Új privát üzeneted érkezett!

Eperke, de jó hallani a hangodat!
Ja, előre vagyunk, mert rengeteg dolgot kaptunk és mivel az egyik adag babaruha szépen ki volt mosva vasalva, nem akartam összerakni azokkal, amiket tesóm cirka 5 éve mosott ki. Így kimostam mindent és elpakoltam. Apa meg csak most volt szabadságon és azt gondoltam, nyáron könnyebb lesz kiszellőztetni a lakást, ha festünk, így ez is adott volt :wink:

A babakocsit mi is az ebay-ről rendeljük, már kinéztük, és a megfelelő pillanatra várunk - amikor olcsóbb lesz, vagy árvereznek (újakat is).

A kiságyat is muszáj most megrendelni, ha novemberre akarunk belőle valamit :shock: így ezt is el kell rendezzük. Hát ez van.

De én amolyan tervezgetős vagyok, úgyhogy listám már kb. félidősen volt :oops: árakkal és megjegyzésekkel. Ez nagyon perverzül hangzik? :roll: :lol: :lol:

Már nem sok van neked sem hátra a melós részből, kitartást.

Kép
wruska
 
 


Sziasztok

Nem tüntem ám el, csak annyi problémám volt az utobbi héten, hogy nem akartalak ezzel terhelni benneteket :oops:
Mi még egyben vagyunk, de sok a probléma :?
Megint volt vízszerű folyásom :? amiről nehéz megállapítani,hogy mi is az valójában, közben voltam másik orvosnál is,mert görcsöltem megint sokat, kiderült, hog mégjobban kinyílt a méhszájam, most már bő 1 ijjnyira vagyok nyitva és a baba is lennt van :oops:
Aztán kialakult egy bartolini nevezetű cisztám :? amire antibiotikumot kapok, műteni kéne, de mikor? :?
Szóval minden összejött nagyon :?
Ma este megyek a saját dokimhoz, remélem csak jó hírekkel jövök már végre, mert ránk férne :)

Örömmel olvasom,h ti jól vagytok. Vigyázzatok magatokra.
Majd jelentkezek mit mondott a dokim :? remélem nem kórház lessz a vége :?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Hoztam egy listát, előbb-utóbb mindenkit érinteni fog :lol:

Hogyan készüljünk a szülésre?
A terhesség utolsó 4 hetében érdemes homeopátiásan is felkészülni a szülésre.

ARNICA 9 CH napi 1x5 golyó
-Vérzésmegelőző, visszérjavító

CAULOPHYLLUM 5 CH napi 1x5 golyó
-A méhnyak izomzatának puhítására, előkészíti a könnyebb vajúdást.

IGNATIA 15 CH napi 2x5 golyó
-Ha a kismama izgul, és emiatt gyors a szívverése.

Homeopátiás szerek a szülőszobán
A homeopátia a szülésre való felkészülés idején, a szülés alatt és a gyermekágyi időszakban is jól alkalmazható, mivel ezeknek, a készítményeknek nincs mellékhatásuk, és így nem jelentenek kockázatot sem a baba, sem a kismama számára. Az alkalmazható homeopátiás szerek listája a következő:

Vajúdás kezdetén:

Arnica 30 CH, 1x5 golyó
-Vérzékenység csökkentésére, véraláfutások, sérülések gyorsabb gyógyulása érdekében.
Babának és mamának egyaránt hasznos.

Caulophyllum 15 CH - félóránként egy adag
-Homeopátiás oxitocin. Idő előtti burokrepedés, fájásgyengeség esetén segíti a méhnyak tágulását. Kitolási szakaszban erősíti a gyengülő, leálló fájást.

Cimicifuga 15 CH - félóránként egy adag
-Ha a Caulophyllum nem hat. Fájáserősítő, méhnyaktágító hatású. Hisztérikus, beszédes állapot jellemzi.

Gelsemium 15 CH 3-4 adag
-Izgalom, lámpaláz, általános izomgyengeség miatt stagnáló szülés.

Pulsatilla 15 CH 3-4 adag
-Rendszertelen fájások, álmosság vajúdás alatt, friss levegőt igényel a szülő nő.

Sedatif PC
-Komplex készítmény, enyhe nyugtató hatású.

Császármetszés esetén:

Arnica 30 CH -egy adag a műtét előtt
-Csökkenti a vérzést, segíti a sebgyógyulást

Staphysagria 15 CH, 3x5 golyó naponta
-A sebfájdalom és a katéterezés okozta kellemetlenségek enyhítésére

Sedatif PC
-Ha a kismama fél a műtéttől.

Hypericum 15 CH, napi 2x5 golyó
-Gerincérzéstelenítést követő fájdalom csökkentésére

Gyermekágy alatt:

Echinacea D4, napi 3x5 golyó
-Fertőzés esetén, antibiotikumos terápia kiegészítése

China rubra 9 CH, napi 3x5 golyó
-Vérveszteség miatti gyengeség kezelésére

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 

 
 

Ancsa,
Hat ez nem jo hir, de remeljuk ma mar jobb hireket kapsz.
Most jo lenne neked ha gyorsabban telnenek a hetek, nem igaz?
A dokid mit mond meddig kellene kihuznod minimum?
36. het?

Kép
eperke25
 
 


sziasztok

Én meg voltam a védőnőnél, és nem fogjátok elhinni mi történt , FOGYTAM :shock: most meg ez nem tetszett neki, :? a multkor az volt a baja hogy hízok, most meg az, hogy fogytam :? ezeknek nem jó semmi se :roll:

Aztán szóvá tette mennyire lennt van a hasam már , és elkezdte magyarázni, hogy ebből hamarosan szülés lessz :shock: Pláne hogy bő 1 ujjnyira nyitva vagyok már. És őszerinte elkéne mennem CTG-re is, hogy is vannak ezek a josló fájásaim, amiket érzek.

Mondtam neki, hogy az lehet, de nem az enyém! Én még egybe akarok maradni pár hétig a baba érdekében.

Aztán addig nem hagyott békén, amíg meg nem ígértem neki, hogy felfogom hívni, ha este voltam a dokinál , hogy mi a helyzet, meg most hogy áll a méhszájam.

eperke
Hát tényleg jó lenne, ha gyorsabban telnének a hetek :D
Nem tudom mit mondd a doki, majd csak este megyek hozzá :oops:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


sziasztok!

sajnos búcsúzni jöttem, mert a babánk beteg és jövő héten meg kell, hogy szüljem. még nem tudom, hogy fogom végigcsinálni, de végig fogom. a genetikain derült ki, hogy sok rendellenessége van, ami miatt nem lesz életképes. gondoljatok rám jövő héten, életem legnehezebb hete lesz.

majd azért nem ússzátok meg, hogy utána néha bekukkantsak! szép nagy pocikat és egészséges, gyönyörű bébikéket kívánok nektek!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


madaran

:cry: :cry: :cry:
Nagyon sajnálom. :cry:
Ha jólesne beszélni róla, akkor mondd el nekünk.
És mi a baja, ha megkérdezhetem, hogy meg kell szüljed? És ez már biztos? Nem gondoltatok arra,hogy máshol is megnézessétek a picurt? tudod, több szem, többet lát. Hátha mégse olyan nagy a baj. :cry:
GONDOLOK RÁD!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Madaran: annyira sajnálom. Ez felfoghatatlan. Megy a nagy ölelés neked és sok erő, hogy a lehető legjobban át tudd vészelni ezt a nehéz időszakot.
Lejjebb van egy topik: Az élet a vetélés után, ha gondolod, gyere oda is, vannak, akik hasonlókon mentek keresztül és tapasztalatból mondom, hogy jó kibeszélni ezt a sok szörnyűséget, hogy az ember ép ésszel ki tudja bírni ezt a fájdalmat.

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
wruska
 
 


Ancsa: írj, hogy mit mondott / látott a dokid. Remélem, hogy egy kicsit megnyugtat. Azért még jó lenne, ha a babád bent maradna egy darabig. Remélem, hogy a fekvést bírod - és be is tartod. Nem jött még meg ez a betét, amit írtál? Tudod, a magzatvíz figyelős cucc. Erre nem mondott semmit a dokid? És ez a ciszta, hát tényleg minden összejött neked is. :cry:
Kitartást. Az esélyeitek egyre jobbak, napról napra, hétről hétre. Szorítok!

Ma nekem is itt szúr, ott bök, és ezt a meleget most nagyon nehezen bírom :cry: De hétfőn megyek a dokihoz, remélem nálunk mindent rendben talál. Szerencsére én nem görcsölök túl sokat - csak egyszer egyszer veszem észre, az sem túl hosszú. De ha lehajolok, az már nagyon nem jó, úgyhogy próbálok inkább mindent guggolva.. Nem is híztam túl sokat a mostani etapban (4hét), csak 1,5 kilót, ami szerintem tűrhető a múltkori 3 kiló után :wink: Olivér szerencsére sokat mocorog, így mindig megnyugtat. Már így kelünk, és ez nekem elegendő pozitív energiát ad (nincs aggódás), míg rendesen felébred úgy 2-3 óra körül, amikor aztán megint aktívabb. Aztán este 9-10ig csend van, akkor még bejelentkezik, aztán 11kor elalszunk. Befészkeli magát a pocakomba és mehet a szundi. Még arra sem ébred fel, hogy éjjel felkelek egyszer pisilni. Remélem, ha megszületik, akkor is ilyen nyugodt baba lesz.
Ma a védőnőm szívhangot szeretett volna mérni 8 órakor, gondoltam én, hogy nem fog ez olyan könnyen menni, mert "akaratunk" már van és persze nem szieszta időben kell "nekem" a hangos készülék és a nyomogatás anya pocakján, így szinte mindig elhúzódott, sőt még bele is rúgott a készülékbe :lol: Egyébként a hasam hatalmas, a védőnő is azt mondta, nagy babára számíthatunk. Sebaj. Majd a doktorbácsi megoldja, hogy szépen egészségesen megszülessen. Rajtam nem fog múlni semmi.

Kitartást lányok, eltelik ez az idő is gyorsan. Csak addig kell kibírnunk valahogy.

Kép
wruska
 
 


Madaran,

Gondolom ez mar biztos, mert amugy nem irtad volna.
Nagyon sajnalom, bar tudom ez sovany vigasz. Nem allok neked kozhelyeket mondani, mert tapasztalatbol tudom, hogy nem arra van szukseged. En csak sok erot kivanok neked es kitartast!
Es sok idot adj magadnak.
Ha gondolod, ird le mi tortent! Mi meghallgatunk. Es en is csak ajanlani tudom a lentebb levo Elet a veteles utan topikot, ahogyan Wruska is. Mi onnan jottunk. Es kimondhatatlanul sokat segitett.

Vigyazz magadra!

Kép
eperke25
 
 


Sziasztok

Tegnap este elhuzódott a doki magánrendelése, és nagyon későn értünk haza, be is ájultam zuhanyozás után az ágyba :D

A cytológiám jó lett, P2-es :D
Baba szívhangja tökéletes, :D de nagyon lennt van a babó, teljesen.
Annyira,hogy amikor megvizsgált, meg is simogatta a kis buksiját.
Méhszájam nem rövidült meg jobban, ami jó a doki szerint, viszont jobban kinyíltam, most már 2 ujjnyira vagyok nyitva azt mondta :oops: Burok rendben, tehát a multkori vízszerű folyásom őszerinte nem magzatvíz volt.
Most már attól is eltiltott,h autóba üljek :shock: mert álltólag a rázkódástól is jobban kinyílhat a méhszáj.
Cisztámra adott antibiotikumotde majd csak szülés után fog megműteni, ha kibírom addig a cisztával és nem gyullad meg nő meg jobban.
Véleménye szerint, mivel még nem rögzült a baba feje a medencében,annak ellenére hogy teljesen lennt van, szerinte még 3 hetet kihuzunk egyben, de reméli hogy többet is. Hát én is nagyon remélem. :?
Ja, és öszerinte a babó később fogant, és 1 héttel kisebb a koránál, így 1 héttel kisebbnek is írta a terhességemet.
De adott külön beutalót UH-ra, hogy a korházban is megnézzék.
Nagyvonalakban ennyi.

Remélem ti jól vagytok!
Mindenkinek szép hétvégét kívánok!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


sziasztok Lanyok!

vegre van idom ide is irni. Visszajottunk Magyarorszagrol. Rengeteg munka es hatalmas kupi vart. szoval azzzal voltam elfoglalva a heten.

Madaran. Borzalmasan sajnalom, ami tortent/tortenik. Irj nekunk, ha az segit! Lelkierot es kitartast kivanok neked!

ancsa. neked is kitartast es remelem, hogy egyben maradtok meg egy jo par hetig. a cisztat is nagyon sajnalom. remelem az nem okoz majd tobb gondot a szulesig. azert neked nem lehet egyszeru mindez ket gyerek mellett. remelem a parod sokat segit.

eperke. te megtalaltad a szivhangot azzal a kutyuvel? nekem meg egyszer sem siekrult. viszont a babo megrugdosta jo parszor.:)
gratulalok a kislanyhoz! nagyon kis cuki pofija van.

wruska. oliver is nagyon edes. nem semmi, hogy ilyen szep nagy baba. mivel eteted?

sajnos en mar 8.5kg-t hiztam. nagyon kivagyok ettol, pedig nem is eszem tobbet.
sot miota kiderult, hogy liszterzekeny vagyok, kenyeret meg tesztat sem eszem, mert nem szeretem a glutenmentes kenyeret.

jo hetveget mindekinek!!!

KépKép
KépKép
mush589
 
 


szerintetek vegyek hasznaltan mellszivot vagy inkabb aldozzak az ujra?

amerikaban nagy divat a "baby shower". ide is el kezdett bejonni. ez azt jelenti, hogy osszeirod mikre van szuksegetek, aztan meghivsz emberkeket, vendegul latod oket, es ok megvesznek cuccokat a listarol. ezzel azt lehet elerni, hogy ne kapjatok 20 db macit szules utan. nem tul szemtelen ez?

KépKép
KépKép
mush589
 
 


100 nap! jeeeeeeeeeeeeeeee!

KépKép
KépKép
mush589
 
 


mush
Szerintem vegyél belőle ujat :roll:
Gratula a 100. naphoz! :lol:

Tényleg nem egyszerű :? ez a legnehezebb várandósságom , és a legproblémásabb is :? szégyen ide vagy oda, de én már nagyon várom a végét :(
Persze nem akarok most szülni, mert az nem lenne jó a babónak,de annak örülnék,ha már Október vége lenne :lol:

Párom segít,de hát ő is dolgozik, mellette maszekol és egyedül teszi rendbe a lakást, tapétázik,fest :oops: szegény kivan mint a libák, de értékeli azt,amikor a nő munka mellett még otthon is dolgozik hétköznap is, hétvégén is :lol: eddig ő nem csinált semmit munka mellett :D most már tudja milyen egy nőnek, munka mellett gyereket nevelni és háztartást vezetni. :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa, legalább egy kis segítséged van, használd ki. Örülök, hogy a körülményekhez képest azért rendben van minden. Jó, hogy a dokiddal tudtál beszélni, és hogy a kórházban is megnéznek.

Mush: a másikban írtam, szerintem nem pofátlanság, hanem nagyon is jó ötlet. Kinek kell 20 maci, mikor annyi minden másra van szükség!? 8,5 kiló? Azta, én eddig 4,5 kilót szedtem fel, de az elején 5 kilót fogytam, így egyenlőre még fél kiló minuszban vagyok, de már sokan kérdezik a hasamra nézve, hogy talán ketten vannak e odabent, vagy minden napos vagyok e... :oops: Pedig nem is olyan nagy a hasam :roll:
És hogy mivel etetem? Semmi extra. Édességet nem eszünk, de ezen kívül szerencsére mindent. Anya is kérdezte, hogy nem változott e az ízlésem, de szerencsére nem. Viszont sok joghurtot és almát eszem. Az almáért egyébként nem voltam sosem oda olyan nagyon, ritkán ettem, most majdnem minden nap, mert Olivér teljesen odavan érte. Rögtön jön a ficánkolás hálája jeléül:) És állítólag a joghurttól és az almától is szép lesz a babák bőre. Lehet hogy ez is amolyan városi legenda, mindenesetre szeretjük :wink:

Kép
wruska
 
 


Sziasztok, bocsi a betolakodásért,de lenne egy eladó babakocsink, ha valakit érdekel írjon priviben!Köszi!

Eladó 1 szinte új (1 hónapig használt) Graco Quatro DLX babakocsi komplett szett.Újszülöttkortól használható.Fő tartozék: textilmózes, hordozó Egyéb tartozékai: lábzsák, tálca, rögzítőtalp, tető, kosár, 5 pontos biztonsági öv, esővédő.Óriási,leha jtható bevásárlóháló.Bolygosítható dupla elsőkerekek.Beépített óra,hőmérő.Huzata teljesen levehető mosható.Egy mozdulattal lapalakura csukható.Könnyen irányítható.
Ár:62.000 Ft.
Kép

Csubi
csubi
 
 


wruska
Gratulálok a kevés hízáshoz! :shock: :lol:
Én hízékony típus voltam mindíg is, ugyhogy szedem fel a kilókat :(

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!
Én a babakocsiról éreklődnék!-Meg van még?Érdekelne a dolog!
Mennyit futott?Vagy esetleg Null km-es? :lol:
Köszee a választ!
vaskóné
 
 


Ja bocs,most olvastam tovább.Tehát 1 hónapot használt...Ugyan lyet néztünk,de mire visszamentünk,hogy megvegyük, már hűlt helye volt.Tutee lenne ha maglenne :P
Kösszee
vaskóné
 
 


???


Kép
vaskóné
 
 


Mindenki eltünnt? :shock:
Hogy vagytok?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


mindenki!

Kép
vaskóné
 
 


Köszi Mush589!
Ez nem jutott volna eszembe,csak vártam,hogy visszaír itt topicban...
Hátha így sikeresebb lesz!
Mert ugyanezt a modellt néztük ki mi is,e mikor meg akartuk venni,már nem volt meg.Legalábbis így 3 részben.De hátha megvan még!
Köszee mégegyszer a segítséget!! :P

Kép
vaskóné
 
 


Vagyunk vagyunk, csak nehezen jutok a géphez. Napok óta rajtam van az álomkór - ti hogy vagytok vele? Egész nap aludnék legszívesebben, sőt, alszok is :oops: de hát ugye itthon vagyok, halaszthatatlan dolgom pedig nemigen van.

No meg ez az újabb kánikularoham felváltva az esti hideggel teljesen kikészít. Olivér is kevesebbet rugdos, inkább csak helyezkedik, mintha nem lenne elég helye és csak éppen arrébb menne. Először kicsit megijedtem, hogy most akkor mi van, de azért megvan az egy óra alatt 10 rúgás, úgyhogy igyekszem nem aggódni, meg mára már a hasamon is érzem, hogy megint feszül, mintha izomlázam lenne - szóval gyanítom egy újabb növekedési időszak következik, ehhez kell nekünk a kis pihenés. Nem baj, legalább így majd lesz elég helye újra virgonckodni.

Többiek hogy vagytok?

Kép
wruska
 
 


www.bboom.hu

Nyílt egy jó kismamabolt BUDAPESTEN.Nagyon jó fazonokkal és árakkal.Biztos benézek.Látogassatok el ti is!



Kép
vaskóné
 
 


Én is álomkórban szenvedek :shock: nem tudom mitől,miért, de éjjel-nappal tudnék aludni és ha pihizem is, sosem érzem,hogy elég lenne :shock:
Most vagy nagyon vérszegény vagyok és azért van, vagy mert nem jó az alvás minősége, és azért nem érzem kipihentnek magam hiába alszom sokat :?

vaskóné
Köszi az infot, majd megnézem én is :wink:

Vigyázzatok magatokra!

Sokat gondolok madaran-ra :cry:
Remélem a körülményekhez képest jól van :cry:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa, szerintem az időjárás viselt meg téged is. Én két napig aludtam. Olivérrel egyetemben. De ma már, hála az éjszakai esőnek, és a viszonylag sokáig tartó hűvösnek napközben, megújult energiával indultunk neki a mai napnak. Olivér is virgonc volt, aminek nagyon örültem. Rúgja csak ki a ház oldalát! :lol:

Kép
wruska
 
 


Sziasztok,

Vagyok en is, csak sokat dolgozok. Meg 2 het van hatra a munkabol, de ez kemeny lesz. Egyszerre 2 embert tanitok be es kozben a munkanak is haladni kell, mert negyed ev vege kozeledik.

Amugy en is almos vagyok. Kepzeljetek, tegnap mar fel 9-kor aludtam es ma reggel 8-kor keltem fel.
De ma mar jol voltam.
Sokat mocorog picur is, es helyezkedik.

Vigyazzatok magatokra, majd probalok irni meg!

Kép
eperke25
 
 


sziasztok, bocsi a betolakodásért, ma 17-30-as ingyenes 4D UH időpont nem érdekel valakit? Beregisztráltam, de végül nem megyünk:
http://www.vital.hu/ingyenes_4d-ultrahang
Írj pü-t a részelek miatt!

Kép
vickybabe
 
 


sziasztok!

vagyok am en is. pocsek hetem volt.

wruska. orankent kell 10-et mozognia? nem egy nap alatt???
mert akkor az nalunk nincs meg! amugy is aggodom, mert megneztem ujra 4d-s dvd-t es tisztan latszik, hogy legalabb egyszer a nyakan van a koldok zsinor.

ancsa. tok jo hogy meg egyben vagytok! latod megy ez!! :lol:

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Sziasztok!

Mush! nem óránként hanem 24 óra alatt kell meglennie a 10 mocorgásnak! Óránként azért durva lenne leszámítva, hogy azért javarészt alszanak, mint egy újszülött!
A nyakra tekeredett köldökzsinór még nem jelent problémát, nagyon sok kisbaba születik úgy, hogy akár csomó is van a köldökzsinóron és háromszor rá van tekeredve. Ha az áramlás jó akkor semmi gond. Elég hosszú, még fogdosni is szokták... HA nem nyugtat meg akkor ne UH-on nézesd meg, hanem csináltass flowmetriát, áramlás vizsgálatot.
katuska79
 
 


Köszi Katuska, én is ezt akartam mondani a mocorgással kapcsolatban. De szerintem nekik is vannak aktívabb és lustább napjai. Legalábbis Olivérnek biztosan. Ha időjárás változás van, azt nagyon megérezzük. Olyankor ő is csak meglapul, olyan nyomott, mint én vagyok :wink:

A köldökzsinórral kapcsolatban meg én is azt mondom, hogy nézettesd meg a flowmetriát. Nekem is nézték a 4Dn, meg a dokim is hétfőn a magánrendelésen! Főleg, ha aggaszt a dolog.

Olivér a napokban újat produkált, nyomja a tüdőmet fenemód. Érdekes, hogy ki lehet ilyenkor tapintani valamijét (olyan popó formájú, mert egy kis gömböc, és a feje az lent van, ez tuti, bár lehet a térde is..). Ilyenkor igyekszem lesimogatni, ez nálunk mindig bejön. Mély lélegzet, egy kis simogatás, és rögtön elenged...Na persze sokáig nem. Akkor újra játsszuk. Kezdem azt hinni, hogy hülyít a gyerek. :shock: :lol:

Kép
wruska
 
 


koszi lanyok az infokat.
es flowmetriat kitol kell kerni? itt ugye nem vagyunk kapcsolatban semmilyen orvossal, csak vedonovel.
azt hogyan nezik meg?
szerintem a genesisben neztek olyat, es tuti mondtak volna, ha gubanc van.
biztosan normalis, hogy az en babam nem mozog olyan sokat. csak mikor olvasom, hogy masoknal buli van meg kirugja a haz oldalat, akkor aggodom, meg elgondolkodom, hogy nekem miert nincs ez?
nalunk a rugdosas is olyan kis finom. imadom, amikor csinalja.
es tuti, hogy lent vannak a labai, mert en meg soha nem kaptam egy rugast sem a koldokom felett.

24-en megyek vedonohoz, akkor majd kifaggatom ot is.
itt mar nincs tobb ultrahang szulesig, sot en abban sem vagyok biztos, hogy akkor van.

vaskone. nincs mit. remelem sikerult megszerezni a jarganyt.

kati. udv koztunk. gyere gyakrabban!

KépKép
KépKép
mush589
 
 


A 4DGenesisben nekünk néztek. Nem tom, ti hol voltatok. A flowmetriát a köldökzsinórnál nézték, hogy az áramlás rendben van e. Ha ott voltál, biztosan megnézték és szóltak volna ha gond van. A babót pedig mindenki máshogy érzi, függ attól, hogy mekkora helye van, milyen energiával rúg meg, és hogy milyen vastag a hasfalad. Ja és azért egy kislány talán kicsit finomabb. Az én fiam idegömbölyödik, odagömbölyödik, idefordul odafordul és rúg. Olyan pasisat :wink: Ne aggódj. Ha szívhangot néznek és picurid a szokásos mozgását megejti, nem lehet gond. Magatokhoz hasonlítsd, az a legjobb.

Kép
wruska
 
 


sziasztok

mush
Nyugodj meg.Nekem is keveset mocorog a babóm :?
De ő ilyen volt már a kezdetektől is. Ugylátszik nyugis fajta.és szintugy a mocorgásai is tök finomak, nem olyan mint amit más kismamik írnak,hogy hatalmasakat rugott :shock:
Szóval az én babóm is pont olyan,mint a tied.Sokáig kerülgetett a frász miatta,de mára már rájöttem,hogy ő ilyen és kész.

Van a neten egy oldal,amit tölts le és ezt érdemes a 32. héttől csinálni.

Magzatmozgások figyelésének jelentősége
A magzati állapot méhen belüli észlelésére alkalmazott szűrővizsgálatok
közül a magzatmozgás számolása a legegyszerűbb eljárás, melyet a
kismama maga is bárhol, bármikor elvégezhet.
A magzat aktivitását a központi idegrendszerben lévő centrumok
irányítják. A központi idegrendszer működését jelentős mértékben
befolyásolják az oxigén- és vércukorszint és egyéb tényezők, melyek a
méhlepényen keresztül jutnak a magzatba. A magzat viselkedése, így a
testmozgások is a központi idegrendszer épségére utalnak. Ha a magzat
vérellátása krónikusan zavart szenved (lepényi keringési zavar,
köldökzsinór elnyomódás stb. miatt), vagy a magzat keringése kórossá
válik, a magzatmozgások általában ritkulnak, súlyos esetben teljesen meg is
szűnnek. A magzatmozgások hiánya előfordulhat a baba alvási
periódusában is, mely nem kóros. Fontos a két eset elkülönítése a
felesleges pánik elkerülése érdekében!
Az alábbi módszert javasoljuk:
A terhesség 32. hetétől kezdve a kismama naponta legalább egyszer
(koradélután), amikor teheti kétszer (délelőtt, illetve késődélután)
helyezkedjen nyugalomba (karosszékbe, vagy ágyon az egyik oldalára
dőlve). Helyezze a hasára a két kezét és figyelje a mozgásokat kb. 30
percig. A nagy és apró mozgások egyformán érvényesek. Az idő elteltével
jegyezze fel egy füzetbe a kapott értéket. Amennyiben 30 perc alatt nem
érez legalább 5 magzatmozgást, néhány óra múlva ismételje meg az
észlelést, hátha csak alszik, vagy inaktív a magzat. A magzatot fel lehet
ébreszteni azzal, ha a kismama mozog (pl. séta), zenével, zajjal, a has
finom nyomogatásával vagy vibrációval.
Ha azt tapasztalja a várandós, hogy magzata egyáltalán nem mozog, erősen
lelassult, vagy éppen hiperaktívvá válik („vergődés”), jelentkezzen
haladéktalanul vizsgálatra a szülőintézményben.
Minden kismamának javasoljuk e nagyon egyszerű, de igen hasznos módszer
rendszeres alkalmazását. Segíthet megelőzni a bajt, egyben az egyik
módja a gyermekkel történő kapcsolatfelvételnek a várandósság alatt.


Itt van: http://www.timmermann.hu/site/letoltesek/magzatmozgasok.pdf

wruska
Hogy vagytok?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Az mit jelent, hogy hiperaktívvá válik? Már ez is baj? :oops: :shock:

Kép
wruska
 
 


wruska
Ugy tudom igen, az is ha egyáltalán semmit nem mozog és az is, ha hiperaktív :roll:
Egyszer nekem is volt ilyen hiperaktív 2 napig,aztán elmult és azóta is csak a lusti,kevés mozgása van :? :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


De mi az, hogy hiperaktív? Mihez képest? És milyen rendellenességre utal, ha hiperaktívvá nyilvánítanak egy babát?

Nem aggódok, mert szerintem a lurkó normál aktivitású, vannak aktív és pihizős, helyezkedős időszakai, csak erről még nem hallottam.

Kép
wruska
 
 


Ahhoz képest,amennyit elötte mozgott általában :roll:

Azt nem tudom mire utal,de azt tudom,hogy egyik véglet se jó :roll:
Ilyenkor érdemes Uh-án megnézni a babót és flowmetriát.
Ugy tudom ilyenkor így vizsgálják meg a babókat.

De például ha te ideges vagy,vagy stresszelsz,abból a baba is kap és ettől is mozgékonyabbá válhatnak. :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa, egyébként te még mindig fekszel, ugye? A méhszáj rendben, nem nyílt tovább? Annácska jól van? Mikor mész dokihoz?

Kép
wruska
 
 


koszi szepen!

nalunk ma a carbonara izlett a kiscsajnak! :lol:

teszek fel poci kepet
Kép

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Sziasztok Lanyok,

Van egy par perc idom.
Orulok, hogy mindenki jol van.
Mi megvagyunk. De nalunk is kevesebb a mozgas, ami kicsit idegesit, de meg jo hogy van a szivhang hallgato keszulek es meghallgattam a kicsi szivet, minden rendben van.
Lehet amugy az ido miatt mozog kevesebbet, mert eddig is jobban szerette a meleget. Amugy en is. Reggel is ugy faztam.
Egyebkent ha mozog, akkor ejjel szokott, es lehet nem mindig ebredek fel ra. Nekem meg nem rugdossa a tudomet, mert szerintem meg lent van a laba.
Sokat faj a pocim, de szerintem az emesztesem miatt. De azert emeltem a magneziumon.

Mush,
Aranyos kis pocid van. KB nekem is ekkora vagy kisebb. Nekem valahogy nem nol, de nem is nagyon banom, igy konnyebb mozogni.

Amugy ma itthonrol dolgozom, megyek vedo nenihez meg fodraszhoz. Sok meg a melo, de jo hogy lehet itthonrol is. De mar varom, hogy vegre itthon legyek, annyi dolgom lesz majd, remelem mindent megtudok majd csinalni.

Legyetek jok!
Azert amugy mindig olvaslak benneteket meg ha nem is irok!

De azt megfigyeltem hogy sokkal konnyebben elfaradok, este mar mozdulni sincs erom.

Kép
eperke25
 
 


igen,még fekszem.
Csüt.-ön megyek,de most csak Uh-ra, Sztk-ba :? azért remélem rendesen megnézik a babót majd :?
Megyek reggelizni, mert farkas éhes vagyok :D
Jók legyetek!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Van pár eladásra szánt babacuccunk, az alábbi címen elérhető: http://www.teszvesz.hu/my_page.php?uid=9932539

Vannak rucik, kiegésztők, mellszívó, stb...

Pl:
0-13 kg-ig használható babahordozó, az EU szabványnak megfelelő R44/03-as besorolással!
Alul kis tároló doboza is van, ami praktikus, pl. odafér egy cumisüveg, vagy pár apróság :)
Nem egy nehéz darab, ezzel megkönnyítve a cipelést!
A képen nem látható, de megvan az övvédő is, tehát a vállnál sem sérti a pánt a babát :)

Mérete miatt megoldható a személyes átvétel Budapesten!

KépKép
Kép

Vagy:
Keveset használt (3-4x), gyönyörű játszószőnyeg! Csipog, zörög, csörög, zenél, tükrös, a babák álma :)
Ebből is többet kaptunk, így ettől megválnánk! Eredeti ára 15 ezer Ft volt!

Méretére való tekintettel Bp-en belül megtudom oldani a személyes találkozót, így postaköltséget spórolunk :)

Kép Kép
Kép Kép

Ha bármi kérdés van, vagy az ára érdekel, keress nyugodtan priviben, megegyezünk :)

Köszönöm, és bocsánat a zavarásért! :)

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]http://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Szia Madaran!

Neharagudj, hogy ismeretlenül rád török, de olvastam a szomorú hírt miszerint beteg volt a babád és meg kellett szülnöd! Ahogy számolom már túl vagy rajta.Azért merészkedtem neked írni, mert én is átestem ezen, és szeretnék egy kis lelki erőt beléd önteni.
Ha bármi kérdésed van vagy érdekel velem mi történt hogyan zajlott le az egész vetélésindukció szívesen megosztom veled.
Kitartást és mielőbbi felgyógyulást kívánok neked.Tudom nagyon nehéz lesz de az idő mulásával enyhülni fog.Egy kis vigaszt talán nyujt neked ha elmondom, hogy én a szülés után a 4-dik hónapban már ismét terhes lettem és ott már semmi gond nem volt.Most már 4 éves a kislányom és megint terhes vagyok a 24 hétben vagyok.
Sok sikert a továbbiakban.
Várom válaszod!

Mokus
mmokus76
 
 


Sziasztok lányok, szia Mókus!
Tényleg ez az egyetlen, ami éltet, hogy hamar újra lesz pocim, mert ez most bizony elég lehangoló...

Mókus :lol: majd írok privit, nem hiszem, hogy a csajokat annyira érdekli..Köszi, amit írtál, tényleg ez vigasztal!

Csajok! Örülök, hogy mindenki jól van, azért is jöttem, hogy megnézzem, mi a helyzet Veletek, Ancsával!

ezer puszi, a
madaran
 
 


Szia Madaran,

Orulok, hogy megvagy.
Es orulok, hogy annyira nem vagy letorve, bar tudom nehez most neked.
En szivesen olvasok rolad, es ha par batorito szo kell, vagy csak hogy valaki meghallgasson akkor en itt vagyok.

Vigyazz magadra es remeljuk hamarosan pozitiv hirekkel josz.

Kép
eperke25
 
 


Sziasztok, szia madaran!

Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, ha szeretnéd kiönteni a szívedet, tedd meg nyugodtan. Ide, vagy bárhova máshova. Segítünk, ha tudunk, legalább így a távolból, hogy meghallgatunk. Nekem egyedül ez segített anno. Sajnos mi is tudjuk, milyen elveszíteni egy babát, még ha nem is volt ilyen nagy, mint a tiétek. Igaz, Eperke?! :cry: Keserű tapasztalat. Bízom benne, hogy akárcsak mi, te is hamarosan a karodban tarthatod a kisbabádat.

Eperke: hogy vagy? Nálatok van szülésfelkészítő tanfolyam? Képzeld, nálunk van, de engem még mindig nem értesítettek, hogy lehet menni. 8 hetes a tanfolyam, az utolsó 2 foglalkozás a szülőszoba bemutatása, és a kórházi ellátátásról egy kis tájékoztató, szóval ez ér bármit is az egészből, de ez barátnőm szerint, aki most volt, a leghasznosabb dolog az egészben. Na mármost, ha még jövő héten sem kezdik el, akkor én mindezt a 38. héten fogom végighallgatni, feltéve, hogy Olivér addig bent marad. Olyan csalódott voltam tegnap emiatt, hogy ezt így oldották meg. Majd azért megkérdezem védőnőmtől, hogy nem lehetne e valami extra kórházi vezetést kieszközölni, hogy ne élesben kelljen ott szerencsétlenkednem. Megnyugtatna, hogy láttam a vajúdót, meg tudnám, hogy mit kell csináljunk a betegfelvételnél. Persze tudom, hogy úgy sem tudom kihagyni, de jobb lenne tiszta fejjel, még fájások nélkül végighallgatni...:roll:
Na mindegy, lehet, hogy ez már elúszott. :(

Egyébként már csak szeptember végéig dolgozol ugye?

Basszus gyerekek,itt még csak 3 fok van. Ki se teszem ma a lábamat, csak nadrágvásárlás céljából, mert téli ruhatáram ekkora hasra nincsen. A héten herpeszem is lett, de azt nem veszem észre magamon, hogy meg is betegettem volna. Van orrfolyás, de ez inkább az allergiától, vagy a terhességtől mert napközben nem kell fújnom, csak éjjel dugulok el. Mindenesetre egy kis kamillatea nem árt. Remélem nem lesz komolyabb és a babának sem árt ez a valami. (Jegyzem meg, megfázástól még az életben nem volt csuszom, ellenben az undor az ki szokott ütni. De nem emlékszem, hogy gondoltam volna valakire, vagy valamire ennyi ellenszenvvel...) :shock:

Ancsa, hogy repül az idő. Lassan már azért kell drukkolnunk, hogy nyíljon már a méhszájad és szülessen meg az a a kicsilány :lol: Ügyesek vagytok!

Kép
wruska
 
 


Szia Madaran!

Örülök, hogy jelentkeztél! :D
Akkor várom a privit, persze ha lesz kedved ée erőd írni!
Pihenj sokat, erősödj és aztán hajrá!!!:D

Minden jót!

Mokus
mmokus76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: