Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Egyre többen vagyunk, akik három vagy több gyermeket nevelnek, vagy szeretnének nevelni! Várok ide mindenkit, akinek kedve van beszélgetni, örömet, bánatot megosztani :) Pocakosokat, már , vagy még nem pocakosokat egyaránt! :)

vicger
 
 


Remélem nem maradok egyedül, ahhoz nem vagyok hozzászokva :DDDDD Kép Lurkóim :)

vicger
 
 


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, megindító, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 

 
 

Hát nem téved erre senki? Akkor még is csak mi lennénk az egyedüli nagy családos ebben az országban? ;)

vicger
 
 


Szius!

Bocsi, hogy az egyszem fiammal ideszemtelenkedem :roll: , de sajnáltalak, hogy itt magadban írogatsz, s gondoltam,leírom, milyen boldog lehetsz,hogy ilyen csodaszép gyermekeid vannak... :)
Nekem ez már aligha jön össze,de nagyon erösen szimpatizálok a többgyermekles Anyukákkal...

Szóval gratula! :D

Remélem, így ketten beindítjuk itt az életet, aztán majd, ha jönnek a többiek, én csendben elköszönök... :wink:

üdv!

betti
betti444
 
 


Hali!

Most találtam meg a topicot... :)

Hát azt nem mondom, hogy egy megszállott fórumozó vagyok, de néha irok pár topicba..

Nekem is három, jelentkezek közétek, ha lehet! :)
Vendég
 


Hahó,Pumpóka!

Szeretö üdv! :)

Elmondod a receptet,hogy két (bizonyára édes) fiú után hogy lehet egy ilyen csodaszép kislányt összehozni? :wink:
betti444
 
 


Szia Betti, Pumpóka!

Már kezdtem feladni a reményt, hogy van még ember rajtunk kívül ezen a bolygón :)
Tök jó, hogy jöttetek :)

vicger
 
 


Betti, tudod hogy a remény hal meg utoljára! :)
Pumpóka: Zsófi nagyon édes kicsi lányka, gratulálok hozzá! :)

Mi még szeretnénk egy kislányt, remélem már úton van :)

vicger
 
 


Sziasztok!

Én is több gyerekes vagyok, Pumpókát régről ismerem, Vicger téged még nem, de remélem írsz magadról!

Sorrendben:

Viki 16 éves
Balázs 5 és fél éves
Fanni 21 hónapos
Bébike 7 hetes pocibaba

Erika

Kép
arvaerika
 
 


Lányok,sziasztok!

Gratula a gyerköceitekhez... :D

Na de hol a várva-várt recept????
Egy kislányt szívesen bevállalnék, s akkor a két sajáttal meg a párom két nagy gyermekével már vígan jöhetnék közétek... :lol: :lol:

Vicger,Pumpóka, Erika! Szóval akkor pontos instrukciókat kérek lánygyártáshoz... :D
betti444
 
 


Szia Erika! :)

Szabad gratulálni a pocaklakódhoz? :):):)

Betti: Most megfogtál receptügyben :) Esetleg lehet rendelni a Nagyfőnöktől egy kicsilánykát :)

Huh mit is írjak magamról?... 32 éves vagyok, szociálpedagógus. Másodszorra sikerült megtalálnom a nagy Őt, de a lényeg, hogy sikerült :) Tökéletes párt alkotunk és csodás családunk van, hála a magasságosnak! :) Szigorúan vett közös gyerkőcünk Ati, de Vicát és Gergőt is közösnek tekintjük :), sajátjaként szereti és rajong értük a Párom, aki egyébként tűzoltó. Nagyon szeretnénk még egy kisbabát, lehetőség szerint Lucát :), aki remélem már úton van :)))))
Egyébként szeretek olvasni, beszélgetni, szeretem a hegyeket, az erdőt, a vizet :)
Dióhéjban ennyit egyelőre :)

vicger
 
 


Vicger!

Szép nagy családod van!
Tűzoltó férj:az olyan igazi pasis foglalkozás, tök jó!

Mikor tesztelsz?

Gratulálás: hát, amennyire egy 8.hétben levő kismaminak lehet...

Kép
arvaerika
 
 


Erika, biztos vagyok benne, hogy lesz a 8. hétből még 40. szülinap is :)

Jön Csöppke babánk, a vonalzó szerint a 6. hétben vagyok. :DDDDDDDDDDDDD
Dokihoz majd két hét múlva megyünk :D Akkor már verni fog a szívecskéje :DD

vicger
 
 


Vicger!

Gratula, na, látom találkozunk a szeptemberi topikban is :D

Kép
arvaerika
 
 


Mindkettötöknek gratulálok! S problémamentes,boldog babavárást kívánok!!! :)
betti444
 
 


Erika, Betti, köszönöm szépen :) :) :)

Veletek mi újság?

Erika, Ti tagjai vagytok a Nagycsaládosok Országos Egyesületének? Mi nagyon gondolkodunk rajta, illetve végül is szinte eldöntött tény, hogy belépünk. Azt nem tudom, hogy milyen önkéntes munkára gondolnak a belépési nyilatkozatban.. Tud erről valaki valamit? Vannak gondolom rendezvényeik, s ott esetleg valami?

vicger
 
 


Betti!

Köszi! :D


Vicger!

Nem vagyunk tagok, de ha tudsz infót, írj légyszi!

Kép
arvaerika
 
 


Mindenképpen, majd körbe kérdezek

vicger
 
 


Sziasztok! El vagyok keseredve. A férjem azt mondja, hogy negyvenkét éves kora után már nem akar több gyereket (az idén lesz 40). Most tök rossz kedvem van emiatt... :cry: :cry: :cry:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Anna! Megértelek, de ne legyen rossz kedved emiatt... hiszen 8, lassan 9 csodálatos gyermeked van, s abba a két évbe még belefér egy kicsi baba! A 10 pedig szép kerek szám ;)

vicger
 
 


Szia,Anna!

Az enyém is idén lesz 40! :lol:

42 után már ö sem akar többet!...de addig még egyet mindenképp! :lol:

Minden elismerésem a gyerköcökhöz! :)

Te most hanyadikat taposod,ha nem vagyok indiszkrét?....én 36 évet számolok... :roll:

Betti
betti444
 
 


Én 39 leszek az idén...
De én úgy terveztem az életemet, hogy 45 éves koromig szülök...
Egyébként majd meglátjuk, mi lesz. Én igazából nem gondoltam bele abba, hogy ha 45 évesen szülök, akkor 60 éves leszek, amikor az a gyerek 15. Majd megkérdem a nagynénémet. Őt is 45 évesen szülte nagyanyám (a másik nagyanyám 47 volt, amikor a legkisebb gyereke született...)

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Hááát...hogy egészen öszinte legyek: engem is elfog néha a szomorúság,mert az Anyukám 76 éves...mit nem adnék érte,ha hússzal kevesebb lenne... :(

De még itt van velem,velünk...és ez a lényeg! :)
S legalább egy töredékét viszonozhatom annak a sok jónak, amit töle kaptam...

Gratulálok a pocaklakóhoz! S kívánok könnyü,problémamentes várandósságot...
:)
betti444
 
 


Köszönöm a jókívánságot.
Visszatérve a topik témájára: A legnagyobb, a 3. a 4., az 5. a7. és talán a 8. is lázas. NEkem hőemelkedésem van és kissé émelygek, a férjem pedig a harmadik faluban van (karácsonyra kapta, egyházi iskolástul, óvodástul, hogy ne unatkozzék /eddig se unatkozott/). Vacsorára zabkását eszünk, és mivel mindenki időben végzett a fürdőszobával engedélyeztem néhány kockás fülű nyulat. Aztán imádkozunk, előbb a fiúkkal (Hetényhez oda kell bújni, Attilát meg kell szeretgetni, hogy le tudjanak aludni), aztán a lányokkal (mert Attila nem mehet a lányok szobájába, a lányok meg nem mehetnek a fiúkéba, és senki nem mehet Anna Rékáéba, ezért mindenki a mi ágyunkon szokott kicsi rakást játszani...
Most Márta itt köhög, mert várja a sorát, hogy megnézhesse az üzeneteit....

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Anna, remélem már jobban vagytok, hamar meggyógyultok! Lehet Te is elkaptad a gyerekektől? Vigyázz magadra, esetleg mézes hársfa tea jót tesz, s persze ha lehet pihenés! A Párod szegény, rendesen van dolga, nem unatkozik... Gyógyuljatok!

vicger
 
 


Kriszti, nekem a kicsi miatt van hőemelkedésem! Közben a 12 éves is kidőlt. Valaki kérdezte a másik topikban a nagyot, hogy hogy bírunk vele, ő tényleg szuper, de Lilla (aki 13 lesz a nyáron) igazi 13 éves. Semmi se jó neki folyton hisztizik, mindent "mindjárt" csinál, szerencsére csavarogni nem csavarog annyit, mint én ennyi idős koromban (bolond lennék elmesélni nekik, hogy én mit csináltam 13 évesen, szerezzenek máshonnan ötleteket a szülő-megőrjítéshez!)
Bocs, de főnek a gombócok...

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Anna, jaaaaaaaa, úgy már más :) Az hittem, Te is elkaptad a bacit. Lilla akkor éli a kamaszok nehéz életét :))))) a mindjárt csinálás, nagyon ismerős, én is ilyen voltam :DDDD Állítólag kinövik, de szerintem ez csak enyhül az évek során :))))
Jó étvágyat az ebédhez! :)

vicger
 
 


Jut eszembe, egyszer mutathatnál képet nekünk a gyermekeidről! Olyan nagyon kíváncsi vagyok rájuk! :)

vicger
 
 


nem tudok képet betölteni. Amikor gyerek voltam és már a negyedik lett 13 éves, akkor mindig ez volt: "Mi baja van ennek a gyereknek?" "JA, semmi. 13 éves." :)
Úgy két három éve eszembe jutott, hogy most beláthatatlan ideig mindig lesz tizenéves a házban. Háát nem lelkesített fel túlzottan a gondolat. Bár eddig még egész jó.[/img]

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Voltunk szombaton szánkózni. Éppen azt magyaráztam a gyerekeknek, hogy milyen veszélyes az úttestre borulni, amikor nagy ügyesen kiborítottam Samukát az útra (először szépen a hóba borult). Ezek után már nem akart nagyon szánkózni, de a többiek rettenetesen élvezték. Én is. És fel se borultam! :wink:
Szép napot!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Tény és való, hogy a kamaszkor rendesen megterhelő felnőttnek és gyereknek is :) De ha az ember nem felejti el, hogy ő ezt annak idején hogyan élte meg, talán könnyebb, nem? Az én lányom 10 lesz a nyáron, de már alakul... :)

Hú szánkózás!!! Az nagyon jó dolog! :) :) :) Ámbár nem tudom, hogy pocakosan jó ötlet e? Vigyázz ám magadra!

Milyen kár a képekért...

Nálunk meg volt a nagy születésnap :) Jól sikerült hála az égnek, kicsit sokan voltunk, jövőre tuti csak szűk családi körben fogjuk ünnepelni :) szinte mindenhol emberek voltak a lakásban :shock:

vicger
 
 


Fáradt vagyok. Kifárasztott a tegnapi vizsgálat.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Sziasztok! :D
Elfelejtettem eldicsekedni, hogy a nagylányom 92 pontos felvételit írt!!!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Anna! Hatalmas gratuláció!!!!!!!!!!!!!!! :)

vicger
 
 


Köszönöm :)
Most épp nagyon magam alatt vagyok megint, Heténynek 3. napja van 38 fok fölötti láza, nem fáj semmije, csak lázas. Tegnap voltam a védőnőnél a kiskönyv miatt. Hazajöttem és csak sírtam. Annyira örültem, amikor állapotos lettem, de a keddi UH és a tegnapi védőnőzés teljesen kikészített.
Jó, hogy legalább süt a nap. Kiteregettem az udvarra.
Remélem, Miskolcon is szép az idő!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Remélem most már jobban van Hetény! Na meg Te is... ne hagyd, hogy kikészítsenek az eü hülyeségei!
Nálunk most fogzás van, jönnek az őrlők, így se éjszakák, se nappalok. A zombi lét már nagyon terhes :(
Miskolcra még a napsütés is majd 4 nap csúszással ér el.... de azért ideért :)

vicger
 
 


Szia Kriszti! Hetény már - hála Istennek - jól van, csak még egy kicsit nyűgös. Oviba majd csak márciusban engedem, erősödjön meg egy kicsit.
Ma az iskolában elkoboztak az elsős fiamtól egy bicskát (már vitt gyufát is) Aztán rettenetesen vérzett az orra. Nem unatkozunk. :wink:
Samukának még a fölső metszőfogai se bújtak elő (14 hónapos)
Ha elalszik a kicsi, akár éjjel, akár nappal, azonnal feküdj le. Úgyis megvár minden, legföljebb a tavaszi nagytakarítás egy kicsit nagyobb lesz... Én néha már hétkor lefekszem este, mire éjfélkor felébredek, már mindenki ágyba kerül :)
Mennyire önállóak a gyerekeid?

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


SZIASZTOK LÁNYOK !
MOST TALÁLTAM MEG A TOPIKOTOKAT.
ÉN MOST VÁROM A 7. GYERKÖCÖMET.
ÉS CSATLAKOZNÉK HOZÁTOK HA NEM BAJ.

Kép
viccmano
 
 


Én nagyon örülök Neked!!!
Fiúk? Lányok? Mekkorák?
Szeretettel:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Köszi a szives fogadtatást.
A legnagyobb 20éves most volt szombaton az esküvője ő fiú a következö 19 és ő isfiú utána van egy 17éves ő lány egy 12 éves ő is fiú aztán egy 9 kilenc éves lány éás egy 11 hónapos aki szintén lány. A tieid hány évesek?

Kép
viccmano
 
 


14, 12, 10, 9 - lány, 7 fiú, 5 lány, 3 év és 14 hónap - fiú. Én most is fiút várok, aztán majd meglátjuk, mi lesz.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Gratula.
Nekem most kislány lesz. Ez biztos mert voltam magzatvíz vizsgálaton és ott mondták.

Kép
viccmano
 
 


viccmanó szia! :) gratulálok Rencsihez! :)

vicger
 
 


Anna, bocs, de egy kicsit el voltam havazva :oops:
Viszonylag szerintem önállónak mondhatóak, hála az égnek, egyedül előveszik a ruhájukat reggel, fel is öltöznek, egyedül mosakodnak, Vicám már terít délben, kenyeret vág/na/, reggelit, vacsit készít adott esetben /vajas kenyér, kakaó/ Szóval nem panaszkodom :) Ha kérem segítenek a takarításban is, bár külön feladatuk nincsen. Lassan be kellene vezetnem. Atival is játszanak, ha mondjuk nekem más dolgom van. Szóval arany életem van! :))))

Most olvasom, hogy fiú lesz a pocaklakód! Voltál uh-n, vagy egyszerűen tudod? :)

vicger
 
 


Szia Vicger!
Köszi.
Neked hány csemetéd van?

Kép
viccmano
 
 


Manó, most várjuk a negyedik csemeténket! :) :)
Először azt gondoltam, hogy nálatok most jön a második, aztán vissza olvasva láttam, hogy a 7. babót várjátok! Úgyhogy ismét gratulálok!!! :)
Azt gondolom, hogy nálunk 4 lesz a gyerek létszám, többre nem igazán van kapacitásunk sajnos.... főleg most, ezekben a bolond időkben...

vicger
 
 


Kriszti!
Mi hármat terveztünk a többiek csak jötek de hamár így alakult én egyiket se bántam meg.
Igaz szeptemberbe már nagy mama leszek.

Kép
viccmano
 
 


Erre mondják, hogy ember tervez, Isten végez! :) Még szerencse, hogy Isten tudja mit akar :))))
Elhiszem, hogy nem bántátok meg, hisz csodás dolog a család.. s a legfontosabb dolgok közé tartozik az ember életében.
A nagymamiság komoly? Mert akkor gratulálok ismét! :) :) :) Hát ez nagyon jó! :) :) :)

vicger
 
 


Anna merre jársz? A szeptemberi kismamis topicban sem látlak! Remélem minden rendben van!

vicger
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: