Új privát üzeneted érkezett!

Tündi,
mi a baj?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Madaran, gratulálok!
A 2 gyerek tényleg nagyon jó...

Mira megy bölcsibe, szept 19-től. Olyan szuper a hely, de mégis nehéz elengednem.

Lina, itt a cím www.ouitoujours.meska.hu és www.facebook.com/ouitoujours.
Köszi!;)

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


OUI mi szeptember 12én kezdjük a bölit, és ugyan így érzek.
És október 3al kezdem a melót.
Nekem jó így ez a fórum ahogy van. Ma gyerekvigyázós vagyok, sógornőm kislánya már itt van, meg kb 1 óra és jön még 2 gyerek :D

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 

 
 

Tündi MI A BAJ?

Csajok, akinek még tdtok szoljatok, hogy itt vagyunk újra. Köszi!

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Én akit el tudtam érni a FB-on szóltam.

A telefonom megint tönkrement, az összes számmal, úgyhogy megint minden számomat elvesztettem :evil:

Kép


Kép
dbea
 
 


de jó hogy vissza jöttünk ide. Én szívesen kihasználnám itt a zárt lehetőséget, anyatanyát nagyon nem szerettem.

Boldog szülinapot a mostanában ünneplőknek

Kenderike
Kép
kenderike
 
 


el nem tudom mondani, mennyire jó, hogy újra itt, együtt!!!

Szóval, bébike spontán. De az volt a helyzet, hogy már régóta szerettük volna, csak a szopi befejezése után nem akart rendeződni a ciklusom. Aztán dokinéni, closti 2 hónapig, aztán pihi második hónapjában összejött.
Már nagyon várom az uh-t.

Zsigi jófej, tök jól elvan egyedül is -dupló a kedvenc, ezerrel tornyokat épít, autózik-.

Miért zárt??Csak olyat írunk, nem, amit bárki elolvashat, neeem?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


sziasztok!

Este jövök és írok!

Felőlem maradhatunk itt,de ha bezárnánk a topikot jobb lenne.Én merészebben írogattam,olyanokat is..amiket "vadidegenekkel" nem osztok meg..
Szóval én a zárt topikra szavaznék.Új tagok már úgysem jönnek,a régieket aki meg szeretne úgyis be tudjuk engedni!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Én is idetaláltam ám, és olvaslak benneteket!
De holnap kezdem a munkát, jáááááj, nagyon izgalmas, ráadásul an émetem a két hónapos magyarországi nyaralásnak hála jól leromlott.
Nem is beszélve Daniéról, aki (állítólag) előtte értett, és azt a pár szót, amit mondott, azt is németül mondta, most meg ezerrel beindult a beszéde (hurrá, hurrá), de persze magyarul. Na ennek mondjuk örülök, csak sajnálom szegényt hétfőtől a német bölcsiben...

Majd küldök képet is, ha lesz időm.

Addig is pusz mindenkinek.
A zárt annyiban jobb, hogy képet sztem nem teszek fel róla, ha nyitottban maradunk.

Kép
bikmakk
 
 


JA és Dani persze nem 11 hós 4 napos, hanem 2 éves és 3 napos :)
bikmakk
 
 


És nagyon örülök az elveszetteknek, Madaran gratulálok, és Kandi, tök sokat gondoltam rád az elmúlt hetekben, hogy Bebe már hogy megnőhetett, és tényleg!
bikmakk
 
 


Piroskának tudtam szólni, remélem idetalál ő is. Ki hiányzik még???

Margit jött?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Kandi:
Ti is jó nagyok letettek és milyen cuki kis pasi. Nagyon édes. utólag is boldog születésnapot kívánunk!

Madaran:

Gratula a tesóhoz, mikorra várjátok?

Bori:

Mivel én L.É. vagyok ezért megnézettük Gréti, hogy mi a helyzet de remélem semmi, meg tesómat és a gyerkőceit is. Azt mondják anyáról fiúra és apáról lányra öröklődik, így remélem Grétus nem örökölte. A hétfő éjszakánk nekünk is pocsék volt.

Irdab:

Nem tudom miért kell ennyit várni sajna. Befordulást totál megértem , én is ki lennék sőt ha megy Gréti oviba jövőre ki is leszek. Nagyon ügyesek vagytok bilizés terén, nálunk kudarcba fulladt a bilizés. De így is nagyon büszke vagyok rá.

Bea:

Szuper, hogy rendbe jött Marcinál a nyafi, Gréta se nagyon tudott pihenni ebbe a nagy melegbe.

Tündi:

Mi történt?

Nekem mindegy, hogy zárt vagy nem a fórum.

A hétre eltűnök mert péntek és szombat szülinapozás , vas. búcsú. Hétfön jövök képekkel és élménybeszámolóval a szülinapi buliról.

Gréti is szeretne írni:
.k,,mmxm9öi9ö9ö9öööömöimmkwkőú

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Sziasztok!

Ideértem..a szomorúságom oka,hogy ma apa elindult pár ezer km-re.És nagyon nehezen élem meg..(ráadásul lehet szabi sem lesz:( )Pedig azt hittem könnyebb lesz,hogy majd megyek melózni,ovi,bölcsi de nem..Erre a tanévre a szüneteken kívül volt 2 nap szabim,azt kivettem holnapra+péntekre,mert hétfő óta bölizünk,de nagyon nehezen megy a dolog..Legalábbis tegnap apával volt,ma félig apával félig velem,ott is ebédelt,de még nem hagytuk ott.holnap már ott is kell hagynom...Muszáj volt itthon maradnom,met így se a melóhelyen,se a bölcsibe nem tudok rendesen helyt állni..de azt hiszem kell is ez a pár nap,hogy helyrerázódjak lelkiekben is..

Anna,gratulálok nektek!!!! :) Zsófiék hazajöttek?

Adri,hogy telt a mai napod a gyerkőcökkel?Böli miatt ne aggódj,biztosan minden rendben lesz!!!Gratula a szobatisztasághoz Zorának ;)

Bikmakk,kitartás a melóhoz!Dani biztosan újra megszokja a németet.Írigylem,hogy egyből két nyelvet fog beszélni.

Bea,nem szoktad lementeni a sim kártyára a számokat?Én már mentem telóra+kártyára is ;) Ép ezért,mert nekem is vesztek már el sajnos..Most néztem,hogy Nóri mrá fél éves..Telik az idő nagyon..bárcsak nekünk is gyorsan eltelne.
Gratula Nórnak a kúszáshoz!!

Oui,nagyon szép dolgokat csinálsz!!!ügyes vagy!!

Lina,hogy sikerült a tejterhelés Levinek?Sajnálom,hogy Botinak is úgy néz ki,hogy van..

Kandi,ezek szerint Bebe már szobatiszta :) Ügyes fiúcska!!Én is a zártat támogatom!!Most is egy kicsit fura írogatni így hogy nítottak vagyunk,már megszoktam a zárt topikot nagyon!!!

sissi,nagyon ügyes Ati.A bilizésre meg majd rákap..Nálunk igazándiból egyik sem olyan szuper,de végülis a beszéddel elég jól állunk!!Bilizéssel meg nagyjából sehogy.

Bocsi,hogyha vkinek nem reagáltam..igyekszem jönni majd rendesen...

Kép
Kép
tundi24
 
 


Nikó,kellemes hétvégét akkor nektek!!Várjuk az élménybeszámolót majd!! :D

Kép
Kép
tundi24
 
 


*************
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kandi72 2011.09.07 10:20-kor.

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Tündi, jaj-jaj, tényleg szomorú, hogy megint páratlanul maradsz! Emlékszem, volt már egy ilyen időszakod, amikor mi itt a fórumon (is) tartottuk benned a lelket! Kitartást mostanra is!

Kandi, tuti, hogy ez a belázasodás pszichés Natinál! Valamiért nagyon nem akar suliba menni - vagy tévedek? Szeret suliba járni?

Nikó, érezzétek jól magatokat hétvégén!

Bikmakk, drukkolok a holnapi kezdéshez!

Kenderike, szuper, hogy Te is itt vagy! :)

Linacska, megvan már a tejterhelés eredménye?

Képzeljétek, most tette fel egy ismerősöm az FB-re a most született kisfiáról egy képet: a negyedik gyereke!!! Komolyan mondom, leizzadt a tenyerem, ahogy néztem négyükről a képeket: a három nagyobb egymás mellett ült és a lábukra volt fektetve keresztben, pólyában az újszülött. Hát nem semmi lesz a 4 kicsivel az életük... Nem is értem, vajon miben látja másként a gyerekkérdést, mint pl. én, meg azok, akik azért 4 gyereket nem vállalnának be? Lina, Te bevállalnál még egyet? Vagy Bea, Te még kettőt? Igaz, azt írja röviden magáról, hogy "született feleség és anya", na de akkor is - ennyire???

Drukkoljatok nekem holnapra, megyek Pestre, kipróbálok egy újabb módszert az allergiám ellen. Eddig egyik csoda-gyógyszer sem segített, hátha ez most hatásos lesz. (A parlagfű allergiámról csak annyit, hogy voltam vérvizsgálaton, és az allergiát 0,5-től 6-ig sorolják osztályokba, ehhez képest nekem a parlagfűhöz azt írták, hogy >100... Szóval ez rendkívül magas. Még a macskaszőr, ami szintén kimutatható, az 2,5. :))

Na megyek, leragad a szemem. Párom még mindig nem ért haza, ez az új munka teljesen leköti minden idejét. :(

Kép

Kép
hmbori
 
 


dbea,
én azt mondtam most a 6 hetes kontrollon, hogy nem szeretnék többet, találjunk ki valami tuti fogamzásgátló módszert. Mert ha véletlenül lenne 4., nem lenne szívem elvetetni, úgyhogy inkább ne legyen, mert lehet, hogy megőrülnék néggyel, de megoldanám.

Tejterhelésnek nincs még eredménye, eddig ok, de még két különböző kakiból mintát kell vinni, és utána megbeszéljük a folytatást.
Viszont a gyerekorvos most mondott egy érdekes dolgot, de szerintem lehet benne valami. Ugye most már szinte biztos, hogy a 3. gyerekem tejallergiás sorra. Pedig Boti elővigyázatosságból már direkt Pregomint kapott, tehát tejfehérjéhez csak anyatejen keresztül juthat. Azt mondta az orvos, hogy ami az anyatejen átjut, az nem szabadna, hogy allergizáljon, de mivel nekem mind a 3 allergiás lett, gyanús, hogy én magam nem bontom jól le a tejfehérjét, és túl sok, vagy nagy molekula jut át az anyatejen keresztül. Most már csak az a kérdés, hogy esetleg létezik-e olyan gyógyszer, ami úgy, mint a tejcukorérzékenyeknek a laktázt tartalmazza, ez tartalmazza a tejfehérjebontó enzimet??? Mert akkor szedném én, ha ezen múlik.

Tündi,
fél évre ment apa most is?

Bölcsibeszoktatásokhoz kitartást, szerintem anyukának sokszor nehezebb, mint a gyereknek, legalábbis most ezt láttam. Volt egy anyuka most Leviéknél, hát képtelen volt elszakadni a gyerekétől, folyamatosan visszajárkált, egész nap ült a folyosón..., a gyerek meg üvöltött bent. Aztán mire sikerült anyukát rávenni, hogy ugyan menjen már haza, onnantól a gyerekkel sem volt semmi gond.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Bori alapvatóen szerintem hozzáállás kérdése ki hányat és milyen korkülönbséggel. Én simán vállatam a 4-et és ha neagyisten jönne at 5. azt is simán vállalnám. De kizárólag legalább 3 év korkülönbséggel.
Én csodálom Beát, Linát, Tündit és mindenkit aki kisebb krkülönbséget bevállal. Én arra képtelen volnék. És igen nekem az ad örömet, hogy őket terelgethetem. Tuti nem fogok lakást kocsit érettségire fenekük alá tenni és sokan biztos nem értenek , mert egy csomo más fontos nekünk. Nekem ők a "vagyonom" . Elnézve őket és látva mivé cseperednek elégedett is lehetek velük, mert okosak és nagyon jól teljesítenek suliba és lassan életbe. Nem úgy néz ki hogy megsinylik azt hogy anyukájuk "Csak egy anya".

Kedvenc szövegem anyaságról . Sokszor nagyon magamának érzem ezt az internetes gyöngyszemet.

Kadri köszönöm :)
Tündi sok erőt neked megint Afganisztán?

Madaran gartulálok

Kenderike
Kép
kenderike
 
 


Sziasztok!

Kandi,hogy van Nati?Ez előfordul,hogy évkezdésre lebetegszenek.Remélem már nem lázas!
Kibírnád a férjed nélkül,csak idő kell még ilyenkor kialakul az "új élet".Nehéz,most meg pláne,hogy ott olyan vacak a kommunikáció.Tavaj azért könnyebb volt Koszovóban,mert ott egy nap rengetegszer tudtunk beszélni,egész nap be volt kapcsolva a gépe ha nem dolgozott.De itt sajnos nincs nekik a szobába net :( El kell menniük egy úgynevezett netcaféba..Meg eleve van időeltolódás,én sem leszek itthon egész nap..brr....

Bori,igen :) És olyan jól esett!!!Köszike nektek!Csak itt a nyitottban majd nem írhatok annyira dolgokat,mert sosem tudhatom ki olvassa el..Mármint lehallgatás,"nyomozás"..Én nem bírnék 4 gyerekkel,de 3-al sem.Legalábbis most így érzem!ÉS nem is tervezünk több gyerkőcöt.Milyen módszert próbálsz ki az allergiádra?Sensolite-os terápiát nem próbáltad még?Jól megszenvedhetsz az allergiáddal :( Sajnálom :(

Lina,lehet tényleg nálad van akkor a gond..De ezt csak ki lehet deríteni valahogy,nem?Igen sajnos..Ma fél10-re megyünk a bölibe,remélem minden okés lesz.

Kenderike,nálunk így alakult a korkülönbség,nem így terveztük;) Igen ismét oda ment.Jó a cikk :)

Kellemes napot mindenkinek!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi: kitartást nektek, hátha tudjuk most is majd tartani a lelket benned :)

Lina: ti milyen fogamzásgátló módszert választotok? Egyelőre 3. babát mi sem szeretnénk, azért is mert tényleg nem egyszerű kettővel itthon, másrészt én is szeretnék kicsit regenerálódni, mert 2008 vége óta vagy terhes vagyok vagy szoptatok, jó lenne már egy kicsit csak úgy lenni :D Igazából már aludni szeretnék egy nagyot, de Nóri még mindig kétszer kel éjszaka, aztán reggel is korán kelünk...

Érdekes, amit írtál a tejallergiáról, meg hogy ami átmegy a babának tejfehérje/cukor nem allergizálhat. Akkor mi a fenének diétáztat engem a gyerekorvos???

Bori: hát a 4 gyerek biztos nagy kihívás, de én azért szeretnék még dolgozni is ebben az életben, úgyhogy egy darabig nem lesz több babánk :D

Kép


Kép
dbea
 
 


***********
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kandi72 2011.09.07 10:21-kor.

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Szia Kandi, örülök, hogy látlak! :) Benézhetnél néha a chatre is...
Azt láttam, Dia már írta itt, hogy lehet a Társalgóban is nyitni zárt topikot. Szerintem is fontoljátok meg, de persze maradhattok így nyitottban is...

Kiss Andrej - apa :)
apa
 
 


Ma voltak az ovonénik családlátogatáson. Zorának szimpatikusak voltak így eslőre, be is fészkelte magát közéjük a kanapén, és megmutatta mlyen ügyesen tud pisilni a bilibe :)

Kandi köszi, kb 2 óra volt az egész gyerkfelügyelet. De ennyi elég volt Nekem. 3 db 2 éves +egy db5 éves. Minden energámat össze kellett szednem, hogy a 2 óra alatt letudjam kötni őket.

A Balcsin a nyaraláskor olyan szállodában sikerült megszállnunk amiben szinte csak kisgyerekekkel lévő családok voltak, és sok volt a háromgyerekes család.
Olyanok, ahol a gyerekeknél minimális volt a körkülönbség, és álltalában ezt láttuk. Anya-apa egész nap marta egymást, a nagy aki éppen 3 éves lehetett attól elvárták, hogy figyelje a 2 éves öcsit, a kicsi aki meg karonűlő volt, na az meg csak bőgött.

Én most nagyon úgy érzem, hogy tök jó lenne most tesó, de a CH az egekben, és menni szeretnénk ebből a lakásból családiba, így visszamegyek melózni. Közben meg tök élvezem, hogy egyre több idő jut már rám is (pl eljutok kozmetikushoz, vagy futni, vagy vásárolni). Meg apával is egyre jobb, pl tudunk kézenfogva sétálni a gyerek után úgy hogy Ő mocizik elöttünk.

Tündi mi a gond a beszoktatással?
Bikmakk Hogy bírtad az első munkanapot?
Hbori szegény, kitartást, és szurkolok nagyon.

Amúgy ha nyernénk a lottón, és tudnám hogy gyerekeim anyagi biztonságát megtudnám teremteni, (meg a magunkét is) és utánna plaszikáva helyreállíthatnám önmagam (mert a hasam tuti a bokámat verné 4 gyerek után), és futná bbsitterre is, akkor lehet beválalnám a 4et is :D Illetve e mellé kellenne számomra még valami, amivel az agyi tevékenységemet szinten tudnám tartani. pl valami válalkozás, amin agyalhatnék. De így bizti megállunk a kettőnél, vagy egynél.

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Lányok szülés után nem tudjátok tejbelövéskor az URTIKÁT hogyan kell szedni, ma szült egy bnőm, gondoltam viszek be neki :lol:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Szia Apa!
Ígérem benézek valamikor....
pusza


Linácska!
Segítenél Nekem szabi ügyben...Te annyira értesz mindig hozzá....
Köszike!

Adri!
Nem semmi vagy,simán mehetsz gondozónéninek....

kandi72
Budapest III. kerület
 
 



Kandi,
persze, segítek ha tudok. Írhatod priviben is, vagy e-mailen is.

dbea,
fogamzásgátlás ügyileg én irattam fogamzásgátló injekciót. 3 havonta kell beadatni, egy injekció 1200 Ft, és még nem is menstruál mellette az ember. Kész spórolás :oops: Még nem adattam be. Két baj van vele, így nem tudom nektek jó lenne-e? Állítólag elég nehezen áll vissza utána a normális fogamzókészség, na ez ugye nekem nem lényeg már. A másik, hogy ha véletlen fellépne valami mellékhatás, nem tudod úgymond abbahagyni, 3 hónapig nem tudják kiszedni az emberből a hatóanyagot.
Tejügyileg meg ugye azért kell diétázni, hogy semmi ne kerüljön át a gyerekbe. Lehet, hogy Te is rosszabbul bontod, ezért volt gond Marcinál is. Most Nórinál is gond van vele?
Nekem rendes fiam van, csak egyszer kel éjszaka, és vissza is alszik rögtön. Most, hogy nem iszok tejet, meg minden tejterméket elhagytam, nem kakil be éjszaka, előtte volt, hogy egy éjszakai kelés közben 2x is át kellett pelenkázni, na akkor nehezebb volt visszaaltatni. És volt egy éjszaka, amit átaludt.

Képzeljétek, az előbb bementem Botihoz, mert nyűglődött, és a hátán találtam. Hason alszik amúgy, úgy is tettem le :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Kandi,
szépen leírtam neked mindent Priviben, erre szétbontott a netem. Szóval kb. 109 nap jár, április közepén kell munkába állnod. De leírom majd megint, csak ezt itt gyorsan, hátha sikerül. Vagy ha mégis átment, akkor írd már meg légyszi.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is idetaláltam,
köszönöm Lina!

Rólunk:
Kamilla 5-én lesz 5 hónapos, már nem szopizik mert nem akar. Ha nagyon tele vagyok tejjel ami mostanában nem jellemző akkor azt lefejem és cumisüvegből megitatom Kamillával. Így elkezdtem fogyókúrázni is, ha valakinek van valami tippje ezzel kapcsolatban azt kérem írja meg nekem priviben, 25kg-tól szeretnék megszabadúlni.
Visszatérve Kamillára, még kék szeme van és egyre szőkébb lesz a haj pont mint Hajnusnak. Nagy jókedvű baba sokat mosolyog, már hasra fordúl meg vissza csak még a kezét nem tudja kivenni maga alól. Éjszaka többször kel fel hol a cumi végett hol azért mert éhes, én nem tudom de ezek a tápszerek nem nagyon telítik el.

Hajnus továbbra is nagyon szereti Kamillát, puszilgatja simogatja remélem ez továbbra is így marad. Amúgy Hajni még nem szobatiszta szerintem idén nem is lesz az. Szerencsére egyre szófogadóbb és mindent megért azt csinálja amit mondok neki.


Volt szó róla hogy lesz majd tali valamikor, ez most hogy áll?

Most ennyi fért bele.
Azért majd megpróbálok többet jönni.

Kép
Kép
Kép
v.piroska
 
 


Piroska,
én a nagy fogyókúra elkezdése előtt elmennék egy orvoshoz. 25 kiló nagyon sok. Ugye én anno csak 15-től szerettem volna megszabadulni, ami pillanatok alatt jött fel szülés után, elmentem orvoshoz, és kiderült, hogy van is oka a túlsúlynak, és mivel megtalálták, hogy micsoda (csökkent glükóz tolerancia), rendbetették, és fogytam 20-at diéta, és bármi más nélkül. Most Boti alatt betartottam minden utasítást, azt ettem, amit lehet, 6 kilót híztam terhesség alatt, 17-et fogytam szülés után 2 hét alatt. Jó, ebből már 9-et a kórházban. Mivel én 30 évig voltam túlsúlyos, mire rájöttek, minden ismerősömet zavarom cukor+inzulin vérvételre, aki kicsit is túlsúlyos, és nagyjából 80%-nál ki is derült, hogy ez a gond. Még a férjemnél is.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Adri: az urtica urens nagy dózisban gátolja a tejelválasztást, az 5ch-sból naponta maximum kétszer lehet 5 golyót a nyelv alá téve elszopogatni!!

Majd jövök én is még

Kép


Kép
dbea
 
 




Kandi,
nem vagyok ám annyira tudor, csak ebből van diplomám :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Lina,
én tavaly is elmentem a dokihoz mielőtt diétába kezdtem és azt mondta jó semmi gond diétázhatom csak megmérte a vérnyomásom és kész ennyit csinált.
Azt magamtól is tudom hogy magas a vérnyomásom a nagy túlsúly miatt ezért feleslegesen nem mennék el a házi dokimhoz.
A cukrom meg jó.
De azért köszi!

Kép
Kép
Kép
v.piroska
 
 


Piroska,
a cukrod jó is lesz, amíg csak éhgyomri vércukrot néznek. Ha terheltet, nagy valószínűséggel az is. Az inzulinrezisztenciát, csökkent glükóz toleranciát csak terheléses cukor+inzulin vizsgálattal lehet kimutatni. Ezt viszont TB-re nem fogják megcsinálni, csak magánúton. Egyébként a nők 10%-át érinti, csak nem tudnak róla, és minden terhesség ront rajta. Ha véletlen gond van ezzel, akkor a diéta csak ront a helyzeten, és hízik tovább az ember. De ez csak egy ötlet, Te tudod, hogy hogy szeretnéd.
Nekem anno a +15 kilóra azt mondták, hogy ennyit nem lehet "összezabálni", ennek valami oka van. :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok csajok!

De jó,hogy megint itt vagytok :lol:
Bevallom,én nem csípem az AT-t ,ezért nem is nagyon írogattam ott.
Velünk minden okés.
Szabi hétfőn megy oviba.Már iszonyat várom,mert nem egy minta példány :D .Nagyon unatkozik már itthon.
A Regi egy tünemény,igazi lány.Már ő is beszélget,szinte mindent mond,teszi össze a szavakat.Néha még jókat rötyögünk rajta,mert olyanokat mond,meg ugye a ragozás nem megy.
Nagylányom is jól van.Apjánál még mindig de talán bensőségesebb lett a kapcsolatunk.Ugye már nincs a szigor és egyebek,és talán így jobb is.
Neki elkezdődött már a suli,és 2 nap alatt iszonyat fáradt lett :lol:
No és..... szept elsején sikerült egy kettő csíkos tesztecskét csinálnom :lol:
Bár még nagyon az elején,de kettő csíkkal....
A Regi viszont még szopizik,nem tudom mi lesz?Nagyon ragaszkodik a cicihez.Hát majd lesz valahogy....Bízom benne,hogy magától abba fogja hagyni,vagy legalább kevesebbszer kéri.

mimi12
 
 


Mimi,
micsoda hírek :lol: akkor egyenlőre halkan gratulálok :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Köszi Lina :lol:
Még nagy a dilemám.Nincs orvosom,és lövésem nincs merre induljak el?
A Regivel itt Érden jártam sokáig a körzetihez de nagyon bunyevác volt.Így ide tuti nem fogok menni.No de kb 2-3hét múlva illenék elmennem dokihoz.No de hová menjek?
Nagyon nehéz.
Ugye a Regi csaszival született,40éves vagyok.Viszont olyan dokit szeretnék aki nem kér horror összeget,vagyis a vizsgálat 10e alatt megáll,és esetlegesen ha úgy alakul sikerül akkor bevállalja a hüvelyi szülést,vagy legalább is nem zárkózik el a lehetősége elől.Ja és nem nyaggat a korommal. Viszont lövésem nincs,van e ilyen ideális doki? :lol:

mimi12
 
 


Sziasztok lányok!

Én is ideértem -köszönöm ezúttal is Borinak és Adrinak az értesítést :)!

Annának és Miminek gratulálok :)!!

Nekem (is) újra szoknom kell a Babanetet, igazából én szerettem az Anyatanyát is, de nem tudom, helyreáll-e valaha is, már több, mint egy hete se kép, se hang... Szóval nekem gyakorlatilag mindegy, hogy itt maradunk vagy visszamegyünk. A topik zárttá tétele viszont nem rossz ötlet, mert így többen is bátrabban írnának, tennének fel képeket, másrészt nem lennének kéretlen reklámlevelek, hirdetések -szerintem ezekre semmi szükségünk. Új tag meg már nemigen várható :). Remélem, mindenki visszatalál az Anyatanyáról! Margitot pl. nem tudom, hogy tudnánk értesíteni.

Kellemes hétvégét mindenkinek! [/img]

Kép
angelita
 
 


Noi gratulálok Szerintem manapság korod nem olyan sok, sokan szülik elsőt 30 felett mert addigra érnek révbe. Már nem az a világ van, amikor nagylányodat szülted és ferdén néztek minden 30 feletti kismamára. Manapség a ferdén nézés kitolodott 50 körli korra. Én 39 múltam amikor lányka megszületett soha senki nem nézett rám ferdén.


Piroska neked nem kellett cukordiétázni kismamaként? Azt vissza ellenőrizték?
Szerintem még a sima terheléses cukorral is sokaknak kibukna a cukor gondja, de azt se nagyon csinálnak.
Én úgye most negyedjére cukros voltam kismamaként. Aztán készült vérvétel vissza ellenőrzésre, de csak sima, semmi nem utalt arra hogy esetleg cukor gondom lenne. Értsd ez alatt, hogy azok az értékek is tök normálisak voltak, amik azt mutatják egy sima vérleletbe, hogy volt e az előző időszakban magasabb cukor érték. Engem ez részben megnyugtatott, de azért csak motoszkált a ksiördög bennem, hogy egy terhelésest is meg kéne ejteni. Amikor végre meg tudtam oldani elmentem, és az meg katasztrofálisan rossz lett. Ha cukros voltál kismamaként én csak ajánlani tudom, ha meg tudod szervezni erre hivatkozva legalább egy terhelésés cukorvizsgálatot próbálj csináltatni, lehet hogy ez az oka esetleg annak hogy ennyi kiló felszaladt.

Kenderike
Kép
kenderike
 
 


Linácska nem válalnád magadra a zárt inditását Olyan oszlopos tag vagy Anetto már nagyon rég nem járt felénk.

Régieket szerintem itt privin keresztül ha nem törölték magukat simán el lehet érni hoyg újra itt vagyunk

Kenderike
Kép
kenderike
 
 


Köszi :lol:

Kenderike,tudom már más szelek fújnak.
De a Regivel ide Érdre mentem körzeti dokihoz,és nagyon surmó volt.
De még az asszisztense is folyamatosan azt súgalta nekem,hogy el kell!!! mennem hasba szúratni magam,mert már elmúltam 35éves.Mikor közöltem,hogy én azt nem,akkor onnantól mint a véres rongyra úgy néztek rám.
Nagyon rossz élmény volt.
Most olyan dokit szeretnék keresni,aki kicsit humánusabban áll ezekhez a dolgokhoz.
De optimista vagyok,tuti találok ilyet :wink:

Amúgy egy ismi csaj ,most várja a 4. babájukat.A 3. után elkötötték a csajt,nem akartak már több gyereket.Hát a gyerkőc nem így gondolta :lol:
Annyi idős mint én,őt autómatice küldték hasbaszurira.
Szóval sok orvosnak ez a nézete,ha elmúltál 35 akkor az kell :roll:
De szerintem a gond az is,hogy sokan nem tudnak a kombinált teszt lehetőségéről,nem tudják,hogy kb ugyan olyan pontos mint a hasba szúrás.

mimi12
 
 


Na jó genetikai UH nekem is mondták ha akarok mehetek mondtam köszönöm nem szeretnék, ennyibe maradtunk. Én ÁEK-ba jártam és nem volt belőle gond, hogy nem akartam menni hasbaszuratni magam.

HA valaki akar jönni akkor ő jön szerintem.

Kenderike
Kép
kenderike
 
 


Sziasztok!

Mimi:gratulálok!!! Remélem találsz normális orvost.
Vendég
 


kenderike,
szívesen magamra vállalom, ha a többség azt szeretné, hogy zártak legyünk.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Írtam privit anettonak, orew-nek, Margitnak itt, hátha idetalálnak.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Lina, Kenderike,
ez a +25kg nem egyik napról a másikra szaladt fel rám.
Mikor Hajnussal terhes lettem már akkor volt rajtam kb. 10kg felesleg amire híztam még a terhesség alatt. Aztán diétáztam és lement 16kg, Kamillával a terhességet ugyanazzal a súllyal kezdtem mint anno Hajnussal. Mióta hazajöttünk a kórházból 5 hónapja olyan 5-6 kg-ot híztam és most ugyanott vagyok amiről anno leadtam 16kg-ot.

Én is gratulálok az új babásoknak!

Kép
Kép
Kép
v.piroska
 
 


Megjavult az anyatanya... Ott is lehet üzenni a többieknek, hogy hol vagyun :D

Kép


Kép
dbea
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: