is ismeri. A többi színnel még nem nagyon próbálkoztunk, mert nem volt olyan színű tárgy a homokozó szettben, amin demonstrálhattam volna... :)
Meg a bal és jobb kezét és lábát is meg tudja mutatni, ha kérjük.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Boldog névnapot kívánunk PÁLMINAK, GERGŐNEK!!!

L.Kata!
Nyugi az evés miatt, hidd el változni fog a helyzet. Én ezt egyszer már végigcsináltam és most újra. Az enyémek is problémásak evésügyileg, de a közösségben minden helyre állt-áll.

Nagyon tetszik a gyerekülés!!!

A srácaid édesek, szerintem a vigyoris képeken hasonlítanak leginkább!!!

szobatisztaság: nálunk az ellenkezője van, tépi le a pelust reggel, ellenkezik, ha ráadom...igaz minden ruhadarabot levesz magáról.... :evil: :evil:
(ezt most leveszem és kész...ezt mondja) :shock:

Dalma!
Hihetetlen, h már lassan félidős leszel! gratu a kiscsajhoz, jó egészséget!!

Bettyna!
gratu Bálint méreteihez, igazi FÉRFI!!! :wink: :)

Borkaby:
Polostámadás: :lol: :lol:

Veronika!
Az első bölcsis-ovis anyáknapja... :lol: :lol: :lol:

Nálunk sajna nincs az oviban köszöntést. kicsit rossz, de ez van. Idén Ábel egy kis dobozt csinált (bármilyen apróságot lehet benne tárolni) é s egy papírvirágot kartonból.
Elbőgtem magam, amikor elmondta Ábel, h készített virágot a mamának is. kérdeztem melyik mama, mire magyarázta, h aki messze lakik és akivel málnát szedtek. Anyósomról beszélt, aki sajnos már két éve elment és Ábel most beszélt Róla előszőr.... :cry: :cry

Szöszke!
HIhetetlen miket kitalálnak szeretett gyermekeink.... :lol:

érdekes ez a lábméret téma, az a biztos, ha mindenféle lábbelit felpróbálunk. Konstira jó még a 20-as gumicsizmája és a 24-es sportcipő is pont jó....lehet, h a méretezés a gond nem a gyerkőc lába?? :wink: :)

Rólunk:
Emlékszem Ábelnek kéthavonta vettünk lábbelit fél éven át annyira gyorsan nőtt a lába....

Nálunk a szinek profin mennek, sokszor játszom vele, h próbálom megzavarni, de mindig kijavít. pld. a napocska rózsaszín.."nem az nem rózsaszín, az sága....."

Ami édes, h Konstim mindent megköszön, ha olyan kedve van. pld. : " apa köcönöm cépen a pucikát", anya köcönöm cépen a jeggejit....

Ábelnél kb. 6 hete észrevettük, h sokszor leveszi a szemüvegét, úgy tűnt nem lát vele. Az óvónő is szólt, h az oviban is azt tapsztalja, h rossz a szemüveg. Május elejére volt időpontunk kontrollra és igazolást nyert a megérzésünk: javult a szeme fél dioptriát, közelít egymáshoz és ez nagyon jó. (ugye neki az egyik mínuszos a másik pluszos). Kiválasztotta az új keretét, 3 hét mire elkészül, addig meg marad a régi szemcsi.

Talán írtam, elkezdtük kivizsgálni a hízásom okait, megvan a véreredményem. elég vacak, némi pajzsmirigyprobléma és vércukor-inzulin gond is van.
Amint lehet felkeresem a háziorvosom és szeretnék elmenni dietetikushoz is, h együtt állítsunk össze megfelelő étrendet számomra.
Húsvét után diétázni kezdtem és a fizikai állapotomon már érzem, h hatékony. Több erőm van és nekem ez a fontos. Próbálok átállni az egészségesebb étkezésre és egyenlőre birom.
remélem a diéta segít és nem lesz szükség gyógyszerekre.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Szöszke - Nem semmi Gergő!Ezek a lábmértek!!!! :shock: Szabinak 24-25-ös szandit vettem 2 hete. Színek? Hát, Szabi már elég rég óta tudja őket. Az árnyalatokat is. Kettő van, amit gyakran összekever, a lila és a rózsaszín. A többiben sosem hibázik.

Zsuzsu - Örülök, hogy megvan az oka a problémnak, de a hír nem a legjobb. Drukkolok, hogy diétával megoldahtó legyen. Ugye hozol majd képet az új szemüveges Ábiról?

Rólunk - Szabi tegnap belázasodott. Mára kicsit folyik az orra, de a láz elmúlt. Remélem csak megfázott és pár nap alatt rendbejön. Hétvégén ünnepeljük apukám 60. szülinapját, oda m ár jó lenne egészségesen menni. Bár ma már a Bálint is tüsszög. :roll:
Mennem kell, nyekergés van.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Zsuzsu72, én is a cipő méret össze-visszaságára gondoltam... :)
Juj, nagyon érdekelne ez a kivizsgálósdi. Hogy zajlott? Hány vérvételen voltál? Pajzsmirigynél hogy mérik? A ciklus x-edik napjain kell menni? Lehet, hogy az valami más hormon nézésénél van....most hirtelen nem tudom...
Azért érdekel, mert ha nálam sem változnak a dolgok, akkor én is megyek kivizsgálásra. Volt a ciklussal kapcsolatban problémád? Nekem nagyon pontos, ezért valószínűleg nem pazsmirigy...Linh szerint sem.
Épp tegnap beszélgettünk a dializáló végzettségű kórházi nővér barátnőmmel vagy 1 órát a kezdeti cukorbetegségről (mindenféle eseteket, stádiumokat látott, és mesélt), és azt kérdeztem tőle, hogy ha felismerik a kezdeti cukorbetegség jeleit, akkor mi a teendő. Azért a cukorbetegségről, mert hogy a vese-elégtelenség előszele a cukorbetegség és a magas vérnyomás is...
Szóval azt javasolta, hogy a nagyon sok mozgás a kezdeti legjobb szer, mert tisztítja az ereket. Nem hagyja, hogy érszűkület alakuljon ki.
Épp ma olvastam, hogy dietetikusok közt is vannak sajnos kóklerek, akik váltig állítják, hogy pl. napi 60 mg C-vitamin elég egy felnőttnek, egy dohányosnak meg 95 mg (amikor egy szál cigi 135 mg C-vitamint leköt. :evil: )
Már az is sokat szokott javítani az elhízáson, ha rendszert visz az étkezésbe az ember...sajnos ennek nagy tapasztalója vagyok :?. És nem tudom, emlékszel-e Marekra, aki csodaszépen lefogyott, amikor beállították neki a napi 5-szöri, kicentizett étkezést...

Nagyon jó hír, hogy Ábel szeme javult! És milyen döbbenetes, hogy emlékszik a nagymamájára...és hogy neki is csinált ajándékot...:?

Szbettyna, olyan stramm apukád van, el sem hiszem, hogy 60 éves! :) Mondd meg neki, hogy a felemás színű szemű kisfiú anyukája jó egészséget kíván neki innen a távolból! Biztosan fog emlékezni...Gergőre legalábbis. :D:D

Kép
szöszke
 
 


Szveronika, Boldog Névnapot Pálminak!

Zsuzsu, köszönjük a Gergely-napi köszöntést...jó sokszor van egy évben Gergely nap. :shock: :) Ezt igazából nem is értem, miért nem elég egy nap? :D Mi márciusban tartjuk (jelképesen), mert a férjemnek is, nekem is akkor van. :)

Kép
szöszke
 
 


Szöszke - Feltétlen átadom neki! Biztosan emlékezni fog rátok, szinte mindnekire emlékszik a taliról, amikor mesélek nekik rólatok.

Képzeljétek, nálunk most van a nagy beavatás! :wink: Ma jött apukám Pestre, mert itt volt dolga, aztán beugrott hozzánk. Megkérdezte Szabitól, hogy elmegy-e vele Tatára. Szabi azt mondta igen! :shock: 3szor kérdeztem vissza, hogy biztos-e benne, mert mi nem megyünk, majd csak pénteken és addig még 2őt kell aludni. Azt mondta jó. Ebédeltek, addig összekraktam a ruháit, mesekönyvet. Ebéd után mondtam neki, hogy hozzon pár játékot, amit szeretne vinni, már szaladt is. Átraktuk a gyerekülést, adott 2 puszit, integetett és már itt sem voltak. Az előbb hívtak, hogy minden rendben, tök jól érzi magát. :wink: Kíváncsi leszek az éjszakára. Főleg, hogy kicsit náthás. :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Bettyna,
Ez tok jo :) Nalunk meg holnap lesz :) Holnap delutan 5-tol masnap 5-ig nem lat. Egyedul kell apaval elaludnia este, es meg reggel se leszek itt mikor ebred, egyedul kell reggel keszulodniuk es csak du. lat mikor megyek erte a bolcsibe.

Nagyon izgulok!

Majd meselj Szabi hogy birja!

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


sziasztok!

Bettyna..na milyen volt az éjszaka???Szabi jól el van Tatán még mindíg???
Anyáknapi ringató biztos megható lehetett. :D Jó husis akkor Bálint! :lol: Balázs is nagy súlyú de ő hosszú is korához képest.
Mert már most 70 cm és 7,80 kg. :D
Húú, én is szeretném az anyóséknál altatni néha Norbit.De ő még délután se aludt ott el soha. :( Pedig jó lenne néha ott hagyni tovább mint dél így tudok nagytakarítást egyéb programot csinálni néha :wink:
Norbika is szeret anyósáknél, após sokat viszi a dunára, imádja. :D Hétfőtől anyósom nyugdíjas :lol: Ma is jön gyerekre vigyázni én meg mosok, vasalok....stb

Veronika..és nálatok mi volt, Pálmi nem hiányolt?

Szöszke..próbálok következetes lenni kaja ügyben, kicsit jobb a helyzet. :) De főzeléket még mindíg nem eszik.De tegnap evet krumplilevest, tojásos nokedlit is :shock: :D Persze csak akkor eszik jól ha egész délelött vízen kívül nem kap mást. :? Én megállom de anyós mindíg ad neki ezt-azt :(
Örülök hogy apad a tejci.Sok sikert a kúrához. :D

Zsuzsu..sajnálom a rossz vérképet és a pajzsmirigy problémát :( De remélem hamar rendbejössz, és megfelelő diétával rendeződik a testsúlyod.

Gyors még RÓLUNK: Balázs iszonyatosan fogzik! :( Már nagyon látszik neki az alsó kettő.
Szombat éjjel már az ügyeletet is felhívtuk úgy ordított, nem tudtuk elaltatni még nurofen se segített. :shock: :(
Hétfőn levittem a dokihoz, nem talált semmi betegséget csak a foga jön.Valószínű alacsony a fájdalom küszöbe :? kapott homeopátiás nyugtatót, és egy erősebb ecsetelőt ami fájdalomcsillapítós.Nurofen helyett Panadolt ajánlott a doktornő.
így kicsit ma már jobb volt.de nehezen alszik el, el is rontottam, mert sokat volt ringatva és már máshogy nem alszik el.Jól elcsesztem ezt.Baromi nehéz már a popsija :roll:
Lassan haladunk a Ht-val, még csak 3 féle gyümit eszik.
Norbi jó kisfiú aránylag.Hiszti van azért, de már toleráns a tesóval és szereti :D
Mirval sokat van együtt, szeretik egymást.Sajnálom hogy nem egy oviba fognak járni. :(
Kezd beszélgetni de csak szavakkal.Néha elég rondán ejti ki a szavakat oda kell rá figyelni.Vannak kitalált szavak mint: Bubu-sapka, Hurtu-johurt..meg ilyenek :lol: :wink:
Bocsi a hosszú regényért :oops:
Akihez nem szóltam most bocsi, de ideje mennem a dolgomra.
szép napot! :)

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


sziasztok!
megint eltelt egy kis idő, hogy nem írtam, de megint elkezdtem aludni a csemetékkel. Biztos a tavaszi fáradtság vagy csak szimpla fáradtság :D. mindenesetre nagyon jól esett, sokkal jobban is érzem magam. a múltkori kismedence gyulladásom is helyre jött. 2 hete szedtem már antibiotikumot és nem múltak a tünetek. a 3. levélnél viszont elkezdtem pihenni, nagyokat aludni a gyerekekkel és láss csodát, rendbe jöttem 2 nap alatt. -Úgy, hogy a 3. levél antibiotikumba már bele se kezdtem...
ennyit számít a kimerültség. :roll:

Most viszont nem merek elaludni, mert bogi ma 3 oltást kapott és még nem volt soha lázas (remélem most sem lesz) és őt nézegetem egyfolytában.
Szerintetek minden gyerek felsír,ha lázas?

Szöszke!

lábméret:
:lol: :lol: még hogy nagy Gergő lába?! :lol: a mienk 27-es!!! és mindenféle cipőben, szandiban, még mamuszból is 27-es kell :)
mondjuk tominak már a pocimban nagy volt a lába és az apjának sem kicsi (45-46), de hát akkor is. Mindehhez 98 cm magas, úgyhogy azért látszanak a méretek :D

A színeket tomi nem tudja. Inkább a minták és a formák érdeklik. Most kezdte el a sötét-világos megkülönböztetését és egyre jobban érdeklődik a színek iránt is.
Szabi nagyon ügyes, hogy minden színt így tud!!

LKata!
Drukk a fogzás fájdalommentességéhez! Ha áttöri az ínyét a foga, biztosan megnyugszik majd. nem lehet így könnyű Bazsival. Nagyon nehéz lehet egy ilyen éjszaka, mikor nem tudod elaltatni és csak sír és sír szegény. a panadol akkor végülis segített?
Bazsi már nagyon szép súlyú! Bogi most 7 kg és 68 cm. Én még nem kezdtem el a ht-t. Ma azt mondta a háziorvos, hogy gluténtartalmú babakekszet anyatejjel higítva kezdjek el adni boginak, mert a legújabb kutatások szerint így kell... hát, én eléggé ellenállok ennek, Tomival is 6 hónaposan kezdtük az evést és nem lett lisztérzékeny (eddig :) ) Mondjuk a doki szerint elég, ha csak 1x-2x kóstoltatom vele, mert a lényeg, hogy 4 hónapos kora körül találkozzon gluténnal a szervezete. Te hallottál erről valamit?

Bettyna!
nagyon bátor Szabi! Jól érezte magát, jól sikerült? Neked milyen érzés volt? Én ilyen külön alvásra még gondolni sem merek :)
apukádat Isten éltesse, boldog születésnapot kívánunk neki mi is!

Zsuzsu!
Jobbulást! Kitartást a diétához! Sokat híztál vagy hogyan vetted észre, hogy gond van? Biztos írtad, de nem emlékszem rá vagy pont nem olvastam.
De jó, hogy javult Ábel szeme!

Linh, én is gratulálok a picihez!

megyek bogit nézni és aludni,jó éjt mindenkinek!

Kép

Kép
borkaby
 
 


Borkaby..szia, örülök hogy rendbejöttél. :)
Nem mindegyik baba sír fel ha lázas de általában észre lehet venni, mert nyűglődik.Mi nem lettünk lázasak.
A panadol hat úgy néz ki :) Már az egyik foga csücske kinnt van, de 2 jön, úgyhogy még nincs vége :roll:
Glutén adás:Igen az én védőnőm is mondta, hogy 4 és 6 hós kor közt adjak vagy lisztet a zöldségpüréhez vagy kekszet a gyümihez.
Még eddig nem adtam :oops: én is tartok ettől kicsit.
De ma pont elfogyott a tegnapi sütőtök és ha nem lesz nyűgi akkor kap az almához háztartási kekszet,Vettem olyat amibe kevés az adalékanyag(bár ebbe is sok car van) :roll:

Norbika lába is nagy, 26-os a félcipője és a szandija is 25-ös.De ez fedett orrú szandi, úgyhogy bizti kinövi még a nyáron kell majd nagyobbat vennem. :?

Színeket Norbi nem nagyon mondja, mutatja.Hiába ülök mellé hogy hol a zöld kocka , vagy hol a piros ...nem reagál rá.Nehéz őt tanítani. :( De a piros és a kék szín már megy úgy veszem észre azt már tudja.
De már mondja hogy kicsi és "kicsibb" :lol: meg azt hogy pici :lol:
Ő ugye nem nagyon beszél még és nekem már ez is nagy csoda hogy ezeket mondja.
Most egy hónapja mondjuk több szót is mondogat.Ami tetszik neki szó egyből ismétli. :D
Tegnap is pelus nélkül volt délután...persze be is pisilt :( nem is szólt.Folyton mondom neki hogy szóljon ha jön a pisi, mert nincs rajta pelus és bugyiba nem szabad pisilni.De még nem nagyon érdekli.így ma adtam rá pelust. :oops: Várok még egy 2 hetet. :roll:
Vagy mit tegyek?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Borkaby, pont pár hete volt itt téma a gluténérzékenység (régebbi nevén lisztérzékenység), és jól ki voltunk akadva, legalábbis én, hogy teljesen felesleges ezt a korai kekszezést bevezetni, mivel a gluténérzékenység gyógyíthatatlan, csak tünetileg kezelhető. Teljesen mindegy, hogy mikor kapja az első kekszet, mert azonnal kiderül, hogy nem tudja emészteni. Én Gergőnek az első kekszféléket annak idején (talán egy fagyis tölcsér volt), kb. 7-8 hónapos korában adtam...most mondd, mennyivel járnék előbbre, ha a gluténérzékenysége 4 hónapos korában kiderül? Ha lisztérzékeny a gyerek, akkor a B-Á-R-Z kezdetű dolgokat nem eheti: Búza (korpa is), Árpa, Rozs, Zab. Ennyi. Akinek rendesen van teje, annak a hozzátáplálást húzni kell, ameddig lehet...az anyatej hihetetlen összetételű, semmivel sem helyettesíthető kincs. Főleg nem 4 hónaposan kell kekszekkel belerondítani a természetes anyetejes táplálásba...mondom, akinek van teje...

Lkata, ügyesen "kiéheztetted" Norbit. :) A főzelékről annyit, hogy mi sem nagyon eszünk főzeléket. Mivel ezen a téren nem egyeznek a férjemmel a főzelékkel kapcsolatos elvárásink, én így inkább csak ritkán csinálok. Gergő kap néha üveges főzeléket. De nem rajong érte. Gyakran csak úgy eszi meg, ha csíkokra vágott pirítós kenyeret tunkolhat bele. :)
Anyósnak pedig meg kell mondani, hogy csak evés után nassoltassa a gyereket. Így akarnak a gyerekek szívébe férkőzni...nem is tudják, mennyire alááshatják ezek a "titkos" akciók a szülők kínkeservvel kialakított munkáját...
Apósoméknál Húsvétkor pl. Gergőt állandóan olyan dolgokkal akarták tömni, amit nálunk nem kap, pl joghurt, csoki. Joghurtot egyáltalán nem engedtem, hogy adjanak neki, de annyi csokit kapott, mint amennyit egész eddigi életében. :( Persze, hogy nem evett rendesen mást. Mindig csak "csokit kérek". Aztán a férjem csapott az asztalra, hogy nincs csoki. Persze ez nem Gergőnek szólt.

Szbettyna, Szabi már régóta beszél egész mondatokban, a színeket is ügyesen tudja. Így lelépett a nagyszülőkhöz??? :D:D Maholnap már a menyasszonyát is bemutatja nektek. :D

Üresedés lett az itteni délelőtti bölcsiben, így Gergő két napot fog járni, hétfőn és kedden, egy délelőtt 9:15-12:15-ig 6 Euróba kerül, így egy hónapra 48 Euro lesz (kb. 13 ezer Ft). Tegnap voltunk 1,5 órát kipróbálni, hogy bírja-e. De ott voltam vele, úgyhogy annyira nem mérvadó a dolog. Tetszett neki a dolog, a gyerekek sem bántották egymást, nyugis csoport volt.

Kép
szöszke
 
 


Marek üdvözletét hozom. Sajnos nincs ideje fórumozni, tanít reggeltől délutánig, aztán rohan a bölcsibe, utána Borizik. Aztán próbálja kipihenni magát. Bori épp beteg (hányás-hasmenés), de amúgy nagyon szereti a bölcsit.

Kép
szöszke
 
 


sok puszi Mareknak!

Szöszke!
Igen, én is így gondolom ezt a glutén dolgot, bár én is olvastam olyan cikkeket (pl. informed), hogy a gluténérzékenység és tejérzékenység függhet attól is, hogy mikor és milyen körülmények között, mekkora adagban találkozik vele a gyermek először életében. Pont emiatt még Tomiéknál arról volt szó, hogy minél később, annál jobb. Én se adtam neki hamarabb 8 hónapos koránál (amúgy is 6 hónapig csak szopott) és mi akkor is babakeksszel kezdtük, aztán tönkölybúzaliszttel, sinlac-al, majd teljes kiörlésű lisztekkel.
mondjuk a doki nézetei szerint amiatt is jó elkezdeni a korai ht-t, mert akkor a gyermek kevésbé lesz válogatós... :D na, ez sem hiszem, hogy ettől függne. Mindenesetre megtudtam, hogy anno már 2 hetesen elkezdték etetni a babákat és 6 hetesen már főzelékeket ettek.
Na, mindegy. Imádok szoptatni, jó lenne még ezt a rövidke 1,5 hónapot megadni magunknak, aztán úgyis kezdődik a falatozgatás és ritkul majd a szopi. Majd ha kérdezi az orvos azt mondom, hogy "csak úgy falja bogi" :)

Csokievés/nagyszülők: nálunk is ez van sajnos. Ha jön anyósom, akkor tomi alig eszik főtt ételt, mert az első, hogy belép az ajtón, hogy kipakolja a kekszeket, csokikat és pudingokat, amit bevásárolt. Akkor is, ha f12 van éppen. :roll: Emlékszem, hozzánk mindig gyümölcsöket hoztak az én nagyszüleim. Úgy kellett könyörögni a csokiért, akkor is egy táblával kaptunk ketten a tesómmal általában (leszámítva az ünnepeket).
Mondjuk én azt tapasztalom, hogy tomi már most nagyon jól tudja, hogy kinél-mit szabad. Ahogy újra négyesben vagyunk, vissza áll a rend evés és alvás terén is.

LKata!
Köszönöm a tanácsot. Hőemelkedése lett boginak, nem sírt,de annyira nyűglődött, szenvedett, hogy végül adtam neki egy kúpot, amitől fél óra alatt elmúlt a rossz közérzete és aludt reggelig. Ma is elég aluszékony, mondjuk ez a szeles idő is hat rá szerintem.

Ma tomi is nagyon zaklatott volt. Még nem csinált ilyet, de ma bántotta bogit is (odacsapott neki a kezével). Fel volt húzva, pedig egész délelőtt vele foglalkoztam: festettünk, színeztünk, rajzoltunk,táncoltunk, énekeltünk. Aztán lehet, hogy ez volt a baj, mert így nem mentünk le ma, pedig mindennap szoktunk menni sétálni vagy a játszóra. Most alszanak,remélem délután kisimult arccal kelnek majd a gyerekek :)

Kép

Kép
borkaby
 
 


LKata!
A szobatisztasághoz akartam még írni, hogy szerintem normális, hogy bepisil még és nem érti, hogy mit is szeretnél valójában.
Nálunk ez így zajlott: Észrevette,hogy a kukiból jön valami és a popó is "termel". Elkezdte kakiltatni és pisiltetni a plüssöket. Én akkor vettem le tomiról a pelust, mikor már nem érezte benne jól magát és nem engedte,hogy ráadjam. Még ezután is hetek (1-2 hónap is) teltek el, hogy tényleg mindig ő szóljon. Sőt, még most is van, hogy elfelejti és becsorog a pisi vagy elindul a kaki,de most már észbe kap és szalad. Igénye, hogy a bilibe pisiljen.
Úgy próbáltuk áthidalni a köztes időszakot, hogy amikor láttam, hogy feszeng vagy hosszabb idő telt el,akkor ráültettem a bilire. illetve, ha valahova megyünk,akkor indulás előtt mindenki - tomi is - elmegy pisilni egyet (bogit is tisztába tesszük indulás előtt). ha hazajövünk úgy szintén ez az első. De ez is idegrendszeri érés, Tomi is egyszer csak megértette,hogy ez neki jó és most már neki fontos. lehet,hogy norbinak kell még egy kis idő. Mindjárt itt a nyár, lehet egész nap meztelenkedni a kertben. Ha megérik rá, pár nap alatt szobatiszta lesz, ne aggódj. rengeteg idő van még októberig.

Pár hete anyunál volt egyik délután a Tomi és mesélte anya, hogy tomi suttogva mesélte neki, hogy "képzeld mama, a Bogi tud kakilni. De mama, képzeld, nem tud pisilni. Nincs neki kukija" :lol: :lol:

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

Hú annyi téma volt, én most csak rohanásban válaszolok, elnézést... :oops:

Egész jól sikerült hogy apával volt este és reggel... reggel azért felhívtam és mondtam neki, hogy majd délután megyek érte a bölcsibe :) Párszor emlegette apának csak hogy "anya", azt is csak félálomban.
Amúgy én alig tudtam enni, aludni... amúgy nem éreztem magam stresszesnek, de mégis úgy látszik megviselt :)

Majd egy bő hónap múlva meg lesz 4 nap 3 éjszaka külön... hát nagyon izgulok ennyi hogy fog menni... Ráadásul akkor még csak nem is a napi rutinban lesz (mert most ugye napközben bölcsiben volt, este itthon) hanem lemennek apával Balatonra... tehát a helyszín meg a napi rutin is változik és anya se lesz ott... jaj már most izgulok a gondolatára is! :)

Szöszke,
Pálmi lába 24-25-ös :) Úgy látszik most ez nő :)

Színek hellyel-közzel mennek...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Szöszke!
Nehéz pontosan belőni a ciklust, megmondtam az előző mensit és a ciklus hosszát és kb. félidőben volta a vérvétel. Nekem nem volt gondom a babásodással, de gondolom akinél emiatt van a teszt, ott jobban rámennek erre. A leletben is szerepel több referencia érték a ciklus elejére, közepére, végére vonatkozólag.
Nekem úgy tünik a cukorfelszívódás a gond és némi pajzsmirigy alulműködés.
Rengeteg betegség alapja a túlsúly csökkentése, de sajnos én nem tapasztalok ebben igazán segítséget. A legtöbb információm ismerősöktől van és a netről, a dokitól minimális. Remélem a dietetikusban nem csalódok.....

A hormonok ezer bajt tudnak okozni, az eredményből a doki sokmindenre tud következtetni.
Kívánom, h mielőbb kiderüljön Nálad mi a gond és orvosolják azt!!!

Borkaby!
27-es lábméret????????????????????? Ábelemnek még épp passzentos a 28-as szandija...(sportcipőből 31-es kell... :o :lol: )

Tomiszáj szenzációs!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D

Ábel próbált papásmamásat játszani az öccsével és csodálkozott amikor az anya gyere ide kérésére én mentem oda és nem Konsti....kérte, h Konsti menjen Ő az anya, Ábel az apa, de persze nem értette a kicsi.... :lol: :lol:

Nálam a túlsúly részben "örökség" apai ágról, de azért jómagam is hibás vagyok. Nagyon lekötnek a gyerekek, és könnyebb egészségtelen nasikat gyorsan megenni, mint elkészíteni egy egészséges ebédet. Én a szoptatás alatt is híztam és a két terhesség közt is. várandósan 7-8kg jött rám, de alapból sok volt. Mostanra jutottam el oda, h vége, lépni kell, mert nagy baj lesz.
Elkezdtük a kivizsgálást, de mire kész lett a laborvizsgálat megfogant Ábel és abbamaradt. Most újrakezdtem egy új dokival (a régi dokim a prof. volt, és sajna már nincs köztünk :cry: ) és remélem ezúttal minden rendben lesz.

A hét elején elég vacakul voltam, megmértem a vérnyomásom és 103/62 volt. nekem alapból 135/85 szokott lenni, de sokszor feljebb kúszik, emiatt szedtem napi fél szem gyógyszert.... Na most már nincs gyógyszer, nem ugrál a vérnyomásom, tartja a 120/70 körüli értéket és ez már nagyon jó.
csütörtökön megyek a háziorvosomhoz, kíváncsi vagyok Ő mit mér majd és milyen tanácsai lesznek.

szobatisztaság: az a bajom, h Konsti csak wcbe végzi a dolgát, így ha kint vagyunk kell a pelus. Előfordult, h 1,5 órán át nem történt baleset, de olyan is, h többször is ruhát kellett cserélni. Emiatt kintre pelus. ma bent is a gatyeszba került a kaksi, de remélem ez nem lesz mindennapos. Várom a nyarat a ruhanélküliséget, bár így meg piszkálja magát és ez sem igazán jó.... Ábival annyira lazán ment minden...........

veronika-Bettyna!
Hogy vannak a gyerekek??? Bátrabban hagyjátok másra ezentúl Őket????

marek hiányzik.......... :cry: :cry:

és mindenki más a régiek közül..........

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Juj, még mindig ébren vagyok. :D
Olyan extrém napunk volt, hogy még mindig nem tudok aludni, pedig már nagyon ég a szemem. Stuttgartban volt Tavaszünnep, ami egy vidámpark tulajdonképpen. Gergő sehová sem ülhetett fel, mert még kicsi, de kapott vattacukrot, hurkapálcán sült húst meg vajas perecet. Én két dologra ültem fel a férjemmel, nagyon izgi volt, Gergő addig a kollégák öléből integetett lentről. :)
Nagyon jó idő volt, de sajnos mire hazaértünk esett is az eső, és lehűlt a levegő. Szerintem hamarosan odaérkezik Magyarországra.

Borkaby, olyan aranyos Tomi... :D Bírom ezeket a kombinálásokat, amik a gyerekeknél mennek. Gergő ma épp az egyik plüss maci mosási fecnijére (ami kilóg a maci varrásán) mondta azt, hogy "kuki". Különben még mindig tart a harangmánia nálunk, annyival súlyosbítva, hogy most már mindennel harangozik a gyerek. Van egy kedvenc kis majma, annak a farkával, vagy épp két autóval, de ásványvizes flakon kupakjával, építőkockával, pénzérmével, de van, hogy csak a kis kézfejét forgatgatja ide-oda...egyszerűen mindennel harangozik....és persze mondja, hogy "bimm-bamm, szól a harang...abbahagyta" stb. Néha nehéz idegileg, de én nagyon jól szórakozom rajta.
Érdekes ez a hozzátáplálás kérdés, mert mindig elfelejtik a nagy elemzésben, hogy a többi faj kicsinyéhez képest az ember gyereke koraszülöttként születik...minimum 1 év kell, mire az emberi faj jegyeit magán viseli (járás, beszéd)...akkor miért is kell 4 hónaposan felnőtt kaját adni neki? :D Ha a többi emlőst nézzük, mindegyik jóval érettebb állapotban hozza világra a kicsinyét...mondjuk az erszényesek annyira nem, de a kutya-cica, tehén, ló, kecske stb, sőt még a delfin is igen.
És megőrülök az új, babákkal kapcsolatos trendekről, amiket lépten-nyomon alkalmaznak...azért, mert valaki úgy gondolja. Sokkal inkább a lelki dolgokra kellene szerintem rányomulni. A legtöbb házasság az első években fut zátonyra, mert a friss szülők nem tudják kezelni a konfliktushelyzeteket, amelyeket a gyereknevelés okoz. És nem az a legfontosabb, hogy mikor kapjon kekszet a gyerek....nevetséges, komolyan...

Zsuzsu, biztosan jó lesz, ha orvos is segít. Majd várom a beszámolódat!

Kép
szöszke
 
 


Sehol senki? :) Itt már volt egy nagy nyári zápor szerű eső...
És sajnos tobzódik a kullancsszezon. Elképesztő mennyiségű kullancsot szedtem ki a kisebbik (fekete) kutyánkból. Tegnapelőtt 7-et, ma meg 19-et... :? A nagy kutya gyárilag jó, mert fehér, az ő bundájába csak a lúzer kullancsok mennek, mert azonnal lebuknak. :D:D

Kép
szöszke
 
 


Zsuzsu,
Pálminak meg se kottyant hogy nem voltam egy napig, igaz, hogy minden más változatlan volt, nappal amúgy is a bölcsiben volt, szóval ezzel lement a nap nagy része, ami semmi változás nem volt számára, este és reggel pedig itthon volt a szokott környezetben, apával aki szintén napi szinten vele van.

Így most itt merném hagyni több napra is.

Azt már nem tudom, hogy ha esetleg nem a napi rutin lenne egyébként, hanem más helyszín, akkor hogy viselné... Illetve még azon is aggódom, hogy apa hogy fogja ellátni majd Balcsin több napig... így legalább tudtam, hogy a bölcsiben kapott rendesen enni-inni, pelusozták, stb. De ha apával lesz több napig, akkor nem tudom rendesen odafigyel-e rá, a testi szükségleteire, illetve a lelkivilágára, biztonságérzetére, hogy tudjon pihenni, stb. tapasztalatom ezeket apa nem érzi úgy, mint én...

De az is lehet, hogy az egészet én aggódom túl :)

Majd írdd meg a háziorvos mit mond csütörtökön!

Szöszke,
de jó napotok lehetett! Én is már annyira vinném Pálmit vidámparkozni! A régi Kisvidámpark megszűnt, a nagyban meg még tényleg nem igazán tud felülni semmire...

Harangozás :lol:

Kullancsoktól én is tartok, ugye minden hétvégén kirándulás... közben kiderült, hogy apa Lyme-kóros, 30 napos antibiotikum kúra a kezelése, akkor újra tesztelik, hogy elmúlt-e és ha nem, akkor újabb adag antibiotikum...
Amúgy hál istennek nem sok problémát okozott, csak 1-2-t, azokra is most utólag jöttünk rá, hogy ez állt a hátterében, mikor elolvastuk, hogy miket okozhat és a párom rácsodálkozott.

Ti beoltattátok a gyereket? Én még nem... :roll:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

Hoztam képet:

Kép ilyen volt...

Kép ilyen lett...

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: