Új privát üzeneted érkezett!

Helló.

Azt vettem észre, hogy mostanában 26 és a feletti életkorú nők vállalnak babákat, amit picit sajnálok, főleg mert olyan különállónak érzem magam. 22 éves vagyok egyébként és keresem hasonló korú kismamik társaságát.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Szia Aida!

Én első babámmal (tervezett !!!) a 22. szülinapomra voltam kiírva! :) Mondjuk beelőzött majd 2 héttel,de a kor a lényeg.Természetesen én voltam a legfiatalabb a kórteremben! Most 24 és fél vagyok,és talán még 6 hetem van a 2. poronty megszületéséig! :) Szerintem tuti jó fiatal anyukának lenni.Persze sok múlik a párkapcsolaton,háttéren...anyagi helyzeten.
Ja,a 2. babát picit későbbre terveztük,úgy fél-1 évvel,de nagyon várjuk! :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Gratulálok az elsőhöz és gratulálok a mostani pocaklakóhoz! Örülök hogy azért vannak rajtam kívül még fiatal kismamik. :) Szerintem jobb fiatalon szülni, mindig is azt akartam, semmiképp nem akartam 25 éves koromnál későbbre tolni. Nálunk is tervezett babó, anyagi háttér, szerető apa-anya megvan a pocaklakó világrajöttéhez. :)

Kicsit tartok ettől a dologtól, hogy majd fiatal kismamaként, nem találok korombeli lelkitársakat, se a kismamajógán, se a szülésemkor. Milyen volt legfiatalabbnak lenni a kórteremben? Azért gondolom segítőkészek és kedvesek voltak az idősebbek is.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 

 
 

Sziasztok!

Aida, én még 22 se vagyok :) csak leszek valószínű a baba születése után kb 1 1,5 héttel :)
Ahogy a példa is mutatja, nem vagy egyedül :), én valahogy úgy vélekedem és vélekedtem mint te, semmiképp sem akartam 25 éves korom után szülni, féltem, hogy több komplikáció lehetséges idősebb korban. Aztán ki tudja ... :) Hálisten most minden rendben.
Amúgy én a szülői értekezleteken gondolkoztam el, milyen lesz majd a többi anyuka között csücsülni, biztos nem én leszek a legidősebb közöttük :D
Mikorra vagy kiírva, ha megkérdezhetem?
Továbbra is minden jót kivánok Neked és a babucinak is!!!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Szia pindimano!

Örülök, hogy itt egy újabb fiatal kismama! :) A babóm várható születési időpontja december 28, még odébb van. Első babádat várod?

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok!

Én is azok közé tartozom aki már elmúlt 26, és most szeretne babát!
27 leszek a jövő hónapban, és dolgozunk a babaprojecten!
A 3. baba-projectén! :lol: :lol: :lol:
23 éves voltam mikor az első fiam született, hamarabb szerettük volna, csak nem jött össze egyből!

Örülök lányok, hogy ti is fiatalon akartok(és ez fontos, hogy, akartok, nem csak véletlenülalakult így),anyukák lenni!
Annyira jó! Mikor második fiamat szültam, csak 31év feletti szobatársaim voltak!
Most várom a jövőhetet, reméljük összejött a kistesó, akit ha minden igaz, 27és fél évesen fogok szülni!
És ha fiú ő is, akkor még 30 éves koromig szeretnénk 4. babát is! :lol: :wink: :wink:

Sziasztok!
Asiye

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Ja! Engem az anyukám 19 évesen szült! Most 26 évesen van egy 45 :lol: éves anyukám, aki42 évesen már nagymama volt!

Annyira jó, hogy fiatalon élvezheti ki ő is a mamiságot

Pindi!
Igazad van, a szülőin is jó lesz fiatal anyukának lenni!
Mikor a fiam elkezdte az ovit, volt az első szülőin anyukámmal egyidős anyukatársam is!! :lol:

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Tök jó, hogy még vannak így gondolkodó fiatalok! Örülök nagyon. Asiye: Megy a drukk, hogy összejöjjön a kistesó! :) Látom Te is pesti vagy. :) Pesten merre fele laksz?

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Aida!
A 16. kerületben, Szentmihályon! És te?

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Én meg csepeli kismama vagyok. :) Első két gyermeked hol szülted?

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Csepelen nőttem fel!
:lol: :lol: :lol: És ott él a hugom(a víztoronynál lakik),aki az első babájával 10 hetes terhes!!! :lol: :lol:

A nagyfiamat a Jahn Ferencben szültem, a kicsit az Istvánban.

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Dejó! :) Én csak most, 2 hónapja költöztem Csepelre, szóval új vagyok még itt. A húgod milyen idős? Ő hol fog szülni?

Az István Kórház elvileg a bababarát címet viseli, szóval biztos jó választás volt. Én is nagyon szemeztem vele. Aztán orvosválasztás miatt döntöttem másik kórház mellett.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok Fiatal Mamik! :)
Aida, igen első babánk lesz Krisz. Neked meg nagyon Karácsony Újév gyanús a törpicsek :) Vagy éppen két ünnep között egy harmadik :)
Asiye ez nagyon jó, hogy anyukád is ilyen fiatal volt, és rengeteg unokája van és lesz :) Drukkolok, hogy meglegyen a harmadik babó, és majdan 30 előtt a negyedik. Ez igen becsülendő ennyi babucit vállalni ;) Én hármat terveztem, egyelőre még Kriszre koncentrálok, hogy időben szülessen :)

Az Istvánról csak jót hallottam, hálisten jól rendbehozták, mind külsőleg, mind orvosilag. Még annó én is ott születtem, akkor még híre sem volt a baba barátságnak, de nem volt rossz kórház. (anyukám szerint :) )
Aida te hol szülsz? Asiye ?
Én a Flórban, de nincs fogadott orvosom.
Szép napot nektek!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Bizony ünnep gyanús! :) A várható időpont: december 28. persze +-14 nap ahogy az orvosom mondta.

Tök jó, én is a Flórban szülök, csak én választott orvossal és mivel Te hamarabb megszerzed a tapasztalataidat meg is tudod majd osztani velem:) Alapítványi szobára pályázol? Vagy jó lesz a 6 ágyas sima kórterem?

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Na ez tényleg jó :) Alapítványit sajna előre le kell foglalni, és lehet nekem hirtelen előbb jön Krisztián, ha három napig kell csak bent lenni, asszem kibírom a 6 ágyast, ha tovább, és ha van üres szoba inkább a kétágyasra szavazok! 6 ágyasban állítólag nagyon nagyon magasak az ágyak, császár után nem biztos hogy nagyon fincsi fölfeküdni rájuk.
Megosztom majd a tapasztalatokat igérem.
Ki a választott dokid, ha nem titok?

Kép

Kép
pindimano
 
 


Nem titok, Cseh Erikához járok, egyelőre úgy néz ki, maradok nála.

Ezt a lefoglalósdit amúgy nem teljesen értem, mi mindenképp családi szobát szeretnénk, az apuka is be szeretne velem feküdni, de hát hogy foglaljam le előre a szobát, amikor ugye itt szülésről beszélünk és az nem olyan hogy tudjuk pontosan hogy mikor, hacsak nem programozott szülésről van szó... Amit nagyon nem szeretnék. Akkor ez most hogy is van?

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Szerintem nálatok nem gáz, a családi szoba nem hinném, hogy állandóan foglalt. A kétágyasról hallottam ezeket a híreket, hogy előre kell lefoglalni, mivel nagyon sokan szülnek a Flórban, és általában mindenki jobban szeretné a kétágyas szobát. Majd meglátjuk. A programozott szülést meg elhiszem, hogy nem szeretnéd!
Én terhesgondozásra a Molnár dokihoz járok, de csakis sztk alapon. Sok durva dolgot hallottam róla, szóval akkor sem fogadnám fel, ha muszáj lenne. Jó nekem az ügyeletes is. A hírekkel ellentétben, nem olyan rossz ügyeletesnél szülni a Flórban. :)
Cseh Erikáról már olvasgattam, dicsérték a Kistarcsai topicban. Bár megvallom őszintén, én még sosem voltam női nőgyógyásznál.

Kép

Kép
pindimano
 
 


Sziasztok!

Aida!
A hugom 24 éves.és eddig ugy nz ki, hogy a Jahn Ferencben fog szülni!
Azért az Istvánban szültem másodjára, mert az orvosom(akit azóta már leválltottam), már nem dolgozott a Jahn-ban csak az Istvánban!
Bababarát?????????Igen !Ezt mondják róla!
De szerintem egy szülészetnek inkább ANYABARÁTNAK kéne lennie!
Mesélhetnék az élményekről, amiért valószínüleg sokan megköveznének, de ez csak a saját véleményem lenne. És olyan sokan meg vannak vele elégedve!(halkan megjegyzem, hogy egyre többen nem)
Összességében ha választhatnék, inkább a Jahn f. mint az István.
Bár valószínüleg a 3. baba is az Istvánban fog születni, mert az új orvosom is épp oda szerződésés.

Ha kicsit okoskodhatom szoba ügyben is :oops: :oops: :oops: én mikor egyedül voltam egy szobában majdnem megőrűltem. Bezzeg mikor más anyukákkal együtt, akkor olyan jó volt. Szerintem akkor tanácsos az egyágyas, ha van valaki aki arra a pár napra befekszik veled!

Pindi!
Nem baj ha becézlek? :lol: :lol: :lol:
Már nincs sok Krisztián születéséig!Biztos nagyon izgulsz már!!
Olyan jó mikor az ember ennyire vár valamit! Aztán olyan gyorsan mennek az évek! :cry: :cry: :cry:
Aida! A hugomazt hiszem dec.8ra van kiírva!
Tiszta ciki de hol van a Flór?
Nem Tarcsán? :oops: :oops:

Patricia
Te hol fogsz szülni?
Látom nállatok sem lesz nagy a korkülönbség!!
Hogy bírod a vége felé??
Megyek mert ezek a fiúk végre alszanak, ilyenkor azt sem tudom mit kezdjek magammal! :lol: :lol:
A férjem mindig azt mondja ilyenkor én is aludjak..
de akkor oda a sok értékes csendes perc!!! :lol: :lol: :lol:

Sziasztok!

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Látomírtatok ti is!

Azt hiszem a programozott császárnál lehet előre foglalni szobát. Legalábbis az Istvánban úgy van!

Aida! Ha a férjed is befekszik veledf akkor tök király a saját szoba!

Jól gondoltam!Kistarcsán van a Flór! A hozzánk közel van!!
Én mindig női nőgyógyászhoz jártam
Olyan jó mikor szülés után odajön és a saját tapasztalatairól mesél, meg átérzi testileg lelkileg ezt az egészet!Még a szoptatásnál is segített!
Bár rengeteg a jó férfi orvos!

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Igen, ezért szeretnék mindenképp családit, mert papa is ott lenne velünk végig. :D Remélem nem hiúsul meg vmi miatt ez a dolog.. :( A Flór Ferenc Kistarcsán van, igen.

A női orvos témára meg: én alapból úgy kerestem hogy nő legyen. Előtte mindig férfinál voltam, ahány probléma annyi orvos, mert mindig sztk-ba jártam. Viszont tapasztalatok alapján tudtam előre, hogyha egyszer terhesgondozásra fogok járni csakis női orvost választok és női orvosnál szülök. Azt hiszem ő a női mivolta lévén, természetéből fakadóan jobban át tudja érezni, hogy mi is történik valójában ilyenkor. Mert ugye egy férfi orvos láthat akár többszáz szülést is életében, átélni, megélni egész más, mint végig kísérni. Az én válaszott orvosom pl. már két gyermek édesanyja. Azt hiszem ő megért.. Nem csak próbál, hanem tényleg átéli és átérzi mi van velem és mi zajlik bennem ilyenkor. Persze mindettől függetlenül egy férfi orvos is lehet nagyszerű orvos, csak nekem ezek a szempontok előbbre játszottak így női orvost választottunk.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Látom egy a véleményünk női orvos témában! :lol: :lol: :lol:
Akinél én szültem neki is van két lánya, csak azért mentem át máshoz, mert túl sok paciense volt márés azt éreztem, hogy állandóan kapkod, a magánrendelésén, amiért ezelőtt 2 évvel 10000-et kért el, 5 percet foglalkozott velem, mert ezren vártak rá!
Mindig épp uton volt ha hívtam és még a programozott császáromat is el kellett egy nappal halasztani, mert lekéste a repcsit és Párizsban ragadt! :evil: :evil: :evil:

Aida!
Priviben tudnál nekem írni a dokinődről?
Mert a mostani orvosommal meg az a baj, hogy István-os és messze van.
Szerinted fogadna magán rendelőben? Merre rendel? Elérhetőségét magírnád?
Köszönöm!

Kép Kép Kép
asiye
 
 


aida!

Pü-t megkaptam!

ezer köszike! itt van tőlünk 5 percre a rendelője és a kórház is közel!annyira örülök, biztos legalább egyszer elmegyek hozElküldenéd a tarifát is pü-ben?? :lol: :lol: :lol:
Köszi!

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Sziasztok Lányok!

Igaz, én még nem vagyok kismami, de szeretnék jönni közétek, hiszen 21 éves leszek majd év vége felé, és az első babát tervezzük a párommal, aki remélhetőleg minél hamarabb beköltözik a hasamba, és akkor már hivatalosan is tartozhatok ide! :) Befogadtok azért? :oops:

Boldog babavárást Nektek!!! :)

Kép
szöszke.
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék, ha megengeditek...

Igaz, mi csak január környékén kezdünk a babaprojektbe, de én is csak 21 leszek a nyáron és nagyon szeretnénk babát... Most épp az anyagi részén fáradozunk!

Egyébként én is a Flórba járok a Cseh Erikához. Volt egy missed ab-om februárban és teljesen véletlenül hozzá kerültem. (addig másik kórházba jártam, de az akkori dokim elhajtott amikor vérezni kezdtem, és igy kerültem kistarcsára). Nekem csak jó tapasztalatom van vele, velem nagyon rendes volt, pedig éjjel kellett műteni... Szülni is nála szeretnék majd!

Mindenkinek gratulálok a babákhoz :)

Kép
encsike87
 
 


Üdv Szöszke, és Encsike! Nagyon drukkolok nektek a babaprojectekhez ;)
Érdekes azért, hogy mennyi Flór-os gyűlik hirtelen össze :)

Kép

Kép
pindimano
 
 


SZIA ENCSIKE!

:oops: :oops: MI AZ A MISSED AB? :oops: :oops:

(HOGY 2 GYEREKKEL ILYEN DINNYE LEGYEN VALAKI MINT ÉN!? :lol: :lol:


Hát igen! az anyagiak is fontosak! :roll: :roll: sajnos :?
Egyébként ez a doktornő hány éves körül van?

Kép Kép Kép
asiye
 
 


szöszke és encsi: Csatlakozzatok bátran, már az is jó ha fiatal lányok babát terveznek, minnél többen vagyunk én annál jobban örülök. Ebből látszik, hogy azért még ma sem minden lány úgy van vele, hogy majd 30-40 évesen.. Köszi a gratut! A Cseh Erika pedig tényleg nagyon jó, ezért lett ő a választott orvosom. :) Ha szenteste szülök nem lesz mellettem, de amúgy bmikor bejön azt mondta. :)

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Most megyek, vasalok egyet, ha még megy :) és megnézem megszáradtak e a babarucik :D Később még jövök!

Kép

Kép
pindimano
 
 


Bocsi Szöszke!

Üdv. itt neked is és reméljük sikerülnek a terveitek!

Pindimanó!
Tényleg jó összegyültetek, a végén tényleg kénytelen leszek én is váltani a Flórra!
Hát kezdem öregnek érezni magam! :cry: :cry: :cry:

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Pindimano, Aida! Köszi a köszöntést :)
Én is örülök neki, h vagyunk úgy tűnik nem is olyan kevesen, akik fiatalon akarnak babát vállalni!

Kép
szöszke.
 
 


Köszi neked is, Asiye :)

Kép
szöszke.
 
 


Asiye, vetélés... :) Örülj neki, hogy nem tudom mi az! :)

Aida, akkor beszéld meg a babóval, hogy ne pont szenteste akarjon kibújni :):)

Kép
encsike87
 
 


Beindult a topic :D Vannak még fiatal anyák,és babatervezők!!!
Én Egrben fogok szülni,Márk is ott született,nincs rossz tapasztalatom egyáltalán!!! 4. napon hazamehettünk,minden ok volt, (ha kértem) segítettek,így a szopival sem volt gond. 15 hónapig! :D amúgy így a vége felé fárasztó a kis korkülönbség miatt...de már alig várjuk a kistesót!
Én anno az oviban döntöttem el,hogy 20 évesen fogok férjhez menni,22 évesen szülöm az első babát 24 évesen meg a másodikat!Majdnem összejött!
Szerintem még azért is jó fiatalon szülni,mert így nem vagyunk annyira parásak! Lehet,hogy az idősebbek megfontoltabbak,türelmesebbek,de paráznak is szerintem több mindenen!Én biztos nem!
:D

KépKép
Kép
patricia83
 
 


patricia: Lehet, bár akkor ez az előny nálam nincs meg. :) Sajnos a parázás nálam is megvan, de én abban bízok, hogy fiatalon sokkal kisebb az esély bmilyen komplikációra és sokkal nagyobb esélyei vannak a babának! Meg aztán édesanyám és nővérem is fiatalon szült. Mindketten pont annyi idősek voltak az első baba érkezésekkor, mint én majd az enyémnel! :) Ha a tervezett időnél 1-2 héttel korábban jön a baba, akkor kb. annyi leszek, mint nővérem az első babája születésekkor. Jó dolog fiatal kismamának lenni. Sok az energiám, a szervezetem erős és minden csodaszép! :D

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok Kismamik!

Én 24 éves vagyok és Június 15-re várom az első babámat! A Flór Ferencben fogok szülni és Toldi László az orvosom!
Vendég
 


Szia Babuli!!

Örlük hogy itt egy újabb fiatal kismami és ráadásul Flóros! :) Majd Te is meg tudod írni a tapasztalatokat és a szülésélményt nekünk. Alapítványi/családi szobára pályázol?

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


2 ágyas szobára pályázok! Az 1 ágyas Nekem azért nem szimpi mert félek kicsit, hogy hogyan fogok tudni a Babucival foglalkozni! A 2 ágyasban nem leszek egyedül! :D
Vendég
 


Sziasztok újra itt!

Lestrapáltam mára magam, pedig még tanulnom kéne! Egyre nehezebbek ezek a házimunkák :)
Asiye, itt senki sem öreg :D Meg sehol sem :) szerintem mindenki annyi idős amennyinek érzi magát (számítsuk most azt le, hogy én kb egy 80 éves nyugdíjasként szuszogok itt a gép előtt) ;)
Patrícia, szép neve lesz a kistesónak, nekem is Míra lett volna az egyik neve, ha kislány lett volna.
Szia Babuli, Isten hozott a Flórosok között :)
Aida, ki az a tündérke a kezedben az avatar képeden?

Kép

Kép
pindimano
 
 


Pindimano! Én is úgy érzem magam mint egy 80 éves! Szoktam is mondani a férjemnek, hogy fittebb a 83 éves nagyija mint Én! :oops:
Vendég
 


Nembaj babuli, megszületnek a fiúk, mi is visszafiatalodunk, addig meg szuszogunk, és várjuk a soha meg nem jövő nyugdíjat :D

Kép

Kép
pindimano
 
 


pindimano: Ő a keresztlányom és egyben az unokahugom is, nővérem kicsi lánya. Van neki egy egypetéjű ikertestvére is. Tavaly augusztusban születtek. A kép készültekor 3 hónapos volt a kis drága, mára már egész felcseperedtek. Itt van egy kép róluk, ők Laila és Luana. Kép Luana és Laila

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Pindimano! Legyen igazad!

Aida! Tündériek ezek a kiscsajok! :D
Vendég
 


Aida, nagyon nagyon cukik a kislányok, óriási gratula hozzájuk a nővérednek! Mekkora szemük van, kis huncutok :)

Kép

Kép
pindimano
 
 


AIDA!


Én is ilyen kislányt szeretnék!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:
De hát épp annyi az esélyem mint a fiura!
Nem baj, a lényeg ,hogy minden rendben legyen!

Kép Kép Kép
asiye
 
 


A lényeg kimaradt! :lol: hogy ilyen édes, szép, kis harapni valót!
Bár az én kisebbik fiam is harapni való husival rendelkezik! :lol: :lol: olyan combik vannak :roll: :roll: :roll:

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Köszi a dícséretek, majd átadom nővérkémnek!! :) Amúgy neki meg már annyi lánya van, hogy hú! Van már egy 4 éves kislánya meg a majdnem 1 éves ikerkislányok. :) Hajrá, megy a drukk, hogy Neked is kislány legyen, ha arra vágysz.

Én már nagyon régóta kisfiúra vágyok.. 17 éves korom óta, mióta először fellángolt bennem az anyai ösztön. Persze akármi lesz mind1, a lényeg az egészsége!! :)

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Elsőre én is kisfiut szerettem volna és bejött! :lol: :lol:
Kívánom én is neked, hogy összejöjjön, és ténylg az a lényeg, h.egészséges legyen

Kép Kép Kép
asiye
 
 


Milyen nevekben gondolkoztok?

Kép

Kép
pindimano
 
 


Nálunk úgy néz ki, már ki is alakult:
lányka: Angéla
fiú: Noel (márcsak azért is mert ez a név azt jelenti, hogy "karácsonykor született gyermek" és hát nem lesz messze ettől, ha nem pont akkor születik :) )

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


na elszállt amit írtam :(
Szóval tetszik nagyon a Noel név, főleg, hogy őt tényleg tükrözni fogja a neve jelentése :)
Az Angéla is nagyon szép név.
Bevallom kicsikét irigyke vagyok, nekünk nem volt meg ilyen hamar a név (legalábbis a fiú név) és még ez sem teljesen végleges!

Kép

Kép
pindimano
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: