Új privát üzeneted érkezett!

Éva!

Köszike! Szerintem is nagyon jók lettek! Dunakeszin voltunk, de az Anikó én vagyok. Az UH-t Kalmár Zsuzsa csinálta. Nagyon kedves volt. Óriási élmény!!! :D

Kép
Kép
konan
 
 


Konan

Ja bocs, akkor összekevertem, a nevére pontosan nem emlékszem, azt hittem az ő neve van a képen. Egy szőke hajú nő volt, de teljesen mindegy, a lényeg, hogy szuper volt.
Én most járok 18. héten még egy kicsit várunk és talán pár hét múlva megint elmegyünk, amikor már sokkal több látszik a babából.

Éva
éva75
 
 


Kép

KépKép
KépKép
akíra
 
 

 
 

Anikó!Gyönyörü a kislányod és a neve is :lol: :lol: Fiad nagyon cuki és tényleg ezzel a mondattal mindent elmondott :lol:

Éva!Én jövö hónapban kezdek vásárólogani és augusztusba rendelem meg az ágyat meg a matracot.De már nagyon be vagyok sózva pedig nekem is vannak kisruhák de azért muszály pasisat is venni.Te miket vettél?

Akíra!Tök jó a táblázat.Te mikor mész uh-ra?

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Na közbe visszaolvastam az előző oldalt, és így frissítettem még egyet a táblán, csak tényleg legközelebb privibe mondjátok, és akkor tuti nem marad ki :)

Kép

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Én most csütörtökön megyek az új dokihoz akit megnézek, aztán ha nem jön be megyek tovább! :roll: Ugyhogy egyenlőre nem tudom mikor lesz uh! :?
Mert ha meg tudunk egyezni ezzel a dokival akkor gondolom csinál egy uh-ot is, hogy lássa mivel is van dolga :lol: de ha nem akkor meg a saját dokimhoz megyek még, és ő meg szerintem csak vért vesz most az afp-hez, szóval....nem tudom mikor mi lesz most....jó lenne ha már hátradőlhetnék nyugodtan, hogy tudom minden ok a dokival... :?

Konan nagyon édesek a képek! Hát egy nagy élmény az tuti! Szóval nem csodállom, hogy a hatása alatt voltatok egész hétvégén! És a fiad, hát tünemény :) :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Kata! Akíra! Köszönöm! És a táblit is!

Kép
Kép
konan
 
 


Kata!

A múltkor a bababörzén vettem vagy 8-10 rugit, 1 hálózsákot, azóta vettem két vastagabb nadrágot és egy kis kabátot, bodykat. Hát eddig ennyit.

És milyen kiságyat veszel és hol?

Én kombi, pelenkázós kiságyat néztem ki, amit később heverővé és komoddá lehet átalakítani 33.000Ft-ért a http://www.katibababolt.hu/ oldalon lehet megnézni. A babakocsit is ebben a boltban szeretném megvenni Pierre Cardin PS692.

Igaz nincs közel hozzánk a bolt, de megéri elmenni.

Akíra

Rossz lehet, hogy még nincs konkrét orvosod. Nekem is nagyon nehéz volt, mert már 10 éve egy orvoshoz jártam, nála szültem mindhárom babámat és nagyon jó kapcsolat volt köztünk, de sajnos elment a MÁV-ból a dr.nőm, most a Nyírőben van, de az sajnos magánkórház lett és 160ezret kéne fizetni a szülésért, amit kicsit soknak találtunk és úgy döntöttünk orvost kell vátanom, ezt meg is beszéltem vele és nagyon megértő volt. Megértette, hogy három, lassan négy gyerek mellet nem kevés ez az összeg.
Egy kedves ismerősünk régóta szülésznő a Szt.Imre kórházban és ő ajánlott egy nagyon kedves dr.nőt, Urbán Mártát, akivel nagyon meg vagyok elégedve, tényleg nagyon kedves és minden vizsgáltkor csinál uh-ot, amit a legjobban élvezünk, még fel is veszi nekünk. Szóval kívánom, hogy te is találj egy hasonló jó orvost, aki minden igényedet kielégít.

Éva
éva75
 
 


Akíra

Ja és a Szt.Imre kórház is gyönyörű, nézd meg a honlapját.
És még az is nagyon tetszett az új orvosomban, hogy nem szabott tarifát a szülésért, hanem azt mondta az aszisztensnője, hogy annyit adunk, amennyivel megtiszteljük, mert engem az nagyon zavar, hogy egy állami kórházban tarifát szabnak az orvosok.

Éva
éva75
 
 


Sziasztok!

Sensi: üdv :)

Én július 31-ig dolgozom, ha baba kivárja az idejét lesz még másfél hónapom otthon.

Vásárlás: a 12. héten elkezdtem, mostanra a dolgok 80%-a meg van. Mivel júliusban fogunk költözni, szeretném ha addigra minden meg lenne, elég lesz abban a másfél hónapban berendezni a lakást.

Konan: itt is gratu a kisasszonyhoz :)

Akira: drukkolok, hogy bejöjjön az új doki!

Kép
kistiggrincs
 
 


Sziasztok!

Megvagyok én is, Kőszegen voltunk (majdnem kettesben) a férjemmel és nagyon szuper hétvégénk volt!

Éva!

De jó, még egy 4. babáját váró anyuka! Urbán Mártáról én is csupa jót hallottam! És ritka az ilyen orvos, főleg a Szent Imrében! Ahogy hallom, már a szülésznők egy jó része is szabott tarifával dolgozik...

Márti
borossné becz márta
 
 


Kistiggrincs

Én elvileg október 25-re vagyok kiírva és úgy beszéltem meg a főnökömmel, hogy addig dolgozom, ameddig bírom. Még az is lehet, ogy innen az irodából visznek a kórházba..... Hát azért remélem, nem így lesz.

Már a kiságyat és a babakocsit is megvetted? És milyet?

Te is a negyedik babádat várod? És mekkorák a többiek?

Hát igen, én is nagyon örülök, hogy ilyen rendes a dr.nő, nekem az annyira ellenszenves, ha megszabják, hogy mennyit fizessek a szülésért egy állami kórházban. Szerintem, elvileg ennek kéne természetesnek lennie, hogy nem kér pénzt az orvos, hanem annyit kap, amennyit a beteg adni tud. Úgy általában mindenki ad.

Azon gondolkodom, hogy nem fogadok szülésznőt, egyik szülésnél sem fogadtam és nagyon rendesek voltak az ügyeletes szülésznők is velem.

Ti hogy vagytok a szülésznő fogadással?

Éva
éva75
 
 


Az előbb lemaradt, hogy Mártinak szólt onnantól a kérdés, hogy "Te is a negyedik babádat várod?"

Éva
éva75
 
 


Éva!

Csabi majdnem 6, Lehel majdnem 4, Berci októberben lesz 2 éves. Én választok szülésznőt, mert a 2. szülésemnél rém rossz dolgokat éltem át, pedig akkor gyorsan, minden "hiszti"nélkül szültem (nem tartom hisztinek, ha valakinek fáj és ezt ki is nyilvánítja, de az eü. személyzet sajnos általában igen), mégsem éreztem magam soha még annyira megalázva, kiszolgáltatva mint akkor! Szóval, már a 3-nál választottam szülésznőt és nagyon jó döntés volt, arról nem beszélve, mennyit jelentett, hogy amikor beértem a szülőszobára, az ajtóban mosolyogva várt a dokim és a szülésznőm és ez hihetetlen megnyugvással töltött el. Sajnos viszont annál a szülésznőnél nem szülhetek, mert nem dolgozik már szülésznőként. Úgyhogy most az ÁEK-ben (volt MÁV) keresek szülésznőt, majd megkérdem a dokimat is, kit ajánl? Van egy, aki nagyon felkapott,állítólag 40.000.-et kér, hát én ennyit még csak nem is vagyok hajlandó kifizetni! Van most egy, aki szimpatikus, fiatal, hát majd meglátjuk... azért ebben a kórházban még az a ritka, ha egy szülésznőnek van tarifája!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok, itt vagyok megint. Ma voltak a 12 hetes uh-on kétszer. Az elsőnél azt mondta nekem aki vizsgált, hogy nem látja teljesen a nyaki redőt, de szerinte 3 mm és ez nem jó. Nem látta tisztán, mert nem jól feküdt a pici, és majdnem szétszakította a hasamat annyira nyomkodta. Átküldött máshoz. A másodiknál 2.2 mm volt a redő, és 1.6 mm az Nt, amiről azt sem tudom micsoda. Kicsit nyugtalan vagyok, mert a második vizsgálaton sem látták tökéletesen, és nem tudom, bízhatok-e ebben az eredményben. Mi erről a véleményetek?
kadartimi
 
 


Pontosítok Nt 1.6 mm
Nb 2.2 mm de még mindig nem tudom mi micsoda....
kadartimi
 
 


kadartimi!
Ez a redő jó méretű, ne izgulj :-) (Nt)
almi
 
 


Csak azt nem kellett volna mondaniuk, hogy nem látják pontosan. Kicsit mérges voltam.
kadartimi
 
 


Sziasztok!

Éva!
Én még csak ruhákat vettem eddig, de azt elég sokat. Mondhatom kb, hogy 6hónapos koráig megvan minden. Jó, azért még egy-két dolog kell majd hozzá.

Babakocsi: Én éppen fogalmam sincs mit tegyek. Kezdjük azzal, hogy a főnököm (nanny vagyok, és egy 1 éves gyerekre vigyázom) nekem akarja adni a kissrác bugaboo-ját, mert ők nem szeretik, nem praktikus, nagy összecsukva stb. Ez tökjó, meg minden, mert ugye én használom midnen nap, és tényleg jó kocsi, suhan szinte, nem hiába mondják, h a babakocsik Porche-ja. De! Nekem is ugyanezen okból nem nagyon kell, mert nem praktikus. Sokat fogunk utazni repülőn is, meg majd otthon kocsiban is. És megmondom őszintén újat szeretnék venni. Nem vagyunk milliomosok, de a londoni fizetésből csak telik már egy új babakocsira...egy heti fizum kb a Quinny buzz, ami a favoritom, és megmondom őszintén e felé hajlok majdnem teljesen. Maxi Cosi autós ülés lenne csak hozzá, mózes rész nem, mert azt alig használnánk úgyis. Eddig úgy tudtam, hogy csak úgy lehet összecsukni, ha leveszem az ülésrészt, és külön kell szállítani, ami repcsin nem szerencsés, nehogy elkavarodjanak. Viszont! Ma vittem baby gym-re a gyereket (egy tornateremben rohangálnak, csomó felmászós, belemászós, ugrálós dolog van) és láttam egyet. Amikor vége volt, odamentem és megkértem az apukát, h meséljen már mi a véleménye róla használatban. Végülis dicsérte, és kiderült, h mégiscsak össze lehet csukni mindenestől, ha előre néz az ülés rész. Hurrá! Mostmár tényleg közel állok ehhez a választáshoz. 3. eset viszont az otthon kapható kocsik. Nekem is a Pierre Cardin ps692 tetszik, valamint a Babypoint V3 asszem egy az egyben ugyanaz...ezen kívül a Titi Trion, és a Top Rider, amihez nincs autósülés, szintén Maxi Cosi-t lehet rá csatlakoztatni. Ezek elég olcsók, és lenne hozzá mózes rész is, amire ebben az esetben szivesen adnám ki a pénzt, mert nem egy nagy összeg. Hát még van időm gondolkodni, bocs a részletes kifejtésér.

Konan!
Gratulálok a kiscsajhoz, nagyon jók lettek a képek! Az Anna nálunk is elég erősen játszik, majd kiderül mi lesz a végeredmény... Először is mondjuk nagyon szeretném, ha puncija lenne hozzá :D

Akíra!
Sok szerencsét a doki kereséshez! Én végre nagy nehezen kibogoztam a szálakat...3x hívtam a kórház midwife csoportját, és beszéltem 3 különböző emberrel, mire péntekre végre lett egy időpontom. Sőt, már azt is tudom, hogy ez rendes midwife-os találka lesz, és tőle kérdezhetem majd az Afp-t. Hurrá, mostmár megnyugodtam kicsit.

Kadartimi!
Nem semmi ez az uh-s kálvária! :s De ne aggódj, minden rendben van, jók az adatok!

Meló: Mi abban állapodtunk meg, hogy addig csinálom, amíg bírom...mivel privát családnak dolgozom, ezért bégülis azt csinálok, amit akarok. Kb a 32-34 héten azért le akarok állni, hogy tudjak kicsit pihenni. De akkor majd lehet meg fog enni az unalom...na majd látom, tényleg addig maradok, amíg nem érzem, hogy már terhemre esik. Az is lehet, h fokozatosan csökkentjük, hogy a vége felé már csak fél napokra megyek.

Vigyázzatok magatokra! Jóéjt!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


:) Már pont kezdtem meglepődni, én még nagyon messze vagyok a 4. től. Bár annyian vannak tervbe véve :)

Babakocsiból az egyik meg van, a másik meg lefoglalva (Pest mellé vidékre költözünk, úgyhogy vettünk egy nagy batár mózeses babakocsit, meg egy összecsukhatót, ami befér az autóba.

Kiságy: egy lesz kölcsön anyósoméktól, de valószínűleg az lesz a nappaliban, és veszünk még egyet a hálószobába, mert nekem hetek óta nem sikerül megbarátkoznom ezzel, egyszerűen nem tetszik.

Szülésznő: nekem lesz választott. Illetve nekem a dokim is magán doki, akinek csak szerződése van a kórházzal szülés levezetésére, úgyhogy neki is fix tarifája van, de ezt én már akkor tudtam mielőt terhes lettem volna.

Kadartimi: örülök, hogy végülis minden rendben van. Nb: orrcsont.

Sensie: azért furcsa mennyire máshogy viszonyulnak az angolok ehhez az egész terhesség kérdéshez :)

Kép
kistiggrincs
 
 


Kadartimi!

Az orrcsont azért fontos, mert a Down-kóros babáknál jóval később fejlődik ki, mint általában! A 3mm feletti nyaki redő pedig szintén növeli a Down-kóros baba esélyét! Mivel ez Neked 3mm alatt van és megvan az orrcsontja is, teljesen nyufodt lehetsz! :lol:

Kistigrincs!

Hova is költöztök? Én is Pest mellett lakom!

Na, megjöttem dokitól, a lánykám még mindig lány! :lol: Kértem a dokit nézzük meg, Ő azt mondta, 99%, de azért "csak" ennyi, mert 100%-ot nem illik mondani! :lol: És a lényeg: minden rendben méhszájügyileg is (a jelek szerint nem ártott meg a 10 km-es túra)!

Lányok!

Volt valaki pocakosan vidámparkban? Megyünk pénteken a srácokkal ( anyósomék gyereknapi ajándéka), és nem tudom,felülhetek-e a hullámvasútra? Na nem a looping star-ra gondolok, csak a hagyományos favázasra. Elfelejtettem megkérdezni a dokit és szerintem ciki lenne emiatt felhívni! Szerintetek?

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Márti

Hát három fiú mellé szuper lenne egy kislány!!!! Gondolom, titkon kislányra vágytok?!


Sensi

Én lehet, hogy kapok egy Quinny buzz babakocsit az unokatestvéremtől, ha addigra kinövi a babájuk, ha nem akkor meg a ps692-t veszem meg. , nekem fontos, hogy legyen mózes kosara a babakocsinak, mert mindhárom gyerekem hason szeretett aludni és a mózeskosárban lehet igazán hasra tenni, mert a többiben nem teljesen egyenes a fekvő rész és abban sosem tudtam hasra tenni őket, szóval most elhatároztam, ha törik-ha szakad mózeskosaras babakocsit veszek., és a mózeskosár részt is lehet autóban ülésként szállítani.
A múltkor voltam a bababőrzén és megnéztem élőben a titi triont, mert nekem is tetszett a neten, de nagyon gagyi volt. Te láttál már élőben?

Kistiggrincs

Én már elosztogattam a kiságyakat a gyerekek után, meg már olyan régen voltak babák, hogy elkoptak volna a padláson a kiságyak, úgyhogy most mindenképpen egy újat szeretnék venni + plusz még veszünk egy utazó ágyat is, mert az szuper. Az sem volt egyik gyereknél sem, csak kölcsönben, most mindent meg akarok venni, ami a három babánál lemaradt, csak győzzük anyagilag....


Kadartimi

Gondolom jól megijesztettek, de ne aggódj, tényleg jók az eredményeid!!

Éva
éva75
 
 


Sziasztok, voltam dokinál, nem derült ki hogy lány vagy fiú, viszont jó lett az AFPm, de azért mégis, aki tud hozzáfűzni, mit mond erre az eredményre? : Ez van a leleten: AFP 62,1 NG/ML
wAFP 59,3 ng/ml, MOM 1,6
Amúgy jó fej volt a baba, végig törökülésben ült :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Márta!
Szerintem nyugodtan hullámvasutazhatsz. Mi az neki a sexhez képest, mondjuk? :D Mondjuk arra én nem ernék felülni, amin kunkor is van, de sztem az sem árt.

Éva!
De jó, hogy kapsz egy Quinnyt, szerintem nagyon jó! Ez az új fajta, vagy a régi? Az új az a sima felületű, kagyló szerű, a régi pedig rendes ülés szerű, olyasmi mint a többi babakocsi anyaga, de a váz ugyanaz mind2-nél...asszem.
Nem akarok okoskodni, mert már van 3 gyereked, de azt mondják, hogy nem szabad hason altatni a babyket, mert veszélyes. Régen állítólag pont ezt szajkózták, de a legújabb kutatások szerint csak hanyatt fekve szabad őket altatni, különben sokkal nagyobb a bölcsőhalál veszélye. Ezt az infót mindenkinek szántam!
Nem láttam még egyik magyar babakocsit sem élőben, amiket felsoroltam, mert azóta nem voltunk otthon, mióta a baby készült. :D De igazából nekem mind kicsit gagyinak tűnik, és igen, főleg ez a Titi. A másik 3-ról van valakinek véleménye, aki már közelről is látta őket?

Na megyek is, mert hulla vagyok. Vigyázzatok magatokra!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Márti

Mi is vacilálunk gyereknap alkalmából a cirkusz és a vidámpark között, csak nekem is az okoz gondot, hogy én egyedül vinném a három gyereket, mert a férjem dolgozik hétvégén és én sem tudom, hogy fel merjek -e ülni a gyerekekkel, de egyedül meg nem hagyom még őket, úgyhogy lehet, hogy inkább cirkusz lesz belőle.


Sensi

Igen, nekem is mindig azt mondták a kórházban, hogy nem szabad hason fektetni a babákat, de nekem elég bukósak voltak a babáim és ha háton buktak egyet, akkor fulladoztak a hányásuktól. És sajnos nálunk a férjem családjában már történt is ilyen tragédia, a baba a hátán feküdt és megfulladt a hányásától, szóval szerintem meg háton veszélyesebb fektetni.
Még azt is olvastam a bölcsőhalálról, hogy azoknál nagyobb az esélye, akik koraszülöttek, meg akiknek dohányzott az anyukájuk a terhesség alatt, persze biztosan sajnos másnál is előfordul, de szerintem nagyon kicsi az esélye. Nekem mind a három gyerekem hason feküdt már az elejétől fogva és semmi bajuk nem lett.
Szerintem nem a legújabb quinny-je van az unokatesómnak kb. 2 éves, de nagyon szép.

Éva
éva75
 
 


Sziasztok!

Én a novemberieknél vagyok, bár még annak is inkább a második felében, de így legalább mindig képben leszek, hogy mi várható :)

Én is épp orvoskeresőben vagyok mint Akira. Eddigi dokimmal nincs semmi baj, csak, hogy teljesen magán és nem tud beutalni sehova sem, és ez kezd nem tetszeni, hogy egy vérvételre (pl AFP, amire csak nőgyogy. utalhat be) is magánlaborokba mászkáljak, és gondolom lesz még itt pár vizsgálat... Jah és délelőtt nem lehet nála szülni, mert akkor meddőségi beavatkozásokat csinál. Nekem ez így nem megnyugtató. Eddig úgy volt, hogy vele a Szt. Imrében szülök, és a kórház honlap alapján szimpi volt, uh most ott kellene egy dokit találnom!

Mi babakocsit meg ilyesmit még el sem kezdtünk nézegetni, és még nem is terveztem egy ideig, de úgy látom mindneki nagyon benne van. Én úgy gondoltam, hogy majd nyár vége felé...

No visszatérek a melóhoz,mindenkinek szép napot!

Kép
pipal
 
 


Sziasztok!

Ma megyek dokihoz megnézni, hogy milyen is ez a doki akit többen ajánlottak nekem! Remélem jó lesz én nem kell tovább keresgetnem! Meg gondolom, hogy ha meg tudunk egyezni és szülhetek nála akkor gondolom meg is fog nézni remélem uh-al is! Már rég láttam a drágámat és kiváncsi vagyok mennyit nőtt :) Szóval nagyon várom a ma délutánt, remélem nem fogok csalódni! :?
Majd jövök holnap beszámolok róla!

Hason-háton fektetés! Kyra csak és kizárólag hason aludt kicsinek! Hiába akartam én követni a csak háton altatás dolgot, nekem nem ment! Szóval nekünk ez jött be! És én nem aggódtam! Mert volt légzésfigyelőnk, ami úgyis riasztott volna! Szóval szerintem ha van ilyen akkor hulla mindegy, hogy hogy alszik a gyerek! Viszont enélkül lehet aggódtam volna! Főleg nyáron a nagy melegbe! Mert azt mondják azért kell háton altatni mert a hasánál-mellkasánál adja le a baba a hőt, szóval ha hason van nem tudja leadni! Na szóval ennyit erről :) Ja, és Kyra is sokat bukott! És én is hallottam már olyat, hogy megfulladt a gyerek emiatt! :? Szóval én a légzésfigyelő mellett teszem le a voksomat :lol:

Babakocsi! Nekem nem tetszenek ezek a 3 kerekű csodák... :? Én a 4 nagy kerék mellett szavazok! Főleg itt nálunk ahol tele van kráterekkel az út! Szerintem az csak a városba jó ahol jók a járdák....meg a plázákba....de ez megint csak az én véleményem! Nekem szerencsére nem kell kocsit vennem mert Kyráét fogja használni Zsebi! Kyra meg kap egy testvér fellépőt amire le is lehet ülni! :)

Pipal, az nem semmi, hogy délbe nem lehet szülni! :lol: tartsd vissza ha jön a baba :lol: :evil:
Hát én is keresnék másikat a helyedbe! :? Remélem sikerül! Tudom milyen szar érzés! Drukkolok, hogy sikerüljön találni egy jót :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Pipal

Irtam neked pár sort pü-ben az orvosomról,akinél a Szt.Imrében szülök, hátha neked is szimpi lesz.

Ja és azt még elfelejtettem írni, hogy a dr.nőm mindennap bentvan a kórházban, úgyhogy nála akár délelőtt is szülhetsz.


Akíra

Nálunk is csak hason szerettek aludni a gyerekek. Nálunk nem volt légzésfigyelő, de most lehet, hogy veszek egyet a nyugalom kedvéért.

Én sem akarok háromkerekűt, nekem az a lényeg,hogy az első kerekek ne legyenek fixek, igaz a quinny három kerekű, de ha ingyen kapom, akkor nagyon fogok örülni annak is.

Szorítok az orvos miatt!!! És végül melyik kórház mellett döntöttél, ő hol rendel?

Éva
éva75
 
 


Hát dönteni még nem döntöttem! Most ez a doki a Kútvöégyibe rendel! Ha ez nem jön be akkor jön a SOTE és ha az se akkor a János :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra

Egyik barátnőm most szűlt a kútvölgyiben, azt pontosan nem tudom kinél, de meg volt elégedve mindennel.

Sok sikert!!!

Éva
éva75
 
 


Sziasztok!

Látom indul a vásárlási láz! :lol: :lol: :lol:

Nekem Pierre Cardin babakocsim volt/van. Igaz 3,5 évvel ezelőtt vettük, nem a legújabb típus (PS 822), de nagyon nehéz, pedig "csak" 10 kg a súlya!!!
Sztem nagyon fontos, milyen nehéz a kocsi, és hogy mennyire fordulékony, mert én ezzel rettentő sokat szenvedtem pl. bevásárláskor, hogy nem tudtam lavírozni a sorok között! Ahogy ülni tudott Barbi vettem is egy Graco-t, sport babakocsi, imádom, csak nem fektethető teljesen, de nagyon jókat tudott benne aludni Barbi, mert majdnem vízszintesig leér. Aztán vettem még egy eserő babakocsit is, de az már tényleg csak azért, ha a már egyébként járni tudó, sőt szaladgáló gyerek elfárad, be tudjam ültetni. Meg utazásokhoz is jó volt. ma már persze egyiket sem kell használni, kismotor és bicikli van, úgyhogy örökölni tudja majd a kistesó.
fenti gépparkra való tekintettel nem fogok több babakocsit venni, csak azért írom le a tapasztalataimat a Pierre Cardin-ről, mert tudom, nem olyan drága, szimpatikus, de én láttam sokkal praktikusabbakat is azóta.
A három kerekűek nagyon jók, jól fordulnak, csak könnyen borulnak! (állítólag, a barátnőmnek volt, ő panaszkodott, de aztán megtanulta használni!)

Andi
Kép
handrea75
 
 


Én is nézegettem már a babakocsikat, de esküszöm megrémülök az árak láttán, már azon is gondolkoztam, hogy használtat veszek. Már azon is ledöbbentem, hogy a kismamacuccok ilyen drágák, hát még minden más :?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi!Nekünk is van Pc kocsink tényleg nehéz de ha nem kell cipelned az emeletre árba nagyon jók.Viszont mikor ide költöztünk 6emelét a liftig 2x félemelet anyoséktól kaptam egy Graco Migra + és nagyon szeretem.

Nekem testvérkocsit kell vennem mert Zsófi nagyon elvan a babakocsiba és itt a város központba ahol rengeteg autó jár nem szeretném ha le föl ugrálna a testvérfelépöröl :? Inkább veszek egy dupla kocsit és majd késöbb eladom de nekem se kocsim se segítségem nincs és nem akkarok meghülyülni.Igazam van?
Kép Milyen?

Kisbadykat nagyon jó áron lehet kapni az Auchanba most 999ft 5db és rengeteg színben nekünk sok a rózsaszin így vennem kell de én nagyon szeretem mert gyorsan szárad a foltok hamar kijönek.

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Ildi!Nekünk is van Pc kocsink tényleg nehéz de ha nem kell cipelned az emeletre árba nagyon jók.Viszont mikor ide költöztünk 6emelét a liftig 2x félemelet anyoséktól kaptam egy Graco Migra + és nagyon szeretem.

Nekem testvérkocsit kell vennem mert Zsófi nagyon elvan a babakocsiba és itt a város központba ahol rengeteg autó jár nem szeretném ha le föl ugrálna a testvérfelépöröl :? Inkább veszek egy dupla kocsit és majd késöbb eladom de nekem se kocsim se segítségem nincs és nem akkarok meghülyülni.Igazam van?
Kép Milyen?

Kisbadykat nagyon jó áron lehet kapni az Auchanba most 999ft 5db és rengeteg színben nekünk sok a rózsaszin így vennem kell de én nagyon szeretem mert gyorsan szárad a foltok hamar kijönek.

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kata, ezt mennyiért találtad? Mert én is nagyon gondolkozom egy ilyenen :roll: Hisz Kyra csak 1éves és 8 hónapos lesz....szóval...lehet hogy akármennyire nagy sétás akkor is kelleni fog :?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra!A Brendonba is van 46990-ért de mi egy itteni boltba rendeljük ahol 5% kedvezménnyel 44641ért meg kapom.Jó nem olcsó de szerintem az megfizethetettlen,hogy nyugodtan tudom intézni a dolgokat(vásárlás,ügyintézés,csavargás...stb) és a gyerek se ugrál ki be.Nem?

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Andi

Én még nem fogtam élőben a PC babakocsit, amit kinéztem, de majd június 6-8 lesz a Sima csarnokban a baba-mama expo és ott biztosan meg tudom nézegetni jobban. Ezt különben mindenkinek ajánlom.

www.babamamaexpo.hu


Mondjuk nekem nem nagyon kell emelgetnem majd a kocsit, mert egyszíntes kertesházban lakunk és általában autóval járok, mert négy gyerekkel már nem nagyon lehet buszozni, vonatozni stb.

Hát az árakon én is és főleg a férjem is megdöbbent, de már gyűjtögetek a babakocsira.


Akíra

Mi volt az orvosnál, nem is írtad???!! Szimpi volt, vagy keresgélsz tovább?


Ki, merre megy gyereknapozni?

Én kitaláltam, hogy ma elviszem a gyerekeket kisvasútazni és libegőzni, az biztosan nagyon tetszene. Eredetileg cirkuszba akartunk menni, de már csak vasárnap du.5-re lett volna jegy és belegondoltam, hogy ilyenkor ezren vannak a Városligetben, úgyhogy maradunk a kisvasútnál és a libegőnél. Holnap meg elviszem őket Százhalombattára bábszínházba.

Képzeljétek, két napja érzem, hogy rugdos a pici!!! Olyan jó, már be voltam parázva, mert a velem egykorú kismama barátnőim már rég érezték a babájuk mozgását én meg semmit. De aztán megnyugodtam, mert Lorenát és az ikreket is a 19. héten éreztem először., és még csak ma léptem a 19. hétbe, úgyhogy nem vagyok elkésve.

Na most már bedugulok. Gyerekek még alszanak én meg koránkelő lettem.

Éva
éva75
 
 


Sziasztok!
Látom babakocsi a téma. Nekem az már van, meg hordozóm is, de szeretnék egy olyan biztonsági gyerekülést, ami 0-18 kg-ig jó. Szerintetek milyet érdemes venni? Azt néztem, hogy elég húzós ezeknek az ára, de a hordozónkat nem tartom elég biztonságosnak... :roll:

Ildi
Én is használtan vettem babakocsit tavaly. Van hozzá hordozó és mózes is. Néha tök olcsón lehet találni...

marek
 
 


Kép

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

A táblával kapcsolatos dolgokat ha valamit nem írtam volna be privibe küldjétek :)

Doki!Igen, nem írtam még, maradok ennél a dokinál, akinél csütörtökön voltam, mert nagyon rendes, alapos dokinak tűnik! A problémámon ami miatt otthagytam a másik dokimat halálosan kiakadt! Szóval remélem nem fogok benne csalódni! Pénteken megyek a Kútvölgyibe AFP-re és akkor kicsit körül is nézek :)
Lesz egy csuda kedves idegenvezetőm is, ugyhogy alig várom! Na persze leszámítva a tűt..... :| De hát remélem túl fogom élni... :mrgreen:

Babakocsinál én azt találtam ki, hogy veszek egy kengurut vagy egy kendőt amit mindíg magammal viszek, és Zsebié lesz a nagy babakocsi amit Kyra használt 6 hónapig (azóta sport babakocsizunk) és ha Kyra mégis elfáradna akkor Zsebi megy a kenguruba és Kyra meg be tud ülni a kocsiba! Ha meg kell akkor még egy testvérfellépőt veszek! De mi annyit nem használjuk a babakocsit inkább csak ha le kell ugrani a boltba! Szóval arra meg nem hiszem, hogy kiadok ennyi pénzt! Különben is téli baba lesz, ugyhogy....nem hiszem hogy hatalmas sétákat tennék vele! Szerintem inkább csak kiteszem ide az ajtó elé a babakocsiba a picit, Kyrával meg a kertbe leszünk inkább ha mehetnéke van :lol:

Gyerekülés, hát nekünk hordozónk volt 6 hónapig, és utána vettünk egy Recarot, ami egész nagy koráig kitart! Mert nem akarok 3 külön ülést venni :?

Kép

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Marek!

Nekünk is Recaronk van most, nagyon jó, de szerintem a piciknek 0-6 hónapig a babahordozó a legbiztonságosabb!!!! Én el sem tudom képzelni, hogy tud 0-36 kg-ig lenni egy ülés. Márnimt hogy ültetni kell benne a csecsemőket, vagy hogy???
Szerintem attól fogva, hogy ül a gyerek, fel tud nőni 1 ülésben, de 2-nél kevesebbel nem lehet megúszni!
És JÓ hordozót vegyél/vegyetek, mert állati nehéz vinni + a gyerek hátának nagyon fontos, hogy jól legyen kiképezve.

Andi
Kép
handrea75
 
 


A recaronak van bébihordozója is!

http://www.rrracing.hu/site/index.php?s ... ules-lista

Szerintem érdemes! Messzemenően a legjobb a piacon a biztonságot nézve!!!!!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Akíra

Örülök, hogy végre lett orvosod!


Hétvégén voltam egy kismamaruha készítőnél, az anyósomék szomszédja és olyan klassz ruhákat vettem nála és tök jó árakon. Van neki egy honlapja is nézzétek meg:

www.tothgyorgyne.hu

Éva
éva75
 
 


Végre csináltam magamnak egy vonalzót, remélem sikerült:

Kép
éva75
 
 


csak azt nem értem, hogy ezt majd mindig be kell másolnom, vagy hogy jelenik meg a hozzászólásom után?
éva75
 
 


Akira!Kirával mennyit sétáltok?Mi Zsófival min 2x egy nap és ha meglesz Zsombor én attól viszem sétálni télen is.Sőt én télen jobban szerettem sétálni mert akkor olyan jó friss a levegő.Mondjuk mi panelba lakunk és nekem is jól esik a séta meg a levegő.

Éva!Az aláíráshoz rakod és elmented utána már kéne írnia a vonalzót a hozzászolás után

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Mi egyenlőre nem igen sétálunk, itthon óriási kert van és itt szokott jönni menni! Nem igen akar kimenni az utcára! Az utcán nem mehet ahova akar csak a járdán, meg itt nincs játszótér, a kertbe meg van homokozója meg hintája meg mindene, szóval mi csak 1x megyünk egy nap és akkor is csak a boltba meg vissza! Meg itt annyi a kóbor kutya, hogy örülök is ha nem kell mennem mert mindíg tiszta ideg vagyok, hogy mit csinálok ha ránk támad :shock:

De ha nem kertes lenne tuti én is vennék testvér babakocsit! :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Kata

Köszi, megcsináltam, ahogy írtad, remélem most már mindig ott lesz.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Kép


És tessék szépen írni! Nem ám itt meghal az őszi topik! Lányok, lányok! :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Én itt vagyok!

Ki merre járt a hétvégén? Mi Balatonfüreden voltunk a csúszdaparkban, nagyon szuper hely, a gyerekek nagyon élvezték.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: